PDA

View Full Version : Alte echipe mici



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12

razwan_vs
17th December 2006, 20:37
lol alta echipa fantoma :P

Mario Di Lazi
18th December 2006, 09:37
Hai ca deschid si eu topic cu Infratirea Tulucesti.

Te rog ... NU :D

Hard
21st December 2006, 03:48
nici un transfer nimic?

pinki
21st December 2006, 13:22
le tinem secrete pana cand reincepe campionatul :rasc:

Hard
25th December 2006, 21:34
Sarbatori fericite tuturor Modelistilor din comuna si numai:ok: !

Ulio singuraticu
27th December 2006, 12:04
Sarbatori fericite tuturor modelistilor! Sa intampinam un an nou plin de bucurii!/hello

TaciAcolo
31st December 2006, 17:07
emc e in c:)

aLEX_U_1919
31st December 2006, 18:07
Nu are galerie :D

__________________

Dragostea noastra pentru "U" e infinita
Vom apara mereu orasul fara Frica

pinki
4th January 2007, 16:33
La multi ani, modelisti!!!! Sa ne revedem in liga I!!! :cheer:

Hard
4th January 2007, 16:37
ai inviat

Kainsashiki
4th January 2007, 16:37
who the fuck are you ???:D

pinki
4th January 2007, 16:51
diablo, ce schimbare drastica :D sa nu te mai recunosc!

ps: te bat :D si te si banez :happy

Smekeru
6th January 2007, 14:19
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Smekeru
6th January 2007, 14:20
fortza unirea dej ...

Parazitu'1919
6th January 2007, 14:22
SLUGA lu' FRANA voi sunteti SLUGA LU' FRANA !!!

Ulio singuraticu
6th January 2007, 17:40
yep...tovarasi modelisti...fratilor...cum a putut ami veni o idee asa tampita? sami fac clona?...oricum nu e momentul sa ma critic...regret ca am lipsit atat...dupa ce mi s-a banat clona au urmat zile grele in care am desoperit problee fff mari de sanatate,examene etc impreuna cu un friend am facut un forum dedicat echipei....mai e rost de munca dar va invit sa va logati si sa discutati cu noi!...doar pt cine vrea...in rest va rog nu ma intrebati de detalii despre lipsa mea...

raul97
7th January 2007, 11:57
Incertitudini la Unirea Dej

UNIREA DEJ Echipa dejeana îsi va relua luni pregatirile, însa la reunirea lotului nu se asteapta mari modificari de efectiv. Singurii jucatori care au parasit echipa sunt Turbutan si Streanga, ale caror contracte au fost reziliate de comun acord. La capitolul achizitii, dejenii asteapta definitivarea lotului lui CFR pentru a vedea la ce jucatori va renunta Cristiano Bergodi. In decursul saptamânii viitoare se va stabili si programul de pregatire.

prosport

Ulio singuraticu
7th January 2007, 14:33
n-am voie cu reclame? so....ce *** sa fac eu acuma? raman 2 useri pe forum ala? no yop pe mn pricum nu ma mai intereseaza...yo m-am invatat mine cu toate...stiu ce verau da la viata si acum e momentu sa o dovedesc...nu sa stau sa mi se stearga reclamele la forumuri de prost gust...macar daca il vreti pe pm...asa ca deocamdata pa!/hello

Hard
7th January 2007, 14:38
hai noroc

CFR1907
8th January 2007, 19:17
SLUGA lu' FRANA voi sunteti SLUGA LU' FRANA !!!

Asa, si?:D
__________________
http://img218.imageshack.us/img218/5004/cfrsteagzm0.gif http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png http://img220.imageshack.us/img220/9656/coregrafiecfrcp5.gif http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png http://img218.imageshack.us/img218/5004/cfrsteagzm0.gif
Imn CFR 1 (http://www.commandogruia.ro/mp3/cfr2.mp3) si Imn CFR 2 (http://www.commandogruia.ro/mp3/cfr1.mp3)

Parazitu'1919
8th January 2007, 19:22
:mda: cum ii sa te prostituezi pt o alta echipa ?

Wily_B.L.U
10th January 2007, 23:45
presedintele grupãrii lugojene, Ioan Ambrus : ”Am decis sã începem pregãtirea abia din 15 ianuarie, deoarece din lotul cu care am încheiat turul vor mai rãmâne doar sase – sapte jucãtori, restul urmând sã fie declarati liber de contract”. Conducerea clubului a decis pãstrarea lui Micsa, Mihalache, Pintilii, Neagu, Miculescu, Tarãlungã, Bãrbulescu si posibil Ciorega, lotul urmând sã fie completat cu jucãtori din Nigeria, Ucraina, Bulgaria si România. ”Sperãm ca pânã la finalul sãptãmânii sã completãm lotul de 25 de jucãtori. În tarã avem contacte cu sase prim divizionare”, a mai declarat Ambrus.;)

Wily_B.L.U
10th January 2007, 23:51
Legat de problemele financiare ale clubului, Ioan Ambrus considerã cã acestea se vor rezolva: ”Dacã avem discutii cu jucãtori din Nigeria, Bulgaria si asa mai departe cred cã si problema financiarã se poate considera rezolvatã. Acum negociem posibilitatea numirii unui nou antrenor la echipã, contactele fiind cu Aurel Sunda si Octavian Grigore. Ambii sunt oameni cu experientã în fotbal, iar dacã ar fi sã aleg l-as alege pe Sunda, însã acesta este candidat si pentru lotul de tineret al Nigeriei. Rãmâne de vãzut dacã va fi numit acolo din varã sau acum.” Actualul tehnician, Cosmin Petruescu va rãmâne în staff-ul tehnic în postura de antrenor secund, Ambrus considerând cã tânãrul antrenor mai trebuie sã învete ceva meserie. În conditiile în care reunirea este prevãzutã pentru începutul sãptãmânii viitoare, pregãtirea centralizatã va debuta cel mai devreme dupã o sãptãmânã: ”Ne gândim la un cantonament de zece zile la Herculane, dupã care probabil vor urma o serie de jocuri amicale pânã la startul returului”, a schitat Ioan Ambrus perioada urmãtoare, care sperã în amânarea începerii campionatului. Presedintele penultimei clasate declarã cã obiectivul lugojenilor este clar, evitarea retrogradãrii

Wily_B.L.U
11th January 2007, 07:38
am uitat sa precizez:P ...SURSA: Ziarul Redesteptarea

Mishumacher
11th January 2007, 10:06
Ma bucur pentru lugojeni ca se pun pe picioare si ar fi foarte bine pentru ei ca Tavi Grigore sa le devina antrenor.E un bun profesionist.

CFR1907
11th January 2007, 14:09
:mda: cum ii sa te prostituezi pt o alta echipa ?

Voi ar trebui sa stiti asta, doar nu faceti acelasi lucru pentru consiliul local?:D

juventinu88
12th January 2007, 15:04
In sfarsit se intampla si ceva k-lumea la noi la echipa.Sper sa iesim de la retrogradare:yeah: :yeah: LUGOJU LUPTA LUGOJU!!!!!!!!!!!:drak: :drak:

georgemp
12th January 2007, 23:51
pe ce loc se claseaza?:P

Hard
14th January 2007, 12:07
In ultima vreme patronul Milut nu a anuntat nimic in legatura cu echipa.Cred ca pregateste cateva transferuri bomba pt un retur incendiar.

Balaci
14th January 2007, 14:07
Am fost intotdeauna fan al Minerului Balan.Cand eram mic,mergeam cu tata la meciurile lor,si cand starul de atunci al echipei,Ionica al lui Popa dadea cate un gol,mi se aprindeau ochii de copil.
Unele momente nu pot fi cumparate.Pentru toate celelalte exista MASTERCARD

BigStar
15th January 2007, 15:34
Nu stiam ca Prefabricate are asa multi suporteri la ols. Dar totusi ramane o echipa mica cu posibilitati la fel de mici ca si localitatea din care provine. :evil:

pinki
15th January 2007, 15:41
nu sunt chiar asa de mici :D

ne facem noi mari! iar localitatea e comuna, da? suntem smecheri :D

BigStar
18th January 2007, 16:08
O istorie de peste 80 de ani

Jerry20cm
18th January 2007, 16:24
ca bine zici

buflei
19th January 2007, 16:17
Interesant nume :D ....care sunteti din bacau sa aveti informatii despre echipa asta?..park joaca sau juca Giani Capusa le ei :)))

echipa asta va scoate fotbalisti de divizia A.

BigStar
19th January 2007, 20:25
Momentan CS Vulcan este echipa satelit a Jiului Petrosani.

YoYoyOi
19th January 2007, 20:50
Mai mulți jucători de la satelitul lui CFR Cluj sunt suspectați că ar fi jucat la pariuri contra echipei la care sunt legitimați.

Sumele vehiculate în presa locală ca fiind câștigate de jucătorii Unirii Dej se ridică la 50.000 de lei noi, echivalentul salariului pe un an al unui fotbalist de vârf din liga secundă.

Unirea Dej se află pe ultima poziție a clasamentului seriei a doua în liga secundă. Conducerea clubului a auzit despre pariurile făcute de jucători, însă nu a găsit dovezi în acest sens.

La începutul turului fiecare jucător a trebuit să semneze o declarație redactată de Federația Română de Fotbal prin care fotbaliștii se angajau că nu vor participa la niciun fel de joc de noroc. Cu toate acestea regulamentul Federației nu prevede sancțiuni pentru astfel de fapte.

Scandalul de la Dej este primul caz de acest gen sesizat la Federația Română de fotbal.
Sursa: Realitatea TV

raul97
20th January 2007, 00:44
Unirea Dej are un nou antrenor



Dorel Mureșan il inlocuieste pe Gheorghe Ciorceri
Unirea Dej, 'satelitul' echipei CFR Cluj, are, începând de joi, un nou antrenor principal, după demisia lui Gheorghe Ciorceri de acum două săptămâni, transmite corespondentul ROMPRES.

Noul antrenor, Dorel Mureșan are 53 de ani și o bogată experiență de la nivelul Ligii a doua și a treia. Mureșan a mai activat ca antrenor principal la Apemin Borsec, Arieșul Turda, Unirea Dej și Vatra Dornei, iar până miercuri, a activat ca antrenor în cadrul Centrului de Copii și Juniori al CFR Cluj.

'Sper să pun umărul la redresarea echipei, astfel încât să scăpăm de grijile retrogradării. Intenționez să construiesc, la Dej, o echipă care să facă cât mai bine față competiției dure din Liga a II-a', a declarat Dorel Mureșan, după instalarea în funcție.

Unirea Dej ocupă locul 17 în clasamentul Ligii a II-a, seria a II-a, cu o linie de clasament îngrijorătoare: 6 partide, o singura victorie, un egal, patru înfrângeri și un golaveraj negativ 4-9.

YoYoyOi
20th January 2007, 00:46
mda...se cam explica pozitia "buna" in clasament, daca e sa ne luam dupa ultimele zvonuri:mda:

Si daca nu se renunta la astfel de practici poate sa vina si Capello si Mourinho la carma echipei :mda:

YoYoyOi
20th January 2007, 11:45
Mitu, parior ilegal
Sefii Unirii Dej, satelitul lui CFR Cluj, isi acuza citiva juca tori din lot ca ar fi pariat chiar impotriva echipei la care evolueaza. Dintre acestia, aradeanul Dumitru Mitu pare a iesi in prim-plan, el fiind suspectat de astfel de practici. "Pariez pe toate campionatele Europei, dar in Divizia B din Romania, niciodata. Dar, Dejul este un club de c...t, care nu stiu ce vrea acum sa demonstreze", a declarat fostul jucator al lui Panathinaikos, intr-un ziar local in Arad. Totus i, clubul in speta nu a facut nici un demers oficial pe aceasta cale spre FRF.

"Nu putem sa emitem un memoriu catre federatie, pentru ca ne este foarte greu sa adunam dovezi in acest caz. Asteptam pina cind vom afla mai multe, pentru ca fapta este foarte grava daca se adevereste", a spus directorul sportiv al Unirii, Justin Balas.
SPT


Frumoase cuvintele lui Mitu despre club....:mda:

Unirea_Dej
21st January 2007, 10:12
Hai UNIREAAAA!Au nevoie d un public mai mare,lumea nu merge la meci fiindca suntem la coada clasamentului,'iar baietii nu joaca nimici fiindca nua au public :|

YoYoyOi
21st January 2007, 17:25
ca sa mearga lumea la meci, trebuie ca aia sa-si dea interesul sa joace...nu sa frece mentosana pe teren:rolleyes:

Daca o sa fie plin stadionul jucatorii oricum nu vor castiga meciul...au alte interese....

raul97
23rd January 2007, 09:23
Dejenii, fara apa calda la arena
UNIREA DEJ Antrenamentul de ieri dupa-amiaza a fost amânat din cauza ca apa calda din localitate a fost taiata. Astfel, fotbalistii Unirii vor intra în cantonament, la stadion, abia de astazi. Stagiul va dura 10 zile, perioada în care Unirea va disputa si câteva partide amicale, cu FC Baia Mare, FC Zalau, Avântul Reghin si Ariesul Turda. Altfel, transferul portarului Stef la Alba Iulia a intrat în impas.

prosport

YoYoyOi
23rd January 2007, 11:14
Asa le trebuie:D
Ce? Numai eu sa n-am apa? :lol:

Hard
24th January 2007, 03:11
După 0-1 aseară, cu Vitoria Guimares, varianta portugheză a lui Prefabricate Modelu, Borcea e tare suparat că Dinamo a acceptat să bată drum lung, ca să ia bătaie.

pinki
24th January 2007, 11:30
deci valoarea noastra a ajuns pana in portugalia :cool:

Kan
25th January 2007, 21:04
pai....t rugam ilumineaza-ne care-i faza cu echipa? p c stadion joaca? c ambitii are...cum sta c finantele...chestii d-astea :)

CFR1907
26th January 2007, 00:37
Hai UNIREAAAA!Au nevoie d un public mai mare,lumea nu merge la meci fiindca suntem la coada clasamentului,'iar baietii nu joaca nimici fiindca nua au public :|

Nu trebuie sa va faceti griji ca retrogradati in C, ca va cumparam noi la anul un alt loc in B. Oricum in returul acesta o sa primiti niste portughezi la echipa care o sa va ajute destul me mult.:)

Parazitu'1919
26th January 2007, 00:44
normal k trimiteti ... dar numa la meciu cu "U" ....

Hard
30th January 2007, 14:40
primul meci din retur este FC SACELE - PREFAB 05 MODELU.nu concep decat victoria.
in tur a fost 1-0 pt noi.

pinki
30th January 2007, 16:54
acum, dupa vacanta, ii spulberam cu 3-0 :D

Hard
31st January 2007, 03:54
stire la pro tv
Olăroiu și Dumitriu au pus la cale afacerea iernii
Ce n-au putut Real, Lazio sau Aston Villa - să-l ia pe Rădoi- e pe cale să reușească Prefab Modelu.

YoYoyOi
31st January 2007, 08:04
Stef si Zelencz trimisi la medic
UNIREA DEJ Jucatorii “satelitului” CFR-ului aveau programat astazi un meci amical în compania echipei Somesul Satu Mare, dar partida a fost însa amânata din pricina starii proaste a terenurilor. Portarul Stef a resimtit duritatea celor doua antrenamente zilnice din cantonament si acuza o întindere la inghinali. De aceesi afectiune sufera si atacantul Zelencz, care a fost trimis la Bucuresti pentru investigatii suplimentare.


Unde amarul lor sa joace, ca e vai si amar terenul cu atata zapada...

raul97
31st January 2007, 10:31
Stef si Zelencz trimisi la medic
UNIREA DEJ Jucatorii “satelitului” CFR-ului aveau programat astazi un meci amical în compania echipei Somesul Satu Mare, dar partida a fost însa amânata din pricina starii proaste a terenurilor. Portarul Stef a resimtit duritatea celor doua antrenamente zilnice din cantonament si acuza o întindere la inghinali. De aceesi afectiune sufera si atacantul Zelencz, care a fost trimis la Bucuresti pentru investigatii suplimentare.

prosport

pinki
31st January 2007, 11:42
:ras-plans:

pe bune? :ras-plans:

ar face treaba buna radoi la prefab :D

Hard
31st January 2007, 18:48
era o gluma a celor de la pro tv.
totusi echipa Prefab 05 Modelu este in cantonament in Cipru,acolo unde este si Steaua.Jucatorii celor 2 echipe s-au fotografiat...ma gandesc de la cine o fi luat Radoi autograf:happy

barbarosa
31st January 2007, 22:31
echipa mare,domne ROCARU asta.:yeah:

barbarosa
31st January 2007, 22:36
domne,astia intra in b anul acesta,stau bine financiar si administrativ.

barbarosa
31st January 2007, 22:42
VICENTIU IORGULESCU-PRESEDINTE,MARIUS SUMUDICA-ANTRENOR,NEDELCU GIANI-PATRONUL ECHIPEI.cu asa conducere ajungi in prima liga.bani cred ca sunt

krapulax
1st February 2007, 06:13
gazeta sp:

Alături de Steaua și de Universitatea Craiova, pe terenurile Alpha Center din Larnaca se antrenează și divizonara secundă Prefab Modelu, echipă pregătită de Dumitru Dumitriu și de Florin Motroc. "Am fost 10 zile la Sfîntu Gheorghe, apoi am venit aici, în Cipru, unde stăm 12 zile. Vom pleca două săptămîni și în Antalya. Cred că aceste cantonamente ne costă în jur de 100.000 de euro, dar domnul Miluț dorește performanță și de aceea nu se uită la bani", a spus Țiți Dumitriu.
Pentru a-și îndeplini obiectivul, promovarea în Liga I, clubul din Modelu a transferat în această iarnă mai mulți jucători cu experiență: Leo Nemțeanu, Feizulah, Sătmar și Manole. "Și în tur am avut un lot bun, echilibrat, dar pentru performanță trebuie și experiență", a mărturisit secundul Motroc.
"Sîntem singura echipă din România care plătește o televiziune, OTV, să-i transimtă partidele de pe teren propriu, pentru că patronul nostru dorește transparență totală. Așa am gîndit noi că trebuie să acționăm, ca să vadă lumea că nu avem nimic de ascuns. Ne dorim foarte mult să promovăm", a încheiat Dumitriu.
5.000 de euro este contractul mediu al unui jucător de la Prefab Modelu
3 jucători din lotul echipei sînt din comuna Modelu: Dobre Leonida, Tudor Marian și Cătălin Coman
7 este locul ocupat de Prefab în clasamentul Seriei 1 din Liga a II-a, la 4 puncte de poziția secundă, ce asigură promovarea
7.853 de locuitori are satul Modelu, situat în județul Călărași
"Prefab va deveni un brand important în fotbalul românesc, mai ales că domnul Miluț ne oferă toate condițiile"
Dumitru Dumitriu

Au trei intrenaționali
Echipa din Modelu are în componență trei jucători ce fac parte din lotul național de juniori născuți 1989: Marius Jianu, Florin Bold și Marian Feher. "Sînt tineri de mare viitor, dar cu care trebuie să lucrăm foarte atent", a spus Motroc.

pinki
1st February 2007, 11:19
/hello

eh, deja am inceput sa fim cunoscuti in lume :D

:no1

Unirea_Dej
1st February 2007, 12:11
Mitu e un nenorocit ordinar!!!Sa zica el k ,,Dejul este de c...t,si nu stiu ce le trebuie"dupa c ne-a ingropat!!!MORI NEMERNICULE!!!:rosu:

raul97
1st February 2007, 12:43
Intariri pentru echipa din Dej
UNIREA DEJ La antrenamentele dejenilor au aparut si câteva fete noi. Alaturi de portarul Alin Bota, la sedintele de pregatire ale dejenilor mai participa Dacin si Hotico. Primul a evoluat în tur pentru FC Baia Mare, iar sefii dejeni spun ca s-au înteles cu maramuresenii pentru transferul sau. Hotico a jucat ultima oara la Gaz Metan Medias si a fost refuzat în aceasta iarna de FC Baia Mare, cu care s-a aflat în pregatiri. Cei doi nu au semnat înca angajamente cu dejenii, dar au sanse mari sa fie pastrati în lot.

prosport

YoYoyOi
1st February 2007, 12:46
Pot aduce si pe Tanda si pe Manda in lotul asta ca tot degeaba :mda:

Hard
1st February 2007, 18:01
Forza Modelu,abia astept sa ii vad pe petrolisti in genunchi si anul asta.

Kan
1st February 2007, 23:31
cn dumnezeu e giani nedelcu asta?

BigStar
6th February 2007, 14:36
Foarte tare frate. Sunt echipa satelit a vecinilor de la Tg Jiu. :yeah:

rfbursa
6th February 2007, 20:12
Am realizat niste sigle pentru Prefab Modelu' .Sper sa va placa .

http://rfbursa.xhost.ro/prefab.html

Din ce am citit pe acest subforum vad ca este nevoie de un site pentru echipa . Cine vrea sa colaboreze la un site pt Modelu sa ma contacteze.(PM)

pinki
6th February 2007, 20:30
dragute :) bine-ai venit!

rfbursa
6th February 2007, 20:54
Va zic si eu bine v-am gasit la toti suporterii "modelisti".

Cine ar putea sa-mi dea si mie niste informatii suplimentare despre echipa (de fapt vreau confirmarea unora ...)? As dori sa stiu :

-data infiintarii clubului (e 2005 ?)
- culorile ( galben-albastru ?)
- Numele stadionului
- Capacitatea stadionului

Daca gasesc cel putin 2 suporteri "model" care sa ma ajute o sa fac eu un site pentru echipa cu forum cu tot ce trebuie ....deci sa vad doritori ;)

pinki
6th February 2007, 21:09
primele 2 da.

pai cred ca se numeste "modelu" :D capacitate :ras-plans: n-ai vazut niciun meci pe otv? mai mult de 100 nu cred ca are :P

raul97
8th February 2007, 10:59
Remiza amicala între megiesi
UNIREA DEJ Ariesul Turda si Unirea Dej au încheiat ieri la egalitate (scor 1-1) partida de verificare disputata la Turda. Cu o formatie în care doar Gigi Gorga (foto) a depasit ca vârsta limita de 21 de ani, dejenii s-au vazut condusi la pauza, dar au egalat cu sapte minute înainte de final prin Nechita. Pentru Unirea au debutat portarul Bota si fundasii Dacin si Hotico, jucatori adusi în aceasta iarna la echipa din Dej.

prosport

YoYoyOi
8th February 2007, 11:30
Exista posibilitatea ca Tilinca de la CFR Cluj sa ajunga pana la urma la Unirea Dej. Imprumutul sau la Farul a cazut, iar negocierile cu formatia din China care se arata interesata de el au intrat in impas.

rfbursa
8th February 2007, 19:30
iata pentru ce voiam confirmarea si daca se poate completarea acelor informatii :

http://rfbursa.xhost.ro/prefab_modelul.html

juventinu88
8th February 2007, 20:43
Ultima noutate:Începând de miercuri, pentru o perioadã de cinci zile, fostul antrenor al Corvinului Hunedoara, Romulus Gabor, s-a alãturat staff-ului tehnic, pentru a analiza lotul de jucãtori.Sper sa ramana si sa ne salvam de la relegation!!!:yes: :yes:

pinki
9th February 2007, 12:37
:hmm: nu inteleg ce vrei tu sa spui... :D dar raspunde-mi pe offtopic ;)

rfbursa
9th February 2007, 13:49
Prefab Modelu a transferat un atacant Feyzula Senis de la CF Braila . Acesta este nascut pe data de 4.05.1981 in Constanta si a semnat un contract pe 3 ani si jumatatea cu Prefab 05 Modelu.
Si-a inceput cariera de fotbalist de la 9 ani la juniorii de la Farul Constanta.
A mai trecut pe la urmatoarele echipe: Portul Constanta , Ceahlaul Piatra Neamt unde a jucat cca 50 de meciuri atat in liga I cat si in esalonul secund .
El a venit in aceasta iarna de la CF Braila si va purta numarul 17 pe tricou la Prefab 05 Modelu.Este un suporter infocat al echipei Steaua Bucuresti iar idolul sau dintre jucatorii romani de fotbal este Adrian Mutu.

Mai multe detalii gasiti aici : http://rfbursa.xhost.ro/feyzula_senis.html

De asemenea pentru cei care nu stiu echipa puteti vedea aici lotul lui Prefab Modelu : http://rfbursa.xhost.ro/eprefab.html

rfbursa
9th February 2007, 16:56
Azi am mai facut niste logo-uri pt Modelu' :

http://img126.imageshack.us/img126/5130/prefcf3.th.gif (http://img126.imageshack.us/my.php?image=prefcf3.gif)
http://img65.imageshack.us/img65/1328/preabuusfi6.th.gif (http://img65.imageshack.us/my.php?image=preabuusfi6.gif)
http://img49.imageshack.us/img49/5866/prefainly5.th.gif (http://img49.imageshack.us/my.php?image=prefainly5.gif)

rfbursa
9th February 2007, 21:11
Daca tocmai a venit un atacant la Prefab in schimb unul din portari paraseste echipa . Neadaptandu-se la echipa Sorin Robotin a fost nevoit sa-si gaseasca un alt angajament si s-a transferat la o echipa de liga a III-a : CS Tim Giroc.

http://rfbursa.xhost.ro/sorin_robotin.html

pinki
9th February 2007, 23:00
sa-l vedem daca merita sa joace pt noi :lol:

Sisk
9th February 2007, 23:21
voi din ce divizie sunteti :-?

pinki
9th February 2007, 23:28
liga 2, prima serie :cool:

rfbursa
10th February 2007, 01:55
echipa model din prima serie a ligii secunde :yes:

Hard
11th February 2007, 03:54
Brigada Lunca Dunarii impreuna cu Utilajele Grele si Fotomodelele Slim va ureaza un sezon plin de victorii...si mai ales o victorie cu gazarii.

Elphax
11th February 2007, 09:07
asta e Temp Job ?

pinki
12th February 2007, 19:25
:cheer: :cheer:

Hard
14th February 2007, 01:42
misto al doilea :ok: bravo

rfbursa
15th February 2007, 02:58
Ma bucur sa aud asta . Totusi vreau sa aud niste idei despre ce ar trebui sa contina sigla (log-ul) echipei . Ce e mai reprezentativ pentru aceasta echipa ?
Dinamo sunt cainii rosii , Petrolu - lupii galbeni, Farul- rechini ... liga I e o intreaga gradina zoologica ; Ce nickname au jucatorii de la Modelu ?
Am lansat o propunere pe acest forum pentru a face impreuna cu mine un site echipei Modelu da' nu vad pe nimeni care sa se ofere . De facut site-ul il fac eu da' imi trebuie pe cineva din zona care sa imi procure "material" ( imagini , informatii etc...) Ma ajuta careva ? :confused:

Elphax
15th February 2007, 11:41
mari suporteri si voi, nu aveti macar o poza de la vreun meci :happy

rfbursa
15th February 2007, 15:49
Te anunt ca poze la meci am destule , dar eu ma refeream la o legatura "stabila" cu cineva care sa-mi furnizeze informatii sigure si actualizate .
Eu nu-i inteleg pe astia care vor sa faca bascalie cu orice ocazie. E drept ca Modelu e o echipa mica dar cu ambitii mari si de care se va auzi pe viitor , ....sper :ok:
Nu orice comuna din Romania are o echipa de fotbal in Liga II si inca o echipa buna as zice cu jucatori cu experienta . Daca se pastreaza lotul si se imbunatatesc unele aspecte : stadion , organizare ...etc echipa ar putea face mai multe in anii urmatori .

pinki
15th February 2007, 23:19
sunt de acord cu tine, avem mandria noastra :D

noi suntem utilajele grele si majoretele slim, cum sunt aia lupii galbeni etc :)

din pacate oamenii din modelu nu prea stau pe net :D

raul97
16th February 2007, 17:03
Revine Zelencz la pregătire
UNIREA DEJ Dupa ce a ratat o buna parte din pregatirea de iarna din pricina unei accidentari, atacantul Tiberiu Zelencz este asteptat la începutul saptamânii viitoare la antrenamentele dejenilor. Daca situatia vârfului dejean se îmbunatateste, accidentarea lui
Tudor Balmos pare a fi mai serioasa decât se credea initial. Este probabil ca jucatorul sa plece la Bucuresti, acolo unde s-au tratat si colegii sai de suferinta, Zelencz si Hausi. Cei trei jucatori, dar si portarul Stef, vor lipsi astazi, în amicalul de la Dej cu Sanatatea Cluj

prosport

07Ex
16th February 2007, 20:19
La un moment dat Rocar era echipa a II-a a lui Dinamo. Acum joaca in aceeasi serie cu Dinamo II. Dumnezeu stie ce se intampla cu echipa asta.

raul97
17th February 2007, 18:28
Doua noutati în lotul dejenilor
UNIREA DEJ La amicalul de ieri cu Sanatatea Cluj (9-1), dejenii au testat doi jucatori noi. Fundasii centrali Drule (ex-Unirea Alba Iulia) si Buglea (ex-Petrolul) au fost adusi pentru consolidarea liniei defensive, decimata de accidentari. ”Avem acordul de principiu al celor doi fotbalisti si asteptam ca oficialii CFR-ului sa-si dea acceptul si ei pentru ca cei doi sa ramâna la Dej. Nu ne putem baza doar pe jucatori veniti de la CFR, pentru ca fiecare echipa are obiectivele ei”, a declarat administratorul-delegat Iustin Balaj.

prosoprt

ady_motru
17th February 2007, 20:31
voi astia kre ziceti de Minerul Motru numai prostii,as vrea sa va anunt k Mineru a facut1-1 astazi,intr-un meci amical, cu Pandurii Tg-Jiu.E o echipa buna dar kre nu are buget bun si un stadion mic,dar au o galerie ffffffffff frumoasa,printre kre sunt si yo.

Liviu
19th February 2007, 15:41
Echipa a doua a lui Dinamo nu a fost niciodata oficial . Bineinteles insa ca facea jocurile lui Netoiu ... Din ce imi aduc aminte in sezonul 2001/2002 , in Liga 2 era satelitul oficial al Universitatii Craiova (la care era patron Netoiu) , antrenor era Mihail Marian si juca pe Lia Manoliu , in timp ce pe "Rocar" juca Fulgerul (viitor AEK , viitor Poli AEK) .

07Ex
19th February 2007, 21:05
Aha, am inteles. Merci Liviu.

rfbursa
19th February 2007, 22:47
Am creat niste avataruri pentru forum din care eu mi-am ales deja unul . Cei care vor un avatar demn de un "modelist " gasiti aici : http://rfbursa.lx.ro/forum/viewtopic.php?p=25#25

Puteti sa le folositi cum credeti de cuviinta . Daca vrea cineva avatar personalizat va servesc cu placere .

Cappone
19th February 2007, 23:46
Is tari avatarurile!!!!!! Mult succes echipei in retur

rfbursa
19th February 2007, 23:53
Merci . :)

07Ex
20th February 2007, 06:18
Unde as putea gasi o emblema a clubului? Multumesc anticipat!

YoYoyOi
21st February 2007, 08:18
Drule si Buglea au semnat cu Dejul
UNIREA DEJ Ultimii doi jucatori achizitionati de echipa din Dej, fundasii Drule si Buglea, au semnat ieri contracte pe sase luni. Drule a jucat în ultima vreme la Unirea Alba Iulia, în timp ce Buglea a evoluat la Petrolul Ploiesti. Ambii jucatori au venit liberi de contract si au fost adusi pentru a suplimenta gaurile din defensiva cauzate de plecarile lui Turbutan si Streanga si de accidentarea de ultim moment a lui Hausi. Altfel, Stef a plecat la Prefab Modelu.
Prosport

blandu
27th February 2007, 00:16
Unde as putea gasi o emblema a clubului? Multumesc anticipat!

La poarta principala a stadionului !

07Ex
27th February 2007, 05:00
La poarta principala a stadionului !

Mda, multam mult. Ma refeream la unde pot gasi o emblema a clubului in format jpg sau gif.

pinki
3rd March 2007, 13:35
FC Sacele - Prefab 05 1-0 :cry: :cry:

cred ca inca nu si-au revenit dupa pauza competitonala...

suntem tot pe locul 9, dar avem timp sa recuperam :cheer:

Hard
3rd March 2007, 22:06
nu li s-a uscat batura de pe creier de la revelion,cred:)

Unirea_Dej
4th March 2007, 11:48
Bravo UNIREA!!!1-1 la Mioveni,un egal muncit,cu a doua clasata a seriei,ma bucur in primul rand pentru Unirea Dej...pentru ca daca o s-o tina in ritmul asta...o sa viina,incet-incet...oamenii la meci...probabil sambata vor fi destui,vom avea un meci greu cu vecina noastra,ISCT,dar,ma bucur si ca am putut ajuta U Cluj,indiferent cate injuraturi o sa-mi iau de la cfristi...ma bucur pentru ca echipa de pe Moina reprezinta un nume in fotbalul romanesc si e pacat sa ramana jos!Bafta!!Forza Deju`!

YoYoyOi
4th March 2007, 11:55
Deac prin golul din minutul 90 a obtinut un punct pentru Unirea. Dar cu cele 7 puncte in clasament, e pe ultimul loc, la diferenta de 7 puncte fata de Auxerre. Din pacate Unirea va retrograda :(

Balaci
4th March 2007, 12:40
nu cred sa o planga cineva!:D Las k isi mai repara CFR stadionul si mai joaca din cand in cand si pe la Dej,asa ca o sa fie bine!

YoYoyOi
4th March 2007, 12:44
o sa planga cativa:D

oricum e vina CFR-ului pt situatia de la Unirea. Au promis marea cu sarea si au facut un mare bullshit.:no:

Balaci
4th March 2007, 12:46
Poate o sa planga dupa derbiurile cu ISCT-ul:D
Sau cu U.Cluj,desi aia oricum promoveaza anul asta si s-ar fi terminat oricum cu scandalul anual dinaintea marelui derby:D

omul
5th March 2007, 10:24
vanjosilor (si nu numai), imi puteti spune care sunt culorile echipei?

Unirea_Dej
5th March 2007, 14:34
NU NE PIERDEM SPERANTELE!Stim cu toti k Deju` este echipa tuturor posibilitatilor !NU ma refer la blaturi,ma refer la jocul pe care il poate arata!!!Propun un poll aici!!!Va retrogada sau nu Unirea?Si motivati!:| Cum puteti sa n-aveti incredere in dejeni?>:-wma refer la cei din Dej

YoYoyOi
5th March 2007, 19:12
ce incredere sa mai ai cand sunt pe ultimul loc cu 7 puncte :shocked: si diferenta de urmatorul loc e tot de 7 puncte.....bataie de joc a kktilor de la CFR :no:

Sorin Blaj
7th March 2007, 13:05
In prima etapa din retur, a 18-a, Auxerre Lugoj a reusit sa ia un punct din meciul disputat in deplasare cu CFR Timisoara: CFR Timisoara - Auxerre Lugoj 0-0.
Nu este mult dar acest rezultat este datator de sperante, pentru ca distanta pana la primul loc salvator este de doar 3 puncte:


Clasament Liga 2 - Seria 2 2006/2007

Loc Echipa PCT. J V E I GM GP +/-
1 U Cluj 41 18 12 5 1 30 11 19
2 Mioveni 30 18 8 6 4 20 13 7
________________________________

3 CS ISCT 30 18 8 6 4 19 14 5
4 Rm Valcea 29 18 9 2 7 21 18 3
5 Minerul 29 18 9 2 7 22 20 2
6 FC Caracal 28 18 9 1 8 24 20 4
7 Corvinul 26 18 6 8 4 29 19 10
8 FCM Resita 26 18 7 5 6 21 14 7
9 Apulum 25 18 6 7 5 13 13 0
10 FC Targoviste 25 18 7 4 7 15 16 -1
11 CFR Timisoara 25 18 7 4 7 19 23 -4
12 Politehnica 23 18 5 8 5 18 13 5
13 FC Bihor 21 18 5 6 7 20 26 -6
14 Gaz Metan 19 18 5 4 9 18 23 -5
_________________________________

15 Building 17 18 4 5 9 10 17 -7
16 Baia Mare 17 18 4 5 9 14 28 -14
17 CS Auxerre 16 18 3 7 8 12 19 -7
18 Unirea Dej 15 18 4 3 11 15 33 -18


Voi reveni cu amanunte.

resita
7th March 2007, 13:11
etapa viitoare vine resita la lugoj si pleaca cu toate pct. :ok:

Sorin Blaj
7th March 2007, 13:13
S-o crezi tu. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sorin Blaj
7th March 2007, 13:31
Poate ai uitat si trebuie sa-ti amintesti ce s-a intamplat in tur:
FCM Resita - Auxerre Lugoj 1-1


Duminica, 20 August 2006, ora 16:37
autor : Oana Gurgu (contacteaza autorul)


În etapa a II-a a Ligii a II-a la fotbal, Seria a II-a, FCM Reșița a remizat sâmbătă, pe teren propriu, în fața unei nou-promovate.

Bine că s-a încheiat așa, spuneau după meci reșițenii. Dacă am ajuns să ne bucurăm pentru un egal pe teren propriu, scos în fața unei echipe care în săptămâna startului Ligii a II-a nu știa dacă va evolua în acest eșalon, atunci nu ne mai putem face iluzii prea mari. După două meciuri cu echipe venite din liga a treia (dacă ne gândim că retrogradata Apulum Alba Iulia a cumpărat un loc în Liga a II-a), FCM Reșița a strâns un singur punct și așteaptă cu înfrigurare confruntarea de miercuri, de la FC Caracal. Atacurile în valuri ale fotbaliștilor din Valea Domanului s-au izbit de portarul Micșa, desemnat drept cel mai bun jucător al meciului de sâmbătă. De partea cealaltă, gazdele au avut în portarul Stoianov omul care a salvat Reșița de la o înfrângere rușinoasă. După intervențiile sale miraculoase, poate că ar fi trebuit să încerce și o incursiune așa cum a făcut la Alba Iulia, când ieșirea sa din poartă, până la centrul terenului, a creat cea mai periculoasă fază a meciului. De egalul cu Auxerre Lugoj se fac vinovați în mare măsură cei din teren, care nu au îndrăznit mai mult după marcarea golului și parcă i-au invitat pe oaspeți să atace. Ultima mutare a lui Pelici (înlocuirea lui Gideon cu Hamat), întărește cele afirmate de noi. Iar egalarea a venit ca un lucru firesc, și ce e mai dureros, în minutul 90, când prea multe nu se mai puteau face. Campionatul se află la început, ne așteaptă multe alte jocuri, dar dacă situația va continua, atunci obiectivul fixat de conducere – menținerea în Liga a II-a – poate deveni unul greu de îndeplinit.

FCMR: Stoianov – Lupu, Gurici, Amzucu – Mihăilă (min. 75, M. Bogdan), Străuț, Doană (min. 73, Nanu), Cojocaru – Gideon (min. 82, Hamat), Mihalcea, Ploscariu. Antrenor: Alex Pelici.
Lugoj: Micșa – Roșca, Pintilie, Moga, Scarlat – Dumitru (min. 63, Nicolin), Neagu, Țarălungă (min. 90+3, Marc), Ciorega, Rogozinaru (min. 62, Miculescu) – Melinte. Antrenor: Cosmin Petruescu.
Filmul meciului

min. 4, ocazie de gol Mihalcea;
min. 17, lovitură liberă Doană, Micșa scoate de lângă bară;
min. 30, lovitură liberă de pe stânga executată de Doană, cap Gurici pe lângă poartă;
min. 34, lovitură liberă executată de același Doană, Micșa respinge;
min. 45, un luft al lui Lupu le dă lugojenilor ocazia să înscrie, dar se remarcă Stoianov; la câteva zeci de secund,e portarul reșițenilor mai respinge un balon periculos;
min. 49, 1-0: corner de pe dreapta executat de Cojocaru, Gideon trimite în „gura porții“, iar Ploscariu împinge balonul în plasă;
min. 58, șut Neagu de la 18 metri;
min. 66, combinație Doană (din lovitură liberă) – Gurici, ultimul trimite cu capul pe lângă poarta lugojeană;
min. 69, șut al lui Țarălungă, puțin pe lângă stâlpul din stânga al porții lui Stoianov;
min. 72, ocazie Melinte, cu un șut puțin peste poartă;
min. 77, șut Ploscariu, de la 25 de metri;
min. 78, oaspeții reclamă o lovitură de la 11 metri, la pătrunderea lui Ciorega, oprit regulamentar de Gurici;
min. 85, lovitură liberă executată de Străuț, Micșa scoate în corner;
min. 88, Stoianov intervine salvator la șutul lui Melinte, iar Cojocaru respinge balonul din fața lui Ciorega;
min. 90, 1-1: corner de pe dreapta Nicolin, cap Neagu din fața fundașilor centrali reșițeni.

resita
7th March 2007, 13:34
las ca vine revansa si va indreptati acolo unde va este locul- in liga a IIIa :P :P :P

Sorin Blaj
7th March 2007, 13:36
Va fi victorie la limita pentru Lugoj: 1-0.

juventinu88
7th March 2007, 21:34
Bine zici Sorine...dupa meciul greu de la cfr, nu cred ca resita ne va pune mari probleme..hai sa fie la fel ca in cupa 2-0:yeah: :yeah:

Sorin Blaj
9th March 2007, 20:58
O victorie va ridica moralul baietilor. Trebuie sa invinga Resita.

Wily_B.L.U
9th March 2007, 21:42
Maine Auxerre v-a face un meci mare !!!!!!!! presimt asta :P adic un 2-0 sau chia r un 3-1

Unirea_Dej
10th March 2007, 10:04
Asta e!Nu avem c face...azi avem derby...cu sarmari...GREU!Greu de tot!:((Am plecat la meci!

YoYoyOi
10th March 2007, 10:18
sa revii cu impresii despre meci si cu un rezultat bun :D

Balaci
10th March 2007, 10:20
ce incredere sa mai ai cand sunt pe ultimul loc cu 7 puncte :shocked: si diferenta de urmatorul loc e tot de 7 puncte.....bataie de joc a kktilor de la CFR :no:

Mai,la muncit,nu la intins mana,ce e aici? Dupa ce ca oamenii aia va tin echipa in B pe masa si casa...:D

YoYoyOi
10th March 2007, 10:22
cine tine echipa in B ? :o:

Balaci
10th March 2007, 10:23
CFR-ul...o tinea adica:D

YoYoyOi
10th March 2007, 10:24
ah... o tinea:D
s-a dus baba cu colacii :happy

Balaci
10th March 2007, 10:24
Stiu,da asta nu e un motiv sa ii faci kkati:D

YoYoyOi
10th March 2007, 10:32
pai nu i-am facut eu....parintii lor i-au facaut asa :P
Sunt anumite aspecte care nu sunt cunoscute publicului, you know?

Cappone
10th March 2007, 14:13
AUXERRE Lugoj - FCM Reșița 0-1
si auxerre se duce in jos din pacate!

Elphax
10th March 2007, 14:16
nashpa, cred ca retrogradeaza ...

poate schimba numele echipei cu okazia asta ;)

Unirea_Dej
10th March 2007, 14:39
UNIREA DEJ 1-0 ISCT!!!Spuneam mai sus k va fi un meci greu...sa zicem k a fost...dar am fost net superiori celor din campi1...rezultat final 1-0 si Unirea joaca din ce in ce mai bine!!!Am mai urcat o pozitie in clasament!!PUTEM EVITA RETROGRADAREA!!!Dak dejenii vor juca in toate meciurile cum au jucat astazi...nu vom avea probleme!!!Am ramas placut surprins de jocul nostru dar si de determinarea jucatorilor!!!Pe langa faza golului lui Cipri,am mai avut doua faze clare de gol prin Chio,la una din ele portarul ptrimind cartonas rosu pentru o interventie criminala!!!Astfel...ne-am impus in derby-ul judetean Unirea Dej 1-0 Isct,si Unirea este neinvinsa dupa primele doua meciuri din retur!FORZA DEJU`!

Sorin Blaj
10th March 2007, 14:50
In Vulturii Lugoj.

Pacat de infrangere. Sansele de evitare a retrogradarii sunt din ce in ce mai mici.

Cristian
10th March 2007, 14:52
Prefab - Dunarea Galati 0-1 :happy

resita
10th March 2007, 16:20
etapa viitoare vine resita la lugoj si pleaca cu toate pct. :ok:


las ca vine revansa si va indreptati acolo unde va este locul- in liga a IIIa :P :P :P

asa cum era de asteptat RESITA invinge la lugoj. :ok:

pinki
10th March 2007, 16:54
am cazut pe 11... dar ne revenim!

Hard
11th March 2007, 02:28
Prefab - Dunarea Galati 0-1 :happy

ce vrei ma ca nu e de ras
:no:dunarea

Balaci
11th March 2007, 04:16
Sper sa cadeti in C si sa lasati prostiile astea cu Prefabricate:D

pinki
12th March 2007, 12:14
sa nu te iei de echipa noastra model, invidiosule :P

YoYoyOi
15th March 2007, 08:11
Deac este cheia revenirii


UNIREA DEJ Exilul la echipa-satelit i-a prins bine jucatorului lui CFR Cluj, acesta marcând doua goluri.

Ciprian Deac a adus patru puncte pentru Unirea, în primele doua etape ale returului, si propune formatia dejeana pentru titlul de revelatie a sezonului de primavara.

Cu toate ca adversarii din jumatatea inferioara a clasamentului se grabeau sa le cânte prohodul dejenilor, Unirea are un start de retur în forta si fura puncte de la formatiile cu pretentii de prima scena. Victoria de sâmbata cu ISCT (1-0) nu a facut decât sa confirme ca punctul smuls la Mioveni nu a fost o întâmplare. “Ne-am propus sa obtinem aceste puncte si sunt fericit ca am si reusit. Ne vom vinde scump pielea în continuare”, a afirmat antrenorul Dorel Muresan. Tehnicianul dejenilor ameninta ca lupta din subsolul clasamentului nu s-a încheiat si spune ca Unirea va cauta sa obtina puncte, pentru ca într-o situatie critica, precum cea în care se afla dejenii, nu este loc pentru spectacol. “Jocul nu este foarte placut privirii, deoarece exista teama si presiune. Avem nevoie de puncte si le-am cerut fotbalistilor sa lase spectacolul deoparte si sa joace pragmatic”, a dezvaluit Muresan.

Principalul artizan al evolutiilor bune din startul returului este, si dupa parerea lui Muresan, Ciprian Deac. “Este un jucator care conteaza mult pentru noi si sunt convins ca evolutiile de la Dej îl vor propulsa spre prima echipa”, a declarat tehnicianul. Jocul bun al lui Deac se datoreaza si faptului ca locul fotbalistului în sistemul tactic al lui Muresan a fost regândit. “Discut cu Bergodi înaintea partidelor si încerc sa pozitionez jucatorii pe aceleasi posturi pe care ar putea evolua si la prima echipa. Deac are mai multa libertate în zona mediana”, a dezvaluit antrenorul Unirii.

Muresan a tinut sa precizeze ca rezultatele bune sunt si rodul muncii fotbalistilor transferati în aceasta iarna. “Buglea, Drule, Hotico si portarul Bota, care are mai multa siguranta si constanta în evolutii decât Stef, au adus plusul de experienta necesar echipei noastre”, a conchis Dorel Muresan.
Prosport


Mama ce revenire spectaculoasa, au facut si ei 4 puncte si deja se vad in varful clasamentului.

pinki
16th March 2007, 11:05
urmatorul meci cu cetate suceava, trebuie neaparat o victorie, pe care, de altfel, cred ca o vom obtine lejer :cheer:

Hard
16th March 2007, 15:41
e la ei acasa,astia au galerie,sper sa nu se sperie baietii nostri de bidoanele de plastic de bere pe care le vor arunca spectatorii din tribune.

pt balaci:get lost :P

Unirea_Dej
16th March 2007, 15:48
Deocamdata...neinvinsi in retur!Ti-am zis sa ai incredere!Oricum incet-incet avansam!Nu mai suntem pe ultimul loc!\:D/

YoYoyOi
16th March 2007, 18:11
atunci nu-mi mai fac griji cand e la 6 puncte de retrogradare:D pana atunci...:groggy:

blandu
16th March 2007, 23:00
Sper sa cadeti in C si sa lasati prostiile astea cu Prefabricate:D

Balaci daca nu intelegi fenomenul PREFA lasa-ne , lasa-ne !!!

blandu
16th March 2007, 23:05
Emblema este secretul comunei noastre.
Trebuie sa ai cel putin trei luni vechime, la munca agricola din sat, sa poti sa o vezi.
Si sase luni sa primesti una in format jpg.

Hard
16th March 2007, 23:07
gif nu a aparut inca:D
lucram inca la ea:)

Balaci
17th March 2007, 04:55
Bai blandule,tu tii si cu Prefabricate si cu Craiova sau ce?:P
De Hard nici nu mai zici nimic...

Unirea_Dej
17th March 2007, 09:14
Sambata.17martie 2007.Stadion Unirea,Dej.Meci greu!Vine Poli II.Satelitul Politehnicii Timisoara :o: meciuri foarte grele...vom scoate pcte?Asta ramane de vazut!Avem incredera in baieti,avand in vedere k de la startul returului au obtinut 4pcte din 6 posibile!e bine baieti...dar luptati pentru a evita retrogradarea!Ma bucur pentru stilul adoptat de Dorel Muresan,si dimpotriva....este placut sa vezi cum castiga echipa cand este in suferinta.Nu trebuie spectacol,trebuie rezultate.Rezultatele vor face spectacol!Tineti-o tot asa baieti,nu ne dezamagiti!!!:yes:

YoYoyOi
17th March 2007, 13:23
bravo baietii /hello

3-2 si Unirea ajunge pe locul 15 in clasamentul seriei a doua :D

un gol Bota si doua Hotico pt Unirea, iar pt oaspeti au marcat Axente si Torje :ok:

Unirea_Dej
17th March 2007, 13:56
Loc Echipa PCT. J V E I GM GP +/-
1
U Cluj 42 20 12 6 2 31 13 18
2
Rm Valcea 35 20 11 2 7 24 19 5
3
Mioveni 33 20 9 6 5 22 15 7
4
FCM Resita 32 20 9 5 6 23 14 9
5
Minerul 32 20 10 2 8 24 22 2
6
CS ISCT 31 20 8 7 5 19 15 4
7
FC Caracal 29 20 9 2 9 25 22 3
8
FC Targoviste 29 20 8 5 7 16 16 0
9
CFR Timisoara 29 20 8 5 7 22 24 -2
10
Corvinul 28 20 6 10 4 29 19 10
11
Politehnica 26 20 6 8 6 21 16 5
12
Apulum 26 20 6 8 6 15 16 -1
13
Gaz Metan 22 20 6 4 10 22 24 -2
14
FC Bihor 22 20 5 7 8 20 29 -9
15
Unirea Dej 21 20 6 3 11 19 35 -16
16
Building 20 20 5 5 10 13 19 -6
17
Baia Mare 18 20 4 6 10 14 32 -18
18
CS Auxerre 16 20 3 7 10 12 21 -9 :yeah:




Si asta ma face sa ma simt din ce in ce mai bine!3-2 cu Poli II,meci frumos,ocazii multe,penaltyuri,gol Bota(portar pt cei ce nu cunosc:P )e minunat sa vedem dejenii cum functioneaza...perfect!!!Bravo baieti,bravo Dorel Muresan!!:yeah: :yes: :ok: :ok: :ok: :ok:

pinki
18th March 2007, 14:52
1-1 cu sucevenii... of, tot e bine, sper ca etapa viitoare apare si victoria! :cheer:

pinki
20th March 2007, 16:39
uite aici, ulio ti-a vazut cererea si a venit cu 2 variante :D

TaciAcolo
20th March 2007, 17:02
nicio poza eram si eu curios sa vad vreo poza..da nimic se pare ;)

pinki
20th March 2007, 17:04
pai poza cu ce? aici e istoria, pozele sunt pe alt thread :D

Ulio2
20th March 2007, 21:07
Salut la toti! Am inviat!:D
In primu rand vreau sa imi stergeti celalalt user ca nu mai gasesc parola la el :D
In al doilea rand doresc sa anunt modelistii ca imi propun lucuri marete!Doresc sa ma canalizez doar pe Prefab si numai pe Prefab.Doresc sa fac un site pe un subdomain mult mai bun ca piczo.Doresc sa ne facem cat mai cunoscuti.Voi face un thears "Suveniruri pentru net cu Modelu si Prefab" (sau alt titlu,la alegere).
In al treilea rand...doresc sa fiu un user bun!;) :D

Ulio2
20th March 2007, 21:18
o sa incerc sa imi iau zboru carte modelu intr-o vacanta :)
@pink_me: sa sti ca pozele cu stemele le-am gasit asa cautan din curiozitate...una am gasit-o la sportu studentesc pe site si alta pe romanian soccer.
Imi face cineva un word cu istoria echipei si ii fac wikipedia!:drak:

Ulio2
20th March 2007, 21:39
Sa incepem cu niste userbar-uri:
1.Simplu Prefab
2.Modelu UserBar

Imi merge rau netu in seara asta mai fac si altele.:D
Si mai spuneti ce suveniruri vreti ca poate fac si un imn.:drak:

pinki
20th March 2007, 22:20
hai ca iti banez vechiul user atunci :)

bine-ai revenit!

pinki
20th March 2007, 22:22
un steag ne-ar prinde bine...

Balaci
20th March 2007, 23:11
Eu unul am o problema cu Prefabricate.Sunt suporter Building Vanju Mare din 1989 cand i-am vazut prima data pe stadionul din Tg Jiu.Cand am aflat despre rivalitatea dintre ei si Prefabricate,am inteles ca cei din Modelu sunt dusmanii mei.Asa ca toti cei care vor sa se certe cu mine,ii invit aici la batalii pe tema rivalitatii Bulding-Prefabricate.

pinki
20th March 2007, 23:12
vin eu, dar maine, ca acu' mi-e somn :D

Ulio2
21st March 2007, 14:51
incercam si asta :ok: ;)

Ulio2
21st March 2007, 15:00
mersi! forza modelu...

Ulio2
21st March 2007, 17:57
1.Avatar Model

Unirea_Dej
22nd March 2007, 16:45
SAMBATA,ORA 11:00,LUPENI

Minerul Lupeni - UNIREA DEJ
Arbitri: Iosif Erdei - Petre Gașpar, Lorin Udrea - Florin Anca
Sa spera mla macar 1 pct!:D

Ulio2
22nd March 2007, 18:48
Nu mai scrie nimeni pe aici? :(

pinki
22nd March 2007, 19:09
pai ne-am cam redus la 3 :D

si eu am fost cam plecata de acasa in ultima vreme... "noroc" cu ploaia asta :D

Sorin Blaj
23rd March 2007, 20:09
Universitatea Cluj a ajuns la Lugoj. Sunt cazati la hotel Dacia.

Maine va fi un meci greu pentru Auxerre Lugoj. Locul intai cu ultimul .

resita
23rd March 2007, 21:38
Universitatea Cluj a ajuns la Lugoj. Sunt cazati la hotel Dacia.


nu-i lasati sa doarma :D :D :D

Wily_B.L.U
23rd March 2007, 21:50
Maine Auxerre v-a castiga :P

resita
23rd March 2007, 21:51
Maine Auxerre v-a castiga :P

clujul vine la voi fara 10 jucatori. bafta :ok:

Sorin Blaj
23rd March 2007, 21:55
Buna veste. :ok: Poate facem o surpriza. :ok:

In alta ordine de idei, se vede ca sunt echipa de locul intai.

Azi am trecut cu masina pe langa autocar si sotia mea a apreciat ca este unul de echipa mare.

iuli
23rd March 2007, 22:10
willy blu ma sacaie pe creier cand te vad cum scrii
se scrie va nu v-a...pfff

si sa fiu on-topic...va duceti in C sigur

Wily_B.L.U
23rd March 2007, 23:55
Man sorry ca am gresit !!!!!! nu a fost cu intentie :( las ca vezi u ca Lugojul nu va retrograda !!!!!:yeah:

aLEX_U_1919
24th March 2007, 00:18
Maine Auxerre v-a castiga :P

NU aveti sanse chiar daca ne lipsesc multi jucatori

Sorin Blaj
24th March 2007, 00:42
O sansa tot avem si cine stie?

pinki
24th March 2007, 12:47
0-0 in min.84 :cry:

hard, trebuie sa facem ceva cu ei, weekendul viitor trebuie sa facem sedinta la caminul cultural!

Hard
24th March 2007, 12:48
inca nu,am baza in ei ca marcheaza in min 93

pinki
24th March 2007, 12:57
au dat moldovenii gol!!!! hua!!! :angry:

Ulio2
24th March 2007, 13:02
asta e...nu e vina noastra da' nici nu prea suntem niste suporteri infocati...:( :headbang:

TaciAcolo
24th March 2007, 13:06
cum am zis x2:D prefab da faliment

pinki
25th March 2007, 13:39
hua! pleaca de-aici :P

Cappone
25th March 2007, 14:05
trebuia macar un egal cu cluju,care deja fiind promovati au jucat relaxat

Hard
25th March 2007, 15:33
am avut ghinon,tre sa intelegem,dar promit ca la anul ii voi lua la fuga pe aia de la bacau cu grebla.
ps:cat ne-au dat astia de la bacau?:D

buflei
25th March 2007, 16:57
Echipa asta a fost si este k o rampa de lansare pt juniori. . .stadionul este undeva pe langa penitenciarul din Cartierul CFR.Antrenorii sunt fosti jucatori de divizia A,dar si antrenori care au antrenat in divizia A!!!

pinki
25th March 2007, 20:16
niste teren pt milut :D

Unirea_Dej
26th March 2007, 18:30
:(Minerul Lupeni 1-0 Unirea Dej...Au fost superiori desi am jucat bine!Ma bucur ca jucam...nu mai dormim!Hai Unirea!Se poate!

Unirea_Dej
28th March 2007, 15:17
{offtopic}Hai Romania!hai cu locu` 1!;):)

TaciAcolo
31st March 2007, 12:54
a batut modelu:o:

pinki
31st March 2007, 13:00
FC Botosani - Prefab Modelu 1-2 :evil: :lol:

Unirea_Dej
31st March 2007, 14:01
UNIREA CE NAIBA SE INTAMPLA?

Cei care au asistat la meci probabil au vazut cum Eusebiu Suvagau,in minutul 80 si ceva a sarit la bataie la unul dintre jucatorii dejeni aflati p banca.N-am reusit sA Vad foarte,clar,dar cert este ca Suvagau,antrenorul secund al Unirii Dej,a sarit sa-l loveasca pe unul dintre elevii sai.:rosu: :rosu:INADMISIBIL!Suvi...cere-ti iertare!Daca nu PLEACA!Si lasa-l pe Dorel Muresan sa-si faca treaba!:rosu:

In alta ordine de idei,astazi,am asistat la un meci urat!S-a terminat Unirea Dej - Fc Baia Mare 1-1,un rezultat ce nu avantajeaza nicio echipa!:(Totusi,a fost facut un pas important,a fost un public destul de numeros(salutam prezenta suporterilor baimareni).Crainicul stadionului spunea,,parca se repeta acel an 1999,cand ambele echipe retrogradau in Divizia C,speram stimati spectatori sa reveniti alaturi de echipa Dejului" !HAI UNIREA!

krapulax
31st March 2007, 15:26
da, ce inseamna sa lupti pana in minutul 90 si chiar si dincolo de dânsul.....

Mario Di Lazi
31st March 2007, 18:33
Probabil că cei de la Dej se pregătesc pentru Univ. Cluj ...
că am înțeles că la Dej o să joace meciurile de acasă ...

Ulio2
31st March 2007, 19:25
Bravo Modelu!!!

Ulio2
1st April 2007, 08:44
1.,2. Wallpaper Prefa
3.Wallpaper Prostia Suporterilor si la ce Duce :D
:lol: :lol: :lol: n-avem nevoie de suporteri care isi bat joc de echipa si fac numa bascalie pentru mai multe posturi! ei trag in jos echipa dupa parerea mea...
nu va suparati. Sa imi mai dati poze care sa nu fie .gif daca mai vreti wallpapers!
Cum sunt astea?

Unirea_Dej
1st April 2007, 10:48
Hmmmm am citit si eu ceva stiri de genul asta...dar nu prea cred!daca ar putea sa ne lamureasca vreun clujean?:D

Unirea_Dej
1st April 2007, 11:04
Bai vanjosilor?Unde e building?La promovare?:)acolo jos de tot!Va mai trebuie promovare?:ok:

YoYoyOi
1st April 2007, 11:08
am intrebat si eu dar nu mi-a raspuns nimeni.
Stiu ca trebuia sa aleaga intre Dej si Alba, iar pe undeva am citit ca vor juca la Dej turul iar la Alba returul, dar inca nu se stie sigur.

Ulio2
1st April 2007, 13:01
Poze de la FC Botosani-Prefab Modelu
sursa: www.fcbotosani.ro

Ulio2
1st April 2007, 13:16
Wallpaper FC Botosani - Prefab Modelu

pinki
1st April 2007, 15:03
wallpaperul nr. 3 nu-mi place :D

pinki
1st April 2007, 15:04
uite baietii nostri ce semeti sunt in teren :D

Mario Di Lazi
1st April 2007, 15:15
Ne-a luat un punct etapa asta ... :(
sunt la retrogradare ...

Mario Di Lazi
1st April 2007, 15:16
Păi dacă ați primit la Dej pe CFR, acum trebuie să primiți și pe Univ ... :D

Ulio2
1st April 2007, 19:50
restu?:D
ANUNT: Voi incepe lucrarile la un site super complex si fain despre prefab modelu iar apoi voi face o excursie la modelu pentru niste poze! vorbesc cat se poate de serios!

rfbursa
2nd April 2007, 09:25
uite aici, ulio ti-a vazut cererea si a venit cu 2 variante :D

adica variantele mele : http://rfbursa.xhost.ro/prefab.html

am vazut pe mai multe site-uri sigle preluate de la mine pe care ei le-au pus ca fiind sigla oficiala :D

ulio ce site faci frate ? , sper sa nu fie ca primul , oricum bafta sper sa fie un site "model" :ok:

rfbursa
2nd April 2007, 09:29
avatare model : http://rfbursa.xhost.ro/prefab_avatars.html

Ulio2
2nd April 2007, 14:37
pfiu multumim rfbursa. Sunt foarte multe dintre ele superbe!:yeah:

Ulio2
2nd April 2007, 14:44
fac un site pe piczo...eu sincer nu stiam ca tu ai facut stemele! sunt super faine~! vrei sa facem o colborare? uite eu acuma sunt mult mai documentat pentru a face un site si doresc sa duc aceasta echipa pe locul pe care il merita!:) ma ajuti? ma refer la poze si ce ar mai trebui...ar putea iesi ceva fain! daca vrei trimite-mi un pm sa scrie aici si iti trimit id meu sa discutam mai multe!

Ulio2
2nd April 2007, 15:01
O poza cu stadionu in 2003 din satelit...am gasit asta pe google eatrh pe care de ziua mea il voi imbunatati pana la a vedea cu zoom maxim si cine merge pe strada. totul prin satelit!si revenind la poza:
http://img255.imageshack.us/img255/4698/untitledly9.png

krapulax
2nd April 2007, 15:13
vad ca nu prea se joaca pe extreme... si la asta trebuie lucrat, sa vedem, poate de ziua mea

rfbursa
2nd April 2007, 15:14
da-mi id-ul pe pm

Ulio2
2nd April 2007, 15:17
am mentionat cumva ca ziua mea este peste foarte putin timp? :lol: :happy :yes:

pinki
3rd April 2007, 20:46
ce urat e stadionul de sus... cred ca era inainte de modernizare :D

Ulio2
3rd April 2007, 20:59
asa este...asa arata prin 2003-2004 :angry: :rosu:

Hard
3rd April 2007, 22:49
da,acum ne-am tras si oficiala.

pinki
3rd April 2007, 23:11
avem si betoane, chestii... acu' vine si tabela super moderna :D

Hard
4th April 2007, 09:03
aia de la building sunt gay

pinki
4th April 2007, 16:36
si umflati cu steroizi :lol:

Ulio2
4th April 2007, 16:44
se vede ca balaci contreaza intr-una paici...
dupa parerea mea topicu asta e o prostie si ar trebui redenumit.... sa se numeasca rivalitatea modelu - vanju mare si sa mai facem un topic rivalitatea campia turzii - modelu ...

pinki
4th April 2007, 16:46
ba nu :P

Ulio2
4th April 2007, 19:47
exista vreo cale sa mi se dea inapoi cele 615 posturi pe care le-am avut pe userul vechi? :D Va rog...mi-e dor de ele :angry: :headbang: :rosu: :( :mda: :nah: :thinkso: :help:

pinki
5th April 2007, 10:57
nu...

Unirea_Dej
6th April 2007, 11:46
:lol:Probabil!Sper sa vin la Dej si steaua si dinamo!:D

Unirea_Dej
6th April 2007, 22:32
www.romaniansoccer.ro
Unirea Dej are patru absenti pentru meciul cu FCM Targoviste

( Data: 06.04.2007 )


Unirea Dej are probleme de efectiv înaintea duelului din deplasare cu FC Târgoviște. Antrenorul satelitului CFR Cluj, Dorel Mureșan, nu va putea conta pe patru jucători importanți. Adrian Goga e suspendat o etapă pentru că a încasat al patrulea cartonaș galben în remiza (1-1), din etapa trecută cu FC Baia Mare, Drule e accidentat, Vasile Pop e internat din cauza unei gripe, iar portarul Bota e convocat în lotul CFR-ului pentru partida de la Craiova. în schimb, coordonatorul Balmoș s-a antrenat la parametrii normali și este apt pentru disputa de mâine.

"Mergem la Târgoviște să nu pierdem și vrem să recuperăm punctele pierdute acasă", a spus Dorel Mureșan HAI UNIREA!

Ulio2
7th April 2007, 17:16
Paste Fericit Tuturor Modelistilor! :yeah:

david the begin
7th April 2007, 21:01
Juve Italiano" haide juve cu promovarea k daia miam precupat timpul sa ma duc la vreo 30 de meciuri in seria asta ta si mai esti si pe 2 !!!!!!!!!!!!!

Ulio2
9th April 2007, 09:10
Ca sa cautati cu rapiditate si usurinta pe net! Prefab Search!:happy :D
http://img464.imageshack.us/img464/1630/av85360ty3.gif
:lol: :lol: :lol: :happy

pinki
9th April 2007, 13:38
0-0 cu forex.... din pacate, suntem pe 11, cu 32p, 11p diferenta de liderul gloria buzau, cred ca ne cam putem lua gandul de la promovare :(

si ce pacat, ca avusesem un start bun :( iar 0-0 de acasa cu forex este unul mare...

poate la anul....

Ulio2
9th April 2007, 16:22
mda...lasa ca noi suntem modelisti 4 ever :D ;)

pinki
9th April 2007, 22:18
normal, doar n-o sa parasim echipa la greu :D

interro
10th April 2007, 08:28
Site-ul echipei il gasiti pe http://interro.trei.ro. Aici poti deveni unul din miile de actionari, si poti decide online jucatorii, antrenorii, managerii ... schema de joc, inlocuirea din teren.
Poti fi chiar si jucator atata timp cat esti votat in primii 11. Sau chiar si antrenor sau manager. Deocamdata exista doar 2 jucatori si un antrenor deci chiar va rog sa o faceti. Terenul inca nu este ales dar as vrea sa fie o echipa de club nationala nu una zonala.

Mario Di Lazi
10th April 2007, 14:21
Au mai trecut 6 luni :D
tot nu ați hotărât ? :D

Ulio2
10th April 2007, 14:33
daca eram eo moderator cred ca pana acuma aveam dar asa... eh ce sa mai zic...la nimic nu suntem buni...lasa... ne straduim noi!

Mario Di Lazi
10th April 2007, 14:46
A început bine acest campionat ... acum văd că au ceva probleme ...
Clasament după 23 de etape :
16 FC Baia Mare 22 p
17 FC Unirea Dej 22 p
18 C.S. Auxerre 16 p

Ulio2
10th April 2007, 16:53
Oamnei buni! Am asteptat destul ca rfbursa sa ma ajute si am facut un site de rezerva bunicel...va rog dati-i o sansa si uitati-va putin! sper sa va placa...mai am de facut numai sectiunile "modelu" "suporteri" "Poze si Wallpapers" si inca una da nu mai tin minte cum se numeste. Pe forumul pe care l-am facut acolo va rog sa postati daca puteti!:D Fac pe cine vrea moderator numa sa ma ajute cu mai multe subiecte pe forum! Si deci sa trecem la link: www.freewebs.com/prefabmodelu

interro
11th April 2007, 11:36
A-ti auzit de aceasta echipa? Ce parere aveti de ea? Va place ideea de management?

tchibos
11th April 2007, 11:47
eu nu am auzit.. unde joaca?

Mario Di Lazi
11th April 2007, 12:14
singur este reclamă la un joc online ...
ce echipă este asta ?
în ce Ligă joacă ?

pinki
11th April 2007, 12:42
pai daca nu v-ati decis ce sa punem.... nici prea multe solutii n-ati dat... numai gura e de voi :P

pinki
11th April 2007, 12:43
bravo, arata bine site-ul :cool:

Ulio2
11th April 2007, 12:58
mersi! l-am terminat.

Ulio2
11th April 2007, 13:00
eh...oricum nu este chiar atat de important acum...eu zic sa il lasam asa deocamdata ca n-avem nevoie...:D

Wily_B.L.U
11th April 2007, 13:07
Nu mai au nici o sansa sa ramana in B :(( sa vedem acum c se va intampla

rfbursa
11th April 2007, 18:04
Oamnei buni! Am asteptat destul ca rfbursa sa ma ajute si am facut un site de rezerva bunicel...


oamenii mai si muncesc asa ca n-am putut sa lucrez la site decat printre pauze :sleep: , oricum fata de prima ta "tentativa" asta parca e mai altfel . Esti pe drumul cel bun :ok: , pt un incepator .

In curand o sa vedeti si site-ul conceput de mine . A mers mai greu pt am facut un redesign la sigla echipei pe care voiam sa o inserez neaparat in header . Ulio tu continua cu ce ti-am zis eu ultima data ...

Ulio2
11th April 2007, 20:31
Am mentionat ca este site de rezerva. Iti multumim ca ai lucrat pentru noi ;) nu stiam ca muncesti si ca esti ocupat desi trebuia sa imi dau seama. mii de scuze. deabia astept sa vad site-ul.

Ulio2
12th April 2007, 19:18
Am mentionat ca este site de rezerva.
sa nu se intelega gresit.cel facut de mine este de rezerva.