PDA

View Full Version : tir sportiv sau tir cu arcul se mai face undeva?



indigo
15th May 2007, 16:58
:( unde, unde se mai face, ca as vrea si eu...

power
15th May 2007, 22:02
:( unde, unde se mai face, ca as vrea si eu...

:yes: stiu eu. tir sportiv poti sa faci in mai multe locuri, eu ti-as recomanda un poligon de aer comprimat care e pe la Cotroceni. clubul care organizeaza antrenamentele se numeste AKTIV.

cofee
23rd May 2007, 22:28
si cat costa pe luna tirul sportiv? dar tirul cu arcul, stie cineva?

arcas
7th June 2007, 23:29
Salut! Eu sunt arcas :yes: si pot sa va dau cateva informatii.
Intr-adevar, la AKTIV Club se face tir cu arcul si preturile sunt foarte bune. 120 de lei costa antrenamentul pe o luna si poti alege intre doua locatii - la Lujerului este o sala si la stadionul Vointa (la metrou la Aurel Vlaicu, in spatele blocului Oracle) este si sala si teren in aer liber. In rest nu mai trebuie nimic, au ei si arcuri si sageti si alte chestii care mai trebuie. Stiu ca se face si Tir cu aer comprimat, pusca si pistol, la un poligon ca lumea, dar acolo nu stiu pretul, s-ar putea sa fie tot cam atat. Intrati si voi pe site si mai vedeti amanunte.

AlexLazar
10th June 2007, 13:22
Stie cineva de un astfel de club in jud Alba sau Cluj...:D
Am vrut sa-mi iau arc sa incep pe cont propriu, ca si hobby...dar am zis sa caut si un club

power
12th June 2007, 22:56
imi pare rau, nu stiu in judetele astea sa existe vreun club. sunt aproape sigur ca nu exista. cluburi ca lumea sunt in Aninoasa - Minerul parca se numeste, CSS Radauti, Suceava, Iasi si in Bucuresti e Aktivclub. Ai grija, nu trage de capul tau, coarda te poate lovi peste antebrat atat de rau incat sa-ti sectioneze vreo vena. Mai bine, atunci cand treci printr-un oras de mai sus, care are club, du-te si invata cum sa faci, macar doua-trei sedinte.

lil.paula
27th June 2007, 21:21
este club si in cluj..mi se pare ca de anul trecut s-a deschis..

sagetutza
29th June 2007, 10:21
Cred ca orice fel de relatie se pot obtine direct de la federatia de tir cu arcul: http://www.frta.ro/...

cofee
3rd July 2007, 22:42
Las' ca am sunat eu la federatia aia si nu mai zic ce intepeniti erau pe acolo. mai bine cauti pe google si gasesti direct cluburi si iti alegi dupa oferte, ca la federatii iti baga pe gat pe cine vor ei.

power
10th July 2008, 02:39
pentru cei care vor sa fie arcasi, fie si numai pentru un week-end: se face initiere urmata de cursuri de tir cu arcul, in aer liber, pe terenul de la Horsesland - o mica ferma unde se poate face calarie la marginea bucurestiului. intrati pe horsesland.ro sau pe aktivclub.ro pentru amanunte 50 lei ora de calarie, 25 lei sedinta de tir cu arcul - doua ore.

marrrry
11th May 2010, 17:24
:( unde, unde se mai face, ca as vrea si eu...
Buna!Eu am primit pe facebook o invitatie de la Decathon la concursuri de tir cu arcul weekendul asta(e pe Bulevardul Iuliu-Maniu spre autostrada Buc.-Pitesti).>Te poti duce acolo sa vezi daca iti place.Eu vreau sa ma duc cu niste prieteni si sper sa fie ok.

Fremenul
7th August 2010, 14:42
In Ploiesti stiti vreun loc de tir?

Neinfrantu
8th August 2010, 18:25
can ma intorc in bucuresti in octombrie am sa ma duc si eu p-acolo... poti sa mergi fara nici un antrenament, adica numai asa sa sa te descarci putin dupa munca?