PDA

View Full Version : Transfer Gossip



Pages : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Nadalfan
1st September 2014, 15:34
Super transfer :yes:

Da,asa e.
Apropo,il vrei pe Welbeck la Arsenal?

Sir. Eko
1st September 2014, 15:44
Da,asa e.
Apropo,il vrei pe Welbeck la Arsenal?

Eu da. Pe oricine, doar sa nu fie Sanogo sau Podolsky, daca spun da lui Welbeck se intelege cat de disperat is, nu ? ...dar Wenger a zis ca nu mai cumpara pe nimeni. Noi am mers in spate vara asta...rau de tot.

delaparis
1st September 2014, 16:05
Ce disperati sunt astia de la United. Se pare ca il vor imprumuta pe Falcao pentru un an. :D

Daca inteleg bine a fost cumparat cu 65 milioane si a semnat pe 4 ani

http://futbol.as.com/futbol/2014/09/01/internacional/1409559904_943858.html

Lordul
1st September 2014, 16:21
Falcao va fi un transfer reusit ! /OLE/ ....El Tigre !

Luis Garcia10
1st September 2014, 16:39
Falcao va fi un transfer reusit ! /OLE/ ....El Tigre !

Da. O sa fie in cuplu de fundasi centrali cu Di Maria.

eventHorizon
1st September 2014, 16:47
Apropo, vreau sa impartasesc cu voi un feeling pe care il am. Wenger disperat, o sa sara cu banul pt Reus in ultimul ceas. Si ramane Arsenal fara varful si fara inchizatorul de care ar avea nevoie, dar cu inca un jucator de profilul asta in lot :)) Simt in aer chestia asta. Vedem daca am dreptate.
:))
http://metro.co.uk/2014/09/01/arsenal-set-to-make-40m-marco-reus-bid-before-transfer-window-shuts-4852833/

Chiar daca nu e o sursa prea sigura, sper sa se adevereasca feelingul tau :D

Eu am un altu care spune ca nu luam nimic :(

Xaviesta
1st September 2014, 18:06
Falcao inca nu e oficial. Pana azi nu era niciun zvon cu el la United. Chicharito la Real e oficial, imprumutat un sezon. Transferul asta e asa aiurea, imi aduce aminte de Adebayor.

O sa fie nebunie in ultimele ore. :D

Xaviesta
1st September 2014, 18:07
Astept cu infrigurare reactia lui Rooney daca il trece Van Gaal pe banca. :rolleyes: Pariurile incep de la gheata in cap :D Bring it on!

@Eddy.. Falcao e dupa bani 100%. Nu lasa el Atletico pt Monaco altfel. ;)

Agentul lui l-a obligat sa se duca la Monaco, el nu a vrut sa plece niciodata de la Atleti.

Nadalfan
1st September 2014, 20:16
Jurnalistii de la Sky spun ca Welbeck a fost vazut la baza de antrenamente a celor de la Arsenal si ca si-ar dori sa semneze cu Arsenal ci nu cu Tottenham.Falcao trebuie sa ajunga in Manchester in jur de ora 20:00(22 la noi).Examenele medicale cica le-ar fi facut in Franta.
Holtby a fost imprumutat de Spurs la Hamburg.Spurs l-au cumparat pe Stambouli de la Montpellier.
Borini se pare ca va ajunge la QPR ci nu la Sunderland care se pare ca-l vor lua si pe Sandro.

Luis Garcia10
1st September 2014, 20:18
Agentul lui l-a obligat sa se duca la Monaco, el nu a vrut sa plece niciodata de la Atleti.

Pai cum poate un agent sa oblige un fotbalist sa mearga la un club? Ii ameninta familia cu moartea sau cum? :groggy:

Xaviesta
1st September 2014, 20:42
Nu mai stiu exact, ideea e ca Falcao a fost fortat sa plece, a spus si el ceva de genu'. Si era un articol pe net cu toate detaliile, cum ca agentul lui ar fi primit foarte multi bani etc.

phife
1st September 2014, 20:56
borini pe 7 m £ la QPR
negredo imprumut la valencia.

phife
1st September 2014, 23:20
reus nu pleaca de la Borussia man.
eu cred ca arsenal il vor lua pe welbeck si nu ar fi o afacere rea

2/3 sa vedem cum merge si welbeck. 17m £…

Sir. Eko
1st September 2014, 23:23
2/3 sa vedem cum merge si welbeck. 17m £…

Ai nimerit. 16 milioane. Mai bun ca Sanogo...deci e ok.
Dar daca nu cumparam un fundas suntem terminati.

Xaviesta
1st September 2014, 23:31
Parca mai mult DM. Ce naiba, joci un sezon cu Flamini si Arteta acolo...

Cristy RVD
1st September 2014, 23:36
parca mai mult dm. Ce naiba, joci un sezon cu flamini si arteta acolo...

diaby! :))

Nadalfan
1st September 2014, 23:40
diaby! :))

Nu rade ca asta daca ar fi sanatos ar fi unul din cei mai buni mijlocasi defensivi.

Cristy RVD
1st September 2014, 23:41
Stiu, asa credeam si eu acum 4-5 ani.

Asta, daca nu era accidentat, tinea multa vreme pe Arsenal in spate.

delaparis
1st September 2014, 23:42
Nu rade ca asta daca ar fi sanatos ar fi unul din cei mai buni mijlocasi defensivi.

A fost sanatos 6 luni si adevarat a fost cel mai bun :D

Xaviesta
1st September 2014, 23:46
Jucator mai injury prone decat Diaby nu am vazut. Asta s-ar rupe si daca ar juca pe artificial in curtea scolii.

Luis Garcia10
1st September 2014, 23:49
Jucator mai injury prone decat Diaby nu am vazut. Asta s-ar rupe si daca ar juca pe artificial in curtea scolii.

This :yes: :))

Sir. Eko
2nd September 2014, 00:15
Mie nu imi vine sa cred ca ramanem cu fundasi centrali pentru tot sezonu.

YoNuTzz
2nd September 2014, 00:39
wellbeck - o mare tzeapa...

cat despre man utd - nu-mi vine sa cred ca am luat 2 jucatori precum di maria si falcao in conditiile in care stam 1 an pe bara :D

cr7luci
2nd September 2014, 00:41
Sper sa ne mai scapam de Tom Cleverley si Anderson fiindca sunt unii din cei mai praf mijlocasi centrali ai nostri.Mai ales ultimul. :)

El Pistolero
2nd September 2014, 00:51
United a cheltuit aproape 150 mil. lire vara asta. Van Gaal isi poate da demisia daca nu castiga campionatul, avand in vedere si programul lejer din acest sezon.
Sunt surprins ca a venit Falcao. A ales din nou o echipa care nu joaca in CL, se pare ca doar banii il intereseaza. De vazut cum se va adapta in Anglia.

Hull s-a miscat bine azi. :ok:

Eddy DoubleD
2nd September 2014, 01:23
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/1924368_1523501177867311_2640307956534002310_n.png ?oh=7af89cc7f9ddb27378e44d7c95d576cc&oe=54601940&__gda__=1417218422_3378ceab815b65833017cefcd0be3f8 c

Referitor la Falcao, era un clip cu un copil care plangea ca l-a intalnit(ceva inainte de CM). Daca ar stii ala micu' ca pe asta il doare in p*** de fotbal:rolleyes:

ThePhenom
2nd September 2014, 01:26
Dar s-a oficializat venirea lui Falcao? Ca nu gasesc nicaieri vreo confirmare, in afara de prosport, ceea ce e egal cu zero.

Luis Garcia10
2nd September 2014, 01:27
cat despre man utd - nu-mi vine sa cred ca am luat 2 jucatori precum di maria si falcao in conditiile in care stam 1 an pe bara :D


Mie nu imi vine sa cred ca ramanem cu fundasi centrali pentru tot sezonu.

Nici Arsenal, nici Man Utd nu au luat niciun fundas central. Incredibil. Uite diferenta dintre omul realist si cel amagit. :rolleyes:

ThePhenom
2nd September 2014, 01:28
Nici Arsenal, nici Man Utd nu au luat niciun fundas central. Incredibil. Uite diferenta dintre omul realist si cel amagit. :rolleyes:

La United a venit Rojo care pe langa fundas stanga, joaca de asemenea si fundas central.

phife
2nd September 2014, 01:29
da frate dar e rojo.
se vorbea de hummels ... rojo?!

Luis Garcia10
2nd September 2014, 01:33
La United a venit Rojo care pe langa fundas stanga, joaca de asemenea si fundas central.

E un pariu Rojo. Nu poti sa te bazezi ca va fi omul de baza al unei aparari care se bate la top 4.

ThePhenom
2nd September 2014, 01:36
da frate dar e rojo.
se vorbea de hummels ... rojo?!

Pe langa Evans e parfum, cel putin la ce a aratat nord irlandezul in startul acestui sezon. Cat despre Hummels, nici nu ma asteptam sa vina la United acum, mi se pare genul de jucator care alearga dupa performanta si nu dupa bani. Poate sezonul viitor, daca United prinde Champions League-ul..

Oricum, Rojo va fi jucat mai mult ca sigur in centru tinand cont ca pe stanga e Shaw, plus ca acolo poate juca si Blind. Desi tind sa cred ca olandezul va fi folosit la inchidere.

phife
2nd September 2014, 01:38
sa spunem doar ca adi popa, cel mai lipsit de talent butoi de la Steaua s-a usurat pe blind ca fundas stanga cand l-a prins.

altfel rojo cred ca o sa-si dea seama de ce se joaca in epl peste cateva saptamani / luni.

El Pistolero
2nd September 2014, 01:41
Blind si Rojo sunt foarte buni zic eu. Dar si asa United pare destul de slaba in aparare.

Eddy DoubleD
2nd September 2014, 01:41
Mie Rojo mi-a placut ca fundas stanga. Solid in defensiva, alearga mult pe stanga si fac si faza ofensiva, iar fizicul e destul de impresionant, la faze fixe e un pericol real.

phife
2nd September 2014, 03:00
sadio mane la southampton. 11 m £
si toby alderweider imprumutat un sezon la sfinti.
ben arfa la hull. imprumut .
negredo poate ajunge definitiv la valencia pt 23 m £
pana falcao nu e oficial recunoscut nici welbeck ni va fi.

Xaviesta
2nd September 2014, 03:08
Negredo s-a oficializat acum o ora, Welbeck e oficial de cateva minute.

Xaviesta
2nd September 2014, 03:35
Falcao la United e oficial.


Nu pot sa nu rad totusi...

http://s18.postimg.org/6tugtfu55/image.jpg

Luis Garcia10
2nd September 2014, 03:37
Daca are simtul umorului, pune una la fel cu Man Utd. :))

Stifi Jamaicanu
2nd September 2014, 04:54
Falcao când a semnat cu Monaco a spus cã e visul lui sã ajungã la Monaco. Ceva îmi spune cã nu e prea inteligent.

Xaviesta
2nd September 2014, 05:06
Daca are simtul umorului, pune una la fel cu Man Utd. :))

http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2014/09/BweoK_UCAAAoeIy.jpg-large.jpeg

Eddy DoubleD
2nd September 2014, 05:14
FCeva îmi spune cã nu e prea inteligent.

Nici nu pare:ok:

miril
2nd September 2014, 06:57
Nici nu trebuie. Are in schimb suficienta, ca sa ma exprim eufemistic, inteligenta kinestezica. Se pare, insa, ca este la mana procuratorului. Vicii, ceva?

Johnny D
2nd September 2014, 07:19
Ai nimerit. 16 milioane. Mai bun ca Sanogo...deci e ok.
Dar daca nu cumparam un fundas suntem terminati.

Te-ai convins ca tweeter-ul ala habar n-avea ce praf e panarama asta?
Si eu nu ma pricep la fotbal...:rolleyes:

Dar Welbeck!? Dintre toti atacantii din Europa, sa-l iei pe singurul mai slab ca Podolski!:))

Luis Garcia10
2nd September 2014, 10:14
@Xaviesta hahaha :)) Asa da.

newcool
2nd September 2014, 14:15
Dar daca nu cumparam un fundas suntem terminati.
Vi-l dam noi pe Kolo Toure.:D

Johnny D
2nd September 2014, 14:28
Vi-l dam noi pe Kolo Toure.:D

Noucul, sa stii ca n-ar fi o idee rea dupa Welbeck, il luam si pe ala, ne transformam intr-o agentie de revigorare jucatori depasiti ca de instruit/initiat pe cei tineri eram deja, avem setul complet: Daca sunteti gloabe expirate sau pusti fara orizont, drogati sau lesinati, nu aveti temeri, veniti degraba la Arsenal ca va primim cu bratele deschise! Salarii mari, totu e bine, confortabil si high tech si la final puteti si sa ziceti ca Milan e club mare sau sa plecati la United ca va si impachetam bagajele sa plecati de la Academia Arsenal inspre orizonturi noi si bune!:yes:

PS: Sper sa nu-mi dai raport ca ti-am pocit numele, ca mai sunt si nebuni d-astia care dau ban si 3 ani pentru o asemenea nesimtire!:))

Luis Garcia10
2nd September 2014, 14:40
Noucul, sa stii ca n-ar fi o idee rea dupa Welbeck, il luam si pe ala, ne transformam intr-o agentie de revigorare jucatori depasiti ca de instruit/initiat pe cei tineri eram deja, avem setul complet: Daca sunteti gloabe expirate sau pusti fara orizont, drogati sau lesinati, nu aveti temeri, veniti degraba la Arsenal ca va primim cu bratele deschise! Salarii mari, totu e bine, confortabil si high tech si la final puteti si sa ziceti ca Milan e club mare sau sa plecati la United ca va si impachetam bagajele sa plecati de la Academia Arsenal inspre orizonturi noi si bune!:yes:


THIS. :happy :happy

Johnny D
2nd September 2014, 14:50
AA nu va mai fi cunoscut drept Alcoolicii Anonimi, ii luam noi si p-aia cu drept de brevet pe denumire!
Academia Arsenal va fi AA-ul viitorului, o sa avem propriile sectii de dezalcolizare, desevraj, reabilitare si apoi in 10 ani fotbalisti facem din ei, din toti! Poate astia mai amarati cu sanse de recidive, ce-si regasesc diminetile ocazional cu bale pe la gura totusi sa ramana pe la noi sa putem si noi sa castigam niste preliminarii de CL, apoi din etapa 2 pot pleca si ei pe la Steaua Bucuresti sau Piunik Erevan, cluburi de renume unde ne vor lauda academia sa poata sa-si trimita si aia drogatii si lesinatii lor la o tura de reinitiere nu doar in societate ci si in stratosferele sportului mondial. Nu e tocmai rau daca e sa ma-ntrebi pe mine. That's why we love Arsenal!:kiss:

Stifi Jamaicanu
2nd September 2014, 19:10
http://photos-g.ak.instagram.com/hphotos-ak-xaf1/10598632_1470237766588438_1204212705_n.jpg
Fanii Arsenal sunt în al 9-lea cer :D

Nadalfan
2nd September 2014, 19:41
Daca ar juca doar atacul United ar lua campionatul la pas...

phife
2nd September 2014, 19:47
lambert e forta pe zona /hello
cum sa faci ce a facut el la 3-1 cu city singur cu portarul ? :))

YoNuTzz
2nd September 2014, 20:33
atacul lui arsenal e cel putin amuzant...nici o sansa la titlu nici pentru ei...

cineva zicea sa ia van gaal campionatul...

eu zic sa zicem merci daca terminam in big 4, desi va fi greu sa scoatem pe una dintre arsenal si liverpool de acolo...

Lordul
2nd September 2014, 23:02
cu Falcao si RVP la turatie maxima +centrarile lui Di Maria si puterea de lupta a lui Rooney eu zic ca se poate ! Se formeaza o noua echipa la United

phife
2nd September 2014, 23:15
asta poate merge in §pania.
in anglia avem arsenal, liverpool, man city-echipe care au transferat bine, joaca un fotbal senzational de frumos si au antrenori geniali.
chelsea care pe langa bani si jucatori il au pe mourinho.
si mai sunt echipe gen spurs si everton care mna.

asa ca sunt niste echipe (multe) care au un nivel (foarte) ridicat care sa se puna in calea utd. si pe langa asta au baaani!


as face un pariu ca asta e anul in care (dupa o pauza de 2 ani) fotbalul englez revine intr-o ... finala poate ucl.

Lordul
2nd September 2014, 23:26
Chelsea nu stiu ce sa zic...au plecat si Torres si Eto'o , e drept ca au venit Drogba , Diego Costa si Remy...sa vedem

Johnny D
2nd September 2014, 23:37
lambert e forta pe zona /hello
cum sa faci ce a facut el la 3-1 cu city singur cu portarul ? :))

Mai e un gogoman, dar nu e Sanogo!:cool:
Eu unul nu pot sa uit ca gogomaniile lui aproape ca ne-au adus o cupa cum, necum! Ba chiar doua ca fara prima nu venea a 2-a!:))
Cinste lui, sper sa fie titular in continuare, mai ales in CL!:yes:

delaparis
2nd September 2014, 23:40
as face un pariu ca asta e anul in care (dupa o pauza de 2 ani) fotbalul englez revine intr-o ... finala poate ucl.

In finala cu fotbalul german sau spaniol ... :sleep:
Pai asta vrea UEFA. Liga inchisa si daca se poate doar cu patru echipe :)

YoNuTzz
2nd September 2014, 23:46
Chelsea nu stiu ce sa zic...au plecat si Torres si Eto'o , e drept ca au venit Drogba , Diego Costa si Remy...sa vedem

trio-ul Remy, Diego Costa, Drogba este peste trio-ul de anul trecut, Torres, Eto'o, Demba Ba...

phife
3rd September 2014, 00:38
Chelsea nu stiu ce sa zic...au plecat si Torres si Eto'o , e drept ca au venit Drogba , Diego Costa si Remy...sa vedem

torres era o haraciumba
cu eto'o iti mai faceai treaba. demba ba l-au dat aiurea, era senzatie, lukaku la fel. insa au luat un drogba peste eto'o, un costa mult peste orice aveau si pe remy
eu spun ca termina in cel mai rau caz pe 3 . adica daca au un sezon abuziv de ghinionist.

johny, pariul cu cristy mai e on? :D

Johnny D
4th September 2014, 09:29
Nu, am stabilit ca se anuleaza daca Sanogogoman joaca in peste 50% din meciuri sau in peste 25% titular!:D

newcool
5th September 2014, 16:49
Mda...iar terminati "peste" noi anul asta..:P
:D

Johnny D
8th September 2014, 08:33
Mda...iar terminati "peste" noi anul asta..:P
:D

Asta e lege, si de jucam cu 3 schipi si 2 orbi titulari meci de meci!;)

phife
24th December 2014, 18:48
Swansea City have confirmed the signing of Portugal striker Nelson Oliveira on loan for the rest of the season.

Southampton have agreed a deal to sign Werder Bremen winger Eljero Elia on loan until the end of the season.

:happy am tinut sa fiu primul

Eddy DoubleD
24th December 2014, 19:44
http://www.mirror.co.uk/sport/football/news/arsenal-contact-real-madrid-star-4870938

Lordul
25th December 2014, 09:51
Ramos e pe val la Madrid...nu cred ca pleaca

Eddy DoubleD
27th December 2014, 16:54
JOEL CAMPBELL (22, striker) Arsenal Linked with Swansea,Stoke
RON VLAAR (29, defender) Aston Villa Linked with: Manchester United, Arsenal
PETR CECH (32, goalkeeper) Chelsea Linked with: Liverpool, Arsenal
MARIO BALOTELLI (24, striker) Liverpool Linked with: Inter Milan, Napoli
ANDERSON (26, midfielder) Manchester United-a return to a Brazilian club
SAIDO BERAHINO (21, striker) West Brom Linked with: Tottenham, Liverpool
ALESSIO CERCI (27, winger) Atletico Madrid Linked with: Arsenal, Inter Milan
SAMI KHEDIRA (27, midfielder) Real Madrid Linked with: Chelsea, Manchester United
AYMERIC LAPORTE (20, centre back) Athletic Bilbao Linked with: Manchester United
MARTIN MONTOYA (23, right-back) Barcelona Linked with: Liverpool, Juventus
XHERDAN SHAQIRI (23, midfielder) Bayern Munich Linked with: Liverpool, Napoli
KEVIN STROOTMAN (24, midfielder) Roma Linked with: Manchester United
ENZO PEREZ (28, midfielder) Benfica Linked with: Manchester United, Valencia
NICOLAS GAITAN (26, midfielder) Benfica Linked with: Manchester United, Monaco
NIKLAS MOISANDER (29, defender) Ajax Linked with: Tottenham, Napoli
BERNARD (22, winger) Shakhtar Donetsk Linked with: Tottenham, Inter Milan
WESLEY SNEIJDER (30, midfielder) Galatasaray Linked with: Manchester United, Manchester City

ManU vrea sa cumpere tot? :))

Nadalfan
27th December 2014, 17:07
Daca mai pui si ca din lista aia lipsesc Hummels,Reus si Bale...

YoNuTzz
27th December 2014, 17:29
reus va ajunge la madrid...bale va ramane la madrid...

cred in schimb ca reusim sa-l luam pe hummels...

Nadalfan
27th December 2014, 17:46
Daca Reus se duce la Real atunci Bale va pleca cu siguranta.Trebuie sa plece cineva din fata.
Hummels se pare ca e intre noi si Arsenal.Sper sa-l luam.La fel si pe Howedes.Ar fi fain sa vina Hummels si Reus.
Valdes se pare ca va semna pana la urma.Super concurenta pentru De Gea.Sper sa nu-i faca rau treaba asta.
Lichsteiner si el e probabil sa semneze.De ce...nu stiu...N-avem nevoie de el.Plus ca e si scump rau al naibii...20 de mil de lire la 30 ani.
Cica Woodward se roaga de aia de la Sporting sa il dea inapoi pe Nani.N-am vazut niciun meci cu el in jumatatea asta de sezon dar cica a jucat genial.

Trecand la alte echipe, se pare ca Chelsea il va lua pe Asamoah de la Juve si Tottenham pe Rabiot de la PSG.Arsenal e interesata de Van Dijk de la Celtic si de ceva polonez minune de 16-17 ani.

El Pistolero
27th December 2014, 19:00
Mourinho a zis ca nu vine nimeni iarna asta.

Sir. Eko
28th December 2014, 11:43
Wenger a spus ca o sa cumpere pe cineva. Deci nu o sa vina nimeni.

Eddy DoubleD
29th December 2014, 20:30
Coleman la ManU pe 20 mil + Januzaj imprumutat?
Berahino la Liverpool?
W.Carvalho & Reid (West Ham) la Arsenal?

https://uk.eurosport.yahoo.com/news/premier-league-paper-round-united-prepare-bid-seamus-005059368--sow.html#uk-fb-po

phife
29th December 2014, 20:35
berainho , aia ne trebuie..
man utd arunca 20 de milioane pe coleman ,geniale strategii au englezii

delaparis
29th December 2014, 21:16
Wenger a spus ca o sa cumpere pe cineva. Deci nu o sa vina nimeni.

Cavani si Lavezzi lipsesc din cantonamentul lui PSG in Maroc. Daca pt Lavezzi se stie deja ca va pleca la in Italia (Inter sau Napoli) la Cavani nu se stie nimic :rolleyes:
Sau nu se comunica nimic deoarece se negociaza la sange. ;)

Eddy DoubleD
7th January 2015, 16:43
City aproape sa-l ia pe Bony pe 30 meleoane...

corello
7th January 2015, 19:06
City aproape sa-l ia pe Bony pe 30 meleoane...

Sunt doar zvonuri. Bony cred ca va fi mai aproape de Chelsea. Intra in discutie si Loic Remy. Cica Drogba incearca sa-l convinga
Vom vedea. Un lucru e sigur..sub 30 nu va pleca. Bony a semnat un nou contract de curand, iar acea clauza de reziliere a iesit din discutie

Sir. Eko
7th January 2015, 19:08
Ce sa faca Bony la City ? Aguero, Dzeko, Jovetic, Bony. Pe un loc ? Cine accepta dintre ei sa stea pe banca ca a 4 a rezerva ?

Xaviesta
7th January 2015, 19:11
City joaca de multe ori cu 2 atacanti plus ca Jovetic si Aguero au mai jucat si LW in 4-2-3-1. E ok imo.

Eddy DoubleD
7th January 2015, 19:28
Au fost toti 3 accidentati in acelasi timp. Merge si un Bony acolo, varf impins. Aguero si Jovetic pot juca si mai retrasi. City poate vrea sa atace si CL. Ar avea nevoie si de Bony. Pe de alta parte, si Chelsea ar avea nevoie de el. Remy e praf, iar Drogba e doar solutie de avarie. Iar Costa uneori parca e in blocaj mental.

Nadalfan
7th January 2015, 19:44
Cam toate ziarele din Anglia zic ca Valdes a semnat cu United.Din pacate pentru el, nu-l vad sa prinda foarte meciuri.De Gea e cel putin in primii 3 portari din lume in momentul de fata.

Gundogan cica nu vrea sa-si prelungeasca contractul cu Dortmund(expira in 2016).Toate marile puteri din Anglia se intereseaza de el.

Rabiot 6 luni la Spurs.

YoNuTzz
7th January 2015, 20:06
in conditiile in care nu avem aparare, dar il avem pe de gea, nu inteleg de ce l-am luat pe valdes, ca sa-l tinem rezerva de lux..

Eddy DoubleD
8th January 2015, 01:53
Cristiano Ronaldo will end his career in the United States, agent Jorge Mendes has confirmed. (Daily Star)
Saido Berahino's £15m exit from West Brom could be set in motion this week with talks planned with new boss Tony Pulis. (Daily Star)
Harry Maguire is ready to head out on loan after growing frustrated at his bit-part role at Hull. (The Sun)
Hull will have to find £10.4m in wages to bring striker Jermain Defoe to the club. (The Sun)
Tottenham are being offered West Brom striker Saido Berahino in exchange for Andros Townsend and Aaron Lennon. (Daily Mirror)
Wayne Rooney has been told he is not a guaranteed starter for Manchester United despite wearing the captain's armband. (Express)
Manchester United are poised to increase the pressure to land Aston Villa centre-back Ron Vlaar. (Daily Star)
AC Milan and Schalke are interested in Manchester City defender Matija Nastasic who can leave the club for £8m. (The Mirror)
Celtic are continuing to make Kris Commons sweat on a new deal as they prepare to sound out Dundee United over Stuart Armstrong. (Daily Record)
Greek side Olympiakos have made a 6-month loan offer for Liverpool's troublesome striker Mario Balotelli. (TuttoMercato)
Chelsea manager Jose Mourinho has told Andre Schurrle to increase his physical strength and bulk if he is to become a first-team regular. (The Times)
Roma have expressed an interest in Chelsea goalkeeper Petr Cech despite Jose Mourinho saying he would not leave the club this month. (The Times)
Newcastle have told PSG they will have to make a mouth-watering offer to sign midfielder Moussa Sissoko. (Daily Express)
Real Madrid will sell Gareth Bale to Manchester United for £120m to make room for Borussia Dortmund's Marco Reus, who can leave for just £20m in the summer due to a clause in his contract. (Express)
Real Madrid target Martin Ødegaard, 16, was at the Vicente Calderón tonight to watch Atléti v Real. (AS)
Manchester United will look to sign Newcastle goalkeeper Tim Krul if David de Gea leaves the club for Real Madrid. (Daily Mirror)
Barcelona boss Luis Enrique has refused to answer questions over the future of star man Lionel Messi. (Daily Mirror)
Swansea striker Wilfried Bony wants £200,000-a-week to sign for Manchester City. (Sun Sport)
Southampton manager Ronald Koeman is ready to compete with Arsenal for Porto's Colombian World Cup star Juan Quintero. (BBC)

Ultimele zvonuri. Unele sunt spumoase rau :))

Nadalfan
8th January 2015, 10:05
Nastasic ala mi se pare super fotbalist.E pacat ca si-au batut City joc de el in halu' asta.Totusi, in conditiile in care Hummels e plecat 99% nu inteleg de ce Borussia nu-i oferta.8 mil in lire sunt o nimica toata pe langa alea 40 pe care le cer pe Hummels, iar Nastasic asta e foarte bun.

Sir. Eko
8th January 2015, 10:53
£10.4m salar pentru Jermain Defoe. Cum a reusit asta sa prosteasca pe toata lumea ca e fotbalist ? Si eu vreauuu.

Bony vrea....£200,000-pe saptamana la City....:))

Nadalfan
8th January 2015, 20:09
Valdes la United e oficial.A semnat pentru 18 luni.
Michael Keane a fost luat permanent de catre Burnley, iar Ben Pearson imprumutat la Barnsley.
Nu stiu de ce dar cred ca United o sa faca un transfer mare si in iarna asta.Ma gandesc la Hummels,Gundogan,Strootman sau Reus.

Sir. Eko
11th January 2015, 14:26
Gata, e pe BBC

http://www.bbc.com/sport/0/football/30767719

Bony a plecat la City.

miril
11th January 2015, 15:46
Un fel de Demba Ba, dupa mine. Nu ma refer la stilul de joc ci ce cred eu ca se va intampla cu el.

Sir. Eko
11th January 2015, 23:03
Ce esti asa dur cu el ? :D

Nici eu nu cred ca e chiar asa jucator, e mult 30 de milioane. Mai ales ca nu stiu unde o sa joace, dar sa vedem. O cam baga in poarta cei drept. Dar e mai bun ca Dzeko ? Ca Jovetic ?

Sir. Eko
11th January 2015, 23:03
Ce esti asa dur cu el ? :D

Nici eu nu cred ca e chiar asa jucator, e mult 30 de milioane. Mai ales ca nu stiu unde o sa joace, dar sa vedem. O cam baga in poarta cei drept. Dar e mai bun ca Dzeko ? Ca Jovetic ?

Eddy DoubleD
11th January 2015, 23:21
Ce-i sigur e ca Swansea o sa coboare spre retrogradare fara Bony.

miril
11th January 2015, 23:49
Nu, nu sunt dur, l-as fi vrut la Spurs dar nu se va impune la City. Swansea cred ca are deja un inlocuitor, chiar dca va fi greu sa-l inlocuiasca pe Bony.

Eddy DoubleD
11th January 2015, 23:59
Nu, nu sunt dur, l-as fi vrut la Spurs dar nu se va impune la City. Swansea cred ca are deja un inlocuitor, chiar dca va fi greu sa-l inlocuiasca pe Bony.

Nu-mi spune ca te referi la Gomis :))

miril
12th January 2015, 08:18
Adica cumpara un atacant cu banii pe Bony.

corello
13th January 2015, 11:41
Nu e sigur ca Gomis va ramane inlocuitorul lui Bony, in primul rand el n-a demonstrat ca-l poate inlocui in meciurile in care a primit sansa. In al doilea rand, are un salar exorbitant, iar daca cineva activeaza clauza de 7 mil., clubul are numai de castigat. Legat de Bony, nu vad de ce nu s-ar integra la City. Cand reusesti lucruri bune alaturi de un lot subtire, de ce nu ai reusi la City. Sa nu uitam ca Bony e golgeter in 2014 in PL

corello
13th January 2015, 11:47
Ce-i sigur e ca Swansea o sa coboare spre retrogradare fara Bony.

Nici chiar asa. Mai trebuie luate 10 puncte

Eddy DoubleD
13th January 2015, 23:33
Sanogo a plecat la Palace imprumut. Moare Johnny...

Eddy DoubleD
15th January 2015, 14:09
Deci Maxim vine in locul lui Bony? :))

Sir. Eko
15th January 2015, 15:49
Deci Maxim vine in locul lui Bony? :))

link ?

Eddy DoubleD
15th January 2015, 19:40
http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/swansea-city/11345763/Swansea-to-spend-5m-of-Wilfried-Bony-windfall-on-former-Liverpool-target-Alexandru-Maxim.html

Nu cred ca are loc. Swansea are nevoie de fel putin un varf de careu serios.

corello
15th January 2015, 20:17
Ma fac ca n-am vazut asta :))

Eddy DoubleD
21st January 2015, 00:17
Naughton de la Spurs la Swansea pe 5 meleoane http://www.mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/tottenham-agree-5million-deal-swansea-5009015

Alte zvonuri:
Lennon la Everton sau Stoke
Mirallas la Spurs

Luis Garcia10
21st January 2015, 00:49
Mirallas la Spurs :lol: Nicio sansa.

Eddy DoubleD
21st January 2015, 00:52
Nici eu nu cred, desi l-as vrea :) Everton nu pres sta bine in clasament. Daca ar pica cumva din PL, pe ce bani l-ar mai da? :D

Luis Garcia10
21st January 2015, 01:12
Sansele sa pice Everton sunt infime. Desi totusi...hmmm :drak:

Eddy DoubleD
21st January 2015, 01:32
Nu's asa infime. De la Everton in jos, toate echipele sunt in 5 puncte. O sa fie lupta stransa. Si si nici macar nu joaca extraordinar. Doar 2 puncte in ultimele 5 etape.

Luis Garcia10
21st January 2015, 01:47
Le-a mancat multa energie si lupta cu West Ham din FA Cup. Au revenit fantastic in ambele meciuri. In rejucarea de pe Boleyn Ground au intors meciul jucand in 10. Daca va fi sa se ajunga sa se bata la retrogradare pe final, ceea ce nu cred, eu zic ca au 'enough heart' sa supravietuiasca. Ca tot vorbeam de Mirallas, a fost fantastic in meciu ala de cupa.
Au prea multa calitate Everton ca sa pice. E mai mult problema de incredere la ei. Poate si Martinez ar trebui sa joace mai direct putin. E si neinspirat cu schimbarile, dar totusi... Nu cred ca imi fac bucuria asta. :rolleyes:

Sir. Eko
25th January 2015, 01:03
Villarreal CF @VillarrealCF · 2 ore Acum 2 de ore
Welcome @joel_campbell12! Villarreal and @Arsenal agree to loan the player until the end of the season!

Eddy DoubleD
25th January 2015, 01:06
Adevarul ca Arsenal are si asa prea multe varfuri :))

Johnny D
26th January 2015, 14:05
Sanogo a plecat la Palace imprumut. Moare Johnny...

:o: Supervaloarea de vuieste Tweeteru, campionu campionilor in Cupa Angliei! Ce ne-ai facut Wengere iar!? :o:


Adevaru e ca fara el dupa toate probabilitatile in loc de 2 trofee aveam 0!
D-apai si sa le iei asa cum le-ai luat cu bulan si tumbe d-alea de se speriau fundasii de el si nu mai stiau daca joaca fotbal pe teren ori in curtea scolii, sincer ma simt eu vinovat, ar trebui sa le dam trofeele inapoi!:))

El Pistolero
30th January 2015, 13:08
Schurrle a fost vandut la Wolfsburg pe 30 mil. euro. Pacat ca n-a avut mai multe sanse sezonul asta. Cred ca e mai bine pentru el sa joace in Germania.
In locul sau va fi adus Cuadrado.

Luis Garcia10
30th January 2015, 13:35
Fail maxim. Parerea mea.

