PDA

View Full Version : Echipa ideala



Kainsashiki
4th February 2007, 00:37
Care credeti ca ar trebui sa fie primul 11 ?

Eu zic ca ar merge un 4-3-3 cu urmatorii jucatori:


-------------Cernea----------------
Stancu -- Goian -- Ghionea -- P.Marin
-----------------------------------
-----------------------------------
-------Radoi-------Paraschiv-------
-----------------------------------
------------Bostina----------------
----Badea---------Cristocea-------
-----------Thereau----------------


voi ce ziceti ?

YoYoyOi
4th February 2007, 00:39
poate 4-3-3 ca doar nu vrei sa jucam cu 12 in teren:happy

eu l-as vedea pe Croitoru in locul lui Bostina:P

Ioca10
4th February 2007, 00:45
cernea
marin goian ghionea nesu
cristocea radoi croitoru
banel badea
thereau

Snake_21
4th February 2007, 00:46
Da si eu sunt de aceeasi parere desi si Bostina a inceput sa si revina parca :D

Kainsashiki
4th February 2007, 00:47
am corectat yoyo :D

nush...sunt curios cum ar juca asa...

e bine ca e concurenta pe toate posturile

la portari revine andrey in 2-3 sapt
la fundasi dreapta ii avem pe stancu, saban, petre marin si nicolita
fundasi centrali: goian,ghionea,baciu si radoi
fundasi stanga: petre marin, nicolita, nesu cand revine si coman(:()
mijlocasi la inchidere: radoi, paraschiv, ov petre si lovin
mijlocas ofensiv - pot juca bostina, cristocea, croitoru, si dica, atunci cand revine.
extrema dreapta - badea, nicolita, croitoru, oprita cand revine, dar si dica
extrema stanga - cristocea, bostina, dica
varf impins - thereau, iacob, dar se poate si improviza cu badea\dica.

Liviu
4th February 2007, 00:48
Primul 11 , fara accidentatul Dica :

------------- Cernea ----------------

P.Marin -- Goian -- Ghionea -- Nesu

----------Radoi --- Paraschiv---------

Nicolita ------ Bostina ------ Cristocea

------------- Thereau ---------------

Kainsashiki
4th February 2007, 00:49
Liviu, vezi ca si Nesu e accidentat :(

Gontel
4th February 2007, 00:50
4-3-1-2: Cernea - Stancu, Goian, Ghionea, Marin - Radoi, Paraschiv, Cristocea - Croitoru - Badea, Thereau.

YoYoyOi
4th February 2007, 00:50
nu-mi place Liviu, baga-l si pe Badea acolo pe undeva:D

Ioca10
4th February 2007, 00:51
Asta vroiam si eu sa zic:D

Kainsashiki
4th February 2007, 00:53
hmmm...pe croitoru de ce l-ati pus titular? mai are de muncit, la steaua nu se vine din primul meci titular...mai intai sa dovedeasca la antrenamente si in meciuri.

YoYoyOi
4th February 2007, 00:53
Asa...cam in locul lui Bostina :evil:

dede
4th February 2007, 00:58
pfoai, cam greu de facut o echipa fara Dica :(

din partea mea, Oli poate sa faca orice echipa, numai fara Ov.Petre si coman :mda:

Snake_21
4th February 2007, 01:04
Da si mie teama sa nu simtit si mai tare lipsa lui Dic in urmatoarele meciuri :(

YoYoyOi
4th February 2007, 01:06
Lipsa lui o sa se simta oricum, cu orice asezare am juca.

Jerry20cm
4th February 2007, 14:05
......................Cernea......................
Saban......Ghionea.....Goian........Marin..
...............Radoi........Ov.Petre............
Nicolita..........Croitoru..........Cristocea..
....................Thereau.......................

YoYoyOi
4th February 2007, 14:06
Mai voi aveti ceva cu Badea:mda:

Ioca10
4th February 2007, 14:10
Asa fa urat :D
Baditza titular:yeah:

YoYoyOi
4th February 2007, 14:15
pai fac :P

Brian
4th February 2007, 18:00
--------Cernea---------
Saban--Goian--Ghionea--P.Marin
----------Radoi------------
Bostina---Croitoru---Cristocea
------Thereau------------
-------------Nicolitza--------

Putem sa jucam cum vrem noi in formula asta(cred eu), ofensiv...sau defensiv si pe contraatac(putem profita de viteza si tehnica lui Thereau si Nicolitza)....stiu...este o formula nebuneasca...mie imi place..:D
P.S.: Vali Badea va fi arma secreta:ok:

YoYoyOi
4th February 2007, 18:02
atat de secreta ca n-ai trecut-o in echipa de start...o tii pe banca sa intre in ultimele 15 minute si sa rezove meciul? :D

Brian
4th February 2007, 18:05
NU imi place sa fac schimbari atat de importante in ultimele 15 minute:P....prin minutul 60....poate chiar 55:ok:....in ultimele 15 minute se fac schimbari de nevoie sau la trecerea timpului, nu crezi?:D

YoYoyOi
4th February 2007, 18:34
pai ziceam si eu asa referindu-ma la Badea, ca il bagi pe final ca e surpriza:D

Ioca10
4th February 2007, 19:43
Eu as recomanda o alta arma secreta Banel:D
Si Baditza titular;)

YoYoyOi
9th February 2007, 08:05
Nicolita, în revenire

SPERANTA Cu o saptamâna înaintea jocului cu Sevilla de la Bucuresti, mijlocasul Stelei a aratat o buna dispozitie de joc.

Fotbalistul Stelei cu cele mai multe minute jucate pentru ros-albastri în meciurile amicale din aceasta iarna, Banel Nicolita (foto în galben) a demonstrat si la echipa nationala ca a trecut peste forma slaba din toamna.

Autorul centrarii din care nationala a deschis scorul cu reprezentativa Moldovei, Nicolita a fost laudat de managerul general al Stelei, Mihai Stoica. “Ma bucur ca nationala a spart gheata dintr-o centrare excelenta a lui Banel”, a declarat bucuros MM dupa meciul de miercuri seara. Se pare ca noul sistem de joc adoptat de Olaroiu îi prieste mijlocasului stelist, care a jucat multa vreme atacant la juniori. Fiind folosit mai avansat pe partea dreapta, Banel poate sa apara mai des la finalizare si sa-si exploateze mai bine calitatile fizice remarcabile. Stelistii asteapta ca Nicolita sa revina la forma care l-a consacrat, de referinta fiind un meci disputat tocmai la Sevilla, cel cu Betis, în care Banel a înscris doua goluri.

Bravo Banel, astept 2 goluri de la tine si cu Sevilla:D

Snake_21
9th February 2007, 09:10
Adica vrei sa spui doua in meciul de pe Ghencea si doua la ei acasa :D
P.S: nu ma refer la autogoluri ca sa nu speculeze cineva :P

YoYoyOi
9th February 2007, 11:37
mai sa dea el doar 2 si mie-mi convine, ca oricum tre sa bage si Iacob ca a somat destul in ultimele luni. Si Badea tre sa bage un gol ca de aia ia salar.:D

Ioca10
9th February 2007, 11:47
Baditza baga cu sigurantza :D

YoYoyOi
9th February 2007, 11:49
pai numa' sa nu bage:mda:

Ioca10
9th February 2007, 11:50
Nici nu imi fac griji,super jucator:D

sun
9th February 2007, 12:30
Badea si Thereau va fi atacul, cu Croitoru in spatele lor.

S-ar putea ca sistemul sa impuna folosirea unui singur inchizator. O sa fie mai mare pericol pentru apararea noastra, dar si pentru a lor.

Jerry20cm
9th February 2007, 12:35
nu se va juca doar cu un inchizator.
n-ai cum sa-i ti pe banca pe Ov.Petre,Radoi sau Paraschiv, hai, unul merge sa-l ti, dar doi e deja prea mult...

Ulysses
9th February 2007, 16:32
cernea

stancu goian ghionea marin
banel ov petre (para) radoi bostina(cristocea)
badea(iacob) thereau

YoYoyOi
15th February 2007, 08:11
Cine intră?

Olăroiu a spus ieri că a decis 9 titulari, alegerea ultimilor doi urmînd să o facă în cursul zilei de astăzi

Cu doar o zi înaintea startului primei partide oficiale din 2007, Cosmin Olăroiu a ținut să anunțe că a creionat primul "11". "M-am hotărîn mare parte asupra echipei pe care o voi trimite pe teren din primul minut. Mai este un antrenament, ultimul, apoi voi trage concluziile", a spus Olăroiu. Tehnicianul campioanei a dezvăluit apoi ce dileme mai are de rezolvat din cele 11 posturi. "Două enigme mai am, două semne de întrebare. Trebuie să mă gîndesc bine înainte de a face alegerea finală", a spus Oli, care a refuzat să spună în ce zone ale terenului nu are un titular bătut în cuie.

1. Paraschiv are prima șansă la mijloc
Practic, cei 9 steliști deja titulari în viziunea lui Oli sînt portarul Cernea, toată linia de apărare, Stancu, Goian, Ghionea, Petre Marin, doi mijlocași, Rădoi și Ovidiu Petre, și doi dintre cei 3 atacanți: Nicoliță și Thereau. Primul semn de întrebare stă în dreptul mijlocașului stînga. Prima variantă e Paraschiv, cel mai experimentat jucător din lotul campioanei, cu 44 de meciuri disputate pentru Steaua în Europa. Tot în această zonă ar mai putea intra în discuție Cristocea și chiar și Boștină, însă e de așteptat ca Oli să aleagă siguranța și hărnicia din jocului lui Para.
2. Bătălie grea Boștină-Badea
Cel de-al doilea semn de întrebare e atacantul din banda stîngă. Chiar dacă și aici are 4 soluții la îndemînă, Boștină, Vali Badea, Cristocea și Gigel Coman, șansele cele mai mari le au primii doi, ambii cu evoluții foarte bune în amicale. Vali Badea are de partea sa viteza, faptul că este un marcator pursînge și că în ultimul test a jucat senzațional. Boștină, în schimb, punctează la tehnicitate și la faptul că, spre deosebire de Badea, are știința jocului pe banda terenului, dar este și un fotbalist de picior stîng.

http://gsp.ro/images/content/articles/2007/2/71900/casetasteaua-1696470336e10538fac67_660_415_.gif

Ulysses
18th February 2007, 08:01
cernea

stancu goian ghionea marin
banel ov petre (para) radoi bostina(cristocea)
badea(iacob) thereau

a facut exact cum am prezis mai putin schimbarea a 3-a a lui badea cu thereau... pacat ca am jucat prost:headbang:

YoYoyOi
22nd February 2007, 08:08
Formula probabila pentru returul cu Sevilla
http://gsp.ro/images/content/articles/2007/2/72811/1-170244678519729e143bd_660_233_.jpg

Cum era de prevazut Radoi intra in locul lui Ghionea. Din pacate 0 Petre va fi titular la mijloc:( si se merge tot pe mana lui Stancu in defensiva pe dreapta.

MIREL6RADOI
22nd February 2007, 09:42
Deci, eu m-am saturat de Stancu asta. De ce nu-l baga Oli pe Saban ? :headbang: In vara ne trebuie un fundas dreapta neaparat

YoYoyOi
22nd February 2007, 11:46
Mie imi place mai mult Saban decat Stancu.

Gontel
24th February 2007, 16:20
nu inteleg de ce oli nu-i acorda mai multa incredere lui saban asa cum a facut cu carlos.

YoYoyOi
24th February 2007, 16:25
Adevarul este ca inca nu l-am vazut jucand cateva meciuri la rand ca sa ne lamurim. De Stancu ne-am lamurit pana acum si cred ca ar fi cazul sa ne luam adio la vara.

Sevilla86
24th February 2007, 16:46
Cred ca ar trebui sa-l vindem cat mai repede, sa nu asteptam pana la vara. Si-a spart capu deja de doua ori intr-o luna, in ritmul asta ajunge la Bologna si de acolo nu-l mai ia nimeni :D
Saban o sa mai primeasca sanse si tot ce trebuie sa faca e sa joace bine si sa nu faca greseli. In mare parte depinde numai de el.

Liviu
24th February 2007, 19:56
Stancu nu stie sa stea in teren . A gresit la primul gol de la Bucuresti si a gresit si acolo . Saban desi e mai experimentat nu exceleaza si cred ca e cam de aceeasi valoare . Solutia ideala e ca dupa ce Nesu va fi apt 100% , sa fie titular pe stanga iar P.Marin pe dreapta .

YoYoyOi
24th February 2007, 20:07
Da...dar uite ca acum P Marin e accidentat si Nesu nu e refacut complet:(

dan
24th February 2007, 21:00
petre marin e aproape de pensionare:(
poate il aducem pe dani alves:evil:

YoYoyOi
24th February 2007, 21:28
sau poate nu :evil:

dede
24th February 2007, 22:18
ce bun ar fi fost Ogararu acum :(

ma bucur ca vindem jucatorii buni si nu aducem pe nimeni valoros in locul lor :mda:

YoYoyOi
24th February 2007, 22:24
mda:mda: si eu ma bucur de nu mai pot de bucurie :angry:

Liviu
24th February 2007, 23:09
petre marin e aproape de pensionare:(
Daca va fi ferit de accidentari , va putea sa faca fata macar inca 2-3 ani . Petre Marin mai are multa paine de mancat la Steaua . Le da clasa concurentilor pe post , in plus poate juca pe ambele parti . La varsta lui este senzational .

MIREL6RADOI
24th February 2007, 23:13
Marin mai poate duce doi ani maxim . Trebuie sa ne asiguram din timp si sa-i cautam un inlocuitor inca de pe acum . Din campionatul intern singurul capabil sa se ridice la valoarea lui Marin , este Emeghara . Asta ar fi un jucator de Steaua.

YoYoyOi
24th February 2007, 23:16
Daca nici in vara nu se va face o campanie reala de transferuri, sa ma pot declara eu multumita, atunci am sa ma enervez rau de tot :mda:

YoYoyOi
3rd March 2007, 12:04
Elton, atacant stânga?

Brazilianul va concura pentru acest post cu Vali Badea si Cristocea.

Din cauza staturii sale si a jocului Stelei conceput de Oli, este greu de crezut ca Elton va evolua mijlocas central în sistemul 4-3-3 sau va juca rolul lui Dica în sistemul 4-4-1-1.

Jucator de picior stâng, cu o tehnica ce-i permite sa elimine usor un adversar, dar fara potential defensiv, Elton poate fi folosit doar ca atacant stânga. In centru, unde se dau cele mai grele lupte în timpul unui joc, brazilianul nu poate evolua din cauza staturii, în timp ce pe dreapta Banel Nicolita este de neclintit. Pe acest post el se va lupta cu Vali Badea si Cristocea, în timp ce Gabi Bostina, într-o remarcabila revenire de forma, pare ca si-a câstigat locul de titular în linia de mijloc alaturi de Ovidiu Petre si Paraschiv. Cu Elton în banda stânga, jocul de atac al Stelei s-ar putea echilibra, deoarece în acest moment actiunile ofensive ale elevilor lui Cosmin Olaroiu se poarta preponderent în dreapta, la Nicolita. Din acea pozitie, brazilianul poate initia mai usor actiuni de unu contra unu sau poate intra în centru si sa devina un mijlocas ofensiv, miscare ce a fost încercata de Olaroiu la meciul retur cu Sevilla prin distribuirea lui Cristocea în acest rol. Cu Elton pe teren, Steaua va câstiga un om de creatie, dar va pierde unul pe faza de aparare, deoarece este greu de crezut ca micutul mijlocas poate recupera multe baloane.

Steaua asteapta mult de la noua achizitie, de aceea ramâne de vazut cum se va acomoda Elton, care nu a jucat niciodata mai mult de câteva partide consecutiv, statura sa împiedicându-l sa se impuna ca titular si sa confirme talentul pe care-l are.

Elton are tendinita la un picior

Fotbalistul brazilian pe care vrea sa-l achizitioneze formatia din Ghencea are tendinita la un picior si nu a mai evoluat de trei meciuri pentru formatia la care este legitimat în prezent, Corinthians. Si portarul stelist Andrey, conational cu Elton, a avut ruptura de ligamente si a lipsit o perioada îndelungata din jocul fostei sale echipe din Tara Cafelei, Figuerense. Elton este un fotbalist foarte apreciat în Brazilia pentru tehnicitatea si rapiditatea sa, dar si foarte controversat pentru înaltimea de doar 1,56 m.
Prosport

Nu inteleg de ce nu poate fi folosit in locul lui 0 Petre :groggy:

La echipele unde a jucat a fost mijlocas ofensiv si nu cred ca toti adversarii pe care i-a intalnit in toata cariera lui erau sub 1,60.
E cea mai mare tampenie sa fie pus la concurenta cu Badea si Cristocea.

Liviu
3rd March 2007, 12:08
Nu inteleg de ce nu poate fi folosit in locul lui 0 Petre :groggy:

Olaroiu nu va renunta sa foloseasca doi mijlocasi defensivi , in niciun caz la Petre . Elton , din ce am vazut , poate juca si ca mijlocas stanga (Bostina,Cristocea) si ca atacant stanga (Badea) si ca varf retras (Dica) .

YoYoyOi
3rd March 2007, 12:11
care doi mijlocasi defensivi, manca-ti-as sufletelul, ca 0 Petre e doar la numar acolo. Nici faza defensiva nu face nici ofensiva, doar umple foaia de joc, sa nu fim in inferioritate numerica :angry:

Liviu
3rd March 2007, 12:14
0 Petre e doar la numar acolo. Nici faza defensiva nu face nici ofensiva, doar umple foaia de joc, sa nu fim in inferioritate numerica :angry:
Joi a dat gol , deci face faza ofensiva . ;) Iar in aparare se vede ca exista - doar a facut penalty .

dan
3rd March 2007, 12:15
bine ca face croitoru tusa si joaca ov.petre:(

YoYoyOi
3rd March 2007, 12:17
Joi a dat gol , deci face faza ofensiva . ;) Iar in aparare se vede ca exista - doar a facut penalty .

:ras-plans: gata m-ai convins....si tu si el :happy


de acum sunt fan declarat Ovidiu Petre :ras-plans:

Liviu
3rd March 2007, 12:18
Baiat bun Petre , pacat ca are picioare de lemn...:D

YoYoyOi
3rd March 2007, 12:25
si cap deloc :ras-plans:

Brian
3rd March 2007, 13:36
Nu-mi vine sa cred k punetzi chestii care apar in Prosport....mai bine datzi articole din Academia Catzaventcu....macar aia se pricep mai bine la fotbal...:happy:happy

dede
3rd March 2007, 13:48
Nu inteleg de ce nu poate fi folosit in locul lui 0 Petre :groggy:
doamne, yoyo...auzi, sa nu joace o petre :shocked: pfoai, numai sa auda Oli la ce te gandesti :headbang:

apropo, cand vine brazilianul? :D

Lordul
3rd March 2007, 13:50
,,Tabachera " se pare ca este cel mai scund jucator profesionist si ar putea intra in Guiness Wortld Records
Confdorm Wikipedia cel mai scund fotbalist ar fi olandezul Vincken 1,55 dar informatia nu se verifica

YoYoyOi
3rd March 2007, 13:51
Sallam, punem articole de peste tot, sa ne enervam sau sa ne distram, in concluzie sa avem ce povesti :groggy:

Dede, scuze ca am zis aia...tocmai eu care am zis ca-s fan declarat O Petre:D uiteca am scris "O" nu "0" :P

YoYoyOi
16th March 2007, 08:17
Cu totii la atac!

SCHIMBARE Presat de ultimatumul conducerii, antrenorul Stelei pregateste o formula ultraofensiva, din care nu vor lipsi Marius Croitoru si brazilianul Elton.

Meciul cu FC Arges este prima “finala” din cele trei pe care Cosmin Olaroiu le are la dispozitie pentru a-si salva postul.

MODIFICARI Tehnicianul stelist trebuie sa demonstreze ca formatia sa poate juca si un fotbal ofensiv, mai consistent decât a facut-o pâna acum. Suporterii si patronul echipei asteapta sa vada ocazii si goluri din actiune, nu numai o dominare sterila concretizata în oportunitati doar la fazele fixe. Pentru a realiza acest deziderat, Oli pregateste unele schimbari în primul unsprezece, menite sa aduca acel salt calitativ asteptat de toata lumea.

COORDONATORUL Piesa de rezistenta pare a fi brazilianul Elton, caruia i se va da libertate totala la mijlocul terenului si care va fi omul-orchestra al gruparii. Intr-un sistem 4-3-1-2, micutul mijlocas va juca în spatele vârfurilor si va încerca sa coordoneze toate actiunile de atac, lucru pe care a demonstrat ca îl poate face, chiar daca împotriva echipei a doua a clubului.

TACTICA Urmatoarea mutare ar fi trecerea lui Nicolita pe pozitia de fundas dreapta, post mai apropiat de calitatile lui fotbalistice, si promovarea în primul unsprezece a lui Marius Croitoru, ca mijlocas dreapta. Fotbalistul transferat în aceasta iarna de la Vaslui va avea astfel ocazia sa-si arate calitatile pentru care a fost adus. Inchizator va ramâne doar Paraschiv, în timp ce pe stânga îsi vor disputa locul Bostina si Cristocea. Olaroiu îsi va juca astfel ultima carte, trimitând pe teren tot arsenalul ofensiv de care dispune la ora actuala.
Prosport

Astfel formula ar fi: Andrey - Nicolita, Ghionea, Goian, Radoi - Croitoru, Paraschiv, Cristocea - Elton - Thereau, Badea :D

bluesky
16th March 2007, 11:14
si coman unde este????:evil: este accidentat:D

YoYoyOi
16th March 2007, 12:17
cine-i Coman? :thinkso:

Snake_21
16th March 2007, 12:19
:lol: deja l ai uitat? e omu care i a adus un punct echipei Farul :P

YoYoyOi
16th March 2007, 12:20
nu stiu, nu cunosc :P

Snake_21
16th March 2007, 12:21
K daca zici u :D :P

dede
16th March 2007, 13:34
fara coman... fara ov petre :yes: ar fi prea frumos sa fie adevarat :groggy:

Snake_21
16th March 2007, 18:27
Deja incepem sa visam frumos, nu? :lol:

YoYoyOi
16th March 2007, 18:31
mai lasati asa cum am zis eu... ce tot comentati? :mda: ei dracia naibii:mda:

dac-am zis, am zis :happy

Snake_21
16th March 2007, 18:33
Pai ok asa sa fie :P app daca reusesti sa faci rost de un post de antrenor la Steaua mai iei si pe mine ca secund? :P

YoYoyOi
16th March 2007, 18:35
ma mai gandesc :rolleyes:

Snake_21
16th March 2007, 18:36
Bine, atunci ma multumesc cu un tricou a lu Dica si daca se poate sa aiba autograful lui :P

YoYoyOi
16th March 2007, 18:38
ce te face sa crezi ca daca voi fi antrenor la Steaua Dica va fi la echipa? :o:

Snake_21
16th March 2007, 18:40
Hmm de ce nu? :P poate esti o tanara speranta si incepi sa antrenezi de acuma in locul lui Oli :D :D

YoYoyOi
16th March 2007, 18:42
il lasam pe Sallam ca cica are sanse mai multe :rolleyes: plus a zis ca ma ia secund la echipa :D

Snake_21
16th March 2007, 18:43
:cry: pai si eu ? :cry:

dede
16th March 2007, 18:58
Yoyo, tu sa mergi ca psiholog, ca oricum au nevoie de asa ceva :P

snake, tu ramai un suporter ca toti ceilalti :rolleyes: ce poate fi mai frumos decat sa fii suporterul Stelei? :D

Liviu
16th March 2007, 19:13
Astfel formula ar fi: Andrey - Nicolita, Ghionea, Goian, Radoi - Croitoru, Paraschiv, Cristocea - Elton - Thereau, Badea :D
Mai repede formula ideala de echipa ar fi :
Andrey (Cernea) - P.Marin , Ghionea , Radoi , Nesu (100% apt) - Nicolita , Paraschiv , Bostina - Elton - Badea , Iacob (Thereau)

Gontel
16th March 2007, 19:22
Maine eu as incepe asa: Andrey - Stancu sau Saban (acelasi drac), Radoi, Ghionea, Nesu sau Coman (pana revine Marin tot acelasi drac sunt si ei) - Croitoru, Paraschiv, Crsitocea, Bostina (Elton in repriza a doua) - Badea, Thereau.

YoYoyOi
16th March 2007, 22:19
ce lapte batut sa caute Nesu sau Coman in teren? :shocked:

mai tu cu cine tii? :mda: :P

bluesky
16th March 2007, 22:29
nesu iacob nu trebuie sa fie titulari maine au fost accidentati si nu prea au avut evolutii bune.poate sa fie introdusi in repriza a doua prin min 70

YoYoyOi
16th March 2007, 22:31
mda... in minutul 70 de dupa conferinta de presa :mda:

Ioca10
16th March 2007, 22:41
Echipa mai copii
Andrey,radoi,goian,ghionea,bostina
cristocea,paraschiv,elton,croitoru.
badea,ochirosii

bluesky
16th March 2007, 22:46
cam asa insa oli nu il va baga din primul min pe ochirosii sau croitoru.nu prea cred are tactica lui

YoYoyOi
16th March 2007, 22:50
Echipa mai copii
Andrey,radoi,goian,ghionea,bostina
cristocea,paraschiv,elton,croitoru.
badea,ochirosii

Bostina nu are ce sa caute in defensiva, daca mai freaca mingea si reuseste sa o trimita in fata e una, dar sa recupereze, sa faca marcaj asu sa respinga sunt lucruri cre il depasesc total.
Pe Ochirosii l-as baga dar doar prin minutul 70 in locul lui Iacob:D

in rest :ok:

dede
16th March 2007, 22:54
fara coman :yeah: fara ov petre :yeah:

Ioca10
16th March 2007, 23:24
Pai atunci il treci pe banel fundas dreapta si pe unul din fundasii centrali fundasi stanga;)(asta pana revine petre marin)

Snake_21
17th March 2007, 09:34
@dede: da e frumos sa fii suporterul Stelei :P
Singura schimbare ca as vrea eu sa aiba loc ar fi sa intre Dica dar nu se poate :(

YoYoyOi
17th March 2007, 10:06
6 jucători cu profil ofensiv va avea Steaua în echipa de start la meciul cu FC Argeș: Nicoliță, Croitoru, Boștină, Elton, Iacob și Vali Badea
GSP

pe ei, pe mama lor /hello

Snake_21
17th March 2007, 10:07
Sa rupem :D si sa continuam sa rupem de acuma inainte :D

Liviu
17th March 2007, 15:01
Pai atunci il treci pe banel fundas dreapta si pe unul din fundasii centrali fundasi stanga;)(asta pana revine petre marin)
Nu prea poate juca Banel fundas . E mult mai potrivit la mijloc , unde are mai mult spatiu de exprimare decat in aparare si unde poate sa isi puna in valoare si viteza . La mijloc , mai urci in atac , mai cobori in aparare , insa ca fundas trebuie sa iti respecti sarcinile de joc , sa nu urci mai mult decat trebuie . Si Banel numai profilul asta de jucator nu e...

Ar fi ceva , imi aduc aminte de Filpescu care a fost atacant , apoi fundas lateral si acum e fundas central .

YoYoyOi
17th March 2007, 15:03
da' mai traieste Filipescu? :shocked:

Liviu
17th March 2007, 15:06
Traieste . Prin Germania , in 2.Bundesliga . :D

YoYoyOi
17th March 2007, 15:08
si mai si joaca? :shocked:

Snake_21
17th March 2007, 18:24
Pai tocmai asta ti a zis :P Liviu :P

Gontel
19th March 2007, 14:32
Ce, vreti sa vina Felipe la Steaua? :D

YoYoyOi
19th March 2007, 19:08
nuuuuuuuuuuu Doamne fereste, doar ca uitasem de existenta lui, de aia intrebam :P

dede
19th March 2007, 21:37
cine-i Felipe? :D

YoYoyOi
19th March 2007, 22:02
Filipescu mai :groggy:

dede
20th March 2007, 21:07
a... :happy

nu ma intereseaza cum face Oli echipa, da' vreau sa-l bage pe Elton :evil: asa sigur castigam :evil:

YoYoyOi
20th March 2007, 21:09
pai asta e clar, fara el intre titulari nu trebuie sa inceapa nici un meci.

dede
20th March 2007, 21:21
poi vezi :D Elton e cel mai tare :evil:

acum sincer...eu zic ca daca nu era Elton in meciul cu arges, nici pe aia nu-i bateam... am vazut ceva schimbat in jocul echipei :D sper sa fie asa si cu rapidu' :evil:

bluesky
20th March 2007, 21:52
sa ii nauceasca spidi sa se ia cu mainile de chelie copos:evil:

YoYoyOi
29th March 2007, 23:41
Pentru partida cu Rapid, care va avea loc duminică, de la 20:00, Cosmin Olăroiu se confruntă cu probleme de efectiv. Pe lîngă Dică, Oprița, Ghionea și Gigel Coman, primii doi accidentați și cel din urmă suspendat, Olăroiu nu va putea conta nici pe Ovidiu Petre. Mijlocașul a suferit o afecțiune la laba piciorului în timpul amicalului cu Juventus București, de duminica trecută, și nu s-a putut antrena la nici o ședință de pregătire din această săptămînă.


:shocked: Dumnezeu e stelist:yeah:

Coman suspendat, iar pe 0 Petre il doare "laba" :happy

Jerry20cm
29th March 2007, 23:44
da, ciudata atitudinea unora dintre voi in privinta lui Ov.Petre. Mie mi mi-a placut jocul lui la Steaua si sunt sigur ca va deveni un titular incontestabil in viitor(desi cam e de pe acum:P).

Da, probabil ca va convine mai mult cuplul Paraschiv - Lovin, decat Paraschiv - Ov.Petre:happy

Sevilla86
29th March 2007, 23:45
Inca o veste buna :D
Bine ca si-a revenit Goian si a inceput sa joace fotbal, ca altfel aveam probleme...

YoYoyOi
29th March 2007, 23:46
mie imi convine doar "cuplul" Paraschiv, de fapt nici asta la nebunie.
Dar atat Lovin cat si 0 Petre se pot duce, tareeeeeeeeee :yeah:

Snake_21
30th March 2007, 01:18
Mai Paraschiv merita si poate asa jucam si noi doar cu un inchizator meciu asta :D si atat :), nu doi :P

YoYoyOi
30th March 2007, 09:57
important e sa nu pierdem meciul :D

Snake_21
30th March 2007, 21:27
Da, de acord cu tine ;)

dede
30th March 2007, 23:56
important e sa nu pierdem meciul :D
mai important e sa castigam :rolleyes:

YoYoyOi
31st March 2007, 00:02
sa vedem cine o sa intre. Oli zicea ca inca nu stie formula de start sigur. O sa se mai gandeasca pana in ziua meciului.

Snake_21
31st March 2007, 00:03
Sper sa se gandeasca bine si sa aleaga cea mai buna formula pentru meciul ala :P

YoYoyOi
31st March 2007, 00:05
e greu... presiunea e foarte mare, chiar daca nu vrea sa arate asta :(

Snake_21
31st March 2007, 00:07
Da toata lumea stie ca e presiunea mare , dar daca nu juca asa aiurea in unele meciuri nu mai era presiunea mare, l au mai "ajutat" si arbitrii si na sper sa se descurce si sa faca fata presiunii :D :D
P.S: mai ai putin si faci 15,000 de post uri :P

YoYoyOi
31st March 2007, 00:10
concret el n-a gresit mare lucru. Tinand cont ca nu a putut nici macar o singura data sa intre cu cel mai bun 11 pe teren :(

Snake_21
31st March 2007, 00:11
Da si accidentarile au fost multe , dar a avut si el acolo o parte din vina mai mica sau mai mare nu stiu ce sa zic :thinkso:

dede
31st March 2007, 00:11
va spun eu cine joaca si cine nu :evil:
joaca Elton si nu joaca jijel :yeah: pana acum e perfect :evil:

Snake_21
31st March 2007, 00:14
E mai e clar ca or sa mai joace Radoi, Goian, Andrey, Badea... si altii :P

dede
31st March 2007, 00:17
si inca 6 :D hai ca e din ce in ce mai clara echipa :happy

YoYoyOi
31st March 2007, 00:17
de Badea nu stiu daca va fi titular sau nu :rolleyes:

dede
31st March 2007, 00:19
Thereau are voie sa joace? :thinkso:

YoYoyOi
31st March 2007, 00:20
de ce nu ar avea? :o:

dede
31st March 2007, 00:21
pai era suspendat... mai e? ca eu nu am mai numarat etapele :D

YoYoyOi
31st March 2007, 00:24
naiba mai stie :groggy:

Brian
31st March 2007, 04:21
Thereau nu mai este suspendat....poate juca in meciul cu Rapid... noua ne lipsesc cu adevarat doar Ghionea si Dica....in rest....avem totzi jucatorii apti de joc(cei care conteaza)...:ok:

YoYoyOi
31st March 2007, 10:08
gresesti dragul meu.
Coman si 0 Petre nu sunt valabili pt meciul asta :cry:

Snake_21
31st March 2007, 11:08
:lol: ai zis cei care conteaza :P

YoYoyOi
31st March 2007, 11:10
pey cum mey? astia nu conteste? ei este cei mai importanti:P

Snake_21
31st March 2007, 11:11
Pai poate pentru Oli :P in opinia mea O Petre mai are de muncit ca sa ajunga la forma buna la care era cand a plecat in strainatate :P

dede
31st March 2007, 14:52
pey cum mey? astia nu conteste? ei este cei mai importanti:P
si mai ziceai de noi ca suntem betivani :ras-plans:

YoYoyOi
5th April 2007, 11:02
Dilema în atac.Iacob sau Thereau?

VARIANTA Desi francezul a suferit o fisura la metatarsian cu Rapid, el s-a antrenat ieri alaturi de colegi si ar putea evolua sâmbata.

Dupa problemele din aparare, Olaroiu mai are câteva dileme în alcaturirea formatiei.

Una dintre ele este în ofensiva, unde nu se stie daca Cyril Thereau poate fi recuperat, alternativa fiind Victoras Iacob. Francezul s-a antrenat alaturi de colegii sai ieri dimineata, dar nu la capacitate maxima, el suferind o fisura de metatarsian la piciorul stâng. "Jancker" a intrat titular cu FC Arges acum doua etape, dar a parasit foarte nervos terenul în momentul schimbarii si n-a prins echipa în meciul cu Rapid. Se pare ca Olaroiu va urma "sfatul" lui Gigi Becali si-l va folosi pe Nicolita fundas dreapta, dar îl va aseza pe Elton tot în spatele vârfurilor, în timp ce Lovin va evolua, cel mai probabil, în fata apararii. La antrenament, Ovidiu Petre a venit în cârje, iar un alt accidentat, Ghionea, a plecat ieri pentru un consult la Roma.
Prosport

Eu as merge pe mana lui Iacob. N-as risca sambata ca Thereau sa nu poata duce meciul la capat din cauza problemelor medicale si sa irosim o schimbare.
Eventual poate fi bagat in repriza a doua in functie de evolutia scorului.

Sevilla86
5th April 2007, 11:08
Si eu zic la fel. Mai bine Iacob, pt ca Thereau in ultima vreme nu joaca mare lucru si cu accidentarea asta probabil va juca si mai slab. De intrat ar putea intra in meciul cu Dinamo, dar nu va fi 100%. Pe de cealalta parte, nu stiu in ce forma e Iacob... nici nu a mai jucat si sa-l bagi direct intr-un meci cu Dinamo... e o decizie greu de luat.

YoYoyOi
5th April 2007, 11:10
Pai nu avem de ales. Intre doua rele il alegem pe cel mai mic. Asta e ... Daca nu avem lot solid, ce sa facem? :(

bluesky
5th April 2007, 11:34
badea ochirosii ar fi ceva sa vad si mutarea asta in atacul stelei,ce ziceti??

Jerry20cm
5th April 2007, 11:37
Echipa cu care as incepe eu:

Andrey - Nicolita, Ghionea, Radoi, P.Marin - Paraschiv - Croitoru, Cristocea, Elton - Badea, Thereau.

Sa-i omoram, ce mama dracu :D

Sevilla86
5th April 2007, 11:56
Ar fi bine cum zici tu, da' parca Ghionea nu joaca, iar Thereau si Radoi au probleme medicale. O sa fie greu sa-i omoram :(

Jerry20cm
5th April 2007, 11:58
Ghionea e refacut, cu siguranta va juca,:)

Da, radoi si thereau acuza niste probleme musculare, insa nu cred ca Radoi va rata meciul asta :ok:, doar il stim cu totii:D
In cazul francezului, nu-i nimic, va intra Iacob:)

Snake_21
5th April 2007, 12:45
esti sigur ca Ghionea e refacut? :D Unde ai citit? :)

Jerry20cm
5th April 2007, 12:51
Saptamana trecuta s-a antrenat normal. Nu s-a vrut fortarea lui la meciul cu Rapid, dar in meciul de sambata, avand in vedere si absenta lui Goian, va juca sigur.
A si jucat o repriza intr-un amical jucat de noi miercurea trecuta. Nu mai tin minte cu cine dreq am jucat.

bluesky
5th April 2007, 12:52
radoi va juca sigur din cate a zis becali .sper si ghionea ca este nevoie de el.

Snake_21
5th April 2007, 12:53
Aha yupeeee :D mc de vestea buna :D

bluesky
5th April 2007, 12:58
radoi nu ar lipsi mai ales de la un asemenea meci cu dinamo.

Snake_21
5th April 2007, 13:00
Iar a vorbit GG :lol: cica nu o sa l lase sa intre pe teren daca nu va fi refacut 100% :lol: :P

bluesky
5th April 2007, 13:04
becali ii si asta ca vremea cand declara una cind se suceste ,cert radoi va juca .

Snake_21
5th April 2007, 13:06
Pai asa cred si eu :D problema e sa poata sa duca un meci intreg ;)

bluesky
5th April 2007, 13:08
asta o sa vedem in functie de cum se simte radoi..parcursul meciului.

Snake_21
5th April 2007, 13:09
Da, asa e :) maaaaamaaaaaa nu mai pot mi as dori sa fie sambata si sa fie ora 19.00 si sa vad meciu :D

Jerry20cm
5th April 2007, 13:10
Snake, hai sa-ti dau si-o veste proasta:( ...Gionea cica ar fi plecat la Roma pentru un consult mai amanuntit, dupa ce Oli a zis ca nu vrea sa riste o eventuala reaccidentare. Asa ca rateaza meciul cu Dinamo. :(

Sursa e gsp.ro, asa ca sunt multe sanse ca sa fie doar un zvon marca gsp.

bluesky
5th April 2007, 13:11
timpul le rezolva pe toate mai snake:ok: si o sa vina si ziua de simbata..:ok:

Snake_21
5th April 2007, 13:14
@Jerry: Daca e adevarat chiar ca e veste proasta :( dar inca avem sperante pentru articolul e scris de Gsp :D
@Bluesky: Da asa e :D

Brian
5th April 2007, 13:35
Este adevarat...Ghionea nu va juca 100%, Radoi in schimb va juca... Thereau va fi in lot, dar depinde de Oli cum va juca(sau daca va juca).

Snake_21
5th April 2007, 13:40
Pai inseamna ca o sa suferim mult in linia centrala a apararii :(

Brian
5th April 2007, 13:41
Sa speram k ii anuleaza cartonasul lui Goian...dak nu il anuleaza...sa vezi atunci suferintza...

YoYoyOi
5th April 2007, 13:43
Sallam, helllooooooo, s-a judecat ieri cazul si nu a fost acceptat memoriul....
De fapt nu s-a judecat nimic, doar au respuins cazul :mda:

Brian
5th April 2007, 13:45
Voi nu cititi ziarele???

Steaua a depus apel în această dimineață la decizia Comisiei de Disciplină care a decis, ieri, să nu anuleze cartonașul galben arătat de Lubos Michel lui Goian în partida cu Rapid.

Apelul Stelei se va judeca astăzi, de la ora 17.
Sursa: stelisti.ro

Aveam pretentii de la tine Yoyo...:P

Ioca10
5th April 2007, 13:48
O sa joce Lovin:(

Snake_21
5th April 2007, 13:51
Da si eu stiam ca au facut apel, dar nu stiu ce sa zic , cred ca tot o decizie tampita o sa ia :(

YoYoyOi
5th April 2007, 13:59
no asta n-am vazut-o, dar oricum cred ca rezultatul va fi la fel ca si ieri.
Au incalcat aia regulamentul ca n-au primit cazul spre judecare. Ca una e sa -l judeci si sa dai o decizie contrara si alta e sa nu accepti memoriul. Nici nu l-au bagat in seama pe Argaseala ieri.....

Ioca10
5th April 2007, 14:03
Dorin Goian nu va juca împotriva celor de la Dinamo. Comisia de Disciplină a respins memoriul înaintat de Steaua, în care se cerea anularea cartonașului galben primit în minutul 38 al partidei din Giulești. "Eram siguri că o să se aprobe memoriul nostru, pentru că există și practicăîn asemenea cazuri. Membrii comisiei nu au avut voință sau altceva i-a oprit să aplice regulamentul. Noi am adus proba video, dar cred că altele au fost motivele care au dus la respingerea memoriului", a declarat directorul executiv Valeriu Argăseală.


Acum sa vedem ce o sa fie;)

Snake_21
5th April 2007, 14:05
Da.. desi sunt sanse mici sper ca de data asta sa fie in favoarea noastra

dede
5th April 2007, 21:15
"Clubul Steaua a depus în această dimineață apel la decizia Comisiei de Disciplină pentru Dorin Goian. Acesta a primit al 4-lea cartonaș galben în partida câștigată de Steaua în fața Rapidului cu scorul de 3-2. Apelul s-a judecat în această după-amiază, de la ora 17.00, însă a fost respins.
Astfel, stelistul nu va putea evolua împotriva echipei Dinamo, în meciul care se va disputa sâmbătă de la ora 19.00.

“Nu aveau nici un motiv să ne respingă apelul, toate argumentele erau în favoarea noastră. Sunt motive de altă natură pe care nici eu nu le știu, pot doar să le bănuiesc”, a declarat directorul executiv al Stelei, Valeriu Argăseală" stelisti.ro

:mda:

Luis Garcia10
8th April 2007, 13:37
------------------Andrey-------------------
Stancu-----Goian-------Ghionea-----Nesu---
Nicolita----------Radoi------------Elton-----
------------------------Ochirosii------------
----------Badea----------Thereau----------

SAMM
14th May 2007, 15:46
Sa discutam cum ar fi echipa noastra ideala luand in calcul ultimele posibile transferuri de jucatori

eu vad asa:

----------Andrey------------

Nicolita, Goian, Ghionea, Nesu

-----------Radoi------------

-----Neaga, Dica, Elton-----

-------Badea, Iacob--------



formula ultraofensiva

ca prime rezerve ar fi Cristocea, Lovin, Thereau

Brian
14th May 2007, 15:58
Andrey va pleca 100% la vara. Asa a spus GG. eu as face echipa in felul urmator:


---------portar(necunoscut)------

-----------Goian---Ghionea-------
P.Marin--------------------Nesu--
---------------Radoi--------------
Nicolita---------------------Elton-
-------Neaga--------Dica---------

---------------Thereau-----------

SAMM
14th May 2007, 16:17
buna echipa ta sallam, doar cred ca nicolita nu mai are de ce sa joace mai sus de fundas, daca si la anul va juca la fel de falimentar ca anul asta, cred ca va fi doar o amintire pt Steaua

si badea a inceput sa joace cam slab in ultimul timp, trateaza cu mare usurinta fazele si rateaza exasperant

YoYoyOi
14th May 2007, 16:27
mama ce echipa o sa avem daca isi revin accidentatii si se mai aduc 2-3 jucatori ca lumea :yeah:

Luis Garcia10
14th May 2007, 17:41
--Nicolita----Ghionea----Goian----P.Marin & --Stancu---Radoi----Baciu--Nesu
----------Radoi------Lovin-------------- & --------O.Petre----Paraschiv----
----Croitoru-----------------Cristocea--- & ----Neaga----Badea----Elton--
------------Dica------Iacob------------- & -----------Thereau------------
Punctul comun al celor doua formatii e MIREL RADOI! CAPITANUL :D :ok:
Rezerve: Bostina, Gurita, Simion ,Tudose... si lista poate continua :D
La portari nu m-am referit..probabil va ramane Cernea si va mai fi achizitionat inca unul!
Un lot de 27 de jucatori de unde orice antrenor ar putea forma echipa ideala :D ;) :ok:

Snake_21
14th May 2007, 17:57
Echipa ta Samm ar fi buna dar are 2 greseli Andrey nu mai ramane la Steaua si probabil in poarta va fi Cernea sau alt portar si in locul lui Iacob l as baga pe Thereau :P, dar merge si Iacob :D

SAMM
14th May 2007, 18:22
Echipa ta Samm ar fi buna dar are 2 greseli Andrey nu mai ramane la Steaua si probabil in poarta va fi Cernea sau alt portar si in locul lui Iacob l as baga pe Thereau :P, dar merge si Iacob :D

stiu ca pleaca, eu sper insa ca i se va da o sansa, pana la urma n-a gresit grav, nu se compara cu ce a facut carlos, si cernea a gafat la fel ca el in unele meciuri

Iacob si-a mai revenit, vad ca a inceput sa le dea din orice pozitie, sa joace cel mai bun

Gontel
14th May 2007, 18:34
Mai era un thread cu primul 11.

Sa zicem asa: Cernea - P.Marin, Goian, GHionea, Nesu - Radoi - Neaga, Dica, Elton - Badea (Thereau). Il prefer totusi pe Badea francezului.

Luis Garcia10
14th May 2007, 18:51
Neaga nu e varf? :confused:

Universal
14th May 2007, 19:26
Echipa ideala: Portari: Cernea Fundasi: Petre Marin , Dorin Goian; Nicolita, Radoi;mijlocasi: Paraschiv; Cristocea;Dica; atacanti: Thereau; Elton;Badea;

Brian
14th May 2007, 20:43
buna echipa ta sallam, doar cred ca nicolita nu mai are de ce sa joace mai sus de fundas, daca si la anul va juca la fel de falimentar ca anul asta, cred ca va fi doar o amintire pt Steaua

si badea a inceput sa joace cam slab in ultimul timp, trateaza cu mare usurinta fazele si rateaza exasperant

Stii de ce o sa fie chiar foarte bun Nicolita k mijlocas? Anul asta a trebuit sa joace cam de unu' singur pe partea dreapta. Adica a trebuit sa fie si fundas si mijlocas in mai multe meciuri. Nu avea cum sa fie prea mult util echipei avand in vedere k trebuia sa treaca de unu' singur si de mijlocasul advers dar si de fundasul advers(care de obicei era dublat). In caz k observi, in echipa care am facut-o eu sunt 5 jucatori ofensivi(Nicolita, Neaga, Dica, Elton si Thereau). Nicolita prin simpla s-a prezenta ca mijlocas dreapta creeaza superioritate si spatii pe acea parte. Fundasul stanga al echipei adverse nu va trebui sa blocheze doar pe Nicolita, ci va trebui sa fie atent si la Neaga si eventual P.Marin. In plus, oricare dintre cei 3 mentionati pot furniza centrari de calitate. Acelasi lucru se intampla si pe partea stanga unde ii avem pe Elton cu Dica si Nesu.
in cazul in care unul dintre jucatorii din linia mediana nu dau randamentul scontat sau avem nevoie de inca un varf in teren, poate fi inlocuit fara probleme pt ca are cine juca pe postul lui. De ex: daca Nicolita are o zi mai proasta, il inlocuim cu Badea. Neaga trece pe postul de mijlocas dreapta si trecem la un sistem 5-3-2, care pe faza de atac se transforma in 3-4-3(Dica fiind impins ca varf). Solutii si echipe ideale mai putem sa gasim foarte multe in cazul in care avem tot lotul valid. Sa speram nu nu vom mai avea ghinionul de sezonul asta....

P.S.: Mie mi-a placut Nicolita sezonul asta cu toate k foarte muti spun ca a fost praf. El defapt nu a mai iesit in evidentza cum iesea sezonul trecut. Asta pt k a jucat ce i-a cerut Oli, mai mult pe aparare. Pe langa asta a mai lipsit si aportul ofensiv al fundasului dreapta(nimeni nu o sa mai fie k Ogararu). Dar ai dreptate...a ratat mult. A avut situatii de gol si si-a batut joc de ele. Sa speram ca o sa fie mai inspirat sezonul viitor.:ok:

dede
14th May 2007, 20:54
echipa ideala e cu Neaga, Dica si Elton :D cu astia 3 in echipe nu ne poate opri nimeni :evil:
in rest, daca va continua sa joace cum joaca acum, i-as face loc si lui Lovin :D

Cernea
P.Marin Goian Ghionea Nesu
Radoi Lovin
Neaga Dica Elton
Iacob/Thereau/Badea

din pacate Oli nu e un antrenor care sa riste prea mult :mda:

Ioca10
14th May 2007, 20:58
Hmmm imi place echipa lu dede
Daca ar veni badoi ar sarii din schema Nesu si Guritza rezerva ca nu erau rezerve de atacantzi:D

dede
14th May 2007, 21:02
pana la urma vom avea prea multi atacanti :happy se vor certa care sa dea mai multe goluri :happy

YoYoyOi
14th May 2007, 21:48
concurenta aduce performanta ;)

Sallam, total de acord cu tine in privinta lui Banel.

Sevilla86
14th May 2007, 22:24
Mai era un thread cu primul 11.

Sa zicem asa: Cernea - P.Marin, Goian, GHionea, Nesu - Radoi - Neaga, Dica, Elton - Badea (Thereau). Il prefer totusi pe Badea francezului.

Mai baga unu' sa se faca 11 :D

----- Portar care va veni in vara
- Petre Marin - Goian - Ghionea - Nesu
----------- Radoi - Lovin
------- Nicolita - Dica - Elton
-------------- Iacob

Mai ramane de vazut ce portar va veni la vara, daca ramane Lovin, iar Neaga mai intai sa semneze si sa-l vad cum joaca. O sa fie greu sa faci primul 11... mai sunt Paraschiv, O. Petre, Cristocea, Thereau, Badea, Ochirosii... sa speram ca o sa avem un parcurs lung in Europa si or sa apuce toti sa joace, dar oricum o sa fie greu pentru Oli.

dede
14th May 2007, 22:28
noah las', ca pana acum ne-am tot plans ca nu avem jucatori destui... sa fie cat mai multi si de valori apropiate, fiecare sa aiba sansa sa joace oricand :D

inca ne mai trebuie ceva fundasi, acolo inca nu stam prea stralucit :mda:

YoYoyOi
14th May 2007, 22:32
ca-i avem scrisi pe hartie nu contest. Dar nu ajung doar astia. Sa luam sezonul asta drept exemplu. Am avut record de accidentati si suspendati. GG cu toate bisericile si slujbele lui parca a adus blestemele pe capul nostru. Se vede ca nu le-a facut din credinta, ci din interes :mda:

Dar ca sa putem face fata sezonul viitor, ne mai trebuie inca vreo 4-5 fundasi ca lumea si inca vreo 2 mijlocasi, ca atacanti sa zicem ca avem....

dede
14th May 2007, 22:32
+ portar :D

Sevilla86
14th May 2007, 22:37
+ portar :D

Asta-i buba cea mai mare... in ultima vreme nu am avut noroc de portari care sa se ridice la nivelul asteptarilor. Trebuie adus un portar bun pentru ca nu stiu cat mai putem sa improvizam cu Cernea. Are si el o varsta...
Am uitat sa spun si de Petre Marin, l-am pus in echipa mea, dar nici el nu mai e asa de tanar. Sa speram ca mai rezista macar un sezon, doua la nivelul asta.

dede
14th May 2007, 22:44
Cernea e mai bun ca toti strainii care ar veni in Ro :D eu m-am saturat de portari straini :D

P.Marin, oricat ar fi el de mos, joaca mai bine decat altii cu 10 ani mai tineri ca el:D inca mai merge vreo 2 ani, sa zicem, dupa aia tre' sa cautam alte solutii :cry:

YoYoyOi
14th May 2007, 23:17
Adevarul e ca s-ar putea face un efort de vreo 2-3 milioane pt un portar ca lumea.... ar salva jumate din efort si asa s-ar putea juca spectaculos stiind ca poarta e aproape inchisa :rolleyes:

Jerry20cm
14th May 2007, 23:19
tare mi-e ca o sa-l vedem pe Vatca :(

Luis Garcia10
14th May 2007, 23:20
:lol: Yoyo ..n-ar fi mai bine sa dai 2-3 mil. pe un mijlocas si pe un fundas dreapta cu care sa ne acoperim posturi deficitare? ;)

YoYoyOi
14th May 2007, 23:23
Luis citeste ce-am spus mai sus ;)

Adica, jucatorii pe care-i avem acum + cei care se vehiculeaza ca vor veni + inca 4-5 fundasi si vreo 2 mijlocasi + un portar de 2-3 milioane.
Asta vreau :yeah:

Luis Garcia10
14th May 2007, 23:26
Ii faci statuie lu` Becali daca iti indeplineste dorintele? :happy :lol: :D Greu de crezut ca in afara de Neaga, Gurita si un portar vor veni mai mult de 2 jucatori :D

YoYoyOi
14th May 2007, 23:32
ce statuie mamica?

Asta trebuia sa faca el de sezonul trecut si acum nu aveam probleme, doar cu mahmureala dupa sarbatorirea titlului :mda:

Dar el nu da bani, ca doar n-o sa falimenteze daca ia un portar ca lumea... ia jucatori perfecti ca 0 Petre si Coman si Stancu :ciocan:

Luis Garcia10
14th May 2007, 23:34
Nu e rau O Petre.. , dar Jijel e penal :happy :lol:

YoYoyOi
14th May 2007, 23:35
cine? 0 Petre nu e rau... pt Pandurii sau Urziceni :mda:

Luis Garcia10
14th May 2007, 23:38
Acu` serios vorbind..O Petre nu e fotbalist rau.. dar a fost accidentat si in plus nu prea a fost jucat ce vroia el..adica singurul inchizator , intr-o pereche cu un jucator mai ofensiv..vezi Croitoru ;)

Snake_21
15th May 2007, 08:09
Ma mai bine sa fie ei in competitie si sa dea multe goluri :P decat sa nu avem cu cine sa facem echipa de atatea accindentari :P

SAMM
15th May 2007, 10:01
P.S.: Mie mi-a placut Nicolita sezonul asta cu toate k foarte muti spun ca a fost praf. El defapt nu a mai iesit in evidentza cum iesea sezonul trecut. Asta pt k a jucat ce i-a cerut Oli, mai mult pe aparare. Pe langa asta a mai lipsit si aportul ofensiv al fundasului dreapta(nimeni nu o sa mai fie k Ogararu). Dar ai dreptate...a ratat mult. A avut situatii de gol si si-a batut joc de ele. Sa speram ca o sa fie mai inspirat sezonul viitor.:ok:

eu nu sunt de acord, din 5 centrari abia reusea una, si centrari din alea simple le dadea in out de poarta, slab, cred ca tras in jos Steaua anul asta

Liviu
15th May 2007, 13:13
De aceeasi parere cu tine SAMM , Nicolita a fost una din verigile slabe ale echipei anul asta . Si nu neaparat pentru ca a avut sarcini ceva mai defensive . Nu i-a mai iesit jocul , n-am mai vazut nici acea ambitie , in mod normal ar trebui sa fie rezerva dar nu avem ceva mai bun , asta e . Elton daca putea juca si pe dreapta era rezolvata treaba . :D Desi la faza defensiva sta prost . :mda:

Echipa ideala (2007-2008)

Un 4-3-3 , cu un singur inchizator si cu Dica retras in spatele celorlalte doua varfuri . O renuntare la sistemul cu varf impins (Thereau) mai ales daca Iacob pleaca .
.................Cernea.................
P.Marin...Goian...Ghionea...Nesu
..................Radoi..................
...Bostina....................Elton....
...................Dica...................
.....Neaga...............Badea.......

Dar probabil ca va fi ales un sistem mai prudent care ar arata cam asa :

.................Cernea.................
P.Marin...Goian...Ghionea...Nesu
........Paraschiv.....Radoi...........
Nicolita......................Cristocea
...................Dica...................
..................Neaga..................

SAMM
15th May 2007, 13:55
ne trebuie neaparat un mijlocas dreapta, si inca unul bun, din pacate Elton, Neaga si chiar Dica ar putea juca lateral dar doar pe stanga, dak aveam unul de talia lor si pe dreapta, era intr-adevar ceva bun
.
.
Croitoru dupa un prim meci bun a cam scazut rau, cu nationalul a fost destul de slab, nu s-a vazut deloc, nu imi aduc aminte de vreo faza a lui, sau n-a jucat :D

Luis Garcia10
15th May 2007, 15:29
Eu chiar nu stiu cine sa joace in fata :groggy: Neaga ?? Thereau ?? Badea ?? Iacob ?? Gurita ?? :confused:
Eu as miza pe Thereau & Neaga sincer sa fiu! ;) Desi..nu cred ca o sa joace Oli vreodata in viata lui cu Dica , Elton si doua varfuri :mda:

YoYoyOi
15th May 2007, 16:34
Oricat imi place Badea, eu l-as tine vreo 2 luni pe banca si la antrenamente l-as pune sa exerseze doar preluari.... pana-i da sangele pe nas.

Ioca10
15th May 2007, 16:44
Badea rezerva hmmm:Dasa ceva chiar e inacceptabil:D

Jerry20cm
15th May 2007, 16:44
transferuri:

plecari: radoi, bostina, coman, saban, lovin, iacob, oprita, stancu

veniri: neaga, gurita, alexandru iacob, tibi balan, muresan, un fundas dreapta (!)


.............................Andrey............... ...............
Nicolita..............Goian......Ghionea.......... ..P.Marin
...........................Ov.Petre............... ..............
......Tibi Balan...........Dica............Elton............. .
...................Neaga.........Thereau.......... ...........

Cernea + Lungu
????, Baciu, Muresan, Nesu + Tudose
Croitoru, Cristocea, Paraschiv, Ochirosii + Al.Iacob
Badea, Gurita + Litu.

YoYoyOi
15th May 2007, 16:48
Jerry de ce urasti Steaua? :(

Jerry20cm
15th May 2007, 16:50
cu echipa aia castigam champions league :cool: ... bine, cu un alt antrenor :cool:
daca te-ai referit la Andrey, pot sa garantez cu masina (pe care o s-o am:D) c-o sa fie revelatia sezonului viitor.

Ioca10
15th May 2007, 16:55
Pot eu sa garantez ca pleaca de la NOI peste doua etape:D

YoYoyOi
15th May 2007, 16:59
eu ma refeream la Radoi :cry:

Jerry20cm
15th May 2007, 17:01
e pentru binele lui, are 26 de ani, e timpul sa plece din campionatul asta mizerabil

YoYoyOi
15th May 2007, 17:12
lasa ca pleaca anul viitor :P

dede
15th May 2007, 17:28
acum oricum nu-l ia nimeni :groggy: daca nu a plecat cand era in forma si puteam primi destui de multi bani pe el, acum, cand e si accidentat, nu mai pleaca nicaieri...

SAMM
15th May 2007, 17:45
cu echipa aia castigam champions league :cool: ... bine, cu un alt antrenor :cool:
daca te-ai referit la Andrey, pot sa garantez cu masina (pe care o s-o am:D) c-o sa fie revelatia sezonului viitor.

sanse considerabile sa plece

99% pleaca din pacate zic eu

Luis Garcia10
15th May 2007, 18:34
Jerry nu o sa joace Oli in viata lui cu Neaga , Thereau , Elton , Dica si Tibi Balan in teren deodata! Face infarct draq :happy El tre sa stie acolo ca are 2 inchizatori si mijlocasi de banda care sa faca faza defensiva :lol: :happy