PDA

View Full Version : Transfer Gossip



Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

miril
19th July 2010, 12:56
Ajax nu mai este ca a fost, economic vorbind si nu numai, in plus Jol cunoaste bine fotbalul englez.

Patriots
19th July 2010, 16:52
Joe Cole a semnat cu "cormoranii". A plecat Benayoun , a venit Cole. Pacat ca nu a mai ajuns la Arsenal.

Cristy RVD
19th July 2010, 18:41
Buun :ok:

Sir. Eko
19th July 2010, 21:13
Daca poate reveni la forma lui adevarata (pe care o avea inainte sa se accidenteze),e un transfer foarte,foarte bun.
Oricum...va fi foarte util :ok: .

Celso
23rd July 2010, 18:26
Arsenal

In: Marouane Chamakh (Bordeaux, free), Laurent Koscielny (Lorient, £10mi)

Out: Fran Merida Perez (Atletico Madrid, free), Philippe Senderos (Fulham, free), Luke Ayling (Yeovil, free), Eduardo (Shakhtar Donetsk, undisclosed)

Aston Villa

In:

Out: Andy Marshall (released), Wilfred Bouma (released), Marlon Harewood (released), Stephen O’Halloran (Coventry, free)

Birmingham

In: Ben Foster (Manchester United, undisclosed), Nikola Zigic (Valencia, undisclosed), Enric Valles (NAC Breda, free)

Out: Artur Krysiak (Exeter City, free), Gary McSheffrey (Coventry, free), Gregory Vignal (released), Jared Wilson (released), Lee Carsley (released), Frank Queudrue (released), Teemu Tainio (Loan finished)

Blackburn

In:

Out: Michael Hall (Accrington Stanley, free), Marcus Marshall (Rotherham United, free), Steven Reid (West Brom, free), Andy Haworth (Bury, undisclosed)

Blackpool

In:

Out: Daniel Nardiello (released), Hameur Bouazza (released), Al Bangura (released), Danny Mitchley (released), Joe Martin (released), Stephen McPhee (released), Ben Burgess (Notts County, free)

Bolton

In: Martin Petrov (Manchester City, free), Robbie Blake (Burnley, free)

Out: Ricardo Vaz Te (released)

Chelsea

In: Yossi Benayoun (Liverpool, £6m)

Out: Joe Cole (Liverpool, free), Michael Ballack (Bayer Leverkusen, free), Juliano Belletti (released), Miroslav Stoch (Fenerbahce, £2.5m)

Everton

In: Jermaine Beckford (Leeds United, free), Joao Silva (Clube Deportivo das Aves, £500,000), Jan Mucha (Legia Warsaw, free), Magaye Gueye (Strasbourg, undisclosed)

Out:

Fulham

In: Philippe Senderos (Arsenal, free), Jonathan Greening (West Bromwich, undisclosed)

Out: Wayne Brown (Bristol Rovers, free), Elliot Omozusi (Leyton Orient, free), Erik Nevland (released), Christopher Buchtmann (Cologne, undisclosed)

Liverpool

In: Jonjo Shelvey (Charlton, £1,700,000), Milan Jovanovic (Standard Liege, free), Joe Cole (Chelsea, free), Danny Wilson (Rangers, undisclosed)

Out: Mikel San Jose (Athletic Bilbao, undisclosed), Robbie Threlfall (Bradford City, free), Fabio Aurelio (released), David Martin (MK Dons, free), Yossi Benayoun (Chelsea, £6m)

Manchester City

In: Alex Henshall (Swindon Town, free), Jerome Boateng (Hamburg, £10m), David Silva (Valencia, £24m), Yaya Toure (Barcelona, £24m), Albert Rusnak (MFK Kosice, undisclosed)

Out: Martin Petrov (Bolton, free), Benjani Mwaruwari (released), Sylvinho (released), Robert Mak (Nuremberg, £500k), Valeri Bojinov (Parma, £4.5m), Andrew Mitchell (Rangers, free)

Manchester United

In: Javier Hernandez (Guadalajara, £10m), Marnick Vermijl (Standard Liege, undisclosed)

Out: Ben Foster (Birmingham, £6m), Zoran Tosic (CSKA Moscow, £8m), Tom Heaton (Cardiff, free)

Newcastle

In: James Perch (Nottingham Forest, undisclosed)

Out: Nicky Butt (released)

Stoke City

In:

Out: Amdy Faye (released), Steve Simonsen (Sheffield United, free), Andy Griffin (Reading, undisclosed), Nathaniel Wedderburn (Northampton Town, free)

Sunderland

In: Cristian Riveros (Cruz Azul, undisclosed), Simon Mignolet (Sint Truidense, undisclosed), Ahmad Al-Muhammadi (ENPPI, season-long loan)

Out: Lorik Cana (Galatasaray, £5m), Jamie Chandler (Darlington, free), Roy O’Donovan (Coventry, undisclosed), Daryl Murphy (Celtic, undisclosed)

Tottenham

In: Sandro (Internacional, £6m)

Out:

West Bromwich Albion

In: Pablo Ibanez (Atletico Madrid, free), Gabriel Tames (Auxerre, undisclosed), Steven Reid (Blackburn, free)

Out: Andwele Slory (released), Robert Koren (released), Felipe Teixeira (Metallurg Donetsk, free), Jonathan Greening (Fulham, undisclosed)

West Ham United

In: Thomas Hitzlsperger (Lazio, free), Pablo Barrera (UNAM Pumas, £4m,), Frederic Piquionne (Lyon, undisclosed)

Out: Bondz Ngala (Plymouth Argyle, free), Guillermo Franco (released), Mido (end of loan), Ilan (end of loan)

Wigan Athletic

In: Antolin Alcaraz (Club Brugge, undisclosed), Mauro Boselli (Estudiantes, £6.5m)

Out: Mario Melchiot (Umm Salal, free), Tomasz Cywka (Derby, free), Paul Scharner (released)

Wolverhampton

In: Jelle Van Damme (Anderlecht, £2.5m), Steven Fletcher (Burnley, £6.5m), Steven Mouyokolo (Hull City, undisclosed), Stephen Hunt (Hull City, undisclosed)

Out: Jason Shackell (Barnsley, undisclosed), Mark Little (Peterborough, free), Chris Iwelumo (Burnley, undisclosed), Daniel Jones (released), George Friend (released), Alan Irvine (Sheffield Wednesday, free), Andrew Surman (Norwich City, undisclosed)

Sir. Eko
27th July 2010, 11:33
Javier Mascherano has reportedly told Liverpool he wants to leave the club following a meeting with new manager Roy Hodgson.

An early one from the tabloids and the Daily Mirror claims Tottenham Hotspur and Manchester United are fighting it out to sign Werder Bremen playmaker Mesut Ozil in a £12million deal.

Tazz
29th July 2010, 19:18
West Ham have launched an audacious move to bring LA Galaxay midfielder David Beckham back to England.
Midfielder David Beckham has promised to give West Ham a decision soon on whether he will end his career at Upton Park.

YoNuTzz
29th July 2010, 23:45
daca anul trecut am zis clar inainte de incepere cu city nu prinde locurile 1-4, anul asta cred ca lucrurile vor sta altfel din pacate...

Celso
31st July 2010, 11:48
Portarul naționalei Angliei, în liga a doua din Albion!


http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7955/6748178/1/james.jpg?width=610

Portarul naționalei Angliei, David James, a semnat, vineri, un contract pe un sezon, cu opțiune de prelungire pentru încă un an, cu gruparea Bristol City, din a doua ligă engleză.
James, în vârstă de 39 de ani, a evoluat anterior la Portsmouth, dar a ales să nu își prelungească înțelegerea cu acest club, retrogradat în al doilea eșalon.
"Am avut oferte să rămân în Premier League, dar pentru mine este mai important să joc fotbal, ceea ce iubesc, la cel mai bun club posibil și să fiu aproape de familia mea. Am avut o lungă discuție cu președintele clubului Bristol City și mi-a plăcut ce mi-a spus despre grupare și despre ambițiile sale", a declarat David James.
Fostul portar al echipelor Liverpool și West Ham a jucat trei meciuri la Cupa Mondială din Africa de Sud.

Lordul
31st July 2010, 12:31
va implini in curand 40 de ani

Sir. Eko
30th August 2010, 09:28
http://soccernet.espn.go.com/news/story?id=818439&sec=transfers&cc=5739

Sir. Eko
31st August 2010, 13:39
http://img811.imageshack.us/img811/7804/kerm.jpg (http://img811.imageshack.us/i/kerm.jpg/)

Am intrat pe ultima 100.


Liverpool full-back Emiliano Insua has used his Twitter page to discuss his future and says he is close to agreeing a deal to move to Turkey with Galatasaray on a season-long loan.

Robinho's future remains a source of speculation ahead of the 6pm transfer deadline and, according to reports by Sky Italia, the Manchester City forward is set to arrive in Milan on a private flight. Robinho could finalise a move to AC Milan before the transfer window closes, with Marco Borriello set to leave the Serie A giants.

Birmingham City have agreed a deal with Club America for Chilean star Jean Beausejour, skysports.com can confirm.

Skysports.com understands that Besiktas have launched a surprise bid to sign out-of-favour Tottenham striker Robbie Keane on a season-long loan.

Skysports.com understands Everton are lining up a move for Wolfsburg striker Grafite.

Reports in Italy suggest Juventus are closing in on the signing of Arsenal defender Armand Traore with the full-back set to arrive on a season-long loan.

Birmingham are closing in on the signing of Barcelona midfielder Alexander Hleb(idiot Hleb asta)

Reports in Italy claim Tottenham are closing in on the signing of Inter Milan midfielder Sulley Muntari as Harry Redknapp looks to be reunited with the former Portsmouth man at White Hart Lane

Bayern Munich striker Mario Gomez is interested in a move to Liverpool, according to the player's agent.

Asamoah Gyan has arrived at Sunderland ahead of his proposed move from Rennes to the Premier League club.

Patriots
31st August 2010, 15:53
Arsene Wenger is set to make a last-minute offer for Lyon goalkeeper Hugo Lloris as he finally tries to solve his goalkeeping problem.

Cam tarziu. Poate totusi rezolva ceva.

Sir. Eko
31st August 2010, 17:22
Arsene Wenger is set to make a last-minute offer for Lyon goalkeeper Hugo Lloris as he finally tries to solve his goalkeeping problem.

Cam tarziu. Poate totusi rezolva ceva.

Nea nu a facut oferta pentru Loris.
A facut azi 4 milioane pentru Schwarzer,a fost refuzata ....cei de la Fulham au zis ca nu mai au timp sa isi cumpere portar(cel care a jucat in acest inceput de sez s-a accidentat)...Wenger repeta aceasi MARE greseala an de an :ok:

Liverpool have confirmed Paul Konchesky has joined the club from Fulham.

Bolton have signed forward Rodrigo Moreno from Benfica on a season-long loan, subject to international clearance.

Skysports.com understands Tottenham and West Ham have made last-ditch moves for Liverpool's Ryan Babel.

Inca 2 ore jumate :D

EonLockz
17th November 2010, 14:18
Pires la Aston Villa (va fi înregistrat pentru a putea juca în EPL pe 1 ianuarie)

Celso
26th May 2011, 11:06
De acum incolo revitalizam acest thread!

Tamas dorit de Bayern Munchen! :D

Gabi Tamaș ar putea ajunge la Bayern München! Internaționalul român, care mai are trei ani de contract cu West Bromwich, e în vizorul bavarezilor, care vor să-și betoneze defensiva, "călcâiul lui Ahile" în sezonul trecut.

A existat deja o serie de discuții între reprezentanții celor trei părți, cele două cluburi și jucătorul, iar suma de transfer se învârte în jurul a 4 milioane de euro. Mutarea ar fi agreată și de West Brom, care mai are trei fundași centrali de valoare în lot, Meite, Olsson și Ibanez.

Iaco
26th May 2011, 15:19
Daca e adevarat West Brom ar castiga 3.2m...good piece of business:D

Celso
27th May 2011, 13:06
http://89.47.247.41/usr/thumbs/thumb_394_x_220/2011/05/27/365051-falcao.jpg (http://www.gsp.ro/international/campionate/arsenal-si-tottenham-se-bat-pentru-semnatura-lui-falcao-241995.html)
Arsenal și Tottenham se bat pentru semnătura lui Falcao (http://www.onlinesport.ro/forum/.)

Sir. Eko
8th June 2011, 11:29
Jordan Henderson a fost cumparat de Liverpool cu 20m LIRE :o:

Celso
8th June 2011, 12:40
Brad Friedel la Tottenham de la Aston Villa
Billy Jones la West Brom de la Preston
Myles Anderson la Blackburn de la Leyton
Lucas Piazon la Chelsea de la Sao Paulo ~7.5m€~
Dan Burn la Fulham de la Darlington
Mehdi Abeid la Newcastle de la Lens B
Ahmed Elmohamady la Sunderland de la Enppi ~2.5m€~
Gareth McAuley la West Brom de la Ipswich

miril
8th June 2011, 12:50
Nu merita. Jordan Henderson.

Sir. Eko
8th June 2011, 13:20
Young defender Carl Jenkinson joins Arsenal

EonLockz
8th June 2011, 14:47
Nu-i rău ca prim transfer, sa vina și restul.

Patriots
8th June 2011, 18:14
Blackburn Rovers defender Phil Jones having medical ahead of £16m move to Manchester United.

Un transfer bun facut de United, poate inlocuitorul lui Terry la nationala , dar pretul mi se pare cam mare, la fel ca si in cazul lui Henderson.

Sir. Eko
8th June 2011, 18:16
Blackburn Rovers defender Phil Jones having medical ahead of £16m move to Manchester United.

Un transfer bun facut de United, poate inlocuitorul lui Terry la nationala , dar pretul mi se pare cam mare, la fel ca si in cazul lui Henderson.

Aici nu e prea mare.O sa fie o bestie Jones...

Lordul
8th June 2011, 18:25
bun transfer...ne betom defensiva......

miril
8th June 2011, 18:33
Cam exagerate preturile pentru jucatori promitatori. Va lua ceva timp pana Smalling si Jones vor face...pereche dar investitia pe termen lung merita, nu si preturile. Daca nimic nu se va intampla drastic la Spurs avem deja o linie de fund de mare viitor: Walker, Kaboul, Caulker, Rose. Caulker in max doi ani va fi noul...King. Sper sa nu mostenesca genunchii respectivului, in rest...

Iaco
9th June 2011, 06:10
Smalling a fost foarte bun sezonul asta...

eddiesor
13th June 2011, 12:20
nu stiu cine a scris aceasta stire: http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/international/anglia/76129/cosmarul-stelei-a-revenit-in-fotbalul-englez.htm, semnati-va fratilor ca sa stim pe cine injuram. In primul rand, daca tot e "cosmarul Stelei", macar retineti-i numele corect. Il cheama McClaren, nu McLaren, nu are legatura cu echipa din Formula 1. Si in al doilea rand, din pacate, pentru ca sunt fan, Nottingham Forest nu a promovat in Premier League. A fost invinsa in baraj.

Sir. Eko
13th June 2011, 12:24
"Jurnalisti"....ce sa faci.

Celso
13th June 2011, 12:25
chiar ca a facut`o lata ala de a scris articolul:D se va corecta

Sir. Eko
13th June 2011, 12:27
Au si scos stirea ? :happy

edit:nop.imi facea mie figuri .

Celso
13th June 2011, 12:28
s-a corectat ma! :D am zis la un redactor!

delaparis
13th June 2011, 13:59
Anunta si pe astia sa corecteze :D
http://www.goal.com/fr/news/33/transferts/2011/06/13/2530033/transferts-nottingham-forest-mcclaren-nomm%C3%A9-entra%C3%AEneur

Sir. Eko
13th June 2011, 14:01
Anunta si pe astia sa corecteze :D
http://www.goal.com/fr/news/33/transferts/2011/06/13/2530033/transferts-nottingham-forest-mcclaren-nomm%C3%A9-entra%C3%AEneur

Deci asta de pe onlinesport e copiat....

delaparis
13th June 2011, 14:06
Nu cred. E depesa la agentie de presa acolo. Toti au informatia asta in acelas moment.

Celso
13th June 2011, 14:11
Deci asta de pe onlinesport e copiat....

Da toate sunt copiate man dupa agentii de presa:D.

Celso
17th June 2011, 16:10
Gervinho will be an Arsenal player within the next 48 hours.
Chris Samba is on the verge of signing for Arsenal
Chelsea will make an improved bid of £28m for Tottenham attacking midfielder Luka Modric
Manchester United have bid €10.5m (£9.2m) for the French central defender Raphaël Varane
Stoke have made a club-record £12million bid for Birmingham centre half Scott Dann
Sunderland hope to complete the signing of striker David Ngog from Liverpool for around £5million in the seven days
Swansea are set to pull off a sensational coup by luring Spanish great Marcos Senna to spearhead their arrival in the Premier League

Lordul
17th June 2011, 16:23
Raphael Varane ...cica va fi noul fundas de fier al nationalei Frantei......

promitator !

Nadalfan
17th June 2011, 19:18
Fundasii centrali ai lui Manchester United in momentul asta sunt:Ferdinand,Vidic,Smalling,Jones si Varane.Cred ca unul din Ferdinand sau Vidic ar trebui vandut ca sa-i lasam pe unul din Jones,Smalling sau Varane sa-si arate valoare.O alta varianta ar fi un imprumut al unuia din Varane,Jones si Smalling.

miril
18th June 2011, 13:42
Chelsea will make an improved bid of £28m for Tottenham attacking midfielder Luka Modric

http://www.tottenhamhotspur.com/news/articles/statement-by-club-chairman-daniel-levy-180611.html

Celso
18th June 2011, 13:47
Mai bine! si asa nu eram fan:D.

miril
18th June 2011, 14:07
Nici eu nu sunt fan la marlaniile din presa engleza si nu numai (din presa). Cica 28 milioane cand dai pe... Imi tin gura. Luca, mercenar sau nu, inca nu-mi dau seama, este un jucator care tine bagheta de dirijor cum putini o fac in fotbalul de astazi. In final, m-am lamurit, magariile care se practica in culisele din Premier League fac sa palesca pe cele din Liga lui Mitica.

Celso
18th June 2011, 14:22
trebuie sa traiasca si ei zilele astea pana incepe Premier League, daca nu sunt subiecte ....inventeaza:)

miril
18th June 2011, 14:24
Daca ar fi doar asa... Aici nu ma refer doar la presa.

Sir. Eko
19th June 2011, 15:53
"I want to join Chelsea as it's only natural for a player to dream about playing for a bigger club"

Modric :)

miril
19th June 2011, 18:36
Si Fabregas si Nasri ce ziceau? A cam iesit in offside. Modric.

Sir. Eko
19th June 2011, 19:04
Fabregas zicea ca face ce vrea Wenger .Iar Nasri vrea niste bani in plus :).
Dar cel mai probabil raman amandoi,sunt putine cluburi mai mari la care sa isi doreasca sa mearga :).

La Modric in schimb....sunt destule :).

miril
19th June 2011, 20:23
Am inteles, esti un...club mai mare. Ieftin! Asa va face si Modric. Ce vrea Levy.

Sir. Eko
19th June 2011, 20:46
:d:d

MariusMihalache
20th June 2011, 12:21
daca Chelsea vrea si eu zic ca o sa se faca. Nu il vad pe Modric sa dea inapoi....

EonLockz
20th June 2011, 15:47
"We've got Arsene at Arsenal & Mancini at Man City. Surely the best destination for Villas-Boas would be Villa.":D

Sir. Eko
20th June 2011, 17:11
:D:D

Ceva zvonuri legate de Arsenal?

miril
20th June 2011, 17:12
daca Chelsea vrea si eu zic ca o sa se faca. Nu il vad pe Modric sa dea inapoi....

Daca Levy vrea, vrei sa zici. Are cinci ani de contract. Are timp sa se razgandesca. Chelsea poate sa pluseze dar daca Spurs nu vrea mai risca si penalizare daca Roman insista desi jucatorul a fost declarat de club netransferabil.

Sir. Eko
20th June 2011, 17:13
Daca Levy vrea, vrei sa zici. Are cinci ani de contract. Are timp sa se razgandesca. Chelsea poate sa pluseze dar daca Spurs nu vrea mai risca si penalizare daca Roman insista desi jucatorul a fost declarat netransferabil.

Defapt ii exact ca si la Cesc.

Contract lung.Jucatorul nu ar zice nu,dar nici nu vrea sa forteze transferul.Totul depinde de club ,manager etc.

miril
20th June 2011, 17:14
Asta am zis si eu ieri, in felul meu. :D

EonLockz
20th June 2011, 17:25
:D:D

Ceva zvonuri legate de Arsenal?

Gervinho, un fundaș central (Samba probabil) și încă un jucător. Lansbury și Bartley la prima echipa. Surse aproape infailibile pana acum. :D

Nadalfan
20th June 2011, 18:41
Chiar nu inteleg aducerea unui fundas central la Arsenal.Koscielny,Vermaelen si Djourou dupa parerea mea sunt buni.Szczesny-Sagna,Vermaelen,Koscielny,Clichy-Walcott,Fabregas,Wilshere,Nasri-Gervinho,Van Persie.Echipa pe hartie e excelenta.Sa-i vedem in teren.

Sir. Eko
20th June 2011, 19:12
Pe hartie,dar defapt mai trebuie un fundas central sau chiar 2 ,un fundas stanga,mijlocas defensiv si o extrema.

EonLockz
20th June 2011, 20:04
Doi nu e nevoie, unul da, ținând cont de tendința de a se accidenta.

Cel mai slab din 11-le ala e Clichy care a devenit destul de nesigur.

Eko, închizător nu vine ;) Fundaș stânga doar dacă pleacă Clichy.

Sir. Eko
21st June 2011, 10:49
"We have offered less than €40 million [£35m] and if Arsenal do not yield, well then Cesc will not come."

miril
21st June 2011, 12:29
Jamie O'Hara, Tottenham to Wolverhampton. Se vorbeste de 5 milioane £.

Iaco
21st June 2011, 15:47
Luati-l frate pe Samba odata...va trebuie un fundas mare gen Vidic care mai da si ceva goluri intr-un sezon...in timp ce Kos, Squi, Djo si ce mai aveti voi pe acolo is cat de cat decenti pe jos...in aer dau cu ei de pamant atacanti gen Drogba, Jones, sau K. Davies.

Celso
21st June 2011, 16:29
Da a bagat Veramelen ceva goluri la inceput

Iaco
21st June 2011, 18:37
Dar nici Vermaelen nu e incredibil de masiv...le trebuie o stanca acolo in mijloc...

Sir. Eko
21st June 2011, 18:59
Avem nevoie de cineva acolo langa Vermaelen.

Nadalfan
21st June 2011, 21:45
Avem nevoie de cineva acolo langa Vermaelen.

Koscielny.Sunt foarte buni amandoi.Inca nu prea au jucat impreuna deoarece Vermaelen a fost accidentat dar cand se vor suda prevad un cuplu foarte frumos.

Sir. Eko
21st June 2011, 21:47
Koscielny.Sunt foarte buni amandoi.Inca nu prea au jucat impreuna deoarece Vermaelen a fost accidentat dar cand se vor suda prevad un cuplu foarte frumos.

Eu nu .Cahill sau Samba :D !

Lordul
21st June 2011, 22:23
Cahill de la Everton ? pai ala joaca mai mult in atac...

Nadalfan
21st June 2011, 22:25
Cahill de la Bolton.

Iaco
22nd June 2011, 08:00
Cahill de la Everton ? pai ala joaca mai mult in atac...

:happy:happy:happy

Sir. Eko
23rd June 2011, 22:19
E cunoscator omu...si nu e prima data cand intreaba .

Sir. Eko
23rd June 2011, 22:37
Christopher Samba: If Arsenal want me then I'll leave Blackburn

Come on big guy !

Patriots
24th June 2011, 21:53
Pana la Samba , se pare ca Arsenal l-a luat pe Ricardo Alvarez de la Velez. Nu stiu daca il stie vreo careva de pe aici pe asta , eu unul nu am auzit niciodata da el :D

http://www.metro.co.uk/sport/football/864023-ricardo-alvarez-becomes-first-arsenal-transfer-of-summer-window

Sir. Eko
24th June 2011, 22:03
Ii slab omu.Si nu cred ca l-am cumparat.

SwedishMafia
27th June 2011, 00:07
Se pare ca eto'o si forlan au facut testele medicale cu Tottenham.:)

Celso
27th June 2011, 10:05
Si cel mai nou transfer :D
http://img101.imageshack.us/img101/3789/cdcf.png (http://imageshack.us/photo/my-images/101/cdcf.png/)

miril
27th June 2011, 10:06
Doar zvonuri de presa britanica si nu numai, mai ales cel cu Eto'o. Forlan se pregateste de Copa America, ce vizita medicala ar putea fac jucatorul acum, ma intreb.

SwedishMafia
27th June 2011, 12:38
abramovich iar si-a adus aminte ca e mana larga.cica e dispus sa dea 90 de milioane pe modric , bale si arda turan.arsenal ofera 20 milioane pe mata, celor de la valencia,conform daily mail.

Nadalfan
27th June 2011, 12:49
abramovich iar si-a adus aminte ca e mana larga.cica e dispus sa dea 90 de milioane pe modric , bale si arda turan.arsenal ofera 20 milioane pe mata, celor de la valencia,conform daily mail.

Ce sa caute Arda Turan la Chelsea?Eu stiam ca deja au dat 30 mil pe Falcao.

SwedishMafia
27th June 2011, 13:18
Ce sa caute Arda Turan la Chelsea?Eu stiam ca deja au dat 30 mil pe Falcao.

da,nici eu nu inteleg ce cauta turan.totusi,se pare ca galatasaray il vrea pe drogba,s-ar putea ajunge la un schimb + 8 milioane de euro pt galatasaray.

Celso
27th June 2011, 13:22
da,nici eu nu inteleg ce cauta turan.totusi,se pare ca galatasaray il vrea pe drogba,s-ar putea ajunge la un schimb + 8 milioane de euro pt galatasaray.

asta e o blasfemie ..sa il dea pe Drogba+8 milioane?:)) ..poate sa mai dea ei vreo 8

SwedishMafia
27th June 2011, 13:26
drogba are 7987 de ani,12 milioane e prea mult pentru el.e terminat.campionatul turc numai bun pentru el.bani destui,fotbal lejer.la nicio echipa cu pretentii de CL,drogba n-ar fi titular.

Celso
27th June 2011, 13:28
atunci sa ramana la noi daca nu ar juca la nici o echipa de CL cu pretentii:D ..Drogba o sa mai rupa plasele portilor inca vreo 2 ani:ok:
de cealalta parte Turan e doar un alt turc talentat care se va pierde cel mai probabil ca si Emre

Andrei_23
27th June 2011, 13:33
Ce are ma Arda Turan? Mie mi se pare in top5 cei mai tehnici jucatori din Europa, ii da mingea de 10 ori pe meci printre picioare lu' Vidic :D

Mai greu cu accidentarile la el...

Celso
27th June 2011, 13:34
sa fim seriosi ...e un jucator de la locul 14 din Turcia:D ..sa isi vada lungul nasului astia de la Galata:>

Andrei_23
27th June 2011, 13:42
Nu stiu...eu l-am urmarit atent de la revenire, incanta la fiecare atingere :D

Celso
27th June 2011, 13:45
Imi place sa fiu troll:D.

Un alt transfer interesant, inca nu e 100%.

http://static.transfermarkt.net/bilder/mediumfotos/s_164265_6503_2010_1.jpg
Dong-Won Ji - Chunnam Dragons la Sunderland - fundas central

miril
27th June 2011, 13:49
"Kean keen on Keane". Robbie Keane, la Blackburn?

Sir. Eko
27th June 2011, 15:57
Arsenal are reported to have joined the chase to sign Bayer Leverkusen's in-demand Chilean Arturo Vidal, SSN

Gary Cahill is ready to snub Manchester City and join Arsenal
Arsenal are this week expected to complete a double swoop for Bolton defender Gary Cahill and Lille forward Gervinho in deals that will total nearly £30million


Arsenal have launched a club record £18m bid for Valencia midfielder Juan Mata as Arsène Wenger finally prepared to open the chequebook.

Iaco
27th June 2011, 16:05
Asa domne mai merge...doar sa se realizeze transferurile...apropo cam trecuti jucatorii:D 24 25 de ani tztztz...Arsene ma dezamagesti:)

miril
27th June 2011, 16:09
Mai ales Mata, trecut mult peste...ceilalti.

Iaco
27th June 2011, 16:13
Deja i se vad riduri sub ochi, crescut barba etc etc...Arsene ii place mai fragezi asa de 16 17 ani:D

miril
27th June 2011, 16:44
Si Inter...po(o)lul ce zice?

Iaco
27th June 2011, 17:19
De Gea e in Manchester pentru medical:D...am rezolvat si postul de portar pe urmatorii 20 de ani:D

Sir. Eko
27th June 2011, 19:33
De Gea e in Manchester pentru medical:D...am rezolvat si postul de portar pe urmatorii 20 de ani:D

Daca nu cumpara Wenger ceva si rapid nu stiu ce facu cu el !

Sir. Eko
27th June 2011, 20:40
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/3662228/A-cheeky-Arsenal-fan-has-put-midfielder-Denilson-up-for-saleon-eBay.html

Cumpara cineva?

Sir. Eko
28th June 2011, 19:57
Un secret bine pazit la United :

http://img121.imageshack.us/img121/3715/article20086370cc1a6d30.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/121/article20086370cc1a6d30.jpg/)

http://img703.imageshack.us/img703/1073/article20086370cc198d50.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/703/article20086370cc198d50.jpg/)

Iaco
28th June 2011, 20:14
Da un mare epic fail cover up ala:D...da ce sa faci daca e lungan ala:D

Sir. Eko
29th June 2011, 14:08
Word has reached us that a player will be having a medical at Arsenals training ground at London Colney “TODAY”
From what is being reported in L’Equipe, it is likely that this player is Gervinho. However there are rumours floating about that it could also be Gary Cahill.

Iaco
29th June 2011, 15:30
Finally done:):
http://eurosport.yahoo.com/29062011/58/premier-league-united-sign-17m-de-gea.html

Sir. Eko
29th June 2011, 17:46
Parca pana pe 1 nu poti sa cumperi nimic....ma rog ,transfer foarte bun.


Gervinho intr-un interviu dat azi a fost intrebat unde o sa joace la anu City,Arsenal sau Liverpool ,a zis ca e secret....a contiunat interviul iar la final a zis 'See you in London' :D .

Sir. Eko
30th June 2011, 20:10
Different summer, different players, same shit.

3 jucatori am pierdut azi din cate se pare.Clichy,Nasri si Fabregas.
Sa il fut pe ala batran,a zis ca el nu cumpara nimic pana prin august :happy .Cand o sa fim disperati o sa ceara preturi enorme ...
Nu mai judeca ,ii picat in cap...se duce.Pana azi aveam nevoie de jucatori sa avem un lot cat mai bun pentru la anu.Acum avem nevoie de jucatori sa adunam si noi un lot de 23 .

Vai de **** mea ,parca vad ca nici asa nu cumpara pe nimeni.

Nadalfan
30th June 2011, 21:00
Ce cuplu ar face Nasri si Rooney.

Sir. Eko
30th June 2011, 21:08
Ce cuplu ar face Nasri si Rooney.

Nasri si Tevez? :D

Nadalfan
30th June 2011, 21:43
Nasri si Tevez? :D

Ar fi un cuplu redutabil.Dar nu la City deoarece Tevez va pleca in proportie de 99% d'acolo.

Sir. Eko
1st July 2011, 07:31
he said: "I chose Arsenal because it's a young group within which I will be able to integrate easily. I could develop more over there. There's only a few details left to sort out.
"A risk? Not at all. I'm going to Arsenal to play. The best risk to take is to look to score goals and to play a lot.
"In football you have to take risks if you want to win. I'm going to Arsenal to win."


Read more: http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/3670754/Arsenal-snatch-Gervinho-from-under-Tottenhams-noses.html#ixzz1QpCNym5z

Sir. Eko
3rd July 2011, 01:53
http://www.mirrorfootball.co.uk/news/Arsenal-transfer-news-Stewart-Downing-a-20million-target-for-Arsenal-as-Liverpool-have-not-yet-completed-his-signing-article755693.html

Cum sa faci un asa articol :happy
Auzi si 20 de milioane ,eu joc fotbal mai bine ca ala.Fara vrajeala.

Iaco
3rd July 2011, 02:05
E activ arsene:D...sa te vad ca te mai plangi ca nu baga banii:happy:happy:happy

Sir. Eko
4th July 2011, 12:07
Gael Clichy is set to undergo a medical at Manchester City, Sky Sports sources understand.
It is now believed City are close to agreeing a £7million deal for the 25-year-old, who has made over 250 appearances for Arsenal.

Iaco
4th July 2011, 12:12
Sa vedem unde pleaca Nasri...el zice ca vrea sa mearga sa castige trofee...acum pe fir sunt United si City...conteaza cum vrea sa vanda si Arsene...il da la United pe bani mai putini intarind o echipa care sigur e o contracandidata la titlu si la celalalte trofee...sau la City de la care sigur ia bani mai multi dar intareste o echipa care e posibil sa o scoata pe Arsenal din TOP4 si implicit din CL

Ce zici Eko...gandind la rece unde l-ai trimite...varianta Arsenal nu merge:):D

SwedishMafia
4th July 2011, 12:27
Pe nasri il mai doresc echipe precum inter,milan.Se pare ca Cesc si-ar fi vandut casa din londra.Cesc nu e prezent in campania publicitara a echipei pentru sezonul viitor.In mod normal,iti promovezi noile tricouri ,cu cei mai reprezentativi jucatori.Va fi barca sau milan.

Sir. Eko
4th July 2011, 12:45
Pe nasri il mai doresc echipe precum inter,milan.Se pare ca Cesc si-ar fi vandut casa din londra.Cesc nu e prezent in campania publicitara a echipei pentru sezonul viitor.In mod normal,iti promovezi noile tricouri ,cu cei mai reprezentativi jucatori.Va fi barca sau milan.


Cesc a plecat azi cu echipa in pre-season.



Sa vedem unde pleaca Nasri...el zice ca vrea sa mearga sa castige trofee...acum pe fir sunt United si City...conteaza cum vrea sa vanda si Arsene...il da la United pe bani mai putini intarind o echipa care sigur e o contracandidata la titlu si la celalalte trofee...sau la City de la care sigur ia bani mai multi dar intareste o echipa care e posibil sa o scoata pe Arsenal din TOP4 si implicit din CL

Ce zici Eko...gandind la rece unde l-ai trimite...varianta Arsenal nu merge:):D


Bai oriunde...ma pis pe el,nu vrea sa fie aici ,drum bun.Arsenal nu sta in el ,un jucator care a avut doar o jumatate de sezon in care a iesit in fata in 3 ani de cariera la Arsenal.
La City o sa mearga ....$$$.Asta daca pleaca....oricum si daca ramane pentru mine ii un jeg.

SwedishMafia
4th July 2011, 12:49
Further potential bad news for Arsenal fans is that a number of tomorrow's tabloids are going to report the fact Robin van Persie is weighing up his own future at the club.
skysports.com
lipsa de trofee ii face pe jucatori sa inceapa sa "fuga" de arsenal.nasri,cesc,acum poate si van persie...

Sir. Eko
4th July 2011, 12:51
Further potential bad news for Arsenal fans is that a number of tomorrow's tabloids are going to report the fact Robin van Persie is weighing up his own future at the club.
skysports.com
lipsa de trofee ii face pe jucatori sa inceapa sa "fuga" de arsenal.nasri,cesc,acum poate si van persie...

:happy:happy

Ai citit articolu ala ?
Nimic spus de V.Persie sau de un agent de a lui ,nici macar celebra "sursa apropiata".Dar nah trebuie sa vanda si ei ziare.
V.Persie si cand au plecat alti a ramas,omu e fan Arsenal 100% ...jucatorul meu favorit :).

SwedishMafia
4th July 2011, 12:55
de van piersica nu stim ca vrea sa plece,pot fi doar zvonuri,in schimb de nasri si cesc,stim ca vor sa paraseasca echipa.arsenal joaca un fotbal spectaculos.pe ei ii aleg la Football Manager:)) wenger la cati bani gestioneaza la arsenal,ar fi cazul sa ia un portar adevarat,nu sperante.exemplu ar putea lua pe adler sau akinfeev.

Sir. Eko
4th July 2011, 12:59
de van piersica nu stim ca vrea sa plece,pot fi doar zvonuri,in schimb de nasri si cesc,stim ca vor sa paraseasca echipa.arsenal joaca un fotbal spectaculos.pe ei ii aleg la Football Manager:)) wenger la cati bani gestioneaza la arsenal,ar fi cazul sa ia un portar adevarat,nu sperante.exemplu: adler sau akinfeev.

Sunt doar zvonuri la V.Persie .
Cesc daca vine o oferta buna sa plece,el si-a facut datoria ....super om,super jucator :ok:
Nasri ii un nimic....sa ii pacaleasca pe aia de la City sa ne dea cat mai mult bani .
Portar ar fi culmea sa cumpere acuma,deci cel mai probabil o sa o faca :happy .Am tras nu stiu cate sezoane cu un clovn pe post de portar ,acum avem in sfarsit unu bun !Chiar 2 :).

Sir. Eko
5th July 2011, 12:04
Spanish Shocker: El Mundo Deportivo admit that Cesc Fabregas may stay at Arsenal

SwedishMafia
5th July 2011, 12:12
ieri seara am urmarit un program tv italian, care a zis urmatoarele despre viitorul lui cesc.se pare ca acum 2 zile, wenger ar fi vorbit la telefon cu cesc, spaniolul transmitandu-i la arsene ca nu va merge in pregatire.wenger i-ar fi spus "nu intinde coarda.",cesc ar fi acceptat sa vina la echipa,insa nu va participa la turneu asiatic al lui arsenal.se pare ca wenger ar fi pus pretul pt cesc: 40 de milioane.in aceeasi emisiune,s-a spus ca inter ar fi facut o propunere lui arsenal: 25-27 mil euro + viviano(portar).un contract de 3 ani pt cesc.
nu inteleg de ce man city iar cumpara prost.chiar nu exista un fundas lateral mai bun decat clichy?peste 1 an o sa incerce sa-l vad si pe clichy.city tot vrea sa cumpere,insa mancini se va trezi cu un lot de 50 de jucatori la inceputul cantonamentului...:)) sa vad cum o sa-i plaseze pe jucatori.
"It is with great regret that I have to inform Manchester City of my wish to leave the club," he said in a statement." tevez.de pe skysports.com poate il dau la schimb cu eto'o.

Sir. Eko
5th July 2011, 12:30
ieri seara am urmarit un program tv italian, care a zis urmatoarele despre viitorul lui cesc.se pare ca acum 2 zile, wenger ar fi vorbit la telefon cu cesc, spaniolul transmitandu-i la arsene ca nu va merge in pregatire.wenger i-ar fi spus "nu intinde coarda.",cesc ar fi acceptat sa vina la echipa,insa nu va participa la turneu asiatic al lui arsenal.se pare ca wenger ar fi pus pretul pt cesc: 40 de milioane.in aceeasi emisiune,s-a spus ca inter ar fi facut o propunere lui arsenal: 25-27 mil euro + viviano(portar).un contract de 3 ani pt cesc.
.

:happy:happy:happy

Bai prima data au zis ca l-a sunat ,au plans amandoi la telefon :happy apoi Wenger a zis ca poate sa plece ,sa nu vina la pregatire.(in presa a aparut asta)
A 2 a zi evident Cesc a fost prezent la pregatire ....si au intors toata povestea cum ca defapt au vorbit sa nu mearga in turneul din asia :D

Urmeaza stire BOMBA:

Fabregas a scris o scrisoare de ADIO si s-a sinucis din dragoste pentru clubul catalan.

aLLiin
5th July 2011, 12:54
Tare asta cu fabregas...este disperat sa mearga langa messi...

Celso
5th July 2011, 14:29
Tevez vrea sa plece de la Manchester City




http://www.onlinesport.ro/forum/../uploads/modules/news2/76793/carlito.jpg

Atacantul argentinian Carlos Tevez a declarat, într-un interviu acordat cotidianului englez Daily Mail, ca vrea sa plece de la Manchester City, explicând ca vrea sa petreaca mai mult timp cu familia si fetitele sale.

Nadalfan
5th July 2011, 14:32
Sunt curios care e orasul ala unde sa se adapteze fetele lui.Cred ca ori Barcelona ori Madrid.

miril
5th July 2011, 15:26
Eu zic ca Milano.

Andrei_23
5th July 2011, 16:23
http://footybunker.com/chelsea-fc-manager-eyeing-real-madrid-enforcer

Foarte putin probabil, dar ar fi extraordinar!

Celso
5th July 2011, 16:24
:| sper sa nu il vad la Chelsea, nu ii suport indolenta:D

Iaco
5th July 2011, 16:31
Si e cam bacioc...28 de ani...da la Chelsea merge ar fii chiar tinerel:D

Sir. Eko
5th July 2011, 16:42
Da ii foarte bun.Nu bun,foarte bun :D .

aLLiin
5th July 2011, 17:30
Inter as vrea.

miril
5th July 2011, 18:47
Asa se pare.

Celso
5th July 2011, 19:01
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/07/04/article-1390662-0CDD811100000578-425_634x434.jpg

Iaco
5th July 2011, 19:07
S-a transferat la Milan??:D

Nadalfan
5th July 2011, 19:15
S-a transferat la Milan??:D

Asta am vrut sa intreb si eu.

Sir. Eko
6th July 2011, 12:17
Wenger nu o sa cumpere pe nimeni sa joace pe postul lui Clichy :(

aLLiin
6th July 2011, 12:23
Stie el ce face...oricum sunt curios sa vad si pe arsenal...

Sir. Eko
6th July 2011, 12:34
Nu mai stie ce face.


Spanish radio "Nou" said last night from sources it claims close to Valencia CF, that Juan Mata is close to signing with Arsenal.

Sources close to Valencia said than Arsenal are likely to mount an offer this week for Mata in the region of 20 million euros.

Reportedly Arsene Wenger wanted to sign Juan Mata even before the U-21 tournament, but decided to wait after the U-21 European Championship ended.

Interest for Juan Mata have shown numerous clubs, including Manchester City, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Inter and Juventus.

Celso
6th July 2011, 14:45
Nasri battle hots up as Chelsea aim to derail Manchester City's £19m swoop


http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/07/06/article-2011784-0CE2EECF00000578-716_634x456.jpg


Get Sneijder! Fergie's right-hand man urges Man United to sign Inter Milan star


http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/07/06/article-2011745-0C5409F600000578-951_634x470.jpg

£50m tag on Tevez: Manchester City's huge demand for wantaway captain




http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/07/06/article-2011381-0CE11C2600000578-479_634x397.jpg

Sir. Eko
6th July 2011, 15:17
Lille striker Gervinho is expected to sign a four-year contract at Arsenal after undergoing a medical on Wednesday morning.

Nadalfan
6th July 2011, 15:25
Wenger nu o sa cumpere pe nimeni sa joace pe postul lui Clichy :(

Din moment ce Gibbs o sa fie sanatos nu vad pe de ce ar cumpara.Gibbs cred ca o sa stea toata viata la Arsenal.

Sir. Eko
6th July 2011, 15:58
Din moment ce Gibbs o sa fie sanatos nu vad pe de ce ar cumpara.Gibbs cred ca o sa stea toata viata la Arsenal.

Nu e pregatit inca Gibbs...

Celso
6th July 2011, 18:17
Liverpool announce Adam agreement

http://d.yimg.com/i//ng/sp/eurosport/20110706/25/8abcbabbc36c80f4e275db893e825042.jpg


Man City complete Savic transfer

Manchester City (http://uk.eurosport.yahoo.com/football/manchester-city/) have completed the capture of Montenegro defender Stefan Savic from Partizan Belgrade on a four-year contract.
http://d.yimg.com/i//ng/sp/eurosport/20110706/25/a042c42b69f3c4d29a8bcdf23548bb08.jpg

Glen Johnson - who had been linked with moves to Bayern Munich and Juventus - has signed a new contract to stay at Liverpool.

Doni was first-choice at Roma for a few seasons but has fallen behind fellow Brazilian Julio Sergio and will join Liverpool on a free, it seems. High wages but a great fall-back for Kenny.

Iaco
7th July 2011, 08:59
Arsenal's Samir Nasri set to demand a move to Manchester United when he meets Arsene Wenger

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/arsenal/8621278/Arsenals-Samir-Nasri-set-to-demand-a-move-to-Manchester-United-when-he-meets-Arsene-Wenger.html

Sir. Eko
7th July 2011, 10:41
Stau pe arsenal.com cu F5 sa il vad odata pe Gevinho :D.

S-au intalnit deja Wenger cu Nasri si cu Cesc...eu ziceam ca presa din Romania e jenanta dar nu sunt doar ei :).

SwedishMafia
7th July 2011, 11:04
o'shea si wes brown vor semna cu sunderland.man utd isi face o a 2 a echipa in PL?:)) O shea a jucat 13 ani la man utd...ce jucator varza.:D

Sir. Eko
7th July 2011, 11:13
Get me Benzema! Arsenal boss Wenger launches £27m bid for Real Madrid star.

yeah right.


Manchester United's £20m offer for Samir Nasri is rejected by Arsenal

Iaco
7th July 2011, 11:52
o'shea si wes brown vor semna cu sunderland.man utd isi face o a 2 a echipa in PL?:)) O shea a jucat 13 ani la man utd...ce jucator varza.:D

7gasxpPiews

Asta - vezi cui ii da craci acolo:D???...nu a fost el mare talent dar si-a facut pe deplin datoria la United...atacant, fundas, mijlocas, portar:D...de toate a jucat...

Celso
7th July 2011, 11:59
Arsene Wenger will launch a £27million move for Real Madrid striker Karim Benzema in an attempt to offset the likely loss of Arsenal stars Cesc Fabregas and Samir Nasri. (Daily Mail)

MariusMihalache
7th July 2011, 12:07
fabregas e asa si asa; mie unul de nasri imi pare rau ca pleaca

Sir. Eko
7th July 2011, 12:49
fabregas e asa si asa; mie unul de nasri imi pare rau ca pleaca

Ce ? :D



Sunderland are closing in on David Vaughan with the midfielder on Wearside for talks

Sir. Eko
8th July 2011, 12:14
Arsene Wenger is desperate to clinch a £15million deal for Juan Mata - but NOT as a direct replacement for Samir Nasri.

The Arsenal boss is increasingly confident of landing Valencia’s Spanish winger and negotiations are underway between the clubs.

But Wenger is not looking at Mata, 23, to come in for Nasri, whose Arsenal future is still uncertain after he stalled on a new contract and is ready to quit.

Arsenal have been tracking versatile Mata - who has played for Spain at senior and under-21 levels - for months and believe he will be a top class addition to the squad.

Celso
8th July 2011, 12:54
Blackpool (http://uk.eurosport.yahoo.com/football/blackpool/) midfielder David Vaughan (http://uk.eurosport.yahoo.com/football/david-vaughan.html) has completed his free transfer to Sunderland (http://uk.eurosport.yahoo.com/football/sunderland/) after signing a three-year deal.

Nadalfan
18th July 2011, 16:45
Chelsea a facut primul transfer.Un tanar portar belgian pe nume Courtois.

Nadalfan
18th July 2011, 16:51
http://tv.eurosport.ro/football/storynews_sto2875482.shtml .Aiurea.

Celso
18th July 2011, 16:58
da-l incolo ca e bou ...treaba lui ..sa fie mai aproape de familie:sleep:

Iaco
24th July 2011, 12:39
Se pare ca United il vrea pe Barton pentru 2 mil de lire:D:D...a explodat redcafe-ul:happy

Sir. Eko
27th July 2011, 10:07
Arsenal are poised to shock the footballing world by signing Messi, Benzema, Delap and Chiellini. /hello/hello

Si acum ceva mai serios.

"Mata is on the verge of signing with Arsenal"

Juan Mata is very close to being an Arsenal player. If the transaction has not closed definitely still is because other two English clubs, one of which is Tottenham, have submitted in recent days offers that are interesting enough for the player's father, and then a representative, is analyzing all the pros and cons of each.

Iaco
27th July 2011, 10:09
Da saracu Delap ce cauta acolo:D...pai acum vreo zi aia de la Valencia ziceau ca nu vor sa il vanda pe Mata:)...oricum daca se realizeaza ar fii un transfer bun pentru Arsenal mai ales daca Cesc se duce acasa:)

Sir. Eko
27th July 2011, 10:14
Acasa la el in Hampstead?

Sir. Eko
28th July 2011, 20:32
Sky Sports say Arsenal want to complete Juan Mata deal to unveil at the Emirates Cup.

http://i707.photobucket.com/albums/ww73/blikestro/kermitfappingaway.gif

lucian_iasi
28th July 2011, 21:28
Kun Aguero a semnat pe 5 ani cu Manchester City.

El Pistolero
28th July 2011, 21:35
Pacat.

miril
28th July 2011, 22:30
Pacat? DEZGUSTATOR! 230 000 £ pe saptamana. Unde se va ajunge?

Numero Dieci
28th July 2011, 22:41
Bun transfer.

Inlocuitor bun pt. Tevez,numai sa nu-i ia prea mult sa se acomodeze.

Iaco
28th July 2011, 23:54
Pana il ia un Samba la puricat si il linisteste:D

Sir. Eko
29th July 2011, 00:21
Arsenal closing in on Phil Jagielka after submitting new bid for Everton defender
AFC have agreed a £17m move for Mata, will fight to keep Fabregas and has increased bid for #EFC Jagielka

http://i51.tinypic.com/160wmcx.jpg

YoNuTzz
29th July 2011, 01:10
Pacat? DEZGUSTATOR! 230 000 £ pe saptamana. Unde se va ajunge?

probabil k aguerro vindeca cancerul si leucemia in viata particulara si isi merita banii astia...

Sir. Eko
29th July 2011, 01:25
6 ziare de sport spun ca Arsenal s-a inteles cu Valencia.
Daca il vad pe Juan Manuel Mata pe arsenal.com :o: ....jizz in my pants.

Iaco
29th July 2011, 09:52
6 ziare de sport spun ca Arsenal s-a inteles cu Valencia.
Daca il vad pe Juan Manuel Mata pe arsenal.com :o: ....jizz in my pants.

Arsenal.com: "Juan Manuel Mata signs with the gunners"

Eko citind stirea:

VLnWf1sQkjY&ob

Sir. Eko
29th July 2011, 10:26
Joel Campbell a fost cumparat de Arsenal cica.Cine ii omu nu am idee.

Juan Mata has told his friends he is joining Arsenal

http://30.media.tumblr.com/tumblr_lmneko78Xi1qgkkuso1_400.gif

Chiar daca nu il cumpara,eu chiar ma distrez :D

Iaco
29th July 2011, 10:39
Hai ma EKo...eu crezi ca stiam cine era Hernandez cand l-am cumparat:)

Celso
29th July 2011, 10:44
Ce mare speranta e si Mata asta?:D ...l-am vazut si eu in cateva:( meciuri insa nu cred ca e viitorul David Villa:D

Sir. Eko
29th July 2011, 16:11
Juan Mata is expected to be a guest of Arsenal at this weekend’s Emirates Cup and will complete his transfer to the club subject to a medical – so says Mr Phillipe Auclair.

Now that is a man to pay attention to when he speaks transfers and Arsenal.

Am pus pariu pe un sut in *oaie cu Gooner .El zice nu vine ,eu zic ca da :D.

Gooner
29th July 2011, 16:38
Juan Mata is expected to be a guest of Arsenal at this weekend’s Emirates Cup and will complete his transfer to the club subject to a medical – so says Mr Phillipe Auclair.

Now that is a man to pay attention to when he speaks transfers and Arsenal.

Am pus pariu pe un sut in *oaie cu Gooner .El zice nu vine ,eu zic ca da :D.

O sa ramai fara oaie, ciobane!

lucian_iasi
5th August 2011, 09:42
Pantilimon va semna cu Manchester City. 2,5 milioane euro vor plati englezii

Celso
5th August 2011, 10:04
Am auzit ca azi are vizita medicala. A dat de naiba Hart:D, Pantilimon chiar ar face fata in Anglia.

Iaco
5th August 2011, 10:38
Pana nu vad stirea pe eurosport sau sky nu cred nimic...de stiri prosport sau goal.com sunt satul...astia ziceau de acum 5 luni ca sneijder vine la utd:(

Celso
5th August 2011, 10:45
Si pe eurosport tot spun de vreo 3 ani ca se duce Fabregas la Barcelona:)). ..e ca si luat bre..daca iese bine vizita medicala:).

Iaco
5th August 2011, 10:54
N-a prins Given echipa la City si o prinde Pantilimon:happy:happy...

Celso
5th August 2011, 10:56
eh nu se stie:P ...sincer e mai bun decat Hart, dar acum depinde si de sansa

sunt meciuri destule

Cristy RVD
5th August 2011, 11:00
...sincer e mai bun decat hart



what ?

Celso
5th August 2011, 11:03
Tie ti se pare Hart mare portar?:D la inaltime sigur e mai mic decat Pantilimon:)) ..eu chiar am incredere in portarii romani, suntem peste Anglia la acest capitol:)

Iaco
5th August 2011, 11:07
E bun Pantilimon da sa nu intindem coarda...totusi in afara meciurilor de la nationala unde a jucat bine a avut treaba cu atacanti de Romania:D...nu cred ca il compari pe Rooney sau Drogba cu Tanase:D

Cristy RVD
5th August 2011, 11:09
Hai ma, Hart e in top 3 portari in Anglia.

Celso
5th August 2011, 11:13
Eh om trai si om vedea:P ... Kuszczak,Szczesny,Fabianski nu au venit ca titulari, dar iata ca usor usor au crescut ...Pantilimon e inca tanar si daca prinde si el cate un meci prin cupe se poate remarca usor usor ...calitati are.

in sfarsit a facut si City o afacere:D ...2,5 mil pt ei e un nimic

melo
5th August 2011, 11:44
Pantilimon daca va prinde banca,El in fiecare meci face o gafa.S-a vazut si in meciul cu City din Europa League.

miril
5th August 2011, 11:50
Pai d'aia l-au luat.

Sir. Eko
5th August 2011, 16:43
Manchester City have made Romanian goalkeeper Costel Pantilimon their fourth signing of the summer.

Face fata :ok:

Numero Dieci
5th August 2011, 17:07
eh nu se stie:P ...sincer e mai bun decat Hart, dar acum depinde si de sansa

sunt meciuri destule

Mai bun decat Hart?

miril
5th August 2011, 18:05
Nu. Va fi rezerva lui. Bafta!

Celso
5th August 2011, 18:30
Transferul a cazut!

Xaviesta
5th August 2011, 18:47
Transferul a cazut!

Ce? Cum adica a cazut?:o:

El Pistolero
5th August 2011, 19:28
Simplu. Au si scos aia stirea de pe site. Pe prosport parca citeam ca is ceva probleme cu permisul de munca, acum vad ca ar fi cerut Iancu prea mult iar contractul nu se semnase. Naiba stie, dar ar fi pacat sa rateze transferul.

Iaco
5th August 2011, 20:54
Hehe...v-am zis:happy

Sir. Eko
6th August 2011, 13:22
Gazetto dello Sport are reporting that Wesley Sneijder has been sold to Manchester City for £31million.

Arsenal land £900k kid star Joel Campbell - pe asta il cumparam odata pe saptamana.

Numero Dieci
6th August 2011, 17:32
Gazetto dello Sport are reporting that Wesley Sneijder has been sold to Manchester City for £31million.Arsenal land £900k kid star Joel Campbell - pe asta il cumparam odata pe saptamana.

NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!:h eadbang::headbang::headbang:

Fara el ciuciu scudetto si ajnul asta desi banii sunt buni.

Iaco
6th August 2011, 17:35
Nu cred...astia prin insula ziceau e ca ceva stunt...

Celso
6th August 2011, 17:37
Pantilimon a fost imprumutat la City pt 1 an!

Celso
7th August 2011, 13:24
Fabregas: Aș plăti ca să plec de la Arsenal! Căpitanul renunță la 4m de lire sterline pentru a forța mutarea la Barcelona.

Iaco
7th August 2011, 14:17
Eu nu inteleg de ce tin cu dintii Arsenal de el...nu-i sta capul decat la Barca sa se duca dracului la ei si mai ia si clubul bani frumosi pe el...poate banii oferiti de barca nu sunt asa frumosi:D

Celso
7th August 2011, 14:29
Sincer nici Fabregas nu prea știe ce vrea. I se cam duce cariera dacă tot stă cu capul prin alte părți, anul trecut nu a jucat mai nimic ...cred ca și ăia pe la naționala Spaniei i-au băgat în cap tot felul de prostii...bineînțeles că și Wenger are o mare parte din vină:)).

Cristy RVD
7th August 2011, 14:31
intrebarea mea ar fi: oare Barcelona mai are nevoie de Fabregas ? La ce a aratat Thiago in vara asta, as spune ca nu.

Catalanul
7th August 2011, 15:01
e un capriciu a lui Guardiola, cand ii intra ceva in cap cu greu poti sa-l faci sa inteleaga ceva... si-asa nu prea sta bine el la capitolul transferuri (Hleb, Chigrinsky, Ibrahimovic).

Iaco
7th August 2011, 15:16
Da nici eu nu prea inteleg toata tevatura cu Fabregas...la ce mijlocasi sunt la Barca+ce vin din urma Fabregas nu prea va prinde echipa:D

Sir. Eko
7th August 2011, 19:13
Eu nu inteleg de ce tin cu dintii Arsenal de el...nu-i sta capul decat la Barca sa se duca dracului la ei si mai ia si clubul bani frumosi pe el...poate banii oferiti de barca nu sunt asa frumosi:D

Pentru ca vin aia cu o oferta de 29 de milioane.Cum naiba sa il dea cu atata?Adica Pastore valoreaza 45?Caroll 35 ?Hendeson 20 ?Downing(care eu joc mai bine ca el fotbal ) 20 ?:happy

Nu nu ,sa vina cu 40 de milioane de lire sterline si e ok.

Si Cesc prinde primu 11.Omu ii senzational.


p.s



Fabregas: Aș plăti ca să plec de la Arsenal! Căpitanul renunță la 4m de lire sterline pentru a forța mutarea la Barcelona.

Eu imi sug **** singur,ma filmez ,pun pe youtube daca imi arata cineva clipu in care Cesc a zis asa ceva.

EonLockz
7th August 2011, 19:54
Poftim Eko, tu nu te duci la reprezentanta Ferrari și zici ca mașina te dorește și le oferi 20.000 de Euro? O arzi dubios.

El Pistolero
7th August 2011, 21:51
Se pare ca l-am vandut pe Zhirkov pe 15 mil. la echipa aia din Rusia unde joaca R.Carlos. :D

Celso
8th August 2011, 14:54
John Carew, internaționalul norvegian de 31 de ani, a fost dat afară de la Aston Villa și a fost acontat de formația West Ham.

Sir. Eko
8th August 2011, 23:14
http://img713.imageshack.us/img713/5438/gun1312822749oxladecham.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/713/gun1312822749oxladecham.jpg/)



Arsenal Football Club is delighted to announce that Alex Oxlade-Chamberlain has joined the Gunners on a long-term contract for an undisclosed fee.

Catalanul
9th August 2011, 01:22
Eu citisem ca a costat undeva in jur de 14 milioane €, desi sincer mi se pare o cantitate mult prea mare pentru un pusti de 17 ani.

Iaco
9th August 2011, 08:57
Eu citisem ca a costat undeva in jur de 14 milioane €, desi sincer mi se pare o cantitate mult prea mare pentru un pusti de 17 ani.

E Wenger...e bun pustiu oricum...e de viitor cand va castiga Arsenal titlu in 2035:D:P

Sir. Eko
9th August 2011, 10:56
Cica e Theo Walcott plus tehnica :D .Sa vina un fundas acuma.
Cahill !

Celso
10th August 2011, 17:13
Chelsea dă 30 de milioane de euro pe Alvaro Pereira!

http://www.gsp.ro//usr/thumbs/thumb_500_x_380/2011/08/10/384278-periraa.jpg
Chelsea (http://www.gsp.ro/cautare/tag/chelsea-234.html) vrea să-l înlocuiască pe rusul Yuri Zhirkov, care s-a transferat la Anzhi Makhachkala, cu fostul fotbalist al lui CFR Cluj, Alvaro Pereira (http://www.gsp.ro/cautare/tag/alvaro-pereira-11895.html), iar negocierile se află într-un stadiu avansat.

Sir. Eko
11th August 2011, 12:00
Super jucator Pereira dar nu 30 de milioane.

Nasri a semnat cu City...


"If we sold both Cesc & Nasri we couldn't call ourselves a big club" -Wenger acuma o luna.

Sir. Eko
11th August 2011, 13:00
Shit just got real :

Gunners open Dann talks.

:headbang:

Celso
12th August 2011, 15:55
in sfarsit!

Fabregas a semnat cu Barcelona


http://www.onlinesport.ro/forum/../uploads/modules/news2/77956/fab.jpg

Dupa aproape doi ani de zile, Cesc Fabregas si-a indeplinit in sfarsit visul. Mijlocasul spaniol a semnat un contract cu FC Barcelona, iar sambata va fi prezentat oficial.

sper ca s-a terminat telenovela asta

Iaco
12th August 2011, 16:02
Finally:D

Sir. Eko
12th August 2011, 17:35
well this sucks.

Dytza
12th August 2011, 17:37
In sfarsit!!

Xaviesta
12th August 2011, 17:46
well this sucks.

:drak::drak:

Celso
12th August 2011, 17:47
Pun pariu ca Fabregas o sa mai joaca candva la Arsenal:drak:!

Iaco
12th August 2011, 17:53
Acuma Barca o sa inceapa sa fie ca Arsenal...pretty football...no results:D

Sir. Eko
12th August 2011, 17:57
Da is sigur ca un jucator care in ultimile 2 sezoane (cand cica era plictisit si cu gandu in alta parte) a reusit 71 meciuri – 28 goluri – 36 assisturi ,o sa ii traga in jos.

Iaco
12th August 2011, 18:14
Was a fucking joke...chill...

Sir. Eko
12th August 2011, 18:17
Was a fucking joke...chill...

Hai ba ,pleaca doi dintre cei mai buni jucatori din echipa ,inlocuiti cu unu de 17 ani la care nu pot sa ii tin minte numele si de Ramsey si tu imi zici chill?fuck that man.

Iaco
12th August 2011, 18:19
Pai nu te lua de mine ca Arsene lost the plot...

Sir. Eko
12th August 2011, 18:23
Pai nu te lua de mine ca Arsene lost the plot...

Da totusi,unde m-am luat de tine?

Dytza
12th August 2011, 18:23
Hai ba ,pleaca doi dintre cei mai buni jucatori din echipa ,inlocuiti cu unu de 17 ani la care nu pot sa ii tin minte numele si de Ramsey si tu imi zici chill?fuck that man.

Si au fost multe zvonuri care l-au dat si pe Arshavin plecat.

Sir. Eko
12th August 2011, 18:25
Si au fost multe zvonuri care l-au dat si pe Arshavin plecat.

Stai linistit.

Xaviesta
12th August 2011, 18:28
Stai linistit...ca nu pleaca?

Asta voiai sa zici? :rolleyes:

Sir. Eko
12th August 2011, 18:29
Asta voiai sa zici? :rolleyes:

Tu esti baiat destept :)

Sorin Blaj
12th August 2011, 18:32
Hodgson out de la Liverpool si Fabregas la Barcelona din vara.


Iarasi ? :happy:happy
Parca si vara trecuta a plecat si acum 2 ani .

Pana la urma s-a adeverit!!!

Sir. Eko
12th August 2011, 18:40
Pana la urma s-a adeverit!!!


http://i53.tinypic.com/4hclf5.jpg

Sir. Eko
13th August 2011, 01:48
http://img706.imageshack.us/img706/1065/gun1310992744campbelljo.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/706/gun1310992744campbelljo.jpg/)



Arsenal Football Club has agreed terms with Costa Rican side Deportivo Saprissa to sign teenage striker Joel Campbell.


Aici sunt putin ipocrit,il critic pe Wenger ca tot aduce jucatori de 18 ani,dar pe asta si eu il vroiam la echipa :D ,cred ca a dat o lovitura :ok:

Sir. Eko
14th August 2011, 17:59
His representative has confirmed, Federico Simonian, in statements to RMC: "I spoke with the club and we know that Arsenal are interested in signing him. In the coming days will discuss the best option since Tuesday will be in France to try to negotiate the transfer, "he said. -Lucho Gonzalez

Nu l-am vazut jucand niciodata.


'I can confirm Jadson is wanted by Arsenal,' said Lucescu. 'Now it all depends on him.'

SwedishMafia
14th August 2011, 18:49
citisem pe un site italian,ca arsene ar dori un schimb tevez-nasri.argentineanul vrea sa scape de anglia.:)

melo
14th August 2011, 19:37
citisem pe un site italian,ca arsene ar dori un schimb tevez-nasri.argentineanul vrea sa scape de anglia.:)

Tevez,nici el nu stie ce vrea.

Nadalfan
15th August 2011, 19:21
http://www.prosport.ro/fotbal-extern/campionate-externe/mircea-lucescu-a-confirmat-ca-un-elev-de-ai-sai-il-va-inlocui-pe-fabregas-la-arsenal-totul-depinde-de-el-8623921 Nu e de nivelul lui Cesc sau Nasri dar merge.Totusi daca era sa aleg pe cineva de la Sahtior il alegeam pe Douglas Costa numai ca acesta joaca mai mult aripa.

Sir. Eko
15th August 2011, 20:27
kZrcs-APRvg

Cu astea raman :D

Numero Dieci
15th August 2011, 20:38
citisem pe un site italian,ca arsene ar dori un schimb tevez-nasri.argentineanul vrea sa scape de anglia.:)

Si de aceea il astept cu bratele deschise.

http://img38.imageshack.us/img38/2884/tevezinter.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/38/tevezinter.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Se pare ca se apropie de Inter.

http://translate.google.com/translate?hl=en&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=it&tl=en&u=http://www.tuttomercatoweb.com/inter/%3Faction%3Dread%26idnet%3DZmNpbnRlcm5ld3MuaXQtNTU yOTI

http://www.tuttomercatoweb.com/inter/?action=read&idnet=ZmNpbnRlcm5ld3MuaXQtNTUxOTg

SwedishMafia
15th August 2011, 21:27
inter si real sunt singurele echipe care si-l permit dpdv financiar.asta e tot in vacanta sau se antreneaza cu city?

delaparis
15th August 2011, 21:29
Mai nou e si PSG ... dar nu ne intereseaza :D

mariomax
15th August 2011, 22:48
Cu astea raman :D

:)

Sir. Eko
16th August 2011, 20:04
A plecat si Eboue :(

http://upshizzle.com/pthumbs/large/7791/eboue-the-joker_o_GIFSoup.com.gifp

Celso
16th August 2011, 20:08
bateti in seara asta cu 2-0 si asta e:D ...Arsene a spus ca nu ia jucatori doar ca sa cheltuie banii:evil:, el nu arunca cu banii

asta ar fi bun pt patronii din Liga 1:))

Sir. Eko
16th August 2011, 20:11
O sa jucam la mijloc cu Frimpong-Ramsey-Rosicky :D .

In atac Chamakh,eu nu sunt asa sigur ca ne calificam in grupe.

Celso
16th August 2011, 20:14
se destrama Arsenal?

sa mor de nu e mai rau decat la Dinamo, vand tot si nu cumpara nimic
...pe motivul ca nu vrem sa luam teapa cu vreun jucator:groggy:

sincer, cu lotul asta nu cred ca terminati in primele 4

Sir. Eko
16th August 2011, 20:15
se destrama Arsenal?

sa mor de nu e mai rau decat la Dinamo, vand tot si nu cumpara nimic
...pe motivul ca nu vrem sa luam teapa cu vreun jucator:groggy:

sincer, cu lotul asta nu cred ca terminati in primele 4

Ti-am zis cu Song suspendat,Wilshere rupt ,adica stai ca e rupt si Rosicky.

Pentru meciurile ce vin ,cu LIVERPOOL si UNITED. O sa jucam la mijloc cu :

Lansbury-Frimpong-Ramsey

:happy:happy

Si Wenger a zis ca are prea multi jucatori in lot asa ca nu cumpara pe nimeni:happy

Celso
16th August 2011, 20:16
Concluzia e ca uneori e bine sa ai si un patron gen Gigi Becali:happy.

Andre Ayew to Arsenal?

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01972/Andre-Ayew_1972859c.jpg

melo
16th August 2011, 20:37
Andre Ayew inca nu e jucator de Arsenal, si nici nu va pleca de la OM !

Sir. Eko
16th August 2011, 20:38
Nasri : "I've been very disappointed by the supporters last weekend. I am still an arsenal player but I will certainly leave very soon, it's nearly done.. But I will leave with bitterness and anger in my heart."

just fucking fuck off.

Hai toata lumea !

OI2t736UP54