PDA

View Full Version : Noul numar 10 de la Farul



ady51a
4th January 2006, 23:39
Cristocea a plecat la Steaua.
Cine credeti ca o sa fie noul numar 10 de la Farul? Un jucator care este acum in lot sau unul care va veni in iarna asta? Cine ? Cine? Cine?:mda:

Rivaldo de la Olympiakos sau sarbul Mihailovici care o sa vina odata cu noul antrenor sau varianta autohtona Adrian Senin. :D :D :D

Paul
4th January 2006, 23:45
Mihailovici e fundas mei ...
Poate Stankovici :yeah:

vezi ce Beckham e pe faras la Real :happy: , de cand a venit Cassano

andreiush
4th January 2006, 23:48
Pai si la Lazio ce numar avea Mihailovici? 11 mi se pare... deci merge si 10 la el:D

ady51a
4th January 2006, 23:52
O sa-i dam si 4 numere numai sa vina :D :D :D



4 numere pe tricou. hmmm Sa nu se inteleaga altceva

tchibos
5th January 2006, 00:07
sper sa va distrati bine, dar treaba e cat se poate de serioasa

Eu sper sa nu fie cineva din lotul actual ca sincer chiar nu e nimeni potrivit pentru numar. Ma gandesc ca ar trebui sa aduca pe cineva care sa aiba tehnica lu' Liviu Mihai si viteza lu' Gurita, da' asta ar fi... Ronaldinho si el el luat. Oricum ar fi, poate ne tragem si noi un "numarul 10" veritabil, un om care sa coordoneze cu adevarat jocul la mijocul terenului, ca sincer, ca echipa eu cred ca stam binisor ( dam goluri cu majoritatea jucatorilor, indiferent de postul pe care se afla) dar ne trebuie doua piese (asta dupa ce punem la punct apararea )... si piesele ar fi: un "numar 10" ca la carte si un varf "pur sange" si atunci Europa partie ca vine FARUL

ady51a
5th January 2006, 00:09
Pai si vrem nume tchibos. Cine e acel "numar 10" si acel varf "pur sange". Sau cel putin la cine te gandesti tu?

tchibos
5th January 2006, 00:11
ma gandesc si revin cu cineva din campionatul intern ca la extern doar sa sap prin divizia a patra ca doar acolo ne apropiem

Paul
5th January 2006, 00:12
O sa-i dam si 4 numere numai sa vina :D :D :D



4 numere pe tricou. hmmm Sa nu se inteleaga altceva

si care sunt alea 4 numere...
primul cred ca e 69 :evil:

ady51a
5th January 2006, 00:15
Primul e 10 ca de asta discupam acum. Dupa aia intrebam cine o sa fie nr 69.:D :cool:

tchibos
5th January 2006, 00:16
O sa-i dam si 4 numere numai sa vina :D :D :D



4 numere pe tricou. hmmm Sa nu se inteleaga altceva

:happy :happy :happy ai vrut sa o dregi si mai rau te-ai afundat... patru numere pe tricou???????...... viril mai esti :evil: :yeah: :cool:

Paul
5th January 2006, 00:17
pai de aia ziceam si eu :D

tchibos
5th January 2006, 00:45
usurel...mai bine ne gandim cine ar putea fi numarul 10

ady51a
5th January 2006, 00:47
Dintre jucatorii actuali cred ca o sa fie Voiculet.

Paul
5th January 2006, 00:48
dintre jucatorii viitori cred ca o sa fie Deco :evil:
Sau Ballack ca e liber la vara ...

tchibos
5th January 2006, 01:08
Dintre jucatorii actuali cred ca o sa fie Voiculet.

Voiculet e bunicel si mai are cate o sclipire dar asta se intampla rar... de obicei cate un sut norocos... dupa mine nu e de 10, dar cine stie poate ca daca i se da tricoul cu nr. 10 lucrul asta il va motiva si va deveni un super jucator... asta cred ca depinde si de antrenorul Farului "care este"

ciorbicafaristu
5th January 2006, 14:06
ha ha ha...chiar nu stiti cine o sa fie? e deja in lot...unul care are talent cu carul si creier cat magarul...eu zic ca daca vine un antrenor care stie sa-l disciplineze si sa-i dea mai multa libertate pe teren il poate depasi pe cristocea ...ia sa vedem...il ghiciti?
indiciu: la primul contact cu adversarul cade la pamant

ady51a
5th January 2006, 14:10
Pai toti au talent cu carul si toti cad la pamant la primul contact cu adversarul. :D :D :D :happy

ciorbicafaristu
5th January 2006, 14:12
stai ba linistit ca nu esti tu

tchibos
5th January 2006, 17:17
puturosul ala e irecuperabil :happy

ps: ca sa nu fie neclaritati: nu ma refer la ady :D

tchibos
5th January 2006, 17:56
Voiculet e bunicel si mai are cate o sclipire dar asta se intampla rar... de obicei cate un sut norocos... dupa mine nu e de 10, dar cine stie poate ca daca i se da tricoul cu nr. 10 lucrul asta il va motiva si va deveni un super jucator... asta cred ca depinde si de antrenorul Farului "care este"

uite ca omul si recunoaste ce am zis si eu

Trage ca din tun la poartă

„Pentru mine, 2005 a avut două părţi bune şi una rea. L-am început şi l-am sfârşit bine, dar perioada de mijloc a fost cumplită. Nu vreau să-mi amintesc de ea. Nu îi doresc nimănui să stea atât în afara gazonului“, a spus Voiculeţ, când l-am chestionat despre anul recent încheiat. Când vorbeşte despre partea de final a lui 2005, care i-a fost favorabilă, Claudiu se referă la perioada de după revenirea sa, care l-a adus, încet-încet, la forma pe care o etalase în primăvara trecută.

Totul a culminat cu meciul Farul - CFR Cluj 1-2, din ultima etapă a turului, în care a înscris golul prin care „rechinii“ au deschis scorul, reuşită aproape identică cu cea de la Piteşti, şut de la distanţă după o cursă impetuoasă. Cum şi în meciul de „Cupă“ cu Jiul a fost cât pe ce să înscrie la fel, o întrebare s-a impus de la sine: „Sunt aceste faze specialitatea casei?“ „Nu, deloc, doar s-a întâmplat. Poate am avut şi noroc“, a fost modest fotbalistul, care ne-a mărturisit că abia aşteaptă să revină la pregătire, pe 9 ianuarie.

Totuşi, am insistat, dedică cuiva cele două goluri, primele ale sale în prima ligă, după încă unul în Divizia B, cu FCM Târgovişte? „Nu, eu nu-mi pun astfel de probleme. Dacă ar fi fost să le dedic, scriam ceva pe sub tricou“, glumeşte vânjosul fotbalist. În turul de campionat, a prins cinci meciuri în Divizia A (de două ori titular, iar într-unul dintre meciuri, cel cu CFR, integralist) şi două în Cu

poate a citit ce am scris si acum da citate din subsemnatul... in rest pare de treaba pustiul

ady51a
6th January 2006, 00:03
ha ha ha...chiar nu stiti cine o sa fie? e deja in lot...unul care are talent cu carul si creier cat magarul...eu zic ca daca vine un antrenor care stie sa-l disciplineze si sa-i dea mai multa libertate pe teren il poate depasi pe cristocea ...ia sa vedem...il ghiciti?
indiciu: la primul contact cu adversarul cade la pamant

Cred ca e vorba de Curca:D :D :D :D Dar cum ramane cu libertatea in teren???:D :D :D
Problema mai grava e ca nici antrenor nu avem. Mai bine luam noi loc pe banca tehnica tchibos, ciorbica si eu :D

tchibos
6th January 2006, 00:20
acum sa analizam la modul serios:

cin' sa fie?...

eu zic ca tre' sa fie un om de creatie care sa coordoneze jocul pe la mijlocul terenului si sa aiba si caracter ofensiv, deci candidatii ar fi:
- Curca => are caracter ofensiv ca de multe ori imi dadea emotii cand iesea din poarta fara motiv, dar ramane libertaea de miscare problema asa cum ai sesizat ady (cum esti tu atent la toate detaliile :D )
- Gurita => are caracter ofensiv, viteza, de multe ori si cade la prima atingere, dar la creatie e cam slabutz si in plus ii sta bine cu numarul actual
- Liviu Mihai => talent si tehnica are, prost e, cade chiar la prima atingere a adversarului ( prin asta e si celebru... cum se lasa el pe spate si obtine fault de foarte multe ori, chiar si cand nu e ) dar cum nu ai reactionat cand am zis ca "puturosul ala e irecuperabil", ma gandesc ca te-ai gandit la altcineva ciorbicafaristu
- Lungu => bun coordonator de joc, dar e cam defensiv si nu prea cade asa usor

ramane Todoran dar daca pleaca cum vorbeste targul singurul candidat ar mai fi Moldovan dar eu il vad pe asta ca pe un varf impins nu ca un mijlocas ofensiv, e adevarat ca de cazut cam cade si cand bate briza marii dar tot nu il vad ca pe un coordonator, indiferent cat de mult l-ar disciplina un antrenor, oricare ar fi el

in rest ... nu stiu, poate imi scapa acum cineva super talentat, dar pe banca de rezerve inca nu m-am gandit, asa ca ciorbicafaristu nu ne mai tine in suspans si uimeste-ne cu indisciplinatu' prost super talentat care zace latent in echipa

ciorbicafaristu
6th January 2006, 13:21
de iulica fara frica ai auzit? el va fi noua stea a farului

tchibos
6th January 2006, 18:23
ba ma innebunesti ... te-ai imbolnavit de gripa ... pai daca ala o sa fie steaua va fi vai si amar de steaua noastra... chiar ma gandeam sa il trec si pe el dar nu aveam de spus de bine decat de centrarile lui si cornerele pe care le bate bine... la antrenament

ciorbicafaristu
6th January 2006, 20:05
ha ha ha. sa mergem la meciuri si o sa te crucesti de ce o sa vezi

tchibos
7th January 2006, 00:59
mai vedem... poate stii tu ceva

ady51a
3rd February 2006, 07:58
Noul nr.10 o sa fie....Adrian Senin.

pff
3rd February 2006, 15:41
io zic k curca o sa fie noul nr 10 al farului :)

U|L|T|R|A|S|
3rd February 2006, 21:08
:happy Noul numar 10 ar trebui sa fie TODORAN. E cel mai tehnic jucator din lotul Farului si nu o sa plece de la Constanta. CU Farul pana la moarte!

ady51a
3rd February 2006, 23:05
U|L|T|R|A|S| Bine ai venit pe aici.
Asta este si parerea mea dar astazi am citit si am vazut ca Senin:mda: a jucat cu nr 10. Eu consider decizia asta cam ciudata. Nu prea are fata de un numar 10.

U|L|T|R|A|S|
4th February 2006, 14:52
:happy Senin este unul dintre cei mai vechi jucatori ai Farului, dar chiar nu are fata de numarul 10. El joaca in linia defensiva....dar cine stie, poate il reprofileaza Vukotic. Eu imi mentin parerea..TODORAN 10

ady51a
17th February 2006, 07:35
* Noul decar al Farului, Adrian Senin, speră să scape de ghinioanele pe care le-a avut în ultimii ani



- Adrian, cum a decurs până acum pregătirea din Cipru?

- Este un ciclu normal, care se va încheia sâmbătă. A fost o pregătire bună, cu multe realizări. Sper să ne prindă bine în campionat.

- Eşti mulţumit de prestaţia echipei şi a ta din meciurile amicale de până acum?

- Da, sunt. Pe de altă parte, ştiu că putem mai mult, că la meciurile oficiale ne vom concentra şi mai bine. Sper ca, atunci când se va alinia primul 11, să fim în plenitudinea forţelor şi în formă fizică foarte bună, să putem da randamentul necesar.

- Eşti noul decar al Farului. De ce ai preluat acest număr?

- Pentru că celelalte numere pe care le-am avut mi-au adus multe ghinioane. Cu această schimbare, vreau să am şi eu mai mult noroc. Fostul număr 10, Cristocea, a plecat la Steaua, aşa că sper şi eu într-un eventual transfer la o echipă mai puternică.

- Numărul 10 este unul celebru în România, l-a purtat Hagi. Te responsabilizează mai mult acest lucru?

- Mă responsabilizează şi, în acelaşi timp, mă ambiţionează. Eu sunt un tip mai ambiţios şi sper să arăt asta şi pe teren.

- Ai mai jucat cu 10?

- Doar la juniori.

- Ai bătut ultimele trei penalty-uri ale Farului. Tu vei fi executantul obişnuit, de acum înainte?

- Sper că da. Dacă voi juca titular, bănuiesc că eu voi executa.

- Cum colaborezi cu antrenorul Momcilo Vukotic?

- Foarte bine, din partea mea nu este nici o problemă. Nu am absolut nimic să-i reproşez. Nu ştiu dacă dânsul are să-mi spună ceva negativ. Din punctul meu de vedere, este OK. Important este ca la meciurile oficiale să avem rezultate. Când vin acestea, totul este bine.

- Care crezi că va fi cheia cu care Farul să deschidă, în sfârşit, uşa către Cupa UEFA?

- În retur, va conta unitatea grupului. Să fim uniţi şi să ne dorim enorm atingerea acestui obiectiv, atât noi, echipa, cât şi conducătorii şi toţi cei din jurul Farului.



Ciprioţii sunt calmi, corecţi şi liniştiţi

- Ce te-a impresionat cel mai mult în Cipru, faţă de România?

- În primul rând, vremea. E mult mai frumos ca la noi, unde am înţeles că se trăieşte sub tirania frigului. Condiţiile de pregătire din Cipru sunt mult peste cele din România.

- Ca stil de viaţă, cum şi se par oamenii de aici?

- Sunt nişte tipi foarte corecţi, calmi şi liniştiţi. Fiecare îşi vede de pătrăţica lui. La noi, în schimb, e mult mai multă agitaţie. E diferenţă totală.

- Cum îţi omori timpul liber în cantonament?

- Mai jucăm o tablă, ne mai uităm la televizor şi cam atât. Nu prea avem ce să facem. Însă, de atâţia ani de când suntem prin cantonamente, ne-am obişnuit. Fiecare asemenea perioadă are şi momentele sale care trec cel mai greu, ultimele zile, când se adună, câte puţin, oboseala, plictiseala şi stresul.

- Ce suveniruri ţi-ai cumpărat de la Limassol?

- Mi-am tot luat amintiri din Cipru, în anii trecuţi, aşa că, acum, m-am oprit doar la o pereche de pantaloni.

Cuger Liber!

pff
17th February 2006, 07:47
pai da .... la ce sa se gandeasca si amaratu` asta .. sa plece la alta echipa ... ppfffff si va intrebati de ce nu are faru` rezultate ?:)

b3bito
17th February 2006, 13:06
da`l mah in mm`si k nu e bun deloc...todoran e cel mai bun...

tchibos
18th February 2006, 09:39
nu are fata senin de nr.10

Quartz@nu
25th February 2006, 22:29
"Fostul număr 10, Cristocea, a plecat la Steaua, aşa că sper şi eu într-un eventual transfer la o echipă mai puternică"......... ce "badaran"...astia joaca numai cu gandul sa plece la alta echipa . :jerk: sa ii mai cred cand zic : "dau totul pentru Farul " ???? cu siguranta nu .:rosu:

k474laNu_2006
26th February 2006, 12:28
Preferatu`meu e Lungu, e cel mai constant jucator al Farului si ar merita nr 10 ... parca ar mai fi in cursa (ptr nr 10) Todoran si Senin ...
Voi c ziceti ??? :ok: :drak:

Napoletan
26th February 2006, 15:50
Todoran, cu siguranta. Nu este doar un jucator de valoare ci si un om de onoare. Todoran uno di NOI!

Seahawk
26th February 2006, 18:47
Todoran este adevaratul nr. 10; Lungu aduce mai mult a 8, iar Senin vreun 7

black_bird
1st March 2006, 15:23
Daca este sa ne luam dupa valoare individuala intradevar Todoran este cel mai potrivit pt numarul 10; dar eu zic ca acest numar sa i se dea lu' Voiculet pt ca este un jucator tanar de perspectiva si vine puternic din spate; si zic eu ca daca nu ar fi fost aceea hepatita Voiculet ar fi fost un jucator cine stie poate chiar mai tare ca Todoran

Rechinul Ucigas
1st March 2006, 23:05
todoran e bun , dar zic eu ca nu merita nr 10 :D oricum maine poimaine pleaca si asta la steaua sau alta echipa din capitala , asa ca "marele farist " todoran sa joace cu nr lui si sa faca treaba la farul atat timp cat joaca pt noi !

tchibos
12th March 2006, 14:57
*„Numărul 10 mă ambiţionează“


se pare ca nu e de ajuns pentru senin un simplu numar ca ambitia nu s-a vazut deloc pe teren

U|L|T|R|A|S|
12th March 2006, 15:15
Senin pare a fi preferatul lui Vukotic....I s-au atribuit sarcini mult mai ofensive si a fost desemnat sa execute loviturile de la 11 m....
El este noul numar 10 si trebuie sa ii acordam credit....este un Farist adevarat...
Todoran din pacate nici titular nu mai este..pacat..:rolleyes:

pff
12th March 2006, 15:18
todoran a fost accidentat ma nebunilor :) a fost refacut da` nu 100% o sa`l vedem pe todoran la meciu cu sportu` cand da 2 boabe :)

tchibos
12th March 2006, 15:27
asa e ... todoran nu a putu sa joace un meci cap coada din cauza accidantarii, nicidecum ca ar fi fost trecut pe lista rezervelor din cauza jocului