PDA

View Full Version : Champions League - Feminin



razvy
7th January 2006, 19:12
Knjaz Milos - Slagelse DT (10-15)24-33
Knjaz: V. Ardean 8(4/5), M. Toth 6, S. Rajovic 4, K. Vojcic 3, J. Nisavic 2 and S. Koperec 1
Sla: R. Hørlykke 8(1/1), B. Popovic 6(1/2), C. Lungu 5, E. Turey 5, M. Savic 4, K. Kristensen 3, A. Batinic 1 and A. Loft 1


Beton Elisei si Amariei!
www.uhandbal.ro

SlamDuck
7th January 2006, 19:31
Foarte bine au jucat romancele...Amariei a dat destul de putine goluri...Horlykke foarte buna, ca de obicei...Oricum Knjaz Milos nu e o echipa care sa puna probleme la titlu...Viborg, Gyor au mai mari sanse...

Cosminx
7th January 2006, 23:50
unde se poate vedea evolutia scorurilor din champions league live?

leo.mocanu
8th January 2006, 00:19
http://championsleague.eurohandball.com/
Nu stiu daca sunt live, dar sunt "latest results".

Cosminx
8th January 2006, 00:23
da stiam...da nu arata nici marcatoarele golurilor macar...

razvy
8th January 2006, 13:37
Bai ce-o pierdut Gyorul .... incredibil

SlamDuck
8th January 2006, 17:40
:no: Gyor pretentii prea mari pentru cat a aratat.Slab antrenor, alta explicatie nu am.
BTW, pentru ce primeste Gogarla 9000euro/luna?:o:

razvy
8th January 2006, 18:01
Io ma uit live pe ORF Sport pe internet la Byaasen - Hypo :D
Ce tare
va dau link-ul daca vreti: http://redir.proxitv.speednet.at:8080/public/PKF_getWMVideo.asp?proxy_url=mms://globalserver.speednet.at/tw1

Numa` bine. Pana acum 11-12 la pauza pt Hypo cu Alina Ariton Marin 1 gol

razvy
8th January 2006, 19:58
Rezultate:

Viborg HK - RK Krim Mercator 28-34 (14-16)

Viborg: Henriette Mikkelsen 9, Chao Zhai 4, Isabel Ortuno Torrico 4, Lene Lund Nielsen 3, Grit Jurack 2, Ann Grete Nørgaard 2, Heidi Astrup 2, Cristina Varzaru 1, Kristina Bille Hansen 1.

Krim: Nataliya Derepasko 11, Marina Vergelyuk 6, Olena Iatsenko 4, Tatjana Oder 4, Anja Freser 3, Liudmila Bodnieva 3, Ganna Siukalo 2, Deja Doler 1.
ARBITRII: Carligeanu si Bejenariu (Romania) lol

-----
ELDA PRESTIGIO 27 - LARVIK 28

Elda Prestigio: Txibi, Susi (2), Silva (7,3p), Diana Box (3), Bea (4), Martina (5) y Bego (1), Wendy, Andriushchenko (1), Maaike (3) Oana Chirila Soit (1).

Larvik: Rantala, Larsen (2), Hilmo (2), Bjoendalen, Johansen (6), Breivang (1) y Riegelhuth (11,4p), Breistol, Kristiansen (1), Heieraas (5), Stange, Saettem, Flaatnes y Odegart.

------
Byaasen HE - Hypo NÖ 21-13 (11-12)

Byaasen: Beck,Grimsbö (goalkeepers), Haarsaker 6(5), Haltvik 4, Frafjord 3, M. Snorroeggen 3, Herrem 3, Villabö 1, G. Snorroeggen 1(1), Nöstvold, Pedersen, Alstad, Aftret Ready, Svestad. Coach: Valery Putans

Hypo: Sanko, Yu (goalkeepers), Logvin 12(4), Spiridon 3, Rotis Nagy 3, Alina Ariton Marin 2, Shynkarenko 1, Piedade 1, Bilobrk 1, Nascimento, Budecevic, Kottmann, Acimovic. Coach: Ryan Zinglersen

----------
Volgograd-Aalborg DH 31-31 (15-17).

Volgograd: Liudmila Mochalina 10, Anna Kochetova 6, Olga Levina 5, Elena Ilyukhina 3, Natalia Drygina 3, Ksenia Belaya 2, Tatiana Shchirova 2.

Aalborg DH: Kristine Lunde 7, Louise Pedersen 6, Matilda Boson 5, Marianne Rokne 4, Natasja Burgers 3, Natalija Derjugina 2, Louise Mortensen 1, Isabel Blanco 1, Rikke Nielsen 1, Narcisa Lecusanu 1.

danikunyak
8th January 2006, 20:10
nu pot sa cred ca arbitreaza bejenariu in cl!!!!asta dovedeste clar ca ii rea intentie la meciurile stiu baimarenii care!!!!!

andreiush
8th January 2006, 20:18
Viborg HK - RK Krim Mercator 28-34 (14-16) [/B]

ARBITRII: Carligeanu si Bejenariu (Romania)

Mda... bine ca in campionat fac niste meciuri... Si nu un meci, ci toate la care sunt delegati sa arbitreze la Baia Mare (si au fost o gramada in ultimii ani!!!)
Astea sunt ordinele Dani, de sus, de la federatie...

SlamDuck
10th January 2006, 19:09
:no: in afara de Slagelse si Krim nu m-au incantat evolutiile...m-au dezamagit in primul rand Viborg si Gyor:no:

SORENSEN
10th January 2006, 22:45
Gyorul mai ales ,Viborg avea in fata o SUPER ECHIPA KRIM finalista de anul trecut.

DeathRipple
11th January 2006, 08:54
Gyorul mai ales ,Viborg avea in fata o SUPER ECHIPA KRIM finalista de anul trecut.

anul trecut finala a jucat-o slagelse cu kometal. krim a fost eliminata in sferturi.

SORENSEN
11th January 2006, 09:58
da nu stiu de ce tot incurc Kometal cu Krim .
Oricum ambele sunt extrem de valoroase .
Kometal-Gyor 32-22
Viborg-Krim 28-34

SlamDuck
11th January 2006, 20:50
daca vezi cum s-au pierdut meciurile (adica pe niste prostii, gen ratari copilaresti singura cu portarul) iti dai seama ca psihicul si ceea ce dau antrenorii echipei face diferenta...

SORENSEN
12th January 2006, 19:51
Meciurile din week-end :

Grupa A:
14.01.2006 17:15 - Ljubljana / SLO
Krim Ljubljana (SLO) - Orsan Elda Prestigio (ESP)
15.01.2006 14:15 - Larvik / NOR
Larvik HK (NOR) - Viborg HK A/S (DEN)

Grupa B:
Togliatii/Rus 14.01 17:00
HC "Lada Togliatti" : ZRK Knjaz Milos
14.01.2006 16:15 - Slagelse / DEN
Slagelse DT : Dunaferr NK

Grupa C:
Maria Enzersdorf/Aut 13.01 20:15
Hypo Niederösterreich : ZRK Buducnost MONET
14.01.2006 16:30 - Sagunto-Valencia/Esp
CBM Astroc Sagunto : Byasen Trondheim

Grupa D:
14.01.2006 16:15 - Györ / HUN
Györi ETO (HUN) - Dinamo Volgograd (RUS)
15.01.2006 16:25 - Aalborg / DEN
Aalborg DH (DEN) - Kometal GJ. (MKD)

razvy
13th January 2006, 17:46
Vineri 13.01 ora 21.15 Live pw TW1:
Hypo Viena - Buducnost
TW1 - click pentru a vedea LIVE stream (http://redir.proxitv.speednet.at:8080/public/PKF_getWMVideo.asp?proxy_url=mms://globalserver.speednet.at/tw1)

Restul meciurilor sambata si duminica

SORENSEN
13th January 2006, 22:13
Hypo Viena - Buducnost 21-14 la pauza
Nu mi se par cine stie ce echipele .Dar nici nu trebuie...
razvy buna idee sa pui link-ul asta ...merci desi nu stiu daca o sa mai vad repriza a doua .

razvy
14th January 2006, 15:33
Alina Ariton Marin 4 goluri pt Hypo - ar fi ffff buna jucatoare de nationala!

SORENSEN
14th January 2006, 16:53
Ar fi daca nu asteapta sa treaca inca jumate de an ca sa poata juca pt AUSTRIA :headbang: :headbang: :headbang: .Se fac 2 ani fara a juca pt Romania ... :headbang:

SlamDuck
14th January 2006, 20:26
:no: Ariton nu este cine stie ce jucatoare.Si la nationala cand a jucat a jucat foarte slab, cel putin din punctul meu de vedere.Nu este o optiune...Cautati postul pe care joaca...:drak:

razvy
14th January 2006, 21:10
Slamduck ... e extrema ... stanga ... da! Si? Elisei joaca si inter, dar ii mai trebuie o rezerva din cand in cand. Oricum nu sunt extreme de valoare in tara asta.
ELISEI E INTER! Ca joaca si pe extrema e altceva. Si Oana Soit joaca la echipa de club pe Extrema Dreapta!

SlamDuck
14th January 2006, 21:46
Elisei e extrema, clubul o joaca inter.Daca ar juca-o pe extrema ar folosi mai mult, dar ma rog...sa speram ca pleaca repede de acolo...
Este o super-junioara la Rapid pe stanga.
Revenind, nu murim de lipsa asta...altceva ne trebuie noua...
La CL...super meci facut de Elisei, alte 7 goluri, iar Soit 8...
BRAVO!/hello

SORENSEN
15th January 2006, 01:17
Krim Ljubljana (SLO) - Orsan Elda Prestigio (ESP) 29-26
HC "Lada Togliatti" : ZRK Knjaz Milos 32-23
Slagelse DT : Dunaferr NK 27-25
Hypo Niederösterreich : ZRK Buducnost MONET 36-30
CBM Astroc Sagunto : Byasen Trondheim 25-31
Györi ETO (HUN) - Dinamo Volgograd (RUS) 25-23

razvy
15th January 2006, 14:30
Oana Soit 8
Valentina Elisei 7
Carmen Amariei 4
Alina Ariton 4
Aurelia Bradeanu 4
Simona Gogarla 1 - s-a accidentat se pare destul de serios

SlamDuck
15th January 2006, 17:06
:ok: Super-meci facut de Cristina Varzaru, cu 8 goluri impotriva lui Larvik.Se pare ca Viborg si Krim merg mai departe, dar nimic nu este inca jucat.
Magnific meci al Cristinei.Absolut superb!:ok:

razvy
15th January 2006, 20:10
Narcisa Lecusanu 8 goluri in meciul castigat de Aalborg cu Kometal!!!!!!!

Scor: 29-28

SORENSEN
15th January 2006, 23:48
Aalborg DH (DEN) - Kometal GJ. (MKD) 29-28
Larvik HK (NOR) - Viborg HK A/S (DEN) 23-31

SORENSEN
19th January 2006, 13:05
21.01.2006 18:00 - Arandjelovac / SCG GROUP B
ZRK Knjaz Milos (SCG) - Dunaferr NK (HUN)
21.01.2006 19:15Togliatii/Rus Grupa B:
HC "Lada Togliatti" : Slagelse / DEN
21.01.2006 18:00 - Podgorica / SCG GROUP C
ZRK Buducnost MONET (SCG) - Byasen Trondheim (NOR)
20.01.2006 20:15 Maria Enzersdorf/Aut Grupa C:
Hypo Niederösterreich : CBM Astroc Sagunto
21.01.2006 14:15 - Aalborg / DEN GROUP D
Aalborg DH (DEN) - Györi ETO Kezilab... (HUN)
21.01.2006 14:15 - Aalborg / DEN GROUP D
Aalborg DH (DEN) - Györi ETO Kezilab... (HUN)
21.01.2006 17:30 - Skopje / MKD GROUP D
Kometal GJ. Petro... (MKD) - Dinamo Volgograd (RUS)
21.01.2006 16:15 - Larvik / NOR GROUP A
Larvik HK (NOR) - Krim Ljubljana Sl... (SLO)
22.01.2006 16:25 - Viborg / DEN GROUP A
Viborg HK A/S (DEN) - Orsan Elda Prestigio (ESP

razvy
20th January 2006, 23:16
Hypo - Astroc Sagunto 26-28

De remarcat ... Alina Ariton Marin 6 goluri (4 vincluri de la 7 m)! Dintre care un gol superb ... (daca n-ati vazut meciul: o fenta, depasire si bolta perfecta).

Ce ziceati de ea???? Fiti mai seriosi, dadea si mai multe goluri daca o juca mai mult Logvin (vedeta) si Rotis (vedeta).

SORENSEN
20th January 2006, 23:47
Am vzut meciul ...si am vazut 2 echipe mediocre cu enorme greseli mai ales pe atac.
Daca ai o jucatoare ca Logvin care ori iti face meciul usor ...ori il face praf...acum l-a facut praf.
Este enervant ca 3 handbaliste : Rotis-Nagy,Spiridon,Ariton-Marin joaca (primele 2) sau vor juca(va juca dupa cate am inteles in play-off-ul din vara) pt Austria.Ele ar fi fost de mare ajutor si ar fi fost excelente pt nationala .
Chiar m-am enervat dupa meciul asta la ce jucatoare am pierdut ...
Ce bine ca Radulescu are inca suflet de romanca si nu a acceptat oferta austriacului...dar parca unele se vad imediat nic macar nu au stat pe ganduri poate doar Ariton-Marin.
Asta e ,desi Lecusanu care ani de zile a fost curtata de Germania si a refuzat desi de prin '99 nu mai fusese chemata la nationala iar altele imediat ce au plecat afara au si tradat .
Hypo nu a arata ca o echipa in seara asta pt a avut doar mercenare care nu au jucat decat pt ele ...era vreo austriaca nascuta acolo ...nu cred.MIE MILA .

SlamDuck
21st January 2006, 14:14
Ariton-Marin nu este o jucatoare excelenta.Din 6goluri 4 de la 7m?Sa fim seriosi!Un gol frumos nu face o jucatoare excelenta.Si nici echipa din Spania nu este cine stie ce...Avem extreme destul de bune si in campionatul nostru, mie mi se pare ca cea de la Oltchim de pe partea aceea (daca nu ma insel, Raceala) este o jucatoare excelenta, si doar echipa face diferenta.Cel putin 10jucatoare din campionatul intern ar putea fara probleme sa joace la echipe din strainatate, inclusiv Hypo.Mie imi face sila Austria.Are o singura echipa mai de Doamne-ajuta, care reprezinta mai mult de jumatate din nationala Austriei, care nu cred ca mai are nici o titulara de origine pur germana (ca sa nu zic austriaca).:rosu: JENANT!

SORENSEN
21st January 2006, 22:18
Larvik HK : Krim Ljubljana Slovenia 29:23 (16:9):o:
HC "Lada Togliatti" : Slagelse DT 29:28 (17:14)
ZRK Knjaz Milos : Dunaferr NK 24:27 (13:15)
Aalborg DH : Györi ETO Kezilabda Club 38:29 (21:13)
Kometal GJ. Petrov. Skopje : Dinamo Volgograd 28:28 (15:13):o:

Am inteles ca pt Aalborg Lecusanu a jucat excelent.:ok:

SlamDuck
22nd January 2006, 16:48
Lecusanu a jucat magnific pentru Aalborg, 6goluri, si a fost odihnita pe ultima parte.O accidentare destul de urata pentru Lazer (a cazut Lecusanu pe mana ei), si o zi execrabila pentru portaritele de la Gyor, Bradeanu si Gogarla.La Gyor cea mai buna ca de obicei, Gorbicz.
La Aalborg Lecusanu, Blanco si Ka.Lund.
In celalalt meci, apararea lui Dunaferr a reusit sa blocheze romancele, totusi Elisei a marcat 6goluri (3 din 7m), din care 2 foarte frumoase si in momente-cheie.
La Krim s-a remarcat din nou Luminita Dinu, din pacate echipa imbatranita nu a reusit sa faca fata tresaririi de orgoliu a norvenciencelor, care au o echipa destul de buna.
Slagelse a pierdut la un gol diferenta, desi a fost condusa cu 5goluri aproape tot meciu.Super-vedeta Amariei a dat 2goluri, cu unul mai mult decat portarita Leganger.:drak:
Egalul lui Kometal cu Dinamo Volgograd nu face decat sa confirme faptul ca aceasta grupa este inca nedecisa.Echipa din Volgograd are majoritatea jucatoarelor sub 22 de ani si se anunta o puternica candidata la titlul european in urmatorii ani.
O zi buna pentru romance per ansamblu.
Astazi un joc interesant intre Elda Prestigio si Viborg, intre doua din cele mai bune romance, Soit si Varzaru.:ok: Pacat ca TV Sport nu ni-l da.:no:

SORENSEN
22nd January 2006, 22:19
Dar trebuie sa recunosti ca niciodata in Romania nu s-a vazut atata handbal (si de calitate) ....

Viborg HK A/S : Orsan Elda Prestigio 33 -27

SlamDuck
23rd January 2006, 10:29
Da, asta asa e.Mie mi-au placut meciurile lui Aalborg si Viborg foarte mult.Cred ca meritam sa vedem si ieri meciul lui Viborg, unde Varzaru a inscris 6goluri si a jucat, per ansamblu, bine.
Cat despre Soit, am inteles ca a fost foarte buna la Elda, marcand 5goluri.Ma intreb oare de ce nu a fost folosita aproape deloc la CM?!:o:
Si Varazaru si Soit sunt pe locul 2la goluri marcate in echipele lor.
Cele mai bune marcatoare dintre jucatoarele romance:
C.Varzaru (15 goluri-locul 6)
V.Elisei, O.Soit (14 goluri-locul 8)
M.Toth (10 goluri-locul 27)
C.Lungu (9 goluri-locul 32)

SORENSEN
23rd January 2006, 13:33
"Marea handbalista" Lungu pe 43 cu 11 goluri :D
si defapt clasamentul e asa:
1. > Logvin, Tatjana (AUT) 29 (Hypo)
2. > Derepasko, Nataliya (SLO) 24 (Kometal)
> Kochetova, Anna (RUS) 24 (D Volvograd)
4. > Gorbicz, Anita (HUN) 23 Györi ETO
5. > Ardean, Valentina Neli (ROM) 21 ZRK Knjaz Milos

13. Lecusanu, Georgeta-Narcisa (ROM) 16 Aalborg DH
18.Varzaru, Cristina (ROM) 15 Viborg HK A/S (
22. > Soit, Oana (ROM) 14 Orsan Elda Prestigio
> Toth, Melinda (ROM) 14 ZRK Knjaz Milos
30.Tanase, Gabriela (ROM) 13 ZRK Buducnost
43.Lungu, Carmen (ROM) 11 Slagelse DT

DeathRipple
23rd January 2006, 13:54
wow....oare asta conteaza la un sport de echipa? cine da cele mai multe goluri?

razvy
23rd January 2006, 14:01
Statistica asta nu e completa (chiar daca ai luat-o de pe eurohandball.com) ->
Alina Ariton are 12 goluri marcate (6 cu Astroc, 4 cu Buducnost, 2 cu Byaasen) - conform site-ului de la hypo si ce am vazut eu la TV
Daca vreti sa vedeti golul ei in meciul cu Astroc: Click aici! (http://www.uhandbal.ro/Jolidon/22.01.2006.html)



wow....oare asta conteaza la un sport de echipa? cine da cele mai multe goluri?

Depinde de echipa :)
Daca te referi la Hypo ... asta conteaza -> cand nu da Logvin goluri nu castiga (de aia e golgeter)

DeathRipple
23rd January 2006, 15:32
probabil...dar de cand hypo se bazeaza pe o singura jucatoare ca sa castige un meci, ce rezultate mai are? ;)

SORENSEN
23rd January 2006, 16:48
Pai Hypo deci Austria in ultimul timp s-a bazat pe o singura marcatoare adica LOGVIn :goghetera Cl si A CM(apropo acolo Austria nu a trecut de grupa preliminara) deci daca te bazezi in atac doar pe o singura jucatoare ajungi ca AUstria.CAre oricum la cate austriece are in lot s-ar putea numi selectionata est-europeana.

DeathRipple
23rd January 2006, 19:05
era si punctul meu de vedere. clasamentele individuale nu isi au rostul in sportul de echipa.

SlamDuck
23rd January 2006, 20:51
Mda.Am luat un clasament neactualizat.My bad.:ok:

SORENSEN
24th January 2006, 00:41
Statistica asta nu e completa (chiar daca ai luat-o de pe eurohandball.com) ->
Alina Ariton are 12 goluri marcate (6 cu Astroc, 4 cu Buducnost, 2 cu Byaasen) ...
Ariton nu mai conteaza pt mine si din vara va fi austriaca si va juca pt Austria asa ca nu mai are rost sa o luam in considerare :rosu:

DeathRipple
24th January 2006, 08:13
este foarte interesant cum nimeni nu pomeneste absolut nimic despre jucatoarele sarbe prezente in liga...parerea mea este ca ne asteapta o maaare surpriza in mai. care ne va readuce cu picioarele pe pamant.

Darkslowstar
24th January 2006, 11:26
Si mie mi-e foarte frica de Serbia, mai ales ca nu cred ca s-a dus euforia medaliei de argint si nu stiu daca isi da cineva seama de acest lucru.
Le vedem pe sarboaice cu Knaj Milos in CL, cel putin, asa ca ar trebui sa fie in garda.

DeathRipple
24th January 2006, 11:38
as mai completa eu: buducnost, popovic, savic, batanic, medved....

Darkslowstar
24th January 2006, 12:04
Si nu in ultimul rand o antrenoare cu rezultate, Anja Andersen.

DeathRipple
24th January 2006, 12:16
nu cred ca un om cu un caracter ca al lui anja anderson va fi vreodata un atrenor in adevaratul sens al cuvantului. pe asta ma bazez in mai.

SORENSEN
24th January 2006, 13:06
Asa e oricum se pare ca ca Anja are o parte mai sensibila pt Bojana Popovici si cred ca va juca totul pe mana acesteaia.deasi Serbia are multe jucatoare de top.
Chestia e ca ele sunt cam certate in echipa de aici si lipsa din echipa a Lui Savici si Popovici...

SlamDuck
24th January 2006, 19:35
nu cred ca un om cu un caracter ca al lui anja anderson va fi vreodata un atrenor in adevaratul sens al cuvantului. pe asta ma bazez in mai.
Caracter?O cunosti personal cumva?Crezi ca raspunsul lui Tadici a fost mai prejos?:rosu: Sunt declaratii pe care toata lumea le face.Atata timp cat are cu ce, se lauda.
Sarboaicele au prea multe Amarii in echipa, asa ca nu cred ca vor fi cine stie ce.Oricum, ochii mari la Popovici si pivotul de la Gyor.:o:

DeathRipple
25th January 2006, 09:04
Caracter?O cunosti personal cumva?Crezi ca raspunsul lui Tadici a fost mai prejos?:rosu: Sunt declaratii pe care toata lumea le face.Atata timp cat are cu ce, se lauda.
Sarboaicele au prea multe Amarii in echipa, asa ca nu cred ca vor fi cine stie ce.Oricum, ochii mari la Popovici si pivotul de la Gyor.:o:

hai sa-ti raspund. nu, nu o cunosc personal, cum nu-l cunosc personal nici pe tadici. am vazut-o insa pe teren, iar eu fiind in primele randuri, am vazut clar ce cuvinte scoate pe gura si ce comportament are fata de arbitri. am vorbit de CARACTERUL CA OM al acestei persoane, nu comentez calitatile de sportiv. un om cu bun simt nu se apuca sa-si dea cu parerea in public despre ce se intampla in ograda altuia. cu atat mai rau in calitatea sa de antrenor. nesimtirea si infumurarea nu trebuie sa-si gaseasca loc in jocurile sportive, iar antrenorul se presupune ca este omul cel mai echilibrat in declaratii dintre toti cei implicati in confruntarea directa de pe teren.

e clar, asemenea declaratii prind la public, dau apa la moara ziaristilor si nu fac nici un bine nimanui. am vazut-o pe amariei in meciul cu lada, face exact ceea ce stie, adica se duce cu capul inainte in adversare. prin urmare, nu a facut nimic in meciul respectiv.

in concluzie, omul continua sa fie o nulitate pentru mine si cred in continuare ca nu se va ridica vreodata la nivelul antrenorilor de top.

SORENSEN
25th January 2006, 09:39
Da dar daca ai o super echipa lumea cam uita asta si s-ar putea sa te confunde cu un mare antrenor...

DeathRipple
25th January 2006, 09:55
uite ca mai sunt unii care nu uita...

SlamDuck
25th January 2006, 11:44
hai sa-ti raspund. nu, nu o cunosc personal, cum nu-l cunosc personal nici pe tadici. am vazut-o insa pe teren, iar eu fiind in primele randuri, am vazut clar ce cuvinte scoate pe gura si ce comportament are fata de arbitri. am vorbit de CARACTERUL CA OM al acestei persoane, nu comentez calitatile de sportiv. un om cu bun simt nu se apuca sa-si dea cu parerea in public despre ce se intampla in ograda altuia. cu atat mai rau in calitatea sa de antrenor. nesimtirea si infumurarea nu trebuie sa-si gaseasca loc in jocurile sportive, iar antrenorul se presupune ca este omul cel mai echilibrat in declaratii dintre toti cei implicati in confruntarea directa de pe teren.

e clar, asemenea declaratii prind la public, dau apa la moara ziaristilor si nu fac nici un bine nimanui. am vazut-o pe amariei in meciul cu lada, face exact ceea ce stie, adica se duce cu capul inainte in adversare. prin urmare, nu a facut nimic in meciul respectiv.

in concluzie, omul continua sa fie o nulitate pentru mine si cred in continuare ca nu se va ridica vreodata la nivelul antrenorilor de top.
Si eu am vazut-o jucand.Mi se pare ca a fost mereu o jucatoare exceptionala si atitudinea pe care o adopta era de condamnat doar in masura in care de ea era numai gura, cum se intampla cu unele jucatoare din echipa ei, care din pacate determinarea din teren si jocul pentru echipa nu l-au preluat de la ea, ci doar atitudinea de mare vedeta.
Ma rezum la comentariul ca nu poti cunoaste caracterul unui om decat dupa ce l-ai cunoscut.Sigur, din punct de vedere al antrenorilor, ea ar trebui sa fie cea echilibrata, dar din moment ce a ajuns la nationala Serbiei...ei bine, Anja Andersen + sarbi = ceva cu totul exploziv.Cred ca orice antrenor daca era sarb/croat ar fi facut aceleasi declaratii.:mda:

SORENSEN
25th January 2006, 19:59
Nu cred , de ex Trefilov care e extrem de vulvanic a avut doar cuvinte de lauda inainte si dupa meciul cu Romania la adresa echiepi si a antrenorului.
Cand ungurul spunea ca pana la semifinale nu vazuse Romania (si a incasat-o) Trefilov zicea ca a vazut ceva partide ale Romaniei .

La Slagelse e usor pt Anja pt ca are super echipa dar cred ca sezonul asta o alta echipa va invinge pt ca sunt cateva echipe solide care pot face surpriza.Sa vedem ce mai spune atunci .

SlamDuck
25th January 2006, 20:36
Super echipa?Mie nu mi se pare extraordinara.Lada mi se pare ca au o echipa mai buna, la fel si Viborg.Doar sa stie sa le inchege putin antrenorul.
Sa nu uitam ca si Real a avut super echipa si nu a facut nimic cu ea.

SORENSEN
25th January 2006, 22:07
Pai asta spuneam , si nu numai Lada si Viborg ...mai sunt Kometal si Krim dar si Aalborg.Desi nu prea cred, poate Dunaffer sau Hypo

SlamDuck
26th January 2006, 08:54
Te contrazici.Spui ca e usor pentru Anja, ca are super echipa.Viborg are o mai super echipa si si-o fura constant de la Slagelse :no:

SORENSEN
26th January 2006, 14:00
Pia e usor pt Anja dar anul asta o sa fie atat de usor incat nu o sa mai castige inca o LC .De ce nu Viborg poate sa o opreasca ..mai sunt si altele capabile pt ca multe sunt super echipe iar altele au si antrenori capabili.
Anja e totusi o antrnoare valoroasa nu contest asta ci felul de comportament si lipsa respectului fata de alti antrenori.

Cosmin Salajan
26th January 2006, 21:47
nu uita ca la fel era si ac jucatoare , de multe ori stiu ca era eliminata pentru ca comenta la arbitrii , iar spre sfarsitul carierei in fiecare meci facea "spectacol" juca teatru, si acum sunt unele jucatoare care fac cam asa Radulovics , Gorbitz, Fridrikas, Logvin . astea sunt numai cateva

SORENSEN
27th January 2006, 00:03
Mda am vazut ieri in reluare Aalborg-Gyor si Gorbitz tot facea nazuri ..nu la fel ca in alte meciuri dar .apropo Lecusanu a jucat fff bine marcand 8 goluri si dand si un nr mare de pase de gol.Bravo

SORENSEN
27th January 2006, 00:16
In week-end-ul asta
A
Viborg HK A/S : Larvik HK 29.01.2006
Orsan Elda Prestigio : Krim Ljubljana Slovenia 28.012006

B
ZRK Knjaz Milos : HC "Lada Togliatti" 28.01.2006
Dunaferr NK : Slagelse DT 28.01.2006

C
ZRK Buducnost MONET : Hypo Niederösterreich 29.01.2006
Byasen Trondheim : CBM Astroc Sagunto 29.01.2006

D
Kometal GJ. Petrov. Skopje : Aalborg DH 28.01.2006
Dinamo Volgograd : Györi ETO Kezilabda Club 29.01.2006

SlamDuck
27th January 2006, 11:10
Aveti voi un fix cu jucatoarele care "joaca teatru".In meciul cu Aalborg a primit o lovitura Gorbictz (la fel ca in cel cu Kommetal) de am zis ca nu se mai ridica, fault tare, clar.Normal ca cele mai bune jucatoare sunt faultate.Ia incercati voi sa jucati un pic de handbal si sa va luati pumni in piept (la fete e groaznic) si atunci sa vedeti.
Gorbicz a fost si in meciul ala cea mai buna jucatoare a Gyor-ului.
Valoarea nu poate fi stearsa de aceste scene.Sa nu uitam ca faulturile raman faulturi si e problema fiecaruia cum reactioneaza la lovituri.

Cosmin Salajan
27th January 2006, 12:30
Slam e adevarat ca a primit una , 2 lovituri mai grele , dar sunt meciuri cum a fost si meciul cu noi de la mondiale unde a nscos o eliminare la lazer jucand teatru. Da,valoarea nu se discuta dar aceste fapte ma face sa ma gandesc asupra caracterului jucatoarei. uite cea mai buna jucatoare din lume anul trecut , chinezoiaca de la viborg si ea a fost faultate la greu dar nu am vazut in nici un meci in care juca ea sa joacce teatru la anumite faze. Totul tine si de caracterul jucatoarei sau antrenorului.

Marcus99Narci
27th January 2006, 16:44
Fratilor stati sa vedeti Ålborg-ul ce figura frumoasa va face sezonul acesta in Liga. De departe se anunta surpriaz competitie si cine nu o va lua in serios va avea surprize. Oricum eu sint convins ca Ålborg va iesi din grupe si va atinge cel putin semifinalele...

Urmeaza un meci foarte dificil pt Ålborg in Macedonia, sambata asta... si daca nu pierdem fetele sant calificate... :) Si m-as bucura tare mult in special pt Narcisa...

Cosmin Salajan
27th January 2006, 20:51
da, dar kometal a pierdut la un scor f strans in danemarca si parca si arbitrii romani au tras cu alborg.

SORENSEN
27th January 2006, 22:38
Sa nu fim carcotasi...au tras cu aalborg ...a fost acel 5%
Si intr-adevar Aalborg poate fi o surpriza

Marcus99Narci
28th January 2006, 22:40
Zi proasta pentru daneze in Macedonia, Narcisa a jucat accidentata, primele 15 minute dupa care a intrat pe final pt ultimele 7-8 minute cand scorul era 24-22 pt Kometal. Pana la urma s-a terminat 29-26 pt gazde si lupta se da pana in ultima etapa :)

In schimb Slagelse a jucat superb in Ungaria, chiar daca scorul nu o arata danezele au avut de infruntat o echipa destul de artzagoasa, Dunaferr. Amariei e printre remarcatele meciului. Sa speram ca accepta sa vina la nationala pt dubla cu Serbia. Dar nu prea cred ca o va face tinand cont ca ar trebui sa lupte contra actualei sale antrenoare AA....

Dupa cum a jucat Slagelse astazi... nu cred ca poate sa le opreasca cineva din cursa castigarii Ligii Campionilor inca-odata :) Desi nu imi doresc asta. Dar felul in care au jucat azi, imi da dureri de cap, desi ne-am putea bucura pentru Carmen A.Lungu.

Normal ar fi, Gyorul sa bata maine, si atunci situatia se complica urat de tot... PENTRU TOATE ECHIPELE in grupa D. Viborgul lui Varzi sa bata maine si atunci sint calificate si ele, impreuna cu Krim din grupa A. Grupa B este inchisa deja d Slagelse si Lada Togliatti. Iar in grupele C si D inca se mai joaca...

SORENSEN
29th January 2006, 11:52
28.01. Orsan Elda Prestigio Krim Ljubljana Sl... 17 : 25
28.01. ZRK Knjaz Milos HC "Lada Togliatti" 27 : 25:o:
28.01. Dunaferr NK Slagelse DT 23 : 27
28.01. Kometal GJ. Petro... Aalborg DH 29 : 26

SlamDuck
29th January 2006, 13:12
In schimb Slagelse a jucat superb in Ungaria, chiar daca scorul nu o arata danezele au avut de infruntat o echipa destul de artzagoasa, Dunaferr. Amariei e printre remarcatele meciului. Sa speram ca accepta sa vina la nationala pt dubla cu Serbia. Dar nu prea cred ca o va face tinand cont ca ar trebui sa lupte contra actualei sale antrenoare AA....
Maja Savic 8, Bojana Popovic 7 (2).
Lungu a dat 4 goluri,dar degeaba.Danezii se plang de jocul foarte slab si forma proasta.:no:
Cele mai bune jucatoare sarboaicele.:ok:

SORENSEN
30th January 2006, 00:20
Viborg HK A/S Larvik HK 30 : 27 (15 : 17)
ZRK Buducnost Hypo Nieder 21 : 20 (10 : 6)
Byasen Trondheim Astroc Sagunto 27 : 17 (16 : 9)

Maine :
Dinamo Volgograd Györi ETO Kezilabda Club

razvy
30th January 2006, 09:57
Dinamo Volvograd - ETO Gyor 19-21
Bradeanu 5, Gogarla 1, Gorbitz 1, Lazer 0

Varzaru 3 goluri pt Viborg

DeathRipple
30th January 2006, 10:47
interesant...meciuri tari, nu se stiu formatiile calificate...competitie echilibrata si valoroasa. e o placere sa te uiti.

SORENSEN
30th January 2006, 11:18
Desi week-end-ul asta parca Tv Sport nu prea a dat nimic direct.
Se pare ca romancele au jucat (in majoritatea lor) bine sau foarte bine

"Cea mai bună jucătoare de pe teren, alături de portarul Sladjana Djerici, Elisei a marcat de 7 ori în poarta Mariei Sidorova"GSP.ro

razvy
30th January 2006, 11:29
O porcarie!
Elisei a dat 6 goluri, Melinda Toth 5!

Alte romancute:
Carmen Amariei 4, Oana Soit 5 (toate de la 7m), Narcisa Lecusanu 4 (2 de la 7m), Bradeanu 5, Gogarla 1, Varzaru 3, Tanase 5 (2 de la 7m), Ariton 2.

DeathRipple
30th January 2006, 12:17
mda...in continuare valoarea unui jucator se masoara in nr de goluri date :) cute

SlamDuck
30th January 2006, 16:15
Lecusanu a jucat accidentata doar o parte din meci.(oricum meci f bun pentru ea)
Gogarla a suferit o accidentare la umar.
Bradeanu cea mai buna la Gyor.
Varzaru evolutie modesta.
Amariei slab.(si o spun danezii, fani Slagelse si specialisti, nu eu)
Elisei, intr-adevar, 6 goluri.A izbucnit in plans la finalul partidei.(de fericire)
DeathRipple, handbalul este un sport care se joaca pe goluri, in caz ca nu stiai :)

DeathRipple
30th January 2006, 17:00
SlamDuck: este de asemenea un sport DE ECHIPA. in caz ca nu stiai, conteaza cine castiga, nu ce jucator da cele mai multe goluri. cum masori interventiile bune ale unei jucatoare din aparare de ex?

SlamDuck
30th January 2006, 18:36
Dupa minutele de eliminare :drak:
Ia uite cum sta treaba aici...
In aparare avem niste solutii viabile, tocmai am spus ca Bradeanu a jucat f bine la Gyor...si nu vorbesc de golurile marcate.La fel am spus de Amariei care a jucat foarte prost, a dat 4 goluri, dar degeaba.
Elisei marcheaza mult si e laudata pe toate site-urile.
Spun cateva cuvinte despre evolutiile jucatoarelor.
Dar o jucatoare ca Amariei sau ca Lecusanu, da, trebuie sa marcheze, aia e treaba ei....

SORENSEN
31st January 2006, 00:31
Desi am remarcat ca Amariei-Lungu se apara binisor ...asta pe langa cele 4 goluri ...Dar de la ea se asteapta in primul rand goluri probabil si de aici criticile din Danemarca.
Din nefericire meciurile din CL nu vor mai fi in urmatorul week-end ci peste 2 saptamani.

Marcus99Narci
1st February 2006, 01:40
Eu poate k nush tiu atat de mult handbal, dar am vazut Dunaffer - Slagelse, ultimul weekend, si in ciuda celor 4goluri marcate de Amariei, multe din celelalte goluri au fost marcate din pasele ei. Cu 1minut innainte de finalul meciului Dunaffer s-a apropiat doar la un singur gol diferenta de Slagelse... dar de-aici a rezolvat Amariei totul, blocand o faza si trimtand o pasa din care s-a marcat. La fel cu ultimele 3 goluri, toate au fost din pasele ei. Pt meciurile din ultimul weekend i-as acorda Amariei un 8 pt meciul prestat iar lui Lecusanu 6 pt partida de la Skopje. Lecusanu a jucat accidentata si a facut-o destul de bine. Numai k nu a jucat prea mult, 15 minute l-a inceput si ultimele 10. Meciuri in liga peste 2 saptamani. Ålborg joaca acasa cu Dinamo Volgograd.

SORENSEN
8th February 2006, 00:35
Meciuri din CL feminin /hello
Krim Ljubljana Slovenia : Viborg HK A/S 12.02.2006
Larvik HK : Orsan Elda Prestigio 11.02.2006
Slagelse DT : ZRK Knjaz Milos 11.02.2006
HC "Lada Togliatti" : Dunaferr NK 12.02.2006
BM Astroc Sagunto : ZRK Buducnost MONET 11.02.2006
Hypo Niederösterreich : Byasen Trondheim 10.02.2006
Györi ETO Kezilabda Club : Kometal GJ.Skopje 11.02.2006
Aalborg DH : Dinamo Volgograd 12.02.2006

Cosmin Salajan
10th February 2006, 11:30
in afara de gyor toate echipele gazda castiga

DeathRipple
10th February 2006, 11:38
joaca la pariuri sportive

Marcus99Narci
12th February 2006, 09:34
Grupa B: Slagelse DT 36-24 Knjaz Milos;Grupa D Gyor 26-28 Kometal Skopje
Sa vedem si restul rezultatelor de astazi si atunci putem vorbi de echipele care sint calificate pentru faza urmatore... Dar in mod normal 99% sanse de calificare le au:Slagelse, Lada, Kometal Skopje, Ålborg - din grupele B+D. Sa vedem ce rezultate ies astazi si in celelalte grupe si atunci stim mai multe... Joi s-a jucat in grupa C: Hypo 36-27 Byasen ... dar grupa ce este tare echilibrata.

Marcus99Narci
12th February 2006, 17:18
Ålborg 29 -21 Volgograd (13-10) si danezele merg mai departe. Narcisa Lecusanu a jucat foarte putin, deoarece antrenorul a folosit mai mult jucatoarele de rezerva, mai mult, in ultimele 2 minute de joc, a debutat o tanara jucatoare de 16 ani, reusind sa inscrie ultimele doua goluri ale partidei. Cea mai valoroasa jucatoare a meciului a fost Marianne Rokne marcatoare a 12 goluri. La Ljubliana joaca Krim vs Viborg, minutul 4, scor 2-2

SORENSEN
13th February 2006, 10:57
Grupa A:
Krim Ljubljana : Viborg HK A/S 26:21 (15:12) 12.02
Larvik HK : Orsan Elda Prestigio 27:19 (14:7) 11.02

1. Krim Ljubljana 5 4 0 1 137 : 121 16 8
2. Viborg HK A/S 5 3 0 2 143 : 137 6 6
3. Larvik HK 5 3 0 2 134 : 130 4 6
4. Orsan Elda Prestigio 5 0 0 5 116 : 142 -26 0

Grupa B:
Slagelse DT : ZRK Knjaz Milos 36:24 (18:10) 11.02
HC "Lada Togliatti" : Dunaferr NK 31:26 (16:12) 12.02

1. Slagelse DT 5 4 0 1 151 : 125 26 8
2. HC "Lada Togliatti" 5 3 0 2 144 : 134 10 6
3. Dunaferr NK 5 2 0 3 131 : 136 -5 4
4. ZRK Knjaz Milos 5 1 0 4 122 : 153 -31 2

Grupa C:
CBM Astroc Sagunto : ZRK Buducnost 29:22 (13:13) 11.02
Hypo Niederösterreich : Byasen Trondheim 36:27 (17:12) 10.02

1. Hypo Niederösterreich 5 3 0 2 141 : 127 14 6
1. CBM Astroc Sagunto 5 3 0 2 127 : 129 -2 6
3. Byasen Trondheim 5 2 0 3 125 : 130 -5 4
3. ZRK Buducnost 5 2 0 3 125 : 132 -7 4

Grupa D:
Györi ETO Kezilabda Club : Kometal Skopje 26:28 (17:12) 11.02.
Aalborg DH : Dinamo Volgograd 29:21 (13:10) 12.02

1. Aalborg DH 5 3 1 1 153 : 138 15 7
2. Kometal Skopje 5 3 1 1 145 : 131 14 7
3. Györi ETO Club 5 2 0 3 123 : 140 -17 4
4. Dinamo Volgograd 5 0 2 3 122 : 134 -12 2

SORENSEN
16th February 2006, 17:54
Meciuri din acest week-end :
Grupa A:
Krim Ljubljana Slovenia : Larvik HK 18.02.2006
Orsan Elda Prestigio : Viborg HK A/S 19.02.2006
Grupa B:
Slagelse DT : HC "Lada Togliatti" 18.02.2006
Dunaferr NK : ZRK Knjaz Milos 19.02.2006
Grupa C:
CBM Astroc Sagunto : Hypo Niederösterreich 18.02.2006 Byasen Trondheim : ZRK Buducnost MONET 19.02.2006
Grupa D:
Györi ETO Kezilabda Club : Aalborg DH 18.02.2006
Dinamo Volgograd : Kometal GJ. Petrov. Skopje 18.02.2006

SORENSEN
20th February 2006, 12:05
Rezultate week-end si clasamente finale (faza grupelor):

Grupa A:
Krim Ljubljana Slovenia : Larvik HK 24:19 (11:11)
Orsan Elda Prestigio : Viborg HK A/S 27:30 (14:14)

1. Krim Ljubljana Slovenia 6 5 0 1 161 : 140 21 10
2. Viborg HK A/S 6 4 0 2 173 : 164 9 8
3. Larvik HK 6 3 0 3 153 : 154 -1 6
4. Orsan Elda Prestigio 6 0 0 6 143 : 172 -29 0

Grupa B:
Slagelse DT : HC "Lada Togliatti" 27:24 (15:13)
Dunaferr NK : ZRK Knjaz Milos 39:24 (21:13)

1. Slagelse DT 6 5 0 1 178 : 149 29 10
2. HC "Lada Togliatti" 6 3 0 3 168 : 161 7 6
3. Dunaferr NK 6 3 0 3 170 : 160 10 6
4. ZRK Knjaz Milos 6 1 0 5 146 : 192 -46 2

Grupa C:
CBM Astroc Sagunto : Hypo Niederösterreich 26:27 (10:12)
Byasen Trondheim : ZRK Buducnost MONET 22:25 (13:15)

1. Hypo Niederösterreich 6 4 0 2 168 : 153 15 8
2. CBM Astroc Sagunto 6 3 0 3 153 : 156 -3 6
3. ZRK Buducnost MONET 6 3 0 3 150 : 154 -4 6
4. Byasen Trondheim 6 2 0 4 147 : 155 -8 4

Grupa D:
Györi ETO Kezilabda Club : Aalborg DH 31:29 (16:17)
Dinamo Volgograd : Kometal GJ. Petrov. Skopje 26:22 (11:11)

1. Kometal GJ. Petrov. Skopje 6 3 1 2 167 : 157 10 7
2. Aalborg DH 6 3 1 2 182 : 169 13 7
3. Györi ETO Kezilabda Club 6 3 0 3 154 : 169 -15 6
4. Dinamo Volgograd 6 1 2 3 148 : 156 -8 4

SORENSEN
20th February 2006, 12:14
Golgheterele competitie dupa faza grupelor :
1. > Logvin, Tatjana (AUT) 62 Hypo Niederösterreich (AUT)
2. > Derepasko, Nataliya (SLO) 48 Krim Ljubljana Slovenia (SLO)
3. > Ardean, Valentina Neli (ROM) 40 ZRK Knjaz Milos (SCG)

Alt romance :
13. > Lungu, Carmen (ROM) 30
> Varzaru, Cristina (ROM) 30
16. > Soit, Oana (ROM) 28
23. > Tanase, Gabriela (ROM) 26
32. > Toth, Melinda (ROM) 23
40. > Lecusanu, Georgeta-Narcisa (ROM) 21
Acestea sunt romencele in top 50....

SORENSEN
20th February 2006, 12:32
Sferturi de finala :
HC "Lada Togliatti" (RUS)-Krim Ljubljana Slovenia (SLO)
Viborg HK A/S (DEN)-Slagelse DT (DEN)
Aalborg DH (DEN)-Hypo Niederösterreich (AUT)
CBM Astroc Sagunto (ESP)-Kometal Gjorcje Petrov (MKD)

Meciurile se vor juca tur-retur la datele de 11/12 martie si 18/19 martie

Romance inca in competitie :
Dinu la Krim,Lungu la Slagelse,Lecusanu la Aalborg,Varzaru la Viborg,Radulescu la Hypo(plus alte 3 care s-au dat cu ursu')
E binisor ...poate data viitoare vom fi si cu o echipa ...cine stie (Rulmentul o putea oare...)

razvy
12th March 2006, 11:35
Lada Toljati : Krim 36:29 (21:16)

Arbitrii: Cirligeanu in Bejenariu (Romania :) ).

Lada Toljati: Romenska 4, Postnova 10 (2), Bliznova 4, Čistjakova, O. Vinogaradova, Gruzdjeva 6 (1), Šipilova 3, Sidorova, Juščenko 5, A. Vinogradova, Kirsanova, Marenikova 1, Spirova, Vjahireva 3.

Krim Mercator: Alizar, Cerar 1, Derepasko 12 (6), Jacenko 3, Vergeljuk 2, Frešer 1, Bodnjeva 6, Dinu, Oder 3, Kurent, Argenti, Sjukalo 1, Hrnjič, Irman.

CICA: Bodnieva a dat un autogol - eu n-am mai vazut din cate imi amintesc autogoluri la handbal (decat prin devieri - dar alea nu se pun :D)

--------------------------
Astroc - Kometal 26-24

www.uhandbal.ro (http://www.uhandbal.ro)

DeathRipple
13th March 2006, 13:39
cum a dat autogol?? :) :) :) tare de tot....n-am mai auzit pana acum...probabil o deviere nefericita, ca altfel nu-mi imaginez...

krysty_b1984
14th March 2006, 00:04
Autogol e doar atunci cand un jucator arunca mingea in proprie poarta ca si cum ar arunca in poarta adeversa,dar asa ceva inca nu s-a mai vazut.

SORENSEN
14th March 2006, 22:39
Pai se poate daca dai pasa la portar si nu e atent ..trece pe langa el si gata autogolul....

Rezultate complete :
HC "Lada Togliatti : Krim Ljubljana 36:29 (21:16)
Viborg HK A/S : Slagelse DT 26:28 (12:14)
Aalborg DHn : Hypo Niederösterreich 28:29 (15:14)
CBM Astroc Sagunto : Kometal Gjorcje Petrov 26:24 (15:15)

razvy
18th March 2006, 20:50
Slagelse - Viborg 24-30 - s-a calificat Viborg
Krim - Lada 25-18 s-a calificat Krim
Kometal-Astroc 29-27 s-a calificat ASTROC

krydo
19th March 2006, 02:27
Extrem de stranse meciurile si califiari obtinute chiar la limita la 2 din cele trei meciuri jucate pana acum folosindu-se regula golurilor mai multe marcate in deplasare pt ca era egal dupa dubla mansa, iar in celalalt Slagelse au fost fraere ca au piedut acasa la 6 puncte(30-24), dupa ce batusera la Viborg la 2 goluri (28-26).
Mai ramane Hypo - Aalborg azi unde se poate intampla orice pt ca aceasta competitie e extrem de imprevizibila...

DeathRipple
19th March 2006, 08:15
as fi curios sa vad ce s-a intamplat la krim...eu cred ca arbitrii au avut un rol important...
felinitari pt viborg, se pare ca ele vor castiga anul asta...nu vad o echipa mai puternica. e si greu, la ce jucatoare au...

SORENSEN
19th March 2006, 12:56
Surpriza mare mi se pare ASTROC care nu a impresionat ...

razvy
19th March 2006, 13:05
E scandal mare la Kometal - Astroc ... mare mare de tot. Oricum Astroc s-a calificat in ultimele 10 secunde. Au jucat 6-3 in atac, au scos portarul etc. Faze misto pt publicul neutru.
Arbitrii din Letonia de cascadorii rasului :)


La Krim - a aparat SUPERB Luminita Dinu!

SORENSEN
19th March 2006, 23:57
Hypo-Aalborg 28-30 calificare (dc nu ma insel) Aalborg...

Cosmin Salajan
20th March 2006, 00:20
da s-a calificat allborg , imi e ciuda ca am adormit in a 2 a repriza, dar azi a fost maraton da handbal pe tv sport

SORENSEN
20th March 2006, 11:02
Yap am vazut o buna parte din repriza a doua dintre Slagelse si Viborg si m-am bucurat de jocul celor de la Viborg dar si de eliminarea imfumuratelor de la Slagelse...

DeathRipple
20th March 2006, 18:47
din ce-am vazut eu, la slagelse nu s-a jucat decat pt popovic...toate mingile o cautau pe ea...slab jocul extremelor, slab jocul pivotului....dupa cum si la viborg cel mai mult a tras jurack. ghinion pt varzaru care o are pe partea ei de teren...oricum, mult mai legata viborg. nu vad cine le-ar putea bate.

totusi, ramane un semn de intrebare la krim...nu pricep cum s-au calificat.

Marcus99Narci
23rd March 2006, 22:45
Cine a vazut SLagelse - Viborg (26-30) stie sa imi spuna de ce a luat Carmen Lungu cartonasul rosu ???

SORENSEN
23rd March 2006, 23:17
Pt ca a simulat grosolan Jurack si Carmen a primit a treia eliminare---deci rosu....
Repet a simulat clar dar asta e ...

SORENSEN
18th April 2006, 00:14
Semifinale :
Aalborg-Krim 16-24....Hutupan a aparat extraordinar...Lecusan a jucat sters fara prea mari reusite
Astroc-Viborg 26-31

Cosmin Salajan
18th April 2006, 00:21
deci finala intre 2 prietene dinu si varzaru
una cu 3 cupe ale campionilor, experimentata
cealalta la prima finala importanta cu echipa de club(poate gresesc)

DeathRipple
15th May 2006, 08:31
sincer pe mine m-a mirat ajungerea lui krim in finala. au fost alte echipe mai bune decat ea. oricum, viborg e o super-echipa. a adunat jucatoarele cele mai bune din toata eurasia, mai mult, se comporta ca o echipa...nu vad cum krim ar putea intoarce rezultatul...

DeathRipple
15th May 2006, 08:33
deci finala intre 2 prietene dinu si varzaru
una cu 3 cupe ale campionilor, experimentata
cealalta la prima finala importanta cu echipa de club(poate gresesc)

varzaru a mai jucat finala cupei cupelor cu oltchim, pierduta cu lada togliati, in 2002 parca.

SORENSEN
15th May 2006, 12:29
Krim-Viborg 22-24 cu un gol Varzaru...
hmm dupa castigarea campionatului Danemarcei cu 2-1(la partide) in fata lui Slagelse si de fapt eliminarea aceealeasi echipe in semifinalele LC ...Viborg era favorita la castigarea LC ..dar meciul nu e jucat ...s-au vazut surprize

STEAUA-MANIA
20th May 2006, 22:24
Viborg 20-21 Krim! Viborg castigatoare CL la handbal feminin!
Frumos meci.Sincer,Viborg merita sa castige,au aruncat de cel putin 10 in bara..Bondieva e cel mai incredibil pivot care l-am vazut vreodata...ea si Derepasko au dus greul echipei.
A fost un meci intr-o echipa formata din fostul bloc socialist (Krim) si o echipa multi-nationala(Viborg),este chiar impropiu sa spui echipa daneza...aveau in loc jucat din spania,germania,olanda,china LOL,romania,franta...In sfarsit am vazut o nemtoaica dragutza(Jurack):D

DeathRipple
22nd May 2006, 08:18
pentru cine a vazut finala ligii...se vede de ce botnieva e cea mai buna jucatoare a momentului. m-a surprins neplacut viborg, neputand sa castige in fata unei echipe care a stat intr-o singura jucatoare.

hmmm...poate ca daca jurack n-ar fi atat de individualista (dar uite diferenta fata de amariei, da mult mai multe goluri), poate ca jocul "danezelor" ar fi si mai spectaculos.

DeathRipple
22nd May 2006, 18:11
interesant de urmarit ce se va intampla cu krim sezonul urmator. siukalo se retrage, dinu pleaca, antrenorul la fel, derepasko nu are contractul prelungit... foooarte interesant. mai baga sau nu mercator bani la krim?

SORENSEN
24th May 2006, 20:04
Pai Krim se mentine in elita de multi ani asa ca poate va fi o mica cadere dar e foarte posibil sa ramana oricum la un nivel ridicat.