PDA

View Full Version : Etapa 30: GLoria Buzau - FC Prefab Modelu



tchibos
10th May 2007, 13:19
Gloria Buzau - FC Prefab Modelu

Data: 12-05-2007

Discutii inainte si dupa meci aici :ok:


1 Gloria Buzau 29 15 7 7 45-28 52 +10
10 Prefab Modelu 29 11 7 11 37-34 40 -5

Forza-Dinamo
10th May 2007, 15:59
Rezultat: 1.

Si ca sa speculez putin mica greseala a lui tchibos, intr-adevar singurul nostru adversar suntem noi insine.

tchibos
10th May 2007, 16:00
:)

sa nu luati bataie ..

ps: modific maine

Ulio2
10th May 2007, 16:01
X2 :D
Hai Prefab!!!

kain
10th May 2007, 19:17
Ceea ce s-a intamplat cu Snagov, este ceva firesc.. o echipa mai si pierde.. Cat despre acest meci 1 solist ;)

rfbursa
10th May 2007, 19:38
hmm :confused: poate un egal norocos pt buzau :evil:

Ray1
10th May 2007, 19:42
Ulio pentru prima data in campionatul asta tin cu Prefab Modelu 05.Ca sa vada aia de la Buzau ce inseamna sa te bucuri de inainte de finalul campionatului

blandu
11th May 2007, 00:41
Urmeaza descalecatul echipei din BUZAu.....
Forta Prefa !!!
Care din suporteri Prefa mai vine la meci...? :)
Am sa fiu si eu in galerie !!! :D

BBB
11th May 2007, 01:18
Forza Prefabricate Modelu :D Ce tare suna!

tchibos
11th May 2007, 08:24
ar fi interesant sa clacheze iar Gloria. Ce lupta pentru promovare am vedea pe ultima suta... indiferent ce spuneti eu cred ca Gloria merge din ce slab.. in afara de meciul castigat cu greu in fata celor de la Petrolul, liderul actual al seriei a scartait rau de tot, asta in special dupa ce au ajunsi in varf.. am spus eu ca s-au vazut prea devreme promovati.. oricum frumoasa lupta pentru promovare.. daca ar fi si asa in Liga 1 ce campionat am avea..

in mod normal Gloria ar trebui sa bata, dar.. sa vedem
ps: am rectificat eroarea :)

rfbursa
11th May 2007, 16:38
bate Modelu fara discutie :yeah:

Ulio2
11th May 2007, 16:52
@rfbursa: mereu optimist ca si mine :yeah:
@Ray1: ti-am mai spus ca este FC Prefab Modelu.:( Of, de ce nu retii?:angry: :lol:
@blandu:ce? mergi la buzau? Pai astia ziceau ca au de sapat langa biserica ceva livada...o sa fi numai tu.:lol:

TeoBz
11th May 2007, 17:29
ar fi interesant sa clacheze iar Gloria. Ce lupta pentru promovare am vedea pe ultima suta... indiferent ce spuneti eu cred ca Gloria merge din ce slab.. in afara de meciul castigat cu greu in fata celor de la Petrolul, liderul actual al seriei a scartait rau de tot, asta in special dupa ce au ajunsi in varf.. am spus eu ca s-au vazut prea devreme promovati.. oricum frumoasa lupta pentru promovare.. daca ar fi si asa in Liga 1 ce campionat am avea..

in mod normal Gloria ar trebui sa bata, dar.. sa vedem
ps: am rectificat eroarea :)

hai ca data trecuta ai avut dreptate:) dar sper de data asta sa nu ai dreptate
pey gloria a clacat din mai multe motive :
1. probabil au fost super mediatizati si au zis ca ei sunt smecheri , pierd noptile si alea ...
2. vedetele acum nu se mai chinuie sa faca impresie ca sunt liderul si s-au vazut in A asa cum ai zis si tu
3. am avut si niste eliminari aiurea , si arbitrii impotriva noastra si toate echipele au fost super motivate de petrolul ... otopeni ...
sper sa-si revina
HAI gloria
sper
un 4-1

rfbursa
12th May 2007, 12:04
Gloria Buzău -FC Prefab Modelu 1-1
a marcat in minutul 23 Jianu pt Prefab
Romica Bunica pr Buzau


1-1 scor final si Prefab a mai facut un meci mare :D

Ulio2
12th May 2007, 12:58
frumoos..:D

steauasv
12th May 2007, 13:22
1-1...nu cred ca Buzaul va mai prinde primul loc...

Chido
12th May 2007, 13:36
Oaspetii cica ar fi jucat pe o prima de 5 000 de euro.

rfbursa
12th May 2007, 13:38
Oaspetii cica ar fi jucat pe o prima de 5 000 de euro.


De unde ai informatia asta ?

tchibos
12th May 2007, 13:42
hai ca data trecuta ai avut dreptate:) dar sper de data asta sa nu ai dreptate
pey gloria a clacat din mai multe motive :
1. probabil au fost super mediatizati si au zis ca ei sunt smecheri , pierd noptile si alea ...
2. vedetele acum nu se mai chinuie sa faca impresie ca sunt liderul si s-au vazut in A asa cum ai zis si tu
3. am avut si niste eliminari aiurea , si arbitrii impotriva noastra si toate echipele au fost super motivate de petrolul ... otopeni ...
sper sa-si revina
HAI gloria
sper
un 4-1

din pacate pentru voi am avut dreptate si data asta.. daca nu se trezesc jucatorii mai repede, nu cred ca vor mai prinde Liga 1

blandu
12th May 2007, 13:54
Urmeaza descalecatul echipei din BUZAu.....
Forta Prefa !!!
Care din suporteri Prefa mai vine la meci...? :)
Am sa fiu si eu in galerie !!! :D

Frumos meci, pacat ca si alti suporteri ai echipei Prefa nu au fost pe stadion...
Am fost singurul suporter Model !
Dar am avut o coregrafie prin care am eclipsat suporteri echipei gazda. :D
FORTA PREFA !!!

MagicTouch
12th May 2007, 13:59
De unde ai informatia asta ?

O fii dus personal bani ..sau a stat de 6 sa nu-i prinda DNA-ul :happy .
Ce ma distreaza unii romani...vad supersonice in orice musca si lanseaza zvonuri fataliste. In ziua de azi numai poti face un pas gresit ca gata, esti acuzat de blat. Nu contest ca nu ar fi posibil dar, hotul neprins negustor cinstit...si cum in Ro doar hotii mici sunt prinsi...mai ramane de dovedit...pana una alta ramane un zvon fatalist (si cred ca va ramane asa)

MagicTouch
12th May 2007, 14:01
din pacate pentru voi am avut dreptate si data asta.. daca nu se trezesc jucatorii mai repede, nu cred ca vor mai prinde Liga 1.

Ziceai ca promoveaza Petrolul :happy . Sper sa ai dreptate si de data asta ca vad ca ai gura aurita ;)

Ray1
12th May 2007, 14:32
Si eu ziceam ca Gloria nu castiga azi si am avut dreptate.Am auzit ca au avut ghinion dar locul unu sa dus

tchibos
12th May 2007, 14:50
inca sunt pe locul 1 cu un punct inplus decat ocupantele locului 2 si 3, adica Petrolul, respectiv Delta

Celso
12th May 2007, 14:51
promoveaza Gloria...insa eram sigur ca odata ce lumea ia luat la ochii le va fi mai greu...lor le placea pozitia de outsider:D

tchibos
12th May 2007, 14:53
asa e .. mergeau bine cand erau in anonimat, dar trebuie sa constientizeze ca daca vor in Liga 1 trebuie sa se obisnuiasca cu mediatizarea si tensiunea. Acum Delta se affla cam in aceeasi pozitie de outsider..

MagicTouch
12th May 2007, 14:55
Totul inca se joaca...va fi un final de campionat demn de urmarit cel putin in Liga 2 seria 1 ca in rest...zarurile au fost aruncate de mult.

tchibos
12th May 2007, 14:57
e adevarat ca va fi un final incins atat la promovare cat si la retrogradare

N0_NaM3
12th May 2007, 15:05
nici nu se putea mai bine :D...etapa viitoare mergem la modelu` si ne intoarcem cu 3 pct, si cu asta basta.

kain
12th May 2007, 15:17
Gloria Buzău rămâne pe primul loc

În ciuda rezultatului de egalitate, 1-1, cu Prefab Modelu, echipa de fotbal Gloria Buzău rămâne pe primul loc și își păstrază șansele de promovare în Liga 1. :ok:

Sâmbătă pe stadionul Gloria din Crâng, în fața a 10.000 de spectatori, fotbaliștii buzoieni au fost ghinioniști, pe fondul unor atacuri susținute la poarta oaspeților, aceștia din urmă au înscris în minutul 23 prin Jianu. Au urmat noi atacuri ale buzoienilor rămase fără finalizare pentru ca în minutul 54 Romeo Bunică să egaleze. ;)

Înainte cu patru etape de finalul campionatului, Gloria Buzău are 53 de puncte cu unul mai mult față de Delta Tulcea, dar are avantajul a două meciuri pe teren propriu. Aurel Brebeanu, președintele Consiliului de administrație al clubului Gloria a declarat: 'Am fost urmăriți de ghinion, dar șansele rămân intacte, promovarea se joacă la Tulcea și noi jucăm mai bine în deplasare'. :cool:

MagicTouch
12th May 2007, 15:33
Gloria Buzău rămâne pe primul loc
Înainte cu patru etape de finalul campionatului, Gloria Buzău are 53 de puncte cu unul mai mult față de Delta Tulcea,

Daca nu ma insel Petrolul a facut 54....dupa socoteala mea parca numai sunteti pe 1

kain
12th May 2007, 15:37
Daca nu ma insel Petrolul a facut 54....dupa socoteala mea parca numai sunteti pe 1

Sursa : prosport.ro :confused:

MagicTouch
12th May 2007, 15:59
Sursa : prosport.ro :confused:

Sursa onlinesport.ro spune altceva. In fine nu ma contrazic pentru ca nu stiu ce sursa e mai demna de luat in consideratie si e posibil sa ai dreptate. Personal nu am stat sa numar punctele etapa de etapa. Singurul lucru demn de luat in consideratie e zicala care spune sa nu crezi tot ce citesti :no:
Indiferent de clasament sa urez bafta in continuare si "may the best man win". Poate reusim sa intorcem acel 2-1 de acum 2 etape in Liga I :P

kain
12th May 2007, 16:07
Sursa onlinesport.ro spune altceva. In fine nu ma contrazic pentru ca nu stiu ce sursa e mai demna de luat in consideratie si e posibil sa ai dreptate. Personal nu am stat sa numar punctele etapa de etapa. Singurul lucru demn de luat in consideratie e zicala care spune sa nu crezi tot ce citesti :no:
Indiferent de clasament sa urez bafta in continuare si "may the best man win". Poate reusim sa intorcem acel 2-1 de acum 2 etape in Liga I :P

Succes si voua, mersi de sfat oricum :)

Ray1
12th May 2007, 16:22
inca sunt pe locul 1 cu un punct inplus decat ocupantele locului 2 si 3, adica Petrolul, respectiv Delta


Da dar pentru putin timp.eu zic ca pana la urma o sa se lupte pt locul2

TeoBz
12th May 2007, 16:30
5000de euro probabil veneau banii de la petrolul sau otopeni io stiu ... se bucurau jucatorii lui prefab ai de mine ... :)) zici ca intrasera in divizia A.
Asta e am avut un pic de ghinion etapele astea... dar batem la Tulcea si aia e.
MAi sunt 5 meciuri sper sa batem in toatE :)) sunt cam optimist ce-i drept...
ramane de vazut
liga 2 s1 cea mai tare.... e greu cu inima :00 sa nu fac un infarct ceva
fza gloria

rfbursa
12th May 2007, 17:23
sa stii ca jucatorii de la Prefab au salarii decente chiar bune pt liga 2 in comparatie cu alte echipe asa ca nu cred ca ar fi fost nu stiu ce bani pt ei. La Modelu s-au facut si se fac in continuare investitii si in urmatorii ani se vor auzi mai multe despre Prefab.

soreen
12th May 2007, 18:54
bah voi astia de la buzau mai vreti ma sa promovati sau v-ati speriat...ca la cum ati jucat ultimele etape vad ca v-ati cam razgandit

TeoBz
13th May 2007, 00:55
nu'i vb ca nu vrme :)) :)) e vba ca gata s-au vazut vedete , atarna prin cluburi pana dimineata oamenii .... aia este... sper sa-si revina :)

da si in leg cu Prefab , stiu , dnul Milut din cate cunosc e un om de afaceri foarte prosper si a facut treaba acolo ... dar azi se bucurau saracii jucatori de egal de zici ca promovasera , serios vorbesc. oricum felicitari...
Cel putin stii care-i faza ? Noi nu am cautat niciodata greseli in curtea altora cum fac majoritatea cluburilor (ex. petrolul ... care a venit la noi cu tot cu arbitrii si tot i-am batut ... ziceau ca domle ca ei au fost mai buni ca noi...dar au ratat mult ... sportul ca am fost noi cu arbitrii .... la fel si campina care la 2-0 din minutul 45 trageau de timp si le-a eliminat nu stiu cati jucatori 2-3 pt faze de tot ....tu adica bateam noi lovitura libera , jucatorul nostru isi aseaza mingea si unu care avea galben de la ei - de fata cu arbitru vine si da cu picioru in minge sa o trimita in tribuna ... iar altu nu iilasa pe brancardieri sa-i ridice coechipierul de jos

Hard
13th May 2007, 01:41
am facut egal cu buzau,inseamna ca am fi meritat sa fim in locul lor acum :(
oricum eu beau acum pt Modelu,suntem putini dar cunoscuti in toata tara !
Bravo !

soreen
14th May 2007, 14:21
da mah teo dar sa nu bati nici la snagov nici cu modelu?...oricum as vrea sa promovati....am fost de mai multe ori in jud.buzau si e chiar misto acolo...aveti vin mult si bun...

TeoBz
15th May 2007, 00:29
:)) te astept la un vin daca vrei
si io sper sa promovam ... dar ti-am zis baietii s-au vazut deja in A si deaia nu prea au mai jucat... dar ne revenim in urmatoarele 4 etape batem 3 si facem un egal ... asa zic eu :)

tchibos
15th May 2007, 10:50
oricum sunteti in frunte inca, daca sunt destepti ar trebui sa va reveniti repede ca sa nu stati cu emotii..