PDA

View Full Version : Predictions Divisional Playoffs



codrutc
12th January 2006, 18:50
Hai sa incep eu desi sunt putin cam lenes si nu stiu daca voi scrie prea mult

Washington @ Seattle

Pe asta l-am pus primul pentru ca nu prea am dubii cine va castiga, adica Seahawks. Redskins sunt prea vlaguiti pentru a face fata unei excursii in Washington si ofensivei celor de la Seahawks.
As vrea sa zic ceva, am vazut ca toata lumea s-a luat de Redskins pentru numarul mic de yards in fata la Bucs. Eu nu cred ca e asa de important, pentru ca si defensiva Tampa Bay a jucat exceptional. Nu stiu de ce se grabesc unii sa judece o echipa dupa un singur meci.

Pittsburgh @ Indianapolis

Si aici am destule putine dubii adica Colts fara probleme.
Iarasi ziaristii nu au despre ce sa vorbeasca si spun ca Colts sunt "ruginiti" ca nu au mai jucat un meci pe bune de 5 saptamani, etc. Povesti de adormit copii. Chestia este ca nu au pe nimeni accidentat, sunt odihniti si gata sa-i copleseasca pe Steelers. Problema la Steelers este ca running game-ul nu
le merge asa bine cum multa lume crede, cel putin la inceputul meciului.
Cand isi vor da drumul va fi foarte tarziu, pentru ca Colts vor fi sarit deja pe ei si pe tabela.

Carolina @ Chicago

Aici e problematic. Merg insa pe Panthers. Ambele echipe au defensive bune , nu numai Chicago, in primul meci a fost 13- 3 pentru Bears, deci nici o echipa nu a putut inscrie mult. Diferenta a fost in cele 8!! sacks ale Bears si in faptul ca Panthers nu au putut sa inscrie din "red zone".
Bears au avantaj ca joaca acasa, dar nu-mi vine sa cred ca-l vor mai putea pune jos pe Delhomme asa de usor cum au facut-o data trecuta. "X factor", cum se zice, consta insa in ce am zis dupa meciurile de wild card si anume ca
Rex Grossman este debutant in playoffs. Cum a fost accidentat, este practic un rookie din punctul meu de vedere, asa ca nu-l vad bine. Parca vad cum va arunca niste interceptii de care Panthers vor profita.

New England @ Denver.

Nu prea stiu ce sa cred, asta pentru ca Patriots sunt Patriots, e greu sa pariezi impotriva lor. Mi-a placut cum i-au inghetat pe Jaguars in meciul trecut, dar pe de alta parte si aia au jucat lamentabil.
La inceputul saptamanii vroiam sa merg cu Patriots, dar cum tot stau si ma gandesc, mi se pare destul de greu sa-i vad invingatori.
Nu pot uita ca Denver joaca acasa, la altitudine, iar Patriots nu au avut prea mult succes in meciurile cu Broncos. La asta se adauga "bye week", un bun running game" al Broncos. Daca se intampla sa bata Patriots nu as fi surprins, dar bunul meu simt nu ma lasa sa aleg decat un invingator, Broncos.

maldini
12th January 2006, 21:56
corect ...mai putin ultimul...eu zic PATS :drak:

Mihai13
13th January 2006, 06:21
Din cele 4 meciuri din week-end, 3 sint extrem de greu de prezis, iar al patrulea e foarte usor. In cele 3 meciuri de "1X2", eu o sa merg pe "gut feeling-ul" meu. Deci...

Washington-Seattle: Pieile rosii au aparare de beton, Seattle are MVP-ul ligii la RB. Insa in afara de acest Shaun, pe cine mai avem? Hasselbeck nu prea are experienta in play-offs, apararea nici atit. Singurul care "stie sa cistige" e Jurevicius, al 3-lea receiver... Nu-mi place psihicul soimilor, au mereu mania de-a gafa cind ti-e lumea mai draga. Deci, Washington.

New England-Denver: Or fi ei broncosii tari, si Jake "the Snake" (sau "the Fake", depinde de suporteri) o fi jucind el fotbalul carierei sale, insa Patriotii sint campionii, Brady e Brady si Belichick e Belichick. Pe hirtie Denver sint mai tari, insa eu o sa invoc acel "X-factor" pomenit mai sus si merg pe New England.

Pittsburgh-Indianapolis: Ce e de vazut? Coltii o sa le scoata fotbalul din cap otelarilor, nici mai mult nici mai putin, o sa-i bata in toate aspectele jocului. Ma astept sa se termine gen 35-7. Daca prin absurd bate Pittsburgh, ma duc sa-mi iau un bilet de loterie... Deci, Indianapolis.

Carolina-Chicago: Carolina sint pe cai mari, si stiu ca Rex Grossman nu "stie", insa apararea ursilor va cistiga acest meci pentru ei. Ursii sint un fel de Ravens din 2000, si atacul panterelor pur si simplu nu are ce sa le faca, chiar si cu Steve Smith pe teren. Deci, Chicago.

Se pare ca ne indreptam spre un Super Bowl Colts-Ursi.

Seahawk
13th January 2006, 12:01
Mihai, you seriously hate the hawks :)) Si un mic edit dupa meci: Sper si cred :D ca te-ai edificat si tu intr-un bun sfarsit ca Seahawks CHIAR numai "gafeaza cand ti-e lumea mai draga" :D

Washington @ Seattle. Nici o echipa in the whole wide world nu poate sa castige acasa la Seahawks. PERIOD
New England @ Denver. Denver, scurt si la obiect

Pittsburgh @ Indianapolis - Indy, dar o sa fie mai greu decat credeti...

Carolina @ Chicago - Chicago

titans_rulez
13th January 2006, 22:26
Washington @ Seattle. ...aproape imposibil de crezut ca pieile rosii vor reusi sa faca ceva aici.chimia nascuta aproape peste noapte intre santana moss si brunnel se termina aici.vi se pare putin?...unde este ny jets?unde este philly?unde sunt vikingii?...nu e putin deloc prieteni.....insa exact cum vorbeam cu pescarusul soim mai deunazi...o sa fie un meci in care shaun nu cred sa straluceasca prea tare....o sa vedeti pase multe.... [Da' mai bine de atat nu puteam sa prezicem titane... nu crezi ? :)))) --- Seahawk edit]
New England @ Denver. ....go broncooooooooos.prima infrangere a lui brady....

Pittsburgh @ Indianapolis - daca otelarii castiga meciul asta sunt noii campioni.dar asta va fi imposibil...colts fara comentarii

Carolina @ Chicago - mi-ar place sa castige ursii pentru ca e nevoie de o surpriza...hai grossman...arata-le ca poti...

Seahawk
16th January 2006, 11:35
Mihai ai ghicit 0/4
Titans : 2/4
Codrut : 3/4
Eu : 2/4

Thread Closed.