PDA

View Full Version : Etapa 16: Gloria - Jiul



ADelPiero
13th January 2006, 14:55
< Gloria - Jiul >
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Paul
13th January 2006, 18:08
Gloria incepe tare sezonul si bate :evil:

Ayrton
17th January 2006, 14:57
noroc ca nu prea le au minerii cu forumurile: vad ca nu te contrazice nimeni...

Paul
17th January 2006, 22:06
este unu , da e in vacantza :D

Ayrton
18th January 2006, 09:41
Eu oricum v-am votat. Nu de alta, dar mi-ati produs doo mari bucurii, consecutive, in tur. Pe cand Jiul m-a suparat.

UrsMeier
18th January 2006, 18:58
Victorie Gloria

metallic_rain
19th January 2006, 19:00
In vale nu traiesc doar mineri Ayrton.. :)))

Paul
19th January 2006, 19:48
Eu oricum v-am votat. Nu de alta, dar mi-ati produs doo mari bucurii, consecutive, in tur. Pe cand Jiul m-a suparat.

hehe boon rationamentu

Sa vezi ce dilema pe mine la un Jiul - FC Arges sau FC National - Farul :evil:

Ayrton
19th January 2006, 20:23
In vale nu traiesc doar mineri Ayrton.. :)))

Asa e, nici in Cotroceni nu traiesc doar bancheri ... bancari :)

Paul
19th January 2006, 22:17
in cotroceni traiesc multi platani :evil:

t.b.
19th January 2006, 22:47
Bate Jiul, gloria in B, inca se mai poate :evil:

GeKuRA
19th January 2006, 23:04
Gloria si-a mai schimbat un pic fatza... nu mai este chiar asa antipatica... Jiul are mult de munca pentru evitarea retrogradarii...

Paul
19th January 2006, 23:06
Bate Jiul, gloria in B, inca se mai poate :evil:
hehe , ai vrea tu ...
fustrarea e maxima ca Gloria i`a invatzat fotbal pe CFR care acum va fac sa traiti clipe de umilintza maxima :rolleyes:

t.b.
19th January 2006, 23:17
Pe cine-o invatat gorila fotbal? Ce umilinte? :happy. Esti beut ma?

"simpatia" mea fata de blatisti e mai veche decat cea pt. ecomacsi ca astia erau prin C p-atunci, auzisem de ei doar de prin bancuri :)
bistrita nu merita sa aiba echipa in A, si nu o sa mai reziste mult, are si padureanu o varsta, cine stie cat mai chinuie :evil: ca-i cam palid :drak:

Paul
19th January 2006, 23:21
bistrita are echipa in A , si asta te ustura ...
va luati ca aveti nu stiu cate sezoane in A ... daca nu era bistrita , ati fi picat in B cu un sez mai devreme... un sezon in datorati bistritei

Bistrita rezista bine , in 16 ani in A nu s-a luptat niciodata sa evitez retrogradarea (adik nu a avut emotii)

ZI`ne de ce nu merita sa aiba echipa in A?

t.b.
20th January 2006, 00:23
Nu a retrogradat pt. ca a fost fondatoarea cooperativei.
De ce nu merita bistrita echipa in A:
- oras de 60.000 de locuitori, cam jumate cat cel mai mare cartier din Cluj, si cu vreo 20.000 mai putin decat Turda
- 100 de spectatori la meciuri, probabil juniorii si familiile jucatorilor
- presedintele echipei e padureanu, unul dintre cele mai nocive personaje din fotbalul romanesc
- lipsa traditiei si istoriei


Daca am fi retrogradat cu un an mai devreme cu siguranta nu ajungeam in C si acum eram din nou in A, pt ca atunci mai aveam ceva jucatori, in ultimul sezon am jucat cu juniorii si cu jucatori adusi de prin C, pt. ca jucatorii nostri au ajuns tocma` la bistrita. Iar presedintele care a distrus echipa a fost numit antrenor acolo.

metallic_rain
20th January 2006, 17:26
Sa inteleg ca se incearca scoaterea cu basma curata a celor de la Gloria Blatistrita din magariile ce le-au facut de-a lungul anilor? Anumiti frati de-ai mei de p-acilea au probleme grave la tartacutza daca gandesc asa!

esku
22nd January 2006, 01:34
0-1 ... incepe jiul cu 3 puncte :D

relansat
22nd January 2006, 11:01
X ... meci echilibrat ... oricum tinde catre un 2 :drak:

mi-e "simpatica" gloria :)

be@
22nd January 2006, 11:15
Pronostic 1 . Nu cred ca poate pierde Gloria acest meci .

il cappo
25th January 2006, 19:37
Un meci extrem de echilibrat (cred eu) ...0-0...desi nu m-ar mira ca Jiul sa bata...

rhadoo
25th January 2006, 23:27
la ambitiile lui simota cred ca vom bate cu sunda la carma

Ammadeus
27th January 2006, 20:08
2-0, puncte albe pt. zile negre...

Leviss
28th January 2006, 23:24
0-1 si primele puncte pentru Sunda la carma Jiului.

Ayrton
30th January 2006, 18:17
i-ote bey ca aparura si "minerii" : 8-4-8 in poll ...

Angelina Jolie
31st January 2006, 06:23
Bate Bistrita.


- oras de 60.000 de locuitori, cam jumate cat cel mai mare cartier din Cluj, si cu vreo 20.000 mai putin decat Turda
Asta ii pe bune sau ii banc? Mie Turda mi se pare asa un fel de comuna mai dezvoltata. No offence.

THE HUN
31st January 2006, 15:50
Jiul,cu Sunda pe banca,are mari sanse sa plece cu 3 puncte de la Bistrita.

Swisstec
31st January 2006, 21:18
Hai ca m-am intors si eu la forum.:drak: Batem prima etapa, ne-am intarit: au venit Paleacu, Panaitescu, Soltuz si urmeaza sa vina Goia, Osei, Lavici, Ognjanovici, Obilinovici si se spera la Dinitza, Florentin Dumitru, Baltzoi si Apetrei!!! Trebuie sa batem Gloria sa ne razbunam pe Sabau...din nou!!!
Aaaa da, cu asta vreau sa urez succes Minerului Lupeni si lui U Cluj in retur!

t.b.
31st January 2006, 21:45
Asta ii pe bune sau ii banc? Mie Turda mi se pare asa un fel de comuna mai dezvoltata. No offence.



Turda are po****tie de 80.000 de locuitori, economic ii cam la pamant asta-i drept, da` nici bistrita nu-i cu nimic mai rasarita

On topic, bate Jiul cu 2-0, bistrita tocmai o reusit prima victori din amicaluri, cu o echipa din Kazahstan :)

be@
1st February 2006, 14:03
Hai ca m-am intors si eu la forum.:drak: Batem prima etapa, ne-am intarit: au venit Paleacu, Panaitescu, Soltuz si urmeaza sa vina Goia, Osei, Lavici, Ognjanovici, Obilinovici si se spera la Dinitza, Florentin Dumitru, Baltzoi si Apetrei!!! Trebuie sa batem Gloria sa ne razbunam pe Sabau...din nou!!!
Aaaa da, cu asta vreau sa urez succes Minerului Lupeni si lui U Cluj in retur!


Osei , Dinita , Fl Dumitru ? Sa ma anunti si pe mine cand or sa vina astia la Petrosani .
Pana atunci citeste asta :

http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=91787

si asta :

http://www.gsp.ro/index.php?a=33381&shift=1

Swisstec
1st February 2006, 18:51
Am citit... Simota ne mananca zilele.:D

GeKuRA
4th February 2006, 00:31
cred... sigur... Jiul e pe duca... :mda:

republican
5th February 2006, 09:59
Greu pentru Jiul . Bate Gloria sau se termina la egalitate

Swisstec
5th February 2006, 15:00
E, a venit Giuchici la noi, mi se pare ca a jucat si la Bistritza, ii va fi greu, poate, dar va reusi dubla in prima etapa!:D:D:D

totmarius
5th February 2006, 18:55
Daca Jiul continua seria buna a meciurilor din deplasare va fi cel putin X dar inclin spre 2 scorul: 1-2

Swisstec
5th February 2006, 18:59
Asa sa fie!!!
Ai fost ieri la meci???:D

totmarius
5th February 2006, 19:12
meciul cu espańol? nu l-am vazut la tv

MINERU
5th February 2006, 19:29
Sper sa incepem bine... si asta inseamna o victori. Scor 0-3 JIUL bate blatishtii!!!

UrsMeier
5th February 2006, 19:50
0 - 3 ????? Fii serios.....de parca aveti si echipa asa buna sa bateti la scorul asta.Daca bateti o s-o faceti la limita.......dar totusi nu prea cred

Swisstec
5th February 2006, 22:09
Eh, asta e, sa avem echipa e important, nu sa avem jucatori vedeta si bla bla, sa se duca la buretti Dinitza, Flo Dumitru si Baltzoi!!! O sa-i batem cu echipa noastra de jucatori necunoscutzi!!!

UrsMeier
5th February 2006, 22:17
Eh, asta e, sa avem echipa e important, nu sa avem jucatori vedeta si bla bla, sa se duca la buretti Dinitza, Flo Dumitru si Baltzoi!!! O sa-i batem cu echipa noastra de jucatori necunoscutzi!!!
Dinitza nu prea a jucat......Dumitru a plecat in Ucraina.......iar Baltzoi a jucat si el putin.Degeaba au venit ei de la echipe bune daca nu pre au jucat
.Asta ramane de demonstrat in teren......din partea mea multa bafta.......nu ma intereseaza rezultatul

MINERU
7th February 2006, 16:35
0 - 3 ????? Fii serios.....de parca aveti si echipa asa buna sa bateti la scorul asta.Daca bateti o s-o faceti la limita.......dar totusi nu prea cred
Am incredere in echipa... daca va fi sa sau nu ... asta e... eu sper la rezultatul asta... daca batem la un gol nu ma supar :D

Swisstec
7th February 2006, 17:36
Ce legatura are asta cu thread-ul nostru???

alexq1
7th February 2006, 17:38
Pe cine-o invatat gorila fotbal? Ce umilinte? :happy. Esti beut ma?

"simpatia" mea fata de blatisti e mai veche decat cea pt. ecomacsi ca astia erau prin C p-atunci, auzisem de ei doar de prin bancuri :)
bistrita nu merita sa aiba echipa in A, si nu o sa mai reziste mult, are si padureanu o varsta, cine stie cat mai chinuie :evil: ca-i cam palid :drak:

lasa Paul ca saracul club U cluj tot trage de ceva ani sa revina in A dar se pare ca nu prea reusesc si ca sa fie si mai amar gustul pe care-l au cei de la u cluj se pare ca cei de la cfr le mai da si peste nas peste tot pe unde ii prinde sa refer la satelitul lui cfr din B lasa ca odata si odata o sa mai prinda si ei promovarea prin 2030 poate

metallic_rain
8th February 2006, 16:34
Echipe de gen U Cluj, Jiul, UTA.... nu au facut istorie pe tancurile staliniste! Deci....

starsteel
12th February 2006, 15:41
Joaca blatistii consacrati cu blatistii aspiranti;chiar nu ma intereseaza rezultatul

haide_jiul
12th February 2006, 19:55
E clar ca daca Jiul i-a luat pe Dinita si pe Paleacu , bate pe Gloria cu minim 2-0

Swisstec
12th February 2006, 20:53
starsteel, ai scris si tu ceva, si-ai scris prost! Bravo!

totmarius
12th February 2006, 21:06
Eu sper sa joace Militaru ca sa ajunga sa depaseasca cele 200 de meciuri in divizia A, a si sa marcheze

Swisstec
13th February 2006, 00:11
Pai, acum, daca joaca Militaru, vom avea in sfarsit un om care o poate baga din lovitura libera! Daca mai venea si Apetrei...:rolleyes:
Acum, in echipa JIULUI sunt 5 campioni: Militaru(4), I. Voicu(1), Dragan(1), Perenyi(1), Dinita(1).

republican
13th February 2006, 17:38
Mai bine v-ati baza tot pe echipa voastra Fara suparare dar totzi cei enumeratzi de sus sunt niste refuzatzi o sa vedetzi ca tot cu ai vostri o sa facetzi treaba

Swisstec
13th February 2006, 21:01
Pai Militaru e d'al nostru, desi e venit de la Hatzeg, a jucat aici, apoi la Steaua si mai tarziu a revenit! Se pare ca pana la urma nu va mai juca...

metallic_rain
19th February 2006, 13:21
traseul lui Militaru a fost Retezatul Hateg, Jiul, Dinamo, din nou Jiul, Steaua, Alania (Rusia), si din nou Jiul.

r3my
23rd February 2006, 12:09
Bate Jiul de-i rupe pe Bistrita... un 2,3-0 pt Jiul...

six
23rd February 2006, 12:21
Bate Jiul de-i rupe pe Bistrita... un 2,3-0 pt Jiul...
specifica si la ce sport.....parerea mea :ok: :P ;)

r3my
23rd February 2006, 12:46
faci misto-uri degeaba...

r3my
23rd February 2006, 12:47
Joaca blatistii consacrati cu blatistii aspiranti;chiar nu ma intereseaza rezultatul
atunci de ce plm ai mai p(r)ostat aici ???

six
23rd February 2006, 14:51
faci misto-uri degeaba...
mistooo,repet parerea mea este ca Gloria daca pierde cu voi intra ea in "hora"asa ca ma gandesc ca am vorbit serios,dar daca tu vrei sa castige Jiu no problem ca nam nici o treaba cu ambele....ciao men ;) :cool:

r3my
23rd February 2006, 19:51
Pai locul Gloriei acolo si e... jos... mai degraba in B...

Swisstec
23rd February 2006, 21:18
N-ar trebui sa avem noi treaba cu Gloria, sa ramanem noi in A, altceva n-ar trebui sa ne intereseze... Mai e o saptamana...:rolleyes: ;) :) :D :headbang:

r3my
23rd February 2006, 22:54
Daca nu era martoru' la ei... n-aveam treaba... da' pe ala nu pot sa-l iert... poate Iehova, eu nu....

six
24th February 2006, 12:02
Pai locul Gloriei acolo si e... jos... mai degraba in B...
ai dreptate,men :drak: :drak: :drak:

totmarius
24th February 2006, 20:09
Mai o saptamana si bate jiul

metallic_rain
25th February 2006, 02:56
De la Blatistrita eu zic ca ne intoarcem cu alea 3 puncte! ;)

r3my
25th February 2006, 18:06
si io.

rhadoo
26th February 2006, 23:10
ai fost anuntata anjeliko?
au venit pana la urma la petrosani la voi cine a venit?:headbang:
defapt voi nu prea aveti nevoie de jucatori din tara poate se muta realul la voi la iasi
apropo ma mir ca nu ti ai dat si un nume ex bea de aur sau bea minune:rosu:
probabil ca iti place genul asta
HAI JIUL!

Swisstec
27th February 2006, 22:56
Luatzi-o-ncet! ce treaba mai avetzi voi cu Iasu'? Jucam vineri la Bistritzaaaaa... A plecat Multzescu, nu mai e asa usor.:(

FatFrumos
28th February 2006, 05:46
Blatista are ceva asi in buzunarul lor nu cred ca da meciuri acasa. 1

r3my
28th February 2006, 16:03
asa e. dar n-o sa dea de buna voie... i le vom lua, marcandu-i multe goluri.

superchumbo
28th February 2006, 18:09
- X

Hipgnosis
1st March 2006, 16:29
din partea mea sa pice in B amandoua

fara blatisti in primul rand

si nici jiul nu e vreo echipa care sa aduca vreun plus pe prima scena fotbalistica.

IonitaCristian
3rd March 2006, 15:31
2-1, Frasinescu, Arbanas sau Nalati - Dragan sau Marinica

Swisstec
3rd March 2006, 17:16
Marinica??? Asta-i gluma sau ce? Crezi ca va juca??? Probabil te-ai uitat la echipafantastica si l-ai vazut p'asta la atacantzi...

metallic_rain
4th March 2006, 16:10
Stelistule, nu stiu daca ai fost la meciul "castigat" de voi la Petrosani, dar singurul lucru ce pot sa ti-l spun acum e ca Florentin Dumitru si Dinita nu au venit intamplator la Petrosani, asa cum nici Simota nu s-a suit intamplator in avoinul lui Jiji pt a vedea anul trecut Herta cu Steaua.... Nu de alta dar un campionat se mai castiga pe reciprocitati... asa cum s-a castigat anul trecut la Brasov daca iti mai amintesti.
Si cine a vazut caterinca de meci de la Petrosani dintre noi si voi iti va spune cum a jucat Jiul in repriza 1 fara ca steaua sa miste nimic in front iar repriza a 2-a voi ati fost practic invitati sa o bagati in poarta...

Swisstec
4th March 2006, 17:26
Lofrentin s-a despartzit ieri de Steaua, deci nu a venit de la ei, dar oricum, povestea cu acel meci e reala...:(

suporter-I-S
6th March 2006, 15:02
S-au adunat ofticosii care nu pot accepta ca un antrenor in Romania isi poate juca sansele corect intr-un meci, chiar daca pentru el acel meci nu are nici o miza decat in ceea ce priveste constiinta sa si palmaresul! Probabil ca voi nu il veti uita pe Sabau cate zile veti avea si ii veti dori, indiferent de echipa la care este "tot binele din lume". Eu speram ca vor disparea mentalitatile blatiste, dar m-am inselat! insa, ciudat acestea nu mai sunt in sanul gloriei, ci la jiul. Jiul nu va obtine la Bistrita nici un punct; si stiti de ce??? pentru ca nu mai puteti uda terenul in exces:rosu: :rosu: :rosu: !!!
Gloria - Jiul 2-0 (sper) :evil:

Felicitari totusi pentru punctul obtinut in Stefan cel Mare - singurul lucru bun facut de voi probabil in Divizia A!

metallic_rain
6th March 2006, 17:47
Mai suporterule, noi ca noi.. nu il vom uita pe Nelutzu Sabau ca asa a fost conjunctura, dar o sa iti dam si tie cateva motive sa nu il uiti pra curand pe acest "om de caracter" numit Sabau. Incercam sa dam un pic timpul inapoi si sa ajungem in timpurile incare juca fotbal si trebuie sa recunosc ca o facea foarte bine atat timp cat nu intervenea religia aia dubioasa pe care o are. Cand te ardea buza mai tare dupa un mijlocas meserias, el se dadea lovit, accidentat, si se ruga la Dumnezeul lui, iar pe tine ca suporter te lasa cu buza umflata si cu regretul ca mijlocul natioanalei ar fi aratat cool cu un Sabau la un turneu final de campionat mondial si european, nu? Nu ma convinge nimeni pe mine ca el era de fiecare data accidentat in respectivele perioada care coincideau din punctul dumnealui de veder cu megaconferintele tzinute de sectantii lui pe la papuasi, zulusi si altii care inca nu au prea multe in comun cu crestinismul. Si daca tot vorbim de blaturi, sa nu uitam ca Sabau a jucat la Dinamo..care facea combinatii pe banda rulanta, dar defapt hai sa nu iesim prea tare off topic si hai sa ne platim datoria aia grasa de aproape 200.000 de $ pt formarea lui Ilie Adrian!

rhadoo
6th March 2006, 19:35
S-au adunat ofticosii care nu pot accepta ca un antrenor in Romania isi poate juca sansele corect intr-un meci, chiar daca pentru el acel meci nu are nici o miza decat in ceea ce priveste constiinta sa si palmaresul! Probabil ca voi nu il veti uita pe Sabau cate zile veti avea si ii veti dori, indiferent de echipa la care este "tot binele din lume". Eu speram ca vor disparea mentalitatile blatiste, dar m-am inselat! insa, ciudat acestea nu mai sunt in sanul gloriei, ci la jiul. Jiul nu va obtine la Bistrita nici un punct; si stiti de ce??? pentru ca nu mai puteti uda terenul in exces:rosu: :rosu: :rosu: !!!
Gloria - Jiul 2-0 (sper) :evil:

Felicitari totusi pentru punctul obtinut in Stefan cel Mare - singurul lucru bun facut de voi probabil in Divizia A!
hallo!moldova!ce ati facut voi in divizia a sunteti voi buni dar pe forum pe teren sunteti doar de pluton,voi ati jucat cu straini doar la norcia cup,noi avem o cupa a romaniei si am fost finalisti o data tot in cupa +semifinale,pe cand voi ce ati facut ?umbra in divizia a
sunteti patetici si frustrati,tragei clopotele si la moldoveanca
oricum eu sper sa batem la bistrita si sa va inchidem gura
HAI JIUL PETROSANI!

Swisstec
7th March 2006, 23:55
Vai, vai! Un iesean suparat ca are terenul plin de zapada...:(
1. Pana la urma, pe noi, acum, ne cam doare-n shlap de acel meci(cel putzin pe mine), am ajuns in Div. A pana la urma!
2. Nu stiu cand a mai facut blat JIUL.(daca nu te referi la cel cu Steaua de anul trecut, dar ma gandesc sa zici de Div. B, daaaaaa, gsp-ul si ale ei surse v-au umplut capul cu diverse informatzii fabuloase!)
3. Treaba cu terenul este veche, oricum, puteau castiga meciurile si pe terenul normal. Si, ma gandesc eu, cu naiba sa ude terenul la Bistritza??? Ca nu-i al lor stadionu'!:mda:
4. Vad ca ai 23 de ani, eu sunt mai mic decat tine, dar daca tu crezi ca in istoria JIULUI cea mai mare performantza este egalul cu Dinamo...:mda: Eu unul sunt suparat ca am facut doar egal atunci, putea fi 3-0, 4-0!!!

Aaaaa, da, inca ceva! Nu e sigur ca se va juca meciul, Simota trebuie sa-i mai dea ~50.000 euroi lu' Chirila...:mda: Daca nu o face pana vineri, adio Bistritza!
Si inca ceva, Thierry Eckwalla a ramas la JIUL!!!:D

r3my
9th March 2006, 10:18
o sa-i dea lozu' lui Ionut.... n-are de ales si are de unde... e bine ca a fost oprit pana la urma in lot si Eckwalla... Sper sa nu fie primit de suporterii nostri cu apelative rasiste... ar fi urat din partea noastra si nici el nu s-ar simti bine, astfel ca nici randamentul lui nu ar fi optim.

r3my
9th March 2006, 19:58
io duminica voi fi la meci... /hello
si ma bucur tare-tare...
o sa fiu de fata la prima victorie a Jiului din retur.

Leviss
9th March 2006, 22:21
Mai fratilor as veni si eu la Bistrita duminica ,dar e ziua mea de nastere si tin o mica chindie .Oricum sper sa fie bucuria de doua ori mai mare dupa victoria Jiului ...

saphicus
10th March 2006, 12:05
Gloria ..a inceput sa joace fotbal cu Sabau la timona !! Nu ma astept la vre-o surpriza din partea Jiului !! In mod normal nu poate fi decat un pronostic de 1 solist !:ok: :ok:

Swisstec
10th March 2006, 17:15
Eckwalla nu va patzi nimic la Petrosani, sunt sigur! Au mai fost jucatori de culoare la JIUL, parca prin 2001 vreo 2...

Moxu
11th March 2006, 00:38
rareori isi bat copii parinti .... (simota vs padre jean)

george-dinamo
11th March 2006, 08:42
e meci de 1 solist. bistrita e peste jiul.

Swisstec
11th March 2006, 15:37
Mda, asa atzi spus si de FC Vaslui-JIUL, Porumbelu' e nasu' lu' Helin!

Swisstec
12th March 2006, 16:00
Of, of, mey, mey... Pacat... :( :( :( :headbang: :headbang: :headbang:

rhadoo
12th March 2006, 18:12
BRAVO JIUL!Pacat ca nu am reusit o victorie la bistrita,oricum un lucru bun e ca reusim in continuare sa nu pierdem in deplasare.sa speram ca etapa viitoare vom avea si prima victorie la petrosani
HAI JIUL PETROSANI!

Paul
12th March 2006, 19:06
BRAVO JIUL!Pacat ca nu am reusit o victorie la bistrita,oricum un lucru bun e ca reusim in continuare sa nu pierdem in deplasare.sa speram ca etapa viitoare vom avea si prima victorie la petrosani
HAI JIUL PETROSANI!

Ce ar fi de zis despre meci.
Meciul incepe cu o ocazie mare Gloria , a lui Negrean - singur cu portarul.
Apoi 1-2 ocazii Gloria , urmata de eliminarea corecta a lui Muresan.
Dupa aceea Jiul a dominat.

Despre Ionica Serea - penibil

A acordat aiurea 2-3 faulturi pentru Gloria de langa careu + un penalty neacordat Jiului.
Se zice ca Jean Padureanu l-a reabilitat , iar acum a fost trimis aici sa faca show.

Swisstec
12th March 2006, 22:55
Aurel Şunda: "Trebuia să câştigăm"

Antrenorul Aurel Şunda s-a arătat nemulţumit şi mâhnit de remiza obţinută de Jiul Petroşani în meciul din deplasare cu Gloria Bistriţa, afirmând că echipa sa ar fi trebuit să câştige, având în vedere că din minutul 33 a evoluat în superioritate numerică. "Parcă niciodată Bistriţa nu a fost aşa de hotărâtă să câştige. A practicat un joc agresiv şi ne-a intimidat până la un anumit moment dat. Cred însă că a doua repriză ne-a aparţinut. Am ratat câteva ocazii, inclusiv am avut o bară, ceea ce ne-a costat cele două puncte pe care, având un om în plus, trebuia să le câştigăm. Din păcate am jucat mai mult de trei sferturi din meci cu un om în plus şi nu am reuşit să înscriem", a afirmat Şunda. CORECT!!!
Serea... Nu se poate spune ca a tras cu o echipa sau cu alta... JIUL trebuia sa castige.
P.S.: Dezamagit de Dinitza

r3my
15th March 2006, 09:27
am fost si eu la meci... Bistritenii au jucat criminal... Jiul a fost superioara, poate si datorita omului in plus pe teren. Totusi, cred ca doar atat s-a vrut. Ratarile au fost prea idioate de ambele parti, doar Dulcea cred ca a gresit si dat bara. Daca dadea gol oare nu egalau bistritenii imediat?