PDA

View Full Version : Cm 2010 in Germania? Africa de Sud in pragul dezastrului?



Universal
15th May 2007, 20:36
Ceea ce parea un zvon devine din ce in ce mai real....

Joseph Baltter, presedintele FIFA, a precizat ca, in cazul unui eventual esec organizatoric al sud-africanilor, Campionatul Mondial s-ar putea desfusa din nou in Germania.

Cu 9 luni in urma, intr-un scurt interviu, Blatter isi spuses deja parerea despre oraganizarea destul de lenta a tarii din sudul Africii, dezaproband munca olor, precizand ca ''pana acum nu am vazut nici un sud-african cu sapa in mana'' fiind dezamagit de organizarea lenta. Totusi , si atunci precizase ca tara gazda este abia la inceput , si ca nu ar exista absolut nici o problema ca aceasta sa nu gazduiasca Campionatul Mondial din 2010.

Voi ce parere aveti?

Celso
15th May 2007, 20:39
mai e timp.....oricum mai corect ar fi sa se organizeze in alta tara, nu tot in Germania...consider sa sunt si alte tarii care au dorinta si au si conditiile necesare!

Universal
15th May 2007, 20:40
Eu cred ca ar putea fi posbil, Blatter este un om deosebit, serios, nu glumeste de obicei cand afirma un lucru.Este un presedinte ferm si hotarat.Suedez ;)

delaparis
15th May 2007, 20:56
Blatter nu decide singur acolo ... in orice caz nu fara sa se puna in pericol fata de adversari din consiliul de conducere :rolleyes:

Este doar o presiune pusa pe spinarea sud-africanilor sa se miste mai repede ... parerea mea :cool:

TheIceMan
15th May 2007, 20:56
Suedez ;)

Io parca stiam ca-i elvetian...

georg40
15th May 2007, 20:57
Vezi ca am dat informatia mai inainte la stiri,noutati,zvonuri...
Nu face nimic mai bine de doua ori decat niciodata.


PS: Blatter este elvetian.

carlo
15th May 2007, 21:30
Eu cred ca ar putea fi posbil, Blatter este un om deosebit, serios, nu glumeste de obicei cand afirma un lucru.Este un presedinte ferm si hotarat.Suedez ;)
Blatter este suedez?
Eu stiu ca este elvetian!

Universal
15th May 2007, 21:40
Este din Visp,cantonul Wallis, Elvetia. Am gresit.Scuze

georg40
16th May 2007, 15:24
@celso:de acord cu tine, de altfel "Kaiser"-ul, Franz Beckenbauer a reactionat imediat, ca unul care stie ce inseamna organizarea unui CM, declarand ca el exclude aceasta varianta, chiar daca din partea lui Blatter ea suna ca o certa apreciere.
Asa ca , discutia se poate incheia inca inainte de a incepe cu adevarat...