PDA

View Full Version : [OPTIMI] Barcelona - Chelsea



Pages : [1] 2 3

Paul
5th January 2006, 11:54
Chelsea - Barcelona
tur: 22.02.2006 , 21.45 @ Pro TV
retur : 07.03.2006 , 21.45 @ Pro TV

stefanm14
5th January 2006, 14:22
Barcelona, dupa o lectie de fotbal predata ... 5-2 pe ansamblul celor doua manse :D

Paul
5th January 2006, 14:37
adevarata finala a sezonului ... oricine se poate califica , insa acea echipa va castiga finala (80 %)
Mizez pe Barcelona :D

STEAUA-MANIA
5th January 2006, 14:39
Vise placute...chelsea va elimina IAR pe barca!LAMPARD va rezolva cazu':D
Rijkaard e bun pt fotbal din spania,insa dpdv tactic...Mourinho ii va da clasa!:D

Paul
5th January 2006, 14:41
ai uitat un element important in ecuatie: Ronaldinho ... basca ca omu` care in mod normal era calare pe R. la acest meci - Essien , vede meciu din tribuna ...

Catalanul
5th January 2006, 15:35
Vise placute...chelsea va elimina IAR pe barca!LAMPARD va rezolva cazu':D
Rijkaard e bun pt fotbal din spania,insa dpdv tactic...Mourinho ii va da clasa!:D

las' c-ai sa vezi tu ce lectie o sa primiti voi de la Bayern Munchen :drak: se anunta din nou un sezon alb pentru voi :rolleyes:

on topic: se califica Barça din moment ce Chelsea a ajuns sa se chinuie in Premiership cu echipe de mana a 2-a.

stefanm14
5th January 2006, 16:21
on topic: se califica Barça din moment ce Chelsea a ajuns sa se chinuie in Premiership cu echipe de mana a 2-a.

Catalane, hai ca gasisi si tu motiv, chelsea n-are infrangere in campionat, si tu zici ca se chinuie...Altceva :D

Catalanul
5th January 2006, 16:25
Uita-te la rezultate si ai sa vezi. 1-0 pe linie... ici colo mai vezi cate un 2-1 sau 3-2 si rareori (pe la inceputul campionatului) victorii categorice. Ca sa nu mai vb. ca unele rezultate au fost influentate si de arbitrii (3-2 cu Fulham, un hent clar al lui Terry in careu arbitrul s-a facut ca nu vede).

In schimb Barça are 14 victorii consecutive in toate competitiile pe care le-a disputat pana acum... ceea ce spune mult!

stefanm14
5th January 2006, 16:30
Pai se stie ca asta e stilul lor de joc, si stiu sa il aplice 100%. S-a vazut si anul trecut in meciul cu Barca. Sa vedem daca anul asta le mai merge.

Catalanul
5th January 2006, 16:48
Da, s-a vazut si anul trecut cum Colina le-a dat o mana de ajutor pentru a merge in sferturi :ok:

stefanm14
5th January 2006, 18:24
Heh, se mai intampla si greseli din astea.

sun
5th January 2006, 18:32
Chelsea n-are infrangere in campionat

Ba da Stefane , Chelsea are o infrangere ( Cu Manchester United ) si un egal cu Everton . In rest numai victorii :ok:

Barca se califica la penaltiuri :drak:

realmadrid.com
5th January 2006, 18:37
on topic: se califica Barça din moment ce Chelsea a ajuns sa se chinuie in Premiership cu echipe de mana a 2-a

Catalane, sunteti favoriti :ok:...dar te rog frumos sa nu compari meciurile din campionat cu cele din CL :D ... Chelsea poate sa va elimine pe voi chiar daca joaca prost in campionat...

stefanm14
5th January 2006, 18:38
Aa, asa e , ai dreptate.

Penaltiuri, nu cred, o sa fie o dubla mansa cu multe goluri, zic eu, si nu cred ca se opresc la egalitate :D

Lucky_OLD_G's
5th January 2006, 18:51
or sa fie multe goluri cred.........mult mai multe de partea barcei........un 3-1 2-1 tur retur ptr barca.........nu vor patzi ca anu trecut ....la 3-2 a ratat barca si eto'o cat ptr 5 meciuri.....trebuia sa fie un 5-3 ptr barca........anu asta nu ii vad facand aceleasi greseli:P

Celso
5th January 2006, 19:12
Chelsea nu va avea nici o problema....Ronaldinho si Etoo nu sunt suficientii pt a bate Chelsea...in plus Mourinho este un profesionist desavarsit...un maniac...noaptea viseaza fotbal

Sasuke Uchiha
5th January 2006, 19:15
nu cred ca o sa fie multe goluri,au aparare buna(mai ales chelsea) dar 2 meciuri spectaculoase sigur vor fi :D
60% favorita Chelsea

Paul
5th January 2006, 20:38
favorita hartiei e fix Barcelona ... problema e ce va fi pe teren :evil:

Lucky_OLD_G's
5th January 2006, 20:48
mourinho profesionist desavarsit ziici hay? da rijkaard crezi ca e amator vere???? dupa cum joaca cele 2 echipe ziici ca 'ze ( jose) e Amator...........oricum si anu trecut autrecut cu norok de barca ..3 contraatacuri un autogol si o lovitura de cap.........de partea ailalta ronnie le-a aratat ceea ce houdini mai arata pe vremuri...... magie....pacat ca eto'o na prins o zi buna in retur altfel barca spulbera pe stamford pe chelsea.......si cum adik barca numa pe eto'o si ronnie?? tu ai auzit de valdes puyol messi xavi( saracu e accidentat) deco etc etc etc?????????

Paul
5th January 2006, 21:17
Ba da Stefane , Chelsea are o infrangere ( Cu Manchester United ) si un egal cu Everton . In rest numai victorii :ok:

Nu`mi aminti de egalul cu Everton ...cred ca am pariat de 3 ori in Chelsea in ultimii ani ... si m`a busit Evertonul ... :(

maldini
5th January 2006, 21:52
las' c-ai sa vezi tu ce lectie o sa primiti voi de la Bayern Munchen :drak: se anunta din nou un sezon alb pentru voi :rolleyes:

on topic: se califica Barça din moment ce Chelsea a ajuns sa se chinuie in Premiership cu echipe de mana a 2-a.

noi o sa le dam la Bayern un 1-0 in tur si inca un 1-0 in retur asa ca in 2003 in CL an in care am saltat si cupa :drak: nu ne duce grija Catalane :D insa in ce priveste Barcelona anul asta o sa-i invete fotbal pe chelsea ...m-am plictisit de bulanul chelsea si liverpool :D multa bafta Catalane sper ca Ronaldinho sa le dea vreo 3 :ok:

STEAUA-MANIA
5th January 2006, 22:03
las' c-ai sa vezi tu ce lectie o sa primiti voi de la Bayern Munchen :drak: se anunta din nou un sezon alb pentru voi :rolleyes:

on topic: se califica Barça din moment ce Chelsea a ajuns sa se chinuie in Premiership cu echipe de mana a 2-a.
catalane,tu faci moralistul?de pe vremea cand popescu juca la barca,nu ati mai castigat un trofeu international..apropo,popescu s-a retras de vreo 3 ani...a mai jucat pe la galatasaray,lecce,hannovra..al naibi de mult a trecut de cand nu castigati nimic!:yeah: Iar in competitia care conteaza Cupa Campionilor/CL ati castigat-o doar o singura data:yeah:
Ciocu mic,mai aveti pana sa castigati cat MILAN!:yeah:
Chelsea elimina pe barca!:D

Catalanul
5th January 2006, 22:05
Maldini, pentru frumusetea aceste competitii sper ca Milan sa mearga mai departe, pentru ca daca e sa compar jocul vostru cu cel al nemtilor, e clar, voi sunteti superiori prin spectacolul pe care il fac Kaka & Compania :D
Oricum, aveti si voi 2 meciuri foarte grele!

@Maneaua :D ce dureros trebuie sa fie pentru tine faptul ca cele 2 favorite ale tale se vor intalni in optimi, nu ? :evil:

STEAUA-MANIA
5th January 2006, 22:18
una din cele 2 va castiga CL:) Nu stii tu sa numeri,cate CL/Cupa Campionilor au castigat MILAN si FC BAYERN!

stefanm14
5th January 2006, 22:29
cam cat 90% din cele ale lu' Real :D ... Bayern n-are fata sa castige CL anu' asta, si Milanului n-o sa-i mearga in toate cele 3 meciuri (sf, semi, fin) cu norocu' la nesfarsit.

Paul
5th January 2006, 22:55
una din cele 2 va castiga CL:) Nu stii tu sa numeri,cate CL/Cupa Campionilor au castigat MILAN si FC BAYERN!

nu prea conteaza ... cand ai una si stii ca a fost castigata de Dream Team , nu mai conteaza ca ai doar una

Si daca castiga anu asta , va fi Dream Team II

Antrenor olandez au , jucatori au

maldini
5th January 2006, 23:15
cam cat 90% din cele ale lu' Real :D ... Bayern n-are fata sa castige CL anu' asta, si Milanului n-o sa-i mearga in toate cele 3 meciuri (sf, semi, fin) cu norocu' la nesfarsit.


AC MILAN are 6 cupe si Bayern are 4 cupe > total 10 pe cand Real are doar 9 ...greu cu matematica asta :drak: lasa ca si chelsea a avut super noroc cu Barca anul trecut si liverpool a avut mega noroc cu chelsea in semifinale si cu AC MILAN in finala :D

Paul
6th January 2006, 00:00
cotele de la pariuri pentru castigarea ligii
Lyon sansa a IV -a inaintea Milanului

maldini
6th January 2006, 00:21
exact la fel erau cotele si anul trecut ( mai putin lyon ) si finala s-a jucat intre AC MILAN - Liverpool :drak: mai e mult pana departe :D

STEAUA-MANIA
6th January 2006, 01:47
nu prea conteaza ... cand ai una si stii ca a fost castigata de Dream Team , nu mai conteaza ca ai doar una

Si daca castiga anu asta , va fi Dream Team II

Antrenor olandez au , jucatori au
dream team?haha ma faci sa rad..acelasi dream team,pe vremea lui Cruiyff,a fost pur si simplu distrus de AC MILAN antrenata de Fabio Capello,in finala de la Atena!4-0(Massaro 2,Desailly si Il genio Dejan Savicevic)Dream team e echipa care castiga...cei care nu castiga sunt loser team see inter,juve in europa,dinamo in europa,samd:D
Ca va place sau nu...cei de la real va sunt superior la trofee castigate:D
Revenind la meci,sper si cred ca chelsea va elimina pe barca:D

Catalanul
6th January 2006, 03:09
!4-0(Massaro 2,Desailly si Il genio Dejan Savicevic)rezultatul corect ar fi trebuit sa fie 3-0, deoarece al 3-lea gol (daca nu mai insel) l-ati dat dintr-un off-side gigantic. :D

Anyway, va rog sa reveniti on topic, aici se vorbeste despre Chelsea si Barcelona. Ce parere aveti de abesnta lui Essiene in aceasta dubla, va avea vreun efect asupra jocului lui Chelsea ?

SixeR
6th January 2006, 04:07
Nu cred ca va avea vreun efect. Asa s-a zis si sezonul trecut, returul de la Londra, cand a lipsit Drogba, ca Chesea are viata grea daca nu dispune de golgeterul ei. Si au eliminat pe Barca :(
La nivelul asta sunt prea bune echipele pt a conta absenta unui jucator. Singurele absente care cred ca s-ar simti ar fi Ronaldinho si Eto'o la Barca si Lampard la Chelsea.

stefanm14
6th January 2006, 11:17
Essiene ..pai asta era titular ? Ca pe la Lyon nu prea prindea echipa :D...Lyon of course :D

R9
6th January 2006, 13:12
Ce parere aveti de abesnta lui Essiene in aceasta dubla, va avea vreun efect asupra jocului lui Chelsea ?

Nu.
Barcelona va pierde oricum.

Paul
6th January 2006, 13:21
. Ce parere aveti de abesnta lui Essiene in aceasta dubla, va avea vreun efect asupra jocului lui Chelsea ?

Pai cica e si accidentat si suspendat...
da daca isi revine din accidentare le retur , adik la meciul de pe Camp Nou ...decisiv

Cred ca e un avataj (in condtii de meci super echilibrat)pentru Barcelona ca joaca returul acasa

Anul trecut s-a vazut pentru Chelsea...

Catalanul
6th January 2006, 20:50
Nu.
Barcelona va pierde oricum.

Essiene e ala care rupe picioare prin Premiership :drak: eu unul ma bucur ca este suspendat, asa vom evita posibile accidentari de lunga durata asupra jucatorilor catalani :rolleyes:

alejandro
11th January 2006, 11:12
Cred ca sortii n-au fost corecti...normal ar fi fost ca acest meci sa se joace in finala,sau cel putin in semifinale...oricum,sper ca Barca va continua sirul victoriilor consecutive si sa intalneasca pe Juve in finala:evil:

Paul
11th January 2006, 15:34
Essiene e ala care rupe picioare prin Premiership :drak: eu unul ma bucur ca este suspendat, asa vom evita posibile accidentari de lunga durata asupra jucatorilor catalani :rolleyes:
pai ai vostri oricum o cam gherlesc cu accidentarile ...
e pericol ca mai sunt in Liga si Chelsea si Arsenal si Liverpool , toate echipe cuminti :cool:

@stefan14m , Essiene e cel mai scump african din istorie (a costat mai mult ca alde Weah , Eto`o sau alti Banei :evil: )

stefanm14
11th January 2006, 20:50
O fi fost el cel mai scump, dar nu mi se pare cine stie ce jucator. Si vezi ca pocisi numele :D

Catalanul
11th January 2006, 20:56
Degeaba e cel mai scump daca nu ajunge la nivelul lui Eto'o, care de pe acum este o legenda, un mit, in tara sa natala :yeah: Daca va continua sa joace asa cum o face in acest moment cu siguranta va fi unul dintre cei mai buni jucatori al Africii daca nu chiar cel mai bun :cool:
Sper ca in dubla cu Chelsea sa marcheze cel putin 2 goluri :P

maldini
11th January 2006, 21:08
merg cu Barcelona ca si anul trecut :ok: si doresc din tot sufletul mult noroc lui Arsenal :evil:

tafu
12th January 2006, 14:52
Desi Chelsea Si Barca sunt cele mai in forma echipe; in ultimii 10 ani nu prea au ajuns in finale in mod constant .Nici una dintre ele nu o sa tina pasul triumfal pana in finala unde vor ajunge o echipa cu un culoar favorabil :echipe de genul Liverpol , Inter si una dintre echipele care au presiunea duelurilor tari pana in finala :gen Real Milan Juve Bayern

Paul
15th January 2006, 13:35
pai chelsea e o forta de 2-3 ani , si Barca a trecut prin diverse perioada ...

alejandro
15th January 2006, 14:44
nu mai aminiti,ce a fost a fost:drak:
prezentul e important,iar daca vorbim la prezent,chelsea n-are nici o sansa:evil:

Paul
15th January 2006, 15:26
poate o sa arbitreze vre`un rus sau vre`un portughez sa vezi atunci ce sanse are Chelsea :D

alejandro
16th January 2006, 10:22
Se joaca tur-retur,deci tot prindem un meci in care ii macelarim,ca doar n-o sa fie rusi si portughezi in ambele meciuri:evil:

Paul
19th January 2006, 19:54
mare noroc ca returul e pe nou camp :P

alejandro
20th January 2006, 10:29
asta nu e norok,e clasa:ok:
noi am luat primul loc in grupa,ei abia au reusit sa ajunga pe doi:cool:

inter
20th January 2006, 13:08
http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=108598

interesant :D:D, se ascute lupta dintre cele 2 ... sa vedem reactia catalanilor.

rusul vrea sa construiasca si un stadion nou pt. chelski ... :P

Hipgnosis
20th January 2006, 14:24
Prefer jocul spectaculos al spaniolilor decat ce joaca Chelsea. desi in Spania tin cu Real, Barca e una dintre favoritele mele la castigarea Ligii.
Sper sa zboare Chelsea, pt ca am ajuns sa nu o suport, asa cum nu suportam Milanul in perioada 91-95 cand cumparau absolut tot ce era mai bun in Europa, doar pt. a-i tine reezerve.

tchibos
21st January 2006, 01:32
super meciuri, super spectacol pe teren, pe banca, in tribune DAR mai ales intre ambitiile celor doi antrenori. Cel mai "urat" antrenor al tuturor timpuilor este si cel mai eficient, a facut din Chelsea un super team, iar anul asta vrea sa ii demonstreze rusului ca investitia pe care a facut-o in el si in echipa o sa dea roade, mai ales ca in CL Chelsea nu a ajuns inca acolo sus unde spera. De cealalta parte Barca, cea mai spectaculoasa echipa cu MAGICIANUL fotbalului din toate timpurile (cred ca a depasit cu mult pe toti marii granzi ai acestui joc), are un antrenor cu o ambitie extraordinara in capul si sufletul caruia probabil exista un singur gand, un singur sentiment: RAZBUNARE. O echipa cu atac de exceptie intalneste o alta echipa care stie cum sa se poarte pe teren cu orice alta echipa, indiferent de calibru. Vor fi meciuri de calitate pe care personal le astept cu mare nerabdare. Una peste alta cred ca Chelsea nu mai trece si data asta de Barca, stiti vorba aia ... o data vede nasu' putza

mblue
23rd January 2006, 18:50
Eu zic ca va trece mai departe Chelsea. Cred ca Mourinho e mai tare decat Ronaldinho si Eto la un loc. Sa vedem ce va fi, dar pt mine favorita e Chelsea

Hipgnosis
26th January 2006, 14:56
Eu zic ca va trece mai departe Chelsea. Cred ca Mourinho e mai tare decat Ronaldinho si Eto la un loc. Sa vedem ce va fi, dar pt mine favorita e Chelsea

las nici Riykard nu-i de colea

Paul
26th January 2006, 17:32
poll`ul e gestiv

Chelsea 25,00 %
Barca 75 % %

Sasuke Uchiha
26th January 2006, 18:30
nu prea conteaza asta, eu sper sa treaca CHELSEA !!
si sa vad o finala juve vs chelsea

Paul
26th January 2006, 18:31
la cat ghinion are chelsea, cred ca pica cu juve in sferturi ...

Catalanul
26th January 2006, 22:15
asta daca se califica :D :P

eu sunt de parere ca Chelsea nu are nici o sansa in fata vreunei echipe italienesti... inclusiv Inter :) :rolleyes:

Paul
26th January 2006, 22:27
sincer n`as vrea sa se califice ca sa vezi ca matura cu INter

oricum n`am mai vazut un meci tare italia vs anglia la varf ... (adik cel putin un sfert)

de la man utd - juve de pe vremuri (1-1 la Mancester , 3-2 la Torino pt. Man Utd dupa 2-0 Juve in min 10)...

Ma rog meciuri au mai fost (gen Juve - Liverpool ) dar ca spectacol n`am mai vazut un meci tare Itaia vs Anglia

White Shadow
27th January 2006, 00:30
Chelsea ramane o echipa care joaca exact cum spune Mourinho daca unu sa gaseste sa comenteze ceva sau nu respecta indicatile antrenorului il trimite Mourinho pe banca de rezerve sau undeva sa faca curatenie prin vestiar ...........sa nu imi spuneti voi ca Ronaldinho sau Eto asculta de antrenor astia doi fac ce vreau pe teren...........Barca fara Ronaldinho sau Eto ar arata ca o gaina fara pene...........la Chelsea si rezervele joaca bine pt ca au un antrenor de valoare langa ei si asta conteaza foarte mult............Rijkaard e micut copil pe langa Mourinho........Chelsea va castiga..........de ce ? simplu campionatul din Anglia e mult mai puternic decat Campionatul din Spania.

relansat
27th January 2006, 08:59
chelsea a trecut si anu trecut de barca ... ashe ca nu vad motivu pentru care

nu ar putea trece si de data asta ... vad de 2 ori mai multe voturi pentru barca

... hmm , asta spune cat de optimista este lumea !!! da doamne sa castige barca

de data asta :ok:

Paul
29th January 2006, 09:09
sa nu imi spuneti voi ca Ronaldinho sau Eto asculta de antrenor astia doi fac ce vreau pe teren...........Barca fara Ronaldinho sau Eto ar arata ca o gaina fara pene..........

Atat timp cat au un antrenor (Raijard) care a jucat la Milan in perioada in care Milanul lui Gullit , van Basten si Raijkard semana perfect cu actuala Barcelona (adik multi jucatori italieni de valoare decenta si foarte tineri + 3-4 straini de super valoare) , si care probabil le da el libertate in teren , mi se pare normal ca R. si Eto`o sa faca ce vor.

Intr-adevar , pe R. nu-l vad la nici o echipa din Premier League (nu neaparat la Chelsea) , fiindca in 4-4-2 -ul englezesc el nu si-ar gasi locul ...

Nici atacant , nici mijlocas central ...
Ronaldinho e creat pentru 3-4-3 sau 4-3-3 ...

Nu stiu cum sa va zic , dar acelasi Ronaldinho nu ar fi avut succesul de acuma la nici o alta echipa din lume , Barcelona e echipa care i s-a potrivit si i se potriveste ...

Poate ca al AC Milan , s-ar fi integrat , fiindca si milanezii un ceva ca R. , adik Kaka :D

SixeR
29th January 2006, 09:49
Nu poti spune ca Barca fara Ronaldinho ar fi "moarta". Au fost meciuri cand, spre exemplu, brazilianul nu a facut mare lucru si tot am reusit sa invingem. E vorba de valoarea intregului lot, nu de valoarea unui singur jucator.
Nu cred ca este un jucator "atat" de indispensabil pentru echipa lui astfel incat atunci cand nu joaca, respctiva echipa sa aibe probleme serioase. Sigur ca se poate spune ca "Barcei ii lipsesc pasele lui Ronaldinho" sau "lui Chelsea ii lipseste 'motorul' Lampard", insa nu cred ca echipa eliminata va acuza faptul ca a avut multi absenti(in caz ca vor fi absenti).

Paul
29th January 2006, 09:50
pai oricum in ecuatia meciului lipsesc cel putin 2 jucatori esentiali: Xavi si Essien

SixeR
29th January 2006, 12:08
Deci se echilibreaza balanta :D

Paul
29th January 2006, 15:00
nu prea;
Cjelsea e bine acoperita , pe cand la Barca se simte lipsa lui Xavi

SixeR
29th January 2006, 18:42
Am mai zis-o si o sa continui s-o zic pana la proba contrarie:Barca va trece de Chelsea.Period.
Discutam dupa meciuri si o sa imi dati dreptate :D

Paul
29th January 2006, 20:57
Orice se poate intampla ... sper ca Barca sa ia Liga , meciul cu Chelsea e un pas oarecare ...

SixeR
29th January 2006, 23:01
Adevarul e ca in fotbalul contemporan nu mai exista nici o certitudine. Insa, cred ca Liga o s-o castige. Sper sa treaca si de Chelsea. Spre binele fotbalului.

100%rapidist
29th January 2006, 23:06
anul trecut barca tot cu Chesea o picat si o pierdut din cauza arbirilor acuma cred ca o sa isi ieie revansa!!

Triphat
29th January 2006, 23:20
Intr-adevar , pe R. nu-l vad la nici o echipa din Premier League (nu neaparat la Chelsea) , fiindca in 4-4-2 -ul englezesc el nu si-ar gasi locul

Multe echipe din Premier League nu practica 4-4-2-ul.. una dintre ele este Chelsea. Ar putea juca Ronaldinho linistit la o echipa din PM, ca mijlocas ofensiv sau in spatele varfurilor..

Cat despre dubla asta...se califica Chelsea. Barca sta mai bine ofensiv ca Chelsea, dar nu si defensiv. Makelele o sa-l blocheze pe Messi fara probleme. De Eto'o o sa aiba grija Terry, iar de Ronaldinho.. habar n-am.

Catalane, nu prea are Chelsea goluri multe pe meci in Premierleague... dar nu uita ca in Anglia fotbalul e de 5 ori mai echilibrat ca cel spaniol.

Paul
29th January 2006, 23:25
pai vezi ...
pe Ronaldinho cine ...
vezi ca mai e un Deco , un van Bommel ...

Triphat
29th January 2006, 23:32
Nu stiu... depinde unde joaca el. Daca e pe stanga, atunci Gallas, daca e pe dreapta, Del Horno.

Pe Deco si van Bommel ? Makelele. Omul ala e in stare sa controleze toata zona defensiva din mijloc.

Paul
30th January 2006, 14:54
si d`ala a dat ronaldinho golul ala de la Londra ...ca a fost controlat de Makelele?

