PDA

View Full Version : Ana Ivanovic



Pages : [1] 2 3

Lucky_OLD_G's
4th January 2006, 23:47
catzi dintre voi stiu performanztelei anei........? si catzi dintre voi o vad nr. 1 la sfarsitul acestui an.........yoo o vad in primele opt oricum...si are abia 18 ani impinitzi...........sa vedem ce va iesi.........

pinky
5th January 2006, 03:57
Am vazut-o jucand, sincer, nu cred ca va prinde top 10 anul asta, sunt jucatoare mult prea bune la ora actuala si ea inca nu este la nivelul ala!!Este, intr-adevar intr-o crestere continua, normal, este tanara, dar mai are mult!!Anul asta e bine daca se mentine in primele 15!!Oricum, imi place de ea, cu toate ca este o jucatoare care se bazeaza mai mult pe forta si mie imi plac mai mult cele tehnice!!Sper sa joace bine si sa-si demonstreze valoarea :ok:

Lucky_OLD_G's
5th January 2006, 14:23
se afla pe o linie ascendenta si cred ca va urca si anu asta? adik ce mare diferenzta de valoare e intre ea si sharapova? si sharapova tot pe forzta se bazeaza .nici ea nu e prea tehnica..............yoo zic ca o vo vedea sigur la turneu campioanelor la sfarsitul anului...daca nu cumva mai in fatza ..primele 5 locuri wta:D

adin.m
8th January 2006, 19:28
Ana Ivanovic este,in opinia mea cea mai frumoasa jucatoare de tenis din circuit. Chiar daca e frumoasa e si talentata.
Imi aduc aminte ca am vazut-o prima oara in timpul turneului de la Zurich din 2004,atunci ea o intalnea pe Venus Williams. A fost o partida decisa dupa 2 seturi la tie-break in favoarea lui Venus. In acel meci am remarcat la ea loviturile puternice de pe fundul terenului. dupa acel meci mi-am zis ca aceasta tanara jucatoare va face parte din elita mondiala. A castigat in 2005 un turneu,cel de la Cannbera dar a reusit sa se califice in sferturile de finala de la Roland Garros iar pe traseu a reusit sa o invinga pe favorita gazdelor Amelie Mauresmo in turul al treilea. Iata ca a reusit sa termine anul 2005 pe pozitia 16 fiind o performanta pentru varsta ei.
Pentru a reusi sa intre in elita primelor 10 jucatoare ale lumii,cred ca ar trebui sa lucreze mai mult din punct de vedere fizic dar si elementele de finete din jocul ei mai trebuiesc slefuite ma refer in special la loviturile ce au un efect taiat. S-a vazut acest lucru mai ales in meciurile sustinute cu Schnyder. Oricum are potential de primele 5 jucatoare ale lumii.

Lucky_OLD_G's
8th January 2006, 22:09
are are":))

Lucky_OLD_G's
10th January 2006, 17:43
ana- amelie mauresmo 6-3 7-5.......si uite asa incepem drumu catre top 5 in 2006............un meci in care ana a naucit-o pe nr. 3 mondial cu lovituri castigatoare in special cu forehand-u.......unu din primele 3 forehanduri daca nu cel mai puternic si eficace din circuit.,..........urmeaza revansa in fatza altei femei " barbat" svetlana kuznetsova dupa infrangerea din cupa hopman

pinky
10th January 2006, 20:47
Pe cand un meci Ivanovic - Sharapova?:drak:

Se descurca fetita, a jucat excelent azi, dar raman rezervata in ceea ce priveste urmatorul meci, astea tinere, de obicei, dupa ce bat jucatoare de top si-o iau de la oricine...cand te astepti la mai mult de la ele, atunci isi dau cu firma-n cap...sper sa nu fie si cazul ei :) Oricum, frumos meciul de azi, mult peste cel dintre Clijsters si Na Li!!:mda:

Lucky_OLD_G's
11th January 2006, 19:03
kuznetsova- ivanovic 7-6 6-3..........dupa un prim set castigat norocos la tiebreak ...femeia " barbat" sau mutanta svetlana kuznetsova o invinge pe ana ................insa e un inceput promitzator...........ne vedem la melbourne cu o semifinala sau finala poate........oricum ana e in crestere/.........

a_ndrada
18th January 2006, 19:04
imi place cum joaca ivanovic.am remarcat-o acum vreo 2 ani cand i-a facut atunci,probleme lui venus williams...are un viitor promitator in tenis....

Lucky_OLD_G's
23rd January 2006, 17:03
infrangerea in fatza lui sam stosur nu a afectat-o pe ana asa tare...ea e in continuare in melbourne unde are un unchi si potrivit declaratziei ei numa asa poate ajunge o jucatoare mare ..invatand din infrangeri.....fata desteapta ......isi merita locu in primele 5 jucatoare doar din prisma mentalitaatiii

relansat
23rd January 2006, 17:07
e buna si la tenis si ... la altele :P ... e o placere sa te uiti la meciurile ei

sper sa devina o forta in tenisul mondial :ok:

Lucky_OLD_G's
23rd January 2006, 19:44
:P asa man

Lucky_OLD_G's
24th January 2006, 16:51
ana se pregateste ptr a pleca in japonia acolo unde va participa la turneu de la tokyo unde va fi printre primele 10 favorite ale turneului.....cred ca acoolo va face ceva mai spectaculos ca la australian open....

Lucky_OLD_G's
31st January 2006, 21:50
6-3 6-0 cu ai sugyama la tokyo...merge bine deocamdata :P

relansat
1st February 2006, 17:54
Urmatorul meci cu ... Maria Kirilenko ... Ana , te asteptam cu victoria :ok:

gatto
1st February 2006, 18:39
o rupe Masha ...:P :P :P o sa-i scoata tenisu din cap :P :P :P

Lucky_OLD_G's
1st February 2006, 19:53
wey cagatto........vezi daca esty incwpator............nai o treaba.........ce sa faca pitica aia? si cu mana stanga daca joaca o bate pe kirilenko........

relansat
2nd February 2006, 02:16
Un site al Anei facut de fani ... uitati-va si dati-va cu parerea ... e super :ok:

www.ana-ivanovic.com

relansat
2nd February 2006, 06:25
M. Kirilenko - A. Ivanovic 6-4 , 6-4 ... victorie Kirilenko :no:

Asteptam urmatorul turneu al Anei ... o dezamagire totusi , numai 2 tururi :(

gatto
2nd February 2006, 13:55
ce sa faca pitica aia ziceai ??:happy :happy :happy :happy

a_ndrada
2nd February 2006, 16:34
maria kirilenko este o jucatoare f buna....n-are nimic daca a pierdut de la ea

relansat
2nd February 2006, 16:44
Are andrada ... are ... pentru simplu fapt ca o vreau in TOP FIVE pana la sfarsitul

anului ... sunt convins ca o sa reuseasca ... sper sa nu aiba vreo accidentare

sau ceva de genu asta :(

gatto
2nd February 2006, 17:16
relansat ....tu ce inaltime ai omule ? 3 metri ....de zici ca Maria Kirilenko i pitica . Are 1.73 ...adica ideal ptr o fata . Mai degraba Ivanovic i un gigant 1.83 la o fata i mult , credema !!!

relansat
2nd February 2006, 19:29
Muey gatto ... cred ca ai probleme cu vedere ... unde am comentat eu in privinta

inaltimii fetei ? si te rog mult nu mai face scandal aici pe thread ... vino cu

argumente sa discutam civilizat ... pentru cearta cauta mai sus pe "Intern" sau

"Suporter" ... iti multumesc mult pentru intelegere :ok:

gatto
2nd February 2006, 23:57
wey cagatto........vezi daca esty incwpator............nai o treaba.........ce sa faca pitica aia? si cu mana stanga daca joaca o bate pe kirilenko........
uite`aici teai luat de inaltimea ei , si ce io ma cert ?? doar ptr ca nu am fost de acord cu tine ? pai astai scopu forumurilor : sa ne contram , tu tzi cu aia in alb io tin cu aia in negru si uite`asa ne dam cu parerea care`i mai bun !;) am subliniat io acolo ce nu mi`o convenit !!:D

relansat
3rd February 2006, 00:14
We vad ca ai 100 de ani ... cred ca asta ar fi scuza faptului ca nu ai observat

ca acel post era a lui Lucky :) ... te astept cu alte contrargumente ... aceasta

problema , sper ca am rezolvat-o :ok: ...


ERA POSTUL LUI LUCKY

S-a observat de data asta ? Sper ca da ... si fara certuri ca voi fi nevoit sa cer

interventia lui Ady !!! Ms mult

relansat
3rd February 2006, 11:49
Maria Kirilenko was made to fight for a place in the quarter-finals of the Pan

Pacific Open despite a straight-sets victory over Ana Ivanovic. It was a very

close match in which Ana managed to convert only one of 11 break points.

>>preluare de pe site-ul Anei

a_ndrada
3rd February 2006, 13:48
maria kirlenko a pierdut de la hingid 61 62.acum urmeaza hingis-sharapova...cred ca o bate sharapova

Lucky_OLD_G's
3rd February 2006, 16:09
o bate la cap cu tzipetel alea...ca altceva nare ce-i face.......oricum martina e superioara

pinky
3rd February 2006, 17:29
Hmmm...asa ai zis si despre Ivanovic cu Kirilenko!!Poate ar trebui sa fii mai rezervat!!:)

Lucky_OLD_G's
3rd February 2006, 20:01
pai da de ce? poate sa joace si cu federer ca tot asa zic despre ana.....................

relansat
14th February 2006, 02:31
Peste 10 ore jumatate va incepe meciu` Anei cu R. Vinci in turneu` de la Antwerp ... Iti tinem pumnii Ana :great:

Momentan se afla pe locu` 17 WTA fiind foarte aproape de a`si depasi cea mai mare performanta din cariera , locu` 16 !

relansat
14th February 2006, 22:42
Victorie clara a Anei : 6-3 , 6-3 . Urmatorul hop : Nadia Petrova , nr. 7 WTA . Haide Ana iti tinem pumnii :great:

relansat
15th February 2006, 17:30
Meci greu , cu un final nedorit : A. Ivanovic - N. Petrova 5-7 , 3-6 .Pacat :(

nooki
21st February 2006, 15:43
Daca imi permiteti si mie o parere, Ana nu prea are sanse de no1. Probabil o sa fie o jucatoare de top 10 dar mai mult nu cred ca poate. Imi place si mie cum joaca dar are si multe lipsuri, mai ales la psihic.

adriana18p
21st February 2006, 19:56
asa este si mai are mult de lucrat la partea fizica , se misca greu in teren si la psihic are probleme

a_ndrada
21st February 2006, 19:56
ii lipseste experienta,dar potential are,asa cum au multe tinere jucatoare.

nooki
24th February 2006, 18:04
asa este si mai are mult de lucrat la partea fizica , se misca greu in teren si la psihic are probleme

se misca greu ca are ceva pe plus... fara jignire. si in ultimii doi ani nu a avut nici o schimbare in bine in acest sens. Sper sa nu ajunga la gabaritul lui Davenport...

relansat
4th March 2006, 03:02
Niste date biografice ale Anei :

Nationality: SCG
Birthdate: November 6, 1987
Birthplace: Belgrade, Serbia
Residence: Belgrade, Serbia
Turned Pro: Pro
Plays: R

--------------------------------------------


Pozitia actuala ocupata de jucatoarea din Serbia este 17 WTA . Mizez pe un top 5 pentru Ana :)

pinky
4th March 2006, 09:49
Mi se pare un pic exagerat top 5 pentru Ana, acus n-o sa mai aiba nici Sharapova loc in top 5 si este o diferenta evidenta de valoare intre ele! Mai degraba daca ar ajunge in top 15 si sa se mentina acolo, cred ca ar fi foarte bine, dar in primele 10 este imens de greu sa ajungi, iar in top 5 e numai spuma!
As vrea sa mai apara jucatoare as, ca Sharapova, tinere, fara frica de adversare, indiferent de nume, care sa le provoace pe cele mai mari... asa, joaca numai veteranele intre ele toate finalele!

relansat
4th March 2006, 13:21
Threadu` asta a fo` deschis pt amatorii de senzatzii tari (vezi initiatoru`)

Privesc ca o minune top 5`ul pronosticat , desi in primele 10 nu`i ashe greu de ajuns ... apropo pinky , locu` 6 e tot in top 15 :D

Cneazul
4th March 2006, 13:44
lucky old girls , uita-te pe www.wtatour.com . acolo este un sondaj . care dintre urmatoarele tinere jucatoare va ajunge prima in top 10 . sunt propuse ana ivanovic , mirza , vaidisova, krajicek , etc . intra si voteaza

dianette_d
4th March 2006, 17:07
daaa si eventual sa ne zica si pe cine a votat ... personal :evil:

relansat
4th March 2006, 19:26
@Daroczi ori m`ai confundat tu pe mine cu lucky (desi nush cum dreak ai putea face ashe ceva), ori ti`a scapat faptu`

ca lucky este banat for ever ... da` nu fi suparat si baietzilor inteligentzi ca tine le mai scapa cate ceva :D

Personal , am votat`o pe Ana , desi Vaidisova pare alegerea cea mai indicata

Cneazul
5th March 2006, 11:23
pai , nu lucky old girls este cu ana ivanovic ? ea a deschis thread-ul . vreti sa stiu cu cine am votat ?

a_ndrada
7th March 2006, 20:51
am gasit un articol interesant despre ana:
1. Hey, Schoolgirl: Ana Ivanovic
Age: 18 — Turned pro: 2003

Ana Ivanovic’s math is slipping—“I used to love it, but now I’m not in school enough,” she says—but her command of geography is getting much better, given the jet-setting lifestyle of a rising tennis star. “You meet many different people than a normal person who’s just at home studying,” says Ivanovic, who is from Belgrade, Serbia.

Welcome to life on the WTA tour when you’re 18 and still a year away from getting the Serbian equivalent of a high school diploma. But you don’t need calculus to understand the most relevant number in Ivanovic’s life: 16, her year-end and career-high ranking in 2005. Not too shabby, considering her ranking two years ago was No. 705.

To put her rise into perspective: Ivanovic was seeded No. 18 at last year’s U.S. Open, making her Flushing Meadows debut the third highest on the women’s side in the Open era, behind a couple of little-known players, Jennifer Capriati (No. 14 in 1990) and Monica Seles (No. 12 in 1989).

Wet cement: The 6-foot Ivanovic is a work in progress, still growing into her coltish game. Her groundies are steady and powerful, resembling Lindsay Davenport’s. But Ivanovic is faster, and she can hit with a fair amount of touch. And given her physique, her serve, which is good, should only get better.

Kid stuff: Off court, Ivanovic, who travels with her mother, confesses to typical schoolgirl desires. She loves roller coasters (she’s an arm-raising shrieker rather than a post-ride puker) and is mad about shopping. Although the rigors of her schedule prevent it, she wants a pooch, but not the kind of rat dog that most WTA tour players have. “I would like to have a golden retriever,” she says.

The next Anna? When you meet Ivanovic in person, she’s very much the fresh-faced girl next door. But a talented makeup artist and an enterprising photographer can morph her into a pouty Maxim-worthy vixen quicker than you can say “pinup.” But will Ana (with one n) be able to balance the competing demands for her attention?

nooki
8th March 2006, 08:10
in optimi la Indian Wells se anunta o intalnire tare intre Ivanovic si Kirilenko. Ramane de vazut.

Cneazul
8th March 2006, 15:19
nu i-au dat wildcard la martina hingis pentru indian wells . ce nesimtiti . castiga daca-i dadeau .

relansat
8th March 2006, 16:13
Ashe este daroczi, trebea sa le dai un telefon si se rezolva problema :ok:

@nooki E de naspa, a mai luat o bataie de la Kirilenko ... eu sper intr`o izbanda a Anei, ca are de recuperat niste locuri WTA :)

nooki
8th March 2006, 16:33
@nooki E de naspa, a mai luat o bataie de la Kirilenko ... eu sper intr`o izbanda a Anei, ca are de recuperat niste locuri WTA :)

cam greu, fiind si fan kirilenko as spune ca n-are prea mari sanse. kirilenko o cunoaste bine, au facut si dublu parca la AO asa ca mai vedem...

relansat
8th March 2006, 16:38
Mda ... e greu de tot ... si Kirilenko joaca, nu gluma ...

Cneazul
9th March 2006, 14:45
ivanovic - kirilenko ? 1 solist . scuze , cred ca i-a dat wc si la sexy swiss - martina hingis - asa i se spune la martina pe forumul site-ului lui nadal

nooki
9th March 2006, 14:55
hingis e favorita 19 si o poate intalni pe davenport in optimi.

relansat
12th March 2006, 00:36
Astazi un meci usor pentru Ana, impotriva lu` S. Bremond, sper sa nu fie vreo supriza si Ana sa intre`n cartzi :happy

relansat
13th March 2006, 00:10
Victorie facila a Anei 6-3 6-2 :happy

relansat
14th March 2006, 20:37
Inca un tur trecut pt frumoasa bruneta , S. Perry - A. Ivanovic 1-6,3-6 :)

dianette_d
14th March 2006, 23:00
Te-au lasat sustinatorii Anei singur pe baricade? :D

Turul urmator Ivanovic o va intalni pe Anna Chakvetadze. Eu zic ca poate trece usor de rusoaica si daca da de Dementieva, aici ii aici. :D

relansat
15th March 2006, 06:40
A Chakvetadze - A Ivanovic 3-6 3-6, un turneu excelent pentru Ana ... sper ca acest lucru a ajutat`o la moral si meciul urmator sa isi continue seria :happy

dianette_d
15th March 2006, 23:30
Dupa cum am zis. Ana se va intalni cu Dementieva si va fi un meci greu pentru ea.

Oricum tin cu ea. /hello

relansat
16th March 2006, 09:33
Azi la ora 20:00 (ora Romaniei) se va disputa partida ... meci intr`adevar pt tanara tenismena ... chiar daca nu va reusi sa o bata pe

Dementieva, tot o sa o astept cu bratzele deschise pt punctele ATP castigate :happy

adi84
16th March 2006, 09:50
Meciul Anei va fi transmis de Eurosport?

relansat
16th March 2006, 09:54
Nu cred ... au tenis LIVE de la ora 21:00, iar meciul Anei va fi la 20:00 ... poate se decaleaza :)

pinky
16th March 2006, 14:50
Ba da cred ca va fi la tv meciul, pe livescore scrie ca incepe la 21 meciul! Super, abia astept! :)

relansat
16th March 2006, 16:55
Ai dreptate pinky, nu m`am uitat eu atent ... era ora GMT, nu CET :ok:

relansat
16th March 2006, 21:37
Ana este pe val, are 4-1 in primul set :happy

pinky
16th March 2006, 23:34
A fost pe val, s-a scufundat si, din pacate, a pierdut scor 6-2 4-6 2-6! :(
Pacat, incepuse super bine, dar serviciul a fost execrabil in seturile 2 si 3! Plus ca a facut multe greseli cu reverul! In rest, a jucat foarte frumos si curat, este o jucatoare mult mai complexa decat s-ar crede la prima vedere, tehnica si puternica si acuma si-a imbunatatit si mobilitatea, dar trebuie sa mai lucreze la serviciu si mai ales la rezistenta, s-a vazut ca n-a putut face fata la un meci de 3 seturi!
Oricum, m-a impresionat cu niste scurte si niste lunguri de linie perfecte si are si insticte bune! Imi place foarte mult cum joaca si e asa, linistita, nu se exteriorizeaza urat! :ok:

Dementieva, ca de obicei, urla ca din gura de sarpe, cu serviciul ala penibil, dar a profitat de greselile numeroase ale Anei si fiind si obisnuita sa ajunga in setul decisiv si-a pastrat mult mai bine energia! Iar dreapta aia a ei e nimicitoare! Dar totusi, extrem de enervanta fiinta aia, mie mi-e foarte antipatica! :ciocan:

relansat
17th March 2006, 18:32
Bravo Ana pentru ce ai reusit sa faci la acest turneu ... raman totusi cu un gust amar ... meciul cu Dementieva putea fi castigat :)

Oricum felicitari Anei care e pe drumul cel bun, stie cineva pe ce loc a urcat ? :)

dianette_d
22nd March 2006, 20:15
Thread sau post? Io nu-s asa de talentata la facut threaduri ca unii .. :D

Si apropo, acum nu te-am contrazis cu nimic. Doar ca nu erai pe subiect (despre fetele de la tine din clasa vb pe threadul tau aniversar).

On topic: Ana nu a jucat inca, deci n-am ce sa zic. :P

Later edit: aaa, ar fi ceva de zis despre ea: a luat premiul "Most Improved" la gala de marti seara la care Federer si Clijters au fost desemnati cei mai buni jucatori din circuitul profesionist de tenis pe 2005. Poze de la gala: http://www.starsforstarsmiami.com/photogallery/

Cneazul
23rd March 2006, 08:31
vad ca nu ma lasa sa-ti raspund . azi joac ana . va manca bataie ?

relansat
23rd March 2006, 19:32
Astazi m`am uitat si eu la situatia Anei in clasamentul WTA :


14 KUZNETSOVA, SVETLANA1114.00
15 HANTUCHOVA, DANIELA 999.00
--------------------------------------
16 IVANOVIC, ANA 993.00
--------------------------------------
17 LIKHOVTSEVA, ELENA 986.00

Ce ziceti ajunge in primele 12 ? :)

pinky
23rd March 2006, 19:50
Cand ma gandesc ca ar fi fost pe 14 acuma daca o batea pe barbie saptamana trecuta! :mda:

relansat
24th March 2006, 14:25
Joaca cu Benesova in seara asta ... nu astept nimic altceva decat victoria la meciul asta :ok:

relansat
25th March 2006, 08:54
Un inceput greoi al Anei care a avut o misiune mai grea decat parea la prima vedere : Ana ivanovic - I. Benesova 7-6 3-6 6-2 :ok:

Incep sa imi fac griji pt ea ... un set pierdut si altul castigat in tiebreak, ceva se intampla cu ea ... haide Ana :happy

relansat
25th March 2006, 16:30
Ana avoided an upset


Miami, FL (Sports Network) - Newly-crowned world No. 1 Amelie Mauresmo was an easy second-round winner Friday, while former top-ranked star Justine Henin- Hardenne went by way of the upset at the $3.45 million NASDAQ-100 Open.

The top-seeded Australian Open champion Mauresmo mauled helpless Aussie Samantha Stosur 6-0, 6-0, while the third-seeded French Open titlist Henin- Hardenne gave way to veteran American Meghann Shaughnessy 7-5, 6-4 at Crandon Park. Henin-Hardenne, who was the Aussie Open runner-up to Mauresmo in January, committed 27 unforced errors against Shaughnessy, who has gone 5-2 since dropping her first four matches of the year.

Up next for the high-flying Mauresmo will be her fellow Frenchwoman Marion Bartoli.

Martina Hingis, a two-time champion of this prestigious hardcourt event, was an easy winner in her second-round bout. The 24th-seeded Swiss star cruised to a 6-3, 6-2 decision over Chinese qualifier Sun Tiantian.

Hingis, who returned to the WTA Tour full-time this season following a three- year injury-induced retirement, won here in 1997 and again in 2000.

Fifth-seeded Russian Nadia Petrova avoided an upset by pasting Spaniard Maria Sanchez Lorenzo 6-2, 6-1, while seventh-seeded Swiss Patty Schnyder shut down Argentine Mariana Diaz-Oliva 6-3, 6-2, 12th-seeded Russian Svetlana Kuznetsova crushed her compatriot Vera Zvonareva 6-2, 6-2 and 13th-seeded Slovak Daniela Hantuchova edged out Czech Zuzana Ondraskova 6-3, 5-7, 6-3.

Other seeded second-round winners were No. 14 Serb Ana Ivanovic with 7-6 3-6 6-2 win over chech Iveta Benesova, No. 15 Russian Elena Likhovtseva, No. 21 Japanese Ai Sugiyama, No. 28 Slovenian Katarina Srebotnik, the No. 30 Bartoli and No. 32 Swede Sofia Arvidsson.

More upsets occurred when Greek Eleni Daniilidou dropped 18th-seeded Russian Dinara Safina 6-4, 6-4, Ukrainian Alona Bondarenko bounced 23rd-seeded Spaniard Anabel Medina Garrigues 4-6, 6-2, 6-3 and American Jamea Jackson took out 26th-seeded Argentine Gisela Dulko 5-7, 6-2, 6-4.

All the seeds here received opening-round byes.

The first round concluded on Friday with victories coming for Poland's Marta Domachowska and Chinese Na Li and Jie Zheng. Li's second-round opponent will be last week's Indian Wells champion and last year's Miami runner-up Maria Sharapova, the fourth seed here.

The 2006 Miami champion will pocket $533,350.


www.ana-ivanovic.com

relansat
25th March 2006, 22:04
Urmatoarea victima a Anei este numarul 95 WTA, ucraineanca Alona Bondarenko . Dupe ce am vazut ieri, sincer sa fiu

am putine emotii ... nu imi explic cum de a jucat in trei seturi cu Benesova ... cum un meci nu seamana cu altul sper

ca maine Ana sa fie in plenitudinea fortelor si sa o zdrobeasca pe Alona :happy

relansat
26th March 2006, 18:42
Un prim set excelent pentru frumoasa sarboaica :) ... 6-3 , 1-0 0-15 pe serviciul Alonei :happy

Ea ocupa locul 14 in momentul de fatza ... top ten`ul pare din ce in ce mai aproape :ok:

relansat
26th March 2006, 19:19
5-5 in setul doi, de la 1-1 s`a continuat numai in break`uri ... haide Ana :happy

Meci greu pt Ana cu o tenismena venita din calificari :o: !!!

relansat
26th March 2006, 20:06
Rezultat final 6-3 7-5 6-3

Un ultim set al Anei excelent.In primele sase game`uri, cinci au fost castigate de ea urmand o relaxare, scorul evoluand rapid

la un 5-3 care se putea transforma oricand in 5-5, cu servicul Anei ...

Putine emotii pe final, 2 meciuri in 3 seturi jucate de Ana pana acum la Miami, sper sa nu fie obosita :)

pinky
26th March 2006, 20:16
A castigat pana la urma, in 3 seturi, scor 6-3 5-7 6-3!
Si cateva poze cu ea, ca nu s-au pus pe aici! Ce pereche draguta face la dublu cu Maria Kirilenko :)

relansat
26th March 2006, 21:33
@pinky Ana este, cu siguranta, cea mai frumoasa jucatoare din circuitul WTA

Inca nu am apucat sa o vad jucand la dublu ... oricum 2 fete dragutze :happy

relansat
27th March 2006, 09:47
Sortii au decis pentru Ana : Amelie Mauresmo, favorita numarul 1 :no:

Avantajul Anei este ca nu are nimic de pierdut :), a avut un parcurs bunisor ...

Sper sa nu fie prea obosita si sa se ajunga la un 6-1 6-2 sau ceva de genu` ... pt ca ar o lovitura prea mare pt ea ...

Sanse mai multe la dublu, acolo unde impreuna cu Sania Mirza, si ea o tanara speranta, a reusit sa treaca de M. Camerin/T. Garbin

Urmatorul meci: Ana Ivanovic/Sania Mirza - Kveta Peschke/Francesca Schiavone

Haide Ana :happy

relansat
27th March 2006, 11:22
Commentary after the game

It was a mixed performance by Ana, but she is through to the fourth round of the Nasdaq-100 Open after beating world No.95 Alona Bondarenko 6-3, 5-7, 6-3 in one hour and 42 minutes.

“I don’t think this was a good performance from both of us,” said Ana. “I’m pleased I took my opportunities in the end.”

“I just think I could have played much better, but I wasn’t moving well. At some important points my serve was coming and I’m really happy that I took the opportunities I had.”

Ana made a fast start to the match, carving out three break points in the opening game but Bondarenko saved them all. The Ukrainian was unable to resist Ana’s aggression in her next service game and the 18-year-old broke to lead 2-1 only to make several unforced errors in the next game – a pattern that continued throughout the match on Court One.

“Backhand was really shaky,” admitted Ana. “I was also hitting my forehand quite a lot with the frame. I’m really happy I could stay focussed at the important moments and win the important points.”

Some positive play by Ana, who often moved into the court to attack the Bondarenko serve, in game seven saw her break to love. She held serve then broke again to seal opening set 6-3 even though she was far from her best.

Bondarenko capitalised on this and broke Ana four times during an error-packed second set, which she won 7-5. Ana refused to blame the early start – she has admitted she is not a fan of early matches in the past – as an excuse for her sub-par performance.

“That’s not the best!” she said about early starts. “But you have to adapt. So many times I will be in this position again.”

To give Bondarenko credit, she grew in confidence as the match progressed and returned well throughout. But Ana always looked the more likely winner. She regrouped well after dropping the second set to surge 5-1 ahead in the decider.

Though she wobbled a little as she neared the finish line, Ana sealed an indifferent three set win with a successful excursion to the net. In fact, Ana was successful on 17 of her 22 visits to the net, a winning percentage of 77.

“So many times you will not perform to your best level but still you have to go through and win matches,” said Ana. “I’m just happy that I won this match because I am sure I will play much better tomorrow.”

Tomorrow’s opponent is not yet known but it is likely to be world No.1 Amelie Mauresmo. The Frenchwoman, whom Ana has played five times already in her short career, winning the last two, plays compatriot Marion Bartoli later today.

pinky
27th March 2006, 16:30
@pinky Ana este, cu siguranta, cea mai frumoasa jucatoare din circuitul WTA


Total de acord! Inca n-am vazut o jucatoare mai frumoasa in circuit! La fata cel putin, la corp ar mai fi de lucrat, dar e bine! :)
La meciul cu Mauresmo n-as zice ca n-are chiar nici o sansa, a batut-o pe frantuzoaica deja de doua ori, o data chiar anul asta, dar in forma in care se afla Amelie acum, e greu de crezut ca va putea s-o invinga! Plus ca nici nu e la forma maxima Ana! Sa speram ca va juca cat mai bine si va mai produce o data surpriza! :ok:

relansat
27th March 2006, 21:17
Stiu mey ca a batut`o de cateva ori (2, mai exact :D), insa Anei nu ii merge jocul cum ma asteptam yo :(

P.S: ar trebui sa mai slabeasca un pikutz ... e un pik plinutza, sau poate e vb de masa musculara :)

relansat
28th March 2006, 12:32
Comentarii dupa meciul cu no.1 mondial

There was the occasional glimpse of why one day she may hold the top ranking herself, but Ana could not repeat her heroics of past victories against world No.1 Amelie Mauresmo. The 18-year-old lost 7-5, 6-2 in a fourth round match that lasted 82 minutes.

“I don’t think I played a great match today,” said Ana, who had won her last two matches agaunst Mauresmo. “At times I think my forehand worked really well but I didn’t serve good and I made some mistakes on the important points.”

Ana made a rather lacklustre start to the match. She dropped her first service game as both players struggled to find any consistency. The majority of points were decided by unforced errors with Ana producing the bulk of them.

While she waited to receive serve at 3-2 behind, Ana looked especially purposeful. She jumped onto the Frenchwoman’s deliveries, overwhelming the 26-year-old from the baseline to earn her first break. Though she herself was broken in the next game, Ana showed more aggression in the tenth game as Mauresmo served for the set. The 18-year-old levelled the match at 5-5 with some more crushing drives.

In the 11th game, as the set neared its conclusion, Ana received a significant piece of misfortune. Having failed to put away a straightforward volley, a bounce-smash she hit at 30-30, which was heading for a winner, clipped the top of the net and landed in the tramlines. Though Ana saved the break point, Mauresmo exerted further pressure and eventually she broke, then held, to clinch the first set.

“I think I should have finished with the first one,” said Ana, referring to the tentative volley. “I didn’t have any doubts, I wanted to smash this. I think it was just a little bit bad luck.”

In the second set Mauresmo demonstrated why she is the world No.1. She continued to produce excellent defence, retrieving most of Ana’s heavy groundstrokes and showing a greater level of consistency than the Serbian.

“She played some good tennis when it was important,” said Ana about the Frenchwoman. “She has a really good backhand slice and she puts the ball really deep.”

She broke Ana in the first and third games and, aided by a 100 per cent success rate on net approaches, the Frenchwoman sealed the second set 6-2 to wrap up what in the end turned out to be a comprehensive victory

--------------------------------------------------------------------------

Un prim set frumos reusit al Anei, dupe care frantuzoaica a pus`o "la respect" (:() linistind`o cu un 6-2 neverosimil ...

Drumul Anei continua, mai este pana sa ajunga no.1 :)

relansat
28th March 2006, 19:01
O poza cu simpatica tenismena din Serbia si Muntenegru ... declara ca inainte de party a avut niste probleme cu parul

care nu ii statea bine ... a incercat sa se faca, "creatza" , insa nu a reusit sa il faca ashe cum vroia ea :D ... abia o astept cu

o noua coafura :P...oricum super simpatica si cu un ranking foarte bun :ok:

Sa vina top ten`ul :happy :happy :happy

pinky
28th March 2006, 19:30
Ahem... ce te-ai uitat tu la pozele care le-am pus eu... :rolleyes:

relansat
28th March 2006, 21:39
M`as uita si la tine mey ... ashe i`am zis si lu` dianette_d, insa cand vad ca sunteti dinamoviste mi`e frica :D

Tie ti`a placut rochia Anei? Eu zic ca se putea si mai bene ... parca o prinde mai bene culoarea alba :)

dianette_d
28th March 2006, 22:18
Si daca ti-as mai spune ca io si Pinky avem si o fratie? Noi 2 impotriva tuturor ...:evil: Eh, dar asta tine de alte meleaguri, alte taramuri. :D

Oricum un lucru e cert, Ana este ireal de frumoasa. http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/105.gif

relansat
28th March 2006, 23:05
Mey voi ma "enervati" cu atatea complimente pe care i le faceti Anei :D

Ziceti ceva si de performantele ei in tenis, pentru ca e buna si in ceea ce face :) ... nu face modelling :drak:

dianette_d
28th March 2006, 23:21
Zicem, dar nu dupa meciul asta pierdut cu Mauresmo. :P

A luat premiul "Most imporved" pe 2005, deci ce-ar mai i de zis? Au recompensat-o ai` mai mari pt. ascensiunea ei .. :yeah:

pinky
28th March 2006, 23:44
... nu face modelling :drak:

Ca alte rusoaice blonde, americanizate, urlatoare, de 1.85 pe care le stim, nu? :drak:

relansat
28th March 2006, 23:49
Mey pinky dar ce rea esti cu Maria :D

Ana a urcat 608 locuri, premiul despre care vorbea Diana ;)

pinky
28th March 2006, 23:59
Care Maria? :drak:

relansat
29th March 2006, 00:02
Aia care urla :D ... Sharapova mey :P ... uite ca am dat si nume ... somn usor si nu mai fi rea cu jucatoarele care au confirmat ;)

dianette_d
29th March 2006, 00:04
Am mirosit ca se vorbeste despre Maria pe aici? :evil:

Hotaraste-te cui faci propaganda mey. :D

relansat
29th March 2006, 10:10
Perechea A. Ivanovic/S. Mirza au ajuns in sferturile de finala a turneului de la Miami acolo unde

le vor intalni pe Shinobu Asagoe/Katarina Srebotnik, favoritele cu nr.8 ... meci greu pentru fete :)

relansat
30th March 2006, 13:08
Ana analyses Hawk-Eye



Ana used Hawk-Eye, the new electronic line calling system, for the first time during her Nasdaq-100 Open fourth round match with Amelie Mauresmo. Though she is supportive of the technology, she says it will take some time to get used to.

“It’s kind of a strange feeling,” said Ana, who made her first ever challenge in the ninth game when she queried an overruling of her first serve: Hawk-Eye showed that the umpire had correctly called the ball ‘out’.

“Sometimes you’re not so sure, you don’t want to be wrong. You only have two challenges. If you’re wrong on some not important points you will lose your challenges, so you won’t have them on the important ones.

“For example, in the Hingis and Kuznetsova match, Martina challenged on match point. If she had already used her challenges she would not have been able to use it.”

In total Ana made two challenges and both were unsuccessful. So far during the women’s tournament challenges have had a success rate of 21.4 per cent, which suggests that officials are correct on roughly four out of five calls.

Bad line calls can sometimes change the pattern of a match, or at least cause a player to lose her focus. Indeed that is one of the reasons why Hawk-Eye has been introduced. Ana believes that it will go some way to enabling her to focus more on the match, but it is by no means a perfect solution. “I think it’s going to help a lot,” Ana said.

“But still you doubt if it was in, but it’s too far away, you couldn’t see it, so you have doubts. You think, ‘should I challenge or not?’ It’s still a little disturbing but at least you can have the decision straightaway.”

relansat
31st March 2006, 09:18
Ana Ivanovic and Sania Mirza

Ana’s Nasdaq-100 Open is over after she and Sania Mirza lost 7-5, 6-0 to eighth seeds Katarina Srebotnik and Shinobu Asagoe in the quarter-finals of the women’s doubles competition.

The teenage pair, who have a combined doubles ranking of 136 versus their opponents’ 83, got off to a poor start. Despite Ana serving an ace on the opening point of the match, the Slovenian-Japanese team surged to a 3-0 lead as Asagoe made several crafty interceptions at the net.

However, the youngsters’ confidence grew and they reeled off four games in a row to lead 4-3. Another turnaround ensued when the more experienced Srebotnik and Asagoe began to dominate net exchanges. They won 10 of the next 11 games to complete victory in 64 minutes.

“I don’t think it was a really great match,” said Ana. “We had some chances in the first set, we came back. But then we made quite a few unforced errors.”

Mirza agreed: “We were playing well in patches. The problem was we weren’t playing well together – either she was playing well or I was playing well. That doesn’t work in doubles. But this was the first time we’ve played together and we had a couple of great matches [in the previous rounds].”

Despite the defeat Ana will be content with her performances in the team event here. She has played only eight doubles tournaments on the Sony Ericsson WTA Tour and this competition marks only her third ever appearance in a women’s doubles quarter-final.

relansat
1st April 2006, 07:35
Intrebari puse de fani (printre care si eu :D):

Lena: Hi Ana! You've just appeared on the tennis scene and you're already a star! I wish you all the best and want to ask you a question: I know that you're tall - 1.83 m, I'm tall, too - I'm 1.78m. You know, I'm very embarrased of my height cause in usual life I'm much taller than other girls, and I kinda feel bad about it. Do you have such problems? Please answer, it's very important to me and my self-esteem! Thank you.
Hi Lena! Thanks for your compliment. I really like that I’m tall. I don’t have a complex about it, actually I wish I was a little bit taller! I think it’s very nice when you see tall people. Don’t be embarrassed! There is nothing to be worried about. Regards, Ana.

Katie...: Ana, if you weren't playing tennis, what career would you ultimately wish to have? Love, Katie
Hi Katie! I think if I wasn’t playing tennis I would like to do something with languages. Maybe interpreter? Regards, Ana.

John Dickson: Hey Ana! You played great at the Pacific Life Open! Do you like traveling around the world or can it take its toll on you sometimes?If you anwser I will greatly appreciate it!
Hi John! Thank you very much for your compliment. I think I am very lucky to be able to travel the world and play tennis. I really love it! Visiting all these new places and different cultures, I am very thankful. But you are right, it can get little bit tiring so it’s important to choose the right schedule. Also you want to be able to go back to visit your friends and family who you miss very much. Being away from my family is very difficult. I love that my mum travels with me but of course I miss very much my dad, my brother, other relatives and my friends. Regards, Ana.

Sedar: I admire your talent and determination to be a one the best in tennis, I can’t wait to see you on top of the game! You seem to like golfing, how often do you have chance to play and how good is your game ? Sedar
Hi Sedar! I’m not very good at golf! I only played it one time in Perth. I had lots of fun, it was very nice, but I’m not too good. But hopefully I will get a chance to play again. Regards, Ana.

CChris0210: Hi ANA, how many hours tennis players sleep ??, for example : from 23:00 to 6:00 ..... , bye and good luck
Hi Chris! Actually I like to sleep more! Nine or ten hours per night is good for me! Regards, Ana.

relansat
2nd April 2006, 12:15
Dublu de conjunctura ajuns in sferturi

Ana and Sania
April 02, 2006 /


Sania Mirza, with whom Ana played doubles at the Nasdaq-100 Open in Miami, enjoyed the experience of competing alongside the Serbian. The pair reached the quarter-finals in their first event together.

“It’s very nice playing with Ana,” Mirza told anaivanovic.com. “She’s a great girl. I’ve known her from the juniors so I’ve known her for years now. It was fun, we were enjoying it, even when we lost.

“It’s not a big deal, we still made the quarters. It was the first time we were playing together. We had a couple of great matches. We’re almost the same age so there’s hope. Next time.”

The Indian and Ana teamed up to beat Tathiana Garbin and Maria Elena Camerin 6-3, 6-4 in the first round and thrashed Kveta Peschke and Francesca Schiavone 6-1, 6-4 in round two. They eventually lost 7-5, 6-0 to eighth seeds Katarina Srebotnik and Shinobu Asagoe.

“I think we did pretty well for the first time,” said 19-year-old Mirza, who is coached by her father. “We might play together later on if we have the same schedule.”

Mirza, who is currently ranked 41 in singles, has never played against Ana but having played next to her, and practiced with the 18-year-old on the mornings of their doubles matches, she is well placed to give an assessment of Ana’s game.

She said: “Ana has a great serve and we all know she has a great forehand. Those two things have brought her so far. She’s very aggressive. I think her temperament is very good. Even when she loses a match she’s very optimistic about it.

“It’s hard to say she has a weakness. We played well together. I think we were very excited to play with each other. It just so happened that last week we got a wild card and I think we justified our wild card.”

relansat
4th April 2006, 22:21
O cadere neasteptata a Anei tocmai pe locul 18 :(


1 Amelie Mauresmo (Fra) 3,511pts
2 Kim Clijsters (Bel) 2,941pts
3 Justine Henin-Hardenne (Bel) 2,858pts
4 Maria Sharapova (Rus) 2,753pts
5 Lindsay Davenport (USA) 2,524pts
6 Mary Pierce (Fra) 2,436pts
7 Nadia Petrova (Rus) 2,198pts
8 Elena Dementieva (Rus) 2,086pts
9 Patty Schnyder (Sui) 1,906pts
10 Svetlana Kuznetsova (Rus) 1,416pts
11 Venus Williams (USA) 1,335pts
12 Anastasia Myskina (Rus) 1,292pts
13 Francesca Schiavone (Ita) 1,252pts
14 Nicole Vaidisova (Cze) 1,124pts
15 Daniela Hantuchova (Svk) 1,005pts
16 Anna-Lena Groenefeld (Ger) 996pts
17 Elena Likhovtseva (Rus) 969pts
18 ANA IVANOVIC (SCG) 954pts
19 Flavia Pennetta (Ita) 923pts
20 Dinara Safina (Rus) 902pts

Cneazul
4th April 2006, 22:43
lasa , noi sa fim sanatosi . inca e in top 100 . asa ca , nu-ti face griji .

dianette_d
5th April 2006, 02:57
Top 100? :o:

Ba e chiar in top 20 si nu cred ca se pune problema ca Ana sa nu prinda top 100 vreodata.

Cneazul
5th April 2006, 09:13
am glumit si eu . o sa joace si ea la masters la anul . anul asta , nu . martina va juca anul asta .

relansat
5th April 2006, 12:29
Groenefeld & Likhovtseva nu sunt cu nimic mai bune decat Ana, e un clasament mincinos :D

Cneazul
5th April 2006, 16:03
asa zice si fratemeo . pai cum sa fie mincinos ? au cumparat puncte ? pai in cazul asta si io vreau un kil de puncte . poate mai cumpar si un metru .

Lucky_OLD_G's
22nd April 2006, 16:36
in sport total apare un articol despre ana.......tarziu fratzilor......e in top 20 de muult timp si pozele alea sunt de pe vremea cand avea 16 17 ani..rusinik....relansat zi-le tu cum sta treaba frate:)))

ARTAeAPA
18th May 2006, 00:42
e un talent rasfatzat aceasta ivanovic imprastie puncte si pierde meciurile atunci cand domina destul de clar partida. vezi dementieva in america si ultimul meci de la varsovia:(

relansat
30th May 2006, 14:37
Astazi, primul meci al Anei la Roland Garros cu Samantha Stosur. E primul set si numarul 19 WTA conduce cu 4-0, reusind doua break`uri. Haide Ana :happy

relansat
30th May 2006, 19:47
Ana Ivanovic - Samantha Stosur 6-0 6-3

Declaratii dupe meci: "Cred ca am jucat foarte bine astazi, sunt multumita de modul in care m`am miscat in teren, de modul in care <intram> in teren, dealtfel si serviciu a fost deasemenea, bun. Voi incerca sa ma mentin la acest nivel si sa`mi imbunatatesc jocul pe parcursul Openului"[ I think I played really good today. I was pleased with the way I moved, the way I was stepping into the court, also the serve was very good. I’m going to try and keep this level and improve with each game]. A fost si o razbunare a Anei care astfel a reusit sa`i plateasca o polita mai veche australiencei, ce a reusit s`o elimine pe Ana la Melbourne (la ea acasa :drak:). Ca o paralela vis a vis de meciul din Australia, Ana a declarat: "Atunci am fost foarte grabita in joc, pe cand astazi tacticile mele au functionat, motiv pentru care sunt foarte fericita avand in vedere ca am pierdut la ea ultima data (cam rea focoasa sarboaica :evil: ) [ “When I played her in Australia I was a little bit impatient and rushing,” said Ana. Today my tactics were much better and it feels really good to get this victory, especially because I lost to her last time. ].

Urmatorul meci il va sustine in fata favoritei publicului local , Emilie Loit.

p.s: traducerea e aproximativa, motiv pentru care am pus si "originalul". Pentru declaratiile audio dupe meci, intrati pe www.anaivanovic.com si downlodati tot ce va place si va intereseaza in legatura cu aceasta tenismena :ok:

todik
30th May 2006, 21:55
ana ivanovic este o jucatoare care este intradevar buna a spus cineva aici ca nu prea are sanse sa fie in primele 10 eu cred ca are aceasta jucatoare nu este mai
slaba ca sharapova si ana anul acesta la roland garros a avut un serviciu de 194 km deocamdata cea mai bun serviciu al turneului ana nu se bazeaza numai pe bombelei ei (forehand) ea singura a spus ca anul acesta ea se bazeaza si pe tehnika sa fiim serioshi toate jucatoarele din primele 10 ale lumi se bazeaza pe forta si mauresmo cljisters henin petrova dementieva de sharapova si kuznetsova nici nu mai spun ca alea numai de bombe si stiu davenport si pierce la fel numai pe forta asta e tennis nou asta nu este ce era 20 de ani in spate cand mingea zbura maxim 150 km acuma ori si ce tenismena minimum joaca la servici cu 160km. 6:0 :6:3 promitator rezultat si inca ceva ana e superba arata foc si pagina ei web haide ana te vrem in top10.mult succes

relansat
1st June 2006, 13:15
Ana loveste din nou: 6-1 6-1 si trece in urmatorul tur fara drept de apel. Se afla intr-o forma de invidiat si asta ma bucura gandindu-ma la urmatorul meci pe care o sa-l aiba in compania Myskinei. Oricum greu turneu, numai daca stai sa ma gandesc ca o sa trebuiasca sa joace cu Hardenne in cazul unei izbanzi cu rusoaica.

relansat
2nd June 2006, 11:07
O zi excelenta pentru Ana ieri care mai are inca doua motive de bucurie: Maria Kirilenko (simpatica cu care a jucat la dublu in multe turnee) a castigat si ea plus ca si sarbul N. Djokovic, un apropiat de`al Anei a reusit si el sa treaca de acest tur. In declaratiile date dupe meci Ana isi exprima multumirea vis`a`vis de modul in care decurge desfasurarea turneului si spune ea ca este foarte entuziasmata sa joace urmatorul meci in compania rusoaicei Myskina.

--------------------------------------------------------

I always wear a tracksuit or something similar to practice in: I never wear my match outfit. I practiced with Sven at 9.45am for 30 minutes. Then I had a shower and changed into my match outfit. Then I listened to some Serbian pop music and I started to really focus on the match.

It went well. I know she didn’t play so good but I think that I played well and didn’t let her play her game. Maybe she was a little bit injured because her serve was very slow, and I took advantage of this.

I’m embarrassed to say that we’ve been here 10 or 11 days and only two nights I didn’t eat sushi! I just love it, especially California rolls. I hadn’t eaten it for a while so I really wanted to eat it again.

I know that some of the players like to try some unusual dishes but I’m not really the kind of person who likes to try new foods. I prefer the things I like. But I like all types of cuisine. Sometimes I drink a glass of red wine when I am at dinner, but never more than a glass!

Incubus
3rd June 2006, 12:49
o bate rau Meschina 6-2 / 2-0 pana acum :(

relansat
3rd June 2006, 19:22
Visul frumos s`a terminat pentru Ana, RG`ul va ramane ca o amintire urata in memoria ei :(. Another day another match :ok:

relansat
8th January 2007, 08:30
A inceput si anul "tenisistic" (:drak:), motiv pentru care redeschid acest thread pe care l`am cautat vreo 2 minute, pierdut fiind printre celelalte.:D Ashe, pt incalzire, mai bag si eu niste poze cu Ana din 2007, facand reclama la Adidas, ca`mi era dor de ea, sper ca si voua :D

p.s: fani ai Anei, reuniti`va :bere:

iuli
8th January 2007, 11:06
Niste poze de cand era mai mica, de vreun an si ceva, special pt tine relansat

http://img149.echo.cx/img149/681/ivanovicrg4gi.jpg
http://img149.echo.cx/img149/1986/anapowa5kc.jpg
http://img149.echo.cx/img149/7595/ana29may4lz.jpg

Val
8th January 2007, 16:54
Eu cred ca acesta jucatoare va ajunge in primele 5 jucatoare ale lumii (acum e nr 14). O urmaresc de 2 ani cu mare atentie iar jocul ei creste vazand cu ochii. E o jucatoare completa insa a avut pana prin vara lui 2006 o mare problema deplasarea in teren insa odata cu schimbarea antrenorului a cam rezolvat si problema asta. Pana acum are castigat un turneu de masters si cateva sferturi de finala in turneele de Grand Slem. Pe langa faptul ca stie tenis mai e si o fata foarte frumoasa parerea mea e ca e mai frumoasa ca Sharapova. Apropo stiati ca in momentul cand reuseste o lovitura buna striga ajde( dar se aude ca haide si o perioada am crezut ca cunoaste ceva limba romana). Ajde insemna acelasi lucru in sarbeste ca si haide al nostru( stiu direct de la sursa adik de la Ana). Voi ce parere aveti despre Ana?

iuli
8th January 2007, 18:42
Nu va ajunge in top 5...e inconstanta

Ady
8th January 2007, 20:11
mutat ...

TaciAcolo
8th January 2007, 21:39
e buna

luma
8th January 2007, 21:55
O sa vedem cat de buna este :) in meciul cu Nadia Petrova de la Sydney...:D

iuli
8th January 2007, 23:59
o bate petrova de ii sar .....

relansat
9th January 2007, 00:43
Mda, a nimerit cu Petrova. Ghinion curat :D
Ms iuli de poze, am 1 GB de materiale cu ea pe calc, colectie pe care o sa mi`o imbogatesc anu` asta, presimt ca o sa aiba un an mult mai bun decat `06. O victorie impotriva Nadiei ar fi ceva fantastic, o completare a celor 2 victorii (daca nu ma insel) pe care le are in fata lu` Mauresmo ... un palmares imbogatit, sa vedem ...

luma
9th January 2007, 01:01
Pe hard, are o victorie in fata Petrovei. :)

Val
9th January 2007, 01:02
O va bate Ana pe Petrova sunt sigur de asta. Anu trecut la Sydney a altoit-o pe Mauresmo.

Val
9th January 2007, 01:10
petrova conduce cu 2-1 la general insa ana a batut-o pe hard unde petrova nu e experta. Meciul e maine dimineata.

luma
9th January 2007, 01:22
Nu inainte de 17.30, ora locala. Chiar dupa meciul lui Nadal. Sunt cu vreo 8 ore inainte, nu?

Val
9th January 2007, 09:56
Bravo Iuli " o bate Petrova de ii sar...". E vezi cine a batut numai fi asa sigur pe un rezultat. V-am spus k bate Ana si sa nu veniti cu chesti de genul Petrova era accidentata ca nu tine. Dak era accidentata trebuia sa nu joace nu sa se duk sa fie facut bucati de Ivanovic.

iuli
9th January 2007, 10:00
esti prea haios sa iti raspund...

Val
9th January 2007, 10:17
Tu esti haios. Aseara tunai ca Petrova va face si va drege. De ce nu recunosti ca te-ai inselat? Atata vreau.

iuli
9th January 2007, 10:31
ce tunam ma?? am zis ca petrova o va bate pe ana dar din cauza unei accidentari s-a retras...sa fii bou si sa nu vezi ca petrova e mai buna decat ana

Val
9th January 2007, 11:17
Petrova pe hard in confruntarile cu Ana e condusa cu 2-0 mai consulta si tu statisticile. Ivanovic la 19 ani e mult mai buna decat Petrova la 19 ani. La 17 ani Ivanovic batea pe Mouresmo la Rolland Garros. Petrova la 17 ani nu cred ca era nici in primele 400-500 de jucatoare.

luma
9th January 2007, 11:40
Pana una alta, se anunta un meci interesant:
Ana IVANOVIC (SRB) vs Nicole VAIDISOVA (CZE)
Nu inteleg de ce pun astia de la Sydney informatiile asa tarziu!!! :(

relansat
9th January 2007, 13:41
Ana a intrat in sferturile de finala a turneului de la Medibank, dupe ce a dominat meciul in fata numarului 6 mondial, Nadia Petrova. 6-2, 4-2 in momentul in care rusoaica a abandonat meciul in urma durerilor abdominale repetate - anunta site`ul www.anaivanovic.com.
Desi pare un meci mai usor comparativ cu meciul de azi, cel in fata cehoaicei, prin prisma locului ocupat, 11 WTA, aceasta partida va fi una mult mai dificila, parere personala. Aceste jucatoare se cunosc foarte bene, facand parte din aceeasi generatie, deci un meci echilibrat care, sper eu, va arata in statistici un 2-0 pt Ana in confruntarile directe cu Nicole.
Cum spuneam si aseara, o victorie in fata rusoaicei face bene la moral; cred ca acum este momentul spre pasul in semifinale si castigarea punctelor WTA ce vor cantari mult la finalul sezonului in TOP 10`ul tenismenelor. Un rezultat bun Ana, stiu ca poti :ok:

relansat
10th January 2007, 11:46
4-6, 2-6 si si`a luat la revedere de la acest turneu. Pacat, mare pacat ... a pierdut in urma unui meci in care nu i`a iesit mai nimic; serviciul a fost slab, duble greseli o gramada, doar la asi ce mai conducea. Multe mingi oprite`n net, de parca era mai inalt atunci cand returna Ana. Am observat o lipsa de concentrare in meciul ei, nu a fost Ana pe care o cunosc eu din meciurile cu Mauresmo sau mai stiu eu cine. Am prins numai al doilea set, gratie unui coleg amabil care si`a sacrificat somnu` pt mine:). Revin mai diseara cu ce a spus Ana, sunt curios de ce a jucat ashe prost. :( Nota 10 pt suporterii care erau aproape in unanimitate suporterii ei, mai mereu auzindu`se Go ANA :ok:

relansat
11th January 2007, 17:51
O revista australiana, Alpha a ales`o pe Ana in topul celor 50 de sportive HOT ale planetei. Se asteapta ca urmatoarea "lovitura" a Anei sa fie la Australian Open; sponsorii deja urmaresc urmatorul succes al ei, dupa cel mai rapida urcare in top 100. Ana se simte foarte bine in Australia, acolo unde are rude, locul in care a castigat turneul de la Canberra 2005.

Val
11th January 2007, 18:27
spune-mi ceva nou ca am citit si eu pe site aceste lucruri

relansat
11th January 2007, 18:59
Ai vazut postarea lui DAVIDS: I would like to fuck you.... You are beautiful? Aia a fost cea mai tare. Nu m`am putut abtine sa nu rad, super tare :)

Val
11th January 2007, 22:28
Unde e scrisa chestia asta pe forumul ei? Ce om, cum poate sa scrie asa pe forumul unei fete. Sa speram ca nu o sa citeasca Ana chestia asta pentru ca ea a vrut sa faca ceva bun pentru fani si unii vin si fac pe interesanti si pun pariu ca nu a vazut-o jucand in viata lui. Stai sa gasesc unde a scris ca sa vezi ce mesaje o sa-i dau dar cred ca au avut altii grija de el pana acum.

Val
11th January 2007, 22:30
Apropo ai gasit vreo declaratie de-a ei dupa meciul cu Vaidisova? Ca eu nu am gasit nimik

relansat
12th January 2007, 01:06
Eu i`am scris ca`s dispus sa invatz si sarbeasca numai sa ma adauge in lista ei de messenger :rolleyes:

Am vazut`o pe eurosport pare`mi`se pret de 2 minute. N`ai pierdut mare lucru :D

dianette_d
12th January 2007, 01:19
Si io am invatat rusa pentru Safin. Dragostea cere sacrificii. :D

relansat
12th January 2007, 10:32
Mdea, ma intreb ce se intampla daca`mi placea de Sania Mirza. Incepeam sa ma uit la filmele indiene cu Salman Kahn si compania, ascultam muzica indiana, ce macho as fi fost :D ... pana una alta, astept un semn de la Ana sa vad ce lista de probe tre` sa trec s`ajung sa discut cu ea pret de cateva secunde (nu minute, vedeti ce putin cer :P). Va tin la curent ;)

Val
12th January 2007, 10:39
Singuru lucru care-l stiu in sarbeste e "Ajde" si insemna acelesi lucru ca la noi pt ca am intrebat-o eu la sectiunea aia "Ask Ana". Crezi tu ca ea are timp de messenger? Apropo stiai ca pe vremea cand era junioara a participat la multe turnee in Romania. Turneele futures din Romania au lansat pe cineva in lumea buna a tenisului si anume pe Ana ca romanii nu sunt in stare sa scoata capu. Dar lasa ca vin si de la noi ceva junioare din urma si o sa fim si noi in lumea buna cat de curand

relansat
12th January 2007, 11:43
Intre timp, Ana a picat cu nr 57, Vania King. Ca sa fiu sincer, n`am auzit in viata mea de jucatoarea aceasta si pariez de cativa ani buni. Curios, o fi avut un an excelent de`o ajuns aici ... in fine. Prada usoara pt Ana, deci un 6-1 6-1 cred ca ar fi rezonabil, nu Val? :D

Nu stiam ca a fost in Romania, cine stie poate`o fi fost si pe la Vaslui :evil: ... .eu sper sa aiba timp de messenger. Daca nu, macar sa se gandeasca la mine cand serveste; ma multumesc si cu atat :P ... ce bene ca am mai dat de un fan al Anei, welcome Val :ok:

Val
12th January 2007, 12:13
O sa treak de Vania King cu siguranta insa e pe aceasi parte de tablou cu Chakvetadze si ultimu meci pe care l-am vazut intre cele doua s-a sfarsit cam rau pt Ivanovic. Insa de atunci au trecut vreo 10 luni iar Ivanovic a cam rezolvat principala ei problema deplasarea in teren si din ce am vazut eu in ultimele poze noi antrenori au cam bagat-o si l-a slabit pt ca totusi 73 kg erau cam multe. Lucrurile merg bine pt ea si anu asta va fi sigur in top 10.

relansat
12th January 2007, 23:43
A avut`o idol pe Monica Seles, momentan am renuntat la a ma uita la filme si ma uit la filmuletzele Anei de pe YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=5dzleCHQmXM

Val
14th January 2007, 17:48
Ana se simte ca acasa in Australia pt ca unchiul ei locuieste acolo iar despre Vania King spune ca e o jucatoare tanara buna si ca va fi foarte periculoasa. Despre meciul cu Vaidisova nu zice nimic pt ca la cat de prost a jucat nu vad ce ar putea spune. Ajde Ana

relansat
14th January 2007, 23:31
Sper ca macar aici sa-si miste fundul sovietic si sa le arate tuturor de ce este in stare, de ce a luat premiul pentru cel mai rapid "climbing" intr-un sezon. Daca se simte ca acasa, atunci sa se comporte ca atare si sa prinda un sfert de finala sau ceva mai sus, sa rupa racheta si sa se gandeasca la cangurii de pe marginea terenului :D GO GO ANA :ok:

Val
14th January 2007, 23:40
Cred ca e capabila de un sfert de finala pt ca a mai jucat si la Roland Garros si la Wimbledon si nu ar strica si unu aici. Sa speram ca publicitatea asta care e calare pe ea sa nu o schimbe dar pare o fata cu capu pe umeri si sa speram ca acolo va ramane pana va termina cu tenisu.

relansat
14th January 2007, 23:45
Ca bine spui Val, nu mi-as dori sa fie o a doua Kournikova, ar fi chiar o tragedie, dupa ce m-am indragostit de acest sport sa sufar o asa mare deziluzie.

Val
14th January 2007, 23:57
Intre Ana Ivanovic si Kournikova sunt 2 mari diferente: Ivanovic stie tenis pe cand Kournikova era o jucatoare mediocra iar in al II-lea rand Ivanovic e mult mai frumoasa. Stim cu toti ca jucatoarele de tenis nu sunt foarte frumoase si doar cateva ies in evidenta dar mie Ivanovic mi-a placut din prima cand am vazut-o la un meci acu vreo 2 ani. Recunosc ca m-am uitat la meciul ala doar ca sa vad dak o pustoaica frumoasa stie si tenis. Chiar dak nu a castigat meciul mi-a placut daruirea ei si eram si sigur ca va junge sus.

Val
16th January 2007, 09:40
Victorie fara probleme a Anei in turul I la AO. Ea a batut-o pa Vania King in 2 seturi 6-2;6-0 si a declarat dupa meci ca e foarte multumita de jocul ei.

relansat
16th January 2007, 11:00
Vai de capul Vaniei, care nu a izbutit mai mult de doua game-uri, semn ca Ana este in vana :D

Val
16th January 2007, 22:51
Ana va juca in turul 2 cu Agnieszka Radwanska din Polonia. Ploneza are aproape 18 ani( ii implineste pe 6 martie) si e locul 59. E debutanta la AO iar la turneele de Grand Slam are ca cea mai buna performanta un tur 4 la Wimbledon. Ana conduce in fata polonezei cu 1-0 la intalnirile directe. Meciul a avut loc anul trecut la Linz si s-a incheiat cu scorul de 6-2;6-2 pt Ana. Nume mari batute de Radwanska in cariera ei:Myskina, V.Williams, Dementieva. Oricum nu are prea multe sanse in fata Anei. Ajde Ana.

relansat
17th January 2007, 09:49
Aham, ca bine zici mey Val. Relax i-o trage polonezei, m-ar mira sa faca aia mai mult de 5 game-uri :evil: ... cu alte cuvinte, drum usor pt Ana pana in momentul de fata, sper sa nu ne faca o surpriza d-aia care sa ma faca sa injur si sa arunc tot ce e pe langa mine :D

Val
18th January 2007, 16:05
Dupa victoria in fata polonezei Ana a dat o declaratie foarte interesanta spunand geva de genu asta:nu in fiecare meci joci bine dar e important sa joci suficinet de bine incat sa bati.

dextercioby
18th January 2007, 16:10
Dupa mine a spus o banalitate, no offense. Dar cam asta e in sport. Banul, faima, palmaresul vin daca esti tot timpul cu un pas in fata adversarului. N-ai nevoie de 120-40 la baschet sau de 6-0, 6-0 la tenis, ma rog, decit ca sa-ti conservi energia pentru meciurile urmatoare, dar ideea e ca nu poti sa joci la fel de bine in fiecare meci, ar fi bine totusi daca ai cistiga fiecare meci. Bine, mai e si faptul ca nu joci singur... :D

Daniel.

Val
19th January 2007, 00:39
Ana va juca in turul 3 cu Vera Zvonareva. Zvonareva are 22 de ani si este pe locul 24 in clasament. Are 5 turnee castigate iar in intalnirile directe Ana conduce cu 1-0 ( a batut-o la Varsovia in 2005). Eu cred ca Ana va trece mai departe si cel mai probabil in turul "urlator" va da de Maria Sharapova. Va fi meciul celor mai frumoase tenismane din circuit.

Val
20th January 2007, 11:33
Din pacate Ana si-a luat adio de la AO pe anu asta intr-un mod nu prea placut mancand o bataie destul de serioasa de la Zvonareva.

relansat
20th January 2007, 12:00
In ultimul timp are probleme cu jucatoarele de valori apropiate ei, nush ce se intampla insa parca nu mai e ca inainte ... din pacate nu am putut sa vad cine stie ce meciuri ale ei anul acesta, cel cu cehoaica fiind unul de trista amintire. Eu inca mai sper la o revenire, stiu ca e capabila de asa ceva. Val, imediat ce gasesti ceva materiale despre ea si meciul jucat in compania rusoaicei, da linku aici te rog :ok:

Val
20th January 2007, 22:21
Ana a fost foarte dezamagita du pe meciul de astazi. Dupa meci a spus ca a fost doar o zi proasta si ca orice a incercat nu a mers. Reporteri au intrebat-o dupa meci daca a jucat accidentata insa ea a dezmintit acest lucru. Ana a mai spus ce uneori inveti mai mult din infrangeri decat din victorii. Urmatorul turneu la care va participa e Toray Pan Pacific Open de la Tokyo care incepe pe 29 ianuarie.

relansat
20th January 2007, 23:22
Acesta este un lucru bun, ma refer la participarea ei la urmatorul turneu ... de multe ori am vazut-o pe Ana facand o pauza, "sarind" peste cateva turnee, desi nu am inteles niciodata de ce ... poate o fi fost obosita, accidentata sau mai stiu eu ce ... Ajde Ana :)

Val
20th January 2007, 23:26
Obiectivul ei pe anul asta e intrarea in Top 10 iar pt. acest lucru tra sa joace cat mai multe turnee pt. a strange cat mai multe puncte.

Val
26th January 2007, 12:52
Ana Ivanovic a renuntat la antrenorul David Taylor. Spune ca deocamdata nu se gandeste la un alt antrenor deaorece vrea sa se concentreze asupra turneului de la Tokyo.

relansat
3rd February 2007, 18:26
Si uite cat de bine s-a concentrat ca a castigat in fata Sharapovei, rusoaica abandonand dupe un prim set pierdut cu 4-6 in fata Anei. Maine, Ana va disputa finala avand-o ca adversara pe Martina Hingis. Un meci greu, insa nu imposibil daca ne gandim de cine a trecut. Alte puncte adunate de Ana, care dupe Australian Open pare ca-si revine. Go go go Ana, castiga acest turneu pt noi, fanii tai din Romania :)

luma
3rd February 2007, 21:22
Si uite cat de bine s-a concentrat ca a castigat in fata Sharapovei, rusoaica abandonand dupe un prim set pierdut cu 4-6 in fata Anei.

Nu cumva 1-6?? :thinkso::D

lucian_iasi
3rd February 2007, 21:27
Ba da 1-6...probabil a vazut gresit :) :) se mai intampla :cool:

Val
3rd February 2007, 21:46
"Ana is definitely a solid player. She has some ups and downs, but she’s top 15, young, and I know we’re going to see more of her. This surface suits her, and she seems to playing really well here.”
Martina Hingis

relansat
3rd February 2007, 23:24
Asa este 1-6, imi cer scuze, ori nu vazusem eu bine, ori era scris aiurea pe site-ul pe care m-am uitat :). Pai e si mai bine, a ridiculizat-o pe rusnaca :D

lucian_iasi
3rd February 2007, 23:27
Sharapova a avut probleme,dovada ca in setul 2 s-a retras..dar asta nu-i ia din merite Anei care probabil a jucat senzational.Altfel nu prea poti sa-i dai 6-1 Sharapovei

whisper
3rd February 2007, 23:27
/hello A batut-o pe Sharapova :great: :cheer: Din ce am inteles joaca maine cu Hingis ,nu ? :cheer:

luma
3rd February 2007, 23:31
Da Whisper, si Martina trebuie sa-si ia revansa...:cheer:

lucian_iasi
3rd February 2007, 23:33
Asa,luma :D :D macar mai tine cineva cu Martina la meciul de maine :D :D

whisper
3rd February 2007, 23:36
Cum sa isi ia Martina revansa?:P Ei nu ii nimic cel mai bun sa castige de fapt cea mai buna.

luma
3rd February 2007, 23:39
Bine Whisper...adica...:D:P Nu zic, ca sunt pe threadul Anei. :)

relansat
4th February 2007, 00:13
LOL, au intrat luma pe thread si uite ce-a facut :lol:

Luma, stai flex, presimt o victorie a Anei, este mult peste Hingis in acest moment. Doar o zi proasta o poate opri.

luma
4th February 2007, 00:15
Bine draga, daca tu ai asa...un feeling...:D:P

lucian_iasi
4th February 2007, 00:15
Ana nu este peste Hingis in acest moment :) :) :cool:

LUCKY_AMARU
4th February 2007, 00:39
HINGIS-IVANOVIC? Cine isi aduce aminte deultimu lor meci...care de fapt mi se pare si singuru....victorie ana in 2seturi in finala de la montreal....victorie 2 seturi ana ptr maine

lucian_iasi
4th February 2007, 09:19
@LUCKY AMARU ai nimerit-o,a fost finala de 2 de seturi,dar a castigat Martina :evil: :evil: :cool:

LUCKY_AMARU
4th February 2007, 14:03
Ma bucur oricum............tineam cu amandoua.......oricum ar fi iesit tot eram bucuros......bine ca nu a fost vreo mutanta gen serena venus davenport sau mauresmo in finala......

lucian_iasi
4th February 2007, 22:32
Davenport din cate stiu s-a retras din tenis

relansat
4th February 2007, 23:02
Pacat ca a piedut finala, sincer regret ... insa, ca de obicei, privim inainte in speranta ca va lua inca un titlu. Nu se mai poate ashe :D

Alexz
4th February 2007, 23:16
Ana de cand nu mai te-am vizitat :D

luma
4th February 2007, 23:41
Serjent, daca ai ceva de spus despre Ana Ivanovic sa fie din, cu si despre tenis. :)

Alexz
4th February 2007, 23:45
pai da , mi-a placut de ea desi a pierdut ,totusi eu zic ca mai are mult de lucrat la serviciu ca sa ajunga cu adevarat first class si sa se mentina in top in rest e perfecta. :)

relansat
4th February 2007, 23:48
Deja antrenorul ei sau fost ei antrenor, ma rog, o bagat-o la alergat, trebea sa mai scada ceva kilograme. Dupe cum se vede prin poze, Ana e putin cam grasa, trebe sa mai dea jos ceva kile ... nici serviciul nu ii mai merge, nush ce e de facut. Probabil noul ei antrenor o va ajuta mai mult.

luma
5th February 2007, 00:14
Cred ca, un pic de incredere si constanta nu ar strica. :)

relansat
13th February 2007, 14:32
Din motive obiective Luci Safarova a renuntat la acest turneu, motiv pt care Ana a avansat (inainte, vb unui filosof in viata :D) urmand sa joace cu nr 59 mondial, Anastasia Yakimova. Sa fie intr`un ceas bun :D

relansat
15th February 2007, 12:24
Sh`uite ashe s`a ajuns in sferturile turneului, dupe un 6-2 6-3 cu Yakimova :D

Next on the list - N. Dechy: go go go Ana :)

Inceput de an excelent pt sarboaica, daca ar prinde finala turneului ar fi si mai bene. In caz de succes va juca cu Mauresmo(:drak:)/Razzano.

relansat
16th February 2007, 10:02
Am comis`o iar, acu` joaca cu Clijsters ... cat dreak mai dureaza turneul asta? :lol: :D :drak:

lucian_iasi
16th February 2007, 10:06
Pana aici a durat turneul ptr Ana..nu are nici o sansa in fata lui Kim,unde mai pui ca se joaca si in Belgia.Deci victorie Kim in 2 seturi. /hello /hello /hello :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yes: :yes: :yes:

lucian_iasi
16th February 2007, 21:48
Ana Ivanovic-Kim Clijsters 2-6,1-6 :yeah: :yeah: :yeah: /hello /hello

Ana mai are ffff mult de munca sa ajunga sus

Cipri
23rd February 2007, 13:17
Si eu o vad in primele 8 dar sa mai treaca cv timp ...

luma
10th March 2007, 16:27
Saturday, March 10, 2007
STADIUM 2 start 10:00 am
WTA - V King (USA) vs [10]A Ivanovic (SRB)
edit: unde sunt fanii? :D

luma
10th March 2007, 23:06
A Ivanovic - V King 63 60

Val
10th March 2007, 23:07
Aici. 6-3^6-0 pt Ana. E a doua oara pe anu asta cand o altoieste pe King.

luma
10th March 2007, 23:15
Victorie facila pt. Ana. Parca asa a fost si la AO.

Val
10th March 2007, 23:22
6-2^6-0 a fost la AO.

luma
10th March 2007, 23:23
:) Multumesc! Eram pe aproape...:D

Val
10th March 2007, 23:25
A mai progresat si Vania King( daca se poate spune asa ceva).

luma
10th March 2007, 23:26
Daaaa? A avut un game in plus...e un progres.:D:D

whisper
10th March 2007, 23:32
:D :cheer: Ana!

Val
12th March 2007, 11:49
Urmatorul meci al Anei va fi cu Molik. Si un amanunt comic: Ana a uitat sa se inscrie la concursul de dublu unde trebuia sa faca pereche cu Maria Kirilenko. Cand i-a adus aminte Maria deja era prea tarziu.

iuli
12th March 2007, 21:48
va pierde azi ana :(

printulmiskin
12th March 2007, 22:01
va pierde azi ana :(

Asa fan esti tu?..Molik nu mi se pare ca valoare peste Ana..

iuli
12th March 2007, 22:03
nu sunt fanul ei

dextercioby
13th March 2007, 08:38
Ana a spulberat-o pe Alicia Molik in 2 seturi la 1 si 2. Asa ca s-a calificat in 1/8 de finala. Oleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...

Optimistul
13th March 2007, 08:40
Nu ti se pare cam rotunda pt.virsta ei?

dextercioby
13th March 2007, 08:53
Nu, mi se pare cam rotunda ...pentru mine. :D Serios, acum, de Kim Clijsters sau Amelie Mauresmo poti sa spui asa ceva ? Macar s-ajunga Ana sa cistige un GS si apoi sa dea si 20 de kg jos...

Val
13th March 2007, 11:44
Nu ti se pare cam rotunda pt.virsta ei?
Are 1.83 m si 73 de kg. E foarte bine, de obicei se spune ca tre sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea iar Ana are acest lucru. Acest lucru l-am auzit de la niste oameni care sunt in lumea tenisului.

iuli
13th March 2007, 12:09
val nu te lua dupa statisticile de pe wtatour.com nu sunt deloc reale...

Val
13th March 2007, 12:26
Oricum mai mult de 73 de kg nu are cum sa aibe, de fapt nici nu cred sa aibe 73 de kg.

boboxxx
13th March 2007, 13:41
Ba cam asa are. E masiva dar nu greoaie. Din apropiere nici nu iti dai seama datorita inaltimii.

Val
13th March 2007, 17:14
Mai degraba poti spune ca e masiva, dar nu rotunda. Si pana la urma e sportiva, nu fotomodel.

Optimistul
14th March 2007, 08:41
Cine e aceasta Bammer care a invins-o pe Ana aseara ?

Val
14th March 2007, 08:44
O austriaca aflata pe locul 46 in lume. Ana a laudat-o dupa meci, spunand ca austriaca a jucat senzational.

dextercioby
14th March 2007, 08:46
Mi-e ciuda c-a luat bataie Ana, mai ales ca-n afara de Kuznetzova, majoritatea capilor de serie bine cotati au luat bataie (Sarapova, Petrova, Hingis, Jankovic)... Avea o sansa mare s-ajunga in top 10...

Val
2nd April 2007, 01:14
Atentie. Stire super tare. Ana Ivanovic a fost la pescuit pentru prima oara in viata ei si a capturat cel mai mare weakfish( nu stiu ce draku natie de peste e asta) de pana acum. Apoi, dupa ce s-a fotografiat cu prada si dupa ce s-a constatat ca e un record captura ei, Ana a gatit pestele pentru echipa ei.

LUCKY_AMARU
2nd April 2007, 14:35
Super tare........super de gashca fata.......gospodina tare ce sa zici:d

Val
6th April 2007, 23:35
Ana s-a calificat in semifinalele turneului de la Amelia Island dupa ce a batut-o pe compatrioata Jankovic.

TenisFan
8th April 2007, 12:12
Ana a pierdut in semifinale la febletea mea Tatiana Golovin... ;) Eu sper sa castige si turneul acum deoarece are posibilitatea s-o bata pe Petrova... :yeah:

Sandilius
13th May 2007, 12:52
Se pare ca Anei ii prieste in Jermania, ajungand pana in finala turneului de la Berlin. Adversara nu mai are voie de nicio prezentare - Kuznetsova:no: ... probabil va fi un meci fara istoric, uitandu`ma si la meciul trecut, in care favorita mea a pierdut un set in fata lu` Patty Schnyder

Sandilius
13th May 2007, 12:57
Parca`s diliu sa mor io :drak:

De ieri traiam cu impresia ca va juca cu Henin :o: ... cand colo, azi am vazut ca va juca cu Kuznetsova :o:

Sandilius
13th May 2007, 17:34
Si uite c`o batut`o pe rusoaica :D :drak: :lol:
Odat` cu castigarea acestui turneu, Ana a intrat in primele 8; eligibila pentru Turneul Campioanelor :great:

LUCKY_AMARU
13th May 2007, 18:39
Mai este pana acolo prietene....e abia luna mai......totusi inca odata(daca mai era nevoie) Ana a dat dovada caracterului sau puternic si a firei de luptatoare.(doar e sarboaica ce naiba)....ma bucur nespus fiindca a catsigat meciu contra acestui mutant pe numele sau Kuznetzova......

relansat
30th May 2007, 21:56
Ana a revenit in forta dupa mica accidentare din finala cu Kuznetsova, castigand in fata Sofiei Arvidsson - http://www.onlinesport.ro/stiri/tenis/roland-garros/18709/ana-ivanovic-in-turul-doi.htm

Cipri
30th May 2007, 22:10
Ivanovic daca o va elimina pe Mirza va putea juca cu Raluca Olaru in turul al 3 lea , bineinteles daca si romanca va trece de Tatiana Poutchek (BLR) .

relansat
31st May 2007, 09:10
Deci un parcurs destul de usor pentru Ana. Ramane de vazut ce`o sa faca cu Sania :D

Optimistul
31st May 2007, 09:24
Stai linistit ,Sania numai este ce-a fost acum 1-2 ani.

relansat
31st May 2007, 10:46
Din cate stiu io fetele sunt din aceeasi generatie, alaturi de Vaidisova si`nca vreo cateva bunaciuni (in tenis si nu numai :drak:) ... am vazut`o pe cehoaica zilele trecute cum s`a chinuit in meciul inaugural, ashe ca tot ce imi doresc este ca Ana sa prinda saptamana 2 ... :D

Cneazul
31st May 2007, 15:57
ana va ceda in turul 3 la compatrioata noastra:D

relansat
31st May 2007, 16:45
Cneazule tu esti cu capu`? Sa zica bogdaproste daca va castiga un game romanca :D :drak: :lol:

Glumesc si io acu` :D ... sincer sa fiu, as vrea sa castige Raluca (vezi sa nu) :ras-plans:

http://www.onlinesport.ro/stiri/tenis/roland-garros/18752/ana-ivanovic-continua-traditia.htm

costeaa
31st May 2007, 16:46
7-5 3-6 7-6 castiga Raluca:D

relansat
31st May 2007, 16:50
E blat :D :drak: :lol:
Costica da` ce`ti veni? :ras-plans: ... io sper sa nu se faca de ras romanca. Ana a jucat bine ieri, astazi chiar foarte bine, deci nu prea sunt sperante pentru Ralu. Vedem maine :D

costeaa
31st May 2007, 16:52
ai vazut meciul? daka ne luam dupa scor atuncea raluca ar trebui sa o bata pe ivanovic:D
ana a pierdut 5 game'uri in meci pe langa raluca care a pierdut 3:D

relansat
31st May 2007, 16:56
Asta face parte din categoria deductiilor becaliste: x bate pe y, z bate pe x, deci z a batut si pe y? :lol: :D :drak: ... e si asta un punct de vedere de luat in seama :D

costeaa
31st May 2007, 16:58
relansat nu imi zici cu cine o sa joace raluca dupa ce o [B]spulbera[B] pe Ana?:D

relansat
31st May 2007, 17:01
Cu sora saniei mirza denumita generic derdelus :drak: :lol: :D

costeaa
31st May 2007, 17:02
aha...si mai departe? sa ajungem la finala...acuma serios vorbind...Raluca poate trece de Ivanovic..o motiveaza becali:D

Laura1985
1st June 2007, 16:27
sper sa o bata mar pe ivanovic!! merita dupa declaratiile ei despre maria.

hai ralu !!! :)

Laura1985
1st June 2007, 16:31
Pe cand un meci Ivanovic - Sharapova?:drak:

Se descurca fetita, a jucat excelent azi, dar raman rezervata in ceea ce priveste urmatorul meci, astea tinere, de obicei, dupa ce bat jucatoare de top si-o iau de la oricine...cand te astepti la mai mult de la ele, atunci isi dau cu firma-n cap...sper sa nu fie si cazul ei :) Oricum, frumos meciul de azi, mult peste cel dintre Clijsters si Na Li!!:mda:

nu vreau!! vreau sharapova - mauresmo ...nu-mi place ana da vad ca are fani aici, ce-i cu declaratiile alea la adresa preferatei mele ?

relansat
1st June 2007, 16:55
Laura, ce`a declarat Ana despre Ralu? Sper sa se ia la bataie pe teren, daca zici c`a fo` acida la adresa compatrioatei noaste :ras-plans:

Laura1985
1st June 2007, 16:56
nu despre ralu, despre maria!!

las ca o bate ralu am incredere in ea !!

costeaa
1st June 2007, 17:11
Hai Raluca...:d:d:d:d

relansat
1st June 2007, 17:15
Pai ce`ai vrea sa spuna frumos despre Sharapova? :drak: Nu`s prea multe de zis mey, e cam antipatica tipa ... Ana e tupeista si`n curand vom vedea cine o sa aiba mai mare succes. Plus ca la capitolul frumusete, deja ii da ceata Mariei ... In fine, e o performanta daca ia Olaru` un game si, deja tragedie, daca face break :ras-plans:.

Laura1985
1st June 2007, 17:38
oho pai s-o lase mai moale cu tupeul dragul meu ca mai are anushka pana ajunge macar la degetul mic al mariei.