PDA

View Full Version : Transfer Gossip



Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Sir. Eko
4th July 2013, 18:18
Sky sources: Nicholas Anelka having medical at West Brom

Johnny D
5th July 2013, 14:35
Am spus ca e mijlocas central ofensiv. Adica fix in spate la atacant(gen Santi Cazorla, putin mai in fata chiar). Am spus de doua ori cred, dar tu citesti doar ce vrei....iar.
Bine, dar nu e pe linia de centru, e mai degraba varf retras decat mijlocas in linie, si de asta nu va putea fi cu-adevarat un contribuitor la coordonarea miscarilor echipei si probabil ca nici nu are talent de asa ceva. Pe el nu-l consider mijlocas veritabil, e asa cum am zis o piesa mobila ce oscileaza din extrema spre interior, ca sa-si puna-n valoare viteza si pozitia de sut.
E o extrema practic careia i se da libertate de miscare deoarece e foarte buna si la finalizare, nimic mai mult sau mai putin.
Si asa cum am zis, cred ca vor fi toti coliba pe ea in sezonul ce va incepe, asadar un mijlocas de creatie la Tottenham acum ar putea face prapad avand in vedere atentia sportia de care "se va bucura" Bale... sau cel putin asa cred eu, desi am ramas traznit cand am vazut sezonul trecut ca desi a fost omul mereu nr 1 al lor in prima jumatate de sezon, doar de-al dracului nu vroiau sa-l tina om la om in a 2-a jumatate de sezon, si mai toti au patit-o pentru asta. Ar fi prea mare prostie sa repete figura si-n acest an cu atata experienta si meciuri de analizat dintr-un intreg sezon a lui Tottenham=Bale, parerea mea.
Eu de-as fi fost Tottenham manager imi luam 2 mijlocasi coordonatori de mare valoare, sa-i joc cu schimbu, si din ei unul tot imi juca briliant avand in vedere faptul ca Bale e cel care va fi monitorizat indeaproape de mijlocasii defensivi ai adversarilor lor.
Bine ca nu si-au luat, sper sa fi ratat figura cu Paulinho asta, si vor termina iar sub noi fara probleme!:))

messi19
5th July 2013, 20:03
tie din cate observ nu iti pasa pe ce loc termina Spurs. din partea ta sa iasa si campioni... numai sa termine sub Arsenal. ai si tu o problema. cred ca daca anul asta termina pe 19 Arsenal si pe 20 Spurs, nu o sa fii chiar distrus ca au retrogradat ai tai, avand in vedere ca rivalii lor au terminat sub ei.

Sasuke Uchiha
5th July 2013, 20:19
Higuain este un atacant care poate performa la nivelul lui Van Persie. Se profileaza o lupta interesanta pentru titlu si locurile care asigura participarea in Ch L in sezonul care va incepe anul viitor.

inca nu e gata trasferul , realu nu accepta sub 30€ , iar comparatia higuain e departe de van persie, e un mare ratangiu care in meciurile importante mereu e disparut , ma bucur ca scapa realu de el

miril
5th July 2013, 20:20
...care poate performa. Depinde de el. Talentu-i acolo.

Johnny D
5th July 2013, 21:40
tie din cate observ nu iti pasa pe ce loc termina Spurs. din partea ta sa iasa si campioni... numai sa termine sub Arsenal. ai si tu o problema. cred ca daca anul asta termina pe 19 Arsenal si pe 20 Spurs, nu o sa fii chiar distrus ca au retrogradat ai tai, avand in vedere ca rivalii lor au terminat sub ei.
Da, noi n-am terminat in afara primelor 4 pozitii de peste vreo 15 ani si logica ta e ca eu cred ca sunt sanse ca sa retrogradam, in cazul asta te retrogradez la persoana cu care se poate discuta doar la misto, deoarece nu pot sa cred ca ai pus un asemenea post fara macar o tenta comica, un smiley face sau ceva acolo cat de cat sa-mi dau seama ca nu poti sa spui o asemenea magarie cu o fata serioasa!:))

inca nu e gata trasferul , realu nu accepta sub 30€ , iar comparatia higuain e departe de van persie, e un mare ratangiu care in meciurile importante mereu e disparut , ma bucur ca scapa realu de el
Evident!:rolleyes: Sper sa nici nu renunte nici la pret, nici la jucator, nici la nimic! Sa vi-l pastrati si sa vi-l bagati in...;)

...care poate performa. Depinde de el. Talentu-i acolo.
N-a zis nimeni ca n-ar avea, dar nu mai are tocmai 21 de ani sa astepti sa "explodeze"...:rolleyes:

messi19
6th July 2013, 17:03
nu ma asteptam sa pricepi. puteai din toata treaba aia sa zici ca Tottenham nu are sanse sa castige campionatul. da tu ai vazut in aceasi propozitie cuvintele Arsenal si retrogradare si gata.
aici era vorba despre ce te intereseaza pe tine. tu in 99% din posturi bagi faza cu...Spurs mereu termina sub noi. si asa o sa termine si anul urmator . da nu te vad sa zici ceva de pozitia pe care termina Arsenal. sau la care speri. vrei doar sa termine Tottenham sub ai tai si aia e tot ce conteaza. tu nu stiu sigur daca esti fan Arsenal sau doar esti anti Spurs si prin alianta tii si cu Arsenal. ca ti'ar fi zis cineva ca sunt rivale echipele astea doua.postul anterior nu avea legatura cu vreo retrogradare .

miril
6th July 2013, 18:46
...sper sa fi ratat figura cu Paulinho asta, si vor termina iar sub noi fara probleme!:))

Nu au ratat figura cu Paulinho:

http://www.tottenhamhotspur.com/news/paulinho-deal-agreed-060713/

Johnny D
6th July 2013, 19:38
Eu nu ma refeream sa fi ratat transferul, ci sa nu fie un transfer reusit, pana sa confirme mai e cale lunga, lunga, lunga... De aceea era nevoie de un dublaj pe masura sau chiar superior, din doi, unul tot era adaptat la situatie, mai ales cand concurentul pentru postul tau are probleme, altfel te motiveaza, cand insa esti singur si simti ca ai fost adus solitar pentru a face o treaba... se prea poate sa nu-ti iasa.

nu ma asteptam sa pricepi. puteai din toata treaba aia sa zici ca Tottenham nu are sanse sa castige campionatul. da tu ai vazut in aceasi propozitie cuvintele Arsenal si retrogradare si gata.
aici era vorba despre ce te intereseaza pe tine. tu in 99% din posturi bagi faza cu...Spurs mereu termina sub noi. si asa o sa termine si anul urmator . da nu te vad sa zici ceva de pozitia pe care termina Arsenal. sau la care speri. vrei doar sa termine Tottenham sub ai tai si aia e tot ce conteaza. tu nu stiu sigur daca esti fan Arsenal sau doar esti anti Spurs si prin alianta tii si cu Arsenal. ca ti'ar fi zis cineva ca sunt rivale echipele astea doua.postul anterior nu avea legatura cu vreo retrogradare .
Tu retii foarte foarte putin din ce scriu eu aici, eu sunt antiCHELSEA, spurs imi inspira doar empatie si mila uneori, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa-i tachinezi daca ei chiar au pretentia de la ei insisi ca sunt rivalii tunarilor! Ma mir cum dracu putem sa-i numim rivali daca nu pot o data sa ne surclaseze in clasament!? E chiar ridicol ca-n ultimii ani tot cu o pozitie mai jos termina, nimic nu poate fi mai umilitor decat sa fii mereu sub rivala ta, si sa ai de 3 ori sansa sa termini peste ea, sa conduci tot campionatul si la final sa termini cu o pozitie mai jos! Epic fail! Cum sa nu comentezi asta mereu, trebuie sa fii chiar tolomac-mormoloc sa stai cu limba-n gura si sa nu afirmi realitatea!:))

Johnny D
6th July 2013, 19:51
Ce cred eu ca va obtine Arsenal!? NIMIC!
Cat timp sunt Ramsey si Sagna acolo TITULARI, panaramele Universului, cei mai penibili jucatori inca decand s-a inventat fotbalul de milioane de euro, n-avem nicio sansa sa terminam mai sus de locul 3, ori sansele sunt pur teoretice, un 1-2% acolo, nici n-are sens de mentionat.

La ce sper!?
Sper sa ia Arsenal titlu si Tottenham sa termine pe 2 iar noi sa le furam titlul in ultima etapa, asta chiar ar fi epic fail magna cum laude:)), dar asa ceva e imposibil si pana la urma am glumit. Singurul adversar pe care vreau cu adevarat sa-l invingem e Chelsea, cea mai spurcata echipa din istoria Universului si acum ca vine si Murinho si completeaza un set total de antifotbal, pe aia as vrea sa-i batem la orice capitol pana si doar in meciurile directe, tot ce ne e disponibil, acolo se antreneaza cu adevarat eforturile mele emotionale, insa problema e ca n-avem cu ce, avem un antrenor constipat in metodica sa de lucru si nu poate renunta la rahaturile care le baga-n echipa daca fac un sezon bun, deja le e garantat rahaturilor la Arsenal un loc juma de deceniu. Idiotenie!:rolleyes:

Sper sa invingem Chelsea oriunde, oricand, oricum, deoarece aia isi bat joc de fotbal pentru a castiga meciuri, iar noi suntem exact reversul nu ne batem joc de fotbal indiferent cate meciuri pierdem, dar pe ei vreau sa-i batem macar o data pe sezon daca nu de 2 ori. Asta e obiectivul la care visez, deoarece altul mai bun nu exista pentru o asemenea echipa, condusa de un asemenea constipat om in propriile-i idei si refuzul de-a da afara jucatorii carora le-a promis marea cu sarea chiar daca pute dupa ei de panarame ce sunt.

Partea tare e ca nu vreau sa plece Wenger, sa stea dracului aici si sa-si dea ficele la maritish cu Ramsey si Sagna, sa-i faca copii si sa-i joace la Arsenal titulari pana la 40 de ani, doua decenii sa nu-i mai scoata din echipa, poate poate peste juma de secol cand va privi lucrurile in retrospectiva, isi va da seama ca pe undeva, ceva nu a gandit exact cum trebuie!:rolleyes:
Din pacate pentru el, pe-atunci va fi murit deja si nu va mai fi apucat sa reflecteze la nimic.

Alte intrebari mai ai?:P

messi19
7th July 2013, 10:12
stai tu linistit. ca tolomac-mormoloc esti indiferent de ce faci :))

cat despre Tottenham... nu stiu daca ei se agita chiar asa tare cum crezi tu. ma indoiesc ca baga atatia bani in echipa aia doar cu ideea de a depasi pe Arsenal in clasament.

miril
7th July 2013, 10:38
cat despre Tottenham... nu stiu daca ei se agita chiar asa tare cum crezi tu. ma indoiesc ca baga atatia bani in echipa aia doar cu ideea de a depasi pe Arsenal in clasament.

Foarte corect! COYS!

Sir. Eko
7th July 2013, 11:22
cat despre Tottenham... nu stiu daca ei se agita chiar asa tare cum crezi tu. ma indoiesc ca baga atatia bani in echipa aia doar cu ideea de a depasi pe Arsenal in clasament.

Asta nu e adevarat. Pana acum ai avut dreptate :D
Tottenham e obsedata de Arsenal.

Inainte de fiecare campionat incep sa apara
"We want to finish above Arsenal" sau
Emmanuel Adebayor sets sights above Arsenal.
Gareth Bale Labels Tottenham Squad Better Than Arsenal
Tottenham star Bale: We are better than Arsenal
We're better now than Arsenal, says Van der Vaart
Michael Dawson claiming Spurs are better than Arsenal
King: Bale will stay at Spurs and lead them above Arsenal

Cand ati jucat prima data dupa nu stiu cat timp in CL(30 de ani ?). Primu lucru spus de Defoe a fost ? "Tottenham will do better in Champions League than Arsenal"

Asta asa a fost de cand lumea, Tottenham a fost obsedata de Arsenal. E inca. Sufera grav de sindromul de echipa mica.
Dar...asa cum soarele rasare in fiecare dimineata pe cer, indiferent cate puncte aduna Tottenham...la finalu campionatului termina in spate lui Arsenal, e o chestie perfect naturala.

