PDA

View Full Version : Transferuri 2007-2008



Pages : [1] 2

resita
12th May 2007, 10:17
Oare este doar un zvon sau intradevar din vara fundasul brazilian Roque Júnior 31 ani va veni la Dinamo. El se afla la final de contract cu Bayer Leverkusen iar in ultimul an a suferit o accidentare si de aceea nu a jucat decat 2 meciuri.
Roque Júnior a jucat la:
* Sao Jose 47/1
* Palmeiras 79/5
* A.C Milan 33/2
* Leeds United 13/1
* Siena 87/6
* Bayer Leverkusen 139/5
* Brazilia 48/2

Este benefica aducerea sa la echipa sau este un jucator care traieste din trecutul sau?

bebesabie
12th May 2007, 10:18
Cred ca e un jucator care traieste din amintiri .

fanatic88
12th May 2007, 10:36
trebuie si un jucator de experienta lui in echipa
nu stiu insa daca e cel potrivit ...el nu a mai prins echipa de mult

Celso
12th May 2007, 10:39
fara indoiala e un castig daca ar venii, ce naiba are 30 de ani(merge 2 ani), are experienta, e campion mondial...cine nu si l`ar dori :|...dar ramane de vazut ce pretenii are...totusi e doar o poveste nascocita de ProTv:ok: ...pt Liga I e prea bun de rezerva:D

Leo
12th May 2007, 10:40
nu cred ca este benefica aducerea lui
la anii lui si faptul ca nu are jocuri in picioare cam de mult ma face sa cred ca este pierdere de timp aducerea lui

fanatic88
12th May 2007, 10:41
daca vor intr-adevar sa-l aduca eu zic ca sunt in stare sa-i satisfaca cerintele

fanatic88
12th May 2007, 10:44
sezonul urmator trebuie ca dinamo sa se intareasca serios pt participare in grupele cl
ce transferuri credeti ca sunt benefice ?
transferuri perfectate ...totul despre transferurile pt noul sezon aici.....

Celso
12th May 2007, 10:44
va venii cu siguranta Bratu.....iar ca fundas in loc de Junior ...mai bine Muresan de la Bistrita....aparator serios:D

fanatic88
12th May 2007, 10:46
mariurs niculae un transfer despre care cristi borcea a vorbit mult mi s-ar parea bun

fanatic88
12th May 2007, 10:48
decat sa luam jucatori asa poate doar pt nume gen junior ...mai bine ii mai crestem pe tinerii nostri

Celso
12th May 2007, 10:52
e bine ca sa facut liniste la echipa odata cu semnarea contractului lui Rednic...acum sa ramana toti si sa ii dea cardul lui Rednic:D ....si Keseru ar fi pe lista de achizitii pe langa Muresan, Bratu si Milanov de la Levski!

sun
12th May 2007, 10:57
Roque Junior ar fi cel mai tare transfer pentru Dinamo :

1) a jucat la multe echipe mari
2) e brazilian
3) mai poate juca inca vreo 2-3 ani
4) e fundas ( si astia va trebuie , ca atacanti aveti har Domnului)

vlad1607
12th May 2007, 13:33
Roque ar fi bun da vine asta e intrebarea? plus ca poate e o simpla bombita de presa! Bratu? e buna viteaza lui...mai bine Keseru da asta probabil ramane in Franta in prima liga

Kuniva
12th May 2007, 13:45
MURESAN-fundas adevarat, o STANCA
KESERU-fff. bun varf de talia lui Niculescu,avand ajantajul ca e si tanar!!

astea cred ca is cele mai bune transferuri!

vlad1607
12th May 2007, 14:20
si eu vreau f mult sa vina Muresan

Celso
12th May 2007, 14:32
mie imi spui...ar fi super...m`am saturat uneori de greselile lui Moti:D

resita
12th May 2007, 14:36
singura certitudine pana acum este OPRITA. :ok:

bebesabie
12th May 2007, 15:16
Eu nu cred ca Oprita se va intrega ...cred ca va sta juma de an dupa care va zbura undeva prin Corea .

bebesabie
12th May 2007, 15:16
Noua ne trebuie jucatori determinati si pregatiti sa faca performanta nu jucatori care mai mult stau prin clinici .

vlad1607
12th May 2007, 15:27
cu Oprita sa avem rabdare..sa vezi ce o sa-l aplaudam cand o sa dea gol pe stadionul de langa porumb si sere si o sa strige cu noi U.E. Steaua :D :D :D

Lordul
12th May 2007, 20:21
Muresan -fff bun in aparare dar si in atac (a marcat 8 goluri pana acum ) ,bate foarte bine loviturile libere
Keseru -rapid ,bate bine loviturile libere
A.Semedo-face curse irezistibile atat pe dreapta cat si pe stanga
Oprita -e in refacere in continuare
Roque Junior -e brazilian si ar fi bun, dar nu cred ca ar veni sa joace in Romania
Cam astea as vrea sa fie achiziitile lui Dinamo pt la anu
Bratu -ar putea fi un nou inceput de cariera pt el
M.Niculae -idem cu Bratu , insa avem destui atacanti

fanatic88
13th May 2007, 12:02
muresan ,semedo si m.niculae ar trebui adusi

Celso
13th May 2007, 12:27
ce ziceti ..va pleca Ze Kalanga?..vreti sa plece? mie unul mi`a placut in ultimele meciuri, se vede ca atunci cand este cald joaca bine, vedeti perioada din toamna si cea de acum....pur si simplu ieri la Galati facea ce vroia cu fotbalistii galateni, are o usurinta fantastica de a se debarasa de adversar....pacat ca trateaza prost pasa finala si uneori finalizarea....dar eu zic ca merita sa mai ramana si la anul....

fanatic88
13th May 2007, 13:11
merita sa ramana
ieri cu semeghin a facut ce a vrut ...in meciurile decisive a jucat foarte bine
uneori nu scoate maximum dintr-o faza desi pare ca este in stare



Ziarele din Spania continuă să scrie despre dorința lui Espanol Barcelona de a-l transfera pe fundașul stînga al lui Dinamo, Cristi Pulhac. Ibericii spun însă că prețul cerut de "cîini", 3 milioane de euro, este mult prea mare pentru posibilitățile clubului spaniol.

fanatic88
13th May 2007, 13:14
Atacanții Claudiu Keșeru (20 de ani) și Florin Bratu (27 de ani), ambii de la FC Nantes, echipă ce a retrogradat în liga secundă, reprezintă soluții pentru ofensivă. Oficialii dinamoviști l-au mandatat pe Victor Becali să poarte negocieri cu Nantes, impresarul avînd relații bune cu francezii.
Roș-albii sînt dispuși să ofere un milion de dolari pentru Keșeru și 500.000 de dolari pentru Bratu, care va reveni la Nantes după ce a fost împrumutat în acest sezon la Valenciennes. "Cîinii" îi mai au în vizor și pe fundașul Gloriei, Gabriel Mureșan (25 de ani), dar și pe apărătorul Zivko Milanov (23 de ani) de la Levski Sofia.

Lordul
13th May 2007, 13:31
Milanov pe ce post joaca ? central ,dreapta sau stanga?

fanatic88
13th May 2007, 13:48
central

Birth Place Sofia
Date of Birth 15/07/1984
Height 177 cm
Weight 71 kg
Position Defender

Number 3
Ex-clubs

Total Matches 104 Total Yellow Cards 12
Total Played Time 7259 min. Total Red Cards 0
Total Ins 10 Total Goals 3
Total Outs 13 Total Penalty Goals 0

caine19
14th May 2007, 21:23
pe cine ati prefera ? pe bratu sau pe niculae :D ?

Eu unul l-as vrea pe bratu , niculae nu prea a mai jucat de mult timp pe afara :sleep: .

bob
15th May 2007, 11:15
ne trebuie un mijlocas stanga, un fundas, un coordonator si un varf.
daca as avea oferte, i-as da pe danciulescu si niculescu. sa fim seriosi, au 30 ani, si-au facut ciclul.antrenorul e nevoit sa inceapa cu ei, dar daca nu sunt in forma am belit-o in meciul ala. e o sabie cu 2 taisuri.nu mi se pare ca in cupele europene au facut mare branza. sa-i lase sa plece.
keseru, m.nicolae, b.stancu. mai este dragomir,un fundas stanga la Sopron.
nu stiu daca au taranii astia bani, dar semedo, mansour si emeghara ar fi buni. la echipele lor n-au cu cine juca. se vede cu ochiul liber ce epave de colegi au.

Celso
15th May 2007, 12:53
nush ce sa zic de Sageata...probabil se va integra foarte bine dupa cum il stiu eu, super de treaba, dar la Bratu pot sa bag mana in foc ca daca vine, sub comanda lui Rednic va fi printre golgeterii campionatului;) ...are o relatie speciala cu Rednic, se inteleg de minune, de aceea sunt sigur ca va fi un pariu castigat:ok: ...va juca cu alta incredere!

fanatic88
15th May 2007, 14:02
as paria pe niculae

un jucator de care ar avea dinamo nevoie semedo parerea mea

Celso
15th May 2007, 14:06
nu vine Semedo...il vor pe Izvoranu acum, pe Bogdan Stancu si sunt in trative si cu Andrei Ionescu

fanatic88
15th May 2007, 14:26
sa avem transferuri numai gen lobont :) stancu mi se pare bun

caine19
15th May 2007, 16:12
stancu vine 100%la Dinamo , e jucatorul lui netoiu :ok:

fanatic88
15th May 2007, 17:49
Espanol Barcelona și Real Sociedad sînt interesate de a-și asigura serviciile lui Niculescu. Ibericii speră să-l convingă pe Cristi Borcea să-i dea drumul finului său, ambele echipe fiind dispuse să plătească aproximativ 800.000 de euro. Însă directorul general al dinamoviștilor le-a transmis ferm spaniolilor că nu va lua în considerare nici o propunere pînă pe 3 august, cînd se va afla adversara roș-albilor din turul III preliminar al Champions League. Espanol, care mîine va juca finala Cupei UEFA cu FC Sevilla, a intrat pe pista Niculescu după referințele bune oferite de Florin Răducioiu oficialilor catalani. Real Sociedad l-a vrut și în iarnă pe fotbalist, însă și atunci s-a lovit de refuzul șefilor dinamoviști, deși bascii ofereau un milion de euro.

caine19
15th May 2007, 19:15
In poza aia de pe sport.ro e capul lui meme :headbang: :headbang:

Celso
15th May 2007, 19:17
Mitea Mitea Mitea:yes: ...sper sa fie el:yes: :lol: :P :D

ceilalti nu ar fi "bombe"

fanatic88
15th May 2007, 20:57
mitea ar fi un transfer bun parerea mea dar nu-l vad plecand de la ajax mai ales ca a mai prins echipa de curand

cleo fcd
15th May 2007, 22:44
Eu cred ca avem nevoie de Marius Niculae , Boateng ..si poate un mijlocas stanga ..ca sa avem forta de a intra in grupele C.L.:cool:

fanatic88
15th May 2007, 23:51
boateng e in vizorul lui dinamo ?
mi-l amintesc de la ajax acum nu mai stiu pe unde e

Celso
16th May 2007, 11:35
e vba de Derek Boateng, fratele celui de la M`boro...din cate stiu e inchizator....si nu cred ca ne trebuieste asa ceva, avem un Ropotan pe care vrem sa il facem mare fotbalist,mai avem pe Margaritescu,pe Voika...nu cred ca avem nevoie de Boateng....dupa parerea mea Muresan trebuie adus neaparat, e fara indoiala cel mai bun fundas de la noi din campionat pe care putem sa il cumparam!...unde mai pui ca poate juca foarte bine si inchizator:ok:

fanatic88
16th May 2007, 15:30
pai si in locul cui il vezi (moti) ?
ma gandeam acum cum se simt jucatorii acum ca ei castigat acest campionat si se vehiculeaza atatea nume de fotbalistii care sunt pe lista lui dinamo .sigur isi doresc si ei foarte mult sa joace in preliminare si de ce nu in grupele cl .ce vreau sa zic e ca rednic & co. ar trebui sa stabileasca o strategie inteligenta prin care sa aduca numai jucatori de valoare cel putin alaturata lotului actual sa nu se harzardeze cu nume precum pancu si altii .si eu cred ca muresan ar trebui adus si inca 1-2 jucatorii de valoare reala .

Celso
16th May 2007, 15:36
sunt meciuri destule astfel incat sa evolueze toti...nimeni nu trebuie sa se simta cu postul asigurat! in plus nu se stie cine pleaca in iarna si il pierdem pe Muresan, care mai mult ca sigur va pleca de la Bistrita acum!:ok: de aia e bine sa il acontam de acum...

fanatic88
16th May 2007, 15:57
sa vedem si cat sunt dispusi sa ofere pe el actionarii oricum face oricat

fanatic88
16th May 2007, 19:29
Cristi Borcea a uitat repede de costumele pentru nuntă și a revenit la fotbal. "Nu ne interesează Elton. Pînă nu încep pregătirile și nu aflăm cu cine jucăm în turul trei preliminar, toate transferurile sînt pure speculații".

caine19
16th May 2007, 20:44
sa-l oprim pe Daddy :D ! Go Daddy Go Daddy GO !!!!

Am ramas impresionat de calitatile acestui fotbalist !

Celso
16th May 2007, 20:53
da ba:shocked: ..io am zis vreo 5 minute ca e Ze Kalanga:D ..bun dracu asta de Daddy..19 ani, nigerian!

fanatic88
17th May 2007, 20:53
si eu tot ze am crezut ca e ..impresionant pustiul

fanatic88
17th May 2007, 21:27
Mircea Rednic a dezvăluit în premieră după meciul de la Mioveni numele atacantului pe care îl vrea la Dinamo în sezonul viitor: "Am văzut tot felul de nume prin presă, am vreo zece jucători transferați pînă acum. Bratu e singurul nume pe care l-am pronunțat. M-am întîlnit cu impresarul jucătorului, Victor Becali, pentru a discuta condițiile unui transfer. Am mai lucrat cu Bratu la Rapid, cu mine a dat cel mai bun randament".
Bratu a mai jucat la Dinamo în sezonul 2005-2006

fanatic88
19th May 2007, 16:22
Pe lista "cîinilor" se află de mai mult timp apărătorul lui PSV Eindhoven, Eric Addo. Ghanezul de 28 de ani nu prea a mai prins echipa în acest sezon și ar fi tentat să se transfere la Dinamo. Fundașul le-a transmis însă impresarilor săi că își dorește să aibă postul de titular garantat și un salariu anual de 300.000 de euro. Oficialii "cîinilor" au evitat să dea un răspuns final, însă au și alte variante, printre care se numără Mureșan (Gloria Bistrița).

vlad1607
19th May 2007, 17:40
titular asigurat? :happy

fanatic88
19th May 2007, 17:43
are pretentii de vedeta

resita
22nd May 2007, 12:52
ultimul nume vehiculat este VINCENT KOMPANY de la Hamburg.

fanatic88
22nd May 2007, 13:30
il stie rednic de la anderlecht poate a avut ochi buni

Tommyi
22nd May 2007, 17:04
ultimul nume vehiculat este VINCENT KOMPANY de la Hamburg.

E beton la FM2007!! cred ca e printre cei mai buni 5 fundasi centrali din lume la FM 2007 :D ! poate ii aduce si pe Barzagli sau Micah Richards!!:D

Zax
22nd May 2007, 17:06
ultimul nume vehiculat este VINCENT KOMPANY de la Hamburg.

:happy :happy :happy :happy ala are salariu de 2 mil euro la Hamburg si vine pt un covrig si-o lumanare la dinamo :happy

fanatic88
22nd May 2007, 19:43
:happy :happy :happy :happy ala are salariu de 2 mil euro la Hamburg si vine pt un covrig si-o lumanare la dinamo :happy

pai daca ii sunt zilele numarate si acolo ...a jucat doar 7 meciuri sezonul asta

fanatic88
22nd May 2007, 19:44
E beton la FM2007!! cred ca e printre cei mai buni 5 fundasi centrali din lume la FM 2007 :D ! poate ii aduce si pe Barzagli sau Micah Richards!!:D

:headbang: cred ca l-a gasit rednic in joc :happy

vlad1607
23rd May 2007, 08:19
nu vine ala in nici un caz in Romania

fanatic88
24th May 2007, 19:37
Nebunia transferurilor de care vorbea Cristian Borcea a inceput de fapt o data cu incheierea meciului de la Piatra Neamt, Mircea Rednic facand publice, la conferinta de presa, o parte din tintele sale pentru perioada urmatoare: "Avem nevoie de un lot mai mare numeric pentru a lupta cu succes pe mai multe fronturi. Pana la 18 iunie cand incep pregatirile vor mai veni 3 jucatori: un fundas central, un mijlocas central si un atacant. Prioritatea mea este Florin Bratu. Dar vorbesc la telefon si cu Marius Niculae si Florentin Petre si incerc sa-i conving sa se intoarca la Dinamo."

caine19
24th May 2007, 22:19
E beton la FM2007!! cred ca e printre cei mai buni 5 fundasi centrali din lume la FM 2007 :D ! poate ii aduce si pe Barzagli sau Micah Richards!!:D

Alta sursa mai buna de transferuri nu gaseam :lol: :lol: ...

un jucator cum e Vincent Kompany n-o sa vina in Romania decat peste ...... mai degraba niciodata :D

HSV l-a luat cu 10 milioane , bugetul nostru de transferuri pe 2 ani :rolleyes:

Eu sper sa-l oprim pe Dady si sa-l cumparam pe Bratu !

Celso
25th May 2007, 11:14
pana pe 13 vor veni 3 jucatori, un fundas central,un mijlocas si un atacant! asadar asteptam:drak:

rossi18
25th May 2007, 11:56
atacant cel mai probabil bratu

RAIKKONEN
25th May 2007, 17:16
Niste transferuri bune pt Rednic:

- Freddy adu
- Rene Mihelic
-Giuseppe Rossi(stiu ca asta e cam fantasmagorica)-loan
-Pazzini - (stiu ca asta e cam fantasmagorica)-loan ceva..

Zax
25th May 2007, 17:18
lol...lasa draq FM-ul ala =)))

caine19
25th May 2007, 17:21
Cel mai bine ar fi sa bina Boateng , tamas , sestak si bratu !

Kainsashiki
25th May 2007, 17:24
Boateng a zis borcea ca nu vine, tamas, fii serios, cand vreodata vezi tu pe cineva din romania sa dea 4-5 mil pe un jucator? sestak-informatia a adus-o fanatik, deci e clar ca e vrajeala..si bratu vine 100%

caine19
25th May 2007, 20:02
bine ca ne-ai lamurit :D ...

born to be nr. 1 , died trying :ok:

fanatic88
26th May 2007, 19:15
sestak-informatia a adus-o fanatik, deci e clar ca e vrajeala:groggy:

fanatic88
26th May 2007, 19:36
pt diablo


"Nu am renuntat la acel atacant slovac. Ne-am înteles cu el, mai ramâne sa discutam si cu echipa de care apartine" a declarat Mircea Rednic pentru Prosport.

fanatic88
27th May 2007, 16:49
aseara rednic i-a urmarit pe izvoranu si emeghara de la poli. a avut ce vedea la emegheara ...

fanatic88
27th May 2007, 17:30
După ce a înscris ieri în poarta celor de la Auxerre, în ultima etapă a Ligue 1, Florin Bratu s-a întors în această după-amiază în România. Atacantul a reconfirmat dorința sa de a se întoarce la campioana României: "M-aș întoarce în țară numai la Dinamo. Nu vreau să vorbesc acum despre Rapid. Am auzit că sînt discuții, că sînd dorit la Dinamo, dar nu știu exact. Trebuie întrebat domnul Victor Becali pentru mai multe detalii. Eu mai am un an de contract cu Nantes, cu care încep pregătirile pe 25 iunie. Vom vedea dacă se va schimba ceva între timp", a spus Bratu.

Rossi
29th May 2007, 20:14
Bratu / Niculae ... unul dintre ei ajunge sigur la Dinamo

Zicu chiar e un super jucator ... sper sa reusim un imprumut pe 1 an cu optiune de cumparare ... daca ne calificam in grupe , o sa avem 2-3 mil E pt al achizitiona definitiv.

Ne mai trebuie un fundas dreapta ... Homei nu a confirmat ca e mare valoare si Blay are si el slabiciunile lui ... Stoican ar putea fi o solutie

Nu avem rezerve pentru postul de fundas central ... Kirita sau Vali Nastase nu mi se par niste solutii bune ... sper ca Rednic sa gaseasca un fundas bun.

Boateng din cate stiu eu joaca mijlocas la inchidere .. nu ne'ar strica un asemenea jucator

fanatic88
29th May 2007, 20:30
pacat ca nu l-am achizitionat noi pe muresan

caine19
29th May 2007, 21:07
Nu cred ca o sa faca mare lucru la cfr , si-au luat teapa mai mare decat noi cu vranjkovic :D

fanatic88
29th May 2007, 21:59
nu te grabi ...cfr-ul pare a se intarii serios in opinia mea si andone ,muresan,trica si se mai anunta cativa portughezi

fanatic88
29th May 2007, 22:02
Kirita sau Vali Nastase nu mi se par niste solutii bune nu i-am mai vazut demult jucand pe nastase l-am mai vazut in cateva partide dar nu mi se pare chiar terminat ....in schimb de kirita uitasem

caine19
29th May 2007, 22:40
trica nu e nare fotbalist , iar muresan asta ramane sa confirme la un alt nivel :rolleyes: ...

Oricum , tot Dinamo ia campionatul !

fanatic88
29th May 2007, 23:27
Oricum , tot Dinamo ia campionatul !
se stie cu sau fara muresan

trica nu stiu ce fotbal mai joaca dar din ce imi amintesc eu e gen catalin munteanu

Rossi
30th May 2007, 01:13
Oricum , tot Dinamo ia campionatul !

Cel mai important in aceasta pauza nu e sa achizitionam jucatori , ci sa tinem de cei pe care ii avem ... din moment ce au "indoit" toate echipele in sezonul care tocmai s'a terminat , e clar ca , cu acest lot , suntem favoriti si in editia viitoare a campionatului .:yeah:

Daca pe langa lotul pe care il avem , mai facem 3-4 "implanturi" de valoare ...defilam si in sezonul viitor . :ok:

caine19
30th May 2007, 17:13
Nu neaparat , sa nu uitam ca a mai trecut un an peste ei si cei din fata ( munteanu , danicu , clau ) au peste 30 de ani , nu cred ca vor face fata in liga si in campionat...

Ne trebuie un atacant cu experienta si in rest ar trebui sa mizam pe tineri , parerea mea

fanatic88
30th May 2007, 18:36
tot pe mana tinerilor as merge si eu dar cei tinerei cam sunt curtati de echipe mari si nu mai rezista mult borcea pana nu-i da

caine19
30th May 2007, 18:43
oricum mai bine sa luam tineri si sa vanda unul pe cateva milioane bune decat sa ia jucatori de +30 de ani pe care nu putem recupera investitia ...

Mai avem de asteptat ceva timp pana ce vom avea puterea financiara sa tinem toti jucatorii ... Numai prin performante putem realiza acest lucru :ok:

fanatic88
30th May 2007, 18:53
oricum mai bine sa luam tineri si sa vanda unul pe cateva milioane bune decat sa ia jucatori de +30 de ani pe care nu putem recupera investitia ...

bine gandit dar sa ne amintim si de ganezu de care ne-am folosit cu varf si indesat si am mai luat si bani pe el ....insa asa e dinamo ar trebui sa se bazeze pe propia pepiniera si jucatori tineri talentati ...de mult dinamo nu a mai dat un jucator europei pe bani seriosi

fanatic88
30th May 2007, 22:50
Mircea Rednic: "Pana pe 18 iunie vor semna 3 jucatori!"

resita
31st May 2007, 10:24
Giani Kirita se afla in negocieri cu Dinamo. vrea sa vina acasa

vlad1607
31st May 2007, 10:26
citat din proposrt : ANDURII Conducerea gorjenilor a ajuns la un acord cu Dinamo în privinta împrumuturilor lui Scarlatache si Liviu Ganea, pentru primul fiind o revenire dupa ce a debutat în Liga I, în 2005, pentru gruparea gorjeana. "Liviu Ganea si Scarlatache ar putea sa vina la Pandurii. S-a vorbit la nivel de conducere, confirmarea transferurilor o vom avea în câteva zile", a declarat directorul de imagine, Bogdan Tudor "

ce KKT

FORZA LIVIU GANEA

Celso
31st May 2007, 11:12
pai si lui Lemnaru am inteles ca ia zis Rednic sa isi faca bagajele ca sa se duca la Bistrita pana in iarna macar!, sa acumuleze experienta in Liga I acolo, dar Lemnaru a refuzat...prefera Dinamo II:D

fanatic88
31st May 2007, 21:07
cea mai mare greseala daca ii transfere definitiv pe acesti tineri ...poate o mutare invers proportionala cu cea a lui loby

baubau
1st June 2007, 09:52
Liviu Ganea e dat cu imprumut la Pandurii, cred ca e bine daca va fi titular si va prinde mai multe meciuri.Nu cred ca mai prindea prima echipa la Dinamo daca vor veni Bratu si un alt atacant

Aurel.D
1st June 2007, 10:07
Kirita la Dinamo???:shocked: Asta va fi lovitura verii :headbang:!!

Leo
1st June 2007, 13:58
daca Kirita se intoarce la DINAMO, EU MA BUCUR

Aurel.D
1st June 2007, 15:05
De ce??? Ce iti place la el? Era regele indolentilor cand juca aici......Pierdea multe mingi, si nu mai alerga inapoi sa recupereze....si multe altele. Juca cum avea chef, ca il avea pe Dinu in spate....

fanatic88
1st June 2007, 15:18
eu mi-l amintesc ca un fundas puternic cu un sut foarte bun dar acum nu stiu ce mai joaca

baubau
2nd June 2007, 20:48
Eu mi-l amintesc ca fiind spuma declaratiilor..borcea e mic copil pe langa el:)

Dinamo il doreste pe Melchiot?Alta gluma buna..

Utilizator
2nd June 2007, 23:54
ce draq Melchiot...fantasme garla vara asta, si la noi si la Steaua cu Abbiati si Bellushi, si la Craiova cu Rivaldo, Rapid cu Mircea Lucescu...mie cel mai mult imi place cand aud declaratii de genul 'suntem foarte interesati sa-l luam pe Icsulescu (nume sonor) am demarat negocierile si am inaintat oferta'
dar aproape invariabil 'oferta' e de 4-5 ori mai mica decat ar vrea ailalti, adica e facuta de ochii soacrei pentru public, presa etc.

fanatic88
3rd June 2007, 23:02
Melchiot...fantasme garla vara asta, si la noi si la Steaua cu Abbiati si Bellushi, si la Craiova cu Rivaldo, Rapid cu Mircea Lucescu fantasme

resita
4th June 2007, 19:15
Dinamo a facut o oferta pentru Zicu si asteapta raspunsul

RAIKKONEN
4th June 2007, 19:21
pana una alta sa lasam zvonurile si sa transferam si noi ceva...insa sper ca nu petarde gen kirita! sa mergem si noi pe jucatori straini,in Romania nu pre ai ce lua + ca is si scumpi...

fanatic88
4th June 2007, 21:34
pana pe 18 rednic a spus ca face 3 transferuri

rossi18
5th June 2007, 07:33
unul probabil va fi bratu

Celso
5th June 2007, 12:22
pana una alta l`am luat pe Bumbac:D

baubau
5th June 2007, 16:05
Cine-i Bumbac?:D

caine19
5th June 2007, 19:46
nu ce... cine :ok: ?

un fundas de 22 de ani , 1.94 , promitator...

fanatic88
5th June 2007, 19:50
si a venit si kirita?

RAIKKONEN
5th June 2007, 19:50
vad ca prin presa e anuntat zicu la Dinamo "fiind o chestiune de zile până când Zicu va imbraca iar tricoul lui Dinamo"! eu zic ca desi e individualist zicu ar fi un jucator de care am avea nevoie + acum pare si mai matur! sa speram ca e adevarat..

fanatic88
5th June 2007, 19:52
cand aud de zicu imediat memoria imi reda ratarea din meciul ala cu farul ...oricum e un jucator bun pt dinamo

Rossi
6th June 2007, 12:53
vad ca prin presa e anuntat zicu la Dinamo "fiind o chestiune de zile până când Zicu va imbraca iar tricoul lui Dinamo"! eu zic ca desi e individualist zicu ar fi un jucator de care am avea nevoie + acum pare si mai matur! sa speram ca e adevarat..

Bratu in atac , Zicu la mijloc ...si pe linia de fund , ca rezerva, poate sa aduca Borcica pe cine vrea .

Bratu & Zicu sunt jucatori de care Dinamo are mareeee nevoie .

fanatic88
6th June 2007, 23:19
nu cred ca va ajunge zicu la dinamo

Celso
7th June 2007, 11:43
offfff...ce ne facem cu Ganita.:( ..e chiar fraier....sta si el un an imprumutat, iar apoi cand pleaca Niculescu sau Danciulescu vine el, asta daca evolueaza bine la echipa la care va fi imprumutat:) ....voi ce parere aveti?...e tanar, are destul timp sa evolueze la Dinamo:o:

Rossi
7th June 2007, 15:18
deci pana cum Oprita , Kirita si Bratu + revenitii Baltoi , Goian , Predescu

cam slabutz ...

REST_BlackSun
7th June 2007, 15:59
Ne mai tre unu ca zicu , ca fernandes nu mi-a aratat cine stie ce ca , conducator de joc sau voika , atacul e superb , il avem pe oprita care poate sa rupa terenul ca mijlocas.
Sa vedem ce jucatori a vazut Mircea Rednic :D

fanatic88
7th June 2007, 17:55
ce ne facem cu Ganita eu cred ca e bine ca a fost imprumutat


cam slabutz steaua a intrat si cu un loc mult mai slab in grupe ca o comparatie dar intr-adevar este slabut eu cred ca mai trebuie un jucator la mijloc de creatie in locul lui cristea (parerea mea)

RAIKKONEN
7th June 2007, 19:42
steaua a intrat si cu un loc mult mai slab in grupe ca o comparatie dar intr-adevar este slabut eu cred ca mai trebuie un jucator la mijloc de creatie in locul lui cristea (parerea mea)

depinde FOARTE MULT si cu cine cadem,poate chiar mai mult decat pe cine aducem!!sa fim seriosi una e Arsenal(sau Liverpool) si cu totul altceva e Levski,Fener,Sahtior(chiar daca nici cu aceste echpe numai usor nu ne va fi)! asta insa nu inseamna ca nu trebuie sa ne intarim eventual(in caz in care nu ajungem in grupele CH.League) pt UEFA si campionat dar si pt a nu ne face de ras ca steaua( 0-3 si 1-4 acasa e UMILITOR)!

caine19
7th June 2007, 21:29
acum daca vom cadea cu barca o infrangere la limita ar fi chiar un rezultat bun :D ...

Rossi
7th June 2007, 22:03
TAMAS se intoarce acasa !

Aceasta este suma pe care Dinamo vrea s-o investească pentru transferul lui Tamaș de la Spartak. "Cîinii" caută, prin orice mijloc, să-l transfere pe Gabriel Tamaș. Încearcă de mai bine de un an să-l readucă pe internațional în Ștefan cel Mare. Iar zilele trecute, șefii roș-albilor au plusat pentru fotbalistul de 23 de ani. Au oferit lui Spartak Moscova 1,5 milioane de euro pentru tranzacție. Rușii au precizat că vor da un răspuns concret în cel mai scurt timp, întrucît au aflat de intențiile lui Tamaș, acelea de a nu se mai întoarce la Moscova în această vară, cînd îi expiră împrumutul la Celta Vigo.

Dinamo speră să primească un răspuns favorabil din partea lui Spartak. I-au pregătit jucătorului un salariu de 200.000 de dolari, plus o primă de instalare consistentă, cifrată tot la 200.000 de dolari. Acționarii din Ștefan cel Mare au luat legătura cu Gabi, însă acesta a rămas să mai studieze propunerea, mai ales că salariul său stagional este acum de 500.000 de dolari. Apoi, fotbalistul a precizat clar că ar vrea să continue în Spania, unde s-a acomodat. Ar accepta să continue la Celta, chiar și în liga secundă, plus că mai are ofertă de la Atletico Madrid.

ar fi super ca Tamas sa revina in Stefan cel Mare :yeah:

RAIKKONEN
8th June 2007, 07:08
ar fi super ca Tamas sa revina in Stefan cel Mare :yeah:

asa e!si sa nu uitam ca avem doar 2 fundasi centrali(Scarlatache nu-l pun desi e de perspectiva si el) ne trebuie cel putin inca unul daca nu 2! Asta ca numar ! si ca valoare avem nevoie de el parerea mea fiind ca TAMAS este peste Moti si peste Stefan(cel putin deocamdata , Stefan mai avand de acumulat experienta),deci una peste alta ar fi EXCELENT sa se intoarca la Dinamo !

Celso
8th June 2007, 10:42
vise....Tamas a zis ca ramane la Celta:rolleyes:

Aurel.D
8th June 2007, 10:50
Nu se intoarce Tamas, vrea sa ramana in Spania. Insa Borcea a zis ca va mai aduce un fundas central....
La mijloc ar mai trebui un jucator de creatie....

resita
8th June 2007, 10:53
Borcea spune multe:o: :o: :o:

Celso
8th June 2007, 10:55
..
La mijloc ar mai trebui un jucator de creatie....
ai uitat de Fernandes:D

Aurel.D
8th June 2007, 12:36
Fernandez este o solutie! :ok:

resita
8th June 2007, 12:47
ai uitat de Fernandes:D

cine e fernandes? :happy :happy :happy :happy :happy

Celso
8th June 2007, 14:05
tu esti cumva SAMM costumat in resita sau ce:D

fanatic88
8th June 2007, 17:32
pare luat din telenovele da e mijlocas la dinamo :)

Aurel.D
8th June 2007, 17:50
Dupa ce se va adapta, veti vedea ca va fi un jucator foarte folositor!! :ok: Mie imi aduce a Florentin Petre, jucatorul asta..:)
Celso, dar ce tatuaj, ti-ai tras pe antebrat! :D

Celso
9th June 2007, 10:17
se pare ca Kirita (hai ca nu e cacofonie:evil: ) a semnat cu Ankaraqucu.

da Aurele...e provizoriu:D

fanatic88
9th June 2007, 10:25
Mie imi aduce a Florentin Petre mai degraba cu vlad munteanu ca e stangaci

RAIKKONEN
9th June 2007, 18:34
Vali Nastase a semnat azi un contract pe 2 ani cu Dinamo!!! eu spun ca e un transfer bun tinand cont ca a rezistat atata timp in Italia TITULAR(ce-i drept la echipe mai mici) intr-un campionat in care accentul se pune pe aparare!! succes Vali!!!

Rossi
9th June 2007, 19:52
Vali Nastase a semnat azi un contract pe 2 ani cu Dinamo!!! eu spun ca e un transfer bun tinand cont ca a rezistat atata timp in Italia TITULAR(ce-i drept la echipe mai mici) intr-un campionat in care accentul se pune pe aparare!! succes Vali!!!

are experienta si poate fi o solutie buna in caz ca titularii Moti si Radu Stefan sunt accidentati/suspendati

Rossi
9th June 2007, 19:53
cel mai important e ca NU a plecat nimeni :ok: ... ba chiar ne-am si intarit putin ... daca vine si ZICU , o sa defilam in Liga 1 si sezonul viitor :ok:

vlad1607
9th June 2007, 20:05
ma bucura f mult transferul lui Vali Nastase..bianco zice bine important e ca nu a plecat nimeni....dc mai vine si Zicu atunci rupem tot din nou :D

Zax
9th June 2007, 20:06
cik a semnat Zicu cu voi

Celso
9th June 2007, 20:07
asa am auzit....http://yelims2.free.fr/Demons/Demon28.gif

urmeaza Pancu:headbang: ...pfuck

Zax
9th June 2007, 20:10
unde scrie de pancu?

Celso
9th June 2007, 20:11
pe sport.ro

Zax
9th June 2007, 20:12
va faceti echipa tare daca-i luati pe amandoi...

vlad1607
9th June 2007, 20:13
Zicu La Dinamo!

Rossi
9th June 2007, 20:54
--------------------------------- Lobont -------------------------
---------------------------------------------------------------------
-----------Blay--------Moti--------R.Stefan--------Pulhac------------
---------------------------------------------------------------------
-----------------------------Margaritescu----------------------------
---------------------------------------------------------------------
------------A.Cristea------------Zicu----------C.Munteanu-----------
---------------------------------------------------------------------
-----------------------Bratu----------Niculescu----------------------


SUPER DINAMO :yeah: :yeah:

si sa nu uitam ce rezerve de lux avem :
ZE Kalanga , Vranjkovic , Balace , Fernandes , Ropotan , Oprita , Romanovs , Vali Nastase , Scarlatache , Predescu ,
Danciulescu , Liviu Ganea , Mendy , Baltoi , Goian ....

Leo
9th June 2007, 21:20
ce concurenta va fi pe posturi , mama , mama !

Celso
9th June 2007, 21:23
io nu vreau sa fiu in pielea lui Mircea:D ...da las ca`i bine:evil: :lol: :drak: :evil: :mda: :yes:

sper ca Zicu sa nu fie la noi , cum a fost Ganea dupa ce a plecat de la Dinamo:D....dar nu cred....avem antrenor:B

caine19
9th June 2007, 21:57
Ne mai trebuie un fundas central si gata ! :D :D :yeah:


Abia astept noul sezon ... Titlul va ramane acasa si la anul :ok:

fanatic88
9th June 2007, 22:39
a venit sigur ? l-au prezentat oficial ?


sper ca Zicu sa nu fie la noi pai probabil a fost trasnfer definitiv daca e adevarat pt ca conducatorii lui inter au spus ca nu-l mai imprumuta


este cel mai bun trasfer care-l puteau face conducatorii nostri avem o echipa...



Fostul jucator al lui Inter a revenit în curtea lui Dinamo. Ianis Zicu a semnat un contract valabil pe patru sezoane. Asa cum ProSport v-a anuntat înca de marti, jucatorul de 23 de ani a fost directionat de fratii Becali catre gruparea din Stefan cel Mare. Zicu, liber de contract, va avea în “Groapa” un salariu de 400 de mii de dolari. [...]

Rossi
10th June 2007, 07:07
ce crapa rivalii de invidie :happy :happy :happy

fanatic88
10th June 2007, 08:54
zgarcitu' mai ales

RAIKKONEN
10th June 2007, 09:03
Cica ar veni si Pancu!! unde naiba il mai baga ca la atacanti si mijlocasi ofensivi e concurenta mare de tot,dar totusi pancu e un jucator bun sa vina si el iar acum dupa LOBONT,ZICU,BRATU coposelul se spanzura!!

resita
10th June 2007, 10:16
ce crapa rivalii de invidie :happy :happy :happy

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Aurel.D
10th June 2007, 20:49
:cry: :happy Si Zicu la Dinamo!! Moare Copos, fraierul.....Acum nu mai trebuie decat sa asteptam sa vina toamna!! :D

fanatic88
10th June 2007, 22:53
ce echipa avem ...

delaparis
10th June 2007, 23:07
Da ... lotul e bogat ... :)

sa vedem daca merge la antrenamente :rolleyes: ... si la meciuri :rolleyes:

fanatic88
10th June 2007, 23:25
sa inceapa amicalele sa ne facem o parere

caine19
10th June 2007, 23:36
mari schimbari nu sunt , doar cateva plombe ( ca sa zic asa ) :D

fanatic88
10th June 2007, 23:45
ehe ...daca stie rednic ce sa faca cu zicu ,oprita si bratu vom avea echipa mare si campionatul urmator

delaparis
10th June 2007, 23:52
Eu zic asa ...

daca Rednic decide , asa cum a facut anul asta , atunci e ok :ok:

Tipul asta face treaba buna cu jucatori buni ...


deocamdata viitorul suna bine ... :ok: ... spre deosebire de altii care au alte preocupari de gen " echipa numai cu romani" ... :happy

Rossi
11th June 2007, 03:37
http://www.uefa.com/footballeurope/news/kind=2/newsid=549289.html

Dinamo bring back old boys . Romanian champions FC Dinamo 1948 Bucuresti have bolstered their squad ahead of their bid to make the UEFA Champions League for the first time by signing Valentin Nastase and Ianis Zicu.

Dinamo, who captured the signature of forward Florin Bratu from FC Nantes Atlantique for €700,000 on Friday, bring Nastase and Zicu in on four-year contracts. Central defender Nastase, 32, has been capped three times by Romania and returns to the club he played for between 1999 and 2002 from Ascoli Calcio 1898, ending a five-year spell in Italy. Zicu also arrives from Serie A, joining from FC Internazionale Milano for whom he failed to make an appearance - being loaned out to Parma FC, AFC Rapid Bucuresti and Dinamo, where he is returning for the fourth time. Capped five times by his country, last season he scored 12 league goals in 30 appearances for Rapid

http://img505.imageshack.us/img505/928/bratuzicuwk9.jpg

Super Dinamo se pregateste pt UEFA Champions League :yeah: :yeah::yeah:

Celso
11th June 2007, 08:58
sa inceapa amicalele sa ne facem o parere

numai dupa ce isi refac baietii pregatirea fizica...ne putem insela la amicale:) ...nici o data in fotbal nu e bine sa iti faci sperante dupa perioada de pregatire:rolleyes: ...am vz deseori echipe care rupeau tot in amicalele din vara, iar apoi nu au mai facut mare lucru, sau echipe care au jucat prost in amicale si au avut un sezon bun:) ... acum depinde...o sa vedem... nea Mircea va incerca sa vada ce si cum va juca:D

Aurel.D
11th June 2007, 13:20
Pai chiar Dinamo a avut in anii 2000-2002 perioade de pregatire cu multe amicale si toti speram. Dar in acele sezoane au cam dezamagit si rezultatele nu au fost pe masura. De cupele europene ce sa mai zicem....

fanatic88
11th June 2007, 20:31
daca Rednic decide , asa cum a facut anul asta , atunci e ok pai nu cred ca ar avea conducerea pe cine sa impuna in primul 11 ...nici nu cred ca ar vrea ...pana cum a facut rednic legea si a mers super

RAIKKONEN
13th June 2007, 06:40
Inca un transfer baieti: "Sefii câinilor încearca transferul definitiv al fundasului de la Celta Vigo, iar jucatorul a recunoscut ca e aproape de o revenire spectaculoasa în Groapa"! Inca un transfer foarte bun ar fi numai ca apare o problema , deja avem foarte multi jucatori(majoritatea de valoare,exceptii homei,balace,vranik.) si ii va fi EXTREM de greu lui Rednic sa faca echipa si sa tine sub control frustrarile si supararile celor care desi au valoare vor fi rezerve.MIRCEONE va avea misiune foarte grea dar cred eu ca e antrenor care stie meserie si care spre dosebire de altii(vezi zeroli sau il muce junior) poate tine in frau ambitiile si orgolile jucatorilor!

resita
13th June 2007, 08:13
Inca un transfer baieti: "Sefii câinilor încearca transferul definitiv al fundasului de la Celta Vigo, iar jucatorul a recunoscut ca e aproape de o revenire spectaculoasa în Groapa"!

:lol: :lol: :lol: ce bine ar fi :ok:

fanatic88
13th June 2007, 10:33
chiar am avea echipa

caine19
13th June 2007, 12:48
Cine sa fie urmatorul transfer ?

Cred ca Tamas ! Sper ...

fanatic88
13th June 2007, 13:06
nu cred ca da dinamo 2.5 mil

oricum probabil va fi un fundas

Radu
13th June 2007, 13:23
MIROSLAV RADOVIC A SEMNAT CU DINAMO!

Dinamo a mai pregatit un euro-transfer. Miroslav Radovic de la Legia Varsovia. Mijlocasul in varsta de 24 de ani, a evoluat in Serbia la FC Macva , un an, iar apoi cate trei ani la FC Teleoptik si Partizan Belgrad.

In 2006 a fost transferat in Polonia, la Legia Varsovia pentru 800.000 de euro. El masoara 182 cm si 78 de kg si a fost titular in nationala Under 21 a Serbiei.

fanatic88
13th June 2007, 14:24
de unde e informatia? e confirmata de conducere?

resita
13th June 2007, 14:57
de unde e informatia? e confirmata de conducere?

dinamomania

MARIO MELCHIOT RENUNTA LA RENNES SI POATE VENI LA Dinamo
Fundasul olandez Mario Melchiot poate ajunge la Dinamo. In varsta de 30 de ani, internationalul olandez, a decis sa nu isi mai prelungeasca contractul cu Rennes, formatie pentru care nu a evoluat decat un sezon.
Sosit de la Birmingham City, Melchiot a jucat 30 de meciuri in prima liga fraceza si a marcat doua goluri.
Dupa doi ani de absenta, el a fost chemat si la nationala Olandei, pentru meciurile amicale cu Thailanda si Coreea de Sud. sursa dinamonia

fanatic88
13th June 2007, 15:07
Contactat telefonic de Dinamomania, directorul sportiv al clubului Dinamo a declarat: "Nu a semnat inca nimeni, actele sunt la mine."



din ultimele zvonuri radovic ,tamas si mechiot cred ca cel mai probabil de infaptuire este transferul lui tamas

resita
13th June 2007, 15:09
tamas se pare ca nu vrea sa vina in tara :groggy: :groggy: :groggy:

fanatic88
13th June 2007, 15:10
altu cu fumuri in cap ...uita de unde a plecat

Utilizator
13th June 2007, 15:25
inca unul:

MIROSLAV RADOVIC A SEMNAT CU DINAMO!
Dinamo a mai pregatit un euro-transfer. Miroslav Radovic de la Legia Varsovia. Mijlocasul in varsta de 24 de ani, a evoluat in Serbia la FC Macva , un an, iar apoi cate trei ani la FC Teleoptik si Partizan Belgrad.

In 2006 a fost transferat in Polonia, la Legia Varsovia pentru 800.000 de euro. El masoara 182 cm si 78 de kg si a fost titular in nationala Under 21 a Serbiei (mijlocas dreapta cica).

sport.ro

fanatic88
13th June 2007, 15:32
era informatia asta pe pagina precedenta daca erai atent

Utilizator
14th June 2007, 00:42
n-am fost atent, imi cer scuze, promit sa incerc sa fiu atent pe viitor :D
dar oricum a cazut treaba.

fanatic88
14th June 2007, 01:10
promit sa incerc sa fiu atent pe viitor :P asa sa faci

fanatic88
14th June 2007, 01:13
cred ca perioada de transferuri e pe cale sa se incheie ...daca imi amintesc rednic a spus la transferul lui zicu ca le transmite fratilor becali sa se opreasca ..cred ca ultima dorinta ar fi un fundas ,probabil tamas desi e greu de crezut ca va veni

fanatic88
14th June 2007, 01:30
Fundașul stînga Nikola Mijailovic este dorit de Dinamo. Sîrbul a fost titularizat de Dan Petrescu la Wisla, antrenorul Unirii Urziceni considerînd că în cazul materializării transferului, Nikola Mijailovic ar deveni cel mai bun pe postul lui din România. ...

Utilizator
14th June 2007, 01:39
nu cred ca va veni nici asta, aud si ca ar fi un pic accidentat. este fundas lateral din cate stiu, parca stanga.

daca vine Tamas va fi jale pe bune...e musai sa vanda unul dintre Moti sau Radu ca altfel nu stiu cine va sta pe bara

Ioca10
14th June 2007, 01:42
Pana la urma zicu a semnat?...citisem pe undeva ca nu a semnat prin fax:groggy:

Utilizator
14th June 2007, 01:56
vorbeste lumea :)

daca impresarii lui spun asta, conducerea Dinamo zicea asta nu vad de ce n-ar fi real. Sigur ca semnatura prin fax nu are valoare juridica fara original asa ca pana va veni Zicu din vacanta poti spune ca nu exista inca semnatura lui in original. Dra m-as mira sa nu vina. Oricum nu va sta mai mult de 1 an, e o parere personala.

delaparis
14th June 2007, 02:06
Pana la urma zicu a semnat?...citisem pe undeva ca nu a semnat prin fax:groggy:


aha ... citeste in alta parte :D

fanatic88
14th June 2007, 09:35
citisem pe undeva ca nu a semnat prin fax semnatura aia prin fax este doar o confirmare a venirii lui

resita
14th June 2007, 10:25
ce spuneti de ultima barfa, Ionel Ganea inapoi la Dinamo :happy :happy :happy

vlad1607
14th June 2007, 12:24
DA-L dreaq de tzigan

resita
14th June 2007, 15:42
Dinamo ofera 1.8 mil pe Tamas iar rusi cer 2.5 mil. Tratativele continua :groggy:

vlad1607
14th June 2007, 18:43
wow ofera camatarii nostri 1.8 milioane? WOW ! inseamna ca dc e adevarat atunci e o sansa...

Celso
14th June 2007, 18:47
1.8 + Balace si Vranjkovic nu vor?!:D

vlad1607
14th June 2007, 18:54
@celso : asta a fost buna :D :D :D

@ducus: du-te ma pe plaja,langa Europa, ca si asa esti aproape si nu te mai baga tu aici ca nu e loc de tine! hai dispai !

fanatic88
14th June 2007, 19:13
ducus aici se vorbeste de transferurile lui dinamo ...

Rossi
15th June 2007, 04:26
MIROSLAV RADOVIC A SEMNAT CU DINAMO!
Dinamo a mai pregatit un euro-transfer. Miroslav Radovic de la Legia Varsovia. Mijlocasul in varsta de 24 de ani, a evoluat in Serbia la FC Macva , un an, iar apoi cate trei ani la FC Teleoptik si Partizan Belgrad.

In 2006 a fost transferat in Polonia, la Legia Varsovia pentru 800.000 de euro. El masoara 182 cm si 78 de kg si a fost titular in nationala Under 21 a Serbiei (mijlocas dreapta cica).

sport.ro

se pare ca pe asta l-am ratat :mda:

Celso
15th June 2007, 10:07
nu la vrut Rednic! sunt in trative pt mijlocasul lui Standard Liege....nush daca scriu bine Geraerts

fanatic88
15th June 2007, 10:11
eu cred ca avem o echipa competitiva ...desi un mijlocas dr si fundas central si dr ar mai creste concurenta

bob
15th June 2007, 10:58
sincer, eu nu vreau sa fie dati homei si vranjkovic.imi plac. la atacanti e inghesuiala mare. nu stiu daca e bine !

fanatic88
15th June 2007, 19:55
homei nu mi se pare calitate

degady64
16th June 2007, 22:41
Apar si plecarile

Oprita, Bumbac, Bratu, Nastase, Zicu, probabil Stoican, in stend-by Tamas, si pe lista lui Rednic mai figureaza cateva nume de jucatori straini cu care acesta doreste sa porneasca batalia pentru accesul in grupele Champions League.
Daca sosirile continua pe banda rulanta, incet-incet apar si plecarile de pe "peronul alb-rosu".

Astfel Alexandru Baltoi (foto luand cartonas rosu cu Levski Sofia)care fusese imprumutat sezonul trecut la Pitesti, a fost cedat definitiv la Arad, bosii aradenilor platind lui Dinamo 150.000 de dolari, iar Baltoi va primi un salariu de 60.000 de dolari si un bonus de 10.000 de dolari pentru 10 goluri marcate.

In acelasi timp, sunt sanse mari ca Mendy si Matache sa fie imprumutati la Mioveni, antrenorul Daciei, Ion Moldovan, dorind sa ii aiba sub bagheta sa. Oficialii dinamovisti inclina sa raspunda pozitiv solicitarii fostului dinamovist, mai ales ca avand in vedere "explozia" sosirilor in Groapa, posibilitatea ca cei 2 sa evolueze va fi foarte mica. Imprumutul celor doi tineri jucatori le va permite acestora sa evolueze meci de meci, capatand astfel experienta.

Este posibil ca in aceasta luna sa plece si Silviu Balace (probabil ca va fi cedat definitiv) si Vojislav Vranjkovic care va fi imprumutat pentru 1 an la Pandurii Targu Jiu, cu posibilitatea de a fi rechemat in iarna.

dinamo-online

fanatic88
16th June 2007, 22:56
baltoi oricum era expirat ,balace nu se acomodase dar i se putea acorda inca o sansa iar mendy si matache nu trebuie scapati decat maxim prin imprumut

Celso
17th June 2007, 12:06
nu Matache...:(

Leo
17th June 2007, 12:19
balace bine ca pleaca, nu mi-a placut niciodata, nu avea valoare

fanatic88
17th June 2007, 12:34
dar aveam rezerva pt pulhac

Celso
17th June 2007, 12:37
cred ca vine Alex Dragomir inapoi de la Sopron....e bunicel...vecin cu mine:D

fanatic88
17th June 2007, 13:17
pe ce post joaca ? are loc ? :)

Celso
17th June 2007, 17:07
joaca fundas stanga....il stii zic eu..a jucat in niste amicale...iar acum a fost imprumtat la Sopron

http://www.romaniansoccer.ro/players/d/dragomir_alexandru.shtml

e de viitor...talent are...e tot asa ofensiv

fanatic88
17th June 2007, 17:50
imi pare cunoscut ...sper sa fie de valoare apropiata lui pulhac

bob
18th June 2007, 10:25
eu stiam ca e vandut la sopron. e bunicel. dar am auzit ca l-a luat poli iasi.

fanatic88
18th June 2007, 20:30
macar sa nu-l piarda definitiv ...sa-l imprumute la sopron nu sa-l vada la poli iasi

Lordul
18th June 2007, 20:32
pai la Dinamo au venit :

Oprita (Steaua )
Zicu (Rapid )
Stoican (Sahtior )
Bratu (Valenciennes ,/Nantes )
G.Kirita (Gaziantep )
Bumbac (Jiul )

posibile sosiri : Tamas (Celta Vigo /Spartak Moscova )

eu zik ca is achizitii bune

fanatic88
18th June 2007, 20:38
posibile sosiri : Tamas (Celta Vigo /Spartak Moscova )
ar mai fi si stoican

Radu
18th June 2007, 20:39
pai la Dinamo au venit :

Oprita (Steaua )
Zicu (Rapid )
Stoican (Sahtior )
Bratu (Valenciennes ,/Nantes )
G.Kirita (Gaziantep )
Bumbac (Jiul )

posibile sosiri : Tamas (Celta Vigo /Spartak Moscova )

eu zik ca is achizitii bune
unde a venit stoican si kirita???:confused: esti pe alta lume!:no:

Celso
18th June 2007, 20:41
:D :D :D lordule...ai uitat sa updatezi:lol:

Radu
18th June 2007, 20:43
:D :D :D lordule...ai uitat sa updatezi:lol:
i-a visat si el azi-noapte pe stoican si pe kirita la dinamo...si acum ne povesteste si noua!:happy :happy :happy

fanatic88
18th June 2007, 20:47
de nastase a uitat si a spus de kirita ...nu-i nimic

Lordul
18th June 2007, 21:01
pai am citit pe net azi si am auzit si la stiri ca a zis Mircea Lucescu ,,Stoican va juca la Dinamo "

Rossi
19th June 2007, 09:33
pai la Dinamo au venit :
Zicu
Bratu
Nastase
Oprita
Bumbac


Posibile achizitii : Tamas, Stoican , Boateng.

bob
19th June 2007, 15:02
din pacate homei a fost imprumutat la iasi. imi placea. dar cred ca trebuia sa le faca loc celorlalti. cred ca si predescu si l.ganea vor fi imprumutati.

Utilizator
19th June 2007, 17:01
Mie transferul lui Boateng mi se pare esential, e inchizatorul de care avem nevoie.

Aurel.D
19th June 2007, 18:31
Nu i se va da drumul lui Boateng sa plece de la echipa sa.....cel putin nu in Estul Europei.

fanatic88
19th June 2007, 23:29
cred ca transferul lui boateg este fantezie ...poate stoican

Utilizator
19th June 2007, 23:54
stoican e zero barat. n-a mai jucat de mult la un nivel acceptabil iar de la Dinamo a plecat dupa maxim 10 meciuri bune. am ramas noi sub impresia prestatiei din dubla cu Sahtior, ca altfel nu stiu cate alte ispravi a mai facut. Balace de ex. e mult mai bun decat stoican si mult mai ambitios.

fanatic88
19th June 2007, 23:57
Balace de ex. e mult mai bun decat stoican si mult mai ambitios. degeaba ...joaca pe posturi diferite

fanatic88
20th June 2007, 00:27
Ceahlăul Piatra-Neamț a obținut împrumuturile lui Vosjilav Vranjkovici și Lucian Goian, ambii de la Dinamo. "Am luat de la Dinamo dezlegarea lui Vranjkovici pentru un sezon și transferul definitiv al lui Lucian Goian. Sînt doi jucători importanți pentru obiectivele noastre" ...

fanatic88
24th June 2007, 17:55
Mircea Rednic nu a încheiat campania de transferuri. "Puriul" a anuntat ca vrea sa dubleze postul de fundas dreapta si mai doreste în lot un al treilea portar.

Daca în ofensiva si în linia mediana ros-albii dispun de solutii viabile, în schimb, în defensiva situatia este total diferita, mai ales la nivelul fundasilor laterali.
Mircea Rednic urmareste un jucator care sa reprezinte dublura pentru postul de fundas dreapta, acolo unde titular este George Blay. De asemenea, "Puriul" cauta sa aiba în lot un portar tânar care sa reprezinte o optiune în cazul în care Bogdan Lobont sau Denis Romanovs nu ar putea evolua. Tehnicianul dinamovist a prezentat care sunt variantele pentru fundasul de banda stânga. "Il am pe Pulhac, pe care îl pot dubla cu Musat. Imi place ca jucator, e tânar, a crescut foarte mult si va merge cu noi în pregatire în Austria. O solutie ar fi si Stefan Radu, care poate juca pe stânga, iar în centru ar ramâne Moti si Vali Nastase", a explicat Rednic.
"Puriul" a mai declarat ca banda dreapta a defensivei este un capitol deficitar: "Pe dreapta, la George sunt ceva probleme, dar pâna plecam în turneul din Austria se vor dubla toate posturile si se va rezolva si acest aspect". Mai mult, tehnicianul ros-albilor a declarat ca în lotul "câinilor" îsi va face aparitia un nou goalkeeper. "Ii avem pe Lobby si Denis, dar ma gândesc si la un portar tânar de pâna în 22 de ani", a spus acesta, dupa care a precizat ca Romanovs ar putea suplini o eventuala lipsa a lui Lobont. "Romanovs este un portar bun. Joaca în nationala Letoniei si a evoluat si în cupele europene când era în tara sa si o sa fac în asa fel încât sa aiba cât mai multe meciuri, o sa-l trimit si la partidele echipei a doua", a încheiat Rednic.

Rossi
26th June 2007, 13:48
Nu cred ca a fost bine sa scapam de Balace ... daca Pulhac e accidentat sau suspendat cu cine jucam ca fundas stanga ?

Blay traverseaza momente grele ... asa ca ar trebui sa ne grabim sa-l acizitionam pe Stoican ...

fanatic88
26th June 2007, 14:55
da si eu cred ca i-am dat drumul mult prea usor lui balace ,daca pulhac este accidentat se poate juca cu stefan pe stanga

fanatic88
26th June 2007, 14:58
Iată cartea de vizită a fotbalistului dorit de Mircea Rednic la Dinamo, Sandro Mendes.
Nume complet: Sandro Miguel Laranjeira Mendes
Data și locul nașterii: 4 Februarie 1977, Pinhal Novo, Portugalia
Postul: Mijlocaș

Cluburi la care a mai evoluat:
1995-1996: FC Vitoria Setubal
1997-1998: Hercules
1999: Villareal
1990-2000: Salamanca
2000-2005: FC Vitoria Setubal
2005: Porto
2005: Manisaspor (împrumutat)
2006: FC Vitoria Setubal

resita
15th July 2007, 12:26
un milion de euro pentru Izvoranu si Mansour atat va plati Dinamo la Poli

fanatic88
15th July 2007, 12:27
jucatori care daca vor ajunge vor face tusa foarte probabil

resita
15th July 2007, 12:31
stie Dinamo de ce-i cumpara. la iarna mai mult de 5-6 jucatori din lotul actual vor fi imprumutati la alte echipe.

fanatic88
15th July 2007, 12:36
totul depinde de calificarea sau nu in cl ....sa vezi atunci daca nu ne calificam ce o sa plece

filipo
15th July 2007, 18:36
nu mai depinde de nimik...deja i-a vandut pe radu pt 5 mil la genoa si pe clau la al hilal pt 1 5 mil....vai de noi....nici nu am incercat in cl si deja am vandut...

Celso
15th July 2007, 20:04
si eu simt miros de plecari chiar acum....posibil Niculescu sau Danciulescu...

Genoa nu da 5 mil...pt un fotbalist fara mare experienta, sa fim seriosi, iar Radu se rateaza pe acolo daca se duce!:)

fanatic88
16th July 2007, 00:21
dinamo nu i-a dat pe radu si nici clau ...vom vedea probabil dupa cl

Rossi
16th July 2007, 04:21
Dinamo II a achiziționat patru jucători ivorieni, care se află deja în cantonament cu echipa la Poiana Brașov:

Kamara, 20 de ani - mijlocaș central
Gustav, 19 ani - mijlocaș central
Attoukoura, 18 ani - mijlocaș stînga
Diabete, 18 ani - fundaș central

S-a mai alăturat lotului și un fundaș lateral francez, Youssouf, 21 de ani. Acestor jucători li se adaugă și Franciss Daddy, un alt fotbalist de culoare, care se află deja la Dinamo II de cateva luni .

Cornel Țălnar (antrenor Dinamo II) : "În momentul de față sîntem cea mai exotică echipă din Liga a II-a. Sînt jucători care au abecedarul fotbalului, tineri de mare perspectivă. Sperăm ca în viitor să reprezinte o soluție chiar pentru prima echipă"

Rossi
16th July 2007, 04:33
Veniri:
1. Daniel Oprita (Steaua)
2. Cornel Predescu (Gloria Bistrita)
3. Florin Bratu (FC Nantes)
4. Vali Nastase (Ascoli)
5. Ianis Zicu (Rapid)
6. Flavius Stoican (Sahtior)
7. Hristu Chiacu (Wisla Cracovia)
8. Izvoranu (Poli Timisoara)

Plecari:
Mendy - imprumutat la Ceahlaul
Matache - imprumutat la Ceahlaul
Vranjkovic - imprumutat la Ceahlaul
Homei - imprumutat la Poli Iasi
Baltoi , Goian , Balace au fost vanduti definitiv

Posibile plecari:
Ze Kalanga , Codreanu , Stanici

Rossi
17th July 2007, 21:15
Ianis Zicu (Rapid) 2.000.000 E
Florin Bratu (FC Nantes) 800.000 E
Izvoranu (Poli Timisoara) 500.000 E
Flavius Stoican (Sahtior) 200.000 E
Vali Nastase (Ascoli)
Hristu Chiacu (Wisla Cracovia)
Daniel Oprita (Steaua)
Cornel Predescu (Gloria Bistrita)

3.500.000 E cheltuiti numai pe transferuri + 1.500.000 prime de instalare (dintre care numai la Zicu prima de instalare a fost de 500.00 E)
Dinamo pina la aceasta ora s-a despartit de 3 fotbalisti : Goian , Baltoi , Balace ...jucatori pe care a incasat in jur de 500.000 Euro .

Deci in total peste 5.000.000 E cheltuiti in aceasta vara pe transferuri si doar 500.000 recuperati ... tare imi e frica ca ne despartim de Radu Stefan ...

fanatic88
17th July 2007, 23:56
tare imi e frica ca ne despartim de Radu Stefan ...
sper totusi sa se tina de cuvant si sa nu vanda...

Rossi
18th July 2007, 14:26
Ayangma, noul jucator al lui Dinamo (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/dinamo/20919/ayangma-noul-jucator-al-lui-dinamo.htm)

Rednic a jucat cu el la inchidere si a dat randament ... nu e de meserie mijlocas la inchidere , dar daca se adapteaza e perfect :ok:

Celso
18th July 2007, 17:47
mi se pare o prostie....ala e mijlocas ofensiv dreapta ori atacant si il bagam ca mijlocas defensiv:|

ma rog, stiu ei mai bine, insa e cert ca daca nu ne calificam in Liga vor pleca valuri valuri:)

caine19
18th July 2007, 17:49
Nu cred ca Rednic la oprit degeaba ;) ...

Succes Ayangma :yeah:

fanatic88
18th July 2007, 18:21
Nu cred ca Rednic la oprit degeaba poate pentru concurenta pe posturi ...dar totusi pe postul lui sunt destui ,doar sa-l reprofileze rednic

Rossi
30th August 2007, 02:18
Blay si Stoican sunt niste verze ...
Nastase si Goian sunt deasemenea niste verze ...
Margaritescu e bun doar pt liga 1 si Ropotan mai are mult de munca ...

Deci avem nevoie urgent de 1 fundas central , un fundas dreapta si un mijlocas la inchidere ...

fanatic88
30th August 2007, 13:23
poate la iarna vor rezolva problema

Rossi
31st August 2007, 04:45
Fundasul argentinian MARIANO FERNANDEZ (29 de ani) , si-a dat acordul pentru a juca 2 ani în "Stefan cel Mare".
Acesta a mai evoluat la AC Torino si la Real Murcia. Sud-americanul a efectuat ieri vizita medicala si a participat la primul sau antrenament la Dinamo.
El poate evolua atât ca fundas central, cât si pe banda stânga a defensivei. Sud-americanul este bun prieten cu mijlocasul dinamovist Catalin Munteanu,
alaturi de care a evoluat la Real Murcia în perioada 2004-2005.


Fundasul peruan JOHN GALLIQUIO (28 de ani) , si-a dat acordul pentru a juca 3 ani în "Stefan cel Mare".
Dupa ce l-a adus pe argentinianul Mariano Fernandez, Dinamo a obtinut tot ieri semnatura fundasului peruan John Galliquio, de la Universitario Deportes.
Jucatorul a semnat acordul cu ros-albii, actele fiind trimise prin fax, în Peru. Intelegerea fotbalistului în vârsta de 28 de ani este valabila timp de 3 ani,
perioada în care Galliquio va câstiga aproximativ 200.000 de dolari pe sezon.

fanatic88
31st August 2007, 08:15
sper sa fie 2 transferuri bune

Rossi
31st August 2007, 16:33
sper sa fie 2 transferuri bune

Astia 2 sud-americani sunt adusi in locul celor care au gafat in ultimul timp ... Nastase , Goian , Blay , Stoican ...

Mario Di Lazi
1st September 2007, 02:56
sper sa fie 2 transferuri bune

și au mai luat un jucător de 18 ani ...

fanatic88
1st September 2007, 03:13
Astia 2 sud-americani sunt adusi in locul celor care au gafat in ultimul timp ... Nastase , Goian , Blay , Stoican ...
adica ce vrei sa zici ... mai slabi ca astia nu pot fi ? ...:)

Celso
2nd September 2007, 14:21
Ze Kalanga a fost imprumutat la Boavista :o:

Lordul
2nd September 2007, 14:38
Ze era cam neserios sa vad de ce sunt in stare sud-americanii

fanatic88
2nd September 2007, 15:48
ne lipseste un mijlocas dreapta acum

Celso
2nd September 2007, 15:51
mie mia placut la nebunie Platonov ala de la BATE Borisov ,viteza, tehnica, centrari bune...da ce sa ia astia...astia cumpara necunoscuti de prin america de sud:headbang:

Mario Di Lazi
2nd September 2007, 20:42
Rednic a declarat că singurul jucător pe care l-a dorit el și a fost adus a fost Chicu ...
restul au fost aduși la peste capul lui :(

Mario Di Lazi
3rd September 2007, 08:00
Rednic a declarat că singurul jucător pe care l-a dorit el și a fost adus a fost Chiacu ...


Chiacu am vrut să spun ...

pe de altă parte, Rednic atacă din nou ... a spus despre Stoican că rolul lui era să spună acționarilor ce se petrece în vestiar ...

aștia chiar își bat joc de Dinamo ... i-au adus lui Rednic niște jucători care nu erau doriți ... este mai rău decât la Steaua (acolo unde se trimite sms cu echipa ) :(