Xaviesta
30th January 2015, 14:36
30 mil.lol

Eddy DoubleD
30th January 2015, 15:13
Multi bani pentru cineva care nu prea a jucat, dar pe de alta parte, e un jucator bun:ok:

Sir. Eko
30th January 2015, 18:28
Multi bani pentru cineva care nu prea a jucat, dar pe de alta parte, e un jucator bun:ok:

Si tanar. Schurrle e nascut in 1990 :)). Are 24, mai poate juca 10 ani de acum incolo.

Cuadrado e bun ? Nu l-am prea vazut jucand, maxim de 5 ori.

Andrei_23
30th January 2015, 18:34
Mie imi place Cuadrado, dar mi se pare cam fragil pentru Anglia, se accidenteaza destul de usor.

30 Mil pt Schurrle e enorm...

Luis Garcia10
30th January 2015, 18:51
Tzeapa e pt Chelsea. Sa-l dai pe Schurrle, ca sa-l iei pe Cuadrado...

Eddy DoubleD
30th January 2015, 18:57
Si tanar. Schurrle e nascut in 1990 :)). Are 24, mai poate juca 10 ani de acum incolo.

Cuadrado e bun ? Nu l-am prea vazut jucand, maxim de 5 ori.

Voiam sa zic ca Wolfsburg puteau profita de statusul lui Schurrle sa-l ia la un pret mai mic. Dar poate se va dovedi o afacere decenta.

Nadalfan
30th January 2015, 19:23
Cuadrado e mult mai constant decat Schurrle.Neamtul face un meci bun si doua proaste.Cuadrado e si pe stilul lui Mourinho.Face excelent faza defensiva.Schurrle face faza defensiva la misto.Doar se plimba pe langa adversar pe cand Cuadrado e excelent.De fapt, Cuadrado poate sa joace si fundas dreapta lejer, desi Chelsea are in Ivanovic unul din cei mai buni fundasii laterali din lume.
Alte zvonuri sunt cum ca Chelsea il mai vor in continuare pe Douglas Costa de la Sahtior(de ce ***** nu stiu daca-l iau pe Cuadrado).De asemenea, United se pare ca n-o sa transfere pe nimeni.Parca vad ca n-o sa prindem locu' 4 nici anu' asta :)).
Fletcher a plecat la West Ham, iar Salah de la Chelsea la Fiorentina ca parte a transferului lui Cuadrado.

Eddy DoubleD
30th January 2015, 19:31
Dar nici nu poti avea constanta cand nu joci. Adevarul ca nu avea loc la Chelsea. Mai bine ca a plecat.

Iar Cuadrado unde o sa joace? Probabil Willian iese din schema, altfel n-are cum.

Nadalfan
30th January 2015, 19:42
Dar nici nu poti avea constanta cand nu joci. Adevarul ca nu avea loc la Chelsea. Mai bine ca a plecat.

Iar Cuadrado unde o sa joace? Probabil Willian iese din schema, altfel n-are cum.

Cel mai probabil, desi Willian poate sa joace foarte bine si in centru.Eu il vad cam la acelasi nivel cu Oscar.Oricum, Chelsea are de departe cel mai bun lot din Premier League.Cand ai Fabregas,Cuadrado,Willian,Oscar,HAZARD! si Diego Costa pe faza de atac...Daca-l mai aduc si pe Costa de la Sahtior care si ala e super fotbalist cred ca o sa ia titlul cu vreo 5 etape inainte de final.

Luis Garcia10
30th January 2015, 20:27
Cuadrado e mult mai constant decat Schurrle.Neamtul face un meci bun si doua proaste.Cuadrado e si pe stilul lui Mourinho.Face excelent faza defensiva.Schurrle face faza defensiva la misto.Doar se plimba pe langa adversar pe cand Cuadrado e excelent.De fapt, Cuadrado poate sa joace si fundas dreapta lejer, desi Chelsea are in Ivanovic unul din cei mai buni fundasii laterali din lume.
Alte zvonuri sunt cum ca Chelsea il mai vor in continuare pe Douglas Costa de la Sahtior(de ce ***** nu stiu daca-l iau pe Cuadrado).De asemenea, United se pare ca n-o sa transfere pe nimeni.Parca vad ca n-o sa prindem locu' 4 nici anu' asta :)).
Fletcher a plecat la West Ham, iar Salah de la Chelsea la Fiorentina ca parte a transferului lui Cuadrado.

Totusi, parca pe faza ofensiva nu e asa mare diferenta intre Cuadrado si Schurrle. N-as stii sa zic care e mai bun. Mie si Schurrle mi se pare muncitor. Ai zis bine ca uneori e careless si intr-adevar se plimba pe langa adversar. Dar are o capacitate de efort mare totusi. L-am vazut in unele meciuri alergand pana scotea limba.

smiLey.
30th January 2015, 21:12
Hazard - Cuadrado pe benzi, vai, ce gauri o sa lase Chelsea in apararile adverse.

Lordul
30th January 2015, 21:15
Wolfsburg isi face echipa , Schurlle s-ar putea sa confirme

SwedishMafia
30th January 2015, 21:27
Wolfsburg e patronata de Volkswagen. daca aia ar dori, ar putea avea sa bage bani precum araboii de la psg. :D

Eddy DoubleD
30th January 2015, 22:10
Cel mai probabil, desi Willian poate sa joace foarte bine si in centru.Eu il vad cam la acelasi nivel cu Oscar.Oricum, Chelsea are de departe cel mai bun lot din Premier League.Cand ai Fabregas,Cuadrado,Willian,Oscar,HAZARD! si Diego Costa pe faza de atac...Daca-l mai aduc si pe Costa de la Sahtior care si ala e super fotbalist cred ca o sa ia titlul cu vreo 5 etape inainte de final.

Nu-l vad pe Wilian mai bun ca Oscar. Iar daca mai vine cineva in compartimentul asta ofensiv, o sa stearga banca de rezerve

Andrei_23
31st January 2015, 11:21
Cuadrado chose number 74 at Chelsea because that's the time he will come off the bench. :)

Eddy DoubleD
31st January 2015, 16:38
Cuadrado chose number 74 at Chelsea because that's the time he will come off the bench. :)

Epic :happy

El Pistolero
2nd February 2015, 21:25
A semnat pe 4 ani jumate. :ok:

https://pbs.twimg.com/media/B83CSAeCUAAs_vM.jpg

Azi se termina perioada de transferuri. Foarte multe imprumuturi in ultimele ore.

Adebayor a ajuns la QPR.

delaparis
3rd February 2015, 00:52
Marquinhos nu pleaca de la PSG :D
Se pare ca Manchester United a facut o oferta de ultim moment pt fundasul brazilian, oferta de 46 milioane refuzata de qatarezi :cool:

Johnny D
3rd February 2015, 01:16
Epic :happy

74 times epic!

Freek
3rd February 2015, 01:29
Adebayor a ajuns la QPR.
O sursa ai te rog? ca am vazut acum vreo ora asta:
"Harry Redknapp has told BBC Sport that the only way Emmanuel Adebayor will join Queens Park Rangers tonight is if he has “a change of heart”."

Eddy DoubleD
3rd February 2015, 04:46
Fletcher de la ManU la WBA
N'Doye de la Lokomotiv Moscow la Hull City
Bertrand a semnat permanent cu Soton. Chiar era a lui Chelsea?? Mare prostanac Mourinho.
Lenon de la Spurs la Everton
Salah de la Chelsea la Fiorentina imprumut
Djuricic de la Benfica la Soton imprumut
Zaha de la ManU la Palace, a semnant permanent
Cuadrado de la Fiorentina la Chelsea
Schurrle de la Chelsea la Wolfsburg :))

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/1509078_661942123932104_6248498084410566835_n.jpg? oh=0c62e08c349f12f6e8567b891c7ec86b&oe=5562799D&__gda__=1432967686_9ca89270511b44782e986143a0569de c
(e gluma)

Santon de la Newcastle la Inter
Huth de la Stoke la Leicester

miril
3rd February 2015, 06:53
O sursa ai te rog? ca am vazut acum vreo ora asta:
"Harry Redknapp has told BBC Sport that the only way Emmanuel Adebayor will join Queens Park Rangers tonight is if he has “a change of heart”."

N-a ajuns.

Freek
3rd February 2015, 08:23
Dap. Astepta sa-l caute Real probabil...

miril
3rd February 2015, 09:16
Nu, asteapta sa-i sa termine contractul fara sa faca mari eforturi. Probabil ca la vara suferinta va fi curmata de ambele parti.

Johnny D
3rd February 2015, 09:22
"Sunt onorat ca un club asa mare ca Milan este interesat de mine!"
Care club mare, de la mijlocul clasamentului din campionatul ala de kkt!? Acolo sa te duci, in locu lu Ballotelli, din jucator de City au facut din el rebut de Liverpool ca acum nu stiu cormoranii cum sa-l dea afara; asta e marele club Milan stimat de marele Adebajor!

Mario Di Lazi
3rd February 2015, 09:27
Cred ca mai bine se duce la QPR decat sa mearga la Milan...

Freek
3rd February 2015, 09:29
Nu, asteapta sa-i sa termine contractul fara sa faca mari eforturi. Probabil ca la vara suferinta va fi curmata de ambele parti.
Avand in vedre ca are 11 meciuri in PL ma gandeam ca poate mai are chef de fotbal dar... Acum sunt chiar curios unde ajunge la vara.

Johnny D
3rd February 2015, 09:32
Daca tacea din gura, inca juca la Arsenal bine mersi cu goluri garla, n-a tacut si si-a frecat tot restul carierei. Nu e frumos sa zici asa ceva si cand vorbesti de unul din cele mai mari cluburi ale planetei cand esti sub contract cu alt club, dar Milanu si la ora aia era de rahat, azi nici nu mai are sens sa comentam. Pe mine asta m-a durut si nu doar pe mine ca altfel n-ar fi fost alungat de la club, el a vorbit de un club mai slab decat Arsenal la vremea respectiva doar sa-si bata joc! Asta e multimita catre Wenger ca l-a luat de pe strazi si-a facut din el un star al Londrei si al echipei sale nationale... gunoi imputit, de mine sa mearga in Italia, acolo e locul lui, QPR e prea buna pt el!

Sir. Eko
3rd February 2015, 09:57
Fletcher de la ManU la WBA
N'Doye de la Lokomotiv Moscow la Hull City
Bertrand a semnat permanent cu Soton. Chiar era a lui Chelsea?? Mare prostanac Mourinho.
Lenon de la Spurs la Everton
Salah de la Chelsea la Fiorentina imprumut
Djuricic de la Benfica la Soton imprumut
Zaha de la ManU la Palace, a semnant permanent
Cuadrado de la Fiorentina la Chelsea
Schurrle de la Chelsea la Wolfsburg :))

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/1509078_661942123932104_6248498084410566835_n.jpg? oh=0c62e08c349f12f6e8567b891c7ec86b&oe=5562799D&__gda__=1432967686_9ca89270511b44782e986143a0569de c
(e gluma)


Am mai vazut si eu faza aia pe net, nu stiam de unde vine...

https://vine.co/v/O7K2TZdqOVx

:))

Acuma stiu:

1wnMpnNTmyM


Cat despre Deadline Day...a fost naspa azi, nimic interesant.
Ma bucur pentru Fletcher :ok:.
Filip Ðurièiæ cine mai e ?
Cuadrado cum joaca ? Cica e bun.
Zaha...mda. Ce il critica lumea pe Moyes din cauza lui...
La Lenon era cazu, are o varsta...si e jucator decent, merita sa joace undeva.
Salah...ce scurt a fost. Buna alegere a facut cand a mers la Chelsea :ok:.

miril
3rd February 2015, 10:32
Se apropie si el de sfarsit de cariera si se agata de orice prilej sa castige cat mai mult jucand foarte putin. Turcia, Orientul Mijlociu, SUA, aici contactele lui Spurs nu sunt de neglijat, ar fi alternative viabile dar nu si pentru ego-ul lui, de aici si "admiratia" pentru Milan. Repet, se va rezolva la vara, mai mult ca sigur, mai ales ca acum mai avem nevoie de el, sa umple banca daca e nevoie, din pacate.

