PDA

View Full Version : Excursie Bucuresti - Sevilla cu masina in 2007



octaviano
15th May 2007, 14:10
Deoarece in luna iulie 2007....plec cu masina in Spania la Huelva...cam 3800 de KM dus....as dori sa va rog daca puteti sa ma ajutati cu sfaturi referitoare la :
- traseu
- alimentari optime cu carburant (locatii)
- taxe de autostrazi
- locuri de cazare (ma gandesc sa fac 4 zile pe drum iar 3 zile as dormi la motel...ceva ieftin dar curat.)
- cu ce sa pregatesc masina....lichid d parbriz....veste ....etc
- costuri cu benzina, taxa de drum, rovignete
....altele nu mai imi vin in cap...probabil cei cu experienta cunosc....

Va rog deoarece este prima iesire si conduc singur iar ca si pasageri...sotia, mama si copilul(14 ani)....

Multumesc anticipat

octaviano
15th May 2007, 17:27
deci la intrebari actuale nu se baga nimeni.....da....merci oricum..

TheIceMan
15th May 2007, 19:57
deci la intrebari actuale nu se baga nimeni.....da....merci oricum..

Unu la mana: la asa o atitudine nu te mira ca nu primesti raspunsuri.

Doi la mana:
- Nu toata lumea sta on-linte 24/7 sa raspunda la toata lumea.
- Nu toata lumea care iti citeste intrebarile stie si un raspuns.
- Intrebarea de mai sus este 'actuala' si de interes doar pentru tine, nu si pentru altii.
- Nu toti au raspunsuri actuale la intrebarile tale care sunt prea abstracte, de ex. unde e benzina ieftina, iata si raspunsul meu: mie imi ajungea motorina din tara pana dupa Viena, daca ma stresam sa merg incet aproape ajungeam cu motorina de acasa (luata la Nadlac) la Muenchen, dar totdeauna in Austria pe A1 cum treceam de St. Poelten, ieseam la prima si acolo era o benzinarie Shell, parca, care avea cel mai bun pret din cate am vazut in Austria + Germania. Eu ultima data am trecut pe acolo in iunie 2002. Te ajuta raspunsul meu ?

trei la mana:
ia intai si citeste threadurile astea unde s-au dezbatut teme similare, si apoi pune intrebari:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=90902

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10452

octaviano
16th May 2007, 13:03
merci, dar tot n imi rezolva problema.
despre franta, italia si spania in contextul intrebarilor mele...zero sfaturi
m-ati lamurit bustean cu acest forum....tot softpedia este the best...si super la zi.....***

07Ex
20th May 2007, 07:09
merci, dar tot n imi rezolva problema.
despre franta, italia si spania in contextul intrebarilor mele...zero sfaturi
m-ati lamurit bustean cu acest forum....tot softpedia este the best...si super la zi.....***

Daca softpedia este atat de bun dece nu ai intrebat doar acolo? TheIceMan a incercat sa te ajute cum a putut mai bine asa ca nu vad dece te-ai ofuscat. :rolleyes: