PDA

View Full Version : Nicolae Mușat



fanatic88
10th May 2007, 23:44
Nicolae Musat

cata_nike
12th January 2008, 11:38
credeti ca odata cu venirea lui talnar musat va avea sanse mai mari sa prinda lotul lui dinamo pt ca a lucrat cu acesta si la echipa a2-a a lui dinamo ?si ca sa numai scriu in threadul fiecarui fotbalist , ce sanse au: nitu, lemnaru, marius alexe, francis, chiacu sau scarlatache?.apropo vor pleca si jucatori de la dinamo 2 in cipru , cu prima echipa ?

Dogville
12th January 2008, 12:19
...sanse vor avea...dar ei sunt prea slabi ca sa profite de ea...in concluzie vom juca tot cu Stoican,Goian actorul si Pulhakinho...

Mario Di Lazi
14th January 2008, 14:46
așa cum Pulhac a avut o șansă (și nu a ratat), probabil că o să vină într-o zi și o șansă pentru Mușat (după ce pleacă Pulhac) ...

Dogville
14th January 2008, 15:17
Ce sansa n-a scapat Pulhac?....aceea de a avea doua neveste probabil......ca de fotbal nu poate fi vorba...care e ultimul meci notabil al lui la Dinamo....in 2006 toamna?

Mario Di Lazi
14th January 2008, 15:37
eu mă refeream la momentul când a făcut pasul de la Dinamo 2 la Dinamo ...
era după un meci cu Steaua, meci în care Alin Ilin nu a jucat strălucit și l-au titularizat pe Pulhac - care nu a mai ieșit din primul 11 decât în momentul în care și-a rupt mâna ...

Dogville
15th January 2008, 13:48
...pai n-a iesit pentru ca....1.am avut numai antrenori de kkt..fara ''balls''..carora le-a fost tirsha sa incerce si alti jucatori.,desi asta nu mai juca nimic..si...2.greul l-au dus 4-5 jucatori (Niculescu,Danciu,Lobont,Moti,Cristea....)..in vreme ce domnii Pulhac,Munteanu,Margaritescu,Blay,Radu...etc..se plimbau pe teren si pasau la adversar....acum cei dintai sunt intr-o scadere vizibila de forma.....de asta si rezultatele catastrofale....

cip_81
15th January 2008, 14:05
Hahahha, Niculescu a dus greul? Ma faci sa rad. Insemana ca nu ai vazut meciurile lui Dinamo de la fata locului, sa-l vezi cum se plimba, sa vezi cazuri cand mijlocasii nu-i pasau tocmai pe motivul ca prinsese radacini. Un fotbalist care in meciul vietii, meci pe care l-a asteptat o viata intreaga, dupa cum a spus-o chiar el, a atins mingea doar o singura data in 33 de minute, nu poate fi numit decat intr-un singur mod: NESIMTIT.
Domnii Niculescu si Danciulescu, in meciul care conteaza cel mai mult pentru intreaza suflare dinamovista, cel cu steaua, au reusit performanta sa nu traga nici macar un sut anemic la poarta (nu zic pe poarta). Domnul Niculescu a trimis toate lov libere in zidul format din 2 jucatori, batandu-si joc de munca celorlalti.
Iar Niculescu impreuna cu Danciulescu, Stoican, Margaritescu si Munteanu (si chiar Lobont) reprezinta nucleul dur din vestiar, fiind responsabil cu demiterea lui Rednic (meciul cu Bistrita a fost reprezentatia suprema...daca vrei iti pun la dispozitie si meciul si te rog sa le urmaresti atent evolutia). Conducerea a avut de ales, la acea data, intre el (nucleu) si Rednic. A ales varianta Rednic si a pierdut.

Dogville
15th January 2008, 14:12
...stai asa nu te ambala.....era vorba de sezonul trecut....ce dracu'..eram timpit sa-l laud pe Niculescu dupa ce a dat un gol in 25 de meciuri?....dupa ce a cazut in fund ca prostu' in Ghencea de m-am imbolnavit?...nu stiu daca de aia a plecat Rednic...oricum,daca asa a fost, eu le dau dreptate jucatorilor...pai Cristea o da in poarta de la 50 mde metri...Lobont apara ca un erou..(desi,sincer,nu trebuia...)...iar ''allenattore'' se tireaza cu banii...ce smecherie e asta?


PS....nu stiu daca Rednic a fost lucrat cu Bistrita...am vazut meciul...Pulhac e un cretin si mi se pare normal sa ia rosu dupa 7 minute...asa stie el jocul asta...Lobont a luat gol de la 43 de yarzi...dar e ceva obisnuit pentru Bogdanel in acest tur de campionat....Danciu a ratat vreo doua singur cu portarul..si asta a fost....stii ce e tragic..???...ca ei nu au mimat fotbalul...asta e valoarea lor!!!!!....

cip_81
15th January 2008, 14:18
Si sezonul trecut n-au dus greul si ceilalti? Unde l-ai vazut pe Margaritescu, Blay, Radu (asta e cea mai mare tampenie pe care am auzit-o...mai ales ca a jucat cele mai multe meciuri, cele mai multe minute si avut printre cle emai mari medii), Pulhac (fundasul de banda care a dat cele mai multe assist-uri: Benfica, Beitar, Rapid, gol Xanthi etc), Munteanu (fotbalistul dinamovist cu cele mai multe assist-uri, cel care a jucat cu belgienii cu o gaura in picior, intrand nerefacut, tocmai din lipsa de efectiv) plimbandu-se pe teren? Din contra, anul trecut toti au luptat, toti au incercat si aproape toti au reusit.

Cat il priveste pe Musat, e mai degraba mijlocas stanga decat fundas. Nu face bine faza defensiva.

Mario Di Lazi
15th January 2008, 14:37
ăștia îl tot încearcă pe postul de fundaș stânga ...

Dogville
15th January 2008, 14:38
Au dus pe dracu' asta au facut.....a fost un campionat de tot rahatul....dovada ca echipa campioana a fost eliminata de....Elfsborg....care-i problema...ti-au placut Blay (45 de assisturi la adversar..mereu in spatele atacantului..)...Margaritescu (mijlocasul rac...nu verticalizeaza,nu paseaza decit lateral si la 3 metri,nu suteaza...multe faulturi...penibil.....eu nu-l mai suport de cind a luat rosu cu Steaua la 1-0 pt noi si ne-au egalat aia in ultimul minut...)....Pulhac..(el a pasat cu Benfica...ciudat!!!...cred ca nu va mai repeta greseala...in tot cazul..e un jucator in scadere grava de forma....nu stiu de ca impresioneaza jucatorii haotici care alearga ca bezmeticii pe teren fara sa gindeasca)...Munteanu...(stai linistit ca jumate din pasele alea le-a dat cu arges,Jiul si alte caprioare de genul asta...desi daca ma gindesc bine...e posibil sa ma fi inselat in privinta lui...Catalin e un mare sufletist.....dar fotbal nu mai joaca de multisor...)...in fine Radu....hai sa fim seriosi...s-a vazut ce valoros este cind a lipsit Moti....e bun,nu zic..dar e mult umflat...poa' sa creasca...dar are un caracter infect....nu-l iert eu asa usor pentru ce semne obscene ne facea dupa meciul cu Otelul.....(tu nu cred ca stii....erai acasa la caldurica...)

Mario Di Lazi
15th January 2008, 14:39
dacă îl critici așa de mult pe Radu (nici eu nu îi țin partea după ce a declarat că vrea să plece) ... de ce ai poza lui în avatar ? :D

Dogville
15th January 2008, 14:41
dacă îl critici așa de mult pe Radu (nici eu nu îi țin partea după ce a declarat că vrea să plece) ... de ce ai poza lui în avatar ? :D

...n-aveam alta poza in formatul asta pentru avatar...si mi-a fost lene sa mai ''lucrez'' alte fotografii....:D

cip_81
15th January 2008, 15:13
nu mai joaca de multisor...)...in fine Radu....hai sa fim seriosi...s-a vazut ce valoros este cind a lipsit Moti....e bun,nu zic..dar e mult umflat...poa' sa creasca...dar are un caracter infect....nu-l iert eu asa usor pentru ce semne obscene ne facea dupa meciul cu Otelul.....(tu nu cred ca stii....erai acasa la caldurica...)


Adevarul e ca fotbalistii cei mai buni sunt atunci cand nu joaca. Vaaaai, daca juca x in meciul y ajungeam depaaarte (cam la fel se procedeaza si cand vine vorba de nationala). Daca juca x cu Lazio, ajuneam in grupe. Sa fim seriosi. Moti parca a jucat in meciul cu Benfica de la Bucuresti, nu-i asa? De ce nu ne-am calificat? Parca a fost cel mai slab dinamovist (n-am spus-o eu, ci suporterii si presa), cand a gresit la primul gol, cand s-a apucat sa dribleze si a pierdut mingea, cand a pasat in vreo 2 randuri porughezilor, cand faulta prosteste. Asa e sau ma inseala memoria? Pe Moti l-am vazut la Vaslui, parca si-a batut sarbul ala joc de el, avand noroc ca nu a fost eliminat (nici macar o data nu l-a oprit curat). Degeaba ai detenta, plasament si esti perfect in careu, daca atunci cand esti scos din careu esti carne de tun si apelezi la cea mai la indemana metoda: faultul. Ia vezi cate faulturi pe meci face unul si cate face celalalt (si mai ales unde sunt facute). Cate cartonase ia unul si cate ia celalalt (unul 1 jucat 19 din 19 are 2, unul a jucat 12 si are 4, fiind suspendat cu Ceahlaul...te asigur eu, la statistici nu ma faci). Si sa nu uitam anul trecut, inaintea meciului cu Poli, in urma unei intalniri de taina cu Netoiu, s-a "accidentat", facandu-l pe Rednic sa schimbe strategia de joc chiar in ziua meciului (si nu e legenda). Nu degeaba Rednic a avut iesirea aia la adresa lui in vazul lumii la un meci cu CFR (cand iar a facut giumbuslucuri). Ce zici de caracter?
Cat priveste semnele obscene. Poate ti le-a aratat tie, eu nu am vazut...si stai linistit ca m-am aflat si eu prin mia aia de suporteri, pe ploaia aia sacaitoare. Si stai la fel de linistit, nu esti singurul de pe forum care mergi la meci.

Munteanu a dat gol cu Steaua si pasa de gol, cu Beitar (intr-un moment in care nu mai speram nimic, in tiompul asta domnul Niculescu fugise din cantonament (de asta ce zici?) ca s anu joace pe ploaie, vorba ta, statea la caldurica). Margaritescu este limitat, dar sezonul trecut a avut mai multe recuperari curate decat faulturi facute, acum raportul este invers. Iar Pulhac a fost considerat (de suporteri, nu nepriceputi ca tine, si de presa cel mai bun fundas stanga din tara).
Iar daca e sa gasim cusur, i-o gasim si lui Lobont sezonul asta, cand Dinamo a pierdut o calificare in UEFA si cateva puncte in campionat (Mioveni, Bistrita, Steaua, Poli sau Vaslui) exclusiv din vina lui. Asa-i? Ce zici, ii luam pe toti la rand?

P.S. Mutati comentariile pe un alt thread.

cip_81
15th January 2008, 15:55
Apropo, eu nu am vrut sa intru intr-o polemica inutila (mai ales cu un dinamovist), dar mi s-a parut deplasat sa se faca o astfel de diferentiere intre jucatori si sa se afirme ca unii ar fi dus greul, iar altii au luat parte mai mult cu privitul. Mai ales cand vine vorba de sezonul trecut, poate cel mai bun sezon post-revolutionar la Dinamo. Pan la urma, daca stam stramb si judecam drept, Lobont, cu tot respectul pentru el, nu a dus greul sezonul trecut. El a jucat doar 14 meciuri in campionat (altii au jucat 30 sau chiar peste), a gasit o echipa pe primul loc, la 13 pct de a doua clasata, a gasit o echipa calificata in primavara europeana, pt prima oara in ultimii 17 ani (banuiesc ca la aceasta performanta nu au contribuit doar unii (cei care nu se afla pe lista ta neagra) iar ceilalti doar s-au uitat, nu?...buni-rai si-au facut datoria si ne-au adus bucurii (banuiesc ca si tie)), a gasit o echipa care primisera 10 goluri in 19 etape (am terminat cu 24 in 34 de etape pana la urma). Mai degraba Ganea, care a jucat 19 meciuri si a marcat 14 goluri...si, mai mult decat atat, i-a ambitinonat si pe ceilalti si i-a tras dupa el.
Acum, N&D daca nu primeste un impuls de la spate, mimeaza fotbalul. Si asta deranjeaza cel mai mult, nu lipsa de eficacitate a unuia sau altuia.
Si, da, si eu am aceesi parere despre Margaritescu si Blay, ca sunt limitati, rudimentari, cu f multe defecte si f putine calitati, fara posibiliati de progres, dar anul trecut chiar au contribuit din plin la succesele lui Dinamo, mult mai mult decat au facut-o altii. Dupa posibilitatil lor, dar au facut-o.

Dogville
16th January 2008, 17:04
Mamaaa,fratioaree...de ce nu spui asa....dracu' :drak: m-a pus sa ma iau in bete cu asa fin statistician....acuma ce faci...te-ai pus pe selectat dude cu Moti si l-ai scos pe Radu..maresalu' apararii?.....care,apropos,e bun si la volei...noroc ca il mai scoate din rahat ''fraieru'' ala de Lobont,altfel,nu prea avea ce apara....

In plus vad ca detii si informatii spectaculoase din vestiar ceea ce ma face sa te invidiez sincer....:happy:happy

In fine...e bine ca ti-ai adus aminte de Niculescu cum a fugit din cantonament...tocmai acum cind a inceput sa-i scirtiie jocul....da' de ce nu te-ai dat asa viteaz la adresa lui dupa meciurile cu Steaua si Rapid cind a marcat ''fara numar''....iar Danciulescu...parerea mea...n-a mimat NICIODATA fotbalul la Dinamo...acuma ca nu i-a iesit mereu jocul,e alta problema......

Despre Pulhac nu mai vreau sa comentez ca-mi vin dracii din nou...probabil el este un mare jucator pe care nu stiu eu sa-l apreciez la valoarea pe care el o arata (:happy) meci de meci la Dinamo.....(da' uite ca ai uitat sa amintesti meciul cu Bistrita cind a fost LAMENTABIL..!!!!:rosu:)....

Lobont.....vezi ce se intimpla daca te arunci cu capu' inainte fara sa citesti tot ce mai ''zmingalesc'' eu pe aici..??....si eu l-am criticat pe threadul respectiv pentru golurile stupide primite de la 45 de yarzi.....

Asa ca hai sa terminam cu tonul asta de profesor (tu)-elev (eu) ca nu e frumos...si nici nu te prinde prea bine.....

cip_81
17th January 2008, 11:13
Mda, continui pe aceeasi linie. Pentru tine, unii sunt mume, altii sunt ciume. Cusur le gasesti doar unora.
Tu esti nou pe forumul asta, dar iti spun ca in privinta lui Niculescu am avut o parere critica inca de atunci, din ziua in care a fugit din cantonament (dupa cap'sorul ala al tau, se pare ca nu ar reprezenta o problema...infierezi greselile tehnice, dar nu ai nimic de obiectat in privinta unor gesturi reprobabile. E mai odios sa dai pe langa minge, sa faultezi, dacat sa te dai lovit sau sa fugi de la echipa cu cateva ore inainte de meci, santajand clubul). Chiar am spus ca nu mai are ce cauta la prima echipa. Si apropo, de unde stii tu care au fost comentariile mele la adresa lui dupa meciurile pomenite? Erai prin zona? Ai citit forumul asta din scoarta in scoarta? Ca esti cam nou. Ma indoiesc ca ne-am fi "interferat" in acea perioada.

Prefer jucatori care gresesc tehnico-tactic, dar sunt curati, in detrimentul unor sclavi, folositi pe post de marionete (asa cum au fost Alexa, Grigorie, Niculescu sau Moti, toti oamenii comandantului). Iar lucrurile alea pe care ti le-am spus nu sunt inventia mea, nu sunt inchipuiri si nici nu as avea vreun motiv sa mint sau sa fabulez, ci sunt, spre durerea ta, chiar lucruri reale, lucruri care se intampla in spatele "cortinei".

Dogville
17th January 2008, 11:28
Hai ca peste doua trei postari bem si-o bere.....nici eu n-am fost de acord cu ''tirarea'' lui Niculescu..numai ca el si-a spalat pacatele cu virf si-ndesat...si nu oriunde ci chiar acolo,in iarba...si nu oricum ci la vinclu.... de unde a gonit toti paianjenii din Groapa...in fine,ce sa mai incoa si-ncolo..tu imi reprosezi mie ca pe unii ii critic si pe altii nu...dar si tu faci acelasi lucru,veteranule....hai noroc,beau o bere in cinstea ta la micul dejun.....sa fim uniti,zic...dusmanul e aproape.....

cip_81
17th January 2008, 11:30
Am fost intotdeauna adeptul promovarii jucatorilor din propria pepiniera. Am spus asta inca din 2004, cand Iordache si Semeghin intrau cu masinile in hoteluri sau calcau oamenii pe autostrazi, ca nu mai au ce cauta la Dinamo si ca locul lor ar trebui adusi Pulhac, Radu si Scarlatache (intr-un moment in care putini auzisera atunci de ei). La fel zic si acum, jucatori precum Alexe (in primul rand el...un juctaor f talentat, jucator de banda stanga, remarcat de fiecare data la turneele internationale), Musat, Bucsa (mijlocas central, capitanul echipei secunde), Marcu (un jucator cu o tehnica f buna, cu o pasa extraordinara, dar cu un fizic atipic pt un fotbalist) sau Daddy Franciss, un jucator de banda dreapta...ar trebui sa faca parte neaparat din lotul primei echipe. In conditiile in care actualul sezon este compromis, cred ca ar merita incercati mai mult. Nu avem nimic de pierdut, ci numai de castigat.

Dogville
17th January 2008, 11:42
...asa e...parca pe Alexe vroiau sa-l vinda prin Scotia,nu?....stam bine de tot la Dinamo 2.....si mie imi plac tinerii nostri spartani..imi aduc aminte o faza din campionatul trecut la un meci cu Argesu'...era egal si in minutul 92 Musat arunca ''gaina'' pe virfuri...prelungeste Liviu Ganea cu capul...si gol Niculescu singur cu portarul....ce dracu'...asa se joaca sportul asta.....din pacate Musat a intrat cu Vasluiul acasa...a fost groaznic (dar in nota echipei...) si de-atunci nu l-a mai bagat nimeni in seama....nu asa se face cu pustii...trebuie sa le dai incredere nu sa le-nchizi usa-n nas la prima greseala.....oricum daca e sa pierdem..mai bine o facem pe mina pustilor decit cu oprita,bostina si alti camiloi....

PS....pe Georgian Marcu l-am remarcat si eu...din pacate a avut o accidentare naspa rau...ca asta e riscul in divizia B...te rup toti taranii pe nu stiu ce coclauri.....

spiridusu
9th February 2008, 14:07
Si se pare ca incet incet MUSAT ii cam i-a locul lui Pulhac ... A fost titular in ultimele 4 amicale...Si cum Pulhac e intr-o scadere de forma,nu e exclus ca din acest retur sa il vedem pe Musat inca din primul minut ... Eu m-as bucura!

Mario Di Lazi
9th February 2008, 19:39
Pulhac nu este într-o scădere de forma ... cred că are prea multe figuri pe cap ...
Mușat merită o șansă ...

Mario Di Lazi
11th March 2008, 08:11
așa cum anticipam din februarie ... :D ... Mușat mai primește o șansă și este trecut la echipa mare de Gigi Mulțescu ...

Mario Di Lazi
30th June 2008, 15:39
Name: Cornel PREDESCU
Date of birth: 21.12.1987
Place of birth: -
Height: cm
Weight: kg
Nationality: Romanian
Position: right wing

2005-2006 Dinamo II București - 15B
2005-2006 Unirea Urziceni - 2B
2006-2007 Dinamo București - 1A
2006-2007 Gloria Bistrița - 6A
2007-2008 Dinamo București - 4A
2008-2009 CS Otopeni - A

RomanianSoccer.ro

ps. Cornel a fost imprumutat pt acest sezon la CS Otopeni ...

Mario Di Lazi
9th July 2009, 12:57
Name: Marius Silviu ALEXE
Date of birth: 22.02.1990
Place of birth: -
Height: cm
Weight: kg
Nationality: Romanian
Position: striker

First match in Liga 1: •

2005-2006 Dinamo II București 15B
2006-2007 Dinamo București 1A
2007-2008 Dinamo București 4A
2008-2009 FC Ploiești 2B
2009-2010 Dinamo București A

RomanianSoccer.ro

Mario Di Lazi
9th July 2009, 13:03
Name: Cristian Marian MUNTEANU
Date of birth: 10.11.1974
Place of birth: Tulcea
Height: 181 cm
Weight: 79 kg
Nationality: Romanian
Position: goalkeeper

First match in Liga 1: 22.11.1992 • Oțelul Galați - FC Farul Constanța 5-0

1992-1993 FC Farul Constanța 9A
1993-1994 FC Farul Constanța 6A
1994-1995 FC Farul Constanța 11A
1995-1996 FC Farul Constanța 8A
1996-1997 FC Farul Constanța 10A
1997-1998 Dinamo București 6A
1997-1998 FC Național București 5A
1998-1999 FC Național București 7A
1999-2000 FC Național București 9A
1999-2000 Oțelul Galați 8A
2000-2001 Oțelul Galați 12A
2001-2002 Oțelul Galați 5A
2002-2003 Dinamo București 6A
2003-2004 FC Național București 7A
2003-2004 Dinamo București 1A
2004-2005 Dinamo București 2A
2004-2005 FC Național București 4A
2005-2006 AEK Larnaca 8A
2005-2006 Dinamo București 3A
2006-2007 FC Național București 16A
2007-2008 Progresul București 11B
2008-2009 CS Otopeni 17A
2009-2010 Dinamo București A

RomanianSoccer.ro

necon
5th August 2010, 23:03
are timp destul

Pedro1984
9th August 2010, 13:20
sa se apuce de antrenorat