PDA

View Full Version : Off Topic Progresist



Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9

Bancaru
23rd November 2006, 11:32
Deci Kra****x e ala care zice Remek! Ce e aia Remek? E o injuratura? Sau inseamna "aferim"?

itku
23rd November 2006, 12:02
Cred ca pana si Landi a invatat cuvantul asta. E un fel de ... "marfa!"

Bancaru
23rd November 2006, 12:30
Aha! Remek, atunci! Landi e remek! Remek si banii. Oare cat l-ar costa pe Costi un telefon, fara taxa inversa, la Debretin?

be@
23rd November 2006, 21:22
Vadime, dar de ce i-ai sters mesajul de adio lui George? De cand hotarasti tu ce e important pentru noi, cei care scriu pe Suporter National, si ce nu? Ti-e frica cumva sa nu afle si altii de ce se retrage George?

Bancaru
23rd November 2006, 23:40
Ba, ce s-a intamplat cu la revedere? Be@, dar de ce sa aiba Vadim ceva impotriva ca Georgica sa isi ia la revedere in mod civilizat? Care au fost mizeriile la care a fost supus George? Chiar sunt curios. Poate ne spune chiar actorul principal.

Platanu
24th November 2006, 00:43
George se retrage de pe Onlinesport?Dar de ce?De ce ar face asa ceva?

Platanu
24th November 2006, 00:50
Chiar azi,defapt ieri,ca e trecut de 12 noaptea,am fost cu George in fata Academiei si am jucat fotbal,am mai discutat,de una,de alta,dar nu mi-a zis ca ar vrea sa se retraga,a zis doar ca o va lasa mai moale cu postatul aici,din motive pe care eu nu le inteleg.
Am facut si cateva poze,intr-un parculet de langa Academie (imi cer scuze pentru calitatea pozelor):

Asta e buna sa apara pe site-ul oficial,cand va juca George la noi,la sectiunea "Echipa"
18935

Aici George tocmai prinsese mingea
18936

Aici sunt eu
18937

Si aici,cei doi vlastari
18938

georgemp
24th November 2006, 01:43
@Bancaru,printre altele Vadim mi-a "furat" prima exclisivitate,zicand ca onlinesport a zis primul despre vladoiu.
Problema e ca a facut-o cu buna stiinta:D
@Platanu,:) tu stii de 1 saptamana ca vreau sa ma retrag.
Daca Vadim era amabil sa imi lase si subictul probabil ca intelegeai dar asa nu pot sa scriu pentru fiecare in parte de ce plec.
Oricum,tu stii cel mai bine toata povestea;)

Platanu
24th November 2006, 09:18
Da,stiam de ceva vreme,dar credeam ca te vei razgandi.
Deci,te mai retragi sau nu?

herculis
24th November 2006, 09:24
Eu as zice sa nu ia nimeni nicio decizie pripita. Avem unul dintre cele mai bune forumuri aici, de ce sa-l stricam?

Stiu cit de mult conteaza o stire, si exclusivitatea, dar eu sper ca Vadim si George sa rezolve cumva aceasta disputa (daca aici este buba). Poate data viitoare Vadim ii va pasa o stire lui George sa o publice primul!

georgemp
24th November 2006, 09:28
Ma retrag,dar in cateva zile cand voi termina de raspuns la toate intrebarile.
@Herculis,raspund cand ajung acasa,pentru ca am mai mult de scris si sunt in ora acum

krapulax
24th November 2006, 09:35
pai sa-ti mai punem intrebari, sa te tinem ocupat.
george, cine l-a omorat pe kennedy?

herculis
24th November 2006, 09:42
Netoiu :drak:

be@
24th November 2006, 14:28
Eu plec de pe forumul asta. Imi pare rau ca va las, dar asta este. Nu mai am chef sa fiu bataia de joc a unor nesimtiti care imi sterg mesajele ca asa vor ei.
Va astept sa mai vorbim pe forumul oficial. Numai bine.

Bancaru
24th November 2006, 14:40
Ma retrag,dar in cateva zile cand voi termina de raspuns la toate intrebarile.

Asa...

georgemp
24th November 2006, 14:48
Eu plec de pe forumul asta. Imi pare rau ca va las, dar asta este. Nu mai am chef sa fiu bataia de joc a unor nesimtiti care imi sterg mesajele ca asa vor ei.
Va astept sa mai vorbim pe forumul oficial. Numai bine.

;)


Eu as zice sa nu ia nimeni nicio decizie pripita. Avem unul dintre cele mai bune forumuri aici, de ce sa-l stricam?
Vad ca si be@ s-a convins ce se intampla pe forum.
Au fost multe mizerii facut de Vadim pe parcursul timpului,iar ce e construit pe o baza instabila se surpa,asa cum a inceput forumul sa o faca.
Pana si aseara faptul ca mi-a sters mesajul si m-a amenintat pe messenger ca imi da bann daca indrajnesc sa mai pun mesajul inca o data lasa de gandit.


Stiu cit de mult conteaza o stire, si exclusivitatea, dar eu sper ca Vadim si George sa rezolve cumva aceasta disputa (daca aici este buba). Poate data viitoare Vadim ii va pasa o stire lui George sa o publice primul!
Pot sa pun pariu pe cat vrei ca nu se va intampla asta!

Bancaru
24th November 2006, 16:03
George, eu zic parerea mea sincera:
Stai linistit si nu te baga in treburi care nu te privesc. Nu stiu ce ti-a zis Vadim, nu ma intereseaza, nu stiu cine are dreptate si nu ma intereseaza.
Sfatul meu:
Incearca sa iti alegi companionii mai atent si, mai ales, nu te mai lasa influentat oricum. Daca ai pus tu stirea aia primul e de presupus de unde o ai, ca nu detii tu agentie de stiri cu flux. Din cate imi aduc aminte, stirile pe care le dadeau suporterii pe forum apareau ca stire pe site si cu autor. Eu asa imi aduc aminte ca se proceda. Nu vad de ce sa iti ia Vadim painea de la gura, ca u sunteti in competitie directa. Cel putin nu cu tine, iar daca e vorba de altcineva e scuzabil, pentru ca fiecare isi protejeaza investitia. Si asa revenim la ce am zis, sa stam in banca noastra, pentru ca noi suntem useri. In mod normal as pleca de aici daca ma cert cu toata lumea. Vorba vine, ca daca as reusi performanta asta mai dihai as sta.
Ati urmarit rubrica - ACESTA A FOST SFATUL MEU.
Emisiunea viitoare, aceleasi sfaturi pentru Be@. Ea e singura noastra sustinatoare activa si mi-ar parea rau sa plece. Eu nu am plecat si uitati unde am ajuns...

georgemp
24th November 2006, 16:09
Sa clarific problema cu striea respectiva:)
Vadim- mi-a zis pe messenger imediat dupa ce am dat un mass cu stirea mea ca tocmai in clipa aceea l-a sunat o sursa de la club si i-a spus despre plecarea lui Vladoiu.
Eu am aflat de plecarea lui Vladoiu printr-un e-mail primit de la o cunostinta care sta foarte aproape de stadion si trece zilnic pe-acolo.
Si am zis,nu plec pentru stirea aia,asta a fost doar picatura care a umplut paharul.

Bancaru
24th November 2006, 16:37
Stai sa clarific si eu problema. Ia sa vedem. Sper sa se aranjeze in ordine imaginile, daca nu le deschideti voi si va dati seama.
Faza 01 - Mihai 65 ne spune ca Vladoiu a demisionat. Era ora 22.12
Faza 02 - La ora 22.27 ne anunta si Vadim, adica Nicula ala ca Jean e istorie
Faza 03 - Intre timp, pe forumul FCN Georgica al nostru cade prada unei bucurii scuzabile la vederea vestii lui Mihay65. Si eu am patit la fel
Faza 04 - George face o stire a lui la 22.56
George, sa ma ierte Dumnezeu, dar ce stire ti-au furat astia?

Bancaru
24th November 2006, 16:39
Singura chestie furata e asta. Copirait de la Kra****z, sper sa nu se supere.

georgemp
24th November 2006, 16:41
:)
Eu primisem la ora 20:54 e-mailul dar am crezut ca este o gluma si am steptat sa se confirme.Cum am auzit ca si alticineva a mai zis asta m-am pus pe scris.
Pe site am pus stirea la 22:56.
Onlinesportul a pus-o la 23:05!!!

Bancaru
24th November 2006, 17:00
George, ideea e ca nu tu ai pus primul stirea. Cam asta e. Eu te cred ca fusesei anuntat inainte, dar Mihai65 a pus-o primul.
In fine. Pe mine nu ma intereseaza ce motive de cearta aveti. In plus tu o aveai de la cineva care sta pe langa stadion. Orice site care da informatii trebuie sa aibe niste surse beton. Altfel risti. Numai GSP obisnuia sa faca asa ceva. Daca iesea... muuaaaaaaaaaaaamaaaaaa ce galagie faceau, ca ce buni sunt ei. Daca nu iesea... caca-maca.
Ce naiba e cu traficul asta la noi pe forum? 7 useri. Ce mult. Si nu vorbim nimic. Misto e ca par sa nu fie inregistrati. Ne urmareste cineva. De ce?

georgemp
24th November 2006, 18:16
George, ideea e ca nu tu ai pus primul stirea. Cam asta e. Eu te cred ca fusesei anuntat inainte, dar Mihai65 a pus-o primul.
In fine. Pe mine nu ma intereseaza ce motive de cearta aveti. In plus tu o aveai de la cineva care sta pe langa stadion. Orice site care da informatii trebuie sa aibe niste surse beton. Altfel risti. Numai GSP obisnuia sa faca asa ceva. Daca iesea... muuaaaaaaaaaaaamaaaaaa ce galagie faceau, ca ce buni sunt ei. Daca nu iesea... caca-maca.
Ce naiba e cu traficul asta la noi pe forum? 7 useri. Ce mult. Si nu vorbim nimic. Misto e ca par sa nu fie inregistrati. Ne urmareste cineva. De ce?
Jumate din vizitatorii de pe ols,uneori chiar mai mult sunt motoare de cautare.

Platanu
24th November 2006, 20:24
George,nu trebuie sa te superi de la o amarata de stire,ca doar nu era stirea ca Ronaldinho s-a transferat in Cotroceni.Trebuie sa treci peste momentul asta.

Bancaru
24th November 2006, 20:39
Deci a venit dintosul pana la urma la noi? Acum pot sa stau linistit. Nu mai retrogradam.
Eu zic ca jumate dintre cei care erau atunci, daca nu mai mult, erau infiltrati.

marian iancu
24th November 2006, 20:44
Hahahahahaha.... Pleaca Georgelu? Drum bun si cale batuta. Ce bine. Si asa sunteti putini pe stadion. Si aici o sa fiti putini. Raman pensionarii Miril, Bancarul si Kra****x. Be@ se duse si ea. Haaaaaaaaaahahahahahaha

Platanu
24th November 2006, 20:57
Mai Iancule,cu ce drept vii sa ii faci pe cei care i-ai numit mai sus "pensionari"?Ai verificat tu sa vezi daca sunt pensionari?Cred ca daca ai verifica,ai avea marea surpriza sa constati ca niciunul dintre ei nu e pensionar.
Stiu ca-ti face placere sa faci misto-uri pe seama noastra,dar mai bine ti-ai vedea de hibridul tau.

krapulax
24th November 2006, 21:02
eu sunt pensionar. pensionar al azilului din strada plantelor, daca nu ma-nsel,

Platanu
24th November 2006, 21:10
Hai kra****x,sa fim seriosi!M-am saturat sa ne eticheteze toti frustratii ca suntem un club de pensionari.


Legat de plecarea lui George si a lui be@,eu le urez succes pe celalalt forum,e decizia lor,n-ar trebui sa ne amestecam.

Bancaru
24th November 2006, 21:14
Asa e. Asa e la tot ce s-a zis.

evelyn_13
25th November 2006, 00:32
"Ma retrag si eu.Nu prea am mai scris pe-aici.
George m-a invitat,acum ca pleaca plec si eu unde se duce el."

Gabriel
25th November 2006, 12:28
kra****x, cine este evelyn_13 ?
un fel de Irinu-k care tine cu FC National ?

krapulax
25th November 2006, 12:48
din moment ce tine cu nationalul, orice comparatie cu irinu-k pica.

herculis
25th November 2006, 13:32
Mai da' ce este cu valul asta de plecari? Din cate inteleg eu (vazand ce a scris Bancaru) nu ai dreptate 100% in ceea ce priveste acea stire.

Daca vrei sa te retragi deoarece doresti sa iti promovezi noul portal si forum, atunci da, consider ca este un motiv bun, si iti urez mult succes.

Altfel, George, Be@ eu zic ca este pacat sa luati decizii emotionale. Sau macar nu spuneti adio, ci la revedere.

Cit priveste Dl Iancu (forumistul), cred ca ar trebui ca, inainte sa scrie aceste cuvinte "intelepte" pe forumul nostru sa isi aminteasca urmatoarele cuvinte " cainele moare de drum lung.....". OK, Timisoara??

Platanu
25th November 2006, 13:39
Nu se retrage ca sa-si promoveze portalul,ci ca sa promoveze un alt forum sportiv.

herculis
25th November 2006, 13:57
Da, am inteles asta :-)

Bancaru
25th November 2006, 20:20
Evelin, lasi tu atata amar de postari pentru un alt forum? Pacat... Vad ca George a devenit un leader. Cred ca ne paraseste si Baresi.

Platanu
26th November 2006, 16:06
Georgica si-a facut-o cu mana lui.Astazi a primit bann nelimitat,deci,George,pe onlinesport,a intrat in istorie deja.

Vadim
26th November 2006, 22:01
Bafta George, pacat ca esti orbit si nu stii sa iti lasi o usa deschisa. Lasa ca o sa inveti asta pe viitor.

Platanu
26th November 2006, 22:32
Da,in loc sa se puna bine cu toata lumea,vrea sa fie bannat pe ols.
Treaba lui.Oricum,si eu ii urez succes dincolo.

Vadim
27th November 2006, 00:15
Sunt multe locuri si forumuri, vor mai veni si altele. Succes tututor oriunde ar scrie! Liga Campionilor va ramane insa aici, cu 1 singur loc pe Romania. :D

Bancaru
27th November 2006, 10:38
Pai noi retrogradam si tu vorbesti de liga campionilor? Lasa ca ii vine mintea la cap lui George si revine. O sa iti ceara iertare pe msg. Parerea mea e sa il repui in drepturi pentru ca noi suntem putini. Inimosi, dar putini.

Platanu
27th November 2006, 11:10
Da,Bancare,dar George a vrut sa fie bannat.Chiar el a cerut-o,asa ca a facut ce trebuia sa faca pentru a fi bannat.
Iar la faza cu Liga Campionilor,Vadim se referea ca onlinesport e in Liga Campionilor,ca forum.A facut o comparatie.

Bancaru
27th November 2006, 12:12
Da, Platane. Am inteles. Eu faceam ca o paralela. Pe forum as zice ca noi suntem in CL, ca avem un trafic destul de bun, Steaua si Craiova sunt in fata. Din pacate, noi chiar avem motive serioase de discutat.
Ce a facut George ca sa fie bannat? A injurat rau? A facut reclama nemascata? Eu zic ca a gresit. Eu nu stau aici pentru Vadim. Asta nu inseamna ca am ceva cu el. Chiar nu am ce sa impart cu Vadim. Repsect faptul ca e afacerea lui si nu ma pot caca in ea. Cum nu o pot face pe a altuia. Pana la urma e munca lui. Ce ma intereseaza pe mine ca se mai cearta unii si altii. Eu stau aici pentru ca aici ma "vad" cu cei cu care impartasesc simpatia pentru un club. Aici pot discuta si afla pareri despre echipa cu care tin din copilarie. Aflu si dau informatii. Si eu am avut mici clinciuri cu Vadim dar am trecut amandoi peste ele. George e clar ca a fost montat. Si spun asta cu toata responsabilitatea. Si eu am trecut pe unde se duce George acum, dar nu mi s-a parut corect sa parasesc munca pe care am facut-o aici. Si nici timp nu am ca sa fac 2 treburi asemanatoare. Aici am strans informatii cat pentru o carte. Asta e mare lucru. Georgica o sa predice la pereti acum si la "oaspeti" nimeriti acolo din intamplare. Noi si asa suntem putini, daca ne mai si divizam... Vad ca el a intrat in perioada revolutionara a existentei lui. La stadion s-a certat cu baietii aia, aici la fel. Voia sa mai faca o "factiune" a galeriei. E penibil, ce naiba. Suntem 200 cu totul si avem 3 sau 4 grupuri. *****! Si daca pleaca toti eu tot aici raman.

herculis
27th November 2006, 12:28
Exact asta vroiam sa subliniez si eu. Dupa ce ca suntem putini mai ne si impartim in grupuri si grupulete?

Ideea lui George cu portalul de stiri despre National este foarte buna. Aveam nevoie de un forum nou? Nu cred. Exista unul pe site-ul oficial, a carui calitate nu o discut, si altul aici, care mi se pare sincer excelent. Ce poate aduce nou acel forum?

George, dar si oricare dintre noi, trebuie sa se obisnuiasca cu ideea ca un forum presupune un schimb de idei, uneori in contradictoriu. Iar uneori unii mai fac si misto, pentru ca suntem destul de putini. Inparte putin la 2 si ce, o sa dea mai mult? Asa ca Be@, nu ai de ce te supara.

Toti suntem legati aici de pasiunea pentru clubul nostru, pentru fotbal, pentru mai stiu eu ce. Si, cum zicea si Bancaru, noi chiar avem probleme de discutat aici. Si sa profitam ca inca avem despre ce discuta.......

Bancaru
27th November 2006, 12:32
Asemanarea cu bataia dintre Panc si Stanev? Si pentru ce? Pentru ca esti vrajit de fata morgana? Eu cred ca George o sa regrete, iar la faza cu usa deschisa ii dau dreptate lui Vadim.

herculis
27th November 2006, 12:52
Mie imi pare rau de George, sper sa revina la sentimente mai bune. Si cred ca sunteti de acord cu mine ca oricine este binevenit sa ni se alature/reintoarca aici pe forum.

Am vazut ca Sportul desi este in B mai are forumul deschis aici pe OLS. Asa ca cel putin forumul ne ramane!

Bancaru
27th November 2006, 13:27
Sportul are in persoana lui Ultras Sportul un suporter super inimos si dedicat. Mai erau dar cred ca s-au dus... la concurenta. Hahahahaha!

herculis
27th November 2006, 13:35
Hahaha, pai ar trebui sa-l recrutam si el aici, sa ne impartaseasca din experienta divizie secunde. Arbitraje, presedinti de club mai smecheri, chestii de genul asta. Macar sa stim ce ne asteapta.

O mai fi in B echipa abatorului de la Oltenita? Sa te tii derby-uri cu aia. Sper sa avem un antrenor bun pana atunci. Ninu, care va face ni-na, ni-na!

Sau se lasa Linkar de fotbal, si incepe si el cu antrenoratul.

Bancaru
27th November 2006, 14:57
Abatorul din Oltenia are sanse mari de promovare pe foamea asta.
Cum sa il cooptam, daca eu iti zic ca e cel mai inimos. L-am vazut la teve dupa decizia de retrogradare a Sportului. Mai avea putin si il linsa pe Sandu. Ce chestei - doua echipa are si Sandu la activ si pe amandoua le ingroapa, noi si Sportul.

herculis
27th November 2006, 15:09
Pai are mina buna Nasu' la d-astea.

miril
27th November 2006, 16:12
Vrea sa termine o data cu...trecutul!

Vadim
27th November 2006, 16:55
Bancare, stii ce a facut George? A facut campanie publicitara in avatar. :D De aia a fost banat. :D Pisu lumii...

Kainsashiki
27th November 2006, 16:56
Da, Platane. Am inteles. Eu faceam ca o paralela. Pe forum as zice ca noi suntem in CL, ca avem un trafic destul de bun, Steaua si Craiova sunt in fata. Din pacate, noi chiar avem motive serioase de discutat.
Ce a facut George ca sa fie bannat? A injurat rau? A facut reclama nemascata? Eu zic ca a gresit. Eu nu stau aici pentru Vadim. Asta nu inseamna ca am ceva cu el. Chiar nu am ce sa impart cu Vadim. Repsect faptul ca e afacerea lui si nu ma pot caca in ea. Cum nu o pot face pe a altuia. Pana la urma e munca lui. Ce ma intereseaza pe mine ca se mai cearta unii si altii. Eu stau aici pentru ca aici ma "vad" cu cei cu care impartasesc simpatia pentru un club. Aici pot discuta si afla pareri despre echipa cu care tin din copilarie. Aflu si dau informatii. Si eu am avut mici clinciuri cu Vadim dar am trecut amandoi peste ele. George e clar ca a fost montat. Si spun asta cu toata responsabilitatea. Si eu am trecut pe unde se duce George acum, dar nu mi s-a parut corect sa parasesc munca pe care am facut-o aici. Si nici timp nu am ca sa fac 2 treburi asemanatoare. Aici am strans informatii cat pentru o carte. Asta e mare lucru. Georgica o sa predice la pereti acum si la "oaspeti" nimeriti acolo din intamplare. Noi si asa suntem putini, daca ne mai si divizam... Vad ca el a intrat in perioada revolutionara a existentei lui. La stadion s-a certat cu baietii aia, aici la fel. Voia sa mai faca o "factiune" a galeriei. E penibil, ce naiba. Suntem 200 cu totul si avem 3 sau 4 grupuri. *****! Si daca pleaca toti eu tot aici raman.


Conteaza calitatea, nu cantitatea. Si voi sunteti de calitate superioara :ok:

Chiar daca nu postez pe subforumul vostru, mereu imi face placare sa citesc discutiile voastre.

Respect.

herculis
27th November 2006, 16:59
Bancare, stii ce a facut George? A facut campanie publicitara in avatar. :D De aia a fost banat. :D Pisu lumii...

Si totusi, cum am putea sa-i lasam o usa deschisa lui George?

Vadim
27th November 2006, 17:07
Usa si-o deschide el singur inapoi daca e baiat serios. Nu am nimic cu el si respect comunitatea de aici, dar daca exista oameni care nu mai vor sa faca parte si nu le mai place, este alegerea lor 100%. Daca e pus pe scandal si manevre de nivel meschin, poate ramane acolo. Vorba lui Bancaru, vrea sa faca fractiuni de galerii de 3-4 oameni, vrea sa scrie pe forumuri inexistente ca nivel si cantitate de discutii si asa mai departe. E alegerea lui si trebuie sa o respectam, dar nu sa vina aici cu tampenii de genul carora a primit ban... Pe moment consider ca este dau intentionat si nu ii ridic banul. Oricand poate sa imi spuna pe YM daca are ceva de spus.

Bancaru
27th November 2006, 22:14
Trebuie sa il lasam pe George sa inteleaga si sa judece singur. Eu am mai vorbit cu el si nu este singura data cand este influentat. Nu are inca varsta sa discearna iar cine l-a pus sa faca asta, nu a procedat corect. George e inca mic. Punct.
O sa se plictiseasca el singur, acolo. Inevitabil. Ia sa vedem cand ne-a vizitat ultima oara... Revin
Last edit:
La ora 17 si 12, sau cam asa. Hm...

Platanu
27th November 2006, 22:14
George acum s-a dus pe forumul lui Tudose,unde alaturi de be@ eu zic ca se va izola,pentru ca acel forum nu a ajuns nici pe departe la nivelul onlinesportului,si nici nu va ajunge vreodata.Nici eu nu-l inteleg de ce sa o termine definitiv cu OLS-ul,dar e decizia lui,n-avem ce face.
Aici sunt multi suporteri bancari,acolo sunt putini.Daca stai sa observi acel forum ajungi la concluzia ca se posteaza foarte putin acolo.Treaba lui.A facut intentionat gestul cu avatarul,ca sa ia bann.Nu stiu cine l-o fi invatat sa faca asta;poate a facut-o din proprie initiativa.

Mie unul imi place onlinesport-ul,si nu l-as parasi niciodata daca nu as avea motive temeinice sa o fac.

Platanu
27th November 2006, 22:15
Bancare,sa stii ca George totusi frecventeaza onlinesport-ul.Chiar si bannat,tot ne spioneaza.

Bancaru
27th November 2006, 22:21
Nu ne spioneaza. Se intoarce precum criminalul la locul crimei. Eu am spus ca nu mai are rost sa discutam. Am vorbit prea mult despre asta. Sau asa o sa fac eu. E treaba lui. Vadim i-a dat de inteles. Daca e destept asteapta si rumega tot, si ia o decizie. Daca nu... cu capul inainte!
Sa schimbam subiectul.

Bancaru
27th November 2006, 22:25
Ma duc sa ma uit la Discovery, ca e un soi de Crime Nite!!!

Vadim
27th November 2006, 22:37
Concluzia e ca e bine atunci cand e o lada de gunoi undeva. Nu ma refer la George.

Bancaru
28th November 2006, 12:00
Din anumite puncte de vedere cam asa arata unele locuri. A lada de gunoi. Daca exista personaje care in momentul "atacului" (sper sa nu fiu patetic) asupra OLS au venit precum sacalii si si-au bagat si si-au scos iar acum sunt unde sunt... Eu nu i-as mai primii pe aia.
Bai, ce de offtopic. That's the point.

Bancaru
28th November 2006, 20:59
Iata despre ce vorbeste GSP-ul - bancnotele de 5 sterline cu George Best. Facem si noi doi lei cu Panc.

krapulax
28th November 2006, 21:08
am putea sa facem, valabile doar in incinta stadionului. un panc berea, un iacov pisarea, un vladoiu cacarea.

Platanu
28th November 2006, 21:12
:happy :happy :happy

Ar fi tari bancnotele astea....

Bancaru
29th November 2006, 01:25
Auzi Kra****z, dar daca vreau sa ... ma intelegeti, ca suntem barbati. Cat m-ar costa? Pai sa vedem cine e mai curva pe la noi... Herea? Asa as zice. Nu s-a pozat el, saacu, cu un fular violet de pe la o echipa emigrata din Berceni pe undeva prin vest?
Si apoi cum naiba, e mai ieftin sa ighiti berea decat sa o scoti. Eu nu pot sa ma cufur, pardon de expresie, de la bere numai. Am nevoie de ceva, proteine.

herculis
29th November 2006, 09:25
Pentru nevoi speciale cred ca bancnota de 1 Gino este suficienta, ca el a fost cea mai mare c..va. Daca nu, juma de Iacov, ca el mai are de crescut.

Bancaru
29th November 2006, 10:59
Sa inteleg ca doi ca Iacov fac cat unul ca Gino... Nu stiu. Mai trbuie puse niste zerouri in coada.

herculis
29th November 2006, 11:27
la smecherii nici 3 Iacov nu fac un gino.
la fotbal, Iacov nu mai este cotat, ca in curand il expulzeaza de pe primul ring bursier (asa ca sa vorbesc si eu in termeni pretentiosi, ca altii dau citate copiate de pe net din La Rouchefould)

herculis
29th November 2006, 16:45
Am tot vorbit de plecari zilele astea. Ce se intimpal cu Deja-vu, care din cite inteleg este unul din initiatorii forumului FC National?

krapulax
29th November 2006, 16:51
deja vu a mai vazut o data toate astea. in 1987-88.

miril
29th November 2006, 16:56
Adica, Deja vu...deja vu!

herculis
29th November 2006, 16:59
Pai deja vu ca deja vu, dar trebuie sa fim alaturi indiferent de ce se intimpla, nu? Culmea este ca sunt atat de multi progresisti care s-au indepartat de echipa din cauza "evenimentelor". Si nu ma refer la retrogradare, ci la faptul ca nu am cistigat campionatul si multe altele. O tempora.....

miril
29th November 2006, 17:15
Culmea, multa lume "s-a indepartat" cand a inceput sa ne merga mai bine, singura diferenta fiind ca echipa se numea National si nu Progresul.

herculis
29th November 2006, 17:20
Acum intreb si eu ca prostul: da' de ce ne-am schimbat numele? Ce prostie mai mare a putut fi asta? Auzi, suna comunist Progresul, de parca Dinamo vine direct din inima capitalismului.
Dar asta nu este un subiect off-topic.

miril
29th November 2006, 17:25
Nu, dar este un subiect...(FC) National!

Platanu
29th November 2006, 20:15
Eu stiu ca deja-vu posteaza la categoria "Pronosticuri Liga I".E in clasament undeva in primii 150,din cate stiu eu.

herculis
1st December 2006, 09:04
La Multi Ani ROMANIA! Si La Multi ANI Progresului nostru iubit!!

miril
1st December 2006, 09:44
La Multi Ani, Tara! Tara, tara vrem...Progres(ul)!!!

Banderas
3rd December 2006, 18:43
sal platane

Banderas
3rd December 2006, 18:45
mai parerea mea sunteti cam Varza REVENITIVA

Banderas
3rd December 2006, 18:46
Platane lasate da meserie si nu mai scrie pe acest forum

Banderas
3rd December 2006, 18:46
ce e te-ai supy?

Banderas
3rd December 2006, 18:47
Vino shi scrie AICEA nu pe mess

Banderas
3rd December 2006, 18:48
hai vlastare

Platanu
3rd December 2006, 18:48
Te rog frumos nu mai posta aici in prostie,du-te la stelistii tai.

Banderas
3rd December 2006, 18:49
arate ce shtii

Banderas
3rd December 2006, 18:49
gura ca PUTE

Banderas
3rd December 2006, 18:51
ati vrea voi

Platanu
3rd December 2006, 18:53
Miril,te rog sterge mesajele astea.O fi threadul de offtopic,dar nici asa.

Banderas
3rd December 2006, 19:02
mai esti aicea platane?

nu cumva sa stergi operele mele de arta

Terdickbanderas
3rd December 2006, 19:09
nu cumva sa stergi operele mele de arta
Iesi!!!

Bancaru
3rd December 2006, 19:38
Ia te uita, doi baieti noi. Cine sunteti, fratilor? Prezentati-va!

Platanu
3rd December 2006, 19:48
Bancare,sterge ineptiile numitului Banderas.

herculis
4th December 2006, 10:59
Sa revenim .. off-topic. Ce se intimpla fratilor, unde pleca brother Voiculescu? Si-a terminat Masterul si acum a luat-o catinel pe propriile picioare? Ce zice Antena 1 de (i)responsabila decizie luata?

Bancaru
4th December 2006, 12:31
Platanule, nu am de ce sa le sterg, ca suntem off topic. Sunt cu ochii pe el. Cine este? Si celalalt?

krapulax
4th December 2006, 13:57
Sa revenim .. off-topic. Ce se intimpla fratilor, unde pleca brother Voiculescu? Si-a terminat Masterul si acum a luat-o catinel pe propriile picioare? Ce zice Antena 1 de (i)responsabila decizie luata?
e o intrebare grea. marturisesc ca nu imi pot imagina ce intentii are. normal ar fi fost sa nu-si doreasca anticipate.

Bancaru
4th December 2006, 14:17
Da. Dar are senzatia ca se spala de duhoare. Cica si PD este in *****. I-ar fi propus lui Tariceanu sa ramana PM daca accepta anticipatele. Se zice ca ar avea si ceva bube in cap si ca le e frica. Bine ca au plecat, da-i in *****. Nu mai pupa parlament. Nu stiu cu cine naiba ar putea sa se mai alieze. Cu Becali... Vadim l-a injurat pe Voiculescu, PSD are inca pumnalul infipt in CUR, pardon, PUR iar DA... s-a saturat de ei. Eu cred ca e o manevra de-a marinarului pusa la cale cu ajutorul unor colegi de la platformisti. Sa fie bagat si Pinalty?

herculis
4th December 2006, 15:17
Voiculescu are Antena 1, 2 si 3. Chiar daca asta nu-i asigura 5% din voturi, ii asigura interesul altor actori principali. Sunt sigur ca are el ceva in minte, ca nu-i chiar asa de prost.

Eu cred ca pufulete Geoana l-ar ierta pentru teapa de acum 2 ani. Ca asa este el, iertator.
Pinalti este un mare platformist. Ori Stefan nu mizeaza nicoodata pe cai morti. Concluzia? Flutur prim-ministru :-))) Ca nu am mai avut din Bucovina.

miril
4th December 2006, 15:42
Un off topic de opt...mii si, sper eu, de trei puncte. HAI PROGRESUL!

herculis
4th December 2006, 15:57
Trei puncte cu Dinamo? O sa cred in Teoctist daca se intimpla.

Bancaru
4th December 2006, 16:08
Renunta Herculis la politeism. La mai multe, Miril.
Te caci pe Antena 1 si 3. Pe doi inca nu. Pute de televiziuni. Ce sa mai vezi? E foarte periculos in come back la PSD pentru ca romanii sunt sceptici la curve. Mai bine se masturbeaza. Si pe buna dreptate, daca sunt pline de bube? Certificat cu analize la zi nu au.
Se zice ca o firma a lui Pinalty, adica a lui fiul sau, ca nea Gigi e sarac, a cerut nu stiu ce preturi preferentiale la energie de la Seres. Nu stiu... Se zice ca s-au facut presiuni si s-au cerut tarife de toata jena.
Flutur mi se pare un taran de prima mana. Nu se poate sa fie prim ministru. Avand in vedere ca oricum e o marioneta, mai bine sa o punem pe Malvina decat pe Arlechino. Am avut toate natiile de premieri: profesorasi (sanchi), robotici, betivi, quasimodisti, sahisti, ghiulisti, bancheri, termopanisti, motociclisti. Sa vina un taran?! Mai bine un taranist.

herculis
4th December 2006, 16:35
Sau pe Daniela Gyorfi.. este bine pregatita.

Bancaru
4th December 2006, 17:15
Nu rezista la presiune. Un manager modern lucreaza sub presiune zi de zi. Asta are silicoane, iar la o conferinta de presa, pune unul intrebati tampite, se creaza o presiune si ii explodeaza mameloanele. Punga din interior nu are nimic, se poate recupera, dar ce te faci cu țâțușca? Am citit in gazeta, acum vreo 5 ani, ca una care era campioana la scufundari andancime, a patit-o. I-au explodat mamelele de la presiune. Asta cred ca a durut.

herculis
5th December 2006, 17:19
De unde atatia Banderas (fara Antonio) pe aici? Si toti useri noi-nouti.

herculis
7th December 2006, 16:23
hehehe, tocmai am vazut ca s-a mai infiintat un partid. Mai au loc de ele, sau incep sa mai stearga din cele vechi?

miril
7th December 2006, 17:33
Un...Geambas care vinde pielea ursului...fara coada:

Cîrcotesc, deci exist (GSP)

Dintr-un demodat spirit de solidaritate, detest să polemizez cu oamenii din presă. Colegii mei, adică. Meseria de jurnalist are suficienți detractori și destule cozi de topor, o mulțime de falși prieteni și dușmani nevăzuți, încît mi se pare subînțeles, ca gest minim de igienă morală, să nu particip în acest scenariu al dedublării. Al personajului care, odată ajuns într-o poziție privilegiată pe scara ierarhică a meseriei, se simte dator să-și tragă de urechi colegii mai tineri, poate mai puțin talentați, cu siguranță mai prost plătiți. Al individului expandat de succes, căruia nu-i mai ajung granițele propriei meserii și care începe să țină prelegeri.

Șerban Huidu și Mihai Găinușă mi-au fost cumva indiferenți pînă în momentul în care, crezînd că m-au prins cu o greșeală, le-am devenit eu însumi personaj de scheci la Cîrcotași. Nu discut natura aproximativă și mai degrabă grosieră a umorului practicat de cei doi, plus echipa aferentă. Știu că au o audiență bună, așa că nu plonjez în sterile considerente sociologice privind factura publicului lor. Pentru că nu doresc notorietate cu orice preț, nici publicitate negativă, m-am simțit lezat. Dintr-un motiv foarte simplu. Ceea ce spusesem fusese răstălmăcit, mai mult, înțeles pe dos și băgat într-un malaxor cu o reclamă la spirtoase care amenda tocmai sfertodocții de carieră ai epocii, iar un spirit de glumă al meu, căutat și evident pentru oricine avea răbdare să asculte - “era o situație fortuită, așa cum le place oamenilor de fotbal să spună” - se transforma în motiv de hăhăială și mișto onomatopeic al celor doi responsabili ai caterincii dîmbovițene.

În urma telefonului de explicație/reproș pe care i l-am dat unuia dintre realizatori, chestiune absolut privată, m-am ales cu o reluare a fazei presupus litigioase. Fapt care mi-a confirmat bănuiala. Huidu și Găinușă sînt și resentimentari. Ranchiunoși. Pricinoși. Vindicativi, adică răzbunători, dacă vreți și explicații conform DEX. Nimic nu fusese fortuit, adică întîmplător, în ceea ce făcuseră ei înainte, iar acum țineau să-mi arate pisica - deci taci naibii din gură, că ți-o mai dăm o dată, ce, vrei să recunoaștem că sîntem tîmpiți, că n-avem umor nici cît bebelușele care-și mișcă fesele prin fața noastră, nici cît Zăvoranca înainte de peremizare? Asta era ideea, în lipsă de subiecte, oamenii și le fabrică. Nici măcar nu scot din contex, te fac din text, pur și simplu îți spun senini că albul e negru. Îi contrazici, mai primești un bonus. Ca să-ți ții naibii gura.

Îmi pare rău, cu astfel de tipi nu mă simt coleg. Mai ales că am văzut și demonstrația de curaj, demnitate și verticalitate a unuia dintre ei la gluma proastă pusă în scenă de celălalt, din care singurul care a ieșit bine și cerebral a fost Zmărăndescu. Și mi s-a făcut milă. Pentru că ei nu sînt, așa cum pretind, un fel de ciocănitori care curăță copacul de uscături, ci un soi de urși mutanți, care în loc să mănînce murele și fragii pădurii vin și caută prin gunoaiele din tomberoanele marilor orașe. Apoi își ling labele și rînjesc sătui.


Un progresist i-a raspuns:

Un progresist Says:

December 7th, 2006 at 6:29 pm
“Pentru că ei nu sînt, așa cum pretind, un fel de ciocănitori care curăță copacul de uscături, ci un soi de urși mutanți, care în loc să mănînce murele și fragii pădurii vin și caută prin gunoaiele din tomberoanele marilor orașe. Apoi își ling labele și rînjesc sătui”.

Iata ca a venit si randul dumneavostra sa va simtiti fara…coada, a propos de…mutanti, domnule Geambasu. Acum poate ii intelegeti mai bine pe suporterii progresisti pe care i-ati facut, la o ora de varf, intr-o emisiune televizata, o mana de pensionari. Atunci erati pe rol de…Gainusa, acum vreti sa faceti pe activistul…ecologic. In plus, mi se pare indoielnic procedeul dumneavostra de a purta o polemica, din motive exclusiv personale, cu adversarii pe un blog pentru iubitori de fotbal. Concluzia, vedeti-va mai intai de…gunoiul menajer, faceti…mutatis mutandis, ca o ciocanitoare harnica ce va pretindeti, domnule Geambasu, si dupa aceea puteti polemiza fara…scolioza, de preferat la mobilul personal, cu cine doriti dumneavostra. A bon entendeur, salut!

Platanu
9th December 2006, 18:44
Stie cineva ce-i cu alamar?Ca n-a mai postat de mult.

krapulax
9th December 2006, 19:27
l-am vazut ieri, l-am vazut luni,

Platanu
9th December 2006, 20:03
Pai sa mai dea si pe aici.

alamar
10th December 2006, 19:37
Am sosit...Treburi importante m-au retinut dar si am asteptat sa vad SCHIMBAREA. Noroc ca am jucat seara ca altfel nu ajungeam nici la meciuri. Cat despre schimbare, aceasta s-a produs. Parca jucam altceva. Sper ca nu am vazut eu prost din cauza cetii.

miril
11th December 2006, 13:22
Bai, Platanu si George, vad ca va tineti de poz(n)e si mergeti seara tarziu, la baut! Lasa ca ii sun eu pe parintii vostrii, sa afle si ei pe unde umbla... vlastarele lor!

Platanu
11th December 2006, 17:32
Miril,crede-ma ca am stat cu George doar 10 min. la Forum Meeting,cat sa bem cate un Pepsi oferit de Vadim.As fi vrut sa stau mai mult dar ziua urmatoare am avut recital la Muzeul Nottara si trebuia sa ma scol mai devreme.
Suntem vlastari cuminti,nu ne tinem de betii.

herculis
12th December 2006, 09:08
Asa se zice acum? Pepsi??

miril
12th December 2006, 09:18
Din glumele anului, extras din Cotidianul, din articolul Premiile fotbalului, varianta Nicu Gheara:

Jurnalistul anului a fost ales Andrei Vochin de la “Gazeta Sporturilor”, in timp ce Gino Iorgulescu a obtinut un premiu de excelenta pentru intreaga cariera. Fotbalistii Ionel Ganea si Viorel Moldovan au fost si ei recompensati pentru cea mai spectaculoasa revenire a anului. Alte premii de excelenta au mai fost acordate lui Tudorel Stoica, Angelo Niculescu, Cristian Topescu sau Aron Huzu.

Ca de obicei, organizatorul Nicu Gheara a lipsit d ela propria gala.

herculis
12th December 2006, 09:37
Din fericire premiile acestea se dau celor care (aproape) si-au incheiat cariera. Asa ca... la pensie Gino!!!

Bancaru
12th December 2006, 10:37
Herculis, ti s-a miscat lustra? A fost nasol? Cum s-a simtit la voi?

herculis
12th December 2006, 11:14
A fost unul asa usor, ca o boare :-)) Adevarul este ca te obisnuiesti. Cind o lovi unul de pe falia dinspre Marea Aegee, atunci sa te tii.

Ce este interesant aici -- la cel mai mic cutremur trebuie sa iesi din cladire, sa astepti vreo ora si apoi sa te intorci (procedura standard din cauza posibilelor replici). Asa ca astept unul si pe la 12, sa beau o cafea.

Bancaru
12th December 2006, 11:24
Asta nu e bine. Cred ca sunt si multe cladiri care nu sunt tocmai sigure in Atena. Ma rog, la 4,5 grade cu epicentrul la 80Km nu e chiar tare. De obicei replicile sunt de mai mica intensitate.

herculis
12th December 2006, 11:34
Nu este bine deloc, dar ce sa facem. Oricum, multe cladiri au fost refacute sa reziste macar la 7 Richter (parca).Fetele astea ale mele din birou o zbughesc pe usa la cafea si cind trece un camion mai mare :-))))

Insa pe ERT (un fel de TVR a la grec) apar tot felul de domni cu stiinta de carte care ne linistesc ca este ceva normal.

Au am stat o perioada in Japonia, in Chiba, si acolo te scutura de iti faceai cruce din ora in ora :-)))

Bancaru
12th December 2006, 11:49
Pe mine ma ia cu lesin. Adica mi se taie genunchii. Nu suport senzatia aia. Ma panichez. Probabil ca am ramas cu sechele de la cutremurul din 77. Eram mic si m-a impresionat foarte neplacut vanzoleala aia, urletele si fptul ca o noapte am dormit in parcul Moghioros. Apoi faptul ca in casa cazusera diverse chestii. Ceva blocuri cazute si ele. Cea mai vie imagine este aceea cu cei din bloc care se uitau de jos la cum se clatina. Toti erau terifiati. Era o aglomeratie pe scari... si noi coboram de la 9. Liftul nu mai mergea, inutil sa va spun.
Legat de faptul ca o zbughesc unii de la tine din birou la cafea cand trece un camion, nu pot sa zic ca la noi pleaca unii la o basinica. Se duc si la cafea si la masa. Unii nici nu mai vin inapoi.

Platanu
12th December 2006, 11:55
Hai mai herculis,se poate sa va mint eu pe voi?
Pai daca beam altceva decat Pepsi,poate ca a doua zi nu mai cantam ce trebuia la viola,o luam pe muzica de pahar,pe alte genuri.

Cristian
12th December 2006, 11:57
Pepsile era din partea casei ? :)

herculis
12th December 2006, 12:00
Eu inca imi mai aduc aminte de ruinele blocului de la Melodia. brrrrr. Chiar vorbeam cu o colega mai devreme, ca in caz de cutremur serios sarim direct in apa (cladirea unde avem birourile este pe malul golfului). Adica o iau in brate de pe acum sa exersam, ca este blondutza. Da' ce te faci daca vine un tsunami?

Platanu
12th December 2006, 12:02
Eu initial nu am vrut sa consum nimic,dar a facut cinste Vadim cu cate un Pepsi,mie si lui George.Cred ca sunt un pic offtopic.

Cristian
12th December 2006, 12:04
Muta discutia pe offtopic

Cristian
12th December 2006, 12:05
Bai, Platanu si George, vad ca va tineti de poz(n)e si mergeti seara tarziu, la baut! Lasa ca ii sun eu pe parintii vostrii, sa afle si ei pe unde umbla... vlastarele lor!

Si daca beau oamenii ce ? :D E interzis ???

herculis
12th December 2006, 12:07
Hai mai herculis,se poate sa va mint eu pe voi?
Pai daca beam altceva decat Pepsi,poate ca a doua zi nu mai cantam ce trebuia la viola,o luam pe muzica de pahar,pe alte genuri.

Pai cind eram in liceu (si nu numai) un pahar inainte ma ajuta sa cint mult mai bine. Dar nu la viola :-)))) GLumesc. Pepsi este foarte bun!

Poti interpreta manele la viola? Ca in curand asta va fi singurul gen cautat la noi.

Platanu
12th December 2006, 12:10
Stiu orice sa-ti cant.Cant si dupa ureche daca vrei.
Manelele,in orice caz,sunt relativ simplu de interpretat.

herculis
12th December 2006, 12:12
Asta ca s-o dau pe offtopic rau de tot: ceea ce noi numim manele, in Grecia sunt considerate aproape cintece po****re, si danseaza toti in direct la televiziuni. Folosesc bouzoki, vioara si un clarinet....

Platanu
12th December 2006, 12:22
Ce e aia bouzoki?

E trist ca un gen muzical care pe noi nu ar trebui sa ne reprezinte,(ca totusi noi ne dam ca suntem latini,din neamul lui Traian,nu din neamul lui Baiazid),ne acapareaza incet incet.Uite cum am ajuns de la Forum Meeting la manele.:D

herculis
12th December 2006, 12:36
bouzouki este ca o mandolina, cu trei perechi de corzi

Platanu
12th December 2006, 12:42
Da,stiu ca mandolina are trei perechi de corzi.
Atunci,cand te vei intoarce in Romania te vei simti ca-n Grecia,tot cu manele.

herculis
12th December 2006, 12:44
Nu, nu, merci. Prefer Pepsi. Asta ca sa inchid off-topicul.

herculis
15th December 2006, 14:49
Dragi Progresisti,
Vreau sa va urez Sarbatori Fericite si La Multi Ani.
Ne revedem la inceputul lui ianuarie 2007!!!

krapulax
15th December 2006, 18:01
la multi ani, sa ne revedem cu bine!

Bancaru
15th December 2006, 21:09
Sarbatori fericite si tie, Olimpianule! Dar unde dispari asa devreme? Bai, ce viata... Numai bine, domnu' Herc.

herculis
19th December 2006, 16:47
Salutari... de pe Ocean. Pai ce sa fac domnu' Bancaru, am muncit tot anul, acum am si eu concediu trei saptamani.
Cu bine!!!

krapulax
24th December 2006, 13:05
din culegerea (http://metropotam.ro/La-zi/2006/11/art2291032659-Fie-ne-tranzitia-usoara-perle-antologice/) lui radu paraschivescu

adi paunescu: 'gigi netoiu se baga in vorba ca virgula intre subiect si predicat'
cârțu: 'jeremy njock are detenta unui șnițel'

Kainsashiki
27th December 2006, 17:57
Farsa facuta de Jiji de la Kiss FM fotbalistului Liviu Rusu. Apasati aici pentru a downloada farsa. (http://dld.carcotasii.ro/gigele/FarsaJiji-18oct2006-LiviuRusu-FCNational.mp3)

Platanu
27th December 2006, 20:34
O stim o stim......E veche......:D

noir_desir
29th December 2006, 19:28
Bancarule, nu inteleg de ce ai sters topicul cu pozele...:thinkso: eu chiar am pus imagini faine si nu am facut misto nici de Bucuresti, nici de National...

Cristian
29th December 2006, 19:35
Da asa e noir, eu nu inteleg ce era gresit cu poze din Bucuresti pe thread-ul lu national... Si tu chiar ai pus niste poze frumoase...

Terdickbanderas
29th December 2006, 21:12
Domnul meu draga...Bancaru are dreptate.
Te-a mancat pe tine sa faci threadul aici...
Oricum e oftopic...Nu exista o sectiune cu poze sau o sectiune "Diverse" ca sa pui poze din toate orasele?:D

Bancaru
30th December 2006, 19:21
Cristi, eu ti-am trimis un mesaj plin de bun simt. Asa cred. Macar recunoaste asta. Nu cred ca era cazul sa ma faci tampit. Daca erai asa destept cum zici il puneai in alta parte. Topicul ea de diverse. Oare ce se da pentru jigniri aduse unui forumist? Nu ma intereseaza cine si unde a mai facut topicuri asemenatoare. Nu era pentru sectiunea SUPORTER si punct. Cred ca ar trebui sa iti vezi lungul nasului si sa nu mai arunci cu vorbe aiurea. Sunt convins ca poti.

the lion king
30th December 2006, 19:23
el vrea multe dar poate putine.....:D

Bancaru
30th December 2006, 19:25
Nu mai discut, chiar daca suntem pe offtopic.
Sarbatori fericite in continuare!

Bancaru
8th January 2007, 19:28
Sa ma ierte Be", ea nu are nicio vina, dar am vazut azi la teve cum cei din Iasi si-au bagat pul*le in primii bani veniti de la UE. IN CRE DI BIL!!!!! 8 milioane de euro pentru palatul culturii din Iasi, care sta sa cada, bani nerambursabili. Ghiciti ce au facut cu ei! Si-au cumparat Volkswagen Touareg, 40.000 Euro fara TVA, 18 compuțere ASSUS de cate 8 000 euro precum si 2 videoproiectoare, fara numar. Nu pot sa cred. Ce cretini. Ce muisti nenorociti. Ce idioti. Ce romani!!!! Cica, zice directorul ala tigan, ca are nevoie de masina aia(!!) ca sa se deplaseze pe la diverse filiale ale complexului Muzeal Moldova. Eu l-as impusca. Nemernicii! Cica trecuse vremea ca sa mai faca ceva cu banii si a zis ca tot ii are. Trecuse timpul licitatiilor. Palatul ala o sa cada iar ei isi iau masini. Halal! Sa ma cac in ea de tara. Ma pis pe ea. Sa va stergeti cu ea la cur, cei care sunteti mandri ca sunteti romani.
Imi cer scuze pentru limbaj, dar chiar asta simt si asta e adevarul.

miril
9th January 2007, 10:50
Intre timp am trecut de 12 000 de mesaje. Noi suntem...Progresul!

Platanu
9th January 2007, 10:52
Bine ca macar aici.....progresam.
La mai multe!

Bancaru
9th January 2007, 11:54
Palatul Culturii Iasi, restaurat cu un Touareg

Directorul Palatului Culturii din Iasi, Val Condurache, si-a cumparat un Volkswagen Touareg de 40.000 de euro fara TVA, desi primise aprobare pentru un microbuz.

Achizitia a fost facuta prin intermediul Bursei Romane de Marfuri chiar la sfirsitul anului trecut, potrivit saptaminalului „Ieseanul’’. Cu un motor de 3.000 cmc, masina consuma 13 litri de motorina/100 km, are clima bizonala si alte optiuni, o revizie costa 1.000 RON, iar asigurarea anuala inca 2.500 de euro. Bani care se vor duce periodic pentru intretinerea automobilului din bugetul Palatului Culturii, aflat intr-o avansata stare de degradare.

Directorul institutiei, Val Condurache, a recunoscut ca achizitia a fost realizata din fonduri provenite dintr-un imprumut de la Banca de Dezvoltare a Consiliului Europei facut de Ministerul Culturii pentru consolidarea Palatului. Este vorba despre o transa de 30 de miliarde de lei vechi, bani veniti in luna octombrie a anului trecut. „Pentru proiectul de reconsolidare trebuia organizata o licitatie. Timpul nu ar fi permis, iar banii s-ar fi intors la bugetul de stat“, explica Val Condurache.

Consolidare cu laptopuri

Directorul Complexului Muzeal Moldova sustine ca pentru schimbarea destinatiei banilor a cerut aprobarea ministerului. Odata aprobata, s-a trecut la intocmirea listei de prioritati: aparatura tehnica ultraperformanta, datoriile la intretinere si masina de serviciu. Val Condurache a optat pentru zece laptopuri de 2.000 de euro bucata, inca cinci laptopuri de 1.500 de euro bucata si inca 20 de PC-uri a caror valoare se ridica la 50.000 RON. Lista continua cu sase imprimante color, alte trei alb-negru, sase video-proiectoare cu ecran, aparat foto, scaner si manechine pexglas. Toate pentru a pune la punct primul muzeu virtual moldav, mai exact un film despre Palatul Culturii, cu toate muzeele care functioneaza in incinta sa.

Touareg in loc de microbuz

Secretarul general al MCC, Virgil Nitulescu, admite ca directorul Condurache primise din partea ministerului aprobare pentru achizitionarea unei masini, insa era vorba despre un microbuz, nu un autoturism de teren. „Complexul Muzeal Moldova a primit de la MCC pe 2006 4.607.110 RON, reprezentind cheltuieli de capital, in aceasta suma fiind cuprinse atit cheltuieli de achizitii, cit si cele de restaurare. Daca ancheta pe care a demarat-o ministerul va dovedi ca directorul a cheltuit inclusiv banii de restaurare pe achizitii, vom sesiza Curtea de Conturi, si conducerea muzeului va suferi rigorile legii“, a spus Nitulescu.

COTIDIANUL

La televizor au spus alte sume pentru laptopuri. Ideea este ca nu putem scapa de aceasta stare de euforie cand ne vedem cu purcoiul de bani in mana, chiar daca nu sunt ai nostri si chiar daca au un alt scop. Din cate am mai auzit si eu, Palatul Culturii din Iasi sta sa cada, literalmente. In cazul in care se intampla o nenorocire de genul asta, nu zic si de posibile victime, numai pagube materiale de neinlocuit, ce o sa zica acest nesimtit? Nu sunt suficiente 8 milioane de euro ca sa incepi consolidarea, sau sa iei niste masuri de urgenta? Chiar nu a gasit macar niste cunostinte cu firma de constructii care sa se apuce sa faca asta? Este grav si trist.

herculis
9th January 2007, 12:35
Sunt sigur ca cei de la COE Bank nu vor fi multumiti sa vada unde se duc banii lor.

Problema cu fondurile la sfarsit de an este binecunoscuta in Romania, si nu numai. Pentru cei care nu au lucrat niciodata cu bugete la stat, permiteti-mi sa o prezint pe scurt:

Se da un buget, sa zicem 100 lei pentru investitii sa repari centrala termica. 11 luni cheltuiesti 10 lei. In decembrie, cind lumea se pregateste de sarmale, tu te gandesti, pai ce dracu, sa pierd 90 de lei? Nu pot sa organizez o licitatie ca lumea, dar conform OG 53 facem o incredintare unica data fiind urgenta (doar expira anul), sau n -al te motive (legea a fost si este inca permisiva aici). Si ne cumparam.....asta se stie deja. Laptopuri? Pai si caldura? Eee, la necuratu cu ea, Puneti ceva gros pe voi si o trecem in buget la anul!!!!

Bancaru
12th January 2007, 14:06
Herculis, ce s-a intamplat acolo la voi? Da-ne si noua ceva detalii. Multumim. Esti bine, nu?

herculis
12th January 2007, 14:13
Sunt bine, multumesc de intrebare.
Ce sa fie, doar un nou atac impotriva Ambasadei US (grecii sunt puternic anti-americani, pe motiv ca nu i-au lasat sa construiasca comunismul)

In Centrul Atenei a fost nebunie de dimineata. Eu insa lucrez intr-o cladire in Pireas, adica la o distanta enorma de unde este ambasada. Aici toata lumea bea cafeaua in mod normal :-)))) Oricum, in sine lor, multi greci isi spun: lasa-i pe americani, c-o merita.

Oricum, cind va plimbati prin Atena ocoliti Ambasada US si UK, cat si Piata Omonia. Cel mai bine mergeti direct in Pireas, luati un ferry si mergeti in insule :-))))

miril
13th January 2007, 11:03
Mai, mai, Baieti...buni, ce mai!

Parteneri - Olaroiu si Borcea s-au asociat de Mihai Igirosanu JN

Rivalitatea Steaua – Dinamo nu e si in afara gazonului. Rivali in Liga 1, prin natura functiilor pe care le ocupa, directorul executiv al lui Dinamo, Cristian Borcea, si antrenorul Stelei, Cosmin Olaroiu, au devenit de curand parteneri de afaceri.

Afacerea care ii leaga pe cei doi este prestigiosul lant de restaurante Trattoria Il Calcio, unde Cosmin Olaroiu se numara printre actionari. Din cauza problemelor legate de pregatirile startului noului sezon intern si a dificilei duble din "16-imile" Cupei UEFA, contra detinatoarei trofeului, FC Sevilla, tehnicianul campioanei en titre a lasat in aceasta perioada rezolvarea problemelor de afaceri partenerilor sai Gino Iorgulescu si Valentin Salagean.

SCHIMBARE. Pana la 1 februarie, restaurantul din Parcul Herastrau isi va modifica locatia cu cateva sute de metri. Pana aici nimic surprinzator, numai ca terenul pe care va fi amplasat noul Trattoria se afla in posesia lui Cristi Borcea. Afacerea respectiva denota faptul ca rivalitatea din fotbal nu are nici o legatura cu celelalte domenii de activitate.

Intalnirea "granzilor".Olaroiu si asociatii fac toate eforturile pentru ca restaurantul preferat de majoritatea oamenilor de fotbal, amplasat pe terenul lui Borcea, sa fie redeschis cat mai repede, pana la 1 februarie. Graba lor este justificata de faptul ca, la inceputul lunii viitoare, in local este programata o intalnire a presedintilor de cluburi din Liga 1, care vor discuta mai multe probleme legate in special de drepturile TV.

Aici sarbatoresc stelistii. Pe langa multi dintre oamenii importanti din fotbalul romanesc, restaurantele Trattoria Il Calcio sunt frecventate de cetatenii italienii care locuiesc sau se afla in trecere prin tara noastra. Motivul il constituie specificul peninsular al localurilor. Restaurantul din Herastrau este locul preferat unde stelistii isi sarbatoresc succesele. Anul trecut, "ros-albastrii" au celebrat acolo cucerirea celui de-al 23-lea titlu.

georgemp
18th January 2007, 19:18
Suntem offtopic, dar nu inteleg cum vine asta, sa te rezolvi cu liceul? Il termini?
Ma mut de la Petru Maior pentru mai multe lucruri.
De exemplu conditiile sunt foarte proaste.Unii profesori,sunt stresanti.:rolleyes:
Se pare ca din 3 februarie ma mut la L.A.B. Viaceslav Harnaj,un liceu reconstruit in 2005.
www.harnaj.ro
Domnul Mircea,mai tineti minte ce zisesem asta vara cand am aflat rezultatele de la examen?Facusem o gluma ca ajung la agricultura...:happy
Pe de-o parte mi-am presimtit soarta

miril
18th January 2007, 19:21
Lasa ca daca stapanesti bine agricultura intri cu adevarat in UE.

georgemp
18th January 2007, 19:23
E o chestie ciudata cu liceul.
La intrare Liceul Apicol V.Harnaj,pe site scrie liceul agricol V.Harnaj.
Oricum,eu ma mut pe specializarea mea,Stiinte Sociale si Protectia Mediului.( la avatar,V.Harnaj in persoana )

Kainsashiki
18th January 2007, 19:28
Ma mut de la Petru Maior pentru mai multe lucruri.
De exemplu conditiile sunt foarte proaste.Unii profesori,sunt stresanti.:rolleyes:
Se pare ca din 3 februarie ma mut la L.A.B. Viaceslav Harnaj,un liceu reconstruit in 2005.
www.harnaj.ro
Domnul Mircea,mai tineti minte ce zisesem asta vara cand am aflat rezultatele de la examen?Facusem o gluma ca ajung la agricultura...:happy
Pe de-o parte mi-am presimtit soarta

mai bine nu te muti in apicola daca vrei totusi sa ramai cu ceva din liceu. daca te preocupa acest domeniu poti invata destule la facultate ca si asa in liceu nu faci mare lucru.

georgemp
18th January 2007, 19:34
Eu ma mut profil pe profil,deci in mod normal nu voi face apicultura si nici practica.
Daca ai vedea cum arata clasa mea din Petru Maior si ce elevi sunt te-ai muta si tu:P

Kainsashiki
18th January 2007, 19:39
si eu tot la colegi ma refeream. e plin de tigani si analfabeti, nu e un mediu propice pt a studia. mai ai prieteni prin apicola ? e bine sa ai deja :D

chestia cu profilul la liceu e mai mult de forma. eu am terminat liceu cu profil de informatica si nu am facut mai deloc info. proful de info era cu un an mai mare ca mine. acum un fost coleg de clasa e profesor de info in acelasi liceu :ras-plans:

mai bine te muti undeva aproape de casa:ok:

georgemp
18th January 2007, 19:44
Am un fost coleg de clasa,care e la profil servicii,si ii place acolo,adica zice ca,copii sunt linistiti,si isi vad de treaba.
La P.M,cel putin clasa mea,am senzatia ca numai pentru invatatura nu vin...
e plin de tigani si analfabeti, nu e un mediu propice pt a studia
Tocmai mi-ai caracterizat actuala clasa:P

Platanu
18th January 2007, 21:17
La noi nu sunt tigani,in schimb la noi nu se fac orele cum trebuie.La noi se lasa mai usor cu cultura generala,iar media de copii pe zi care vin in clasa la noi e cam de 10,din 25.De multe ori nu vin profesorii la ore,sau daca nu facem prima ora,ne invoim la celelalte ore si ne lasa profesorii sa plecam acasa.Bineinteles,nu se intampla asta tot timpul,dar uneori ne lasa.
In schimb muzica intr-adevar se face ca lumea.(La avatar George Enescu in persoana).

Bancaru
19th January 2007, 12:12
Tiganii nu invata vioara la liceu...

miril
19th January 2007, 15:27
Una calda de la Realitatea TV: Sebastian Bodu nu mai e...ce era. Tariceanu nu mai suporta PD-isti. Eu il inteleg.

Bancaru
19th January 2007, 16:30
Nici eu. Ma rog, ce a facut Bodu? Nimic! Un papagal. Avea dreptate Becali. Cum ii mai citeste el... Daca avea oua de papagal ii infunda pe jegosi.

be@
19th January 2007, 21:18
Sa radem sau sa plangem?

Vadim va avea televiziune

Vadim Tudor va lansa pe 29 ianuarie postul de televiziune Cosmo TV. Desi Consiliul National al Audiovizualului a emis licenta pentru acest post, membri ai CNA se arata ingrijorati de incompatibilitatea dintre functia de senator si cea de director executiv al Cosmo TV, detinute de Vadim Tudor. Liderul PRM a anuntat de mult intentia de a-si deschide o televiziune.

http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=171125

miril
19th January 2007, 21:31
Nici Gigi nu se lasa si face televiziune crestina pe post propriu. Mai bine un trag un...biletel, daca ma puneti sa aleg intre pesta si holera.

Platanu
19th January 2007, 22:29
Tiganii nu invata vioara la liceu...Corect!Tiganii invata de la parinti,care sunt si ei lautari.:ok:

herculis
20th January 2007, 10:19
Nici Gigi nu se lasa si face televiziune crestina pe post propriu. Mai bine un trag un...biletel, daca ma puneti sa aleg intre pesta si holera.

S-au prins baietii ca da bine sa ai mijloace de ..in*******ire in masa, si ce si-au zis, hai sa ne facem si noi unele. Daca insa vadim isi va da numai conferintele de presa pe cosmo tv, pun pariu ca in 6 luni fie se va desfiinta, fie va da telenovele la concurenta cu romantica tv sau cum se cheama.

vedeti ce informat sunt, de cind cu "dolce" :-)))

Bancaru
21st January 2007, 10:51
Nu o sa mai pridideasca astia sa se in*******easca. Unde sa se uite mai intai? OTV? DDTV? GigiTV? Vadim TV? Ca sa nu mai pomenim de restul...

miril
21st January 2007, 12:18
Adica la alde Pro(st) Tv!

krapulax
21st January 2007, 20:19
facem ceva cu miluț? sau e prea prostuț? i-am vazut pe prietenul emil si pe prietenul călin vorbind la congresul pnț. emil- nemultumit că un comunist condamnă comunismul...ce să zic... călin, tare pe poziție. pe sistem, cum zic maneliștii

miril
21st January 2007, 20:50
Presimt ceva, cei doi? PNT, PNL,...PCME (Pana Cand Mai E).

herculis
22nd January 2007, 09:15
Parca vad o alianta a fostelor partide "istorice" in afara Parlamentului. Asa, la vreo 3.5% impreuna. Ca nu il vad pe Dl Orban+Antonescu+Patriciu sa aiba o po****ritate mai mare.
Iar la PNT cine este Dl. Milut? Dintre toate personalitatile ei au gasit pe cineva venit in 2005 in partid?

Bancaru
22nd January 2007, 12:09
Milut pre multi a miluit. Daca are bani... putea sa vina odata cu aderarea la UE.

miril
25th January 2007, 14:04
O zi fara stiri, deci buna de off.

krapulax
25th January 2007, 15:13
da, am offtat de cand ne stim,

Bancaru
25th January 2007, 16:32
Bai, acum fie vorba intre noi, am facut niste rezultate de tot *****ul. Dar daca vorbim de ***** trebuie sa mutam pe alt topic.

Bancaru
26th January 2007, 12:11
Diamante din degetul de la picior


Doctorii malaezieni s-au declarat neputinciosi in fata unui caz unic: degetul mare de la piciorul unei femei de 24 de ani "produce" mici diamante. Pietrele secretate de organismul lui Siti Suhana Saadon au diverse culori, relateaza cotidianul malaezian "New Straits" Times. Mama fetei, Kamariah Komeng, afirma ca pielea fetei pur si simplu se deschide, elibereaza piatra si se inchide. Medicii consultati pana acum nu au putut sa ofere o explicatie pentru acest fenomen.

averea
Sa ne lamureasca doctorii de pe aici cum e posibil (sanchi) si de ce trebuie facut ceva in acest caz? Pai ce face asta, prajeste gasca cu oua de aur?
Hahahahaha... Eu cred ca ii lucesc unghiile...

herculis
26th January 2007, 12:23
Sau mai curand si le-a introdus singura sub piele ca sa faca trafic....

Bancaru
26th January 2007, 15:27
Stiu ca suna... kinky, dar eu tare i-am mai suge degetul ala. Vreo cativa ani, asa. Scrie cate diamante pișă ala pe saptamana?

be@
26th January 2007, 23:55
Am gasit asta pe net, si mi s-a parut simpatica:


La palatul Golden Spitz

La un semn, deschisa-i crasma si se-apropie de tejghea
Un matelot cu fruntea lata (pan' la ceafa-i ajungea).
- Ce comanda azi stapanul, zise Stolo, un baiat
Ce stergea de zor pahare la Cotroceni (un fost palat).
- De-o fi Milcov, de-o fi whiskey, bucurosi le-om sorbi toate,
Si la cap de ni se urca, bem din Prut proptiti in coate.
Dar Elena astazi unde-i? Ori iesit-a la TV
Vreun bilet sa mai anunte, ah, cat de blonda e!
- O, tu nici visezi, stapane, cine aseara, pe ecran,
Aparu ca o furtuna: chiar premierul Taricean.
Si iesit din moliciune, ca un tunet dupa fulger,
Te-a incondeiat pe tine, de-a speriat-o si pe Culcer.
- Cum, nu pot sa ies oleaca la o baie de multime,
Ca m-ataca liberalii, spune tu, nu-i o rusine?
- Orice gand ai, prezidente, hai sa-ti spun eu ce socot:
Cu PD-ul impreuna, s-o mai punem de-un complot.
De ne iese, stii tu bine cine vine premier.
Eu, caci de joc de glezne sunt satul. Atat iti cer!
- Bucuros as face asta, dar nu-i cel mai bun moment,
Caci vazut-ai vijelia iscata in Parlament.
Ilici, Geoana, Ponta, Felix, si Vadimul cel sonat,
Se-adunara toti ca unul, sa m-alunge din palat.
Si in locu-mi, ce sa puna? Auzi tu, pe un broscoi
Prieten bun cu Saniuta, de il cheama Vacaroi.
Zau, nici nu mai stiu acuma, cine din rahat m-o scoate.
Sa fie chiar liberalii? Unii spun ca se prea poate.

miril
28th January 2007, 09:27
O metoda de a scapa de Serea si Corpodean:

A fost exclus din arbitraj pentru exhibitionism Libertatea

Un fost arbitru a devenit stripper, iar acum face masaj la domiciliu.

Trecut pe liber in fotbal, gorjeanul Dumitru Dumitrana (44 ani) a obtinut un certificat de la Consiliul National pentru Educatie Fizica si Sport prin care i se recunoaste calitatea de instructor in masaj si recuperare. In urma cu un an, barbatul a fost ridicat de politisti dintr-un bar unde facea striptease.

In perioada 1986–1993, Dumitrana a fost arbitru divizionar. Cunoscut ca unul dintre cei mai valorosi arbitri din acea perioada, gorjeanul a reusit sa-si uimeasca atat colegii, cat si suporterii prezenti in tribune cand a oprit un meci la jumatatea unei reprize, si-a dat jos echipamentul si a turnat apa pe el, sa se racoreasca, alergand pe stadion.

Dumitrana spune ca nu a renuntat la a face striptease, insa isi practica hobby-ul in cercuri restranse.

krapulax
28th January 2007, 09:37
cu platini n-o sa mai avem decalajul asta intre cluburi bogate si sarace... vor fi toate sarace. sau gresesc?

miril
28th January 2007, 09:45
Eh, gresesti, bineinteles ca va fi ca la revolutia franceza: libertate, se plimba si Mitica, fara sa-l mai intrebe la vama daca are valuta sa acopere cheltuielile in strainatate, fraternitate, mai ales ca am intrat si noi cu branza-n UE, si mai ales egalitate, ca-n Grigore Alexandrescu.

miril
6th February 2007, 23:01
Craiova, in Cotroceni? SPT

Cu terenul suspendat pentru doua etape, oltenii se pregatesc sa infrunte Rapidul chiar in Capitala, pe arena bancarilor.
Dupa ce s-a vazut cu interdictia de a folosi stadionul Ion Oblemenco pentru a doua oara in acest sezon, Universitatea pare ca s-a decis in privinta arenei unde va intilni, intr-un meci considerat acasa, Rapidul. Potrivit cotidianului craiovean Editie Speciala, Stiinta ar putea juca impotriva giulestenilor chiar in Bucuresti, mai exact in Cotroceni.

"Nu mi se pare normal. Nu vad nici o explicatie pentru o asemenea decizie. Poate unul e stelist sau dinamovist si vine la noi si arunca cu o petarda pe stadion doar sa ne faca rau. Atunci ce facem, ne suspenda de fiecare data? Normal ca ne afecteaza aceasta hotarare, pentru ca una era sa joc acasa, cu oltenii mei in tribuna, si alta este sa evoluam pe alt stadion", a declarat Stefan Stoica, antrenorul Universitatii.

Bancaru
7th February 2007, 11:29
Nu mi se pare normal. De ce sa joace in Bucuresti un meci de acasa?
Sa joace la jumatatea drumului. Adica pe un stadion aflat cumva intre... Mioveni. Ce amplasament au si pitestenii astia. Toata lumea sa joace la ei.

miril
10th February 2007, 22:36
Pentru Krap si nu numai:

http://www.getreadytorock.com/index1a.htm

http://www.amarokprog.net/

miril
10th February 2007, 22:55
Krap Off-ep. 2:

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=86431199

georgemp
11th February 2007, 19:12
Un articol foarte bine facut,scris de un prieten care se semneaza cu "Nautilus"

Suporter în ocean


Încep cu visul:
un cârd de delfini, care trimit în nemărginirea fluidă cântecul lor unic. Poate nemelodios, pentru cine nu știe să-l asculte.
În jurul lor, alte și alte cârduri, fiecare cu cântecul său, purtat de undele mării către astre...

Mi-e greu să cred că oamenii sau alte ființe s-ar putea asocia pentru a profita de pe urma celuilalt. Cred că scopul esențial al asocierii e de a nu obține nimic personal.

Evident, apar tentații ulterioare. Când vecinul tău iți expune cu încredere personalitatea sa ești tentat să o "devorezi", să o manipulezi, să o anihilezi sub o formă sau alta.
Pentru că oricine exercită anihilarea – a sa, proprie ( in neantul mulțimii) ori a celuilalt, a naivului încrezator- o vede ca pe o formă a mântuirii.

Iata-mă, aderând liber, în lumea reală și în cea virtuală, la grupul meu de suporteri.

După cum omul e capabil să asimileze personalitatea oricărui animal, și grupul meu ia uneori chip de cârd de delfini dezlegați de lume și aderând nevăzut la Infinit.
Alteori devine o haită de lupi gata să devoreze haita adversă ori pe semenul mai slab.
Iar alteori...o turmă de ierbivore indolente, neatente una la cealaltă și mânate de altcineva într-o direcție arbitrară.

Doar că, spre deosebire de natură, în lumea oamenilor e mereu liber locul din vârful lanțului trofic. Iar turma, fie ea de delfini ori lei, e mereu vulnerabilă și atrage prădători.
Pentru ca omul e prădătorul suprem și își poate inventa orice chip.

Și pentru acest prădător eu, suporterul, sunt doar un animal într-o turmă. Sunt un fenomen social interpretabil si uneori previzibil.
Indivizi inteligenți, cu diplome în psihologie, mi-au ghicit deja scopurile in viață. Oameni care se sprijina pe structuri mentale încearcă să tranșeze alte structuri mentale.
Indivizi practici, cu diplome in școala vieții, încearca și reusesc să se folosească de scopurile mele în viață. Uneori profitul e reinvestit în fotbal, așa că până la urma ne pare bine...
Așa generăm profit- moral, pentru unii, material, pentru alții.

Uneori trăim liber, ne imbrățișăm pe străzi si sărim in fântâni arteziene. Sunt clipe rare și unice, care parcă prind viață într-un Timp paralel.
În timpul pe care l-am convenit cu cei din afara grupului suntem nefericiți și captivi in cercul lumii.




Si, totuși, nu e doar o joacă?
A fi suporter contează, oare, pe lângă verbul "a fi" ? Vom duce cu noi dincolo de morminte, acolo unde sperăm sa ducem tot ceea ce contează cu adevărat, și bannerele echipei noastre?

Poate e doar o joacă. Dar cei pentru care e doar o joacă trăiesc pentru joc.

În plus, unii din noi sunt atât de tineri încât nu sunt prea convinși că vor muri.


Unora le rămâne cel puțin visul:
un cârd de delfini, care trimit in nemărginirea fluidă cantecul lor unic.
(C) Nautilus.

Platanu
11th February 2007, 19:41
George,din cate am inteles,maine vei incepe orele la noul tau liceu.
So,how does it feel?

georgemp
11th February 2007, 20:04
Maine,incep cu zapaceala...:D
Am emotii,sau sunt speriat,nu stiu exact,pentru ca nu pot stii ce ma asteapta acolo...ramane de vazut.Se pare ca nu voi fi singurul nou.

miril
12th February 2007, 09:31
Bafta!

miril
2nd March 2007, 21:15
Sper sa ne fie de bun augur acum cand am mai trecut o granita si nu oricum ci intr-o vineri. HAI PROGRESUL!

Bancaru
2nd March 2007, 21:21
Daca tu ai 13000 pun eu 13001. Na!

miril
2nd March 2007, 21:24
Na ca nu ma supar cu una cu...doua!

Bancaru
2nd March 2007, 21:28
Stiam. La mai multe si toate in liga 1. Meritam mai mult. Dar se pare ca nu e asa usor pentru ca, vad ca aici nu s-a pomenit, sau nu am vazut eu, Iacov i-a dat in judecata, defapt plangere penala, impotriva lui Dragomir, Sandu si Turculescu, sau cum ii zice aluia din CAF. Asa ceva nu se iarta.

miril
2nd March 2007, 21:35
Meritam...inzecit! Nu, nu stiam. Bine le-a facut! Macar sa mergem...a bout de souffle. Asta se cheama Progres(ul).

krapulax
20th March 2007, 21:08
Clubul din Regie iese pe piață cu o încercare de rebrănduire a ceea ce înseamnă Sportul Studențesc. Pentru acest demers conducerea "studenților" a cerut ajutorul lui Bogdan Naumovici, unul dintre cei mai cunoscuți creativi din Europa Centrală și de Est. Campania se va materializa prin crearea cîtorva spoturi care să-i fidelizeze pe microbiști fiind construită în jurul cîtorva elemente-cheie, cum ar fi tradiția clubului și performanțele secțiilor de juniori. Cel ce a gîndit acestă campanie este directorul general al clubului, Cristian Gheorghe.

in fara de barbarismul 'rebranduire' si de transformarea lui 'creativ' in substantiv, cu restul sunt de acord. ai nostri de ce n-or gandi asa?

miril
21st March 2007, 08:54
Cluburile platesc pentru incompetenta comisiilor FRF Bogdan Ormuz Romania Libera

FRF a fost amendata de UEFA cu 60.000 de franci elvetieni pentru modul in care s-a efectuat procesul de licentiere inaintea sezonului 2006-2007. Motivul a fost acela ca Sportul Studentesc a primit eronat, initial, licenta in sezonul trecut.
scandalul din vara anului trecut legat de procesul de licentiere a cluburilor din Liga 1 nu a ramas fara urmari. UEFA a trimis o echipa care a verificat modul in care FRF a acordat licentele, inspectorii SGS (compania care a facut auditul la FRF) gasind ilegalitati in cazul Sportului Studentesc si Jiului Petrosani.
In raportul trimis de catre SGS forului european se arata ca

instanta de fond a acordat eronat licenta clubului Sportul Studentesc. Desi greseala a fost remediata de Comisia de Recurs (care acum nu mai exista), FRF nu a scapat de amenda. Forul fotbalistic roman a mai fost sanctionat si deoarece Comisia de Apel a desfiintat decizia instantei de fond, acordand licenta pentru participarea in sezonul 2006-2007 al Ligii 1 a Jiului Petrosani.
Amenintare pentru Poli Iasi
Directorul Departamentului International al FRF, Florin Prunea, ne-a declarat ca prin aceasta masura cluburile sunt cele care pierd, pentru ca suma totala ar fi fost impartita in mod egal. Astfel, banii ce vor reveni fiecarei grupari vor fi mai putini. "Cei care au fost implicati in aceste doua cazuri au platit deja. Am schimbat membrii comisiilor, am adus oameni independenti financiar. Eu am spus de atunci ca Jiul si Sportul nu indeplinesc criteriile pentru a primi licenta. S-a dovedit ca am avut dreptate", a precizat Prunea.
Pentru sezonul viitor, sunt in pericol de a nu primi licenta trei cluburi, unul din Liga 1 si doua din esalonul secund. Poli Iasi are mari probleme financiare si, daca nu le va rezolva in cel mai scurt timp, risca sa nu primeasca licenta pentru anul competitional 2007-2008. Din Liga a 2-a Sportul Studentesc nu si-a rezolvat inca problemele de anul trecut, iar "U" Cluj nu are in regula stadionul. Ardelenii au prezentat totusi un contract cu proprietarii arenei din Alba Iulia, insa trebuie sa indeplineasca si criteriile legate de securitate si evacuare.
In acest an procesul de licentiere se desfasoara dupa vechiul manual. Din sezonul 2008-2009 insa toate cluburile din primul esalon vor trebui sa prezinte o estimare a bugetului pe 18 luni. In acest fel, vor incepe sa aiba probleme Poli Timisoara si Rapid, ambele avand inca afiliate la FRF si asociatiile nonprofit. "Cele doua cluburi nu au dezafiliat asociatiile pentru a putea primi licenta pe noile societati. Altfel, SA-urile nu ar fi putut primi licenta pentru ca nu au mai mult de trei ani de la infiintare", a mentionat oficialul FRF.

miril
22nd March 2007, 08:50
Penibila Timisoara Constantin Dinu Ziua

Rar ne-a fost dat sa vedem ceva mai dezgustator si ridicol in ultimul timp decat acel miting de la Timisoara cand vreo zece mii de fapturi s-au adunat pentru a protesta cica pentru palmaresul Politehnicii si impotriva italianului Zambon. Stupizenia colectiva a avut chiar un iz de blasfemie, intrucat s-a derulat in acel spatiu dintre Opera si Catedrala, un loc ce este de aproape 18 ani asociat cu caderea comunismului si cu sutele de morti din decembrie 1989. Mai mult ca sigur ca majoritatea dintre cei care s-au adunat sa zbiere la chemarea dubiosului de Marian Iancu n-au nimic in comun cu adevaratii suporteri ai lui "Poli", cu cei care acum trei ani cantau si isi incurajau echipa inclusiv dupa ce Steaua le inscrisese cel de-al optulea gol, ci s-au recoltat mai degraba din randul celor care in acel decembrie profitau de invalmaseala pentru a jefui magazinele si a justifica astfel represaliile armatei si securitatii ori dintre interlopii care se ocupau de contrabanda cu benzina in perioada acelui embargou impus Iugoslaviei. Pai, ce altceva poti sa crezi despre o gloata care scandeaza numele unui fost, poate si viitor, puscarias ("Iancu alaturi de tine mereu in prima linie/Ni te-ai alaturat in acest razboi, ai devenit unul dintre noi"), dar il insulta incalificabil pe poate cel mai valoros fotbalist dat de "Poli": "Giuchici banii te-au stricat, ai un caracter spurcat". Iar toata aceasta tevatura de prost gust dirijata de Iancu s-a facut pentru un palmares care se reduce la un singur trofeu, o Cupa furata de la Steaua acum un sfert de veac dupa o finala blatuita de Marcel Raducanu, Iordanescu si Lita Dumitru, primul fugind apoi in Germania, de teama anchetei deschise de minister, iar ultimul, cel care a si furnizat aceste detalii, transferandu-se - culmea tupeului - chiar la "Poli". Stai si te miri de unde atata aroganta si ingamfare la niste oameni care au insailat niste lozinci cu rime demne de soimii patriei, cum ar mai fi si "Poli, simbolul unui mediu academic, nu proprietatea unui italian nemernic". Academic, ai? Dupa cum se stie, centrul universitar din Timisoara este cel mai modest din intregul invatamant romanesc, iar despre personalitatile culturale ale acestui oras Cezar Ivanescu spunea ca se rezuma la una singura, Serban Foarta. In privinta valorii lui Foarta, poetul moldovean avea perfecta dreptate, numai ca a omis un amanunt esential, anume ca acesta nu este nicidecum banatean, ci oltean din Turnu Severin, oras care poate fi considerat un veritabil focar de cultura, cel putin prin comparatie cu Timisoara.

miril
23rd March 2007, 15:19
Alo? Pe unde sunteti? Sper ca nu ati retrogradat si voi?

georgemp
23rd March 2007, 16:36
Nu prea am mai scris ca am fost foarte ocupat in ultimele zile.
Azi am avut meci in campionatul liceului ,am batut cu 4-2,si am contribuit decisiv la victorie.(m-am pregatit intens zilele astea pentru meci)
Maine merg la prezentarea unui proiect la care am lucrat de 2 saptamani cu cei mai buni din liceu .Este important pentru ca imi da sansa ca la anul sa merg in ungaria sau bulgaria ,si daca mai si castigam cu proiectul mergem la Paris:)
+Multe teme...
Cam asta am facut in ultima vreme...maine poate pun aici diploma

miril
23rd March 2007, 16:38
Ma, smechere! Asa se face vlastarul platan. Spor la treaba!

georgemp
23rd March 2007, 16:40
A mai contribuit putin si supararea la faptul ca nu am mai scris.
De aia nu prea mai scrie nimeni...toti suntem suparati

miril
23rd March 2007, 16:46
"Si la bine si la rau tot cu Nationalul meu!"

Bancaru
23rd March 2007, 20:33
Eu am turnat beton in cur... te. Am pavat asa ca nu am mai avut onoarea. Dealtfel am si precizat ca traiesc...

georgemp
25th March 2007, 12:45
1) Poza de grup,cu echipa liceului care a participat la proiect.Cativa de acolo imi sunt si colegi de clasa,restul a 11-a.
Profesorii sunt specificati pe poza:P

2)Diploma si legitimatia cu care am intrat.

Herc_Reloaded
26th March 2007, 17:03
Alo? Pe unde sunteti? Sper ca nu ati retrogradat si voi?

Bine v-am regasit. Vad ca situatia nu s-a imbunatatit, ba dimpotriva......
Hmmm, eu as zice ca am progresat, nu ca am retrogradat :-) In schimb Progresul este ca si in B... sau ma insel eu?

miril
26th March 2007, 20:16
Herc la anti...pozi! Tu, in schimb, ai pro...gresat mergand in...jos! Bine te-am regasit!

Bancaru
26th March 2007, 21:13
Astazi am revenit de la munca de jos la cea stresanta. Nu stiu ce e mai bine. Si ca un facut nu imi mergea calculatorul. Defapt lucrul acesta l-am constatat de duminica atunci cand constiinta m-a indrumat catre birou sa mai fac din treaba. Speram ca azi se mai face ceva. Ba se busise placa de baza, ba nu mai vedea monitorul, ba nu stiu ce naiba era la Windows, ba facea flama(!) prelungitorul. Daca se intampla asta cand a fost Gates aici ce bine era. Si am si licenta pe el, nu e piratat. Il param la protectia consumatorului.
Sa speram ca ne gasim maine.

Herc_Reloaded
27th March 2007, 15:20
Bine v-am regasit. Adica nu nemaipomenit de bine, ca vad cum tragem si noi spre Polul Sud. Astept.. dezghetul.

Bancaru
27th March 2007, 15:48
Murim urat.

Herc_Reloaded
27th March 2007, 16:16
De cand stiu eu am fost mai mereu cu sabia deasupra capului. Oricum, citeam mai devreme elucubratiile cu mutatul echipei la Tm, si alte combinatii cu Jambon. Astea fac rau si la stadiu de zvon. Iar faza cu actionarii ciprioti care au convocat o sedinta este demna de comendii triste, cu Charlie Chaplin.

georgemp
28th March 2007, 00:31
Mesaj adresat lui Erik Lincar,de catre un sustinator,pe forumul SPT: http://www.spt.ro/forum/showthread.php?t=3506 (http://www.spt.ro/forum/showthread.php?t=3506)

Bancaru
28th March 2007, 11:24
Cred ca era vocea constiintei lui, denaturata de mustrarile care il bantuie de cand angoasele legate de blaturi ataca materia cenusie.

miril
28th March 2007, 12:14
Pe fond se aud si vocile lui Burca, Fl. Dumitru, Dragan, Cursaru, Panc... Poate ma ajutati si voi daca mai distingeti si alte voci.

Bancaru
28th March 2007, 13:08
Herea cel Optimist.
Dragan are probleme medicale si nu din cele ale carui taine le desfaci tu. Poate Kra****x sa il faca bine pe ala.

miril
28th March 2007, 13:11
A avut apendicita. Cine poate sa-mi spuna mie ca apendicul lui trebuia neaparat operat, chiar atunci. Sunt multi care vor sa-l scoata (apendicul) desi starea lor nu o...cere. Dupa aia, a mai suferit o intindere, doua...

krapulax
28th March 2007, 14:10
eu nu mai pot face bine pe cineva. cat s-a putut, s-a putut, dar gata!

Bancaru
28th March 2007, 17:00
Eu nu pot sa cred ca cineva se poate opera, fie si de apendicita, numai ca sa nu stiu ce la meciuri. Cred ca mergem prea departe. Sunt curios cine va ramane si in B. Linkar sper sa ajunga la Barcelona, asa cum merita. Si sa se revada cu Piticul Dumitru tocmai in El Classico.

miril
28th March 2007, 17:01
Esti prea...logic, cateodata. Vezi, Bank. D'asta sunt multi indisponibili la noi. Doctorul nu mai poate face nimic pentru ei. Gata!

krapulax
29th March 2007, 19:19
mortal ziarul asta al forumului nost', sportstar. cica: 'oameni':happy :happy :happy :happy :lol: :lol: :lol:

miril
29th March 2007, 19:44
Nu stiu de ce te distrezi? Singurul lucru care lipseste la...oameni este semnul asta....?

Bancaru
29th March 2007, 21:05
Daca e ziarul nostru, inseamna ca e si al meu un pic. Imi vand partea de actiuni. Vand ieftin, la inceput de drum. Prevad un tiraj mare, ca sa nu zic fortat. Eu m-ai facut cont cu numele meu din viata de zi cu zi. Cine stie cand ma loveste inspiratia... Mi-am mai luat eu laptop-ul la veceu sa joc sah.

ATHC
3rd April 2007, 20:13
Bea... a ajuns fularul?
Daca nu a ajuns(inca), sa-mi spui te rog cand ajunge.

be@
4th April 2007, 14:03
Am primit avizul, si acusi ma duc sa ridic coletul de la posta.

Bancaru
4th April 2007, 15:46
Be@, cum e? Ai venit?

be@
5th April 2007, 14:38
E fain. Eu mai am unul acasa, si pot sa zic ca asta arata mult mai bine. Si imi place mult ca pe o parte, scrie mare, FC NATIONAL, si pe cealalta Bleo-Albastrii.

georgemp
7th April 2007, 15:58
Un videoclip interesant de vazut si foarte adevarat,din pacate. http://www.youtube.com/watch?v=iJTDSEPSfhk

miril
10th April 2007, 17:28
Nota noua! Treci la locul...tau. Te vreau de zece!

georgemp
12th April 2007, 18:09
CONCURS WEBSITE DESIGN

COMUNICAT

Adunarea Generala a Actionarilor SC FC National 2000 SA a hotarat, in sedinta din data de 6 aprilie 2007, schimbarea numelui clubului nostru – de fapt revenirea la numele purtat anterior, respectiv PROGRESUL BUCURESTI.

CONCURS WEBSITE DESIGN

Propunem suporterilor nostri – si nu numai – un concurs pentru un nou format al site-ului oficial si pentru o sigla noua.

Asteptam propunerile dvs – adresa de mail: office@nationalfc.ro - urmand ca cea mai buna sa fie premiata si, evident, adoptata, in cazul in care va intruni sufragiile tuturor.

Premiul consta dinr-un echipament complet al echipei de seniori, o minge cu semnaturile jucatorilor si un fanion.

Constantin Iacov
Presedinte al Consiliului de Administratie

miril
13th April 2007, 15:36
In sfarsit, fostul Total Sport FM si-a dat drumul sub denumirea usor modificata, Sport Total FM si se poate accesa de pe editia online a ziarului Sport Total. Mi-e mi-a placut acest post de radio finantat si atunci si acum de un anume Soare. Care Soare? Vlad Soare. Cine o mai fii si asta?

Bancaru
26th April 2007, 13:39
A murit Florea Dumitrache. Dumnezeu sa-l ierte!

miril
26th April 2007, 18:38
Dumnezeu sa-l ierte pe Mops!

Bancaru
30th April 2007, 17:25
Azi e Sfantul Iacob(v). La multi ani, Alamar!

miril
17th May 2007, 15:24
Alamar cel optimist se pare ca s-a...razgandit.

Herc_Reloaded
18th May 2007, 10:57
Miril, printre cozile de topor din partidele istorice, il numeri si pe Remus Opris? Vad ca tocmai a fost dat afara din PTCD dupa 18(!) ani.

miril
18th May 2007, 12:36
Nu l-am...controlat in...deaproape. Dar daca nu-i taranist sadea, bine i-au facut, desi dupa 18 ani!!! Totusi, liberalii au mai multe...cozi, inca in...topor.

Herc_Reloaded
18th May 2007, 13:07
Miril, Remus Opris este unul dintre putinii care la bine si la rau nu s-a dat la o parte.
Este unul dintre putinii politicieni ai PNTCD cu oarecare carisma si coerenta politica. Acum a fost dat afara pentru ca il sustine pe Basescu. Si nu numai el, ci inca vreo 3-4 presedinti de filiale.
Sa vad cate procente o sa ia PNTCD cu Milut presedinte 0.05%
In 2004 am votat cu ei, nu cu DA, dar acum, aleluia.

Bancaru
18th May 2007, 15:08
Lasati-l si pe Opris. Eu am cunoscut situatia din cadrul partidului destul de bine. Din pacate m-a mancat in cur sa ajut PNT imediat dupa ce s-a stins Coposu. Si asa am stat acolo vreo ... 2 ani? Remus Opris nu era mare scula. Bine ca l-au dat afara. Daca era "penetist" sadea nu uita ca Basescu a omorat partidul. Ce treaba are Milut? Acolo sunt 3 oameni cu 15 pareri. Sa nu uitam ca la un moemnt dat Becali se pregatea sa cumpere partidul. As zice eu palmaresul. PNT are parlamentar - Aurelian Pavelescu.

Herc_Reloaded
18th May 2007, 15:14
Bank, noi romanii avem un mare talent de a da vina pe altii pentru greselile noastre. La ce ma refer? Nu Basescu a distrus PNTCD. Ci conducatorii lui, cei care l-au dat afara pe Ticu Dumitrescu, cind el propunea publicarea dosarelro Securitatii, si cei care l-au dat afara si pe Lupu, care sustinea reforma agricola.
Ambele au fost realizate mai tarziu. Una sub PSD, alta chiar cu Basescu.
Normal ca nu cunosc ce a facut Opris toti acesti ani. Dar Milut asta ce taranist sadea a fost, domnii mei???

Cu asta va spun la revedere pentru vreo 4-5 zile, ma duc sa votez :-)))) Asa ca mi-am luat concediu.

Bancaru
18th May 2007, 15:30
Sa speram ca merita efortul. Si eu ma duc. Ma duc maine la un gratar. Nici nu ma astept sa fie Basescu scos tap ispasitor pentru PNT. Mai ales. Sa nu uitam ca in timpul guvernarii CDR mari lupte au mai fost. Personajele? Aceleasi. Berceanu, Basescu, Boagiu. De partea celalata? In locul PNL era PNT. Ce s-a intamplat? Cu mici exceptii acelasi lucru. Cu greu a reusit Vasile Poetu sa faca echilibristica. Pana la urma a cazut si a venit un tehnocrat, adica Isarescu. Asa vor vrea si acum. Adica Stolojan. Mai vedem.
Milut nu e taranist, dar nici PNT-ul nu mai e adevaratul PNT. Nu mai e. Pai s-ar fi gandit cineva pe vremea lui Coposu, sau macar a lui Mos Diaconescu ca un cretin precum Becali va avea oportunitatea, fie si pentru 5 minute sa cumpere partidul?! Sa il CUMPERE?!! Vorbim aici de partidul care a dat cele mai mari personalitati politice inafara Bratienilor. Cand va mai aparea unul precum Maniu? Sau ca MIhalache? De Coposu nu indraznesc sa mai pomenesc. Ce boi am fost... Sa il avem pe Coposu si sa il tinem pe Iliescu...
Milut e taran nu taranist. De ce o echipa cu un trecut "disident" ca al nostru nu e luata si transformata intr-un brand? Pentru ca sunt altii mai Basesti, d'aia.
Da-l in ma-sa si pe Basescu. Sa privim partea buna a lucrurilor - pleaca Vacaroiu.

miril
21st May 2007, 11:45
Va anunt pe acesta cale ca am scapat de...treisprezece. Sa fie de bun augur! HAI PROGRESUL!

Bancaru
21st May 2007, 12:17
Treisprezece?

miril
21st May 2007, 19:30
...mii.

miril
22nd May 2007, 10:20
A propos de o discutie...telefonica, strict...secret:

Delta Tulcea va lasa locul Ceahlaului in Liga I Cotidianul

Mai sint de disputat trei etape in esalonul secund si doar una singura in Liga I, iar cluburile isi fac deja bilanturile. In afara contabilitatii punctelor din clasamente, FRF analizeaza inca din martie, pe baza dosarelor depuse de fiecare grupare, ce echipa va primi licenta pentru sezonul viitor, verdictul urmind a fi dat pe 31 mai. Lider in Seria I, Delta Tulcea va ramine cu siguranta tot in Liga a II-a, deoarece nu si-a depus dosarul in termenii stabiliti, locul ei fiind luat foarte probabil de Ceahlaul Piatra Neamt, prima sub linie in Liga I la finalul sezonului. Surse din cadrul FRF ne-au dezvaluit ca aceasta va fi singura echipa retrogradata birocratic, la celelalte echipe cu sanse de promovare sau deja promovate problemele fiind punctuale. De exemplu, „U” Cluj nu poate disputa meciuri in Liga I pe teren propriu si va evolua la Dej sau la Alba Iulia. In aceeasi situatie se afla si Forex Brasov, care are ca variante stadionul Astra din Ploiesti sau aceeasi arena din Alba Iulia. Conform datelor prezentate la FRF, nu exista echipe cu datorii, majoritatea minusurilor tinind de infrastructura precara.

Loc Echipa PCT. J V E I GM GP +/-
1 D. Tulcea 55 31 16 7 8 59 39 20
2 Forex 53 31 16 5 10 39 22 17
3 Petrolul 53 31 15 8 8 49 35 14
4 Gloria Buzau 53 31 15 8 8 47 36 11
5 Dun. Galati 51 31 14 9 8 31 26 5
6 CS Otopeni 48 31 13 9 9 35 26 9
7 Dun. Giurgiu 45 31 12 9 10 43 29 14
8 FC Brasov 44 31 11 11 9 46 35 11
9 Sportul 44 31 11 11 9 39 43 -4
10 FCM Bacau 43 31 14 9 8 31 21 10
11 Prefab 05 42 31 11 9 11 40 35 5
12 FC Sacele 40 31 10 10 11 31 37 -6
13 FC Botosani 39 31 11 6 14 31 35 -4
14 FCM Campina 36 31 9 9 13 28 30 -2
15 Cetatea 36 31 9 9 13 39 44 -5
16 FC Snagov 29 31 8 5 18 24 61 -37
17 Chimia Brazi 23 31 6 5 20 28 51 -23
18 CF Braila 21 31 4 9 18 17 52 -35

Bancaru
22nd May 2007, 12:21
Vad ca din ce in ce mai mult umplem paginile "pe langa subiect". Independent de vointa si putinta noastra nu avem ce sa mai zicem despre Progresul.
Legat de incapacitatea de a tine o echipa in A fapt ce automat face ca o deja retrogradata sa ramana totusi nu mi se pare fireasca. Din punctul meu de vedere ar trebui sa se faca un baraj intre fosta A si echipa urmatoare celei incapabile. In cazul de fata un "cuplaj" Ceahlaul - Forex (sau Petrolul) Argesul - ... cu cine o fi. E o diferenta intre capacitare si merit financiar care poate fi nivelata de 2 meciuri directe.