PDA

View Full Version : Transfer Gossip



Pages : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Nadalfan
1st February 2014, 00:12
Ia mai citeste o data ce am scris. Ceva mai sus e postul despre care vorbesc.

Bayern joaca 4-3-3. Ribery si Robben sunt putin mai retrasi. Asa joaca ei. Si la mijloc, uite un exemplu: Lahm CDM, Thiago RCM, Kroos LCM. Mata si Rooney nu o sa joace niciodata acolo.

Si Carrick nu joaca singur in fata apararii. Nu a facut-o niciodata.

Rooney ar putea sa joace lejer pe pozitia lui Kroos.Am mai spus-o odata.Pentru mine e cel mai complet jucator din lume.Bayern nu joaca 4-3-3-ul ala pe care Guardiola il folosea la Barca.E mai mult un soi de 4-1-4-1 dar cu varf mobil sau "false 9" cum era denumit in era Barca.Ribery si Robben nu sunt Villa sau Pedro.La Bayern,Guardiola incearca sa lea mai mult libertate de exprimare jucatorilor de atac.Practic cu exceptia lui Lahm toti ceilalti mijlocasi(si pe Gotze poti sa-l iei tot ca mijlocas) se rotesc pe toata durata meciului.In meciul cu Stuttgart Gotze a jucat pe vreo 4 pozitii.

Revenind la United eu cred ca ar fi posibil sa joci cu Carrick,Rooney si Mata la mijloc.Mai ales in meciurile de acasa unde marea majoritate a echipelor vin sa se apere.In meciurile cu echipele mari oricum ne infunda fundasii :)).

Nadalfan
1st February 2014, 00:14
Ce are toata lumea cu Kallstrom ? Are totusi 31 de ani dar va asteptati la mai mult de la Wenger ? Eu cred ca e foarte bun ca a trecut pe la Lyon.
Era printre preferatii mei de la Lyon si mi-a parut rau cand a plecat ...
Daca ar reveni la Lyon ar fi un lucru grozav , pacat ca noi nu ne permitem nimic ...

Chicharito la Valencia :D Ma mir ca au luat si ei ceva ...

Imprumut doar.E bine pentru el.Va face treaba in Spania.E un campionat care i se potriveste mai bine decat Premier League.

Claudiu96
1st February 2014, 00:17
Nu stiu la ce mai poate spera Valenica returul asta ... Ma rog ... Rau au ajuns astia daca nici la EL nu mai au sanse mari ...

Sir. Eko
1st February 2014, 00:26
chicharito ramane la United.
Senderos merge la Valencia :)). Deci...Arsenal-Milan-Everton-Fulham-Valencia, in CV pentru Senderos :))

Johnny D
1st February 2014, 01:28
Bun, s-a incheiat afacerea sau mai sunt 30 de minute?
As vrea sa stiu daca am luat si noi ceva sau doar ne-am bagat nasu p-acolo si cam atat?:P

Sir. Eko
1st February 2014, 01:30
Bun, s-a incheiat afacerea sau mai sunt 30 de minute?
As vrea sa stiu daca am luat si noi ceva sau doar ne-am bagat nasu p-acolo si cam atat?:P

L-am luat imprumut pe Kim Kallstrom. A plecat, tot imprumut Ju Young Park.

Johnny D
1st February 2014, 01:31
Era unu Kalman dar era jucator de habdbal la Real Madrid, alt jucator cu nume de genu ala nu stiu!
Inseamna ca e ceva superjucator, poate sa fie titular oricand la noi!:))

jo27
1st February 2014, 08:26
Konoplianka se pare ca a semnat cu Liverpool pana la urma.

N-a semnat, din cite se pare.

Pt mine perioada asta de transferuri a confirmat citeva lucruri:

1. Cei care se ocupa de transferuri la Liverpool sint niste idioti. De aici rezulta 2 si 3:

2. Intotdeauna (cu putine exceptii) se creeaza adevarate telenovele in jurul potentialelor transferuri, majoritatea nerealizaindu-se sau incheindu-se in ultimul moment, pe mai multi bani decit ar merita.

3. Se incapatineaza sa cumpere jucatori care nici macar n-ar fi fost esentiali. Postul lui Konoplyanka e acoperit. Da, poate ar fi fost mai bun decit cei care joaca acum acolo, insa nu cred ca mult mai bun, oricum era un transfer riscant. Intre timp, pe postul de inchizator sintem rupti. Dar ei au decis sa lase totul deoparte si sa lupte pt ucrainian.

Nu sint suparat ca nu s-a efectuat transferul. Asa vor fi nevoiti sa dea bani seriosi in vara si poate pe jucatori care chiar meritasa fie cumparati cu o gramada de bani, asta in speranta ca Henry gaseste pe cineva care chiar sa se priceapa la facut transferuri.

miril
1st February 2014, 10:49
sa prindem si noi top 4 ca mi-e dor de Liverpool in ucl. bun transfer

http://www.theguardian.com/football/2014/feb/01/liverpool-ukraine-yevhen-konoplyanka-dnipro-16m

El Pistolero
1st February 2014, 14:10
O recapitulare la tot ce s-a intamplat in aceasta perioada de transferuri.

http://uk.eurosport.yahoo.com/blogs/pitchside-europe/january-transfer-report-did-team-102511081.html

Sir. Eko
1st June 2014, 14:04
Hai ca incepe imediat nebunia.


http://www.mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/frank-lampard-signs-new-york-3631083

Lampard a plecat.

Sir. Eko
5th June 2014, 14:08
Liverpool confirm Leverkusen's Emre Can is to join the club. Scored 3 goals in 29 League games last season

Nadalfan
5th June 2014, 14:21
Can e super fotbalist.Asta chiar e un transfer de marca pentru Liverpool.Omu' poate sa joace fundas stanga,mijlocas central si mijlocas stanga.

Sir. Eko
7th June 2014, 14:49
Diego Costa si Cesc Fabregas o sa joace la Chelsea de la anu.

Xaviesta
12th June 2014, 19:55
https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10421421_653317994755237_328144857803509497_n.jpg? oh=2b312b3ff4a25d654fa32860cc3050b1&oe=5424F4BB

Catalanul
13th June 2014, 01:46
Diego Costa si Cesc Fabregas o sa joace la Chelsea de la anu.

+ Filipe Luis, Thiago si probabil Courtois.

O sa aiba o echipa foarte buna Mourinho...

YoNuTzz
13th June 2014, 22:52
+ Filipe Luis, Thiago si probabil Courtois.

O sa aiba o echipa foarte buna Mourinho...

mda...o sa se bata la titlu chelsea si city...fix echipele pe care le detest din premier league...:mad:

YoNuTzz
16th June 2014, 22:59
Vermaelen agrees Manchester United deal

dupa RVP se pare ca il luam si pe Vermaelen...

v-a mai plecat si sagna...

nu o vad bine pe arsenal.

Sir. Eko
19th June 2014, 02:44
Da da, ne pleaca al 3 lea fundas care e incredibil de slab si care prinde meciuri doar ca fundas stanga cand e accidentat si Gibbs si Monreal. :(
Sagna e bun, dar are o varsta si inteleg de ce nu a vrut Wenger sa ii dea 150 de mii pe saptamana timp de 3 ani...vorbim totusi de un jucator de 31 de ani care a avut piciorul rupt de doua ori in acelasi loc. Mnah.

corello
23rd June 2014, 12:21
Gomis a ajuns la o intelegere cu lebedele. E clar. Bony e out. Salar cam mare pentru Gomis, 80000 euro/saptamana

SwedishMafia
23rd June 2014, 12:44
Gomis a ajuns la o intelegere cu lebedele. E clar. Bony e out. Salar cam mare pentru Gomis, 80000 euro/saptamana

asa isi iau cei care vin fara suma de transfer:D

corello
23rd June 2014, 13:22
asa isi iau cei care vin fara suma de transfer:D

Pai da, dar diferenta de salarizare intre el si restul...o ia grupul pe aratura

Sir. Eko
26th June 2014, 05:50
Mie mi se pare foarte bun Gomis. Singuru om din lume care crede ca e foarte bun.

YoNuTzz
26th June 2014, 05:52
@ Eko

Nu vreti sa ne faceti o favoare si sa-l cumparati pe Balotelli, de preferat la un pret pe masura "valorii" lui ? :)

Xaviesta
26th June 2014, 17:20
Stadium ban (!) of four months for Luis Suarez. Not allowed to enter any stadium in the world for four months

Chiar aveam sperante ca vine la Barcelona. Nu stiu, e posibil si sa il vanda liverpool, dar nu cu acelasi pret. Clar mai ieftin. E nasol rau de Liverpool totusi, Suarez nu o sa joace pt ei desi a fscut kktu ala la Uruguay, daca nu pleaca.

Nadalfan
26th June 2014, 21:01
Ander Herrera la United e oficial!
Partea tare e ca Garay,jucator de care United s-a interesat in ultimii 2 ani a ajuns la Zenit pentru doar 6 milioane de euro cica.United in iarna a oferit 18 si portughezii n-au vrut sa-i dea drumu'.Ciudata rau de tot treaba.Garay era perfect pentru Manchester.
In atac am mai zis.United nu are nevoie de oameni.Sper sa scapam de Nani odata si sa mai aducem o extrema de valoare.De asemenea avem nevoie urgenta de un fundas stanga si de un fundas central.Sper ca Van Gaal sa aleaga bine.

Nadalfan
27th June 2014, 15:59
Telenovela Lars Bendner la Arsenal pare sa inceapa din nou.Pe langa el Wenger ii ma vrea pe Debuchy si Remy.

Liverpool se pare ca-i vrea pe Shaqiri si Origi.Ambii sunt super fotbalisti dupa mine.

La United lucrurile sunt cele mai complicate :)) .Dupa Vermaelen si Ander Herrera,Luke Shaw a semnat si el.Van Gaal se pare ca il terorizeaza pe Robben sa vina la United insa acesta refuza din cauza faptului ca echipa nu joaca in UCL.Chicarito Hernandez,Nani si Kagawa nu mai sunt doriti si se pare ca vor pleca dupa Cupa Mondiala(Kagawa si Nani au fost deja eliminati).De asemenea,se pare ca United mai vrea un fundas central(Hummels si Mangala par a fi favoriti) si INCA UN MIJLOCAS CENTRAL!!!(Alex Song,Vidal si William Carvalho.Juve deja a refuzat oferta de 30 de mil de lire facuta de United pentru Vidal).Eu zic ca era mai necesara aducere unei aripi in momentul de fata decat a inca unui mijlocas central.Deja la mijloc ii avem pe Carrick,Herrera,Cleverley si Fellaini.Sper sa se razgandeasca Robben.

Xaviesta
27th June 2014, 16:32
Vermaelen nu e oficial. Song e DM, ar fi bun la United. Sper sa plece.

phife
27th June 2014, 16:41
hummels nu e de united.
daca pleaca omul ala trebuie sa se duca la barca , real sau bayern.

Xaviesta
27th June 2014, 16:42
Hummels mai sta un sezon la Dortmund. Robben nu pleaca sigur la United.

Nadalfan
27th June 2014, 19:24
Hummels mai sta un sezon la Dortmund. Robben nu pleaca sigur la United.

Eu am incredere ca Van Gaal o sa-l faca sa cedeze pana la urma.Daca jucam in UCL eu zic ca venea 100%.
Si eu am inteles Hummels si Reus vor ramane la Dortmund dar pana pe 1 septembrie nu bag mana-n foc pentru asta.
Song ar fi bun.Prefer sa vina el decat Vidal sau Carvalho care sunt mult mai costisitor.Daca Barca accepta alea 20 de mil de lire pe Song mai raman bani sa luam pe cineva.Vidal si Carvalho costa enorm.Juve deja a refuzat 30 de milioane de lire,iar Carvalho are clauza de 34 de mil de euro.Nu face banii astia niciodata.

YoNuTzz
27th June 2014, 22:43
Herrera si Shaw pana acum - e bine.

asteptam si un fundas central de valoare.

SwedishMafia
29th June 2014, 10:13
van gaal are o obsesie: jucatorii olandezi :)) pentru el nu exista alti jucatori. acu vrea sa isi aduca un vapor de olandezi la man utd: de jong, de vrij, kuyt :happy inteleg ca fiecare antrenor isi aduce jucatorii care ii vrea, insa asta exagereaza. asa a facut si la Barcelona, a adus alt vapor de olandezi..:happy

Nadalfan
29th June 2014, 14:55
Liverpool a luat-o razna rau.Se pare ca-l vor transfera pe Origi care insa va mai ramane imprumut la Lille.Lovren se pare ca e dorit insistent(la ce dracu' nu stiu).Totusi,cea mai tare e ca cica vor sa-i achite clauza de reziliere in valoare de 20 de mil de lire!!! lui Markovic de la Benfica.Oamenii sunt razna :)).A,cica Lallana e deja in Liverpool si face viza medicala.

De Jong n-ar fi foarte rau la United.Aia cu Kuyt e tampita rau totusi.A,si eu auzisem ceva de Janmaat ci nu de De Vrij.

mcm147
30th June 2014, 00:10
Mourinho e suparat rau pe ai lui :)) vrea mijloc de clasa mondiala - Se alatura Pogba lui Fabregas?
http://www.reprizadesport.ro/chelsea-gata-sa-plateasca-60-de-mil-de-lire-pentru-paul-pogba/

YoNuTzz
1st July 2014, 23:26
southampton face bani dar se dezintegreaza:

shaw la united

lambert si lallana la united

Cristy RVD
1st July 2014, 23:32
Lallana si Lambert la Liverpool*

Lallana, Lambert+ Markovic si Emre Can. Cred ca e din ce in ce mai clar ca Suarez va juca in Primera Division din sezonul urmator.

YoNuTzz
1st July 2014, 23:59
aoleu, da, la liverpool vroiam sa scriu...

Xaviesta
4th July 2014, 00:52
Se pare ca Alexis e foarte aproape de Arsenal. Vorbeam cu Eko acum cateva saptamani bune despre asta, si ii spuneam ca ajunge la Arsenal pana la urma. M-a mancat undeva sa cobesc.:D

Liverpool a facut cateva transferuri ok pana acum si poate sa ia ceva world-class cu 80M de la Barça. Arsenal se intareste si ea. Abia astept sa inceapa Spania si Anglia.:D

phife
4th July 2014, 00:56
lallana e ok dar in continuare dam rateuri.

Sir. Eko
4th July 2014, 06:19
Se pare ca Alexis e foarte aproape de Arsenal. Vorbeam cu Eko acum cateva saptamani bune despre asta, si ii spuneam ca ajunge la Arsenal pana la urma. M-a mancat undeva sa cobesc.:D

Liverpool a facut cateva transferuri ok pana acum si poate sa ia ceva world-class cu 80M de la Barça. Arsenal se intareste si ea. Abia astept sa inceapa Spania si Anglia.:D

Da si un link sa vad unde ce cand cum.

Tot ce am vazut eu e ca agentul lui a dat follow azi pe twitter lui arsenal, walcott ozil arteta etc. Dar de acolo pana a juca la Arsenal mai e mult si bine.

p.s ma cac in PM urile lui Vadim.

phife
7th July 2014, 10:52
Liverpool a luat-o razna rau.Se pare ca-l vor transfera pe Origi care insa va mai ramane imprumut la Lille.Lovren se pare ca e dorit insistent(la ce dracu' nu stiu).Totusi,cea mai tare e ca cica vor sa-i achite clauza de reziliere in valoare de 20 de mil de lire!!! lui Markovic de la Benfica.Oamenii sunt razna :)).A,cica Lallana e deja in Liverpool si face viza medicala.

De Jong n-ar fi foarte rau la United.Aia cu Kuyt e tampita rau totusi.A,si eu auzisem ceva de Janmaat ci nu de De Vrij.

noi avem paote cele mai idioate campanii de achizitii. mor
vor sa dea 15 milioane pe origi , pai de banii astia bvb l-a luat pe ramos si tot le-au mai ramas. cu o suma asemanatoare l-au luat pe immobile. iar faza cu markovic? ce dreacu ma? :( iar ne zbatem in mediocritate.

corello
7th July 2014, 19:47
Ce oferta nesimtita face Levy pentru Davies + Vorm. Cei doi pentru Sigurdsson :headbang:

miril
7th July 2014, 20:47
Ce oferta nesimtita face Levy pentru Davies + Vorm. Cei doi pentru Sigurdsson :headbang:

Cam cum ar trebui inteles orice gossip aparut online sau aiurea. Un articolul care da zvonul:

http://www.theswanseaway.co.uk/2014/07/tottenham-offered-gylfi-for-vorm-and.html#.U7radWeKCHs

Si cum ar trebui perceput, in opinia mea, de suporterii ambelor tabere:

"Your article should be explaining that this was alleged - not actually giving any weight to it... it's clearly rubbish. Even if that was mooted it would have been as part of a discussion of who wanted who and how much extra cash is required. You have to be ignorant to think this still works as official offer/counter offer over the fax machine. Maybe we do want those two players - Davies in particular - and you would certainly have Siggurdson from us but don't get sucked into the crap in the papers. I like you lot, so let's all keep it friendly, be great to read between the lines and discuss instead of jumping on the back of a club because some prat opf a journalist has written one of many BS articles - it's called silly season and it's only going to get worse. Good luck for the season ahead".

"I'm another Spurs supporter, and I've always enjoyed watching you guys since you've broken into the PL. Your articles here are pretty decent too, and I read them once in a while to gain a perspective of how it feels like for you guys. I've read interviews by Williams after he signed his new contract, and I have much respect for the lad... a credit to your club to inspire such loyalty.
Like Danny says, I hope you don't pay too much attention to these articles. There's enough bad blood between football fans in general, and more often than not, it degenerates into people taking insults personally for an article the press has written. Sadly, as much as the Telegraph and Guardian tend to be decent, even they stoop to sensationalism on dull days. Even if such a bid was made, it was quite obviously a starting bid that no decent haggler in the world would accept to, least of all yours :) Neither of our clubs are stupid enough to make a Luke Shaw kind of purchase with stupid money.
No one in their right mind would think Gylfi = Davies + Vorm. Least of all us spurs fans. It is in people's general nature to undervalue an incoming target, and overvalue an outgoing target. Most of us still think we got too little for Bale! lol. Take it easy, fellas. I don't doubt that we'll be doing business, but I doubt either chairman will let their club get a bad deal. I wouldn't be shocked if Davies was purchased for 10 million pounds + bonuses. of another couple of million pounds. Lets stay classy, and friendly :)".

Din pacate majoritatea articolelor despre zvonuri in perioada transferurilor nu numai in Anglia este o pierdere de vreme.

corello
8th July 2014, 19:34
miril
Cand vine vorba de Levy, cred ca ar fi in stare sa faca o astfel de...hmmmm, oferta. :D Parerea mea
Chiar daca as fi bagat in seama o asemenea tentativa de oferta, n-am avut nici o emotie avand in vedere ca ar fi negociat cu Jenkins, alt om care nu stie sa iasa in pierdere...niciodata :))

SwedishMafia
8th July 2014, 21:02
Se vede ca Southampton a fost surpriza placuta a sez trecut EPL.Lovren si Morgan Schneiderlin is pe picior de plecare...dupa luke shaw, llalan si Lambert.Probabil il vor vinde si pe Osvaldo:) Au strans ceva bani.

Nadalfan
9th July 2014, 22:26
Hmmm....cica Di Maria e aproape sa fie achizitionat de United.Nu prea stiu ce sa zic.Nu cred ca avem mare nevoie de el.
Evra se pare ca se va duce la Juve in timp ce Vidal se pare ca va veni si el la United.

Nadalfan
10th July 2014, 22:57
Mda...cica United a urcat suma pentru Vidal la 50 de mil de lire.Mi se pare o aroganta mult prea mare.De banii astia luam 2-3 jucatori.

Xaviesta
10th July 2014, 23:07
Merita. La fel si Di Maria. United are un lot praf, in benzi pe cine are? Valencia Young Nani? Si Vidal stir toata lumea ca exact asta le lipseste. Di Maria e bun la Real pentru ca centreaza ca un nebun, asta poate sa faca si la United.

Eddy DoubleD
10th July 2014, 23:08
Di Maria e bun la Real pentru ca centreaza ca un nebun, asta poate sa faca si la United.

Am vazut, numai in primul om le da :))

Sir. Eko
11th July 2014, 21:13
Di Maria e world class. Nu conteaza unde merge, are loc la orice echipa din lume.

Eddy DoubleD
12th July 2014, 01:39
Cica 60 mil lire pe Di Maria si salariu de 150k lire per saptamana.

YoNuTzz
12th July 2014, 02:48
Di Maria agrees personal terms with Manchester United

1. Van Gaal
2. Luke Shaw
3. Ander Herrera
4. Di Maria ???

imi place ce se intampla in aceasta vara la united

sper ca van gaal sa ii faca sa joace si pe mata si kagawa si trebuie neaparat sa scapam de 2 dintre nani, valencia, young.

cr7luci
12th July 2014, 09:55
Di Maria agrees personal terms with Manchester United

1. Van Gaal
2. Luke Shaw
3. Ander Herrera
4. Di Maria ???

imi place ce se intampla in aceasta vara la united

sper ca van gaal sa ii faca sa joace si pe mata si kagawa si trebuie neaparat sa scapam de 2 dintre nani, valencia, young.


De Nani si de Young trebuie sa scapam.Valencia a facut un mondial bun cu Ecuador + ca i s-a prelungit contractul cu 3 ani.

Nadalfan
12th July 2014, 10:15
Mie nu-mi prea place Di Maria la United.De banii aia puteam sa-l luam pe Reus zic eu.Jucatori de picior stang care sa joace in banda(in ideea in care in centru o sa joace Herrera-Carrick) avem deja.Mata si Januzaj ii cheama si sunt ambii excelenti.Cred ca era mai bun Reus.Poate ca era si mai ieftin.Acum ne mai trebuie un fundas central si pot spune cu tarie ca ne vom bate de la egal la egal cu orice echipa din EPL.Poate chiar si din lume.

miril
12th July 2014, 10:17
De Nani si de Young trebuie sa scapam.Valencia a facut un mondial bun cu Ecuador + ca i s-a prelungit contractul cu 3 ani.

:yes: Asta vroiam sa spun si eu. Di Maria e de clasa mondiala, trebuie gandit sa-l ai in lot nu sa-l ai in locul cuiva caci o astfel de ocazie nu se mai iveste.

cr7luci
12th July 2014, 10:30
Sper sa mai scapam de Bebe,Anderson,Darren Fletcher si Michael Carrick.Lista ar fi mai mare cu Chicharito,Wellbeck,Marouane Fellaini si Tom Cleverley alaturi de Nani si Young (Wilfired Zaha posibil).Nu sunt de United acesti jucatori.E greu de crezut ca vor pleca toti dar macar jumatate din ei.Am inteles ca Patrice Evra va pleca si se va duce la Juventus. :)

miril
12th July 2014, 10:36
Trebuie facuta curatenie treptat si LVG este omul care o poate face cel mai bine ca, cam peste trei ani, sa-i dea MU la cheia cea noua lui... L-as vedea mai degraba pe Gary Neville decat pe galez.

cr7luci
12th July 2014, 10:50
Putina curatenie a fost facuta...Fabio Da Silva (Cardiff City),Alexander Buttner (la Dinamo Moscova pentru aproape 5 milioane de lire),Rio Ferdinand (Liber de contract la QPR),Nemanja Vidic (liber de contract la Inter Milano),Federico Macheda (Liber de contract la Cardiff City) si Ryan Giggs (retras din activitate).

Insa trebuie si mai multa curatenie si mai sunt 10 jucatori (cel putin) care trebuie sa-si ia talpasita si cu banii luati pe ei plus cei 140 de milioane de lire ramasi pentru transferuri,sa fie achizitionati jucatori de clasa.United trebuie sa aiba o alta fata dupa sezonul dezastruos.Sa nu ma intelegeti gresit (nu vreau transferuri ca la Fifa) insa e singura data cand la United trebuie facute schimbari masive cum n-au fost niciodata in istoria clubului.Pe Luke Shaw si Ander Herrera s-au platit o groaza de bani si sper sa demonstreze de acesti bani (64 de milioane de lire).

miril
12th July 2014, 11:18
De acord cu tine, dar, atentie, exodul masiv poate produce dezechilibre de aceea lucrurile trebuie facute treptat, cu cap si, zic eu, MU are la carma acum un om foarte experimentat, capabiö sa faca asta. LVG.

Nadalfan
12th July 2014, 12:33
Ii crede cineva pe aia de la GSP?Eu nu,dar oamenii au zis intr-un articol ca cica Reus i-a refuzat pe United pentru Barca care acum nu-l mai vrea.Ar fi tare sa incercam din nou pista Reus.Si el e world-class.E chiar mai bun decat Di Maria(care dispare de foarte multe ori din joc).
Mie mi se pare o cretinitate sa-l dai pe Carrick.Omu' e singurul mijlocas cerebral din echipa asta.Daca e sa se renunte la vreun mijlocas central ala ar trebui sa fie Cleverley.Dupaia,Evra cica se duce la Juve,la Nani s-a deschis din nou pista Galata,iar Bebe ala pleaca in Portugalia.Fellaini nu e dorit de Van Gaal deci probabil ca va pleca si el.Mi-ar placea sa-l cumparam pe unul din Song sau De Jong.Mai degraba pe De Jong.Song cu toate ca e mai tanar e mult mai scump.

Nadalfan
12th July 2014, 14:46
Se pare ca Everton ne scapa de Cleverley.De asemenea,se pare ca acestia ii mai doresc pe Rodwell si Demba Ba.Carlos Sanchez de la Elche deja a semnat cu ei.A jucat bine rau la Mondial.
United se pare ca il doreste pe Enzo Perez.(Personal nu-mi place treaba.Jucatorii care vin din Portugalia vin pe niste preturi mult mai mari decat valoarea lor reala.Totusi,asta n-a jucat rau pana acum la Mondial).In defensiva se pare ca principala tinta a lui United e De Vrijs...
City saracii nici acum nu l-au luat pe Mangala :))).Aia de la Porto nu lasa deloc din suma.
Pogba cica a fost fotografiat la intrarea in Stamford Bridge.

YoNuTzz
12th July 2014, 16:06
pentru united cuplul central: smalling - jones - evans imi da fiori...inainte de orice trebuie sa cumparam macar un fundas central.

btw:

Adidas Likely To Steal Manchester United Sponsorship From Nike With Unprecedentedly Expensive Deal

ce se intampla cu Nike ? Arsenal trece la Puma, iar Man Utd la Adidas ? :D

phife
12th July 2014, 17:03
Putina curatenie a fost facuta...Fabio Da Silva (Cardiff City),Alexander Buttner (la Dinamo Moscova pentru aproape 5 milioane de lire),Rio Ferdinand (Liber de contract la QPR),Nemanja Vidic (liber de contract la Inter Milano),Federico Macheda (Liber de contract la Cardiff City) si Ryan Giggs (retras din activitate).

Insa trebuie si mai multa curatenie si mai sunt 10 jucatori (cel putin) care trebuie sa-si ia talpasita si cu banii luati pe ei plus cei 140 de milioane de lire ramasi pentru transferuri,sa fie achizitionati jucatori de clasa.United trebuie sa aiba o alta fata dupa sezonul dezastruos.Sa nu ma intelegeti gresit (nu vreau transferuri ca la Fifa) insa e singura data cand la United trebuie facute schimbari masive cum n-au fost niciodata in istoria clubului.Pe Luke Shaw si Ander Herrera s-au platit o groaza de bani si sper sa demonstreze de acesti bani (64 de milioane de lire).

mata a fost o greseala. nu trebuia cumparat - mai ales la asa pret

btw : reus nu pleaca de la borussia

mcm147
12th July 2014, 19:59
Reus nu cred ca vine..insa unul dintre Di Maria sau Cuadrado sigur va veni
http://www.reprizadesport.ro/situatie-juan-cuadrado/

Eddy DoubleD
12th July 2014, 20:58
Pelle de la Feyenoord a semnat cu Southampton

Xaviesta
13th July 2014, 16:11
Khedira cere 10 M pe an, Di Maria in jur de 400.000 lire pe saptamana sau ceva de genu'. Ce gluma. Oricum eu nu mai cred nimic cand vad ceva cu United, de la jucatori gen Herrera si Shaw, s-a ajuns la Reus Vidal si Ronaldo. Da, azi a aparut un zvon cu Ronlado. Cica a vorbit cu van Gaal si e de acord sa vina. My ass.

Eddy DoubleD
13th July 2014, 16:44
Pai mai nou, Di Maria nu mai e dat la ManU, ci la PSG :)) Pana nu-i vezi ca semneaza...

YoNuTzz
13th July 2014, 17:04
sincer, mi se pare normal ca un jucator de valoare sa nu accepte sa stea 1 an pe bara...

daca man utd prindea locul 4, altfel se negocia vara asta...

asa la psg, ca jucator stii deja, pe langa faptul ca joci in UCL, grupa simpla etc, si faptul ca vei lua titlul...

jo27
13th July 2014, 19:16
Cica americanii l-au asigurat pe Rodgers ca are liber sa reinvesteasca toate cele 75 milioane de lire (care mie mi-au iesit 94 milioane euro... totusi pe unde am citit pe la tv, spuneau 81 milioane euro... vom vedea exact dupa ce se oficializeaza) in jucatori. Deci West Ham, Bolton, Wigan... si bineinteles din Spania, Cordoba, Celta Vigo, samd vor face bani frumosi vara asta :D

phife
13th July 2014, 19:31
Cica americanii l-au asigurat pe Rodgers ca are liber sa reinvesteasca toate cele 75 milioane de lire (care mie mi-au iesit 94 milioane euro... totusi pe unde am citit pe la tv, spuneau 81 milioane euro... vom vedea exact dupa ce se oficializeaza) in jucatori. Deci West Ham, Bolton, Wigan... si bineinteles din Spania, Cordoba, Celta Vigo, samd vor face bani frumosi vara asta :D

da. benica si lille. nu exista in lume o echipa care sa faca transferuri mai idioate ca noi. de ani de zile.

Nadalfan
13th July 2014, 21:18
da. benica si lille. nu exista in lume o echipa care sa faca transferuri mai idioate ca noi. de ani de zile.

Suma aia pe Markovic intr-adevar mi se pare si mie exagerata.Totusi,Origi ala nu pare rau.Are o viteza excelenta pentru inaltimea sa.Totusi,e greu de crezut ca Liverpool pe langa Origi nu va mai lua inca un atacant.

YoNuTzz
14th July 2014, 19:45
Arturo Vidal has agreed a deal to join Manchester United as the Red Devils close in on the €40m transfer of the Chilean. Vidal is keen to move to the Premier League, while Juventus will swoop for Tottenham's Paulinho as a replacement.

ar fi epic !

SwedishMafia
14th July 2014, 20:35
oare o fi adevarat ca adidas va plati 95 mil euro/sezon, timp de 10 ani, lui man utd ? :hmm: :)) Am inteles ca si Chevrolet dau f multi euro ca sa fie sponsorul principal.Man utd nu isi mai permite sa rateze un an de CL.5 echipe pentru 4 locuri CL: Arsenal, city, Chelsea, man utd si Liverpool.Cine va rata CL in sez 2015 ? :)

Cristy RVD
14th July 2014, 20:59
Probabil noi.

Johnny D
15th July 2014, 01:31
Chiar ziceam ca pun pariu cu oricine si dau cota 2 la 1 ca Liverpool nu prinde CL anul viitor, Luci_Iasi saracu a cazut in plasa!
He wants it the hard way! Anyone else?:D

Cristy RVD
15th July 2014, 20:03
Eu as pune pariu cu tine. Adica, la naiba, tot ce trebuie sa faca cineva pentru a castiga un pariu cu tine e sa aleaga cealalta parte a monedei :D :D

Xaviesta
15th July 2014, 20:37
Markovic la Liverpool. Cam mult 25M

phife
15th July 2014, 20:40
oare o fi adevarat ca adidas va plati 95 mil euro/sezon, timp de 10 ani, lui man utd ? :hmm: :)) Am inteles ca si Chevrolet dau f multi euro ca sa fie sponsorul principal.Man utd nu isi mai permite sa rateze un an de CL.5 echipe pentru 4 locuri CL: Arsenal, city, Chelsea, man utd si Liverpool.Cine va rata CL in sez 2015 ? :)

cine il aduce pe markovic pe 25 de milioane. aia nu prind nici el:(

jo27
15th July 2014, 21:07
Lasa ca nici sezonul trecut nu s-au facut transferuri fabuloase la noi si ne-am descurcat. Acum l-am pierdut pe Suarez, ce-i drept, insa am citit azi 2 nume interesante... nu cred ca se va materializa vreunul dintre ele... dar daca...

YoNuTzz
15th July 2014, 21:11
Chelsea are closing in on Atletico Madrid's Filipe Luis after agreeing to pay the Brazilian's €25m buyout clause. The 28-year-old is Jose Mourinho's first choice to replace Ashley Cole and is expected in west London to complete a medical shortly.

Cristy RVD
16th July 2014, 01:01
Niste zvonuri micute despre o oferta a noastra pentru Reus.

Ar fi dragut :D

phife
16th July 2014, 01:13
pai cum? daca ai mei se mananca intre ei :(

Sir. Eko
16th July 2014, 04:17
Niste zvonuri micute despre o oferta a noastra pentru Reus.

Ar fi dragut :D

Te cred. Dar Reus nu pleaca de la Dortmund. Daca pleaca...Barcelona sau Real. Si cam atat.

jo27
16th July 2014, 06:30
Niste zvonuri micute despre o oferta a noastra pentru Reus.

Ar fi dragut :D

La el ma refeream si eu in postul precedent :) Mici sanse, dar cine stie.

Eddy DoubleD
17th July 2014, 00:10
Ospina la Arsenal? Daca e adevarat, mutare buna:ok:

Cristy RVD
17th July 2014, 00:25
Te cred. Dar Reus nu pleaca de la Dortmund. Daca pleaca...Barcelona sau Real. Si cam atat.

Asa zic si eu.

Sir. Eko
17th July 2014, 21:49
Ospina la Arsenal? Daca e adevarat, mutare buna:ok:

Cica e aproape. E bun ? 3 milioane.

Cristy RVD
17th July 2014, 22:14
Cica e aproape. E bun ? 3 milioane.

Are doar 26 de ani, desi e de o viata prin Europa. Portarul titular al Columbiei la WC. Dupa mine e cam la nivelul polonezului, poate chiar mai constant.

SwedishMafia
17th July 2014, 23:40
Arsene si pasiunea sa pentru jucatori francezi sau din campionatul francez :) Debuchy e departe de a fi un jucator de valoare :) Mai bine ar da multe milioane pe fundasi centrali, precum hummels.Cu mertesacker si koscielny, nu faci nimic...

delaparis
17th July 2014, 23:47
.Cu mertesacker si koscielny, nu faci nimic...

Doar campion mondial si unul in sferturi ;)
Echipe ca Real si Barca nu se pot felicita astfel ... :)

Nadalfan
18th July 2014, 14:26
United se pare ca sunt disperati sa-l ia pe Vidal.Carrick s-a accidentat si va lipsi minim 3 luni asa ca United sunt dispusi sa mareasca oferta de 40 de mil de lire facuta anterior.

El Pistolero
18th July 2014, 23:57
A semnat si Filipe Luis cu Chelsea. Pana acum avem asa, dintre cei importanti:
In:
Courtois
Filipe
Fabregas
Diego Costa
Out:
Luiz
A.Cole
Lampard
Eto'o
Ba

http://i60.tinypic.com/10omivq.jpg

Nadalfan
20th July 2014, 09:16
Se pare ca Liverpool s-a inteles cu Loic Remy.
Sunderland s-au inteles si cu Borini si Liverpool pentru un transfer definitiv.
Am vazut un interviu cu Wenger in care a zis ca inca vrea sa intareasca echipa :)).Omu' a luat razna cu siguranta.Nu e el.

phife
20th July 2014, 17:23
balotelli la arsenal?
noi facem doar prostii iar

YoNuTzz
21st July 2014, 18:38
Man Utd agree Ł16m Hummels deal - de pe goal.com


atat de putin ?!

cr7luci
21st July 2014, 18:50
Pana cand nu vad pe site-ul oficial sau pe BBC nu iau nimic in serios.Toni Kroos,Angel Di Maria si Arturo Vidal au fost dati ca sigur :))

Cert e ca Patrice Evra a semnat cu Juventus pe 2 ani.Ii doresc succes la noul club si multe multumiri pentru perioada extraordinara petrecuta la United.

phife
21st July 2014, 19:27
Man Utd agree Ł16m Hummels deal - de pe goal.com


atat de putin ?!

hai ma ce dracu.
16 m de lire pentru un fundas central world class.
nu cred ca borussia ii da drumul pe atatia bani , mai bine il pierd gratis cu toate ca eu stiam ca mai are 2 ani de contract.

Nadalfan
21st July 2014, 20:51
Asta ar fi cel mai bun transfer raportat la calitate/pret posibil.

Lordul
21st July 2014, 21:33
Drogba s-ar putea intoarce la Chelsea

YoNuTzz
21st July 2014, 22:33
acum cica ar fi vorba de 28 de milioane...

phife
21st July 2014, 22:37
foarte foarte putin.
david luiz a costat 60.
pe hummels, dupa ce ia CM cu prestatii fabuloase, dai 28?
el e prost daca se duce

Nadalfan
22nd July 2014, 18:41
acum cica ar fi vorba de 28 de milioane...

Pai da.28 de milioane de dolari :))
Totusi,se pare ca Dortmund au refuzat alea 16 milioane de lire si cer mai mult si probabil United va oferi.Cred ca suma finala va fi undeva pe la 22-23 de milioane de lire.

Edit:Klopp a dezmintit se pare totul.A zis ca niciodata nu va pleca pe atat de putini bani Hummels de la Dortmund.

Eddy DoubleD
23rd July 2014, 13:18
Ultimele zvonuri: Vorm la Tottenham si Lovren la Liverpool

phife
23rd July 2014, 13:21
Doamne..
fiecare vara e un chin pt fanii liverpool.

Nadalfan
23rd July 2014, 13:32
Doamne..
fiecare vara e un chin pt fanii liverpool.

Daca ramanea Suarez cred ca zicea ca ati avut cea mai buna campanie de achizitii din istorie.Lallana nu poti sa zici ca e slab.Lambert e destul de bun chiar daca e batran.Remy si el e bun.Cu Markovic si mie mi se pare ciudata treaba.Mult prea multi bani pentru un pusti care inca nu a confirmat.Lovren e si el destul de bun( in plus,nici n-o sa mai fii nevoit sa-l vezi pe Kolo Toure jucand).

phife
23rd July 2014, 13:41
lallana e ok. atat.
a, si ramane sa vedem evolutia lui can. in bundesliga nu era in prim plan prea des, transferul a fost surprinzator

Nadalfan
23rd July 2014, 13:45
lallana e ok. atat.
a, si ramane sa vedem evolutia lui can. in bundesliga nu era in prim plan prea des, transferul a fost surprinzator

Stai ca am uitat de Can.Mie mi se pare foarte bun.Hai ca nu prea ai motive sa te plangi.Daca se mai gasesc resure si mai vine un atacant de clasa mondiala.

phife
23rd July 2014, 13:54
markovic e un motiv sa plang. unde dracu o sa joace?
si origi poate fii. in loc sa ne acoperim in aparare unde avem probleme noi cumparam toti copii la supra pret care nu au confirmat din europa.
dupa episodul carroll nu mai vreau sa vad atacanti pe bani multi pe anfield. mai bine jucam fara

Eddy DoubleD
23rd July 2014, 14:15
Origi e transfer bun. Are calitati foarte bune si e foarte tanar. E drept, nu il poate inlocui pe Suarez decat peste cativa ani.

Eddy DoubleD
23rd July 2014, 15:03
Pentru cei care mai viseaza ca Hummels semneaza cu ManU :))

http://metro.co.uk/2014/07/23/jurgen-klopp-brilliantly-promises-to-eat-a-broom-stick-if-manchester-united-sign-mats-hummels-4807244/

Nadalfan
23rd July 2014, 22:39
Origi chiar daca e jucatorul lui Liverpool nu va juca din sezonul asta la ei.Cel putin asa am inteles.

jo27
24th July 2014, 06:46
Asa s-a spus de la inceput, ca va ramine un an imprumut la Lille.

Oricum, acum avem atacanti (unul mai bun ca altul) suficienti in lot.

El Pistolero
26th July 2014, 00:35
Drogba s-ar putea intoarce la Chelsea

S-a intors regele. A semnat pe un an. :yeah:

E timpul sa scapam de leguma Torres.

jo27
26th July 2014, 18:09
Cica Juventus ar fi de acord sa-l vinda pe Vidal, si inca repede, iar Liverpool ar fi supralicitat oferta celor de la United :D

Cristy RVD
26th July 2014, 22:51
Deci Vidal si Reus. Ne alegem probabil cu 2 pusti din Franta si Spania, la cum ii stiu pe ai nostri.

jo27
26th July 2014, 23:02
Ne alegem? Dar nu-ti ajung transferurile facute pina acum? :D

Cristy RVD
26th July 2014, 23:03
Ba da, dar baietii par pusi pe fapte. Daca sunt bani de cheltuit, de ce sa nu-i dam pe toti copiii overrated? :D

phife
26th July 2014, 23:14
vidal nu vine in epl . poate doar in manchester. o sa aveti o surpriza neplacuta daca vine.
reus nu pleaca de la bvb

Cristy RVD
26th July 2014, 23:16
Doar nu suntem naivi sa credem ca Vidal sau Reus vor veni la Liverpool vara asta :))

jo27
26th July 2014, 23:22
Si cind il ai pe Henderson la mijloc, ce-ti mai trebuie Vidal sau Reus? :)

Cristy RVD
26th July 2014, 23:24
+ ca Allen si Aspas il pot inlocui cu brio pe Hendo.

Deci nu, nu ne trebuie Reus sau Vidal.

phife
26th July 2014, 23:43
stiu, totusi in lume sunt ziaristi atat de naivi..

EonLockz
27th July 2014, 13:19
Ospina la Arsenal, rezolvat. Mai e pe drum Calum Chambers, conform BBC.

Johnny D
27th July 2014, 17:23
Eu as pune pariu cu tine. Adica, la naiba, tot ce trebuie sa faca cineva pentru a castiga un pariu cu tine e sa aleaga cealalta parte a monedei :D :D

Ai pus un ":D" in plus, probabil din gresala, te simt ca iti curge transpiratia in palme si inca nici macar n-am acceptat! HAHA!:D


Cica e aproape. E bun ? 3 milioane.

Pe mine ma intereseaza cat de sigur e pe iesiri, nu putem sta intr-un singur portar la capitolul asta in PL, trebuie sa avem macar doi!

jo27
27th July 2014, 17:34
Transferul lui Remy a cazut.

El Pistolero
27th July 2014, 21:56
E timpul sa scapam de leguma Torres.

http://www.mirror.co.uk/sport/football/news/fernando-torres-misses-open-goal-3923059

Haha, nici nu a inceput sezonul si asta isi arata din nou valoarea. :))
Sper sa pacalim pe cineva si sa scapam urgent de el.

Eddy DoubleD
28th July 2014, 17:33
Mai e pe drum Calum Chambers, conform BBC.

Confirmat Chambers la tunari.

https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10450155_751410968238551_2438689580155932383_n.jpg

Eddy DoubleD
28th July 2014, 17:48
Btw, astia de la Southampton mai au echipa? :))

Johnny D
29th July 2014, 21:43
Fundas dreapta? Deci ar fi rezerva lu Debuchy.
Am scapat de Sagna, progresul e iminent!:D

Jenkinson not good enough!?:thinkso:

El Pistolero
30th July 2014, 19:44
Lukaku a semnat cu Everton si va fi prezentat oficial diseara. Cica intre 24-30 mil. lire.
Nu stiu de ce nu l-a vrut Mourinho. :|

jo27
30th July 2014, 21:33
Lukaku a semnat cu Everton si va fi prezentat oficial diseara. Cica intre 24-30 mil. lire.
Nu stiu de ce nu l-a vrut Mourinho. :|

Pentru ca Torres :)

Da stiu asta a fost sezonul trecut, acum probabil scapati de spaniol. Imi permit sa cred ca faceati un sezon mai bun daca il aveati pe Lukaku in locul lui Torres... dar cine stie ce-ar fi fost :)

Johnny D
2nd August 2014, 08:38
Lukaku a semnat cu Everton si va fi prezentat oficial diseara. Cica intre 24-30 mil. lire.
Nu stiu de ce nu l-a vrut Mourinho. :|

Nu va ajunge un negru urat in capul echipei?

Nadalfan
2nd August 2014, 12:43
Manchester si Juve s-au inteles pentru transferul lui Vidal.Mai ramane doar ca jucatorul sa-si dea acordul.Suma de transfer cica ar fi de 75 de milioane de euro....

Eddy DoubleD
8th August 2014, 17:38
Gardos la Southampton pentru 6 milioane. O fi doar zvon? :)

Luis Garcia10
8th August 2014, 17:39
Sper ca da.

Cristy RVD
8th August 2014, 18:26
Dupa Reus si Vidal se pare ca ne completam primul 11 cu Falcao sau Cavani. :D

Luis Garcia10
8th August 2014, 18:36
Doamne ajuta. Eu unul nu cred pana nu vad. :D

phife
8th August 2014, 18:37
eu am auzit de lavezzi

Cristy RVD
8th August 2014, 18:41
Asa, de Lavezzi am uitat.

Deci anul asta, de la mijloc in sus: Gerrard, Vidal - Reus, Lavezzi, Sterling - Cavani/Falcao.

Ne batem la titlu :D

Eddy DoubleD
8th August 2014, 22:42
Southampton ar fi intersata si de Rojo de la Sporting. Ar fi un transfer bun:ok:

Sir. Eko
9th August 2014, 05:16
Southampton ar fi intersata si de Rojo de la Sporting. Ar fi un transfer bun:ok:

Southampton a ramas fara o gramada de oameni. Are nevoie de transferuri bune, nu vreau sa pice.

Eddy DoubleD
9th August 2014, 12:28
Intre timp si-au luat portar(sau rezerva de portar:) ): Fraser Forster de la Celtic.

http://www.theguardian.com/football/2014/aug/08/fraser-forster-southampton-transfer-celtic

jo27
14th August 2014, 19:47
Cica, in caz ca ajunge Di Maria la PSG, Arsenal il ia pe Cavani pt 64 mil de euro. In caz ca se face, Arsenal intra clar in lupta pt titlu. Cavani e jucator urias.

Tot de la PSG, noi l-am lua pe Lavezzi. Sper sa nu.

Xaviesta
14th August 2014, 19:53
De vara trecuta ziceam ca trebuie sa il ia pe Cavani. Daca se intampla in sfarsit, se bate la titlu lejer sezonul asta.

delaparis
14th August 2014, 20:38
PSG nu il da pe Cavani nici pe 100 milioane. Nasser vrea sa vanda pe Pastore si Lavezzi cam cu 60 milioane in total si sa-l cumpere cu banii astia pe Di Maria.

Eddy DoubleD
14th August 2014, 21:04
Pana la urma s-a facut: Gardos la Southampton

http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/gardos-la-southamton-prima-imagine-oficiala-prima-reactie-a-lui-koeman-gardos-este-o-mare-diferenta-nid-108771/

Ca in cazul lui Chiriches, n-a jucat deloc ultimele meciuri din cauza asta:)) De vazut cum se va adapta. Cred ca loc in echipa are, cu toate plecarile din ultima vreme.

jo27
14th August 2014, 21:40
PSG nu il da pe Cavani nici pe 100 milioane. Nasser vrea sa vanda pe Pastore si Lavezzi cam cu 60 milioane in total si sa-l cumpere cu banii astia pe Di Maria.

Never say jamais.

delaparis
14th August 2014, 22:17
Mai e o problema in special pt jucatorii care vor sa plece de la PSG. Salariile sunt foarte mari si nu sunt multe cluburi care pot si sunt de acord sa le plateasca. Cavani are 10 milioane pe an. Poate Arsenal sa plateasca asta? Daca da atunci de ce nu l-au pastrat pe Persie? :rolleyes:

Johnny D
18th August 2014, 01:46
Dupa Reus si Vidal se pare ca ne completam primul 11 cu Falcao sau Cavani. :D

La cat de bun e Cavani sper sa-l luati si pe frate-su sa nu stea singur in atac, ca oricum Sturridge e prea periculos, mai bine rezerva!:))


Cavani are 10 milioane pe an. Poate Arsenal sa plateasca asta? Daca da atunci de ce nu l-au pastrat pe Persie? :rolleyes:

Nu putem, suntem prea saraci!:(
Eu nu l-as lua nici daca ne-ar plati sa-l jucam, insa la ce-a jucat Alexis in primele meciuri, Cavani nu suna tocmai rau!:))

Sir. Eko
18th August 2014, 04:58
Mai e o problema in special pt jucatorii care vor sa plece de la PSG. Salariile sunt foarte mari si nu sunt multe cluburi care pot si sunt de acord sa le plateasca. Cavani are 10 milioane pe an. Poate Arsenal sa plateasca asta? Daca da atunci de ce nu l-au pastrat pe Persie? :rolleyes:

Pentru ca e un jegos, deaia nu a stat Persie.
Nu are legatura, Arsene daca vrea poate sa ii dea 10 pe an lui Cavani, incepand cu sezonul asta. Dar nu merita atata. PSG trebuie sa vanda insa....nu stiu cui, nu imi pasa. Nu noua.

Numero Dieci
18th August 2014, 20:17
Da bre Eko e ''jegos'' pt ca a vrut trofee.Aici seamana cu fanii lui Arsenal.

El insa nu a ramas jegos.

Sir. Eko
19th August 2014, 15:46
Da bre Eko e ''jegos'' pt ca a vrut trofee.Aici seamana cu fanii lui Arsenal.

El insa nu a ramas jegos.


A fost jegos si cand juca pentru noi, e si acuma.
Atunci cand era accidentat 6 luni pe sezon si toata lumea il vroia plecat, nimeni nu vroia sa il cumpere si el era speriat pentru cariera lui...Wenger era acolo, ii prelungea contractu , il juca incet, avea grija de el. Van Persie atunci iesea in prea si spunea cum un trofeu cu Arsenal face cat 10 la alt club si de ce sa plece, el atata isi doreste sa joace la Arsenal ...

A facut jucator din el, cand a venit momentu sa dea ceva inapoi, a plecat :)). Mai ales ca noi eram in cadere atunci. Dar nu ma mir, vorba aia... rats always leave a sinking ship.

Numero Dieci
19th August 2014, 21:36
Esti constient ca e fotbalist profesionist nu?

E absurd in anul 2014 sa judeci un jucator precum un fan(care apropo e la fel de jegos ca el).

Johnny D
20th August 2014, 11:21
Eu cu astfel de de useri ultraliberali n-as prea avea ce discuta, Eko. Suntem prea divergenti in opinii sa avem ce comunica, asa cred.
Totusi ai folosit un cuvant prea urat, jegos, e adevarat, dar nici nu e total rupt de realitate.
E vorba de natura umana care e jegoasa in sinea ei, multi cer mila si ajutor pana cand trec de tine, apoi daca tu ai nevoie de mila si ajutor uita de mana care i-a ingrijit la inceput pentru ce motiv, pentru ca vor trofee, auzi.:))
E caz clasic de Adebajor, probabil jegos nu e chiar cuvantul oportun, dar nici total gresit nu e.
Dar tocmai pentru ca asemenea jucatori in care natura umana inferioara exista si prospera si mai este si scuzata de catre tot felul de de useri mult prea liberali prin "profesionalism", trebuie sa-i apreciem pe cei care fac o diferenta mare fata de acestia!
Ultraliberalii ar trebui sa stie ca desi multi suporteri tunari vor trofee, acestia nu sunt suporterii adevarati, sunt suporteri doar cu numele. Suporterii adevarati ai echipei Arsenal Londra vor niste jucatori mai presus de orice devotati clubului, apoi vor niste jucatori care sa nu fenteze fotbalu, sa nu traga de timp, sa nu se comporte ca niste huligani pe teren si sa respecte blazonu de pe piept nu sa-l tradeze pt ca n-au trofee asa cum noi nu plecam la alt club mai ales atunci cand clubul are nevoie de noi si mai ales ca noi nu suntem platiti cu milioane de lire pentru asta asa ca cei care scuza mandria si lacomia umana sub sigla de profesionist cand nu e altceva decat faptul ca vor 20 de milioane in loc de 10 plus trofeu si medalie la grumaz. Asta nu e profesionalism, este megalomanie, mandrie si chiar tradare a propriei identitati si a celor care au pus umarul la crearea ei, deoarece aici nu vorbim de supravietuire, ca nu vor fi muritori de foame in veci cu zeci de milioane de lire in conturi acumulate pe aproape un deceniu! Nu le-a cerut nimeni nici un sacrificiu dar se cere respectul cuvenit si respectul de care s-au laudat indelung ca-l au dar care a cazut la prima incercare. De astfel de jucatori nu mai avem nevoie indiferent cate trofee pot ei sa aduca, este irelevant draga user ultraliberal! Daca nu pricepi atata lucru, chiar nu mai e nimic de discutat pe acest subiect.

Numero Dieci
20th August 2014, 22:02
Daca eu sunt ''ultraliberal'' atunci tu esti ultrainchis?

Mai pe scurt vroiam sa zic ca mi se pare foarte aiurea sa il apauzi(sau ridici in slavi) un jucatori o saptamana si sa-l injuri saptamana viitoare.Ca tot se vorbea de jegosi.
Bine zis referitor la partea umana-intradevar jegoasa la unii.

delaparis
20th August 2014, 22:05
Se pare ca Arsenal a propus 40 de milioane plus Giroud pt Cavani :))
Avand in vedere pretul lui Cavani, 80 de milioane, ar insemna ca Giroud valoreaza si el 40 :D

Sir. Eko
21st August 2014, 05:33
Se pare ca Arsenal a propus 40 de milioane plus Giroud pt Cavani :))
Avand in vedere pretul lui Cavani, 80 de milioane, ar insemna ca Giroud valoreaza si el 40 :D

Ai citit pe sport.ro ?
Nici macar un site serios nu a spus asa ceva. Nu stiu de unde le scoti.

smiLey.
21st August 2014, 16:45
Mario la Liverpool.

delaparis
21st August 2014, 17:30
Ai citit pe sport.ro ?
Nici macar un site serios nu a spus asa ceva. Nu stiu de unde le scoti.

Peste tot in Franta s-a scris asta pe net

uite un exemplu

Ainsi, le club londonien voudrait proposer près de 44 millions d’euros plus Olivier Giroud pour « El Matador » selon Caughtoffside
(http://www.foot01.com/equipe/paris/arsenal-propose-giroud-et-de-l-argent-au-psg-pour-cavani,152257)

apoi verificam si la sursa (http://www.caughtoffside.com/2014/08/20/exclusive-arsenal-to-offer-35m-plus-forward-olivier-giroud-for-psg-goal-machine-edinson-cavani/)

YoNuTzz
21st August 2014, 18:19
ce bine ar fi daca am reusi sa-l dam pe balotelli la liverpool asa cum se vehiculeaza...

delaparis
22nd August 2014, 02:11
"Ai citit pe sport.ro ?
Nici macar un site serios nu a spus asa ceva. Nu stiu de unde le scoti."
:))

Sir. Eko
22nd August 2014, 05:48
"Ai citit pe sport.ro ?
Nici macar un site serios nu a spus asa ceva. Nu stiu de unde le scoti."
:))

:happy Sursa ta e .caughtoffside. Omule ala e un BLOG inceput de un copil de 15 ani ce intre timp a ajuns destul de mare tocmai din cauza ta...gen. Stii cum zic ? Lume care crede orice.

Caughtoffside transfera zilnic 10 jucatori dintr-o parte in alta, apoi evident nu se intampla nimic si ei sterg articolu. E un site mai penibil ca sport.ro, cu mult. Nu citesc nimic ce apare acolo.

iar primu link pus de tine in franceza, are doua fraze, fara un qoute, fara nimic :)). Site SERIOSI. VERIFICA LA SURSA.

Mai si incerci sa faci misto apoi. What the fuck dude ? What the fuck. Get your shit togheter. Se poate sa fie cel mai retard raspuns pe care l-am primit de la cineva de cand is pe ols si am primit destule. Ai realizat ceva.

Incearca el sa demonstreze ceva cu caughtoffside :)):)):))

phife
22nd August 2014, 11:39
what the fuck ....is caughtoffside?

noi mai transferam o valoare. i miss carroll

Stifi Jamaicanu
22nd August 2014, 12:20
Paul Gascoigne is set to make his return to football after a journey for cigarettes led him to meet taxi driver and Abbey FC manager Chris Foster - who convinced the former England international to sign for the Hayward Sunday League side.

full story: http://www.transfermarkt.co.uk/gazza-set-for-sunday-league-return/view/news/170140

smiLey.
22nd August 2014, 17:58
Nu mai are ce sa intervina, Balotelli e al cormoranilor.Daca il faceti sa se lase de fumat poate joaca mai bine ca de obicei.Mult noroc.

Cica agentul lui Torres l-a oferit imprumut la Milan ca inlocuitor.Sa se intample asa ceva si ma arunc de la balcon.

delaparis
23rd August 2014, 00:25
:happy Sursa ta e .caughtoffside. Omule ala e un BLOG inceput de un copil de 15 ani ce intre timp a ajuns destul de mare tocmai din cauza ta...gen. Stii cum zic ? Lume care crede orice.


"sursa ta " ... daca ai citit bine ai vazut ca nu e sursa mea ci a presei franceze ... si nu numai. Se pare ca si Sky Sports au preluat asta, dar nu am verificat la aia.
Daca tu zici ca Caughtoffside nu este un site serios te cred. Tu esti serios.
Stai sa te intreb ceva, vezi ca Caughtoffside scrie ca Arsenal are meci miercuri 27 august cu Besiktas. E adevarat? Te intreb pe tine deoarece astia scriu tot felul de tampenii :cool:

YoNuTzz
23rd August 2014, 00:50
de pe goal.com:

Welbeck told he can leave Man Utd

Good :ok:

Eddy DoubleD
23rd August 2014, 02:35
Balotelli? Serios, Liverpool? :facepalm:

Sir. Eko
23rd August 2014, 06:13
Numa mie mi se pare bun Mario ?

corello
23rd August 2014, 07:11
Daca Rodgers stie cum sa-l imblanzeasca pe Balotelli...super transfer atunci.
Oricum, baietul deja si-a facut simtita prezenta
http://www.thesportbible.com/videos/mario-balotelli-refuses-to-answer-the-sun-journalist-s-question

jo27
23rd August 2014, 07:38
Numa mie mi se pare bun Mario ?

Si mie mi se pare bun. Insa e mai rau ca Suarez, din alte puncte de vedere, chiar daca nu musca :D Sa vedem, poate va fi altfel la Liverpool. Sper doar ca, in caz ca va face probleme, sa nu-i fie tolerate deloc, din start. A mai aruncat Liverpool bani pe fereastra si cu alti jucatori, macar sa nu se strice de tot atmosfera :)

Numero Dieci
23rd August 2014, 11:24
Dumnezeu s-a intors in Anglia.

De luat in vedere ca are un contract mai mic ca la Milan si este sti****t ca daca face oprobleme poate fi vandut pe doar 10 milioane.

Stifi Jamaicanu
23rd August 2014, 11:46
Lallana a venit la Liverpool pe 25 mil de lire și Balotelli pe 16 wtf. Și când mă gândesc că și Shaw s-a dus pe 30 de mil la Man Utd... Din cauza asta nu a reușit nicio performanță naționala Angliei în ultimii ani, sunt supraevaluați jucători lor.

YoNuTzz
23rd August 2014, 13:35
va spun cum juca balotelli la milan, bineinteles intr-o echipa mult mai slaba decat liverpool:

- o executie fabuloasa, 5-6 meciuri cel mai slab de pe teren...apoi inca o magie, apoi 10 meciuri 0 barat...

sa-l vedem la liverpool...

phife
23rd August 2014, 13:50
stifi, nu sunt overrated doar au bani

jo27
23rd August 2014, 15:08
va spun cum juca balotelli la milan, bineinteles intr-o echipa mult mai slaba decat liverpool:

- o executie fabuloasa, 5-6 meciuri cel mai slab de pe teren...apoi inca o magie, apoi 10 meciuri 0 barat...

sa-l vedem la liverpool...

Cred ca exagerezi, totusi, a avut medie mai buna de 1 gol la 2 meciuri la Milan, ceea ce nu e rau deloc.

smiLey.
23rd August 2014, 15:24
Dumnezeu s-a intors in Anglia.

De luat in vedere ca are un contract mai mic ca la Milan si este sti****t ca daca face oprobleme poate fi vandut pe doar 10 milioane.

Nu n-a avut.La Milan avea undeva la 4 mil/sezon, acum are 5.8 (initial cerea 8)

Luis Garcia10
23rd August 2014, 15:36
Lallana a venit la Liverpool pe 25 mil de lire și Balotelli pe 16 wtf. Și când mă gândesc că și Shaw s-a dus pe 30 de mil la Man Utd... Din cauza asta nu a reușit nicio performanță naționala Angliei în ultimii ani, sunt supraevaluați jucători lor.

E regula aia cu minim 8 jucatori englezi in lotul fiecarei echipe din Premier League. De aici si pretul mare al acestora. Echipele mari din Anglia au mari probleme in a gasi jucatori de valoare, iar de multe ori platesc la suprapret.
Cat despre Balotelli. :groggy: Chiar nu imi dau seama ce spera BR de la el. :headbang:

Cristy RVD
23rd August 2014, 15:39
Eu am incredere in BR. Cred ca stie ce face.

Luis Garcia10
23rd August 2014, 15:41
Ma bucur ca exista si optimisti. Eu cred ca mai bine venea Bony.

phife
23rd August 2014, 17:52
mario , netot cum e totusi e peste ce poate bony.