Catalanul
30th January 2006, 15:39
si nu e vorba numai de golul lui Ronaldinho ci si de zecile de ocazii pe care Barça le-a avut pe Stamford Bridge, insa care nu au fost fructificate (bara Iniesta, ratare uriasa a lui Eto'o din careul mic + plonjonul lui Cech la "capul" lui Puyol... astea ar fi numai cateva dintre ele).

Deci, degeaba e Makelele la mijloc ca nu va reusi sa ii opreasca pe toti :)

Sasuke Uchiha
30th January 2006, 15:44
pe lampard si pe atacanti cine ii va opri ? :drak:

Catalanul
30th January 2006, 15:48
E de ajuns sa-l oprim pe Lampard ca atacantii vostri sunt cam varza :D :drak: Se ocupa Puyol de el, daca are nevoie de ajutor se baga si Marques ori Edmilson iar astfel sunteti "morti" :D cel putin la mijlocul terenului :P

stefanm14
30th January 2006, 21:14
Va spun eu : cheia meciului e la Messi. Fundasii englezi o sa fie mai atenti la Ronaldinho, si sa-l vedeti pe Messi cum zburda :D

CiRiC
30th January 2006, 21:31
he-he-he, pe Mourinho nu'l amagesti "cu cuna, cu doua" :)

alejandro
31st January 2006, 11:27
Din a treia incercare il amagim,si tot e bine:D

CiRiC
31st January 2006, 13:03
sa fitsi atentsi, n'as vrea sa am si eu o "a treia incercare"... :) cu ei

alejandro
31st January 2006, 13:14
crezi ca cu noi veti avea viata mai usoara?:D

CiRiC
31st January 2006, 13:18
cu voi am dorit sa ajungem in finala

alejandro
31st January 2006, 13:22
asa sa fie,insa mai intai va rog frumos sa-i eliminati pe aia de la milan:evil:

CiRiC
31st January 2006, 13:30
clar lucru, mai apoi pe Inter:no: sh'apu pe Juve:no: ... :D si bagam italienii in in pamint de rusine :ciocan:

alejandro
31st January 2006, 13:41
cu juve...ma mai gandesc:D

SixeR
1st February 2006, 14:41
Eu am vaga impresie ca Barca va castiga UCL! :D

Triphat
1st February 2006, 20:29
LOL... deja va gaditi la fazele urmatoare ? Cam arogant.. ;)

SixeR
2nd February 2006, 01:23
Losing is not an option for Barca..:D

blue_lion121
3rd February 2006, 14:59
bate barcelona nu mai are cum sa fie eliminata inca o data de chelsea

f0rwardinho
8th February 2006, 10:17
nu stiu ce se va intampla ,cert e ca barca vrea razbunare.turul este esential,dc barca face 1-1 e 100% calificata dar problema cea mai mare cu chelsea este la cornere pt aia dau bine cu capul :terry,carvalho,gallas,etc.am inteles ca barca a schimbat gazonu special pt meciu cu chelsea dar chelsea nu l-a schimbat intentionat pt ca fotbalistii barcei sunt tehnici.Se spune ca gazonu lui chelsea e cel mai prost din premier league.cred ca rijkaard are un complex de inferioritate fata de mourinho,sunt curios ca pana acum mourinho nu a zis nimic de meciuri.OARE nu stie cum sa-i opreasca pe Eto'o & Co???
Cei care tin cu barca (si io) tre sa tina ciocul mic macar pana la retur.In acest moment Chelsea e mai buna ca Barcelona pt ca are procentaj de puncte mai bun in campionat si in acest moment nici nu se compara LA LIGA CU PREMIER LEAGUE.

Madrid4EVER
8th February 2006, 11:38
Uite un catalan adevarat.IMI placi k esti modest :P

SixeR
8th February 2006, 11:51
Mai degraba realist..:rolleyes:

Lup_Galben
8th February 2006, 13:00
Forca Barca.....

Catalanul
8th February 2006, 15:59
Se spune ca gazonu lui chelsea e cel mai prost din premier league
asa si este, uita-te si tu in ce stadiu se afla :no:


http://www.elmundodeportivo.com/mundo-img/20060208a/_archivo55_photo_10_1_1_20060208_YBA10F4.tif.jpg http://www.elmundodeportivo.com/mundo-img/20060208a/_archivo55_photo_10_1_1_20060208_YBA10F3.tif.jpg

Ayrton
8th February 2006, 16:00
PRO TV va transmite ambele manse in direct. Au dat aseara anuntul la stiri.

razwan_vs
8th February 2006, 16:13
chelsea se califica.....la barcelona joaca numai eto si ronaldinho....asta ii klar s-a vazut si in meciul de sambata cu atletico iar chelsea este o echipa........care nu se bazeaza numai pe 2 jucatori...

realmadrid.com
8th February 2006, 16:30
Catalane, anul trecut ati pierdut "din cauza" lui Collina, acum acuzati (preventiv:D) gazonul ? :happy

SixeR
8th February 2006, 18:21
Gazonul de pe Stamford Bridge parca ar fi cel de pe Lia Manoliu!:D
Nu isi permite Abramovich un gazon mai bun?!:rolleyes:

Madrid4EVER
8th February 2006, 19:03
A zis ca va face altul!Dar gazonul asta o sa il deranjeze rau pe Ronaldinho/nu o sa poata dribla mai deloc.Dezavantaj serios pentru Barca`.Dar si Chelsea o sa joace pe acelasi gazon :D,insa e obisnuita :P.
Interesant e faptul ca Murinho nu da declaratii despre meci si nici nu da semne ca s-ar pregati special pentru acest el!

f0rwardinho
8th February 2006, 19:09
may airton e ceva normal sa dea in direct amandoua mansele ,e doar socul etapei.ar fi pacat sa joace aia in ***** un asa meci care va fi urmarit in toata lumea,posibil sa bata recorduri de audiente.si tu may realmadrid.com nu mai fi subiectiv.vrei sa spui ca nu trebuia sa dea fault in atac la faultul lui carvalho asupra lui valdes pe stamford bridge?/??ala e golul decisiv!!! .Acum dc e gazonul prost dezavantajeaza AMANDOUA echipele (mai mult pe barca).

SixeR
8th February 2006, 20:56
Stati sa vedeti ce razboi psihologic o sa inceapa Mourinho cu o saptamana inainte de meci..Rykaard, ca de obicei, nu o sa riposteze!:D

realmadrid.com
8th February 2006, 21:05
vrei sa spui ca nu trebuia sa dea fault in atac la faultul lui carvalho asupra lui valdes pe stamford bridge?/??ala e golul decisiv!!!

Aoleu, sfintilor....matanii ar trebuie facute in fata voastra :ok:...voi niciodata nu ati fost avantajati de arbitrii :(...rusine lui Collina si Chelsea ! :happy
O greseala de arbitraj, acum o sa-i acuzati toata viata ?. Daca erau asa de buni, Barcelona nu se apara si cu cu toata echipa in asteptarea fluierului final :ok:
Mai lasati dreaq scuzele, cand jucati bine castigati...cand va aparati...mai luati si bataie, asta se intampla mereu si cu orice echipa.

Catalanul
8th February 2006, 21:10
Daca erau asa de buni, Barcelona nu se baga cu "fundul" in poarta si astepta fluierul final.
tu la ce meci te-ai uitat ? :happy, tocmai ca Barça nu s-a bagat cu fundul in poarta cum zici tu, ci a atacat continuu si a beneficiat de multe ocazii (cap Puyol parada de exceptie a lui Cech, bara Iniesta, ratare Eto'o din careul mic ar fi doar cateva dintre ele...). Poate ca asta a fost greseala lui Rijkaard... mai bine ordona echipei sa se apare si sa mentine rezultatul de 3-2 pe tabela de marcaj... poate alta ar fi fost soarta meciului.

Nu cautam scuze, a fost vina echipei ca a primit 3 goluri in 18 minute, insa decizia lui Colina de a nu-l asculta pe linier mi se pare si mai decisiva.

In ceea ce priveste gazonul, sa nu-mi spui tu mie ca nu ai avea nimic impotriva daca Real ar juca pe un astfel de gazon :)

realmadrid.com
8th February 2006, 21:18
Nu cautam scuze, a fost vina echipei ca a primit 3 goluri in 18 minute, insa decizia lui Colina de a nu-l asculta pe linier mi se pare si mai decisiva.

Arbitrul este "rege", daca vrea se uita la tusier daca nu, nu....de fiecare data trebuie sa faca cum considera el mai bine :ok:
Si, este doar o greseala, ati avut parte si voi de faze ca astea, asa ca un pic de respect n-ar strica...si ciocu mic pt aia care au fost mai buni.
Nu cautati scuze, dar faza cu arbitrul asta este.
Stii ceva, daca idiotul ala de la Real nu ar fi deviat mingea, poate Real mergea mai departe :(


In ceea ce priveste gazonul, sa nu-mi spui tu mie ca nu ai avea nimic impotriva daca Real ar juca pe un astfel de gazon

Scrieti o reclamatie la FIFA, sa jucati pe alt stadion....de preferat pe Bernabeu, aceiasi atmosfera :ok:

Sasuke Uchiha
8th February 2006, 22:04
catalane numai scuze scri pe aici, de ce nu recunosti ca chelsea au f mai buni ca voi ? si deacea s-au calificat
fi c0rect ! :rosu:
daca nu va calificati (sper sa nu o faceti) sigur vei zice ca arbitru si terenul au fost de vina :D

Catalanul
8th February 2006, 22:07
Au fost mai buni 18 minute si cam atat :) in rest, noi am fost superiori... pe Camp Nou au practicat un antifotbal criticat de toata lumea iar pe Stamford Bridge au avut 18 foarte bune pentru ei.

realmadrid.com
8th February 2006, 22:10
18 minute, cand primesti 3 golurii in 18 minute, nu mai da vina pe o greseala a arbitrului, injura echipa ta pt ca a comis-o in halul asta..

Catalanul
8th February 2006, 22:12
tre sa o injur si pentru ca a reusit sa reduca diferenta la doar un gol, nu ? :D

realmadrid.com
8th February 2006, 22:16
Nu, pt aia poti s-o feliciti, dar din pacate n-a fost de ajuns :D

stefanm14
8th February 2006, 22:24
Ca vorbeati de gazonu' lu Chelsea, dati pe TV Sport sa vedeti, si la Craiova e mai bun :D

White Shadow
9th February 2006, 01:52
Ce amuzant esti Stefanm........compari Craiova cu Londra.........hai sa ne legam de terenul celor de la Chelsea........am ras zece minute cand am vazut acest post.........da ma Stefanm ai dreptate terenurile din Romania nu sa compara cu terenurile din Anglia :D

relansat
9th February 2006, 02:38
O fi vreo tactica de`a lu` Abramovici cu terenu` asta nasol ... nu cred ca pe un teren bun castiga Chelsea la 3 diferenta :P

White Shadow
9th February 2006, 02:44
Pregateste terenul pt meciul cu Barca.........ca sa nu le mearga combinatile lu Eto si Ronaldinho...........

relansat
9th February 2006, 03:23
Mda ... nu e exclus ... cum am mai spus , fiind o persoana pesimista , cred ca va castiga iar Chelsea aceasta batalie directa ...

Sper din tot sufletu` sa nu fie ashe pt ca ar fi mare pacat ... din punctu` meu de vedere ... In cazu` in care Chelsea va iesi la

joc , atunci sa castige cel mai bun :happy ... altfel , hai Barcelona :great: .... In concluzie , sa fie spectacol ... atat cer !!

stefanm14
9th February 2006, 09:37
Ce amuzant esti Stefanm........compari Craiova cu Londra.........hai sa ne legam de terenul celor de la Chelsea........am ras zece minute cand am vazut acest post.........da ma Stefanm ai dreptate terenurile din Romania nu sa compara cu terenurile din Anglia :D

Pot sa compar si Paris cu Gura Humorului daca ma refer strict la un teren de fotbal :D ..Ma bucur ca te-am facut sa razi .

Catalanul
9th February 2006, 13:53
Cred ca o vorba a catalanilor la UEFA ar face ca gazonul de pe Stamford Bridge sa se schimbe mult... in bine :D Stim cu totii ca deciziile forului European sunt stricte :rolleyes:

realmadrid.com
9th February 2006, 14:03
Cred ca, cu o vorba a lui Abramovich la UEFA gazonul va ramane la fel ca si pana acum :D

White Shadow
9th February 2006, 15:52
Daca sa enerveaza,Abramovich cumpara clubul Barcelona si il arunca in aer.

alejandro
9th February 2006, 15:58
I s-a pus pata?:o:
Maaamaaa ce fioros e rusii astia...
Mai intai sa-l cumpere pe ronaldinho,pe urma sa cumpere clubul...
Hai,la culcare,ca prea v-ati uitat mult la filme cu desene animate...

foreva_ya
9th February 2006, 16:12
pai shadow ....abramovic nu are nici un motiv sa se enrveze......cu 13 miliarde de $ tu ai fi o milisecunda din viatza ta nervos sau suparat??????
ca sa nu zic ca poa sa mai faca inca vreo 600 de miliarde de $ ca tot nu poate cumpara barca.....sa se multumeasca cu un loc la loje langa laporta............e un simpatic oricum si si ambramovic asta.......stie sa se faca admirat...........3-0 barca tur retur.......

White Shadow
9th February 2006, 16:19
Pe ce te bazezi cand spui " 3-0 barca tur retur" ?.......daca yo Alejandro am vazut prea multe filme cu desene animate.........oare ce filme o vazut Foreva ? cred ca o gramada de filme fantastice.

alejandro
9th February 2006, 16:25
1.Cred ca s-a uitat la filmul fantastic Real-Barca 0-3,fantastic sau real?
2.A zis tur-retur,adica la Londra 0-1 la Barcelona 2-0...ce-i asa de greu?:D

iuli
9th February 2006, 20:21
doamneeeeeeeeeeee.......pentru binele fotbalului fa in asa fel sa se califice barca!!! :)

relansat
9th February 2006, 20:59
Ce pronostice interesante p`aici ... 3-0 ar fi o executie prea frumoasa pt trupa lu` Mourinho ... si apropo , ca vorbeati de

Abramovic ... cum sa nu se enerveze daca ar vedea infrangerea echipei pe care a conceput`o ... e in joc onoarea lui ... la banii lui

acum are alte lucruri de care sa se preocupe :ok:

SixeR
10th February 2006, 02:16
acum are alte lucruri de care sa se preocupe :ok:
Cum ar fi cel de-al patrulea yacht pe care l-a achizitionat, in valoare de 80 milioane $ :o:

Paul
10th February 2006, 12:41
[...] doar 80 de milioan de $ ... cam cat Ronaldinho :P

interfan
10th February 2006, 14:04
Ronaldinho e mai scump!! Io sper sa castige Barca.

SixeR
10th February 2006, 19:53
Ronaldinho e mai scump!!
Da, dar Ronaldinho nu are loc de aterizat pentru elicopter, sala de conferinta, sala de cinema :P

starsteel
10th February 2006, 23:02
Chelsea e atat de artificiala nici in Anglia nu este iubita, sper sa primeasca o lectie de la Barca.

SixeR
10th February 2006, 23:22
Si noi speram la fel :D

relansat
11th February 2006, 02:44
Sa nu speram in zadar ca anu` trecut :ciocan:

SixeR
11th February 2006, 11:01
Din dubla mansa de anul trecut am ramas cu o amintire frumoasa:golul lui Ronaldinho. Sa speram ca in cazul unei necalificari, sa avem din nou o amintire frumoasa a Barcei!
Oricum, speranta moare ultima!:D

relansat
11th February 2006, 11:11
Mda ... eu nu ma multumesc numai cu atat :) ... totu` sau nimik . Haide Barca :great:

SixeR
11th February 2006, 11:21
Cum naiba o sa joace Barca pe mocirla aia de pe Stamford Bridge?! Ca o sa se impiedice in petecuri de pamant!:headbang:

relansat
11th February 2006, 11:23
Pun pariu pe 10.000 E cu tine ca o sa fie ok terenu` ... ce zici , te bagi ? :D

SixeR
11th February 2006, 11:47
Pai tu esti prieten cu Abramovich, iti permiti sa platesti in caz ca pierzi pariul. :D :P

k474laNu_2006
11th February 2006, 13:16
Goooo ... Barca ... pe Stamford Bridge 1-0 4 barca ... pe Nou Camp 2-0 4 barca ... /hello /hello /hello :ok:

leviuta
15th February 2006, 08:38
dupa parere mea zic ca Barca va merge mai departe.Eu nici macar nu suport Chelsea,au un joc foarte plictisitor.Oricum anul trecut s-a vazut clar ca Colina i-a ajutat pe cei de la Chelsea.Anul asta sa dea D-zeu sa treaca Barca de echipa aia de ratatzi.O sa l e arate Ronaldinho ce stie sa faca si o sa le scoata fotbalul din cap la englezi
FORTZA BARCA

Catalanul
16th February 2006, 12:51
Lampard si Terry, daca vor vedea cartonasul galben nu vor putea juca returul de pe Camp Nou. De cealalta parte, Marques si Van Bommel vor rata si ei meciul decisiv daca vor fi sanctionati pe Stamford Bridge.

laurentiu_one
16th February 2006, 19:42
Chelsea-Barcelona. Ce altceva poate sa fie mai frumos:). RONALDINHO:D contra MOURINHO(da` el nu joaca!ha:evil: ). Pacat ca se joaca atat de devreme. BARCELONA tre`sa se razbune pt. anu` trecut. Cine credeti ca va castiga? Asta e intrebarea!

Sunchase
16th February 2006, 19:45
Barca are avantajul fata de sezonul precedent ca joaca meciul decisiv pe teren propriu , insa daca nu inscrie in primul meci ii vad eliminati.. ;)

Cristinho
16th February 2006, 20:57
Meci echilibrat. Apărarea de fier a lui Chelsea vs. atacul foarte tăios al Barcelonei. În opinia mea Chelsea pleacă favorită; Mourinho este indiscutabil un tehnician mai bun ca Rijkaard.

Catalanul
16th February 2006, 21:09
Insa antrenorii nu vor juca, cei care fac legea pe teren sunt jucatorii celor 2 echipe ;) asa ca nu poti spune ca Chelsea pleaca favorita datorita faptului ca au un antrenor mai bun :rolleyes:

maldini
16th February 2006, 21:52
catalane nu mai are chelski bulanul de anul trecut :evil:

phlo
17th February 2006, 14:29
barcelona vs chelsea
fotbalul spectacol vs fotbalul tacticizat

eu unul sper ca barca sa le dea vreo 5 goluri sa ii mai linisteasca putin pe englezi, ce naiba ala e fotbal .......

Anonim
17th February 2006, 21:54
Deci eu sunt fan Real , insa vreau ca barcelona sa se califice mai departe , pt ca nu suport pe arogantul ala de Mourinho !!

SixeR
18th February 2006, 20:19
A inceput razboiul psihologic dintre Barcelona si Chelsea. Catalanii i-au acuzat pe londonezi de calitatea proasta a gazonului si ca lor le convine sa joace pe un asemenea teren.

One-Man Show
18th February 2006, 20:36
cert e ca va fi un meci tare(spre deosebire de real-arsenal in locul caruia preferam sa vad milan - bayern,da' are sarbu combinatii)...bate Barca shi in deplasare shi acasa cu 3 goluri diferentza:ok: /hello :rolleyes: treaba e ca meciu asta tb sa fie mai tz nu aku'...cine bate castiga shampion lig...da' cred ca toata lumea vrea sa-i vada fatza lui maurinio dupa o victorie a Barcelonei:evil: :evil: pakat ca nu pot sa ii trimit un msj ca i-as arata:jerk: :yeah:

Paul
18th February 2006, 23:47
ce procente au iesit la sondaj :
Chelsea 33 % / Barca 66 % :D

Barca e in mare forma :D

alejandro
20th February 2006, 09:59
ce procente au iesit la sondaj :
Chelsea 33 % / Barca 66 % :D


unde a disparut 1 %?:D
Se pare ca Barca si-a revenit,5-1 cu Betis (viitoarea adversara a Stelei:D)

Catalanul
20th February 2006, 15:42
se pare nu :D chiar si-a revenit :) adica mai bine zis a revenit Ronaldinho, care a participat la 4 din cele 5 goluri inscrise :D

inca un jucator ar putea lipsi la returul de pe Camp Nou daca va fi santionat. este vorba de olandezul Robben (pe langa el se mai afla in aceasta situatia Terry si Lampard / Van Bommel si Marques)

White Shadow
20th February 2006, 17:01
ce procente au iesit la sondaj :
Chelsea 33 % / Barca 66 % :D

Barca e in mare forma :D

Toti stelistii tin cu Barca...........

Catalanul
20th February 2006, 17:16
Comisie de arbitri norvegiana:

Arbitru: Terje Hauge (NOR)
Tusieri: Ole Hermann Borgan (NOR) / Steinar Holvik (NOR)
Arbitru de rezerva: Tommy Skjerven (NOR)

alejandro
20th February 2006, 17:19
Toti stelistii tin cu Barca...........
olandezii au zis ca Steaua joaca la fel de bine ca Barca:P

Ayrton
20th February 2006, 18:27
O sa tin si eu cu Chelsea, ca prea multi sunt cu Barca... pe valuri ... :D

White Shadow
20th February 2006, 18:34
Asa ma , hai votati cu Chelsea...........

Nixx
20th February 2006, 18:35
de parca ar schimba ceva....

CiRiC
20th February 2006, 21:49
eu stiu ce am avut cu Chelsea anul trecut si voi la fel (ma refer la fanii Barcelonei). doresc ca in urmatorul tur sa nu sa se mai auda de "aristrocratsi".

dasal
21st February 2006, 03:38
/OLE/ Dupa toate declaratiile belicoase ale lui Jose Murinho,tare mult asi vrea sa vad o victorie a Barcelonei.
:drak: Inainte de fiecare meci important Jose a aparut cu tot felul de declaratii,dar dupa chinurile prin care a trebuit sa treaca in cupa Anglie ......pauza(:rosu: ).Oare Chelsea este o echipa mare datorita JUCATORILOR sau a antrenorului?

interfan
21st February 2006, 11:37
Ronaldinho le va scoate fitele din cap!!

One-Man Show
21st February 2006, 12:18
sa speram...da' ai vaz terenu' ? :jerk: maurinio :jerk:

Nixx
21st February 2006, 12:20
Il bagam pe Maxi ca pe el nu-l intereseaza terenul :D

One-Man Show
21st February 2006, 12:35
in cazu' asta tb sa bage :jerk: maurinio :jerk: vreo 3 sa-l tina...:evil:

Catalanul
21st February 2006, 14:57
Il bagam pe Maxi ca pe el nu-l intereseaza terenul :D
nu a fost convocat, asa ca nu va putea face pe eroul :D

Nixx
21st February 2006, 15:01
Il pastreaza pt retur? :D

Catalanul
21st February 2006, 15:18
@Nixx, poate, desi nu prea cred ca va fi nevoie de el ;) :D

Hai ca stie si Rijkaard sa glumeasca cu ironie :D Ia uitati ce a raspuns la unele intrebari de ieri:

Intrebat ce parere are despre arbitrul partidei, Rijkaard a raspuns ca "este unul dintre prietenii mei cei mai intimi" :D Iar cand un jurnalist ia cerut parerea lui despre Mourinho Rijkaard a zis: " Cu el nu ma inteleg asa de bine precum cu arbitrul, niciodata nu am baut o cafea cu el".

articolul intreg il puteti gasi aici (http://www.elmundodeportivo.es/20060221/NOTICIA212812407.html)

SixeR
21st February 2006, 15:29
Mare mistocar Rijkaard asta!:D

alejandro
21st February 2006, 16:21
I-a spus si scorul?:drak:

SixeR
21st February 2006, 18:41
Cred ca vrea sa il surprinda pe Mourinho!:lol:

k474laNu_2006
21st February 2006, 18:58
I-a spus si scorul?:drak:
4-1 pe ambele manse, era sa uit pentru - B A R C A :evil:

SixeR
21st February 2006, 20:00
Nu mai fi asa de sigur ca nu jucam cu Dunarea Galati :rolleyes:

Catalanul
22nd February 2006, 15:14
Echipe probabile:

Chelsea: Petr Cech / Ferreira, Terry, Carvalho, Del Horno / Joe Cole, Makelele, Maniche, Lampard / Crespo, Robben.
FC Barcelona: Valdés / Belletti, Puyol, Márquez, Sylvinho / Motta, Edmílson, Deco / Messi, Eto'o, Ronaldinho.

Paul
22nd February 2006, 15:28
ceva absentzi de marca in afara de Xavi si Essiene?

Catalanul
22nd February 2006, 15:30
Gallas, de la Chelsea, e accidentat. Locul sau va fi luat de Paulo Ferreira.

Si un lucru interesant, Mourinho i-a pus ieri pe cei care intretin gazonu` sa ude iarba 9 ore continuu :rolleyes: (de la 10 la 19) de aceea, presa catalana numeste stadionul albastrilor Stamford Beach (si nu Bridge) :D

http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20060222a/_archivo55_photo_10_1_1_20060222_yba04f1.tif.jpg

Paul
22nd February 2006, 16:06
bine ca nu Stamford Bitch

alejandro
22nd February 2006, 16:20
Mai bine ii spunea asa....si antrenorului:evil:

Triphat
22nd February 2006, 16:25
Pai ce ati prefera... un teren mai umed sau un teren tare ce piatra ? Poate n-ati jucat voi inca pe un teren extrem de tare sa vedeti ce riscuri mari de accidentari sunt.

Catalanul
22nd February 2006, 16:26
Pai da mah, da` e prea de tot sa uzi terenul in timp ce ploua :D

alejandro
22nd February 2006, 16:42
plus la aceasta 9 ore:o:
poate tie nu-ti place sa joci pe teren ca piatra,da' mie nu-mi place sa joc pe patinoar...

Catalanul
22nd February 2006, 16:56
mai bine zis piscina decat patinoar... :D

Ieri Ronaldinho a fost nevoit sa-si curete ghetele de noroi de 3 ori (si asta doar la un antrenament de o ora)... imaginati-va de cate ori va trebui sa repete aceasta actiune azi, pe durata intregului meci :rolleyes:
Iar in legatura cu accidentarilor, pot avea loc si pe un teren foarte moale, la o saritura de exemplu... cand "aterizezi" pe pamant poti sa ramai acolo daca-ti alune picioru` :mda:

Oricum, cel mai mult mi-as dori ca Chelsea sa piarda din cauza terenului :evil: sa vedem atunci ce mai are de zis mourinho...

Paul
22nd February 2006, 17:07
mai bine zis piscina decat patinoar... :D

Ieri Ronaldinho a fost nevoit sa-si curete ghetele de noroi de 3 ori (si asta doar la un antrenament de o ora)... imaginati-va de cate ori va trebui sa repete aceasta actiune azi, pe durata intregului meci :rolleyes:


daca erau ghetele alea suflate cu aur , ma ofer eu sa i le spal :ok:

Catalanul
22nd February 2006, 17:24
Cateva statistici:

http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/Chl-Bar-Statistici.jpg

alejandro
22nd February 2006, 17:29
Astea sunt statisticile din faza grupelor?
wow,ma uit la cartonase galbene si vad ca englezii au de 2 ori mai multe:mda:
si numarul de goluri e de 2 ori mai mic:happy

sun
22nd February 2006, 19:18
5-4 pentru Chelsea . Va fi meciul mileniului :D

grande
22nd February 2006, 19:43
Pronostic X

k474laNu_2006
22nd February 2006, 19:53
Stie careva dak de la Barca inafara de Xavi mai lipseste cineva ??? :rolleyes:

BlueEnergy
22nd February 2006, 20:01
De abia astept sa inceapa meciul! Sper sa nu faca ca editia trecuta si sa le dea iar Chelsea 3 goluri in prima jumatate de ora! Apararea trebuie sa fie cat mai exacta... despre mijloc si inaintare sper doar la lucruri bune!

dasal
22nd February 2006, 20:08
/hello /OLE/ Sper ca BARCA sa joace ca in meciul de la Madrid cu realul si poate scorul sa fie idntic

mircea4u2
22nd February 2006, 20:25
Eu cel mai mult mi-as dori sa-i ardem ca pe madrileni ;)
Am vz azi pe tvsport meciul din sezonul trecut,gerard a jucat penibil si am pierdut calificarea din cauza lui,incredibil cum a gresit la golul 1 si 4 al englezilor.macar bine ca-i avem pe marquez si edmilson acum.e o diferenta mare dintre barcelona din sezonul trecut si cea de acum!
Presimt ca vom face un meci mare ;)

N0_NaM3
22nd February 2006, 20:36
sigur ca shtiu shi ei ce greseli au facut anul trecut...acum merg pe un x2...dar sper din tot sufletul sa cashtige Barça...

Catalanul
22nd February 2006, 20:39
Oficial, cele 2 echipe care vor intra pe teren.

http://home.caiw.nl/~robste/chelsea.PNG

PS. Cica in acest moment gazonul este udat, din ordin dat de Mourinho :mda:

mircea4u2
22nd February 2006, 20:45
foarte bun prim 11 al barçei! aproape ca cel de pe bernabeu (doar motta in locul lui xavi). abia astept sa inceapa partida

Catalanul
22nd February 2006, 20:47
Cam asa ar arata cele 2 echipe din punct de vedere tactic:

Chelsea

-------------Cech-------------
------------------------------
Ferreira-Carvalho-Terry-D.Horno
------------------------------
-----------Makelele-----------
--Gudjohnsen---------Lampard--
Cole--------------------Robben
------------------------------
------------Crespo------------

Barça

------------Valdés------------
------------------------------
Oleguer--Puyol--Márquez---Gio
------------------------------
-----------Edmílson-----------
--Motta-----------------Deco--
------------------------------
Messi---------------Ronaldinho
-------------Etoo-------------

One-Man Show
22nd February 2006, 20:47
Dintzosu' 2,Messi 1,Eto'o 1...Lampard 1 shi unu' gafeaza valdes sau edmilson

Paul
22nd February 2006, 21:05
5-4 pentru Chelsea . Va fi meciul mileniului :D

Poate se termina 0-0 si nu e nici meciul zilei :D

diablo20
22nd February 2006, 21:37
Stie careva dak de la Barca inafara de Xavi mai lipseste cineva ??? :rolleyes:
din cate am citit mai lipseste si giuly!!
P.S.cred ca ar fi mai bine pt barca dc ar juca van bommel in locul lui motta!!

dragosh_vl
22nd February 2006, 21:51
Barcelona

Gabriel
22nd February 2006, 21:55
chelsea --- o rusine pentru fotbalul englez...si pentru fotbal in general ! niste mizerabili ! infecti !

Paul
22nd February 2006, 21:55
ce gazon infect

meci cu maxim 2 goluri ... :(

daca pe ghencea existau explicatii (situatia stadionului , aspectul financiar , etc) ei nu au nci o scuza ...

dasal
22nd February 2006, 21:56
:ciocan: ce ziceti de imbibarea gazonului cu apa ? Sunt englezii FAYR PLAY?:rosu:

White Shadow
22nd February 2006, 22:03
Da-l drakului de Fair Play conteaza sa castige Chelsea , asta conteaza.

Cristy
22nd February 2006, 22:07
am vazut in sfarsit un gazon cel putin egal cu cel din ghencea :happy

One-Man Show
22nd February 2006, 22:10
messi e tatic...edmilson acceptabil...ma omoara dintzosu' cu driblingurile lui in plus...ce face motta ala ???:headbang:

One-Man Show
22nd February 2006, 22:13
ce balon si-a luat hauge...unde e dintzosu' ???

Paul
22nd February 2006, 22:24
eliminare corecta 100 %

Mihai
22nd February 2006, 22:25
Un kkt de cartonas. Asa ceva nu se poate. Iar ne fura cu un rosu. Nu era de rosu. era de galben.
Ce eliminare corecta ma:o: La un meci ca asta ii dai rosu asa de lejer.

Cristy
22nd February 2006, 22:26
pfoai ala a alunecat si l-a luat pe sus pe messi si rosu , doamne .....

White Shadow
22nd February 2006, 22:29
Si daca jucam in 9 oameni castigam cu Barca...........

realmadrid.com
22nd February 2006, 22:31
Mihai, Farsa tot Farsa ramane....daca nu-i ies driblingurile marmotei si nu castiga....hop si arbitru :D

Darkslowstar
22nd February 2006, 22:34
Cel mult de galben, s-a vazut clar la reluare ca nu a intrat cu intentie si ca a intrat mai mult din inertie. Era de asteptat ca blues sa fie furata de arbitrii.

realmadrid.com
22nd February 2006, 22:36
Sau sa fie Barca ajutata :ok:

dasal
22nd February 2006, 22:37
Messi noua vedeta a Barcelonei?

Catalanul
22nd February 2006, 22:39
Intrare intarziata a lui Del Horno care l-a secerat pe Messi, eliminare corecta.

Pentru cei care spun ca arbitri sunt cu noi le recomand sa vada ultima faza a primei reprize in care Geremi deviaza un balon cu mana in careul lui Chelsea :jerk:

Prea tacticitizat jocul in prima repriza, Barça a incercat ceva mai mult, Chelsea a creat pericol doar la loviturile libere.

Sasuke Uchiha
22nd February 2006, 22:39
del horno nu merita rosu !
messi noul actor a lu barsa...

hai CHELSEA !!!

Nixx
22nd February 2006, 22:40
Del Horno merita rosu :evil: pt intrare criminala... Sau cel putin si el si Robben cate un galben

Catalanul
22nd February 2006, 22:41
Suporterii lui Chelsea nu zic nimic de hentul lui Geremi in careu ? sau ala nu conteaza ? :) :mda:

One-Man Show
22nd February 2006, 22:41
dak nici intrarea aia nu era de :rosu: ...Messi e tatic...Oleguer peste ashteptari,Edmilson acceptabil,la fel Puyol,Marquez,Deco,Eto'o...unde e dintzosu'...gio shi motta din alt film

miril
22nd February 2006, 22:44
"Secerat"!!! Catalane, tu ce meci ai vazut? Eroare mare de arbitraj prin eliminarea spaniolului, la o ciocnire involuntara. Arbitru a crezut ca ala fiind spaniol nu avea ce cauta la Chelsea. Cel mult galben. Nu o mai drege cu hentul din careu, caci era vorba de eliminare si fara acesta decizie meciul se juca altfel.

White Shadow
22nd February 2006, 22:44
Nu ai cum sa dai rosu asa usor intr-un meci cu o miza asa de mare.......arbitrul nu are nici o treaba cu meciul............clar.

stefanm14
22nd February 2006, 22:45
Intrare de rosu, Del Horno nu are nici o treaba cu mingea. Messi a exagerat, s-a vazut la reluare, dar asta conteaza mai putin.

Sasuke Uchiha
22nd February 2006, 22:46
miril spune tot, intrare involuntara, cel mult intarziata, cel mult :galben:
sper sa reziste chelsea in a 2-a repriza, nu ar fi frumos sa piarda din cauza unui arbitru...

realmadrid.com
22nd February 2006, 22:46
Catalane, chiorul vostru a tras in Geremi :D...cum se spune la fazele astea ?...hentz involuntar :ok:

Catalanul
22nd February 2006, 22:46
Secerat poate ca e prea mult spus, insa putea sa-i bage picioru-n ghips pentru intrarea pe care a facut-o. N-a avut nici o intentie de a juca mingea, lovindu-l pe Messi din plin in genunchi.


caci era vorba de eliminare si fara acesta decizie meciul se juca altfel.
iar fara decizia lui Colina de anul trecut Barça ar fi fost in sferturi :ok:

Paul
22nd February 2006, 22:47
bai frate esti culmea ...
nu e clar orice interventie care nu are legatura cu mingea ==> rezulta ROSU !!!

unde era mingea si cum l-a atacat

Triphat
22nd February 2006, 22:47
haha ce faza... intra Del Horno in Messi din greseala, Messi pica, se uita la arbitru si incepe sa se tavaleasca pe gazon. Actor. Plus ca nu a meritat rosu.. cel mult galben. Daca intra cu talpa in fata mai ziceam.

Catalane... lasa tu penalty-urile.. mingea aia se ducea la 5 metrii peste poarta plus ca NU a fost corner in primul rand. :no:

Barca domina meciul.. are multa posesie... pana dau de Makelele. :ok:

stefanm14
22nd February 2006, 22:49
La asta se uita arbitrul ? Calculeaza unde se duce mingea ? A fost hent clar, insa intr-adevar involuntar si nu trebuia acordat penalty. Insa prea va legati de arbitraj, care a fost corect pana acum.

realmadrid.com
22nd February 2006, 22:52
iar fara decizia lui Colina de anul trecut Barça ar fi fost in sferturi

Faci o greseala aici, Collina n-a vazut faza...chiorul asta a vazut-o si i-a dat :rosu: spaniolului pt ca pletele lui Messi au fluturat frumos in vant cand acesta a cazut si s-a rostogolit de 10 ori.

Triphat
22nd February 2006, 22:52
A fost hent, dar... zi-mi tu mie, a fost corner in primul rand ? N-a fost deviata mingea. Arbitrajul a fost corect, pana la eliminare.

miril
22nd February 2006, 22:52
Se putea imputa ca avea mana mult deplasata in lateral si, deci, se putea da penalty. Paul, tu nu trebuie sa crezi ca toti in ros-albastru sunt Steaua! Robben, mai degraba, merita galben pentru...secerare nereusita.

One-Man Show
22nd February 2006, 22:53
ma voi ce meci ati vazut ? s-a dus clar pe messi...n-a avut nici o treaba cu balonu'...grav este ca dintzosu' nu misca nimik...

White Shadow
22nd February 2006, 22:56
A intrat Drogba , gata sunteti acuma......

Triphat
22nd February 2006, 22:58
S-a dus pe minge dar n-a prins-o. Habar nu aveti... fanii Barcei zic c-a fost rosu, neutrii spun ca n-a fost... cine are dreptate ?

realmadrid.com
22nd February 2006, 23:00
Fanii Farsei, ca de obicei :D
Echipa lor este mereu mai buna si arbitrii mereu ii fura cand nu sunt in stare sa castige :D...plus ca nici odata decizile arbitrilor nu-s in favoarea lor :)

White Shadow
22nd February 2006, 23:01
Fanii lu Chelsea au dreptate.........

Catalanul
22nd February 2006, 23:01
Faci o greseala aici, Collina n-a vazut faza...

a vazut-o tusierul, insa Colina nu l-a ascultat... in fine

de cat fair play dau dovada jucatorii de la Chelsea :no:

One-Man Show
22nd February 2006, 23:01
n-a avut nici o treaba cu balonu'...nu mai conteaza...regatul meu sa aflu ce vb :jerk: maurinio:jerk: cu rijkaard

Thanya
22nd February 2006, 23:04
Lasa Catalane...ca poate cu 2 oameni in plus o sa dati un gol...nu te necaji :D
Sau nu....k poate va dati autogol =))

Cristy
22nd February 2006, 23:05
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo l /hello :P

Darkslowstar
22nd February 2006, 23:05
Arbitrii sunt pe fata cu Barca, probabil e directiva de la UEFA sa nu ia Chelsea CL. Trebuie un penaltypt Chelsea


Gooolllllll

... Barca :D

White Shadow
22nd February 2006, 23:06
Gooooooooooooooooooooooool Chelsea.........

One-Man Show
22nd February 2006, 23:06
:headbang: :jerk: motta:jerk: :headbang: :ciocan:

dasal
22nd February 2006, 23:06
are Nevoie Barca De Un Alt Portar?

Darkslowstar
22nd February 2006, 23:06
Chealsea e cu 3-4 oameni mai putin si conduceeeeeeeeeeeeeeeeeee.

Nah mah cu arbitrii vostrii :D

SixeR
22nd February 2006, 23:07
Motta groparu' Barcei! Sunt in superioritate numerica si nu sunt in stare de nimic. Pai daca asa joaca, nu merita sa se califice mai departe!:no:

realmadrid.com
22nd February 2006, 23:07
Si gooooooooooool :D
Bravo Motta !!!!!, bravo "marmoto"...bravo Deco, care n-a reusit nici un gol deviat :D


Pai daca asa joaca, nu merita sa se califice mai departe!

Nu mai spune asa, ca te renega catalanii de pe forum :D
Stai calm, mai este si returul..

Cristy
22nd February 2006, 23:07
super portar nu am ce zice :happy :happy

Mihai
22nd February 2006, 23:07
GOOOOOOL! Autogol defapt:drak: o meritati dupa cat ajutor a avut Barca!
Hai ca se poate un 2-0:P
Nu inteleg unde e geniul:no: marmotei.

One-Man Show
22nd February 2006, 23:08
are nevoie de un fundas,de un mijlocas lainchidere...UNDE E XAVI CAND AI NEVOIE DE EL ??? DINTZOSU' JOAK UN PIC MAI BINE CA DICA IN MOM ASTA...

White Shadow
22nd February 2006, 23:09
1-0 E PERFECT , important e sa nu primim gol,,,,

One-Man Show
22nd February 2006, 23:09
Messi shi Oleguer sunt singurii care joak ceva