Johnny D
7th July 2013, 13:00
stai tu linistit. ca tolomac-mormoloc esti indiferent de ce faci :))
Inseamna ca si Eko e la fel:


Inainte de fiecare campionat incep sa apara
"We want to finish above Arsenal" sau
Emmanuel Adebayor sets sights above Arsenal.
Gareth Bale Labels Tottenham Squad Better Than Arsenal
Tottenham star Bale: We are better than Arsenal (ye right:rolleyes:)
We're better now than Arsenal, says Van der Vaart (when it doesn't matter:D)
Michael Dawson claiming Spurs are better than Arsenal (in his dreams:)))
King: Bale will stay at Spurs and lead them above Arsenal (and Bale would be wrong, again:P)

Cand ati jucat prima data dupa nu stiu cat timp in CL(30 de ani ?). Primu lucru spus de Defoe a fost ? "Tottenham will do better in Champions League than Arsenal" (:happy)

Asta asa a fost de cand lumea, Tottenham a fost obsedata de Arsenal. E inca. Sufera grav de sindromul de echipa mica.
Dar...asa cum soarele rasare in fiecare dimineata pe cer, indiferent cate puncte aduna Tottenham...la finalu campionatului termina in spate lui Arsenal, e o chestie perfect naturala.
:D
Dar mai presus decat asta, cam toti jucatorii de marca a lui Tottenham si marea majoritate a suporterilor lor englezi sunt si mai si!:))
Eu as zice insa ca ei sufera mai degraba de sindroumul Arsenal: rivala ce mereu te surclaseaza!
Din pacate pentru ei sunt unici deoarece asa ceva nu mai exista in alta parte. Eu am ce am cu Chelsea, insa macar din cand in cand ii depasim in clasament cum a fost acu 2 ani cand Tottenham a terminat pe 4, dar tot degeaba!:P

miril
7th July 2013, 13:06
Ch L s-a infiintat in..., Sir? Deci, 30 de ani...zici. A merge in Ch L este o conditie moderna a unui club foarte puternic dar nu si singura. Pe Arsenal nu i-a ajutat decat sa-si plateasca stadionul caci atunci cand e vorba de trofee internationale, Arsenal a castigat...cate? Si reciproca-i valabila, jucatorii lui Arsenal sunt obsedati sa-i sicaneze cu prostii asemanatoare pe cei de la Spurs, deci...jucatorii se comporta la fel. Ce spune messi19, cred eu, si sunt de acord, este ca Tottenham, clubul de fotbal, prin conducere, are planuri pe termen lung care nu tin de Arsenal si nici de alte echipe, in general ci de intarirea echipei pe o perioada mai lunga, pentru intarire brandului la nivel national si international si, implicit, cucerirea de trofee. Spurs sunt pe locul 12 in lume ca valoare de brand, daca nu ma insel. Construirea unui teren de pregatire excelent, printre cele mai bune din lume, un buget in balanta, reorganizarea si intarirea pepinererei, altadata o Cenusereasa, astazi finalista in campionatul sub 21 de ani in sezonul trecut cu rezultate remarcabile si in cupa corespunzatoare Ch L, in ultimele doua sezoane, aducerea unui antrenor modern si a unui director tehnic reputat completeaza organigrama dupa model european, toate astea, printre altele, sunt semne ca clubul Tottenham Hotspur tinteste sus, foarte sus, indiferent de ce fac alte cluburi de prim rang din Anglia. Construirea stadionului a inceput deja prin lucari colaterale, finantarea este deja asigurata si multe altele. Sir Eko, te intreb, pare Daniel Levy un presedinte de club interesat de ce face Kroenke si Gazidis? Eu zic ca nu, tu? Ah, ca unii suporteri si unii jucatori ii aia... curtea vecinului, este alta treaba, intra in jocul cu cine-i cea mai frumoasa din...Londra, caci rivalitatea-i veche si nu poate fi influentata de performantele din ultimii ani. Arsenal este, fara tagada, cel mai merituos club din Londra dar asta nu inseamna ca timpul sta si va sta in loc si ca un club precum Tottenham trebuie sa se uite la Arsenal drept model de succes si sa-i copieze. Eu zic ca realitatea spune altceva, Spurs are un compas foarte bine reglat, prin strategii si planuri de viitor. A propos, voi stiti ce vor conducatorii clubului Arsenal de la echipa, in afara de a accesa in fiecare an Ch L?

Johnny D
7th July 2013, 13:10
Nu conducatorii sunt de vina Miril ci Wenger, si pe cineva de talia lui Wenger pur si simplu e imposibil sa-l dai afara, poa sa-si bata el joc de echipa si s-o bage-n mormant, la cate-a facut nu poti sa te atingi de el, asta e realitatea.
Tottenham intr-adevar e un model de urmat dar mandria noastra e ca desi suntem intr-una din cele mai negre perioade din istoria noastra, tot suntem mereu peste Tottenham si alaturi de Real Madrid singurul club ce merge an de an in CL! E mare lucru asta!;)

Sir. Eko
7th July 2013, 13:12
A propos, voi stiti ce vor conducatorii clubului Arsenal de la echipa, in afara de a accesa in fiecare an Ch L?

In afara de aia, nimic. Kroenke vrea $$$$$$ si mai multi $$$$$. Sa fie.
Gazidis iar nu stie ce vrea. Nu stie NIMIC. Omu e pierdut.



Si sa nu fie atata off-topic


Arsenal could offer Everton Aaron Ramsey as part of their bid for Marouane Fellaini.
The Gunners are keen to complete a deal for the big-haired Belgian, but have so far refused to match the star’s £24 million release clause.
And, as a result, boss Arsene Wenger is ready to throw Ramsey into any potential deal.

Johnny D
7th July 2013, 13:14
Sa scapam noi de Ramsey!? Un vis, e ca si cum mi-ai zice ca scapa Rapid de Copos, pur si simplu nu cred ca Wenger e capabil de asa ceva si chiar daca ar fi un miracol si chiar ar fi reala treaba ce-o zici tu acolo si nu doar de ochii nostrii, imi e imposibil sa cred ca Ramsey ar vrea el sa plece de la un club cu 2 ligi peste nivelul sau care-l si joaca titular mai mereu!:rolleyes:

La Fifa13 cu Yennaris mi se-ntampla treaba asa, il pun pe lista de transferuri, am 4-5 oferte pe perioada de transferuri pe el, clubul adica eu accepta mereu ofertele, dar Yennaris nu se poate intelege la salar cu clubul ofertor pentru ca eu il supraplatesc pentru valoarea sa. Dupa 2 ani n-am avut de ales decat sa-i desfac contractu unilateral si sa-l trimit la plimbare, ma tem ca doar asa putem scapa noi de Ramsey!:))

miril
7th July 2013, 13:18
J.D., Wenger nu se pune singur, conducatorii l-au sustinut pana acum pentru ca a fost excelent pentru club sa cheltuiasca putin si sa aduca bani multi prin calificarea in Ch L pe perioada platii stadionului. Acum stadionu-i platit sa vedem ce vor face conducatorii clubului de acum incolo. Poate Wenger sa schimbe macazul ca atunci cand a venit prima data la club, cu Viera, Petit et comp. sau nu? Si daca nu...??? Calificarea in Ch L nu aduce decat bani in buzunarul clubului, ambitiile trebuie sa fie mai mari decat atat. Participarea in Ch L este un mijloc, nu un scop, daca nu ai si alte teluri, lucru valabil nu numai pentru tunari.

A propos, in anul cu partciparea in Ch L, Defoe a avut dreptate...Spurs did better than Arsenal. Din pacate a uitat ca si in sezonul urmator se va juca Ch L.

Johnny D
7th July 2013, 13:23
O fi valabil ce zici tu dar oricum mereu Wenger nu si-a consumat bugetul de transferuri alocat tocmai din ideea ca el poate face cu cioflincari din astia, ce fac cluburile mari cu jucatori de zeci de milioane. Dar si sa dai 27 de milioane pe hapciuparleala aia de Higuain e prostie, eu personal decat sa consum banii pe nimicuri, mai bine-i las conducerii sa-mi mai faca un stadion!:))

messi19
7th July 2013, 15:38
ion d... de ce sa fie si eko?? eu zic asa in general nu numai legat de discutia asta :D.

Eko... exact ce a zis Miril. or fi fost declaratii ale unor jucatori, dar de astea sunt peste tot intre echipe rivale.

Johnny D
7th July 2013, 22:48
Eu ti-am indicat legat de discutia asta o persoana care a postat cu argumente clare si obiective ceea ce nu-ti convine tine cand o zic eu!:P
Legat de "in general", impresia ta valoreaza fix cat o ceapa degerata cand argumentele atarna greu de cealalta parte a balantei.;)

messi19
8th July 2013, 06:48
eu i'am raspuns lui Eko mai sus. ce ziceam eu de interesul lui Tottenham fata de Arsenal e exact ce a zis Miril. ca au mai fost unii sau altii care au dat declaratii de genul alora prezentate de Eko e normal.

nu stiu despre ce argumente vorbesti tu aici. in general esti un tolomac-mormoloc. cel mai bun argument e ca tu esti singurul de pe planeta asta care zicea ca luci, ala care facea ca toti dracii pe aici, e baiat de treaba si ca problema e la noi, ca noi nu il intelegem :)) :D ce mai vrei mai mult de atat??

cr7luci
8th July 2013, 10:05
Chiar sunt baiat de treaba Yzerman.Acum o saptamana am daruit niste haine unui baiat amarat. :)

Sir. Eko
8th July 2013, 10:45
Liverpool have turned down a £30m bid from Arsenal for striker Luis Suarez.

BBC.

BBC e de departe cel mai de incredere ziar din Anglia.
The fuck face Wenger asta ?

miril
8th July 2013, 11:10
In opinia mea Suarez daca nu mai ramane la Liverpool va pleca afara avand in vedere situatia lui cu suspendarea si perceptia personala ca este "vanat" in Anglia.

Sir. Eko
8th July 2013, 11:15
Sper sa plece afara.

miril
8th July 2013, 11:18
Sa vedem cine-l oferteaza daca-l oferteaza.

Johnny D
8th July 2013, 12:03
nu stiu despre ce argumente vorbesti tu aici. in general esti un tolomac-mormoloc. cel mai bun argument e ca tu esti singurul de pe planeta asta care zicea ca luci, ala care facea ca toti dracii pe aici, e baiat de treaba si ca problema e la noi, ca noi nu il intelegem :)) :D ce mai vrei mai mult de atat??
Nu vreau nimic mai mult de-atat, daca tu asta numesti a fi tolomac-mormoloc, inseamna ca tu ai principiile si valorile umane puse pe de-andosul cu totul!:)) In cel mai nefericit caz de analiza umana ma poti numi sustinator al trolling-ului dar asta e chiar opusul firii de mormoloc si nu poti fi chiar tolomac tu insuti nefiind un troll dar sustinandu-l; insa mai nou mi-am dat seama ca nu are rost sa am pretentia de la tine sa faci diferenta intre tipuri de jigniri si sa le atribui pe cele care se cuvin situatiilor in sine carora se cer si carora li se potrivesc, asta necesita o experienta rationala de nivel de liceu sau chiar peste, lucru nereusit chiar de orice fiinta umana a secolului 21!:))

In plus, nu as numi pe cineva "singur pe planeta" atat timp cat doar o mana de alti oameni si-au exprimat opinia despre subiectul pe care tu-l consideri a fi discutat de toata planeta(ce vorbeste limba romana presupun:rolleyes:), e putin cam deplasat!:P


Chiar sunt baiat de treaba Yzerman.Acum o saptamana am daruit niste haine unui baiat amarat. :)

Unui tolomac-mormoloc?:) In numele tuturor tolomacilor-mormoloci, iti apreciem gestul si-ti multumim!:D
Alianta de nerapus trolleri infantili<->tolomaci-mormoloci continua, nimeni nu ne poate opri!:evil:

Sir. Eko
8th July 2013, 19:49
Swansea to complete club-record move for Ivory Coast striker Wilfried Bony

15 milioane. Arsenal a platit 15 milioane pe un jucator o singura data. Swansea strica mai multi bani ca noi...cum naiba ?

Sir. Eko
10th July 2013, 09:48
Aston Villa confirm striker Christian Benteke has submitted a transfer request and not travelled on the club's pre-season tour to Germany

miril
10th July 2013, 11:39
Cer multi bani pe el respectivul mai avand trei ani de contract.

messi19
11th July 2013, 07:20
mda. de cand a venit Baldini la Spurs am vazut urmatoarele...
Spurs nu reuseste sa il imprumute pe Deulefou de la Barca. jucatorul ajunge la Everton.
Spurs pierde lupta pt unul dintre cei doi jucatori croati in fata Romei. asta dupa ce acuma cateva zile erau dati ca siguri amandoi la Spurs.
Spurs e aproape sa cumpere un belgian de pe la nu stiu ce echipa din Olanda. hmmm
vor sa il cumpere (!!??) pe Pijanic. 20 mil euro. serios?? macar daca era Lamela. dar Pijanic??
Spurs nu reusesc sa il ia pe Villa.

hmm... nu stiu ce sa zic de activitatile lu Baldini si AVB in privinta transferurlior.

miril
11th July 2013, 10:13
Nu este relevant ce se spune prin...gazete. Deulefou, ce sa faca imprumutat la Spurs, care-i scopul imprumutului, asta daca jucatorul a fost cumva in vizorul lui Spurs? Cu croatii discutia era la pachet si a picat nu din cauza fundasului, nu cel mai vizat dintre cei doi, ci din cauza parintilor lui Halilovic, obiectivul principal, care au cerut un salariu exorbitant pentru un jucator la varsta minora si care ar trebui sa vina la Spurs de la anul, acoperirea costurilor de studiu pentru alti doi frati mai mici ai jucatorului plus o casa de lux pentru toata....familia, oricum mai sunt ceva sperante. Jucatorul belgian Chadli este bine cotat in Belgia, e rezerva la Nationala, dar nu este o tinta, cred eu, pentru Spurs. Cu Pijanic sunt, ca si mai sus, speculatii de presa, nicidecum ca-l vrea Spurs, in plus, banii ii da Levy care nu arunca cu ei doar ca asa vrea presa sau suporterii. Lamela este in discutii dar si el costa si nu cred ca-l da Roma nici mort, vorba vine. Villa a preferat la 31 de ani si jumatate sa ramana in Spania la o echipa de Ch L decat sa se mute cu catel si purcel la Londra, dovada, Spurs a facut o oferta de 8,6 milioane de euro, el a fost vandut cu 4,4 si acelasi salariu agreat si de Spurs. Nu asta-i problema, problema este ca avem nevoie de un atacant percutant si astia costa foarte mult, gen Benteke de la care Villa vrea ceva in zona 25-30 de milioane, no way, zic eu, pentru un jucator care cere pentru a doua oara, in doi ani, transfer, plus ca mai trebuie sa si confirme in sezonul actual. 15 milioane cu clauza in contract sa nu ceara transfer in prmii doi ani si ar fi suficient dar cutitul este la clubul care-l are legitimat. Cat despre Leandro Damiao, deja devine o farsa si de vina aste clubul mama care i-a refuzat si pe Napoli, datorita faptului ca este detinut si de o a treia parte. Deocamdata Spurs a afacut o achizitie excelenta, Paulinho si nu-l pierde pe Bale, care se spune ca va semna in saptamanile care urmeaza un contract imbunatatit, plus vila cu acces nelimitat la sportul lui preferat, golf, in Bahams, acolo unde dicteaza detinatorul majoritar al lui Spurs, multimiliardarul Joe Lewis, ca sa nu mai vorbesc de veniturile promotionale pe care Bale le-a contractat din sezonul acesta. Si sa nu uitam, perioada transferurilor se sfarseste pe 2 septembrie, ora 01:00, ora Romaniei.

corello
11th July 2013, 10:31
"The Mail also says that following the injury to Thomas Vermaelen, Arsene Wenger is tracking Swansea defender Ashley Williams again. Wenger initially balked at Swansea’ £10 million price tag, but with the Belgian apparently out for three months he may now see it as worthwhile investment."

Iar incepe telenovela? :headbang:

Sir. Eko
11th July 2013, 11:17
"The Mail also says that following the injury to Thomas Vermaelen, Arsene Wenger is tracking Swansea defender Ashley Williams again. Wenger initially balked at Swansea’ £10 million price tag, but with the Belgian apparently out for three months he may now see it as worthwhile investment."

Iar incepe telenovela? :headbang:

Nice :cool:

Srdjan
16th July 2013, 22:28
Christian Eriksen has rejected Bayer Leverkusen as he prefers a move to Liverpool. [De Telegraaf]

Ar fi un bun transfer pentru Lvpool

Nadalfan
17th July 2013, 09:52
Ar fi un bun transfer pentru Lvpool

Era si mai bun pentru Dortmund.Nu inteleg de l-au ales pe armeanul ala de la Sahtior pe care au platit si mai mult decat cer Ajax pe Eriksen.

Apropo,ce se mai aude de Garay?Acu' o luna era dat sigur la Manchester.

miril
21st July 2013, 19:24
Jucatorul belgian Chadli este bine cotat in Belgia, e rezerva la Nationala, dar nu este o tinta, cred eu, pentru Spurs.

N-am avut dreptate.

Sir. Eko
24th July 2013, 11:45
Arsenal have had an improved offer of &#163;40,000,001 for Luis Suarez rejected by Liverpool.

:groggy:

Johnny D
24th July 2013, 21:17
O fi valabil ce zici tu dar oricum mereu Wenger nu si-a consumat bugetul de transferuri alocat tocmai din ideea ca el poate face cu cioflincari din astia, ce fac cluburile mari cu jucatori de zeci de milioane. Dar si sa dai 27 de milioane pe hapciuparleala aia de Higuain e prostie, eu personal decat sa consum banii pe nimicuri, mai bine-i las conducerii sa-mi mai faca un stadion!:))

Wenger m-a ascultat! Tzucu-i freza lui de mosh!:kiss::kiss::kiss:

Sa vina Suarez, pe asta-l iubesc!/hello Aici n-am ce sa comentez si e diferenta doar de 13 mil de la Muciguain la Suarez... cum sa nu dai!?:evil:


PS: Si o lira!:D

Johnny D
24th July 2013, 21:36
Eko, aia de 40 de mil a fost de curtuazie, au refuzat-o, am dat cu o lira-n plus si clauza fiind de 40 de mil, decizia va fi a lui Suarez!:)


Hopa ca-s lire nu euroi, deci pretu lu Suarez e dublu fata de cel a lui Muciguain! Asa lucrurile parca mai au sens!:P

Dennis
24th July 2013, 23:42
Problema e ca nici nu se stie ce se ascunde in contractul ala. Aia de la Liverpool zic ca vand doar pe ce suma vor ei, Guardiola (agentul) zice ca suma asta ii obliga oarecum sa vanda. Inca nu se stie ce si cum pana nu vor fii discutiile intre Suarez si Arsenal, zilele urmatoare din ce imi dau eu seama (cat mai repede sa speram).

Apropo, nici eu nu eram fan Higuain, dar cu 22mil de lire era afacere buna, in schimb sa mai dai si 34.5mil de lire mi se pare o tampenie.. bine ca nu l-am luat noi.

Sir. Eko
25th July 2013, 10:28
Suarez and his agent, Pere Guardiola, brother of the Bayern Munich manager Pep, have worked on the understanding that a clause in the player’s contract states that Liverpool’s failure this season to secure Champions League football means any bid in excess of &#163;40m from a club in the competition would require Liverpool to sell the player. They are mystified as to why Liverpool have rejected the Arsenal bid out of hand.

Nu am crezut ca chiar il vrea Wenger, dar vad ca si pe BBC e stirea si peste tot, deci e adevarat...
Nu is fan Suarez deloc, mi se pare ca Higuain era mai ok pentru noi. Adevarat prea scump 35 de milioane pentru el...dar venea aici cu un trecut curat, fara scandaluri.
Daca vine Suarez la Arsenal, tot un gunoi ramane pentru mine...care in 2 ani pleaca la Real sau cine stie pe unde. Ca jucator nu am ce sa zic, ii senzational...

miril
25th July 2013, 10:31
Eu cred ca Suarez merge la Real Madrid sau ramane la Liverpool. Sa nu uitam ca mai are opt etape de suspendare in PL.

Dennis
25th July 2013, 10:39
Nu a ispasit o parte din ele?

dardar_3
25th July 2013, 10:53
Imi pare bine ca a refuzat Higuain o echipa mica din Anglia pentru una cu renume din Italia.

Pipita l-a udat cu apa pe Wenger. :D

miril
25th July 2013, 11:20
Nu a ispasit o parte din ele?

Se pare ca sase au mai ramas din zece, nu opt. Asta inseamna ca va putea juca incepand cu 5 octombrie cand Liverpool (sau alta echipa din PL) va juca cu Crystal Palace (sau alta echipa din PL).

Johnny D
25th July 2013, 11:22
Imi pare bine ca a refuzat Higuain o echipa mica din Anglia pentru una cu renume din Italia.

Continua sa crezi ca amarashtenia aia de echipa se compara cu Arsenal.
Diferenta intre campionatul Angliei si Italiei e atat de mare de cred ca un club de locurile 7-8 din Anglia cu usurinta se ridica la nivelul Milanului de azi care si el a prins de-abia ultimul loc de CL ca si Arsenal, cu micul amendament ca intr-un campionat mult mai slab. Se sesizeaza usor ca in afara de Juventus, nu exista club in Italia sa se compare cu top 5-6 din Anglia, daca ai ceva creier in capatana sa vezi realitatea!;)



Jucatorul belgian Chadli este bine cotat in Belgia, e rezerva la Nationala, dar nu este o tinta, cred eu, pentru Spurs.
N-am avut dreptate.
V-am zis ca aveti nevoie de mijlocasi centrali, cel putin de 2, acuma cu Chadli asta si cu brazilianu aveti 2, deci v-ati acoperit, foarte bine pentru voi, ramane sa vedem ce pot sa si faca acestia.


Daca vine Suarez la Arsenal, tot un gunoi ramane pentru mine...care in 2 ani pleaca la Real sau cine stie pe unde. Ca jucator nu am ce sa zic, ii senzational...
Genul asta de gunoi e ceea ce ne lipseste noua, momentan un caine din asta ce-si arata coltii si la propriu si la figurat e exact ce ne lipseste sa facem pasul spre telul nostru de a redeveni ce am fost!

Se pare ca sase au mai ramas din zece, nu opt. Asta inseamna ca va putea juca incepand cu 5 octombrie cand Liverpool (sau alta echipa din PL) va juca cu Crystal Palace (sau alta echipa din PL).
Chiar si asa Liverpool nu vrea sa-i dea drumul, asta arata ce valoros e acest jucator si ce pierdere ar fi. Daca Liverpool se va desparti de el, n-o vad bine deloc, nicidecum nu se mai pune problema sa se bata la titlu cum ziceau alti fantezisti de p-aici, nici la Big 4 n-ar mai avea vreo sansa.

delaparis
25th July 2013, 13:09
La Liverpool se crede, pe buna dreptate, ca valoarea lui Suarez nu este inferioara a lui Cavani. Si cum Cavani a costat 63 de milioane ...

El Pistolero
25th July 2013, 13:37
Continua sa crezi ca amarashtenia aia de echipa se compara cu Arsenal.
Diferenta intre campionatul Angliei si Italiei e atat de mare de cred ca un club de locurile 7-8 din Anglia cu usurinta se ridica la nivelul Milanului de azi care si el a prins de-abia ultimul loc de CL ca si Arsenal, cu micul amendament ca intr-un campionat mult mai slab. Se sesizeaza usor ca in afara de Juventus, nu exista club in Italia sa se compare cu top 5-6 din Anglia, daca ai ceva creier in capatana sa vezi realitatea!;)


Iar delirezi!
A ales bine ca s-a dus la Napoli. La Arsenal erau sanse mici sa castige vreun trofeu in urmatorii ani. Arsenal iarasi se va bate la locul 4 sezonul viitor, iar in CL probabil se vor opri in optimi.
In schimb la Napoli se face o echipa puternica, vor fi principala contracandidata la titlu pentru Juventus, iar in CL cu lotul actual trebuie sa faca minim sferturi. Chiar sper sa pice in aceeasi grupa Napoli cu Arsenal sa vezi ce bataie ia Arsenal. :D

smiLey.
25th July 2013, 13:48
Italia vine tare din urma.
Si nu numai la Napoli face mutari bune, vezi pe Roma, Lazio si Fiorentina.
Juventus deja se bate la UCL in sezonul asta la ce lot are.
Milan a trecut peste reconstructia echipei.Am terminat pe 3, dar in 2013 eram primii ca puncte obtinute.
De Inter nu zic nimic ca nu participa in Cupele Europene.
Pun pariu ca Fiorentina trece de optimi in EL.Au lot bun mai ales ca a venit si Gomez.

Roddicted
25th July 2013, 14:22
ce imi place la Napoli este ca oamenii investesc euroii luati pe Lavezzi si Cavani :ok:
Nu ii baga la saltea

dardar_3
25th July 2013, 16:18
Zilele astea se vorbeste intens de un transfer al lui Alexis Sanchez la Juventus.
Chiar daca nu am achizitionat mare lucru pana acum faptul ca l-am tinut pana acum pe El Sharaawy e un succes. Apropo de cat de tare e Arsenal: impotriva lor Robinho a facut show (cred ca a revazut meciul Galliani de i-a prelungit contractul). Vor veni tare din urma jucatori precum Poli sau Saponara, unde au facut senzatie la U21.

75% din actiunile lui Inter tocmai au fost cumparate de un multi miliardar si probabil o sa inceapa din nou festival de transferuri.
Fiorentina are un atac de 5 stele: G.Rossi - Gomez - Jojo
Napoli e de prisos sa mai comentam ce lot are.
Roma l-a luat pe Strootman, un jucator foarte valoros si americanii vor investi in continuare.

Italia o sa urce tare din nou si chiar cu blegitura asta de echipa care o avem la Milan am fost la 5cm sa eliminam Barcelona.

Sir. Eko
25th July 2013, 16:20
Imi pare bine ca a refuzat Higuain o echipa mica din Anglia pentru una cu renume din Italia.