Luis Garcia10
23rd August 2014, 18:07
Bony macar era o garantie. Stiai ce iti ofera. Era backup solid. Balotelli e o incertitudine. O grija. Un ghimpe in coaste.

cr7luci
23rd August 2014, 23:55
http://www.bbc.com/sport/0/football/28915510


Sanse foarte mari ca Angel (ingerul) Di Maria sa devina Diavol Rosu ! Il consider al 2-lea jucator ca valoare de la Real Madrid,dupa Ronaldo.

Un Arturo Vidal ne mai trebuie dar e dificil sa il aducem insa traim si vedem.

delaparis
24th August 2014, 00:43
Adica sa aleaga o echipa care nu joaca Europa sezonul asta?
In Franta se tot vorbea acum cateva saptamani ca PSG il va lua imprumut sezonul asta cu optiune de cumparare la anul ... pt 60 de milioane

Xaviesta
26th August 2014, 22:48
@ManUtd: BREAKING: Angel Di Maria has completed his move to #mufc for a British record fee of £59.7m. #WelcomeDiMaria

Overpaid.

El Pistolero
26th August 2014, 22:55
Cel mai scump transfer din istoria PL si parca al 6-lea all-time. O transfer de marca pentru United.
Daca stiam ca va pleca Di Maria de la Real, preferam sa nu vina James. :|

delaparis
26th August 2014, 22:57
Di Maria nu merita mai mult decat Lavezzi. Adica 20 milioane maxim.

Xaviesta
26th August 2014, 23:02
Di Maria nu merita mai mult decat Lavezzi. Adica 20 milioane maxim.

Wtf dude? Di Maria nu merita nici 60, dar sa spui 20M maxim si sa-l compari cu Lavezzi...

delaparis
26th August 2014, 23:04
Esta, compara tu statisticile celor doi jucatori si mai vorbim.

Cristy RVD
26th August 2014, 23:06
Poti face o comparatie intre Lavezzi din perioada Napoli si Di Maria. Sa incluzi aici *****ul de Ligue 1 e un sacrilegiu.

phife
26th August 2014, 23:07
nu ii inteleg pe madrileni. il dai pe di maria pt james?

Xaviesta
26th August 2014, 23:09
Poti face o comparatie intre Lavezzi din perioada Napoli si Di Maria. Sa incluzi aici *****ul de Ligue 1 e un sacrilegiu.

Stai ma, faza e ca Lavezzi nici nu are statistici bune pentru un jucator LW/ST care joaca in. Ligue 1. Nu stiu la ce naiba se gandeste delaparis.

delaparis
26th August 2014, 23:15
Cum sa dai 75 milioane + 15 bonus pt un jucator care nici macar nu e titular la clubul sau :headbang:

Razor
26th August 2014, 23:17
Cum sa dai 75 milioane + 15 bonus pt un jucator care nici macar nu e titular la clubul sau :headbang:

Nu mai e acum , ca a venit James...doar nu vine din postura de rezerva de ani de zile.

Cristy RVD
26th August 2014, 23:17
Poti sa spui asa sau poti sa spui ca au dat 75 + 15 pe cel mai bun jucator al campioanei Europei in sezonul trecut.

Xaviesta
26th August 2014, 23:21
Cum sa dai 75 milioane + 15 bonus pt un jucator care nici macar nu e titular la clubul sau :headbang:

Ai baut prea mult vin? Pe bune daca nu am ramas socat la comparatia cu Lavezzi. Di Maria a fost mereu titular la Real, cand nu a fost accidentat. Si da, 75+15 e PREA mult, clar overpaid, dar nici sa spui ca nu merita 20M. Pretul corect era 40-50M, cam cat a fost si Alexis.

Cand PSG face transferuri de genu', ce mai zici?

El Pistolero
26th August 2014, 23:27
Di Maria a dat sezonul trecut cele mai multe assist-uri daca nu ma insel, e clar la nivelul lui Lavezzi. :))

delaparis
26th August 2014, 23:28
.

Cand PSG face transferuri de genu', ce mai zici?

Zic ce am mai si zis. PSG este obligata sa plateasca pretul + 20 mil deoarece ligue 1 nu atrage jucatorii de top. Tot ce a cumparat PSG pana acum a platit prea scump. Exceptie fac Verratti si Zlatan.
Dar si asa PSG a facut o oferta de 50 de milioane pt Di Maria. Era prea mult.

Nadalfan
26th August 2014, 23:32
Uitati-va la cum joaca United si o sa va dati seama ca suma nu e deloc mare.Avem nevoie neaparata de un jucator care sa stie sa dea o pasa filtranta sau o centrare de calitate.Oameni care sa scoata mingea la margine pentru centrari avem destui.

Xaviesta
26th August 2014, 23:41
http://s11.postimg.org/q7sod7h8z/image.jpg

YoNuTzz
27th August 2014, 00:52
Roma i l-a suflat lui Arsenal pe Manolas

El Pistolero
27th August 2014, 11:37
Eto'o a semnat pe 2 ani cu Everton. Poate debuteaza in weekend tocmai impotriva lui Chelsea. :D

El Pistolero
27th August 2014, 14:46
Arsenal cauta un atacant dupa accidentarea lui Giroud. Se vorbeste de Wellbeck, Cavani sau un imprumut pe un an pentru Falcao.
Bine, Falcao mai e dorit de Real si Juventus.

United inca vrea sa ii transfere pe Vidal si Blind.

Chelsea probabil ii va vinde pe Torres si Van Ginkel la Milan.

Xaviesta
27th August 2014, 14:49
Arsenal cica il vrea si pe Zigic.

Dennis
27th August 2014, 14:55
Asta cu Zigic suna tipic Wenger... Eu unul inca sper la Jackson Martinez, cred ca ar fi cel mai bun atacant pentru Arsenal.

Nadalfan
27th August 2014, 14:59
Altu cu Jackson Martinez :))).Porto a zis clar ca nu-i da drumul pe mai putin de 30 de mil de euro.Ma indoiesc ca mai scoate Wenger atatia bani dupa cat a bagat vara asta-n transferuri.Sper ca Wellbeck sa fie cel care ajunge pe Emirates.Sa-i innebuneasca si pe alti.
Aia cu Blind la United n-o inteleg deloc.Deja au transferat doi jucatori de acelasi profil(Shaw si Rojo).Ar avea logica doar in cazul in care l-ar pune sa joace mijlocas central asa cum o facea la Ajax in ultima vreme.

Xaviesta
27th August 2014, 15:51
Rojo e de fapt CB. Mi-a placut mult LB la Mondial dar inca nu l-am vazut ca central. Van Gaal probabil o sa-l joace LCB. Blind e versatil, ar fi bun pentru United acum.

Stifi Jamaicanu
27th August 2014, 15:54
Tottenham au refuzat să-l lase împrumut pe Soldado la Milan, au cerut 12 milioane sau De Sciglio.
Cum a zis cineva și mai sus, Torres și Van Ginkel sunt aproape de Milan, Galliani a confirmat negocierile.

Dennis
27th August 2014, 15:59
Altu cu Jackson Martinez :))).Porto a zis clar ca nu-i da drumul pe mai putin de 30 de mil de euro.Ma indoiesc ca mai scoate Wenger atatia bani dupa cat a bagat vara asta-n transferuri.Sper ca Wellbeck sa fie cel care ajunge pe Emirates.Sa-i innebuneasca si pe alti.
Aia cu Blind la United n-o inteleg deloc.Deja au transferat doi jucatori de acelasi profil(Shaw si Rojo).Ar avea logica doar in cazul in care l-ar pune sa joace mijlocas central asa cum o facea la Ajax in ultima vreme.

Eu unul zic ca merita 30mil de euro, dar ai dreptate, nici eu nu cred ca Wenger mai cheltuie asa mult. :rolleyes:

Wellbeck nu o sa plece vara asta de la Man U :P

Nadalfan
27th August 2014, 16:58
Eu unul zic ca merita 30mil de euro, dar ai dreptate, nici eu nu cred ca Wenger mai cheltuie asa mult. :rolleyes:

Wellbeck nu o sa plece vara asta de la Man U :P

Probabil n-o sa plece niciodata.Niciun antrenor inafara de Hodgson nu-l place:)).
La ce viteza are Rojo mi se pare pacat sa joace fundas central.Totusi,cred ca e mai bun decat orice avem acolo asa ca nu ar fi ceva tocmai rau.

dardar_3
27th August 2014, 17:02
Tottenham au refuzat să-l lase împrumut pe Soldado la Milan, au cerut 12 milioane sau De Sciglio.
Cum a zis cineva și mai sus, Torres și Van Ginkel sunt aproape de Milan, Galliani a confirmat negocierile.

+ Fester a primit un raspuns sec de la Liverpool pentru imprumutul lui Borini: "No".

Pe De Sciglio scrie Real Madrid, in iarna sau la anu.
Torres nu vrea imprumut ci transfer definitiv. Milanului ii place doar sa faca imprumuturi de jucatori si evident ca daca nu dau randament sa le faca vant inapoi. Salariul pe care il cere e unul foarte mare: 6.5mil de euro.

In locul lui Juve l-as lua pe Torres sa joace alaturi de Lorrente insa Marotta e un alt pezevenghi. :D

Van Ginkel ala e ceva de capu lui? :rolleyes:

Stifi Jamaicanu
27th August 2014, 17:15
E de viitor, la Chelsea nu intră în calcul pentru că e Mourinho care are ideile lui. El i-a dat și pe Mata și De Bruyne :))

Xaviesta
27th August 2014, 19:27
Federico Fazio --> Tottenham

delaparis
27th August 2014, 20:37
United inca vrea sa ii transfere pe Vidal si Blind.
.

Astia nu au auzit de fair-play financiar? Sau sunt siguri ca se aplica doar la PSG si la rusi ... :cool:

miril
27th August 2014, 20:37
Tottenham au refuzat să-l lase împrumut pe Soldado la Milan, au cerut 12 milioane sau De Sciglio.
.

Spurs n-a cerut nimic pe nimeni. Ce sa faca cu De Sciglio? A propos de transferul lui Federico Fazio, iata la ce ne putem astepta:

5xDwv_RyrTw

Stifi Jamaicanu
27th August 2014, 22:41
According to Italian journalist Gianluca Di Marzio, Spurs reportedly offered the striker to Milan in exchange for De Sciglio – who has been dubbed the ‘new Paolo Maldini’ – but were knocked back by the Serie A side.

miril
28th August 2014, 00:04
Perdele de fum. Cum am spus mai sus. Cine-l stie pe Daniel Levy stie ca nu cumpara un jucator pe un pret si-l vinde apoi in anul urmator la jumatate si nu vinde un jucator pe un post deficitar pentru Spurs, atacant, pentru un jucator care joaca fundas acolo unde Spurs nu duce lipsa. Se mai stie, in general, ca atacantii sunt mai scumpi decat fundasii, de ce ar face schimbul asta in pierdere?

Xaviesta
28th August 2014, 03:52
Diego Costa e out 3 luni. Nu cred ca mai pleaca Torres.

miril
28th August 2014, 07:00
Diego Costa e out 3 luni. Nu cred ca mai pleaca Torres.

Desi nu e transfer gossip...

"Chelsea suffered an injury scare in training on Wednesday after Diego Costa pulled up with a hamstring injury, though the severity of the strain remains to be determined.

The Spain international, a £32m signing from Atlético Madrid this summer, will undergo further tests at Cobham and while the initial prognosis appeared grim, there are hopes the injury will not prove as severe as first feared".


http://www.theguardian.com/football/2014/aug/28/chelsea-diego-costa-injury-hamstring

El Pistolero
28th August 2014, 11:38
6 saptamani va lipsi.

Sir. Eko
28th August 2014, 15:48
6 saptamani va lipsi.

Intre 4 si 6 se sta la hamstring. 6 in general. Stai sa vina de la scan, daca e ruptura urata(el avea probleme de la Atletico oricum) e 3 luni ca popa.

Xaviesta
28th August 2014, 17:36
Diego Costa is out for 3 months with a torn hamstring. Inca nu se stie sigur, dar clar minim 6 saptamani. E foarte injury prone Costa.

dardar_3
28th August 2014, 17:43
Fantamercato scrie ca s-a inteles si Torres la contract cu Milan si maine isi analizeaza desfacerea contractului cu Chelsea. Se mai aude ceva? Desi ieri ne-a dat cu jet van Ginkel azi se intoarce telenovela, care spune ca e foarte aproape de Milan.
Presa din Anglia ce scrie? Se intoarce Fester cu ceva jucatori din Anglia? :drak:

Nadalfan
28th August 2014, 18:05
Intre 4 si 6 se sta la hamstring. 6 in general. Stai sa vina de la scan, daca e ruptura urata(el avea probleme de la Atletico oricum) e 3 luni ca popa.

Nani a stat 4 luni campionatul trecut...

Stifi Jamaicanu
28th August 2014, 18:20
Fantamercato scrie ca s-a inteles si Torres la contract cu Milan si maine isi analizeaza desfacerea contractului cu Chelsea. Se mai aude ceva? Desi ieri ne-a dat cu jet van Ginkel azi se intoarce telenovela, care spune ca e foarte aproape de Milan.
Presa din Anglia ce scrie? Se intoarce Fester cu ceva jucatori din Anglia? :drak:

Sanz added that no decision has been made over whether the former Liverpool and Atletico Madrid man will move to San Siro, as they consider the terms offered by Milan.

He told Milannews.it: "The meeting went well, Torres to Milan is a real possibility.

"We will take some time to reflect before giving an answer. I cannot add anything more. Milan are a great club."

Probabil trebuie să se înțeleagă și cluburile, apoi devine oficial.

Stifi Jamaicanu
28th August 2014, 21:45
Xabi Alonso: Ł5m
Cleverley: Ł8m

Și cică fotbaliștii britanici nu sunt overrated.

Sir. Eko
28th August 2014, 22:32
Xabi Alonso: Ł5m
Cleverley: Ł8m

Și cică fotbaliștii britanici nu sunt overrated.

Cine a zis ca nu sunt ?

El Pistolero
29th August 2014, 00:15
Cambiasso un an la Leicester. :o:

SwedishMafia
29th August 2014, 00:30
va juca un an in epl, dupa care merge in SUA, sa joace in MLS sau se retrage in tricoul lui river :D

Nadalfan
29th August 2014, 20:09
Se pare ca Kagawa se intoarce acasa,dar nu la Tokyo ci pe Signal Iduna Park :X.Suma de transfer ar fi undeva la 10 milioane de lire.Cu 7 mai putin decat acum 2 ani.

smiLey.
29th August 2014, 20:11
FERNANDO TORRES will be Milan’s new #9 as agreements with Chelsea and with the player have been reached.

YoNuTzz
29th August 2014, 22:18
Sahin s-a reintors, acum se reintoarce si Kagawa...

nu inteleg dc chelsea l-a imprumutat 2 ani pe torres si nu l-a vadut unei echipa care chiar putea sa-l cumpere...

Stifi Jamaicanu
29th August 2014, 22:25
Officially the deal is a loan but it’s basically a permanent free transfer since Torres’ contract ends in 2016 (when the ‘loan deal’ expires). There is an option for another year (to 2017) included in Torres’ contract with Milan.

Poate că doar în acte e împrumut, cine știe ce regulamente vor să păcălească.

Nadalfan
29th August 2014, 22:31
Sahin s-a reintors, acum se reintoarce si Kagawa...

nu inteleg dc chelsea l-a imprumutat 2 ani pe torres si nu l-a vadut unei echipa care chiar putea sa-l cumpere...

Sa speram ca si Kagawa va reveni la un nivel bun.Anul trecut Sahin a fost unul din cei ma buni jucatori ai Borussiei.Nu ma asteptam sa revina la o forma asa buna.Daca mai revine si Gundogan si undeva prin primavara viitoare prinde forma din 2012-2013 atunci Borussia poate face din nou ravagii.

Nadalfan
29th August 2014, 22:33
Poate că doar în acte e împrumut, cine știe ce regulamente vor să păcălească.

De fapt,se pare ca Mou nu-l place deloc si dasta a ales treaba asta.Daca Torres se elibereaza de presiunea pe care a avut-o in ultimul timp cred ca poate reveni la un nivel decent.Cred ca Milan a facut o alegere buna.Sa-ti vina gratis un asa jucator e bine.

Stifi Jamaicanu
30th August 2014, 00:53
Saphir Taider is packing his bags after just 23 days at #SaintsFC. I am told his season-long loan from Inter is to be cancelled. Taider is understood to have failed to fit in with the group & manager Ronald Koeman's work ethic. Best for both parties.

Ciudat :))

În legătură cu Van Ginkel la Milan, mâine ar urma să se decidă dacă îl urmează pe Torres.

phife
30th August 2014, 01:07
Se pare ca Kagawa se intoarce acasa,dar nu la Tokyo ci pe Signal Iduna Park :X.Suma de transfer ar fi undeva la 10 milioane de lire.Cu 7 mai putin decat acum 2 ani.

dude...
westfalen

YoNuTzz
30th August 2014, 14:06
nu inteleg campania de achizitii a lui man utd. avem ca fundasi centrali pe jones, evans si smalling :)) si tu cumperi 3 fundasi stanga: rojo, shaw, si acum blind...

Nadalfan
30th August 2014, 14:15
nu inteleg campania de achizitii a lui man utd. avem ca fundasi centrali pe jones, evans si smalling :)) si tu cumperi 3 fundasi stanga: rojo, shaw, si acum blind...

Daca se pastreaza sistemul asta cu 3-4-1-2 probabil Rojo va juca in linia de 3,Shaw va juca banda stanga,iar Blind va juca cu Herrera la mijloc.Mie mi se pare ca United are mult prea multi jucatori de picior stang in echipa.Rojo,Blind,Shaw,Di Maria,Mata,Van Persie,Januzaj,Blackett.
Mata probabil o sa iasa din schema.Di Maria e mult peste el.Cand vor fi toti apti vad echipa in felul urmator:
De Gea-Jones,Smalling/Evans,Rojo-Valencia,Herrera,Blind,Shaw-Di Maria-Rooney,Van Persie.Pe hartie echipa nu arata rau.Jones dupa mine are un potential de crestere enorm.Nu stiu daca putem castiga titlu dar cred ca putem termina in primele 3.

Astia care sunteti fani Arsenali,e adevarat ca Wenger il vrea pe Sokratis?
Apropo,Giroud am auzit ca si-a rupt tibia.In mod normal la asa ceva stai minim 5-6 luni.

El Pistolero
30th August 2014, 21:58
A. Song a ajuns la West Ham. Agger s-a intors in Danemarca la Brondby.
Maine e ultima zi de transferuri, vor mai fi ceva miscari cel putin in PL.

Falcao decide maine unde pleaca: Real sau City. :D

Stifi Jamaicanu
30th August 2014, 22:01
Și Remy la Chelsea.

El Pistolero
1st September 2014, 12:53
Ce disperati sunt astia de la United. Se pare ca il vor imprumuta pe Falcao pentru un an. :D

Luis Garcia10
1st September 2014, 14:25
Apropo, vreau sa impartasesc cu voi un feeling pe care il am. Wenger disperat, o sa sara cu banul pt Reus in ultimul ceas. Si ramane Arsenal fara varful si fara inchizatorul de care ar avea nevoie, dar cu inca un jucator de profilul asta in lot :)) Simt in aer chestia asta. Vedem daca am dreptate.

phife
1st September 2014, 14:29
reus nu pleaca de la Borussia man.
eu cred ca arsenal il vor lua pe welbeck si nu ar fi o afacere rea

Nadalfan
1st September 2014, 15:07
reus nu pleaca de la Borussia man.
eu cred ca arsenal il vor lua pe welbeck si nu ar fi o afacere rea

Pentru United.

Falcao cica va face viza medicala azi si va semna un contract pe 4 sezoane cu Manchester.

Eddy DoubleD
1st September 2014, 15:13
Ce fraier e Falcao:)) Da grupele CL unde chiar are sanse sa se califice in optimi pe o echipa care e posibil sa nu se califice nici la anul in Europa la cum joaca pana acum :))

Luis Garcia10
1st September 2014, 15:13
Astept cu infrigurare reactia lui Rooney daca il trece Van Gaal pe banca. :rolleyes: Pariurile incep de la gheata in cap :D Bring it on!

@Eddy.. Falcao e dupa bani 100%. Nu lasa el Atletico pt Monaco altfel. ;)

Nadalfan
1st September 2014, 15:25
Falcao o sa fie cel mai bine platit jucator din Premier League.
Rooney nu va fi trecut rezerva.Van Gaal il place enorm.Chiar mai mult decat pe Van Persie.
Pentru un transfer definitiv al lui Welbeck se pare ca United cere 15 milioane de lire.Cel putin asa scrie Daily star.Nu stiu cat sunt de incredere.

Sir. Eko
1st September 2014, 15:29
Super transfer :yes: