PDA

View Full Version : Etapa 16: Poli Iasi - Poli Timisoara



Pages : [1] 2 3 4 5

ADelPiero
13th January 2006, 14:56
< Poli Iasi - Poli Timisoara >
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Vadim
13th January 2006, 15:42
0-3. Hat-trick Plesan. :D

DanielAndrei
13th January 2006, 15:42
hmmm.....in cel mai rau caz bate timisoara, in cel mai bun bate iasul, iar normal e un egal :P


0-3. Hat-trick Plesan. :D
lamuriti-ma, ce are Paunel si nu vad eu?? a dat un singur gol si de atunci e ridicat in slavi, dar nu a facut mai nimic de atunci

alejandro
13th January 2006, 15:48
Vadim a facut un misto,iar tu cer explicatii....
On topic,cred ca timisoara va avea viata grea la iasi si va scoate doar un egal...
pronostic 1-1;)

DanielAndrei
13th January 2006, 15:50
NU CER NUMAI LUI, chiar daca a postat la misto!!! este atata lumea care il lauda...zic ca timisoara si-a luat teapa cu el

alejandro
13th January 2006, 15:54
nu dau doi bani pe Plesan...mult vorba,fapte putine:ciocan:

DanielAndrei
13th January 2006, 16:00
apropo, tu nu vii la meci?? e distanta scurta, biletu de maxi taxi e vreo 150 mii...:rolleyes:

be@
13th January 2006, 16:04
Mamaaaaa , dar ce v-o luati in Copou.......Cu toate pseudovedetele voastre .

Pronostic:3-0. Ca sa ne razbunam pe meciul tur . :drak:

Catalanul
13th January 2006, 16:06
iar incep iesenii threadul "in forta" iar la sfarsit dau vina pe arbitri ? :D :drak:

Pronostic, 2-0 pentru noi, Adi Ilie da un gol :evil:

Carlos Gambino
13th January 2006, 16:06
Pronostic:3-0. Ca sa ne razbunam pe meciul tur . :drak:
:sleep: De un an de zile aud asta...:drak:

be@
13th January 2006, 16:09
iar incep moldovenii threadul "in forta" iar la sfarsit dau vina pe arbitri ? :D :drak:

Pronostic, 2-0 pentru noi, Adi Ilie da un gol :evil:

In primul rand Ilie cred ca va fi rezerva . Iar daca va juca , n-are nici o sansa , ca-l cunoastem bine . Nici n-o sa miste . :evil:

Catalanul
13th January 2006, 16:11
Pai nici nu are rost sa miste, e de-ajuns sa urce la un corner si sa marcheze cu capul. Tin minte ca in tur, in urma unor 2 cornere au venit primele 2 goluri ale timisorenilor :cool:

alejandro
13th January 2006, 16:14
apropo, tu nu vii la meci?? e distanta scurta, biletu de maxi taxi e vreo 150 mii...:rolleyes:
mersi pentru invitatie,Black,da' nu cred ca am sa vin..nu prea am cu cine veni,iar singur n-am nici un chef sa calatoresc...

be@
13th January 2006, 16:15
Pai nici nu are rost sa miste, e de-ajuns sa urce la un corner si sa marcheze cu capul. Tin minte ca in tur, in urma unor 2 cornere au venit primele 2 goluri ale timisorenilor :cool:



Nici un meci nu seamana cu altul . Va batem , nu-mi fac nici un fel de probleme . Adica v-a scos Petrolul din Cupa , si noi nu putem sa va batem in Copou? :drak:

P.S. La voi mai intai trebuie sa se omogenizeze echipa ca sa aveti pretentii .

cip_81
13th January 2006, 16:27
Asta e meci de x, si campioana orasului Timisoara iese definitiv din lupta pentru campionat (in etapa a 18-a li se pune cruce).

Apropo, sa nu creada ca daca au transferat 18.567 de jucatori (sa nu uitam e ca e un mare dezechilibru intre mijloc si atac) au rezolvat toate problemele. Un mare dusman al lor este timpul.

Carlos Gambino
13th January 2006, 16:51
P.S. La voi mai intai trebuie sa se omogenizeze echipa ca sa aveti pretentii .
Ai uitat ca v-am batut si omogeni si neomogeni, si cu pretentii si fara...:drak:

be@
13th January 2006, 16:53
Ati avut atu-ul terenului propriu . Acum va fi altceva . :evil:

Carlos Gambino
13th January 2006, 17:01
De aia nu mai putem noi...:sleep: :drak:

Paul
13th January 2006, 18:12
meci de 1x , si cred ca asa va fi ... moldovenii vin cu ambitie , noul Poli vine cu super tupeu si o ia pe coaja.

Pronostic unic : X (0-0)

Vadim
13th January 2006, 18:13
lamuriti-ma, ce are Paunel si nu vad eu?? a dat un singur gol si de atunci e ridicat in slavi, dar nu a facut mai nimic de atunci
Glumisem mai sus... Nu cred ca Plesan va da mai multe goluri decat Gigel Bucur in tur (mi se pare ca a dat 1). :D

Carlos Gambino
13th January 2006, 18:18
meci de 1x , si cred ca asa va fi ... moldovenii vin cu ambitie , noul Poli vine cu super tupeu si o ia pe coaja.

Pronostic unic : X (0-0)
Observ ca o iei pe urmele lui be@. :D Orice meci al lui Poli va fi pt voi o ocazie sa mai suferiti putin...dom'le, cata perversiune ! :drak: Ce ti-e si cu matzokismul asta...:drak:

DanielAndrei
13th January 2006, 18:21
:P am rabufnit si eu...m-am saturat de toata valva asta din tara, DE TOATA MASS-MEDIA, peste tot numai de timisoara...NEPROFESIONALISM !!!!

be@
13th January 2006, 18:22
meci de 1x , si cred ca asa va fi ... moldovenii vin cu ambitie , noul Poli vine cu super tupeu si o ia pe coaja.

Pronostic unic : X (0-0)

Ma , tu sigur esti Paul ? Sau o fi vreo cunostiinta , care a scris in locul tau ?
Ca nu te recunosc . :D

cip_81
13th January 2006, 18:57
A fost constrans sa faca asta avand in vedere ca Poli Iasi are unul dintre cele mai usoare meciuri din retur pe propriul teren. :D

ce_bine_e
13th January 2006, 19:10
Daniel, da nu mai pleci in strainatate?:drak:
in legatura cu meciul asta, avem un lot clar sub cel al Timisoarei, dar nu cred ca asta e problema, sansele sunt de 50% pt ambele echipe!

deep purple
13th January 2006, 20:19
Dar la cat de omogeni sunteti, vedetele Realului n-ar avea nici o sansa. :headbang:
Adevarul e ca am fost avantajati de propriul teren la primul gol. Am auzit pe unu in tribuna ca zicea "bag-o-n ate, bai!!!". Altfel ratam. Ultimele 2 goluri au venit cu noroc, arbitrii si cu concursul lui Ionut Popa care-i banatean si a boicotat meciul.
Acum ne va fi mult mai greu. Indemnul de-a inscrie nu ne va mai fi adresat si astfel vom pierde clar la cel putin 2 goluri diferenta. Unul din oficiu ca e terenul lor si un autogol Plesan ca-i ghips olteanu'... bucuresteanu'... pardon... banateanu'. :ciocan:

bizarr
13th January 2006, 20:30
MECI DIFICIL - FOARTE DIFICIL
SPER INTR-O VICTORIEALB-ALBASTRA:ok: :ok: :ok:

dede
13th January 2006, 20:45
0-0...ca sa nu se supere nimeni

be@
13th January 2006, 20:48
Ba da , eu ma supar . Vreau neaparat sa-i batem .

DanielAndrei
13th January 2006, 20:52
Daniel, da nu mai pleci in strainatate?:drak:
.... sansele sunt de 50% pt ambele echipe!

:D :D am spus ca nu mai plec?? :rolleyes: facultatea incepe abia pe 27 februarie, mai vad si niste amicale :P

51% pt noi 49% pt ei...va conta foarte mult omogenitatea lotului in meciul asta :P

Catalanul
13th January 2006, 20:58
Vreau neaparat sa-i batem .una e ce vrei tu, alta e ce poate echipa din iasi :drak: (adica mai nimic :D)
ca deh, si eu vreau ca voi sa retrogradati dar sunt constiient de faptul ca exista (cel putin) 2 echipe mai amarate decat voi (nu dau nume acum) :rolleyes: asa ca, tre' sa astept pana-n sezonul viitor, cand vor retrograda 4 parca, nu ? :evil: :D

dede
13th January 2006, 21:05
Ba da , eu ma supar . Vreau neaparat sa-i batem .
din partea mea...

poli aia din tim, cu toate supervedetele lor, o sa vina la is cu gandul ca deja au castigat meciul, iar aialalti, din moldova, le vor face o surpriza...deci meciul se va termina egal...

ce_bine_e
13th January 2006, 21:26
face-ti accident aerian in padurea ciric, si muriti cu toti

Sergio
13th January 2006, 21:28
deja 3 pagini intr-o zi, din care mai mult frustrari si frustrati. In ritmul asta facem 100 pana in martie. :o:

ontopic: bate Poli normal. Care Poli? Voi care credeti? :cool:

DanielAndrei
13th January 2006, 21:48
...cea mai omogena

arfel
13th January 2006, 22:05
cea mai mica si mai mica...buturuga mica rastoarna caru mare...cei mai mica si mai mica decat putza de furnica?

Sergio
13th January 2006, 22:24
recititi topicul cu meciul tur... imi amintesc ca si atunci aminteati de buturuga si alte simboluri din astea sugestive. :D

Acuma pe bune, sper sa fie un meci fain si cea mai buna sa invinga. Sper sa ajung si eu pe plaiuri moldovenesti cu aceasta ocazie. Imi place mult de tot Iasiul ca oras. :)

arfel
13th January 2006, 22:33
ultima oara meci misto...intre iasi si tm jucat pe copou valuri..goluri multe si un 3-2 pt iasi....poate acu o sa fie un 3-1

DanielAndrei
13th January 2006, 22:35
eu tot am ramas cu impresia ca s-a terminat 3-1 atunci :P...cine a mai bagat in seama golul din prelungiri?!

be@
13th January 2006, 22:39
Acuma pe bune, sper sa fie un meci fain si cea mai buna sa invinga. Sper sa ajung si eu pe plaiuri moldovenesti cu aceasta ocazie. Imi place mult de tot Iasiul ca oras. :)


Ei , nu ma inebuni. Serios? Uite aici niste poze , daca tot iti place.

be@
13th January 2006, 22:41
si...

Cu siguranta va fi stadionul plin. Mai ales ca vine Hagi la Iasi, si e si dupa pauza atat de mare...Eu cel putin nu mai am rabdare .Abia astept sa se reia campionatul. Mi-e asa de dor sa merg pe stadion...

DanielAndrei
13th January 2006, 22:44
nu trebuia sa incepi cu de astea :)....o sa vada ei orasul cand vin in martie

deep purple
13th January 2006, 22:45
ultima oara meci misto...intre iasi si tm jucat pe copou valuri..goluri multe si un 3-2 pt iasi....poate acu o sa fie un 3-1


Din echipa de atunci doar rezerva de portar va mai face deplasarea la Iasi.

P.S. Mie imi plac mai mult iesencele ca Iasiul. :evil:

Catalanul
13th January 2006, 22:46
@ be@, vezi ca avem thread special pentru Poze cu orasul nostru (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2972&page=5) :mda: ... asa ca nu cred ca locul acestor poze e aici :nah:

@ arfel, anu' trecut ati batut cu 3-2, cand noi aveam in echipe niste epave... acum vreti sa ne marcati din nou 3 goluri ? :D nu uitati ca avem a 2-a aparare din campionat (din cate stiu eu) asa ca mi-e greu sa cred ca veti reusi sa marcati 3... cu unul ar trebui sa va multumiti, cel de onoare bineinteles :evil:

DanielAndrei
13th January 2006, 22:48
ei nahh...hai ca incep si eu :D...
sa va arat unde vor sta timisorenii :D

la ambele echipe jucatorii si-au pierdut forma, asa ca nu maicontati cu apararea voastra

deep purple
13th January 2006, 22:53
nu uitati ca avem a 2-a aparare din campionat (din cate stiu eu)

Nu stii bine. Avem prima aparare din campionat. Toate echipele au de la 10 goluri primite in sus. Noi avem sub 10, iar iesenii vor sa marcheze acum o treime din toate golurile de le-am luat in tur. :headbang:
Ne sparge Balba, ce mai!

Catalanul
13th January 2006, 22:57
Nu prea mai sunt la curent cu Divizia A (desi nici nu prea ma mai intereseaza asa de mult ca-nainte)... mersi oricum pentru atentionare :)

Avand in vedere cele spuse de deep, asta e un alt motiv pentru care iesenii nu ar trebui sa spere la mai mult decat un egal, 0-0. Desi pronosticul meu ramane 2-0, pentru banateni.

DanielAndrei
13th January 2006, 22:57
Balba o sa fie rezerva, o sa va sparga altul :rolleyes: :D...asta daca tot aveti chef sa fiti sparti

deep purple
13th January 2006, 23:06
Balba o sa fie rezerva, o sa va sparga altul :rolleyes: :D...asta daca tot aveti chef sa fiti sparti


Noi avem numai jucatori de sex masculin. Nu stiu la ce te referi prin "sparti"... perversule! :D

GeKuRA
13th January 2006, 23:15
1-0 ... scurt si la obiect.

ziceti-mi si mie o vedeta de la Timisoara, va rog...
daca ziceti Plesan :mda: ... maine fac sex in copac la -10 grade ca Plesan e vedeta:D (sper sa am cu cine:D),
asadar vedete nu-s, lotul nu e omogen... jucatorii sunt luati de la diferite echipe, cu echipa din tur mai era o treaba.
Hagi e antrenor ?!
aveti o "ECHIPA DE DIVIZIA A" !!!! nimic mai mult...
la fel si Argesul ne-a dat 3-0 ... asta inseamna ca nu-i putem bate ?? poate va fi mai greu sa-i batem pe ei decat pe Poli Tm.
mai mult decat ca National sau Sportul nu o sa fiti, deocamdata.
Va trebuie ani... si stabilitate... nu schimbarea lotului si antrenorului la juma de an.
Despre cealalta Poli...aproape nimic nou... doar ca ne-am intarit putin mijlocul si atacul, sper sa fie cu rezultate.


My Posts: 1,666:drak: :drak: deci va ... ARDEM !!! :evil: :evil:

Carlos Gambino
13th January 2006, 23:17
... scurt si la obiect.


Sau obiect scurt...:D vezi ca o dezamagesti pe be@...:D

deep purple
13th January 2006, 23:19
1-0 ... scurt si la obiect.

ziceti-mi si mie o vedeta de la Timisoara, va rog...
daca ziceti Plesan :mda: ... maine fac sex in copac la -10 grade ca Plesan e vedeta:D (sper sa am cu cine:D),
asadar vedete nu-s, lotul nu e omogen... jucatorii sunt luati de la diferite echipe, cu echipa din tur mai era o treaba.
Hagi e antrenor ?!
aveti o "ECHIPA DE DIVIZIA A" !!!! nimic mai mult...
la fel si Argesul ne-a dat 3-0 ... asta inseamna ca nu-i putem bate ?? poate va fi mai greu sa-i batem pe ei decat pe Poli Tm.
mai mult decat ca National sau Sportul nu o sa fiti, deocamdata.
Va trebuie ani... si stabilitate... nu schimbarea lotului si antrenorului la juma de an.
Despre cealalta Poli...aproape nimic nou... doar ca ne-am intarit putin mijlocul si atacul, sper sa fie cu rezultate.

Deci noua ne trebuie ani de zile sa facem ceva, dar voi va intariti mijlocul si atacul brusc, peste noapte. Probabil voi practicati fotbalul gata omogenizat, Un stil foarte nou, computerizat. Relatiile intre jucatori gata facute in C++.

Auzi, ai griji la copacul ala ca nu toate scorburile sunt nelocuite. Mai ales la -10 grade.
:D

DanielAndrei
13th January 2006, 23:21
eu sunt cat se poate de normal...tu?! :D

GeKuRA
13th January 2006, 23:31
Deci noua ne trebuie ani de zile sa facem ceva, dar voi va intariti mijlocul si atacul brusc, peste noapte.
faza e... noi am adus 2 jucatori... iar din astia 2 unul a mai jucat la IASI acu jumatate de an... cand e vorba numai de 2 oameni e alta treaba, corect ?



Auzi, ai griji la copacul ala ca nu toate scorburile sunt nelocuite. Mai ales la -10 grade.
:D
poate am noroc si gasesc o vulpita intr-o scorbura...:rolleyes:
dar ... noroc ca Plesan nu e vedeta;) :D ...ca imi inghetau nucile in copac..:D

Sergio
13th January 2006, 23:31
Mie imi plac mai mult iesencele ca Iasiul. :evil:
da da... vrem si poze cu iesence, ca orasu l-am vazut. be@, se rezolva? poti incepe chiar cu tine. :drak:

daca mai aveti poze de pus, puneti-le pe diverse la sectiunea poze cu orasu meu. sa ne nu indepartam de subiect.

DanielAndrei
13th January 2006, 23:33
asta costa, ca nu avem poze cu "imbracate" :rolleyes:

Sergio
13th January 2006, 23:35
acuma vad semnatura ta...cea de-a doua... vezi sa nu-ti sara be@ in cap. :D

GeKuRA
13th January 2006, 23:37
@sergio... tu crezi ca noi ne dam gagicile asa... ca sta avataru tau in cap ?? :D:D vedeti ca pozele sunt facute pe unde nu trec fete... :P asa ca vizitati locurile alea. :drak:
dar... sa nu cadem in off-topic.

si inca ceva... cate asemanari se gasesc la Poli Tm si Vaslui ?? si o singura deosebire... locul ocupat.

DanielAndrei
13th January 2006, 23:38
de ce sa-mi sara in cap?? ar trebui sa ii dea de gandit..

be@
13th January 2006, 23:40
da da... vrem si poze cu iesence, ca orasu l-am vazut. be@, se rezolva? poti incepe chiar cu tine. :drak:



Ete , ce smecher e el.... :D

P.S.Am auzit ca nu mai plecati in Turcia . Mare pacat ... Poate va intorceati cu ceva de pe acolo . :D :D

FcPoliFan
13th January 2006, 23:59
Chiar daca as dori de pe acuma sa pot spune ca vom castiga, astept sa vad prestatiile din meciurile amicale ce vor urma si-mi dau cu parerea mai apoi. Prea multi jucatori noi pentru a putea emite ceva judecata de pe acuma. Caramide sunt destule pentru toate piepturile.

GeKuRA
14th January 2006, 00:06
dupa cate am vazut amicalele nu prea reflecata jocul echipelor in campionat..
de ex.: la Poli Iasi, anul trecut am castigat Norcia Winter CUP, dar apoi in campionat am inceput slabutz... in vara am pierdut cu Bacau intr-un amical cu 5-0, in campionat i-am batut la ei cu 1-0...
e alta presiune in Campionat, altfel se joaca decat in amicale.

FcPoliFan
14th January 2006, 00:30
Dar macar stii la ce sa te astepti, iti poti forma o imagine, mai ales considerand situatia cu atatia nou veniti la Poli acuma. Are sens, nu?

deep purple
14th January 2006, 02:03
asta costa, ca nu avem poze cu "imbracate" :rolleyes:
Asta-i strategia voastra de-a induce in eroare oaspetii ca sa castigati meciul? Nu-i frumos, dar nu cred ca cineva va va spune sa n-o mai faceti. :D

P.S. E si Barladeanca pe-acolo? :shock:

GeKuRA
14th January 2006, 14:21
mi se pare mie(poate vad eu rau).. dar culorile fularelor, a echipamentului jucatorilor lui Poli Timisoara... nu-s chiar violet... asa cum ar trebui sa fie in simbolul echipei http://www.prosport.ro/images/content/articles/2005/08/18//12251342268febce042e8_85_100_.gif
de ce aceasta tendinta spre albastru ??http://www.prosport.ro/images/content/articles/2006/01/13/divizia-a/13533374065c7c3a6eac0_250_200_.jpg
... nu e foarte important, doar ma intrebam...

Carlos Gambino
14th January 2006, 14:27
Ti se pare...e o chestie care tine simtul cromatic.:D

sun
14th January 2006, 15:03
x , unii vor muri de gat cu altii :ok:


Timisoara iese definitiv din lupta pentru campionat (in etapa a 18-a li se pune cruce

mersi pentru incurajari cip ;)

relansat
14th January 2006, 15:40
bate poli ... timisoara :) ... sper intr-un inceput bun pentru timisoara ...

DanielAndrei
14th January 2006, 17:34
Ti se pare...e o chestie care tine simtul cromatic.:D
ce simt cromatic?? ca eu tot spre albastru vad

Sergio
14th January 2006, 18:41
Ete , ce smecher e el.... :D

P.S.Am auzit ca nu mai plecati in Turcia . Mare pacat ... Poate va intorceati cu ceva de pe acolo . :D :D
Pai daca vroiai un turc, puteai sa zici pana acum... :drak:

ontopic, meci de 1x2 cu accent pe 2. :D

deep purple
14th January 2006, 20:04
meci de 1x2 cu accent pe 2. :D

Cu accent pe 2 solist. :evil:

be@
14th January 2006, 20:39
bate poli ... timisoara :) ... sper intr-un inceput bun pentru timisoara ...

Locatie Vaslui-Iasi , si tu speri intr-un inceput bun pt .Tm ? :o:

RU-SI-NI-CAAAAA !

GeKuRA
14th January 2006, 20:44
probabil nu te-ai prins... e Vasluian !!!
deci oricine ar fi jucat cu Iasi trebuia sa inceapa bine :D

be@
14th January 2006, 20:46
Si daca e vasluian, ce ? Atata timp cat sta si in orasul nostru , ar trebui sa tina cu Poli Iasi .

GeKuRA
14th January 2006, 20:55
:happy :happy :happy :happy :happy.... sa mai rad ??
credeam ca te-ai invatat ca faptul de a fi Vasluian inseamna ca esti anti-Iasi... chiar daca locuiesti in Iasi.
acu ca vasluienii din Iasi nu se manifesta pentru echipa lor... e alta treaba, nici eu nu m-as manifesta in Vaslui.
mai intra si tu pe site-urile lor...

be@
14th January 2006, 20:58
A , da , ma scuzi . E anti-Iasi , dar locuieste aici . :lol:

deep purple
14th January 2006, 21:03
Si daca e vasluian, ce ? Atata timp cat sta si in orasul nostru , ar trebui sa tina cu Poli Iasi .

E clar ca nu are voie sa tina cu o echipa din alt oras daca sta si in Iasi. De exeplu e absurd sa fii din Iasi si sa sustii Nationalul sa zicem. Corect!:headbang:

Carlos Gambino
14th January 2006, 21:23
ce simt cromatic?? ca eu tot spre albastru vad
Inseamna ca aveti amandoi probleme...:D

arfel
14th January 2006, 21:32
vine canishu a doua oara la iasi pe sezonu asta..mama lui de oaie..ghici cine e..acu a devenit si el vedeta

DanielAndrei
14th January 2006, 22:32
care mai?? ca el a zis ca nu a fost niciodata caine, s-a nascut anti-dinamo...cand ajunge la steaua, aflam ca se irita undeva cand vedea culoarea violet...halal jucator!!!

sarmak
15th January 2006, 00:05
ultima oara cand ne-am intalnit cu Plesan era la Craiova, parca, nu ? si i-am batut cu 1-0 :ok:
probabil aceeasi soarta o va avea si Poli Timisoara :D

Darkslowstar
15th January 2006, 00:26
2 solist in mod normal. sansele Iasului cresc daca Preshan e titular :D

Q.
15th January 2006, 03:03
A scris vaslui-iasi ca sa nu zica lumea ca e din ala ;) ....dar degeaba :).

Cu boutzul carliontzat ne-am intalnit ultima oara cand am jucat cu dinamo....ia pus intentionat (de la spate) o talpa pe calcai lui Arhire de a ratat tot turul de campionat.....desigur boul de curpodean a dat doar galben. SA NU UITAM ASTA!
Asa-i, daca joaca si boutzul respectiv ne cresc sansele la victorie! :ok:

be@
15th January 2006, 11:24
2 solist in mod normal.

Asa-i . Iar FC Brasov promoveaza in A. :happy

sarmak
16th January 2006, 00:13
la un moment dat poate promoveaza si Brasovul :D

in mod normal cred ca ar fi de X meciul, nu stiu daca Tm va incepe foarte ofensiv meciul, pentru ca daca o vor face vor avea de pierdut.
eu zic ca e un meci echilibrat, diferenta va fi facuta de unele detalii mici, care le vom discuta probabil dupa meci :D

deep purple
16th January 2006, 07:05
Asa-i . Iar FC Brasov promoveaza in A. :happy

Asta cam asa e. Timisoara sa bata la Iasi e deja poveste SF. Asta tinand cont si de ultimele rezultate directe. De fapt in 2005 ne-ati dat o carutza de goluri egala cu multimea vida. Iti amintesti cate ati primit? Culmea e ca Galatiul n-a prea avut probleme pe-acolo, in schimb s-a impotmolit acasa la ei, tocmai cu noi.
:sleep: :sleep: :sleep:
Daca tu ai o problema personala tine-o pentru tine ca risti sa cazi in penibil. Orice e posibil la un astfel de meci, dar mai mare ar fi surpria daca ar bate Poli Iasi decat daca ar fi egal de exemplu.

100%rapidist
16th January 2006, 08:04
Pai Poli Timisoara cu jucatori pe care le are ar trebui sa castige cu un 2-1!!!Dar va fi greu pentru ambele echipe!!!

be@
16th January 2006, 09:58
Asta cam asa e. Timisoara sa bata la Iasi e deja poveste SF. Asta tinand cont si de ultimele rezultate directe. De fapt in 2005 ne-ati dat o carutza de goluri egala cu multimea vida. Iti amintesti cate ati primit? Culmea e ca Galatiul n-a prea avut probleme pe-acolo, in schimb s-a impotmolit acasa la ei, tocmai cu noi.
:sleep: :sleep: :sleep:


Ati castigat si voi un meci indeplasare , la Otelul, si gata , faceti gura ? Sau ati uitat ca v-a batut o echipa de divizia B ?
Daca iti inchipui ca ne e frica de vedetele voastre expirate , Plesan si Alin Stoica , te inseli !

FcPoliFan
16th January 2006, 14:37
Pai ar trebui sa va fie frica :drak:

Jucatorii cu orgoliul ranit sunt cele mai periculoase fiare. /hello

deep purple
16th January 2006, 15:23
Ati castigat si voi un meci indeplasare , la Otelul, si gata , faceti gura ? Sau ati uitat ca v-a batut o echipa de divizia B ?
Daca iti inchipui ca ne e frica de vedetele voastre expirate , Plesan si Alin Stoica , te inseli !

Gata, m-ai convins. Ne bateti de nu ne vedem. Cum pot schimba votul meu din poll?
:D

tuxie
16th January 2006, 16:58
be@, promiti ca te sinucizi daca nu castigati? :evil:
2 solist

bizarr
16th January 2006, 17:21
Te-Ai GaNdIt MuLt??????:no:

arfel
16th January 2006, 18:00
be@, promiti ca te sinucizi daca nu castigati? :evil:
2 solist
daca se termina 1x2 te sinucid eu:happy /hello

deep purple
16th January 2006, 18:06
be@, promiti ca te sinucizi daca nu castigati? :evil:
2 solist

Daca e Monica Barladeanu in spatele nick-ului n-o sa-ti para rau? Ca de batut e clar ca Poli bate.
Oricare Poli sa bata in afara de aia din Iasi. :yeah:

GeKuRA
16th January 2006, 18:33
PoLi Timisoara e intr-o goana dupa puncte acum, sau asa se pare cel putin... vrea titlul anul asta, acum, repede !! :mda:
totusi cred ca s-a trecut peste cateva etape... una ar fi consolidarea echipei.
Poli Tm poate avea rezultate acum, repede, dar nu pentru mult timp... se va face ceva in genul Dinamo, doar ca Dinamo are o mai mare experienta..

eu cred ca s-a investit mult si prost la Tm, ceva in genul Vasluiului dar cu rezultate mai bune... ori ...se incearca o spalare de bani :no:
valoarea Timisoarei nu s-a schimbat prin aducerea lui Hagi, Plesan si care mai sunt... a ramas cam la fel ca in tur.

daca Iasul a luat bataie cu 3-0 la Tm, asta nu ar trebui sa arate ca meciul e ca si jucat...
Iasului ii place sa joace cu echipe deschise, ca Poli Tm...


probabil ca toti suporterii isi pun sperante in echipa favorita pentru inceputul returului si au impresia ca echipa se intareste, va deveni si mai buna...
dar, toate se intaresc, devin "mai bune" ... si atunci surpriza poate fi neplacuta cateodata sau ... continua sa joace cum au jucat pana acum.

HAIDE IASU' !!!

ce_bine_e
16th January 2006, 18:53
prea multe cuvinte..dar toti avem dreptul la o parere, important sunt ultimile 2 cuvinte postate de GeKuRA mai sus, cat despre meci, dupa parerea mea e deschis oricarui rezultat, io vreau sa fac poze cu hagi :D

deep purple
16th January 2006, 19:08
Iasului ii place sa joace cu echipe deschise, ca Poli Tm...

As vrea sa vad daca exista cineva care prefera sa joace cu echipe "inchise".

GeKuRA
16th January 2006, 19:27
:D:D zici tu asa... pe de o parte ai dreptate...
intre o echipa inchisa si una deschisa e cam groasa linia...
la deschise ma refeream la faptul ca vrea sa castige orice meci... nu inchisa... adica spera la un egal, sau sa ia cat mai putine goluri. cred ca astea ar fi extremele...

ce_bine_e
16th January 2006, 19:37
de exemplu bistritza este o echipa inchisa, la fel bacaul si galatiul

DanielAndrei
16th January 2006, 21:28
sa fii o echipa inchisa face parte din FOTBAL...si de asta e frumos fotbalul. Fiind inchis tot frumos poti sa joci ;)

ce_bine_e
16th January 2006, 21:32
daniele, tu ai ceva cu defensiva...si sunt de acord cu tine, decat sa pierzi un meci "frumos", mai bine castigi unul "urat"

DanielAndrei
16th January 2006, 21:37
joci defensiv, dar si cand ii intepi pe contraatac...:drak:

GeKuRA
16th January 2006, 21:42
e urat sa te aperi, mi-ar place sa fie fotbalul un joc mai deschis... sa fie mai important sa dai gol decat sa nu primesti...

ce_bine_e
16th January 2006, 21:45
adik vrei spectacol :)

DanielAndrei
16th January 2006, 21:47
pai toata lumea vrea de ceea ce nu are parte :rolleyes:

tuxie
17th January 2006, 08:09
Daca e Monica Barladeanu in spatele nick-ului n-o sa-ti para rau?
Sa ma gandesc... NU :D
Si raman la parerea ca meciul se va termina 0-3.

be@
17th January 2006, 11:39
Se termina 0-3 doar daca nu ne prezentam la meci. Altfel , nici o sansa . Lasa , ca am vazut ce-i poate pielea marei vedete Plesan cand a jucat la Iasi cu U Craiova si Dinamo . Stati linistiti , ca nu-i nimic de capul lui . Cum am batut Farul cu 3-1 si pe Sportul , care nu mai pierduse pana atunci in deplasare , asa o sa patiti si voi .
Si mai lasati fazele cu 0-3 , ca voi nu sunteti in stare sa treceti in Cupa de o echipa care joaca in divizia B.

six
17th January 2006, 12:25
Se termina 0-3 doar daca nu ne prezentam la meci. Altfel , nici o sansa .
:o: Aoooolleeeuu,ce se intampla aici????scorul????1-5 si anume Gluscevici doua,Simek,A Ilie,PLESAN....iar de la voi!!??Vrajitoarea(ups si asta parca o plecat,atunci...autogol a lui PLESAN ca-i la moda)......ciao menilor:evil: :cool: :cool:

arfel
17th January 2006, 12:52
esti patetic

ce_bine_e
17th January 2006, 15:49
0-infinit :P

ceau
17th January 2006, 16:28
Se termina 0-3 doar daca nu ne prezentam la meci. Altfel , nici o sansa . Lasa , ca am vazut ce-i poate pielea marei vedete Plesan cand a jucat la Iasi cu U Craiova si Dinamo . Stati linistiti , ca nu-i nimic de capul lui . Cum am batut Farul cu 3-1 si pe Sportul , care nu mai pierduse pana atunci in deplasare , asa o sa patiti si voi .
Si mai lasati fazele cu 0-3 , ca voi nu sunteti in stare sa treceti in Cupa de o echipa care joaca in divizia B.

Tu mai insisti mult cu rezultatele din Cupa?
Dupa logica ta nici steaua (eliminata de Rapid 2!), nici dinamo (eliminata tot de Petrolul intr-o faza mai putin avansata a competitiei) nu ar trebui sa se mai prezinte la meciuri.

On-topic 2 solist( marcator A Ilie :P )

GeKuRA
17th January 2006, 20:37
2 solist.. e o posibilitate...
dar Adrian Ilie in afara de faptul ca-si va face bine treaba in aparare nu va cuteza sa urce...
deci e foarte probabil un 0-0

be@
17th January 2006, 20:49
Deocamdata va pleaca cel mai bun jucator de la echipa , dupa parerea mea , Osei . Ceea ce e excelent . :yeah:

GeKuRA
17th January 2006, 20:57
Osei chiar e bun... a jucat bine in meciul din tur...


ii batem cu 2-0 :ok:

Sergio
17th January 2006, 21:16
E ca si cum ai spune ca daca pleaca Mutu de la Juve, poate sa-i bata si dinamo. :happy

Sa fim seriosi... daca avem cu cine. :cool:

GeKuRA
17th January 2006, 21:25
Dinamo nu chiar... ca Dinamo daca vede o echipa cu n buget mai mare de 2 ori mai mare ca al ei isi inchipuie ca aia au 2 perechi de....... picioare... :D

Sergio
17th January 2006, 21:32
si voi nu credeti la fel? :D

GeKuRA
17th January 2006, 21:36
Nu Chiar... ca "inceputul" pt. Poli Iasi a fost unul de incredere... cel cu Steaua...
de aia am incredere ca nu e nici un meci castigat de la inceput de formatia adversa lui Poli IASI ! :ok: oricare ar fi ea.

Paul
17th January 2006, 23:01
Sa ma gandesc... NU :D
Si raman la parerea ca meciul se va termina 0-3.
A, deci singura voastra sansa e sa nu se prezinte Poli Iasi :evil:

Sergio
17th January 2006, 23:21
Paul, ce ti-am zis eu? Ai picat iar in lapte. :drak:

Daca nu se prezinta ar iesi cu galaverajul mai putin sifonat. :D :D

GeKuRA
17th January 2006, 23:34
totusi.. cred ca ar trebui sa fiti mai cu picioarele pe pamant... sa nu cadeti de prea sus, nu de alta.:D

Sergio
17th January 2006, 23:36
uite cine vorbeste. :happy

daca virgula cadem macar o sa ne trezim la realitate. Deci oricum ar fi iesim in castig. :D

Paul
17th January 2006, 23:37
si daca se prezinta va tin in sah :D

Sergio
17th January 2006, 23:41
Asta e numele vreunui hotel sau ce? :cool:

iar ne lungim cu vorba. Si cand te gandesti ca mai sunt 6 saptamani pana la meci... :o: Ce ziceti, facem 100 de pagini pana atunci?

be@, contez pe tine.:happy

GeKuRA
17th January 2006, 23:55
nu pune pe pagini ca eu am mai multe posturi pe pagina... punem pe posturi...
eu zic ca depasim 500 :D:D :ok:
ca de obicei la meciurile cu Poli Iasi se scrie cel mai mult... probabil ca o sa ziceti mult si prost... dar sunt si multi useri din Iasi.. asa ca are si cine sa scrie.

@sergio...
FORZA POLI !!! ;););) fiecare cu treaba ei... deocamdata.

Sergio
18th January 2006, 00:00
na bine, fie, cat suntem inca pe pace... :D

unde apare cuvantul Poli se scrie mult... o fi farmecul vietii de care vorbeau unii. :rolleyes:

DanielAndrei
18th January 2006, 09:25
e farmecul studentiei...tin sa te completez :rolleyes:

six
18th January 2006, 10:13
Deocamdata va pleaca cel mai bun jucator de la echipa , dupa parerea mea , Osei . Ceea ce e excelent . :yeah:
:o: intre a pleca si a renunta la el este cale lunga:ok: normal ca ne pare rau dar avand in vedere "pleada"de mijlocasi existenta nu cred ca va fi o problema.....be@ vrei sa incep eu cu......?????mai bine NU,pronostic 2(DOI) :yeah: :ok: /hello :cool:

simi_id
18th January 2006, 14:25
:)

Nu cred ca batem pe Timisoara ... anyway ...

Forza Poli :rolleyes:

Vi3rme_X
18th January 2006, 14:29
Victorie Timisoara!

tuxie
18th January 2006, 16:10
:)
Nu cred ca batem pe Timisoara ... anyway ...
Forza Poli :rolleyes:

Nici noi nu credem ca ne bateti, dar tot Forza Poli zicem si noi :D
Doar ca in alta culoare :ok:

bizarr
18th January 2006, 16:18
:ok: :ok: :ok:

UrsMeier
18th January 2006, 18:49
Normal ar trebui sa bata Timisoara......dar sa vedem

Sergio
18th January 2006, 21:37
no vad ca am cazut la pace... sa profitam ca acush intra be@ si intoarce totul cu josu in sus. :drak:

ce_bine_e
18th January 2006, 22:16
sau ce_bine_e:drak:

Sergio
18th January 2006, 22:20
la asta nu m-am mai gandit. :headbang: :D

ce_bine_e
18th January 2006, 22:26
de multe ori nu te gandesti la toate posibilitatzile, nici nu sti de unde poate lovi primejdia

six
19th January 2006, 11:18
:)

Nu cred ca batem pe Timisoara ... anyway ...


:o: vezi ca daca citeste be@ chestia asta ai PUSO......normal ca ai dreptate :cool: :cool: :cool:

be@
19th January 2006, 15:10
Mama.....Dar cine ati fi voi ? Barca ? Chelsea ? Ati vrea voi ! :drak:
Deocamdata ati cumparat un jucator de la noi , care are tot doua maini si doua picioare . Nu-i cu nimic mai presus decat jucatorii nostri .

Paul
19th January 2006, 15:48
daca mai juca la iasi ziceai ca e noul fundas al Nationalei ...
acum e un anonim... zii mersi ca ati luat un sac de dolari pe el , v`a scos din foame practic (ati juat 500 k , si aveti buget de achizitii 60 k )

Unde se duc 440 k?

Sergio
19th January 2006, 16:30
Mama.....Dar cine ati fi voi ? Barca ? Chelsea ? Ati vrea voi ! :drak:
Deocamdata ati cumparat un jucator de la noi , care are tot doua maini si doua picioare . Nu-i cu nimic mai presus decat jucatorii nostri .
Ai uitat ca pe langa el mai sunt niscaiva jucatori cu experienta cat n-are tot Iasiul la un loc (ma refer la oras nu la echipa) :D

ps. De Celsi din Banat ai auzit? :P Pazea ca venim. :D

Paul
19th January 2006, 16:32
in afara de culori ca ei ambele echipa aveti o nuanta de "albastru" si foarte multi negrotei in echipa , nu aveti nici un punct comun cu chelsky

deep purple
19th January 2006, 16:32
Unde se duc 440 k?

Datorii la buget.

Sergio
19th January 2006, 16:35
in afara de culori ca ei ambele echipa aveti o nuanta de "albastru" si foarte multi negrotei in echipa , nu aveti nici un punct comun cu chelsky
petrodolarii ring a bell? :P

Paul
19th January 2006, 16:41
petrolul ca si dolarii sunt resurse epuizabile
si apoi ramane praful...

be@
19th January 2006, 17:25
Unde se duc 440 k?

Aaaa, pai asta-i o problema ? Ce facem cu banii ? Se gasesc ei pe ce sa se duca . Nu uita ca urmeaza un turneu de pregatire . Iar asta costa bani...

Plus ca astia 440 k nu vin toti o data , ci in transe . Ultima am inteles ca vine prin mai.

Paul
19th January 2006, 17:27
mah , las ca nu merg in turneu in china ...

Un sejur de 14 zile , cu vrajeli te costa 300 $.
Sa zicem la un fotbalist costa 500 $ * 20 jucatori ==> 10.000 $

Deci turneul e ieftinache ...

be@
19th January 2006, 17:31
Care 20, ca-s mai multi ! Popik o sa ia si 3 jucatori mai talentati de la satelit , ca sa-i vada . Fiindca se vrea sa se dea mai mult credit tinerilor din pepiniera proprie .

