PDA

View Full Version : F1 Champ 2007 (www.automarket.ro)



Pages : [1] 2 3 4 5

tzaje
2nd March 2007, 11:18
Ce spuneti de modul de desfasurare? Cred ca e o idee buna. Iar premiul final, excursia la MP de la Istanbul, e o provocare misto.

Aici (http://formula1.automarket.ro/) e link spre concurs.

Sorin Blaj
2nd March 2007, 13:12
Bun concursul. Ar trebui sa participam.

Lordul
2nd March 2007, 15:02
eu m-am inscris deja

BMW Power
3rd March 2007, 09:59
Baieti....de ce la inscriere, de fap la prima logare, acolo unde trebuie sa introduci CNP-ul, imi zice ca CNP invalid? Care e ideea? Spuneti-mi si mie.

lucian_iasi
3rd March 2007, 12:47
M-am inscris si eu :ok:

Lordul
3rd March 2007, 13:29
eu n-am avut probleme cu CNP-ul

lucian_iasi
3rd March 2007, 21:31
Nici eu..mi-a mers din prima :)

BMW Power
3rd March 2007, 23:14
In sfarsit, am reusit sa ma inscriu si eu in Campionatu de F1. Acum...spre uimirea mea, mi-a mers CNP-ul.

Datenshi
5th March 2007, 20:27
I'm in. :)

Sorin Blaj
6th March 2007, 02:57
Regulamentul concursului:


Concursul F1 Champ se va organiza in cursul sezonului 2007 al Campionatului Mondial de Formula 1. Inscrierile vor avea loc pe tot parcursul sezonului si vor incepe in data de 28 februarie 2007. Concursul propriu-zis va debuta in 10 martie, zi in care pilotii tai vor suferi primele modificari ale creditelor.

Participare
La concursul F1 Champ vor putea participa toti vizitatorii Automarket printr-o inregistrare prealabila online. Fiecare user va avea la dispozitie un numar de credite cu care va trebui sa cumpere un team format din:

2 piloti din lotul de 22 care va participa in 2007 in Formula 1. Fiecare pilot va fi cotat la un numar de credite, in functie de valoarea relativa si de pozitia ocupata in sezonul 2006.
un constructor din lotul de 11 care vor participa in 2007 in Formula 1. Acestia vor fi evaluati la un numar de credite in functie de pozitia pe care o vor ocupa in sezonul 2006.
doi piloti de teste din totalul celor care testeaza pentru echipele din F1 in 2007. Valoarea acestora (in credite) va fi evaluata in functie de rezultatele din testele sezonului 2006, indiferent de competitia la care acestia au participat.
In momentul in care se inscrie la concurs, userul va primi un numar de credite egal cu valoarea medie a preturilor itemilor din concurs (piloti, constructori, piloti de teste). Inainte de prima etapa, suma initiala va fi de 5000 de credite. Valoarea initiala se va modifica pe parcursul concursul in functie de punctajele medii ale pilotilor si constructorilor.

Un jucator care isi inscrie echipa in joc in saptamana unei curse de Formula 1 de joi ora 00:01 pana duminica ora 23:59 va fi activat la inceputul zilei de luni, dupa weekendul cursei.

Fiecare user va avea dreptul sa inregistreze O SINGURA ECHIPA pentru fiecare CNP inscris in concurs. Inscrierile vor incepe in 28 februarie iar punctarea pilotilor pentru prima etapa va debuta sambata, 10 martie. Prin “etapa a concursului” se intelege perioada de timp dintre ziua de luni de dupa un Mare Premiu pana imediat dupa disputarea urmatorului Mare Premiu de Formula 1.

In cazul in care un jucator nu isi va accesa echipa intr-o perioada de trei saptamani, aceasta va fi stearsa din joc. Jucatorul respectiv se va putea reinscrie cu o noua echipa.

Orice tentativa de fraudare atrage dupa sine eliminarea din concurs a CNP-ului respectiv, fara drept de reinscriere.

Angajatii companiei organizatoare Imedia precum si rudele de gradul 1 ale acestora nu vor participa in concursul F1 Champ.

Desfasurare
Concursul se va desfasura pe perioada celor 17 etape ale CM F1 2007.

Sistemul de desfasurare va avea loc in stilul unei burse continue.

Valorile in credite ale pilotilor si ale echipelor vor varia zilnic in functie de stirile publicate in sectiunea de noutati a site-ului AutoMarket F1. Marja de crestere/descrestere maxima in urma unei informatii pozitive/negative va fi de maximum 30 de puncte.

Valoarile in credite a pilotilor/echipelor/pilotilor de teste vor varia in weekend-urile de cursa, pozitiv sau negativ, astfel:

Antrenamente libere 1 Antrenamente libere 2 Antrenamente libere 3 Calificari Cursa
Locul 1 +100 +100 +100 +200 +400
Locul 2 +80 +80 +80 +160 +320
Locul 3 +60 +60 +60 +120 +240
Locul 4 +50 +50 +50 +100 +200
Locul 5 +40 +40 +40 +80 +160
Locul 6 +30 +30 +30 +60 +120
Locul 7 +20 +20 +20 +40 +80
Locul 8 +10 +10 +10 +20 +40

In cazul echipelor, procentele din antrenamente/calificari/cursa vor fi formate din MEDIA ARITMETICA A CRESTERILOR pilotilor acesteia. Valoarea pilotilor care nu se situeaza intre primii 10 sau care au fost descalificati nu va suferi modificari. Daca unul dintre piloti se claseaza in afara zonei de punctare in F1 Champ, acesta va primi 0 puncte (nu va creste, nu va descreste).

In cazul stirilor, cresterile/descresterile pilotilor nu afecteaza echipele din care acestia fac parte.

La testele organizate care au loc intre curse si la care participa cel putin jumatate din echipele de Formula 1, vor fi punctati primii cinci timpi ai fiecarei zile de teste cu 50, 40, 30, 20 si 10 puncte. Echipele din care fac parte pilotii vor primi un punctaj egal jumatate din totalul punctelor realizate de pilotii lor aflati in sesiunea de teste.

Pilotii echipelor care participa la sesiuni de teste private sau care nu indeplinesc regula “jumatatii” (cel putin 6 echipe) nu vor fi punctati astfel, ci doar in legatura cu eventualele stiri despre acestia care apar dupa sesiunea de teste.

Schimbarile
Pe parcursul unei saptamani, se pot face schimbari oricand in componenta echipei, acestea urmand sa intre in vigoare in momentul efectuarii.

Este posibila o singura schimbare a unui item in cursul unei zile (fiecare pilot va putea fi schimbat o singura data, fiecare constructor o singura data, fiecare pilot de teste o singura data).

Tranzactia se va incheia intre valorile ACTUALE ale pilotilor.

Schimbul va fi permis doar daca disponibilul de credite al jucatorului acopera diferenta de pret dintre cei doi itemi. Cu alte cuvinte, un jucator nu se poate “imprumuta” pentru a cumpara un item mai scump.

In perioada dintre debutul evenimentelor din weekendul Formulei 1 (antrenamente libere 1, 2, 3, calificari si cursa) si momentul publicarii clasamentului pe site, userii NU VOR PUTEA SA EFECTUEZE SCHIMBARI IN ECHIPA.

NU VA EXISTA NICIO TAXA aferenta schimbarilor.

Clasamente
Vor fi doua tipuri de clasamente: de etapa si final.

Clasamentul de etapa se alcatuieste pe baza numarului de credite CASTIGATE in decursul unei etape de concurs (Ex: dupa prima etapa va fi declarat castigator jucatorul care va avea cele mai multe credite acumulate PESTE CELE 5000 cu care acesta incepe etapa).

Clasamentul final se genereaza pe baza numarului de puncte aflat in dreptul echipei la finalul sezonului 2007 in Formula 1.

In cazul in care vor exista mai multi useri cu acelasi punctaj, departajarea lor se va face dupa data inscrierii la concurs, userii mai vechi avand prioritate. Daca si in aceasta situatie se ajunge la balotaj, castigatorii vor fi trasi la sorti, cu ajutorul calculatorului.

Clasamentele se vor publica pe sectiunea Automarket F1 la finalul fiecarui weekend de cursa.

Premii
Premii de etapa
Locul 1: 500 RON
Locul 2: 300 RON
Locul 3: 100 RON
Locurile 4-10: Tricouri Automarket-F1 Champ
Premii finale
Locul 1: Weekend all-inclusive la Marele Premiu de Formula 1 al Turciei 2008 1)
Locurile 2-50: Tricouri Automarket-F1 Champ
1) Pentru excursia la Istanbul, Automarket.ro va asigura transport dus-intors pana la Istanbul, cazare si bilete de acces la calificari si cursa.

Sorin Blaj
6th March 2007, 13:14
M-am inscris si eu in F1 Champ.

thanathos
6th March 2007, 16:07
Manager roman sau management romanesc

Manager romanesc... :no: way Jose...

tzaje
13th March 2007, 00:35
BTW, baietii au inceput sa dea puncte pe acolo si au reinceput sa bage stiri la greu. Mi se pare mie sau ne asteapta un sezon de Formula 1 misto ?:D

BMW Power
13th March 2007, 02:26
Nu ti se pare deloc, chiar e misto....Si chiar s-a inscris lume nu gluma. Sunt lejer peste 600 de participanti, asa ca......tineti volanul bine.

Sorin Blaj
13th March 2007, 15:52
Care este logica modificarii punctelor, inainte sa inceapa competitia (weekend-ul din Australia)?

tzaje
13th March 2007, 21:29
Punctele se modifica in functie de caracterul negativ/pozitiv al stirilor zilnice. Azi, de ex, a fost stire cu Pat Symonds care ii lauda pe Ferrari. Si hop! a crescut Ferrari. Sau a scazut Super Aguri cand au scris ca au de fapt masina pe care a avut-o Honda in 2006.

Participanti sunt 1200. pana acum :)

Sorin Blaj
13th March 2007, 22:33
Mersi pentru lamuriri. Nu prea e corect.

tzaje
13th March 2007, 22:54
Mai, din punctul meu de vedere este corect, mai ales in conditiile in care sunt o gramada de stiri pe site. Practic, oamenii au cam toate stirile zilnice, deci e chiar ok faptul ca acopera tot.

Sorin Blaj
13th March 2007, 23:33
Da, din punctul asta de vedere da, dar prea esti la mana stirilor. Degeaba iti faci calcule, daca o stire iti poate da totul peste cap.

BMW Power
14th March 2007, 00:42
Fratilor....sincer am impresia ca jocul asta cu punctele......e o mare vrajeala. Spuneti-mi si mie, cum a ajuns gormozus sa aiba in 2 zile 1580 de puncte???? Daca iau si adun toate punctele de la toae echipele nu-mi da atatea pucte, dar inca 1580. Am impresia ca e ceva la mijloc, ceva care....nu stiu, ceva nu e bine.

AllexChyu
14th March 2007, 08:39
da, si eu am impresia k e cam aranjat ... sa-mi dea si mie 7000 de puncte sa vada ce echipa imi fac ...
eu unul nu am gasit cum sa vad ce echipa are jucatorul x, voi ati gasit ?
daca nu ati gasit haideti sa le zicem la "Ai sugestii sau intrebari? Trimite-ne mesajul tau" sa puna optiunea asta daca se dau rotunzi k nu e nimic aranjat ... sa vad si eu pe cine are el in echipa ...

BMW Power
14th March 2007, 10:57
Nu, sectiunea pentru a vedea ce echipa are x, y ...sau orice alt participant, nu exista. Dar este imposibil in doar 2 zile sa i-ai 1500 de puncte, atata tamp cat totalitatea punctelor pozitive (doar cele cu plus "+") puse in joc nu insumeaza atat. Ne mai vorbind inca de faptul ca o stire negative, duce la scadere de puncte. Deci.....ce explicatie ar fi la chestia asta. Sunt curios sa o aflu.

AllexChyu
14th March 2007, 11:55
ar mai fii o varianta ... un mare bug
de exemplu ala de pe primu loc tot cumparat echipa ferrari sa zicem de vreo 30 de ori in acceasi zi ... a doua zi cand au modificat pe acolo ... i-au dat de 30 de ori cu cat a crescut ferrari ...
e doar o teorie ... nu am verificat inca

LE: acum pe primul loc e leo_eu cu vreo 1300 pe puncte ... ala care era inainte cu 1500 a disparut ...

BMW Power
14th March 2007, 12:05
Cred ca l-a inghitit pamantul. Ieri era unul cu vreo 1500, apoi urmatorul cu vreo 600, cam asa. Acum.....nu se gasesc nici in primii 10 participanti. Cum se explica aceasta cadere brusca. Sa ma lamureasca si pe mine cineva.
Apropo, ce valoare avea ferrari initial. Cine mai stie.

oaspetele
14th March 2007, 14:53
CLASAMENT GENERAL
1. Peettii 5320

2. mircea 5317

3. schumiallexx 5316

4. BADManager 5316

5. andyr 5316

6. oaspetele 5316

:P

chiar daca e ultima data cand sint pe podium, va puteti mandri cu mine.

AllexChyu
14th March 2007, 15:23
le-am scris celor de la automarket in legatura cu probleme observate zilele astea si le-am si sugestia cu "transparenta totala" astfel incat orice jucator sa poata vedea echipa oricarui altui jucator si poate cine stie si transferurile facute. iata raspunsul:
"Buna ziua
Avand in vedere faptul ca suntem la inceput, avem de rezolvat cateva erori care apar pe partea de programare a jocului. Toate se rezolva insa in cel mai scurt timp.

Ne cerem scuze pentru neplaceri.

Multumesc,

Mircea Mester
redactor-sef
www.automarket.ro"

Sorin Blaj
14th March 2007, 15:46
O aiureala.

Travis Daye
14th March 2007, 17:01
tot jocul asta e o aiureala...... ma gandeam ca e ceva gen divizia fantastica... sa-ti alegi pilotii si echipa.... si sa iti creasca punctajul in functie de rezultatele curselor... eu de exemplu daca n-am destule puncte de Raikkonen si il iau pe Albers in echipa.... o sa apara vreo stire legata de el ca sa creasca punctajul??? nu prea cred

Travis Daye
14th March 2007, 17:03
si fiti siguri ca biletele la MP al Turciei care le ofera ca premiu sunt castigate deja....

Travis Daye
14th March 2007, 17:08
si ca sa nu ziceti ca aveam pretentia ca vroiam piloti prea buni.... sa va zic echipa mea..... cu ce am putut sa-mi iau mai exact...... Echipa: BMW Piloti: Rosberg, Albers Piloti de teste: Piquet, Vettel
:|:|:|

AllexChyu
14th March 2007, 18:54
eu sunt de parere ca cel care pleaca in Turcia pleaca pe banii lui ( este un om important din cadrul siteului care isi permite sa isi platesca excursia asta ) iar pe baza ei au facut un concurs pt a face publicitate siteului si rost de vizitatori)
echipa mea: Massa, Rosberg, Williams, Vettel, de la Rosa

tzaje
14th March 2007, 19:18
A fost o eroare de moment aia cu punctele. Mi s-a raspuns si mie, ca mi se parea ciudat.

Mie mi se pare ca e superdinamic asa, cu stirile. Practic, se scriu toate stirile acolo si e greu sa treci peste una fara a acorda puncte. In plus sau in minus.

Daca s-ar acorda puncte doar la weekendul cursei, ar fi clasic si din punctul meu de vedere ar intra in discutie cam jumatate dintre manageri. Pana mea, isi fac echipe la fel 400 de oameni si apoi intra in tragere la sorti. E aiurea. In schimb, asa, daca esti activ pe site si iti schimbi pilotii cu un pic de simt al anticiparii, poti sa iesi bine.

Corect, e ceva nou si pare ciudat, dar pana la final cred ca e ok. Si nu cred ca e vorba de "unu' de la site care merge in turcia". Ca sa mearga acolo nu cred ca au nevoie de un concurs.

BMW Power
14th March 2007, 20:53
Aha, din ceea ce am inteles eu, ideea e de a anticipa oarecum stirile, si de a imi cumpara echipa sau pilotul despre care urmeaza sa apara stirea, in detrimentul echipei actuale, sau a unuia din piloti, pentru a lua puncte. Deci asta e ideea? Sau am inteles eu gresit?

Sorin Blaj
14th March 2007, 21:37
Cred ca l-a inghitit pamantul. Ieri era unul cu vreo 1500, apoi urmatorul cu vreo 600, cam asa. Acum.....nu se gasesc nici in primii 10 participanti. Cum se explica aceasta cadere brusca. Sa ma lamureasca si pe mine cineva.
Apropo, ce valoare avea ferrari initial. Cine mai stie.
1300 de puncte.

AllexChyu
14th March 2007, 22:01
au aparut schimbari: " Vezi clasament piloti" in care ai un overall al pilotului cum sta cu punctele de la inceperea competitiei

tzaje
14th March 2007, 22:04
hopa...a aparut ceva nou (http://formula1.automarket.ro/clasament-piloti-f1-champ.html):)

Sorin Blaj
15th March 2007, 21:06
Am urcat pe 77: 5360 puncte.

AllexChyu
15th March 2007, 21:17
deci e prea de tot ... cum face alonso scartz ... pac mai ia vreo 80 de puncte ...

Sorin Blaj
15th March 2007, 21:24
Sunt buni insa la stiri. As spune chiar cei mai buni.

Ady
15th March 2007, 21:35
ce aiurea ca am +7 la de la rosa desi el nici nu testeaza in weekend-ul asta ...

Sorin Blaj
15th March 2007, 21:50
Ady. Fiecare stire este punctata in favoarea/defavoarea unui pilot sau echipa. Probabil a fost o stire despre el.

Ady
15th March 2007, 22:57
da, am citit, nu ma prind de unde +7 totusi... erau doua stiri si insumate nu iesea atat ... oricum ii cred pe cuvant ... :P

Sorin Blaj
15th March 2007, 23:08
Sunt trei stiri:
-5 puncte: Joi, 15 Martie, De la Rosa nu va testa vineri
+10 puncte: Luni, 12 Martie, Alonso: "Ferrari este etalonul momentului"
+2 puncte: Luni, 12 Martie, De la Rosa va comenta Formula 1 in 2007

Rezulta +7 puncte.

Sunt corecti. La inceput a fost haos, dar acum si-au revenit si sunt OK.

Sorin Blaj
16th March 2007, 11:40
Acum sunt pe 60, cu 5.964 puncte.

Cel mai tare este Oaspetele, pe 2 cu 6037 puncte.

Locul intai are 6041.

Urmatoarele antrenamente, calificarile si cursa vor fi hotaratoare.

Ady
16th March 2007, 11:42
1109. ady_einstein 5251 :(

mi-am luat teapa cu de la rosa, am citit ca nu alearga dupa ce l-am ales ... si cu trulli m-am pacalit, chiar daca se pare ca va alerga, tot pe minus e :(
nu pot sa ii mai schimb?

later edit: am gasit, acu' imi trebuie bani : ))

Sorin Blaj
16th March 2007, 11:47
Poti sa-i schimbi cand doresti. Cu banii de pe un pilot, la care renunti, poti cumpara altul, la acelasi pret sau mai ieftin sau exista si posibilitatea sa -ti fi ramas ceva din cei 5000 de la inceput. In banca nu mai ai nimic?

Ady
16th March 2007, 16:31
mi l-am luat pe kubica sau cum se scrie in locul lui trully, dar schimbarea se face diseara ...

Sorin Blaj
16th March 2007, 16:36
Oaspetele a urcat pe locul intai, cu 6080 puncte.

Sunt 10 la egalitate.

BMW Power
16th March 2007, 21:10
Cum vad si eu care sunt pe porimii 100, 200 sau ceva de genul asta?

oaspetele
17th March 2007, 08:41
ah, problemele cutiei m-au aruncat pe un umilitor loc 200 si ceva. asta e. macar am fost pe prima treapta.
:)

Datenshi
17th March 2007, 09:28
6211 :)

Sorin Blaj
17th March 2007, 10:38
6214, locul 296.

Geografu
17th March 2007, 11:10
M-am bagat si eu prieteni dupa sfaturile prietenului Sorin care ii multumesc din nou.Acum sunt pe locul 846 la ambele clasamente,poate la finalul etapei mai avansez...:rolleyes:

tzaje
17th March 2007, 12:10
Massa ne-a omorat sperantele tuturor :))

locul 457, 1146 de puncte

Geografu
17th March 2007, 12:24
Am mai cazut ceva locuri de azi-dimineata...:mda: ,acuma is pe 884.Dar imi revin eu stati calmi...:yes: !

Sorin Blaj
17th March 2007, 13:25
Eu am coborat pe 307, cu 6214 puncte.

AllexChyu
17th March 2007, 17:03
eu cred ca se pot face manevre la concurs ... eu de exemplu m-am sculat la 4:40 si am vazut live calificarile. cand am vz cum merge massa la pas am schimbat si l-am luat pe kimi. faza e k astia nu au update real time ... asa ca l-am luat pe kimi la "pretu vechi"

Sorin Blaj
17th March 2007, 17:35
Norocul tau.

tzaje
17th March 2007, 19:04
Allex, o sa ai o surpriza diseara la update cand o sa il iei pe kimi la pretul actual. Mi s-a intamplat asta, schimbarea o sa se faca insa in banca o sa ai minus. Si nu vei mai putea face schimbari decat cand la urmatoarea schimbare iti acoperi minusul.

:) E gandit tot pana la urma, ca sunt mii de posibilitati de a face schimbari si le-au mai gandit si baietii astia...

Lordul
17th March 2007, 19:24
eu am urcat pt ca Kimi e in pole !locul274 e bun! deocamdata sper sa mai urc !

Geografu
17th March 2007, 23:27
Eu sunt acuma pe 883,am urcat un loc pare-se...:rolleyes: ;)

BMW Power
17th March 2007, 23:50
Dupa primele antrenamente, urcasem vreo 400 de pozitii, acum insa.....se pare ca am revenit iar la loc:(

Datenshi
18th March 2007, 09:05
Situatia dupa prima cursa:

442. Datenshi 6809

lucian_iasi
18th March 2007, 09:08
500.lucian_iasi 6755

Geografu
18th March 2007, 09:35
Dupa prima etapa locul 668..nici nu stiu daca sa ma bucur sau nu ...:rolleyes: :P

BMW Power
18th March 2007, 13:44
Acum ca s-a terminat prima etapa a campionatului internationat de F1, in mod normal ar fi trebuit sa se termine si etapa noastra pe www.Automarket.ro. Urmeaza in mod normal, a 2-a etapa a campionatului. In mod normal....ar fi trebuit ca maine, sa inceapa a 2-a etapa, si ca punctajele pe etapa, a tuturor participantilor sa se reseteze si sa inceapa de la 0. Am inteleg corect ideea? Sau e vreo smecherie la mijloc.

AllexChyu
18th March 2007, 14:06
nu. numa punctele pe etapa se "reseteaza". la inceputul primei etape ai avut 5000, asta fiind considerat 0. acuma cat ai tu e considerat 0. punctele totale nu se reseteaza, ele conteaza la marele premiu

BMW Power
18th March 2007, 14:10
Pai da, asta am zis si eu mai sus "punctajele pe etapa" ar fi trebuit sa se reseteze, pe cand punctajul general....contiuam fiecare cu acelasi pe care il avem fiecare.

AllexChyu
18th March 2007, 14:52
ah, io am inteles altfel ... scuza-ma da faceam niste integrale si m-am gandit sa verific si forumu ( bad ideea ! ) :D

Sorin Blaj
18th March 2007, 15:04
Dupa prima cursa a sezonului:


CLASAMENT GENERAL

1. cristiger 7590
2. Enake 7575
3. flo3 7575
4. silviukimi 7520
5. axeman 7458
216. Sorin Blaj 7029


ETAPA 1

1. cristiger 2590
2. Enake 2575
3. flo3 2575
4. silviukimi 2520
5. axeman 2458
216. Sorin Blaj 2029

Lordul
18th March 2007, 16:10
eu sunt pe 206!

tzaje
18th March 2007, 20:49
Punctajele de etapa o sa se reseteze maine dimineata, banuiesc. De asta nici nu au mai aparut stiri azi. Etapa s-a terminat imediat dupa cursa.

kerosene
19th March 2007, 10:42
Eu sunt pe 1426.DAr tot nu inteleg care-i faza la joc.Adevaru-i ca nici nu am stat sa citesc cu atentie.:(

tzaje
19th March 2007, 13:47
Baietii anunta ceva schimbari de regulament, foarte binevenite din punctul meu de vedere (AICI (http://www.automarket.ro/f1/article.php?article_id=2266))

BMW Power
19th March 2007, 22:24
Fartilor......care e faza cu taxarea aia de 15 puncte, ca sa-mi bag picioarele daca am inteles.

Sorin Blaj
19th March 2007, 22:26
La fiecare schimbare in componenta echipei ti se scad 15 puncte.

tzaje
19th March 2007, 22:56
Bun...deci tre sa ii alegi pe cei mai tari din start. Sau, mai bine. Sa vanezi stiri pozitive pana ce astai le scriu si sa schimbi. Castigi mai mult asa :)

BMW Power
20th March 2007, 01:10
Pai....daca ti se scade puncte la fiecare schimbare, care mai este ideea, de ce se mai numeste "Manager F1". Nu doar asta trebuie sa faca un manager adevarat? Sa efectuieze transferuri. Si acum....daca ne taxeaza la fiecare schimbare....nu mai vad rostul nici unui manager.

BMW Power
20th March 2007, 01:11
Pana acum, era perfect cu schimbrile permise zilnic. Trebuia oarecum sa intuin intr-un fel stirile care urmeaza sa apara despre fiecare echipa, pilot. Acum....mai bine imi aleg o echipa, si nu o mai schimb pana la sfarsitul campionatului.

BMW Power
20th March 2007, 01:14
Mai bine ar afi sa ii rugam sa ne permita din nou schimbarile, asa cum au fost initial, si sa ne taxeze, doar in cazul in care ne razgandin, si dorin sa mai efectuam o schimbare in 24 de ore. Adica....doar cei care doresc sa efectueze o a -a schimbare in curs de 24 de ore (o zi), sa fie taxati.

Sorin Blaj
20th March 2007, 11:30
A inceput etapa a doua:

CLASAMENT GENERAL:

1. cristiger 7625
2. Enake 7602
3. flo3 7602
4. silviukimi 7555
5. axeman 7489
212. Sorin Blaj 7046


ETAPA 2:

1. johnysys 49
2. cccatalyn 44
3. carmello 44
4. Iulitzu 42
5. redkill_ro 42
240. Sorin Blaj 17

Sorin Blaj
20th March 2007, 12:09
Mai bine ar afi sa ii rugam sa ne permita din nou schimbarile, asa cum au fost initial, si sa ne taxeze, doar in cazul in care ne razgandin, si dorin sa mai efectuam o schimbare in 24 de ore. Adica....doar cei care doresc sa efectueze o a -a schimbare in curs de 24 de ore (o zi), sa fie taxati.
Dorinta ti s-a indeplinit. :ok:


ULTIMA ORA: Schimbarile nu vor fi taxate!
Marti, 20.03.2007


Modificare de ultima ora in regulament. Dupa reactiile userilor din concurs la schimbarile aduse regulamentului, echipa F1 Champ a hotarat ca schimbarile sa se faca gratuit, userii putand face de astazi schimbari in echipe fara ca acest lucru sa le afecteze bugetul si creditele.

Modificarea adusa momentului efectuarii unui schimb ramane in picioare: schimbarea se face instantaneu, la valorile actuale ale pilotilor.

In timpul cursei, calificarilor si antrenamentelor libere 1, 2 si 3, schimbarile sunt interzise. Acestea vor putea fi efectuate doar dupa publicarea clasamentelor pe site.

Userii care au apucat sa isi schimbe itemii echipei pana la ora efectuarii modificarii si au fost taxati cu cate 15 puncte isi vor primi creditele inapoi.

tzaje
20th March 2007, 12:17
Se pare ca oamenii de la F1 Champ ne urmaresc aici:

Schimbarile nu vor fi taxate pana la urma :))

http://formula1.automarket.ro/articole/ultima-ora-schimbarile-nu-vor-fi-taxate-2295.html

AllexChyu
20th March 2007, 17:34
deci pana la urma in zilele fara practice qual si cursa mere sa fac cate schimbari vreau ? k vad k tot o schimbare pe zi e ... numa e acuma se face instananeu

BMW Power
20th March 2007, 18:32
Dorinta ti s-a indeplinit. :ok:

Da, am observat si eu, ca au tinut cont de parerea noastra. Deci....e un semn bun.

tzaje
21st March 2007, 00:46
Si ca sa fie transparenti, au publicat si grila de punctaj in concu (http://formula1.automarket.ro/articole/cum-arata-grila-de-punctaj-in-f1-champ-2315.html)rs.

Incep sa imi placa baietii astia. Cine sunt redactorii/organizatorii?

lucian_iasi
21st March 2007, 13:14
Sunt pe 555 cu 20 puncte in etapa a 2 a si la general pe 488 cu 6775 puncte.Fata de sfarsitul etapei 1 am urcat 12 locuri :) :)

Lordul
21st March 2007, 13:33
sunt pe 167 in continua urcare

resita
22nd March 2007, 20:59
m-am inscris si eu acum 10 min. si normal ca sunt ultimul.

Sorin Blaj
22nd March 2007, 21:04
Cam tarziu.

resita
22nd March 2007, 21:05
Cam tarziu.

nici nu am stiu de concurs pana nu am citit aici. las ca vin tare din urma :evil:

resita
22nd March 2007, 21:20
tot jocul asta e o aiureala...... ma gandeam ca e ceva gen divizia fantastica... sa-ti alegi pilotii si echipa.... si sa iti creasca punctajul in functie de rezultatele curselor...

pai hai sa organizam noi un concurs. eu am ceva idei. :D

AllexChyu
22nd March 2007, 21:56
pai hai sa organizam noi un concurs. eu am ceva idei. :D

ai si bani de premii ? :))

BMW Power
23rd March 2007, 00:16
ai si bani de premii ? :))

Nu neaparat sa-l facem ptr bani si ptr premii. Fanii adevarati o fac si de placere.

resita
23rd March 2007, 07:30
ai si bani de premii ? :))

daca vrei premii punem taxa de inscriere :D


Nu neaparat sa-l facem ptr bani si ptr premii. Fanii adevarati o fac si de placere.

pai asa ma gandeam si eu. :ok:

BMW Power
23rd March 2007, 12:45
daca vrei premii punem taxa de inscriere :D



pai asa ma gandeam si eu. :ok:

Atunci ce mai stam la ganduri. Sa-i dam drumul:)

resita
23rd March 2007, 13:44
Atunci ce mai stam la ganduri. Sa-i dam drumul:)

pai inainte sa vedem ce spun si moderatorii de aici ;) , daca sunt de acord, eu va prezint o tentativa de regulament la care sa ne dam toti cu parerea.

Sorin Blaj
23rd March 2007, 14:02
Sa vedem regulamentul. Moderatorii sunt pentru. :ok:

Lordul
23rd March 2007, 14:48
hai cu regulamentul

Travis Daye
23rd March 2007, 18:08
ai accept si de la al doilea moderator... de la Sorin ai deja, ai si de la mine... hai sa te vedem, ce poti? :D

resita
23rd March 2007, 19:31
HAI SA VEDEM CE IESE.

1. Echipele vin impartite in 3 urne valorice.
Urna A. Renault; Ferarri; McLaren-Mercedes;
Urna B. Honda; Sauber; Toyota; Red Bull Renault
Urna C. Williams; STR Ferarri; Spyker Ferarri; Super Aguci Honda
2. Fiecare participant trebuie sa-si aleaga cate un pilot din fiecare urna valorica. Deci echipa sa este formata din 3 piloti
3. Sistemul de pct. Este cel din Formula 1.
4. Bonusuri: - cel mai rapid tur in cursa +2
- pole posision + 2 pct.
5. Penalizari: - 2 pct. Daca pilotul abandoneaza

ASTEPT ORICE COMENTARIU CARE SA FIE BENEFIC. SI CRITICILE SUNT BENEFICE:D

Sorin Blaj
23rd March 2007, 19:51
Resita.

Daca vrei sa faci o treaba serioasa, deschide un thread cu concursul si sa vedem ce iese.

Poti sa-l numesti CONCURS FORMULA 1 ONLINESPORT sau cum doresti tu.

Lordul
23rd March 2007, 20:35
greu ..sa vedem totusi ce iese

resita
23rd March 2007, 20:47
Resita.

Daca vrei sa faci o treaba serioasa, deschide un thread cu concursul si sa vedem ce iese.

Poti sa-l numesti CONCURS FORMULA 1 ONLINESPORT sau cum doresti tu.

OK. AM DESCHIS

astept pareri pro sau contra. daca vremun concurs impreuna cred ca reusim.

astept propuneri aici http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=94291

southside
25th March 2007, 00:09
www.f1time.com - joc frumos pentru pasionatii de formula 1

flor
25th March 2007, 10:13
:mask cam tarziu ,dar m-am inscris si eu in concursul care are ca mare premiu ...g p turcia,dar mi s-a spus ca am depasit nr. de credite..ce inseamna?! daca nu cer prea mult ca incepator,poate cineva sa-mi raspunda?!:)

Sorin Blaj
25th March 2007, 14:41
Inseamna ca ai la dispozitie 5000 de puncte pentru inscriere si tu ai ales piloti si echipa de 6000, de exemplu.

BMW Power
25th March 2007, 15:26
Trebuie sa iti alegi pilotii si echipa, in functie de banii (creditul) pe care-l ai. Nu ai dreptul sa depasesti suma banilor (creditilor) pe care-i ai. Cu alte cuvinte, nu te poti imprumuta.

tzaje
27th March 2007, 13:21
Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Ce schimbari au adus primele teste din Malaezia. M-am prins acum. Stirile sunt doar pentru eventuale diferentieri de nuanta la finalul etapei. Foarte subtil si bine lucrat. Sorin, totul e sub control :) cristiger ala a abdicat :))

AllexChyu
27th March 2007, 14:35
a abdicat ? e la cateva puncte in spatele liderului

tzaje
27th March 2007, 16:46
Pai nu mai e rege, e un fel de printisor, asa:))

Ramane de vazut cum vor decurge ostilitatile maine si poimaine.

lucian_iasi
31st March 2007, 10:10
Sunt pe 545 cu 6894 puncte :)

Datenshi
1st April 2007, 10:54
Te-am facut. :)
389. Datenshi 7044

resita
3rd April 2007, 20:27
stie cineva ce este Bonus de aplatizare? de ce se acorda?

Sorin Blaj
4th April 2007, 00:26
stie cineva ce este Bonus de aplatizare? de ce se acorda?
Se pare ca se aplica acelasi Regulament si pentru prima etapa si au fost refacute calculele pentru toate stirile de pana acum.

Iata comunicatul celor de la automarket.ro:


Clasamentul general F1 Champ a fost recalculat!
Marti, 03.04.2007


Asa cum probabil ati observat in banca propriei echipe, organizatorii F1 Champ au facut o ultima retusare a clasamentului, prin care s-a regandit clasamentul general din cauza diferentei enorme de punctare dintre etapa 1 a concursului si urmatoarele etape.

Va reamintim ca in prima etapa F1 Champ stirile au fost notate cu procente adaugate valorilor pilotilor. Astfel, un pilot care costa 3000 de credite si lua 5% in plus la o stire castiga insatnt 150 de puncte.

In conditiile actuale de punctaj, pilotii pot castiga maximum 30 de puncte la fiecare stire.

Fiindca diferentele de punctare erau enorme, echipa de organizare a hotarat sa recalculeze punctajele acordate pilotilor in toate stirile primei etape in asa fel incat primii useri clasati in clasamentul general sa nu profite de punctajele enorme din prima etapa. La recalculare, fiecare user a primit un numar de puncte in functie de punctajul din prima etapa.

Consideram ca, odata cu compactarea clasamentului, schimbarile de regulament sunt de acum inghetate, urmand sa continuam cu acest concurs in conditiile actuale pana la final.


Fie ca, cel mai bun sa ii depaseasca pe toti!


PS: Inainte de a lua aceasta decizie am avut un diferend cu unul dintre administratorii forumului lor, cu Mircea. Se pare ca sfaturile mele au avut efect si au condus la aceste modificari. :ok:

Sper sa va fi adus un plus de puncte. :ok:



ACUM AM OBSERVAT, ESTE POSTUL NUMARUL 4000.


____________________________

resita
4th April 2007, 10:20
Sper sa va fi adus un plus de puncte. :ok:


+ 819 pct. :ok: si un salt frumusel in clasament

Sorin Blaj
4th April 2007, 13:15
Bravo tie! Pe ce loc esti acum?

resita
4th April 2007, 13:25
TINAND CONT CA M-AM INSCRIS DUPA PRIMA ETAPA STAU DESTUL DE BINE, pe locul 1.410 :no: :no: :no:

Sorin Blaj
4th April 2007, 13:33
Ai avansat ceva. Din 2700.

Eu sunt pe 330.

Travis Daye
4th April 2007, 14:46
mda... imi permit o echipa destul de bunicica acum...... Raikkonen si Kubica piloti de cursa... echipa BMW si piloti de teste Ammermuller si Vettel. Daca imi permiteam si Ferrari in loc de BMW eram cel mai fericit :D

Lordul
4th April 2007, 15:05
Sunt pe locul 43 la general !

resita
4th April 2007, 15:15
Sunt pe locul 43 la general !

cate pct. ai?

Lordul
4th April 2007, 19:18
multe 7465 parca

Sorin Blaj
4th April 2007, 19:47
multe 7465 parca
Probabil ai 7565 sau 7665.


Iata clasamentul general:


1. cristiger 7991
2. doriany_go 7813
3. flo3 7810
4. Enake 7800
5. silviukimi 7797
...............
304. marius fod 7531
305. nucky 7531
306. Sorin Blaj 7531
307. K20 7531
308. sefultau 7531

Lordul
4th April 2007, 20:04
Sorine da scuze am 7565 e bine pana acum

Sorin Blaj
5th April 2007, 13:03
Daca tu esti pe 43 cu 7565, inseamna ca eu cu 7531 iti cam suflu in ceafa, ca sa zic asa. :)

Lordul
5th April 2007, 14:41
M-am uitat acum am 7649 de puncte, e bine nu?

Sorin Blaj
5th April 2007, 22:31
F1 CHAMP: Programul schimbarilor in weekend
Joi, 05.04.2007


Antrenamentele, calificarile si cursa din Malaezia vor fi programate la ore matinale, astfel ca programul complet al schimbarilor F1 Champ este urmatorul:

JOI: se pot face schimbari toata ziua

VINERI: 00:01 - 00:30 se pot face schimbari
00:31 - 11:00 NU se pot face schimbari (antrenam. 1 + antrenam. 2)
11:01 - 00:00 se pot face schimbari

SAMBATA: 00:01 - 00:30 se pot face schimbari
00:30 - 11:00 NU se pot face schimbari (antrenam. 3 + calificari)
11:01 - 00:00 se pot face schimbari

DUMINICA: 00:01 - 8:59 se pot face schimbari
9:00 - 11:30 NU se pot face schimbari (cursa)
11:30 - restul zilei - liber la schimbari

lucian_iasi
5th April 2007, 22:48
Sunt pe 548 cu 7400 p

Sorin Blaj
6th April 2007, 12:47
Am urcat pe 78 la general:

CLASAMENT GENERAL:

1. cristiger 8275
2. Enake 8152
3. doriany_go 8092
4. lsuteu 8079
5. silviukimi 8074
...............
77. pe3a 7928
76. donald 7926
78. Sorin Blaj 7921
79. amar7 7919
80. CRISTIS 7918

Lordul
6th April 2007, 12:54
bvo Sorine; eu sunt pe 36 cu 7954 de puncte,,

oaspetele
6th April 2007, 15:19
la general stau mai prost, insa la etapa nu e rau
26. oaspetele 724

lucian_iasi
6th April 2007, 17:58
De pe 548 am ajuns pe 486 cu 7712 puncte si sper sa continui sa urc :D

Sorin Blaj
7th April 2007, 08:09
Dupa cele trei sesiuni de antrenamente libere am avansat pana pe 26:


CLASAMENT GENERAL:
1. cristiger 8315
2. criss_cars 8289
3. Enake 8283
4. Goosy 8275
5. lsuteu 8267
...............
24. claudiuand 8158
25. viorica04 8158
26. Sorin Blaj 8158
27. CRISTIS 8155
28. calinbubu2 8147

lucian_iasi
7th April 2007, 10:40
De pe 486 am ajuns pe 376 :D cu 8237 p

Sorin Blaj
7th April 2007, 10:56
Am urcat pe 17, cel mai bun loc de pana acum:

CLASAMENT GENERAL:

1. criss_cars 8709
2. Goosy 8675
3. SchumyTW 8651
4. silviukimi 8649
5. Enake 8648
...............
16. Peettii 8568
15. perhidrol 8568
17. Sorin Blaj 8558
18. Minu 8551
19. doriany_go 8540

lucian_iasi
7th April 2007, 11:25
Si eu sunt pe cel mai bun loc de pana acum,chiar daca e sub 360...sper sa continui ascensiunea :D

Bravo Sorine :ok: :ok:

Sorin Blaj
7th April 2007, 15:06
Am avansat inca un loc:

14. perhidrol 8580
15. Peettii 8570
16. Sorin Blaj 8570
17. Minu 8563
18. suciu_miha 8548

lucian_iasi
7th April 2007, 17:03
Si eu am mai urcat 13 locuri fata de locul de dimineata :)

Sorin Blaj
8th April 2007, 11:58
Am coborat in clasament. Am miza pe Massa si ...:

CLASAMENT GENERAL

1. gusti 9312
2. Goosy 9247
3. cristiger 9167
4. AlexCocu 9147
5. flo3 9123
...............
78. corneliu51 8930
79. crisscioby 8930
80. Sorin Blaj 8930
81. shokatul 8927
82. Stelica26 8927

lucian_iasi
8th April 2007, 12:02
Si eu am coborat mult :( :( Sunt acum pe 508 cu 8650 p:no: :no:

Si eu am facut prostia sa mizez pe Massa :(

Sorin Blaj
8th April 2007, 12:04
Massa? O mare dezamagire. Dar nici cu Raikkonen nu a fost prea departe de el.

AllexChyu
8th April 2007, 12:19
deci nu prea aveai ce sa faci ca sa prevezi asta. nici daca erai fan mclaren nu cred ca ai fi mizat pe ei ... numa cei mai infocati fani mclaren au avut o echipa alo-mclaren si au sperat la o minune pt ei ... iata ca s-a intamplat ...

Sorin Blaj
8th April 2007, 12:29
Corect Allex.

Sorin Blaj
8th April 2007, 13:42
Clasament F1 CHAMP - etapa a doua
Duminica, 08.04.2007


S-a terminat etapa a doua a concursului F1 Champ. Dupa trei saptamani in care stirile, testele, antrenamentele, calificarile si cursa au punctat pentru concurenti, iata clasamentul premiantilor cu premiile fiecaruia.

Castigatorii premiilor sunt rugati sa trimita un mail de confirmare pe adresa de contact a redactiei (contact@automarket.ro) in care sa specifice numele exact, adresa completa si numarul de telefon.

Iata echipa pe care castigatorul etapei a aliniat-o in ziua cursei:

Pilot 1: Felipe Massa
Pilot 2: Nico Rosberg
Constructor: McLaren Mercedes
Pilot teste 1: Michael Ammermuller
Pilot teste 2: Robert Doornbos



1. AlexCocu....................1985 puncte - 500 RON
2. gusti.............................1957 puncte - 300 RON
3. Goosy..........................1917 puncte - 100 RON

4. LaurMandu.................1879 puncte - tricou F1 Champ
5. tm21hai.......................1812 puncte - tricou F1 Champ
6. Iulica............................1753 puncte - tricou F1 Champ
7. SchumyTW................1738 puncte - tricou F1 Champ
8. serbi.............................1729 puncte - tricou F1 Champ
9. F1KRaikkonen..........1723 puncte - tricou F1 Champ
10. CRISTIS....................1721 puncte - tricou F1 Champ

Lordul
10th April 2007, 14:28
eu am cazut pe 226 in clasament dar imi revin ; eu zik ca am o echipa bunsioara :

BMW : K.Raikonnen , N,Heidfeld ; P.T : S.Vettel ,S.Yamamoto

Lordul
12th April 2007, 19:55
A si castigatorul biletelor pt Marele Premiu al Turciei va pleca la Mp al Turciei din 2008

Datenshi
12th April 2007, 20:05
180. doru_finut 8882
181. djpanter_e 8882
182. Datenshi 8882
183. the111dan 8882
184. florin_198 8881

resita
12th April 2007, 20:53
stati bine baieti :ok: BROVO VOUA :yeah: :yeah:

Celso
12th April 2007, 21:06
m`am inscris si eu! vedem ce`o iesi!:D

Sorin Blaj
12th April 2007, 22:40
Eu sunt pe 61:


CLASAMENT GENERAL:
1. gusti 9385
2. Goosy 9311
3. AlexCocu 9232
4. cristiger 9225
5. flo3 9215
...............
59. thief25 8998
60. fistaccio 8998
61. Sorin Blaj 8998
62. ioshicumin 8998
63. Peettii 8998

Sorin Blaj
13th April 2007, 11:06
Pentru cine este interesat:


F1 CHAMP: Programul schimbarilor in weekendul Bahrain
Miercuri, 11.04.2007


Vineri incepe prima sesiune de antrenamentele libere a weekendului din Bahrain, care se va termina duminica cu Grand Prix-ul de pe circuitul Sakhir.

Este prima cursa care se disputa la ore bune din punctul nostru de vedere, astfel ca schimbarile vor fi permise si intre sesiunile de antrenamente. Iata programul complet al schimbarilor:


VINERI: 00:01 - 10:00 se pot face schimbari
10:01 - 12:00 NU se pot face schimbari (antrenamente libere 1)
12:01 - 14:00 se pot face schimbari
14:01 - 16:00 NU se pot face schimbari (antrenamente libere 2)
in restul zilei schimbarile sunt libere

SAMBATA: 00:01 - 11:00 se pot face schimbari
11:01 - 13:00 NU se pot face schimbari (antrenamente libere 3)
13:01 - 14:00 se pot face schimbari
14:01 - 15:30 NU se pot face schimbari (calificari)
in restul zilei schimbarile sunt libere

DUMINICA: 00:01 - 14:30 se pot face schimbari
14:30 - 17:00 NU se pot face schimbari (cursa)
restul zilei - liber la schimbari

Lordul
13th April 2007, 11:23
da mult succes tuturor ...sa castige cel mai bun

Sorin Blaj
13th April 2007, 12:35
Dupa primele antrenamente libere din Bahrain situatia se prezinta astfel:


CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 9501
2. gusti 9465
3. cristiger 9425
4. AlexCocu 9367
5. flo3 9325
...............
30. Peettii 9188
29. perhidrol 9189
31. Sorin Blaj 9188
32. gerula86 9186
33. cipandelu 9180


ETAPA 3:

1. alexandru 323
2. diabolique 321
3. BeeJay 313
4. catalin70 286
5. Freestyler 280
...............
30. lucian_ias 258
31. cipzxc 258
32. Sorin Blaj 258
33. redkill_ro 258
34. kimaria 258


Am mai recuperat ceva.

Sorin Blaj
13th April 2007, 18:36
Dupa a doua sedinta de antrenamente clasamentele arata astfel:


CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 9643
2. gusti 9635
3. cristiger 9567
4. Enake 9511
5. AlexCocu 9485
...............
15. jayy 9380
14. schumialle 9390
16. Sorin Blaj 9376
17. CRISTIS 9370
18. BurceaAlin 9365


ETAPA 3:

1. diabolique 509
2. BeeJay 493
3. alexandru 493
4. Freestyler 468
5. gubi 466
...............
22. dragos.bal 447
21. schumialle 448
23. Sorin Blaj 446
24. suciu_miha 442
25. anutian 441

lucian_iasi
13th April 2007, 22:30
Sunt pe 316 in clasamentul general si pe 15 in cel al etapei

Acest loc este cel mai bun ocupat de la inceputul competitiei

lucian_iasi
14th April 2007, 12:51
Sunt pe 106 in clasamentul general :D :yes: Ce urcare de pe 316!

Iar in clasamentul etapei sunt pe 3 :D :D :D :D :D :yeah: :yeah: :yes:

CLASAMENT GENERAL
1. gusti 9820
2. Goosy 9788
3. cristiger 9752
4. Enake 9696
5. LaurMandu 9656
...............
104. zsozso79 9346
105. danielgd20 9346
106. lucian_ias 9346
107. Sony 9344
108. Giannig 9344

ETAPA 3
1. gubi 704
2. cipzxc 696
3. lucian_ias 696
4. redkill_ro 696
5. drew 696

lucian_iasi
14th April 2007, 18:11
Urc de fiecare data :D inca 30 locuri avansati de dimineata..sunt pe 76 cu 9696 p..in clasamentul etapei am cazut 2 locuri de pe 3 pe 5 :ok:

Sorin Blaj
14th April 2007, 18:39
BRAVO! Tine-o tot asa. :ok:

lucian_iasi
14th April 2007, 18:51
Mersi :ok: Tu pe ce loc esti? :)

Sorin Blaj
14th April 2007, 21:49
Eu am coborat destul de mult:


CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 10252
2. gusti 10142
3. cristiger 10078
4. sorinbaciu 10067
5. SchumyTW 9990
...............
35. wyzake 9793
34. claudiuand 9797
36. Sorin Blaj 9792
37. schumialle 9787
38. gabiteam 9784


ETAPA 3:

1. diabolique 1088
2. sorinbaciu 1060
3. gubi 1058
4. dragos.bal 1055
5. cipzxc 1050
...............
156. rstancu 863
157. VALDI 863
158. Sorin Blaj 862
159. a_rotar 861
160. maramu 861

lucian_iasi
14th April 2007, 21:57
Si eu am coborat 2 locuri in clasamentul general(de pe 76 pe 78) si 7 locuri in clasamentul etapei(de pe 5 pe 12)

Lordul
14th April 2007, 22:03
ce echipa ai ?

lucian_iasi
15th April 2007, 17:31
Dupa cursa,o coborare enorma :( De pe 77 pe 545 :( :no:

Sorin Blaj
15th April 2007, 18:22
F1 CHAMP: Castigatorii etapei a treia
Duminica, 15.04.2007


Dupa o etapa care a durat o singura saptamana, cursa din Bahrain a adus cu sine 10 noi castigatori in F1 Champ. Surprizele din cursa si-au pus amprenta asupra clasamentului, Fernando Alonso fiind cel care a declasat foarte multi concurenti in aceasta atapa.

Cei care au mers pe mana celor de la McLaren si nu pe Hamilton au fost astfel dezamagiti, insa concurentii care au mizat pe britanic au reusit sa se impuna. Evident, Felipe Massa este cel care a facut legea in clasament, castigand cursa din Bahrain.


IATA CLASAMENTELE FINALE SI ECHIPA CASTIGATORULUI ETAPEI:

Castigatorii premiilor sunt rugati sa trimita un mail de confirmare pe adresa de contact a redactiei (contact@automarket.ro) in care sa specifice numele exact, adresa completa si numarul de telefon.


ECHIPA CASTIGATORULUI ETAPEI IN ZIUA CURSEI:

Pilot 1: Felipe Massa
Pilot 2: Robert Kubica
Constructor: Ferrari
Pilot teste 1: Michael Ammermuller
Pilot teste 2: Kamui Kobayashi


1. diabolique....................1932 puncte - 500 RON
2. Goosy..........................1929 puncte - 300 RON
3. crismar59......................1892 puncte - 100 RON
4. ka2gofree.................1888 puncte - tricou F1 Champ
5. joeadrianblack.......................1867 puncte - tricou F1 Champ
6. schumacher13...........................1835 puncte - tricou F1 Champ
7. horted..........................1821 puncte - tricou F1 Champ
8. taroel.............................1813 puncte - tricou F1 Champ
9. CATY39........................1805 puncte - tricou F1 Champ
10. nelutu16....................1805 puncte - tricou F1 Champ

Sorin Blaj
15th April 2007, 21:08
Dupa 3 etape sunt pe 13:


CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 11176
2. gusti 10986
3. nelsonpiqu 10829
4. schumacher 10815
5. sorinbaciu 10747
...............
12. claudiuand 10641
11. silviukimi 10646
13. Sorin Blaj 10636
14. Jay 10631
15. joeadrianb 10621

flor
15th April 2007, 21:23
s-au rezolvat problemele?! este clasamentul final? eu tot cobor in clasamentul etapei 4 si nu inteleg de ce-inca nu este nici un punctaj si am coborat6 locuri! nu ca a-si fi in general pe cine stie ce loc bun ,dar...:no:

oaspetele
15th April 2007, 22:41
cum pot vedea ce am facut in etapa nr 3 ??
nu am apucat sa arunc o privire si vad ca deja s-a afisat etapa cu nr 4.

tzaje
15th April 2007, 23:16
Du-te in pagina "Echipa mea" pe steguletul de la Bahrain (al treilea din stanga). O sa iti arate acolo locul pe care l-ai ocupat in etapa.

oaspetele
16th April 2007, 10:59
foarte slab, desi am avut o echipa bunicica, zic eu. Wurz se pare ca ma trage in jos.

lucian_iasi
16th April 2007, 11:00
Sunt pe 79,desi ieri pe la ora 18,cand m-am uitat pe clasamentul general eram pe 545 :thinkso: :thinkso: :thinkso:

aphelyon
16th April 2007, 11:03
vad ca inca nu au rezolvat problema...ziceau ca in dimineata asta e gata.

Sorin Blaj
16th April 2007, 15:23
F1 CHAMP: Concursul revine la ora 16:00!
Luni, 16.04.2007


Schimbarile in F1 Champ vor putea fi facute din nou incepand cu ora 16:00. Problemele pe care le-am intampinat necesita ceva mai mult timp de munca, astfel ca acestea trebuie sa fie rezolvate in totalitate.

In aceste conditii, stirile de astazi vor intra pe site dupa ora 19:00, pentru ca toti userii sa faca schimbarile zilnice in echipa.


Multumim.
Echipa de organizare F1 Champ.

Lordul
16th April 2007, 15:29
foarte slab, desi am avut o echipa bunicica, zic eu. Wurz se pare ca ma trage in jos.

si eu l-am avut pe wurz si l-am schimbat cu webber pt etapa nr .3 acum tre sa-l schimb si pe webber cred ca il iau pe Heidfeld sau Kubica

Sorin Blaj
16th April 2007, 18:05
Se pot schimba echipele.

lucian_iasi
16th April 2007, 20:09
Eu il am pe Kubica alaturi de Hamilton :)

aphelyon
16th April 2007, 20:17
oo stai bine ...eu il am pe hamilton cu webber (pe care nu cred ca il mai tin mult):)

lucian_iasi
16th April 2007, 20:21
Si ce echipa ai ales?Eu McLaren..aici poate am gresit

aphelyon
16th April 2007, 20:44
eu am BMW...ai destul de buna echipa...cel putin mai buna decat a mea

lucian_iasi
16th April 2007, 21:02
Pe ce loc esti la general?eu sunt pe 75 momentan

aphelyon
16th April 2007, 21:08
he he...sunt departe ..2090...si la etapa pe 157

Sorin Blaj
17th April 2007, 18:39
CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 11196
2. gusti 11020
3. nelsonpiqu 10918
4. schumacher 10843
5. sorinbaciu 10785
...............
9. silviukimi 10708
10. CATY39 10705
11. Sorin Blaj 10701
12. f1champion 10692
13. alynutz 10689


ETAPA 4:

1. ga2007 103
2. Iulica 93
3. veronica_c 92
4. nelsonpiqu 89
5. Coper 89
...............
141. Lucatony 65
142. fortzastii 65
143. Sorin Blaj 65
144. Gabiro 65
145. axeman 64

lucian_iasi
17th April 2007, 19:46
Ce echipa ai Sorine? :)

aphelyon
17th April 2007, 20:02
1. ga2007 103
2. Iulica 93
3. veronica_c 92
4. nelsonpiqu 89
5. Coper 89
...............
27. danyHENDRI 79
28. adytzzu 79
29. APHELYON 79
30. racmir 79
31. mariusica_ 79


am urcat destul de bine la ETAPA...de dimineata eram pe 157 :D

Sorin Blaj
17th April 2007, 20:03
Ce echipa ai Sorine? :)Acum:

Piloti: Massa si Hamilton
Echipa: Toyota

Lordul
18th April 2007, 13:55
Da ,doi piloti buni.....................eu cu Kimi si tre sa-l schimb pe Mark Webber

Sorin Blaj
18th April 2007, 23:48
CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 11199
2. gusti 11038
3. nelsonpiqu 10949
4. schumacher 10841
5. cristiger 10807
...............
9. SchumyTW 10731
10. silviukimi 10726
11. Sorin Blaj 10721
12. CATY39 10703
13. joeadrianb 10689


ETAPA 4:

1. ga2007 144
2. cristiger 125
3. Iulica 125
4. nelsonpiqu 120
5. veronica_c 118
...............
130. catina 87
131. Gabiro 86
132. Sorin Blaj 85
133. fortzastii 83
134. Lucatony 83

Sorin Blaj
20th April 2007, 14:07
CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 11206
2. gusti 11038
3. nelsonpiqu 10947
4. schumacher 10841
5. sorinbaciu 10808
...............
9. f1champion 10731
10. silviukimi 10731
11. Sorin Blaj 10723
12. joeadrianb 10701
13. CATY39 10701

ETAPA 4:

1. ga2007 146
2. Iulica 136
3. cristiger 125
4. veronica_c 123
5. mary_g 119
...............
135. catina 87
136. WeeGee 87
137. Sorin Blaj 87
138. gubi 87
139. silviukimi 85

Sorin Blaj
23rd April 2007, 18:15
CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 11223
2. gusti 11082
3. nelsonpiqu 10971
4. schumacher 10856
5. cristiger 10833
...............
9. SchumyTW 10748
10. silviukimi 10748
11. Sorin Blaj 10742
12. joeadrianb 10715
13. CATY39 10715


ETAPA 4:

1. mary_g 175
2. Iulica 171
3. ga2007 161
4. veronica_c 154
5. Coper 153
...............
129. soso_ferra 106
130. Katalin 106
131. Sorin Blaj 106
132. WeeGee 105
133. Ioni Stroe 105

Datenshi
24th April 2007, 14:46
Intrebare. Faci des schimbari?

Sorin Blaj
24th April 2007, 14:54
Asa si asa. Cand imi aduc minte.

De exemplu acum sunt cu Massa, Heidfeld si BMW, de ... joia trecuta.

Inainte ii aveam pe Massa, Hamilton si Toyota, parca.

Postez mai mult evolutia. Ca sa stiu cum am stat la un moment dat. :)

Datenshi
24th April 2007, 15:13
E, nu vroiam sa-mi dezvalui secretele. :) Eram doar curios doara daca renteaza sa faci des schimbari, am vazut ca mergi bine. :)

Sorin Blaj
24th April 2007, 15:46
Adevarul este ca renteaza, dar trebuie sa urmaresti zilnic stirile, pe cat mai multe site-uri specializate in Formula 1.

Da, stau binisor la general, pe etapa sunt departe.

lucian_iasi
30th April 2007, 22:04
Sunt pe 71 in urcare 4 locuri fata de ultima data cand m-am uitat.E drept am aceeasi echipa(nu am mai facut schimbari)

flor
30th April 2007, 22:15
cam de trei zile nu e nici o stire! si deci nici puncte! sa se termine mai repede aceasta ..vacanta!

Sorin Blaj
1st May 2007, 15:51
F1 CHAMP: Testele de marti, miercuri si joi se puncteaza!
Marti, 01.05.2007


Echipa F1 Champ a revenit din vacanta de doua zile de la munte. Pentru a trece direct la subiect, va spunem asa: testele de astazi (marti) de la Barcelona si cele de maine vor fi punctate conform regulamentului. Cele de luni raman nepunctate, pentru ca toti userii sa porneasca cu sanse egale in aceasta saptamana. In ajutorul nostru a venit astazi ploaia torentiala de la Barcelona, care a facut ca echipele sa isi prelungeasca zilele de testare cu o zi.


IMPORTANT! In perioada testelor (dupa-amiaza zilelor de marti, miercuri si joi), schimbarile vor fi blocate pana la publicarea clasamentelor fiecarei zile.

flor
1st May 2007, 16:42
acum am vazut si eu ca au revenit stirile pe automarket!bineinteles ca nu am luat nici un pct ,cu toate ca am urmarit toata dimineata stirile pe OLS nu am facut nici o schimbare:( !oricum sunt prea departe! dar:)

aphelyon
1st May 2007, 16:48
nici eu nu am observat la timp ca au bagat stirile si nu am reusit sa schimb nimic...din fericire il am macar pe heidfeld care ,din cate am inteles, e pe circuit .

Sorin Blaj
1st May 2007, 16:56
Eu i-am prins pe Raikkonen si Ferrari:


CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 11282
2. gusti 11159
3. nelsonpiqu 11039
4. cristiger 10911
5. schumacher 10883
...............
10. taroel 10790
11. f1champion 10788
12. Sorin Blaj 10781
13. alynutz 10752
14. horted 10748


ETAPA 4:

1. mary_g 274
2. Iulica 244
3. Coper 237
4. cristiger 229
5. ildoctore 226
...............
39. soso_ferra 145
40. danielgeor 145
41. Sorin Blaj 145
42. floryny 144
43. alex123 144

flor
1st May 2007, 16:57
nici unul din pilotii mei nu sunt pe pista!iar echipa mea:D nu are nici o stire pana acum!dar "mai e mult pana diseara"!

Sorin Blaj
1st May 2007, 16:59
Cum se poate sa nu ai la echipe pe Ferrari sau McLaren?

aphelyon
1st May 2007, 17:00
Eu i-am prins pe Raikkonen si Ferrari:


ai luat 20 pct de pe urma lor...bravo.eu inca mai sper :mda:

flor
1st May 2007, 17:03
ei..buna ziua d p S B!..EI AM FERRARI,DAR VAD CA DE EI NU SE SPUNE MARE LUCRU!POATE VOR PUNCTA CU RAIKONEN.UN PUCT TOT IAU SI EU-CHIAR DACA NU INSEAMNA MARE LUCRU IN CLASAMENT!

Sorin Blaj
1st May 2007, 17:06
Flor. Ai luat deja 10 puncte cu Ferrari. Sal si tie.

flor
1st May 2007, 17:11
da? eu nu am vazut!dar ma bucur!Massa unde e?! si..offtopic parca se chiama--la multi ani!:D

Sorin Blaj
1st May 2007, 17:13
Massa nu testeaza astazi. Probabil maine si pomaine, probabil, dar nu sigur.

flor
1st May 2007, 17:24
a bun!sper ca maine sa fie la inaltime!sau poimaine!trebuie sa testeze si el nu prea stiu cum e cu regulamentul-parca era ceva cu mai putine testari..

Sorin Blaj
1st May 2007, 17:48
F1 CHAMP: programul schimbarilor in teste (miercuri si joi)
Marti, 01.05.2007


Iata programul modificarilor in echipele F1 Champ pentru zilele de miercuri si joi, cand la Barcel;ona se vor desfasura teste private la care participa toate cele 11 echipe din Formula 1.


MIERCURI, 02.05: Schimbari blocate intre orele 16:00 si 20:00

JOI, 03.05: Schimbari blocate intre orele 16:00 si 20:00


Sursa: http://formula1.automarket.ro/articole/f1-champ-programul-schimbarilor-in-teste-miercuri-si-joi-3018.html

Sorin Blaj
1st May 2007, 20:48
Am mai avansat putin.


CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 11332
2. gusti 11234
3. nelsonpiqu 11119
4. cristiger 10911
5. silviukimi 10910
...............
7. sorinbaciu 10882
8. f1champion 10868
9. Sorin Blaj 10856
10. SchumyTW 10823
11. joeadrianb 10820



ETAPA 4:

1. mary_g 334
2. Iulica 324
3. Coper 312
4. nelsonpiqu 290
5. ga2007 285
...............
22. veronica_c 220
21. Katalin 222
23. Sorin Blaj 220
24. marius2531 216
25. raymond2 214

Sorin Blaj
1st May 2007, 21:24
F1 CHAMP: programul schimbarilor in teste (miercuri si joi)
Marti, 01.05.2007


Iata programul modificarilor in echipele F1 Champ pentru zilele de miercuri si joi, cand la Barcel;ona se vor desfasura teste private la care participa toate cele 11 echipe din Formula 1.

MIERCURI, 02.05: Schimbari blocate intre orele 16:00 si 20:00

JOI, 03.05: Schimbari blocate intre orele 16:00 si 20:00


Sursa: http://formula1.automarket.ro/articole/f1-champ-programul-schimbarilor-in-teste-miercuri-si-joi-3018.html

aphelyon
2nd May 2007, 09:13
Util
cativa dintre pilotii care vor testa azi:Massa,Kovalainen,Kubica,Button,Trulli,Davidson ,Wurz,Albers.

Sorin Blaj
2nd May 2007, 16:46
CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 11350
2. gusti 11253
3. nelsonpiqu 11123
4. silviukimi 10925
5. cristiger 10920
6. f1champion 10883
7. schumacher 10875
8. Sorin Blaj 10875
9. joeadrianb 10839
10. taroel 10830


ETAPA 4:

1. mary_g 347
2. Iulica 330
3. Coper 327
4. ga2007 300
5. radu_grigo 295
...............
15. WeeGee 246
14. fn_jancsi 249
16. Sorin Blaj 239
17. kyngu_c 238
18. cristiger 238


Am avansat putin, dar din pacate nu am apucat sa schimb pilotii si ...

Sorin Blaj
2nd May 2007, 19:11
CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 11350
2. gusti 11260
3. nelsonpiqu 11123
4. silviukimi 10929
5. cristiger 10924
6. sorinbaciu 10904
7. f1champion 10883
8. Sorin Blaj 10879
9. schumacher 10875
10. joeadrianb 10839


ETAPA 4:

1. mary_g 350
2. Iulica 329
3. Coper 327
4. ga2007 307
5. radu_grigo 298
...............
14. fn_jancsi 249
15. WeeGee 249
16. Sorin Blaj 243
17. cristiger 242
18. kyngu_c 238

Sorin Blaj
2nd May 2007, 19:34
CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 11445
2. gusti 11285
3. nelsonpiqu 11198
4. silviukimi 11004
5. cristiger 10999
...............
9. SchumyTW 10907
8. schumacher 10920
10. Sorin Blaj 10904
11. horted 10883
12. joeadrianb 10864


ETAPA 4:

1. mary_g 465
2. radu_grigo 403
3. Coper 402
4. Iulica 389
5. ga2007 382
...............
31. radulyistv 270
32. Goosy 269
33. Sorin Blaj 268
34. mirciozaur 258
35. momoleinen 257

Am pierdut 70 de puncte, pentru ca nu am facut schimbarile. Asta e.

Sorin Blaj
3rd May 2007, 20:33
CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 11493
2. gusti 11386
3. nelsonpiqu 11293
4. cristiger 11144
5. silviukimi 11057
...............
8. sorinbaciu 10995
9. SchumyTW 10962
10. Sorin Blaj 10949
11. schumacher 10938
12. ka2gofree 10933


ETAPA 4:

1. mary_g 610
2. Coper 537
3. Iulica 524
4. ga2007 524
5. radu_grigo 491
...............
39. mirela00 314
40. radulyistv 313
41. Sorin Blaj 313
42. ionuttd 308
43. nicu_dbg 308

AllexChyu
3rd May 2007, 20:52
n-am stiut k o sa fie webber in locu lu coulthard azi :(

Lordul
5th May 2007, 13:48
Sorine poate devii primul participant(F1) de pe ols care castigi ceva

flor
5th May 2007, 20:20
azi am mai pierdut 20pct!:( si as fi bucuroasa daca ar castiga d p S B-am avea un comentator nemaipomenit!si stiri si imagini de clasa!:ok: bafta!

Sorin Blaj
5th May 2007, 20:26
Multumesc, dar mai e mult pana departe. :) :ok:

Datenshi
5th May 2007, 20:38
CLASAMENT GENERAL

183. bebe_fane 10480
185. Datenshi 10479
186. dardar_3 10476

dardar imi sufla in ceafa :D

Sorin Blaj
5th May 2007, 20:52
Ce situatie interesanta. :)

Sorin Blaj
7th May 2007, 20:52
CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 11521
2. gusti 11429
3. nelsonpiqu 11303
4. cristiger 11190
5. f1champion 11091
...............
9. schumacher 10993
10. SchumyTW 10980
11. Sorin Blaj 10972
12. ka2gofree 10943
13. joeadrianb 10932


ETAPA 4:

1. mary_g 654
2. ga2007 580
3. Iulica 577
4. horted 541
5. Coper 537
...............
71. fn_jancsi 336
72. makedonu 336
73. Sorin Blaj 336
74. maicula 335
75. ionuttd 335

Lordul
7th May 2007, 22:03
Sorine ce situatie naspha sa fii pe 11........

Sorin Blaj
7th May 2007, 23:10
Tu pe ce loc esti?

flor
7th May 2007, 23:21
nu se poate vedea tot clasamentul...?! eu nu am reusit sa-l vad...

Sorin Blaj
7th May 2007, 23:30
Fiecare isi vede locul lui, doua locuri in fata si doua dupa si primele cinci locuri.

flor
7th May 2007, 23:45
Asta Stiam,dar Vroiam Sa Vad Intreg Clasamentul....sa Va Spun Si Eu Pe Ce Loc Sunt?! Mai Am Putin Si Cad De Pe Lista...dar...:1066-gen.131-et.4:ras-plans:

Sorin Blaj
7th May 2007, 23:46
Stai bine. Sunt peste 3000 de participanti.

Si banuiesc ca nu te-ai inscris inainte de inceperea concursului.

flor
8th May 2007, 00:10
Nuuuuu!!!!!,dar E Dreptul Fiecaruia La Schimbare-offtopic.

flor
8th May 2007, 00:35
Nu Prea Se Intelege,dar...m-am Inscris Mai Tarziu Si Nu Prea Indraznesc Sa Fac Schimbari....o Sa-mi Lipseasca! End For Today!

aphelyon
8th May 2007, 08:17
situatia mea la etapa...sunt cu flor "roata la roata" :D
128. rd_marius 296
127. petasda 297
129. aphelyon 296
130. flor 295
131. Printesa R 295

Sorin Blaj
8th May 2007, 16:48
CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 11535
2. gusti 11434
3. nelsonpiqu 11308
4. cristiger 11212
5. horted 11105
...............
9. SchumyTW 11004
10. schumacher 10996
11. Sorin Blaj 10984
12. ka2gofree 10969
13. joeadrianb 10937


ETAPA 4:

1. mary_g 673
2. ga2007 602
3. Iulica 599
4. horted 560
5. Coper 547
...............
46. ice2k 348
45. ionuttd 349
47. Sorin Blaj 348
48. badeanu pa 347
49. badboyZZZ 346

Celso
8th May 2007, 17:01
2860. Celso 7357http://www.e-pariuri.ro/forum/images/smilies/fumator.gif

Sorin Blaj
8th May 2007, 21:16
CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 11545
2. gusti 11444
3. nelsonpiqu 11318
4. cristiger 11212
5. f1champion 11106
...............
9. SchumyTW 11014
10. schumacher 11006
11. Sorin Blaj 10994
12. ka2gofree 10979
13. joeadrianb 10937


ETAPA 4:

1. mary_g 673
2. ga2007 602
3. Iulica 599
4. horted 560
5. Coper 547
...............
43. ice2k 358
42. alexconu 359
44. Sorin Blaj 358
45. badeanu pa 357
46. badboyZZZ 356

flor
8th May 2007, 22:27
buna! APHELYON,DUPA ZIUA DE AZI CRED CA SUNT LA CEL PUTIN UN TUR IN URMA TA! INCERC SA REDRESEZ,DAR AM PIERDUT CAM MULT!SAU MAI SCOS TU DE PE CIRCUIT!?(..roata la roata):D

aphelyon
8th May 2007, 22:56
buna! APHELYON,DUPA ZIUA DE AZI CRED CA SUNT LA CEL PUTIN UN TUR IN URMA TA! INCERC SA REDRESEZ,DAR AM PIERDUT CAM MULT!SAU MAI SCOS TU DE PE CIRCUIT!?(..roata la roata):D

flor nu stiu pe ce loc mai esti tu acum dar cred ca ne-am acrosat :D ca si eu am cazut cateva locuri ,acum sunt pe 148. :rolleyes:

flor
8th May 2007, 23:07
eu cred ca am prins o portiune cu ulei si am derapat -care v-a explodat mai motorul si nu v-ati retras la timp de pe pista?!!!----163:angry:

Sorin Blaj
9th May 2007, 15:09
CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 11563
2. gusti 11468
3. nelsonpiqu 11373
4. cristiger 11248
5. f1champion 11147
...............
10. SchumyTW 11051
9. schumacher 11061
11. Sorin Blaj 11016
12. ka2gofree 11013
13. claudiuand 10986


ETAPA 4:

1. mary_g 697
2. Iulica 635
3. ga2007 602
4. Coper 584
5. horted 582
...............
80. ice2k 380
79. SchumyTW 381
81. Sorin Blaj 380
82. rgoracing 379
83. ramdac 378

Sorin Blaj
10th May 2007, 21:09
F1 CHAMP: Programul schimbarilor in weekend-ul Barcelona
Joi, 10.05.2007


Formula 1 si concursul nostru se apropie de incheierea celei de-a patra etape. Dupa aproape o luna de pauza in care stirile au facut legea in ceea ce priveste punctele, maine incepe un weekend de competitie la Barcelona.

Daca pe Circuit de Catalunya se vor duela pilotii, in F1 Champ se vor duela userii, urmand ca duminica imediat dupa cursa sa anuntam castigatorii unei etape-maraton. Pana atunci insa, vom avea maine doua runde de antrenamente libere, sambata FP3 si Calificari iar duminica o cursa. Asa cum stim cu totii, schimbarile sunt blocate in timpul evenimentelor oficiale.



Iata orele intre care nu va veti putea schimba echipele:



VINERI: 00:01 - 10:59 se pot face schimbari
11:00 - 13:00 NU se pot face schimbari (antrenamente libere 1)
13:01 - 14:59 se pot face schimbari
15:00 - 17:00 NU se pot face schimbari (antrenamente libere 2)
in restul zilei schimbarile sunt libere

SAMBATA: 00:01 - 11:59 se pot face schimbari
12:00 - 14:30 NU se pot face schimbari (antrenamente libere 3)
14:31 - 14:59 se pot face schimbari
15:00 - 17:00 NU se pot face schimbari (calificari)
in restul zilei schimbarile sunt libere

DUMINICA: 00:01 - 14:59 se pot face schimbari
15:00 - 17:30 NU se pot face schimbari (cursa)
restul zilei - liber la schimbari

Sorin Blaj
11th May 2007, 13:01
CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 11680
2. gusti 11576
3. nelsonpiqu 11487
4. cristiger 11399
5. horted 11281
...............
9. SchumyTW 11171
10. taroel 11166
11. Sorin Blaj 11161
12. schumacher 11150
13. claudiuand 11131


ETAPA 4:

1. mary_g 800
2. Iulica 778
3. horted 736
4. cristiger 717
5. Coper 693
...............
33. realcriss 525
32. maicula 526
34. Sorin Blaj 525
35. radulyistv 518
36. orestb 516

resita
11th May 2007, 13:06
un salt de peste 600 de locuri in clasamentul etapei :ok:

Sorin Blaj
11th May 2007, 15:01
Pe ce loc esti acum? Dupa saltul asta fantastic.

Lordul
11th May 2007, 15:17
Sorine felicitari ,hai ca se poate ,ia Tricoul ,intra in primii 10 !

Sorin Blaj
11th May 2007, 15:21
Mersi. Ar fi un prim pas. :ok:

AllexChyu
11th May 2007, 15:49
mclaren & hamilton az'dimineata in echipa ?

Sorin Blaj
11th May 2007, 15:53
Nu, Massa si Ferrari. Din pacate.

Lordul
11th May 2007, 16:03
eu am Kimi si Mclaren .............

Sorin Blaj
11th May 2007, 16:19
Eu am schimbat cu Hamilton si Mclaren, intre antrenamente.

Sorin Blaj
11th May 2007, 16:49
CLASAMENT GENERAL:

1. Goosy 11780
2. gusti 11676
3. nelsonpiqu 11660
4. cristiger 11499
5. horted 11414
...............
8. schumacher 11290
9. SchumyTW 11281
10. Sorin Blaj 11271
11. sorinbaciu 11257
12. taroel 11246


ETAPA 4:

1. mary_g 880
2. horted 869
3. Iulica 868
4. nelsonpiqu 831
5. cristiger 817
...............
26. dga 642
27. realcriss 635
28. Sorin Blaj 635
29. maicula 634
30. gombotul 627

resita
11th May 2007, 18:32
Pe ce loc esti acum? Dupa saltul asta fantastic.

237 hamilton @ webber si McLaren. am fost pe 981
ce ma enerveaza pct. date pt. stiri, exemplu, pe saitul oficial F1 il lauda pe X la greu dar la concurs aici nici o stire. apropo stie cineva cum se selecteaza stirile?