PDA

View Full Version : Fifa 2004



Vadim
30th November 2003, 22:49
A aparut FIFA 2004 sau numai demo-ul? M-am jucat la demo si mi se pare excelent, cel mai bun din serie. Inclusiv cu Mutu si Chivu.

Mihaela
1st December 2003, 02:16
A aparut, daca dai un search pe google la 'fifa 2004 review' gasesti multe review-uri, am avut surpriza ca al doilea link gasit sa fie chiar in romana,

Gabriel
1st December 2003, 03:43
a aparut. il are un prieten de-al meu si cica e marfa rau de tot. o sa mi-l iau si eu cat de curand si o sa fac un sezon de Champhions League cu Deportivo La Coruna. :p

Mihaela, te joci si tu Fifa ? Nu am mai intalnit pana acum fete sa se joace Fifa. :D

Vadim
1st December 2003, 12:07
Pai il vreau si eu, poate mi-l copiezi si mie pe un cd si ne vedem il iau.

Mihaela
1st December 2003, 22:48
a
Mihaela, te joci si tu Fifa ? Nu am mai intalnit pana acum fete sa se joace Fifa. :D

Sunt si fete care joaca fotbal adevarat, putine ce-i drept, asa ca de ce n-as incerca si eu Fifa :) . Am jucat, dar nu prea mult, in schimb acum cativa ani am castigat cupa impotriva calculatorului la Actua Soccer 1 :cool:

Gabriel
2nd December 2003, 00:08
Ma jucam si eu Actua Soccer 1 cu un prieten la 2players. Dar de cand am descoperit EA Sports'Fifa nu m-am mai jucat alte jocuri de fotbal. Cel mai mult m-am jucat Fifa '99 care mi s-a parut revolutionar. Jucam de nebun campionate intregi. Si Fifa 2002 mi-a placut mult...cu intensitatea pasei si alte smecherii.

Vadim, daca esti cuminte poate o sa iti dau Fifa 2004. Ma mai gandesc. :p

gicu
2nd December 2003, 13:29
De la Fifa '98 incoace nu stiu sa existe posibilitatea sa joci 2 pers. pe acelasi pc. Fifa 2004 nu l-am incercat...stie careva?

king
16th January 2004, 23:57
Jocurile scoase de EAA GAMES se pare ca nu vor mai avea nici modul multiplayer in retea,deci cu siguranta de la acelasi calculator nu se va mai juca.Cat despre FIFA 2004 nu este cel mai bun din serie.Fifa 2003 a fost mai bun,2004 are multe buguri penale (jucati pe world class impotriva lui Real Madrid si o sa vedeti ce inseamna sa ai 4-5 jucatori accidentai fara sa fie vreun juctor eliminat).

baubau
17th January 2004, 09:30
FIFA 2004 l-am jucat-nu prea mult dar mi-am facut o parere:
In primul rand ce nu-mi place e ca nu poti sa faci "floricele"(driblinguri,duble)ca in 98,2002 sau 2002 WC.Loviturile libere pt mine sunt un chin(n-am reusit sa trimit decat peste poarta la mare distanta,in fifa2003 reuseam sa mai dau si gol..),tastele nu se pot seta si trebuie sa-ti dai seama care si cum sunt deoarece producatori nu au binevoit sa puna macar un tutorial in timpul loading-ului(fifa2002)
Ce-mi place este grafica si faptul ca echipamentul se murdareste,comentariul si un bonus pt antrenamemt(dar care e cam slabut)+managerul la season
Repet l-am jucat foarte putin..si asta e prima impresie

uti2102
31st January 2004, 23:25
FIFA 2004 l-am jucat-nu prea mult dar mi-am facut o parere:
In primul rand ce nu-mi place e ca nu poti sa faci "floricele"(driblinguri,duble)ca in 98,2002 sau 2002 WC.Loviturile libere pt mine sunt un chin(n-am reusit sa trimit decat peste poarta la mare distanta,in fifa2003 reuseam sa mai dau si gol..),tastele nu se pot seta si trebuie sa-ti dai seama care si cum sunt deoarece producatori nu au binevoit sa puna macar un tutorial in timpul loading-ului(fifa2002)
Ce-mi place este grafica si faptul ca echipamentul se murdareste,comentariul si un bonus pt antrenamemt(dar care e cam slabut)+managerul la season
Repet l-am jucat foarte putin..si asta e prima impresie

Despre taste : ia-tzi ultimul update shi apare un add-on la optziuni shi potzi sa le schimbi
Despre lovituri libere : exerseaza! sunt foarte realiste!
Despre driblinguri : ia nishte tutoriale shi invatza cum se fac! sunt mai greu de facut dar sunt foarte realiste! shi sunt complexe.
Shi mie mi s-a parut infect la inceput dar apoi l-am descoperit shi cred k e cel mai bun dintre toate! O sa-l joc in continuare, dar mai intai sa treaca sesiunea :p

baubau
1st February 2004, 21:20
Multam'....am sa incerc..de unde iau update-ul?De pe soccergaming.com?

RedBaron
1st February 2004, 21:49
Eu nu l-am jucat inca... nu ma tine "materialul". In curand insa!
O intrebare: exista ceva patch cu echipele de div. A si B?

baubau
6th February 2004, 12:19
La career mode a reusit cineva sa cumpere/jucatori?Eu am incercat si tot imi scrie "window transfer closed'iar jucatorul este in vizorul unei echipe...Hm...Iar daca vreau sa cumpar nici atat...

ady_azzuro
6th February 2004, 21:40
Jocurile astea EA Sports sunt simple, mai interesante sunt cele de manager :)

uti2102
6th February 2004, 23:37
Jocurile astea EA Sports sunt simple, mai interesante sunt cele de manager :)

CM3? CM4? sau CM2003-2004? Ce joci?! Poate facem o confruntare....... :evil:

Gabriel
18th February 2004, 00:31
Astazi am jucat primul meu meci de Fifa 2004. Super Depor - Celta Vigo 1-2. Eu cu Depor. Nu stiu ce sa zic. Fatza de 2003 are si plusuri dar si minusuri. Imi place comentariu. Cateodata se mai pierd aia in amintiri. Povestesc despre turneele finale, comenteaza altceva decat meciul in sine. Marfa. Asta face un comentariu real. Taclingurile sunt cam ciudate fatza de editiile precedente. Misto ca potzi sari in zid la lovitura libera, marfa si cornerurile.

Pacat ca nu merge sa imi fac cont sa joc online. Zice ca nu e bun nr. de inregistrare d p cd. Il faceam pe Vadim un meci, sa-i dau clasa.

gicu
18th February 2004, 00:51
...Pacat ca nu merge sa imi fac cont sa joc online. Zice ca nu e bun nr. de inregistrare d p cd. ...
:happy :happy :happy

Gabriel, vezi ca te dai de gol :p

In curand o sa-l incerc si eu online, sa vedem ce adversar gasesc :)

Gabriel
18th February 2004, 03:06
a....nu introdusesem eu bine codul. graba asta. :p

si inca ceva. cum pot juca sezon de Champhions League ? ca nu am descoperit. iar cand vreau sa joc campionat, tre' neaparat sa am si chestiile alea manageriale ? cu antrenamente psihice & stuff.
campionat mondial sau european se poate juca ?

daca stiti patchuri care imi dau echipele din Romania...sa ma anuntatzi si pe mine. 10x

baubau
18th February 2004, 09:34
Cred ca trebuie sa termini un sezon ,in prima liga pe podium ,ca sa joci in cupele eruopene sau cu o echipa din orice divizia sa castigi cupa.

Gabriel
18th February 2004, 11:32
a..pai naspa. placerea mea era sa joc in Champhions League. in grupe. ma plictiseste sa joc un campionat intreg. si asa am inceput unu de NBA si unu de NHL...si nici p'alea nu le-am terminat.
a..nici campionatul de Fifa 2003 nu l-am terminat. nu sunt chiar asa maniac. vreau sa joc doar o competitie scurta.

Gabriel
23rd February 2004, 11:21
Loviturile libere pt mine sunt un chin(n-am reusit sa trimit decat peste poarta la mare distanta,in fifa2003 reuseam sa mai dau si gol

Iti impartasesc parerea. Nu am reusit niciodata sa trag pe poarta. Trag numai la mare distantza. Si am facut si antrenamente. Nu stiu ce vor de la noi...cu loviturile astea libere.

uti2102
23rd February 2004, 13:36
Pai ce nu intzelegetzi oameni buni? Trebuie sa gasitzi echilibrul dintre putere shi acuratetze. Dupa ce aranjezi tzinta shi modul cum loveshti mingea tre' sa apeshi de 3 ori pe shut : prima oara declanshezi bara de fortza, a doua oara blochezi bara de fortza (sa nu depasheasca punctul critic - ca atunci dai aiurea) shi a treia oara apeshi pentru acuratetze (cu cat apeshi mai aproape de bara aia verticala, mica shi verde, cu atat ai shanse mai mari sa dai pe poarta). Eu unul ma descurc; cat am jucat io, shi n-am jucat prea mult, aproape dadeam tot timpul pe poarta.......

Gabriel
23rd February 2004, 16:18
auleo, daca stiam ca e cu calcule de paralaxa si alte minuni d'astea nici nu mai intram in subiect. o sa ma antrenez sa vad ce pot face. :(

un alt lucru care mi se pare foarte naspa este afisarea clasamentelor. tre' sa dai tu de bara de jos..ca sa iti arata golaverajul sau numarul de puncte. naspa de tot. nu inteleg de ce l-au facut asa.

uti2102
23rd February 2004, 16:28
mda.....meniurile sunt cam varza; foarte foarte greoaie........

baubau
29th February 2004, 09:00
Am reusit sa dau goluri din lovituri libere,greutatea lor depinde de jucatorul care le executa ;)

Meniul e naspa rau ...si iti trebuie patch ca sa salvezi un gol sau faza,,,si cand vrei sa o vezi trebuie sa ai mare noroc

Datenshi
24th March 2004, 11:16
Ati jucat si Total Manager 2004? Faza misto mi se pare faptul ca poti sa ii dai fusion si sa joci meciurile tu personal, in Fifa.

uti2102
24th March 2004, 13:36
Da Penny am auzit shi eu ca se poate. Dar nu ma fascineaza TCM........

decayler
21st April 2004, 19:08
De la Fifa '98 incoace nu stiu sa existe posibilitatea sa joci 2 pers. pe acelasi pc. Fifa 2004 nu l-am incercat...stie careva? merg toate cu 2 pers la acelasi calc. dar iti tre' joypad. nu trebuie sa setezi nimic la el, decat sa-i faci calibrarea din windows. este beton oricum 1v1 la acelasi pc. sau 1 cu 1 vs un World Class comp. Merge si la 99, la 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 chestia cu joypad! :D :evil:

decayler
21st April 2004, 19:09
Fifa 2004 e basca! mai mult mi-a placut 2003! :) prea repede iti iau mingia la 2004! nu e de mine! cred ca trag un Hatchery in careu si atac cu lurkeri! :D hehehhe!