PDA

View Full Version : ATP Masters Series Hamburg



Cneazul
12th May 2007, 10:06
il avem pe andrei pavel in calificari ! in primul tur va da peste chilianul nicolas massu cap de serie nr. 5, iar in turul 2 pare a avea o misiune mai usoara impotriva castigatorului duelului russel-falla.
printre jucatorii din calificari se numara si mathieu(nr. 37 ATP), mirnyi, grosjean !

ciprian_medias
12th May 2007, 11:30
ghinion pentru andrei

Cipri
12th May 2007, 11:38
Mda ... totusi cred ca poate sa il bata pe Massu prin inteligenta lui ... asta se poate intampla numai daca scurteaza punctele ... :(

ciprian_medias
12th May 2007, 23:19
massu-pavel 61 44

ciprian_medias
12th May 2007, 23:27
5-5 in setul doi dupa ce andrei a salvat o minge d meci!!!!!

ciprian_medias
12th May 2007, 23:32
6-5 massu.Andrei serveste din nou sub presiune

ciprian_medias
12th May 2007, 23:36
bravo andrei.A revenit de la 0-30 si a gastigat gameul

ciprian_medias
12th May 2007, 23:37
Tiebreak andrei mai are o sansa

ciprian_medias
12th May 2007, 23:49
1-0 andrei 2-0 3-0 bine 3-1 3-2 vaiiii 3-3 nu se poate 3-4 massu incredibil 4-4 in sfarsit 5-4 andrei bravo cneazule 5-5 pacat 6-5 andrei set point 6-6 7-6 andrei serveste ptr set 7-7 7-8 match point massu 9-7 meci massu

Cipri
12th May 2007, 23:49
Cat s-a terminat ???

ciprian_medias
12th May 2007, 23:50
mare pacat pentru andrei pavel

Cipri
12th May 2007, 23:50
Mda ... :( din pacate Andrei este eliminat dupa un tie-break ... :|

Cipri
12th May 2007, 23:51
Pacat ca nu si-a putut concretizat sansa sa termine tie-breakul la 6-5 si 7-6 :( ...

luma
12th May 2007, 23:51
6-1 7-6...:cry:

ciprian_medias
12th May 2007, 23:51
2 mingi de set a avut andrei pe serviciu lui.S-a mai dus un turneu,din nou fara puncte.Daca joaca tot asa.................

Cipri
12th May 2007, 23:54
2 mingi de set a avut andrei pe serviciu lui.S-a mai dus un turneu,din nou fara puncte.Daca joaca tot asa.................
Asta e ... a venit si momentul asta pt Andrei si pt noi , fanii lui :D

Cneazul
13th May 2007, 10:56
nu creeeeeeeeeed! din pacate andrei pavel si alexander waske nu sunt favoriti la hamburg si pot da in turul al doilea peste fratii bryan! asta daca vor ajunge pana acolo,pentru ca si in primul tur au un meci foarte dificil impotriva cuplului bhupathi/stepanek

alina_dana
13th May 2007, 13:07
numai ghinioane a avut Andrei la turneul asta. pacat ca reusise 2-3 saptamani bune .si tocmai la hamburg la el "acasa".

Cipri
13th May 2007, 16:01
Cred totusi ca acum ii pot invinge pe fratii Bryan .

Ad3ana
13th May 2007, 16:43
in martie la Miami au fost invinsi f. greu de fratii Bryan in decisiv cu scorul de 6/7(4) 7/6(6) 8-10 ... deci exista o posibilitate :)

Cipri
13th May 2007, 17:07
in martie la Miami au fost invinsi f. greu de fratii Bryan in decisiv cu scorul de 6/7(4) 7/6(6) 8-10 ... deci exista o posibilitate :)
Da. Tocmai la meciul acesta ma gandeam si eu :|

Optimistul
14th May 2007, 09:49
Aici gasiti tabloul principal la simplu :
http://dtb-tennis.rent-a-cluster.net/livescoring/singles.pdf

La dublu : http://dtb-tennis.rent-a-cluster.net/livescoring/doubles.pdf

Nole e pe partea cu Federer ,iar Nadal cu Davidenko. Care ziceti ca vor fi finalistii ?

Pavel si Waske vor juca in jurul orei 16 cu perechea Mahesh BHUPATHI (IND) Radek STEPANEK (CZE) ;prost e ca in turul urmator vor juca cu fratii Bryan.

Scuze, am vazut ca s-a discutat despre asta mai sus...

costeaa
14th May 2007, 14:19
trebuie sa inceapa meciul lui pavel...la dublu:D

Ad3ana
14th May 2007, 14:27
trebuie sa inceapa acum , pt. k Tursunov a abandonat in setul 2 cu Andreev si s-a terminat mai devreme meciul . bafta Andrei! :)

Universal
14th May 2007, 14:45
Hai Andrei, hai Waske, eu cred ca vor invinge :ok:

costeaa
14th May 2007, 14:46
eu sunt sigur:D

coiscif
14th May 2007, 16:24
5-3...sa vedem!

Ad3ana
14th May 2007, 16:30
ahh...au pierdut primul set cu 3-6 :(

costeaa
14th May 2007, 16:32
il iau pe al doilea..

Ad3ana
14th May 2007, 16:33
nush ce sa zic... oricum ar fi f. greu in decisiv :(

coiscif
14th May 2007, 17:01
pooooooooooooooop! asta e, bine ca e aproape de casa...mai sta si el cu boracii!

Cipri
14th May 2007, 17:01
BHUPATHI M./STEPANEK PAVEL A./WASKE A. 6-3 5-2
Vai ... Stepanek a pierdut la Clement si venea cu pofta de victorie ... si Bhupathi joaca f bn la dublu :(

Cipri
14th May 2007, 17:09
Ce infragere :O BHUPATHI M./STEPANEK PAVEL A./WASKE A. 6-3 6-2
Asa este Pavel o sa stea mai mult cu copiii :D si asa mai are o jumate de an , 1 an si o sa aibe timp si de copii :D

Optimistul
14th May 2007, 19:51
Un meci strins intre Safin si Massu se joaca acum pe Star sports :7-6,1-0 pt. Safin

alina_dana
14th May 2007, 22:31
Asa este Pavel o sa stea mai mult cu copiii :D si asa mai are o jumate de an , 1 an si o sa aibe timp si de copii :D[/QUOTE]

asa putin????? mai vreau.

Cipri
14th May 2007, 23:02
Asa este Pavel o sa stea mai mult cu copiii :D si asa mai are o jumate de an , 1 an si o sa aibe timp si de copii :D

asa putin????? mai vreau.[/QUOTE]
Pai u cat crezi ca o sa il mai tina si pe el picioarele ? :D Poate ajunge antrenor :ok:

alina_dana
15th May 2007, 08:21
Asa este .Indiferent cat va mai juca il voi sustine , si dupa retragere il voi regreta mai ales in cupa devis cred ca va fi acolo langa echipa .
Orice lucru care are un inceput are si un sfarsit(nu mai il jelesc pe andrei vom vedea ce va face mai departe.

carbu
15th May 2007, 11:44
Intr-un fel e bine ca joaca mai rar atata vreme cat se mentine in prima suta sau in preajma ei. Parerea mea e ca nici nu trebuie sa forteze. Cred ca o accidentare acum i-ar fi fatala pentru cariera de sportiv. Numai in acest an, Andei Pavel a castigat din tenis peste 130.000 $, mai mult decat toti ceilalti jucatori romani la un loc. Cred ca este cel mai bun barometru pentru valoarea unui sportiv. Despre intreaga cariera ce sa mai vorbim....

TenisFan
16th May 2007, 15:38
Iar pierde Federer in primul tur... :ras-plans: Ce catastrofa... :headbang:

raulmad
16th May 2007, 15:55
Iar pierde Federer in primul tur... :ras-plans: Ce catastrofa... :headbang:

De unde ti-a venit ideea ca pierde? E 1-1 la seturi si 3-3 in decisiv.

TenisFan
16th May 2007, 16:08
Scapa ca prin urechile acului...Lua setul decisiv cu 6-4 dar jocul lui a lasat de dorit...Inconstant si plin de greseli pe alocuri si desi a iesit +6 adica 44 de castigatoare si 38 de erori nefortate tot sunt cam multe... :groggy: ;) Trebuie sa nu mai greseasca asa mult si sa se concentreze pentru ca toti si-au dat seama ca pot sa-l bata daca opun rezistenta...El are obisnuinta de a da puncte gratis cand nu conduce...Nu e obisnuit sa fie condus si produce erori nefortate...Trebuie sa ramana concentrat pe tot parcursul meciului mai ales pe aceasta suprafata de zgura... ;)

printulmiskin
16th May 2007, 18:47
Tenisfanule,trimite-i un mail lui Federer si zi-i sa ramina concentrat pe parcursul intregului meci,ca s-ar putea sa nu stie asta!!

TenisFan
16th May 2007, 19:37
miskinule mai bine nu-i zic sa-i dea papucii Milkai daca tot fac efortul sa-i compun un mail? :(

printulmiskin
16th May 2007, 20:47
Fanule,zi-i si asta ,dar vezi sa nu te afle Mirka,ca ai bagat-o pe mineca!!!

TenisFan
16th May 2007, 20:52
Ba eu vreau sa vada Milka si nu cred ca deschide gura deoarece fac front comun cu Optimistul si sa vezi atunci acuze ce-si ia... ;) :evil:

whisper
16th May 2007, 21:46
:cheer: Nadal.greu dar a castigat. mi se parea ca isi gasise nasu :D
P.S.: Sper ca nu am gresit topicul..ca vad ca nimeni nu zice nimic de meciul lui.:P

Optimistul
16th May 2007, 22:17
Ba eu vreau sa vada Milka si nu cred ca deschide gura deoarece fac front comun cu Optimistul si sa vezi atunci acuze ce-si ia... ;) :evil:

Asta asa e... Cum de-a pus femeia asta mina tocmai pe Federer ?! Numai erau atitia fraieri in circuit ?

lucian_iasi
16th May 2007, 22:25
@ whisper: Primul set a fost mai greu..al doilea a fost formalitate :)

Ma bucur ca si Hewitt mai traieste :) a invins 2 argentinieni pana acum(Agustin Calleri si Juan Ignacio Chela) in 2 seturi. :D 2 surprize tre sa fiu corect,chiar daca nici Calleri nici Chela nu sunt in forma,dar se joaca totusi pe zgura

whisper
16th May 2007, 22:28
Da in primul, pe al doilea nu prea l-am vazut decat cand ajunsese deja la 5-0..:)
Dar totusi un necunoscut(pt mine ) a jucat foarte bine..si a facut ca primul set sa tina peste o ora :)

oana_f
16th May 2007, 22:49
Dar totusi un necunoscut(pt mine ) a jucat foarte bine..si a facut ca primul set sa tina peste o ora :)

A jucat Hernandez foarte bine sau nu si-a gasit Nadal ritmul?
Conditiile de acolo sunt total diferite de cele din Roma, de acum cateva zile: foarte frig (15 grade), umiditate ridicata, arena inchisa. Cred ca are nevoie sa se obisnuiasca cu temperatura de acolo.

lucian_iasi
16th May 2007, 22:52
Dar totusi un necunoscut(pt mine ) a jucat foarte bine..si a facut ca primul set sa tina peste o ora :)

E spaniol si e pe zgura,asa ca,chiar daca e un necunoscut a putut sa-i puna ceva probleme lui Nadal :)

Cipri
16th May 2007, 23:25
Surpriza zilei de astazi cred ca se numeste Adreev :D care l-a invins pe Philip :|

Sorin Blaj
17th May 2007, 02:52
Sper sa prind si eu cateva meciuri. Sunt foarte ocupat zilele astea.

Va raman indatorat daca ma tineti la curent cu evenimentele.

Multumesc mult.

costeaa
17th May 2007, 15:54
ce ziceti bate federer cu 2-1 la seturi? ca am pariat ca asa va fi
:D

TenisFan
17th May 2007, 16:08
Nu stiu...Cert este ca Nadal l-a spulberat pe Andreev 6-4 6-1...Andreev a jucat slab dupa ce a pierdut primul set unde a opus ceva rezistenta...Djokovic l-a batut pe Benneteau si parca joaca cu Gonzalez care l-a batut la randu-i pe Mathieu...Eu zic ca Federer daca joaca bine il bate in 2 seturi pe Ferrero... :shocked:

raulmad
17th May 2007, 16:12
ce ziceti bate federer cu 2-1 la seturi? ca am pariat ca asa va fi
:D

Nu cred ca va fi 2-1. Ferrero joaca bine pe zgura dar nu cred ca o sa-i puna probleme lui Federer. Dar vom vedea.

Cipri
17th May 2007, 16:14
Nadal in sferturi dupa ce l-a invins pe Andreeeeeeeeeeeeeeeeev cu 6-4 6-1 :( ma asteptam la mai mult din partea rusului :X

raulmad
17th May 2007, 16:24
Nu stiu...Cert este ca Nadal l-a spulberat pe Andreev 6-4 6-1...Andreev a jucat slab dupa ce a pierdut primul set unde a opus ceva rezistenta...Djokovic l-a batut pe Benneteau si parca joaca cu Gonzalez care l-a batut la randu-i pe Mathieu...Eu zic ca Federer daca joaca bine il bate in 2 seturi pe Ferrero... :shocked:

Djokovic joaca cu Jarkko Nieminen iar Gonzalez cu Melzer.

TenisFan
17th May 2007, 16:32
Djokovic joaca cu Jarkko Nieminen iar Gonzalez cu Melzer.My bad...I-am confundat dupa intreruperile astea cu ploaie...

printulmiskin
17th May 2007, 17:11
Federer a jucat in sfirsit un meci la nivelul sau..L-a spulberat pe timidul Ferrero..

TenisFan
17th May 2007, 17:19
Fedex in cruise control... :cool: 6-2 6-3 si cateva mingi fabuloase... ;)

Cipri
17th May 2007, 17:43
Federer a jucat in sfirsit un meci la nivelul sau..L-a spulberat pe timidul Ferrero..
Asa este . Federer l-a invins pe Ferero cu 6-2 6-3

Cipri
17th May 2007, 17:45
Djokovic N. (srb) Nieminen J. (fin) 4-3

lucian_iasi
17th May 2007, 18:34
Lleyton Hewitt(AUS) -nikolay davydenko(rus) 6-4,2-6,2-1(un break diferenta) :D :D :yes: :yes: GO LLEYTON :D :D :yes: :yes:

Djokovic-Nieminen 7-5,4-6,2-3

Gonzalez-Melzer 3-6,6-3

Cneazul
17th May 2007, 19:48
nush cum sa spun dar parca ferrero n-a avut niciun pic de vointa ! nici macar nu s-a chinuit cat de cat ! a intrat pe teren convins ca va lua pe coaja ! au fost multe mingi trimise de federer pe care le putea ajunge dar el nici nu s-a prea omorat cu firea ! pai daca vrei sa-l invingi pe no1 trebuie sa dau totul:D
oricum... VAMOS RAFA NADAL!!!

lucian_iasi
17th May 2007, 20:44
Rezultate finale la cele 3 meciuri de mai sus:

Lleyton Hewitt - Nikolay Davydenko 6-4,2-6,6-4 :D :D :D :yes: :yes: :yes: :yes:
Novak Djokovic- Jaarko Nieminen 7-5,4-6,6-4
Fernando Gonzalez-Jurgen Melzer 6-3.3-6,6-4

TenisFan
17th May 2007, 20:50
Prevad o semifinala mega interesanta Fedex - Djokovic si o finala plictisitoare Federer - Nadal... :shocked: (adica va castiga iar Nadal pe erorile lui Federer :sleep: )

Optimistul
18th May 2007, 08:48
Stai linistit ca nici Nadal numai e cea fost anul trecut ...Era f. aproape s-o incaseseze de la Davidenko la Roma. Incepe sa se vada si la el uzura...

printulmiskin
18th May 2007, 10:28
Nadal mi se pare invincibil pe zgura ,deocamdata.Uzura care va aparea inevitabil,eu nu am remarcat-o in jocul sau.E parca mai puternic decit anul trecut,serviciul fiind deja f bine pus la punct,l-am vazut punind si scurte impecabile,l-am vazut facind si voleuri eficiente.Asa ca ,din pacate pt detractorii sai,putini,"era Nadal" pe zgura este departe de final.
Djokovici ieri a facut un rezultat mare ,invingind intr-un picior pe Nieminen,care mi s-a parut pe final cazut in capcana intinsa de sirb.

raulmad
18th May 2007, 10:31
Stai linistit ca nici Nadal numai e cea fost anul trecut ...Era f. aproape s-o incaseseze de la Davidenko la Roma. Incepe sa se vada si la el uzura...

Era foarte aproape sa o incaseze dar n-a incasat-o. Oricum jocul lui Nadal este mult mai bun decat al lui Federer. Pe zgura.
Mi-as dori din nou o finala Nadal - Federer. Dar pana la finala mai sunt 2 meciuri: sferturile si semifinala. Asa ca...sa nu ne grabim...

Cneazul
18th May 2007, 11:10
era so incaseze... ce sa o incaseze?? de cand n-a mai pierdut un set nadal pe zgura??? era si cazul sa mai piarda si el unul ! imediat sa sa ziceti ca ea sa o incaseze si daca bate cu 6-0 6-1 pentru ca a pierdut un game ! ziceam si eu ca era sa o incaseze daca-l conducea davidenko cu un 3-1, 4-2... da asa... situatia a fost sub control:P

vassy
18th May 2007, 11:27
ai vazut meciul cu Davydenko? A fost foarte strans, si comentatorul a zis ca s-ar putea sa piarda Nadal, nu zic ca Nadal incepe sa oboseasca, dar ca in acel meci nu a fost departe de a-si intrerupe seria castigatoare pe zgura

printulmiskin
18th May 2007, 11:37
Comentatorii de pe SportKlub sint mai slabi decit multi de pe acest forum..Zicea unul despre priza lui Nadal ca e..prea deschisa..

vassy
18th May 2007, 12:00
nu pe SportKlub, cred ca ma uitam pe StarSports, si e si parerea mea ca Davydenko putea castiga acel meci

Sorin Blaj
18th May 2007, 16:07
Nadal mi se pare invincibil pe zgura ,deocamdata.Uzura care va aparea inevitabil,eu nu am remarcat-o in jocul sau.E parca mai puternic decit anul trecut,serviciul fiind deja f bine pus la punct,l-am vazut punind si scurte impecabile,l-am vazut facind si voleuri eficiente.Asa ca ,din pacate pt detractorii sai,putini,"era Nadal" pe zgura este departe de final.
Djokovici ieri a facut un rezultat mare ,invingind intr-un picior pe Nieminen,care mi s-a parut pe final cazut in capcana intinsa de sirb.
Nadal a evoluat mult fata de anul trecut si ma refer aici la calitatea loviturilor.

Sorin Blaj
18th May 2007, 16:09
ai vazut meciul cu Davydenko? A fost foarte strans, si comentatorul a zis ca s-ar putea sa piarda Nadal, nu zic ca Nadal incepe sa oboseasca, dar ca in acel meci nu a fost departe de a-si intrerupe seria castigatoare pe zgura
Pe tine te intereseaza ce spune comentatorul? :) Comentatorii sunt varza, habar n-au pe ce lume traiesc.

Cneazul
18th May 2007, 16:11
din pacate roger a trecut de ferrer dupa un meci foarte bun al spaniolului ! ia dat replica pe masura elvetianului, dar din pacate a pierdut ! Vamos RAFA!!

Universal
18th May 2007, 16:26
Prevad o finala Federer-Nadal..

vassy
18th May 2007, 17:31
Pe tine te intereseaza ce spune comentatorul? :) Comentatorii sunt varza, habar n-au pe ce lume traiesc.

aia sunt comentatorii de la masters series deci nu prea cred ca sunt asa de varza cum zici tu, iar Nadal a fost aproape sa piarda meciul ala, m-am uitat si eu la meci si e si parerea mea , uite ce zice si atptennis:


Rafael Nadal beat back a stiff challenge from Nikolay Davydenko of Russia 7-6(3), 6-7(8), 6-4 in the semifinals at Rome Saturday.

Nadal broke Davydenko seven times and was broken eight times himself in the topsy turvy match that lasted three hours and 38 minutes.

Davydenko had a set point in the first set and squandered five in the second set before winning it. Nadal won 128 points to 116 for his foe.

"Well, it was very, very tough physical test, but more a mental test for me," Nadal said."

As for Davydenko, he was pleased with his performance this week. "Today was a good match. Maybe next time I play against him, it will be five hours. But it's good I hit so many balls from the forehand and backhand side. That's good for my confidence."

Cipri
18th May 2007, 17:39
In leg cu comentatorii ... cel care a comentat astazi pana acum e cv de capul lui ... dar mai stiu eu unul care comenteaza si meciuri de fotbal ... e cam varza :happy

Optimistul
18th May 2007, 18:04
Ce pregatire fizica are Moya la cei 31 de ani ai lui ?! Djokovic cu 12 ani mai tinar ar trebui sa invete ceva din asta...

Sorin Blaj
18th May 2007, 19:44
aia sunt comentatorii de la masters series deci nu prea cred ca sunt asa de varza cum zici tu, iar Nadal a fost aproape sa piarda meciul ala, m-am uitat si eu la meci si e si parerea mea , uite ce zice si atptennis:


Rafael Nadal beat back a stiff challenge from Nikolay Davydenko of Russia 7-6(3), 6-7(8), 6-4 in the semifinals at Rome Saturday.

Nadal broke Davydenko seven times and was broken eight times himself in the topsy turvy match that lasted three hours and 38 minutes.

Davydenko had a set point in the first set and squandered five in the second set before winning it. Nadal won 128 points to 116 for his foe.

"Well, it was very, very tough physical test, but more a mental test for me," Nadal said."

As for Davydenko, he was pleased with his performance this week. "Today was a good match. Maybe next time I play against him, it will be five hours. But it's good I hit so many balls from the forehand and backhand side. That's good for my confidence."
Chestie de gusturi. Eu imi mentin parerea.

Si nu numai la meciul respectiv.

Optimistul
18th May 2007, 20:00
Nole a pierdut in 3 seturi dupa un meci strins. Are probleme cu pregatirea fizica si reverul ala 'impins' lasa de dorit in anume situatii.
Intr-adevar a avut ieri 2 meciuri in aceeasi zi si doua mici accidentari la umar si picior.
Sper sa-l vad in forma maxima la RG ;pina atunci sper ca Federer sa ajunga in finala si sa vedem o confruntare cu Nadal.

TenisFan
18th May 2007, 20:20
Fedex - Moya... :> Ba de ce nu exista emoticonuri dintr-alea ca pe messenger?Pentru ca atunci cand zic Fedex vreau sa urmeze emoticonul: :> Pentru ca-i mega fain... :evil: :ras-plans:

vassy
18th May 2007, 20:33
Fedex http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/15.gif

costeaa
18th May 2007, 20:38
ce ziceti: almagro-hewitt 2-1 seturi?:D

vassy
18th May 2007, 20:47
almagro-hewitt 1-2

TenisFan
18th May 2007, 20:48
Fedex http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/15.gif
Tatal lor... :(
Fedex http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/15.gif
Eu zic ca bate Almagro de fapt vreau sa bata Almagro...Vreau sa-l vad in fata lui Nadal...Si pe Hewitt as vrea sa-l vad dar tare mi-e ca-l dezmembreaza Nadal pe australian...Si nu uitati copii:
Fedex http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/15.gif

lucian_iasi
18th May 2007, 20:56
@TenisFan:n-as fi suparat daca ar pierde Hewitt in fata lui Nadal,oricum parcursul din acest turneu e unul excelent,daca l-ar bate si pe Almagro,din 4 meciuri,in 3 ar bate jucatori crescuri pe zgura(avand in vedere ca Hewitt se descurca pe orice suprafata,numai pe zgura nu) si pe nr 3 mondial(Davydenko)..

@vassy: :ok: :ok:

TenisFan
18th May 2007, 21:04
luma trebuie sa recunoastem ca s-a observat o uzura fizica la Davydenko si Djokovic...Au jucat 2 meciuri in aceeasi zi...Nu chiar un meci intreg dar seturi destul de incarcate ca sa ma exprim asa...Astazi Djokovic a avut parte iar de 3 seturi plus un Moya in forma mare...Si Davydenko l-a dus pe Hewitt in decisiv dar n-a putut mai mult...Un Hewitt destul de interesant intr-o revenire de forma sau mai bine spus intr-o gasire miraculoasa de forma... :shocked: Pe langa aceste doua lucruri Davydenko si Djokovic sunt iarasi doi jucatori care au prestat foarte mult tenis in acest an pana in momentul de fata deci pe undeva era de asteptat ca alti jucatori mai proaspeti sa le ia fata... ;) Eu zic ca Almagro ala e foarte periculos chiar si pentru Nadal pentru ca e tanar si izbeste mingea cu forta fara sa se gandeasca prea mult la consecinte...In fine sa castige cel mai bun! ;)
Ah da am uitat o chestie:
Fedex http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/15.gif

Optimistul
18th May 2007, 21:13
Tenisfan ce parere ai de Federer ? Si-a redobindit forma care l-a consacrat ?
De ce ii ceri parerea numai @lumei ?

TenisFan
18th May 2007, 22:02
Mai fie ce-o fi Federer ramane Federer...Adica jucatorul care a dominat tenisul mondial masculin 3-4 ani la rand...Acestea fiind spuse el are momentan 26 de ani deci e-n floarea varstei...Te poti astepta orice de la individ cu tot cu Milka lui... ;) Nu stiu cat conteaza "forma" la el pe cat ar conta dupa mine nivelul de concentrare pe care il are atunci cand intra pe teren pentru un joc...Unde ai vazut tu ca i-am cerut parerea numai lumei?Eu emit opinii universal valabile... :ras-plans: Daca nu stiati cum se va incheia postul meu am sa va luminez de-ndata... :ras-plans:
Fedex http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/15.gif

Sorin Blaj
18th May 2007, 22:03
Nole a pierdut in 3 seturi dupa un meci strins. Are probleme cu pregatirea fizica si reverul ala 'impins' lasa de dorit in anume situatii.
Intr-adevar a avut ieri 2 meciuri in aceeasi zi si doua mici accidentari la umar si picior.
Sper sa-l vad in forma maxima la RG ;pina atunci sper ca Federer sa ajunga in finala si sa vedem o confruntare cu Nadal.
Mult mai usor decat o arata scorul. Moya a avut un joc mult mai solid.

lucian_iasi
18th May 2007, 22:07
In ultimul sfert de finala,Leyton Hewitt a castigat primul set cu 6-3. GO HEWITT :yes: :yes: :yes:

Cipri
18th May 2007, 22:20
Almagro N. (esp) Hewitt L. (aus) 3-6 2-1

printulmiskin
18th May 2007, 22:21
Pe mine m-a surprins jocul incisiv si plin de vigoare al lui Hewitt.Se vede ca nu s-a antrenat degeaba cu..Rafa.

oana_f
18th May 2007, 22:43
Pe mine m-a surprins jocul incisiv si plin de vigoare al lui Hewitt.Se vede ca nu s-a antrenat degeaba cu..Rafa.

Rafa chiar a spus de multe ori ca il admira pe Hewitt si ca ii place stilul lui de joc. Este unul dintre jucatorii lui favoriti, lucru pe care nu prea l-am auzit sa mai declare si despre altii. Cei doi se inteleg bine, poate si pentru ca amandoi sunt temperamentali in teren.

lucian_iasi
18th May 2007, 22:58
6-3,6-4 ptr Hewitt :yes: :yes: :yes: :yes:

Cipri
18th May 2007, 23:15
Maine se vor juca urm 2 semifinale :
Federer-Moya
Nadal-Hewitt
Fed vs. Nadal va fi finala dupa parerea mea :|

lucian_iasi
18th May 2007, 23:26
Clar,Federer-Nadal :)

oana_f
19th May 2007, 12:12
ar fi mai interesanta o finala Nadal-Moya :D

costeaa
19th May 2007, 12:19
nu..moya nu ii ia un set lui federer..
in schimb hewitt kred ca ii ia un set lui nadal

Cipri
19th May 2007, 12:47
Federer-Moya va incepe la 14 iar dupa va incepe Nadal-Hewitt

Optimistul
19th May 2007, 14:04
Nici eu nu cred ca va reusi Federer sa-l bata pe Moya cu toate ca as vrea sa-l vad in finala cu Nadal care nici el nu va avea o semifinala usoara.

Cipri
19th May 2007, 14:43
3-2 pt Moya dupa ce spaniolul a facut 2 breakuri , iar elvetianul 1 ...

coiscif
19th May 2007, 15:33
cine imi da si mie linku' pt sopcast de la makaiko sports sau cum naiba se numeste!? ca eu nu-l gasesc in lista!
ms

Cipri
19th May 2007, 15:46
FEDERER R. (SUI) MOYA C. (ESP) 4-6 5-2 ... Se intra in decisiv dupa cate vad ...

coiscif
19th May 2007, 16:28
cred k federer castiga asa greu meciurile si pt ca advesarii stiu ca e vulnerabil in ultima vreme, sunt mai determinati si-l forteaza la max!

luma
19th May 2007, 16:29
Federer - Moya 4-6 6-4 6-2 :cheer: :cheer:

TenisFan
19th May 2007, 16:30
Eu nu pot decat sa zic:
Fedex http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/15.gif

Cneazul
19th May 2007, 16:35
ooo ! pentru asta as vrea sa-l umileasca maine rafa ! sa-l bata la 0 ! sa-l vad in genunchi! ma rog! sa treaca de hewitt, de meciul asta mi-e frica ca maine... e floare la ureche !

luma
19th May 2007, 16:41
Sa-l umileasca?? Sunt doi sportivi cu mult bun simt si fair-paly.
Lupta este doar in teren...

Optimistul
19th May 2007, 16:42
Nu l-am vazut pe Federer atit de nervos ca-n meciul asta in viata mea.Dar stiu ca i-a prins bine spre finalul meciului ...

Cneazul
19th May 2007, 16:47
optimistule? unde ai vazut ultimul set din meci? ca nu l-a dat pe sport klub

luma
19th May 2007, 16:50
Pe bwin...:D

Sorin Blaj
19th May 2007, 16:56
1-0 Nadal cu Hewitt. Punct la 0.

Este Live pe bwin: https://www.bwin.com/livebets.aspx?eventID=934291&playstream=1

dianac
19th May 2007, 17:00
ma uit pe bwin dar imaginea ramane in urma si la voi e la fel?

Sorin Blaj
19th May 2007, 17:02
1-1.

La mine este OK.

luma
19th May 2007, 17:03
Fata de scorul afisat de bwin? Da, dar cred ca are legatura cu preluarea de la ATP Masters Series.

Sorin Blaj
19th May 2007, 17:07
2-1 Hewitt, cu break.

luma
19th May 2007, 17:13
3-1...:mda:

Sorin Blaj
19th May 2007, 17:15
Revine Hadal.

TenisFan
19th May 2007, 17:21
4-1 Hewitt cu 2 break-uri... :shocked:

luma
19th May 2007, 17:23
5-1????
S-ar putea sa lase setul asta, stiind ca-i pierdut si sa se concentreze pentru urmatoarele?

costeaa
19th May 2007, 17:25
dap..joaca f bine hewitt urmaresc meciul..

Sorin Blaj
19th May 2007, 17:25
Foc de paie.

TenisFan
19th May 2007, 17:25
5-1...Fara drept de apel se pare... :shocked:
30-15 serveste Nadal...

Sorin Blaj
19th May 2007, 17:26
5-2.

costeaa
19th May 2007, 17:26
5-2...si serveste hewitt.....o sa bata hewitt:D ..in 2 seturi:D

TenisFan
19th May 2007, 17:27
dap..joaca f bine hewitt urmaresc meciul..Mestere unde urmaresti tu meciul? :shocked: Ca vreau sa-l vad si eu...Chelsea cu Man Utd e mega plictisitor... :groggy:

Sorin Blaj
19th May 2007, 17:27
5-2...si serveste hewitt.....o sa bata hewitt:D ..in 2 seturi:DSigur nu.

Sorin Blaj
19th May 2007, 17:27
Mestere unde urmaresti tu meciul? :shocked: Ca vreau sa-l vad si eu...Chelsea cu Man Utd e mega plictisitor... :groggy:

https://www.bwin.com/livebets.aspx?eventID=934291&playstream=1

luma
19th May 2007, 17:28
Ei da!! Nu bate niciun Hewitt...Nadal este unul dintre jucatorii cu reveniri spectaculoase. Am incredere...:ok:

TenisFan
19th May 2007, 17:28
https://www.bwin.com/livebets.aspx?eventID=934291&playstream=1Eu nu prind imagini...Doar scorul... :angry: :headbang:

costeaa
19th May 2007, 17:29
30-0:d
Tenis Fan..iti faci cont..nu dureaza mult..1 min ..si dai video ion dreptul meciului

dianac
19th May 2007, 17:31
Eu nu prind imagini...Doar scorul... :angry: :headbang:

vezi ca scrie in stanga cu rosu video,da-i un clic:D

Sorin Blaj
19th May 2007, 17:31
Eu nu prind imagini...Doar scorul... :angry: :headbang:
Dai click pe video.

luma
19th May 2007, 17:32
Pai nu prinde video pt. ca nu-i ID-ul lui...ii trebuie cont.

dianac
19th May 2007, 17:33
Ei da!! Nu bate niciun Hewitt...Nadal este unul dintre jucatorii cu reveniri spectaculoase. Am incredere...:ok:

sa speram ca asa va fi ca altfel..................:cry:

TenisFan
19th May 2007, 17:36
Mi-am facut cont...Merci...O luat Hewitt primul set 6-2... :shocked:

costeaa
19th May 2007, 17:36
40-30 pe serviciu lui nadal de la 40-0
Tenis Fan dami un PM cu id'ul tau

vassy
19th May 2007, 17:36
Hewitt joaca prea bine, eu cred ca o sa castige...

Sorin Blaj
19th May 2007, 17:37
1-0 Nadal, in setul doi.

Sorin Blaj
19th May 2007, 17:38
Pai nu prinde video pt. ca nu-i ID-ul lui...ii trebuie cont.
Si fara cont se vede ce meciuri sunt transmise si video.

Sorin Blaj
19th May 2007, 17:41
Break Nadal: 2-0.

costeaa
19th May 2007, 17:44
15-30

luma
19th May 2007, 17:49
3-0 :)

TenisFan
19th May 2007, 17:49
Hewitt incepe sa dea rateuri...Nu poate sa mentina ridicat nivelul...Mult mai multe erori nefortate...Si Nadal parca se concentreaza mult mai mult...3-0 Nadal sa vedem daca Hewitt se trezeste...

costeaa
19th May 2007, 18:06
minge de break..pt 3-2

costeaa
19th May 2007, 18:12
4-2 ..acuma face break leyton:D

Sorin Blaj
19th May 2007, 18:16
Costeaa. Esti prea optimist: 5-2 Nadal.

Sorin Blaj
19th May 2007, 18:25
Nadal - Hewitt: 2-6, 6-3.

Vad ca Nadal a adus linistea pe forum: 3-1 in setul trei.

whisper
19th May 2007, 18:49
Acum cat mai e ca la mine merge asa prost bwinn-ul :(
Am reusit sa vad 2-0 in setul 3 pt Nadal .
Dar e aproape Hewitt sa faca 2-1 :(
Ma scuzati sunt mult in urma :headbang:
E 3-2.
4-2:)

TenisFan
19th May 2007, 19:03
4-4... ;) Serveste Hewitt ca sa faca 5-4 si sa revina la carma partidei...Hewitt face un joc foarte slab pe serviciul sau si Nadal reuseste break-ul la 0...Va servi pentru meci eu zic ca s-a terminat... ;)
Nu-mi vine sa cred: 5-5...Orice se poate intampla acum...

Cipri
19th May 2007, 19:15
HEWITT L. (AUS) NADAL R. (ESP) 6-2 3-6 5-5
Hopa :D nu ma asteptam :| pacat ca nu e transmis la TV .

Sorin Blaj
19th May 2007, 19:19
6-5 Nadal.

luma
19th May 2007, 19:19
Break Nadal...:cheer:

Sorin Blaj
19th May 2007, 19:20
Si victorie.

whisper
19th May 2007, 19:25
:( Nu inca .
GATAAAAAAAAAA!:P
/OLE/ Maine intre Nadal si Federer.

Sorin Blaj
19th May 2007, 19:26
Nu inca?

Sorin Blaj
19th May 2007, 19:27
A 81 victorie consecutiva pe zgura, pentru Nadal.

BRAVO RAFA!!!!

Cipri
19th May 2007, 19:27
Nu inca?
Acum a castigat RAFA :)

costeaa
19th May 2007, 19:28
un meci superb...extraordinar..

luma
19th May 2007, 19:28
Rafa!!!!
:cheer: :cheer:

Sorin Blaj
19th May 2007, 19:29
Da, un meci de lupta.

Cipri
19th May 2007, 19:30
Rafa!!!!
:cheer: :cheer:
Luma ma faci sa rad cu smileurile astia : :cheer: :cheer: :cheer: :happy

luma
19th May 2007, 19:35
De ce?? Fetelor...dans!!
:cheer: :cheer: :cheer:

Off-topic: nu stii tu ce lupta s-a dus pt. introducerea majoretelor in lista!!

Cipri
19th May 2007, 19:38
De ce?? Fetelor...dans!!
:cheer: :cheer: :cheer:

Off-topic: nu stii tu ce lupta s-a dus pt. introducerea majoretelor in lista!!
Pai sunt haioase :D

whisper
19th May 2007, 19:42
Asa e Luma..cat ne am chinuit :cheer:
La fel ca Nadal..sau mai mult :ras-plans:
/OLE/ Nadal :cheer:

luma
19th May 2007, 19:46
Mai mult chiar...a fost strategie curata acolo.:D
Dar am avut arma secreta: Pink.:D:D:D

Universal
19th May 2007, 19:49
Il invinge Federer pe Nadal ?

whisper
19th May 2007, 19:51
Asa e.
Daca alea sunt vesele astea cum sunt :http://www.millan.net/minimations/smileys/cheerleader3.gif (http://www.millan.net)http://www.millan.net/minimations/smileys/cheerleader2.gif (http://www.millan.net)
http://www.millan.net/minimations/smileys/cheerleader.gif (http://www.millan.net)Nadal sau Federer?
LE: Sper ca nu dar orice e posibil..si eu vreau mai mult ca Nadal sa castige RG..daca se poate si asta..e foarte bine :)

Cipri
19th May 2007, 20:08
:happy ce smileuri :happy GJ adik Good Job :D luma & whisper

lucian_iasi
19th May 2007, 20:54
Chiar daca a pierdut Hewitt,totusi a facut un turneu bun,pare ca si-a revenit,sa speram ca o sa o tina la fel in continuare :) :yes: :yes: :yes:

Sorin Blaj
19th May 2007, 21:01
Il invinge Federer pe Nadal ?
La Wimbledon, poate. :)

Cneazul
19th May 2007, 21:07
bravo rafa ! am stiut ca o sa aiba unb meci greu ! bine ca a trecut de acest meci deoarece acum are titlul in mana ! roger nici n-ar trebui sa iasa pe teren maine ! ar fi mai bine daca ar iesi doar pentru a lua trofeul pentru finalist:D

coiscif
19th May 2007, 21:29
bravo rafa ! am stiut ca o sa aiba unb meci greu ! bine ca a trecut de acest meci deoarece acum are titlul in mana ! roger nici n-ar trebui sa iasa pe teren maine ! ar fi mai bine daca ar iesi doar pentru a lua trofeul pentru finalist:D

nu stiu daca o sa castige chiar asa usor...federer se poate mobiliza maine, mai ales ca are orgoliul sau nr 1 ranit!

Cipri
20th May 2007, 14:18
BRYAN B./BRYAN M. HANLEY P./ULLYETT K. 6-3 6-4
Mda ... al n turneu de Masters Series adjudecat de fratii Bryan .

Cneazul
20th May 2007, 15:28
unde putem vedea finala live(video)?

luma
20th May 2007, 15:30
Eu vad pe bwin...:)

coiscif
20th May 2007, 15:30
ESPN True [en] SopCast
- ESPN Filipinas UUSEE SopCast TVUPlayer
- Makaiko Sports [es] SopCast
- AA+TV [es] SopCast

Cneazul
20th May 2007, 15:49
unde se vede mai bine:D?

Sandilius
20th May 2007, 16:50
Trebe net bun, mie`mi merge cu intreruperi ashe ca nu ma bag :D

Go go go Fedex :D

Cipri
20th May 2007, 16:53
Trebe net bun, mie`mi merge cu intreruperi ashe ca nu ma bag :D

Go go go Fedex :D
La mn nu prea se vede mingea :D ... dar nu mi se intrerupe ... se mai aude uneori mai urat asa :D BFT :ok:

newcobra007
20th May 2007, 17:29
In sfarsit a rapus taurul...si totusi cred ca de aici incolo o sa ii dispara complexul Nadal - zgura.

Mai ales ca l-a rupt in ultimile 2 seturi.

luma
20th May 2007, 17:32
Acum ii intreb si eu pe specialisti: ce n-a mers in jocul lui Nadal? Sau ce a fost mai bun la jocul lui Federer?

newcobra007
20th May 2007, 17:33
Eu zic ca Fed a castigat cu venirile la fileu mai ales si un joc bun din spate....a mai avut ocazi sa il bata si anu trecut la Roma unde tot asa a venit mult la fileu.

Aici e cheia zic eu.

Sorin Blaj
20th May 2007, 17:34
Eu zic ca Fed a castigat cu venirile la fileu mai ales si un joc bun din spate....a mai avut ocazi sa il bata si anu trecut la Roma unde tot asa a venit mult la fileu.

Aici e cheia zic eu.
Exact. A schimbat strategia, iar Nadal nu a stiut sa schimbe din mers jocul.

newcobra007
20th May 2007, 17:41
Eu zic ca nici nu a putut...in fine om vedea. Federer e un f bun juc si de servici-volley...Nadal e cam varza in schim la fileu.Oricum a mai imbunatatit...dar pe departe sub Fed.

luma
20th May 2007, 17:42
Insa, dupa cum mai observa cineva, Federer a inceput sa greseasca destul de mult, tocmai cu dreapta.

oana_f
20th May 2007, 23:35
Exact. A schimbat strategia, iar Nadal nu a stiut sa schimbe din mers jocul.


Nu e numai asta. Nadal era obosit, lucru care s-a vazut si in meciul cu Lleyton. Este la al 4-lea turneu consecutiv pe zgura in care a ajuns pana in finala. Fed a jucat doar 2 pe zgura si a iesit si mai repede de la Roma. In plus, este si mai obisnuit cu turneul pe care l-a mai castigat de 2 ori in trecut. Cred ca la RG va fi cu totul alta poveste...:ok:

Ady
21st May 2007, 08:07
mah, daca el zice ca n-a fost obosit, stiti voi mai bine decat el ... de 7 ori cat a luat federer bataie nu a zis nimeni ca ar fi obosit, ci ca pur si simplu nu a putut sa il bata pe nadal, acum de ce incercati sa ii luati din merite?

Optimistul
21st May 2007, 08:27
Corect, Federer nu si-a cautat scuze nici cind poate le avea...

TenisFan
21st May 2007, 11:51
Nu e numai asta. Nadal era obosit, lucru care s-a vazut si in meciul cu Lleyton. Este la al 4-lea turneu consecutiv pe zgura in care a ajuns pana in finala. Fed a jucat doar 2 pe zgura si a iesit si mai repede de la Roma. In plus, este si mai obisnuit cu turneul pe care l-a mai castigat de 2 ori in trecut. Cred ca la RG va fi cu totul alta poveste...:ok::ras-plans: Si eu cred la fel...Cred ca Nadal pierde in 3 seturi... :( La RG Nadal o sa fie de-a dreptul extenuat in ritmul asta... :ras-plans: Ce noroc pe Fedex ca au jucat in Germania altfel si-o lua iar pe coaja si atunci Nadal nu era obosit era mai bun... :ras-plans:

georg40
21st May 2007, 17:14
Victoria lui Federer mi se pare senzationala, mai ales aceasta "gaura" din setul decisiv.
Nadal pierde pe zgura dupa mai bine de 2 ani si dupa 81 de victorii neintrerupte.

oana_f
21st May 2007, 19:09
:ras-plans: Si eu cred la fel...Cred ca Nadal pierde in 3 seturi... :( La RG Nadal o sa fie de-a dreptul extenuat in ritmul asta... :ras-plans: Ce noroc pe Fedex ca au jucat in Germania altfel si-o lua iar pe coaja si atunci Nadal nu era obosit era mai bun... :ras-plans:

Mai vedem noi la RG cine o sa :ras-plans: :ok:

TenisFan
21st May 2007, 19:11
Mai vedem noi la RG cine o sa :ras-plans: :ok:Razi tu dar nu e rasul tau... :( Iar partea cu plansul stim cu totii de unde izvoraste... :( 6-2 6-0... :(

oana_f
21st May 2007, 19:28
Razi tu dar nu e rasul tau... :( Iar partea cu plansul stim cu totii de unde izvoraste... :( 6-2 6-0... :(

Eu nici nu am ras, nici nu am plans. Tu ai abuzat de smiley-ul asta :ok:

TenisFan
21st May 2007, 19:33
Eu nici nu am ras, nici nu am plans. Tu ai abuzat de smiley-ul asta :ok:Ah pai scuza-ma atunci...Nu stiam ca folosesti smiele-uri fara rost in posturile tale... :( Data viitoare am sa stiu... ;) Oricum fii atenta...Eu iti pun o intrebare: cine e regele zgurii si a pierdut niste seturi cu 6-2 6-0 pe zgura in ultima perioada? :(

oana_f
21st May 2007, 20:10
Ah pai scuza-ma atunci...Nu stiam ca folosesti smiele-uri fara rost in posturile tale... :( Data viitoare am sa stiu... ;) Oricum fii atenta...Eu iti pun o intrebare: cine e regele zgurii si a pierdut niste seturi cu 6-2 6-0 pe zgura in ultima perioada? :(


Intrebarea nu-si mai are rostul deoarece, de ieri, avem un nou rege al zgurii. Pacat ca domnia lui va fi scurta! - citeste postul meu de la Roland Garros despre Fed si Hamburg sa vezi de ce...:D

printulmiskin
21st May 2007, 21:09
Federer va deveni regele zgurei numai in cazul in care va reusi cistigarea RG anul acesta.Pina atunci cel care are 81 de victorii consecutive pe zgura este unul singur:Rafa!El este regele prafului rosu!!

oana_f
21st May 2007, 21:16
Federer va deveni regele zgurei numai in cazul in care va reusi cistigarea RG anul acesta.Pina atunci cel care are 81 de victorii consecutive pe zgura este unul singur:Rafa!El este regele prafului rosu!!

Perfect de acord, Rafa este regele zgurii. Postul meu de mai sus era un pic ironic...:)