Paul
19th January 2006, 17:33
ma rog , sa nu o dam in off topic.
de ce din suma primita de pe transferuri , doar 10 % merge in noi achizitii ?

be@
19th January 2006, 17:37
Ti-am mai spus . Pentru ca suma vine in transe , si pentru ca s-a dorit aducerea unor jucatori doar pe posturile deficitare . Nu aruncam cu bani , doar asa , fiinca e la moda .

deep purple
19th January 2006, 18:22
Ti-am mai spus . Pentru ca suma vine in transe , si pentru ca s-a dorit aducerea unor jucatori doar pe posturile deficitare . Nu aruncam cu bani , doar asa , fiinca e la moda .

Ca daca ar fi la moda ati da milioane pe jumatate din echipa Nationalului prin intermediul "retrasului" Gino, iar apoi ai ajunge sa urasti din suflet pe Poli Iasi ca a decimat progresul Progresului.
:happy

Sergio
20th January 2006, 03:39
petrolul ca si dolarii sunt resurse epuizabile
si apoi ramane praful...
asta e valabil si pt terenurile razboinicului. :P

deep purple
20th January 2006, 07:27
asta e valabil si pt terenurile razboinicului. :P

Nu-i asa. Dupa ce termini de forat si ti-ai umplut conturile, tragi un gazon frumos deasupra terenurilor si le vinzi razboinicului. :D

Sauron
20th January 2006, 10:31
Nu aruncam cu bani , doar asa , fiinca e la moda .
Nu aruncati cu bani pentru ca nu aveti, iar din banii pe Ilie va platiti din datorii si poate vedeti si voi o tara straina in cantonament./hello

six
20th January 2006, 11:09
Nu aruncam cu bani , doar asa , fiinca e la moda .
:o: banii???ce-s aia bani,poate mardei($$$)la noi este o moda(usd,eur,ron)....glumesc,ciao girl :ok: :cool: :cool: :cool:

tuxie
20th January 2006, 12:45
petrolul ca si dolarii sunt resurse epuizabile
si apoi ramane praful...
Si vrei tu sa spui ca oile sunt eterne?
Pffff, nu stiam eu unde e noul Eminescu. Maine poimaine o sa ne scrii pe forum ditamai nuvela despre Jiji, cu transcendenta intre dimensiunile din visul despre Champions League :D

Hai, pa, pa!

be@
20th January 2006, 13:01
Nu aruncati cu bani pentru ca nu aveti, iar din banii pe Ilie va platiti din datorii si poate vedeti si voi o tara straina in cantonament./hello

Ati dat si voi de bani , si nu va mai ajunge nimeni pe la nas? Asa-i ?


Si pentru ca vorbesti ca sa te aflii in treaba , iti spun ca anul trecut am castigat turneul de la Norcia . Hai pa !

Sauron
20th January 2006, 13:13
Ati dat si voi de bani , si nu va mai ajunge nimeni pe la nas? Asa-i ?
Si pentru ca vorbesti ca sa te aflii in treaba , iti spun ca anul trecut am castigat turneul de la Norcia . Hai pa !
1.Asa-i !!!
2.Cine a participat la acel turneu puiule draga ?
Vii la meciul din retur ? Ce bataie va tragem

tuxie
20th January 2006, 13:20
<rant>
be@, pe ce loc ziceai ca terminati campionatul? 9 sau 10, ca nu mai retin :evil:
<rant />

radcom
20th January 2006, 13:27
Linistiti-va oameni buni ca pana in ziua meciului o sa ajungeti sa comentati buletinul METEO.:rolleyes:
FORZA POLI IASI !!!/OLE/ /OLE/

Sergio
20th January 2006, 14:03
2.Cine a participat la acel turneu puiule draga ?
jumate de divizia A. :D

be@
20th January 2006, 16:17
Cine a participat la acel turneu puiule draga ?


Au participat destule formatii , din tara si din strainatate .
Insa nu asta e important , ci am vrut sa-ti demonstrez ca am mai facut cantonamente in afara tarii .

Sergio
20th January 2006, 17:29
Pai pt voi nu e greu asta... Chisinaul e doar la cateva zeci de km distanta. :P

DanielAndrei
20th January 2006, 17:40
[moderated] ea e singura si voi turma...frumos din partea voastra. si cica sunteti de la vest :rolleyes:...curios cati din voi veniti la Iesi, sau va e teama sa nu va prinda la granita?? Chisinaul tot de-al nostru e, si speram si meciul. 1-0 e de-ajuns

Sergio
20th January 2006, 17:41
si ce vina avem noi ca suntem turma? Faceti si voi o turma ca sa fie mai echilibrata batalia... macar aici sa castigati meciul, ca pe teren de 2 lei moldovenesti speranta. :pace:

Marius DG
20th January 2006, 19:30
Mamaaaaa , dar ce v-o luati in Copou.......Cu toate pseudovedetele voastre .

Pronostic:3-0. Ca sa ne razbunam pe meciul tur . :drak:

Ce neam face fara printesa noastra ...tot e bine sa vedem ca si "fustele'iubesc sportul...
de scor vom vedea ..ce si cum cine si unde va lua !astept discutia cu tien dupa meci ...dar numai daca pot vedea meciul ...altfel nu imi place sa comentez!

mah , las ca nu merg in turneu in china ...

Un sejur de 14 zile , cu vrajeli te costa 300 $.
Sa zicem la un fotbalist costa 500 $ * 20 jucatori ==> 10.000 $

Deci turneul e ieftinache ...


cred ca te referi la unul unde dormi in cort si nu cu totul inclusiv...:D

:o: vezi ca daca citeste be@ chestia asta ai PUSO......normal ca ai dreptate :cool: :cool: :cool:


nui mimika daca te goneste Be@t afara din Iasi esti bine venit in Timisoara,ca noi asa sintem crescuti si invatati (majoritatea)sa fim primitori mai ales daca alegi culorile noastre ..:ok:

deep purple
20th January 2006, 20:05
nui mimika daca te goneste Be@t afara din Iasi esti bine venit in Timisoara,ca noi asa sintem crescuti si invatati (majoritatea)sa fim primitori mai ales daca alegi culorile noastre ..:ok:

Am uitat sa ne prezentam. Suntem de la incorporare. :D
Be@, eu cred ca esti un baiat de 16 ani care vrea sa fie in centrul atentiei. Oricum, e o alegere f desteapta sa pretinzi ca esti don'soara de 20 si ceva de ani.

Marius DG
20th January 2006, 21:42
Am uitat sa ne prezentam. Suntem de la incorporare. :D
Be@, eu cred ca esti un baiat de 16 ani care vrea sa fie in centrul atentiei. Oricum, e o alegere f desteapta sa pretinzi ca esti don'soara de 20 si ceva de ani.
LMAO @ deep purple ...ai grija ce spui ci cum caci daca se supara iarashi ne face cu oua si otzet ...hibrid etc...iar chestia cu sexulu cine stie poate nu e de 16 ani ci vrea sa fie ...lol...oricum sau dat legi si ptr cei care au alte orientari !
:happy

GeKuRA
20th January 2006, 22:03
be@ este cine zice ca este...

intradevar aveti pofta de discutii aprinse... dupa atata timp ... dar cum se vede be@ nu prea mai da curs...
deocamdata e devreme sa discutam despre meci, mai asteptati si voi sa ajungem in perioada mai apropiata, sa vedeti cum apare si "turma" ieseana :D:D

DanielAndrei
20th January 2006, 22:56
sa stiti si voi ca turma ieseana e ocupata fie cu teze fie cu sesiunea :rolleyes:

100%rapidist
20th January 2006, 22:57
pai mai e pana atunci multe meciuri amicale!!!

Sergio
21st January 2006, 00:53
sa stiti si voi ca turma ieseana e ocupata fie cu teze fie cu sesiunea :rolleyes:
ce sa zic, ma asteptam la mai mult de la voi... Parca nu peste tot e sesiune. Get real.

be@
21st January 2006, 09:04
Be@, eu cred ca esti un baiat de 16 ani care vrea sa fie in centrul atentiei. Oricum, e o alegere f desteapta sa pretinzi ca esti don'soara de 20 si ceva de ani.

Wooooow !!! Oare cum de ti-ai dat seama ? :rolleyes:

Antrenorul Politehnicii Iaşi, Ionuţ Popa, a fost la un pas de a īntrerupe antrenamentul derulat ieri dimineaţă. "Aşa frig nu am tras īn viaţa mea. Cred că pe teren erau -20 de grade, nu -14 cīt s-a anunţat. Am vrut să opresc şedinţa, īnsă băieţii au strīns din dinţi şi am mers pīnă la capăt", a spus tehnicianul.

Asa baieti . Trageti tare , ca trebuie neaparat sa castigam primul meci din retur . :evil:

Sergio
21st January 2006, 11:00
Be@, eu cred ca esti un baiat de 16 ani care vrea sa fie in centrul atentiei. Oricum, e o alegere f desteapta sa pretinzi ca esti don'soara de 20 si ceva de ani.
nu stiu din ce considerente e desteapta (alegerea)

poate ma transform si eu peste noapte, mai stii. Deep, poate te faci si tu pink floyd undercover. :yeah: am auzit ca sunt din nou la moda baietii. :D

eros
21st January 2006, 12:03
Daca meciul se juca acum 2 ani probabil speram la un meci egal, dar acum nici nu se pune problema sa nu castigam la iesi. (1-4) :)

be@
21st January 2006, 12:06
Nu ne-au batut campionii cu 4-1 , si-o sa ne bateti voi ? Noapte buna , baiete !

DanielAndrei
21st January 2006, 13:03
ce sa zic, ma asteptam la mai mult de la voi... Parca nu peste tot e sesiune. Get real.


ce sa zic si eu...un pic de offtopic, dar in urma unui studiu efectuat de univ din cluj, uaic iasi e cea mai buna universitate din tara...get real.

six
21st January 2006, 13:25
Nu ne-au batut campionii cu 4-1 , si-o sa ne bateti voi ?
DA...:cool: :yeah: :yeah:

bizarr
21st January 2006, 13:47
MaI gReU:D :D :D

ce_bine_e
21st January 2006, 14:01
unii isi dau cu parerea, in lipsa de subiecte se iau si de oameni, de varsta, de sex, de etc
sunt mandru ca sunt moldovean, mandru ca sunt iesean, si nu as vrea sa schimb asta niciodata, asa ca pastrati-va "fudulia", dar cu mai mica galagie, ca sunteti mai bogati nu schimba cu nimik datele meciului, avem sanse egale! si daca ne bateti asta e , nu putem noi, sa schimbam fotbalul, defapt nimeni nu poate.

Sergio
21st January 2006, 20:51
Nu ne-au batut campionii cu 4-1 , si-o sa ne bateti voi ? Noapte buna , baiete !
v-am batut la 3 diferenta in tur, ce ti se pare asa de extraordinar daca s-ar repeta povestea? Ca n-am auzit sa fi ajuns Ronaldinho la Iasi inca... nici macar Yorke. :P :rolleyes:

ce sa zic si eu...un pic de offtopic, dar in urma unui studiu efectuat de univ din cluj, uaic iasi e cea mai buna universitate din tara...get real.
asa o fi, dar mai invatam si noi pe aici sa stii... Nu cat voi, doamne fere... :D

@ce bine: mai usor cu vorbele de ocara cum ziceti voi, ca pana acum am facut misto dar n-am jignit pe nimeni. Daca nu poti discuta civilizat, nu mai discuta.

ce_bine_e
21st January 2006, 21:11
ca ce-o sa-mi faci o sa-mi dai ban? n-ai decat, deacuam nu mai postez 3 zile..asa ca considerati ca is banat:drak: :P

Sergio
21st January 2006, 21:54
daca asta te ajuta, no problem. Te asteptam atunci cu forte proaspete. :drak:

nu-ti dau ban stai linistit, n-am cum. Poate un avertisment mic acolo daca mai sari calu, nimic serios. :D

Q.
21st January 2006, 23:28
Daca "bateti la noi nu luati campionatul" :D ....Campionatul... :cya: ...voi ....:evil: ????... Daca nu bateti....tot aia... e normal...penibili ....:ok: Nici o diferenta ;)

Sergio
21st January 2006, 23:35
cred ca nici tu n-ai inteles ce ai vrut sa zici... in fine... hai Poli! :D

100%rapidist
21st January 2006, 23:43
Daca "bateti la noi nu luati campionatul" :D ....Campionatul... :cya: ...voi ....:evil: ????... Daca nu bateti....tot aia... e normal...penibili ....:ok: Nici o diferenta ;)
nu inteleg ce ai scris aici dar vad ca ti cu Iasiul,din pacate va pierde!!!:mda:

GeKuRA
22nd January 2006, 00:34
din pacate pt. provincie Timisoara nu si-a facut o imagine prea buna in fotbal...
reclama, da, destula...
dar ca valoare este ceva de genul Farului anul trecut.

sa-mi zica timisorenii daca este sau nu asa... :ok:

100%rapidist
22nd January 2006, 01:00
Si nu o facut performanta FARUL anul trecut???Ba da ,print-un loc 5 in clasament!!!si +7 la adevar

GeKuRA
22nd January 2006, 01:15
+ o finala de Cupa :D
Timisoara a ratat asta deja :D

esku
22nd January 2006, 01:29
mmmm ... ffff dificil pentru pariori .... :D Cred ca va fi o surpriza ... un X ... tinand cont ca toti se asteapta sa castige Timisoara.... Bafta Poli...... IASI :ok: !

GeKuRA
22nd January 2006, 02:04
Multzumim !! :ok: ...
adevaratele echipe se respecta. :ok:

100%rapidist
22nd January 2006, 09:51
Daca echipele adevarate se respecta atunci meciul nici nu trebe disputat oricum Poli Timisoara castiga!!!

tuxie
22nd January 2006, 10:27
Daca "bateti la noi nu luati campionatul"
Ne-am obisnuit deja cu modul de interpretare ale celor de la Poli Iasi, incepand cu Ionut Popa si terminand cu be@ :D
Interpretare acurata: daca nu batem la ei luam campionatul. Iar nu se pupa ca nu stiu ce sanse sunt pt. asta, oricum noi ochim (minim) locu' 2 momentan. Deci, batem la voi, ca sa nu avem greturi ulterioare.

be@
22nd January 2006, 11:06
mmmm ... ffff dificil pentru pariori .... :D Cred ca va fi o surpriza ... un X ... tinand cont ca toti se asteapta sa castige Timisoara... Bafta Poli...... IASI :ok: !

Multumim , esku ! Mult succes si voua in primul meci din retur , si sa va intoarceti la Pitesti cu cele 3 puncte . :ok:

Sergio
22nd January 2006, 11:36
schimbul de amabilitati de mai sus dintre cei doi "iltrasi" asupriti moral de valtoarea numita Poli TM a fost editat... daca mai continuati cu expresii din alea nu va vad bine. Multi si-au luat ban pt asa ceva... Dar be@ stie mai bine ca oricine cum e cu banurile. :drak:

eskule, te credeam mai down to earth, dar cred ca m-am inselat.

six
22nd January 2006, 12:10
Daca "bateti la noi nu luati campionatul" :D
Batem la voi SI castigam SI campionatul...:rolleyes: :rolleyes: :ok: be@ stie de ce :yeah:

Sergio
22nd January 2006, 12:16
nu stie nimic, doar vrea sa para ca le stie pe toate.:D

campionatul nu stiu daca il luam, dar la Iasi sigur batem. :yeah:

be@
22nd January 2006, 12:19
dar la Iasi sigur batem. :yeah:


Da, da....Vrabia malai viseaza . Mai vorbim dupa meci . :D

Cred ca nu stiti ce pot Balba si Mitruc. :D:D

six
22nd January 2006, 12:26
Balba si Mitruc????astia cine-s????scuze dar nu am auzit de ei.....in schimb am auzit de A Ilie(iarasi scuze asta-i deja la NOI)...ciao :cool: :cool: :cool:

be@
22nd January 2006, 12:31
Lasa , ca o sa auzi de ei la primul meci al vostru . :evil: :D

GeKuRA
22nd January 2006, 12:32
mda, Balba si Mitruc... noi am auzit... dar nu vrem sa mai auzim de ei.:no:

dar de la Tm ?! ... am auzit de toti jucatorii... prin ziare, nu ca ar juca ceva fotbal... :mda:

six
22nd January 2006, 12:35
mda, Balba si Mitruc... noi am auzit... dar nu vrem sa mai auzim de ei.:no:


:o: Gekura,vezi ca intrii in conflict cu be@ si ii naspa.....:ok:

be@
22nd January 2006, 12:39
Lasa , ca GeKuRA e baiat inteligent , si s-a prins ce-am vrut sa zic . :D

six
22nd January 2006, 12:45
ok be@,sa fie cum spui tu.....ne vedem in copou la prima etapa...sper:yeah: :yeah: :yeah:

Sergio
22nd January 2006, 12:53
Da, da....Vrabia malai viseaza . Mai vorbim dupa meci . :D

Cred ca nu stiti ce pot Balba si Mitruc. :D:D
hai ca sunteti simpatici... auzi la ei, Balba si Mitruc. :happy

DanielAndrei
22nd January 2006, 13:08
mai simpatici sunteti voi cu paunel al vostru :lol:

esku
22nd January 2006, 13:31
Multumim , esku ! Mult succes si voua in primul meci din retur , si sa va intoarceti la Pitesti cu cele 3 puncte . :ok:

Ar fi frumos :) ... multumim! :ok:



eskule, te credeam mai down to earth, dar cred ca m-am inselat.

sincer sa fiu nici nu ma intereseaza ce credeai tu despre mine.... si ce crezi.... si m`ai usor cu amenintarile ca nu ma speri de tine .... :ok:

Sergio
22nd January 2006, 13:34
ce amenintari frate? Ti-am zis sa nu mai pocesti numele echipelor ca iei avertisment. Citeste regulamentul daca nu ma crezi. E valabil pt toata lumea, asa ca incearca sa nu fii tu mai cu motz.

foarte bine ca nu te intereseaza ce crede lumea despre tine. Esti pe drumul cel bun. :D

esku
22nd January 2006, 13:42
nu va place trecutul vostru? ala cu fulgeru bragadiru ... rocar??? pacat.... face parte tot din istoria aia "bogata" a voastra.... :evil:

be@
22nd January 2006, 15:13
mai simpatici sunteti voi cu paunel al vostru :lol:


Pai ia sa vedem noi ce scrie Sport total despre "marele" Mitza Plesan ... :D


Omeneste si fotbaliceste, e imposibil de inteles cum Mihaita Plesan a devenit, fara sa joace aproape nimic, cel mai scump fotbalist din Romania. De Plesan a auzit toata lumea, dar nu l-a vazut jucind (mai) nimeni. In ultimul an, Mihaita, actualmente ultrasul Timisoarei, a "evoluat" din prost in mai prost, pina cind a obosit si, gratie unei accidentari fericite, a luat loc pe banca de rezerve, ca sa ii creasca ametitor cota.

Tare greu trebuie sa se traiasca in tara noastra draga daca un sac de cartofi, pe numele lui din pasaportul oltenesc expirat, Mihaita, a ajuns sa coste peste 1.000.000 de euro! Asta arata cita minciuna ordinara se ascunde in cuvintele celor care declama ca nimeni nu cistiga din fotbal. Si ar mai fi un indiciu pentru organele abilitate: cam unde se gaseste o parte din banii gri, ca sa nu zic negri, din economia romaneasca.

Hagi, idolul de azi al domnului Plesan, e inca la virsta la care se straduieste sa inventeze fotbalisti, nu sa reconditioneze. Inca tinar si orgolios, el vrea sa construiasca in tara in care totul se cumpara si se vinde in aceeasi clipa, in care Plesan nu e un fotbalist promitator, cum crede el, ci o cauza pierduta, o stare de fapt. Se spune ca e bine sa te temi de omul unei singure carti. Tot la fel de adevarat e ca trebuie sa fugi de fotbalistul unei singure faze, si aceea din era reformatorului islamic Iordanescu.

Plesan crede ca s-a transferat la Timisoara, ca e parte a marelui proiect european al lui Poli. De fapt, Plesan nu s-a mai transferat de mult nicaieri. Ultima oara a facut-o atunci cind a avut curajul sa coboare din autocarul intesat cu olteni al lui Gigi Netoiu, impinsi catre Dinamo, asemenea tinerilor valahi, altadata, catre Inalta Poarta. Apoi, mereu intre drumuri, Plesan si-a pierdut calea. A inceput sa vorbeasca smechereste, in coltul gurii, ca marile vedete.

Acum nu regreta ca a parasit pe Dinamo, pentru ca nu are de ce sa-si aduca aminte. Cum ar veni, a jucat degeaba, a mincat de pomana banii clubului si a pacalit cu buna-stiinta asteptarile galeriei. Plesan a descoperit intre timp ca a fost crescut in spirit antidinamovist. Ma intreb de ce a refuzat in vara oferta, la vedere generoasa, in fapt absurda, a lui Gigi Becali si a optat pentru inamicul public Dinamo.

Probabil ca din masochism. A vrut sa se biciuiasca pentru retrogradarea si umilirea Craiovei. Pina la urmatorul gol de antologie, Plesan e asemenea copiilor talentati care scriu poezii geniale si se maturizeaza apoi anonimi in marea proza a lumii.


http://www.spt.ro/?section=1&subsection=20&articol=5081

Sergio
22nd January 2006, 17:28
nu va place trecutul vostru? ala cu fulgeru bragadiru ... rocar??? pacat.... face parte tot din istoria aia "bogata" a voastra.... :evil:
esti caz pierdut... :ciocan:

oricum va facem de la brau in jos...:drak:

arfel
22nd January 2006, 18:38
Ionuţ Popa se crede doctor stomatolog


Antrenorul echipei Politehnica Iaşi, Ionuţ Popa, a declarat azi, īn cadrul unei emisiuni sportive de la un post de televiziune local, că procedează la fel ca un medic stomatolog atunci cānd este vorba despre īntărirea formaţiei pe care o pregăteşte.

"Eu, preşedintele clubului şi primarul, suntem, din lipsa banilor, asemeni unor doctori stomatologi. Plombăm două-trei carii. Nu avem bani să schimbăm mai mulţi dinţi. Aşa se explică de ce am adus pānă acum doar un jucător", a spus Ionuţ Popa.

Tehnicianul ieşean l-a criticat pe atacantul Clement Pălimaru pentru faptul că īn vacanţa de iarnă s-a īngrăşat trei kilograme. "Dacă Bernard sau Rednic, jucători cu experienţă, ţin cont de ceea ce spun eu, Pălimaru, care este un jucător tānăr şi care vrea să se afirme, nu respectă ceea ce spun eu. Aceasta este lipsă de profesionalism", a comenat Popa.

http://gsp.ro/index.php?a=32436&shift=1

arfel
22nd January 2006, 18:39
Martin Czernoch: „Venirea la Poli este o provocare”



Jucătorul ceh Martin Eernoch s-a declarat mulţumit, duminică, de condiţiile de la Politehnica Iaşi, declarānd că a ales această formaţie deoarece vrea să demonstreze că nu şi-a spus ultimul cuvānt īn fotbal.

"Eu mai am īncă şase luni de contract cu Slavia Praga şi am venit la Poli Iaşi la invitaţia preşedintelui Sorin Boca. Nu cred că venirea la un club de la jumătatea clasamentului din Romānia este un pas īnapoi pentru mine. Ba, din contră. Voiam o nouă provocare şi cred că, īn Romānia, campionatul este destul de puternic. Vreau să joc la Poli şi să demonstrez că sunt un jucător valoros, aceasta īn ciuda faptului că, la Slavia Praga, am fost mai mult rezervă", a declarat Eernoch.

Martin Eernoch este atacant, are 29 de ani şi a evoluat ultima dată la Slavia Praga.

Antrenorul echipei ieşene, Ionuţ Popa, a declarat că joi va definitiva lotul de 24 de jucători pentru cantonamentul de la Norcia. "Dacă pānă joi Pălimaru şi Ciubăncan nu vor ajunge la greutatea optimă, există riscul ca ei să nu facă deplasarea. Le-am spus jucătorilor īnainte de plecarea īn vacanţa de iarnă că aceia care vor depăşi greutatea optimă cu patru kilograme īi voi trimite la echipa a doua. Pălimaru şi Ciubăncan au depăşit-o cu trei kilograme şi, dacă nu slăbesc pānă joi, s-ar putea să nu meargă la Norcia", a subliniat Popa.


http://gsp.ro/index.php?a=32429&shift=1

TyTeL
22nd January 2006, 19:46
FORZA POLI !!!

be@
22nd January 2006, 20:30
A scris cu albastru , deci e de-al nostru . :ok:

arfel
22nd January 2006, 20:51
ce subtil e :lol:

arfel
22nd January 2006, 21:36
Poli Timişoara s-a făcut de rās īn meciul cu Levski Sofia

http://www.romaniansoccer.ro/_divizia_a_stiri/poli_timisoara/0015.shtml

naspa tare daca a ajuns presa sa va critice

Q.
22nd January 2006, 21:38
cred ca nici tu n-ai inteles ce ai vrut sa zici... in fine... hai Poli! :D

Pai vroiam sa vad daca va folositi "fruncea" sau e doar o chestie "imprumutata" de la altii....nu doar echipa. Din moment ce trebuie traducere....:D

tuxie: puteti sa (minim) :) ochiti ce vreti...mai sus de locul 5 nu ajungeti, 4 daca il "transferati" pe Hagi mai din vreme. :P

ceau
22nd January 2006, 21:41
Poli Timişoara s-a făcut de rās īn meciul cu Levski Sofia

http://www.romaniansoccer.ro/_divizia_a_stiri/poli_timisoara/0015.shtml

naspa tare daca a ajuns presa sa va critice
sa stii...romaniansoccer e liderul presei din Ro :happy
Nu ma intereseaza prea tare rezultatul...avand in vedere ca Hagi a trebuit sa testeze practic o echipa noua.
Mai bine sa luam bataie in amicale si sa batem in camp, si nu sa facem egal cu Juventus si apoi sa pierdem la Bacau.

Q...nici tu nu ai stiut ce ai vrut sa zici...putina coerenta nu strica ;)

Q.
22nd January 2006, 21:55
inca unul....:D

GeKuRA
22nd January 2006, 22:42
amicalele nu inseamna mare lucru...
poti sa te faci de ras in amicale si sa joci in campionat foarte bine... mie tot imi ramane in cap amicalul cu Bacaul... in care am luat-o cu 5-0 :o: :mda: :D

100%rapidist
22nd January 2006, 23:26
Pai daca esti campioana europei si pierzi intr-un meci amical cu artmedi bratislava cum au facut cei de la Liverpool nu e nimic pentru ca amicalele nu conteaza!!!!

Ps:un 2 sigur

deep purple
23rd January 2006, 07:39
Amical de amical. Au jucat fotbalisti care s-au cunoscut cu o saptamana inainte. Nu a fost folositi nici macar un minut mai mult de 6 jucatori ce-au jucat impreuna pana in prezent. Hagi vrea sa vada ce jucatori are. Sa nu credeti ca va intra la Iasi cu rezervele. Chiar daca rezervele ar putea castia si ele meciul cu Iasiul, nu cred ca s-ar risca nimeni sa iasa dintr-o gafa de incepator un egal... doamne fereste. :D Un punct la adevar e prea putin pt pretentiile noastre.
Si mai ceva. Votati corect in poll. Nu puneti ce vreti sa se intample, ci puneti ce credeti ca se va intampla. Sunt oameni care pariaza dupa pronosticurile de aici si vor pierde bani buni daca se iau dupa "sufletul" unora. :D


esti caz pierdut... :ciocan:

oricum va facem de la brau in jos...:drak:

Lasa-l mai. Lui ii place la nebunie trecutul ala cu Dinamo B si de aia nu intelege de ce noi nu ne mandrim cu echipa de-o adus-o Toni.

tuxie
23rd January 2006, 10:24
Si mai ceva. Votati corect in poll. Nu puneti ce vreti sa se intample, ci puneti ce credeti ca se va intampla. Sunt oameni care pariaza dupa pronosticurile de aici si vor pierde bani buni daca se iau dupa "sufletul" unora. :D

Nu vreau sa insult pe nimeni, dar trebuie sa fii nitel batut in cap sa pariezi dupa pronosticurile rezultate din poll-urile de pe forum. Aici e mai mult un loc de facut ceva "scandal" de suporter, unde fiecare spera/considera ca echipa favorita va iesi castigatoare si in concluzie va vota pentru ea in virtutea inertiei de a o sustine, asadar rezultatele poll-urilor sunt date de fapt de numarul de suporteri ai fiecarei echipe prezenti pe durata sondajului. Marja de eroare nu cred sa fie mai mare de 10% la afirmatia mea.
Daca chiar vreti sa pariati vreo echipa (ma rog, la wettpunkt poti baga doar combo de 3 la div.A, nu stiu la altii), primul indiciu ar fi de fapt cota pariului data de agentie si apoi o analiza scurta a formei echipelor care joaca. Mai multe detalii cred ca se gasesc in sectiunea de pariuri.

PS: 30 de euro pe meciul asta ca va iesi 2 :D (singura dilema sunt celelalte 2 meciuri).

GeKuRA
23rd January 2006, 10:32
@deep purple
de votat se voteaza corect... nu ti se pare normal ca multa lume sa creada ca bate Poli Iasi ... asta e treaba ta.... crezi ce vrei...
eu, de exemplu, cred ca 70% bate Poli Iasi.
The Black Knight, de ex., a votat egal... care e iesean...


Sa nu credeti ca va intra la Iasi cu rezervele. Chiar daca rezervele ar putea castiga si ele meciul cu Iasiul, nu cred ca s-ar risca nimeni sa iasa dintr-o gafa de incepator un egal... doamne fereste. Un punct la adevar e prea putin pt pretentiile noastre.
prin cele afirmate arati un respect foarte mic fata de echipa adversa...:no: :mda: tu chiar crezi ca o sa bateti tot ?!:mda:

Sergio
23rd January 2006, 11:09
da oameni buni, ne-a batut levski... asta e... dar avand in vedere ca au batut si pe dinamo care e lider, n-avem de ce sa ne fie rusine. :happy

buni sarbii si ungurul. sper ca ne-am rezolvat atacul cu astia ca nu e de glumit cu Balba & co :D:D

six
23rd January 2006, 12:07
amicalele nu inseamna mare lucru...
poti sa te faci de ras in amicale si sa joci in campionat foarte bine...
Pretene,explica concitadinilor tai sa nu se bucure asa de repede....sti vorba proverbului,CINE RADE LA URMA....:ok: :cool: :cool:

Sergio
23rd January 2006, 12:15
sau daca taceai... :D

e bine ca jucam amicale tari, chiar daca pierdem. Decat sa batem cu 10-0 pe unirea din deal, e mai bine asa.

poliis
23rd January 2006, 15:59
sau daca taceai... :D

e bine ca jucam amicale tari, chiar daca pierdem. Decat sa batem cu 10-0 pe unirea din deal, e mai bine asa.

aha...va invatati cu infrangerile :P

on: bate POLI

deep purple
23rd January 2006, 16:37
@deep purple
de votat se voteaza corect... nu ti se pare normal ca multa lume sa creada ca bate Poli Iasi ... asta e treaba ta.... crezi ce vrei...
eu, de exemplu, cred ca 70% bate Poli Iasi.
The Black Knight, de ex., a votat egal... care e iesean...


prin cele afirmate arati un respect foarte mic fata de echipa adversa...:no: :mda: tu chiar crezi ca o sa bateti tot ?!:mda:


:evil: :evil: :evil: Chiar n-ai observat ca exageram? Am facut intentionat pe arogantu' ca sa vad reactia suparatilor. Dar ai venit tu si ai luat-o prea in serios. :D
De batut tot sper s-o facem cum fiecare spera acelashi lucru. Dar nu cred ca o sa ne si reuseasca. Acum speram totusi sa nu ne impotmolim chiar in prima etapa. Ar fi culmea. :D :D :D

sarmak
23rd January 2006, 19:17
La Iasi se anunta intarirea liniei mediene si a atacului, noi asteptam asta de 1 an
pana acum nu s-a reusit mai nimic, speram sa facem ceva treaba in retur si sa marcam mai mult :ok:

Sergio
23rd January 2006, 19:56
aha...va invatati cu infrangerile :P

on: bate POLI
daca asta ai priceput din ce am zis eu inseamna ca chiar imi racesc gura de pomana cu voi.

Q.
23rd January 2006, 22:35
Votul e corect....chiar daca dezumfla guse si decoloreaza pene :D ....unde ati mai batut mai "campionilor" :evil: decat pe superterenul din Galati? La aia fara victorie acasa pana acum? Numai gura(:jerk: la unii) de voi.... patetici si atat :)

THE HUN
23rd January 2006, 22:56
Votul e corect....unde ati mai batut mai "campionilor" :evil: decat pe superterenul din Galati? La aia fara victorie acasa pana acum? Numai gura(:jerk: la unii) de voi.... patetici si atat :)
La Galati s-a jucat contra echipei care daca bine imi aduc aminte v-a provocat un sfarsit de saptamana urat.PS.O mica intrebare,trotuarul si trecerea de pietoni se inmoaie cand ploua?Daca Hagi reuseste sa faca o "echipa" din lotul actual dupa ultimile achizitii,timisorenii se intorc cu trei puncte de la Iasi,daca nu atunci o sa fie un meci de care pe care.

Ammadeus
23rd January 2006, 23:40
prezentza lui hagi ca antrenor ofera adversarilor atuuri nebanuite, deci x

Sergio
24th January 2006, 09:32
Votul e corect....chiar daca dezumfla guse si decoloreaza pene ....unde ati mai batut mai "campionilor" :evil: decat pe superterenul din Galati? La aia fara victorie acasa pana acum? Numai gura(:jerk: la unii) de voi.... patetici si atat :)
o sa anunt la timpul potrivit daca vin sau nu. Pana atunci live long and prosper... cei care puteti normal. :yeah:

Q.
24th January 2006, 16:22
La Galati s-a jucat contra echipei care daca bine imi aduc aminte v-a provocat un sfarsit de saptamana urat.PS.O mica intrebare,trotuarul si trecerea de pietoni se inmoaie cand ploua?Daca Hagi reuseste sa faca o "echipa" din lotul actual dupa ultimile achizitii,timisorenii se intorc cu trei puncte de la Iasi,daca nu atunci o sa fie un meci de care pe care.

La voi se inmoaie alea ma? :o: .... Pai dati fuga la Mall atunci ma "fruntosilor"....poate vi la facut Dascalu ca aici. Desi e mai probabil sa fi avut in contract o clauza ca nu cumva sa strice "arhitectura" pe care d-alde tine sunt sigur ca o pretuiesc.:evil:

"Performantele" :D din deplasare, super"antrenorul" de la voi, sergio si altii ca el & ce stie protuberanta :) lor despre trotuar de "prospera" :evil: sunt cunoscute de vreo 2-3 posturi ;)

deep purple
24th January 2006, 18:15
ce sa caute americanii la voi? Pa aia chiar ca-i bateti la fotbal. :happy
Am vazut un meci din MLS intre Chicago si Cleveland. Am ras de m-am spintecat. Pai Divizia C de la noi pare Champions League.

GeKuRA
24th January 2006, 19:52
FORZA POLI !!!!!!!!!!

be@
24th January 2006, 20:43
Si-apoi ce sa caute americanii la voi? Pa aia chiar ca-i bateti la fotbal. :happy



Da , dar la baschet sunt meseriasi . Tocmai au venit 3 jucatori americani la echipa noastra . :yeah:

six
25th January 2006, 10:08
aha...va invatati cu infrangerile :P


:o: Aoleu,ce-i aici????mai vorbim..........:kiss: :pace:

be@
25th January 2006, 11:16
Face ce face antrenorul principal al Politehnicii Iasi, Ionut Popa si iese mereu la rampa. Ieri, tehnicianul iesean a anulat decizia luata luni cu privire la derularea doar in sala a antrenamentelor echipei pe care o conduce, decizie motivata de gerul naprasnic. "Initial am spus ca pina joi ne vom pregati numai in sala datorita gerului. M-am gindit insa la ce se putea intimpla in 1859, daca Alexandru Ioan Cuza si oamenii lui stateau in case datorita vremii! Asa ca am luat decizia de a ne pregati afara, baietii fiind de acord. Astfel, politicienii importanti ai Iasului si tarii au sarbatorit Ziua Unirii in Piata Unirii, iar noi am sarbatorit-o la antrenamente afara, pe terenul din Copou. De doua ori, si dimineata si dupa amiaza!" a spus Popa, care a adaugat ca fundasul Valeriu Bordeanu a fost la un pas de a scapa de antrenamentele de ieri: "Inainte de antrenamentul de dimineata, i-am spus ca daca imi cinta toata Hora Unirii, e liber toata ziua. A pornit bine, insa la jumatate s-a blocat, asa ca a iesit la treaba!" Reamintim ca pe 1 decembrie, Ionut Popa a cerut angajatilor stadionului sa difuzeze la statia de amplificare a arenei imnul tarii si alte cintece patriotice iar in vestiar a tinut un speech legat de importanta Zilei Nationale. :D :D

Frig de-ti ingheata mustata!
Antrenorul echipei Politehnica Iasi, Ionut Popa, a declarat ieri ca gerul ii da mari batai de cap. „E groaznic de frig! N-am vazut in viata mea asa ceva. Ne este destul de greu sa facem antrenamente afara pe o asa vreme. Ieri dimineata (n.r. - luni dimineata) nici n-am putut face antrenamentul afara, am ales pregatirea in sala. La ora 10.30, cind era programat antrenamentul, erau pe putin -20 de grade Celsius. Astazi (n.r. - ieri) am hotarit de comun acord cu jucatorii sa facem antrenamentele afara. Eu sper sa se mai incalzeasca, pentru ca nu mai pot risca sa-i scot pe jucatori sa se pregateasca pe un asemenea frig. Oricum, eu sper ca, pina vineri, cind am programat citeva «pante», sa se mai incalzeasca afara“, a declarat Ionut Popa, care a fost nevoit sa plece pentru citeva minute de pe terenul pe care se antrena echipa, deoarece ii inghetase mustata. :D


După ce luni au intrat īn cantonament la Stadionul Emil Alexandrescu şi s-au pregătit īn sală, fotbaliştii ieşeni au refuzat să mai facă antrenamente īn sală şi au preferat să se pregătească pe un ger cumplit īn dealul Copoului. "Băieţii nu au vrut să se mai pregătească īn sală, deşi afară este un ger cumplit. Mi-au spus că sunt sătui de alergat īn sală şi vor să se pregătească īn aer liber. Au strāns din dinţi şi au făcut deja două şedinţe de pregătire pe terenul din Copou", a declarat preşedintele Politehnicii, Sorin Boca.

Sauron
25th January 2006, 14:07
De ce nu va inscrieti la futsal ?:drak:

DanielAndrei
25th January 2006, 17:34
anu asta ar trebui sa veniti dublu fata de anu trecut...amu aveti bani si echipa :rolleyes:

Sergio
25th January 2006, 17:50
asa ar trebui. :yeah: din pacate distanta e tot aia. :D

am bagat aspiratoru pe aici... sa incercam sa nu mai iesim in decor ca se umplu pagini aiurea.

il cappo
25th January 2006, 20:53
Nu stii bine. Avem prima aparare din campionat. Toate echipele au de la 10 goluri primite in sus. Noi avem sub 10, iar iesenii vor sa marcheze acum o treime din toate golurile de le-am luat in tur. :headbang:
Ne sparge Balba, ce mai!

...cand ati pierdut cu Petrolul a cata aparare aveati ??Si parca ati luat 2 boabe...:evil:

on topic:2-2...desi m-as bucura sa bata moldovenii...nu de alta da' prea unii au aere de supervedete...

Sergio
25th January 2006, 21:03
cu Petrolul nu stiu daca am avut 2 fundasi de meserie disponibili... asa ca nu-si are loc comparatia.

eu nu m-as bucura sa bata moldovenii ca dup-aia chiar o sa-si ia nasul la purtate. Destul ca ni l-am luat noi, nu mai e nevoie si de altii. :D

il cappo
25th January 2006, 23:21
comparatia mea e ca si a vostra cu Otelul...

100%rapidist
25th January 2006, 23:24
threadul asta nu mai are rost de discutat aici este o mare foavrita{Poli Timisoar}

deep purple
26th January 2006, 05:56
...nu de alta da' prea unii au aere de supervedete...

Oooo da, mai ales stelistii.
Toti (inclusiv Ionut Popa) recunosc ca e diferenta de valoare intre cele 2, iar tu vrei ca noi sa facem pe egalii. Eu am spus pe threadul meciului Steaua- Vaslui, ca acest meci imi aminteste de un Steaua - Poli Iasi 0-1. Crezi ca stelistii au replicat "intr-adevar, e posibil"? Nici vorba, dar iata c-a fost posibil. :evil: