PDA

View Full Version : Steaua se va infrati cu AC Milan ?!



georg40
15th May 2007, 17:41
Citesc pe site ca Steaua ar urma sa colaboreze cu Milan. Dintr-o asemenea intelegere cred ca de profitat va avea doar Milan care poate lua usor jucatori de la echipa bucuresteana. Altfel, ma intreb care jucator de la Milan va veni la Steaua pentru salariul pe care il poate oferi clubul si domnul Becali ?

SAMM
15th May 2007, 17:44
Citesc pe site ca Steaua ar urma sa colaboreze cu Milan. Dintr-o asemenea intelegere cred ca de profitat va avea doar Milan care poate lua usor jucatori de la echipa bucuresteana. Altfel, ma intreb care jucator de la Milan va veni la Steaua pentru salariul pe care il poate oferi clubul si domnul Becali ?

orice jucator de la milan ar fi titular la Steaua, Kaladze de exemplu ar putea veni la Steaua, sau juniori etc

georg40
15th May 2007, 17:54
orice jucator de la milan ar fi titular la Steaua, Kaladze de exemplu ar putea veni la Steaua, sau juniori etc

Eu vorbesc de mere iar tu de pere...
Ca cine ar putea fi titular nu este o problema. Problema e ca cine vine la Steaua pentru 300 de mii ? Nimeni !

Ioca10
15th May 2007, 17:55
Oricum imi pare a fi apa de ploaie angajamentul asta;)
Oricum nu pleaca jucatorii moca la aia;)

SAMM
15th May 2007, 18:02
Eu vorbesc de mere iar tu de pere...
Ca cine ar putea fi titular nu este o problema. Problema e ca cine vine la Steaua pentru 300 de mii ? Nimeni !

pere, mere ???

salariul l-ar plati tot Milan, ar juca la Steaua pt a avea meciuri in picioare, vezi cazul petardei Zicu

cum e mere sau pere ?

Liviu
15th May 2007, 18:02
S-ar putea sa ne nimerim cu 2-3 jucatori din lotul Milanului , care in loc sa fie rezerve sau sa fie imprumutati prin Serie B , ne vor fi imprumutati noua . E un avantaj si pentru ei si pentru noi . Noi facem rost de jucatori peste alde Saban sau Coman , ei isi rodeaza jucatorii in CL ... ;)
Nu cred ca putem da ceva acum la Milan . Nici Radoi , Dica de abia a revenit .

dede
15th May 2007, 18:10
S-ar putea sa ne nimerim cu 2-3 jucatori din lotul Milanului , care in loc sa fie rezerve sau sa fie imprumutati prin Serie B , ne vor fi imprumutati noua . E un avantaj si pentru ei si pentru noi . Noi facem rost de jucatori peste alde Saban sau Coman , ei isi rodeaza jucatorii in CL ... numai sa nu-i accidenteze idiotii din liga 1 :happy

ce le-a venit sa colaboreze cu milan? daca e adevarata treaba, poate iasa ceva :rolleyes: oricum, ei nu prea au ce lua de la noi :sleep:

YoYoyOi
15th May 2007, 18:29
mai vedem noi daca se concretizeaza colaborarea asta sau nu...

Ioca10
15th May 2007, 18:31
Nu prea ma mishca deloc colaborarea asta:D

steauasv
15th May 2007, 19:27
pere, mere ???

salariul l-ar plati tot Milan, ar juca la Steaua pt a avea meciuri in picioare, vezi cazul petardei Zicu

ai dreptate...asta inseamna infratire...doar nu va veni Kaka la Steaua imprumutat si tot Steaua sa`i plateasca salariul..

steauasv
15th May 2007, 19:28
numai sa nu-i accidenteze idiotii din liga 1 :happy

ce le-a venit sa colaboreze cu milan? daca e adevarata treaba, poate iasa ceva :rolleyes: oricum, ei nu prea au ce lua de la noi :sleep:

cum nu au ce lua? dar ce Milan nu are echipa a-2-a ? =)))

georg40
15th May 2007, 19:29
pere, mere ???

salariul l-ar plati tot Milan, ar juca la Steaua pt a avea meciuri in picioare, vezi cazul petardei Zicu

cum e mere sau pere ?

N-ar fi rau ! Dar Milan , o alta echipa plina de datorii ,se va bucura sa-si poata finanta achizitiile si proprii jucatori. Sa nu fim naivi, italienii nu sunt chiar atat de filantropi cum s-ar crede. Pe aceasta colaborare, Berlusconi - Becali ( s-au gasit doi oameni cinstiti si de incredere !) nu dau doi bani.
Steaua mea, Steaua noastra nu are nevoie de asemenea combinatii !

Snake_21
15th May 2007, 20:02
De acord cu tine georg40 nu vreau o colaborare cu Milan, Steaua noastra se descurca si fara colaborari d astea ;) cel putin asta e pararea mea :D

Sevilla86
15th May 2007, 20:20
Din punctul meu de vedere, Milan si-a facut datoria eliminand Mancester :D mai departe nu ma intereseaza. Daca ar fi vorba de vreo colaborare, nu vom fi pe picior de egalitate cu marele Milan. Ar putea sa ne trimita ceva jucatori care la ei nu prea prind echipa, sau sa ne trimita tinere sperante pe care sa le experimentam. Da' daca o sa apara vreo mare valoare, o sa-l ia repede inapoi.
Poate nu stim noi chiar totul si deocamdata ne gandim la tot felul de scenarii care de care mai pesimiste :D da' nu m-as complica. As continua la Steaua ca si pana acum pentru ca in ultimele trei sezoane am crescut de la an la an si s-au realizat performante.

Radu
15th May 2007, 20:24
ne-ar prinde bn niste pusti de la milan...:evil: :evil: :evil:

SORENSEN
15th May 2007, 22:22
Milan e plin de pusti ... oricum vom vedea ce si cum...ca dcseconcretizeaza ceva Becali sigur se va lauda si vom afla amanunte...

Brian
16th May 2007, 00:06
Un singur pusti de la Milan ne-ar trebui si ar fi cel mai bun jucator din campionatul intern....este vorba despre Yoann Gourcuff ...dak este jucat de orice echipa de prima liga... cred k va ajunge cel putin la fel de mare cum este Cristiano Ronaldo. Seamana foarte mult k stil de joc. Are o tehnica excelenta in regim de viteza si atinge mingea la fel cum o face Cristiano Ronaldo. Dak ar veni la Steaua... am face senzatie cu el in teren.:ok:

Universal
16th May 2007, 00:14
Steaua are jucatori destui de buni pentru Milan:

Dica ( la el m-am gandit imediat cand am citit acest lucru)
Radoi( isi va reveni el in sezonul ce urmeaza)
Goian( un fundas care , daca stie sa dea cu caoul, inscrie foarte bine)
Ochiirosii- si la el ma gandesc, ar putea ajunge cu usurinta un mare jucator
Elton- este chiar de Milan, la ce tehnica are...


Steaua nu are jucatori de valoare :confused: ?

Liviu
16th May 2007, 00:15
Un singur pusti de la Milan ne-ar trebui si ar fi cel mai bun jucator din campionatul intern....este vorba despre Yoann Gourcuff ...dak este jucat de orice echipa de prima liga... cred k va ajunge cel putin la fel de mare cum este Cristiano Ronaldo. Seamana foarte mult k stil de joc. Are o tehnica excelenta in regim de viteza si atinge mingea la fel cum o face Cristiano Ronaldo. Dak ar veni la Steaua... am face senzatie cu el in teren.:ok:
Nu cred...daca se va ajunge la aceasta colaborare ne vor da jucatori asa cum l-am da noi pe Litu sau Tudose la alte echipe .
Gourcuff vad ca a jucat anul asta 13 meciuri pentru Milan deci nu se pune problema ... Si nici alt jucator care a jucat la Milan mai mult de 5 meciuri intr-un sezon .

Ioca10
16th May 2007, 00:19
Oricum eu am impresia ca e o mare abureala treaba asta;)

SORENSEN
16th May 2007, 09:48
probabil....

dardar_3
16th May 2007, 10:08
Oricum imi pare a fi apa de ploaie angajamentul asta
Oricum nu pleaca jucatorii moca la aia

:)
Nimeni nu a zis ca vor pleca jucatori mocca la Milan... insa vor avea prima optiune Milan cand va aparea cineva talentat la Steaua...(acum insa nu este cazul:evil:..)


N-ar fi rau ! Dar Milan , o alta echipa plina de datorii ,se va bucura sa-si poata finanta achizitiile si proprii jucatori. Sa nu fim naivi, italienii nu sunt chiar atat de filantropi cum s-ar crede. Pe aceasta colaborare, Berlusconi - Becali ( s-au gasit doi oameni cinstiti si de incredere !) nu dau doi bani.
Steaua mea, Steaua noastra nu are nevoie de asemenea combinatii !

Milan e o echipa plina de datorii?????!!!...:happy
Esti funny georg40...:)... Dupa ce Berlusca a vandut Fininvestul(obtinand circa 250mil de euro) a declarat ca va investi banii in Milan...:D...


ne-ar prinde bn niste pusti de la milan...:evil: :evil: :evil:

Etete la el...:happy
Sa stii ca exista o gramada de pusti talentati la Milan: Gourcuff, Grimi, Aubemayang sunt doar cativa dintre ei...

Cat despre un posibil imprumut la Steaua a unora dintre jucatori... daca vine Buffon la vara, Storari poate fi imprumutat...
De asemenea si Gourcuff va fi imprumutat pentru a acumula meciuri in picioare...
Problema imprumutului nu inseamna ca Steaua trebuie sa plateasca integral salariul jucatorului...

PS: Oricum e abureala acest aranjament.... Berlusca nu a zis nici da si nici nu sa scape de gura ciobanului(mi scuzi:D ca am jignit pastorii din Romania)...

Jerry20cm
16th May 2007, 10:12
poate AC Milan se va infrati cu noi, nu noi cu ei.
pentru ei ar fi o onoare, pentru noi ... :D:D

dardar_3
16th May 2007, 10:26
:happy....:happy....:happy...


Citisem in articolul ala ca Steaua urmeaza sa fie satelitul Milanului....:D...


PS: Cred ca ar fi o onoare pentru cioban sa fie sclavul lui Berlusca...:D

YoYoyOi
16th May 2007, 10:46
da Jerry, ai perfecta dreptate :ras-plans:

Ioca10
16th May 2007, 10:48
Daca era Inter in loc de milan:Datunci era onorabil:D

dardar_3
16th May 2007, 10:49
Raspunsul lui jerry vine din partea trista a orasului Milano...:D

pana si Steaua a castigat Cupa Campionilor acum 21 de ani... in timp ce Inter a castigat acum 15 330 de zile....:drak:...

Jerry20cm
16th May 2007, 10:56
bah da-i drumu' ... :mda:
Steaua e Steaua, nu sta in imprumuturi si alte vrajeli. Avem bani sa ne achizitionam jucatori, n-avem nevoie de pomana altor cluburi. :mda:
Unu din motivele pt. care-l apreciam pe MM: nu accepta niciodata imprumuturile.

dardar_3
16th May 2007, 11:04
Hai mai jerricule....:D... chiar asa... bine.... promit ca nu mai suflu nici un cuvant despre Liga Campionilor... stiu ca te deranjeaza:D...


PS: Asa e... steaua nu are nevoie de jucatori imprumutati, insa nu cred ca ti-ar displacea o astfel de formatie:

-----------------Storari----------------------
Grimi--------Radoi----Goian------P. Marin(Nesu)
-----------Nicolita--------Gourcuff----------
-----Badea--------Dica-----------Neaga-----
-------------------Thereau------------------

:D

Jerry20cm
16th May 2007, 14:00
ce formatie ai facut tu acolo ... te doare capul

niciun inchizator ... :rolleyes:

si nici nu se compara cu: Andrey - Nicolita, Goian, Ghionea, P.Marin - Radoi - Tibi Balan, Dica, Elton - Neaga, Thereau. :ok:

Dani3l
16th May 2007, 14:16
Dardar:fininvest cu 250 mil de euro?Poate 250 miliarde de euro:))
Eu i-as propune la gigi un schimb RADOI pt Ambrosini:D
Dardar:fugi tare,ce naiba a vandut cu 250 mil de euro?Poate usa de la intrare..alo,vorbim de un colos financiar FININVEST...:D

TaciAcolo
16th May 2007, 14:18
frati de sange?:ras-plans:

dardar_3
16th May 2007, 14:41
Dardar:fininvest cu 250 mil de euro?Poate 250 miliarde de euro:))
Eu i-as propune la gigi un schimb RADOI pt Ambrosini:D

250 de milioane sigur...;)...

Gandeste-te ca Abramovic are 20 de mld de euro averea...

Cat despre tine jerricule... Sa iti traiasca Elton si compania...;)... sunt sigur ca la anul vor castiga Champions League...:yeah: