PDA

View Full Version : [OPTIMI] AC Milan - Bayern



Paul
5th January 2006, 11:56
tur : 21.02.2006
retur: 08.03.2006

stefanm14
5th January 2006, 14:24
Se califica AC Milan, Bayern merge ceas in campionat, insa nu are puterea sa invinga Milanu

Paul
5th January 2006, 14:27
eu merg pe Bayern ... prietenii stiu de ce :evil:

STEAUA-MANIA
5th January 2006, 14:35
Paul ai prieteni?:D Un meci dificil..se califica AC MILAN!Ultimul meciu oficial vs BAYERN a insemnat castigarea CL de catre AC MILAN!Sper sa se intample la fel...daca ne scoate FC BAYERN!Atunci voi sustine FC BAYERN in speranta ca va castiga CL!:D

Paul
5th January 2006, 14:36
lol ce sperantza
nu e clar cine castiga Liga
Castigatoarea meciului Barca - Chelsea va castiga Liga

stefanm14
5th January 2006, 16:28
Crezi tu ? Eu fac pariu ca nu e asa...Chelsea sau Barca vor fi invinse in finala de Lyon.

Catalanul
5th January 2006, 16:53
Ai tu ceva cu Lyon :D Eu cred ca de semifinale nu vor trece (asta in caz ca vor ajunge acolo :D).

On topic: cel mai echilibrat duel dupa Barēa - Chelsea, daca milanezii nu-si vor revenii pana-n martie, cred ca bavarezii vor merge mai departe...

Lucky_OLD_G's
5th January 2006, 18:08
CE LYON MEY? care e cu lyon?......aaa pai da la 14 ani ce potzi sa-i ceri............rammai fiule cu lyon al tau...e bine macar ca esty fidel..cat despre bayern -milan e un meci de 1x2 si la munchen si la milano.........cred ca milanu cu noroc caracteristic va trece mai departe........ori dupa un 0-0 si 1-1 in retur ori cu un gol in min 7 de prelungiri prin min 97 cam asa ceva

stefanm14
5th January 2006, 18:23
aloo baiatu mai uita-te si tu la fotbal, mai vezi si tu un meci cu ceva, juninho..loviturii libere, stii tu...lasa sapa :D

Lucky_OLD_G's
5th January 2006, 18:49
:)))))))) pai ucl nu se castiga numa cu lovituri libere ..tre sa mai doi gol si din 11 m.( lyon-real -- penalty ratat juninho)........cand itzi faci buletin vii si discutam...

Paul
5th January 2006, 20:37
Lyon-ul e in Liga cam ce e Steaua in UEFA.
outsider , care creste de la an la an ...
Nu ar fi exclus sa prinda o finala ...

Lucky_OLD_G's
5th January 2006, 20:44
de catziva ani incoace tot lyon lyon lyon is sus lyon in jos insa ei nici semifinala n-au prins......e greu mey ptr lyon sa se bata cu juve barca chelsea milan ...echipe de prim plan.....ucl nu e hexagonu unde ei castiga cu 4-0 si prin deplasari......curios e ca de cand sunt si ei mai tari nu prea i-am vazut jucand cu echipe tari..nici [prin grupe nici prin optimi sferturi.....acuma sa nu zicvetzi ca real e echipa mare ....nu la momentu actual...........deci nu prea pot personal sami dau cu parerea despre lyon.....anu trecut a fost depasita de psv...va datzi seama ce se intampla daca juca chelsea liverpool sau barca????????????..om trai si o vedea ..numa ca yo sunt circumspect in privintza lor....cu wiltord la 2 a tinerezte cu carew care sa plimbat pe la n echipe si doar cu loviturile libere al;e lui juninho cam greu prin ucl......

maldini
5th January 2006, 22:12
AC MILAN o sa lea dea un 1-0 in tur si inca un 1-0 in retur asa ca in CL 2003 cand am luat si cupa :drak: toate cele 3 echipe italiene ( Milan ,Juve si Inter ) se vor califica :D nemtii raman acasa, ca deh au de pregatit Cupa Mondiala si trebuie sa invete sa aplaude ptr momentul cand Brazilia va primi din nou cupa :drak:

stefanm14
5th January 2006, 22:15
Om trai si om vedea cu Lyonu..tu macar i-ai vazut cum joaca ?

Lucky_OLD_G's
6th January 2006, 23:49
nu.........ca n-am cablu la mine la ztara................tu ai vazut cum juca barca anu trecut? si stii ce a facut in ucl? ...da i-ai vazut pe liverpool cum juca anu trecut? si stii pe cine a eliminat si ce a facut in finala?....

Paul
7th January 2006, 00:46
lasati lyon `ul in pacate
e a IV-a favorita , mai bine plasata ca Bayern , Real , Milan si alte trupe ...

maldini
7th January 2006, 01:04
paul si anul trecut tot cam asa era clasamentul la bursa de pariuri inaintea optimilor si barca nu a ajuns in finala, chelsea la fel, nici real si juve nu au reusit sa se strecoare, asa ca hai sa mai asteptam un pic ca mai e mult pana departe :drak:

Paul
7th January 2006, 01:09
asa e ...dar lyon are culoar si nici nu e stresata cu competia interna...

stefanm14
7th January 2006, 12:50
Mie in legatura cu Lyon mi-e mai frica de meciul cu PSV, decat unul cu o favorita. Acolo cred ca isi vor arata clasa.


asa e ...dar lyon are culoar si nici nu e stresata cu competia interna...

ce culoar, ca nu s-au tras sferturile.

Paul
7th January 2006, 13:32
nu da pana in sferturi 3 trupe tari vor iese....
ori real ori arsenal
ori milan ori bayern
ori chlesea ori barca

inter
7th January 2006, 13:36
asa e ...dar lyon are culoar si nici nu e stresata cu competia interna...

mey nepotul lui Blatter ... stii ceva ? de culoare? :drak:

maldini
7th January 2006, 22:51
lasa paul ca si inter-ajax e super meci ...cat despre lyon eu nu cred ca vor trece de psv :drak:

STEAUA-MANIA
7th January 2006, 23:46
Meciul FC BAYERN vs AC MILAN se joaca in aceeasi zi cu meciul barca vs chelsea?Sa stiu daca am sanse sa-l vad la prost tv sau tre sa ma uit pe sat1!

Catalanul
7th January 2006, 23:53
Marti 21 Februarie

Madrid-Arsenal
PSV-Lyon
Bayern-Milan
Benfica-Liverpool

Miercuri 22 Februarie

Chelsea-Barcelona
Bremen-Juventus
Ajax-Inter
Rangers-Villarreal

Poate ai norocu` sa-ti vezi favoritii pe Pro TV (daca nu-i dau pe "galactici")

Paul
8th January 2006, 11:49
Meciul FC BAYERN vs AC MILAN se joaca in aceeasi zi cu meciul barca vs chelsea?Sa stiu daca am sanse sa-l vad la prost tv sau tre sa ma uit pe sat1!

Sat1 ... in grila la Astral nu e ...
Ai 50 % sanse sa-l vezi ... ori Real ori Milan ...
La cum ii stiu pe Pro-tvisti o sa dea realu ...

BTW.
Uita-te la bulgari ca aia sigur dau Milanul :evil:

maldini
8th January 2006, 23:09
mai degraba dau bulgarii barca-chelsea ca doar barca a fost echipa lui stoichkov...iar prost tv o sa dea real-arsenal :evil:

Paul
8th January 2006, 23:14
tu n`ai inteles nimic !

barca si real joaca in zile diferite !!!
problema e bayern - milan sau real - arsenal ...

barca - chelsea va fi dat de toata lumea fara discutie ...

Catalanul
8th January 2006, 23:14
Miercuri 22 Februarie

Chelsea-Barcelona
Bremen-Juventus
Ajax-Inter
Rangers-Villarreal

Barēa - Chelsea e singurul meci interesant din acea zi, asa ca cel mai sigur vor da ambele meciuri din optimi la pro tv :D E mai greu de ales insa cu o zi in urma, intre Arsenal - Real si Milan - Bayern... probabil ca in tur vor da un meci, iar in retur pe celalalt :rolleyes:

Paul
8th January 2006, 23:17
in tur vor da real`ul , si in retur vor da care meci e mai echilibrat dupa prima mansa ...

maldini
8th January 2006, 23:29
paul eu nu stiam ca prost tv va transmite 2 meciuri din optimi :D oricum daca nu da Bayern-Milan pot sa-l vad pe sky :drak:

Paul
8th January 2006, 23:30
de fiecare data transmite (de vre`o 5 ani) si marti si miercuri ...

maldini
9th January 2006, 00:04
atunci o sa dea real-arsenal marti si chelsea-barca miercuri :drak: de obicei prost tv da echipe din anglia si spania ...asa ca ma uit pe sky:D

Catalanul
9th January 2006, 00:59
si eu iti recomand sky, deoarece o sa ai parte de un comentariu TV profesionist :D ;)

Paul
9th January 2006, 15:50
sky ... maldini cat e abonamentul in Ro la Sky ?

Ayrton
10th January 2006, 18:14
Din posturile nemtesti ce se dau prin cablu nu da nimeni C.L.? Parca anul trecut dadeau cei de la RTL...

Paul
10th January 2006, 18:43
RTL dadea acu 2-3 ani ... (100 % dadea) , isi stiu sigur ca au oprit Liga de pe RTL
Numai daca nu le-au luat din nou ... desi nu cred

maldini
10th January 2006, 19:24
sky ... maldini cat e abonamentul in Ro la Sky ?

40 de euroi/luna pachetul Sky Sports Mix (the best ) :D si vezi sa ai o antena de cel putin 2m ca altfel il prinzi cu purici :drak:
ptr meciuri grele merg la White Horse cu prietenii ca si aia il au :D

Catalanul
10th January 2006, 21:38
Din posturile nemtesti ce se dau prin cablu nu da nimeni C.L.? Parca anul trecut dadeau cei de la RTL...
SAT 1 da de fiecare data cate un meci din CL al unei echipe nemtesti; acum in optimi, probabil ca vor ambele meciuri ale celor 2 echipe din Germania, Werder si Bayern.

stefanm14
10th January 2006, 21:52
Parca si pe RAI daca tin eu minte mai dadeau meciuri din Italia si CL, acum nu mai stiu.

axterix
11th January 2006, 08:23
sper sa se califice B.M.

Catalanul
11th January 2006, 15:43
Parca si pe RAI daca tin eu minte mai dadeau meciuri din Italia si CL, acum nu mai stiu.
Depinde de ce RAI vorbesti, ca sunt trei la numar (I,II si II) + Rai Sport :D
Eu prind RAI I si Rai Sport si pot sa confirm ca nu dau meciuri din CL (cel putin la mine). :rolleyes:

stefanm14
11th January 2006, 20:50
De aia am zis RAI, ca nu mai stiam sigur pe ce post. Parca Rai Due.

tafu
12th January 2006, 14:35
Daca anu' asta nu ia UCL una dintre Barca Milan sau Bayen ma supar rau

maldini
15th January 2006, 19:46
mai bine sa ia AC MILAN tafu, intr-o finala cu Barca...nemtii nu au cum ca-i scoatem afara acum in optimi ...lasa-i sa stea acasa ca au de greblat stadionul Allianz Arena ptr Campionatul Mondial :drak:

Paul
19th January 2006, 19:56
Daca anu' asta nu ia UCL una dintre Barca Milan sau Bayen ma supar rau
ai uitat de Chelsea ?

Catalanul
19th January 2006, 21:18
Pai poate ca nu ii sufera pe cei de la Chelsea... ca majoritatea forumistilor de pe aici :D (exceptii facand unii)

Paul
19th January 2006, 22:12
fanii lu Poli sunt mari admiratori Chelsea :D

Te numeri printre ei ?

Catalanul
19th January 2006, 22:16
Nuuu, din contra, nu suport chelski mai ales de cand ne-a eliminat injust anu` trecut in CL. Am fost admirator al lor pe vremea cand jucau Petrescu, italianu` ala bun si zecarul... imi scapa acum numele lor (rusine sa-mi fie :no: )

inter
19th January 2006, 22:25
Zola :D:D Gianfranco? :P

Catalanul
19th January 2006, 22:28
Asa e, Zola si Denis Wise (mi-am adus aminte acum de decar). Jucau mult mai frumos decat actuala Chelsea...insa rezultatele lor nu erau asa de constante cum sunt cele de acum...

stefanm14
19th January 2006, 22:47
Si mie imi placeau atunci, remember Chelsea - Barcelona 3-1, 1-5...in sferturile CL....si mai era si ala mare de nu se mai termina, flo ii zicea parca :D

Hipgnosis
20th January 2006, 14:45
As vrea sa ramana amandoua acasa:ok: , dar cum nu se poate parca tin putin -putin cu Bayern. Nu simpatizez nici fotbalul italian, nici pe cel german. Iar Millanul e in capul listei :drak:

STEAUA-MANIA
20th January 2006, 17:57
catalanul..vezi ca o dati in offtopic:P
Dupa parerea mea,niciuna din cele 2 echipe nu are un avantaj inaintea primului meci.O sclipire de geniu a unui jucator,va decide cine merge mai departe...pacat ca ceea ce putea fii o finala de CL,se va disputa in 1/8....Tinand cont ca simpatizez..bine,mai mult cu AC MILAN,intai sper sa se califice AC MILAN,daca BAYERN va triunfa,atunci ii voi sustine pana in finala,pentru ca una din aceste 2 echipa va juca finala..ca sa nu zic ca o va si castiga!:D

Iulian Lazialu
20th January 2006, 18:45
Bayern-milan:2-1
Milan-Bayern:0-0
SI ASA SE VA CALIFICA BAYERN:happy

STEAUA-MANIA
20th January 2006, 19:57
O sa treaca mult timp pana ce AC MILAN nu va marca pe teren propriu....

tchibos
21st January 2006, 01:13
din dubla asta va iesi invingatoare cine se va mobiliza mai bine si dintre toate echipele Milan m-a uimit si ma uimeste in continuare cat de bine stie sa gestioneze avantajele minime care o duc mai departe... de asta o si admir foarte tare. Parerea mea este ca Milan nu se impiedica de Bayern> Dupa mine sunt doua variante si anume: 1. Milan face egal in deplasare si castiga la limita sau 2. Milan ia bataie in deplasare dar bate acasa detasat....

maldini
21st January 2006, 19:07
tchibos ai dreptate ...eu as lua prima ta varianta adica 1-1 la munchen si 2-1 pe SAN SIRO ptr MILAN...mi-ar place sa-i batem ca in 2003 tot in CL cu 1-0 in tur si 1-0 in retur :D

john_titan
22nd January 2006, 16:22
Asa e, Zola si Denis Wise (mi-am adus aminte acum de decar). Jucau mult mai frumos decat actuala Chelsea...insa rezultatele lor nu erau asa de constante cum sunt cele de acum...

Wise era nr. 11 , dar era capitan ...

Paul
26th January 2006, 19:22
O sa treaca mult timp pana ce AC MILAN nu va marca pe teren propriu....

Pana cand joaca cu Chelsea :P
Adik la anu , ca anu asta Chelsea e out din Liga

Era sa se intampla ieri cu Plaermo :D

Sasuke Uchiha
26th January 2006, 21:05
paul viseaza in continuare, chelsea va ajunge minim in finala :D

maldini
30th January 2006, 00:17
valiente anul asta chelsea nu trece de barcelona deci nu are cum ajunge in finala...anul trecut au avut bulan cu arbitrajul ca au invins barca :rosu:

STEAUA-MANIA
30th January 2006, 00:36
alo,vedeti ca o dati in offtopic..la acest topic se vb despre :AC MILAN vs FC BAYERN MUNCHEN!

CiRiC
30th January 2006, 01:41
O sa treaca mult timp pana ce AC MILAN nu va marca pe teren propriu....
:happy
fie: Bayern vs Milan 2-0
Milan Bayern 1-1
si asta e o iesire din situatsie :evil:

maldini
10th February 2006, 23:49
ciric eu zic ca o sa fie ca in 2003 tot in CL
MILAN - bayern 1-0
bayern - MILAN 0-1

realmadrid.com
11th February 2006, 01:33
Eu zic c-o sa fie: Milan - Bayern 1-0...si Bayern Milan 2-0 :D

CiRiC
11th February 2006, 01:39
maldini, cred ca ai inceput a te uita la fotbal de prin 2003 si n-ai ideie ce s-a intimplat inainte de asta.
Bayern s-a intilnit cu "milanu' ista a vostru:no: " ultima data in faza grupelor Ligii Campionilor 2002/2003, pe 1 si 23 octombrie 2002:

F.C. BAYERN MUNCHEN E.V.1 - 2 milan (Inzaghi 52', PIZARO 54' ,Inzaghi 84')
milan 2 - 1 F.C. BAYERN MUNCHEN E.V. (Serginio 11', TARNAT 23', Inzaghi 64')

ai auzit si tu de undeva ca in 2003... BAYERN... milan... si nici un fel de 1-0, 0-1... ce'a fost, a fost :o: :o:

P.S. nu-mi aduc aminte, dar am mai vazut undeva, pe forum, aceste 1-0.

relansat
11th February 2006, 02:39
In momentu` de fatza Bayern este mai buna decat Milanu` ... motiv pentru care am sa mizez pe o calificare a germanilor :happy

STEAUA-MANIA
11th February 2006, 10:47
CIRIC:in meciul tur,nu pizzaro a marcat pt FC BAYERN,ci ballack...
relansat:acest 2 echipe sunt atat de puternice,incat nu poti spune ca o echipa este favorita.

interfan
11th February 2006, 12:21
Mizez pe Bayern!!

CiRiC
11th February 2006, 12:52
CIRIC:in meciul tur,nu pizzaro a marcat pt FC BAYERN,ci ballack...
:happy
nu stiu la care meci te referi, eu am si video cu golul lui Pizarro: Salihamidzic centreaza de pe dreapta si "Pizza" inscrie cu capul. Ballack se afla la 5-6m in spatele lui Pizarro.
Cit despre golul lui Tarnat in Italia nici nu mai vorbesc, asa ceva nu se uita:ok: .

maldini
12th February 2006, 19:18
maldini, cred ca ai inceput a te uita la fotbal de prin 2003 si n-ai ideie ce s-a intimplat inainte de asta.
Bayern s-a intilnit cu "milanu' ista a vostru:no: " ultima data in faza grupelor Ligii Campionilor 2002/2003, pe 1 si 23 octombrie 2002:

F.C. BAYERN MUNCHEN E.V.1 - 2 milan (Inzaghi 52', PIZARO 54' ,Inzaghi 84')
milan 2 - 1 F.C. BAYERN MUNCHEN E.V. (Serginio 11', TARNAT 23', Inzaghi 64')

la asta ma refeream si ai dreptate a fost 2-1 tur/retur in grupele CL 2002/2003 ptr MILAN ...Bayern nu are acum o echipa mai buna decat atunci asa ca MILANUL "ista" al meu o sa va lase acasa sa tundeti gazonul de pe allianz arena ptr mondial :evil:

@ .com vezi ca o sa fie real-arsenal 1-0 si arsenal-real 2-0 :drak:

Thanya
12th February 2006, 19:44
La ora actuala Bayern poate sa scoata din CL orice echipa italiana (cu mici exceptii) iar Milan este un adversar chiar placut pt. nemtzi!!......asha ca tu,Nostradamus, nu mai pronostica aiurea ca poate-o sa plangi in plus(bonus) :d

maldini
12th February 2006, 19:48
ai zis bine poate...la fel si ARSENAL poate scoate pe real mai ales ca acum santeti pe nicaieri :evil: 6-1 nu o sa va dea ARSENAL dar un 2-0 e usor :drak:

Thanya
12th February 2006, 20:17
Ha ha ha...am zis ca poate sa scoata,nu "poate scoate" :P!!Arsenal poate sa ne dea un 2-0 la fel de usor cum Real poate scoate un scor destul de frumos,orice este posibil dar noi vorbeam de Bayern si Milan....
Dupa cum am mai spus o vad pe Bayern calificata mai departe!!

maldini
12th February 2006, 20:25
si eu vad pe ARSENAL eliminand pe real ...vad ca ai probleme cu a scoate (din competitie)...:drak:

uti2102
12th February 2006, 20:34
Sper nemtzii. Vreau nemtzii :D
Vreau Lyon-Bayern in finala :D

maldini
15th February 2006, 11:28
eu vreau milan-juve in finala popica :drak:

Leo_
15th February 2006, 11:33
Cu victorie a gobbilor de data asta :D:D
Dar tare mi-e ca diavolul nu trece de bavarezi...nu stiu de ce...am eu un presentiment asa...:P

interfan
15th February 2006, 13:54
Sau poate un Inter-Barca in finala!! Leo am si eu presimtirea aia cu bavarezii!!:D Si asta nu din cauza ca sunt interist!!

STEAUA-MANIA
15th February 2006, 15:14
Alo,gara?!Vedeti ca o dati in offtopic..daca vreti sa discutati cineva va juca finala CL,faceti un topic "cine va juca finala CL"
Aceasta e sectiunea nimanui?Nimeni nu sterge mesajele off-topic?Mersi.

CiRiC
15th February 2006, 17:26
STEAUA-MANIA, vad ca esti mai mult "milanist" decat "bavarez"... oricum, nu se poate ca ambele sa treaca mai departe; tine si tu cu cei mai puternici..... si.... lasa :drak: :drak: ,ca ei vor vedea la Munchen ce insemna "iad".:)

maldini, sa nu'tsi faci griji de gazonul de pe Alianz, acolo are cine il tunde: cei de la 1860 Munchen,:cool: iar noui mai avem de jucat campionatul (in care suntem stapini, cel putsin inca 3 etape), DFB Pokal'u (la 1/2 de pas campioni) si UCL. :ok:
Mai bine ati vedea de lucru cu gazonu' vostru, ca Inter:ok: v'a luat'o pe dinainte in cupa si in campionat (ma refer la meciul direct:ciocan: ).

Anonim
17th February 2006, 21:56
Sper sa treaca nemtzii , shi cred ca nu vor fi probleme in privintza asta , pt ca Milanul este o echipa foarte subreda , in timp de bavarezii stau foarte bine in teren ;)

maldini
18th February 2006, 23:59
ciric nasol de voi s-ar putea sa nu joace Kahn accidentat cu hannover...nu aveam nevoie de ajutorul asta ca sa va batem TUR-RETUR ca in 2003 :drak:
ti-am zis e bine sa stati acasa ca pe langa tuns gazonul o sa vindeti si bilete la Mondial :evil:
cat despre inter esti prost informat ca de obicei...santem pe locul 2 cu 2 pct in fata interului iar cupa italiei nu a fost niciodata un obiectiv ptr MILAN cea mai titrata echipa din Europa (alaturi de real) :rosu:
pe poll vad ca avem 55%-44%...aia care au votat ptr Milan au fost destepti :ok:

phlo
19th February 2006, 00:03
as vrea sa se califice germanii, e pacat de ei sa iasa iar din competitie /hello

maldini
19th February 2006, 00:22
phlo sant obisnuiti nemtii cu eliminarile...pacat ca nu dau aia de la prost tv meciul...

CiRiC
19th February 2006, 12:17
phlo sant obisnuiti nemtii cu eliminarile...
:happy
a-ha... corect.... :D si voi cu RATARILE !!!

P.S. de San Siro avem amintiri placute .... Finala UCL 2000/2001 :P

Baskerville
19th February 2006, 13:17
a trecut destul de mult timp de cand n-a mai facut Bayern performanta prin CL
ar fi cazul sa reinceapa:yeah: ...

sun
19th February 2006, 13:45
5 ani :ok: in 2001 au castigat competitia , dupa o finala memorabila cu valencia 1-1 si apoi victorie la penaltyuri

Ayrton
20th February 2006, 17:00
Ce-a fost asa memorabila??? Ca spre exemplu, io nu-mi mai aduc aminte nimic de meciul ala... Si nu m-am ramolit si nici n-am Alzheimer... :D
Stiu eu alte finale memorabile, terminate chiar si cu 4-0! :D ... Hai nu va enervati, nu la dublele lui Gullit si van Basten ma refer neaparat; ci la "Il Genio" Savicevici si Zubizareta.

Catalanul
20th February 2006, 17:06
3-0 mah, golul 3 din offside de 2 metri n-ar trebui luat in considerare :D :P

A fost memorabila acea finala deoarece toate golurile s-au marcat din... penalty :rolleyes:

alejandro
20th February 2006, 17:08
Eu am sa tin cu Bayern,ca sa fie prietenul meu Ciric fericit:P

Nixx
20th February 2006, 18:18
O sa tin si eu cu Bayern, cu toate ca nu prea ii agreez, dar prea iau in serios astia de la Milan CL :D

sun
20th February 2006, 18:43
tnx Catalane pentru feedback . :ok:

fiecare finala din ultimii ani a avut ceva memorabil

2005: rasturnarea dramatica din Lpool-Milan
2004: outsiderii Porto castiga finala cu alti ousideri : Monaco
2003: Milan castiga la pens cu Juve ( dupa o finala italiana : 0-0 ) . anul in care 3 echipe din 4 , calificate in semif, au fost italiene
2002: anul in care Real a castigat ultimul trofeu european :P
2001: vezi mai sus
2000: Real distrige pe Valencia cu 3-0 :ok: dupa ce batuse pe Barca in semif
1999: celebrul Bayern -Man U 1-2 cu 2 goluri in prelungiri

daca e asa de importanta aceasta competitie , merita un mic efort sa "memoram" macar finalele ultimilor ani :D
ps : ce am scris mai sus era din cap , nu am cautat nimik pe net

Ayrton
21st February 2006, 10:19
Pai atunci sa continui eu:

2006: finala si-au disputat-o doua echipe din orasul Milano, iar AC a invins in prelungiri pe Internazionale! :D

Ayrton
21st February 2006, 10:46
Redevenind serios, iata brigada de arbitrii pt meci:

Referee
Frank De Bleeckere (BEL)
Assistant referee
Mark Simons (BEL) Peter Hermans (BEL)

Vremea se anunta destul de potrivnica, in jur de 3 grade la ora meciului si sanse de ploaie.

Nixx
21st February 2006, 12:17
@ Ayrton
Cumva dintr-un penalty la scorul de 0-0? :D

Ayrton
21st February 2006, 14:01
La un meci intre niste nemti si niste italieni, vor fi in teren 2 nemti si 4 italieni; conform unui ziar romanesc si rozaliu, cam astea ar fi echipele:

k474laNu_2006
21st February 2006, 19:10
O sa tin cu Bayern ptr ca din Italia nu`mi place decat JUVE, ASR, FIORENTINA :drak: :ok:

SixeR
21st February 2006, 20:03
Tin cu Bayern pt ca imi plac nemtii!:)
Dar, sa fim obiectivi, o sa se califice Milan

Marquise MGP
21st February 2006, 21:45
uite ca eu sper sa treaca diavolii mai departe ... vedea-ne-am in finala bajeti dracosi :drak:

Al Dracu
21st February 2006, 21:48
Cu tot respectul pentru Bayern vreau sa va aduc aminte ca Milan in momentele mai dificile si cind era subevaluata a facut glume adversarilor! Daca s-ar juca virgula calificarea intr-un singur meci as avea rezerve insa mai e si meciul retur asa ca am o senzatzie ca Milan se duce in sferturi!

inter
21st February 2006, 21:57
se duc mai departe verishorii... pt. gloria fotbalului Italian!

Leo_
21st February 2006, 22:03
Vrem semifinale italiene...ca acu' 2 ani :D

Paul
21st February 2006, 22:13
1-0 Bayern ... hahahahaha

Al Dracu
21st February 2006, 22:15
Yo zic sa nu ne grabim totusi! :)

Leo_
21st February 2006, 22:17
Ballack...daca il lua Inter asta iarna, acum era 0-0 :D:D

Catalanul
21st February 2006, 22:36
Ballack a marcat un gol senzational, pana acum golul serii (chiar daca este unicul care s-a marcat :D)

Catalanul
21st February 2006, 23:00
penalty cadou pentru AC Milan, Sevchenko marcheaza. 1-1.

Al Dracu
21st February 2006, 23:01
Yo zic in continuare ca sa nu ne grabim! :D E loc si de mai rau! :P

realmadrid.com
21st February 2006, 23:07
N-a fost 11 metri :D ?

stefanm14
21st February 2006, 23:26
Catalane, de unde stii ca n-a fost penalty ? Tu cate televizoare ai acolo ? :D

Catalanul
21st February 2006, 23:27
canale mai bine zis :D Sat 1 transmite Bayern - Milan iar CANAL+ Real - Arsenal. Cum am radiou` la urechi si schimb programul cand se intampla ceva interesant la meciul din Munchen :) dupa mine nu a fost penalty, mingea a lovit burta fundasului bavarez si nu mana (cum a apreciat arbitrul :rolleyes: )

stefanm14
21st February 2006, 23:30
Bine, sa ne spui cum e faza la urmatoru' gol al lui Shevchenko :D

Paul
21st February 2006, 23:30
haha , ce tehnica moderna ...
asculti la radio si vezi la TV`u :D

ia`ti bre 2 TV`uri :D

Catalanul
21st February 2006, 23:33
mi-e lene sa-l mut din dormitor in sufragerie... prefer sa ascult radiou` unde comentariu` e mult mai bun :)
meciul merge spre un 1-1... calificarea se va juca pe San Siro.

Paul
21st February 2006, 23:46
meciul s-a terminat , Milan s-a calificat ...

maldini
21st February 2006, 23:46
catalane calificarea e cam jucata ...avem nevoie de 0-0 si za germans raman acasa sa tunda "gazonul" ala distrus de pe allianz arena :evil: ia zi mai bine te bucuri ptr arsenal ??? :drak:

ps sincer imi doresc sa facem 0-0 pe SAN SIRO ca sa-i doara tare pe za germans...:evil:

diablo20
21st February 2006, 23:50
gata bey!!..tot va faceati griji. sunteti calificati :D

Paul
21st February 2006, 23:52
asta am zis si eu ...

cota Milanului pentru calificare e 1,19 cat TVA-ul :D

maldini
21st February 2006, 23:53
iar faci bani pe spinarea noastra paulica ? :D :D

BlueEnergy
21st February 2006, 23:55
Poate o sa para o prostie insa am o presimtire ca pe San Siro ori se termina 2-2 ori bate Bayern!:)

diablo20
21st February 2006, 23:55
maldini, pe voi da..mie astia de la real mi-au mancat biletul la loto :headbang:

maldini
22nd February 2006, 00:05
golul lui SHEVA ...energy pe SAN SIRO o sa fie 0-0...nu mai prinde Ballack un sut ca ala 10 ani de acum incolo :drak:

philos
22nd February 2006, 00:23
mare bulan are milanu' asta :D

realmadrid.com
22nd February 2006, 00:29
@Maldini
Dar pt ce te bucuri asa...ca oricum n-a fost penalty :D

CiRiC
22nd February 2006, 01:02
AM fost mai buni decit milan peste tot, nu au meritat :drak: :drak: remiza asta.
.... SI TOTOSI SPER CA NE CALIFICAM...:ok:

cocomic
22nd February 2006, 01:07
nesimtiti astia cu rezumatele, noroc ca am vazut tot meciul, altfel ziceam ca singura data cand Milan a trecut mijlocul terenului a fost la faza cu 11m (apropo, cand mingea iti da in mana dintr-o centrare de la 15 m e hent, oricat s-ar oftica unii)... za germans bineinteles ca au uitat sa prezinte in montaj cele 2 contraatacuri ale noastre care au facut mai mult decat toata dominarea voastra sterila... sheva 1 la 1 cu portarul iar gila trage din 11 m putin peste...

unde ati fost fratilor mai buni? :D... ati jucat cum nu se putea mai bine, dar pentru noi... atata ati plimbat mingea aia fara sa ameninanti poarta, de era sa adorm :D

noroc cu balack, a prins un sut frumos, n-am ce zice... dar stiti si voi cum e cu bulanul asta :D

mai aveti ceva de zis, in momentul in care kalac a intrat in minutul 69 si nu a avut nici o interventie, nici un sut pe poarta, nici macar o centrare pe care sa o prinda :o... asa ca... sieg heil... si ocupati-va de refacerea gazonului, e mai bine ca ramaneti acasa, deh... vin mondialele :ok:

maldini
22nd February 2006, 01:13
ciric canta la alta poarta ...rezumatul prostilor de la prost tv este TOTAL PARTINITOR...am vazut meciul pe SKY si au fost 2 ocazii mari ale lui MILAN dupa penalty (SHEVA + GILARDINO) ...IAR ALA A FOST PENALTY: ZA GERMAN S-A ARUNCAT IN FATA MINGII CARE L-A ATINS CLAR IN MANA SI NU ERA LIPITA DE CORP !!! cei de la sky au spus ca bayern a dominat prima repriza iar MILAN pe a doua :ok: REMIZA mai multa decat meritata !!!

ciric mai bine puneti mana si arati "gazonul" ala ca va faceti de ras la Mondiale :drak: oricum aveti timp ca ramaneti acasa :evil:

CiRiC
22nd February 2006, 01:17
@cocomic
va fost frica sa atacatsi, n'atsi aratat nici pe aproape un meci frumos :no: , cu voi nimeni nu poate juca frumos (cu exceptsia lui Liverpool).
pe San Siro, Ballack poate nu apuca un sut :ok: de asta sa va bage in toate boalele, dar va trece la ceea ce poate el mai bine.... va impinge 2 goluri cu capul... SI TRECEM DE VOI...

100%rapidist
22nd February 2006, 01:21
nu fi atat de sigur ca Bayern va trece de Milan care a jucat finala Champions League iar Bayern a picat inca din sferturi cu o dubla infrangere inpotriva celor de la Chelsea!!!

CiRiC
22nd February 2006, 01:24
... iar Bayern a picat inca din sferturi cu o dubla infrangere inpotriva celor de la Chelsea!!!

cred ca ai spus'o asa ... din gind, nu? :)

maldini
22nd February 2006, 01:25
si voi ce ati aratat jr ? un joc plicticos si stereotip cu suturi peste poarta si unul singur pe poarta care a fost si gol...subtire de tot..pe SAN SIRO nu veti castiga in 1000 de ani :ciocan: as vrea sa se termine 0-0 sa va doara inima aia de za germans :evil: stati acasa si arati pasunea aia de allianz arena ca santeti de rasul lumii :rosu: GHENCEA E LUX COMPARATIV CU pasunea voastra :rosu: sieg heil si capul jos !!!

CiRiC
22nd February 2006, 01:33
@maldini
daca esti asa sigur: 11779

P.S. ce te'ai legat atita de teren?

100%rapidist
22nd February 2006, 01:45
@maldini
daca esti asa sigur: 11779

P.S. ce te'ai legat atita de teren?

Tot respectul pentru Bayern si pentru ca e pe primul loc intro tara unde fotballul face legea dar si pentru jucatori sai si pentru rezultatele lor!!!
Dar de data asta doar daca joaca excelent va putea trece de Milan(si asa foarte greu)
Daca joaca un singur jucator bine nu e de ajuns tre sa joace toata echipa cum cere antrenorul!!!
:ok:

Ps:Milan va trece de Bayern dar cu emotii!!

cocomic
22nd February 2006, 01:53
@cocomic
va fost frica sa atacatsi, n'atsi aratat nici pe aproape un meci frumos :no: , cu voi nimeni nu poate juca frumos (cu exceptsia lui Liverpool).
pe San Siro, Ballack poate nu apuca un sut :ok: de asta sa va bage in toate boalele, dar va trece la ceea ce poate el mai bine.... va impinge 2 goluri cu capul... SI TRECEM DE VOI...

noua ne-a fost frica sa atacam? :D... noi in doua contraatacuri am aratat mai mult atac decat voi tot meciul... sau ultimii zeci ani din divizia A te-au invatat ca plimbatul mingii de-a latul terenului se numeste atac...

si apropo... cine trebuia sa atace, antrenorul carei echipe a fost zmeu in declaratii inainte de meci?... ca la fel cum juve a fost subjugata asa vom pati si noi... ca ati batut toate meciurile pe Allianz si terenul va face diferenta... a facut-o, intr-adevar... am ramas fara Dida... :ciocan:

pe de alta parte, cum am mai spus, puteam sa punem si un spectator 'blond cu ochi albastri' din tribune in poarta si tot n-ati fi dat gol, ca in ultimele 25 de minute Kalac nu a trebuit sa apere nimic, si aici includ atat suturi pe poarta cat si banale centrari la care sa trebuiasca sa iasa din poarta...

si totusi, noi n-am avut curaj sa atacam... :D

CiRiC
22nd February 2006, 02:06
ma scuzi... dar nu urmaresc divizia A, stiu doar ca Steaua face legea in Romania (chiar daca Dinamo e prima situata).
Bayern de cind e ea joaca plimbind mingea pe teren, dupa care o baga in poarta. Nemtsii stiu cum sa iasa din situatsie, nu umpla cu cershitu ca italienii, au jucatori de valoare mica, dar arata "fotbal mare". Nimeni nu credea anu' tecut ca Chelsea va pierde in Munchen... eu cred ca vom cistga la Milano. Si cei de vorbit atita: vom trai si vom vedea... ma duc si eu sa beau o bere cu amicu meu (si el milanist), ar fi bine sa o facetsi si voi.

Noapte buna si... numai goluri frumoase (ma refeream la Ballack) :)

Ayrton
22nd February 2006, 10:06
Inca o data Bayern n-a putut trece de complexul AC Milan, desi se dadeau cocosi in fata tututror, ca vor face si vor drege, asa si pe dincolo... Asa, cu apararea noastra lipsita de Maldini, Cafu si apoi de Dida abia ati avut 2 ocazii si un gol marcat cu mult noroc...
Aproape ca si eu mi-as dori un retur cu 0-0, numai ca sa va enervati si mai tare. Desi daca va uitati pe paginile anterioare, am zis 1-1 in tur si 2-0 pt Milan in retur. 50% mi-a iesit. :ok:

Si despre:

si... numai goluri frumoase (ma refeream la Ballack) :)
Si eu ii urez la fel, din iunie incolo numai goluri frumoase sa dea, cu conditia sa le dea prin Spania sau prin Anglia. :D

uti2102
22nd February 2006, 11:25
Un nou bulan cu carul pentru Milan, care a egalat dintr-un penalti mai mult decat dubios. Cum dracu sa dai penalty pentru asha ceva ?! :o:
Imi mentzin parerea ca Bayern va merge mai departe. Macaronarii sa stea s-o frece la ei.

alejandro
22nd February 2006, 11:47
Desi daca va uitati pe paginile anterioare, am zis 1-1 in tur si 2-0 pt Milan in retur. 50% mi-a iesit. :ok:


Parca nu tu ai zis-o primul,ci altul:drak:
anyway,mai este si returul,se pot intampla multe,desi pentru Bayern va fi fosrte greu sa intoarca rezultatul,totusi Milan nu-i o echipa de divizia A...

axterix
22nd February 2006, 12:05
castiga bayern in deplasare, no problem:D

Ayrton
22nd February 2006, 12:57
Macaronarii sa stea s-o frece la ei.

Pe cine s-o frece Milan? Pe tanti Fiorentina? :happy

Da alejandro, ai dreptate, atcineva a zis ca va castiga Bayern cu 1-1! :drak:

Iulian Lazialu
22nd February 2006, 13:22
Ala a fost pnalty hai sa fim seriosi tinea saracu de ismail mana lipita de el :jerk:
Iar la faza cu ballack cand l-ati calarit in careu nu a fost nu? :mda:
Ati avut bulan tot meciul da daca treceti de noi dati voi de dracu:ok:

alejandro
22nd February 2006, 13:39
Da alejandro, ai dreptate, atcineva a zis ca va castiga Bayern cu 1-1! :drak:
te-ai inspirat bine:drak:

Catalanul
22nd February 2006, 15:10
ayrton, ai vorbit de complexul bavarezilor, de norocul acestora... dar de penalty-ul care vi s-a acordat de ce nu zici nimic ? :D

alejandro
22nd February 2006, 16:24
ala a fost corect acordat mey:ciocan: :D

Ayrton
22nd February 2006, 16:29
dar de penalty-ul care vi s-a acordat de ce nu zici nimic ? :D

Pai a fost cam asa: ataca Milan pe stanga (parca Serginho), centreaza in careu spre varfurile milaneze, insa dupa circa 20 de metri Ismael se arunca intentionat cu corpul in calea mingiei, si o loveste cu mana. Incearca sa zica ca avea mana langa corp, dar hentul intentionat se plateste si arbitrul acorda corect 11 metri.
Multumit? :drak:

alejandro
22nd February 2006, 16:32
Vezi Catalane,ti-am zis yo...stiu ce vorbesc:drak:

Ayrton
22nd February 2006, 16:40
Of course! :D:D Ce, se indoia cineva de spusele tale? :D

ursuverde
22nd February 2006, 17:49
Si daca castiga Arsenal liga ?? cum a castigat liverpool anu trecut cand nimeni nu ii dadea sanse

alejandro
22nd February 2006, 17:57
Ce treaba are Arsenal cu penalty-ul acordat in mod CORECT:drak: Milanului?:D

Ayrton
22nd February 2006, 18:04
la asemenea username ce pretentii sa ai la logica... :drak:

Iulian Lazialu
22nd February 2006, 18:40
Pai a fost cam asa: ataca Milan pe stanga (parca Serginho), centreaza in careu spre varfurile milaneze, insa dupa circa 20 de metri Ismael se arunca intentionat cu corpul in calea mingiei, si o loveste cu mana. Incearca sa zica ca avea mana langa corp, dar hentul intentionat se plateste si arbitrul acorda corect 11 metri.
Multumit? :drak:
Ai inflamatii la ochi ce dracu nu ai vazut ca a centrat in mana lui care era lipita de corp nici makar nu si-a miscat mana
Si atunci la Ballack nu a fost penalty ca i-ati sarit in cap :jerk:

dragosh_vl
22nd February 2006, 21:52
Milan

CiRiC
23rd February 2006, 00:58
la acea centrare, mingea s-a atins intii de genunchi si apoi a sarit im bratul lipit de corp al lui Ismael

Ayrton
23rd February 2006, 09:55
hai ma, ca faceam un pic de haz de necazul vostru... ce mai vreti acum, sa intoarca faza? sau vreti sa ziceti ca arbitrul ala se antreneaza acasa cu shortul lui Milan pe el si d-aia a avut simpatie pt noi???
Asa a vazut el si gata... asta e, resemnati-va! :drak:

Iulian Lazialu
23rd February 2006, 12:52
Da ar trebui sa stim ca esta e obiceiul vostru:mda:

razwan_vs
23rd February 2006, 15:27
in retur o sa fie un meci inchis dupa parerea mea...doar daca deschid scorul primii bayern o sa fie un meci frumos ...........

maldini
23rd February 2006, 20:17
Ai inflamatii la ochi ce dracu nu ai vazut ca a centrat in mana lui care era lipita de corp nici makar nu si-a miscat mana
Si atunci la Ballack nu a fost penalty ca i-ati sarit in cap :jerk:

iuliane la faza aia 9 din 10 arbitri ar fi dat penalty... la SUTUL-CENTRARE al lui Serginho za german S-A ARUNCAT IN FATA MINGII SI IN CADERE MINGEA L-A ATINS CLAR IN MANA :rosu: NU S-A TRAS IN EL DE LA O DISTANTA MAI MICA DE 2M :ciocan: meritati rezultatul ptr ca ATI DISTRUS INTENTIONAT GAZONUL PTR A VA CREA UN AVANTAJ ( ca si chelski ) :rosu: nu-i nimic veti avea destul timp sa-l refaceti dupa un 0-0 pe SAN SIRO :evil:

ultra_alba
23rd February 2006, 21:26
castiga milan cu 2-1 goluri sheva si kaka

CiRiC
24th February 2006, 00:28
da, kaka ia mingea in brate in careu nostru si Sheva bate penalti, doar asa vor trece de noi...

maldini
24th February 2006, 02:32
ciric ce nu intelegi tu este ca deja santem calificati...ce-mi doresc eu este sa facem doar 0-0 pe SAN SIRO ca sa muriti de ciuda...asta meritati ptr jocul vostru mediocru si ptr ca ati DISTRUS GAZONUL DE PE ALLIANZ ARENA CA SA VA CREATI UN AVANTAJ si sa ne impiedicati sa va batem...santem mai tehnici ca voi si de asta ati inundat terenul care arata ca o pasune mocirloasa :rosu:
echipele arogante si mediocre ca voi si chelski ( care a facut la fel cu terenul ) vor ramane acasa sa mai invete fotbal :evil:

Iulian Lazialu
24th February 2006, 13:20
scoate-ti gazele din cap mai maidanezule si mai gandeste putzin la ce scrii i-a uite cine zice ca noi suntem aroganti cand a fost ma Bayern aroganta:o: :o:
Hai ca la San SIro o sa va bagati cu kuru in poarta si o sa tzinetzi mingea cum mai spuneam ce penalty a fost ala mai vorbesti toti zic,ca nu a fost penalty uite ca se trezeste si maidanezul de la rasarit :D
Hai ca ati avut bulan tot meciul ce ocazie atzi avut mai tehnicilor:D ati dat un gol de mii de ori mai urat de cat a dat Ballack:D hai ca esti paralel:rosu:

alejandro
24th February 2006, 14:45
scoate-ti gazele din cap mai maidanezule si mai gandeste putzin la ce scrii i-a uite cine zice ca noi suntem aroganti cand a fost ma Bayern aroganta:o: :o:

Mai tii minte cand Kanh a declarat ca echipele mici n-au ce cauta in CL?:mda:
Ete,ca dupa declaratia aia au jucat cu o echipa nordica mica si au luat-o in freza...oare Kahn nu-i arogant?May sa fie:rolleyes:

Iulian Lazialu
24th February 2006, 18:27
Se mai intampla(voi cum ati patzit cu chelsea) dar in sezonul asta de cl cand a fost Bayern aroganta?:rolleyes:

dflOM
24th February 2006, 20:51
ca sa-mi dau si eu cu parerea(cred ca asta e locul potrivit),pot sa spun ca penaltyul a fost unul imaginar,nici macar juve in campionat nu s-ar fi bucurat de asemenea cadou,jenanta decizie a arbitrului....lasand asta,marele acm nu si-a iesit din tipare,acelasi joc de uzura,inchis timp de 90 minute,tipic atunci cand intalnesc un adversar(zice-se)de calibrul lor(de fapt ei nici nu trebuiau sa fie aici,asta e,dak schalke n-a reusit mai mult,eu cred ca meritau).bun,pe scurt,in mod normal(exceptand proverbialul lor bulan),milanul ar trebui sa iasa din competitie peste 2 saptamani,stilul aratat de bayern pana acum in acest sezon si in meciul direct fiind unul care nu refuza jocul,mereu spre poarta adversa.si inca ceva:domnul milanist de aici,nu stiu ce surse aveti in legatura cu "distrugerea"premeditata a gazonului de la munchen,e prima oara cand aud asta,mie mi s-a parut un gazon bun,spre deosebire de ceea ce se gaseste pe san siro de ceva ani...se pare ca acolo nu-i deranjeaza pe "tehnicii"fotbalisti ai milanului :))

STEAUA-MANIA
24th February 2006, 21:04
Salutare!Am ascultat meciul la radio,live @ fcbayern.com,in a 2 a repriza AC MILAN a jucat mai bine.Doamne,ce banditi sunt cei care au realizat rezumatul meciului,nu au inclus cele 2 mari ocazii SHEVA & Gilar!
Sincer,nu cred ca meciul se va termina 0-0,cred ca se vor marca mai mult de 2 goluri.

Ayrton
28th February 2006, 17:58
domnul milanist de aici,nu stiu ce surse aveti in legatura cu "distrugerea"premeditata a gazonului de la munchen,e prima oara cand aud asta,mie mi s-a parut un gazon bun

De bun ce e gazonul, iata ce anunta Uli Hoeness:

"Gazonul stadionului Allianz Arena din Munchen, unde se vor disputa şase meciuri la Cupa Mondială, va fi īnlocuit īn luna martie, a anunţat, luni, clubul Bayern Munchen."

CiRiC
1st March 2006, 00:08
@Ayrton asta era demult programat, in CL s-a jucat si pe terenuri incredibil de rele, dar... ati gasit si voi de ce sa va legati, doar n'aveti nici o scuza ca va credeti mai buni si nu ati fost peste Bayern. Sa va ajute Dumnezeu sa cistigati pe terenul votru "ca lacrima", da vreau a fie un joc frumos. :bere:

STEAUA-MANIA
1st March 2006, 00:24
Sper ca protv sa transmita meciul!Bate AC MILAN cu 2-1(SHEVA,KAKA/Ballack)

maldini
1st March 2006, 01:19
si eu zic tot 2-1 MILAN ...mania din pacate prost tv da returul Arsenal-Real :no: si Barcelona-Chelsea :evil: MILAN-Bayern se da pe Sky Sports... daca nu ai satelit sant puburi care il dau in Bucuresti ...chiar si la Champions Bar se da :ok:
FORZA MILAN /hello /hello

Catalanul
1st March 2006, 16:07
Cred ca si SAT1 va transmite meciul. Cel putin in tur l-au dat, banuiesc ca si in retur va fi la fel.

k474laNu_2006
1st March 2006, 18:57
Dupa ce sa intamplat in tur favoritii sunt Milanezi, dar jok pe un 0-1 :drak:

Ayrton
2nd March 2006, 11:10
Spatamana viitoare veti avea senzatia de "deja-vu" la un meci de ieri: Italia-Germania 4-1! :drak:

CiRiC
2nd March 2006, 13:37
ma tem sa nu fie scorul invers... :happy

Ayrton
2nd March 2006, 13:43
si eu ma tem :lol:
ha-ha-ha!

----------------------------------------

MILAN-BAYERN: TICKET SALES EXCEED 62,500
02/03/2006
Ticket sales for the second leg of the Champions League final sixteen match between Milan and Bayern Munich on March 8 at the San Siro reached 62,780 as of midnight last night for total proceeds of 1,880,100 euros.

Vi se pregateste infernul de catre diavoli! :drak:

alejandro
2nd March 2006, 13:47
ai ajuns la 29 de ani sa te temi:happy
ha-ha-ha:D

Ayrton
2nd March 2006, 14:24
Ce sa fac... Pana acum eram mai curajos, dar acum mi-e o frica nemaipomenita de "za germans" astia! :D:D

SixeR
3rd March 2006, 09:43
Stiti vorba aia:pe germani nu i-ai batut decat cand s-au suit in autobuz si au plecat acasa. Deci, calificarea se joaca.

bunduche
3rd March 2006, 12:06
Spatamana viitoare veti avea senzatia de "deja-vu" la un meci de ieri: Italia-Germania 4-1! :drak:

Nu conteaza ca Italia a batut Germania cu 4-1, asta nu insemna ca Milan va bate pe Bayern ...... doar cu 4-1, :D fiindca mai este si Shevcenko, Kaka etc care si ei vor bate un gol, doua :D


FORTZA MILAN:yeah:

Ayrton
3rd March 2006, 12:36
fiindca mai este si Shevcenko, Kaka etc care si ei vor bate un gol, doua :D

Asa sa fie, sa bata un gol, doua fiecare! :D

alejandro
3rd March 2006, 12:46
Aveti voi grija sa nu va bata nemtii mai multe...fiecare cate 2:o: :D
Ciric,cate le dam?Fara numar?:P

CiRiC
3rd March 2006, 13:49
:drak: :drak: astia nu stiu decit sa visese, ce sa le facem?... "nu le putem lua visele". Se mai aruncau cu vorbe si inaintea mecului din Munchen...,dar - n'au reusit aproape nimic. Nu ne ramine decit sa astep 8 martie (Doamne cite probleme vor mai fi :thinkso:), dupa asta => se va bea multa, multa :bere:

P.S. milanistilor, goluri pe san siro vor fi... numai nu atitea la cite visati si nu in poarta in care doriti :evil:

STEAUA-MANIA
3rd March 2006, 14:17
Aveti voi grija sa nu va bata nemtii mai multe...fiecare cate 2:o: :D
Ciric,cate le dam?Fara numar?:P
alejandro,ai grija de juve tau..a revenit Klose:yeah:
pro tv vor transmite arsenal vs real:headbang: :headbang: ce nenorociti...
Sunt curios cati jucatori vor fi menajat in meciul cu Empolii pt meciul cu BAYERN.

bunduche
4th March 2006, 15:45
Aveti voi grija sa nu va bata nemtii mai multe...fiecare cate 2:o: :D
Ciric,cate le dam?Fara numar?:P


Da poata sa dea Bayern cate goluri vrea, oricum Milan va da mai multe si se va califica.:yeah:

Milan-Bayern 7-2 e bine:D

Oricum o sa bata Milan, cu siguranta.

FORTZA MILAN

Ayrton
8th March 2006, 16:53
Se apropie ora meciului, pregatiti-va de infern bavarezilor! :drak:

The San Siro is sold out for this evening's game, with 78,569 sold, bringing in 2,330,791.00 euro in gate receipts.

SixeR
8th March 2006, 18:15
Nu vreau sa supar pe milanezi dar sper sa se califice Bayern pentru ca am o afinitate pentru nemti! Milan are avantajul golului inscris in deplasare dar cred ca Ballack va face un meci mare!:)

Alex15
8th March 2006, 18:44
Forza Milan!!! 2-0 asta va fi scorul!

interfan
8th March 2006, 19:05
Ai dreptate! 2-0 la pauza......2-2 final! :P

Iulian Lazialu
8th March 2006, 19:07
Succes bayern:ok:

maldini
8th March 2006, 20:58
as vrea sa se termine 0-0 sa planga za germans un an de acum incolo :evil:
bayern nu merita sa se califice dupa ce A UDAT INTENTIONAT GAZONUL PE ALLIANZ ARENA DISTRUGANDU-L SPRE A-SI CREA UN AVANTAJ ei practicand un joc foarte fizic :rosu: RUSINE :rosu: insa ACOLO SUS CINEVA IUBESTE MILANUL SI S-A TERMINAT 1-1 /hello /hello
nu-i nimic lasa ca-i consoleaza werder pe bayern dupa meci :evil: si cat de curand si hamburg va avea nevoie de consolare dupa ce RAPID o sa-i invete fotbal :ok:

STEAUA-MANIA
8th March 2006, 21:19
MILANO - Cosģ in campo a San Siro per il ritorno degli ottavi di Champions League:

MILAN: Dida; Stam, Nesta, Kaladze, Serginho; Vogel, Pirlo, Seedorf; Kaką; Shevchenko, Inzaghi. All: Ancelotti.

A disposizione: Kalac, Simic, Costacurta, Jankulovski, Ambrosini, Rui Costa, Gilardino.

BAYERN MONACO: Kahn; Sagnol, Lucio, Ismael, Lizarazu; Demichelis; Deisler, Ballack, Schweinsteiger; Makaay, Pizarro. All: Magath.

A disposizione: Rensing, Lahm, Scholl, Salihamidzic, Ze Roberto, Jeremies, Guerrero.

RajaF
8th March 2006, 22:51
mama lui de internet ca am pirdut golul lui Bayern :D
Za germans mai au nevoie de un gol si Milan o sa planga.

claudio25ro
8th March 2006, 22:55
o sa planga..cand mavs ca e 3-1 ptr. MILAN......eeeeeee...INZAGHI ;)

RajaF
8th March 2006, 22:58
De unde sa stiu eu ca mai da milan o boaba :D

100%rapidist
8th March 2006, 23:00
E 3-1 pentru milan??

RajaF
8th March 2006, 23:05
4-1 Milan, gata, se duc acasa nemtii :D

claudio25ro
8th March 2006, 23:05
da... chiar 4-1..ura si va traso...KAKA ;)

tafu
8th March 2006, 23:20
minutul 70' 4-1 pt milan si sperantele mele ca Milan sau barca sa ia champions league sunt inca valabile......


p.s:anti juventus forever

claudio25ro
8th March 2006, 23:21
se facu 4-2 :) da nu conteaza Milan e calificata

tafu
8th March 2006, 23:26
care 4-2 eu vad tot 4-1

claudio25ro
8th March 2006, 23:27
da..gresala..sorry

SixeR
8th March 2006, 23:35
Felicitari, Milan! Nu ma asteptam la un asemenea scor!

tafu
8th March 2006, 23:48
kabulu' e in aer asta seara ... salutari !

claudio25ro
8th March 2006, 23:58
ms man...
am stiut tot in seara asta...am mers exact pe ARSENAL,MILAN,LYON si surpriza la care nu se asteptau multi BENFICA ;)

BlueEnergy
9th March 2006, 00:01
Era de asteptat ca Milan sa mearga mai departe! Bv!

Sasuke Uchiha
9th March 2006, 00:06
ma bucur ca a trecut
sper ca un italian sa cada cu barsa

tafu
9th March 2006, 00:08
eu sper sa ppice juve ca sa le scoata fotbalul din cap

adica barca sa le scoata fotbalul din cap lui juve

Darkslowstar
9th March 2006, 00:38
Ce bataie si-a luat Bayern :ok:

george-dinamo
9th March 2006, 09:14
excelent milan. sper sa ia liga anul asta. dupa o finala cu barca....desi imi place foarte mult si de ei...

Ayrton
9th March 2006, 10:01
Doamne ce meci deosebit, ce rezultat miraculos au facut nemtii, Bayern a fost mai buna, s-a facut dreptate, bavarezii s-au calificat meritat pe valoare! :drak: :drak: :drak:
Dubla lui Pizzaro, golul fantastic al lui Ballack si reusita cu capul a lui Makaay au dus pe Bayern in sferturi! :evil:
De partea cealalta prestatie jenanta a milanezilor care n-au reusit decat un gol norocos si nemeritat la o mare greseala de portar...

aaaaaa..... cum??????????? N-a castigat Bayern cu 4-1?!?!?!?!?

A castigat Milan????

Atunci a fost un meci plictisitor, rezultat mincinos, tot Bayern a fost mai buna, s-a facut o mare nedreptate, italienii s-au calificat nemeritat si cu ajutorul arbitrilor! :D
:happy :happy :happy

alejandro
9th March 2006, 10:30
Italia-Germania 4-1
Milan-Bayern 4-1...no comment...
Cu parere de rau vreau sa zic ca nemtii nu prea m-au impresionat...Ismael e cam periculos in fata propriei porti...

bunduche
9th March 2006, 10:58
Italia-Germania 4-1
Milan-Bayern 4-1...no comment...
Cu parere de rau vreau sa zic ca nemtii nu prea m-au impresionat...Ismael e cam periculos in fata propriei porti...


Dar erai sigur ca Bayern castiga:no:

Milan e mai buna cu mult ca nemtii cu jocul lor "stravechi" :yeah:

alejandro
9th March 2006, 11:08
Dar erai sigur ca Bayern castiga:no:


Cand eram eu sigur ca nemtii castiga?:mda:

bunduche
9th March 2006, 11:20
Aveti voi grija sa nu va bata nemtii mai multe...fiecare cate 2:o: :D
Ciric,cate le dam?Fara numar?:P

Alejandro, uite aici mesajul tau ....:)

alejandro
9th March 2006, 11:33
Bunduche,nu ma duc sa caut si eu postul,insa daca tin minte bine, Ayrton parca, a zis ca ala da un gol altul inca un gol si tot asa:P
Eu am raspuns cu alta gluma la gluma lui Ayrton,am zis ca fiecare de la Bayern da cate 2!!!
Eu nu sunt fan Bayern,doar am vrut sa-l sustin pe prietenul meu Ciric,nimik mai mult..cred ca si acum e suparat dupa acest meci...:(

dasal
9th March 2006, 11:34
Italia-Germania 4-1
Milan-Bayern 4-1...no comment...
Cu parere de rau vreau sa zic ca nemtii nu prea m-au impresionat..
Daca au acelasi succes si la cupa mondiala !!!!!!!!!Ultima perioada nu a fost prea buna pentru nemti,dar tinand cont de tenacitatea lor pot sa faca o surpriza la mondiale.:headbang:

CiRiC
9th March 2006, 13:46
.... NO COMENT.... :headbang:

maldini
9th March 2006, 15:38
ciric ne-am contrat noi doi pe aici insa acum sper ca nu mai poti spune ca santem niste norocosi :ok: ne-am fi calificat si fara penaltyul discutabil al lui SHEVA de la Munchen si ma bucur nespus ca tot SHEVA a ratat penaltyul pe SAN SIRO ( SCALA DIN MILANO ) ca sa nu iasa iar discutii ca am cumparat arbitrii :D MILAN a inscris de 4 ori din actiune , goluri frumoase si FARA DUBII plus ca am mai avut 2 ocazii uriase pe final prin SEEDORF SI AMBROSINI (prost-tv nu a aratat faza insa era mai mare ocazia ca a lui seedorf , ambrosini putea inscrie dar nu stiu de ce i-a pasat lui GILARDINO care a ratat :mda:) FORZA MILAN /hello /hello

alejandro
9th March 2006, 15:44
maldini,nu trebuie sa mai amintesit de acel penalty din germania...la 1-0 in tur,altfel s-ar fi jucat returul...nu zic ca nu v-ati fi calificat,insa oricum altfel era sa fie...

CiRiC
9th March 2006, 15:44
ati fost mai buni.......... :headbang:

razwan_vs
9th March 2006, 15:44
eu vad o finala MILAN-BARCEOLONA 1-0 gol sheva

CiRiC
9th March 2006, 19:09
da........................ eu vad ca Milan pierde de la Benfica :)
urasc italienii

realmadrid.com
10th March 2006, 10:51
Cotidianul Bild comentează dispariţia echipelor de club din Ligă şi eşecul "naţionalei" la Florenţa

Dezastrul suferit de Bayern la Milano (1-4) i-a adus pe jurnaliştii de la Bild īn situaţia de a se īntreba dacă "fotbalul german nu-i prea prost īn acest moment pentru Europa?". Argumente pentru un "da" răspicat a găsit din belşug: "Īntr-o singură săptămīnă, italienii ne-au călcat īn picioare. Mai īntīi am trăit ruşinea «naţionalei» , īnvinsă cu 4-1 la Florenţa, apoi durerosul eşec suferit de Werder la Torino. Şi acum, Bayern. Liga a devenit pentru noi zonă interzisă".

Cel mai bine vīndut ziar din Europa susţine că miercuri, pe San Siro, munchenezii au fost "la fel de departe de victoriile măreţe din trecut ca şi Klinsmann de Germania", aluzie la faptul că selecţionerul locuieşte īn SUA. Iar cīnd nava amiral a Bundesligii sfīrşeşte de o asemenea manieră, concluzia vine de la sine: "Fotbalul nostru e īn ruine". "Berliner Zeitung", la rīndu-i, e de părere că formaţiile germane nici n-ar mai trebui să meargă īn Peninsulă: "Nu numai că nu mai este amuzant, dar de acum se pare că nu mai are nici sens. Şi, īn plus, doare enorm".


Ziaristii germani sunt cei mai tari :D :happy

As vrea acum o finala intre Milan - Barca...si nu mai conteaza cine o castiga, dar sa se joace frumos :ok:

alejandro
10th March 2006, 12:45
De romani nu zic nimic?Rapid face instructie cu echipele germane pe unde le prinde!!!:D

bunduche
10th March 2006, 14:04
De romani nu zic nimic?Rapid face instructie cu echipele germane pe unde le prinde!!!:D

Bravo lui Rapid `ca bate la stanga si la dreapta pe nemti. :ok:
Sper ca si Steaua sa treaca de spanioli si sa se califice in sferturile cupei UEFA./hello

FORTZA STEAUA:yeah: