PDA

View Full Version : Etapa 30: Chimia Brazi - Dunarea Galati



tchibos
10th May 2007, 13:27
Chimia Brazi - Dunarea Galati

Data: 12-05-2007

Discutii inainte si dupa meci aici :ok:


17 Chimia Brazi 29 5 5 19 26-49 20 -22
5 Dunărea Galați 29 13 9 7 29-25 48 +3

Ray1
10th May 2007, 19:35
2 fiix la scor

tchibos
11th May 2007, 09:06
bat oaspetii fara probleme :)

Ray1
12th May 2007, 14:26
Cred ca Chimia a surprins pe toata lumea cu aceasta victorie.Dunarea pierde o ocazie buna ca sa urce in clasament

MagicTouch
12th May 2007, 14:33
Se pare ca Chimia a tras din greu pentru incurca o pretendenta la locul de promovare al "verisoarei" mai mari - Petrolul. Sau poate inca mai vad eu o serie ca in trecut cand Petrolul era ajutata copios la promovare de "suratele" din judet - Prahova Ploiesti, Poiana Campina, Metalul Plopeni, Steaua Mizil.

tchibos
12th May 2007, 14:48
Chimia avea nevoie de puncte sa nu joace de la anul penalizata in Liga 3

MagicTouch
12th May 2007, 15:00
Chimia avea nevoie de puncte sa nu joace de la anul penalizata in Liga 3

Curios faptul ca nu a reusit sa faca punctele cu alte echipe mai modeste ci tocmai cu o pretendenta la promovare. Poate sunt eu prea suspicios :D ...la urma urmei balonul e rotund si orice echipa slaba mai prinde zile mari si....invers.

STEEL
12th May 2007, 15:01
Cred ca Chimia a surprins pe toata lumea cu aceasta victorie.Dunarea pierde o ocazie buna ca sa urce in clasament

Poate ca Dunarea a lasat-o mai moale in meciul asta,se apropiau vertiginos de o posibila promovare.V-am mai spus,Dunarea inca nu are putere financiara pt. liga 1.In plus o data cu promovarea ar trebui sa investeasca masiv in infrastructura bazei,deci conluzia esta ca ar fi depasiti cu mult de eveniment din punct de vedere financiar.:mda:

tchibos
12th May 2007, 15:03
Curios faptul ca nu a reusit sa faca punctele cu alte echipe mai modeste ci tocmai cu o pretendenta la promovare. Poate sunt eu prea suspicios :D ...la urma urmei balonul e rotund si orice echipa slaba mai prinde zile mari si....invers.

Daca nu ma insel Chimia a mai incurcat acum cateva etape si pe Gloria cu care a facut egal..

.. sau poate sunt stimulati in anumite momente..

.. sau poate steel are dreptate

STEEL
12th May 2007, 15:08
Daca nu ma insel Chimia a mai incurcat acum cateva etape si pe Gloria cu care a facut egal..

.. sau poate sunt stimulati in anumite momente..

.. sau poate steel are dreptate

Crede-ma ca stiu ce spun,oricum adevarul este undeva pe la mijloc.Ar mai exista o varianta deloc de neglijat,o posibila vanzare de loc pt. liga 1 in eventualitatea in care la sfarsitul campionatului s-ar pozitiona pe unul dintre ele.

tchibos
12th May 2007, 15:10
cred ca varianta asta le-ar conveni cel mai bine, deci nu aveau motiv sa nu castige, nu?

STEEL
12th May 2007, 15:15
cred ca varianta asta le-ar conveni cel mai bine, deci nu aveau motiv sa nu castige, nu?

Teoretic ai dreptate si sunt de aceeasi parere cu tine,insa nu stiu ce s-a intamplat cu adevarat la Brazi astazi.Voi incerca sa ma informez cum naiba au fost in stare de o asa evolutie,penibila as spune.:headbang:

MagicTouch
12th May 2007, 15:19
Daca nu ma insel Chimia a mai incurcat acum cateva etape si pe Gloria cu care a facut egal..

.. sau poate sunt stimulati in anumite momente..

.. sau poate steel are dreptate
cam asta mi-a produs suspiciunile..prea a pus bete in roate contra-candidatelor Petrolului la promovare in timp ce alte echipe au cam dansat pe placul lor cu Chimia.
In ce priveste parerea lui Steel....nu m-ar mira sa fie perfect valabila. Nu ar fi prima (din pacate nici ultima) oara cand situatia financiara stirbeste frumusetea si echilibrul fotbalului modern. Daca si Leeds sau Nothingham Forest care au jucat la cel mai inalt nivel in cupele europene au clacat financiar ce sa mai vorbim de echipe mai mici din Romania. Cel putin bine ca au invatat din necazul altora si stau in banca lor. Totusi (asa cum am mai spus) parca ceva din frumusetea fotbalului modern a murit.

TeoBz
13th May 2007, 01:03
nu pe gloria , pe otopeni mi se pare ca i-au batut :) noi i-am batut cu 3-1

tchibos
14th May 2007, 13:21
sigur nu ati facut egal cu ei?