Johnny D
3rd February 2015, 12:11
Cuadrado cum joaca ? Cica e bun.

E f bun, nu bun! De aia mai pariam eu pe Fiorentina din cand in cand, acuma o sa pariez pe ailalti!:))
Numa bine ca va ramane drept ingrasamant la cescoc, sa ingrase randurile de pe banca si din cupele ligii si semiligii, etc.

Xaviesta
3rd February 2015, 12:16
Pe Cuadrado as fi dat si 40-50 sa il am la Barça.

Johnny D
3rd February 2015, 12:19
Estem Xaviestule!? Chiar are clasa spurcaciunea aia cu cap de matura, si mai are si viteza.

Xaviesta
3rd February 2015, 12:25
Plus ca e foarte versatil. A jucat la Fiorentina RB RM RW CAM LW etc.

miril
3rd February 2015, 12:31
Este formidabil in momentele de vaf, in altele...nu.

Johnny D
3rd February 2015, 12:38
E corect ce zice Miril, e un fel de Chelsea! In altele... infect(ca si cu City sau in supercupa cu Atletico Madrid), as zice eu!:D

Sir. Eko
3rd February 2015, 15:55
https://pbs.twimg.com/media/B86kfLJCAAAe7X6.jpg:small
https://pbs.twimg.com/media/B86kl3JCEAAkjBU.jpg:small
https://pbs.twimg.com/media/B86kmeGCAAAIbpj.jpg:small
https://pbs.twimg.com/media/B86knPcCAAAVaMU.jpg:small

Lennon pare foarte fericit ca a ajuns la Everton :D

miril
3rd February 2015, 16:32
Se vede cu ochiul liber. :D Imi pare rau ca doua persoane pe care le plac, Lennon, un jucator dedicat clubului de la varsta de 17 ani si, MP, un antrenor care pe zi ce trece castiga in respect atat din partea conducerii, jucatorilor si, nu in ultimul rand, suporterilor, nu au putut sa cada de acord. Nici macar nu se vorbeste de un conflict, nici nu poate spune ca Lennon nu a dat totul dar, probabil, fiind de o vreme buna intr-o structura nu mai gasesti noi energii pentru un nou proiect care pare a fi in derulare la Spurs. Desi nu are o varsta inaintata, are "doar" 27 de ani, se pare ca nu mai intra in planurile lui MP, care mizeaza pe...sange proaspat, varsta actuala a lotului fiind daca nu cea mai scazuta din EPL printre cele mai scazute, in jur de 24 de ani. Kaboul, Adebayor si probabil unul precum Capoue au fost si ei vizati sa fie transferati acum. Personal ii doresc numai binele lui Lennon pentru ca eu consider ca merita iar Everton este un club de traditie si de valoare apropiata de Spurs. Cam atat. :D

Johnny D
5th February 2015, 13:29
Lennon pare foarte fericit ca a ajuns la Everton :D

:happy Sa-mi bag pl de nu pare ca un detinut caruia i se iau amprentele si apoi e pus la zid pentru poze! :))


Everton este un club de traditie si de valoare apropiata de Spurs. Cam atat. :D

Esti un domn. Cam atat. :D

Johnny D
5th February 2015, 13:41
Vai ce urat am vorbit!:o: As vrea sa modific dar... nu pot, sunt moderator dãcât!:))
Mare mitocanie regula asta de 10 minute, mare de tot.

Acest post il si transcriu direct sub nasul lui Vadim, si dau quote si din alalalt.

delaparis
23rd March 2015, 23:13
Vorbiti franceza? :D

Hai sa va arat ca deja se negociaza un schimb Di Maria - Cavani in vara :ok:

http://www.maxifoot.fr/football/article-24721.htm

Sir. Eko
24th March 2015, 10:10
Zvonurile astea ce a apar cu 3 luni inainte de vara ....nu isi prea au rostul.

Nadalfan
11th May 2015, 15:46
Ehe...se anunta o vara interesanta rau de tot.
Chelsea se pare ca-i vrea pe Koke si Griezmann.Ambii au clauze de reziliere de 48 de mil de lire.Daca-i ia p'astia doi, si isi mai iau si un fundas central indiferent de transferurile pe care le fac celelalte echipe(poate doar daca-i aduc pe Ronaldo si Messi), cred ca, Chelsea o sa ia campionatul destul de lejer si la anu'.
Manchester City insista tare de tot la Pogba.70 de mil de lire pentru Juve si 345.000 de lire pe saptamana pentru Pogba.De asemenea, agentul lui De Bruyne a confirmat ca oficialii lui City l-au contactat si i-au spus ca sunt foarte interesati de el, insa n-au facut inca o oferta concreta.
La Manchester United situatia nu prea s-a schimbat.Sunt cam aceleasi nume ca in ultimele 2 saptamani.Clyne,Hummels,Gundogan.Unele zvonuri zic ca United tatoneaza la Muller si Benzema.

YoNuTzz
11th May 2015, 22:33
benzema ar fi incredibil ptr man utd, dar nu cred...

Eddy DoubleD
12th May 2015, 15:16
https://uk.eurosport.yahoo.com/news/football-paper-round-liverpool-set-swoop-danny-ings-064749608--sow.html#uk-fb-po

Ings la Liverpool?
De Gea sa ramana la ManU?
Berahino la City?
Yaya Toure la Inter?
Pellegrini sa ramana la City? :happy
Robert Kenedy, un pusti de 19 ani, la Chelsea?

YoNuTzz
15th May 2015, 11:01
1. Man Utd ready 45m Kane bid
2. Bale in, Di Maria & RVP out at Man Utd + Falcao bineinteles

Asa da !

miril
15th May 2015, 11:55
Si aparare cand isi face MU? In plus, este semn de disperare cand vor sa-l ia pe Kane. In afara faptului ca este exclus ca Levy sa-l dea in sezonul asta, plus ca ma indoiesc ca o va face la o echipa din EPL, Kane mai trebuie si sa...confirme.

YoNuTzz
15th May 2015, 12:03
sper sa il luam pe hummels...

oricum un atac cu depay, rooney si bale arata bine de tot...

Eddy DoubleD
15th May 2015, 15:20
1. Man Utd ready 45m Kane bid


Sper ca nu e atat de prost...Kane pare baiat cu capul pe umeri.

Sir. Eko
15th May 2015, 15:23
1. Man Utd ready 45m Kane bid
2. Bale in, Di Maria & RVP out at Man Utd + Falcao bineinteles

Asa da !

link ?

Eddy DoubleD
15th May 2015, 15:24
link ?

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/manchester-united/11607236/Man-Utd-transfer-news-and-rumours-United-target-Harry-Kane-for-45m-and-will-offload-Angel-di-Maria-to-fund-Gareth-Bale-swoop.html

"Southampton right-back Nathaniel Clyne is set to snub United and sign a new contract at St Mary's"

Uite aici baiat destept :ok:

Sir. Eko
15th May 2015, 15:28
http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/manchester-united/11607236/Man-Utd-transfer-news-and-rumours-United-target-Harry-Kane-for-45m-and-will-offload-Angel-di-Maria-to-fund-Gareth-Bale-swoop.html

"Southampton right-back Nathaniel Clyne is set to snub United and sign a new contract at St Mary's"

Uite aici baiat destept :ok:

That's according to The Daily Mail. Nu are rost sa citesti mai departe.

Eddy DoubleD
15th May 2015, 15:35
Exista vreun ziar in care ai incredere? :))

SUnot "rumours" toate. Stim ca 90% din ele sunt bullshit.

miril
15th May 2015, 15:40
That's according to The Daily Mail. Nu are rost sa citesti mai departe.

Apare si in The Times, editia electronica. Bine, ei nu au decat editie electronica pentru abonati.

Manchester United put Tottenham’s Harry Kane on summer hit list

http://www.thetimes.co.uk/tto/sport/football/clubs/manchesterunited/article4440845.ece

Sir. Eko
15th May 2015, 15:42
Da, The times e credibil. Dar si asa un articol fara un citat fara nimic. Nu le bag in seama.
Oricum nu il lasa Levy sa plece vara asta, sunt sigur.

miril
15th May 2015, 15:45
Eu am mai spus, Tottenham isi face echipa de viitor, avand in vedere construirea stadionului, planificata 2018, in jurul unor jucatori tineri, de mare perspectiva ca el, Bentaleb, Dier, samd. Levy vinde scump daca jucatorul insista si atunci nu unei echipe din EPL.

Nadalfan
15th May 2015, 16:57
45 de milioane de lire???Pe Kane?
Nu m-ar mira ca pana si Real sa-i dea drumu' lui Benzema pe banii astia.Sau Bayern lui Lewy :)).Lyon ii da drumu' lui Lacazette si pe mai putin cred :))
Intre timp, se pare ca urmatorul transfer al lui United o sa fie Bernard Mensah de la Guimaraes.20 de ani si 10 mil de euro :)).Evident ca la banii astia vine pe filiera Jorge Mendes :))

Schneiderlin e al lui Arsenal.

Eddy DoubleD
15th May 2015, 17:11
Schneiderlin e al lui Arsenal.

Sper sa se concretizeze. Se vorbeste de ceva timp de mutarea asta.

Sir. Eko
15th May 2015, 18:18
45 de milioane de lire???Pe Kane?
Nu m-ar mira ca pana si Real sa-i dea drumu' lui Benzema pe banii astia.Sau Bayern lui Lewy :)).Lyon ii da drumu' lui Lacazette si pe mai putin cred :))
Intre timp, se pare ca urmatorul transfer al lui United o sa fie Bernard Mensah de la Guimaraes.20 de ani si 10 mil de euro :)).Evident ca la banii astia vine pe filiera Jorge Mendes :))

Schneiderlin e al lui Arsenal.

Kane e englez. 15 milioane in plus pentru asta.

Link la stirea cu Schneiderlin ?

Se zice ca si Chelsea e pe urmele unui tanar de prin Brazilia.

Nadalfan
15th May 2015, 19:52
Kane e englez. 15 milioane in plus pentru asta.

Link la stirea cu Schneiderlin ?

Se zice ca si Chelsea e pe urmele unui tanar de prin Brazilia.

Chelsea l-a semnat deja pe Nathan.S-a si pozat cu Willian baiatu' :))

Agentul lui Schneiderlin a zis ca e in discutii avansate cu o echipa din Londra.M-am gandit direct la Arsenal ca ei il voiau de mult.Ce sa caute la Chelsea?

Apropo, o musti p'asta cu Isco si Arsenal?Peste tot citesc de *****u' asta.Sper sa nu se faca asta.Oricum, Arsenal are deja jucatori pe pozitia lui.

Sir. Eko
15th May 2015, 20:08
Chelsea l-a semnat deja pe Nathan.S-a si pozat cu Willian baiatu' :))

Agentul lui Schneiderlin a zis ca e in discutii avansate cu o echipa din Londra.M-am gandit direct la Arsenal ca ei il voiau de mult.Ce sa caute la Chelsea?

Apropo, o musti p'asta cu Isco si Arsenal?Peste tot citesc de *****u' asta.Sper sa nu se faca asta.Oricum, Arsenal are deja jucatori pe pozitia lui.

Isco e genial, joaca bine la mijloc si daca e mai in spate si daca e in fata. Dar nu ne permitem sa dam bani pe el, cand avem alte posturi in care trebuie sa investim.

Da linku cu agentul lui Schneiderlin.

Nadalfan
15th May 2015, 20:21
Isco e genial, joaca bine la mijloc si daca e mai in spate si daca e in fata. Dar nu ne permitem sa dam bani pe el, cand avem alte posturi in care trebuie sa investim.

