PDA

View Full Version : Cum credeti ca va arata primul 11 al lui DINAMO in retur?



george-dinamo
13th January 2006, 12:17
E un thread care se face tot timpul si personal as vrea sa vad ce zic si altii. Eu as vedea cam urmatorul 11:
Gaev
Mihut-Moti-R. Stefan-Pulhac
Petre-Alexa-Margaritescu- Zicu
Danciulescu-Niculescu

Utilizator
13th January 2006, 13:01
Eu cred ca Gaev va pleca si ca Alexa nu va veni la noi. Nu inseamna ca nu-mi doresc sa fie amandoi in echipa, dar asta cred ca se va intampla. Sunt insa ceva sanse sa ramana Gaev.
In conditiile astea eu vad urmatorul 11:

Cr. Munteanu (Gaev)
Mihut-Moti-Daouda (Galamaz)-Pulhac
C. Munteanu (Petre)-Margaritescu-Grigorie-Zicu
Danciulescu-Niculescu

C. Munteanu va juca la mijloc in primul 11 din diverse motive, principalul pentru ca trebuie sa-si castige Giovani pariul.
Tinand cont ca Vigo a declarat ca vrea sa joace cu 5 mijlocasi e probabil ca va face o asezare 3-5-2 si atunci e posibil sa fie:

Cr. Munteanu (Gaev)
Mihut-Moti-Galamaz (Goian)
C. Munteanu (Petre)-Margaritescu-Grigorie-Zicu-Pulhac
Danciulescu-Niculescu

george-dinamo
13th January 2006, 14:10
cred ca va juca in continuare cu 4 fundasi. dar va juca cu un singur varf impins, probabil clau, si cu danciu si zicu retrasi, iar la mijloc cu marga (alexa) si petre si c. munteanu pe margini. e posibil sa plece gaev...si atunci cred ca va fi preferat guso...ca cineva tre sa-si scoata banii :D

bob
16th January 2006, 18:29
formula: 1-4-1-3-2. munteanu-daouda(galamaz), fundas(transfer), moti, pulhac-alexa- grigorie,zicu, munteanu-danciulescu,niculescu.

Utilizator
16th January 2006, 18:49
Vigo parca spunea ca el e adeptul 1-4-2-3-1.
Mi se pare stupida insirarea echipei in acest mod, sa nu mai spun ca suna extrem de defensiv.
Ce zice Bob imi place, dar l-ai omis deliberat pe Petre?

bob
16th January 2006, 19:17
eu am adaptat sistemul lui vigo ,1-4-2-3-1, la ceea ce a zis. anume ca sistemul se va face in functie de jucatorii disponibili. avand 5 atacanti in lot, cred ca va introduce 2. daca nu , danciulescu va juca mai retras.
parerea mea e ca petre va ramane pe banca. giovani s-a impacat cu el de fatzada. asteapta oferte, iar daca nu , astepta terminarea contractului.

george-dinamo
17th January 2006, 12:51
nu cred ca nu-l va baga pe petre. ca grigorie e clar sub el. poate doar putin ca tehnica dar in rest piticu e mult mai bun. cred totusi ca va juca si cu marga si cu alexa, ca sa dea siguranta apararii. si va juca cu petre si zicu/c. munteanu pe benzi si cu danciu si clau in fata.

vlad1607
20th January 2006, 08:06
Primul 11 Va Arata Campion Mai George Mai :D

sun
20th January 2006, 16:24
nush de ce , dar cred ca Esteban va juca ( cel putin la inceput ) cu 3 fundasi , 5 mijlocasi ( Zicu mai avansat ), si cuplul N&D

Ceva de genul :

Munteanu - Mihut , Moti , Pulhac - Petre , Catalin Munteanu , Zicu ( mai avansat ) , Margaritescu , Grigorie - Niculescu , Danciulescu

daca ( cand) vine alexa , Margaritescu sare din schema ...

george-dinamo
20th January 2006, 17:36
e o formula fff proasta. sunt sigur ca ti-ai dori sa arate asa, dar nu poti juca cu un singur fudas central de meserie. probabil va juca un 4-4-2 adaptat cu marga si grigorie in centru (daca nu vine alexa) si cu petre si zicu sau unul din munteni pe margini, si cu n&d in atac.

sun
20th January 2006, 17:59
george , atunci cine va fi fundas central alaturi de Moti ?

nu-mi spune Radu Stefan sau Daouda , ca nu crezi nici tu asta .

ps . a fost o parere subiectiva , daca tu crezi ca eu "vreau sa arate asa " te inseli .

Utilizator
20th January 2006, 18:16
poate fi Galamaz fundas central, fizicul il ajuta, a mai jucat asa ceva.

george-dinamo
21st January 2006, 11:02
acum ca a plecat daouda e clar ca galamaz va fi fundas central. problema e ca trebuie adus inca unul bun rezerva. ca se rupe doamne fereste unul, sau e suspendat...eu am incredere in radu stefan, imi place pustiul, dar sa nu pateasca ca si ilin, care a debutat cu steaua, a gafat si a ratat sansa.

vlad1607
21st January 2006, 20:28
personal am incredere in Radu Stefan
bine ca a plecat maimutica

iuli
27th January 2006, 13:54
paul nu ai nici un talent

echipa va arata asa cred eu:

cristi munteanu


mihut galamaz moti pulhac(r.stefan)


petre margaritescu alexa zicu(c. munteanu)


danciulescu niculescu

APercele79
27th January 2006, 18:26
Eu as vrea sa vad urmatoarea echipa la inceputul meciului:

Cr. Munteanu
Galamaz R. Stefan Moti Pulhac
Petre Alexa Margaritescu
Zicu
N&D

phlo
27th January 2006, 18:46
cr munteanu
mihut r.stefan moti pulhac
petre alexa zicu
grigorie danciu
niculescu
/hello

p.s. vad ca grigorie nu prea intra in calculele voastre, mie personal mi se pare un jucator talentat dar fara cap

APercele79
27th January 2006, 18:49
cr munteanu
mihut r.stefan moti pulhac
petre alexa zicu
grigorie danciu
niculescu
/hello

Joci Grigorie in locul lu' Margaritescu?? hmmmm.....

phlo
27th January 2006, 18:50
Joci Grigorie in locul lu' Margaritescu?? hmmmm.....

pt ca margaritescu e dmc iar grigorie joaca asa cum l-am pus si eu in spatele varfurilor

APercele79
27th January 2006, 18:53
pai in spatele varfurilor il vedeam pe Zicu (el fiind jucator ofensiv oricum)
nu ii trebuie mare adaptare lui Zicu (in tur a jucat mult chiar ca si varf)
nu stiu, eu pe grigorie il vad teapa, sper sa imi dovedeasca gresit in retur

remy
28th January 2006, 06:12
Fara Grigorie, care s-a prostit rau de tot anul asta. Noroc ca e omul lui Netoiu, ca altfel zbura.
Si eu presimt ca va fi anul lui Zicu. Fara el, atacul, ar fi mort.
Dinamo are cel mai bun atac si cel mai bun mijloc din tara !

Ayrton
22nd February 2006, 14:45
Cam asa vad eu echipa acum:
Gaev
un fundas dreapta, nu sunt inca convins nici de Balan nici de Mihut, l-as forta totusi pe ex-oradean
Barcauan
Moti
Pulhac
Margaritescu
Alexa
Petre
C.Munteanu sau V.Munteanu sau Zicu
Danciulescu
Niculescu

Mario Di Lazi
22nd February 2006, 15:04
Cr. Munteanu
Balan, Barcauan, Moti, Pulhac
Petre, Zicu, Alexa, Vl. Munteanu
Danciulescu, Cl. Niculescu
________
Este important si de schema pe care o va folosi Giovani si Esteban.

Ayrton
22nd February 2006, 16:39
Pai din ce au jucat pana acum, schema lui Esteban e ceva de genul Barcelonei:
4 in aparare
2 mijlocasi defensivi (Alexa si Margaritescu precum Marquez si Edmilson/vBommel)
3 mijlocasi ofensivi (Petre ca Giully/Messi, Zicu/V.Munteanu precum Ronaldinho si Danciulescu precum Deco)
1 varf impins (Niculescu/Bratu - Eto'o)
Ramane sa vedem si cu ce rezultate si daca oamenii nostri sunt capabili sa joace in acest sistem si sa castige campionatul asa cum mai mult ca sigur il va lua si Barca in Spania.

remy
23rd February 2006, 01:50
Cr. Munteanu - Mihuţ, Barcauan, Moti, Pulhac - Alexa, Mărgăritescu (Vl. Munteanu) - Fl. Petre, Dănciulescu, Zicu (Ropotan) - Cl. Niculescu (Bratu)

Bine ca au plecat Galamaz si Grigorie, care a fost jalnic in ultimele meciuri din tur !
DACA ERA SI TAMAS, ERA O SUPER-ECHIPA, CHIAR DACA PT. DOAR 6 LUNI !
E NEVOIE DE CHAMPIONS LEAGUE, DE CARE STEAUA A FOST IMPOTENTA SA AJUNGA, ASA CA SA MAI IA O PAUZA DE 4 ANI PT. CAMPIONAT.