PDA

View Full Version : Florin Lovin



YoYoyOi
14th May 2007, 00:02
Data nasterii: 11 Februarie 1982
Locul nasterii : Piatra Neamt
Post : mijlocas
Debut in Liga I : FC National - FCM Bacau 2-1 (mai 2002)
Jocuri in Liga I : 94
Jocuri la Steaua : 34
Jocuri in sezonul curent : 10
Cartonase galbene in sezonul curent : 4
Cartonase rosii in sezonul curent : 0
Goluri marcate in Liga I : 3
Goluri marcate pentru Steaua : 1
Goluri marcate in sezonul curent : 0


Goluri marcate

- Cupa Romaniei 2006-2007
- Forex Brasov 0-3 Steaua (1)

Total goluri in sezon :1
- Campionat 2005-2006
- FCM Bacau 0-2 Steaua (1)

Total goluri in sezon :1
- Campionat 2004-2005
- Steaua - Farul 3-1 (1)

Total goluri in sezon :1

http://img521.imageshack.us/img521/1379/lovmv2.png (http://imageshack.us)

Luis Garcia10
14th May 2007, 00:05
:D :ok: S-a miscat bine in seara asta Lovin :P E in crestere de forma :rolleyes:
PS: Ms Yoyo ca ma asculti .. esti precum Oli in relatia cu sporterii :D :lol:
ceva de genu.."ELTON ELTON" striga suporterii Stelei...iar Oli il baga :D , "Dica , DIca" , Oli raspunde ;) :D

YoYoyOi
14th May 2007, 00:12
Lovin, Lovin si eu fac threadul :happy

Snake_21
14th May 2007, 00:40
Merita si Lovin un thread :P

YoYoyOi
14th May 2007, 00:45
sa ajungi in varf nu e asa de greu cat e sa te mentii acolo :rolleyes:

acum thread are, sper sa dovedeasca de acum inainte ca-l merita :D
Nu vreau sa fie pe aici threaduri cu injuraturi la adresa jucatorilor :P

Snake_21
14th May 2007, 00:46
Sa speram atunci ca o sa continue perioada buna si te inseli yoyo :P e greu si sa ajungi in varf :P

dede
14th May 2007, 15:05
Yoyo, ma dezamagesti :( lui Lovin de ce i-ai facut thread, ca nu a dat niciun gol :happy

acum serios, era si cazul sa aiba si Lovin threadul sau :D
de o vreme incoace joaca din ce in ce mai bine :ok: daca o tine tot asa, cine stie, poate devine unul dintre cei mai importanti jucatori de la echipa :D

YoYoyOi
14th May 2007, 16:11
i-am facut ca poate da :P

Brian
14th May 2007, 16:13
Yoyo, ma dezamagesti :( lui Lovin de ce i-ai facut thread, ca nu a dat niciun gol :happy



In primul sau meci pt Steaua, Lovin a marcat un gol cu capul...:P

Snake_21
14th May 2007, 17:49
Parca nu a fost cu capul golul lui Lovin :thinkso:

Liviu
14th May 2007, 17:56
Din aducere aminte , a inscris cu capul intr-adevar la un Steaua - Farul , parca 3-0 , pe vremea lui Zenga .

Snake_21
14th May 2007, 18:04
Aha pai am gresit eu atunci :P

dede
14th May 2007, 21:16
stiam ca a dat gol, da' nu datorita acelui gol i-a facut thread Yoyo :D

oricum, ar fi cazul sa mai dea inca unu' :P

YoYoyOi
14th May 2007, 21:57
eu alt thread nu-i mai fac :P

dede
14th May 2007, 22:00
:happy pai pt eforul pe care l'ar face ar mai merita unu' :D :lol:

YoYoyOi
14th May 2007, 22:21
mai vedem, mai vedem :rolleyes:

Liviu
31st May 2007, 15:26
Florin Lovin a suferit o operație la nas în urmă cu două zile. Stelistul era deranjat de o deviere de sept care-i afecta respirația. Mijlocașul Stelei a așteptat finalul de campionat și a decis să se opereze. Operația, una ușoară de altfel, a decurs normal, mijlocașul Stelei putînd acum să respire mai bine.(stelisti.ro)

Recuperarare grabnica Florine . :ok:
Stiu cum e .

YoYoyOi
31st May 2007, 15:28
si acum ca respira mai bine, o sa joace si mai bine :D

dede
31st May 2007, 21:39
pai poate de aia a jucat in ultima vreme asa bine, ca nu a putut respira :D

YoYoyOi
31st May 2007, 21:58
:shocked:

ce logica beton :happy
de aia alerga el de rupea pamantul ca se temea sa nu se asfixieze, fugea dupa aer :happy

dede
31st May 2007, 22:00
pai vezi :D pt toate exista o explicatie :happy

Liviu
31st May 2007, 22:18
Mai , nu am gasit pe nicaieri , aia era din copilarie sau ii facuse un alt fotbalist nasul pilaf ca lui Ghionea sau Chivu ?

YoYoyOi
31st May 2007, 22:31
cine stie? poate a stat cu pilaf in nas atatia ani :happy

effect
31st May 2007, 23:05
Nu mai faceti misto de Lovin . Un jucator model si un mare caracter. LOVINHO TE IUBIM :D

YoYoyOi
31st May 2007, 23:07
ca tine nu gasim :ras-plans:

effect
31st May 2007, 23:11
Va fi liderul Stelei in urmatorii doi-trei ani :D

Skuntz
1st June 2007, 01:41
un inlocuitor redutabil al lui Elton :D

Ioca10
18th January 2008, 12:22
Florin Lovin: „Era important sa joc in Primera Division”


Mijlocasul Stelei, Florin Lovin, a declarat ca regreta faptul ca nu s-a putut transfera la Malaga, insa spera sa castige campionatul cu Steaua si sa aiba si alte oferte pe viitor.

„Transferul meu la Malaga nu se va mai realiza, deoarece spaniolii nu plateau toata suma de transfer acum, ci doar o parte, urmand ca restul sa fie achitat in vara. As fi ipocrit sa spun ca nu mi-as fi dorit sa se intample, pentru ca la prima vedere se poate spune ca este Segunda Division, dar Malaga este pe primul loc, la 8 puncte de ultima pozitie promovabila. Era un pas important in cariera mea sa joc in Primera Division, dar asta este viata si mergem inainte. Asta a fost singura conditie a spaniolilor, dar clubul Steaua a spus ca se poate discuta doar daca se achita suma integral, la semnarea actelor.

„Personal, imi doream foarte mult sa se realizeze acest transfer, fiindca era foarte bine pentru mine din punct de vedere material. Pana la urma, prima decizie este a clubului. Imi este foarte greu sa trec peste asta, fiindca ma gandesc si la bani, si la viitorul familiei mele. Doar pentru asta muncim cu totii. Una este sa castigi 70-80 mii de euro in Romania si alta sa castigi 400-500 de mii de euro in Spania”

„Am vorbit cu domnul Argaseala si Adrian Ilie. Ei mi-au spus ca singura modalitate in care pot pleca este ca echipa sa plateasca un milion de euro la semnarea actelor. Am luat-o ca atare, desi nu prea mi-a convenit. Eu pun inainte raul mereu. Poti juca prost, te poti accidenta si, poate, pana la vara, nu o sa mai ia nici 500 de mii de euro pe mine. In fotbal e legea ca, daca nu joci, nu are cine sa te vada si cine sa te ia. Acesta este riscul meseriei si nu avem ce face”

„Poate vor fi si alte oferte. Vad prin ziare ca am oferte de la Le Mans sau alte echipe, insa eu si conducerea stim doar de cea de la Malaga si de la o echipa din Rusia, careia nu-i pot spune numele”

„Ma bucura ca am atras atentia mai multor cluburi, desi multi dintre noi suntem criticati de proprii suporteri. Altii din afara stiu sa ne aprecieze si sunt oameni care se pricep la fotbal. In acelasi timp, daca nu se va realiza niciun transfer, trebuie sa terminam acest campionat cu fruntea sus si, daca vor fi oferte si in vara, vom analiza”

„Fiecare fotbalist ajunge la un nivel in care vrea altceva. Probabil multi dintre jucatorii mai vechi ai Stelei vor altceva, indiferent de cat de mult le place aici. Se pune si problema financiara, deoarece pentru asta muncim. Avem o viata scurta si trebuie sa strangem cat mai mult, pentru a avea viitorul familiei asigurat”

„Si Dica a avut ghinionul sa se accidenteze anul trecut si a ratat oportunitati bune de a se transfera. Acum, vad ca are iar oferte. Speram sa nu se mai accidenteze si sa ne ajute sa luam campionatul”

„De cand am venit la Steaua, am prins mereu o „primavara europeana”. In acest moment, insa, este mai bine asa. Trebuie sa ne concentram numai pe campionat. Vad ca liderul aduce in fiecare zi cate un jucator si cred ca ramane principalul candidat la titlu, atat prin joc, cat si prin transferurile facute. Se vede ca este o echipa serioasa. Speram sa li se vada rezultatele in clasament, dar de pe locul doi. Sa fi fost acolo si sa fi avut evolutii bune, mi-as fi facut griji sa vad cum sunt adusi mai multi jucatori pe postul meu. Se pare, insa, ca cei de acolo au avut talentul de a instala o atmosfera datorita careia toti jucatorii sunt multumiti, atat pe plan financiar, cat si sportiv. Asta a contribuit la succesul lor”

„Daca vrem sa luam campionatul, trebuie sa ne luptam cu CFR Cluj si Rapid. Nu subestimez pe Dinamo, dar nu are niciun cuvant de spus in acest campionat. Returul acesta va fi unul de reconstructie a echipei pentru ei, ca sa poata aborda un campionat mult mai bun la anul”

steauafc.com

Liviu
26th January 2008, 18:40
Un fotbalist care nu mai arata ca vrea sa joace la Steaua sau ca ii e lene (vezi ce zice Iasko, cum ca refuza sa se incalzeasca in timpul unui meci) nu mai are ce cauta la echipa. Cum s-a intamplat si cu Gibonul.

Snake_21
26th January 2008, 23:22
Oricum pleaca la Malaga :) asa ca nu o sa mai fie in echipa Stelei ;)

Gontel
4th March 2008, 16:42
Cred ca meciul a cu CFR a fost cel mai bun al sau de cand este la Steaua. :ok: un jucator care isi face treaba bine la mijlocul terenului.