PDA

View Full Version : Transfer Gossip



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17

dardar_3
11th July 2017, 10:15
Ce ai puisor, te-ai pierdut de mami?

Johnny D
11th July 2017, 12:07
:)) Dardarele, ce echipa nu prinde top 4 anu viitor, daca Liverpool il prinde sigur, hai sa te aud?
Ti-o baga Arsenal sub radical anu viitor, cu tot cu mami. :))
In afara de City nu cred ca termina altcineva peste noi anu asta, asculta la mine, si nici alora nu le va fi usor.;)
Cu United s-ar putea sa ne batem la locu 2, dar nu garantez ca o sa poata, nu mai sunt ce-au fost si nici nu par sa mai fie pe sezonul in curs.
Daca n-au fost instare sa se bata la titlu cat n-au jucat in CL, e greu de crezut c-or sa poata acum cand au mult de tras.

dardar_3
11th July 2017, 12:43
Top 4 e simplu anul asta (poate mai simplu ca anul trecut): City-Liverpool-United-Chelsea (desigur ca nu in ordinea asta). Si asta doar ca Spurs vor juca pe Wembley meciurile de-acasa. Arsenal si Everton vor incurca si ele insa nu-s de top 4 :D

Singura sansa pt UCL anul viitor pt tunari si caramele se numeste Europa League. :happy:D

q.e.d.

Johnny D
11th July 2017, 12:53
Ce bine se distreaza el singur!:)) Ia alege-ti tu 2 echipe de top 4 anu viitor printre care si Liverpool, io-mi aleg alte 2 printre care si Arsenal si care are mai multe echipe in top 4 din alea e baiatu care castiga pariul. Asa ca sa ma distrez si eu, nu doar tu, ce dreku!:D
In caz de baraj, adica daca fiecare nimereste cate una, se face departajarea la Liverpool - Arsenal, ca la golul in deplasare, valoreaza dublu!:)

Pont: sa nu alegi Milanul desi din cate vad, ne cam confunzi cu el.:)) Apropo, daca chiar vrei si ti-a venit mintea la cap, poti linistit sa alegi Arsenal a 2-a echipa ca sa nu risti prea mult, dar eu nu aleg Liverpool nici sa ma tai, nu risc in asa hal niciodata!:)) Ar fi o chestie tare, daca Arsenal si Liverpool ar tremina ambele in top 4, ai castiga pariul indiferent de ce-mi aleg eu pentru ca ambele valoreaza dublu!:happy Nu faci tu d-astea, nu esti atat de dãstãpt.:P

dardar_3
11th July 2017, 13:11
Ionica, faptul ca postez aici nu inseamna ca vorbesc de Milan. Se pare ca tu te legi de faptul ca tin cu Milan. Ai noroc de vreo 6-7 useri care frecventeaza forumul in zilele noastra ca erai de mult spurcat pe-aici :D
Referitor la pariu, mie imi plac oamenii care se tin de cuvant, ceea ce nu e cazul tau :)) Baietii inca te asteapta. :D

Top 4 ales de mine e fix optiunea mea: ca iti place sau nu iti place pur si simplu nu ma intereseaza. :ok:

PS: Get a life. Nu orice discutie se rezuma la cote si pariuri. Iti zic doar pt sanatatea ta. :ok:

Johnny D
11th July 2017, 13:15
Ionica, faptul ca postez aici nu inseamna ca vorbesc de Milan. Se pare ca tu te legi de faptul ca tin cu Milan.
Asta si faptul ca ne confunzi echipa ca si performante si potenta fotbalistica cu echipa ta, deoarece tii cu ea, dar prea tii ca o vezi si la altii, aici bateam eu apropourile. Noi nu suntem Milan, ti-o zic a mia oara, asa ca nu vorbi de noi ca de Milan.:ok:

Top 4 ales de mine e fix optiunea mea: ca iti place sau nu iti place pur si simplu nu ma intereseaza. :ok:
E important sa mai si aiba legatura cu realitatea.

PS: Get a life. Nu orice discutie se rezuma la cote si pariuri. Iti zic doar pt sanatatea ta. :ok:
Uite, pentru sanatatea ta, eu vreau sa te scot din fantezie si sa-ti dau peste nas cu un pariu. Daca nu-l accepti e fix coloana ta vertebrala la care nu tii, ori esti constient ca e fantezie si n-are sens sa te legi de realitatea unui pariu. Nu esti primul pe acest an care nu-si pune gatu unde-si pune vorba, pardon fix optiunea lui.:)

Referitor la pariu, mie imi plac oamenii care se tin de cuvant, ceea ce nu e cazul tau :)) Baietii inca te asteapta. :D
Baietii aia nu sunt gay din cate stiu eu, si unul din ei e minor, nici n-are voie sa fie gay pana peste vreo 8 ani.:))

Xaviesta
11th July 2017, 13:41
Cica James se duce la Bayern imprumut

Cristy RVD
11th July 2017, 13:53
In afara de City nu cred ca termina altcineva peste noi anu asta, asculta la mine, si nici alora nu le va fi usor.;)


esti modest, ma. anul asta va trebui sa se stabileasca doar cine termina la 11 puncte de voi, pe locul al doilea.

probabil veti juca si finala ucl, doar sa nu aveti ghinion.

dardar_3
11th July 2017, 14:57
Cica James se duce la Bayern imprumut

2 ani + o suma obligatorie la finalul lor. Fix cum au facut pt K. Coman.
James vine ca inlocuitor al lui Douglas Costa ce va pleca la Juventus (5m pe 1 an imprumut cu suma de 40m obligatorie dupa anul de imprumut). Cred totusi ca nici la United nu era titular insa la Bayern probabil ca l-a cerut insistent Carleto, columbianul venind la Real cand echipa se afla sub comanda lui.


In Anglia ultimele zvonuri sunt:

- Ilheanacho (City -> Leicester pt 25m lire si o clauza de buy-back)
- Benteke (Palace -> Everton pt 30m de lire)
- Bakayoko (Monaco -> Chelsea)
- Matic (Chelsea -> Inter pt 40m de lire)

- E. Dier (Spurs -> United pt 50-60m lire :)) )
- Perisic (Inter -> Unuited pt 40m lire )

YoNuTzz
11th July 2017, 14:59
ce draq sa faci cu Dier...

ps: bravo lui James...mai bine ptr el ca nu vine in Premier League...mi-l imaginam flop ca pe di maria.

Eddy DoubleD
11th July 2017, 16:28
In Anglia ultimele zvonuri sunt:

- Ilheanacho (City -> Leicester pt 25m lire si o clauza de buy-back)
- Bakayoko (Monaco -> Chelsea)


Astea se vor face + Cork de la Swansea la Burnley pentru 10 mil.

phife
11th July 2017, 16:43
:)) Dardarele, ce echipa nu prinde top 4 anu viitor, daca Liverpool il prinde sigur, hai sa te aud?
Ti-o baga Arsenal sub radical anu viitor, cu tot cu mami. :))
In afara de City nu cred ca termina altcineva peste noi anu asta, asculta la mine, si nici alora nu le va fi usor.;)
Cu United s-ar putea sa ne batem la locu 2, dar nu garantez ca o sa poata, nu mai sunt ce-au fost si nici nu par sa mai fie pe sezonul in curs.
Daca n-au fost instare sa se bata la titlu cat n-au jucat in CL, e greu de crezut c-or sa poata acum cand au mult de tras.

Cu cine ma? Cu lacazette? Hai ma..
V-am spus ca circu a fost ieftin, james la bayern - iau si astia in sfarsit ucl..
E prea putere omul

Nadalfan
11th July 2017, 16:49
James la Bayern...10 mil acum si inca 35 peste 2 ani. Euro nu lire...Pai bine ma Pereze, pe Morata nu-l dai la Man United pe 90 mil si pe James il dai pe 45????Cam cat de muist sa fii? Si cam de prosti sa fie Mourinho si Woodward sa nu il ia pe James la banii astia? Cum ma, 45 mil? Noi vrem sa dam 40 mil de lire pe Ivan fucking Perisic...Care e la fel de liniar ca jucator precum Florentin Dumitru...

Eddy DoubleD
11th July 2017, 17:05
Toata lumea stie ca e o diferenta majora intre afacerile care se fac cu un club britanic vs un club din orice alta tara.

Xaviesta
11th July 2017, 18:37
Da... Surprinzator de proasta afacere a facut Perez.

A.Puscas
11th July 2017, 18:38
James la Bayern...10 mil acum si inca 35 peste 2 ani. Euro nu lire...Pai bine ma Pereze, pe Morata nu-l dai la Man United pe 90 mil si pe James il dai pe 45????Cam cat de muist sa fii? Si cam de prosti sa fie Mourinho si Woodward sa nu il ia pe James la banii astia? Cum ma, 45 mil? Noi vrem sa dam 40 mil de lire pe Ivan fucking Perisic...Care e la fel de liniar ca jucator precum Florentin Dumitru...

Stai ca se zice de Martial ca e pe duca, suna echipele pt imprumut dar astia nu vor sa-l dea decat definitiv daca e, pe.....30 mil, ceva de genul, sa mai atenueze din sumele date pe transferuri.

Ai dat nspe mil pe el, si dupa un sezon mai slabut in care a si fost ignorat de antrenor....il dai pe 30 mil.

Si dai 45-50 pe Perisic care e limitat si are si 29 ani.

Because fuck logic.

A.Puscas
11th July 2017, 19:19
Toata lumea stie ca e o diferenta majora intre afacerile care se fac cu un club britanic vs un club din orice alta tara.


Pana la urma prost e ala care da, nu ala care cere.....dar stiu si muistii aia din alte campionate ce bani se invart prin Anglia in zilele astea, de-aia un jucator costa din start premium pentru echipele de aici. Ridicol.

Oricum, Perez un mare jeg.....pentru United era cu 50% cel putin mai scump, la Bayern il dai de-a moca.
Sa-i crape pofta de De Gea toata viata, limbric ambulant....80 de mil sau dispari.

phife
11th July 2017, 19:32
James e in top 30 jucatori world wide.
Daca nu s-ar accepta legea cerere-oferta in anglia ar fi game over pt fotbal. Oricum daca voi credeti ca realu a primit bani mai putini pentru ca au ales ei asta sunteti pe langa realitate, il doar pe perez in pl daca da man utd 55 sau bayern 45. Nu a existat oferta oficoala din partea englezilor, de aia nu a ajuns pe nicaieri.

A.Puscas
11th July 2017, 19:54
Ba, ma lasi?

Il doare pe Perez in **** de 20-25 mil in faza finala, da, ai dreptate....nu e aia problema. Problema e ca are boala pe United, de la deal-urile lui Beckam/Ronaldo, la faza cu De Gea de acum 2 ani.

Ne-a cerut 90 mil pe Morata, ce naiba.

A.Puscas
11th July 2017, 20:11
Pai noi am dat vreo 7 mil lire pe Falcao, plus salariul platit pe un an. Vreo 15 mil in total, pentru Falcao cadavrul, varianta imediat urmatoare rupturii de ligamente si pauzei de 1 an.

Pe un an...

Crezi ca nu echivalam oferta bavarezilor, in cel mai rau caz(sa nu zic plusat, ca e inteles de la sine ca aia se intampla)? Doar ca noi avem alt pret la jucatorii Realului....

phife
11th July 2017, 20:30
neah, eu nu cred *****urile astea, sunt doar business. morata e 90m pentru oricine probabil. hai sa fim seriosi si sa o gandim in termenii realitatii noastre, daca iti vine o oferta pe un jucator de x milioane euro si una de x+10 MILIOANEEE! euro nu o sa o refuzi din start pe a doua. ca-s bani foarte multi, sunt bani multi si pentru real - isi platesc academiile, cluburile in feeding si tot asa ani buni cu suma asta, un motiv tampit ca orgoliul nu o sa stea in calea a 10 milioane de euro.
a, ca in cazu unei oferte egale poate, poate refuza una e o chestie. da' si aia ramane pe undeva la latitudinea jucatorului si nu vrei sa te pui in situatia in care refuzi o oferta de la un club unde jucatorul vrea sa plece si accepti una de la un club unde nu esti sigur de asta ca s-ar putea sa pice afacere.

messi19
11th July 2017, 20:34
Pana la urma prost e ala care da, nu ala care cere.....dar stiu si muistii aia din alte campionate ce bani se invart prin Anglia in zilele astea, de-aia un jucator costa din start premium pentru echipele de aici. Ridicol.

Oricum, Perez un mare jeg.....pentru United era cu 50% cel putin mai scump, la Bayern il dai de-a moca.
Sa-i crape pofta de De Gea toata viata, limbric ambulant....80 de mil sau dispari.

pai stai sa inteleg si eu. tu ce vrei, sa luati cateva sute de milioane pe sezon, sa stricati piata transferurilor, ca asa vor muschii vostri, dar totusi, sa nu vi se ceara prea multi bani, cand nu mai vreti. ati vrut sa coste 50-60 mil niste jucatori gen Stones sau Martial, acuma suportati.

A.Puscas
11th July 2017, 20:40
Ala era fapt divers, la remarca lui Eddy ca afacerile se fac diferit in Anglia fata de restul lumii...
Ca si cum tot ce ii in Anglia e idiotenie, si regulile is FIX la fel si in restul lumii, doar ca aia is destepti. Si nu-i deloc asa..

Ma durea fix in cot de 60-65 mil pe James, nu doream sa-l luam ieftin. It's United, banii sunt irelevanti intr-o oarecare masura. Ma doare ca PLEACA IEFTIN LA ALTA ECHIPA, cand dupa toate sursele, noi ofeream mai mult spre mult mai mult.

Eddy DoubleD
11th July 2017, 21:57
Burnley l-a confirmat pe Cork de la Swansea https://twitter.com/BurnleyOfficial/status/884846805355298817

YoNuTzz
11th July 2017, 22:06
eu cand v-am zis ca united trebuie mereu sa plateasca cu cateva zeci de milioane mai mult ptr orice jucator.
cel mai nou exemplu: james...

bayern si juve cumva mereu cumpara ieftin. ce au in comun...nu-s din anglia

Eddy DoubleD
11th July 2017, 22:20
Zeiler a plecat de la Leicester la Stuttgart https://twitter.com/LCFC/status/884854154795122689

miril
11th July 2017, 22:33
Iata cum stau lucrurile, de fapt. Dar ce conteaza, suporterii se bucura, oricum, indiferent de situatie, transferurile sa intareasca echipa favorita, asta-i lucrul cel mai important. Ca la targul de vite!

Premier League clubs are hurtling towards bankruptcy due to chronic overspending, according to a new report by financial analysts Vysyble-Some Premier League clubs will go to the wall, warns new financial report

Premier League clubs are hurtling towards bankruptcy due to chronic overspending, according to a new report by financial analysts Vysyble.

The report also claims the long-term implications of those losses could be a breakaway by the league’s biggest clubs and the creation of a European Super League.

Titled ‘We’re so Rich it’s Unbelievable’, the document is based on the accounts of all Premier League clubs between 2008/09 and 2015/16, the last season for which data is available.

Based on the principle of “economic profit” – the difference between revenue and costs, including the so-called “opportunity of cost” of not doing something else with your money – the report claims Premier League clubs lost £2bn in eight years.

One of the report’s co-authors, Roger Bell, said: “Financially, football is failing. Britain’s biggest football clubs are spending much, much more than they are making.

“The Premier League, and its executive chairman Richard Scudamore, should be very worried.

“Our analysis shows clubs are losing a record £876,700 every single day. Despite TV bringing in huge amounts of cash every year, it does not meet the many millions spent on players’ wages.

“Clubs needs to face reality about their dire financial situation before they can’t afford to pay the bills and some go to the wall.”

This stark warning runs counter to most recent analyses of the Premier League’s financial health, with many experts pointing to restrictions on excessive spending introduced after Portsmouth’s collapse in 2012 and the gravity-defying rise in broadcast revenues.

But Vysyble’s John Purcell told Press Association Sport he and Bell disagree with the view that football clubs are better run now than they were a decade ago.

“Most of them are spending a lot more than they’re taking in,” said Purcell.

“Across the league, clubs are losing £8.80 for every £100 they bring in, and that’s based on 2015-16. I suspect it will be more like £12-13 now. The game is facing massive financial and structural risk.”

Purcell said only five clubs made an economic profit in 2015/16, the worst performance since 2012/13, with Chelsea and Manchester City accounting for more than half of the league’s total losses over the report’s eight-year period.

The report’s findings, however, will raise eyebrows among many fans, as it ranks relegated Norwich City ahead of champions Leicester City in its ‘Profitability Index’ for 2015/16 and notes that Blackpool managed five straight years in profit as they plummeted down the league pyramid.

The report does, though, commend Burnley for their sustainable approach, point out that Leicester managed the rare feat of making a profit while winning the league and say Spurs are the most profitable club since 2008.

The real crunch for the Premier League, according to Bell and Purcell, will come when the 70 per cent three-yearly increases in domestic TV rights dry up.

Purcell said: “We’re getting to the point where the cycle of ever bigger domestic TV deals is unsustainable.

“I think we’ve had seven renewals since 1991 and they work to a formula – if we follow the trend, the next deal will have to clear £8billion.

“I don’t think there is any way BT or Sky can commit to that kind of money. OK, you can put on more live games, and we’ve seen that trend already, but ultimately dilutes the product.

“I suspect we are heading towards a European Super League where the new breed of owners, many of them from North America, can organise the type of league they know and understand: fixed squads, salary caps, big TV events.

“That is when I think the likes of Amazon, Google and Facebook would get interested in football rights.”

Bell added: “The EPL was formed to gain increased monies from broadcasting. There is nothing to stop the top six or seven clubs breaking away and joining forces with other top clubs from Italy, Spain, Germany etc, forming a European Super League and negotiating a Europe-wide or even global TV deal for many, many billions of pounds.”

Press Association Sport has asked the Premier League for its response to the survey.

http://www.benchwarmers.ie/football/some-premier-league-clubs-will-go-to-the-wall-warns-new-financial-report/125624/#.WWUkdIiGP-g

YoNuTzz
11th July 2017, 22:53
si macar daca faceau performanta sportiva...
dar nici una nu se ridica nici la 30% din bayern, real sau barca.

miril
11th July 2017, 22:59
Ca bine le spui. Intotdeauna stii sa gasesti esentialul.

YoNuTzz
11th July 2017, 23:02
in privinta asta stii bine ca am dreptate..

bayern munchen este un exemplu de club imens, perfect condus, care face performanta incredibila cu bani putini...

nu cred ca au dat niciodata mai mult de 40 de milioane de euro pe un jucator...si uite ce performante fac...

miril
11th July 2017, 23:14
Stiam ca ai inteles ce vreau sa spun. Bayern este un club care invinge mai intotdeauna in ciuda unei concurente acerbe. Fericirea este generala, acolo, caci toate cluburile ies in castig in Bundesliga. Bayern castiga titluri, restul castiga din transferuri. Ca si in Spania, de altfel.

phife
11th July 2017, 23:29
miril, ia combina sa iesi mai usor.
daca s-ar aplica rigorile (absolut normale) financiare si administrative din bundesliga peste tot in fotbal ai avea tot 50 de ani distanta de un trofeu doar ca-ti palpita inima mai rar.

miril
12th July 2017, 00:13
Phife, te invidiez ca ai o inima bine temperata de spiritul dreptatii din fotbalul german. Tic-tac, tic-tac si tot asa regulat. Fara palpitatii, fara fibrilatii, fara.

Eddy DoubleD
12th July 2017, 00:59
Ultimele zvonurile ale zile ii privesc pe Stoke. Se pare ca pana la urma s-au inteles la transferul permanent a lui Indi de la Porto. Si e posibili sa negogieze inca imprumutul lui Zouma, de care si WBA sunt interesati.

phife
12th July 2017, 07:24
Si eu invidiez spiritul tau ludic si capacitatea de a alerga -inca- dupa fluturi.

miril
12th July 2017, 09:05
Daca asta inseamna ca imi exprim critica despre evolutia fotbalului actual la nivel inalt dar si in general si unde jocurile sunt deja facute de:
1.sponsori agresivi, cu statut indoielnic in unele cazuri,
2.de procuratori rapaci, care alearga dupa advantaje nesimtite,
3. de cluburi sustinute masiv prin imprumuturi de la banci in ciuda unora datorii de sute de milioane de euro, in tari unde somajul este de peste 25%,
4. de patroni de cluburi, cu un trecut dubios si de origine din tari unde dictatura si coruptia sunt la ordinea de zi
5. de contracte discriminatorii de transmiterea televizata a meciurilor, unde pestii cei mari isi iau grosul sau, in cazul Premier League, contracte cu sume nejustificat de mari care cauzeaza inflatia de preturi la vanzare de jucatori intre cluburi si nu in cele din urma,
5. de forurile conducatoare ale fotbalui european si international, unde coruptia a fost deja dovedita si sanctionata dar continua ca si mai inainte.

Daca da, asta insemna sa alerg dupa fluturi, atunci admit ca prefer sa alerg dupa ei decat sa alerg dupa muste cu speranta ca poate prind vreo plevusca ca sa ma simt bine, un pic, ca suporter. Poti sa spui ce vrei si sa crezi ce vrei dar fotbalul de astazi este mai corupt ca niciodata si jocurile cu bilele "calde" se perpetueaza previzibil cu aceeasi actori, cu aceeasi profitori. Se practica fake football, cu alte cuvinte. Parerea mea.

Johnny D
12th July 2017, 09:08
esti modest, ma. anul asta va trebui sa se stabileasca doar cine termina la 11 puncte de voi, pe locul al doilea.
Fii sigur ca voi nu veti termina peste noi, daca e ceva sigur, asta e.
N-aveti cohones sa puteti juca 2 competitii tari simultan.;)

Cu cine ma? Cu lacazette? Hai ma..
Nu atacul e la noi problema, ci mijlocul care-si va reveni anu asta - Wilshere. N-ai de unde sti tu d-astea.;)

YoNuTzz
12th July 2017, 09:49
psg l-a deturnat pe alves de la city.

A.Puscas
12th July 2017, 10:11
Zlatan Ibrahimovic is reportedly set to sign a new Manchester United deal after astounding the club’s medical staff by his recovery from injury.

The Swede suffered a serious knee injury in the Red Devils’ Europa League win over Anderlecht in April and was expected to be out of action for the rest of the year.

But according to the Sun, the 35-year-old is well ahead of schedule following surgery and could be fit again by October - when he could sign a short-term deal with the club until the end of the season.

La asta chiar nu ma asteptam.


Liverpool ducand lipsa de jucatori de atac, il doresc pe Angel Correa de la Atletico. Nu cred ca il lasa aia usor, avand interzis la transferuri.

Eddy DoubleD
12th July 2017, 16:21
Palace l-a imprumutat pe Loftus Cheek de la Chelsea.

Nadalfan
12th July 2017, 20:01
Morata s-ar putea sa ramana la Real.
Auba s-ar putea sa se duca la Chelsea daca dau astia 70mil pe el.

Eddy DoubleD
12th July 2017, 20:04
Chelsea daca da 70 mil, poate sa ia pe oricine dintre Auba, Morata si Belotti. Problema e daca vor sa dea.

Johnny D
12th July 2017, 20:42
No, n-a plecat Alexis?:)

Eddy DoubleD
12th July 2017, 20:57
Evident ca a plecat...


..in vacanta.

Eddy DoubleD
12th July 2017, 22:26
Januzaj s-a transferat de la United la Sociedad.

phife
13th July 2017, 00:33
Fii sigur ca voi nu veti termina peste noi, daca e ceva sigur, asta e.
N-aveti cohones sa puteti juca 2 competitii tari simultan.;)

Nu atacul e la noi problema, ci mijlocul care-si va reveni anu asta - Wilshere. N-ai de unde sti tu d-astea.;)

Vrei sa te faci iar de ras, np, ti-am zis de anu trecut ca policlinica ambulanta ala e terminat, daca vrei sa vezi si anu asta cum creste iarba..

Eddy DoubleD
13th July 2017, 00:57
Bah Johnny, taci in plm, ca iar terminam sub toti daca nu-ti tii gura aia spurcata :))

dardar_3
13th July 2017, 09:11
Everton vrea sa-l aduca pe Benteke in locul lui Lukaku. Barkley n-a facut deplasarea in Tanzania. Sper sa plece indolentu lu peste prajit. :D

Johnny D
13th July 2017, 09:48
Vrei sa te faci iar de ras, np, ti-am zis de anu trecut ca policlinica ambulanta ala e terminat, daca vrei sa vezi si anu asta cum creste iarba..

Bah Johnny, taci in plm, ca iar terminam sub toti daca nu-ti tii gura aia spurcata :))

Ce ba baieti, va doare capu? De sus ne uitam la Liverpool, ca de obicei.
Asa le facem cu mana din avion doar ca ma tem distanta sa nu fie prea mare sa nu ne vada!:))


Degeaba fac baetii liverpuleni gargara, daca nu-i tine de-un pariu, asta e tot ce e, gargara, nimic real.:cool:


PS: Auzi la el, sub toti. Pai ce, MU e nimeni? Chiar asa a ajuns sa nu mai faca parte nici macar din grupul "toti"!? Mai Eddy, mai!:))

YoNuTzz
13th July 2017, 12:20
Tiemoue Bakayoko set for £40 million Chelsea transfer

2 francezi - kante si bakayoko la mijloc - not bad.

dardar_3
13th July 2017, 13:22
Asta inseamna ca Matic va pleca (United sau Inter). Marea problema a lui Conte o sa fie ca sistemul lui de 3-5-1-1 nu functioneaza la fel daca adversarul joaca tot cu 3 fundasi centrali. Se pare ca si Aubemayang e aproape de Chelsea insa nu e nimic concret.

In alta ordine de idei, Swansea a refuzat o oferta de 40m de lire pt Siggy de la Everton. Cred totusi ca se vor intelege pana la urma. :D

YoNuTzz
13th July 2017, 13:27
la preturile din anglia siggy valoreaza vreo 75 :))

Eddy DoubleD
13th July 2017, 14:15
Siggy n-a plecat cu echipa in US. Sigur va ajunge la Everton zilele astea.

Eddy DoubleD
13th July 2017, 14:58
Brighton l-a luat pe Suttner de la Ingolstadt.

Enner Valencia a plecat de la West Ham la Tigres.

Eddy DoubleD
13th July 2017, 17:20
Walker la City pentru 50 mil; examen medical maine

YoNuTzz
13th July 2017, 17:40
opa..incepe sa vanda si tottenham, granzilor.

Johnny D
13th July 2017, 22:24
Tocmai si-au vandut minuscula sansa sa ramana in fata lu Arsenal si anu asta. Sa conserve maiestria unica in istoria ultimelor decenii.:D

Eddy DoubleD
14th July 2017, 02:12
Chalobah confirmat de la Chelsea la Watford, transfer permanent

A.Puscas
14th July 2017, 12:12
Tottenham il da pe Walker, nu si pe Dier. United se reprofileaza catre Nainggolan.

Ce ziceam acu' cateva saptamani, cu Lindelof in lot sunt muuuult prea multi fundasi centrali cu pretentii de PT, se pare ca si celelalte echipe vad chestia asta si incep sa se intereseze. WBA ii vor la pachet pe Smalling si Jones.

De Gea la Real iar devine o actualitate, cica dau 60 mil jegosii....:happy:happy:happy. Good luck with that, sper sa nu fie prosti astia din conducere, daca il dai, o faci in termenii tai.



Naby Keita aproape de Liverpool. Probabil o sa dea vreo 60 mil pe el.

YoNuTzz
14th July 2017, 12:33
daca as fi in locul lui united le-as cere 80 pe de gea nemernicilor de la real.

Eddy DoubleD
14th July 2017, 17:33
Walker oficial la City https://twitter.com/ManCity/status/885869309549051905

Eddy DoubleD
14th July 2017, 22:13
Kaputska a fost imprumutat de Leicester la Freiburg.

Eddy DoubleD
15th July 2017, 16:11
Robertson la Liverpool pentru 8 mil. Pare ca si facut. Un transfer bun, considerand ce bani se invart zilele astea.

Eddy DoubleD
15th July 2017, 17:20
Man City l-a cumparat pe Douglas Luiz (19 ani) si l-a imprumutat la Girona.

Eddy DoubleD
15th July 2017, 18:42
Bakayoko oficial la Chelsea https://mobile.twitter.com/ChelseaFC/status/886247745434136576

Johnny D
15th July 2017, 20:24
Robertson la Liverpool pentru 8 mil. Pare ca si facut. Un transfer bun, considerand ce bani se invart zilele astea.

Ce bai, vor sa-si faca si echipa de snooker pe cluburi? Nu stiam ca snooker-ul se joaca asa!:))

Eddy DoubleD
16th July 2017, 02:24
Nolito va pleca la Sevilla, dupa ce cluburile s-au inteles la bani.

Zouma isi va prelungi contractul cu Chelsea si va pleca imprumut la Stoke.

dardar_3
16th July 2017, 17:05
Walker oficial la City https://twitter.com/ManCity/status/885869309549051905

Daca ii iau si pe Bertrand si pe Alexis ati belit-o sa ma ierti :D

Johnny D
17th July 2017, 07:37
City oricum cred ca anu asta e favorita la PL, noi ne batem de la locu 2 in jos, ca de obicei. Cu sau fara Alexis. In acest moment nu cred ca terminam sub locu 3, de obicei dupa o calsare pe 4 urmeaza una pe 3 sau 2, dupa una pe 5 in premiera... cine stie!:D Este absolut normal tot o data la 2 sezoane sa-ncerci sa ataci titlul, chiar daca nu reusesti sa-l iei. Nu poti da maxim si-n CL si-n PL 2 ani la rand. Acum nu mai avem CL...:rolleyes:
Sincer sa fiu asteptam demult sa jucam in EL, sa ne mai destindem si noi un pic, prea cu stres de optimi CL. Asa... totul e la indemana, ne distram.:)

cr7luci
17th July 2017, 09:41
City oricum cred ca anu asta e favorita la PL, noi ne batem de la locu 2 in jos, ca de obicei. Cu sau fara Alexis. In acest moment nu cred ca terminam sub locu 3, de obicei dupa o calsare pe 4 urmeaza una pe 3 sau 2, dupa una pe 5 in premiera... cine stie!:D Este absolut normal tot o data la 2 sezoane sa-ncerci sa ataci titlul, chiar daca nu reusesti sa-l iei. Nu poti da maxim si-n CL si-n PL 2 ani la rand. Acum nu mai avem CL...:rolleyes:
Sincer sa fiu asteptam demult sa jucam in EL, sa ne mai destindem si noi un pic, prea cu stres de optimi CL. Asa... totul e la indemana, ne distram.:)


Johnnica,tu esti un FAIL NOSTRADAMUS.Nimic nu s-a intamplat din toate profetiile care le-ai spus.Parerea mea e s-o lasi mai moale.Te-ai facut de ras.Mai ai tupeu sa spui atatea dupa ce ca ai zis ca ne-o sugi la toti daca Liverpool o sa fie peste Arsenal in clasament,in sezonul ce a trecut?Nici macar nu te-ai tinut de promisiune.Parerea mea e sa-ti vezi de treaba si nu mai te mai dai clarvazator fiindca iasa pe dos mereu ceeace spui. :)

Un sfat prietenesc.Eu,de exemplu,nu stiu ce evolutie o sa aiba United si pe ce loc se claseaza...nu stiu ce parcurs o sa avem in Champions League...nu stiu nimic...nu stiu daca Lukaku va straluci..nu stiu absolut nimic.Tu le stii pe toate.

Or fi parintii tai Nostradamus si Baba Vanga insa la tine nu s-au transmis capacitatile astea.Mai degraba esti ca un politician care promite si minte mult. :)):happy:))

GGMU !!! :)

YoNuTzz
17th July 2017, 09:52
johnny, adevarul este ca ai spus de o gramada de ori de ex, ca tottenham nu va termina 2 ani in fata lui arsenal, si uite ca s-a intamplat.
nu inteleg de ce esti atat de increzator in conditiile in care ati terminat pe 5

crede-ma...nu sunteti chiar in situatia lui juventus in italia :))

Johnny D
17th July 2017, 11:42
Pai acu 2 ani a terminat in fata noastra? Nu, e primul an.:)
Nu as fi zis ca nu termina 2 ani la rand in fata noastra daca am fi fost in CL acum, aveau sanse bunicele ca ei ies rapid iar!:))
Dar noi fiind in EL vom avea in premiera forte proaspete pt PL, cum n-am avut pana acu de zeci de ani in care chiar si asa am terminat in "Big 4"!;)


Oricum, departe de minte gandul sa jignesc pe cineva. Fiecare are sansa lui pana la urma.:ok:
(Asa mica cum o fi cumparativ cu Arsenal, anul asta.:D)


Veti vedea cu totii ce mult a insemnat absenta lu Wilshere din echipa. Nu intamplator fix acum am dat-o de gard cu clasamentu cand a fost trimis la plimbare - din startul sezonului m-am lamentat vis-a-vis de asta. Ce are Wilshere pt Arsenal nu se poate masura in indici, statistici, matematici si alte kkturi d-astea, ci in suflet. Cu el, echipa are suflet, fara el... pwla. Are ceva totusi, locu 5 cu felicitari.

phife
17th July 2017, 11:48
Vorbim despre viitorul jucator al sampdoriei, nu?

Johnny D
17th July 2017, 11:49
Pe la 37 de ani... posibil.


Wenger e prost de rupe daca-l vinde. Omul ala iti da aripi ca si coechipier, e un focar de iubire si sacrificiu pt Arsenal!
Daca esti coechipier cu el si te apropii de el, imediat iti baga injectie in cur si dai randament dublu!;)


Anu asta care a trecut in afara de Alexis care are propria lui motivatie salbatica, toti au fost niste lesinati, toti de la mijloc si de-aia echipa a fost mediocra de-a dreptul. Mijlocul nostru sufera fara Wilshere, sufera grav si cronic. De era Wilshere acolo nu-ti dadea Bayern cu terenu-n cap tur-retur, de asta sunt absolut convins. Ii culegea de pe jos pe lesinatii aia si facea din ei macar obstacole nu doar jaloane pt nemti.


Asta face un lider! Chiar daca nu e cel mai bun din echipa, e cel mai bun pentru echipa.;) Un mic Gerrard al nostru, n-ai cum sa-l vinzi daca esti cu toate acasa. Ce-am facut noi insa e sa ne dam Gerrard-ul imprumut la panarame de echipe, bine ne sade, as zice ca am scapat ieftin cu locu 5.

dardar_3
17th July 2017, 13:32
:)) Wilshere nu a avut cojones sa se impuna la Bournemouth si Jhonny viseaza la cai verzi pe pereti. Eu zic sa schimbi posterul de pe usa cu altu' :D

cr7luci
17th July 2017, 15:28
Johnny...nu vrei sa te convertesti la United ? :)
O sa fi fericit...promit :)

ggmu ! :)

Eddy DoubleD
17th July 2017, 17:00
WBA l-a imprumutat pe fundasul central egiptean Hegazy https://www.wba.co.uk/news/2017/july/albion-complete-hegazi-loan-deal/

Eddy DoubleD
17th July 2017, 19:01
Everton l-a luat pe Cuco Martina https://twitter.com/everton/status/886976840170184706

Koeman & Cuco, friends forever :))

phife
17th July 2017, 21:09
my boy lucas leiva (finally) left. 5 bete de la lazio. la lazio fotbalistii mor frumos.

Eddy DoubleD
17th July 2017, 21:47
Cine mai joaca acum fundas central? :))

phife
17th July 2017, 21:57
vesnicii: sakho, skrtel (au, a plecat, np il repatriem), lovren, matip...
e nevoie urgenta de fundas central, noi alergam dupa jean claude si unul dintre cei 1000 de keita si la propriu si la figurat cu bani cu care luam 2 james.

hart la west ham.

dardar_3
17th July 2017, 23:11
Sakho nu va mai juca pt Liverpool cat timp e Klopp. Fundas central poate juca si Milner, prietenii stiu de ce :D

PS: Palletta, Zapata si Gomes sunt de vanzare. :))

A.Puscas
17th July 2017, 23:13
Avem noi vreo 6 Reivane, ai de unde alege. :))

Johnny D
18th July 2017, 07:50
:)) Wilshere nu a avut cojones sa se impuna la Bournemouth si Jhonny viseaza la cai verzi pe pereti. Eu zic sa schimbi posterul de pe usa cu altu' :D

Nu e pe usa, e in suflet si e greu de schimbat.:) La un moment dat l-a vrut si Barcelona si dupa o accidentare sa-l dai la aia... jalnic management.


Johnny...nu vrei sa te convertesti la United ? :)
O sa fi fericit...promit :)

ggmu ! :)

Noi suntem prieteni Lucica indiferent de ce se-ntampla.;) De cand ai venit pe forum s-a intamplat asta, toleranta ajunge mult.

Eddy DoubleD
18th July 2017, 17:18
West Ham l-a imprumutat pe Hart https://i.redd.it/kdfyi6300daz.jpg

Eddy DoubleD
18th July 2017, 18:06
Crystal Palace il va lua pe Jairo Riedewald de la Ajax (9 mil).

Manquillo va semna cu Newcastle, venind de la Atl Madrid (anul trecut a fost imprumutat la Sunderland).

Eddy DoubleD
18th July 2017, 20:58
Stoke si West Ham s-au inteles la ~ 24 mil pentru Arnautovic. Banuiesc ca restul e o formalitate, tinant cont ca Arnie vrea sa plece.

Eddy DoubleD
19th July 2017, 15:58
Leicester l-a confirmat pe Jakupovic https://twitter.com/LCFC/status/887582854586273794

Eddy DoubleD
19th July 2017, 17:38
Newcastle l-a confirmat pe Jacob Murphy https://twitter.com/NUFC/status/887669660631674881

Eddy DoubleD
19th July 2017, 20:29
Chelsea s-au inteles in sfarsit cu Real pentru Morata. DiMarzio zice ca suma e undeva pe la 80-85 mil.

El Pistolero
19th July 2017, 20:37
E 99% facut transferul. E bun Morata, dar nu stiu cat de bine o sa prinda in PL. Sper sa fie ok. Oricum sunt putini atacanti centrali buni pe piata disponibili in aceasta vara.

phife
19th July 2017, 21:02
si morata era cam cel mai slab.

Eddy DoubleD
19th July 2017, 22:30
Chelsea s-au inteles in sfarsit cu Real pentru Morata. DiMarzio zice ca suma e undeva pe la 80-85 mil.

De fapt cica suma initala e undeva sub 60 mil. O **** mare data de Real lui United :))

YoNuTzz
20th July 2017, 02:37
cam scump daca e pe la 80 de milioane...

ptr premier league lukaku e peste morata...

hmm, deci sez trecut echipele si-au luat antrenori: pep, mourinho, conte...acum isi iau atacanti: lacazette, lukaku, morata...

interesant

Johnny D
20th July 2017, 07:09
E 99% facut transferul. E bun Morata, dar nu stiu cat de bine o sa prinda in PL. Sper sa fie ok. Oricum sunt putini atacanti centrali buni pe piata disponibili in aceasta vara.

Tittlul n-o sa-l ia sigur la primul sezon, mai degraba locu 11.:D

dardar_3
20th July 2017, 09:36
Se pricepe Ionica la pronosticuri mai ceva ca Pele :))
Morata e ideal pt jocul lui Conte. Transfer excelent! :ok:

PS: #milanbelotti :D

jo27
20th July 2017, 12:15
Se pricepe Ionica la pronosticuri mai ceva ca Pele :))
Morata e ideal pt jocul lui Conte. Transfer excelent! :ok:

PS: #milanbelotti :D

Rizi tu, dar omul aproape a cistigat citeva zeci de milioane, de citeva ori, la pariuri.

Johnny D
20th July 2017, 12:49
Tocmai azi am castigat 10, in total am 100 acum, te invit pe sectiunea de resort sa verifici.:)

Se pricepe Ionica la pronosticuri mai ceva ca Pele :))
Morata e ideal pt jocul lui Conte. Transfer excelent! :ok:

PS: #milanbelotti :D
Ultima data cand au jucat in CL, de fapt in Europa ca nu jucasera nicaieri anu trecut, au terminat pe 11. Pushlamale in toate regula.:) Nu pot face fata sa ia si titlu in PL, sa ajunga departe si-n CL, logica primara de copil de generala iti spune asta, nu-ti trebuie nu stiu ce cunostinte.:)

dardar_3
20th July 2017, 13:26
Locurile 1-7 (practic cele mai bune echipe din EPL) sunt angrenate in competitii europene. Deci anul viitor castiga titlul Southampton sau Bournemouth conform previziunilor lu Ionica. :ok:

@jo: poate sa castige sute de milioane... pt mine pariurile sunt o boala care e greu de controlat si e doar o chestiune de timp sa ii pierzi...

Johnny D
20th July 2017, 14:17
Locurile 1-7 (practic cele mai bune echipe din EPL) sunt angrenate in competitii europene. Deci anul viitor castiga titlul Southampton sau Bournemouth conform previziunilor lu Ionica. :ok:

Pai numa celsocul a fost praf si Liverpool, si doar cand au jucat in CL, in EL s-au mai descurcat cumva. Iar noi pentru prima data nu jucam in competitia care consuma cele mai multe energii, anu asta ia titlu City, Arsenal sau United, fix in ordinea asta ca si sanse! Sa ma cauti dupa campionat.;)
Echipele din Manchester sunt cele mai bune in a dramui 2 competitii dure aproape la acelasi nivel, ele fac exceptie de la regula.


Bine ca si celelalte echipe au sanse, inclusiv nou promovatele cum bine am vazut acu 2 ani, dar atat de mici de nu merita mentionate in acest moment.

dardar_3
20th July 2017, 15:33
------------Curtois---------------
------Rudiger---D.Luiz---Azpi------
Moses---------------------M.Alonso
-------Bakayoko----Kante---------
Pedro---------------------Hazaard
-----------Morata-----------------

Rezervele lui Chelsea sunt: Caballero, Zouma, Cahill, Fabregas, Matic, Willian, Michy, D.Costa.
Probabil va mai veni un fundas central, unul lateral si un mijlocas daca pleaca Matic la Juventus. Costa 6 luni va juca pt Chelsea intrucat Atletico are interzis la tranferuri.

Lotul lui Chelsea e peste cel al lui Arsenal, cu tot cu Alexis, Ozil si Lacazette. Despre ce vorbim aici?! :D Conte si-a arata clasa in primul an. Chiar daca nu va mai lua titlul sezonul urmator, va fi o nuca tare in UCL si nu cred sa-i scoata cineva de pe locurile 1-4.

messi19
20th July 2017, 15:35
Locurile 1-7 (practic cele mai bune echipe din EPL) sunt angrenate in competitii europene. Deci anul viitor castiga titlul Southampton sau Bournemouth conform previziunilor lu Ionica. :ok:

@jo: poate sa castige sute de milioane... pt mine pariurile sunt o boala care e greu de controlat si e doar o chestiune de timp sa ii pierzi...

cam multe boli :(
o mai fi vreo speranta pentru el?

Eddy DoubleD
20th July 2017, 15:48
------------Curtois---------------
------Rudiger---D.Luiz---Azpi------
Moses---------------------M.Alonso
-------Bakayoko----Kante---------
Pedro---------------------Hazaard
-----------Morata-----------------

Rezervele lui Chelsea sunt: Caballero, Zouma, Cahill, Fabregas, Matic, Willian, Michy, D.Costa.
Probabil va mai veni un fundas central, unul lateral si un mijlocas daca pleaca Matic la Juventus. Costa 6 luni va juca pt Chelsea intrucat Atletico are interzis la tranferuri.

Lotul lui Chelsea e peste cel al lui Arsenal, cu tot cu Alexis, Ozil si Lacazette. Despre ce vorbim aici?! :D Conte si-a arata clasa in primul an. Chiar daca nu va mai lua titlul sezonul urmator, va fi o nuca tare in UCL si nu cred sa-i scoata cineva de pe locurile 1-4.

Costa e la party in Brazilia :))

dardar_3
20th July 2017, 16:03
:)) Si baut ala e mai eficient ca Wellbeck :D

Eddy DoubleD
20th July 2017, 19:34
Chicharito se intoarce in Anglia, la West Ham http://www.whufc.com/news/articles/2017/july/20-july/javier-hernandez-terms-agreed

phife
20th July 2017, 19:43
O sa prinda bine. Nu ii vedeam bine pe whu dupa sezon.
Costa imprumut la milan - rumour. Interesant

Eddy DoubleD
20th July 2017, 19:46
Vine si Arnautovic imediat la Hammers. Sunt alte echipe care au probleme mai mari. Nu vor fi la retrogradare.

phife
20th July 2017, 20:19
bai huddersfield sunt triplu campioni ai angliei :happy.
hai sa ma distrez putin..
la huddersfield -care se bat la retrogradare- sunt de urmarit billing (cm, tanar, danez, debutant) si ince pentru ca, la dracu, ince trebuie sa explodeze in final. O sa va placa stilul de joc al lui Wagner - ex bvb. mi-as dori sa nu retrogradeze.

brighton clar cea mai britanica echipa din ultimii ani in epl. portar bun, fundasi centrali enormi si o aparare destul de rigida. sidwell si gross o sa fie interesanti cm +ca sidwell un jucator as brit as it gets o sa fie probabil la ultimul sezon cat de cat decent din cariera si omul la aston villa a fost foarte misto. +knockaert despre care am auzit doar chestii bune. Cel mai probabil retrogradeaza prima dar o sa fie cele mai caterinca rainy nights in brighton. liverpool pierde pct cu ei. sigur.

newcastle - rafa nu-i mai lasa. o sa mearga ok-ish, daca mai tine si ramane rafa o sa vina aproape de europa in cativa ani ca e loc. interesant, nu-i vad cu emotii de retrogradare.

poate facem o chestie gen concurs de predictii cu echipele care retrogradeaza, excepted champions, big 4..
ca sa mai imi mangai si eu orgoliul ca la fantasy..:D

Eddy DoubleD
20th July 2017, 20:27
Ok, o sa incerc sa fac ceva azi sau maine. Top 4 in ordine, Bottom top 3 in ordine, top scorers top 3, top assisters top 3? E de ajuns?

phife
20th July 2017, 20:28
asta cu assisters bate cam prea departe pentru gustu meu da merge :D nush cat o sa prinda da'..ne mai validam si noi unii pe alti dupa aia :happy.

dardar_3
21st July 2017, 09:42
Costa imprumut la milan - rumour. Interesant
Se pare ca J. Mendez (agentul lui Costa si al lui Andre Silva) l-a propus pe Diego imprumut pana in iarna, unde are o intelegere sa se intoarca la Atletico. Ramane de vazut insa Mirabelli & Fassone pot incerca un transfer definitiv :D
Belotti nu mai vine (Cairo cere 100m si Milan e dispusa sa ofere maxim 60m), Morata s-a dus la Chelsea iar Auba e netransferabil sub 100m, asa ca zvonurile pot prinde contur.

La Chelsea sigur nu va mai juca D. Costa.

Johnny D
21st July 2017, 09:53
Lotul lui Chelsea e peste cel al lui Arsenal, cu tot cu Alexis, Ozil si Lacazette. Despre ce vorbim aici?! :D Conte si-a arata clasa in primul an. Chiar daca nu va mai lua titlul sezonul urmator, va fi o nuca tare in UCL si nu cred sa-i scoata cineva de pe locurile 1-4.

Nici eu nu cred ca vor rata 1-4, dar titlul nu-l mai iau decat daca ies devreme din CL, nici asta n-o cred ca o sa aiba prioritate CL, campionatul l-au luat deja, trece in plan secund asadar anu asta il vor lua altii tocmai de aceea. Si datorita faptului cum ti-am zis c-au terminat pe 11, tot jucatorii astia acu 2 ani cand au jucat si-n CL. Deci tot astia, nu altii, astia de joaca si acu.;)


cam multe boli :(
o mai fi vreo speranta pentru el?

Pentru Dardarel? N-ai auzit c-a renuntat la ele?:) Pentru mine n-au cum sa fie daca fac bani din ele.:))


Ok, o sa incerc sa fac ceva azi sau maine. Top 4 in ordine, Bottom top 3 in ordine, top scorers top 3, top assisters top 3? E de ajuns?

Corect dar vezi sa pui punctaje mari, ceva de genu:
Campioana - 10p
Cine nimereste echipe din top 4 - cate 4p de echipa, etc.
Ceva de gen dar sa se simta la punctaj ca top-ul e mai important decat coada.

Nadalfan
23rd July 2017, 12:32
No shit. E prima oara cand ma uit si eu cine ce a transferat.
WTF is wrong with Pep? Cel mai bun antrenor my asz.
Cati bani a dat pe apararea aia? Ederson, Walker, Mendy, Danilo intr-o singura vara. Cei mai scumpi doi fundasi laterali si cel mai scump portar dupa Buffon sau ceva de genul. Plus Stones de anul trecut. Daca nu castiga campionatul si nu face minim semifinale de UCL trebuie curatat tare de tot. A cumparat ca nimeni altul in istorie de cand a venit la City. Si probabil ca o sa mai cumpere vara asta.

United s-a miscat ok pana acum. Lukaku e ok. Mereu da goluri. Cred ca e mai slab decat Morata, dar nu cu mult si e home-grown. E bine. Pe Lindelof l-am vazut de doua ori in viata jucand, anul asta cu Dortmund in UCL cand a fost cam slab, dar acum mna..Am inteles ca el e bun cu mingea. Acum astept sa vad si cine pleaca. Smalling/Jones, Young cred ca pleaca sigur. Rooney si Januzaj au plecat deja.

El Pistolero
23rd July 2017, 12:49
Ce arunca cu banii Pep si tot degeaba. Nu va castiga nici campionatul, nici CL sezonul asta.

phife
23rd July 2017, 13:39
No shit. E prima oara cand ma uit si eu cine ce a transferat.
WTF is wrong with Pep? Cel mai bun antrenor my asz.
Cati bani a dat pe apararea aia? Ederson, Walker, Mendy, Danilo intr-o singura vara. Cei mai scumpi doi fundasi laterali si cel mai scump portar dupa Buffon sau ceva de genul. Plus Stones de anul trecut. Daca nu castiga campionatul si nu face minim semifinale de UCL trebuie curatat tare de tot. A cumparat ca nimeni altul in istorie de cand a venit la City. Si probabil ca o sa mai cumpere vara asta.

United s-a miscat ok pana acum. Lukaku e ok. Mereu da goluri. Cred ca e mai slab decat Morata, dar nu cu mult si e home-grown. E bine. Pe Lindelof l-am vazut de doua ori in viata jucand, anul asta cu Dortmund in UCL cand a fost cam slab, dar acum mna..Am inteles ca el e bun cu mingea. Acum astept sa vad si cine pleaca. Smalling/Jones, Young cred ca pleaca sigur. Rooney si Januzaj au plecat deja.

lukaku mai slab ca morata in ce lume? morata e un caccat, m-au turbat astia, lasati-ma-n plm in pace cu marele frecator de banci. diego costa se pisa in capu lui. lukaku, pe langa faptul ca stie campionatul chiar da goluri. si nu le-a dat cu echipa lu juve sau real in spate, le-a dat de la everton. morata in 2 sezoane la juve nu a dat 20 de goluri, las-o in pl goala..

City atm are prima sansa la campionat imo, daca merg gundogan, kdb si aguero +apararea care pare facuta de un copil prost in editoru de la fifa sau football manager. Chelsea si L'pool au marele avantaj de a nu fi schimbat mult echipa (+ mare la chelsea christensen a revenit din imprumut), arsenal are marele dezavantaj de a nu fi schimbat prea mult echipa si in utd nu cred.

A.Puscas
23rd July 2017, 14:46
Unde sa mai joace si Christensen, daca l-au luat pe Rudiger ala?

Mai ales daca insisti sa joci un jucator de banda in aia 3 fundasi(Azpi)....au scapat de Ake si Zouma, mai au de lucru.

In rest, da. Lukaku>>>Morata in PL.

Eddy DoubleD
23rd July 2017, 20:03
A si curatat Pep tot la City. Din jucatorii din aparare care erau cand a venit, numai Otamendi si Kompany au mai ramas, nu? Bine, si Hart, dar de asta nu a putut scapa definitiv.

YoNuTzz
23rd July 2017, 23:04
pep nu ia campionatul si nu face nici semifinale UCL.

Johnny D
24th July 2017, 07:22
Posibil e orice, nu cred insa City sa mai fie iarasi o echipa doar de top 4 si atat si-n acest an.

Johnny D
24th July 2017, 08:37
ampionat imo, daca merg gundogan, kdb si aguero +apararea care pare facuta de un copil prost in editoru de la fifa sau football manager. Chelsea si L'pool au marele avantaj de a nu fi schimbat mult echipa (+ mare la chelsea christensen a revenit din imprumut), arsenal are marele dezavantaj de a nu fi schimbat prea mult echipa si in utd nu cred.
Insa Arsenal are marele avantaj de-a nu juca in CL dupa mult timp, ai vazut ce minuni a facut treaba asta pt voi si pt Chelsea? Sau nu conteaza?:rolleyes:
Si mai avem ceva, revine Wilshere, in atare conditii pori adauga +25% la randamentul tuturor mijlocasilor si +10% la cel al atacantilor.:cool:
Oricum mai prost decat anul trecut nici sa vrei nu poti juca daca esti mijlocas la Arsenal, n-ai cum, au jucat la minimul posibilitatilor.
Cat despre MU, sunt de acord ca ramane un mister. Poate excela, poate juca si foarte prost. Va fi un sezon cel putin interesant.
Pare cel mai disputat top 4 de ceva timp incoace, nimeni nu vorbeste despre Spurs dar au si ei sansa lor, jocul e bun, constant, cine stie.


Anul trecut lupta n-a fost atat de incinsa cum poate parea la finele campionatului cand te uiti la clasament, locu 1 era stabilit, locurile 2 si 3 iarasi, la locu 4 s-au batut doar Arsenal si Liverpool deoarece United cam iesise, era sigura de victoria cu Ajax din finala si nu s-a mai stresat. Deci practic 2 echipe s-au batut pe un loc. Anu asta lupta va fi intre mai multe echipe pentru mai multe locuri, tot ce posibil.

phife
24th July 2017, 10:45
Ba, wilshere nu sta si oricum e mort, si ti-am zis sa termini cu procentele vietii ca asta nu e rpg. +10 sarcasm

Johnny D
24th July 2017, 11:30
+10% sarcasm eventual.:D
Randamentul mijlocului nostru creste cu aproximativ un sfert, poftim. Sa nu dau un nr. exact.:)
Cum sa nu stea? Ca-mi si bag pl-n gatu lu Wenger de scuipa visiniu.:rosu:
Eu nu vorbeam de capacitatile lui directe, ci indirecte de-a influenta jocul mijlocasilor. Cand il vezi pe copil cum alearga si ce face pe teren, n-ai cum sa nu faci la fel.;) Mai mare motivator n-a existat vreodata in fotbal si e si FAN ARSENAL! Asta spune tot. Gerrard in toata viata lui nu s-a sacrificat pt Liverpool cum se sacrifica Wilshere pt Arsenal intr-un meci si cu asta ti-am pus capac la procente!:rasc:
N-are cum sa nu stea la echipa decat daca esti retard complet. Everyone knows you never go full retard! A fost suficienta partial cu imprumutul, cred ca-ti ajunge locu 5 in premiera! Altel nu pot sa-mi explic cum nu ti-ar ajunge, sa fii in cadrul Arsenal si sa nu vezi atata lucru, tu nu esti, n-am treaba cu tine.

Johnny D
24th July 2017, 11:46
Comparativ cu Walcott care sincer nu stiu ce mai cauta la echipa, meci de meci da de 3 ori din cur si apoi da pasa la portar - sut cu incercare de efect, fara forta pe centrul portii - slab si prost plasat, preferatul meu, apoi repeta actiunea de vreo 2 ori si asta e meciul lui:jerk: e chiar zeu Wilshere, zeul zeilor chiar. Mai sunt parasute ce n-au ce cauta in echipa sub Wilshere daca e sa vorbim doar de skill direct, nu de impactul asupra echipei.

dardar_3
24th July 2017, 13:40
Wilshere capitan! :great: Fuck Alexis! Fuck Ozil! Fuck Arsene! :D

Eddy DoubleD
24th July 2017, 15:19
Wilshere is cauta echipa. N-are cauta la Arsenal. El n-a fost in stare sa se impuna nici la Bournemouth. Johnny vorbeste din amintiri.

City l-a anuntat pe Mendy.

YoNuTzz
24th July 2017, 15:53
ce isi bate joc pep de arabi ptr o optime de UCL in sez urmator

mendy - 52 mil lire
walker - 50 mil lire
stones - 48 mil lire
ederson - 34 mil lire
danilo - 26 ml lire

hahaa

dardar_3
25th July 2017, 15:31
Antalyaspor in talks with Arsenal over Jack Wilshere deal [Sky]

:)) No way :D #arsenestay

Eddy DoubleD
26th July 2017, 19:26
Merino de la Dortmund imprumutat la Newcastle. Era dat la Bilbao, si dintr-o data apare zvon ca e in Anglia facand medicalul pentru Newcastle :))

Johnny D
27th July 2017, 07:34
Pacat daca vor sa-si bata joc de baiatu asta, Wilshere e Arsenal pana-n maduva oaselor. Ozil e un mercenar imputit.
Cel mai bine ar fi daca Wenger si-ar cauta echipa, dar asta este. Mergem mai departe cum putem daca neretardat nu este o optiune.


M-as bucura doar sa-l ia Shumudik eventual, ar face din echipa aia, echipa de CL!:D

A.Puscas
30th July 2017, 16:46
Matic se pare ca e aproape finalizat la United.

**** mea.

Eddy DoubleD
30th July 2017, 17:49
Mda, a aparut poza cu el in tricoul United. Nu pare fake :)) Dar am auzit ca se poate sa scapati de Fellaini la Galata. Una calda, alta rece, nu? :))

A.Puscas
30th July 2017, 18:01
Fellaini stiai ca e rezerva, si ca joaca cand unu' e accidentat sau cand esti condus dupa minutul 70, sa-l bagi in careu direct.

Pe Matic nu dai 40 mil sa-l tii rezerva. Si nici pe Herrera/Pogba nu poti sa-i pui pe banca. Ceea ce inseamna ca ori joci cu 3 la mijloc, ori cu Matic/Herrera si Pogba CAM, mai avansat.
Ideea e ca in orice scenariu, dispare unul din Rashford/Martial din primul 11, poate chiar amandoi daca-l mai iei si pe ciurucul de Perisic. Miki e safe.

Si chiar daca n-ar fi asta, nu mi s-a parut niciodata cine stie ce. Esti United, poti mai bine decat Matic la mijloc.

cr7luci
30th July 2017, 18:21
In sfarsit scapam de paluga flocoasa...palmierul Bambucha.De N ori m-a enervat acest plop cand faulta aiurea si lua rosu...doar la loviturile aeriene era bun fiindca e cat Empire State Building si era oarecum normal insa se misca greoi pe teren.Ii doresc succes la Galata...Nemanja Matic e un jucator bunicel insa sa dai atatia bani pe el (are varsta lui Fellaini) mi se pare prostesc in plm.

Mizez pe Mourinho ca stie ce face.Vreau ca Mourinho in acest sezon sa provoace demisia lui Guardiola,Wenger,Klop si Conte. :)


ggmu ! :)

YoNuTzz
30th July 2017, 21:46
nu inteleg faza cu matic la mijloc...pur si simplu nu inteleg...ai pogba / herrera / carrick

presimt ca iar va freca martial banca 1 an...de fapt pana in iarna cand pleaca.

phife
31st July 2017, 00:55
Carrick nu are ce sa mai caute daca vreti ceva in sezonu viitor.

Oricum, la bataie pt cea mai proasta campanoe de transferuri, pentru a einspea oara : liverpoooool!
De ce? Pentru ca stam intr-un fundas central decent (nu bun!) si avem fundas stanga invemtat dar am alergat toata vara dupa un cm ( avem destui ) care a avut un singur sezon si de la anu simt ca o sa o suga ( si am aruncat cu sume pe care ne luam un james+bonucci) si dupa dick fmm d-aici van dame care la fel, o sa o suga sezonu viitor cu aceleasi sume pe care luam un lacazette si un rudiger.

Johnny D
31st July 2017, 07:52
Mizez pe Mourinho ca stie ce face.Vreau ca Mourinho in acest sezon sa provoace demisia lui Guardiola,Wenger,Klop si Conte. :)

Wenger nu pleaca nici de-i semneaza Murinho demisia, ba mai de-al dracu sta daca se-ntampla asta.:))


presimt ca iar va freca martial banca 1 an...de fapt pana in iarna cand pleaca.

Vi-l dam la schimb cu... Walcott.:D


Oricum, la bataie pt cea mai proasta campanoe de transferuri, pentru a einspea oara : liverpoooool!

Cu scuza asta o sa-mi vii anu viitor ca n-ati prins top 4. Nu e doar asta.:rolleyes:

phife
31st July 2017, 10:15
Il prindem ca nu are cine sa il ia.
In spurs nu cred, utd nu-mi inspira mai nimic, arsenal la fel.
Singuru nostru avantaj e ca nici echipele cu care putem sa ne batem nu au miscat cine stie ce.

Johnny D
31st July 2017, 11:38
O sa-ti inspire.;)

A.Puscas
31st July 2017, 17:25
Aurier aproape de United. Asta imi place de mor de ceva vreme, jur. Daca-si baga mintile in cap e potential world class.
Mare daca totusi. Are apucaturi de Dennis Rodman in zilele bune, dar talent are cu carul.

Eddy DoubleD
31st July 2017, 18:07
United l-a anuntat pe Matic https://twitter.com/ManUtd/status/892037452076134400

messi19
31st July 2017, 20:22
Carrick nu are ce sa mai caute daca vreti ceva in sezonu viitor.

Oricum, la bataie pt cea mai proasta campanoe de transferuri, pentru a einspea oara : liverpoooool!
De ce? Pentru ca stam intr-un fundas central decent (nu bun!) si avem fundas stanga invemtat dar am alergat toata vara dupa un cm ( avem destui ) care a avut un singur sezon si de la anu simt ca o sa o suga ( si am aruncat cu sume pe care ne luam un james+bonucci) si dupa dick fmm d-aici van dame care la fel, o sa o suga sezonu viitor cu aceleasi sume pe care luam un lacazette si un rudiger.

tu, din toate postarile legate de transferuri, la Liverpool, pari genul de fan care daca Liverpool il ia pe Ronaldo cu 150 mil, vii si zici ca de banii aia puteau sa il ia pe Messi.
se pare ca tu nu esti constient ca nimeni din BPL nu il lua pe Bonucci cu 40 mil. sub 60 mil nu aveati cum sa il luati. iar de James, probabil ca tot pe acolo trebuia sa platiti.
ca Liverpool face transferuri proaste e stiut, dar tu, parca prea esti nemultumit de orice nume care apare.
in care dintre ultimile doua sezoane ai crezut in Spurs??

phife
31st July 2017, 20:57
nu cred in spurs pentru ca nu e de crezut nimic. sunt perfect constient de valoarea lor asa cum sunt si ei. spurs e cea mai cinstita echipa din epl, cinstita cu sine, cu fotbalul cu mici exceptii, insa profita de o baltire a echipelor care deobicei termina peste ei. O baltire oarecum explicabila, pe undeva mai putin. Nu pot sa privesc spurs altfel decat e, astia-s ei, nu o sa castige epl, ucl sau mai stiu eu ce, nu prea au loc sa creasca mai mult.
In sezonul asta pot sa spun ca am urme de indoiala asupra lor pentru ca si-au vandut un jucator important, fapt ce demonstreaza oricum ca ei sunt constienti de nivelul lor.

Asta cu "mai mult" mi se pare bullshit din orice punct de vedere. Daca bonucci vrea la chelsea, ei ofera 45 milioane coco si milan 40 nu exista discutie in alegerea ofertei. A, ca poate se mai trage de echipele din epl, sa se traga daca ele-s proaste, atat timp cat in bani oferta ta e peste nu ai de ce sa te temi, nimeni nu o sa-si permita luxul managerial de a refuza 5-10-15 milioane in plus.

Normal ca sunt nemultumit cat timp noi nu am mai luat un jucator world class de cand aterizeaza pe aeroport desi avem bani, nume, mergem si in ucl cica, rar da plm.. Salah e bun, o sa mearga, dar e baiatu de la as roma. van dick si keita sunt doi baieti decenti, poate cu sclipiri bunicele dar nu e posibil sa fie tinte de peste 70 de milioane de euro. nu ai cum. uite, exista alte echipe care cumpara cu bani mai putini jucatori mai buni, tot din anglia.
Nu poti sa ai apararea asta si sa umbli dupa niste tinte si slabe si fanteziste. Pune in plm 60 de milioane de coco pe masa pentru bonucci, daca e jucatorul ok cu ce ii dai vine, juve nu spune niciodata nu la 20 de milioane de euro, da incearca in plm. trimite oferta aia locked up si non negociable, arata ca ai si koaie pe langa bani.

Eddy DoubleD
31st July 2017, 21:01
nu cred in spurs pentru ca nu e de crezut nimic. sunt perfect constient de valoarea lor asa cum sunt si ei. spurs e cea mai cinstita echipa din epl, cinstita cu sine, cu fotbalul cu mici exceptii, insa profita de o baltire a echipelor care deobicei termina peste ei. O baltire oarecum explicabila, pe undeva mai putin. Nu pot sa privesc spurs altfel decat e, astia-s ei, nu o sa castige epl, ucl sau mai stiu eu ce, nu prea au loc sa creasca mai mult.
In sezonul asta pot sa spun ca am urme de indoiala asupra lor pentru ca si-au vandut un jucator important, fapt ce demonstreaza oricum ca ei sunt constienti de nivelul lor.

Asta cu "mai mult" mi se pare bullshit din orice punct de vedere. Daca bonucci vrea la chelsea, ei ofera 45 milioane coco si milan 40 nu exista discutie in alegerea ofertei. A, ca poate se mai trage de echipele din epl, sa se traga daca ele-s proaste, atat timp cat in bani oferta ta e peste nu ai de ce sa te temi, nimeni nu o sa-si permita luxul managerial de a refuza 5-10-15 milioane in plus.

Chelsea au oferit mai mult si vara trecuta, si vara asta. Degeaba clubul accepta suma, daca jucatorul nu vrea in afara Italiei. Sunt sigur ca nu doar Chelsea l-ar fi vrut din cluburile de afara, insa daca omul a zis ca nu pleaca din Italia, asta e si pace. Putea oricine sa ofere si 500 mil pe el, tot degeaba.

phife
31st July 2017, 21:09
cum am scris mai sus, asta e altceva.
dar daca nici macar nu incerci, cum se intampla la liverpool sa te duci dupa un world class in loc sa te duci cu roaba dupa un nimeni nici nu o sa iei world classu ala vreaodata.

dardar_3
1st August 2017, 10:11
#L19 :great: Leo vrea alaturi de familie si prieteni. N-are ce sa faca pe vremea puturoasa din Anglia. :D Lasand gluma la o parte, sunt stiute problemele de sanatate ale baietelului si tocmai de aceea sotia lui Leo insista pt Italia. In momentul de fata doar Milan a putut plati 40m pe el, un chilipir. Practic au fost 28m+DeSciglio. Bonucci nu a fost niciodata o tinta pt Milan insa transferul s-a perfectat in 24 de ore cand Mirabelli a auzit ca e "abordabil".

Fanii lui Liverpool ar vrea un transfer de genul Lukaku sau Morata insa asta nu e stilul lui Klopp. Poate nici al lui Arsene (vezi cazul Kolasniac, jucator care va demonstra cu siguranta in sezonul ce va sa vina) insa tocmai de-aia United vinde asa mult: Pogba, Lukaku... si vor mai urma.

Un transfer dragut mi se pare Richalison la Watford de la Fluminense, pe vreo 13m de lire. Abia astept sa-l vad jucand. :D

Nadalfan
1st August 2017, 10:35
United in discussions with Tinder for £12m sleeve sponsorship

Gata frate. De acum o sa marcam din toate pozitiile!

YoNuTzz
1st August 2017, 10:45
daca il ia barca pe countinho, e grav de tot ptr liverpool.

cr7luci
1st August 2017, 11:30
ggmu ! :)

suntem smenari ca bagabontii din 98

YoNuTzz
1st August 2017, 11:55
*coutinho

in opinia mea, dupa loturi si transferuri, principalele 2 favorite la titlu sunt man city si chelsea

predictia dinaintea sezonului:

remember the date - 01 August 2017

1. Man City
2. Chelsea
3. Man Utd
4. Arsenal
5. Tottenham
6. Liverpool

phife
1st August 2017, 13:37
Kolasinac nu cred ca refuza liverpool daca venea cu o oferta mai buna si aveam nevoie de om pe post.
Cum plm sa nu fie stilul klopp? Omu a dat bani pe reus si aubameyang cand erau 2 aproape nimeni, a dat pe miki, plm. Si aveau mai putini bani ca liverpool

dardar_3
1st August 2017, 14:09
Cu un search de 20 de secunde, Aubemayang a venit la Dortmund pt 13m si Reus pt vreo 17m deci despre ce vorbim?! Niciunul din ei nu era top player la momentul respectiv. Marele transfer din vara asta e pastrarea lui Coutinho pt Liverpool. :D

Eddy DoubleD
1st August 2017, 15:54
Kolasinac nu cred ca refuza liverpool daca venea cu o oferta mai buna si aveam nevoie de om pe post.

Transferul lui Kolasinac a fost facut mult ianinte de finalul sezonului. Poate inca din iarna.

phife
1st August 2017, 17:35
A fost din iarna, da permite-mi sa cred ca nu doat arsenal stia ca ala e in ultimele luni
Reus si auba pe 13, 17 au fost un risc mai mare decat jucatori de 50-60 pt liverpool, bvb tre sa functioneze intr-o economie normala.

Johnny D
1st August 2017, 22:31
*coutinho

in opinia mea, dupa loturi si transferuri, principalele 2 favorite la titlu sunt man city si chelsea


Esti constient ca Chelsea a terminat pe 11 ultima data cand a jucat in CL, nu?:)) Plus ca-s deja campioni, greu de crezut ca se vor axa pe campionat, le-as da o sansa mai mare chiar si la FA Cup, i-am frustrat rau anu trecut ca iar n-au luat-o. Campionate au destule.:P


Transferul lui Kolasinac a fost facut mult ianinte de finalul sezonului. Poate inca din iarna.

Pe mine nu m-a impresionat cu nimic deocamdata, e extrema dar viteza ioc. Sunt curios ce are in loc, mi s-a parut interesant dar neconcluziv, in oficiale va arata din ce material e facut. Si fu si mai ieftin, asta e un punct pozitiv pentru Wenger.

A.Puscas
2nd August 2017, 07:15
Manchester United have agreed a deal to secure the transfer of Serge Aurier, provided he is allowed to enter the country, reports say.


:happy:happy:happy


Pentru cine nu stie, a luat ala la bataie un politist anul trecut, si englezoii i-au refuzat viza cand PSG juca cu Arsenal la Londra.

27 mil se zice.

dardar_3
2nd August 2017, 09:45
Il folositi doar la deplasari din UCL :D

phife
8th August 2017, 19:33
lol
Choupo-Moting joins Stoke on free transfer. nu-i rau.

YoNuTzz
9th August 2017, 21:28
daca se face coutinho la barca...liverpool are asigurat locul 6...

Eddy DoubleD
10th August 2017, 16:17
Brighton i-au luat in ultimele zile pe Propper si Iziquerdo. Fac mutari bune baietii, poate inca au sperante.

Srdjan
12th August 2017, 18:13
daca se face coutinho la barca...liverpool are asigurat locul 6...

Stati linistiti, l-am luat pe Paulinho :D

Eddy DoubleD
15th August 2017, 18:08
Sky sources understand Burnley have bid €13m for Deportivo La Coruna striker Florin Andone

Hai ca asta e interesant :D Burnley e in cautare de atacant dupa ce a plecat Gray. Deja au fost refuzati de doua ori pentru Chris Wood de la Leeds.

A.Puscas
15th August 2017, 19:08
Daca il tin Depor, si nu il iau inapoi pe ciurucu' de la Arsenal la concurenta, scot cel putin 20 vara viitoare.

Ala a iesit de nicaieri, a dat 17 goluri(numar pe care Andone il depaseste lejer anul asta IMO, are 12 anul trecut in primul sezon, datorita varstei si experientei acumulate, e de asteptat un progres), a fost si cu vreo 3 ani mai batran, si cat a costat anul trecut? 13-14?

Probabil si Depor pot scoate pe atat chiar de pe acum daca trag un pic de pret, Burnley probabil ar plusa 1-2 mil daca e sa fie...

A.Puscas
16th August 2017, 08:38
Sigurdsson la Everton pentru 45 mil.

Jese imprumutat de PSG la Stoke.

Nadalfan
17th August 2017, 12:20
Real s-a pisat pe Barca aseara fara Ronaldo, Isco si Bale. Daca Isco l-a scos pe Bale din primul 11, Asensio cred ca i-a cam inchis de tot locul lui Bale in echipa. Mi se pare foarte clar ca o sa vina la United pana la finalul perioadei de mercato.

YoNuTzz
17th August 2017, 13:50
bale va fi foarte potrivit pentru anglia si pentru man utd.
si poate il ia sub 100 de milioane...

A.Puscas
17th August 2017, 14:32
Du-te si te culca.....sub 120 nu il dau aia.

Bine, la United. Daca se scoala un Bayern sau Juventus, maxim 80.

YoNuTzz
17th August 2017, 20:17
juventus il ia si pe 40 daca e :))

A.Puscas
18th August 2017, 20:41
Tottenham il ia pe Davinson Sanchez de la Ajax, 42 mil, record al clubului.

Ajax vinde tot, e curatenie de vara.

A.Puscas
18th August 2017, 20:55
28 + 14 in bonusuri e deal-ul, se pare.

YoNuTzz
18th August 2017, 21:30
ajax anul asta nici in grupele EL nu intra :))

A.Puscas
18th August 2017, 21:35
Foarte bun jucator, n-ai nimic de comentat...sa speram ca joaca cu 3 pe fund Spurs, ca daca nu n-are sanse sa joace foarte mult daca nu e nimeni accidentat.
Doar daca-l pui pe Vertonghen fundas dreapta, a mai jucat acolo, dar nu e ideal.

miril
18th August 2017, 22:11
...fundas stanga. COYS!

A.Puscas
18th August 2017, 22:43
Nu stiu de ce tineam minte ca a jucat si pe dreapta pe vremea lui Chiriches. My bad.

Sa fie 3 pe fund atunci, nu se supara nimeni. Bine, momentan, cand vine momentul inevitabil cand se rup Jan si/sau Toby, atunci nu mai sunt probleme.:))

Eddy DoubleD
18th August 2017, 23:16
La nationala Belgiei, Vertonghen juca stanga si Alderweireld dreapta.

Srdjan
19th August 2017, 19:21
Transferul lui Coutinho deja este 100% ratat la Barcelona. Sper doar sa ne miscam spre un alt jucator pana nu e gata perioada de mercato si ramanem cu ea in aer..

A.Puscas
24th August 2017, 17:32
Zlatan a resemnat oficial cu United.

Nu stiu ce sa zic. Nu cred ca o sa fie satisfacut cu postura de rezerva, chiar daca revine dupa o accidentare grava.

YoNuTzz
25th August 2017, 09:48
nu prea inteleg rostul acestui transfer...nu ai cum sa-l pui pe zlatan in locul lui lukaku acum, si zlatan nu e jucatorul care sa stea rezerva sau sa joace in league cup...

iar si ibra si lukaku nu prea vad cum...

cr7luci
25th August 2017, 09:55
nu prea inteleg rostul acestui transfer...nu ai cum sa-l pui pe zlatan in locul lui lukaku acum, si zlatan nu e jucatorul care sa stea rezerva sau sa joace in league cup...

iar si ibra si lukaku nu prea vad cum...



Neah cane !!!

A.Puscas
26th August 2017, 08:38
Cateva mutari:

Snodgrass imprumutat de West Ham la Aston Villa
Oliver Burke de la Leipzig la West Brom pentru 14 mil.
Sam Clucas de la Hull la Swansea pentru 15 mil.

Huddersfield au mai luat 2 jucatori necunoscuti din Germania.

Srdjan
26th August 2017, 13:09
Mustafi a plecat la Inter. La ce aparere are Arsenal, nu cred ca de un fundas trebuiau sa scape

Eddy DoubleD
26th August 2017, 21:22
N-a plecat nicaieri. Sunt doar zvonuri. Nu ai cum sa vinzi un fundas central cand ai nevoie de 3 in fiecare meci. Nu e Wenger atat de tamp.

Johnny D
28th August 2017, 07:32
Mustafi n-a jucat nici 35% la noi fata de ce-a jucat la ultima sa echipa, o lovitura sanatoasa de cap n-a avut pe o poarta adversa in toate meciurile lui jucate! UNA! Nu ar fi o pierdere. Nu stiu de cine si-a batut pwla soarta, de mine sau de Phife cand mi-a zis la CM ca e scula de jucator cand eu aveam intrebari serioase, uite ca avea sa ne-o dea in stil scula dupa ce l-am transferat! Soarta (3)1, Arsenal 0.(and the counting continues) :rolleyes:

dardar_3
28th August 2017, 09:42
Incepe balul pana pe 31.
Ultimele zvonuri:
Aurier -> Spurs (ca si facut pt 25m)
Vardy sau D.Costa -> Everton
Mahrez -> Arsenal :)) probabil rezerva lui Welbeck
Alexis -> City
Barkley -> Spurs
D. Grey -> Bournemouth
Drinkwater -> Chelsea

dardar_3
28th August 2017, 16:54
Naby Keita la Liverpool din vara viitoare.

El Pistolero
28th August 2017, 20:38
Ox la Chelsea. Hmm...

phife
28th August 2017, 20:44
Mustafi n-a jucat nici 35% la noi fata de ce-a jucat la ultima sa echipa, o lovitura sanatoasa de cap n-a avut pe o poarta adversa in toate meciurile lui jucate! UNA! Nu ar fi o pierdere. Nu stiu de cine si-a batut pwla soarta, de mine sau de Phife cand mi-a zis la CM ca e scula de jucator cand eu aveam intrebari serioase, uite ca avea sa ne-o dea in stil scula dupa ce l-am transferat! Soarta (3)1, Arsenal 0.(and the counting continues) :rolleyes:

cu el nu v-am dat 4.
jucatorul e foarte bun, nu e vina lui ca aveti gloabele alea pe la club..

YoNuTzz
29th August 2017, 01:43
nu reusesc sa inteleg logica cu OX la Chelsea...

Johnny D
29th August 2017, 07:25
cu el nu v-am dat 4.
jucatorul e foarte bun, nu e vina lui ca aveti gloabele alea pe la club..

La fazele fixe pe ofensiva chiar nu are nimeni altcineva vreo vina ca nu e instare o data macar sa dea pe poarta cu mai mult de 5 km/h.

phife
29th August 2017, 08:49
Da, asta e treaba lui...

dardar_3
29th August 2017, 09:33
OX va juca pe postul lui Moses. Interesanta mutare desi era ca si transferat la Liverpool acum cateva zile.
In alta ordine de idei, Kevin Wimmer se transfera la Stoke pt 15m de lire.

VVD pare sa se duca la Liverpool in Deadline Day.

Johnny D
29th August 2017, 09:43
Da, asta e treaba lui...

La fazele fixe, cam e. Ca si fudas e bun, n-am zis niciodata altceva dar nu a iesit deloc in evidenta ofensiv, pana si Gabriel cred ca era mai bun pe atac.
Oricum ca si caracter mi-e simpatic, eu nu l-as da; vorbeam doar strict pe baza de cat de mult ajuta echipa, nu e indispensabil deloc. E peste Holding de exemplu desigur.

A.Puscas
30th August 2017, 20:18
Ox ii refuza pe Chelsea, vrea la Liverpool.



Renato Sanches imprumutat la .....Suensi. Lol, didn't see that one coming.

A.Puscas
31st August 2017, 07:57
Krychowiak imprumutat si el la West Brom.

YoNuTzz
31st August 2017, 09:49
nasol cand treci de la Bayern..la posibil Milan si acum Swansea :))

dardar_3
31st August 2017, 10:57
Bayern vroia dry loan si doar Swansea a oferit lucrul asta. La Milan se dorea clauza de cumparare altfel n-ar fi prins regulat primu 11.
Mahrez a plecat din Algeria pt a perfecta un transfer... ramane de vazut unde :D Posibile destinatii ar fi: Arsenal, United, Roma...
Llorente e dorit de Chelsea... Spurs il vor si ei...

Deadline Day :great:

phife
31st August 2017, 11:00
Da coaaie a ajuns ca nu are valoare mai mare de swansea. A fost decizia clubului sa-l imprumute intr-un loc unde e titar sigur.
Imi place ox. Lemar e ok. In virgil van "am un singur sezon decent" dick nu.

dardar_3
31st August 2017, 11:16
Nu pricep transferul lui Ox la Liverpool. Dai 40m pt un jucator de duzina? Nu are cum sa-i ia locul lui Can. Cand revin Coutinho si Llalana unde-i bagi pe toti reivane? :D
Palace ofera 23m de lire sterline pe ... Mangala :)) aideplm :D

El Pistolero
31st August 2017, 11:46
Ultima zi, astept ceva bombe azi.

Johnny D
31st August 2017, 12:25
Deadline Day :great:
Alexis ramane!:sneaky:
Sa-l vezi numa cum rupe de saptamna viitoare cand se termina telenovela cu plecatu si-i sta capu doar la Arsenal din nou!:cool:

dardar_3
31st August 2017, 12:44
Alexis ramane!:sneaky:
Sa-l vezi numa cum rupe de saptamna viitoare cand se termina telenovela cu plecatu si-i sta capu doar la Arsenal din nou!:cool:61935
Clar :D:)):happy

phife
31st August 2017, 13:56
Nu pricep transferul lui Ox la Liverpool. Dai 40m pt un jucator de duzina? Nu are cum sa-i ia locul lui Can. Cand revin Coutinho si Llalana unde-i bagi pe toti reivane? :D
Palace ofera 23m de lire sterline pe ... Mangala :)) aideplm :D

Nu stiu la ce fotbal te uiti tu - ox e winger, tanar si bun de back up + potential. Daca stones a costat atat.

dardar_3
31st August 2017, 14:13
Bre, tocmai asta l-a determinat sa plece de la Arsenal. E jucat winger plm si la Chelsea juca acelasi lucru daca mergea in locul lui Moses. Ideea e ca el vrea pi shentru si ca e cormoran de mic... :D

Cea mai tare duda: "Chamberlain becomes the first Southampton player to take 6yrs to arrive in Liverpool after leaving Southampton." :))

A.Puscas
31st August 2017, 14:44
Il bagi la mijloc in aia 3 mai retrasi daca e sa fie, Can la mijloc, Lallana si Ox laterali. Wijnaldum si Henderson zboara.

phife
31st August 2017, 16:08
Handerson nu. In fata lu wij...da, de ce nu. Eu joc mai bine acolo.
Linistita zi.

A.Puscas
31st August 2017, 16:22
Pai ma Reivane, nu-ti placea tie de Lallana? :D

Ori ala ori Henderson, daca ii joci pe Ox si Can. N-au loc toti 4.

Bine, daca revine Coutinho si vrei sa-l joci si pe Salah, renunti la inca unu' si mergi la 4-2-3-1. Daca o tii la 4-3-3, iese si Salah din schema.(N-ai cum sa nu joci cu Cou/Firmino/Sane)

dardar_3
31st August 2017, 16:39
Coutinho nu mai joaca winger. Va juca la centru, cum a facut-o in ultimele etape.

-----Cou---Hend---Lallana
---Salah---Firmino---Mane-

Backup ar fi
-----Ox---Can---Wind---

Daca pleaca brazilianul vine Lemar fix pe acelasi post.

A.Puscas
31st August 2017, 16:53
Incepi echipa cu Can, n-ai cum altcumva. E oximoron Can cu cuvantul backup.

A.Puscas
31st August 2017, 17:10
Aurier intretimp la Spurs, 22 mil.

Origi imprumut la Wolfsburg.

Imbula de la Stoke, imprumut la Toulouse.

Karnezis de la Udinese, imprumut la Watford.

Clasie de la Southampton, imprumut la Bruges.

Denayer de la City, imprumut la Galatasaray.

YoNuTzz
31st August 2017, 17:34
bun transfer al penalului de aurier.

MAN CITY VERBALLY AGREE £60M ALEXIS SANCHEZ DEAL BUT ARSENAL WANT REPLACEMENT FIRST

Daca se face asta, atunci Arsenal are asigurat locul 6.

Iar tripleta: Aguero / Jesus / Alexis imi da cu panica.

phife
31st August 2017, 19:58
pearce a vorbit, liverpool numai aduce nimic. daca el spune asa inseamna ca asa e.
campanie de achizitii apropae extraordinar de proasta - singurul avantaj e ca -inca- nu l-am dat pe saracu' ala si ca l-am luat pe salah care pare ca misca ceva. asta o salveaza de la a fi catastrofala.
de ce sa fie catastrofala? pentru ca nu am luat 1 fundas, un singur fundas in conditiile in care avem by far cea mai proasta aparare din big 4 si top 7, nu am semnat 1 jucator cu nume si am dat bani multi pe ox "ma accidentez si pe wc" charmeliooon.
disapointment. am alergat t0ataa vara dupa vvd si keita de parca erau singurii fotbalisti din europa care puteau fi luati. bag pwla in fsg

phife
31st August 2017, 20:21
john cross a spus ca si arsenal a terminat perioada de transferuri. daca e el atunci, la fel - cel mai probabil nu o sa se mai intample nimic. au avut si astia o vara de ***** dar s-au ales cu 2 jucatori care intrau titulari la liverpool.

Johnny D
31st August 2017, 22:02
61935
Clar :D:)):happy

Ai vazut? Bodyguard personal! Exact ce-am zis!:sneaky:

YoNuTzz
31st August 2017, 23:16
deci pana la urma alexis la city nu se face...ma speriasem.

delaparis
1st September 2017, 00:08
Danny Drinkwater la Chelsea?!

YoNuTzz
1st September 2017, 10:08
ce draq ar putea face drinkwater la chelsea, in afara de a bea apa dupa un antrenament, nu stiu.

dardar_3
1st September 2017, 11:39
Chelsea i-a luat pe Zappacosta si Drinkwater. L-au pierdut pe Llorente la Spurs si mai grav e ca Barkley le-a dat cu jet dupa ce cluburile se intelesesera :D Acum Conte trebuie sa-l convinga pe Diego Costa sa revina la echipa pana in ianuarie. :))

La Arsenal singura veste e ca Alexis pleaca moca vara viitoare :great: O sa fie batalie pt el. :D

Johnny D
1st September 2017, 11:44
deci pana la urma alexis la city nu se face...ma speriasem.

Io v-am zis ca ramane aici, am vorbit cu Wenger si i-a pus lesa! :sneaky:
Caine credincios facem din el! :rasc:


La Arsenal singura veste e ca Alexis pleaca moca vara viitoare :great: O sa fie batalie pt el. :D

Nu as da din coada inainte sa primesc colacul!:rolleyes:

El Pistolero
1st September 2017, 13:55
Te bucuri ca prostul. Ce chef crezi ca va mai avea Sanchez sa joace ? Pana vara viitoare o sa il doara fix in pl. Stie si el ca joaca la o echipa de pluton. De-abia asteapta sa plece.

Revenind la Chelsea, mda, era bun Llorente. Daca se rupe Morata suntem in plop. Drinkwater mi se pare inutil.

Eddy DoubleD
1st September 2017, 14:25
Io v-am zis ca ramane aici, am vorbit cu Wenger si i-a pus lesa! :sneaky:
Caine credincios facem din el! :rasc:



Nu as da din coada inainte sa primesc colacul!:rolleyes:

A ramas doar pentru ca n-am fost in stare sa luam pe cineva, Lemar adica. Altfel, era ca si plecat.

@Pistolero, asta asa e, dar si daca il dadeam fara sa svem inlocuitor, ce plm faceam? Alexis n-are cum sa nu depuna efort pentru ca daca nu arata ca e in forma, o sa piarda in negocierile la salariu cu City din iarna.

YoNuTzz
1st September 2017, 14:48
nu isi permite sa fie Alexis o petarda sezonul asta...ca din vara...ok, nu e vorba ca nu-l mai ia nimeni, ca il voi lua...

dar ii vor da mai putini bani, daca nu a jucat nimic un sezon intreg...

si daca el spune...nu am vrut sa joc...asta il face total ne-profesionist.

A.Puscas
1st September 2017, 17:39
Drinkwater/Kante reloaded. :))

Era sa fie si Mahrez.

Johnny D
1st September 2017, 20:54
Te bucuri ca prostul. Ce chef crezi ca va mai avea Sanchez sa joace ? Pana vara viitoare o sa il doara fix in pl. Stie si el ca joaca la o echipa de pluton. De-abia asteapta sa plece.

C-ai vorbit tu cu el si stii!:))
Doar un prost ar face supozitii fara sa cunosca caracterul unui jucator ca Sanchez.

A.Puscas
6th September 2017, 21:43
http://www.skysports.com/football/news/11712/11022890/leicesters-adrien-silva-transfer-in-question-after-papers-arrived-14-seconds-late





Leicester agreed upon a £22 million fee for Adrien Silva on deadline day, but requested a two-hour extension from FIFA to complete the paperwork.

FIFA contends Leicester was 14 seconds too late in submitting the paperwork.

Leicester is appealing the ruling.

:happy

Johnny D
6th September 2017, 21:52
:))

delaparis
6th September 2017, 22:16
Ala care a intarziat cu 14 secunde si a pierdut milioanele alea cred ca e linsat la ora asta

Doctor_Satan
7th September 2017, 11:44
Ii face retinere pe salariu. :D

Johnny D
7th September 2017, 14:09
Demisioneaza!:))

cr7luci
8th September 2017, 21:11
ggmu !!! :)

Johnny D
8th September 2017, 21:14
Clar! Ar trebui trimis Lucica pe Luna sa puna un steag pe care scrie asta, ca sa stie si alienu de ocazie care trece p-acolo cum sta treaba cu omenirea, sa nu moara prost!:D

cr7luci
5th November 2017, 14:58
ggmu !!! :)

VladTepes
6th November 2017, 00:02
ggmu !!! :)


gg****** !!! :)

scarba mica

Johnny D
27th November 2017, 23:49
Spurs solicita 225 de milioane de Euro pt Erikssen?:o:
Si eu solicit 100 de milioane pt Walcott atunci, cine mi-i da?:))


Nu valoreaza nici un sfert din suma aia, hai sa fim seriosi.

Srdjan
28th November 2017, 17:16
Spurs solicita 225 de milioane de Euro pt Erikssen?:o:
Si eu solicit 100 de milioane pt Walcott atunci, cine mi-i da?:))


Nu valoreaza nici un sfert din suma aia, hai sa fim seriosi.

Doar nu crezi ca il dau pe atat! Aia e asa de mantuiala, ca oricum o sa se negocieze daca cineva va face o oferta concreta pentru el. Sub 100 n-ai cum sa il iei in piata actuala, mai ales fiindca vine si din Premier League, unde preturile mereu sunt umflate

VladTepes
29th November 2017, 15:45
Toate gloabele de fotbalisti care au un pic de talent au valoare de 100 de milioane.Imi vine sa ma cac pe ideologia tuturor care accepta treaba asta.Si pe aia de dau banii astia.

cr7luci
3rd December 2017, 17:02
gg****** !!! :)

scarba mica

Sa imi introduc scarba mica la tine in anus fatalaule.Sa vezi cum iti revigoreaza spiritul automat si iti schimba si mentalitatea.Esti o mizerie la fel ca mizeria de echipa care-o sustii.Te-ai gasit de cine sa te iei.Nici o problema...Luci iti toarna acid in cur cu palnia. :)


ggmu !!! :)

A.Puscas
27th December 2017, 21:11
Sa inceapa balul de iarna!

VVD la Liverpool, 75 mil cica.

Se bate recordul pentru fundasi stabilit in vara, 52 mil, Mendy.

http://www.liverpoolfc.com/news/first-team/285500-liverpool-agree-deal-to-sign-virgil-van-dijk


7.5 mil merg la Celtic, care aveau 10% din drepturile jucatorului.

YoNuTzz
27th December 2017, 21:29
nu merita nici 50.

El Pistolero
28th December 2017, 10:24
Wow ce suma! Ce a fãcut asta pana acum? Teapa mare luata de Liverpool.

A.Puscas
29th December 2017, 16:48
Everton il ia pe Cenk Tosun de la Besiktas pentru 25 mil.

YoNuTzz
30th December 2017, 18:44
oricum transfer ca mo salah nu se va mai face in anglia in urmatorii ani...

A.Puscas
5th January 2018, 21:47
Barkley la Chelsea, 15 mil. Oficial.


Emre Can cica s-a inteles cu Juventus. Poate semna de acum fiind FA in vara....reivaneeeeee, pe unde umbli? :(

cr7luci
5th January 2018, 23:05
Barkley la Chelsea, 15 mil. Oficial.


Emre Can cica s-a inteles cu Juventus. Poate semna de acum fiind FA in vara....reivaneeeeee, pe unde umbli? :(


E pe w.c. Reivan.Se screme ca-i constipat :)

miril
7th January 2018, 00:25
Philippe Coutinho to join Barcelona after £142m deal agreed with Liverpool

https://www.theguardian.com/football/2018/jan/06/philippe-coutinho-join-barcelona-142m-deal-liverpool

Clau7_D
7th January 2018, 12:02
Liverpool da 55 de milioane (euro) pentru Mahrez :o: ma rog, dupa ce au dat 80-85 pentru Van Dijk cred ca e ok suma asta pentru algerian

Johnny D
7th January 2018, 12:28
Philippe Coutinho to join Barcelona after £142m deal agreed with Liverpool

https://www.theguardian.com/football/2018/jan/06/philippe-coutinho-join-barcelona-142m-deal-liverpool

In sfarsit o sa-mi placa si mie Coutinho, atunci cand joaca bine!:))

cr7luci
22nd January 2018, 20:37
Alexis Sanchez in sfarsit este de-al nostru dupa o saptamana de asteptari grele.L-am dat la schimb cu Miki care nu s-a adaptat fiind mai timid.Ii doresc succes. :)
Avem de recuperat 12 puncte fata de echipa de plastic a orasului.Echipa care ar trebui sa se desfiinteze :)

ggmu !!! :)

El Pistolero
22nd January 2018, 23:18
Miki nu a prins la United. Probabil ca va juca mai mult la Arsenal, dar nu se va bate pentru trofee. Sper sa plece și Ozil la o echipa de top.

Srdjan
24th January 2018, 18:05
Aparent City o sa ii activeze lui Laporte clauza de reziliere in aceasta iarna, care e de 65 de milioane. Daca Van Dijk a facut 70, atunci Laporte clar merita banii astia. Spaniolul are doar 23 de ani si este unul dintre cei mai buni fundasi centrali din lume. Ar fi si cazul sa faca pasul la o echipa mare!

dardar_3
29th January 2018, 22:49
City il ia pe Laporte cu 65m.
Chelsea - Palmieri Emerson de la Roma pe vreo 18m si se pare ca au cazut de acord si pentru Giroud
Watford il ia imprumut pe Deulofeu
Spurs are acord pt Lucas Moura
Arsenal e foarte aproape de a il captura pe Aubemayang pe vreo 60m
West Ham il ia imprumut pe Graziano Pelle :)) Dildo Brothers s-au dilit dupa ce au luat Mumia de Joao Mario.
WBA il ia pe Sturridge de la Liverpool
Interesante mutarile la sfarsit de mercato.

Srdjan
30th January 2018, 18:52
Giroud la Chelsea aparent a picat