Pipita l-a udat cu apa pe Wenger. :D

:)) Ma gandesc ca esti troll. Higuain a vrut sa vina la Arsenal. Arsenal nu a vrut sa dea 35 de milioane pe el. Higuain a tras de timp inainte sa semneze cu Napoli in speranta ca Wenger o sa isi schimbe parerea :yes:

dardar_3
25th July 2013, 16:25
Ce tragi pe nas? Cumva ati cumparat iarba de la Liverpool?
An de an va bateti in anonimat si e normal sa nu-si doreasca jucatorii sa semneze cu voi. Hai pa! :cya:

Xaviesta
25th July 2013, 16:25
Zilele astea se vorbeste intens de un transfer al lui Alexis Sanchez la Juventus.
Chiar daca nu am achizitionat mare lucru pana acum faptul ca l-am tinut pana acum pe El Sharaawy e un succes. Apropo de cat de tare e Arsenal: impotriva lor Robinho a facut show (cred ca a revazut meciul Galliani de i-a prelungit contractul). Vor veni tare din urma jucatori precum Poli sau Saponara, unde au facut senzatie la U21.

75% din actiunile lui Inter tocmai au fost cumparate de un multi miliardar si probabil o sa inceapa din nou festival de transferuri.
Fiorentina are un atac de 5 stele: G.Rossi - Gomez - Jojo
Napoli e de prisos sa mai comentam ce lot are.
Roma l-a luat pe Strootman, un jucator foarte valoros si americanii vor investi in continuare.

Italia o sa urce tare din nou si chiar cu blegitura asta de echipa care o avem la Milan am fost la 5cm sa eliminam Barcelona.

Alexis ramane, a declarat si el, si Barça. Nu au mai aparut stiri cu Alexis la Juve sau alta echipa de vreo 3 luni. Jovetic a plecat la City. Unde ai vazut chestiile astea?:confused:
Ce tragi pe nas? :sneaky:

Apropo, cine spune ca Higuain e slab, e muci, nu e de Arsenal sau mai stiu ce, inseamna ca are probleme grave la cap.

dardar_3
25th July 2013, 16:32
De Jojo am uitat ca s-a dus la City, mea culpa.
Pt Alexis se incearca un imprumut, clauza lui fiind de 30 mil, cel putin asa sustine presa din Italia.
Apropo de Napoli, De Laurentis vrea sa faca o oferta si pentru Verratti de la PSG :D

Higuain e un fotbalist de super clasa si cu un trequartista precum Hamsik va fi o achizitie reusita.

Xaviesta
25th July 2013, 16:35
De Jojo am uitat ca s-a dus la City, mea culpa.
Pt Alexis se incearca un imprumut, clauza lui fiind de 30 mil, cel putin asa sustine presa din Italia.
Apropo de Napoli, De Laurentis vrea sa faca o oferta si pentru Verratti de la PSG :D

Aia din italia spun niste prostii. Gandeste-te ca doar astia sunt atacantii Barcelonei: Messi, Alexis, Pedro, Tello, Neymar. Deulofeu a fost imprumutat tocmai pentru ca nu avea loc.

Si repet, atat jucatorul cat si echipa au declarat ca nu pleaca nicaieri, ramane 100% sigur.

dardar_3
25th July 2013, 16:39
Iti dai seama ca si eu m-as bucura sa ramana la voi. :D In plus la Juventus se incearca debarcarea lui Vucinic si al lui Quagliarella. Au facut un mercato bunicel pana acum.

Va mai trebuie atacanti cand ii aveti pe Neymar si Messi? :D La voi se pare ca "Tata" il vrea pe Samuel de la Inter.

Sir. Eko
25th July 2013, 16:42
Ce tragi pe nas? Cumva ati cumparat iarba de la Liverpool?
An de an va bateti in anonimat si e normal sa nu-si doreasca jucatorii sa semneze cu voi. Hai pa! :cya:

Pana una alta vezi ca:
Gonzalo Higuain's presentation at Napoli has been cancelled. No reason from the club.

Apoi, a fost asa cum am zis eu faza cu Higuain.

Daca esti troll, nu am treaba. Nu imi pasa ce ai tu de spus, sincer. Asa ca nu sterg postarea asta, sa nu zici ca o sterg doar ca te-ai luat de Arsenal. Dar cand mai postezi off-topic. Sterg.

delaparis
29th July 2013, 20:24
Tottenham nu-l lasa pe Bale sa plece "cu niciun prêt" :D

miril
29th July 2013, 20:51
Gurile rele spun ca jaful de de la Cannes unde s-au furat bijuterii in valoare de aproximativ o suta de milioane de euro ar avea de a face cu presupusul transfer al lui Bale la Real Madrid.

delaparis
29th July 2013, 20:56
:))
Totul e posibil :)

Johnny D
31st July 2013, 19:54
Iar delirezi!
A ales bine ca s-a dus la Napoli. La Arsenal erau sanse mici sa castige vreun trofeu in urmatorii ani. Arsenal iarasi se va bate la locul 4 sezonul viitor, iar in CL probabil se vor opri in optimi.
In schimb la Napoli se face o echipa puternica, vor fi principala contracandidata la titlu pentru Juventus, iar in CL cu lotul actual trebuie sa faca minim sferturi. Chiar sper sa pice in aceeasi grupa Napoli cu Arsenal sa vezi ce bataie ia Arsenal. :D
Mda, dupa doua pahare de vin cred ca realitatea ta e putin mai abstracta decat delirul meu!:)) Milan e mai buna ca noi doar pe terenuri de semanat cartofi asa cum ne-au pus acu 2 sezoane ca tremurau chilotii pe ei in fata noastra de jucau doua manse pe teren de fotbal, s-a vazut in retur cand scoru a fost de neprezentare. Iar Napoli cu siguranta este peste Milan, dar sub top 4 din Anglia din orice punct de vedere pentru o minte rationala nu una ca a ta binenteles. Obiectiv vorbind doar strict pe plan sportiv Napoli mai are de muncit sa ajunga unde este Arsenal la nivel european, deocamdata au experienta de doar un sezon la cel mai inalt nivel, mai au "multa mamaliga de mancat" vorba lui Goian, ca sa demonstreze ca se pot bate la " minim sferturi" auzi!:rolleyes: Fa un serviciu bunului simt, da-ti 2 palme si somn usor!;)

Apropo, diferenta intre gandirile noastre se vede la poza ta de la avatar, ma gandesc sa ti-o schimb cat de curand, ca am impresia ca Nadal cu limba scoasa nu te ajuta sa gandesti mai bine, trebuie sa-ti gasesc una care sa te faca sa si reflectezi cand postezi ceva, nu sa arunci niste date simple fara analiza si sa te astepti sa fii crezut asa din simpla curtuazie!:P

Ce tragi pe nas? Cumva ati cumparat iarba de la Liverpool?
An de an va bateti in anonimat si e normal sa nu-si doreasca jucatorii sa semneze cu voi. Hai pa! :cya:
Muciguain e numa bun pt Napoli si pentru campionatul Italiei care fiind cam nasol, ar putea sa-i creasca serios valoarea venirea argentinianului!:ok:



PS: Tocmai acum City le-a dat 5 bucati amarashtenilor de milanezi in 35 de minute la Cupa Audi, si apoi s-au oprit ca le-a fost mila, cred ca antrenorul le-a zis ca nu e meci oficial si nu e motiv sa-i faca de rusine-n asemenea hal! Incredibil ce panarama de echipa e Milanul, si ce mare e diferenta intre fotbalul englez si cel italian, chiar mai mare decat credeam, sunt vreo 4 clase nu 3 cum spuneam mai devreme!:))

YoNuTzz
31st July 2013, 20:06
milanul de acum e o echipa mediocra, o umbra stearsa a ceea ce inseamna milan...dar cu juventus din ce in ce mai buna, cu napoli in UCL si cu inter posibil cumparat de un miliardar, nu ii spuneti inca RIP campionatului italian...

juventus poate elimina oricand o echipa din big 4 din anglia...

Johnny D
31st July 2013, 20:20
milanul de acum e o echipa mediocra, o umbra stearsa a ceea ce inseamna milan...dar cu juventus din ce in ce mai buna, cu napoli in UCL si cu inter posibil cumparat de un miliardar, nu ii spuneti inca RIP campionatului italian...

juventus poate elimina oricand o echipa din big 4 din anglia...
Am zis deja in postul anterior precedentului ca doar Juventus se ridica la nivelul topului 5-6 in Anglia, deoarece Tottenham e cam la nivel de Big 4 chiar daca a terminat pe 5! Iar Liverpool e foarte buna in meciurile eliminatorii, parerea mea e ca Juventus n-ar fi favorita cu Liverpool de exemplu cu toate campionatele lor luate in Italia cu tot!;)

YoNuTzz
31st July 2013, 20:32
oricum italia nu va mai termina pe 4...sezonul urmator va termina pe 5 cred...

Sir. Eko
1st August 2013, 10:39
Ca tot se zvoneste de Cesc pe la Arsenal sau pe la United.

Despite leaving in 2011, Fabregas has played the most successful through balls in the PL in the last 4 seasons (64) Silva 2nd (46)

El Pistolero
3rd August 2013, 19:07
Mda, dupa doua pahare de vin cred ca realitatea ta e putin mai abstracta decat delirul meu!:)) Milan e mai buna ca noi doar pe terenuri de semanat cartofi asa cum ne-au pus acu 2 sezoane ca tremurau chilotii pe ei in fata noastra de jucau doua manse pe teren de fotbal, s-a vazut in retur cand scoru a fost de neprezentare. Iar Napoli cu siguranta este peste Milan, dar sub top 4 din Anglia din orice punct de vedere pentru o minte rationala nu una ca a ta binenteles. Obiectiv vorbind doar strict pe plan sportiv Napoli mai are de muncit sa ajunga unde este Arsenal la nivel european, deocamdata au experienta de doar un sezon la cel mai inalt nivel, mai au "multa mamaliga de mancat" vorba lui Goian, ca sa demonstreze ca se pot bate la " minim sferturi" auzi!:rolleyes: Fa un serviciu bunului simt, da-ti 2 palme si somn usor!;)

Apropo, diferenta intre gandirile noastre se vede la poza ta de la avatar, ma gandesc sa ti-o schimb cat de curand, ca am impresia ca Nadal cu limba scoasa nu te ajuta sa gandesti mai bine, trebuie sa-ti gasesc una care sa te faca sa si reflectezi cand postezi ceva, nu sa arunci niste date simple fara analiza si sa te astepti sa fii crezut asa din simpla curtuazie!:P

Muciguain e numa bun pt Napoli si pentru campionatul Italiei care fiind cam nasol, ar putea sa-i creasca serios valoarea venirea argentinianului!:ok:



2-0 la pauza nataraule pentru Napoli cu echipa voastra. Chiar la voi acasa. :D

cr7luci
3rd August 2013, 20:43
De ce il jignesti ma?Pe deasupra a egalat Arsenal in repriza secunda.Real Madrid nu si-a luat-o niciodata la supapa in amicale? :))

El Pistolero
3rd August 2013, 21:09
Au egalat cu greu pe finalul meciului. El zicea ca Arsenal face instructie cu echipele italiene...

Sir. Eko
4th August 2013, 00:55
Au egalat cu greu pe finalul meciului. El zicea ca Arsenal face instructie cu echipele italiene...

Fara sa te superi pe mine omule, dar am vazut cum postezi in ultima perioada...era 2-0 la pauza...intr-un AMICAL(cel mai probabil nici nu ai vazut meciu). Tu ai sarit direct.
Am vazut si acolo la Bayern cu Dortmund, dupa primu meci, deja e clara treaba cu Guardiola pentru tine...chill.
Postezi din rautate fata de Johnny( nu inteleg de ce) si fata de Pep( aici inteleg) ca stiu ca esti baiat destept si gandesti mai bine decat atat.

delaparis
6th August 2013, 13:43
Remy e imprumutat la Newcastle.
Parca se discuta cu Gomis ...:confused:

Sir. Eko
7th August 2013, 10:24
https://pbs.twimg.com/media/BRBFG3BCEAA613n.jpg

Luis Suárez: Let me leave, Liverpool – just like you promised
 Liverpool striker says he will submit transfer request
 Uruguayan claims club broke promise to let him go
 'All I want is for Liverpool to honour our agreement'

http://www.theguardian.com/football/2013/aug/06/luis-suarez-liverpool-arsenal-transfer

Suarez "bites" back at Liverpool.

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/liverpool/10227164/Luis-Suarez-says-Liverpool-must-keep-promise-to-let-him-leave-Anfield-this-summer-as-Arsenal-wait.html

EonLockz
7th August 2013, 22:10
Spurs cica l-ar lua pe Capoue, se presupune ca a confirmat presedintele lui Toulouse la un post de radio, 10m de euro.

delaparis
7th August 2013, 22:43
Da, Sadran a confirmat ca transferul se va efectua dar a spus ca inca nu e nimic semnat. Atentie ca se poate si o tactica in scopul de a ridica pretul. Atletico Madrid, Monaco si Cardiff sunt in cursa pt sudist

Sir. Eko
11th August 2013, 18:16
Are you ready to be confused? Good. David Moyes says Wayne Rooney will play for England against Scotland on Wednesday but is unlikely to be fit for Manchester United at Swansea next Saturday.

:))

Pleaca la Chelsea ?

YoNuTzz
11th August 2013, 18:18
daca jucatorul nu vrea si nu vrea, nu poti sa-l tii cu forta...

Dante7
11th August 2013, 18:22
credeam ca Moyes asta nu-l vrea :groggy:

miril
11th August 2013, 18:27
Pleaca la Chelsea ?

...sau "Daca Hodgson te baga in teren, treaba lui, eu nu te bag". De ce sa-l dea la Chelsea ca sa... Pleaca in alta parte, in afara Angliei, daca pleaca in sezonul asta, parerea mea.

Sir. Eko
11th August 2013, 19:22
...sau "Daca Hodgson te baga in teren, treaba lui, eu nu te bag". De ce sa-l dea la Chelsea ca sa... Pleaca in alta parte, in afara Angliei, daca pleaca in sezonul asta, parerea mea.

Pai si ce face cu el ? El vrea la Chelsea, Chelsea e singura care a facut oferta pentru el ?

Il tine asa... ?

miril
11th August 2013, 20:44
De ce nu? Ce i se termina contractul?

cr7luci
11th August 2013, 21:55
Chelsea sa nu-si uite gradele in primul rand.Un jucator de la United daca pleaca la Chelsea este un pas in jos,in schimb daca unul de la Chelsea vine la United e o mare realizare pentru acel jucator.Rooney daca intradevar vrea sa plece (nu a zis-o el ci doar se speculeaza prin tabloide,site-uri sportive etc) atunci sper ca diavolii rosii sa ceara o suma foarte mare pe el,chiar o suma nesimtita.Valoarea lui Rooney e de 40 de milioane de lire in momentul de fata iar Chelsea a facut 2 oferte de tot rasul. :))

Sir. Eko
12th August 2013, 09:55
De ce nu? Ce i se termina contractul?

Nu, dar Rooney si asa e un jucator "mofturos", care joaca senzational apoi nu prea... hai sa vedem ce si cum mai joaca el daca ii tinut cu forta.

miril
12th August 2013, 12:35
Dilema pentru MU este ca singura oferta vine din PL si de la cel mai temut adverasar posibil. Chelsea, alaturi de City si MU, este una din marile favorite la titlu. Eu cred ca in alte conditii MU i-ar fi dat drumul rapid in contextul unei oferte avantajoase pentru echipa si jucator. Situatia-i complicata oricum. Vom trai si vom vedea.

El Pistolero
20th August 2013, 14:13
Se pare ca e aproape gata transferul lui Bale. 93 mil. lire + Coentrao. :groggy:

Willian aproape sa semneze cu Spurs.

Dante7
20th August 2013, 15:42
Ciudat cum de Coentrao nu s-a impus niciodata la Real, desi antrenor era conationalul Mourinho...

El Pistolero
25th August 2013, 13:58
Pana la urma Chelsea a anuntat ca s-a inteles cu Willian si cu cei de la Anzhi. Rusii au vandut toate vedetele vara asta, a mai ramas doar Lacina Traore. :))

Dupa acest transfer, Mata e foarte aproape sa plece de la Chelsea.

Sir. Eko
25th August 2013, 14:02
Pana la urma Chelsea a anuntat ca s-a inteles cu Willian si cu cei de la Anzhi. Rusii au vandut toate vedetele vara asta, a mai ramas doar Lacina Traore. :))

Dupa acest transfer, Mata e foarte aproape sa plece de la Chelsea.

Mata adica cel mai bun jucator a lui Chelsea in ultimile doua sezoane, serios ca nu inteleg ce are Mou cu el.

Dante7
25th August 2013, 15:35
e spaniol, cred ca s-a saturat de ei :D

cr7luci
25th August 2013, 16:20
Bine ca l-au luat pe brazilian.Au cheltuit o suma maricica si sper sa nu mai saliveze la Rooney si sa faca oferte idioate pentru el,atat timp cat nu e de vanzare.

Sir. Eko
27th August 2013, 16:12
Bale has not reported to Tottenham's training ground today despite #thfc instructing him to after sanctioned break in Marbella

corello
27th August 2013, 17:59
Bale has not reported to Tottenham's training ground today despite #thfc instructing him to after sanctioned break in Marbella

Deja devine ridicola telenovela asta

Sir. Eko
1st September 2013, 23:15
Incepe nebunia

Luis Suarez' transfer from Liverpool to Real Madrid is almost done according to Joaquín Maroto of Spanish paper AS

Srdjan
1st September 2013, 23:16
Nu stiu de ce mi greu sa cred asta :)

Sir. Eko
1st September 2013, 23:28
Nu stiu de ce mi greu sa cred asta :)

Deadline day imediat. Se poate intampla orice

El Pistolero
1st September 2013, 23:29
Maine e ultima zi, e clar ca vor fi transferuri la greu. Asteptam bombele. :D
De fapt, mai sunt cateva ore.

phife
1st September 2013, 23:34
nu prevad bombe. Suarez e liber sa plece cat timp aduce bani la club.

sannicola
1st September 2013, 23:37
Liverpool scatenato sul mercato. I Reds, infatti, annuncino gli arrivi del difensore Sakho dal Psg, del difensore dello Sporting Lisbona Tiago Ilori e dell'attaccante del Chelsea Victor Moses.
2 fundasi si un atacant la Liverpool + Borini a plecat la Sunderland.

delaparis
1st September 2013, 23:44
Ozil la Arsenal? :o:

scrie Lequipe.fr

El Pistolero
1st September 2013, 23:50
Demichelis a ajuns la City, dupa ce n-a jucat niciun meci la Atletico cu care a semnat acum o luna jumate. :))

Sir. Eko
1st September 2013, 23:53
Demichelis a ajuns la City, dupa ce n-a jucat niciun meci la Atletico cu care a semnat acum o luna jumate. :))

E asa ca e rupt Kompany, dupa ce revine nu mai joaca.

David Ornstein ‏@bbcsport_david 15m
Arsenal in advanced talks to sign Ozil from Real Madrid. Other deals being worked on, including Palermo GK Viviano #bbcfootball #afc #rmfc

BBC...hmm.

YoNuTzz
2nd September 2013, 00:02
hai cu ozil la arsenal :ok:

e prea bun ozil sa frece banca la real :D

delaparis
2nd September 2013, 00:04
45 milioane se pare

Sir. Eko
2nd September 2013, 00:08
Wenger, 45 de milioane. Inca nu cred.

delaparis
2nd September 2013, 00:18
Pai cred ca-l obliga suporterii cu "spend your fucking money" acolo :D
Omul tot zice ca nu plateste mai mult decat valoarea reala a jucatorilor dar se pare ca inflatia ii streseaza pe suporterii Arsenal ... si chiar presa din Anglia

YoNuTzz
2nd September 2013, 00:26
pai cand jucatori precum hulk sunt vanduti pe 60 de milioane de euro, atunci normal ca si restul cluburilor vor cere mai mult pe jucatori lor...

real madrid, rusii si arabii au omorat piata transferurilor...

delaparis
2nd September 2013, 00:31
E normal. E legea economica a cererii si ofertei.
Sunt mai multe averi in fotbal azi decat jucatori de valoare deci pretul se ridica vertiginos.

phife
2nd September 2013, 00:34
si totusi 60 de milioane pe Hulk? Eu ma gandeam bine inainte sa dau 28-30 mai ales ca il iei de la Porto nu de la o mare putere.

delaparis
2nd September 2013, 00:49
Milioanele astea nu mai inseamna mare lucru azi. Circula intre cluburi ca SMS in telefoanele portabile.
Leul vechi in Romania ne face pe toti milionari :D

Tottenham a cheltuit 130 de milioane pe trei oarecare si a vandut un jucator cu 100. Real vinde cu 50 un Ozil dupa ce a cheltuit 100 etc ...
Sunt cam zece echipe in Europa care baga sute de milioane in transfer dar doar una va castiga CL :rolleyes:

SwedishMafia
2nd September 2013, 01:06
Sunt cam zece echipe in Europa care baga sute de milioane in transfer dar doar una va castiga CL :rolleyes:
http://i42.tinypic.com/snfoe8.gif
sau
http://i44.tinypic.com/f54xz7.gif
:D

YoNuTzz
2nd September 2013, 13:38
Manchester United & Everton agree £24m Fellaini fee

:D

phife
2nd September 2013, 13:57
Milioanele astea nu mai inseamna mare lucru azi. Circula intre cluburi ca SMS in telefoanele portabile.
Leul vechi in Romania ne face pe toti milionari :D

Tottenham a cheltuit 130 de milioane pe trei oarecare si a vandut un jucator cu 100. Real vinde cu 50 un Ozil dupa ce a cheltuit 100 etc ...
Sunt cam zece echipe in Europa care baga sute de milioane in transfer dar doar una va castiga CL :rolleyes:

fix aia fara vedete pline de sine si bani aruncati pe fereastra :rolleyes: BVB!

Sir. Eko
2nd September 2013, 14:08
Manchester United & Everton agree £24m Fellaini fee

:D

O sa faca lumea misto de Moise cu transferu asta. Dar eu zic ca United are nevoie de el si ca o sa fie un adevarat succes Fellaini.

Dante7
2nd September 2013, 14:31
2 fundasi si un atacant la Liverpool + Borini a plecat la Sunderland.

si ce jucator promitator parea Borini la Roma...

M-as mira sa ajunga Ozil la Arsenal... da' pana la urma cate mistouri sa suporte si Wenger asta :D

Srdjan
2nd September 2013, 14:36
Cica e confirmat transferul lui Ozil deja

El Pistolero
2nd September 2013, 14:40
Fellaini o noul Berbatov la United. Nu va sta decat 1-2 ani dupa care va fi imprumutat sau chiar vandut.

cr7luci
2nd September 2013, 15:01
Fellaini o noul Berbatov la United. Nu va sta decat 1-2 ani dupa care va fi imprumutat sau chiar vandut.


Nu cumva sti si cand o sa avem contact oficial cu extraterestri?Am 7 anisori,cand voi face "friki friki" cu prima gagica?Elodia va fi descoperita vreodata ? (moarta sau vie)

Capra Neagra se va reproduce mai mult in urmatorii 20 de ani sau va disparea?Cat va sta Obama la conducerea S.U.A.?

YoNuTzz
2nd September 2013, 19:45
@ El Pistolero - Fellaini va confirma sigur

Cat despre Ozil - super transfer.

Lordul
2nd September 2013, 19:51
cam scump Fellaini...dar e bun

messi19
2nd September 2013, 22:37
Milioanele astea nu mai inseamna mare lucru azi. Circula intre cluburi ca SMS in telefoanele portabile.
Leul vechi in Romania ne face pe toti milionari :D

Tottenham a cheltuit 130 de milioane pe trei oarecare si a vandut un jucator cu 100. Real vinde cu 50 un Ozil dupa ce a cheltuit 100 etc ...
Sunt cam zece echipe in Europa care baga sute de milioane in transfer dar doar una va castiga CL :rolleyes:

ce voiai sa zici de fapt acolo?? Spurs au dat doar 121 mil vara asta pe jucatori. pe 7, nu 3.

delaparis
2nd September 2013, 22:45
Nu am fost exact, vorba vine.
Tottenham a cheltuit enorm la prima vedere dar asta e pretul azi la trensferuri pt jucatori buni dar nu geniali.
Acum 5 ani cu bugetul asta iti faceai o echipa de la zero si erai candidat la titlu.

sannicola
2nd September 2013, 22:51
Demba Ba imprumutat la Arsenal pe 3 milioane?

YoNuTzz
2nd September 2013, 22:55
pai daca s-a intors si lukaku si a semnat si eto'o e destul de clar ca vor sa scape de demba ba.

pe moses deja l-au dat la liverpool parca...

delaparis
2nd September 2013, 22:55
Chiar nimeni nu a remarcat ca Sakho a ajuns la Liverpool? :D

sannicola
2nd September 2013, 22:56
liverpool scatenato sul mercato. I reds, infatti, annuncino gli arrivi del difensore sakho dal psg, del difensore dello sporting lisbona tiago ilori e dell'attaccante del chelsea victor moses.
2 fundasi si un atacant la liverpool + borini a plecat la sunderland.

:d:d
Kozak de la Lazio la Villa,asta tot marca anul trecut prin europa league.

delaparis
2nd September 2013, 23:00
Sannicola, scrie si tu romaneste ca pt un francez e dificil :D

sannicola
2nd September 2013, 23:03
Fernando Reges cine ii si asta daca am citit bine Everton a dat 20 de milioane pe el.Vine de la Porto normal aia in ultimi 5 ani au vandut de 400 mil :)).

YoNuTzz
2nd September 2013, 23:47
porto da, masina de facut bani...

phife
2nd September 2013, 23:51
luci tu la 7 ani ai diriginta ma?

Xaviesta
2nd September 2013, 23:56
Assou-Ekotto ---> QPR (imprumut)

phife
2nd September 2013, 23:57
mai e putin si se termina mascarada. Doamne ajuta.

El Pistolero
3rd September 2013, 00:07
Lukaku imprumutat la Everton. Pedeapsa pentru penalty-ul ratat. :))

Razor
3rd September 2013, 00:10
Ozil la Arsenal pentru 45 mil :(

Booooo !!! Perez tocmai si-a pus tribunele in cap...

Xaviesta
3rd September 2013, 00:11
Nu e oficial la Lukaku

Xaviesta
3rd September 2013, 00:11
Ozil la Arsenal pentru 45 mil :(

Booooo !!!

unde ai vazut?

Razor
3rd September 2013, 00:12
unde ai vazut?

Pe As si Marca...chiar acum am intrat si am vazut.

Prostie mare de tot...mai bine pleca Benzema si in locul lui Suarez daca tot vroiau sa faca o treaba buna pana la capat.

Sir. Eko
3rd September 2013, 00:19
OFFICIAL: Ozil is not listed among La Liga players anymore.

Eu inca nu cred nimic...


United nu il mai cumpara pe Herrera. Cica au negociat cu ceva impostori sau ce naiba. Nu mai inteleg nimic :))

Wait so.. Impostors turned up as United officials trying to buy Herrera? Is that the most expensive kidnap attempt ever?

Xaviesta
3rd September 2013, 00:20
Nici eu nu cred pana nu vad pe unul dintre site-uri. Ar fi genial sa vina Ozil. Nu credeam nici in vise.

Sir. Eko
3rd September 2013, 00:21
Esti fan arsenal ?

Xaviesta
3rd September 2013, 00:23
da :)) credeam ca e clar

Sir. Eko
3rd September 2013, 00:24
Ozil: "I'm looking forward to my future in the Premier League." Says Wenger played a huge part in him signing.

Arsene Wenger "We're extremely pleased to have signed Ozil."


Azi noapte Arsenal s-a inteles cu Real. Ozil nu a vrut sa plece de la Madrid, Wenger a vorbit cu el personal la telefon, la fel si Podolsky si Merte. Acum e la Arsenal.

Mai avem nevoie de un fundas si un atacant. Timp nu mai avem...

phife
3rd September 2013, 00:28
ca simpatizant al arsenalului si eu m-as bucura de acest transfer :D da' tot nu-mi prea vine a crede. Il fura Mou cand aterizeaza in Londra.

Sir. Eko
3rd September 2013, 00:29
ca simpatizant al arsenalului si eu m-as bucura de acest transfer :D da' tot nu-mi prea vine a crede. Il fura Mou cand aterizeaza in Londra.

http://www.arsenal.com/news/news-archive/german-international-ozil-joins-arsenal

milanezu
3rd September 2013, 00:31
un mare pas inapoi pt ozil.
fraier rau perez.
trebuia sa ceara macar 70 de milioane.

Xaviesta
3rd September 2013, 00:34
Genial:D E un transfer URIAS!

Sir. Eko
3rd September 2013, 00:37
United nu il mai cumpara pe Herrera. Cica au negociat cu ceva impostori sau ce naiba. Nu mai inteleg nimic :))

Wait so.. Impostors turned up as United officials trying to buy Herrera? Is that the most expensive kidnap attempt ever?

Am gresit. United a facut totul, a vorbit cu jucatorul. Erau pregatite actele, tricourile, anuntul etc...o problema. Nu au inteles pretul lui Herrera. Clauza era mai mare decat stia Man United. Prea mare, nu au avut destui bani.

El Pistolero
3rd September 2013, 00:38
SI eu zic ca e un pas inapoi in cariera lui Ozil. Plus o mare teapa pentru Real, care isi vinde unul dintre cei mai buni jucatori doar pentru a spanioliza echipa.

cr7luci
3rd September 2013, 00:44
Idioti mari astia de la Real care isi dau unul dintre cei mai buni jucatori.Oricum,felicitari celor de la Arsenal ca l-au luat,el fiind un jucator de clasa mondiala.Nu ma asteptam sa bage Wenger mana in buzunar asa de adanc.Cred ca toti fanii sunt uimiti cat si Wenger. :))Oricum,bravo lor. :)

milanezu
3rd September 2013, 00:46
oare ce a fumat wenger de a facut asa trasfer?

White Shadow
3rd September 2013, 00:49
Nu ai cum sa'l dai pe Ozil, pur si simplu nu ai cum...cea mai stupida mutare pe care puteau sa o faca

dardar_3
3rd September 2013, 00:51
Felicitari pentru transferul lui Ozil. :ok: E un jucator fantastic! Fiind turc, nu cred ca stia ce inseamna Pomul de Craciun al lui Carleto la Real Madrid. :drak:

cr7luci
3rd September 2013, 00:53
Oricum Real Madrid,pentru mine,e "cel mai prostovan" club de fotbal care exista.Cumpara cei mai buni,cei mai scumpi si cei mai mediatizati jucatori,majoritatea ii strica si ii dau pe un pret exagerat de mic la alte cluburi,unde acei jucatori isi revin miraculos si joaca fotbal.Nu e cazul lui Ozil neaparat,dar in general.

phife
3rd September 2013, 00:55
ozil e neamt. Ca si Gundogan.
Cred ca a cedat presiunii wegner. Pana la urma a facut o afacere.

dardar_3
3rd September 2013, 00:57
N-ai prins faza reivan, dar Ozil e peste tot ce are Arsenal la un loc si avand in vedere ca Tottenham a "scapat" de Bale si anul asta Arsenal va termina in fata lor.

White Shadow
3rd September 2013, 00:58
si se mai mira de ce nu au mai castigat champions league de 200 de ani...niste limitati in gandire conduc acel club

Sir. Eko
3rd September 2013, 00:59
N-ai prins faza reivan, dar Ozil e peste tot ce are Arsenal la un loc si avand in vedere ca Tottenham a "scapat" de Bale si anul asta Arsenal va termina in fata lor.

E excelent Ozil. Dar nu chiar la un loc :D. Avem totusi cam 20 de jucatori la club. Mai e si un Santi Cazorla pe acolo, mai un Wilshere, Walcott, Ramsey etc..

delaparis
3rd September 2013, 01:00
si anul asta Arsenal va termina in fata lor.

Si cand nu a terminat in fata lor? :rolleyes:

phife
3rd September 2013, 01:00
oricum eu nu suport realul. Hahha

dardar_3
3rd September 2013, 01:04
Si cand nu a terminat in fata lor? :rolleyes:

La fiecare sarbatoare de Craciun. :D Ma gandeam totusi ca incearca Fester inca o bomba cu Perez avand in vedere ca Max al nostru e fan Ozil insa au fost mai rapizi tunarii, plus ca noi nu dispunem de lichiditati, ci doar de vorbe si promisiuni de bonusuri. :evil:

Din cauza asta am urmarit si eu transferul lui Ozil.

Stiu parisiene ca si pe tine te doare intrucat oferta voastra a fost refuzata. :D Va asteptam in iarna pentru SES ca ne trebuie Pastore. :cool:

Sir. Eko
3rd September 2013, 01:10
BBC: Fellaini has joined Man United

Dante7
3rd September 2013, 01:12
da :)) credeam ca e clar

vad ca pe net e un fel de ,,campanie" numita Barsenal. De asta esti fan Arsenal ?:D


Il fura Mou cand aterizeaza in Londra.

AVB reloaded :D


Lukaku imprumutat la Everton. Pedeapsa pentru penalty-ul ratat. :))


:))


un mare pas inapoi pt ozil.
fraier rau perez.
trebuia sa ceara macar 70 de milioane.

de acord.


Oricum Real Madrid,pentru mine,e "cel mai prostovan" club de fotbal care exista.Cumpara cei mai buni,cei mai scumpi si cei mai mediatizati jucatori,majoritatea ii strica si ii dau pe un pret exagerat de mic la alte cluburi,unde acei jucatori isi revin miraculos si joaca fotbal.Nu e cazul lui Ozil neaparat,dar in general.

Realul in majoritatea cazurilor isi scoate banii din marketing.


Prostie mare de tot...mai bine pleca Benzema si in locul lui Suarez daca tot vroiau sa faca o treaba buna pana la capat.

De acord. Suarez e peste Benzema, uruguayanul vroia sa plece, Real de obicei o cam arde cu bombe pe piata transferurilor. Eu mai ca ma mir cum de nu s-a facut acest transfer...

Sir. Eko
3rd September 2013, 01:18
Fabio Coentrao signs loan deal for #MUFC

White Shadow
3rd September 2013, 01:23
Eko zici ca e robot :))

Sir. Eko
3rd September 2013, 01:24
Eko zici ca e robot :))

Fulham confirm the signing of defender Elsad Zverotiæ from BSC Young Boys

Dante7
3rd September 2013, 01:29
Fabio Coentrao signs loan deal for #MUFC

altu' care s-a stricat cand a ajuns la Real...

milanezu
3rd September 2013, 01:29
demba ba a ajuns la arsenal?

phife
3rd September 2013, 01:32
milanezule nu forta nota.

YoNuTzz
3rd September 2013, 01:32
BREAKING NEWS: Lukaku confirms Everton loan move

deci dupa wba acum e everton ptr lukaku...

chelsea a scapat in atac si de moses si de lukaku...

btw...genial transferul lui ozil...

mi se pare mai bun transferul lui ozil la arsenal decat transferul lui bale la madrid...

phife
3rd September 2013, 01:35
madrilenii nu aveau nevoie de bale. Daca il puneau la punct pe crcoi nu mai aveau nevoi de 100M aruncati pe galez.

Dante7
3rd September 2013, 01:40
madrilenii nu aveau nevoie de bale. Daca il puneau la punct pe crcoi nu mai aveau nevoi de 100M aruncati pe galez.

acum au un CR si pe stanga si pe dreapta :D Plus ca fac pariu ca o sa scoata o gramada de bani din vanzarea de tricouri...

oricum, e destul de hilar momentul in care a ajuns Bale la Real. Nu marcheza Ronaldo doua meciuri si deja i se aduce inlocuitor :))

Razor
3rd September 2013, 01:47
Prostie mare de tot...il credeam mai intreg la minte pe Perez.Cred ca prin vanzarea lui Ozil a vrut sa mai recupereze din banii cheltuiti pe Bale...dar aveam destui jucatori de care puteam scapa...***** , mai bine pleca Benzema si jucam cu Morata in atac , dar sa fi ramas Ozil.

Mult noroc pentru Ozil la Arsenal :ok: Un jucator extraordinar.

SwedishMafia
3rd September 2013, 01:51
BBC: Fellaini has joined Man United

sa nu isi ia parul cu el, rooney il va invidia.

milanezu
3rd September 2013, 02:01
unde se muta acuma fellaini?
cica s-a mutat din liverpool in manchester din cauza gagicilor deja de cateva luni.

miril
3rd September 2013, 07:28
BREAKING NEWS: Lukaku confirms Everton loan move

deci dupa wba acum e everton ptr lukaku...

chelsea a scapat in atac si de moses si de lukaku...

btw...genial transferul lui ozil...

mi se pare mai bun transferul lui ozil la arsenal decat transferul lui bale la madrid...

Excelenta achizitie, felicitari, pentru Arsenal care are, totusi, jucatori de creatie la mijlocul terenului ceea ce insema ca Oezil, Cazorla si Whilshere nu vor putea juca impreuna in acelasi meci. In schimb, la Real, Ronaldo poate juca pe stanga si Bale pe dreapta sau invers, Bale putand juca si liber, la mijloc, astfel Ronaldo, Di Maria si Bale putand juca in acelasi meci impreuna, in functie de situatie si adversar. In opinai mea, jucatorii care au de pierdut sunt Whilshere si di Maria.

Sir. Eko
3rd September 2013, 10:15
Excelenta achizitie, felicitari, pentru Arsenal care are, totusi, jucatori de creatie la mijlocul terenului ceea ce insema ca Oezil, Cazorla si Whilshere nu vor putea juca impreuna in acelasi meci. In schimb, la Real, Ronaldo poate juca pe stanga si Bale pe dreapta sau invers, Bale putand juca si liber, la mijloc, astfel Ronaldo, Di Maria si Bale putand juca in acelasi meci impreuna, in functie de situatie si adversar. In opinai mea, jucatorii care au de pierdut sunt Whilshere si di Maria.

Nu e o problema. Cu ocazia asta Wilshere o sa joace pe postul care, desi nu sa prea vrea presa din Anglia sa accepte si poate nici el, ii vine mai bine. Mai in spate, langa Arteta. Bine, la cum joaca Ramsey acum, o sa stea pe banca o vreme, dar nu e o problema. Sunt destule meciuri, e destul de tanar. O sa joace destul.

Cazorla o sa joace pe stanga cu Ozil in centru. Dar o sa fie liberi amandoi, sa se miste cand pe stanga cand in centru sau pe dreapta. Cazorla- Ozil o sa fie super :D


Nici eu nu inteleg de ce a fost vandut Ozil de la Real, dar nici nu prea imi pasa. Cand vine un jucator world-class la tine la echipa...ce mai conteaza :D

Dennis
3rd September 2013, 10:43
Cu transferul asta o sa aibe Wenger si optiunea de a-l folosi pe Walcott varf daca va fii nevoie, ceea ce il va multumi si pe el. Din pacate a ramas si Bendtner la echipa ..

El Pistolero
3rd September 2013, 12:43
BREAKING NEWS: Lukaku confirms Everton loan move

deci dupa wba acum e everton ptr lukaku...

chelsea a scapat in atac si de moses si de lukaku...



Preferam sa plece Ba si sa ramana Lukaku. :mda:
Nici Mata nu a mai plecat, dar probabil va fi rezerva.

Cat despre transferul lui Ozil, probabil unul dintre motivele pentru care a plecat e ca va fi titular, pe cand la Real din ce se pare Carlo se va baza pe Isco si Modric plus Bale acum. La anul sunt mondialele, iar in nationala Germaniei e concurenta mare, fiecare jucator vrea sa fie titular si sa prinda echipa. De aia a plecat si Higuain.

Dante7
3rd September 2013, 14:50
Kaka a plecat de la Real odata cu Ozil, omul care l-a scos din echipa :))

Nadalfan
20th January 2014, 21:57
Comentatorii de la Eurosport spuneau ca cica United vrea sa-l transfere pe Rabiot de la PSG.Are cineva vreo sursa?

Sir. Eko
20th January 2014, 21:59
Comentatorii de la Eurosport spuneau ca cica United vrea sa-l transfere pe Rabiot de la PSG.Are cineva vreo sursa?

https://www.google.ro/search?newwindow=1&espv=210&es_sm=122&q=Rabiot+man+united&oq=Rabiot+man+united&gs_l=serp.3...2764.4461.0.4622.11.11.0.0.0.0.152.9 91.9j2.11.0....0...1c.1.32.serp..2.9.844.dJrbwVyNC 1Y

nu mare lucru.(metro)

delaparis
20th January 2014, 23:09
Moyes vrea sa transfere tot PSG. Eu am citit ca il vrea pe Cavani, aici pe forum am citit ca il vrea si pe Lucas iar acum pe Rabiot... :groggy:

Sir. Eko
22nd January 2014, 22:56
Chelsea have accepted a £37million bid for Juan Mata from Manchester United, medical expected to take place tomorrow. #cfc #mufc

delaparis
23rd January 2014, 13:35
Nu-l inteleg pe Mourinho.
A refuzat categoric un transfer a lui Mata la PSG desi avea oferta de 40 de milioane si acum accepta 37 de la Manchester. In plus intareste un adversar direct in campionat :groggy:

Cristy RVD
23rd January 2014, 13:51
E facut cu cap transferul. UTD nu are cum sa o incurce pe Chelsea cu nimic anul asta, nici in UCL si nici in EPL. Ba mai mult, le poate incurca pe celelalte pretendente la titlu, deci avantaj Mourinho.

YoNuTzz
23rd January 2014, 13:52
cam mult pentru mata...30 ar fi fost mai ok...

El Pistolero
23rd January 2014, 14:34
Pacat ca pleaca de la Chelsea. Of, Mourinho...

Xaviesta
23rd January 2014, 14:47
cam mult pentru mata...30 ar fi fost mai ok...

Lol

delaparis
23rd January 2014, 15:07
E facut cu cap transferul. UTD nu are cum sa o incurce pe Chelsea cu nimic anul asta, nici in UCL si nici in EPL. Ba mai mult, le poate incurca pe celelalte pretendente la titlu, deci avantaj Mourinho.

E adevarat, la asta nu m-am gandit :yes:
Nu mai au meci direct pana la sfarsit de sezon in campionat dar in CL se mai pot intalni.

Catalanul
23rd January 2014, 15:09
dar in CL se mai pot intalni.

Iar in CL Mata nu va putea juca pentru Manchester.

delaparis
23rd January 2014, 16:34
Da, a avut doar doua aparitii, cu Steaua si Basel :)

EonLockz
23rd January 2014, 17:57
Oficial: Chelsea l-a achizitionat pe Mohamed Salah de la Basel, urmeaza examenul medical.

Sir Black
23rd January 2014, 20:59
De cati mijlocasi au astia nevoie :))) .

Sir. Eko
23rd January 2014, 23:05
E bun de tot Mata. Nu stiu ce face Mou.

Dennis
24th January 2014, 08:21
Il avantajeaza mutarea in lupta pentru titlu. Ma mir totusi ca inca, cumpara mijlocasi.

Sir. Eko
29th January 2014, 16:53
BREAKING: Reports in Ukraine that Liverpool have agreed a €18m fee for Konoplyanka!


Bai eu nu is scout. Dar nu a fost meci sa il vad pe Konoplyanka si sa nu fiu impresionat, sper sa ajunga in PL sa il vad, sa vad daca ma pricep sau nu :D.

Se pare ca

Sky Sports sources understand an Arsenal delegation is in Germany negotiating to sign Julian Draxler from Schalke. It is thought discussions are ongoing over a fee between the two clubs. We’ll have more on this story shortly.

si ca Schalke incearca sa il aduca pe Holtby de la Tottenham inapoi in locul lui.

SSNHD (German sky sports) say Holtby to Schalke is very close. #afc


Sa vedem. Nu stiu cat de bun e Draxler, l-am vazut doar pe youtube.

Lordul
29th January 2014, 17:02
Konoplianka nu cred ca vine...daca Dnepr a cerut 40 de milioane acum 1-2 ani nu cred ca il dau pe 18 acum

Cristy RVD
29th January 2014, 17:05
Konoplyanka parca joaca ambele parti. Ar fi un transfer foarte bun pentru noi. E suficient de bun incat sa-l scoata din echipa pe Sterling.

Eko, Draxler e cam acelasi gen cu Gotze, Reus si Max Meyer. Ar fi un transfer incredibil pentru voi.

Sir. Eko
29th January 2014, 17:06
Konoplyanka parca joaca ambele parti. Ar fi un transfer foarte bun pentru noi. E suficient de bun incat sa-l scoata din echipa pe Sterling.

Eko, Draxler e cam acelasi gen cu Gotze, Reus si Max Meyer. Ar fi un transfer incredibil pentru voi.

Asa zici ? Wenger il vrea sa il joace atacant.


Konoplyanka joaca stanga(cel mai mult) dreapta dar si in spatele varfului. Mie imi place de foarte mult timp si vara trecuta cand ziceau ziarele ca il vrea Wenger mi-am dorit mult sa il cumpere. Sa vedem.

Nadalfan
29th January 2014, 17:08
Konoplyanka parca joaca ambele parti. Ar fi un transfer foarte bun pentru noi. E suficient de bun incat sa-l scoata din echipa pe Sterling.

Eko, Draxler e cam acelasi gen cu Gotze, Reus si Max Meyer. Ar fi un transfer incredibil pentru voi.

Cu mentiunea ca e mai netalentat decat ceilalalti.Daca ar fi sa iau pe cineva de la Schalke eu l-as lua pe Max Meyer.E mai rapid in executii decat Draxler si joaca mult mai bine pe spatii mici(s-a scolit in futsal,la fel ca Gotze).Mie Draxler mi se pare departe ca valoare de Gotze si Reus.Tocmai dasta nici nu prea e bagat in nationala.

phife
29th January 2014, 17:10
konoplyanka ar fi un trasfer reusit. I-ar mai da timp de reflexie lui Sterling.
Draxler e cam overrated in opinia mea dar e un jucator care poate face fata la Arsenal cu brio

Sir. Eko
29th January 2014, 17:11
Mnah ma rog, oricum nu cred ca da Wenger 30 de milioane pe el...are 20 de ani totusi. Sunt niste preturi in ziua de azi...

delaparis
30th January 2014, 01:40
Mitroglou la Fulham

Sir. Eko
30th January 2014, 10:13
Cabaye la PSG.
Luke de Jong la Newcastle.

Sir. Eko
30th January 2014, 14:45
Taarabt la Ac Milan. De la QPR la Ac Milan.
William Kvist de la Stuttgart la Fulham.

Sir. Eko
31st January 2014, 13:40
Schalke a cerut 45 de milioane pe Draxler, Wenger nu a vrut sa dea. Nu l-am vazut jucand pe om, dar sper sa nu regrete Wenger...

Holtby a plecat de la Tottenham la Fulham imprumut. Urmeaza John Heitinga .

Tom Ince la Palace.

Taarabt la AC Milan.

Wilfried Zaha la Cardiff, la fel si Rafael si Fabio.

Berbatov la Monaco.

Osvaldo la Juventus.

Ramsey sta 6 saptamani cel putin, Wilshere nu se stie. Asa ca Arsenal il cumpara pe Kim Kallstrom :groggy:

phife
31st January 2014, 13:45
M'Villa poate ajunge la Liverpool.

Sir. Eko
31st January 2014, 13:55
M'Villa poate ajunge la Liverpool.

Si Konoplyanka.

phife
31st January 2014, 14:58
Despre Konoplyanka se spune ca e in drum spre Anglia pt vizita medicala.

BREAKING: Arsene Wenger is lining up a move for Lazio and Germany striker Miroslav Klose

Nadalfan
31st January 2014, 15:05
Schalke a cerut 45 de milioane pe Draxler, Wenger nu a vrut sa dea. Nu l-am vazut jucand pe om, dar sper sa nu regrete Wenger...

Holtby a plecat de la Tottenham la Fulham imprumut. Urmeaza John Heitinga .

Tom Ince la Palace.

Taarabt la AC Milan.

Wilfried Zaha la Cardiff, la fel si Rafael si Fabio.

Berbatov la Monaco.

Osvaldo la Juventus.

Ramsey sta 6 saptamani cel putin, Wilshere nu se stie. Asa ca Arsenal il cumpara pe Kim Kallstrom :groggy:

Adevarat????



Stai linistit.Draxler nu face 45 de milioane de euro.Sezonu' asta nu a jucat mai nimic.

phife
31st January 2014, 16:22
kurt zouma la chelsea
bun tramsfer.

Sir. Eko
31st January 2014, 16:38
Adevarat????

Stai linistit.Draxler nu face 45 de milioane de euro.Sezonu' asta nu a jucat mai nimic.

Asa se pare. Nu stiu daca face sau nu, nu l-am vazut jucand in viata mea.

19-year-old midfielder Jay Fulton is set to join Swansea City.

@revian. E bun Zouma ala.

Kim Kallstrom is undergoing a medical for a loan move to Arsenal.. :happy

CFC have signed Croatian midfielder Mario Pasalic for &#163;1.5 million

Everton have signed goalkeeper Jindrich Stanek from Sparta Prague for an undisclosed fee

Manchester City have rejected a loan offer from Liverpool for defender Micah Richards.

Swansea have bid for Chadli,

Konoplyanka offered five and a half year deal by Liverpool. Announcement expected soon.

Done deal: Jason Puncheon joins Crystal Palace from Southampton on permanent deal

Crystal Palace sign Wayne Hennessey from Wolves for undisclosed fee.

Bayern Munich boss Pep Guardiola has ruled out a transfer for Toni Kroos to Manchester United in this transfer window

Manchester City could be set for a Deadline Day &#163;35m double swoop for Porto’s Mangala & Fernando.

El Pistolero
31st January 2014, 16:40
Deocamdata ramana imprumutat la St.Etienne.

Dennis
31st January 2014, 16:47
Nu mai inteleg ce face Wenger .. stie ca avem nevoie de atacant si el il ia pe Kallstrom. Bun, iei mijlocas ca ai accidentari, dar atacant?!

Nadalfan
31st January 2014, 16:53
Nu mai inteleg ce face Wenger .. stie ca avem nevoie de atacant si el il ia pe Kallstrom. Bun, iei mijlocas ca ai accidentari, dar atacant?!

Atacantii de valoare costa multi bani.Nu poti sa iei un atacant de la care ai pretentia sa-ti dea 15-20 de goluri intr-un sezon cu mai putin de 25-30 de milioane de euro in momentu' de fata.Kallstrom a venit moca din ce am inteles.O sa fie util in astea 2 luni cat sta Ramsey.E o solutie in plus.

Nu inteleg interesul asta ridicat al lui Manchester pentru Kroos.Unde mai vor sa-l bage si pe asta?Eu in locu' lor in momentu' de fata m-as intari in defensiva.Ne trebuie neaparat un fundas stanga si un fundas central.
La mijloc si in atac sunt de parere ca stam ok.Poate inca un mijlocas langa Carrick.Dar nu Kroos.Asta de vreo 3 ani de cand s-a intros de la Leverkusen joaca numai numar 10.Noua ne trebuie un 8.Un jucator de genul Gundogan care e capabil sa faca atat faza defensiva cat si faza ofensiva la un nivel ridicat.Kroos pe aparare nu face nimic.Niciun tackling,nicio interceptie,nimic.Totusi tinand cont ca-i expira contractul in 2015 s-ar putea sa nu coste chiar o avere.In mod normal un jucator ca el sub 30 de mil nu se vinde dar tinand cont de situatia lui Bayern s-ar putea sa-l cedeze undeva in maxim 20 de mil,desi si asa mi se pare mult tinand cont ca nu ar trebui sa fie o prioritate transferul sau.

phife
31st January 2014, 16:59
konoplyanka cred ca o sa reuseasca la noi

Claudiu96
31st January 2014, 16:59
Kallstrom e foarte bun , a jucat la Lyon sa nu uitam.
Ma mir ca Chelsea l-au lasat la Saint-Etienne pe Zouma , dar de la anul iar o sa joace imprumutat sau o sa frece banca ...
Draxler nu face 45 milioane , dar dupa cei de la Eurosport ar face mai mult , prea il lauda in fiecare meci :)
Holtby la Fulhan. Bun transfer.
Cica Swansea trebuia sa faca mutari interesante ... N'Gog ...
Cardiff si Palace s-au intarit.

Nadalfan
31st January 2014, 17:00
Kallstrom e foarte bun , a jucat la Lyon sa nu uitam.
Ma mir ca Chelsea l-au lasat la Saint-Etienne pe Zouma , dar de la anul iar o sa joace imprumutat sau o sa frece banca ...
Draxler nu face 45 milioane , dar dupa cei de la Eurosport ar face mai mult , prea il lauda in fiecare meci :)
Holtby la Fulhan. Bun transfer.
Cica Swansea trebuia sa faca mutari interesante ... N'Gog ...
Cardiff si Palace s-au intarit.

Vrei sa spui il laudau.Eu am urmarit mai toate meciurile transmise din Bundesliga sezonul asta si niciodata nu l-au mai laudat ca in sezonul trecut.Totusi a fost si indisponibil ceva timp.

phife
31st January 2014, 17:01
draxler e tanar - e normal sa nu fie constant . eu as da pana la 30 m pe el

Dennis
31st January 2014, 17:13
Atacantii de valoare costa multi bani.Nu poti sa iei un atacant de la care ai pretentia sa-ti dea 15-20 de goluri intr-un sezon cu mai putin de 25-30 de milioane de euro in momentu' de fata.Kallstrom a venit moca din ce am inteles.O sa fie util in astea 2 luni cat sta Ramsey.E o solutie in plus.


Pai tocmai ce am incheiat contract publicitar cu Puma si o firma de ceasuri scumpe. Chiar nu ne permitem 30 de mil? :headbang:

Nadalfan
31st January 2014, 18:10
Pai tocmai ce am incheiat contract publicitar cu Puma si o firma de ceasuri scumpe. Chiar nu ne permitem 30 de mil? :headbang:

Tinand cont ca acum 6 luni ai dat aproape 50 pe Ozil...nu stiu ce sa zic.Plus ca mai e si obsesia asta a lui Wenger pentru Draxler.De 2 ani in fiecare perioada de mercato sa aude de transferul asta.Unde mai pui ca nici nu prea sunt atacanti "world class" de vanzare.Poate Mandzukic ca e certat cu Guardiola sa vina.Dar in rest nu prea vad cine ar putea fi transferat.Pentru Arsenal cred ca foarte bun ar fi si Kiessling de la Leverkusen.

Dennis
31st January 2014, 18:17
Mandzukic merge la Man U daca e sa vina in Anglia.

Are Wenger piticii lui pe creier, dar nici nu poti sa-i spui prea multe pentru ca nu stiu daca este vre-un manager cu adevarat mai bun ca el.

Xaviesta
31st January 2014, 18:19
Ce sa mai caute si ala la United? RvP Rooney Chicharito Welbeck, toti atacanti centali. Sigur nu vine la United daca pleaca in Anglia.

Dennis
31st January 2014, 18:25
Ce sa mai caute si ala la United? RvP Rooney Chicharito Welbeck, toti atacanti centali. Sigur nu vine la United daca pleaca in Anglia.

Pai Chicharito si Welbeck nu stiu cat mai rezista pe-acolo, si Rooney joaca in spatele atacatului de obicei. Eu n-as fi surprins.

Nadalfan
31st January 2014, 18:33
Pai Chicharito si Welbeck nu stiu cat mai rezista pe-acolo, si Rooney joaca in spatele atacatului de obicei. Eu n-as fi surprins.

Chiar daca iti pleaca si Chicarito si Wellbeck nu ai de ce sa-l aduci pe Mandzukic.Nu poti sa joci cu Mandzukic,Rooney,Mata si RvP pe teren in acelasi timp.Cel mai probabil unul din ei trebuie sa stea pe bara.Adica Mandzukic.United pe faza de atac arata bine.Eu as incerca un sistem ca la Bayern cu Carrick in fata apararii,cu Januzaj si Valencia aripi,si cu Rooney si Mata in centru,in spatele lui Van Persie.Asta ar fi echipa mea ideala pentru United.Ar fi inutil zic eu sa incepi cu Jones/Cleverley/Flecther langa Carrick si sa-l scoti pe unul din Valencia/Januzaj din echipa trimitandu-l astfel pe Mata in banda unde nu are stralucirea pe care o are in centru.

phife
31st January 2014, 18:34
Manduzkic nu e atacant world class niciodata. Daca acum , cu el in echipa , Bayernu joaca asa sa vedeti de la vara cand o sa fie Lewa acolo - care nu doar ca e un varf de senzatie dar e un pasator ireal..

Nadalfan
31st January 2014, 18:35
Ce sa mai caute si ala la United? RvP Rooney Chicharito Welbeck, toti atacanti centali. Sigur nu vine la United daca pleaca in Anglia.

Rooney cam de multicel nu mai e un atacant central.Omu' pentru mine e cel mai complet jucator din lume.Cred ca si in apararea daca il pui iti joaca fenomenal.Mijlocas central e chiar excelent.Ferguson chiar ll mai punea acolo si el dadea randament.

Nadalfan
31st January 2014, 18:39
Manduzkic nu e atacant world class niciodata. Daca acum , cu el in echipa , Bayernu joaca asa sa vedeti de la vara cand o sa fie Lewa acolo - care nu doar ca e un varf de senzatie dar e un pasator ireal..

World class poate ca nu e.Dar in primii 10 atacanti de careu ai lumii e cu siguranta.

phife
31st January 2014, 18:41
World class poate ca nu e.Dar in primii 10 atacanti de careu ai lumii e cu siguranta.

neah...

El Pistolero
31st January 2014, 18:44
O gramada de imprumuturi in aceste zile. Fulham si WHU s-au miscat bine, nu vor sa aiba emotii cu retrogradarea pana la final. :D

Xaviesta
31st January 2014, 18:51
Rooney cam de multicel nu mai e un atacant central.Omu' pentru mine e cel mai complet jucator din lume.Cred ca si in apararea daca il pui iti joaca fenomenal.Mijlocas central e chiar excelent.Ferguson chiar ll mai punea acolo si el dadea randament.

Degeaba. Nu e dar tot acolo joaca, tot pe pozitia lui Mandzukic. Hai sa o luam altfel. United joaca 4-4-2 cu Valencia si Young RM si LM iar in atac RvP si Rooney. Daca joaca alt sistem atunci e 4-2-3-1 tot la fel, doar ca Rooney in spatele lui RvP. A venit Mata care joaca doar AM sau RW/LW. Mandzukic nu are loc.

Bayern exact acelasi sistem ca si Barcelona. Rooney si Mata nu o sa joace niciodata la mijloc intr-un 4-3-3. In niciun caz amandoi.

Xaviesta
31st January 2014, 18:56
Valencia, Young si Nani sunt foarte slabi. Nani putea fi un jucator foarte bun dar si-a batut joc de cariera. De ei trebuie sa scape United, macar de unul din ei.

http://this11.com/boards/abGjrw7apr.jpg

Nadalfan
31st January 2014, 19:11
Nu-mi doresc echipa aia care ai pus-o tu nu-mi place.Aasta ar insemna ca Mata sa joaca cumva in banda.Am si spus ca nu vreau asta.Nici pe Fellaini ala nu vreau sa-l vad in echipa.Niciodata nu mi-a placut de el.Januzaj e peste Young si Nani(asta are numai fite in cap.Se cred cal putin Maradona).

Sir. Eko
31st January 2014, 19:20
Se pare ca vor sa il dea afara pe Rat.

Razvan Rat's contract with West Ham will be paid up tonight and he'll go. WH have had some good No8's. He's not one of them.


Konoplyanka's move to Liverpool is all but off!

Stoke have agreed fee with Sunderland for Lee Cattermole.

phife
31st January 2014, 19:28
Rat merge la Besiktas din cate am auzit.
Fulham au facut cred cel mai interesant transfer de azi dupa cel al lui Zouma : L-au luat pe Mitroglu.

Just contacted one of Konoplyanka's agents. He says the transfer is nearly off. The Ukrainians decided not to sell him now.

Nasol :(

Arsenal may end up signing Juventus striker Fabio Quagliarella according to the Mail's John Edwards

Sir. Eko
31st January 2014, 19:34
West Ham United are delighted to confirm the arrival of Pablo Armero on loan from SSC Napoli

Claudiu96
31st January 2014, 19:48
Ce si-au intarit echipele Fulham si West Ham ... Nu cred ca vor retrogada pana la urma ...

Xaviesta
31st January 2014, 20:04
Nu-mi doresc echipa aia care ai pus-o tu nu-mi place.Aasta ar insemna ca Mata sa joaca cumva in banda.Am si spus ca nu vreau asta.Nici pe Fellaini ala nu vreau sa-l vad in echipa.Niciodata nu mi-a placut de el.Januzaj e peste Young si Nani(asta are numai fite in cap.Se cred cal putin Maradona).


Tocmai, nici mie nu-mi place Mata in banda. Dar alta varianta nu vad. Da, uitasem de Januzaj. Probabil o sa joace cu el LM.

Nadalfan
31st January 2014, 20:30
Tocmai, nici mie nu-mi place Mata in banda. Dar alta varianta nu vad. Da, uitasem de Januzaj. Probabil o sa joace cu el LM.

De 4-1-4-1 ai auzit?
Joci cu Carrick in fata apararii,cu Valencia si Januzaj pe extreme si cu Rooney si Mata in spatele lui RvP.Exact cum joaca si Bayern.

phife
31st January 2014, 21:12
Ce si-au intarit echipele Fulham si West Ham ... Nu cred ca vor retrogada pana la urma ...

pai la cati bani primesc din drepturi tv investitiile sunt normale. practic dau sa spunem jumatate din drepturi tv pe transferuri ca sa primeasca alta transa. e logic.

Sir. Eko
31st January 2014, 21:18
David Ornstein ‏@bbcsport_david 1m

#Afc board were happy to meet #Schalke fee for Draxler & keen this month to avoid summer battle, but AW valuation lower & unwilling to budge


David Ornstein e cel mai de incredere jurnalist din Anglia.
Is curios daca a gresit Wenger sau nu.

Arsenal set to sign Sweden midfielder Kim Kallstrom on loan

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20130128005844/nickfanon/images/c/cc/Dafuq.gif

Dennis
31st January 2014, 21:44
Arsenal set to sign Sweden midfielder Kim Kallstrom on loan

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20130128005844/nickfanon/images/c/cc/Dafuq.gif

=)) Exact cum ma simt eu :))

delaparis
31st January 2014, 22:27
Kalou... nu vine la Arsenal :D
Lille a refuzat oferta lui Wenger.

YoNuTzz
31st January 2014, 23:20
Fulham sign Mitroglou from Olympiakos

putea mai bine mitroglou...

phife
31st January 2014, 23:25
BREAKING: Arsenal made late loan
move approach for Papiss Cisse.
Newcastle rejected by saying, they'll
sell him not loan him. [Sky Sports].

konoplianka poate ajunge totusi la noi.

pitroipa la stoke. foarte bun mijlocas.

El Pistolero
31st January 2014, 23:34
Konoplianka se pare ca a semnat cu Liverpool pana la urma.

phife
31st January 2014, 23:37
sa prindem si noi top 4 ca mi-e dor de Liverpool in ucl. bun transfer

Xaviesta
31st January 2014, 23:57
De 4-1-4-1 ai auzit?
Joci cu Carrick in fata apararii,cu Valencia si Januzaj pe extreme si cu Rooney si Mata in spatele lui RvP.Exact cum joaca si Bayern.

Ia mai citeste o data ce am scris. Ceva mai sus e postul despre care vorbesc.

Bayern joaca 4-3-3. Ribery si Robben sunt putin mai retrasi. Asa joaca ei. Si la mijloc, uite un exemplu: Lahm CDM, Thiago RCM, Kroos LCM. Mata si Rooney nu o sa joace niciodata acolo.

Si Carrick nu joaca singur in fata apararii. Nu a facut-o niciodata.

Claudiu96
1st February 2014, 00:00
Ce are toata lumea cu Kallstrom ? Are totusi 31 de ani dar va asteptati la mai mult de la Wenger ? Eu cred ca e foarte bun ca a trecut pe la Lyon.
Era printre preferatii mei de la Lyon si mi-a parut rau cand a plecat ...
Daca ar reveni la Lyon ar fi un lucru grozav , pacat ca noi nu ne permitem nimic ...

Chicharito la Valencia :D Ma mir ca au luat si ei ceva ...