Da linku cu agentul lui Schneiderlin.

Intra pe Sky Centre si cauta acolo ca eu nu am rabdare sa dau de scroll atat de mult.Stirea e de aseara asa ca o sa ai destul de dat in jos :))

Edit : Livermore cica a fost testat pozitiv pentru cocaina :)):)):))

Nadalfan
15th May 2015, 20:51
http://www.dailystar.co.uk/sport/football/442110/Morgan-Schneiderlin-has-SIGNED-for-Arsenal-despite-huge-cash-on-Spurs-move cautand ceva despre Otamendi, am gasit si asta despre Schneiderlin.Aici zice de un jucator francez.Ceva nu e in regula :)).

In Manchester Evening News, se zice ca De Gea s-ar fi inteles deja cu Real si ca mai ramane sa se inteleaga cluburile.O alta stire e ca, la canalul TV al lui Man UTD a intervenit un jurnalist care a zis ca transferul lui Bale la United e "almost done"...Tinand cont ca a zis la canalul clubului s-ar fi putea sa fie un sambure de adevar.Bale la Real oricum nu mai are viata.E ori Chelsea, ori United zic eu.Acum sa vedem cat cere Real.Daca-l vor pe De Gea plus vreo 60 de mil de lire mai bine ramane la Madrid :))

Eddy DoubleD
15th May 2015, 21:02
Daca e un club destul de fraier sa dea o gramada de bani pe Bale, cu siguranta e ManU :)) Real ar trebui sa profite si sa scape de el.

Sir. Eko
15th May 2015, 21:07
Sa vezi cum o sa rupa tot Bale in PL.

Eddy DoubleD
15th May 2015, 21:13
Da, da, Di Maria style :cool:

Nadalfan
15th May 2015, 21:36
Sa vezi cum o sa rupa tot Bale in PL.

Pe ce te bazezi?Si nu ma lua cu faptul ca a rupt tot la Spurs.Aia a fost acum 2 ani.Anu' asta n-a miscat nimic.E adevarat ca stilul de joc din EPL ii convine mai mult, dar...te las pe tine sa continui.

Cristy RVD
15th May 2015, 21:48
in EPL ma gandesc ca i-ar da si lui coechipierii pase bune, ca n-ar mai fi coleg cu Ronaldo :D

Nadalfan
15th May 2015, 22:03
in EPL ma gandesc ca i-ar da si lui coechipierii pase bune, ca n-ar mai fi coleg cu Ronaldo :D

Te referi la pase d'alea cum i-a dat Marcelo in meciul cu Juve, cand din 6m Bale a dat cu piciorul de baza pe langa poarta(ma refer la faza aia cand s-a bucurat Marcelo).Sau te referi la pase d'alea cand i-a centrat Ronaldo si el a dat din 3m cu capu' peste poarta?

El Pistolero
15th May 2015, 22:22
Bale e jucator de PL, si eu zic ca daca revine in Anglia va juca din ce in ce mai bine. Poate nu la nivelul la care a ajuns la Spurs, dar va fi mult mai bun ca la Real.

Sir. Eko
16th May 2015, 01:53
Pe ce te bazezi?Si nu ma lua cu faptul ca a rupt tot la Spurs.Aia a fost acum 2 ani.Anu' asta n-a miscat nimic.E adevarat ca stilul de joc din EPL ii convine mai mult, dar...te las pe tine sa continui.

Bale nu a fost niciodata un jucator de 100 de milioane. Nu exista jucator de 100 de milioane zic eu. Da asta ii alta discutie.
Bale in cel mai bun sezon a lui din cariera a dat 21 de goluri...excelent, dar nu wow. Nici pe aproape de Messi sau Ronaldo...in fine.

O sa rupa in PL pentru ca asa e campionatul, forta si viteza > tehnica si talent. In Spania e invers.

Plus, uite o chestie interesanta.
Bale sezonul asta, care zice lumea ca e oribil si nu stiu ce, in 28 de etape a dat 13 goluri si 8 pase de gol.
Hazard in cel mai bun sezon din cariera lui, in anul in care a castigat premiul de cel mai bun jucator din PL a jucat 35 de meciuri, a dat 14 goluri si 8 pase de gol....el bate si 11 metri...

Sa nu se inteleaga gresit, nu zic ca Hazard e rau ci ca Bale nu e asa rau pe cum il face presa si cum zice lumea.

Nadalfan
16th May 2015, 15:13
Sa-l compari pe Hazard cu Bale in momentul asta mi se pare cam absurd.Hazard nu poate sa faca ce vrea el in sistemul lui Mou plus ca Bale joaca contra Almeria, Granada si Cordoba...Daca Real scoate 110 mil de euro asa cum vor ei pe Bale, eu unul le-as da undeva intre 125 si 140 de milioane lui Chelsea pentru Hazard la ce preturi se invart in momentul asta in fotbal.Eu zic ca ala ar rupe la Real.

Sa-mi zica cineva ca nu e adevarata chestia aia din Mirror si Guardian cu De Gea la Real pe salariu de "doar" 5 milioane de lire.**** mea...United ii dadeau mai mult decat dublu(11 milioane de lire)....Cred ca e prima oara in fotbal cand imi doresc ca un jucator sa aleaga banii :))

miril
21st May 2015, 06:58
Manchester United make first move in Raheem Sterling chase

Manchester United have tried to take advantage of the uncertainty over Raheem Sterling’s future at Liverpool by inquiring about signing the England forward.

The approach from Old Trafford featured a request for an indication of how much it would cost to buy the unsettled 20-year-old, who is involved in a contract stand-off at Anfield.

Manchester City are also pursuing Sterling and the approach from their neighbours is likely to be followed by others from Barclays Premier League clubs monitoring the situation.

Liverpool, though, are determined not to sell Sterling and United’s inquiry was rejected out of hand, without any figures being discussed. United were also left in no doubt that further communication on the subject would not be welcomed. While Liverpool’s hands-off message applies to all clubs hoping to prise Sterling away from them this summer, the ferocity of their historic rivalry with United dictates that, even in the event of their stance changing, the prospect of a deal being struck between the clubs is unlikely to improve.

Not since April 1964, when Phil Chisnall joined Liverpool from United in a £25,000 deal, has a player been transferred directly between English football’s two most successful clubs, their rivalry becoming increasingly intense in the following decades. Since then, only Gabriel Heinze, in 2007, has gone close to breaking the unofficial taboo, but he was prevented from doing so when a Premier League tribunal ruled that even though United had given the defender written permission to join another club for £6.8?million and Liverpool had matched their asking price, the authorisation applied only to foreign clubs.

Although relations between the clubs are more cordial now since the departures of Sir Alex Ferguson and Rafael Benítez, the chances of one countenancing the sale of a key player to the other remain negligible.

Aidy Ward, Sterling’s representative, is set to hold talks with Liverpool tomorrow, during which he is expected to stress his client’s desire to leave. It is also expected that he will ask Liverpool to provide him with a price at which they would consider a sale.

Liverpool, though, hope to convince Sterling to sign a new contract. Even if that does not happen, the club insist that they will hold Sterling to his present deal, worth £35,000 per week.

Jordon Ibe and Jonathan Flanagan have signed new contracts. Ibe has agreed an improved five-year deal while Flanagan, who is out for the rest of this year with a knee injury, has accepted a 12-month extension.

United have also missed out on their main defensive target after Mats Hummels, the Borussia Dortmund and Germany centre half, rejected a potential move to Old Trafford, They are reported, though, to be edging closer to signing Nicolas Otamendi, 27, the Valencia and Argentina centre half.

http://www.thetimes.co.uk/tto/sport/football/premierleague/article4446532.ece

Nadalfan
21st May 2015, 11:57
United have also missed out on their main defensive target after Mats Hummels, the Borussia Dortmund and Germany centre half, rejected a potential move to Old Trafford, They are reported, though, to be edging closer to signing Nicolas Otamendi, 27, the Valencia and Argentina centre half.

http://www.thetimes.co.uk/tto/sport/football/premierleague/article4446532.ece

Otamendi e fenomenal.Cica o sa semneze dupa Copa America.D'abia astept.La cum a jucat sezonul asta, are potential sa fie cel mai bun fundas din EPL.

https://www.youtube.com/watch?v=7A4oKNzVLbA#t=300

Uitati-va ce tackling-uri ii pune lui Messi.Doar la Nesta am vazut unu' asemanator contra lui.In rest la nimeni.Comparati cum s-a aparat asta la Messi si cum s-a aparat Boateng.
De golurile pe care le-a dat dupa ce i-a facut la cap pe Ramos si Godin nu mai zic nimic.
Strict pe faza defensiva e peste Hummels oricand.Diferenta e ca Otamendi nu prea stie cu mingea, pe cand Hummels e cam cel mai bun fundas din lume la treaba asta in momentul de fata.

Xaviesta
21st May 2015, 12:11
Argentina are o echipa super la Copa America. O sa arate cam asa:

Aguero Tevez Messi
Di Maria Mascherano Enzo
Rojo Garay Otamendi Zabaleta

Nadalfan
21st May 2015, 12:43
Argentina are o echipa super la Copa America. O sa arate cam asa:

Aguero Tevez Messi
Di Maria Mascherano Enzo
Rojo Garay Otamendi Zabaleta

Vine si Tevez?De cand n-a mai jucat pentru nationala?Argentina are cei mai buni atacanti din lume.Nu cred ca e echipa care sa aiba rezerve ca Higuian, Dybala, Vietto si Icardi...Bine, Dybala, Vietto si Icardi nici nu cred ca vor fi convocati :))
Totusi, e cam greu sa joci cu aia 4(Di Maria, Messi, Tevez, Aguero).Cred ca unul din ei va iesi din schema si o sa intre Gaitan sau Pastore pentru a da mai mult echilibru echipei...
In poarta cine o sa fie?Romero ala nu cred ca a aparat 5 meciuri sezonu' asta.Parca ala de la Sociedad ziceau aia de la Digi ca e argentinian...

Xaviesta
21st May 2015, 13:29
Tevez a jucat fiecare meci cu Tata Martino. E aceeasi echipa ca la Mondial, doar cu Tevez si Otamendi in plus. Da, Pastore a fost incredibil sezonul asta.

Romero a fost zeu la Mondial

Nadalfan
21st May 2015, 14:10
Tevez a jucat fiecare meci cu Tata Martino. E aceeasi echipa ca la Mondial, doar cu Tevez si Otamendi in plus. Da, Pastore a fost incredibil sezonul asta.

Romero a fost zeu la Mondial

Meh...Nu i-am mai urmarit...
Otamendi trebuia sa fie si la WC, dar si-a rupt mana cu vreo saptamana inainte de turneu...

YoNuTzz
21st May 2015, 14:25
fenomenala echipa are argentina...acum are si fundasi chiar :D

in mod normal nu au cum sa rateze copa america...

YoNuTzz
21st May 2015, 14:26
Real Madrid issue De Gea ultimatum: It's now or never

ce bully e real madrid...

Sir. Eko
21st May 2015, 15:45
Da ce agresiv ii agentul lui Sterling.

RAHEEM STERLING'S agent has launched an astonishing attack on Liverpool, and has made it clear his client won't be signing a new deal with the Merseyside outfit.

The winger is due to hold showdown talks with Brendan Rodgers tomorrow, but the player's representative Aidy Ward isn't bothered about the club's image being damaged by the transfer saga.

“I don’t care about the PR of the club and the club situation. I don’t care," Ward told The London Evening Standard.

“He is definitely not signing. He’s not signing for £700, £800, £900 thousand a week. He is not signing.

“My job is to make sure I do the best with them (my clients). If people say I am bad at my job, or they are badly advised it does not matter.”

Nadalfan
23rd May 2015, 13:33
Nu zice nimeni nimic de zvonurile cu Schweinsteiger la United?
Sper doar sa nu fie ca ultima data cand si-a prelungit contractul cu Bayern cand a profitat de interesul nostru ca sa-si mareasca salariul.
Schweinsteiger, cu toate ca e injury prone, e unul din cei mai buni mijlocasi din lume.El chiar poate sa fie acel numar 6 in viziunea lui Van Gaal.Atata timp cat nu se accidenteaza in acelasi timp cu Carrick totul o sa fie perfect.

Eddy DoubleD
26th May 2015, 00:19
http://www.theguardian.com/football/2015/may/25/football-transfer-rumour-mill-arsenal-arturo-vidal-juventus

Vidal si Jackson Martinez la Arsenal?
Benteke la Liverpool?

delaparis
26th May 2015, 00:30
Vidal? :o:
Asta ar fi chiar un transfer inteligent :ok:

Nadalfan
26th May 2015, 09:55
Nu cred ca-i da drumul Juve pe banii aia lui Vidal.Anu' trecut putea sa plece la Manchester pe 35...De ce sa-i scada acum pretul cand echipa are cel mai bun sezon din ultimii ani?

Sir. Eko
26th May 2015, 10:37
Nu il cumpara Wenger pe Martinez. Iar Vidal nu pleaca de la Juve, ca nu vrea. Iubeste clubu.

Povestea a aparut pe twitter acum doua zile(un jurnalist din Chile a zis asta, acelasi care a spus primul ca Sanchez o sa semneze pentru Arsenal) dar de data asta nu are dreptate. Nu are sens transferu, el nu vrea sa plece, noi avem plin de mijlocasi(desi clar e senzational)e prea ieftin pentru cat s-a vorbit...

A inceput silly season atata tot.

Da mie imi place silly season :D. La birou tot timpu verific transferurile mai mult decat lucrez. :ok:

Nadalfan
26th May 2015, 14:12
Nu il cumpara Wenger pe Martinez. Iar Vidal nu pleaca de la Juve, ca nu vrea. Iubeste clubu.

Povestea a aparut pe twitter acum doua zile(un jurnalist din Chile a zis asta, acelasi care a spus primul ca Sanchez o sa semneze pentru Arsenal) dar de data asta nu are dreptate. Nu are sens transferu, el nu vrea sa plece, noi avem plin de mijlocasi(desi clar e senzational)e prea ieftin pentru cat s-a vorbit...

A inceput silly season atata tot.

Da mie imi place silly season :D. La birou tot timpu verific transferurile mai mult decat lucrez. :ok:

Vidal si anu' trecut a vrut sa plece...Si pleca daca nu erau prosti aia de la United...

Eu zic ca Martinez ar creste valoarea echipei.Oricat de bun a fost Giroud sezonu' asta, Martinez e peste el.Totusi, Arsenal are alte prioritati acum.Cred ca daca semneaza cu un portar si cu mijlocas la inchidere cat mai repede, Wenger o sa-l ia si pe Martinez sau orice alt atacant peste Giroud.Desi, nu m-ar mira sa renunte la Martinez si sa mai ia inca un jucator ofensiv care sa joace in linia aia de 3.Un Isco spre exemplu :))

Eddy DoubleD
26th May 2015, 14:13
Da mie imi place silly season :D. La birou tot timpu verific transferurile mai mult decat lucrez. :ok:

Cred ca nu prea lucrezi deloc :))

Sir. Eko
26th May 2015, 14:39
Cred ca nu prea lucrezi deloc :))

taci ma. Ca lucrez prea mult inca :))


Vidal si anu' trecut a vrut sa plece...Si pleca daca nu erau prosti aia de la United...

Eu zic ca Martinez ar creste valoarea echipei.Oricat de bun a fost Giroud sezonu' asta, Martinez e peste el.Totusi, Arsenal are alte prioritati acum.Cred ca daca semneaza cu un portar si cu mijlocas la inchidere cat mai repede, Wenger o sa-l ia si pe Martinez sau orice alt atacant peste Giroud.Desi, nu m-ar mira sa renunte la Martinez si sa mai ia inca un jucator ofensiv care sa joace in linia aia de 3.Un Isco spre exemplu :))

Asa cred si eu. Portar si mijlocas la inchidere repede. Apoi cumpara doar daca apare ceva ce ii super bun ca pret sau calitate. In functie de ce se misca pe piata...poate apare ceva caz gen Ozil in ultimul moment.
Martinez probabil ca e mai bun ca Giroud, dar are o varsta deja, nu e testat in alta tara...si e scump. Nu il vad pe Wenger sa il cumpere. De plecat in schimb pleaca, am vazut ca Porto a si cumparat pe cineva sa il inlocuiasca.

De Vidal tot zic ca nu se face. Poate pleaca, dar nu la Arsenal.

delaparis
26th May 2015, 21:04
Falcao la Chelsea? :rolleyes:

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/chelsea/11629088/Radamel-Falcao-desperate-to-join-Chelsea.html

Sir. Eko
27th May 2015, 14:31
Radamel Falcao desperate to join Chelsea. Chelsea nu e asa desperate....

Eddy DoubleD
30th May 2015, 18:57
Bournemouth l-au luat pe Atsu de la Chelsea, imprumut. Parca a jucat la Everton campionatul asta. http://www.afcb.co.uk/news/article/afc-bournemouth-sign-christian-atsu-on-season-long-loan-from-chelsea-2472178.aspx

Tot Bournemouth au semnat cu Boruc, Federici si King. http://www.transfermarkt.co.uk/bournemouth-sign-blackburns-king/view/news/198953

Gutierrez si Taylor au fost pusi pe liber de Newcastle. Ameobi va primi un nou contract.
http://www.transfermarkt.co.uk/gutierrez-and-taylor-leave-newcastle-united/view/news/199105/fromnewsbox/1

Wimmer a semnat cu Spurs. Au nevoie sa intareasca apararea.
http://www.transfermarkt.co.uk/done-deal-tottenham-sign-austria-international-wimmer/view/news/198988


Rumours:

Oscar la Juventus? http://www.mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/juventus-eye-chelsea-ace-oscar-5787340?
Cuadrado la Inter? http://www.mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/chelsea-flop-juan-cuadrado-return-5787498? Ar fi penal dupa doar o jumatate de campionat :)) N-a jucat cine stie ce, dar totusi poate ar trebui sa primeasca mai mult timp de acomodare.
Bacca la ManU? http://metro.co.uk/2015/05/28/manchester-united-favourites-to-seal-21-3million-transfer-of-sevilla-striker-carlos-bacca-5218459/
Gaitan la ManU? http://www.abola.pt/clubes/ver.aspx?t=3&id=551305
Benzema la ManU? http://www.theguardian.com/football/2015/may/26/karim-benze******rget-manchester-united
Dante la ManU? http://www.tuttomercatoweb.com/europa/esclusiva-tmw-m-united-per-la-difesa-prende-corpo-l-ipotesi-dante-684685
Reus la ManU? http://talksport.com/football/arsenal-and-man-united-favourites-land-german-playmaker-after-real-madrid-pull-out-deal (in principiu ManU pare ca vrea sa semneze cu toti jucatorii de fotbal din lume...)
Jackson Martinez la Arsenal? http://www.express.co.uk/sport/football/580660/exclusive-Porto-helpless-Arsenal-triggering-Jackson-Martinez-clause (are clauza de reziliere, deci sunt sanse mari sa plece undeva)
Ings la Spurs? http://www.independent.co.uk/sport/football/transfers/tottenham-transfer-news-spurs-make-burnleys-6m-danny-ings-their-striking-target-10277547.html (Ings devine liber de contract; pana acum era dat la Liverpool, dar si Spurs are nevoie de atacant)
Trippier la Spurs? http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/tottenham-hotspur/11628246/Spurs-transfer-news-Kieran-Trippier-close-to-Tottenham-move-from-Burnley.html

Sir. Eko
3rd June 2015, 19:57
James Milner is set to sign for Liverpool after holding 'positive' talks with the Merseyside club.

O sa primeasca 150.000 de lire pe saptamana. James Milner :). 150.000. Mai mult ca Alexis Sanchez. Milner, James.


DONE DEAL: Leicester City have signed Schalke left-back Christian Fuchs on a 3-year deal

phife
3rd June 2015, 21:16
cea mai proasta conducere , cele mai proaste transferuri , cel mai prost manager.

baga-mi-as ... in ea de treaba ca ma scarbesc , de ani de zile facem ,fara exagerare , cele mai proaste si paguboase transferuri din fotbalul mondial

foarte bun transferul lui fuchs. pacat ca la o echipa asa mica

Eddy DoubleD
3rd June 2015, 21:48
James Milner is set to sign for Liverpool after holding 'positive' talks with the Merseyside club.

O sa primeasca 150.000 de lire pe saptamana. James Milner :). 150.000. Mai mult ca Alexis Sanchez. Milner, James.

:happy:happy:happy

Eddy DoubleD
3rd June 2015, 23:32
Liverpool an Bourssia Dortmund have reached an agreement over the transfer of Marco Reus. They have agreed it's never going to happen

:happy:happy:happy

phife
3rd June 2015, 23:55
nu stiu cat e de amuzant. nu cred ca vreo echipa din epl il tenteaza pe reus. poate real sau barca (sau bayern?) dar din epl unde nu prinde nici optimea de ucl de care s-a "bucurat" anul asta.. clar nu

Sir. Eko
4th June 2015, 10:22
Pai Barcelona nu poate sa transfere, nici nu are loc in primul 11 acolo. Real poate. Bayern atunci.

Adrian Clarke: "I think it's most likely now, that either Morgan Schneiderlin or Geoffrey Kondogbia will join Arsenal."

Clarke e fost jucator la Arsenal, acuma se ocupa de Arsenal TV.

Arsenal have overtaken Inter Milan in race to sign Geoffrey Kondogbia (22), after bidding £25.7m for the midfielder, claims Calciomercato.


Tom Cleverley will join Everton this week. It will be a five year contract.

Stoke close to Konoplyanka move

Radamel Falcao on his way to Chelsea

Nadalfan
4th June 2015, 12:18
Barca poate sa transfere.Nu poate insa sa si legitimeze jucatorii aia.Asta e ideea.Trebuie sa-i lase imprumut pana in iarna.

Canal+ il dadeau pe Schneiderlin acum cateva ca sigur la United pentru 37 de mil de euro...
Mie Coquelin ala mi s-a parut halucinant in ultimu' timp.La United ar fi captian de echipa :)):)):))

Konoplyanka e bun de tot.Totusi, acum 3 zile aia de la Sky il dadeau la Spurs :))

phife
4th June 2015, 13:11
cleverly e underrated. mie imi place.
oficial, milner la LFC.
cei mai prosti. zici ca ne conduc aia de la utd.

Xaviesta
4th June 2015, 14:01
Arsenal dava nu ia ST si CB, nu face nimic nici la anu'.

phife
4th June 2015, 14:47
in timp ce liverpool ofera 7,2 m / an lui milner...skrtel refuza prelungirea contractului pentru ca oferta a fost jignitoare.

urasc transferurile..

Sir. Eko
4th June 2015, 14:53
Arsenal dava nu ia ST si CB, nu face nimic nici la anu'.

In ultimile 6 luni Wenger a cumparat 2 fundasi centrali. 2. Gata, 2-3 sezoane nu mai cumpara fundas central.

Atacant doar daca apare ceva wow pe piata, gen daca se decide Benitez sa il joace pe Ronaldo atacant cum se zvoneste, sau daca merge Aguero acolo...si atunci se baga pe Benzema. Daca nu...nu cumpara nici atacant.

O sa fie o vara plictisitoare pentru Arsenal.

Milner face 30 de ani in ianuarie....150.000.

Eddy DoubleD
4th June 2015, 15:30
P
Stoke close to Konoplyanka move

Asta nu era bun? De ce tocmai la Stoke?

Xaviesta
4th June 2015, 15:54
Gabriel nu e world class. Bartra e peste el.

Ronaldo joaca ST de 2-3 ani.

Sir. Eko
4th June 2015, 16:25
Gabriel nu e world class. Bartra e peste el.

Ronaldo joaca ST de 2-3 ani.

O sa il joace atacant calumea, in locul lui Benzema cu Bale si cineva nou pe banda(Reus sau Sterling) si James in spate.

Poate sa fie Barta cat de bun vrei tu, ca nu il intereseaza pe Wenger. Are o problema omu, nu ii place sa cumpere fundasi. Asa ca nu cumpara.

Xaviesta
4th June 2015, 16:53
Njci nu vreau sa plece Bartra. Ziceam doar ca Wenger trb sa ia ceva mai bun.

Si da, Benitez joaca 4-2-3-1.

Nadalfan
4th June 2015, 17:25
Njci nu vreau sa plece Bartra. Ziceam doar ca Wenger trb sa ia ceva mai bun.

Si da, Benitez joaca 4-2-3-1.

Nu prea are cum sa joace Benitez 4-2-3-1 la Real.Ronaldo nu prea mai e compatibil cu sistemu' asta.El cel mai bine joaca acum intr-un 4-4-2 cu un varf clasic(Benzema) si cu el cu libertate totala de miscare pe faza ofensiva si fara implicare pe faza defensiva.4-2-3-1 cere de la extreme sa faca multa faza defensiva.Ronaldo nu prea se mai baga la asta.Eu cred ca Benitez o sa se adapteze la lot.Altfel, ar trebui sa schimbe o gramada la echipa.

On : Manchester cica s-ar fi inteles deja cu Otamendi, doar ca anuntul se va face dupa Copa America.

Nadalfan
4th June 2015, 17:36
BREAKING: ADVOCAAT SIGNS BLACK CATS DEAL.Dick Advocaat has signed a one-year contract as Sunderland's head coach.

Newcastle miss out on Mitrovic. - Pacat.Super atacant.O sa auzim multe de el in viitor.Sunt sigur de asta.

Roma are hoping to sign out-of-favour Manchester United winger Nani this summer, says Gazzetta dello Sport. - 5 meciuri am vazut cu Nani anu' asta.In toate a fost cel mai bun al lui Sporting.A jucat de a rupt pamantu'.Intodeauna mi-a placut de el.Meciu' ala in care a distrus Arsenal in cupa a fost bestial.Pacat ca dupa rosu ala luat cu Real in Liga nimeni din club n-a mai avut incredere in el.

Nadalfan
4th June 2015, 18:33
Manchester United confident of completing Karim Benzema transfer, Manchester Evening News - Imaginati-va loja noastra cu Rihanna si Ana Ivanovic in ea :)):)):))Am castiga meciurile din oficiu.

sannicola
4th June 2015, 21:21
Napoli, sirene inglesi per Higuain: l'Arsenal prepara 40 milioni
I Gunners accelerano per l'argentino, che potrebbe accettare di trasferirsi a Londra per giocare la Champions. Ma l'offerta sembra non convincere De Laurentiis...

Cica Arsenal a facut o oferta de 40 mil ptr Higuain.
De Laurentiis ar vrea 60 :D.

Eddy DoubleD
4th June 2015, 21:28
Arlauskis a semnat cu Watford :ok:

http://www.watfordfc.com/news/article/150604-watford-fc-giedrius-arlauskis-signs-2482793.aspx

Nadalfan
6th June 2015, 12:57
Jurgen Klopp wants to manage Manchester United, according to former colleague

Former Borussia Dortmund coach is desperate to manage Man Utd in the future, says coach who worked with him at Mainz.

Jurgen Klopp has his heart set on managing Manchester United, according to former colleague Eckhard Krautzun.

Klopp left Borussia Dortmund at the end of the season and has since announced he will take a year off before taking his next job.

Before deciding to take a sabbatical, he was linked with Real Madrid, Napoli and Manchester City.

But Krautzun, who worked with Klopp at Mainz, has revealed the 47-year-old is keen to take charge of United.

Louis van Gaal has two years left on the deal he signed last summer after taking over from David Moyes.

The Dutchman, who will be 64 in August, has hinted the job will be his last as a manager before retiring, although he has suggested he could extend his contract at Old Trafford beyond 2017.

But Krautzun believes Klopp, who won two Bundesliga titles and reached the 2013 Champions League final with Dortmund, will be keen to throw his hat into the ring when Van Gaal does step down.

He told Goal: "Jurgen speaks English.

"And since we spoke about United. He once told me, that one day, when it does not fit with Dortmund any more, Manchester United would be his club.

"But at this moment the job is taken. Klopp would fit perfectly to an English club that is well lead and well organised.

"One which has a very good board of directors. A club with one person reigning, like Chelsea, would not be right for him."


Bun...Solutia ideala ar fi sa semneze un contract pe vreo 5 ani cu mentiunea ca in primii 2 ani(cat mai are contract Van Gaal) sa-l imprumutam la o echipa gen West Ham :)):)):)).Am revolutiona fotbalu' :))

cr7luci
7th June 2015, 15:11
A plecat si Tom Cleverley liber de contract la Everton.O sa mai plece cativa de la United. :)

Johnny D
8th June 2015, 07:59
Cica Arsenal a facut o oferta de 40 mil ptr Higuain.
De Laurentiis ar vrea 60 :D.

Mai mult de 30 n-as da pe el... e jucator bun ce-i drept, dar nu stiu daca e peste Giroud!:D:D

Sir. Eko
8th June 2015, 15:36
Se misca repede Liverpool.
Ings si Milner oficial...

Eddy DoubleD
8th June 2015, 15:38
Ings era dat de ceva vreme la Liverpool. Cred ca se intelesesera deja.

Nu mi-a venit sa cred ca tanar e. Arata asa de peste 27-28 de ani :))

Luis Garcia10
8th June 2015, 15:45
Daca am avea un manager de top care sa stie sa-i foloseasca in folosul echipei, ar fi 2 transferuri foarte reusite. :ok: :mda:

phife
8th June 2015, 18:16
ings e un transfer chiar bun

Sir. Eko
8th June 2015, 18:20
ings e un transfer chiar bun

Ings da. Milner nu, asta zic eu.

Milner e decent acum, dar face 30 de ani cat de curand...tu ii dai contract asa mare pe 4 ani. Fara sens. Ce faci cu el la 32 ? Ca nu mai pleaca...sta sa faca bani...

Johnny D
8th June 2015, 19:13
Milner.... numa Liverpool putea sa faca gafe din astea!:))
Alalalt nu stiu cine e, mira-m-as sa fie bun de ceva la cum cheltuie astia banii!:D

Eddy DoubleD
8th June 2015, 19:16
Milner.... numa Liverpool putea sa faca gafe din astea!:))
Alalalt nu stiu cine e, mira-m-as sa fie bun de ceva la cum cheltuie astia banii!:D

Fin cunoscator al BPL:ok:

phife
8th June 2015, 20:27
Milner.... numa Liverpool putea sa faca gafe din astea!:))
Alalalt nu stiu cine e, mira-m-as sa fie bun de ceva la cum cheltuie astia banii!:D

fail ...ce fail

miril
9th June 2015, 06:52
JD, nu te poti exprima despre un jucator daca nu ai habar ce poate. Ings este de mare perspectiva. Ar fi un excelent complement in atac pentru Kane. Asa il vad din perspectiva lui Spurs. Ambii pot fi vazuti la Euro U-21.

Johnny D
9th June 2015, 14:16
Voi sunteti hapciupalitici rau, poti sa te exprimi in masura in care esti 100% cert pe ceea ce spui!
Sunt 100% cert ca nu stiu cine e, asa ca zic ca nu stiu cine e! Si sunt 100% cert ca Liverpool face transferuri de rahat mereu, deci sunt 100% cert ca e foarte probabil si acest jucator sa fie la fel ca restu, adica mai nimic! Istoria e garantia viitorului! Hapciupaliticilor!:))
Foarte probabil nu-nseamna cert, cert nu e nimic, nici ca un superjucator daca merge in alta parte va ramane acelasi superjucator!:rolleyes:


PS: Nici Kane nu e vreun superjucator inca, ramane sa vedem sezonul asta ce e si cu el.

Eddy DoubleD
9th June 2015, 14:53
Lasa-te, Ioane, lasa-te...sau lasa-ne...

Bilic e noul antrenor a lui West Ham.

http://www.whufc.com/News/Articles/2015/June/9-June/Hammers-appoint-Bilic

Sir. Eko
9th June 2015, 15:26
Lasa-te, Ioane, lasa-te...sau lasa-ne...

Bilic e noul antrenor a lui West Ham.

http://www.whufc.com/News/Articles/2015/June/9-June/Hammers-appoint-Bilic

Super antrenor. Miscare excelenta pentru West Ham.

Xaviesta
9th June 2015, 16:56
Voi sunteti hapciupalitici rau, poti sa te exprimi in masura in care esti 100% cert pe ceea ce spui!
Sunt 100% cert ca nu stiu cine e, asa ca zic ca nu stiu cine e! Si sunt 100% cert ca Liverpool face transferuri de rahat mereu, deci sunt 100% cert ca e foarte probabil si acest jucator sa fie la fel ca restu, adica mai nimic! Istoria e garantia viitorului! Hapciupaliticilor!:))
Foarte probabil nu-nseamna cert, cert nu e nimic, nici ca un superjucator daca merge in alta parte va ramane acelasi superjucator!:rolleyes:


PS: Nici Kane nu e vreun superjucator inca, ramane sa vedem sezonul asta ce e si cu el.

Liverpool face mereu transferuri proaste? Suarez si Torres ce sunt?

phife
9th June 2015, 18:21
xabi alonso , mascherano...

1 la 5 ani

Cristy RVD
9th June 2015, 18:25
Origi? :D

Nadalfan
9th June 2015, 19:59
Origi? :D

:)):)):)) Omu' cica a fost pus in cea mai slaba din Ligue 1 :)).La Mondial mi s-a parut super jucator.Forta, viteza, tehnica...Nu stiu ce s-a intamplat cu el anu' asta.

Johnny D
9th June 2015, 23:10
Lasa-te, Ioane, lasa-te...sau lasa-ne...


M-ai lovit hapt in fuflet ca nu stiu io cine-i ala!:happy
Cat timp va dau clasa la clasarile finale, voi stiti mai putin ca mine!:))


Liverpool face mereu transferuri proaste? Suarez si Torres ce sunt?

Diamantele din rahat, stii cum e... in orice rahat mai gasesti diamante din cand in cand!:)
E posibil sa fie si asta de care discutati voi unul, doar ca improbabil!:)


xabi alonso , mascherano...

1 la 5 ani

Mascariceano nu mi-a placut niciodata la Liverpool, alalalt da... se poate zice ca a fost un jucator de mare calitate, de acord.
Real Madridu l-a cam stricat.

Xaviesta
9th June 2015, 23:28
Mascariceano... Sincer chiar nu vreau sa stiu ce probleme ai la cap.

Johnny D
10th June 2015, 01:31
Are gura mare ca un clovn, cred ca i-ar sta bine cu make-up! Nu ti s-a parut niciodata treaba asta?:)

Xaviesta
10th June 2015, 09:14
Eu am vazut ca are pase, interceptii si tacklinguri geniale, dar tu nu intelegi fenomenul asta.

Sir. Eko
10th June 2015, 17:11
Cateva nume interesante aici.

http://www.squawka.com/news/full-list-for-players-released-by-each-premier-league-club/395156

Au fost pusi pe liber.

Eddy DoubleD
10th June 2015, 17:31
In poza aia, Johnson are un gainat pe cap? :happy:happy:happy

Nadalfan
10th June 2015, 20:44
Swansea l-au luat pe Andre Ayew de la Marseille.Omu' e la final de contract, deci a venit gratis.Corello cred ca e super fericit.Ayew e un jucator foarte bun.Bine, cica creeaza probleme in vestiar, dar mna...