PDA

View Full Version : As vrea sa stiu pentru ce mi s-a dat ban azi. A fost inechitabil.



remy
10th January 2006, 04:47
Vreau sa stiu de ce Desdemona nu e atenta cand si cui da ban !

As vrea sa stiu mai precis, pentru ce mi-a dat ban azi, tocmai cand eu vroiam sa stabilesc niste reguli pe Forum, sa nu se mai jigneasca in ultimul hal persoanele de aici. Echipele, jucatorii pot fi criticati in ce fel vrea fiecare forumist. Noi doar ne dam cu parerea aici, nu santem angajatii cluburilor.
Nu cred ca ati vazut ce injuraturi, jigniri, amenintari, a proferat Popa la adresa mea (si nu numai la adresa mea), pentru faptul ca am scris ca Steaua ia un titlu la 5 ani ! E chiar obsedat baietasul asta !
La el orice scrii real negativ despre Steaua, incepe sa se agite, sa se zbata, tocmai cand nu are dreptate, o tine pe a lui, cu toate ca si altii ii spun s-o lase moale cu aberatiile. Azi parca innebunise, incepuse sa faca ca toti dracii, sa injure pe toti care criticau ceva de Steaua. El a inceput sa faca asta, dar n-a fost banat de nimeni de pe threadul "Plesan, un 'must have'?".
E chiar foarte grav ce a facut, chiar a fost pus la punct si de unii stelisti de-ai lui. Pacat ca n-am avut timp sa salvez ce a scris, ca eu deobicei asta fac.
Vreau sa stiu de ce el inca mai are dreptul sa scrie acolo, pe cand eu am fost banat, odata ce am scris asta:

SA SE INTELEAGA ODATA PENTRU TOTDEAUNA, CA NU AU CE CAUTA AICI CEI CARE JIGNESC PERSOANELE DE PE FORUM.
STABILITI REGULA ASTA, ALTFEL CEI CARE FAC ASTA SI NU DISCUTA, CHIAR DACA IN CONTRADICTORIU, FARA INJURATURI SI FARA FANATISME DE-ASTEA DE 2 LEI, NU MAI AU CE CAUTA PE FORUMUL ASTA.
FIECARE ARE PAREREA LUI, DAR SA SI-O EXPRIME CIVILIZAT !
EU, CEL PUTIN NU SANT ANGAJAT LA DINAMO, ASA CA NU MA AGIT PREA TARE, CA NU CASTIG NIMIC. IMI SPUN DOAR PAREREA DESPRE UNELE SUBIECTE. CA NU LE CONVINE UNORA DE AICI, SA CAUTE ALT LOC SA DISCUTE.
SPUNETI-MI MIE DACA AM JIGNIT PE CINEVA DE AICI, IN ORICE AM SCRIS. CA AM ZIS DESPRE JIJI, MEME, STEAUA, ASTA E, AM MACAR DREPTUL ASTA.

Eu zic ca Desdemona ori n-a stiut cum sta treaba, si cine era parca posedat de diavol pe Forum (sant multi martori care pot sa certifice), ori, fiind stelista, ia apararea tot a unui stelist. Deja e a doua avertizare din partea ei, tot cand puneam la punct un stelist sa nu mai abereze sau sa jigneasca. La fel si cu Lucky ala care tot timpul injura pe cine apuca, avand multe banari.
E culmea, stau pe multe forumuri de 7 ani, dar ca aici, sa se baneze exact unul care vrea sa se mentina o conduita civilizata aici, fara sa ne atacam unii pe altii, doar pt. ca avem opinii diferite. Sant unii copii, care, daca ai zis ceva de rau despre echipa lui, fac spume, injura, de zici ca-s buni de legat. Cu astia de ce nu se iau masuri, mai ales ca cu unii nici nu poti discuta in contradictoriu, ca te ataca dur, aproape eliminandu-te.
Vreau sa faceti si voi trierea mai realist, nu la primul impuls. Daca nici pt. jignirea unui participant la Forum, nu se da banare, atunci cui ?
Nu e echitabil. Pentru jignirile si amenintarile aduse, Popa chiar trebuia exclus de pe Forum ! :rosu: :rosu: :rosu:
Si cand te gandesti ca-l dadeam drept exemplu acum cateva zile ca nu injura !

Darkslowstar
10th January 2006, 09:06
[B][U]As vrea sa stiu mai precis, pentru ce mi-a dat ban azi, tocmai cand eu vroiam sa stabilesc niste reguli pe Forum, sa nu se mai jigneasca in ultimul hal persoanele de aici. Echipele, jucatorii pot fi criticati in ce fel vrea fiecare forumist.


Vezi ca avem deja un regulement functional si daca ai impresia ca cineva l-a incalcat poti sa dai report bad post.

andreiush
10th January 2006, 09:52
Remy, pentru fiecare avertisment incasat, ai primit si explicatia pe Lista Neagra. Si Desdemona si eu am incercat sa-ti trimitem ieri si PM pentru explicatii, dar nu am reusit (vezi si tu ce am scris pe Lista Neagra).
Daca observi mesaje care nu sunt in regula, ai posibilitatea de a da Report Bad Post (http://img488.imageshack.us/img488/1257/report6pf.gif (http://imageshack.us)), asa cum a zis si Dark mai sus.

desdemona
10th January 2006, 11:03
Vreau sa stiu de ce Desdemona nu e atenta cand si cui da ban !
As vrea sa stiu mai precis, pentru ce mi-a dat ban azi [...]
Nu cred ca ati vazut ce injuraturi, jigniri, amenintari, a proferat Popa la adresa mea (si nu numai la adresa mea), pentru faptul ca am scris ca Steaua ia un titlu la 5 ani ! E chiar obsedat baietasul asta ! [...] Azi parca innebunise, incepuse sa faca ca toti dracii, sa injure pe toti care criticau ceva de Steaua. El a inceput sa faca asta, dar n-a fost banat de nimeni de pe threadul "Plesan, un 'must have'?".
Vreau sa stiu de ce el inca mai are dreptul sa scrie acolo, pe cand eu am fost banat, odata ce am scris asta:

SA SE INTELEAGA ODATA PENTRU TOTDEAUNA, CA NU AU CE CAUTA AICI CEI CARE JIGNESC PERSOANELE DE PE FORUM.

Vreau sa faceti si voi trierea mai realist, nu la primul impuls. Daca nici pt. jignirea unui participant la Forum, nu se da banare, atunci cui ?
Vezi remy unde gresesti tu? Stii vorba aia cu paiul si cu barna? Chiar si in astfel de momente, cand ai fost banat, tu stai si te gandesti la altii, in loc sa iti pui problema de ce ai primit tu avertismentele respective, care au dus la banare.
Oricum, in problema pe care o ridici mai sus nu am fost implicata eu. Fiecare subforum are moderatorii lui. Eu am intervenit zilele trecute (inclusiv ieri) pe Tricolorii, unde moderatorul momentan lipseste. Pe threadul de care vorbesti - "Plesan, un 'must have'?" - de pe Intern - am vazut ca au moderat Utilizator, chiar Vadim. Nu am fost 24 din 24 online sa vad cine si ce a scris acolo, unele mesaje au fost sterse. De alpopa nu am gasit nimic azi, chiar eram curioasa la ce te referi si cum si-a dat in petic, s-a "agitat, zbatut, a innebunit si facea ca toti dracii", de parca era "posedat de diavol pe Forum". Moderatorii care au moderat pe threadul ala au luat masurile pe care le-au considerat. Nu am moderat eu, asa ca nu stiu cu ce as putea sa te ajut. Dar ti-am mai zis si pe PM-uri si ti-au zis chiar si Darkslowstar si andreiush mai sus: da Report Bad Post la mesajele neregulamentare. Ieri nu ai dat nici unul.

Dar uite ce scrie acolo, poate nu ai vazut:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10903&page=5
Aseara, atat tu, cat si Paul ati fost atentionati sa nu mai jigniti pentru ca veti fi penalizati la urmatoarea abatere. Dupa chestia asta, tot aseara l-ai jignit pe Paul pe "Radoi inapoi la nationala", luandu-te de el pentru o parere pe care si-o exprimase. Nu stiu ce ai de impartit cu unii forumisti si ce scandaluri ai pe alte threaduri cu ei, dar sa stii ca nu e corect sa ii urmaresti pe tot forumul, sa le citezi mesajele si sa ii jignesti, doar pentru ca v-ati certat in alta parte.

Cat priveste intrebarea ta - referitoare la motivul pentru care ai fost banat:
- banul a venit pentru ca ai strans 3 avertismente. Sunt toate pe Lista Neagra (unul de la Vadim, 2 de la mine). Ia in calcul si ca au fost date in timp, de multe ori ai fost iertat si luat cu binisorul pe PM sa te potolesti. Ai dreptate, persoanele care jignesc nu au ce cauta pe acest forum. Tocmai din acest motiv ai primit si tu avertismentele respective, la vremea lor.

MariusTR
10th January 2006, 13:38
remy, nu te mai agita atat. Si eu am fost executat de catre un incapabil la varsta junioratului... daca vezi ca nu te accepta si nu te vor , baga-i undeva si cauta alte forumuri. Asa am facut si eu cand m-au nedreptatit, eu am primit 2 avertismente degeaba.
Iti trimit prin pm cateva forumuri interesante... sunt si unele forumuri aflate la inceput care accepta membri cu bratele deschise... incearca si pe acolo, voi fi si eu ... sa ajutam si noi unde suntem doriti. Lasa-i pe OLS-isti sa traiasca cu idiotii lor...

NU MAI INCERCA. Cu astia nu se poate discuta. Crede-ma. Iti vorbesc ca si un prieten , chiar daca in trecut am avut unele ciocniri mai serioase.

Astept pm pentru a stabili detaliile. :ok:

fia
10th January 2006, 14:41
Este cea mai buna alegere Marius :) La revedere :)

Paul
10th January 2006, 14:49
ar fi prea frumos sa scapam de ei ...
ps.
ma amuza remy cu cei 7 ani de forum in spate ... :happy:

apropo , remy e superadministrator
vrea sa faca el un regulament :happy:

fia , pe pariu nu amandoi numara secundele pana la eliberare , nici vorba de retragere

realmadrid.com
10th January 2006, 21:06
In sfarsit...am scapat :D
Sustin si eu ce a spus fia, este cea mai buna alegere facuta de MariusTR...bafta pe forumurile cu 2 utilizatori inregistrati :D

PS_Juniorii astia au relatii doooomnule...daca l-au executat intr-un mod asa de barbar pe Marius :(...va rog sa luati masuri :ok:

Paul
10th January 2006, 21:16
pe unele forumuri (alea 2 ) la userii cu 2 luni vechime la scrie ("Junior") , pe cand la cei cu 2 ani vechime le scrie "capitan de echipa " sau "Legenda"

Sergio
10th January 2006, 23:30
la tine ce scrie? :drak:

remy
11th January 2006, 01:09
Voi credeti ca mor eu ca-mi dati ban ? Ce voi scrie e ca o regula, un principiu pe Forumurile de discutie, dar si in viata reala.
Totul e sa nu se ingaduie unor copii sa zica orice vor, numai pt. faptul ca ii supara alti suporteri ai echipelor adverse.
Paul si alti cativa, care injura si jignesc de mama focului, pot fi iertati, privind si prin prisma faptului ca si in viata reala au caracterul asta ?
Hai sa zic ca Paul e inca copil care mai are de invatat din lectia vietii si a comportamentului, dar mai sant cativa care numai injuraturi si jigniri au in posturi.
Cum puteti voi, ca moderatori si admini sa incurajati astfel de oameni ?
Pentru ce a facut Paul ieri, jignind o persoana de pe Forum, nu un jucator sau un patron, etc., ar trebui exclus de aici. Ce-i asa de agitat, ca doar acum cateva zile il laudasem ca nu e violent, impulsiv ? Si-a dat arama pe fata, asta e.
Doar asa poate fi temperat un copil care face tensiune de la varsta asta, si e pacat. Macar daca era mai mare de 25 de ani, puteam sa spun ca are ceva experienta de viata.
Nu poti injura un interlocutor in halul asta, fara sa fii penalizat drastic. Eu nu am injurat nicaieri, doar am raspuns la injuraturi, dar nu prin altele, ci i-am pus la punct pentru a se potoli si a respecta pe cineva cu varsta dubla ca el. Nu ma dau mare invatat, profet, da asta e diferenta de varsta si de multe altele ce apartin de civilizatie.
Pacat ca ati sters posturile de ieri, sa fi vazut cat de aprins era, si ce cuvinte scotea din gura.
Aici nu e echitate. Daca un moderator este cu o echipa anume, si un forumist care tine cu aceeasi echipa injura si jigneste pe altul (Paul a faucut-o chiar cu un stelist, Marius), nu e corect sa i se tina partea.
Eu pur si simplu nu l-am injurat, doar am vrut sa atentionez sa se elimine astfel de oameni de pe Forum, daca nu vor sa inteleaga. si, cand colo, eu am fost banat.
Voi chiar ganditi ca politicienii ? Unde e echitatea unor moderatori de aici ? Cam multe critici au fost aduse aici si de altii, carora li s-au dat ban-uri fara rost.
Va jur, asa n-am mai vazut nicaieri, sa fie banat exact unul care cauta sa-l puna la punct pe altul cu peste 20 de ani mai mic, si sa fie punctul de plecare al unei conduite pe Forum.
Cum am facut asta, mi s-a sters acel post si am fost avertizat, stiu sigur, de Desdemona, care, normal, e stelista. Mi-a mai dat un avertisment acum o luna parca, pt. faptul ca am facut demagogi pe unii care au votat cu Protasov antrenorul anului, pe cand, unul ca Tadici, antrenorul care a adus o medalie de argint la Mondiale pt. tara noastra, a fost lasat la urma, ca, apoi, tot aceia laudau Nationala de Handbal, ca sa se afle si ei in treaba. Ori spui una, ori alta.
Mare ti-e gradina, Doamne, si multi fanatici, mai ales stelisti sant aici.
Problema cu echipa de Handbal, da dovada ca eu am spus ceva de Dinamo ? Asa sant eu fanatic, ca laud un antrenor al tarii mele, nu un mercenar care a fost la Steaua ?
Sant unii stelisti care chiar si acolo laudau ca da, cu adevarat, Protasov e cel mai bun antrenor al Romaniei de anul asta.
Sper ca veti fi mai realisti, ca pana acuma de 2 ori ati judecat stramb pe unul, scotandu-l vinovat aiurea, iar cel care l-a injurat, scrie bine mersi si continua aberatiile:

ar fi prea frumos sa scapam de ei ...
ps.
ma amuza remy cu cei 7 ani de forum in spate ... :

apropo , remy e superadministrator
vrea sa faca el un regulament :

fia , pe pariu nu amandoi numara secundele pana la eliberare , nici vorba de retragere

Copile Paul, chiar ti-e frica de unii de aici, de vrei sa vorbesti singur, sa nu mai ai interlocutori, decat stelisti de-ai tai, sa va laudati creatura ? De-asta majoritatea celor care sant Dinamovisti sant cu capul pe umeri si nu au un limbaj violent. Vedeti, ca cele mai multe injuraturi, atacuri murdare, tot de la cei care tin cu echipa din Ghencea sant. Ce le-or fi spalat creierele asa de rau JIJI, ca parca vor sa-l copieze in limbaj si gesturi impulsive ? Deja e ceva patologic, si trebuie dusi la un doctor, nu e de gluma, dupa cum se comporta.
Sau Paul are in spate pe cineva cunoscut dintre administratori sau moderatori, ca prea e lasat sa faca ce vrea ?
Ar fi trebuit ca la prima abatere de genul asta, cum a fost cu MariusTR (culmea, si el stelist), Paul sa fi fost exclus, pt. ca acum a recidivat cu mine.
La fel, ce sa mai zic de Lucky_OLD_G's, parca, nu ati vazut ce-i poate iesi din gura ?
Acestia sant iremediabil pierduti pentru societate, pt. ca sant bolnavi de jigniri, pe altarul microbului numit fotbal.
Mai reflectati si eliminati pe cine trebuie, ca va ajunge rau Forumul asta !
Se degradeaza pe zi ce trece datorita limbajului violent al unora care sant cocolositi. De cine oare ? Ca bate la ochi deja. Nu e important sa fie vechi membru, sau cu multe postari, ca nu ajunge.
Violenta naste violenta, asa cum a fost pe stadioane anul asta.
S-auzim numai de bine !

MariusTR
11th January 2006, 08:35
Se degradeaza pe zi ce trece datorita limbajului violent al unora care sant cocolositi. De cine oare ? Ca bate la ochi deja. Nu e important sa fie vechi membru, sau cu multe postari, ca nu ajunge.
Violenta naste violenta, asa cum a fost pe stadioane anul asta.
S-auzim numai de bine !
Copii ca si Paulica si relsociedad.web young sunt tolerati de Tudose care i-a si pus in functie. Daca ei nu cauta forumisti cu initiativa care au ceva de zis si doar sterg la fundulet niste mucosi care vin de la scoala suparati ca profa le-a dat un 3 fiindca doar stau pe net si nu invata o boaba, atunci nu ai ce sa faci tu ca simplu forumist. Forumul e al lor... daca vor sa stea in palarie si sa te baneze pe tine ca asa vor muskii lor artistici atunci asa vor face, ca ei sunt stapanii. Daca ei decid ca un nenorocit de junior isi face de cap pe aici cu voia stapanilor, atunci tu ca simplu forumist nu trebe decat sa accepti.

Remy e un forumist foarte activ pe Europa si nu posteaza dude de toamna, vine mereu cu argumente. Eu iarasi eram oarte activ pe acolo si mai ziceam una si alta. Dar juniorii tinuti din spate de Tudose au decis ca ei nu merita sa mai zica nimic pe forumul lor, ca asa li se scoala lor. BRAVO, decizie mare.

Sustin si eu ce a spus fia, este cea mai buna alegere facuta de MariusTR...bafta pe forumurile cu 2 utilizatori inregistrati

pe unele forumuri (alea 2 ) la userii cu 2 luni vechime la scrie ("Junior") , pe cand la cei cu 2 ani vechime le scrie "capitan de echipa " sau "Legenda"

Copilasi, faceti voi asa : Google ---> Search "Top forum". Acolo vedeti cum sta OLS. Fix Pix

Tudose
11th January 2006, 10:22
Ce faci Marius, ai scapat de obsesiile fia si desdemona si ai ajuns la mine??? Da' ce am facut asa grozav ca sa merit atentia ta? Trecand peste glumele cam obosite pe care le insiri aici si peste lauda de sine insusi pe care o afisezi, cateva comentarii: selectia moderatorilor eu am facut-o cu atentie si in urma unor discutii particulare cu fiecare in parte. Daca tie nu iti plac unii, este o alta poveste. Nu am cum si nici nu mi-am propus sa multumesc pe toata lumea.
Despre Paul nu pot sa spun decat: nu doar ca nu eu l-am pus moderator, ci eu am fost cel care l-a dat jos. E ca in bancul ala: nu era masina, ci bicicleta si nu a primit-o cadou, ci i-a fost furata.

MariusTR
11th January 2006, 10:55
Trecand peste glumele cam obosite pe care le insiri aici
Care glume?... alea cu .web? Da-l jos si pe asta asa cum ai facut cu Paulica si sa vezi cum freezer incepe iar sa posteze ca la Geneza.

Mi-e frica sa revin pe OLS. Parca vad cum postez normal si intra alde .web micutzul si face caterinca aiurea ca deh, are spate si NIMENI nu zice nimic, stati toti adminii si urmariti show-ul. Normal ca atunci cand esti luat in barca aiurea FARA sa provoci tu primul te enervezi... si ii mai trag o injuratura de neamuri juniorului si iar ma baneaza CULMEA CHIAR EL provocatorul si-mi da 2 avertismente ca unul nu e cu sot... Asa nu ajungem nicaieri... pune-i botnita copilului si sa nu se atinga de mine si PACE frate!

Judecati corect si ganditi clar, vedeti provocatorul si apoi actionati... de ce Vadim e mai cumpatat decat tine si vede in profunzime?... are mai multe facultati or smth? El observa care-i treaba usor si repede...

fia
11th January 2006, 11:03
de ce Vadim e mai cumpatat decat tine si vede in profunzime?... El observa care-i treaba usor si repede...
E doar o impresie..... vadim cumpatat.... oximoron....


are mai multe facultati or smth? fara a dori sa jignesc pe nimeni..... o sa iti raspund ca nu... nu are.... poate chiar mai putine decat Dr. Tudose :evil:

MariusTR
11th January 2006, 11:07
Poi si atunci de ce Tudose tine spatele juniorului chiar daca el provoaca?
De ce logica lui functioneaza ca dreq sau pe alocuri DELOC?

PS: Am avut de a face cu deciziile lui Vadim si a actionat corect. fia, tu esti doar certaret de felul tau si intri si tu unde vezi fum.. asa esti tu. Lasa-l tu pe Vadim, atata vreme cat esti tu dezastru pe toate liniile.

Pana una alta sunt tinta juniorului care provoaca si apoi primeste injuraturi din suflet si apoi face pe moderatorul. Asta e dezastru de moderator, e o jignire la adresa termenului de moderator. Asta daca si-ar da demisia ar fi foarte bine.

Gata, v-am acordat deja prea mult din timpul meu pretios.... rezolvati problema cat mai repede sau veti pierde forumisti.

fia
11th January 2006, 11:16
Imi pare rau nu am urmarit conflictul..... ca sa stiu cine are dreptate.... Tot ce am observat este ca tu cateodata esti foarte enervant, iti place sa te bagi in seama gratuit, pe asta imi bazez toate comentariile.... Imi zici mie ca sunt certaretz, mi se pare total deplasat, tu esti cel mai in masura de a fi numit asa, de cand ai aparut, nu ai facut nimic altceva decat sa cauti sa faci "revolutii", sa iesi in fata. Se poate si altfel, crede-ma. Forumul asta merge cum merge de vreo 3 ani, nu vii tu in 3-4 luni sa crezi ca totul se invarte in jurul tau. Ai potential, pacat ca iti irosesti energiile aiurea.
Cat despre Vadim, experientza imi spune ca nu ai dreptate. Idem despre Tudose.

Asta e ultimul meu post aici, nu de alta dar nu are rost sa-ti dau satisfactia de a avea un partener de discutie atata timp cat esti banat.
Hai liberare! :ok:

desdemona
11th January 2006, 12:12
Paul si alti cativa, care injura si jignesc de mama focului, pot fi iertati, privind si prin prisma faptului ca si in viata reala au caracterul asta ? [...] Aici nu e echitate. Daca un moderator este cu o echipa anume, si un forumist care tine cu aceeasi echipa injura si jigneste pe altul (Paul a faucut-o chiar cu un stelist, Marius), nu e corect sa i se tina partea.
Nu i-a tinut nimeni partea. Ia vezi aici, de exemplu:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=971&page=49 (mesajele 725,726) - Paul a primit 5 avertismente de la mine atunci (intr-o singura zi), din care a rezultat o banare de 10 zile (atunci cand l-a banat Tudose). Asa ca remy... speculatiile tale nu-si au rostul.

Ti-am dat un link mai sus, vad ca te faci ca nu-l vezi.
Repet:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10903&page=5
Pe threadul asta la care am dat link - "Plesan, un 'must have'?" - au fost certurile si jignirile de care spui tu. Ma vezi pe mine ca am moderat acolo? Nu. Atunci?

Uite aici ce erai rugat pe threadul cu Plesan, cu o ora inainte sa primesti avertismentul de la mine (avertismentul meu a fost dat pe alt thread, cel cu Radoi la nationala):

Remy si Paul stop joc, fara atacuri la persoana ca se penalizeaza si-i pacat.
Daca a uitat cineva subiectul sa stiti ca aici se discuta despre potentialul transfer al lui Plesan la Timisoara si nu de altceva.
Si apoi urmeaza mesaje sterse de Vadim, cu reason : "la primele jigniri pe forum ban 3 zile".
Atunci au incetat si jignirile alea grave, "dracesti", de care vorbesti tu - care presupun ca fusesera pana atunci. "De ce nu au fost penalizate?" Asta nu ma intreba, mama, pe mine, ca nici nu le-am vazut, au fost sterse. Dar acolo a actionat Utilizator (dinamovist), care v-a si rugat frumos sa incetati. O fi avut si el simpatii steliste pentru Paul, de zici ca nu i-a dat meritata suspendare pe care, in opinia ta, o merita? :cool: Nu cumva este doar o impresie ca toata lumea le tine unora partea si tu esti cel persecutat? :rolleyes:


Cum am facut asta, mi s-a sters acel post si am fost avertizat, stiu sigur, de Desdemona, care, normal, e stelista.
Prietene, iti mai explic o data. Tu te-ai luat la trante cu Paul pe 2 threaduri. Pe unul v-au fost sterse mesajele fara avertismente (in caz ca le meritati, nu stiu - ca nu am vazut cearta voastra), pe altul te-am avertizat eu, cand am vazut ca nu incetezi. Eu ti-am sters un singur mesaj pe threadul cu Radoi, mesajele alea multe si cu jigniri de care vorbesti nu le-am sters eu si NU PENTRU ALEA TE-AM AVERTIZAT. E chiar asa greu pentru tine sa intelegi? Spune asa, si nu ma mai chinui :)
Cat priveste mesajul ala ... cu recomandarile tale prin care vroiai sa schimbi fata forumului si sa ne luminezi pe noi toti... stii tu, ala cu "VA ROG, NU STERGETI POSTUL, PENTRU CA SA SE INTELEAGA ODATA PENTRU TOTDEAUNA, CA NU AU CE CAUTA AICI CEI CARE JIGNESC PERSOANELE DE PE FORUM. STABILITI REGULA ASTA, ALTFEL CEI CARE FAC ASTA SI NU DISCUTA, CHIAR DACA IN CONTRADICTORIU, FARA INJURATURI SI FARA FANATISME DE-ASTEA DE 2 LEI, NU MAI AU CE CAUTA PE FORUMUL ASTA.[..]" este sters de Vadim cu atentionarea ca vei primi ban daca mai jignesti, nu este sters de mine. Moderatorii de pe Intern pot verifica pe linkul de mai sus ca am dreptate :ok:

Remy, stii ce cred eu? Ca tu de fapt iti confunzi propriile mesaje - care pe unde le-ai scris. Iar acum, ca sunt sterse, presupui ca pe ala cu recomandarile l-ai scris pe threadul unde am sters eu si ma acuzi pe mine pe nedrept etc.
Ntz ntz ntz, sa stii ca nu e frumos sa acuzi pe cineva fara dovezi, cand te bazezi doar pe supozitii.


La fel, ce sa mai zic de Lucky_OLD_G's, parca, nu ati vazut ce-i poate iesi din gura ?
Tocmai ca am vazut! Stai linistit! Mai lectureaza si Listea Neagra gand nu ai ce face, ai descoperi o gramada de lucruri interesante acolo. Userul asta a primit o gramada de avertismente, a fost si banat (3 zile, 7 zile, 10 zile etc.) mult mai mult decat ai fost tu. Ti-am mai zis, alege alt exemplu, asta nu-i bun. Uite cateva avertismente date de mine, doar pe ultimele pagini de pe Lista Neagra:
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=434296&postcount=743
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=456780&postcount=772
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=457716&postcount=773
Banarile le gasesti tot acolo.

Alte treceri in revista pe care le-ai facut mai sus nu le iau in considerare. Ti-am explicat pe PM la momentul respectiv (dar si pe forum http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=463059&postcount=783 ) pentru ce te-am avertizat si te-am rugat sa incetezi. Alte comentarii sunt de prisos acum, nu am nici cea mai mica dorinta sa discut la nesfarsit pentru niste avertismente vechi, mai ales in conditiile in care ti-am explicat atunci detaliat si am pierdut cu tine timp ....mai mult decat am pierdut cu altii.

Vadim
11th January 2006, 12:35
Prea multe explicatii pentru nimic. Este clar ce a facut Remy, am citit si eu. Si el si MariusTR si Paul trebuie sa se ignore pentru ca la fiecare jignire pe care si-o vor arunca de acum pe forum vor primi avertismente si banari.

Darkslowstar
11th January 2006, 12:47
Remy, daca zici ca ai fost nedreptatit, vino si tu cu dovezi, tp ca pana acuma am vazut de la tine numai multe acuze dar nici o bucata de dovada. Desdemona ti-a tot aratat unde ai gresit, dar vad ca fara rezultat. daca vrei sa mai fi luat in serios adu si argumente nu numai tot felul de acuzatii.
Valabil, pt amandoi banatii, OLS exista cu mult inainte sa veniti voi cei care ati venit de curand va trebui ori sa pliati pe cerintele stabilite de noi aici (ca si ceilalti 13.000 de membri) ori sa va cautati alt forum. Depinde numai de voi. Eu nu as vrea sa plece nimeni pt ca forumul e interesant in diversitatea lui, dar deja depinde numai de voi :ok:

MariusTR
11th January 2006, 12:49
Domnule Vadim, cu tot respectul or smth, eu n-am treaba cu remy... singurul care ma provoaca si pe care vreau sa-l urechez e .com, asta e un junior problema, asta trebuie urmarit.
Observati cum ma provoaca imediat dupa ce revin... doar atat. Si daca il injur pt. asta e vina lui :ok:

Valabil, pt amandoi banatii, OLS exista cu mult inainte sa veniti voi cei care ati venit de curand va trebui ori sa pliati pe cerintele stabilite de noi aici (ca si ceilalti 13.000 de membri) ori sa va cautati alt forum. Depinde numai de voi. Eu nu as vrea sa plece nimeni pt ca forumul e interesant in diversitatea lui, dar deja depinde numai de voi
Depinde si de unii CA SA NU FIM PROVOCATI.
Nu e vorba daca mai postam pe aici... ci cat de des si cu ce sentimente.

Ia sunati din zurgalai... mai mai!

desdemona
11th January 2006, 12:56
Ar trebui sa incetezi cu pocirea numelor... vezi ca e interzis de regulament. Nu cred ca iti face placere sa o tii din avertisment in avertisment. Vezi cum provoci fara sa fii provocat?
Dark nici nu ti s-a adresat in mod special, nici nu ti-a pocit numele, pe cand tu............................ e singura ocupatie pe care ai avut-o pe OLS, in afara de a degropa mortii si a face trolling. Cu .com am vazut ca ai o obsesie, dar ai extins placerile astea si asupra altora. Te mai intrebi dupa aia de ce ti se raspunde.... si ce o avea lumea cu tine. Si tot tu te simti curat ca lacrima..


editat: apreciez ca ti-ai modificat mesajul.

andreiush
11th January 2006, 13:00
@MariusTR, Dar de ce nu-l poti ignora? De ce trebuie sa raspunzi la provocari?
Tot ii spui junioru si nu stiu cum. Pai arata ca tu nu esti junior si poti sa treci peste mesajele sale.
Si tu si Remy aveti 1-2-3 useri pe care vi s-a pus pata, pe care ii pomeniti in toate mesajele voastre si pe care ii urmariti pe tot forumul.
De asemenea amandoi vreti sa creati noi regulamente si sa faceti ordine pe OLS. Totusi, exista administratori, supermoderatori si moderatori care fac acest lucru si care poate stiu mai bine decat voi(care sunteti de 3 luni pe forum) ceea ce trebuie facut.
Eu as zice sa-si vada fiecare de treba lui.

Vadim
11th January 2006, 13:01
Depinde si de unii CA SA NU FIM PROVOCATI.
Am mai zis de 100 de ori. Daca esti provocat dai un PM sau raportezi postul. In momentul in care raspunzi esti la fel de vinovat si degeaba de miri ca iei avertisment sau ban. Este foarte simplu.

Paul
11th January 2006, 14:57
Sau Paul are in spate pe cineva cunoscut dintre administratori sau moderatori, ca prea e lasat sa faca ce vrea ?
Ar fi trebuit ca la prima abatere de genul asta, cum a fost cu MariusTR (culmea, si el stelist), Paul sa fi fost exclus, pt. ca acum a recidivat cu mine.
La fel, ce sa mai zic de Lucky_OLD_G's, parca, nu ati vazut ce-i poate iesi din gura ?


@remy
Vad ca stiri sus si tare ca te-am injurat ...
Nu , nu te-am injurat , daca imi arati asta imi dau singur ban , pana atunci tu lansezi atacuri nefondate , si pentru asta meriti :rosu:

Nu mai da tu lectii , ca cine sa fie exclus si cine nu , si ca eu as fi favorizat de conducere...

Afla dragul meu remy , ca eu nu ma am de nici un fel cu conducerea OLS , ba mai mult am avut si inca mai am diversiuni cu cei 2 admini ... cu Tudose e o chestie veche cand m-a banat aiurea si nu a avut tupeu sa-si retraga decizia (nu insist pe tema asta , ca nu asta ideea , a trecut juma de an) , si iar Vadim am o parere proasta ca desi e proprietarul forumului nu se ocupa deloc , si nu-i pasa ...
Am destui dusmani in randul moderatorilor OLS si a adminilor , si crede-ma ca daca aveau motiv sa ma baneze ma executau baietii , insa in cazul tau am dreptate 100 % in ceea ce ti-am spus...

Te rog sa nu-mi raspunzi la acest mesaj fiindca nu te bag in seama ....
Am scris aceste aspecte sa-ti dai seama ca daca era sa fiu vinovat de ceva , atunci scria si sub nick-ul meu ; Banned

@MariusTR si Remy
Ati fost banati amandoi cate 7 zile ...
Nu sunteti nici primii nici ultimii banati pe termen lung , insa ar trebui sa va dati seama ca din moment ce nici un user nu va sustine , inseamna ca nimeni nu va vrea pe OLS si solutie e sa va luati valiza si sa o intindeti ca sunt multe forumuri ...
Aflati de la mine ca multi useri sustin (in privat e drept) ca sunteti factori nocivi pe acest forum ... unu a distrus Inter-ul si celalalt Diversele ...


@MariusTR
In general cand vad la un user NOU (ceea ce esti tu ) ca are echipa favorita Steaua , din start il consider un potential prieten ...
In cazul tau , daca te-as fi vazut pe Intern sa scrii ceva in legatura cu fenomenul fotbal si cu echipa STeaua mi-as fi pus probleme in legatura cu tine... Afla ca in viata mea nu m-am certat (nu am avut nici macar o jumatate de conflict) cu un stelist adevarat , insa cand m-ai calcat pe coada te-am taxat ... ca tu ai ripostat , si l-ai injurat pe .com e numai problema ta si suporti consecintele...

Repet insa , daca ai fi scris despre fotbal , poate iti acordam circumstante si as fi trecut peste faptul ca ai glume de rahat , si nu ti-as fi zis veci nimic...
Insa cred ca esti genul care taie frunza la caini , nu a mers in viata lui in Ghencea si tine cu Steaua ca asa e la moda , ca nu te-am vazut comentand la modul serios un aspect care tine de Steaua.
Daca imi vei dovedi prin postari ca ai vre`o tangenta cu fenomenul fotbal , si treci testul despre echipa Steaua , s-ar putea sa-mi schimb parerea despre tine...

inter
11th January 2006, 15:30
[QUOTE=PaulAflati de la mine ca multi useri sustin (in privat e drept) ca sunteti factori nocivi pe acest forum ... unu a distrus Inter-ul si celalalt Diversele ...
[/QUOTE]


:jerk: paulica ... care m-a distrus pe mine?:headbang:

Paul
11th January 2006, 15:35
ce mah ti-am bagat o greneda in monitor si nu stiam :evil:

Catalanul
11th January 2006, 15:36
cred ca-i era foame lui Paul si a mancat un "n" :D

Paul
11th January 2006, 15:37
aaaaa , Intern - ul
e drept inca n-a sosit mama si e cam foamete ...
momentan ma hidratez cu prigat

inter
11th January 2006, 15:44
pai vezi :D:D si ma luasei cu "grenade" :D:D ... de la prigat e problema:P

Utilizator
11th January 2006, 15:50
Cinstit vorbind nu cred ca Remy si MariusTR sunt chiar asa de 'nocivi' pe OLS, mai sunt destui altii care se manifesta asemanator.
Ce le-as recomanda amandorura si nu numai: nu mai va luptati personal cu altii ci raportati bad post de cate ori simtiti ca sunteti atacati direct sau ca altii se manifesta necivilizat. O sa vedeti ca lucrurile se vor linisti.

Vadim
11th January 2006, 15:53
Nici eu nu cred ca trebuie sa plece. Ar trebui numai sa se tempereze si cred ca ar fi i topul userilor... cel putin ca activitate. Se pot spune lucrurile si altfel. Nu interzice nimeni polemica, dar sa se mentina niste limite.

Paul
11th January 2006, 16:19
Vadime sunt de acord cu polemica (chiar am vrut sa-l bag pe remy in arena) , insa cum are putini termeni in uz (Gigi Becali , Steaua , mafie , Giovanni , Paul , Alpopa , stelisti , fanatici , UEFA , Champions League si Rosenborg) si nu primeam raspunsuri dupa niste tipare "esti un fanatic irecuperabil " , "sunt mai batran , am dreptate" , problema e polemica poate fi de 2 feluri:
- user to user care numai in arena poate avea loc , si care nu foloseste nimanui
- polemica pe o anumita tema pe care remy , nu o poate sustine fiindca 80 % din postarile sale sunt off topic (parca l-a banat desdemona fiindca se luase de Steaua pe threadul de HANDBAL al Nationalei Romaniei !!!)

In leg cu MariusTR , nici nu poate vb de discutie pe o tema X , ca la el 100 % e off topic (spre deosebire de remy care face off topic pe Intern , Marius face off topic in zona legala : "pe diverse" si " off-topicul de pe Steaua" ...deci e o diferentza fata de remy )

Utilizator
11th January 2006, 16:50
Paul daca esti cinstit o sa vezi ca si tu postezi cam la fel cu Remy. Vezi avatarul tau, vezi semnatura ta etc. Iar in conflictul respectiv v-ati urat de sanatate in aceeasi masura unul altuia. Am prefrat sa sterg si sa atentionez decat sa dau avertismente dar daca e sa fii cinstit nici nu n-ai fost usa de biserica atunci si poti sa o lasi mai moale cu sfaturile pe aici.
"esti un fanatic irecuperabil" , "sunt mai batran , am dreptate" astea nu sunt injurii si tine poate doar de lipsa de argumente a lui Remy. Offtopic e si nu e, mai tot timpul avea grija sa posteze ceva on-topic in text.
A gresit si acum plateste, dar sa nu exageram transformandu-l in inamicul public nr. 1 pentru ca nu este.
Cat despre fanatici mai fiecare echipa ii are pe ai ei manifestandu-se pe aici si nu mereu foarte sportiv.

Paul
11th January 2006, 16:56
Paul daca esti cinstit o sa vezi ca si tu postezi cam la fel cu Remy. Vezi avatarul tau, vezi semnatura ta etc.
Ce-ai cu avatarul meu ... stelistii mei zic ca fooooooarte tare frate ...


"esti un fanatic irecuperabil" , "sunt mai batran , am dreptate" astea nu sunt injurii si tine poate doar de lipsa de argumente a lui Remy. Offtopic e si nu e, mai tot timpul avea grija sa posteze ceva on-topic in text.

Uti , esti baiat inteligent
Pai eu pe threadul Rapid- Dinamo , pot sa aberez in voie ce vreau , si la finalul fiecarui mesaj scriu ... se termina X , deci sunt on topic


A gresit si acum plateste, dar sa nu exageram transformandu-l in inamicul public nr. 1 pentru ca nu este.

pai inamicul public nr1 e mariusTR :evil: , remy e pestisor
-------

Nici eu nu cred ca trebuie sa plece. Ar trebui numai sa se tempereze si cred ca ar fi i topul userilor... cel putin ca activitate.

Asa Vadime , sa fie in top ...
100 threaduri / luna , si 3000 de mesaje in 2 luni de om (in conditiile in care e forum sportiv si sezonul e cam mort) si e ok

Canitatea frate , ce mama :drak: -ului , aia e baza (parca se zicea ceva ca dupa ce rezolva Tudose probleme cu baietii rai (adik in vara cand s-au schimbat multe)) urmeaza sa se incerce dezvoltarea calitativa :yeah:
Vad ca ai ramas pe sistem vechi ...
Momentan esti disperat sa atingi juma de milion de posturi , da promiti ca dupa ce sari de juma de milion , o sa pui acces pe dezvoltarea calitativa , ca ,,, cantitativ te plafonezi ...
500 k ori 600 k e acelasi lucru ...

Sergio
11th January 2006, 21:29
vadim cumpatat.... oximoron....

oximoron=alaturare a doi termeni cu intelesuri diametral opuse. Ca sa fie clar. :drak:

Vadim
11th January 2006, 21:35
Asa Vadime , sa fie in top ...
100 threaduri / luna , si 3000 de mesaje in 2 luni de om (in conditiile in care e forum sportiv si sezonul e cam mort) si e ok
Nu poti interzice nimanui sa scrie, daca nu incalca regulamentul forumului. Exista libertatea de exprimare.

M-am uitat la Marius, are parerile lui pe Intern. Sint legate de subiecte.

Sergio
11th January 2006, 22:18
da de parerile lui be@ ce crezi? :drak:

Paul
11th January 2006, 22:20
Marius pe Intern ... in afara de clasicul AMR nu am vazut nimic.
Asa e Vadim exista o libertate de exprimare ...

in cazul lui marius , nu am nimic cu el , el le tine pe ale lui , face off topic in zonele dedicate , e ok ... sincer nu am fost genul care sa sar in aer de bucurie ca a fost banat ;
basca sustine ca e stelist , deci pare baiat de treaba;

insa remy prin interventiile sale strica cursul firesc al discutiile , basca mai are formulari de genul "stiu eu " "am dovezi" , "eu detin adevarul"
Problema e la remy , care vrea sa schimbe tot...
- formatul Cupei UEFA
- regulamentul OLS
- patronatul de la Steaua
- patronatul de la Poli Timisoara
- patronatul de pe OLS :evil: , si atunci sa te vad , ca e periculos tipu

Sergio
11th January 2006, 22:23
da pe Base nu vrea sa-l schimbe, daca tot a inceput curatenia? :D

Paul
11th January 2006, 22:35
hehe , daca se leaga da Base chiar ca`l bag undeva , desi zice ca l-am injurat , inca nu i-am vorbit asa cum am invatat eu la biserica...

Sergio
11th January 2006, 22:41
mama ei de biserica, ce face din oameni... :drak:

remy
12th January 2006, 00:44
@MariusTR, Dar de ce nu-l poti ignora? De ce trebuie sa raspunzi la provocari?
Tot ii spui junioru si nu stiu cum. Pai arata ca tu nu esti junior si poti sa treci peste mesajele sale.
Si tu si Remy aveti 1-2-3 useri pe care vi s-a pus pata, pe care ii pomeniti in toate mesajele voastre si pe care ii urmariti pe tot forumul.
De asemenea amandoi vreti sa creati noi regulamente si sa faceti ordine pe OLS. Totusi, exista administratori, supermoderatori si moderatori care fac acest lucru si care poate stiu mai bine decat voi(care sunteti de 3 luni pe forum) ceea ce trebuie facut.
Eu as zice sa-si vada fiecare de treba lui.

E clar, voi nu intelegeti ca eu nu am jignit prin fraza: Steaua ia un campionat la 5 ani ? De atunci a inceput sa ma injure si sa jigneasca.
Eu daca am pus la punct, am facut-o fara injuraturi, un pusti care vad ca nu a fost banat macar odata cu mine. E logic, da ? De ce se agita asa daca eu critic o echipa de care nu-mi plac cei care conduc si joaca acolo ? S-o faca tot prin critici asupra altora, de la alte echipe, dar in limitele normalului. Aici nu e o cloaca.
Nu mai incurajati violenta !!!
Ce puneti in balanta: un pusti de maxim 20 de ani, care injura, nu una, ci mai multe persoane, sau cativa care au o varsta ceva mai mare, eu, chia peste dublu, care sant mai cu capul pe umeri, si scriu pe mai multe forumuri, si n-au avut vreodata avertisment ?
Va rog, daca santeti decenti si realisti, obiectivi, spuneti-mi motivul: de ce nu ati banat, chiar definitiv, pe Paul, pt. ca e la a nu stiu cata abatere grava, cu amenintari, jigniri ?
Sper ca santeti oameni cu capul pe umeri si sa discerneti.
Si, Desdemona, pur si simplu, de 2 ori m-ai avertizat total aiurea !
Spune aici ce injurii am adus eu cuiva de pe Forum ?
Vreau dovezi, ca altfel n-ai pic de personalitate.
Nu se face totul la primul impuls.
Astept pareri mature.

MariusTR
12th January 2006, 09:39
Violenta si jignirea nu trebuie sa fie admisa de partea unui moderator doar fiindca e pus acolo.

desdemona
12th January 2006, 09:57
Si, Desdemona, pur si simplu, de 2 ori m-ai avertizat total aiurea ! Spune aici ce injurii am adus eu cuiva de pe Forum ? Vreau dovezi, ca altfel n-ai pic de personalitate. Nu se face totul la primul impuls.

Nu, draga, eu nu mai am ce sa-ti mai spun, pentru ca scriu degeaba. Tu o tii intr-una cu parerile tale si faci afirmatii - in continuare - bazate pe propriile pareri. Ti-am explicat destul de clar pana acum, dar nu ai inteles nici macar una din explicatii (nu mai am pretentii sa le intelegi pe toate!). Am observat ca vorbim impreuna si ne intelegem separat. Reciteste mesajele de pe threadul asta, explicatiile de pe LN, mesajele de pe "Radoi inapoi la nationala" - cele dinaintea ultimului avertisment, PM-urile.... si trage tu o concluzie din toate astea. Ti-o face tie placere sa ai un partener de discutie in perioada in care esti banat, dar eu nu am timp de aceleasi intrebari din partea ta, in conditiile in care pana acum experienta imi arata ca mi-am pierdut timpul degeaba raspunzandu-ti la aceste intrebari. Nu ai inteles nimic. Asta e, eu am avut bunavointa si am incercat.

In incheiere, reciteste si ideile astea 2, din mesajele aflate pe pagina 2 a acestui thread:

Alte comentarii sunt de prisos acum, nu am nici cea mai mica dorinta sa discut la nesfarsit pentru niste avertismente vechi, mai ales in conditiile in care ti-am explicat atunci detaliat si am pierdut cu tine timp ....mai mult decat am pierdut cu altii.
si

Prea multe explicatii pentru nimic. Este clar ce a facut Remy, am citit si eu. Si el si MariusTR si Paul trebuie sa se ignore pentru ca la fiecare jignire pe care si-o vor arunca de acum pe forum vor primi avertismente si banari.

Asa ca... sfarseste-ti linistit perioada de banare si ai grija cand revii sa nu mai jignesti. Numai bine! :ok:

Subject closed, indiferent daca ai inteles ceva din tot ce ti-am spus pana acum sau nu.

MariusTR
12th January 2006, 09:59
remy, ce mi-e mie clar e ca Paul si realmadrid.com au un statut special aici pe OLS. Le sunt acceptate mistourile si jignirile. Voi da report bad post cand vad ca jignesc, asa cum au zis Vadim si Utilizator, dar slabe sanse sa vedem avertismente de partea lor...

Bun, acum sa zic ce a facut MariusTR pe acest forum ( in speta Diversele) deoarece am fost acuzat de "trolling" si etichetat ca atare. Am triat topicurile deschise de mine prin zona, doar putinele din posturile care m-au recomandat pe acolo. E vorba despre mariusTR neprovocat si luat cu mistouri. Cand nu este provocat MariusTR scrie cam asa (topicuri deschise de mine):

Dedicatii muzicale pe OLS :http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=389303&postcount=1
context :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9292
Discutii regionale : http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=410926&postcount=1
context :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9738
De fapt cat castigam? :http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=447904&postcount=1
context :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10332
Mos Nicolae - comunist? : http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=450316&postcount=1
context :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10372
ANL - bascalie pe fata :http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=451961&postcount=1
context :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10414
Adio arme :http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=411857&postcount=1
context :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9753
Flash mob :http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=404669&postcount=1
context :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9640
Fitele - prostie , lipsa de educatie sau apanajul varstei? :http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=391119&postcount=1
context :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9338
Che Guevara - idol sau/si razoboinic :http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=389895&postcount=1
context :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9304

De la suflet ... catre suflet. Coltisorul magic.Ganduri amestecate cu versuri :http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=393230&postcount=39

Regionalisme : http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=390053&postcount=1
context :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9315

Daca Marius asta care a adus aceasta contributie frumoasa acestui forum merita sa fie tratat in halul asta de catre Tudose si .com si sa-i tarati mandria in noroi e un lucru firesc atunci ceva nu e in regula...

Ce puneti in balanta: un pusti de maxim 20 de ani, care injura, nu una, ci mai multe persoane, sau cativa care au o varsta ceva mai mare, eu, chia peste dublu, care sant mai cu capul pe umeri, si scriu pe mai multe forumuri, si n-au avut vreodata avertisment ?
:_________________________________:
De ce realmadrid.com se afla in acelasi conflict cu mine , eu am fost avertizat si el nu pentru provocare si jignirea prietenei mele pe care o iubesc mult, DE CE sunteti ORBI, asta nu inteleg...
remy si MariusTR nu sunt pe placul a 2 juniori , aici e problema. Ce trebuie sa facem noi doi ca sa nu fim nevoiti sa acceptam umilirea de partea lui .comweb si Paulica?

Ernest, vezi ca multa lume te cauta pentru ce le-ai facut !...in locul tau as sta numai cu Mihaaela in apartamentul tau privat
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=472452&postcount=5
Asta scria el pe topicul Amanta. Mihaela e prietena mea. ATI STAT SI ATI RAS...

Pai ce sa faca cu grasuna ? ...ii trebuie si lui una bucata Mihaaela
Offf...cat platesc barbatii astia pentru o dama buna
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=472478&postcount=12
Practic mi-a facut prietena "dama buna" .UNDE ATI FOST ATUNCI, desdemona si Tudose? Report bad post? Pentru nici unul din post .com nu a primit nici macar o mustrare parinteasca.

OLS este obiectiv, dragilor? Sau scriem degeaba pe aici?

realmadrid.com
12th January 2006, 10:34
"grasuna" ai numit-o tu singur...asa ca ciocul mic te rog :D
"Mihaela"...bafta ta ca ai dat numele...din partea mea, pot sa spun ca ma refer la orice Mihaela, sau a ta e singura ? :D
Si..lasa threadurile care le-ai deschis, pentru ca inca esti "mic copil"...pe langa alti grei de pe site.
Si tu compari "provocarile" cu ce jigniri mi-ai tras tu :D ?...du-te si te culca atunci :ok:

Hai ceao...ca mai ai un pic si scapi :D

MariusTR
12th January 2006, 10:48
Vad ca nu-ti schimbi atitudinea si manifesti aceeasi lipsa elementara de respect neutru la adresa mea si NIMENI nu iti atrage atentia. Esti blindat pe OLS, .com. Se pare ca nu vrei sa ma lasi sa postez si pe mine cu orgoliul neranit... si vroiam sa ma comport civilizat. Ionutz, la prima recidiva pe seama mea neprovocata, promit ca te injur de mama si ti-o var pe gat, vad ca adminii iti permit orice.

Cine e ionutz asta , de ii permiteti atatea?

realmadrid.com
12th January 2006, 10:57
Da ?..si unde vezi tu lipsa de respect in mesajul de mai sus :D ?..ti-am vorbit urat ?...te-am luat la misto...sau ce ?
Scuza-ma, pe internet sau cel putin pe forumul asta...daca tu ai 30 de ani si eu 16, n-o sa-ti spun "domnule" :(....fata in fata poate (nu tie in orice caz)...dar asa nu :).

PS_Eu zic sa-i vari altcuiva pe gat :ok:
PSS_Daca tu chiar crezi ca daca ai deschis 3 threaduri esti tare pe forum, te inseli.

uti2102
12th January 2006, 10:58
Nu cred ca ati vazut ce injuraturi, jigniri, amenintari, a proferat Popa la adresa mea (si nu numai la adresa mea), pentru faptul ca am scris ca Steaua ia un titlu la 5 ani ! E chiar obsedat baietasul asta !.....
Pentru jignirile si amenintarile aduse, Popa chiar trebuia exclus de pe Forum ! :rosu: :rosu: :rosu:

Iertatzi-l doamne ca nu shtie ce spune ! :o:
Remy, tata, du-te la culcare ca o dai in balarii din ce in ce mai rau :)
Vai-vai, "injuraturi, jigniri, amenintzari" :happy
Daca vrei matale sa shtii, am primit o singura data avertisment pentru ca l-am facut pe mana dreapta a lu' Corsicanu' "penibil". Potzi sa-l intrebi pe el, il cheama the_big, e chel shi are vreo 3 randuri de cefe :drak: Sper ca nu semeni cu el :)

MariusTR
12th January 2006, 11:52
E clar ca realmadrid.com si Paul fac legea pe aici si vom cadea iarasi in curand...
Deoarece peste cateva ore voi fi debanat si nu mai pot posta in acest topic si implicit pe OLS decat dupa ce realmadrid.com ma va bana iarasi peste vreo 3 zile pentru reactie la provocarea starnita de el, vreau sa zic atat doar :

Frate remy, nu le da satisfactie si nu te arunca sa postezi imediat dupa ce te debaneaza... se vor simti in al noualea cer...mai asteapta... ai putina mandrie

CU STIMA,
Al tau frate de suferinta
Marius

Tudose
12th January 2006, 12:55
Mariuse, tu ai mania persecutiei? Iti place sa te victimizezi si sa iti plangi singur de mila? Ai vazut prea multe telenovele? Ba ne ameninti ca pierdem utilizatorii de pe forum, ba ca pleci, ba te dai lovit. Te anunt ca la urmatoarea suspendare nu vei mai putea scrie nici aici, ca sa nu mai iasa circul asta ieftin care iti place tie.
Ce treaba ai cu realmadrid.com? Nu el ti-a dat suspendarea, ci eu. Sigur, din punctul tau de vedere toti sunt vinovati, toti te urmaresc, toti au ceva cu tine: real, Paul, fia, desdemona, eu. O sa ii iei pe toti la rand. Numai tu esti nevinovat si cu multe merite pe care iti place sa ti le asumi pe acest forum: ai deschis niste thread-uri, ai contribuit, ai facut... OLS a existat 3 ani fara tine, ai venit tu acum sa faci revolutii si sa ii enervezi pe toti.
La varsta pe care sustii ca o ai ar trebui sa dai dovada de mult mai multa maturitate, nu sa dai mereu ochii peste cap si sa te faci de ras in fata tuturor.



CU STIMA,
Al tau frate de suferinta


Ma bufneste si rasul de atata patetism... Da' ce e aici, lagar de concentrare? Abia astept sa te incaieri pe subiectul Steaua - Dinamo si atunci sa vezi fratie...

MariusTR
12th January 2006, 13:03
Ce treaba ai cu realmadrid.com? Nu el ti-a dat suspendarea, ci eu. Sigur, din punctul tau de vedere toti sunt vinovati, toti te urmaresc, toti au ceva cu tine: real, Paul, fia, desdemona, eu. ..

MariusTR, dublu avertisment pentru jigniri pe threadul "Schimbari de semnaturi"
Este al 3lea +1 avertisment => al 2lea ban => 7 zile ... conform regulamentului
Nu tu , nu desdemona , nu fia.
Pe forumul asta am fost suspendat de 2 ori... de ambele dati .com m-a exterminat ( el a fost la baza iesirilor mele din decor), nu tu, nu desdemona , nu fia. Fiindca nu-i place de moaca mea, de aia.

Tudose
12th January 2006, 13:10
realmadrid.com a propus niste avertismente, eu le-am validat si am dictat suspendarea. Au fost situatii cand am anulat unele avertismente pe care le-am considerat exagerat acordate, dar in mod evident nu era cazul la tine - erau pe deplin meritate.

MariusTR
12th January 2006, 13:15
.com continua sa trimita mesaje de acest gen:
Pai ce sa faca cu grasuna ? ...ii trebuie si lui una bucata Mihaaela
Offf...cat platesc barbatii astia pentru o dama buna
N-am mai suportat si l-am injurat.
Am primit 2 avertismente tocmai (ATENTIE) de la cel care-mi jigneste prietena
Deci, au fost pe merit luate, dupa parerea ta.
Daca eu asa afla numele prietenei/sotiei tale, as face-o public grasa si curva, tu cum ai reactiona domnule Tudose? Sunt curios...

desdemona
12th January 2006, 13:42
Am primit 2 avertismente tocmai (ATENTIE) de la cel care-mi jigneste prietena
Bai, tu esti chiar culmea... :happy De cate ori ti se spune si tu o tii tot pe a ta...... Parca esti remy.

Povestea cu termenul folosit de .com este deja cunoscuta. De ce tot insisti? Cine te mai crede?
Prima data ai folosit tu termenul ala - cand i-ai dedicat unei printese grasune de pe OLS ... nu stiu ce.
Cand ti-a sarit lumea in cap si .com te-a intrebat cum iti permiti sa o jignesti (atat, fara sa te jigneasca, doar a intrebat), i-ai zis ca nu e o jignire, ca asa ii spui si tu prietenei tale. Deci s-a lamurit, nu e jignire, ai spus-o chiar tu. Si acum.... tot tu vii si plangi cu lacrimi de crocodil ca esti "citat". Ar trebui sa fii mandru (la fel cum ii spuneai lui .com sa fie mandru ca e ... "andicapat" :o: Ai mai jos si acest mesaj). Esti un clasic in viata :D


Uite si "dovezi":
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=439221&postcount=413


Pentru aliss, care se crede printesa grasuna si asa e :kiss: : Fat Joe feat. Fat Princess - Just Fat
Pentru realmadrid.com, copilul andicapat ( vine de la Andi ) :kiss: Beck - Looser
Pentru Tudose : Queen - We are the Champions. Sa traiasca OLS!
Gata... am uitat pe cineva... sper ca nu ;)

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=439250&postcount=416

Pentru realmadrid.com , inca una bre, ca tot chiuleste de la scoala ca sa scrie agramaticalitati pe OLS Forum : Pruteanu Band feat. Gramaticals : Learn to read
Mi-e simpatic copilul, face parte din familia Mc Andicapatilor , numele vine de la Andi Mc Dooude care a intemeiat-o :kiss: .com


Pentru asta ai facut threadul ala cu care te madresti atat? Sa jignesti gratuit lumea sub aparenta unor dedicatii facute "din prietenie"?


Si uite si aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=439347&postcount=78
Adica partea de care vorbeam mai sus (nu mai zic de jignirile pe care le ai inclusiv in acest mesaj):

@ realmadrid.com
1.Termenul de andicapat vine de la Andi... nu exista in Dictionar asa un cuvant.
Andicapat = copil care seamana cu "Andi", om simpatic si am considerat ca esti asa un om.
Nu exista "H"-ul in cuvant. Ar trebui sa fi mandru ca esti andicapat.
2. Dedicatia facuta lui aliss e o alintare printesa grasuna, asa o alint si pe prietena mea cu care fac sex in fiecare noapte, bre , o ador.

Pe dedicatii nu am jignit, tocmai am explicat de ce.

In concluzie, bazandu-ne pe afirmatiile tale/logica ta, .com "nu a jignit, tocmai am explicat de ce" :ok: De ce te contrazici? :D

Triphat
12th January 2006, 13:45
Hehe... ai primit cadoul de craciun cam tarziu remy. ;)

Paul
12th January 2006, 15:44
las ca la anu primeste o grenada ........... de jucarie evident :yeah:

realmadrid.com
12th January 2006, 20:31
MariusTR...sa lamurim cateva lucruri.

1. Nu am dreptul de a bana pe cineva :ok:...eu am cerut banul, dar daca Vadim/Tudose, Desdemona/Delpiero/Iulian nu ar fi fost de acord....se anula...pur si simplu :ok:

2. Chiar daca te certzi cu mine pe un thread si tu ma injuri, am dreptul de a te avertiza (asa cum si tu poti sa apesi pe butonul de "report post" si sa ma avertizeze altcineva), orice moderator poate sa avertizeze pe orice sectiune :ok:. Daca avertismentul nu este corect...se anuleaza de admini si s.moderatori.

Pana una alta...nu te-am jignit :ok:...si nu ti-am jignit nici pretena...sa nu-i mai zic grasuna :D

Big Sexy
12th January 2006, 22:04
deja 60 de post-uri in tread-ul asta si nici o concluzie nu se profileaza, important e pana la urma sa ne simtim bine citind discutiile ... nu? :D

desde kicks ass as usual!!!

@mariustr - ce ii vari pe gat? :P

Tess
12th January 2006, 23:07
Locatie:

Online sport forum


Context:

Realmadrid. com
join date: 17th May 2003
Total Posts: 6,459

MariusTR
Join Date: 4th October 2005
Total Posts: 1,651


Activitati:
(thread -- nr postari -- subforum)

Realmadrid.com
REAL MADRID -- 3,679 -- EQUIPOS
Copa del Rey 2005-2006 -- 27 -- LIGA y COPA 2005-2006
AS ROMA -- 695 -- Tifosi
Romania nu mai are lot olimpic de gimnastica !!! -- Gimnastica
Stiri din snooker --11 -- Biliard si snooker
A Tribute To... -- 12 -- Biliard si snooker
Credeti ca Real Madrid ar putea castiga Il Calcio --110 -- Más Futbol
"Sisu & Puya" vs "B.U.G. Mafia" -- 4 -- Muzica
CHELSEA LONDRA -- 983 -- Anglia
Echipele spaniole in Europa -- 26 -- LIGA y COPA 2005-2006
CF Real Madrid vs. FC Barcelona [Eternul Derby] -- 433 -- Más Futbol
Hip-Hop -- 108 -- Muzica
Care este cel mai puternic campionat din Europa? -- 28 -- Extern
Etapa XII: Real Madrid - FC Barcelona -- 306 -- LIGA y COPA 2005-2006
Un pic de istorie a fotbalului...romanesc. -- 4 -- Mass-media
Etapa VIII: Real Madrid - Valencia CF -- 20 -- LIGA y COPA 2005-2006
Siab 2005 -- 10 -- La volan
Etapa VII: Atletico Madrid - Real Madrid -- 37 -- LIGA y COPA 2005-2006 ATB vine in Romania... -- 16 -- Muzica
Star Wars: Episodul III - Razbunarea Sith --112 -- Film
FM 18 Bucuresti, miercuri 1 iunie, ora 20:00 - restaurant Shorley --89 -- Noi si intalnirile noastre
World Snooker Championship 2005 -- 198 -- Biliard si snooker
Terri Schiavo a murit -- 8 -- Mass-media
Steaua - Villarreal. Optimi de finala Cupa UEFA -- 629 -- EuROpa
Lyrics -- 2 -- Muzica
Bilete virtuale -- 51 -- Bilete
Christopher Reeve -- 10 -- Film
News of the World -- 7 -- Mass-media
Mike Tyson vs. Danny Williams -- 22 -- Fight Club
Bremen -- 41 -- Germania
SIAB -- 7 -- La volan
Ferrari vs. Williams, Montoya vs. Schumi -- 9 -- Formula 1
VISELE RAPIDISTILOR --1 -- Extern
Real Madrid a castigat Primera Divison 2002-2003 -- 20 -- Sezoane anterioare
Norvegia-Romania 1-1 -- 16 -- Tricolorii
Care este cea mai buna echipa din Europa -- 8 -- Extern
Credeti ca Mitica si Nea Sandu ar trebui sa-si dea demisia? --1 -- Tricolorii

MariusTR
Dedicatii muzicale pe OLS - 707 -- Muzica
Despre secretare -- 61 -- Off-topic
Discutii regionale -- 93 -- Diverse
Amanta -- 85 -- Diverse
Ridicati valul de pe ochi -- 4 -- Valea Plangerii
Perle - de pe forum adunate :) -- 21 -- Off-topic
GRATIEREA de sarbatori -- 18 -- Administrativ
De fapt cat castigam? -- 16 -- Diverse
Cronica romanilor in Europa ( Knocking on heavens door ) --3 -- EuROpa
Mos Nicolae - comunist? -- 42 -- Diverse
ANL - bascalie pe fata -- 4 -- Diverse
Urari de sarbatori -- 6 -- Diverse
Propunere -- 10 -- Sugestii, idei despre site
Adio arme -- 14 -- Diverse
10 thinghs i hate about you -- 2 -- Diverse
Obiceiuri pe forumul OLS -- 16 -- Diverse
Problema urgenta!!! -- 50 -- Diverse
Clonele din Canada partea II -- 63 -- Administrativ
Cum se bat fetele intre ele? -- 76 -- Off-topic
Flash mob -- 59 -- Diverse
Regionalisme -- 59 -- Literatura & Arta
Metode de agatat -- 271 -- Off-topic
Nunta si kestiile aferente -- 217 -- Off-topic
Intrebare de baraj despre femei -- 65 -- Off-topic
Fiţele - prostie , lipsa de educatie sau apanajul varstei? -- 36 -- Diverse
Subforum despre sentimente, sex, alea alea... -- 22 -- Sugestii, idei despre site
Che Guevara - idol sau/si razoboinic -- 4 -- Diverse
Arbitrii straini la meciurile din divizia A? -- 3 -- Intern
Firul de par din ciorba. -- 7 -- Off-topic
Chestionarul lui Proust -- 40 -- Off-topic


Concluzii

Realmadrid.com
39 thread-uri:
EQUIPOS - 1
LIGA y COPA 2005-2006 - 5
Tifosi - 1
Gimnastica -1
Biliard si snooker - 3
Más Futbol -2
Muzica - 3
Anglia - 1
Extern - 3
Mass-media - 3
La volan - 2
Film - 2
Noi si intalnirile noastre - 1
EuROpa - 1
Bilete - 1
Fight Club - 1
Germania - 1
Formula 1 - 1
Sezoane anterioare - 1
Tricolorii - 2

MariusTR
30 thread-uri
Muzica - 1
Off-topic - 8
Diverse - 13
Valea Plangerii - 1
Administrativ - 2
EuROpa - 1
Sugestii, idei despre site - 2
Literatura & Arta - 1
Intern - 1


as fi vrut sa inchei cu un `no comment`...dar stiu ca un anumit user sta mai prost la acest capitol...asadar...acesta este un exemplu care ilustreaza cu claritate diferenta dintre esenta si aparenta (precum Caragiale, egzact, ala cu `ma apropiu`), dintre fond si forma (asta`i de la Maiorescu, s`apoi Vianu si Calinescu, George, nu Florin)...in traducere libera, si cu analogiile de rigoare:
esenta si aparenta
fond si forma
realmadrid.com si MariusTR

realmadrid.com
12th January 2006, 23:37
N-am mai suportat si l-am injurat.
Am primit 2 avertismente tocmai (ATENTIE) de la cel care-mi jigneste prietena
Deci, au fost pe merit luate, dupa parerea ta.
Daca eu asa afla numele prietenei/sotiei tale, as face-o public grasa si curva, tu cum ai reactiona domnule Tudose? Sunt curios...

Pentru ce ai spus aici...in opinia mea esti si vei ramane un mincinos (ca sa nu spun "circar")...care vrea sa demonstreze ca el este cel care are dreptate...prin orice metoda...chiar daca se umileste ca un disperat :ok:

Domnule MariusTR...ai spus ca pt ca eu ti-am facut prietena in 100 de feluri...si de asta m-ai jignit :)...dar mai Mariusica...spune-mi si mie, de ce pana mea m-ai jignit pe "Schimbari de semnaturi" ?....
Tu vezi cat de penibil esti in mesajele astea ?....adica eu iti spun ceva pe "Schimbari de semnaturi"....si am vb frumos, fara jigniri si tu ma injuri acolo...si apoi spui ca m-ai injurat pt ca ti-am facut prietena "grasuna" ?

Ramai pe forum omule...ca fara oameni de care sa radem la fiecare mesaj postat de ei....am fi mult mai tristi :ok:...

In caz in care nu crezi ce ti-am zis...uite aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=473397&postcount=796) :ok:...asta ca sa vada si lumea ce "circ" ieftin ai facut....si fara rost.

PS_Cred ca nu mai poti sa-mi raspunzi, pt ca nu mai esti banat :ok:...citeste...si atat...sau raspunde-mi cand o sa ai din nou la status "banned"

PSS:

Jignire I (http://www.geocities.com/babu96_west_side/mariusica.jpg)
Jignire II (http://www.geocities.com/babu96_west_side/mariusica2.jpg)

PSSS_Daca astea nu-s mesaje de avertisment, eu imi dau cuvantul ca plec de pe forum :)

remy
13th January 2006, 02:27
Iertatzi-l doamne ca nu shtie ce spune ! :o:
Remy, tata, du-te la culcare ca o dai in balarii din ce in ce mai rau :)
Vai-vai, "injuraturi, jigniri, amenintzari" :happy
Daca vrei matale sa shtii, am primit o singura data avertisment pentru ca l-am facut pe mana dreapta a lu' Corsicanu' "penibil". Potzi sa-l intrebi pe el, il cheama the_big, e chel shi are vreo 3 randuri de cefe :drak: Sper ca nu semeni cu el :)
Scuze, mereu va confund pe Popa cu Paul, am scris in graba, ca era tarziu. Chiar daca si tu m-ai jignit, dar putin mai elegant (daca se poate sa existe asa ceva), totusi n-am vazut alte reactii nelalocul lor.
Si, tine cont, intr-un post, cu o zi inainte de banare, chiar il laudam pe Paul ca e mai echilibrat, dar acum vad ca nu e chiar asa, si e clar: Desdemona n-a vazut cine a aprins flacara, dar a si continuat-o si dupa ce, parca Andreiush, pe intern, nu stiu sigur, l-a avertizat, chiar si alti useri stelisti, ca doar sant mai multi, i-au spus sa se calmeze, dar el dadea inainte: *******ule, dementule, parca, nu am salvat totul, din pacate. Si eu, vreau sa stiu de la Desdemona: cu ce am jignit, de a dat avertisment ? Vreau sa stiu termenul de jignire, injurie. Eu cred ca poate cunoaste acest termen.
ce s-a intamplat cu mine se poate spune ca e ca o eroare judiciara, la o scara mai mica.
Si uite-asa ne scade apetitul de a mai scrie pe aici, cand vezi persoane, care daca simpatizeaza cu cineva (in speta cu o echipa, Steaua), si implicit, cu Paul, Popa, cum este criticata echipa in general, conducatorii si personajele de poveste de acolo, cum se simte chiar ea jignita in propriul orgoliu. Sa nu-mi spuna ca nu e macar 80 % asa, adica subiectivism.
LASATI OPINIILE LIBERE, ALE CELOR CARE NU JIGNESC GOLANESTE CA ALTII, CI DOAR CRITICA ANALFABETISMUL SI BVIOLENTA, PT. CA DE-ASTA A AJUNS UNDE A AJUNS TARA ASTA.
E PACAT SI DE INCRANCENAREA UNOR PUSTI, CARE ABIA AU DESCHIS OCHII CATRE VIATA, SE DAU MARI, DE ZICI CA EI SANT MICI DUMNEZEI. MACAR FACETI O SEPARATIE, DRAGI MODERATORI, SI DATI RESPECT MACAR VARSTEI. TOT CEEA CE SPUNEAM PE FORUM, APAREAU CATIVA PUSTI CARE JIGNEAU ORDINAR PERSOANA MEA (APROPO, CE FACETI CU "STEAUA-MANIA", CARE SI EL ARE UN CARACTER INFECT, RAZAND DE PROPRIUL CAINE, CARE A DECEDAT, DUPA CHINURI MARI, PE DATA DE 4 IAN. 2006), IN LOC SA VORBEASCA, DACA VROIAU, CAT DE DUR, LA ADRESA ECHIPELOR ADVERSE, CA NU MA DUREA DE ELE. EU NU-S ANGAJAT LA DINAMO, SA FIE CLAR ! DOAR SIMPATIZEZ MAI ALES CULORILE SI JUCATORII CLUBULUI, CARE MI-S SIMPATICI, DE PE VREMEA LUI LUCESCU, DINU, DUMITRACHE.

SI, IN CONCLUZIE, DACA SANTETI OAMENI CU PICIOARELE PE PAMANT: SPUNETI, DE CE CEL CARE A INJURAT DE MAI MULTE ORI CATEVA PERSOANE AICI (DAR MAI SANT SI STEAUA-MANIA, LUCKY, AU MAI FOST CATIVA, NU MAI TIN MINTE), PAUL, NU A FOST BANAT MINIM O SAPTAMANA, SI PE MINE, CARE I-AM FACUT DOAR MORALA SA NU MAI REPETE JIGNIRILE, M-ATI EXCLUS ORBESTE ? UNDE-I ECHITATEA PE ACEST FORUM (SI AU MAI FOST MULTE CAZURI, DAR NU STAU ACUM SA SCRIU, CA-MI TREBUIE O ORA, SA CAUT SALVARILE CU JIGNIRILE ALTORA ASUPRA MEA, DOAR PT. CA EU CRITICAM O ECHIPA SAU UN PATRON) ? VOI AR TREBUI SA IMPARTITI DREPTATEA AICI, NU SA INCHIDETI OCHII LA LUCRURI MURDARE ?
MODERATORII DE PE INTERN, DAR SI DESDEMONA (NU STIU DE CE A DAT EA AVERTISMENT, CE LEGATURA ARE CU INTERN-UL, CA NU STIU INCA ?), SPUNETI CU MANA PE INIMA: CHIAR CREDETI CA ATI FACUT TOTUL OBIECTIV, SAU CA EU ABEREZ ? DE CE ATI STERS REPEDE JIGNIRILE SI INJURATURILE LUI PAUL, CARE TOT CONTINUA, SI DUPA CE L-A ATENTIONAT UNUL DINTRE VOI ? SA NU ZICETI CA NU SANT SANATOS, CA AU FOST MARTORI MAI MULTI ASUPRA A CE A FACUT PAUL. SI ACEST COPIL VAD CA NU INCETEAZA. INCURAJATI-L, CA VA MAI FACE PROBLEME DE-ASTEA. SI SE VOR PRINDE MAI MULTI CA-L COCOLOSHITI.
SI VA ROG FRUMOS, VREAU SA INVATATI CE INSEAMNA TERMENUL JIGNIRE SAU TERMENUL INJURATURA. VREAU SA-MI ADUCETI DOVEZI CUM SI PE CINE AM INJURAT PE FORUM, ASTA CA SA ARATATI CA SANTETI REALISTI, PE SUBIECT, CA NISTE ADEVARATI APARATORI AI DREPTATII SI ECHITATII. SI MA REFER LA TOTI CARE AU VORBIT DE RAU LA ADRESA MEA, NU NUMAI LA ADMINII, MODERATORII, CARE MA CRITICA AIUREA, MAI ALES DESDEMONA, CARE MI-A DAT CATEVA AVERTISMENTE, DE ZICI CA ABIA ASTEPTA ORICE CUVANT IMPOTRIVA ORICUI DE LA ECHIPA PREFERATA, STEAUA, SA MA ARDA, FARA SCRUPULE, NESTAND SA VADA CLAR CE S-A INTAMPLAT, CINE JIGNESTE, SA PUNA MAI MULTE IN BALANTA. DOAR NU E DICTATURA AICI.
ASTEPT ! DAR STIU SIGUR CA VOR URMA DOAR TEORII SI GENERALITATI.
ASTA LA VISTA !

andreiush
13th January 2006, 03:41
Da mai Remy. Suntem obiectivi. Poti sa stii ca suntem. Poti lectura pe Lista Neagra sa vezi cate avertismente si banuri le-am dat eu lui Cry (chiar daca e rapidist), Steaua-Mania (chiar daca e baimarean), Lucky.... si altora. Nu ne intereseaza de unde e si cu cine tine, cand e vorba de jigniri si alte incalcari ale regulamentului. Acesta e unul pentru toti.
Tu ai facut acum o obsesie pentru Desdemona. Te iei de ea fara nici un motiv intemeiat. Hai ca-ti mai zic si eu o data. Tu ai luat avertisment pentru jigniri si off-topic pe threadul "Radoi inapoi la nationala" POTI PRICEPE? Pe Intern nu ai luat nici tu, nici Paul avertisment, de aceasta data. Ai luat pe TRICOLORII . Asa ca nu mai scrie prostii. Utilizator v-a sters mesajele de pe Intern si v-a atentionat, nu v-a dat avertismente. Asa cum si din partea mea ai primit nenumarate atentionari. Si-apoi te miri de ce esti avertizat si banat.

Zici ca ai 39 de ani. Ia nu te mai plange atata daca zici ca ai varsta asta. Esti barbat sau ce naiba?

remy
13th January 2006, 13:19
Nu ma plang, eu vorbesc de un principiu. Cu ce am meritat eu mai mult sa fiu penalizat, decat multe alte zeci de persoane de pe Forum, care scriau (vorbeau) infect, cu injuraturi de ultima speta. Unde ati vazut voi ca am injurat undeva ? Daca am facut morala cuiva si i-am spus sa-si vada de lungul nasului, asta inseamna pentru voi ca am jignit si eu ? Poate-mi ziceti ca am jignit si aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9485 :ok: Sant doar caricaturi, iar unii s-au ofensat, chiar ca nu mai stiu de gluma. Ce sa le fac, daca nu pun si ei o caricatura acolo, doar e threadul special pt. asta, ne mai distram pe seama echipelor adverse ... daca aveti
Doamne, ce pasiuni mai aduce fotbalul asta ! Cum schimba caracterul unor copii !
Pacat ca unii stelisti se iau dupa un analfabet si violent ca Gigi Becali, si ajung aproape sa-l copieze in gesturi si vorbe ? Eu, cel putin, ati vazut, ca nu-s fanatic sa-l laud si pe Giovanni Becali, decat ca i se recunosc meritele de afacerist si impresar in fotbal. Ce a fost el sau ce caracater are, nu e nimeni de acord. Daca n-ar fi asa increzut si n-ar jigni pe unii adversari, ar fi un adevarat presedinte de club. Ca in materie de cultura, il depaseste cu muuuult pe var' Jiji, chiar si pe frate-sau, Victor. Oricum, e o famile care sare in ochi in mod deranjant si dubios.

uti2102
13th January 2006, 13:24
Remyshor, da' caricaturile alea chiar ne plac. :) Sunt unele din putzinele lucruri constructive shi placute aduse de tine pe forum :)
Io nu-ntzeleg ce tot zbieri matale p-acilea. Vrei sa zici ca ai fost banat pe nedrept ?! :happy

remy
14th January 2006, 04:39
Da, e clar ca am fost banat pe nedrept, pt. ca nu aduc doveziclare asupra a ce am facut. Dar, oricum, am multe de facut si poate vin mai rar pe aici, laudati-va intre voi, stelisti, ca tot raul va fi spre bine.
Tot inainte, spre democratie.
Si pana atunci, mai delectati-va:

Glumă macabră a OTV-ului pe seama lui Gigi Becali

http://www.gsp.ro/images/content/articles/2006/1/31581/dscf2020-13531108881544c8a8c5b_600_450_.jpg

remy
12th February 2006, 12:22
Iar avertismente si banari fara nici un obiect, vreau sa stiu exact pentru ce se pun unele avertismente. Doar pentru ca ai o opinie ? Si cine a fost cel mai jignit si injurat de pe Forumul asta, de catre stelisti ? Stiti sigur ca eu, dar nu se iau masuri drastice impotriva celor care fac asta.
De ce nu se discuta despre Fotbal (echipe, patroni, jucatori), cu argumente si nu cu atacuri la persoana, de catva timp, de Hip, care tot jigneste in continuare si e lasat postul lui, iar al meu, aratandu-i unde greseste, este sters si catalogat ca jignire ?
Am multe exemple sa dau despre obiectivitatea indoielnica a unor moderatori, cel putin la ultimele 2 avertismente (banari), am fost banat aiurea. Deci, altii injura, jignesc, ameninta, si nu patesc nimic, si eu, daca scriu ce-i rau despre JIJI sau Steaua, sant banat ? Sant sigur ca ma reclama exact unii fanatici stelisti, carora nu le convine ce pun eu, REAL, ce se intampla rau la Steaua. Aici nu atacam persoane de pe Forum, puteti sa atacati pe oricine de la Steaua, Dinamo, Rapid, etc., ca doar sant lucruri reale, poate, luate din Mass-media.
Daca stelistii se oftica pt. faptul ca eu arat magariile care sant la Steaua de 50 de ani, sa stea acasa. Aici e un Forum de discutii, nu se poate cenzura o opinie, poate chiar reala.

Acum am patit ca si la jignirile aduse de Paul acum cateva saptamani. In loc sa fie el banat, ca a injurat si amenintat, am fost eu, pentru ca i-am replicat fara injuraturi, sa nu mai fie asa intepat. Pacat ca n-am salvat ceea ce a spus atunci, doar Moderatorul, parca Andreiush, stie exact cum a fost, dar tace si nu scrie ce a scris exact Paul atunci, ca deja il excludeati de pe Forum.
De ce nu santeti obiectivi, si nu luati decizii in fata tuturor, explicand orice actiune faceti, exact ca la un proces. Voi condamnati, fara a vedea la rece ce s-a intamplat, exact pe cel care nu a facut rau sau n-a jignit, hai sa zicem, in cel mai bun caz a raspuns la jigniri, dar nu tot prin jigniri.
Tipic comunistilor. Asta e, n-am mai vazut pe alte Forumuri asa ceva. Mie mi se sterg posturi, iar celor care chiar injura, li se lasa pe Forum. Ce sa mai intelegem, oameni buni ? Fiti mai realisti si mai echidistanti, ca nu strica !

remy
12th February 2006, 12:32
Exemple de posturi cu jigniri, de care moderatorii nu se ocupa, ei se ocupa de reclamatiile pe care le fac stelistii, pt. ca nu le convine de Chip, Remy, Gica, etc., care-s in minoritate si pot fi facuti cum le vine la gura unor copii, care nici n-au dreptul sa scrie aici, la cate jigniri si injuraturi pun pe Forum:

Scrise de HIP, care la orice post, arunca o jignire si injuratura, ceva mai voalata uneori:

asta nu inseamna ca am vreo admiratie fata de gigi, aviz remistilor care inteleg mereu pe dos...pt ca gandesc si fac sex cu............

ma dar esti culmea ai stat tu la curu lu aia sa vezi cine i-a facut baiatul?
am vazut si eu emisiunea, si aia zicea asa:
" asta o stiu de la baieti, de la baietii de pe acolo..nu ca as fi vazut eu"
intervenea vadim: "pai nu e asa.."
la care ea" ba da, bine-inteles", etc...
e bine sa mai ai si surse credibile . Sa-ti dau un exemplu: Dc eu zic ca esti un mic labar nu ma crede nimeni, pt. ca ne contram mereu aici, etc...In schimb dc vine taicatu si zice asta, sunt deja sanse mai mari sa fie adevarat. Ai inteles?
Asa ca atunci cand vii sa citezi o stoarfa si un cretin, esti mai putin convingator. CTP e cam prostut, crede ca tre sa ai 3 surse. Ajunge una verificata (insa nu verificata de toti "baietasii" care ii spuneau povesti)
Stau de 7 ani in Bucuresti (fac, master, loc de munca..) asa ca tata are dunarea de dat la peste. Al tau unde arunca unditza?

ATENTIE: TAICA-MIU A MURIT IN NOIEMBRIE 2004, LA VARSTA DE 76 DE ANI, DUPA O GREA SUFERINTA.
CUM POATE UN ORDINAR DE "OM" SA BLASFEMIEZE ATATA SI SA INTINEZE MEMORIA UNEI PERSOANE CARE NU MAI ESTE ?
DE ASTA MI-AM PERMIS SA-I UREZ SA FIE SI EL ACOLO UNDE ESTE EL ACUM ! ASTA REFERITOR LA In schimb dc vine taicatu si zice asta, sunt deja sanse mai mari sa fie adevarat SAU LA Stau de 7 ani in Bucuresti (fac, master, loc de munca..) asa ca tata are dunarea de dat la peste. Al tau unde arunca unditza?. SI NICI MACAR N-A AVUT CURAJUL SI DECENTA SA-SI CEARA SCUZE ACEST NIMIC ! DE CE SE LEAGA DE FAMILIA CUIVA DE PE FORUM, CU CE DREPT ? VOI ACCEPTATI ASA SPECIMENE AICI ? LA CE E MAI GRAV NU VA UITATI ? MA VEDETI PE MINE CA SCRIU CAT DE CAT NORMAL, NU INCEP JIGNIRI LA ADRESA PERSOANELOR DE PE FORUM, CA NU MA INTERESEAZA DE EI, NU-I CUNOSC. DACA SE SIMT DERANJATI DE FAPTUL CA RADEM DE JIJI, MEME SAU RADOI, SA SE DUCA PE ALTE FORUMURI SAU SA SE LINISTEASCA CU APELATIVE JOSNICE MAI ALES LA PERSOANA MEA. ALTI STELISTI (E ADEVARAT, NU MULTI) DE CE POT SA SE MAI AUTOCENZUREZE CAND SCRIU AICI ?
DACA ERATI VOI IN LOCUL MEU, CE AVEATI DE ZIS ? MAI ALES IN ULTIMA SITUATIE, CU MISTO-URILE SI JIGNIRILE UNUI INCULT, CARE SE MAI DA SI ZIARIST ?
VA ROG MULT, CARE STITI LA CE ZIAR LUCREAZA, CA DEJA A INTRECUT ORICE LIMITA. SI MAI ZICE CA ARE MASTERAT LA FACULTATE.

MariusTR
13th February 2006, 09:37
Si cine a fost cel mai jignit si injurat de pe Forumul asta, de catre stelisti ? Stiti sigur ca eu, dar nu se iau masuri drastice impotriva celor care fac asta.
Da, stiu, fratele meu ... eu am fost ala in care au aruncat cu ditamai bolovanoii.
Mai frate, cum poti sa indraznesti sa zici ca nu se iau masuri? :rolleyes:
Poi nu vezi ca ne baneaza ca pe hotii de cai fiindca stam sa ne injure :drak:

Mai administratori ( aici ma refer la Tudosica limba mica ;) , ca Vadim e tip de nota 10 ) , bravos dom'le... banati-ne pana va vine acru. :ciocan:

Sunt banat
Si nu imi place
of of ... mai mai

Buey Tudosele, ne consideri tampiti? Ne lasi sa postam 3 zile si dup'aia ne tragi un ban de 100 zile ca asa ai chef... asta zici tu ca are de a face cu democratia sau ceva de genu' ?
OLS are prea multi admini, daca ma intrebi pe mine... cel in plus e Tudose.

PS: Faza cu jignirea tatalui lui remy e chiar josnica.
PS2: Bravos, vad ca va merge bine cu ideea mea Steaua vs. Dinamo a fost ideea mea, eu am initiat threadul cu care va mandriti voi acum, NU UITATI ASTA! Putin respect buey!!

remy
13th February 2006, 09:56
Eu n-am nimic cu Moderatorii si Adminii, mai ales ca nu-i cunosc, nu am dreptul sa-i jignesc.
Dar sant cativa, care nu judeca deloc realist situatiile ivite pe Forum, cand lasa exact pe cei care injura si jignesc tocmai persoanele prezente aici, si elimina invariabil pe cei care sant mai activi, si aproape in orice post cauta sa nu supere atacand direct persoanele de pe Forum. Dar tot vazand ca esti jignit in halul asta, nu o data si nu de unul, ce poti face, taci si nu-i pui la punct ? Si am atatea exemple, ca pot scrie o carte. Oricum am salvat tot. Dar n-am atata timp sa scriu aici, ca mi-ar lua o zi intreaga sa argumentez ce am scris eu, despre neobiectivitatea unor moderatori, care apara exact pe cei care inflameaza aici, atacand direct persoanele care au alta opinie de pe Forum, de parca am fi noi angajati in domeniul fotbalului sau al sportului..
Vreau sa vad ce replica obiectiva aveti la ceea ce am scris eu, si sa vad ca nu mai dati voie unora care vin aici doar sa atace persoanele, si aici nu vorbesc numai de mine.
Cumva HIP este in staff-ul vostru sau e prieten cu cineva dintre voi ? Ca altfel nu-mi explic cum de ii sant lasate postarile jignitoare, iar multe ale mele, scrise la obiect, despre subiectul din thread, chiar daca nu convin mai ales stelistilor, sant sterse ?
De ce nu-l eliminati de aici pe HIP, ca deja a jignit la greu, de multe ori ignorandu-l, dar el la orice post, ma face in toate felurile.
Si nu e numai faza cu jignirea unui om care nu mai este in viata, am zeci de exemple de jigniri de ultima speta ale lui, care denota ori ca e un frustrat ca se scrie vreun articol rau despre tot ce apartine Stelei, ori are o boala de a fi badaran. Sa stea la fituica unde lucreaza ca de asemenea "ziaristi" n-avem nevoie. Si nu mai incurajati astfel de oameni care nu stiu sa se bata in idei, argumente, citate din ziare sau mass-media.
Cred ca in domeniul ziaristicii as face fata cu brio, fata de acest specimen care stie doar sa se dea mare, sa faca misto-uri ieftine, sa blasfemieze aiurea, fara sa cunoasca despre cine vorbeste. Stiu ca e o regula pt. HIP sa faca asa ceva, nu e numai cu mine asa. Atunci de ce-l incurajati prin necorectarea postarilor lui jignitoare.
Am observat prima luna ca e un Forum serios, echidistant.
Dar, pe urma, suparand pe unii stelisti, care au reclamat ca ma iau de JIJI, MEME, RADOI, STEAUA, moderatorii au inceput sa dea avertismente la greu, neintelese si neexplicate in legatura cu motivatia lor solida. Campioana e Desdemona, pe care a suparat-o pe un Forum despre Handbal, cand criticam (ce e rau sa critici ceva ?) pe cei (Stelisti, normal) care se dadeau mari iubitori ai echipei Nationale, laudau ca Tadici e cel mai bun antrenor de anul asta, dar ei, ca niste demagogi, l-au votat pe Protasov (?!?!?!) drept cel mai valoros antrenor din ... Romania. Asta intrece orice inchipuire in materie de obiectivitate si patriotism (cu toate ca nu-s deloc nationalist si, da, il declar sarit de pe fix pe VADIM, o stie toata lumea, ca si JIJI si MEME STOICA).
Sa alegi tu drept cel mai bun antrenor al anului pe un ucrainean care abia a venit in Romania de 4-5 luni, si nici mari rezultate n-a avut, doar in mica masura calificarea din Grupele UEFA, restul pierzand tot: Supercupa Romaniei, Cupa Romaniei, calificarea pierduta rusinos in Champions League, Locul 2 in campionat, etc., plus ca se stia ca va pleca, va dezerta de la echipa.
De aici au pornit toate avertismentele primite de mine, Desdemona continuind cu banari doar pentru ca eu scriu ce-i rau la Steaua sau cu stelistii. N-am vazut ca in situatiile in care am fost atacat, sa baneze si pe acel stelist care m-a injurat. Ma refer la PAUL, (UN)LUCKY_OLD, Hip, STEAUA-MANIA, si altii, dar au mai pus frana la aberatii. Eu doar i-am atentionat sa nu mai faca asta, fara jigniri ordinare, asa cum au facut ei. Ce intelegeti de aici ? Unde e echitatea ?
Poate veti judeca mai realist, pentru ca voi santeti ca niste judecatori aici si nu mai actionati la primul impuls. Stati si judecati, puneti in balanta cine pe cine jigneste, cine scrie mai mult aici si documentat, pentru ca altfel ramaneti cu oameni ca Lucky_Old, Steaua-Mania, Hip, Paul (care s-a mai calmat) si multi altii, care tot ce scriu, injura, abereaza, unii fac niste greseli de gramatica si de punctuatie de zici ca n-au facut nici 4 clase !

MariusTR
13th February 2006, 10:30
...Campioana e Desdemona, pe care a suparat-o pe un Forum despre Handbal...
Desdemona si Tudose o sa bage OLS-ul in faliment tehnic daca vor continua in halul asta cu nedreptatile si partinirile in favoarea celor care ne jignesc si in defavoarea noastra :no:

PS: Buey, raspundeti-i lui remy... nu vedeti ce prezentare stufoasa a bagat mai sus...putin respect!

Tudose
13th February 2006, 10:37
Marius, te sfatuiesc sa incetezi cu jignirile. Este stilul tau caracteristic sa arunci in toata lumea cu noroi si apoi tot tu sa te prefaci cel lovit. Atat timp cat acesta este modul tau de manifestare, nu am ce sa iti raspund. Singurul lucru pe care il poti face in felul in care actionezi este sa iti extinzi sanctiunea.
Iar grija OLS-ului nu o mai duce tu, ca are cine. Stim noi ce facem, nu trebuie sa ne judeci tu.

MariusTR
13th February 2006, 10:46
Bravo, bre...Doar o treaba mai zic acum si te las in treaba ta ( care o fi aia, sa mai banezi pe careva... whtver):
Avertizeaza dom'le pe ambii participanti la o cearta , nu doar pe cel pe care il urasti mai mult.
Ti-am tot zis si eu, si vad ca si simpaticul de remy tipa in gura mare:
VEZI CINE INCEPE SCANDALUL... si eu si remy suntem mereu incitati.

nu trebuie sa ne judeci tu.
Doar pe tine te judec.. restul adminilor sunt cat se poate de normali.
Gata, ca am treaba si eu ... poate mai revin daca promiti ca te schimbi.

Cu "respect"
Marius Trufasu

PS: Cu ocazia asta il salut pe Vadim... si sa-i multumesc pentru ca m-a ajutat la problema prezentata prin pm... multumesc Vadim, inca o data.

remy
2nd March 2006, 21:42
Iar Andreiush isi bate joc de mine, spunand ca m-a avertizat de 2 ori in acelasi timp, pt. Off-topic.
Daca eu il atentionez pe unul care vorbeste balarii si chiar Off-topic en-gross, scriind doar o fraza sau atacandu-ma pe mine sau pe altii, asta e ilegal sau Off-topic ?
Ce fel de moderator esti daca te uiti la lucruri marunte, dar la ce e mai important, nu ?

Exemple de off-topicuri lasate de Andreiush:

Pe "Ion Marin la Dinamo"

28th February 2006, 09:58

Alecu

lolol dinamo
doamne bha voi ati uitat cum ati luat toate titlurile juca borcea pt voi iar jucatorii erau si sunt niste sclavi. bha dc esti asa convins de dimano cum naibe in campionat '' bat '' pe toti si in europa sunt niste ratati??? defapt ce sa mai zic cand va reprezinta borcea

28th February 2006, 12:19

suporterita

ceea ce ramine este ca Dinamo a pierdut cu Benfica acasa,nu faptul ca Vali Nastase a marcat din lovitura libera si Dinamo a plecat acasa cu victoria,faptul ca nu s-a clificat a insemnat un lucru clar a fost doar o intimplare fericita.iar celelalta meciuri au fost doar o zvicnire de orgoliu in contextul in care a avut sanse sa se califice dar nu a facut-o.Everton,TSKA Moscova,dar cu bulgarii cum a fost?dar cu Heerenven?sa-l intrebam pe Zicu....
28th February 2006, 13:57

suporterita

@Utilizator,cel mai bun meci facut de Dinamo in toamna a fost cel cu Everton pe Anfield Road,in ciuda faptului ca au pierdut au facut un meci bun TACTIC si promitator si chiar n-au contat ratarile mari ale lui Zicu,insa ce pacat ca ratarile au urmat si in meciuri spectaculoase vb ta dar miza era calificarea,ca doar asta era importanta.per ansamblu,jucatorii lui Dinamo au fost afectati de atacurile conducerii la Andone,Petre...cind de fapt nimeni nu observa ca Grigorie e de umplutura ca sa-i creasca cota si altii desigur.concluzia:noi suporterii adevarati incercam mereu sa gasim lucrurile bune sa le indepartam pe cele rele pentru ca iubim echipa,asta e.

28th February 2006, 14:13
zob79

Maidanezii par a avea o problema de adecvare a limbajului in raport cu realitate: scorurile cu Rosenborg au fost 1-1, respectiv 2-3:unde e umilinta? Creierul tau cunoaste ce inseamna notiunea asta? Ar trebui s-o cunosti, pt ca o patiti an de an in cupele europene.
Eu zic sa te uiti in jur sa nu intre berbecul peste voi in cotet si sa v-o dea la...lant

EU II REPLIC SUPORTERITEI, SA NU FACA VARZA THREADUL DESPRE ION MARIN:

28th February 2006, 14:39

remy

Alo, OFF-TOPIC LA GREU.
INCETEAZA, CA FACI UN CIRC DIN THREADUL ASTA.
Chiar te poti rafui cu toti ?
Daca Utilizator te-a pus la punct decent, pune frana.
Si, apropo, n-ai zis tu pe privat ca ramanem prieteni, macar pe Forum ? Ca nu (ma) mai ataci aiurea ?

28th February 2006, 17:23

hip (off-topic total, chiar jenant)

Cititi in Academia catavencu de maine (1 martie) o poveste frumoasa cu domnul Copos si 10 milioane de euroi sau mai bien zis 10 hectare de teren.
Totul a fost facut prin...Ana Grup si ..surpriza...Pro Rapid..
Faptasul : Copos
totul in pagina 13..na ca e cu ghinion.
Ce-i spune Copos unui tip (in caricatura ):"Pai, acuma vii tovarase student, sa ma reclami ca ai platit in '86 pentru o tabara de 12 zile la mare si eu te-am trimis la Jegalia, intr-o tabara de munca patriotica? Pai, daca nu munceam atunci, nu ajungeam acum sa am atatate".

ps: Nu stiam unde sa postez asta, nici nu vroiam sa fac un nou thread, asa ca sorry daca e off-topic. L-am pus aici pt. ca e un thread destul de vizitat
Oricum asteptati pana maine, cand apare pe piata. Sau ne vedem la Universitate deseara cand scap de la munca si facem print dupa el

SI MAI AM MULTE, DAR AJUNG CELE MAI PROASPETE, PE CARE MODERATORUL ANDREIUSH AR FI TREBUIT SA LE REMARCE, ALTFEL NU-SI FACE TREABA DE MODERATOR. ORI E REGULA PT. TOTI, ORI PT. NIMENI.
REGULAMENTUL NU SE APLICA TUTUROR ?
CRED CA DACA S-AR APLICA, AR FI CURATENIE PE AICI.
UNDE E ECHIDISTANTA MODERATORILOR ?

stefanm14
2nd March 2006, 21:57
Acelasi personaje, aceeasi chestii ...imi suna cunoscuta piesa. Inca 3 zile de circ. Stati pe pozitii !:D

remy
2nd March 2006, 22:03
Vezi ca esti OFF-TOPIC si vei fi penalizat de Andreiush, dictatorul. PAZEA !
Acum, sincer, chiar e normal ce se face aici, penalizand absurd pe unii, si lasand pe altii, care chiar jignesc ?
Ce bucurie pe el sa se creada ca daca e Moderator poate bana doar pe cine crede el.

stefanm14
2nd March 2006, 22:05
In acceptiunea ta on-topic inseamna sa scrii acelasi lucru de 10 ori sa sa vorbesti despre Steaua si Jiji in toate posturile ?

P.S : daca ajungi pana la 2.000 posturi pana la ridicarea banului ai un premiu de la mine :D

relansat
2nd March 2006, 23:08
Remy banat = O dovada in plus ca Exista Dumnezeu

Nici nu mai stiu ce sa mai zic de tine omule , faci orice pentru a te baga in seama ... de fiecare data te iei de stelisti si de Steaua in general ...

Pentru indivizi ca tine ar trebui interzis dreptul de postare pe #Valea Plangerii !

Esti .................... :no: :no: :no: :no: :no:

Darkslowstar
3rd March 2006, 00:13
Remy, ai decenta si taci din gura. Fi berbat, ce naiba :D

desdemona
3rd March 2006, 00:22
remy, sunt alaturi de tine in aceste clipe grele :kiss: stii ca tin la tine, nu? :P

relansat
3rd March 2006, 00:28
Shi marmota ... ?

Mey remy , cum dreak se face ca esti iar in inferioritate ... un geniu neinteles :)

Big Sexy
3rd March 2006, 00:32
ntzzz, ntzz, ce situatie nasoala, cat mai ai de ipasit?

desdemona
3rd March 2006, 00:45
Sexosule, aparusi? :) Sunt in Bucuresti, te scot la un suc? :D:D:D sau poate pe sotzie? :P

Darkslowstar
3rd March 2006, 01:34
Desde, obsedata mica, tu nu vezi ca aici sufera o finta omeneasca? Chiar asa n-ai nici un pic de suflet de flirtezi peste bietul om care zace intemnitat aici. Inchis aici de niste oameni fara suflet si constinta! Niste fiaaare!

remy
26th March 2006, 05:37
ANDREIUSH, UNIC PE FORUMURILE PE CARE ACTIVEZ (CE AVETI DE ZIS DESPRE SUBIECTIVITATEA LUI ?) ===>>> DECIZII DUBIOASE LUATE DE UN MODERATOR PE UN FORUM: 4 AVERTISMENTE DEODATA !!! SI ACUM VREO 2 SAPTAMANI, A MAI DAT UN DUBLU AVERTISMENT, IAR PT. ... OFF-TOPIC.

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=572190#post572190

Remy, avertisment pentru offtopic la greu (???!!!) pe threadul: Steaua nu va juca in cupele europene (2006/2007)

Remy si hip, avertisment pentru offtopic si jigniri reciproce (CRED CA AI INCEPUT SA AI VEDENII !!!) pe threadul: Ovidiu Tender a fost arestat. Cine urmeaza?

Remy, avertisment pentru offtopic la greu pe threadul: Inadmisibil: Serea la Steaua - Poli !

Remy, avertisment pentru offtopic la greu pe threadul: Inadmisibil: Salomir la Farul - Dinamo!

Remy si BlueEnergy, avertisment pentru offtopic la greu pe threadul: Programarea etapelor diviziei A

Remy, 3 avertismente acumulate (23rd March, 23rd March, 23rd March) => ban 20 de zile (a 3-a acumulare in decurs de o luna)
(iti mai raman doua avertismente)

Mentionez ca e a nu stiu cata oara cand ANDREIUSH da avertismente subiective pe banda rulanta (oare de ce numai el ?), mai ales la adresa mea, si toate sant pt. OFF-TOPIC.
Dar Hip, care cauta tot timpul cearta si care jigneste, trebuia deja exclus, dar el n-a fost banat. Ve rog, luati la puricat, daca aveti timp, si vedeti cam ce poate debita Hip-Hop asta.
Mie imi da fortat ban 20 de zile, pt. ce ? Pt. ceva subiectiv, adica OFF-TOPIC. Daca ar fi asa, in orice post scris de cineva, e ceva off-topic, daca vrei sa cauti neaparat asta. Daca ar vedea cat OFF-TOPIC si cate jigniri fac HIP, Alejandro, Steaua-Mania, chiar si Blue Energy, ce face ? Doarme ?
Chiar nu se iau masuri impotriva lui Andreiush, mai ales ca nu atentioneaza prin mesaje trimise prin PM ? Nu poate oricine decide care post e OFF-Topic si care nu.
Eu n-am mai vazut asa ceva pe nici un Forum, cu eliminarea celor care mereu au ceva de scris, chiar daca nu convine celorlalti.
Daca aveti si voi opiniile voastre, nu va face nimeni nimic, eu gasesc sa va combat cu dovezi si articole. Asa se face pe un Forum. tot ce am scris, a avut minim 1-2 fraze legate de subiect !

Ca sa va dovedesc cine e HIP (i-am trimis si lui Andreiush, dar se face ca nu vede, n-aude):

REMY:
=====
E ULTIMA DATA CAND ITI MAI TOLEREZ JIGNIRILE DE ULTIMA SPETA ! E PREA DE TOT !
Auzi, mai tataie, de ce jignesti atata ? Ce ai in creierul ala ?
Acuma chiar ca ai imbulinat-o, ca nu se mai poate.
Vreau sa arat multora ce ai putut scrie pe Forum, cum rar am vazut pe undeva.
Ce inseamna asta:

HIP
===
Mi-ai destainuit pe yahoo messenger ca esti un fan al filmului Brokeback Mountain pentru ca "noi astialalti, ne-am saturat sa fim considerati niste ciudati.". Tii minte cand mi-ai cerut parerea despre niste sloganuri pentru o petrecre gay? Si ti-am spus atunci ca nu cunosc "fenomenul?". Poti recunoaste acum cu mana pe inima ca mi-ai spus pe private ca nu iesi deloc din casa pt. ca rad vecinii de tine, si ca de asta stai mereu pe forum?
Fii barbat si recunoaste, nu iti inteleg optiunile, dar sunt alaturi de tine
Fii mandru de ceea ce esti, nu te ascunde. Uf, era sa zic nu te da la fund

REMY:
=====
Am vorbit (scris) eu cu tine pe Yahoo Messenger ?
Chiar ca ai ceva la scufita. Sa vorbesc eu cu ciudatii care jignesc si care apara tot ce e rau la Steaua in mod penibil ?
Ce ai spus mai inainte ar trebui sa fii scos de aici, nu doar penalizat:
1. Jura-te tu ca am vorbit (scris) eu vreodata cu tine pe Yahoo Messenger, ca altfel o sa zica toti ca ai luat-o razna rau, nu ca minti ordinar. Daca nu e asa cum ai scris mai sus, promiti ca nu mai calci pe aici, "Domn' pseudo-ziarist" ?
2. Ai ceva obsesii despre acea minoritate ? Te-a tracasat vreunul din acea categorie ?
Daca e asa, te cred ca ai avut cosmaruri.
Eu cred ca propovaduiesti ura de rasa, ceea ce e mai grav.
Oare poti fi numit om ? Nu-ti ajunge ca ai jignit o persoana decedata (taica-miu) ? Sa-ti dea Dumnezeu dupa cum meriti, ca deja cred ca nu esti in toate mintile.
Si blestemele lui taica-miu, prin intermediul meu, sa-ti ajunga !
NU POTI FI IERTAT PT. CEEA CE FACI.
MACAR SA-TI CERI SCUZE, CU TOATE CA NU TE SPELI DE PACATE CU TOATA APA DIN DUNARE !

CE SE MAI POATE SPUNE DESPRE OBIECTIVITATEA UNORA ? DE CE NU SE IAU MASURI LA ADRESA LUI ANDREIUSH, CARE DA DECIZIILE CELE MAI CURIOASE VAZUTE DE MINE VREODATA ? IN LOC SA PENALIZEZE FRAZELE JIGNITOARE SI FACAND URA DE RASA, MAI BINE SCOATE PE CEI CARE AU ACTIVITATE PE FORUM. E curioasa atitudinea asta. Si am sute de exemple de jigniri chiar ordinare, dar le-am mai spus pe Forum, insa nu se iau masuri
ORICUM, NU MA ATAC EU PREA MULT PT. ASTA, MAI ALES CA AM MULTA TREABA ZILELE ASTEA, DAR AVEAM MULTE DE SCRIS.
SI NU POTI DA BAN PT. 20 DE ZILE DOAR PT. CA I SE PARE LUI CA E CINEVA OFF-TOPIC.
N-AM MAI AUZIT SA SE DEA ATATEA AVERTISMENTE (5) PT. SUBIECTIVUL OFF-TOPIC, DEODATA !!!
ATUNCI CAND VAD ATATA SUBIECTIVISM LA UN MODERATOR, MA ENERVEAZA LA CULME. PE CEI CARE-S VIOLENTI, RASISTI, ETC. II LASA FARA PROBLEME, IAR PE MINE, CAND I SE PARE LUI, MA ELIMINA. DE CE CEILALTI MODERATORI NU-S CA EL ?

FII BUCUROS ANDREIUSH, DAR SI CEILALTI STELISTI (CARE CRED CA M-AU PÂRÂT PT. CA SCRIAM ADEVARURI), CA VA STATEAM CA UN GHIMPE IN COASTA, ADUCAND ARTICOLE DESPRE MAFIA SI VIOLENTA DE LA STEAUA !
DISCUTATI INTRE VOI, SA VA SIMTITI BINE, SA NU VA MAI ARATE GUNOIUL DE ACOLO.
SI AVEA DREPTATE CINEVA, SITE-UL ASTA E MAI MULT PRO-STEAUA, ORICAT S-AR SPUNE.
SI EU AM O VARSTA, STIU CE SPUN, NU-S UN TANC DE 15 ANI.
HAI PA, SI DUMNEZEU SA LE DEA FIECARUIA DUPA CAT MERITA.
MAI ALES STELISTILOR CARE M-AU FACUT IN TOATE FELURILE !
DACA VRETI, VA DAU SI ALTE EXEMPLE DE JIGNIRI ORDINARE, UNELE CHIAR LASATE PE FORUM DE ANDREIUSH MAI ALES ! PE RESTUL, DE LA HIP, MAI ALES, LE-AM MAI SCRIS ACUM CATEVA LUNI, PE PAGINILE ANTERIOARE.

stefanm14
26th March 2006, 11:00
Si, gata ? Te retragi ? Sau mai avem de indurat ?

andreiush
26th March 2006, 15:54
No comment

Angelina Jolie
16th April 2006, 07:27
Alt thread genial ma. Ba da ia luati exemplu de la threadul meu ma. Nu va plangeti atata, faceti misto ma. Pfoai, nimic nu stiti.

Ursu carpatin
16th April 2006, 08:43
Chiar aşa, treceţi pe râs! Nu vă luaţi după denumirea Văii..... Viaţa poate fi faină! Mă tot mir că într-o săptămână, unul, banat cu noi, n-a apărut! Aşa ceva! Angi, treci aci! Că la table n-ai şanse! Vă ţuc!

Angelina Jolie
16th April 2006, 09:32
Ma tu vrei sa ma faci pe la spate ma. Ca prea ma urmaresti. Pe unde scriu io hop si tu. Mi-e teama sa nu fii pe invers ursule.

Ursu carpatin
16th April 2006, 11:11
Angi, eu nu-s ca şi tine, ****re cu utilaj! Eu mă dau numai la cele fără! Aşa că fii pe pace, bookooţele ţi-s în siguranţă! Nu mă tentezi! Oricum, eşti ruptă de negrii din SF!:kiss: