PDA

View Full Version : Etapa 31: FC Prefab Modelu - Petrolul Ploiesti



tchibos
15th May 2007, 10:33
Sâmbătă 19 Mai 2007

Discutii inainte si dupa meci aici :ok:


10 Prefab 30 11 8 11 38-35 41 -4
2 Petrolul 30 15 7 8 49-33 52 +7

N0_NaM3
15th May 2007, 10:36
2 solist ptr ca trebuie, si se poate ...

blandu
15th May 2007, 13:21
3-2
Bat baieti nostri !!!

CHITU
15th May 2007, 14:17
daca vreti sa stiti cine bate si scoru ..intrebatil pe b-ercea chiar azi ca va spune el

tchibos
15th May 2007, 14:25
sa inteleg ca pierde Petrolul?

rfbursa
15th May 2007, 14:55
asa e Petrolul pierde sau daca au noroc fac un egal :ok:

Ulio2
15th May 2007, 15:25
1 solist.:lol:

Ray1
15th May 2007, 16:07
Sar putea sa castige Prefab modelu 2005(ca sa nu se supere Ulio).

Gabri3l
15th May 2007, 16:56
mai baieti...poate n-ati aflat cu cine jucati, cea mai titrata echipa care a trecut vreodata pe la voi prin sat acolo, cred ca o sa fie mare sarbatoare la voi in comuna cand o sa jucati cu PETROLUL.

pronostic 2 solist...

N0_NaM3
15th May 2007, 17:51
nu va luati dupa Chitu, el are ce are cu bERCEA :)...Doar Petrolul !

Ulio2
15th May 2007, 17:59
mai baieti...poate n-ati aflat cu cine jucati, cea mai titrata echipa care a trecut vreodata pe la voi prin sat acolo, cred ca o sa fie mare sarbatoare la voi in comuna cand o sa jucati cu PETROLUL.

pronostic 2 solist...

fiule , la noi in sat va asteptam cu bratele deschise! Va fugarim cu furcile! Cea mai titrata din Calarasi este PREFAB MODELU! Nu conteaza alte echipe nici daca joaca Barca! Cu furcile pe voi! Va dam cate titrari aveti pe toate sa le mancati!:lol:

Mishumacher
15th May 2007, 18:49
Sper sa bata Petrolul deoarece are nevoie mare de puncte...

Tare faza cu furcile...:happy

Andreea17
15th May 2007, 19:55
Sar putea sa castige Prefab modelu 2005(ca sa nu se supere Ulio).

Sar putea ! :lol:
Baietas... cand ai deschis ultima data cartea de limba si literatura romana? :D

Sa revenim... sar :D putea... cine stie... :lol: :happy

rfbursa
15th May 2007, 21:05
mai baiatu' a vrut sa fie mai subtil : sar modelistii cu furcile :evil: la rezervoarele celor din Ploiesti , poate au nevoie de ceva petrol

Ray1
15th May 2007, 21:06
Sar putea ! :lol:
Baietas... cand ai deschis ultima data cartea de limba si literatura romana? :D

Sa revenim... sar :D putea... cine stie... :lol: :happy

ma scuzi stiu ca nu mai scriu bine ca inainte :( in romana dar sunt plecat de mai mult de 5 ani din romania.Singurul loc unde mai scriu si eu pentru a nu uita este aici in forum.

Ulio2
15th May 2007, 21:09
lasonpace! Ea ii desteapta lumii ca e din timisoara.:lol:

Andreea17
15th May 2007, 21:51
ma scuzi stiu ca nu mai scriu bine ca inainte :( in romana dar sunt plecat de mai mult de 5 ani din romania.Singurul loc unde mai scriu si eu pentru a nu uita este aici in forum.

Bine, bine... te cred, doar daca imi trimiti o vedere. :D


lasonpace! Ea ii desteapta lumii ca e din timisoara.:lol:

pustiulica... stai sa vezi ca va rupem (poli tm) la voi acasa (arad)... :drak: :drak: :drak:

blandu
16th May 2007, 01:49
ptr. Mishumacher vreau sa ma repet.....!!!
Va castiga Prefabricate Modelu !!!
Este offtopic si acum !!!:D

Hard
16th May 2007, 01:52
RAZBUNARE !!! 4-0 vreau de la baietii nostri! Forza Modelu.Petrolul=liga 2 .

N0_NaM3
16th May 2007, 10:28
ce ma amuz de optimismul vostru(ha`ha)...venim la tara, luam 3 pct , si la revedere...si cu asta am spus tot, hai paa

rfbursa
16th May 2007, 12:42
..venim la tara, luam 3 pct , si la revedere...si cu asta am spus tot, hai paa


veniti la tara , luati 3 boabe si la anu => Liga 2 va asteapta sau o sa trimiteti jucatorii la agricultura cum fac cei de la rapid

Ulio2
16th May 2007, 14:21
Bine, bine... te cred, doar daca imi trimiti o vedere. :D



pustiulica... stai sa vezi ca va rupem (poli tm) la voi acasa (arad)... :drak: :drak: :drak:

si tu vi la meci? sau rupi ceva pe acasa?:lol: :evil:

Ulio2
16th May 2007, 14:22
offf... iar ne off-topicarim:headbang:

tchibos
16th May 2007, 16:00
va iubiti de asta :)

TeoBz
16th May 2007, 16:40
:))
BATE MODELUL CLAR ... trebuie sa se revanseze pentru tur :)

Ray1
16th May 2007, 20:02
Prins beat în cantonament, Alin Câta a fost dat afara de la Modelu

PREFAB MODELU Unul dintre jucatorii importanti ai echipei modelene, Alin Câta, a fost dat afara de curând.

Mijlocasul a fost prins beat în cantonament, înaintea jocului cu Chimia Brazi, iar conducerea a decis sa-l trimita acasa. Câta a fost împrumutat de la Politehnica Iasi iar modelenii urmau sa negocieze la finele sezonului o prelungire a contractului jucatorului.

Se pare ca înainte de a fi prins beat în cantonament, patronul Milut i-a promis o Dacie Logan jucatorului, daca acesta ar fi semnat prelugirea contractului cu Prefab.


Marius Jianu, urmarit de Serif Tiraspol

PREFAB MODELU Unul dintre cei mai în forma jucatori din Liga a II-a, atacantul Marius Jianu este urmarit de catre echipa moldoveana, Serif Tiraspol.

Jianu, împrumutat la Prefab Modelu, este titular la nationala României U’18, unde marcheaza aproape în fiecare meci. Tânarul atacant este proprietatea Scolii de Fotbal “Gica Popescu” si pentru a-l ceda la Serif, Popescu cere 300.000 de euro.

Ray1
16th May 2007, 20:04
Modelenii au câstigat 1.750 de euro în doua meciuri

PREFAB MODELU Formatia pregatita de Titi Dumitriu a încurcat serios socotelile din seria I în ceea ce priveste lupta pentru promovare. Dupa ce acum o saptamâna a învins pe FC Brasov, Modelu a scos sâmbata un punct pe terenul Gloriei Buzau iar clasamentul la vârf s-a strâns din nou.

Pentru cele patru puncte, fiecare jucator de la Modelu a primit câte 1.750 de euro. 1.000 de euro pentru succesul cu “stegarii” si 750 de euro pentru punctul din Crâng. Cum e greu de crezut ca banii au fost oferiti pe patronul Milut, se pare ca plata au facut-o sefii de la Petrolul Ploiesti si Forex Brasov, echipe implicate si ele în lupta pentru promovare.

Sunt bogati acum modelenii

Andreea17
16th May 2007, 20:16
si tu vi la meci? sau rupi ceva pe acasa?:lol: :evil:

te rup pe tine mai pustiulica... :evil: :lol:

N0_NaM3
17th May 2007, 11:10
veniti la tara , luati 3 boabe si la anu => Liga 2 va asteapta sau o sa trimiteti jucatorii la agricultura cum fac cei de la rapid

sa mori u ?...probabil esti fara lipsa de ocupatie pe acest forum, si ca sa`ti gasesti, te`ai facut 'mare' suporter de tastatura(puteam sa continui dar...)al unei echipe de pe baragan...hai, vb dupa meci, pa

steauasv
17th May 2007, 13:16
ma scuzi stiu ca nu mai scriu bine ca inainte :( in romana dar sunt plecat de mai mult de 5 ani din romania.Singurul loc unde mai scriu si eu pentru a nu uita este aici in forum.

mda...unchimiu a plecat de 20 si scrie de 11 ori mai bine ca tine...si vorbeste...hmm..asculta si tu Parazitii - Mari Romani...

steauasv
17th May 2007, 13:18
castiga petrolul...si apropo...cea mai tare echipa din Calarasi :))) dar mai este alta echipa ? :))

Forza-Dinamo
17th May 2007, 15:23
Dunarea Calarasi.

blandu
17th May 2007, 20:08
Doar echipa noastra Prefa !!!
La anu promovam....

rfbursa
17th May 2007, 22:50
sa mori u ?...probabil esti fara lipsa de ocupatie pe acest forum, si ca sa`ti gasesti, te`ai facut 'mare' suporter de tastatura(puteam sa continui dar...)al unei echipe de pe baragan...hai, vb dupa meci, pa

pe forumul asta tot timpul gasesti ceva cu care sa-ti ocupi timpul asa ca nu duc lipsa :D , nu cred ce avem dupa meci ce discuta ca de suparare (ca o sa piarda Petrolu') nu o sa mai intri pe forum vreo cateva zile la rand :lol:

N0_NaM3
17th May 2007, 23:58
pe forumul asta tot timpul gasesti ceva cu care sa-ti ocupi timpul asa ca nu duc lipsa :D , nu cred ce avem dupa meci ce discuta ca de suparare (ca o sa piarda Petrolu') nu o sa mai intri pe forum vreo cateva zile la rand :lol:

punem pariu ???

Gabri3l
18th May 2007, 00:51
Prefab Modelu–Petrolul Ploiesti / Un succes absolut necesar

Situati, acum, pe un loc promovabil in clasament, fotbalistii Petrolului mai au de jucat la matineu patru adevarate finale in drumul spre revenirea in lumea buna a fotbalului romanesc. Prima dintre ele se joaca maine, la Modelu, in fata unui team gazda, Prefab, care asteapta cu nerabdare ora confruntarii cu „gazarii”. Evenimentele din meciul tur, atunci cand calarasenii au parasit spre final terenul de joc de la Mogosoaia, ii fac pe elevii lui Titi Dumitriu sa declare ca singura alternativa la partida de maine este succesul. Petrolul, insa, aflat pe o linie clar ascendenta odata cu preluarea de catre Tavi Grigore a destinelor tehnice, nu are voie sa faca veun pas gresit in contextul in care lupta pentru suprematie cunoaste, de la o runda la alta, schimbari spectaculoase. Tavi Grigore si jucatorii sai, care au dreptul sa fie increzatori, calculele hartiei indicandu-i, clar, favoriti, au participat, miercuri seara, la hramul unei biserici din Moara Domneasca, prilej cu care „gazarii” au primit si binecuvantarea preotului Sandu Scarlatescu. Delegatia petrolista, in efectiv complet, va pleca in cursul acestei dupa amieze la Slobozia, urmand ca drumul spre Modelu sa fie continuat in dimineata meciului. Delegarea lui Sebastian Coltescu este privita firesc de petrolisti, craiovenul fiind un arbitru de top, intransigent, care poate duce la bun sfarsit, fara probleme, un meci de anvergura la nivelul esalonului secund. Pe langa centralul FIFA, la Modelu se vor mai afla asistentii Gheorghe Negoita (Braila) si Lucian Sarbu (Focsani) precum si cei doi observatori, Dumitru Mihalache (Bucuresti) si Corneliu Sorescu ( Pitesti).

blandu
18th May 2007, 01:43
Dragi romani
Tineti cu echipa Prefa !!!
Spuneti DA sambata !!! :happy


Avem meci greu cu Petrolu
Trebuie sa fim pe stadion la Modelu...

Ulio2
19th May 2007, 12:24
in direct pe OTV meciul!!!

Hard
19th May 2007, 12:26
forza Modelu !

Ulio2
19th May 2007, 12:31
nu canta nimic prefabii :headbang: :lol:
Jucam destul de bine! ;)

claudio25ro
19th May 2007, 12:43
0-0 si Modelu REZISTA... la tULCEA e 5-1 ptr. DELTA... FORZZA DELTAAA!!

Hard
19th May 2007, 12:46
gata ne-am razbunat pe gazari !

Ulio2
19th May 2007, 12:46
ni l-au scos pe ditza :headbang: capitanu nostru :( off sper sa rezistam!:o:

Ulio2
19th May 2007, 12:47
a da pai s-a terminat...:sleep:
sec: 0-0

rfbursa
19th May 2007, 13:02
exact cum am prezis : cu noroc vor scoate cei de la Petrolul un egal :evil:

asa unde e fanul ala suparat rau de la Petrolul ? :lol:

PS: ce sa caute gloaria buzau o echipa care o fura cu 7-1 la Tulcea ?

Ar trebuie urmariti niste jucatori de la Tulcea pt a intari lotul lui Prefab.

tchibos
19th May 2007, 14:17
Petrolul a atacat mai mult dar degreaba... i-ati incurcat si pe ei.. bun asa Prefab.. a fost cineva la meci?

blandu
19th May 2007, 14:19
Le-am dat gaz....... petrolistilor.
Bravo baieti.

Gabri3l
20th May 2007, 10:13
chiar daca am jucat 1 ora cu 1 om mai putin,chiar daca am avut si 1 bara si alte ocazii clare de a inscrie, toate astea nu scuza rezultatul...ne-am facut de kko in fata unei echipe modeste...

trebuie neaparat sa batem Delta Tulcea etapa viitoare...

blandu
20th May 2007, 16:08
chiar daca am jucat 1 ora cu 1 om mai putin,chiar daca am avut si 1 bara si alte ocazii clare de a inscrie, toate astea nu scuza rezultatul...ne-am facut de kko in fata unei echipe modeste...

trebuie neaparat sa batem Delta Tulcea etapa viitoare...


E vorba de o echipa MODEL nu modesta !!! :D
Cu Tulcea o sa aveti soarta celor din BUZAu ! Pacat :evil:

N0_NaM3
20th May 2007, 22:46
ba` astia...mai da`va`n p* mea de saraci....!
prea va kkti pe voi...imi bag p* in echipa voastra...tineti fratilor cu echipele voastre, nu va dati mari suporteri ai unei echipe de comuna...
cu tulcea, ne pi.....am pe ei...ca nu ne comparam cu bz`ul...sclavule !

blandu
21st May 2007, 08:36
ba` astia...mai da`va`n p* mea de saraci....!
prea va kkti pe voi...imi bag p* in echipa voastra...tineti fratilor cu echipele voastre, nu va dati mari suporteri ai unei echipe de comuna...
cu tulcea, ne pi.....am pe ei...ca nu ne comparam cu bz`ul...sclavule !

Bai FARA NUME vezi ca ai baut mult petrol.... :D
Ce te legi de grebla mea....?!!!! :happy