PDA

View Full Version : Off Topic Progresist



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]

marianZ
17th March 2009, 10:33
ok. mersi.

miril
17th March 2009, 12:00
Peste 2000 de off-uri am oftat pana in prezent. Viitorul suna...off, off, off!

Bancaru
17th March 2009, 12:35
George, vezi sa nu te concedieze.

georgemp
17th March 2009, 20:22
Nu azi. (http://progresulfc.ro/articles.php?ai=261&st=0&filter=-1)

miril
17th March 2009, 20:27
Bai, craiule, pardon, crainicule! Felicitari si multa bafta, domnule moderator! HAI PROGRESUL!

Bancaru
17th March 2009, 21:14
Șî Tohăneanu?

u.c.a.d.k.
17th March 2009, 21:45
și el

miril
17th March 2009, 21:48
Si... Pana cand?

Bancaru
17th March 2009, 22:14
Tohaneanu nu e crainic. E trompeta. Fara "dop".

georgemp
17th March 2009, 22:23
Nu m-am amestecat în Tohănisme, dacă vrea, să se pună.
@MARIAN Z, ideea ta e acceptata de conducere, acum ramane la latitudinea sectorului B, vor vorbi intre ei si in final cu mine si vom pune, probabil in practica, daca si ei sunt de acord.

Bancaru
17th March 2009, 22:30
L-ai cunoscut pe Tohaneanu?!!

georgemp
17th March 2009, 22:53
Buna - Pa!
Btw...stiu ca asculti Guerri.Iti place noua campanie?

marianZ
18th March 2009, 08:00
ca sa iasa ca la carte trebuie sa le da-i o lista cu numele jucatorilor la sector B .orcum eu cred ca va iesi frumos. trebuie sa ne pregatim si noi de liga campionilor nu-i asa?

georgemp
18th March 2009, 10:47
Da.Aici ține și de jucători și conducători.
Pentru început, voi rosti si eu numele mare al lor, insa cu un ton foarte jos, ca totul sa fie ok.

u.c.a.d.k.
4th April 2009, 18:22
...la snagov, sau a primei reprize cu ceahlaul pî neamtz
...il notait ces signes apparents et menteurs d’un léger retour vers lui, avec cette sollicitude attendrie et sceptique, cette joie désespérée de ceux qui, soignant un ami arrivé aux derniers jours d’une maladie incurable, relatent comme des faits précieux «hier, il a fait ses comptes lui-même et c’est lui qui a relevé une erreur d’addition que nous avions faite; il a mangé un œuf avec plaisir, s’il le digère bien on essaiera demain d’une côtelette», quoiqu’ils les sachent dénués de signification à la veille d’une mort inévitable.

Bancaru
4th April 2009, 22:52
Auzi, mi-ai zis ca citesti IN CAUTAREA TIMPULUI... dar nu mi-ai zis ca il citesti in original, in rusa. Eu sunt complexat acum. O sa incerc si eu Freud in megleno-romana.

u.c.a.d.k.
5th April 2009, 09:48
a, nu-l citesc in original, dar asta am gasit pe net, mi-era lene sa copiez din carte cateva randuri

si in inglish
...he recorded those apparent and misleading signs of a slight movement on her part towards him with the same tender and sceptical solicitude, the desperate joy that people reveal who, when they are nursing a friend in the last days of an incurable malady, relate, as significant facts of infinite value: “Yesterday he went through his accounts himself, and actually corrected a mistake that we had made in adding them up; he ate an egg to-day and seemed quite to enjoy it, if he digests it properly we shall try him with a cutlet to-morrow,”—although they themselves know that these things are meaningless on the eve of an inevitable death.

miril
5th April 2009, 11:20
Superb, spus. Din pacate se potriveste situatiei. Bank, putina franceza n-ar strica, dar cum suntem...in cautarea timpului...

Bancaru
5th April 2009, 16:50
Mie nu im iplace franceya. Asta este. Si nici numai tin minte. Am facut vreo 4 ani. Nici germana nu prea mai tin minte desi am facut 7 ani. Dar am observat ca daca exersey imi aduc aminte. Si, iertata sa imi fie ignoranta, dar nici autorul respectiv nu imi place. Sau mai bine yis nu am inteles la varsta la care am incercat sa citesc iar mai taryiu nu am mai incercat.

N.A. Y se citeste Z

Bancaru
10th April 2009, 15:49
A murit Ioana Bratianu


Ioana Bratianu s-a stins din viata, joi dimineata, in locuinta sa din Paris, la varsta de 80 de ani. Ramasitele neinsufletite urmeaza sa fie transportate in Romania pentru serviciul religios, au declarat pentru Ziare.com surse liberale.

Fiica marelui istoric Gheorghe Bratianu, omorat de comunisti in inchisoarea de la Sighet, si a Elenei nascuta Sturza, nepoata lui Ion I. C. Bratianu, fost prim ministru al Romaniei si presedinte al Partidului Liberal, Ioana Bratianu a plecat din Romania in 1944, impreuna cu sora sa, Maria, stabilindu-se la Paris. A revenit in tara in 1990, cand a devenit membru al Partidului National Liberal, fondat de stra-stra bunicii ei, in 1875.

A fost presedinta Fundatiei Ion C Bratianu, presedintele organizatiei PNL Arges, dar si presedinte de onoare al Partidului Liberal Traditional, fondat de Decebal Traian Remes, pana cand formatiunea a fost absorbita de PNL Campeanu.

In 1998 a cerut demisia lui Emil Constantinescu din functia de presedinte al Romaniei pentru ca l-a decorat pe Vasile Ciolpan, comandantul Lagarului de la Sighet, cel considerat responsabil de moartea lui Iuliu Maniu si a lui Gheorghe Bratianu

Dumnezeu sa o odihneasca.

Cum adica ramasite neinsufletite? Exista si ramasite insufletite? Decebal Traian Rămaș?

miril
25th April 2009, 08:55
Cock...Off!

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/848564/Brandul-Briliant-scos-la-vanzare/

georgemp
30th April 2009, 22:45
Inca se mai vorbeste de noi...bine, nu ca subiect principal (http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=14882)

Bancaru
1st May 2009, 00:08
Care fiecare meci? Care Progresul? Care noi?

marianZ
1st May 2009, 07:01
oare banca n-ea dat afara ca sa faca loc lui dinamo ? Atunci ar trebui ca si isarescu sa ia loc langa PENESCU

Bancaru
1st May 2009, 16:58
Nu cred ca fanii lui Dinamo ar accepta asa ceva. Ca doar nu se muta ei cu casa in Cotroceni. Traditia lor, cata e, este in Stefan cel Mare exclusiv.

Bancaru
3rd May 2009, 16:14
Greu sa mai facem ceva cu sectiunea noastra. Ne chinuim de o luna sa facem suta si sa spunem ceva la obiect. Nici macar Iaocv nu mai zice nimic.
Iar ca sa fiu off topic, pe OFF TOPIC, se pare ca iar am luat bataie cu 3-0. De data asta de la Buftea. Suntem in top 5 insa.

Bancaru
5th May 2009, 22:16
A murit Dom Deluise, un comedian talentat. Imposibil sa nu il fi vazut daca va place Mel Brooks - History of the World
http://www.friendsoffilm.com/images/deluisehistory.jpg

Dumnezeu sa-l ierte.

Bancaru
13th May 2009, 10:46
25002 if you know what I mean

Bancaru
1st July 2009, 11:49
Acum 2 seri am visat ca ma spala pe picioare, intr-un ritual de bun venit, Ion Becali. Ce sa insemne?

krapulax
30th July 2009, 18:51
Conform art.32.13 din Regulamentul de organizare a activității fotbalistice, echipele programate în Cupa României nu pot renunța la jocuri, sub sancțiunea eliminării lor din campionatul în care participă.

Luci@n333
31st July 2009, 13:35
Am disparut si de pe liga 2... urmeaza... siteul oficial...

miril
5th August 2009, 18:59
Uite ca se poate...cu 20 de zile înainte de startul sezonului 2009 - 2010 al Ligii a IV-a:

http://www.liga2.ro/special/hunedoara-revine-in-fotbal-pe-usa-cea-mica-4723079

Luci@n333
6th August 2009, 09:24
Uite ca se poate...cu 20 de zile înainte de startul sezonului 2009 - 2010 al Ligii a IV-a:

http://www.liga2.ro/special/hunedoara-revine-in-fotbal-pe-usa-cea-mica-4723079
Pai asa a putut si iacov sa schimbe societatea si sa jucam in liga a patra. Acum unde jucam, cu cine jucam (cel mai probabil juniori nascuti dupa 92)... naiba stie.

miril
6th August 2009, 09:30
Luci, se confirma acest lucru, ca jucam in liga a IV-a, sau...tot zvonuri? Din tot off...topicul, HAI PROGRESUL!

Luci@n333
6th August 2009, 09:41
Actele nu le-a vazut nimeni, antrenor exista...juniori exista....antrenamente exista..acum ce sa mai zic..normal ca pana nu vedem, nu credem, dar astea exista acum. Banuiesc ca ramane sa asteptam ....cum ne-am obisnuit sa asteptam....

miril
6th August 2009, 10:31
Daca juniori si antrenori exista, nu vreau sa intreb unde se antreneaza, atunci putem spera. Sper sa am ocazia sa-i vad la lucru cu ochii mei cand vin peste doua saptamani in tara. Bineinteles ca sper sa ne intalnim la fata locului si...nu numai. Dar cum, mai nou, in Romania, speranta moare prima... Glumesc si eu putin. Vom trai si vom vedea. HAI Off Topic PROGRESUL!

miril
8th August 2009, 22:17
O suta, cu reclama-tie. Tot inainte! Progresistule! Sa mai asteptam inca vreo cinci ani pentru urmatoarea suta?

miril
9th August 2009, 12:21
Conu Iancu, Tanase... Starea Natiunii este...aceeasi:

Ne-am trezit din hibernare. Si-am strigat cit am putut:
- Sus Cutare!
- Jos Cutare!?
Si cu asta ce-am facut?

Am dorit, cu mic, cu mare,
Si-am luptat, cum am stiut,
S-avem noua guvernare?
Si cu asta ce-am facut?

Ca mai bine sa ne fie,
Ne-a crescut salariul brut,
Dar traim in saracie
Si cu asta ce-am facut?

Ia coruptia amploare,
Cum nicicind nu s-a vazut,
Scoatem totul la vinzare?
Si cu asta ce-am facut?


Pentru-a cistiga o piine,
Multi o iau de la-nceput,
Ratacesc prin tari straine !
Si cu asta ce-am facut?

Traversam ani grei cu crize,
Leul iar a decazut,
Cresc intruna taxe-accize?
Si cu asta ce-am facut?

Totul este ca-nainte,
De belele n-am trecut,
Se trag sforile, se minte
Si cu asta ce-am facut?

Se urzesc pe-ascuns vendete,
Cum nicicind nu s-a vazut,
Tara-i plina de vedete
Si cu asta ce-am facut?

Pleaca-ai nostri, vin ai nostri!
E sloganul cunoscut;
Iarasi am votat ca prostii.
Si cu asta ce-am facut?

Tyler Durden
9th August 2009, 12:26
O suta, cu reclama-tie. Tot inainte! Progresistule! Sa mai asteptam inca vreo cinci ani pentru urmatoarea suta?

Sincer il invidiez, eu am aproape de 100 de ori mai multe si n-am spus mai multe lucruri ''esentiale''.:happy

miril
9th August 2009, 12:46
Esti mai...ubicuitar. Schimba-ti nic-ul (sic)!

miril
14th August 2009, 12:59
Stiri din Cotroceni:

http://media.imopedia.ro/stiri-imobiliare/imopedia-ro-ia-pulsul-cartierelor-bucurestene---liniste-pe-piata-imobiliara-din-cotroceni-9425.html?utm_source=gsp&utm_medium=banner&utm_campaign=cross&utm_content=titlu

krapulax
20th August 2009, 10:07
ce tare e tottenhamu sezonul asta

miril
20th August 2009, 10:41
Ihi. Am jucat superb aseara si foarte bine cu Pool. COYS!

Bancaru
20th August 2009, 11:08
Si in prima etapa ce a facut? Manchester am citit ca a pierdut. Nasol. Si unde...

miril
20th August 2009, 11:13
Aseara 5-1, in deplasare cu Hull. Duminica 2-1 cu Pool desi putea foarte bine sa fie vreo 3-4 la 1. COYS!

Bancaru
20th August 2009, 12:35
Ce e asta Coiz?

miril
20th August 2009, 13:06
Nu ce crezi tu :D! Come on you Spurs!

itku
2nd September 2009, 22:58
Am aflat intre timp si ce inseamna SEPB (http://www.sepb.es/)

SEPB
2nd September 2009, 23:48
http://acronyms.thefreedictionary.com/SEPB

SEPB Scholarly Electronic Publishing Bibliography
SEPB Single-Edge Precracked Beam
SEPB Shanghai Environmental Protection Bureau
SEPB Scottsboro Electric Power Board
SEPB Shelf End Peninsula Base
SEPB State Export Promotion Board
SEPB Somatosensory Evoked Potentials Basics
SEPB Systems Engineering Performance Bonus
SEPB Schoolsite Employees Performance Bonus
SEPB Swiss Electronic Phone Book
SEPB Space Exploration Puzzle Book

Salut Itku,
Era doar un nume generic SEPB dar sunt extrem de curios cat ti-a luat sa gaseti denumirea aia in spaniola :))

miril
3rd September 2009, 15:38
A murit unul dintre cei mai devotati progresisti, domnul Romanita. A fost inmormantat astazi. Dumnezeu sa-l odihneasca!

marianZ
3rd September 2009, 15:55
uite asa ne micsoram unul dupa unul . dumnezeu sa-i ierte pacatele

Luci@n333
3rd September 2009, 15:56
A murit unul dintre cei mai devotati progresisti, domnul Romanita. A fost inmormantat astazi. Dumnezeu sa-l odihneasca!

Pacat. Speram sa echilibram raportul cu tineri carora sa le pese de Progresul, macar cativa jucatori sa tine la Progresul si scopul este atins.

krapulax
8th September 2009, 15:16
Mugur Isărescu ar urma să își înceapă noul mandat la 11 octombrie 2009, în condițiile în care nu are în prezent contracandidați pentru șefia Băncii Naționale. Acesta ar fi al patrulea mandat pentru Isărescu, în calitate de guvernator al BNR. Mugur Isărescu, în vârstă de 60 de ani, ocupă funcția de guvernator al BNR din 1990 și a devenit cel mai longeviv guvernator de bancă centrală din lume, intrând în acest an în Cartea Recordurilor.

Bancaru
8th September 2009, 15:39
Oprescu are vreun merit? Nu de alta, dar ar fi la al nu stiu catelea record fapt ce ar face ca insusi acest lucru sa ajunga un record.

Bancaru
15th September 2009, 10:09
A murit Patrick Swayze. Pacat... Nu mi-a placut in mod deosebit dar este din generatia de actori cu care as putea sa spun ca am crescut. Dumnezeul sa-l odihneasca.

Bancaru
15th September 2009, 16:13
Daca ma poate ajuta cineva - nu merge sa dau click drepata cu mouse-ul pe o pagina deschisa cu Mozilla. Deci dau clic dreapta pe o poza in ideea sa salvez poza (SAVE IMAGE AS...) si nu se deschide meniul ala din care sa aleg. Sau nu pot sa deschid link in tab nou. Deci nu mi se deschid optiunile. In IE se poate. Are idee cineva?

krapulax
15th September 2009, 16:46
reinstaleaza mozilla (o sa pastreze setarile, in mod normal) sau cauta actualizari (ultima versiune e 3 5 3 ). sau restart la computer? asta cred ca ai incerkt

Luci@n333
15th September 2009, 17:43
http://www.antena3.ro/stiri/showbiz/a-murit-actorul-nicu-constantin_80265.html
Unul dintre actorii mei preferati. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

Bancaru
5th October 2009, 21:10
Peste 26 000 ... La mai multe.

miril
6th October 2009, 09:41
La mai...

krapulax
23rd October 2009, 13:04
am avut o revelation. in fine am realizat cat de malefic poate fi actualul presedinte, daca a reusit sa aduca oamenii in situatia de a vota psd.
ca urmare va promit ca nu voi vota basescu. cu unele mici amendamente:
-il voi vota pe basescu in turul 2 daca adversar ii va fi becali. sau tudor. sau cernea.
-nu voi vota oprescu, si nici geoana

hai progresul!

krapulax
24th October 2009, 14:32
m-am dus pe www.b.......a.ro sa vad cu cine votez. cica cu crin halaicu ma potrivesc the best. si usor becalist. hai steaua?

Bancaru
24th October 2009, 21:52
Cu Basescu?

krapulax
24th October 2009, 23:08
nu, basescu asta trage de timp ca o echipa antrenata de cartu. pai ori face o diktatura militara cu ontanu si puiu iordanescu, ori il lasa pe antonescu sa aduca nemtii

Bancaru
25th October 2009, 09:29
Basescu a lansat o campanie (zic el) sub semnul bunului simt si e convins ca va fi una fair play. Drept pentru care in prima zi a spus ca il pune pe Geoana premier ca sa nu se mai pise iar pe el. Dupa care il batojocoreste pe Iliescu si declara ca o sa ii bata pe amandoi, Geoana si Iliescu. Nu ca am prea mare consideratie pentru Iliescu, dar nu faci o virtute din a fi mitocan. Intreaga lui campanie se bazeaza pe Iliescu, PSD si mai nou si-a facut o virtute din a scoate o singura camera. Asta va fi una dintre cele mai mari greseli electorale pe care o vom face. Ieri am avut confirmarea oficiala ca UE va impune introducerea sistemului bicameral incepand cu 2013. Sigur, timp destul cat sa isi faca idiotul de cap daca va fi ales. Desi suna ca un buhai se pare ca Basescu e ca o sirena amagitoare. Votati sistemul unicameral si o sa ne distram impreuna.
Ca el mai este Oprescu. Un om politic prost si mitocan. AM vazut cum merge, cum isi arunca picioarele ale. Alura lui zica asa: ma duc la futut.

miril
27th October 2009, 11:37
Of, ce mi-as fi dorit asa ceva si pentru Progresul nostru. Macar 1 % si tot ar fi fost bine.

Planning application submitted - New single tier stand for Spurs stadium

http://www.tottenhamhotspur.com/futureplans/news/planningapplicationsubmittednewsingletierstandfors pursstadium261009.html

• Inclusion of new 63 row single-tier stand responds to Club desire to create the most atmospheric stadium in Europe

• Planning application lodged with Haringey Council for a world class stadium, public square, hotel, supermarket, homes and space for the Tottenham Hotspur Foundation

• Delivered on the current site and adjacent land, ending concerns about a move out of the Borough with no need for even a temporary move during construction

• Major investment into North Tottenham to provide a huge boost to the area

• A flagship for the wider regeneration of the area

Tottenham Hotspur Football Club today confirmed that the Northumberland Development Project planning application has this week been submitted to the London Borough of Haringey.

The move marks a major milestone in the delivery of the Club's regeneration proposals and the final plans include one further major improvement to the Stadium design - the inclusion of a single tier stand.

Daniel Levy, Chairman of Tottenham Hotspur Football Club, said:

"The submission of the application is a hugely important step for the Club.

"This is a multi-million pound investment in the area which brings with it housing, retail, a hotel, a supermarket, expanded community services and jobs and an exceptional public square. We have designed what will be a vibrant area 365 days a year and not a stadium with dead space surrounding it.

"Our desire from the outset has been to create a scheme of major benefit for local people and to deliver the most fan-friendly stadium in Europe.

"The inclusion of a new single tier stand combined with a fantastic stadium design demonstrates our absolute commitment to create the most atmospheric stadium for our supporters.

"Every fan will have an exceptional view of the action and will find themselves closer to the pitch than at any other comparable stadium.

"We have also embraced environmental sustainability as part of the plans, delivering a 40% reduction in carbon emissions against current building regulations which will make it one of the best performing of its kind in the UK.

"Tottenham Hotspur is proud of its roots in Haringey and the Northumberland Development Project will act as a powerful catalyst for the uplift of the wider area. We have had an exceptionally positive response to our consultation activities and I am personally delighted to have reached this stage."

Stadium Architect David Keirle of KSS, said:

"Throughout the whole design process we have continued to refine the designs to maximise stadium atmosphere, including a reduction in the space allocated to corporate areas in order to deliver the new single tier stand.

"The acoustics will be excellent, with the bowl design helping to reflect sound back onto the pitch whilst the stadium architecture itself responds to the Spurs identity, using flowing lines and a gracefully undulating roof to create a visually stunning building.

"It will be an exceptional place to watch football and a fantastic addition to this part of the High Road."

Ledley King, Club Captain, said:

"Spurs has been my life - the current matchday atmosphere is unrivalled, it's electric , players can almost reach out and touch it. The fans have such a key role to play and I'm delighted the new stadium has been designed to maintain that atmosphere. It's what makes Tottenham Hotspur what it is."

Andy Anson, Chief Executive of England 2018 Ltd, said:

"Tottenham Hotspur Football Club's provisional designs for their new stadium are very impressive. Potential England 2018 Host Cities will deliver their final bid submissions to us in November and we fully expect the stadium to be one of those included as a potential host venue for the 2018 and 2022 World Cup bid. We wish the club every success with their plans."

Bernie Kingsley, Chair of the Tottenham Hotspur Supporters Trust, said:

"I am delighted that the Club has placed the experience of regular supporters at the top of their agenda and I'm convinced this will be a Stadium of which our supporters will be proud. The single-tier stand in particular, which we requested at the outset, will create an even more intimidating atmosphere for the visiting team. Together with the improved open spaces and modern facilities, this is an exciting time for all Tottenham supporters and the Club and we look forward to moving into our new home."

David Lammy, MP for Tottenham, said:

"There has been an overwhelmingly positive response to these plans from local people who want Spurs to stay at the heart of the community. There is a real need for the economic boost this scheme will deliver and I believe the Northumberland Development Project will make a dramatic and positive difference to North Tottenham. The new public square in particular has the potential to host a wide variety of events and activities and to create a real buzz on the High Road."

Lynne Featherstone, MP for Hornsey & Wood Green, said:

"The submission of these plans commits the Club to remaining in Haringey which can only be good news for the Borough. I am particularly pleased to see that the facilities for the Tottenham Hotspur Foundation are so central to the application as the impact of their work across Haringey cannot be underestimated."

Moaz Nanjuwany, Chair of the Tottenham Traders Partnership, said:

"Tottenham Hotspur are part of the lifeblood of this community and so many businesses and traders depend on the economic benefit they provide. The Tottenham Traders are wholeheartedly behind these plans which we hope will lead to more jobs, more business opportunities and more people using local shops and services.

"I also believe the designs themselves will create a much improved local environment which will help lift the wider area. The submission of the application is good news for Tottenham."

The existing 36,000 capacity stadium has remained unchanged for over a decade and the Club is currently in the position of having over 70,000 registered club members and a waiting list for season tickets of more than 23,000 people. The submission follows extensive pre-application community consultation carried out by the Club which saw 2,500 people pass through the doors of two separate exhibitions and overwhelmingly positive feedback received.

The Northumberland Development Project will represent an investment of hundreds of millions of pounds into North Tottenham, creating new jobs, bringing more spend into the local community and delivering new public open space including a world class new public square.

Haringey Council will now undertake its statutory consultation process before determining the application.

For more information on the Club's plans, PLEASE CLICK HERE...

As the planning application process moves ahead it will be important to provide a strong demonstration of support for the scheme. To show your support for the scheme, please sign our online petition by CLICKING HERE...

As always we shall look to keep you, our supporters, along with the local community of Haringey, as informed and up-to-date as possible through the special section of the website - www.tottenhamhotspur.com/futureplans - which will carry all of the latest news and will provide you with regular updates.

Bancaru
30th October 2009, 14:53
Gheorghe Dinică este în stare extrem de gravă, infecția i-a afectat mai multe organe vitale

Starea actorului Gheorghe Dinică este extrem de gravă, infecția cu stafilococ s-a răspândit în tot corpul, cauzând un șoc septic (insuficiență circulatorie acută ca urmare a septicemiei)care a dus la multiple funcționări defectuoase ale organelor, a explicat pentru NewsIn dr. Bogdan Oprița.



"Bronhopneumonia este o infecție pulmonară severă. Stafilococoul a fost depistat când pacientul a fost adus la spital. Acum există acest microb în plămâni, care a provocat această boală, iar infecția s-a dus în tot sângele și în tot corpul. Asta înseamnă șoc septic. Această infecție a provocat multiple funcționări defectuoase ale organelor. Maestrul este în stare extrem de gravă, ca urmare a șocului septic. Deocamdată nu ne putem pronunța, să spunem dacă starea sa evoluează spre bine sau spre rău", a declarat purtătorul de cuvânt al Spitalului Floreasca, Bogdan Oprița.

Gheorghe Dinică, în vârstă de 75 de ani, a fost diagnosticat cu bronhopneumonie cu stafilococ auriu și candida, pneumonie bazală stânga în remisie, șoc septic, disfuncție multiplă de organe, insuficiență cardio-respiratorie cu suport vasopresor, insuficiență renală cronică acutizată, hemofiltrare continuă, insuficiență respiratorie acută cu suport ventilator, disfuncție digestivă cu ileus dinamic, disfuncție hepatică cu sindrom de colestaza, deficit sinteză hepatică, disfuncție hematologică în remisie, informează un comunicat al spitalului.

Evoluția clinică în ultimele zile a fost staționară, iar prognosticul este în continuare rezervat. Se continuă tratamentul specific la terapie intensivă.

În vârstă de 75 de ani, artistul s-a internat la "Floreasca" în după-amiaza zilei de 22 octombrie, după două zile petrecute la Spitalul Elias, acuzând o stare de oboseală accentuată.

"Pacientul a necesitat suport hemodinamic, ventilator și renal având ca punct de plecare o bronhopneumonie cu proces pneumonic stâng cu sepsis sever și determinări multiorganice", au precizat, duminică, reprezentanții spitalului.

Absolvent în promoția 1961 al Institutului de Artă Teatrală și Cinematografică din București, Gheroghe Dinică este considerat unul dintre cei mai valoroși actori români, cu roluri în peste 60 de filme și în piese montate pe majoritatea scenelor Capitalei. Pentru prestațiile sale cinematografice, artistul a fost distins cu nouă premii, printre care și unul pentru întreaga carieră, acordat la Transilvania International Film Festival (TIFF). În 1999, a fost recompensat și cu Premiul de Excelență al Uniunii Teatrale din România (UNITER), iar anul trecut a primit Titlul de Doctor Honoris Causa, din partea Universității Naționale de Artă Teatrală și Cinematografică (UNATC). Marele actor a cochetat și cu muzica, înregistrând melodii de petrecere pe albume la care a colaborat cu bunii săi prieteni Ștefan Iordache și Nelu Ploieșteanu.
realitatea.net

miril
23rd November 2009, 19:23
Progresul de Londra face spectacol:

http://www.dailymotion.com/video/xb8my1_tottenham-wigan_sport

Luci@n333
27th November 2009, 17:49
Am cateva intrebari legate de cum se desfasoara campania electorala. A trecut turul 1 si au ramas cei doi pe care i-am anticipat. Ma uitam acum la televizor si l-am vazut pe Antonescu cum il sustinea pe Geoana in campania electorala, cum ne indemna (pe noi privitorii) ca exista o singura solutie ,, Mircea Geoana Presedinte!". Mi s-a intors stomacul pe dos si ma gandesc ca eram gata gata sa votez cu el, bine ca nu am facut-o.
Pronostic pentru turul 2: Basescu 63% si urmeaza 4 ani in care o sa traim indiferenti si un an in care televiiunile o sa-si mai aduca aminte ca e unu Geoana care vrea sa fie presedinte si o sa faca tot ce le sta in putinta ca sa iasa Antonescu sau Tariceanu presedinte, ca prostanacul a facut un drum la Moscova nejustificat in 2009.
Voua ce impresie v-a lasat Antonescu de mana cu Geoana pe scena?

miril
27th November 2009, 18:46
PNL-isrii a facut alianta DA in 2004, acum il sustin pe Geoana cum atunci l-au sustinut pe Basescu. Diferenta este ca acum sustin un PM independent, atunci PM era liberal. Se cheama jos politic. Si eu as fi vrut altceva dar nu a vrut Basescu, zic eu, facand imposibila o alaturare a liberalilor de PD-L-isti. Eu nu as fi asa de sigur cu 63% Basescu. De unde? Judetele rosii vor deveni mai rosii, iar speranta lui Basescu este in Ardeal si Bucuresti, daca va reusi sa intoarca in favoarea sa electoralul liberal si cel extremist, lucru nu foarte sigur. Alianta dintre PNL si UDMR imi spune ca maghiarii din cele doua judete vor merge mai degraba spre Geoana. Dar multe se pot intampla pana pe 6 decembrie.

krapulax
27th November 2009, 18:58
nu cred ca iese basescu, si in nici un caz cu 63.
pe mine liberalii m-au dezamagit din nou, pentru a nustiucataoara.

regret, nu am pe cine vota. merg pe o sarma deasupra unei prapastii si mi se spune: sari in dreapta sau in stanga, la alegere. ce sa aleg? pe vexxatu (http://www.youtube.com/watch?v=NMbJ-o4JJqM), dar el nu e o 8iune. noi sa fim sanatosi!

miril
27th November 2009, 19:13
Ai dreptate in multe privinte, dar in 2005 tu, daca erai politicean liberal, te-ai fi unit cu PD-istii si ai fi acceptat alegeri anticipate la numai doua luni de la alegerile parlamentare? De aici a pornit chestia si de la o...scrisorica. Deh, suntem in tara lui Nenea Iancu si-o scrisorica, care va sa zica, pac cu ea la razboiu, ie-te si filmuletul, care va sa zica curat murdar, neicusorule. Noi sa fim sanatosi!

Luci@n333
27th November 2009, 19:35
63% cu +/- 3% ca la orice sondaj :)

miril
27th November 2009, 20:19
Asa sa nu fie, Luci :D!

georgemp
28th November 2009, 13:02
Adevarul e ca n-ai, sau cel putin n-am cu cine vota in al doilea tur, desi cred ca...Basescu.
Pareri de rau pentru Antonescu, inca nu imi vine sa cred ca nu a ramas in lupta.

Luci@n333
28th November 2009, 13:51
Adevarul e ca n-ai, sau cel putin n-am cu cine vota in al doilea tur, desi cred ca...Basescu.
Pareri de rau pentru Antonescu, inca nu imi vine sa cred ca nu a ramas in lupta.

Era necopt pt un post asa de mare, poate peste 5 ani.

krapulax
28th November 2009, 16:26
Ai dreptate in multe privinte, dar in 2005 tu, daca erai politicean liberal, te-ai fi unit cu PD-istii si ai fi acceptat alegeri anticipate la numai doua luni de la alegerile parlamentare? De aici a pornit chestia si de la o...scrisorica. Noi sa fim sanatosi!
de aici a pornit chestia, din orgolii nemasurate de ambele parti. si as mai adauga arestarea lui patriciu, pentru care arhitectul il va urmari pe vaporean pana la capela cimitirului. cel putin.

oare la alegerile astea o sa fie valabila zicerea aia a lui gb shaw? s-ar putea, in definitiv prezenta la vot o sa treaca de 50%

miril
6th December 2009, 10:40
20 000 de leghe sub marin...ar. Vreau schimbarea. Pentru urmatoarele 20. De mii.

Luci@n333
7th December 2009, 12:04
Nu-mi vine sa cred cat de mani****ta este po****tia de cele 2 trusturi de presa. Imi pare rau ca nu am avut cu cine sa votez si am o oarecare goliciune in suflet ca nu am putut ajunge la vot desi eram foarte hotarat sa dau un vot contra PSDului.
Ca sa amintesc de o postare de acum cateva zile, confirm ca am avut o dimineatza resemnata dar plina de multumire sufleteasca. Urmeaza sa se reediteze coalitia PDL + PNL.

Sper la 5 ani mai fericiti pentru toata lumea si la cat mai putin timp petrecut in fata televizorului. :)

miril
7th December 2009, 12:50
Nu poate fi vorba de reeditare. PNL are sansa sa nu fie inghiti daca vrea sa supravietuiasca chiar daca costumul va fi mai mic. Asta inseamna nu coalitie cu Basescu si lupta in Parlament impotriva proiectului prezidential care inseamna vot uninominal predominant, parlament unicameral si republica prezidentiala dupa modelul Putin. Nu are multe sanse dar asta-i situatia. Intre timp, vorba lui Bancaru d'alde Ghise isi fac bagajele pentru a trece la...dusmani. Asta-i romanul. hotz da prost. Isi fura caciula, de fapt. Cat priveste Progresul, un lucru e certe, sa uitam de stadionul Cotroceni asta daca... Vom supravietui.

krapulax
7th December 2009, 13:20
si eu regret ca nu am avut cu cine vota. si imi pare rau ca nu m-am dus totusi sa imi exprim alegerea. lui geoana i-as fi dat 2 stampile: una pentru mineriade si una in amintirea meciului ceahlaul-dinamo 2001 (remember simona marinescu). lui basescu i-as fi dat chiar 3: una pentru negoitza, una pentru voi, una pentru liga 2 si 4. cred cu tarie ca geoana nu reprezenta o speranta pentru rumania, iar pentru progresul nici atat. mai cred cu tarie ca basescu nu a inteles nimic din istorie.
ar fi trebuit sa merg sa scriu pe buletinul de vot www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=103

miril
7th December 2009, 13:46
Bine spus, ****z! Sa nuantez despre Progresul, asa este Geoana nu a reprezentat o speranta pentru Progresul dar cred ca am fi revenit in Cotroceni, pe...cai ocolite. Basescu, in schimb, va merge mai departe, premonitia mea, va transforma stadionul in... folosul propriu. Vom trai si vom vedea! HAI PROGRESUL! Off topic!

krapulax
7th December 2009, 15:30
si a mai zis ****z: finala presedintilor din 6 decembrie a fost ca un meci steaua-dinamo (in anii 80, fie)

Bancaru
7th December 2009, 16:08
Si totusi, de maine ce facem? Lasati Progresul, ca ala si asa e jos.

Luci@n333
7th December 2009, 16:21
Facem ce am facut si in ultimi 5 ani, speram sa castigam la loto, eventual chiar sa si jucam.

miril
7th December 2009, 16:48
E bine ca esti optimist, Luci :)! Oricum, esentialul, HAI PROGRESUL!

Asta am vrut sa o spun si pe Politica, Krap.

krapulax
7th December 2009, 19:33
Si totusi, de maine ce facem? Lasati Progresul, ca ala si asa e jos.
eu unu am pus ochii pe o casa darapanata. cred ca am si poza pe cd cu ea. multi pomi in jur, acuma in fine sper sa fie vizibila.

Bancaru
8th December 2009, 13:38
Facem ce am facut si in ultimi 5 ani, speram sa castigam la loto, eventual chiar sa si jucam.

Eventual fara sa joci, asa ar fi misto.

Bancaru
8th December 2009, 13:39
eu unu am pus ochii pe o casa darapanata. cred ca am si poza pe cd cu ea. multi pomi in jur, acuma in fine sper sa fie vizibila.

Vrei sa o cumperi? Te lansezi?

Luci@n333
8th December 2009, 14:37
Eventual fara sa joci, asa ar fi misto.

Pai ma si intrebam de ce nu am castigat pana acum, poate daca incep sa joc nu se mai acumuleaza reporturile alea pana la urmatoarele alegeri :).

marian iancu
13th December 2009, 11:58
lol
http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=6290&d=1122564550

miril
13th December 2009, 16:42
Bulancea, Dumnezeu sa-l odihnesca, intoarce spatele...omului negru, Igna. Am pierdut cu 5-1 dar revansa a fost mai mult decat dulce, 3-1 pe "23" in fata a peste 50 000 de spectatori ceea ce a insemnat promovarea in A in fata Rapidului.

miril
16th December 2009, 09:34
National! Nu FC National ci stadionul.

http://www.cotidianul.ro/oprescu_vrea_ca_viitorul_stadion_national_sa_produ ca_bani-105523.html

miril
16th December 2009, 16:39
Progresul e salvat! Avem un mogul printre noi!

Luci@n333
16th December 2009, 16:42
Progresul e salvat! Avem un mogul printre noi!

? Cine a castigat la loto ?

Bancaru
16th December 2009, 16:56
Eu ajut numai sufleteste. O sa pun MAHATMA.
Luci, ti-ma spus ca trebuie sa joc inainte... :D

miril
16th December 2009, 18:08
Mughal Ban Caru-i numele ajutorului. Sufletesc.

miril
17th December 2009, 09:45
Mai bine motivat ca aici nici eu nu am formulat desi sunt suporter de cand ma stiu al lui Spurs. De cand ma stiu suporterul Progresului, sa se inteleaga. Mai jos, explicatia de ce Chelsea a devenit in ochii mei dintr-o echipa simpatica o trupa de mercenari si de ce Spur este Spurs. Mi-as dori ca, in curand, sa am motive sa spun si despre Progresul la fel ca si despre Spurs si aici ma refer ca sper ca vom reveni acolo unde meritam, prin istorie si TRADITIE, asta-i cuvantul. HAI PROGRESUL! COYS!

"Au cumpărat simboluri naționale pe nimic și vor să mai scoată și profit, după ce le-au fluturat ani de zile ca pe propriile batiste. N-au făcut altceva decât să le degradeze, să le știrbească prestigiul și să amărască tribunele. Nu poți să fii veșnic câștigător.

Uitați-vă la cele două cluburi londoneze: Chelsea și Tottenham. Abramovici ar vinde și cu jumătate de miliard de lire clubul, dar nu are cui, pe când grupul coordonat de magnatul Joseph Lewis nu acceptă oferta de un miliard".

http://www.cotidianul.ro/de_ce_patronii_vor_sa_vanda_cluburile_de_fotbal-105614.html

miril
13th January 2010, 12:18
Ce mi-as dori... Progresului. In afara de echipa.

http://www.prosport.ro/fotbal-extern/campionate-externe/santiago-bernabeu-cea-mai-moderna-arena-din-lume-stadion-galactic-5320511

Bancaru
19th January 2010, 10:54
O sa mai treaca vremea pana sa faca asa ceva si pe Coresi.

miril
9th February 2010, 14:11
A fi fan a lui Progresul sau lui Spurs, nu vad nicio diferenta:

http://www.spurs.vitalfootball.co.uk/article.asp?a=7503584

krapulax
12th February 2010, 20:24
comforter, philosopher and life long mate ♪... everybody's chaperone♫

georgemp
14th February 2010, 22:33
Incepe si bacalaureatul.Ce repede a trecut timpul, tin minte cand scriam aici despre examenul de capacitate dintr-a 8-a.Succes lui Sorin, si celor care intra in aceasta dificila incercare incepand de maine.

miril
14th February 2010, 22:55
Bafta, Sorin! Spor la tocit, George!

Platanu
14th February 2010, 23:35
Eu dau marti proba asta. Dar nu e nimic de tocit, e de povestit un text dat. Cu cuvintele tale, e adevarat.

Bafta, George!

Bancaru
15th February 2010, 12:01
Sorin si-a tocit demult... (buricele degetelor). Bafta!

krapulax
15th February 2010, 14:11
mult succes!

customers appreciate a bon viveur

Platanu
16th February 2010, 17:14
Cum a fost, George? Esti "experimentat" la...limba romana? :D

georgemp
17th February 2010, 21:57
Am luat avansat.E pe deplin meritat, chiar nu ma puteam numi expert :)).
Nu ma indoiesc ca ai fi luat experimentat, felicitari!

Bancaru
17th February 2010, 22:25
Romanul s-a nascut poet.

Platanu
17th February 2010, 23:30
Bravo. A fost o examinare mai riguroasa?

miril
18th February 2010, 00:16
Bravos natiune progresista!

georgemp
18th February 2010, 10:34
Bravo. A fost o examinare mai riguroasa?
Da, si mi-a picat un text de Emil Cioran, l-am incadrat intr-un alt stil, si cum am inceput pe picior gresit a fost mai greu sa repar dup-aia.
Putea sa fie si mai rau:)

krapulax
18th February 2010, 15:37
da ce, dadurati bacu la franceza?

miril
18th February 2010, 16:46
Eu cred ca George a fost un pic cam francez la...romana. Bafta in continuare!

georgemp
18th February 2010, 18:42
Asta mi-a fost norocul:))

Tyler Durden
7th March 2010, 11:26
Ce mai faceti flacai, e bine toti???!!!

miril
7th March 2010, 13:02
"Nu stim cine esti"?

Tyler Durden
7th March 2010, 13:54
Exact ca acum 2000 de ani... si nici nu a cantat cocosul si v-ati lepadat de mine.:(

krapulax
24th March 2010, 17:51
tenesee, tenesee, there ain't no place i'd rather be
baby, won't ya carry me
back

to

te

ne

see

krapulax
24th March 2010, 19:38
ne-au starnit miril si ctp.
cateva sequente din stalker/ calauza. pisatelia ala seamana cu ctp. actorul a murit la scurt timp dupa film. a murit si calauza, de alcool. si celalalt. toti 3.
<object width="340" height="285"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Rk1PxpZ-hfE&hl=en_US&fs=1&rel=0&color1=0x006699&color2=0x54abd6&hd=1&border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Rk1PxpZ-hfE&hl=en_US&fs=1&rel=0&color1=0x006699&color2=0x54abd6&hd=1&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="340" height="285"></embed></object>

<object width="340" height="285"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/QQYrR4Stos4&hl=en_US&fs=1&rel=0&color1=0x2b405b&color2=0x6b8ab6&hd=1&border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/QQYrR4Stos4&hl=en_US&fs=1&rel=0&color1=0x2b405b&color2=0x6b8ab6&hd=1&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="340" height="285"></embed></object>

miril
25th March 2010, 23:35
Am jucat peste 27 sub culorile bleu-albastre.

Bancaru
29th March 2010, 23:43
Cam aici o sa fim si la anu. La fel de tineri...

IceShadow
30th March 2010, 00:18
Vreo veste de echipa ceva?

miril
30th March 2010, 09:48
NU, din pacate. In alta ordine de idei, nu stiu cum stau altii cu...diagnosticul dar eu sunt sigur de un diagnostic, suta-n mie cu se zice, psihopat, in termeni po****ri, lichea. Nu spui cine-i pacientul. Secret de...

Tyler Durden
30th March 2010, 10:32
Offf, tipic progresist.

miril
30th March 2010, 10:46
Daca Nati-o Unea o cere! Ty, iti spun sincer, politic vorbind, offf, tipic pentru acesata tara. Si locuitorii ei. A propos, "Cand te duci la oftalmolog"? Politic vorbind, era sa zic. Offf, offf si iar offf! Tipic progresist...?

Tyler Durden
30th March 2010, 10:49
Bre, nu stiu altii cum sunt, dar eu mai trec pe la oftalm-olog. Matale bag seama ca ai avea cel putin la fel de multa nevoie, ca prea le vezi pe toate intr-o singura directie...Offf, triptic pro-gresist.

miril
30th March 2010, 16:54
Bre, lichea "esti sau nu esti". Nu tine de directie sau, mai bine zis, din ce directie, ci tine de caracter. Vad (sic) ca eu am pus ceva ghilimele. Am inteles, tu nu prea (le) folosesti :D. La fel si ochelarii, era sa zic :evil:. In rest, noi sa fim sanatosi :D. Desi, dupa Basescu, s-ar putea sa...nu se stie. Ty, sincer, asta nu-i presedinte. Chiar si pentru Romania. Poate pentru Roma Nika, Tanga Nika. D'astea. Nike, bre!

krapulax
30th March 2010, 20:20
mie imi place mai nou berea nefiltrata. looking forward sa ne intalnim la una d-asta, poate 2, si sa discutam despre basescu, voicu, udrea, mazare, branza (merge la o bere, cred), raul costin, sapunaru etc etc. pe urma mergem la mclaughlin daca se va nimeri sa fie in ziua aia in concert in bucuresti. daca nu, la di meola.
nu asa?

Tyler Durden
30th March 2010, 23:12
Miriles, am senzatia ca vezi ca șic, iar asta nu tine de sic.:cool::cool:

miril
31st March 2010, 08:58
Vad ca nu vezi. Si chiar nu...vad de ce. Am o banuiala dar nu asta-i important. Tu esti Ty-ul nostru si asta-i, ai ghicit, cel mai important. Ca bine zice Krap, la alde Mclaughlin, birjar!

krapulax
31st March 2010, 20:56
..ca nu toti cei care sunt de partea lu ala sunt ********i si canalii, dupa cum cei de partea aluilalt nu sunt cu totii niste oameni cu o conduita morala si o tinuta intelectuala ireprosabila. sapienti sat est! est modus in rebus!

Bancaru
31st March 2010, 22:47
D'aia votezi cu liberalii.

krapulax
31st March 2010, 22:59
cat s-or mai da, vorba lui miril.




eram si eu adineauri pe acilea, era pauza meciului de pe emirates, iar jocul barcelonei imi adusese in memorie progresul din toamna lui 1994. de unde intrebarea: ce se mai aude cu progresul?

Bancaru
31st March 2010, 23:04
Vezi ca esti off topic

miril
1st April 2010, 00:28
Cica oferta de 1000 de euro de meci pe Cotroceni. Tohaneanu a refuzat. N-are bani. Sa-i dea aiurea, as adauga eu. BNR n-are obraz. Nu ca ar fi ceva nou. HAI PROGRESUL! Cica inca se mai da. Sambata. Pe Co...resi.

IceShadow
1st April 2010, 00:51
Miril..scuze ca intreb fara sa citesc celalalte comment-uri ..dar sunt cam pe fuga...
La ce oferta te referi? I-a facut BNR oferta lui Tohaneanu pt chirie/meci?

miril
1st April 2010, 00:53
Asa se spune prin targ.

IceShadow
1st April 2010, 01:09
Doamne-ajuta!!!
Macar ca si zvon..si tot este imbucurator...

IceShadow
1st April 2010, 01:10
Dar ziceai k "cica inca se mai da"
La ce te refereai?

miril
1st April 2010, 01:12
Eh, o expresie ca inca mai respiram. Artificial.

Bancaru
1st April 2010, 16:09
Tohaneanu e un smecher. Asteapta sa i se dea bani ca sa joace acolo.

IceShadow
2nd April 2010, 22:01
Poate vine turcu actionar la progresul..:D
Sa-i dea cineva ideea...sa-si aminteasca de echipa..
In Cotroceni nu-l va injura nimeni, asta e sigur:)

krapulax
2nd April 2010, 22:45
eu il voiu injura!

dar in gand, ca nu vreau sa am de-a face cu legea. am o varsta, am o pozitie in partid, nu pot risca.

miril
23rd April 2010, 19:12
Ce am ajuns! Termen de comparatie.

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/dinamo/62206/borcea-se-teme-ca-dinamo-sa-nu-aiba-soarta-progresului.htm

miril
24th April 2010, 10:41
Nu suntem singuri(i).

http://www.jurnalul.ro/stire-interviu/victor-ciutacu-n-as-sta-in-pipera-nu-mi-place-prefer-cotrocenii-541938.html

krapulax
24th April 2010, 11:31
decat asemenea vecini, mai bine pe coresi!

Bancaru
25th April 2010, 18:54
Si acolo risti sa dai de tot soiul de specimene.

krapulax
25th April 2010, 19:05
păi da! că mi se pare ca jurnalul naț. are sediul la 2 pași. iar antenele la vreo 3.
tot pași.
2-3 pași de coresi, vreau să zic.

miril
28th April 2010, 08:56
Eu ma intreb unde-i Pacala? Luci, stii ceva?

Iată lotul prezent la Mogoșoaia în aceste zile din care vor fi aleși cei 18 pentru Ungaria:
- Alin Bucuroiu (Udinese), Cătălin Abraham (Oțelul), George Vârtopeanu (Astra) - portari
- Andrei Bursuc, Ionuț Mihălăchioaie (FCM Bacău), Dean Beța, Codruț Cioranu (Sportul), Marius Ioniță (Dinamo II), Florin Bejan (Steaua II), Bogdan Cristescu (Sporting Pitești), Andrei Sava (Otopeni) - fundași
- Alexandru Lazăr (Steaua II), Marius Chindriș, Florin Purece (UTA), Adrian Stoian (AS Roma), Cosmin Matei (Farul), Raul Stanciu (Ardealul), Dorin Mărmăneanu (Dinamo II) - mijlocași
- George Țucudean (UTA), Alin Popa (FC Argeș), Aurelian Chițu (Viitorul Constanța), Marius Albu (Steaua II) - atacanți

Se vede ca inca "mai avem" doi oameni de Nationala U 19.

krapulax
28th April 2010, 15:20
uf, credeam ca-s 2 oameni de nationala din actualul lot si vazandu-l pe cioranu am zis- chiar 3!
poate in curand?!

miril
28th April 2010, 16:20
Cica este desi nu este. Pacala. Pe lista. Adica, chiar daca suntem in aprilie, nu suntem de 1 aprilie.

miril
28th June 2010, 19:15
Peste o mie. Impotriva. Anti. Patie. Prostie. You Name It.

miril
3rd August 2010, 08:49
Singura frunza autentica este frunza de platan. Deocamdata nu mai "inverzeste" in curtea noastra.

Bancaru
3rd August 2010, 11:19
Am urmarit aseara cu un singur ochi, era ora 1 si incearcam sa adorm (caldura mare, monser) cum Elena Udrea a spus o mare prostie - cica acest scandal a prins cum nu se poate mai bine proiectului cu frunza. In opinia ei, frumos cizelata de Chior, un scandal prinde bine, asa se promoveaza. Excelent.

miril
3rd August 2010, 11:39
Imbecilitas Cum Laudae! Si fara frunza. Jos!

necon
6th August 2010, 16:18
Ce mai face Gino?

Pedro1984
8th August 2010, 15:05
fumeaza ..acuma l'am sunat

miril
18th August 2010, 09:08
Bai bancarilor, am si eu o intrebare, voi cu cine...banking? Personal, deocamdata, stau in...banca mea.

Bancaru
19th August 2010, 12:54
EU fuck banking.

six
20th August 2010, 23:03
Ce mai face Gino? sanatace lu' gino ;)

Ess
20th August 2010, 23:32
Ce am ajuns! Termen de comparatie.

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/dinamo/62206/borcea-se-teme-ca-dinamo-sa-nu-aiba-soarta-progresului.htm

poza e gr...hranitoare...:ok:

Bancaru
21st August 2010, 23:30
E o poza contrafacuta in Photoshop. La ce se preteaza nesimtitii astia de pseudo-ziaristi. De fapt Vecali ii dadea lui Borcea sa i-o suga.

Tyler Durden
21st August 2010, 23:32
Iertati-ma ca va deranjez, dar credeti ca daca am o alunita pe gland nu-mi pot baga popicul in familia becali?

miril
5th September 2010, 18:48
BNR a implinit la 130 de ani, Progresul a murit la nici 65.

Bancaru
6th September 2010, 14:31
Uitati care e treaba: va rog frumos sa vorbiti civilizat.

miril
28th October 2010, 10:11
MM, la revedere! Si...(ex)Nasul ce zice?

http://www.evz.ro/detalii/stiri/melania-medeleanu-ramane-ocupata-in-prime-time-910522.html

miril
2nd November 2010, 18:49
Panselute si platani. De 2,8 milioane euro. In sectorul 3. Si stadionul?

krapulax
2nd November 2010, 19:07
e in 5. pe maini bune.

miril
2nd November 2010, 19:17
Si eu care credeam pe "maini bune".

krapulax
5th November 2010, 19:28
Radu Cosașu, extremistul nostru de centru preferat, a acceptat pentru prima dată invitația de a apărea într-o emisiune televizată. Astfel, luni, 8 noiembrie, ora 21.30, îl puteți vedea pe Radu Cosașu în dialog cu Daniel Cristea-Enache, în emisiunea Literatura de azi, pe TVR Cultural.

miril
5th November 2010, 20:47
Cum nu receptionez...Cultural mi-as dori un rezumat daca se poate. Stiu, nu se va vorbi despre Progresul.

krapulax
8th November 2010, 22:16
a aparut un volum din operele lui cosasu care cuprinde '5 ani cu belphegor'. citez de aici:

daca esti capabil si vrei sa birui candva pe tottenham, nu mori- ci traiesti
ca urmare, a fost atins tangential si subiectul fotbal. s-a vorbit despre mazilu, valeriu cristea (tatal adoptiv al lui daniel cristea enache, din cate stiu), herta muller, despre bucuriile maestrului din anii 80 si 90, despre matusile lui din tel aviv si parerea lor despre activitatea literara a lui cosasu in anii 50, despre paul georgescu. sa mai notam deviza maestrului: ia totul in tragic si nimic in serios si o vorba din dostoievski: „in dumneata vorbeste numai crudul adevar, prin urmare esti nedrept“ (asta apropo de herta muller).

de urmarit aparitia emisiunii pa web, aici
http://www.tvr.ro/inregistrari.php?id=Literatura%20de%20azi

miril
19th November 2010, 20:03
Cum gandeste un presedinte de club. Adevarat (presedintele). COYS! HAI PROGRESUL!

Club Statement on Stadium Plans

Much has been written of late about the Club's stadium plans, which, due to agreed and commercial confidentiality, the Club has not been able to correct in some cases or clarify in others. It may be helpful however to update Club stakeholders on the current position with what we are able to say at this stage.

The Club is progressing the Northumberland Development Project in order to achieve full planning permission and other necessary consents. The applications have been referred to the Mayor of London, the Secretary of State and English Heritage for their approval.

We have made no secret about the fact that the cost of consent will be extremely high. The revisions to the plans, to meet stakeholder approval, has added in excess of &#163;50m to a development that could well cost in the region of &#163;450m to bring to fruition. Had we not made these changes to retain historic buildings then English Heritage indicated that they would have no option but to advise that the application be called in and that permission would be refused. The reduction in the residential element as part of these changes has also impacted on the level of enabling development which would have contributed to the scheme.

We have spent a substantial amount acquiring land for the site assembly and we still do not own all of the land required to proceed with the development, making a Compulsory Purchase Order process likely.

The application also includes S106 and S278 costs in the region of &#163;17m, relating to requests for contributions from Council departments and Transport for London as part of the planning consent.

Meanwhile this development has not attracted a penny of public money.

This is a development with the potential to kickstart regeneration in one of the most deprived boroughs in London, where land values are poor and yet no regeneration monies are available to it. This is in contrast to the stadia developments of Arsenal and Wembley which were both awarded public sector assistance. These developments required substantial public sector intervention and assistance and would not have progressed without the injection of public sector money.

The Club fully appreciates the sentiments expressed recently by David Lammy MP in respect of our position in Tottenham - we too recognise the historic, economic and emotional aspects of this. We would therefore hope that, rather than seek to criticise the Club at this undetermined stage and make inaccurate and unfounded assumptions about our financial intentions with the Club, he would now be seeking to do everything in his power to attract public sector support for the Borough.

Whatever the outcome on our stadium expansion plans we are committed to the regeneration of Tottenham, but it is wrong to suggest that we should bear this burden alone.

Mr Lammy expressed his opinion to me that he would rather keep us in Tottenham even if it means we are unable to redevelop White Hart Lane. We do not find this acceptable nor do we think our fans, who want to see the Club grow, be able to buy season tickets and see success on the pitch, will find it either.

As we said previously, it was only prudent and good sense that we should consider all options for a new stadium development. Given the importance of this to the future wellbeing of the Club and the above factors, the Club registered an interest to bid for the Olympic Stadium site, where a bidder is sought to deliver a commercially sustainable legacy post the 2012 Olympics. There is no doubt that this is a possible option for us and, indeed, many will recall that it was our original option five years ago.

Much has been commented on us being a North London club potentially looking to move to East London - the Olympic site is in fact less than 5 miles from our current stadium and will be served by the best possible transport infrastructure in London. Our fans stem from all around the country, notably around the M25 and Home Counties and travel an average of 40 miles to home matches and we regularly welcome fans from all over the world.

I am a fan of our Club too. We have 34,000 people on the paid-for waiting list for season tickets - a number which grows daily - and it is indisputable that we now need an increased capacity stadium in order to continue to move the Club forward and compete at the highest levels. Any new stadium option must necessarily be one which is feasible in both land acquisition and financing terms.

On a point of clarity - this is not about ‘chasing profit' - this process is entirely about seeking that which is deliverable.

We remain committed to our principles - to deliver a world class stadium with the best fan experience in Europe, secure foundations to underpin the future playing success of the Club and the best funded Foundation in the Premier League for all our communities.

Common and commercial sense dictates that we, as management of the Club, must look at what is in these long-term interests and the financial security of the Club. It is in no-one's interest to pursue an option which could ultimately undermine this.

We shall consult our fans as we move forward in order to deliver them the most atmospheric stadium in Europe, with increased capacity and great access. Our preferred option will be the one that allows us to deliver that for our supporters.

On a final note, I would ask fans to support us at this stage whilst we, with the best interests of the Club at heart, explore all the options.

Yours, Daniel (Levy)

IceShadow
19th November 2010, 22:58
Hello!!! Putina atentie va rog!!!


Liga 1 | Vin petrodolarii
EXCLUSIV Alertă roșie în Liga I! Rușii vor să cumpere un club!
Astăzi, 19:38
EXCLUSIV Alertă roșie în Liga I! Rușii vor să cumpere un club!

Exodul fotbaliștilor și antrenorilor români către spațiul ex-sovietic e pe cale să ia sfârșit. În acest timp, Liga I se pregătește pentru afluxul de dolari dinspre răsărit.

Un fond de investiții rus dorește preluarea unui club din Liga I. Conform unor surse sub protecția anonimatului, investitorii ruși tratează simultan cu mai multe cluburi printre care: Sportul Studențesc, Unirea Urziceni și chiar Dinamo, echipă care se confruntă cu grave probleme financiare. Auditul comandat de patronul Astrei, Ioan Niculae, a arătat că gruparea din Ștefan cel Mare are de acoperit o "gaură" de aproximativ 16 milioane de euro.

Surse din anturajul omenilor de afaceri au declarat în exclusivitate pentru ziarul nostru că "există dicuții avansate pentru preluarea unui club din Liga I. Nu se pot da mai multe detalii în acest moment întrucât există clauze de confidențialitate care odată încălcate ar perturba negocierile, dar, săptămâna viitoare, cu siguranță veți avea o surpriză de proporții!".

Conform informațiilor ProSport, viitoare echipă își va disputa meciurile rămase din această ediție de campionat pe un stadion din capitală, printre variantele vehiculate numărunde-se arena din Cotroceni și National Arena, după finalizarea construcției. "Momentan nu a fost luată nicio decizie finală în acest sens. Urmează ca toate variantele să fie analizate și abia apoi se va hotărî. Este un proiect serios și în momentul de față e mult mai ieftin să ajungi în Champions League din România decât din Rusia, unde s-au investit în fotbal miliarde de dolari", a declarat o altă sursă.

În ce privește viitoarele transferuri, oameni din anturajul rușilor ne-au mărturisit că există mai multe nume pe lista de fotbaliști care va fi preluată: "Pentru primul se dorește o clasare cât mai sus în clasament și, de ce nu, calificarea în Europa League. Să nu credeți însă că se așteaptă rezultate imediate. Veți vedea însă câteva transferuri cu multe zerouri inclusiv de la cele mai importante echipe din București."

În privința antrenorului viitoare echipe se pare că lucrurile încă nu sunt foarte clare. Printre numele vehiculate se numără Dan Petrescu, Mircea Lucescu, Cosmin Olăroiu și Mircea Rednic.

Rămâneți pe www.prosport.ro pentru noi informații în exclusivitate despre acest subiect!



O FI VORBA DE PROGRESUL????

krapulax
20th November 2010, 07:14
nu e vorba de progresul. progresul nu joaca in liga 1.


Un fond de investiții rus dorește preluarea unui club din Liga I.

krapulax
20th November 2010, 16:30
bravo tottenham!

miril
20th November 2010, 17:01
Sar' mana! COYS! Forza Inter! HAI PROGRESUL!

Bancaru
24th November 2010, 09:54
Ma bag si eu in seama dupa 5 zile de la match, dar a fost minunat. Eu si asa nu prea ii sufar pe tunari. Desi parca au devenit mai simpatici dupa "Febra stadioanelor".

krapulax
24th November 2010, 17:16
au pierdut si aseara, futu-i

Bancaru
24th November 2010, 17:31
Da, dar i-am vazut pe disecatorii aia de faze si au spus ca NO PROBLEM. Sahtior bate iar Arsenal nu perde acasa cu Partizan. Se califica, da-i naibii.

krapulax
27th November 2010, 09:23
cum zice cosasu in introducerea la 5 ani cu belphegor? cam asea: nu vreau sa-mi pierd propriul cap decat cand aud de progresul
sunt articolele lui din sportul sau unde scria, din perioada 1969-saptezecisiceva. aparuta initial in 1975.

altfel, alte opere ale lui cosasu se pot gasi pe liternet. de exemplu acilea (http://editura.liternet.ro/descarcare/46/pdf/Radu-Cosasu/Un-august-pe-un-bloc-de-gheata.html)

miril
13th January 2011, 10:42
Exista si fotbalisti care pot gandi, macar la nivel declarativ, mai mult decat pana la varful nasului:

http://www.evz.ro/detalii/stiri/apostol-rupe-racerea-nu-am-vrut-sa-merg-la-steaua-918059.html

Shinnok
13th January 2011, 23:03
salutare ! :)

Bancaru
14th January 2011, 22:40
Va salutam !

miril
18th January 2011, 15:27
Merita sa bagi ochiul. Atentie, totusi, la Barton, Joey!

http://sportvox.realitatea.net/fotbal-intern/romanii-printre-fruntasi-in-topul-the-guardian-49414.html

miril
19th January 2011, 12:26
Suntem un grup de progresisti ales pe spranceana si...geana. Pardon, gena.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/prietenii-alesi-dupa-gene-918562.html

miril
3rd February 2011, 16:08
Un fotbalist, cred, pe placul progresistilor:

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1349511/MATT-LAWTON-INTERVIEW-Spurs-defender-Assou-Ekotto-Smart-guy.html

miril
10th February 2011, 12:29
E ceva special cu... Toata lume trage acolo. Si nu-i Arcadia. Ce-o fi, atunci?

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/steaua/71927/burdujan-sunt-stelist-de-mic.htm

krapulax
10th February 2011, 16:52
e steaua!

Shinnok
6th March 2011, 02:11
Ce se mai aude p-aciulea ? ;)

miril
6th March 2011, 09:04
Nu prea multe.

miril
2nd June 2011, 10:25
Milan si Inter se bat pentru... Macar daca l-ar transfera. Definitiv.

http://www.prosport.ro/fotbal-extern/stranieri/foto-motivul-pentru-care-lui-basescu-i-se-spune-presedintele-jucator-morrati-i-a-promis-ca-i-prelungeste-contractul-lui-chivu-8302187

miril
10th June 2011, 14:54
28... Deocamdata. HAI PROGRESUL!

miril
28th June 2011, 13:36
Ceva despre aschie:

http://www.cancan.ro/sport/extrafotbal/mario-iorgulescu-si-a-tras-o-giurgiuveanca-focoasa-170988.html#

miril
30th June 2011, 10:19
Lipseste ceva, aici:

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/tineret/super-foto-cele-4-arene-din-romania-care-vor-gazdui-ce-u-19-tricolorii-vor-debuta-la-chiajna-8412265

aLLiin
30th June 2011, 10:27
Salut! Mai speri sa vezi progresul in prima liga?

miril
30th June 2011, 11:49
Cliseul ala cu speranta. HAI PROGRESUL!

aLLiin
30th June 2011, 16:57
Eu sper sa revina!

miril
30th June 2011, 16:59
Intreaba-ne pe noi. Multumim pentru gandurile bune!

aLLiin
30th June 2011, 17:06
Cand ne gandim ca acum 9 ani progresul se batea la campionat...

miril
30th June 2011, 17:09
Si merita sa-l ia daca... Daca te intereseza si ceva muzica, avem la umbra...platanilor. Maybe the Best Music...

aLLiin
30th June 2011, 17:14
Stiu ca-l merita...dar au fost prea multe nereguli atunci...ma intereseaza muzica.

miril
30th June 2011, 20:19
Atunci treci si pe aici:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=129805&page=40

aLLiin
1st July 2011, 11:44
Si progresul s-a mai apropiat de titlu si in perioada lui florin halagian...cand v-ati luptat cu steaua...si ati pierdut si o finala de cupa.

miril
16th October 2011, 10:14
Dupa 32 de ani, a facut un Bulancea:

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/foto-faza-zilei-in-liga-1-s-a-intors-cu-spatele-la-penalty-si-a-vazut-galben-271698.htm

Bancaru
17th October 2011, 10:04
Eu am o problema cu link-urile de la M.I.
404 Not Found
nginx
Aia cu 404 Not Found am cam inteles, e veche, o stim cu totii. Dar nginx... nu cunosc.
Domnu' Miril, IUn link mai bun. Sau IPoza?

miril
17th October 2011, 11:14
Poate merge asta:

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/video-scandal-imens-dupa-petrolul-vointa-4-1-sibienii-nu-vor-sa-l-mai-vada-pe-chivulete-jr-si-a-batut-joc-de-noi-271806.html

Mai este un articol intr-un ziar al carui nume l-am uitat, ziar de astazi, unde portarul se lauda ca a facut-o in premiera. Noroc ca mai sunt vigilenti care l-au adus cu picioarele pe pamant si cu fata la joc.

miril
26th October 2011, 12:17
Cum se pot rezolva lucrurile cand proprietarul stadionului si presedintele clubului de fotbal nu este una si aceeasi persoana.

http://www.jurnalul.ro/sport/fotbal-intern/ti-am-dat-un-stadion-594699.html

miril
8th April 2013, 16:09
Stiri din fosta vecinatate:

http://www.onlinesport.ro/tenis/tiriac-vrea-sa-reconditioneze-arenele-bnr-nid-84806/?utm_source=rss-feeds&utm_medium=rss-website-feeds&utm_campaign=last-news

georgemp
28th March 2015, 00:25
salutări, sper că sunteți cu toții bine!
nu am mai dat de mult pe-aici, iar dacă vă întrebați ce fac, în ultima vreme m-am ocupat (și) de fotografii iar de curând am apărut într-un articol http://www.vibefm.ro/bucurestiul-la-inaltime-in-15-fotografii-impresionante/
sper să fotografiez curând și un merci de-al Progresului :) mi-e dor...

miril
28th March 2015, 09:57
Bravo George, esti cu adevarat la inaltime!

Bancaru
8th June 2015, 20:29
Pentru tot›i cei care sust›ineau ACEA echipa "Poli Timisoara" a infectului Marian Iancu am un mesaj astăzi, ca tot s-a dat verdict definitiv in cazul acestui vierme (14 ani cu executie) - SA IMI SUGA CIORAPII.
Este personajul care a pus cruce pe clubul Progresul, făcând ce vrea cu banii care, uite, nu erau ai lui sau făcut›i cinstit. Acei "suporteri" au aplaudat hot›ia si lipsa de fair play.
Nu stiu unde sa mai pun asta ca sa citească si ei. Nici nu mai stiu cum ii cheamă. :D Nu ca are importanta. N-ai cu cine...

Lordliv
8th June 2015, 20:47
salut,maestre!

ma bucur ca te mai citesc pe aici!:ok:

Tyler Durden
8th June 2015, 21:17
Pentru tot›i cei care sust›ineau ACEA echipa "Poli Timisoara" a infectului Marian Iancu am un mesaj astăzi, ca tot s-a dat verdict definitiv in cazul acestui vierme (14 ani cu executie) - SA IMI SUGA CIORAPII.
Este personajul care a pus cruce pe clubul Progresul, făcând ce vrea cu banii care, uite, nu erau ai lui sau făcut›i cinstit. Acei "suporteri" au aplaudat hot›ia si lipsa de fair play.
Nu stiu unde sa mai pun asta ca sa citească si ei. Nici nu mai stiu cum ii cheamă. :D Nu ca are importanta. N-ai cu cine...

Oooo, ce mai faci, coytze?

krapulax
9th June 2015, 13:23
ooo, ce mai faci, coetzee?

Tyler Durden
9th June 2015, 13:40
Ooo, ce mai faci, coelho?

miril
18th November 2015, 22:06
O postare de pe Facebook despre...cartierul Venus vs cartierul Uranus mi-au trezit amintiri de...alta data.

cx_BT3M019Q

http://www.descopera.ro/cultura/13114003-ceausima-cum-a-fost-demolat-cartierul-uranus-galerie-foto-video

krapulax
12th September 2016, 08:54
Gigi Netoiu s-a casatorit in mare secret cu o "bomba" sexy, iar nas a fost Adrian Nastase! Ginerele s-a pregatit serios pentru eveniment: si-a facut implant de par


nu te vom uita niciodată!

miril
5th December 2017, 21:04
Regele nostru, Majestatea Sa, Regele Mihai, ne-a parasit. Dumnezeu sa-l aibe in pace! :(

Platanu
11th December 2017, 18:42
Dumnezeu sa-l odihneasca!

Platanu
29th July 2020, 20:06
Va salut frati progresisti!

Sper ca sunteti cu totii bine si ca ati trecut si inca treceti cu bine peste perioada aceasta extrem de ciudata.
Iata ca aici unde odinioara noi progresistii ne adunam seara de seara si zi de zi sa comentam despre echipa noastra si nu numai...acum cam bate vantul. Si nici macar nu e vantul schimbarii sau vantul...s.o.v., ci vantul pustiului, al abandonului.
Cred ca doi factori au contribuit la acest pustiu de aici. Unul, echipa noastra a disparut, chiar daca au aparut alte 3 "progresuri", si al doilea ar fi ca facebook a acaparat si zona aceasta a forumurilor, fiind mai convenabil si mai usor sa conversezi acolo. Insumi sunt vinovat ca nu prea am mai dat pe aici decat cand si cand, insemnand poate o data la 3-4 luni.

Sper inca o data ca sunteti toti bine. Miril, sper ca esti si tu bine, m-am bucurat ca am mai vazut ca ai mai postat pe aici.
Nu l-am mai vazut pe aici de foarte mult timp pe Bancaru. Pe kra****x l-am mai vazut pe facebook. Pe George de asemenea, ocazional si prin Bucuresti. Dar Bancaru, itku si alti cativa cred ca sunt ani de zile de cand nu am mai auzit nimic de ei.

Va salut si va imbratisez pe toti virtual, fie ca veti citi acest mesaj, fie ca nu. Si, ca de obicei, neobositul Hai Progresul !!!!!!!!

Johnny D
29th July 2020, 23:47
:)

Sa cresti mare! Ca Progresu' nost!:ok:
Nu de acum, de atunci! Daca ar juca in Liga 1, as simti din nou ce-am simtit acu 18 ani intr-o oarecare masura.

Doar ca daca mai face 3-3 cu Rapid, cred ca rup peretii cu dintii!:))

Platanu
30th July 2020, 10:41
:)

Sa cresti mare! Ca Progresu' nost!:ok:
Nu de acum, de atunci! Daca ar juca in Liga 1, as simti din nou ce-am simtit acu 18 ani intr-o oarecare masura.

Doar ca daca mai face 3-3 cu Rapid, cred ca rup peretii cu dintii!:))

Eheee...astea raman amintiri frumoase...sau 5-1 cu Dinamo dupa ce ne-au macelarit in Cupa cu ajutorul lui Serea. Sunt destul de sceptic ca vom mai trai astfel de povesti frumoase, dar cine stie? Viata e plina de neprevazut.

Johnny D
30th July 2020, 11:18
Pentru mine a fost un cosmar, simpatizam si Rapidul p-atunci pe care intre timp am invatat sa-l iubesc, Nationalul si Rapidul luptandu-se atunci pentru Cupa Uefa, singurul rezultat ce nu trebuia sa fie, era egalul, cu care-si anulau ambele sansele!:))