PDA

View Full Version : Etapa 16: Dinamo - Otelul



Pages : [1] 2

ADelPiero
13th January 2006, 14:56
< Dinamo - Otelul >
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Paul
13th January 2006, 18:11
noul Dinamo vs noul Otelul

1 solist , desi as vrea sa fie altfel :(

dede
13th January 2006, 19:56
meciul asta e cam de 1 solist :(
da poate vor face galatenii ceva surprize...

Paul
15th January 2006, 16:10
vad ca timisorenii isi fac sperantze de egal :)

GeKuRA
16th January 2006, 18:52
ce se intampla ?? nici un dinamovis ? ? ?
meciul e de 1, eu sper X2 :D

deep purple
16th January 2006, 19:12
vad ca timisorenii isi fac sperantze de egal :)

Se foloseste singularul, ca-s numa' io acolo. :evil:
Si sunt foarte mari sanse sa iasa egal. Dinamo nu va mai juca ce-a jucat pana acum, iar la Otelul isi vor face debutul o multime de tineri dornici de afirmare. E greu de apreciat in ce parte se va inclina balata, asa ca am ales X.

GeKuRA
16th January 2006, 19:29
probabil ca tu reprezinti timisorenii ... de aia a zis la plural...;)
asa ca daca te injura sa se simta si "timisorenii" :D:D:D:D:D

THE HUN
16th January 2006, 20:33
70% bate Dinamo si 30% egal sau bate Otelul.PS.Paul vezi ca-s mai multi timisoreni care spera intr-o infrangere decat intr-un egal.

cip_81
17th January 2006, 09:12
Ehe, ce spera timisorenii astia sa se apropie si ei de primele locuri inca de la inceput, dar tare mi-e "teama" ca, dupa prima etapa, vor fi pe la vreo 8 puncte de locul 1...dupa etapa a 3 din retur va trebui sa ma uit cu luneta dupa ei prin clasament.

Ayrton
17th January 2006, 14:53
dupa etapa a 3 din retur va trebui sa ma uit cu luneta dupa ei prin clasament.

Parca prin etapa a treia joaca AEK cu Steaua... asa ca sa fim mai ingaduitori cu ei si sa ii lasam sa mai viseze cai verzi pe pereti pana prin et 25... :D

Revenind ontopic, mie deocamdata mi-e teama de tactica poponarului de antrenor de la Galati: daca se pune cu fundu-n poarta pe unde le-o mai tragem galatenilor? :D

Paul
17th January 2006, 22:07
hehe Grigoras v`a mai tras`o odata anu asta :D
tot la voi acasa :evil:

Ayrton
18th January 2006, 09:43
mai mult e meritul lui Zicu pentru victoria Farului decat a lu' Grigoras...

UrsMeier
18th January 2006, 18:56
Otelul s-a intarit si va pune probleme lui Dinamo........chiar f mari

tuxie
18th January 2006, 20:31
Adica va lua bataie cu 1-0 in loc de 3-0?
M-ar mira ca Otelul sa reuseasca macar un egal, dar le tin pumnii pentru acest lucru.
X

Paul
18th January 2006, 20:44
in loc sa`i fi batut voi cum era normal , sperati sa va ajute Otelul ... de 2 centi sperantza , ca de 2 lei iti iei deja un pachet de tigari :D

ceau
18th January 2006, 21:05
Tu vorbesti de speranta?:happy
Mai putin si-ti faceai harachiri pe forum numai sa nu castige dinamo in ultima etapa acu o luna si te iei de noi ca ne dorim un egal al Otelului :D
Sau probabil la voi era normal ca dinamo sa va bata acasa, nu? :drak:

Paul
19th January 2006, 16:33
una e cand joaca cu o alta candidata la locul 2 , si alta e cand joaca cu locul 15... basca mai e si deschiderea sezonului

STEELMAN
19th January 2006, 21:16
daca nu imi faceam prea mari iluzii pt prima etapa data cu venirea lui vigo la dinamo sansele noastre s-au marit considerabil.

Paul
19th January 2006, 22:19
cu stelea in poarta fi sigur ca meciul e pierdut :D

esku
22nd January 2006, 01:35
1 ..... din pacate ...!!! :(

100%rapidist
22nd January 2006, 09:55
E clar Dinamo castiga!!

tuxie
22nd January 2006, 10:32
una e cand joaca cu o alta candidata la locul 2 , si alta e cand joaca cu locul 15... basca mai e si deschiderea sezonului
Au mai fost ceva meciuri celebre de genul asta - gen Steaua - Vaslui, Dinamo vs. Jiul, unde au fost surprize, asa ca mai bine asteptam meciul.
<tiny rant>
Paulica, no offense, dar daca pui mintea ta la un caine real, de proba, sa nu te miri daca explodeaza :P
</tiny rant>

relansat
22nd January 2006, 10:59
1 dinamo ... merge si handicap chiar :)

p.s : am vazut ca sunt 9 "predictii" de 2 ... asta arata cat de mult sunt iubiti

dinamovistii :yeah:

Ammadeus
23rd January 2006, 23:44
1, surpriza

Ayrton
24th January 2006, 10:13
am vazut ca sunt 9 "predictii" de 2 ... asta arata cat de mult sunt iubiti dinamovistii :yeah:

:no:

Pai la "logica" ta ar insemna ca pe aia de la Timisoara care au 23 de voturi impotriva mai e un pic si ii omoara lumea cu pietre, nu? :evil:

APercele79
24th January 2006, 18:48
Eu zic ca plecarea lu' Tamas o sa ne afecteze mult dar oricum suntem peste OTELUL..acum nu pot sa zic ca ma astept la mare branza de la catalin munteanu, curt sau toate achizitiile astea de rahat, dar cine stie, sper sa ma insel...
la capitolul atacanti, sunt curios cum incepem campionatul: ori N&D sau va intra Bratu in ecuatia asta?; se vorbea ca danciulescu va juca in spatele atacantilor, vedem....

HAI DINAMO!!!

Ayrton
25th January 2006, 09:21
Parerea mea e ca vom incepe returul cu tridentul Zicu-Danciulescu-Niculescu in fata, cu Bratu rezerva. Asta daca nu se intampla nimic de senzatie pana atunci, ceea ce, sa fiu realist, e posibil cu "Giovani de Niro" acolo ... adica sa-l vanda pe Clau-gol, asa cum ar vrea.

il cappo
25th January 2006, 19:07
1-1...asta dupa ce va conduce Otelul mare parte de timp...

Ammadeus
26th January 2006, 19:20
galatziul va fi motivat financiar de jiji, cioban de clasa, victima de atentate grosolane cu tiruri neinmatriculate...normal ar fi 1 solist, nu stiu insa ce valoare are fanel de spania...

grande
26th January 2006, 20:40
pronostic 1

Ammadeus
28th January 2006, 05:37
...hai clona lu' steaua, fa ceva, un egal, acolo...

sun
2nd February 2006, 16:07
va fi un meci foarte greu pentru Dinamo . Cu o aparare foarte slaba , exista sanse reale ca Otelul sa inscrie.

Insa trebuie urmatoarele 3 conjuratii pentru un x2 :

1.Otelul sa aiba foarte mult noroc la ratarile lui Dinamo :D
2.Arbitrul sa nu intervina ( cum a facut-o la meciurile cu Jiul , Arges si CFR )
3.Zicu sa fie in zi de " gratie " :P

GeKuRA
4th February 2006, 00:30
sa vedem ce poate Otelul dupa ultimile schimbari :D

republican
5th February 2006, 10:09
unde sunt suporterii Otelului :) in vacantza :) Bate dINAMO

Ammadeus
6th February 2006, 07:31
hai x-ul!

STEELMAN
7th February 2006, 19:29
Otelul Nu Va Pierde!


unde sunt suporterii Otelului :) in vacantza :) Bate dINAMO
ai sa ii vezi in stefan cel mare. p.s. nu esti tu in masura sa intrebi unde sunt galatenii!

starsteel
12th February 2006, 15:34
Logic prima surpriza a returului, sa speram ca ne lasa si arbitrajul.

cip_81
13th February 2006, 23:22
Ati luat toate rebuturile de prin toate partile si sperati la surpriza. Faceti-va iluzii ca sa aveti deziluzii. Va dam 4 bucati ca in tur si va inchidem pliscul...il veti mai deschide la meciul cu echipa de langa cimitire. Atunci puteti spera la ma mult, mai ales ca intalniti un adversar mai modest.

Ayrton
14th February 2006, 10:35
Lasa-i cip sa vorbeasca si sa scrie... E o incurajare de genul "curaj gaina, ca te tai!" ... :D

six
14th February 2006, 14:34
mas bucura sa bata oteloo,dar......nu cred,PRIETENII STIU DE CE!!??CIAO:mda:

vlad1607
16th February 2006, 11:27
meci de 1 solit..primul pas spre titlu

Cristinho
17th February 2006, 17:26
Să vedem ce ştie Vigo ăsta să facă!

King of Hell
17th February 2006, 17:36
1 solist, i-am vazut pe otelari ce tari is, asa de tari ca i-am batut...

vlad1607
17th February 2006, 17:55
Logic prima surpriza a returului,.

inseamna ca tu stai f prost cu logica :D da fff prost...

Cainele
17th February 2006, 18:26
meci de 1 solist :) CLAR

Paul
17th February 2006, 18:31
seamana cu Steaua - Vaslui

meci de 1 solist si se incheie X2 :evil:

cip_81
18th February 2006, 10:36
Nu seamana cu niciun steaua - Vaslui. Seamana cu Dinamo - Otelul, meci dupa care oaspetii vor pleca cu un sac de goluri.
Apropo, sper ca dupa meci, atunci cand unora nu le va iesi pronosticul, sa nu incepeti iar sa ne puneti aceeasi placa prafuita, ca atunci chiar am dubii in privinta intelectului vostru.

vlad1607
18th February 2006, 16:00
ce dubii ma? esti convins deja :D

1 solist.

walt.mann
24th February 2006, 15:07
Am pus X, pentru ca il aveti pe trabajador. mai mult Otelul e in galeata, trebuie sa scape de la retrogradare, si il au ca antrenor pe Grigoras, nasul vostru cat a fost la Farul.

Ayrton
27th February 2006, 11:27
nasul nostru????????
A invins odata in tur, multumita lui Zicu si a altor jucatori dinamovisti...

Ia intreaba-l daca mai plange si acum dupa finala Cupei Romaniei!

Sauron
27th February 2006, 11:33
X cu dalmatianul pe banca:ok: , trabajadorul merge la o capshuna ;)

starsteel
27th February 2006, 14:22
Ati scapat de cancerul I.B. si Vigo ii aveti pe filozof si Netoiu sansele voastre au crescut dar chiar si cu arbitrajul fatis de partea voastra tot avem sanse la un egal;cancerul I.B. nu mi-a placut niciodata dar recunosc ca fiind conducator la Rapid a permis un joc pe bune in semifinalele Cupei si asa ne-am calificat mai departe.

gicu
27th February 2006, 15:26
ati vorbit cu arbitrii deja? :D Si fara antrenor pe banca tot trebuie sa invingem :)

remy
28th February 2006, 01:46
Desteptarea, domn' Otzel, stii cine e seful arbitrilor ?
Iti aduce aminte de Mateianu, de furtul Stelei ?
Sau nu stii ca actualul staretz al arbitrilor e profund devotat Stelei, pan'la moarte ?
Asa ca lasati-o mai moale cu aranjamentele cu arbitrii.
Nici macar acum, cand nu mai e Craciunescu, nu incetati aberatiile ?
Nu stii ca JIJI & Corleone & Nashul sant la putere, tripleta comica de aur ?
Dar la ce sa te astepti de la Stelisti, decat la aberatii, vorbeste gura fara ei.
Cred ca li s-a stricat placa de la patefon.
Schimbati-o, ca nu se mai poate asa.

FatFrumos
28th February 2006, 05:43
doar ca zici tu gicule ca trebuie asta nu inseamna ca chiar si reusiti o victorie eu merg pe X2 nu cred ca va iarta Grigoras.

Ayrton
28th February 2006, 10:08
Deocamdata e ceva dubios cu sondajul ...
1 - 34 - 56.67%
X - 13 - 21.67%
2 - 13 - 21.67%

In majoritatea meciurilor se vota preponderent impotriva nostra si si-o luau peste bot la sfarsit intrucat Dinamo castiga... acum incep sa ma tem... prea e categoric sondajul pt noi! :D

gicu
28th February 2006, 15:16
FatFrumos, e corect ce spui...dar acum avem si antrenor deci merg pe 1 :)

Vi3rme_X
28th February 2006, 16:43
Dinamo incepe cu stangul. x2

george-dinamo
1st March 2006, 11:07
DINAMO incepe cu dreptul - 1 solist.. bine ca s-a amanat returul si are timp sapaliga sa se familiarizeze cu echipa, si echipa cu el.
scor exact 2-0.

tuxie
1st March 2006, 12:44
are timp sapaliga sa se familiarizeze cu echipa, si echipa cu el
This line sounds gay :great:

Hipgnosis
1st March 2006, 16:19
This line sounds gay :great:

i think it is !!

btw 1 solist, doar o minune ar face ca otzelul sa plece cu egal din groapa... sapaliga, borcea, netoiu...cooperativa..ring a bell? :drak:

cip_81
1st March 2006, 19:33
Hip, trec peste discutiile voastre purtate la un standard ridicat, dar ia uite ce am spus:

Apropo, sper ca dupa meci, atunci cand unora nu le va iesi pronosticul, sa nu incepeti iar sa ne puneti aceeasi placa prafuita, ca atunci chiar am dubii in privinta intelectului vostru.

Tu nici nu astepti sa vezi cum se joaca si deja dai un verdict categoric, ceea ce este si mai grav.

A dracului, buna echipa mai este Otelul asta...are o singura victorie si, in mintea intunecata a unora, ea va reprezenta o adevarata sperietoare. Eu zic nici sa nu se mai joace meciul...ce rost mai are ?

george-dinamo
2nd March 2006, 09:47
i think it is !!

btw 1 solist, doar o minune ar face ca otzelul sa plece cu egal din groapa... sapaliga, borcea, netoiu...cooperativa..ring a bell? :drak:

da de unde stiti voi baieti ce suna gay si ce nu? si grija mare cu , comisia pt combaterea discriminarii.
cat despre chestii de astea cu cooperativa si altele mai ganditi-va. otelul a fost tot timpul o echipa cu care am avut probleme. la ei acasa pana in tur nu batusem de nu stiu cati ani. la noi acasa acum 3 sezoane au facut 2-2 si au relansat campionatul. mai lasati vrajelile astea ieftine. asa a facut si piti inainte de meciul ala cu ceahlaul si apoi a sarit toata lumea ca ce blat a fost. eu am vazut meciul atunci cu vreo 4 stelisti si toti au zis ca nu li s-a parut nimic suspect. apoi cu ziarele de a doua zi si cu ce scandal a fost au inceput s-o dea cotita, dar tot nu au putut zice ca a fost blat.

Ayrton
2nd March 2006, 11:04
This line sounds gay :great:

Postul asta nu vi se pare off-topic si jignitor???
Pentru chestia asta nu se da avertisment???
Nu se sterge postul???

:rosu: :rosu: :rosu:

george-dinamo
3rd March 2006, 09:26
pai de ce sa se dea? doar e contra lui DINAMO. sa fi scris unul din caini asa ceva...

claudio25ro
3rd March 2006, 09:33
Meci Greu..dar Daca Te Respecti Trebuie Sa Castigi...deci Sa Zic Un 2-0 Ptr. Dinamo

Ayrton
3rd March 2006, 09:38
pai de ce sa se dea? doar e contra lui DINAMO. sa fi scris unul din caini asa ceva...

E ridicol faptul ca s-a scris asta la un meci in care Dinamo joaca impotriva unei echipe antrenate de un homosexual recunoscut, Grigoras... :rosu:

Alex15
3rd March 2006, 15:13
Nici o sansa pt otelu in meciul cu dinamo. cu toate ca lucrurile nu stau asa de bine la acest club. prea multa tensiune si cearta. de asta apreciez eu steaua , pt conducerea exemplara, nimeni nu sufla acolo in fata lu becali.

IonitaCristian
3rd March 2006, 15:19
4-0 Dinamo, Niculescu si Danciulescu cate doua

vlad1607
5th March 2006, 14:10
Dinamo incepe cu stangul. x2

ce profund esti

six
6th March 2006, 10:42
meci chiar de 1x....ciao vlade:drak: :evil: ;)

Hipgnosis
6th March 2006, 16:25
da de unde stiti voi baieti ce suna gay si ce nu? si grija mare cu , comisia pt combaterea discriminarii.

nu eu am zis ca suna gay :ok:
citeste mai bine postul. doar am fost de acord :happy
si mai jos unul dintre voi (ayrton) il acuza pe grigoras ca e "homosexual recunoscut".
la voi e permis? pt. voi nu exista Comisia pentru Discriminare?

george-dinamo
7th March 2006, 08:43
poate ai probleme dar ia gandeste-te...nu eu am zis, eu doar am fost de acord. adik daca ai fost de acord nu inseamna ca ai zis? sau poti fi de acord cu o chestie dar nu e a ta ca n-ai zis tu primul? cat despre ce a zis ayrton e problema lui. pe mine ma lasa rece baietii astia atat timp cat stau departe de mine. ca daca se apropie fug eu :D
cat despre meci ca sanu fiu total offtopic sunt foarte curios cum va juca DINAMO din nou cu 3 fundasi centrali. parerea mea e ca ar trebui sa joace pe spate cu gala, barca si moti, cu pulhac si petre pe margini, unul din acestia doi ramanand sa acopere spatele cand urca celalalt. si as juca cu bratu care e mult mai activ decat zicu.

tuxie
7th March 2006, 10:02
Postul asta nu vi se pare off-topic si jignitor???
Pentru chestia asta nu se da avertisment???
Nu se sterge postul???


Hai ca o sa te lamuresc eu, ad-literam.
Off-topic: nu a fost, deoarece a avut referinta la un post anterior, evidentiind exact partea la care s-a referit.
Jignitor: nu. Subiectul frazei, la o simpla analiza gramaticala de clasa a IV-a, a fost linia la care s-a facut referinta: "this line", si in nici un caz persoana care a postat-o. Conotatiile si interpretarile au fost lasate drept urmare la libera interpretare a fiecaruia, dar nu a fost adresata in mod direct unei persoane/grupari/etc. In cazul in care totusi cineva nu este de acord, rugam linia in discutie sa faca o sesizare la un moderator, care va urma sa ma penalizeze :)

Ayrton
7th March 2006, 10:58
unul dintre voi (ayrton) il acuza pe grigoras ca e "homosexual recunoscut".

Am facut acest lucru in urma scandalului in care Petre Grigoras a fost acuzat ca a intretinut relatii sexuale cu Liviu Mihai, dar si cu alti barbati. Acest lucru a fost dezvaluit in presa de catre fosta sotie a lui Liviu Mihai acum circa doi ani, intentand si proces de divort. In urma acestor dezvaluiri acesta femeie a primit o batatie crunta de la "marele" fotbalist Liviu Mihai.

starsteel
9th March 2006, 16:51
i think it is !!

btw 1 solist, doar o minune ar face ca otzelul sa plece cu egal din groapa... sapaliga, borcea, netoiu...cooperativa..ring a bell? :drak:
La ce mentionezi a aparut si Buduru mai pune si ca Otelul, a fost, este si sper sa ramana o echipa anticooperativa, totusi speranta moare ultima, jucat pe bune nu este in nici un caz 1 solist.

Ayrton
9th March 2006, 17:00
Absente la Otelul: Stelea accidentat si Baltoi fara drept de joc.
Omogenitate 0 la Otelul avand in vedere ca a luat vreo 15-16 jucatori in iarna asta si doar vreo 2 din vechii jucatori mai sunt titulari.
Si la Dinamo sunt ceva schimbari in lot, dar parca mai putine, si "marfa" e mai de calitate! :D
Hai Dinamo!!! /hello

bada_otelul
10th March 2006, 11:37
da dinamo-Foresta va zice ceva un 4-5 intr-un sezon in care foresta a retrogradat.asa ca 1 solist e exclus din start.si nu conteaza valoarea individuala a jucatorilor ca daca era asa nu mai faceau performanta Steaua si Rapid (dinamo doar la spart seminte la televizor).poate iese un x2,sper.hai OTELUL!

gaina e buna la ceva faci mancare da cu niste catei vagabonzi n-ai ce face.doar sa-i vanezi de placere

saphicus
10th March 2006, 11:57
Daca la tunurile de jucatori adusi, antrenor nou, schimbari la conducere,etc de la Dinamo, nu se castiga lejer, conform calculelor hartiei , atunci eu cred ca asta ar putea fi considerata o mare surpriza, dar sansele unei asemenea surprize in opinia mea, sunt practic nule !! Desi dupa "logica" din pregatiri : Otelul - Cernomoret 1-0, Dinamo - Cernomoret 0-3, Dinamo - Otelul ? :D
Pronostic : 1 solist !!:ok: :ok:

george-dinamo
10th March 2006, 14:28
dupa acelasi rationament, (si glumind putin) : DINAMO - rapid 5-2, rapid - hsv 2-0, hsv-bayern munchen-2-1 => DINAMO e peste bayern? nici un meci nu seamana cu altul. dar cred ca vom bate fara emotii pe otelul. 2-0.

starsteel
10th March 2006, 14:35
Toate parerile sunt valabile, numai sa nu fie stabilt deja rezultatul, pt. mine asta e principala grija.

cip_81
10th March 2006, 14:38
Daca Otelul va juca ca in Ghencea, fara sa traga niciun sut pe poarta si sa o ia cu 4-0 vei fi multumit ?

remy
10th March 2006, 16:27
Toate parerile sunt valabile, numai sa nu fie stabilt deja rezultatul, pt. mine asta e principala grija.

Chiar asa, Stea de Otel [starsteel (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=13764)], ce vei face cand va juca Otelul cu Steaua, vei acuza tot asa pe Steaua ca va face magarii cu arbitrii, inainte de meci, doar stii ca seful lor e un fost arbitru de casa al Stelei ?
N-ar trebui sa fie principala grija a ta, ca va fi stabilt deja rezultatul pentru Steaua, asa dupa cum spui de meciul asta ?
Hai, fii barbat si spune aici cu cine vei tine, sau daca vei acuza pe Steaua asa cum faci pe Dinamo.
Doar esti de otel, ce naiba, deja Steaua ti-a lasat un gust amar pt. valoarea supra-evaluata a ei.
Nu mai fiti penibili, stelisti, ca va vor rade si curcile.

starsteel
10th March 2006, 21:03
Chiar asa, Stea de Otel [starsteel (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=13764)], ce vei face cand va juca Otelul cu Steaua, vei acuza tot asa pe Steaua ca va face magarii cu arbitrii, inainte de meci, doar stii ca seful lor e un fost arbitru de casa al Stelei ?
N-ar trebui sa fie principala grija a ta, ca va fi stabilt deja rezultatul pentru Steaua, asa dupa cum spui de meciul asta ?
Hai, fii barbat si spune aici cu cine vei tine, sau daca vei acuza pe Steaua asa cum faci pe Dinamo.
Doar esti de otel, ce naiba, deja Steaua ti-a lasat un gust amar pt. valoarea supra-evaluata a ei.
Nu mai fiti penibili, stelisti, ca va vor rade si curcile.
Hai sa-ti raspund:
1. stea de otel, mai prelucreaza odata, sunt 2 lucruri diferite, stea + otel
2. in ultimele meciuri s-au vazut aranjamentele de la Galati, un egal si o victorie pt. Otelul, fara sa aiba nevoie de aceste puncte
3. cand joaca Otelul cu Steaua rezultatul il doresc functie de cine are nevoie de puncte; de exemplu ultimele 3 meciuri de la Galati mi-au provocat 3 deziluzii, una a fost pt. Otelul (1-1) si 2 pt. Steaua (2-2 si 0-1)
4. gustul amar se duce rapid pt. ca interesul echipei o cere, sunt totusi un tip echilibrat (apropo azi intre 1,20 - 4,34 ai scris 16 mesaje iar intre 14,38 - 20,31 ai scris 23 mesaje, sincer viata mai are si alte componente )

remy
11th March 2006, 03:28
Visul lui Grigoraş
Aflat la debutul oficial pe banca Oţelului, Petre Grigoraş îşi doreşte să dea lovitura în Ştefan cel Mare, aşa cum a făcut şi cu Farul, în tur (1-0). "Avem multe absenţe importante, am şi schimbat tot lotul în pauza de iarnă, dar eu rămîn optimist. Sper să reuşesc aceeaşi performanţă pe care am izbutit-o astă-toamnă", a declarat Grig. (Marian Căpăţînă - Galaţi)

Dinamo - Oţelul

Stadion Dinamo

Sîmbătă, ora 20:15
Antena 1

Dinamo
23. CR. MUNTEANU - 8. FL. PETRE, 24. BĂRCĂUAN, 4. MOŢI, 3. PULHAC - 30. GRIGORIE, 5. ALEXA, 22. VL. MUNTEANU - 10. DĂNCIULESCU, 7. ZICU - 9. CL. NICULESCU
antrenor Ion Marin
Rezerve: 1. Gaev, 6. Mărgăritescu, 15. Galamaz, 16. C. Munteanu, 18. Mihuţ, 20. Ad. Cristea, 21. Fl. Bratu
Absenţi: Curt, Ropotan, I. Bălan, R. Ştefan (toţi la Dinamo II), Florea (azi ajunge în România)

Oţelul
82. VÎTCĂ - 27. ŞOMODEAN, 3. N' OGO, 5. M. BACIU, 25. SEMEGHIN - 11. GADO, 18. SG. COSTIN, 24. G. PARASCHIV, 7. CRĂCIUN - 14. V. TĂNASE, 19. D. STAN
antrenor Petre Grigoraş
Rezerve: 33. M. Barbu, 4. Rancan, 15. Bădescu, 17. Macare, 20. Brujan, 21. C. Dobre, 23. R. Oprea
Absenţi: Stelea, I. Apostol, C. Mărginean (accidentaţi), Bălţoi, Apetrei (fără drept de joc)

Arbitru V. Bratu (Amara). Asistenţi Ed. Dumitrescu (Piteşti), Ed. Crîngaşu (Ploieşti). Arbitru de rezervă D. Burcă (Mangalia). Observatori V. Boiţ, N. Grigorescu (ambii Timişoara)

Bilete 5 RON - peluze, 10 RON - tribuna a II-a, 15 RON - tribuna I, 20 RON - tribuna 0

11 martie 2006

george-dinamo
11th March 2006, 08:17
@starsteel...pai daca esti stea si otel de ce nu ai pus star&steel? ca asa cum ai scris tu se intelege clar stea de otel.
remy echipa asta din gsp nu o sa fie prezenta pe gazon deseara. ei dau un 4-3-2-1, in timp ce la ultimele antrenamente s-a mers pe 3-4-3 (sau 3-4-2-1, cum preferi).

STEAUA-MANIA
11th March 2006, 10:35
Tinand cont ca grigoras le-a mai bagat mortu in casa la dinamo(1-0 farul) zicu ale ale :D pronostic:x2!Otelul ale ale ale!

remy
11th March 2006, 13:16
Sper ca nu o faci si tu pe Ilie Dobre, precum facea Paulica la meciul Dinamo-Poli Timisoara. Atunci ziceam ca a facut infarct copilul, pt. ca amutise brusc dupa golul lui Dinamo, cazand sub scaun.
Doamne, ce poate face fotbalul asta, dar mai ales Steaua "umflata" dauneaza.

BrasovFans
11th March 2006, 13:48
bate Dinamo Cu 2-0 Forza Fc Brasov

Vi3rme_X
11th March 2006, 14:46
Otelul incepe campionatul cu o victorie!Multa bafta galatenilor!:ok:

remy
11th March 2006, 15:07
Dar tu ce interes ai sa bata Galatiul ?
Eu baremi ma rog sa faca Argesul treaba buna cu Steaua, pt. a nu-i mai auzi guritza lui JIJI.

Paul
11th March 2006, 15:33
argesu se lupta la titlu ... asa ca :D

sun
11th March 2006, 17:32
mah remy , intelege si tu odata ca muuulta lume nu are pe suflet pe Dinamo

Iar Argesu e printre fruntase la capitolul asta ...

ontopic :
varianta 1. 2-0 ( gazon prost )
varianta 2. 5-0 ( gazon bun ) ....

remy
11th March 2006, 17:54
Mi-a placut de tine.
Mai bine citeste ce a zis Paul, ca e mai aproape de adevar.
Interesul poarta fesul.
Oricum, Otelul uraste pe Steaua, mai ales pt. japca la Ochirosii.
Si nu mai e mult pana Steaua va fi cea mai huiduita si urata echipa.
Roata se poate schimba oricand.
Deja majoritatea stelistilor isi pun intrebari despre valoarea tuturor de la Steaua, incepand de la conducere si pana la crainic.
Apropo, al catelea antrenor va fi anul asta, ca-i schimbati ca pe ciorapi.
In concluzie, aveti o conducere incompetenta ! Nu stiu ce sa aduca la Steaua, ei se cred ca aduc terenuri ale Armatei acolo.

starsteel
11th March 2006, 18:56
Mi-a placut de tine.
Mai bine citeste ce a zis Paul, ca e mai aproape de adevar.
Interesul poarta fesul.
Oricum, Otelul uraste pe Steaua, mai ales pt. japca la Ochirosii.
Si nu mai e mult pana Steaua va fi cea mai huiduita si urata echipa.
Roata se poate schimba oricand.
Deja majoritatea stelistilor isi pun intrebari despre valoarea tuturor de la Steaua, incepand de la conducere si pana la crainic.
Apropo, al catelea antrenor va fi anul asta, ca-i schimbati ca pe ciorapi.
In concluzie, aveti o conducere incompetenta ! Nu stiu ce sa aduca la Steaua, ei se cred ca aduc terenuri ale Armatei acolo.
Roata carutii se poate schimba insa roata la care faci tu referire e a morii, nu stii cantecul........
Roata morii se-nvarteste tac, tac, tac
Pe Dinamo ii tot loveste poc, poc, poc (versul asta nu-i original, e adaptare, sorry pt cine s-a suparat)

remy
11th March 2006, 19:14
Sa mai repet ?
Rusine, rusine sa va fie ... ca ati dezamagit o Romanie intreaga, platin degeaba bani pe bilete, dar si timp pierdut ?
Mirel Radoi a vorbit vineri seara la OTV, acolo unde a subliniat ca Steaua este "umflata".
El spune ca trebuie sa se munceasca mai mult, pentru ca talent cu carul nu exista in Ghencea. Radoi este dezamagit pentru cei 100.000 de suporteri care nu au vazut gol pe Lia Manoliu, in Cupa UEFA.
"Nu putem sa dam vina pe faptul ca nu jucam in Ghencea si de aia nu castigam in Cupa UEFA. Nu este asa, sunt mai multi factori. Am avut peste 100.000 de spectatori la doua meciuri si nu am reusit sa marcam pentru ei", a spus vineri seara Radoi.
"Steaua nu are foarte multi jucatori in echipa care sa decida o partida de unul singur. Nu avem asa de mult talent, nu suntem foarte talentati. Nu merge cu scarite, trebuie sa muncim", a subliniat capitanul Stelei.

Asa ca la munca baieti, nu la cersit, sau la laude copilaresti.

Sa asteptam un spectacol la meciul Dinamo - Otelul.
Otzelare, daca acum tii cu Otelul, la meciul Otelul-Steaua, cu cine vei tine ? E o mare dilema, pe care nu vrei s-o clarifici.
APROPO, APĂRĂ AZI VОTCĂ LA OŢELUL ? POATE TRAGEM O DUSCA LA SFARSIT.

Paul
11th March 2006, 20:32
incepem sa speram !
Dupa Steaua - Vaslui 2-2 , Dinamo - Otelul 0-1 min 13


NU va faceti emotii , revine Dinamo

Marquise MGP
11th March 2006, 20:34
uite ca eu vreau sa-mi fac emotii :D ... excelenta faza golului :ok:

apparte
11th March 2006, 20:35
Gol 100% bihorean(Gado-D.Stan)!:D

Hipgnosis
11th March 2006, 20:37
Si inainte de gol, dar si dupa gol Otelul domina in groapa.
dinamo joaca haotic...asta o fi tactica jucatorior, sa-l faca pe porcea sa intre si eol la joc? :mda: ?

remy
11th March 2006, 20:39
Da, se tin tare galatenii.
Dar si arbitrii, incep sa fluiere aiurea. Unde a vazut tusierul ofsaid ?

apparte
11th March 2006, 20:40
Pe Zicu cand il baga la brutarie?Ce chifla...:D

Paul
11th March 2006, 20:41
Da, se tin tare galatenii.
Dar si arbitrii, incep sa fluiere aiurea. Unde a vazut tusierul ofsaid ?

l`am vazut eu si de la TV

Am un deja-vu cu Farul - Dinamo , cu ratarile lu Zicu , cu Grigoras antrenor la Farul , etc etc etc

Meciul se decide dupa pauza.
Poate sa fie 0-1 la pauza , ca parca vad dupa pauza cum revine DInamo in 4 minute prin metode specifice !

Marquise MGP
11th March 2006, 20:41
@remy

printre multele transferuri din iarna s-au mai strecurat si cativa arbitri ... sper ca asta sa fie unul dintre ei :drak:

Hipgnosis
11th March 2006, 20:43
ocazie URIASA Otzelul
putea fi 0-2 :evil:

remy
11th March 2006, 20:44
Astia-s angajatii lui JIJI. Nu dau cartonase, ca aia rup oase ?

Paul
11th March 2006, 20:45
da de vre`o 4-5 lov libere in jumatatea dinamovista , neacordate ce zici

Alea mergeau bine cu cate un galben ... :D
Si el nu a dat nimic ...

Danok
11th March 2006, 20:45
Asa cum era de asteptat, pe unde a trecut Ioan Becali totul s-a daramat.Si asta se intampla acum cu dinamo. Vom vedea o echipa jalnica care isi va reveni dupa 6-7 etape.
Iar scorul confirma totul dinamo 0 otelul 1

<<< HAI OTELUL >>> <<< HAI BACAUL >>>

Marquise MGP
11th March 2006, 20:46
hai ca mai aveti un pic si plangeti ... saracutii de voi ... las ca pupa mama si trece :evil:

Hipgnosis
11th March 2006, 20:48
am trait sa o vad si pe asta: dinamovistii plangandu-se de arbitri.
uf, s-a dus draq orice urma den bun simt la sustinatorii catzeilor.

dede
11th March 2006, 20:50
sa faca dinamo surprize inca din prima etapa? cam greu de crezut, da' oricum, gol frumos...

Paul
11th March 2006, 20:50
offside inexistent la D. Stan acum , boi de la Antena1 au vazut " o jumatate de metru"

Cretinilot , cand e la limita(adica pe aceeasi linie) , dai credit atacantului

remy
11th March 2006, 20:52
Doamne, ce a facut Giovanni din clubul si echipa asta !
Piaza rea a fost asta, de cand a vrut sa-l schimbe pe Andone !
Pe unde trece un Becali, se face jaf !

Paul
11th March 2006, 20:53
penaltyyyyyyyy

dede
11th March 2006, 20:54
penalty...gol si 2-0 pt otelu :P

remy
11th March 2006, 20:55
Gooooolllll !

Hipgnosis
11th March 2006, 20:55
Sidexploziaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :headbang: :headbang: :headbang:

lasand la o parte scorul, dinamo nu joaca absolut nimic

apparte
11th March 2006, 20:55
Daniel Stan!!!!!!

Marquise MGP
11th March 2006, 20:55
:happy

hai sa va explic cum sta treaba ... 2-0 pt otelul ... forza sidexplozia ole

:happy

poliis
11th March 2006, 20:56
auleuu...ce va frig astia :evil:

Paul
11th March 2006, 20:56
mai tin eu minte eu Dinamo - Otelul 1-2 , dupa 0-2 ...

Sezonul 2000-2001 :yeah:

saphicus
11th March 2006, 20:56
ocazie URIASA Otzelul
putea fi 0-2 :evil:
Nu putea fi ci... este!!!
:happy

Hipgnosis
11th March 2006, 20:57
Marquise: esti galatean?

RstInPc
11th March 2006, 20:58
0-2 !!! Foaaaaarte interesant !!! :mda:

remy
11th March 2006, 20:58
Ce meciuri vor fi in A returul asta !

Paul
11th March 2006, 20:58
eu unul sunt SOCAT , dar nu ma mira nimic :happy: :happy:

Traim in Romania , totul este posibil !

Marquise MGP
11th March 2006, 21:00
Marquise: esti galatean?

ia vezi ce scrie in profilul meu ;)

Cristy
11th March 2006, 21:00
niculescu gol :D opa ratare :D:D e clar o ia dinamo :))

Rechinul Ucigas
11th March 2006, 21:00
hei hei dinamo !!! :D

Paul
11th March 2006, 21:01
nici loviturile lui Claudiu nu mai merg ca anul trecut !

Cristy
11th March 2006, 21:02
mama ce ratare otelu :(

Hipgnosis
11th March 2006, 21:02
cristi munteanu merita rosu :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

Paul
11th March 2006, 21:02
opa scandal ...
hai bratule , niste rosii , daca ai sange in organul genital !

apparte
11th March 2006, 21:03
Cat p'aci s-o bage si Gado!

Cristy
11th March 2006, 21:03
intertoto anu asta scrie pe dinamo =))

Hipgnosis
11th March 2006, 21:03
ia vezi ce scrie in profilul meu ;)


eu is brailean :ok: , dar de 7 ani stau in bucuresti.
primul meci vazut la galati a fost in 89 cu Juve:drak:

Marquise MGP
11th March 2006, 21:05
cristi munteanu merita rosu :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

mda ... si a luat tanase galben :o:

@ hip

eu eram micut(oarecum) pe vremea aia si taica-miu m-o lasat acasa :( ... uite ca acu am ajuns sa tin cu amandoua :D

Paul
11th March 2006, 21:06
Cat p'aci s-o bage si Gado!

sa`mi trag 2 ce jucatori a putut sa aiba Oradea

Gado si D. Stan , la care il adaug pe Mihut ...care ajunsese la Nationala , debutase cu gol parca

Hipgnosis
11th March 2006, 21:06
mda ... si a luat tanase galben :o:

tanase sa zicem...ca merita galben..fault de joc
dar munteanu pt. marlania aia, sa sara la omul cazut jos...rosu frate, asa se da oriunde in lume.
ah, uitam joaca dinamo:evil:

Paul
11th March 2006, 21:09
tanase sa zicem...ca merita galben..fault de joc
dar munteanu pt. marlania aia, sa sara la omul cazut jos...rosu frate, asa se da oriunde in lume.

Nu prea se da.
De aia e suprafata de protectie a portarului ...
Acolo el e sefu , poate sa-ti rupa capul :ciocan: :ciocan:

ronaldinho
11th March 2006, 21:10
hehe ce o iau cateii. nici nu ma mir , la ce obositi au in echipa. Otelul se pare ca va castiga un meci f important cu un viitor adversar in lupta pt evitarea retrogradarii. la stilul lui grigoras, nu cred ca otelul mai poate pierde acest meci.

apparte
11th March 2006, 21:11
sa`mi trag 2 ce jucatori a putut sa aiba Oradea

Gado si D. Stan , la care il adaug pe Mihut ...care ajunsese la Nationala , debutase cu gol parca
Si portarul Otelului,Vatca,tot de la Oradea!

RstInPc
11th March 2006, 21:11
dar munteanu pt. marlania aia, sa sara la omul cazut jos...rosu frate, asa se da oriunde in lume.
Da ce, a sarit pe el ? Era doar aplecat deasupra si gesticula din maini ! Exagerati.

Paul
11th March 2006, 21:13
Si portarul Otelului,Vatca,tot de la Oradea!
Stiu , da ala mi s-a parut cam aerian la prima participare in A cu Oradea...
Acum nu a avut de munca ... :ok:

U|L|T|R|A|S|
11th March 2006, 21:14
Grigoras e un mare antrenor...pacat ca a plecat de la Constanta...
Se pare ca e "nasul cainilor"...

razwan_vs
11th March 2006, 21:15
0-2 pt otelu..NO COMMENT....sa speram ca bate maine steaua...

Hipgnosis
11th March 2006, 21:17
Da ce, a sarit pe el ? Era doar aplecat deasupra si gesticula din maini ! Exagerati.

yeah right
ii povestea star wars, de aia gesticula asa...
nu: isi facea singur dreptrate ca ada vroiau muschii lui...
si eu parca am vazut ca l-a impins..
in fine, nu conteaza deocamdata

Alex15
11th March 2006, 21:18
Asta e umilinta !!!!!!!!

PS: Revenim . Scor final 2-2 :)

Marquise MGP
11th March 2006, 21:19
@ paul

vatca joaca pt ca stelica e accidentat ... desi nu mai e ce a fost odata , un portar cu experienta cred ca poate sa aduca un plus in defensiva ... momentan ii doresc bafta lui vatca asta :D

ronaldinho
11th March 2006, 21:20
sa`mi trag 2 ce jucatori a putut sa aiba Oradea

Gado si D. Stan , la care il adaug pe Mihut ...care ajunsese la Nationala , debutase cu gol parca
da bai paulica, dar astia trebuiau sa joace si sa se antreneze cu baiatul lui x, care l-a ajutat pe fiu lu peste sa intre la facultate, sau cu nepotul lui y, cu care face varul presedintelui afaceri cu grau :D. Gado e baiat de baiat, vine de la tara, daca nu ma insel Vadul Crisului a fost o prezenta constanta un U21, dar apoi s-a accidentat. Mihut e iara jucator de jucator. D. Stan a venit acum vreo 3 ani la Oradea si la inceput era mai mult rezerva. Vatca, e un portar de viitor, care sper sa confirme.

Bega
11th March 2006, 21:26
Nu stiu cu cit se va termina meciul, dar aveti niste transferuri brici facute. Cei mai tari de pe teren sunt Barcauan, Alexa si Danciulescu (cel putin in prima repriza). Mai trebuia sa joace Catalin Munteanu.

Paul
11th March 2006, 21:27
@ paul

vatca joaca pt ca stelica e accidentat ... desi nu mai e ce a fost odata , un portar cu experienta cred ca poate sa aduca un plus in defensiva ... momentan ii doresc bafta lui vatca asta :D
sincer nu sunt de acord cu mumiile astea , mai bine isi luau si ei un portar adevarat ... erau destui si ieftini ...
din pacate pentru Otelul , iese Zicu :(

Cristy
11th March 2006, 21:28
mihut e la dinamo nu ?

ronaldinho
11th March 2006, 21:30
da, si intra altul.....Bratu...jucator de contraatac, de parca otelul s-ar arunca acum in atac. Mare tehnician si Sapaliga asta

Cristy
11th March 2006, 21:32
pacat ca nu joaca florea :(

Hipgnosis
11th March 2006, 21:32
da, si intra altul.....Bratu...jucator de contraatac, de parca otelul s-ar arunca acum in atac. Mare tehnician si Sapaliga asta

cred ca dinu a facut mutarea asta. sigur a avut in gand batalia de la canae cand scipio afriucanul i-a surprins pe romani cu elefantii:drak:
mutarea e psihologica, sa deruteze adversarul :ok:

ronaldinho
11th March 2006, 21:33
da, cry mihut e la dinamo....si barcauan e oradean....duelul bihorenilor :D

Cristy
11th March 2006, 21:35
:D:D:DD:DD:D dinamo lol ::D:D:D: =))

3 0 hattrick stan =))

Hipgnosis
11th March 2006, 21:35
las ca daca a iesit zicu face grigorie ce facea el
3-0 !!!!
incredibil, incredibil (comentatorul TVR) :happy :happy :happy :happy

dede
11th March 2006, 21:35
nu pot sa cred...0-3

Paul
11th March 2006, 21:35
3-0

Celebra serie Dinamo 007 (de acum 3 ani) a inceput cu un Dinamo - Astra 0-3 :yeah:

Marquise MGP
11th March 2006, 21:36
3-0 dupa o mare ratare a lui dinamo ... tot stan a bagat :happy

ronaldinho
11th March 2006, 21:36
@hip...da mai frate....dar tu bagi in locul unui mijlocas ofensiv un varf de lance? asta e mutare de antrenor de fotbal, cand el trebuie sa construiasca? :O Bratu era bine, daca intra pentru Otelul acum....cred ca le frangea cozile cateiilor :D. auzi la sapaliga asta....vrea sa dea 2 goluri cu doi inchizatori looooooool. asta e mai paralel decat oli.
later. scuze, trei goluri :D

apparte
11th March 2006, 21:37
Hattrick Daniel Stan!!!!

poliis
11th March 2006, 21:37
mai bine nu va prezentati :drak:

esku
11th March 2006, 21:37
0-3 :happy :happy :happy .... joaca bene rau galatiu .... BV LOR!!!!! Uite k aia care au inceput balamucu vrand sa amane campionatu o iau pe cocoasa chiar la ei acasa..... CE BINE IMI PARE!!!!!

Hipgnosis
11th March 2006, 21:38
@hip...da mai frate....dar tu bagi in locul unui mijlocas ofensiv un varf de lance? asta e mutare de antrenor de fotbal, cand el trebuie sa construiasca? :O Bratu era bine, daca intra pentru Otelul acum....cred ca le frangea cozile cateiilor :D. auzi la sapaliga asta....vrea sa dea 2 goluri cu doi inchizatori looooooool. asta e mai paralel decat oli.

tactica dinamovistilor imi aminteste de romania - slovenia, cand noi atacam cu 5 varfuri:headbang: :headbang:

ps: lu grigoras i s-a facut mila de caini. l-a scos pe stan, ca "nebunu" era in stare sa le mai dea vreo 2:happy :happy :happy :happy

ultrasblueshark
11th March 2006, 21:38
mare echipa dINAMO !!! da' lasati-i fratilor ca ei se pregatesc pentru Champions League....:D

Paul
11th March 2006, 21:39
frate lupta la retrogradare se complica rau

Otelu are super trupa , dar mai ales Dinamo joaca rau :happy
Poate da si Vaslui lovitura maine !

miril
11th March 2006, 21:39
Dinamo se pare ca a cam...Stan patit-o!!!

ultrasblueshark
11th March 2006, 21:39
sa ne faca iar de rahat in Europa... ca doar atat au stiut in ultimii ani

starsteel
11th March 2006, 21:40
0-3 min. 65 sunte-ti morti, va respect durerea si astazi nu mai intru.
BRAVO OTELUL!!!!!

saphicus
11th March 2006, 21:41
Cu cine joaca OTELUL ? Aud? Mare rusine, sa doresti titlul si sa-ti bati joc de suporteri, printr-un asemenea HAL DE EXPRIMARE IN JOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Praf si pulbere este Dinamo, astazi !! Ce penibil!! Pe cand 0-4??:D :D :D

Cristy
11th March 2006, 21:41
frate lupta la retrogradare se complica rau

Otelu are super trupa , dar mai ales Dinamo joaca rau :happy
Poate da si Vaslui lovitura maine !


sau poate argesu :happy

galeria otelului " nu se aude nimic" ahahahhahahaah :happy :happy

Paul
11th March 2006, 21:42
Cu cine joaca OTELUL ? Aud? Mare rusine, sa doresti titlul si sa-ti bati joc de suporteri, prinntr-un asemenea HAL DE JOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Praf si pulbere este Dinamo, astazi !! Ce penibil!! Pe cand 0-4??:D :D :D
nu rade ca urmeaza ... Otelul - Steaua peste 3 duminici ...
Otelul - Rapid 3-3
Dinamo - Otelul 0-3
:happy

apparte
11th March 2006, 21:44
Gol perfect valabil anulat Galati-ului!

duxdeorum
11th March 2006, 21:44
trebuia sa fie 0-4 acum... gol clar...

Cristy
11th March 2006, 21:45
abia ii astept in Giulesti pe astia care se pregatesc pentru CL :happy
paul da-ti o palma frate , steaua vaslui 2 2 :happy

Hipgnosis
11th March 2006, 21:45
trebuia sa fie 4-0 !!!
ce rusine de arbitri, au dat off-side cand autorul golului era in spatele dinamovistilor cu 3 metri
Rusine:rosu:

ultrasblueshark
11th March 2006, 21:45
i s-a facut mila si arbitrului... :D

esku
11th March 2006, 21:46
sau poate argesu :happy



asta vroiam sa zic si io :evil: :evil: :evil:

Paul
11th March 2006, 21:46
paul da-ti o palma frate , steaua vaslui 2 2 :happy
se compara cu 2-2 pe final de sezon , cu 0-3 in deschiderea sezonului :ciocan:

RstInPc
11th March 2006, 21:46
Mama, mama da ne dau astia !
Oricum, dupa parerea mea mai este timp sa.....mai luam o boaba !

Conducatorii astia au facut varza echipa asta. Degeaba au adus jucatori daca la nivelul conducerii tehnice au zapacit lucrurile. Dinamo de astazi seamana cu Craiova de acum doi-trei ani.
Suntem buni dom'le !

PS: La faza golului anulat Otelului, daca jucatorul aflat in momentul pasei in off-side nu urmarea faza si se retragea, era valabil golul. In prima repriza la scorul de 0-1 Dinamo a fost oprita dintr-o faza f. buna de a marca printr-o semnalizare eronata de la margine, lucru dovedit la reluari si recunoscut si de comentator.

Cristy
11th March 2006, 21:47
las-o asa cum e .

se aud si oleuri la pasele dinamovistilor =))

Paul
11th March 2006, 21:48
parca si Semeghin joaca altfel :yeah:

ultrasblueshark
11th March 2006, 21:49
ALE-OOO, ALE-OOO, CAMPIOANA "TARII" ESTE dINAMO !!! :D :D :D

Cristy
11th March 2006, 21:49
si chiar a zis omu inainte de meci, ca cel mai slab punct a lu dinamo este antrenoru =))


joaca si bratu D:D::D:D:D:D?

Hipgnosis
11th March 2006, 21:52
Conducatorii astia au facut varza echipa asta. Degeaba au adus jucatori daca la nivelul conducerii tehnice au zapacit lucrurile.

danciulescu, alexa si barcauan sunt umbrele jucatorilor care au plecat afara. toti 3 au fost varza.
btw, dupa multi ani s-a refacut N&D (Neputinta si Durere):happy

ronaldinho
11th March 2006, 21:52
bai, fratilor....cat as fi eu de mega antidinamovist, tot nu pot sa ma abtin sa nu fac o observatie constructiva, d p meu d v : la un 4-4-1-1, dinamo cred ca ar face ravagii: cu mihut, galamaz, moti, pulhac- alexa la inchidere grigorie sau cristea langa el sa plaseze mingile recuperate de alexa, floppy si zicu pe flancuri- danciulescu in spatele lui bratu. sa astepte adv in propria jumatate, recuperata mingea si aruncata ( pe jos :D ) pt danciu si bratu, doi juc f f rapizi. da ce poti sa-i cere lui sapaliga? ...noroc cu nevast-sa, ca altfel ar fi somer.

Marquise MGP
11th March 2006, 21:54
off topic un pic ... asta e tot ce am gasit.

Paul
11th March 2006, 21:57
bai, fratilor....cat as fi eu de mega antidinamovist, tot nu pot sa ma abtin sa nu fac o observatie constructiva, d p meu d v : la un 4-4-1-1, dinamo cred ca ar face ravagii: cu mihut, galamaz, moti, pulhac- alexa la inchidere grigorie sau cristea langa el sa plaseze mingile recuperate de alexa, floppy si zicu pe flancuri- danciulescu in spatele lui bratu. sa astepte adv in propria jumatate, recuperata mingea si aruncata ( pe jos :D ) pt danciu si bratu, doi juc f f rapizi. da ce poti sa-i cere lui sapaliga? ...noroc cu nevast-sa, ca altfel ar fi somer.
ce 4-4-1-1 cand aparerea lor e de toata jena...

0-3 Otelul isi face golaveraj :happy

Hipgnosis
11th March 2006, 21:59
(scandarea favorita a galeriei dinamoviste, ce se aude printre..flueraturi):drak:

scuze, mai este si celebrul slogan dinamovist "Rusine - Rusine, Rusine sa va fie.."
si "Dati-va demisia de acum".

ronaldinho
11th March 2006, 22:01
@paulica....cum naiba sa nu fie de toata jena, cu alexa libero....loooool

B0gdaaaN
11th March 2006, 22:01
am orgasm cand ma iot cum joaca dinamo....bine imi mai pare...mi`a mai trecut din infrangerea IASIULUI de azi :))))))))



LASATI`NE SA NE PREGATIM DE "Shampions LEAGUE" :)))))))))))
"bafta"DINAMO...la cat mai multe batai :))))))

Bega
11th March 2006, 22:01
sa`mi trag 2 ce jucatori a putut sa aiba Oradea

Gado si D. Stan , la care il adaug pe Mihut ...

Dar ce antrenor a avut Oradea!

Iooooooooooooon Mariiiiiiiiiiiiiiiiin!

Paul
11th March 2006, 22:02
sper sa`si puna remy si cip in semnatura
ca primu si-a pus "rusine sa va fie" adresat de la stelisti catre echipa , iar cip ne dadea citate din tara trabadajorilor ... :D
d`alea ca Steaua e limitata ...

Hipgnosis
11th March 2006, 22:07
mai e 1 minut de joc
pacat
dupa "desfasurarea jocului", Otzelul pare ca mai poate da goluri:happy
ah, era sa uit: doresc sa urez bun venit "duetului marin-dinu" (asa s-a exprimat comentatorul TVR) :mda:

ps:Cristea a vrut sa trimita mingea direct in galerie. si a reusit:evil: :evil:

Gabriel28
11th March 2006, 22:08
Si Steaua si Rapid au avut meciuri proaste in sezonul asta, dar nici una din ele nu a fost umilita acasa de o echipa din provincie. Serios acum, voi chiar sperati sa mai luati titlul? Conducerea de *****, au stricat o echipa care la inceputul sezonul incepuse sa bata la scoruri de 5-1 etc, acum....e total demoralizata si confuza.

Remy: dupa meciul de azi, mi-ar fi si rusine in locul tau sa mai intru pe topicuri cu steaua sau rapid si sa ma bag in seama.

desdemona
11th March 2006, 22:08
Bravo Grigoras!! :ok: Felicitari Otelul! :ok:
Dinamo.... me-di-o-cru, cu toate surlele si trambitele. Cascadorii rasului :happy

Rechinul Ucigas
11th March 2006, 22:09
HEY HEY DINAMO !!!!
noroc cu faristu GRIGORAS CEL MAI TARE DIN ORAS !!! un antrenor de la care ai si satisfactii , anul trecut cu el am batut toate echipele din buc , ne-am clasat pe 4 si am ajuns in finala ! pacat ca plecat de la noi , oricum el ramane in inimile noastre !!!
prima etapa in postura de antrenor la otelul si ii invige cu 3-0 :D ce mai vreti ??

Hipgnosis
11th March 2006, 22:09
uf
au innebunit astia de la antena 1
cred ca sunt dinamovisti :happy :happy :happy :happy

Vladek
11th March 2006, 22:09
:yeah: :yeah: :yeah:
Saptamana stelista : Steaua - Betis Sevilla : 0-0.
Saptaman dinamovista : Dinamo - Otelul : 0-3. :D :D :D
MULTUMIM in mod special urmatorilor : Giovanni Becali ( pentru ca l-a dat afara pe Andone, unicul om care mai facea treaba pe la Dinamo ) ; Netoiu ( pentru ca l-a vandut pe Plesan, a vrut sa-l vanda pe Moti si i-a adus inapoi cu mult tambalau si fanfaronada goala pe Alexa, Barcauan si restul loserilor :happy :happy ) ; lui Petre Grigoras, care a batut pe Dinamo anul asta cam peste tot unde i-a prins ( oare ar putea Olaroiu sa-l lase putin pe Grigoras la Steaua ? )
Rock on, Dinamo !! Dupa splendidul meci din seara asta, echipa e gata. Pentru Sampion Lig. :happy :happy

ultrasblueshark
11th March 2006, 22:09
S-a terminat !!! Ce rau imi pare... imi vine sa plang :D
Sariti cu totii/ Si strigati tare/ Astia-s "campionii"/ Din Stefan cel Mare !!!

Wittmann
11th March 2006, 22:10
Felicitari dinamu tineti-o tot asa!!!

dede
11th March 2006, 22:11
gata...inceput bun pt dinamo :evil: mai bine nu se prezentau, ca totuna era...

Cristy
11th March 2006, 22:11
/OLE/ felicitari OTELU /OLE/ /hello
respect OTELU :D:D:D

uai anu asta va zbateti la mijlocu clasamentului :happy

apparte
11th March 2006, 22:11
Cum s-ar zice: "Ole,ole/multumim Bihorule!"

Marquise MGP
11th March 2006, 22:11
scor final 3-0 pt galateni si victorie pe deplin meritata dupa un joc cum nu a mai facut otelul in campionatul asta ... sa le dorim cat mai multe prestatii din astea si bineinteles sa iesim din zona rosie a clasamentului .

forza sidexplozia :ok:

Paul
11th March 2006, 22:12
Dinamo.... me-di-o-cru, cu toate surlele si trambitele. Cascadorii rasului :happy
mediocru , care va sa zica , de la penibil in jos ...
:evil:

Hipgnosis
11th March 2006, 22:12
"am intalnit o echipa care a alergat mai mult ca noi" (ion marin)

ce intelege "conducerea": il transfera pe Carl Lewis. :happy :happy

be@
11th March 2006, 22:13
Eu am urmarit rezulatele Otelului in amicale, si am observat ca Daniel Stan a inscris multe goluri. Deci nu e o surpriza pentru mine . Ma doare capul cand ma gandesc ca etapa viitoare Poli joaca la Galati .

RstInPc
11th March 2006, 22:15
Mdaaaaa. Am inceput promitator!
Felicitari Otelul si mai ales Grigoras.

Vladek
11th March 2006, 22:16
:happy :happy
Mi-a placut de comentatori. Citez din memorie :
"Dinamo a avut cateva minute foarte bune inainte de golul 3."
Asa este. Nu mai luasera gol de vreo 30 de minute ( socotind si pauza ).
:drak: :drak: :happy :happy

Paul
11th March 2006, 22:16
Daniel Stan , noul favorit pentru titlul de golgeter :happy

Zic saru`mana lu Grigoras , ca a batut de 2 ori in Stefan cel Mare :yeah:

Il sun pe MM SToica , ca daca tot ii avem de la Galati pe Cernea , Ogararu , Ghionea , Bostina , Iacob , Tudose si Ochirosii , poate ne luam prin etapa a VI-a si un antrenor cu mare bafta prin Stefan cel Mare !

One-Man Show
11th March 2006, 22:20
inainte de toate : /OLE/ otelul:bere: aku' poate duminica o sa fie:cya: titlul pt dinamo...luptatoru' ce-o sa zica ? :evil: probabil ca o sa se lege de becali:sleep:

deep purple
11th March 2006, 22:22
Ehe, ce spera timisorenii astia sa se apropie si ei de primele locuri inca de la inceput, dar tare mi-e "teama" ca, dupa prima etapa, vor fi pe la vreo 8 puncte de locul 1...dupa etapa a 3 din retur va trebui sa ma uit cu luneta dupa ei prin clasament.


Asa e Cip. Cunosti f bine Divizia A. Mult succes in viitoarea serie Bond 007. :D

Florin2004
11th March 2006, 22:29
Nu am decat o dedicatie pentru Remy dar din fapte nu din vorbe si scuze cum face el : Dinamo (fosta locul 1 de maine) - Otelul (penultima) 0-3

don_denver
11th March 2006, 22:30
Nu am intrat decat sa felicit Galatiul.A jucat superb. As fi zis ceva si de dinamo. Dar nu s-a vazut.

UrsMeier
11th March 2006, 22:33
Frumos meci....si un rezultat pe masura :D

Ultras
11th March 2006, 22:33
Daniel Stan , noul favorit pentru titlul de golgeter :happy

Zic saru`mana lu Grigoras , ca a batut de 2 ori in Stefan cel Mare :yeah:

Il sun pe MM SToica , ca daca tot ii avem de la Galati pe Cernea , Ogararu , Ghionea , Bostina , Iacob , Tudose si Ochirosii , poate ne luam prin etapa a VI-a si un antrenor cu mare bafta prin Stefan cel Mare !

Calm ca iarna nu-i ca vara. Otelul a prins o echipa... nu stiu daca pot sa ii zic echipa, debusolata, cu o aparare rarefiata (buna ideea asta cu 3 fundasi). Iar pe Stan l-au luat toti la ochi cu ocazia asta, asa ca nu mai scapa el de multe ori, ca in seara asta...

Paul
11th March 2006, 22:34
mai prinde 2-3 echipe de aerieni in aparare ... :D

dragosh_vl
11th March 2006, 22:37
0-3 pt Otelul
Dianamo asteapta sa intre Urziceniu in A sa mai castige un Campionat.

Prietenii stiu de ce :)

Bravo Otelul

B0gdaaaN
11th March 2006, 22:37
hmmm hai un dinamovist nu zice nimic =))=))=))

Ultras
11th March 2006, 22:39
mai prinde 2-3 echipe de aerieni in aparare ... :D

Poate, da' nu-i suficient pentru a ajunge golgheter...

Florin2004
11th March 2006, 22:41
Lsati-i ca se pregatesc pentru Shampion Lig ! Hahahaa ei vorbesc in pauza competitionala si se iau de altii ca fac cate un egal cu echipe bune din Europa si ei sunt macelariti de penultimul loc acasa. Halal echipa are impresia ca o sa iasa campioana Romaniei.

FORZA STEAUA ! Unica campioana respectata in Europa !

Marquise MGP
11th March 2006, 22:41
e drum lung pana la titlul de gongheter si nici nu e asta obiectivul nostru ... el trebuie sa ramana concentrat si vor mai veni si alte situatii pt el cu siguranta.

One-Man Show
11th March 2006, 22:43
Lsati-i ca se pregatesc pentru Shampion Lig ! Hahahaa ei vorbesc in pauza competitionala si se iau de altii ca fac cate un egal cu echipe bune din Europa si ei sunt macelariti de penultimul loc acasa. Halal echipa are impresia ca o sa iasa campioana Romaniei.

FORZA STEAUA ! Unica campioana respectata in Europa !

nu se mai preg mah pt shampion lig...aku' dau flori prin mall:D

RstInPc
11th March 2006, 22:44
hmmm hai un dinamovist nu zice nimic =))=))=))
Am zis, dar mai trebuie sa si citesti si tu macar o pagina doua in urma. Ce ar mai fi de spus mai mult de atat?

Neamtu
11th March 2006, 22:48
Bravo Otelul, dar io zic sa nu ne bucuram prea tare. La forta ofensiva pe care am aratat-o, parca vad ca o facem iar de oaie maine seara. Mai ales ca jucam pe "teren neutru":headbang: si mai vine si Sorinaccio.

bada_otelul
11th March 2006, 22:48
ce mai spun catelusii acum.v-am calcat in picioare la voi acasa.cine zicea ca merge handicap avea dreptate da e pt OTELUL.sunteti varza cateilor:rosu: .forzza OTELUL

Ella14
11th March 2006, 22:49
Unde-i remy??? hai mai baiatule mai zi ceva!!! hääääää??? ai amutit??? noi am facut egal cu BETIS, cu BETIS, ai inteles??? si voi ati luat bataie de la OTELUL!!!!! cum se aude BETIS si OTELUL??? hai ca va las ca voi aveti treaba multa, va pregatiti pt SHAMPIN LIGUE!!!!!!!

armin
11th March 2006, 22:50
Nu vreau sa fac haz de necaz, se poate intampla oricui.
Respect toti dinamovistii de pe forum, un rezultat nedorit pentru ei care insa se poate intampla oricui, dar totusi am o intrebare: REMY, toata iarna ne-ai umplut capul pe theradurile euROpa, acum WHERE ARE YOU, MAN? SAY SOMETHING...

cip_81
11th March 2006, 22:50
Mda, o echipa de caricaturi. Felicitari Otelului pentru victorie (cred ca daca adunam de pe strada 11 oameni care n-au treaba cu fenomenul nu s-ar fi facut de ras).

Oricum, a fost primul si,totodata, ultimul meci pe care l-am vazut in acest retur. Astazi au cedat nervii mei, daca ar mai fi existat si o data viitoare, pe langa nervii mei ar fi cedat si ecranul TV-ului, si, sincer sa fiu, n-as fi vrut sa-l am pe constiinta.

P.S. Totusi, am si un sentiment de bucurie...am avut inspiratia sa nu ma duc pe stadion.

bada_otelul
11th March 2006, 22:51
mai mare umilinta decat asta nu se putea cateilor.v-au cazut dintii ca n-ati muscat deloc.otelul sunt cei mai tari.hai OTELUL!

be@
11th March 2006, 22:51
Unde-i remy??? hai mai baiatule mai zi ceva!!! hääääää??? ai amutit??? noi am facut egal cu BETIS, cu BETIS, ai inteles??? si voi ati luat bataie de la OTELUL!!!!! cum se aude BETIS si OTELUL??? hai ca va las ca voi aveti treaba multa, va pregatiti pt SHAMPIN LIGUE!!!!!!!

Si Betis pe ce loc se afla in campionat ? :drak:

Remember: FC National -Dinamo 5-1. /hello

Paul
11th March 2006, 22:52
Poate, da' nu-i suficient pentru a ajunge golgheter...

eh , acum observ de ce te umfli ...
ca il ai pe John care se lupta :drak:

vezi ca Dica are ultimatum , sa bage urgent 15 boabe , ca sa nu`i ia foc masina :ciocan:




Oricum, a fost primul si,totodata, ultimul meci pe care l-am vazut in acest retur. Astazi au cedat nervii mei, daca ar mai fi existat si o data viitoare, pe langa nervii mei ar fi cedat si ecranul TV-ului, si, sincer sa fiu, n-as fi vrut sa-l am pe constiinta.

Mai cip , asta inseamna Caini pana la moarte si dincolo de ea ?
:rosu:

Vladek
11th March 2006, 22:53
be@

Betis e pe locul 15 ... numai ca ai scapat un mic detaliu ... e vorba de campionatul Spaniei. Iar Betis a iesit anul trecut pe 4 si a jucat in CL. Unde a batut pe Chelsea si a scos un 0-0 cu Liverpool. Asa ca ... e o diferenta enorma !!

Dejan
11th March 2006, 22:56
/hello Forta Otelu`:) /hello
Otelul este pe un loc retrogradabil in acest moment si a umilit Dinamo, in Timisoara cred ca incep sa mearga cativa fani Viola pe strazi sa sarbatoreasca.
planuri viola:
-dinamo nu are antrenor bun acum..si sunt tensiuni existente in club:rosu:
-steaua are antrenor mult prea defensiv(pe vremea lui Protasov Steaua avea cel mai frumos stil de joc din Romania, iar acum..) :rosu:
-rapid sa speram ca va ajunge pana in finala cupei uefa:ok: ,..daca se poate sa fie si obosita datorita conglomeratiei de jocuri..si astfel..banatu ia campionatu!:) /hello

be@
11th March 2006, 22:58
be@

Betis e pe locul 15 ... numai ca ai scapat un mic detaliu ... e vorba de campionatul Spaniei. Iar Betis a iesit anul trecut pe 4 si a jucat in CL. Unde a batut pe Chelsea si a scos un 0-0 cu Liverpool. Asa ca ... e o diferenta enorma !!
Stiu , stiu...Am zis si eu asa ... :P

cip_81
11th March 2006, 22:59
Mai cip , asta inseamna Caini pana la moarte si dincolo de ea ?
:rosu:

Mai, omule, eu nu vreau sa-mi stric sanatatea de la varsta asta pentru niste nesimtiti. Pricepi ? De ce sa-mi consum aiurea 90 de minute din viata cand as putea iesi afara sa fac jogging ?

Paul
11th March 2006, 23:03
ete fix , atunci noi trebuia sa ne aruncam de la balcon pentru celebra serie :

1-5 (petrolul) 1-3 acasa (rapid) 0-4 (bistrita , pitesti) 1-4 acasa (pentrolul) 0-3 (national) + 2-3 dinamo (dupa 9 ani fara infrangere) si alte alte rezultate maretze ....

zambeste maine va fi mai rau
azi inca sunteti pe primul loc :great:

alsign
11th March 2006, 23:03
mai mare umilinta decat asta nu se putea cateilor.v-au cazut dintii ca n-ati muscat deloc.otelul sunt cei mai tari.hai OTELUL!

:P :D au avut dinti de lapte :P

Foarte slab a jucat Dinamo cu toate ca au avut si partea arbitrului ca au jucat acasa :rosu: . In seara asta au fost catzei "galactici" .

be@
11th March 2006, 23:03
@ Cip : Hai sa-ti zic eu cum suna niste versuri de-ale voastre: " Fie vreme buna / Fie vreme rea / Caini pana la moarte / Si dincolo de ea..."

Paul
11th March 2006, 23:05
@ Cip : Hai sa-ti zic eu cum suna niste versuri de-ale voastre: " Fie vreme buna / Fie vreme rea / Caini pana la moarte / Si dincolo de ea..."

da mai , da omu vrea sa moara cat mai tarziu cu putinta ...
in loc sa moarta la 65 , poate vrea sa ajunga pe la 80-85 cine stie

One-Man Show
11th March 2006, 23:05
pai hahalacticii de dambovitza nici cu arbitrii nu mai sunt capabili sa bata:evil:

Ultras
11th March 2006, 23:05
eh , acum observ de ce te umfli ...
ca il ai pe John care se lupta :drak:

vezi ca Dica are ultimatum , sa bage urgent 15 boabe , ca sa nu`i ia foc masina :ciocan:

Nu era vorba de "John". Dar daca tot ai adus vorba de el, imi amintesc ca a avut un debut similar cu Petrolul si apoi ne cam rugam de el sa mai dea cate un gol...

STEAUA-MANIA
11th March 2006, 23:06
Tinand cont ca grigoras le-a mai bagat mortu in casa la dinamo(1-0 farul) zicu ale ale :D pronostic:x2!Otelul ale ale ale!
Mda..am avut dreptate!Grigoas i-a demolat pe dinamo:happy

Paul
11th March 2006, 23:08
grigoras , grigoras , cel mai tare din oras :happy

Eu l-as aduce la Steaua , pentru deplasarea din Stefan cel Mare

RstInPc
11th March 2006, 23:09
Dar care-i treaba cu arbitrii, sa inteleg si eu? Ori e un gest reflex?

Vladek
11th March 2006, 23:09
pai hahalacticii de dambovitza nici cu arbitrii nu mai sunt capabili sa bata:evil:

Lasa ca nu i-a favorizat arbitrul fiindca avea instructiuni "de sus". I-a mai ajutat ca i s-a facut mila de ei, saracii :D :D :happy :happy