PDA

View Full Version : Gazeta Sporturilor: "ziaristi" de 2 lei?



RedBaron
13th January 2006, 22:20
Borugă tună si fulgeră
Oficialii clubului UTA s-au supărat atât de tare pe ultimele articole apărute în Gazeta Sporturilor, încât au anuntat că intră în „silenzio stampa”. Gigi Borugă a tunat si a fulgerat ieri, fiind nemultumit de imaginea atribuită grupării textiliste de respectivul cotidian de sport.
„Citesc doar tâmpenii despre UTA. Nimeni nu întreabă, numai se inventează. Din acest motiv, nimeni nu mai are voie să facă declaratii. E foarte greu la UTA, sunt destule de pus la punct, dar nici chiar în halul ăsta nu am ajuns. Mă zbat de-o săptămână să rezolv una sau alta, să găsesc bani, să conving sponsori si firme să investească, caut si fotbalisti si eu mă trezesc că într-o zi se spune că plec, iar în alta că suntem lipiti pământului. Cum să mai fac eu rost de bani, când oamenii citesc că plec de la UTA?”, a spus Borugă, care a anulat si conferinta de presă anuntată pentru astăzi.

Am si eu o rugaminte la cei care urmaresc presa sportiva, sa isi dea cu parerea despre impresia facuta de GS. In ultimul timp aud numai aberatii dinspre Ioanitoaia & Co. (parca el e scula pe bascula pe acolo).

Sunt sigur ca acest mesaj va fi citit de careva de la GS sau cu legaturi acolo asa ca le transmit pe calea asta ca sunt niste *******i... deci sa nu se mire daca cu urmatorea ocazie si Aradul se va 3.14sha pe ziarul si orasul lor de bastina. Niste impertinenti. Parerea mea.

Tudose
13th January 2006, 22:37
Baroane, ai observat ultimul mesaj pus acum de mine la FC Arges (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=480776#post480776) si avand drept subiect "profesionalismul" si stirile inventate de acest ziar. Sfatul meu: nu il mai cititi! Eu unul am renuntat chiar sa si intru pe site-ul lor, o fac sporadic si de obicei atunci cand cineva imi sesizeaza ca au comis-o din nou - asa cum s-a intamplat si azi.

Inca ceva: nu mai asociati prostiile si magariile comise de presa centrala cu Bucurestiul. Faptul ca ei au sediul in Capitala nu trebuie sa indrepte resentimentele catre acest oras - mai ales ca de multe ori este vina corespondentilor locali, si spun asta din proprie experienta.

RedBaron
13th January 2006, 22:45
Inca ceva: nu mai asociati prostiiile si magariile comise de presa centrala cu Bucurestiul. Faptul ca ei au sediul in Capitala nu trebuie sa indrepte resentimentele catre acest oras - mai ales ca de multe ori este vina corespondentilor locali, si spun asta din proprie experienta.corect. eu incerc sa nu asociez cu Capitala, dar... cum sa zic, asta e valabil in cazul meu.
oricum magari tipii. mai ales ca la UTA se mentine un echilibru fragil acum, care e f.important deoarece se incearca atragerea unor sponsori. ori daca *******ii scriu ce scriu...
nu mai zic nimic...

nu citesc nici GS nici ProS, ci doar ziarele locale. asa ca si eu recomand sa nu dati banii pe GS, mai ales dupa ce aruncati un ochi pe rezultatul poll-ului.

jorgensen
13th January 2006, 23:46
Si eu sunt de acord cu voi. In ziua de azi, televiziunile si ziare cauta doar senzationalul. Nu uitati ca si corespondenti prosport si gsp din arad sunt ziaristi locali. Cel putin asa se intampla in Oradea. In unul din ultimele articole aparute in prosport apare titlul "Saracie lucie la clubul care vrea promovarea". Edificator, nu ?
Cei din Cluj, caci si la pros si la gsp exista editii regionale, iar timisoara are editia de Banat - f--k, nici chiar asa... dar sa revin la idee, cei din cluj, indrumati de minti luminate de mitici, asteapta doar stirile negative, atat despre Arad, Oradea, Gaz Metan si alte echipe care le pot sta in cale.
Deci pentru ziarele de sport din romania: a inceput competitia, care vinde mai mult, care are primul stirea. M-am prapadit de ras la "GSP va ofera in exclusivitate transferul lui Plesan la Poli", dupa doua ore:"GSP va ofera in exclusivitate ca Plesan nu a semnat inca cu Poli", a doua zi:..... cunoasteti fraza, nu ? EXCLUSIVITATE. Penibil, domnilor pseudo-ziaristi !!! Si cu asta am sa inchei: Suntem un popor in cautare de senzational. Am acasa o Gazzeta dello sport. SENZATIONAL ! DOAR SPORT !!! Luati lectii !!!!

RedBaron
13th January 2006, 23:54
nu poti cere mai mult de la niste handicapati...

la stiri mai ieri vad... ghici ce? danciulescu si niculescu jucam fotbal tenis... 3 min imi arata asa ceva. incredibil. handicapati efectiv. cum sa zic, imbecili. cred ca la protv am vazut

singurul lucru care il putem noi face si sa ii afecteze cumva pe ei e sa le facem campanie negativa!

ma gandeam chiar sa imi pun in semnatura un mesaj de genul: nu mai cumparati GS... unde esti tu tepes doamne!

ps= nu stiu care e faza cu corespondentii locali, nu ma intereseaza sincer cine le comunica si ce. e treaba lor, a imbecililor...

RED&WHITE
14th January 2006, 02:07
Pot sa spun ca citeam GSP-ul de mult timp desi erau destule lucruri care ma nemultumeau. De vina sunt corespondentii locali in ultimul caz Vali Whisky :o: . O gafa mare si un articol pe interes. Doar ziarele locale reflecta realitatea cu un mare minus pentru daniel scridon de la Adevarul (scrie la comanda):jerk: :rosu:
Realitatea e ca la club se lucreaza binisor chiar daca la cota de avarie

Kidu
14th January 2006, 04:09
Sunt niste ordinari presarii astia. Inteleg mai frate ca mai gresesti, dar la ei greselile sunt inerente. Ce profesionistii lu' peste ?! Da-i naibii, ca numai imi fac nervi aiurea.

RedBaron
15th January 2006, 16:49
Se preconizeaza un protest in masa a mai multor grupuri de suporteri de la diverse echipe din tara. O sa postez aici alte noutati odata ce apar.

Paul
15th January 2006, 16:59
din pacate asta e nivelul presei din romania , si baietii astia dau tot ce pot , insa doar atat pot ...

asa la modul general , cred ca sunt obiectivi , cel putin in editoriale si stiri ...
senzationalul apare in formularile cu "surse demne de incredere" , si are permanent un sambure de adevrar :D

RedBaron
15th January 2006, 21:37
mai paule, sa scrii SF-uri si sa distrugi credibilitatea unui club care incearca sa si-o recastige, sa dai cu piciorul la ce se chinuie altii sa cladeasca, doar asa ca ai o pana in mana... si poti scrie cu ea, e nasol.

tipii astia tre' sa priceapa ca nu degeaba ii injura lumea, e un sambure de adevar. in principiu ar trebui actionati in judecata de toti care isi simt imaginea atinsa de articolele inventate de ei.

oricum sunt niste nesimtiti si eu unul indemn pe toti utistii sa nu cumpere GSP!!! cumpere alt ziar, concurent sau nu. dar mai bine sa cumpere Adevarul de Arad sau Observatorul Aradean ca sunt de-ai nostrii si nici pe departe nu sunt reviste SF!

bihoreanul
16th January 2006, 00:14
Aveti dreptate intru totul despre presa. 'Cea mai buna echipa din Romania' in afara de zvonuri si scandaluri nu scriu. A fost faza cu 'Exclusiv.Surse demne de incredere ne-au informat ca in urma cu 30 min cei 4 dinamovisti au semnat cu Poli.' Dupa 2 sapt. s-a dovenit ca cei 4 era doar 1. Apoi faza cu 'Uta nu are detergent'. Niste nesimtiti. Intelegeam sa zica de apa,gaze sau curent cum se mai intampla la echipe cu probleme financiare,dar da-o in p**a mea, chiar detergent acuma !? Pai mergea si lua Boruga la pliculet sau promotie si tot aveau cu ce spala echipamentul. ProSportul la fel, acuma a scris ca la Oradea Sapaliga schimba obiectivul.Si nicaieri in presa locala nu apare informatia asta.Oare unde este srisa editia regionala a ProSportului? Ati ghicit:Cluj. Care Cluj? Care se afla la promovare cu Bihorul si Mediasul. Care Medias? Despre care Vali nu stiu cum de la ProSport editie de Transilvania,scria ca le pleaca cei mai buni jucatori ,iar cu banii sunt in plop. Gogomanii pe care nu stiu cum isi permit sa le puna in ziar,in speranta de a discredita celelalte echipe din B3,cu pretentii. In schimb la Cluj e raiul pe pamant. Sunt la 6 puncte de lider,le-a plecat Soporan care oricum 'era rezerva' vorba unui clujean (Hagi e prost sau de ce l-a luat),stadionul se darama pe ei, oamenii propusi pt postul de presedinte i-au refuzat pe motivul ca 'lucrurile nu sunt clare la club',dar ei (clujenii) vad capra vecinului. Asta este realitatea.

RedBaron
16th January 2006, 00:35
faza cu detergentul nu o stiam, este drept eu nu sunt la curent ce scriu tembelii astia, doar imi mai spune si mie lumea... si cand aud, ma crucesc. pai fu**i in **** de prapaditi, de unde pana lu' stalin stiu ei ca la UTA nu e detergent? asta e stire de ziar?
uite la mine nu mai este hartie de buda, noa' sa scrie ceva de genu asta "Baronu nu are la castel nici toilet paper!" ... chiar daca maine imi vine tiru' cu hartie de buda, tip A4... trebe A4 sa sterg toate kkturile aste' ce se scriu prin presa.
magari, nu am cuvinte...

bihoreanul
16th January 2006, 01:58
Uite Baroane:
'N-au bani pentru detergent'-titlu din Gazeta Sporturilor la Fotbal/Divizia B.
Scris de cine oare? Vali Viski.

RED&WHITE
19th January 2006, 00:53
Auzi natiune stiri din Cacazeta din 18.01.2006: Duckadam si Dekany au fost ieri la Consiliul Judetean pentru a solicita echipament pentru echipa.
Rosca s-a propus antrenor la Satu Mare :happy :happy :happy

mns-10
19th January 2006, 01:59
Chestia asta nu se intampla numai la gsp, si prosportul face exact la fel. Toti sunt niste asa-zisi ziaristi ce umbla dupa senzational si implicit bani. Se vand prin niste subiecte de nimic spunand ca lumea asta cere. Eu nu cred ca daca ar scrie despre FOTBAL si SPORt lumea nu ar mai cumpara ziarele, oricum cred ca si voi imi dati dreptate aici, ceea ce se scrie in presa si ceea ce se vede la tv numai sport nu mai e. Numai gunoaie mondene si porcarii ce nu au nici o legatura cu sportul.

micutzu
19th January 2006, 10:40
Vedeti si, cica, ziarul zonal Fotbal Vest. Ala e dedicat 80% unui singur club

cristi_
20th January 2006, 18:16
GS si prosport...
mi-e scarba de ele
de o vreme incoace vad doar violet pe prima pagina. ma simt jignit ca astfel de ziare se vand in Arad.

Marcus99Narci
29th January 2006, 01:39
Sa nu mai cumparam Forza Viola sau Fotbal Vest cum ii zice, k nu ne reprezinta. Sau mai bine sa il numim Fotbal Poli sau Fotbal Timisoara, sa stie lumea ce cumpara, nu de alta, dar in Arad, santem mai civilizati si nu incercam sa prostim lumea... k la timisoara. Parerea mea este oricat vor investi Poli nu v-a fi niciodata campioana Romaniei...lol

micutzu
31st January 2006, 13:39
Asta nu poti sa sti. Deocamdata nu e omogena echipa iar Hagi nu e antrenor.