PDA

View Full Version : Andrei Pavel si supralicitarea mioritica



epictetfil
13th May 2007, 17:13
Nici de aceasta data tenismanul roman nu se dezminte si pierde in calificarile turneului de la Hamburg indicand parca naivilor iubitori ai tenisului de la noi ca nu e decat produsul printre atat de multe altele al unei supralicitari mioritice.O critica a rationalitatii, a bunului simt sa crezi altfel decat ca acesta e ultimul an al lui Andrei in circuitul mondial,ca va iesi mereu din primul tur al calificarilor si ca romanii nu vor pierde mereu la pariuri mizand pe cauze pierdute.Adio Andrei Pavel,iti uram bun venit in randul celor care si-au incheiat urat cariera.

luma
13th May 2007, 17:36
Si-a incheiat cariera? De unde ai scos asta?
Indiferent ce si cum joaca acum Andrei, ii datoram respect. Poate ca va juca numai la dublu, poate ca va renunta...indiferent de decizie, fanii ii sunt alaturi. Nu isi incheie urat cariera ci, dimpotriva: va fi in permanenta prezent in inimile noastre.

Optimistul
13th May 2007, 19:30
Stai linistit ca o sa mai joace la dublu inca citiva ani. Daca tu-l bocesti pe Andrei ca va parasi circuitele puternice de simplu la 33 de ani ce sa mai zica fanii lui Kim Clijsters care-si vad favorita parasind tenisul profesionist la 23 de ani.
Nu se poate spune ca si-a incheiat activitatea urit chiar daca renunta azi la simplu avind in vedere ca acum ocupa locul 83 ,si a adus Romaniei atitea succese in Cupa Davis.Eu te intreb daca sti pe cineva care-l va inlocui pe Andrei ...Poate peste 10 ani o sa mai avem un alt Pavel .
Felicitari Andrei pt. succesele pe care le-ai avut de-a lungul carierei tale ! Noi iti multumim pt. bucuriile pe care le-am trait alaturi de tine !

Cneazul
13th May 2007, 21:46
cu tot respectul pentru acest epictetfil...dar a scris 3 posturi airea ! a facut doua threaduri aiurea si acum il mai ataca pe andrei pavel

coiscif
13th May 2007, 22:34
de unde a aparut si talentatul asta nu stiu!

daca tu esti pr*ost*(sa nu sa supere ady) si pierzi la pariuri e problema ta...incearca sa nu mai deschizi threaduri aiurea!

s-au zbatut piticii:headbang: la tine in creierel si te-ai gandit sa scrii aici ca andrei isi va incheia cariera URAT?

gata, tac! nu-mi mai pun mintea cu tine! daca nu poti sa dormi la noapte, s-ar putea sa fie din cauza injuraturilor!
Noapte buna!

css2
14th May 2007, 05:41
lasati-l in pace ca e vreun pusti batut in cap.scrie si el cind face o pauza la mario bros.