PDA

View Full Version : Meci 3 : Anglia - Paraguay



Paul
4th January 2006, 23:14
Anglia - Paraguay

10.06.2006 , 16.00 , Frankfurt

Discutii inainte si dupa meci , pe acest thread.

Sasuke Uchiha
6th January 2006, 16:30
anglia e echipa mea favorita si sper sa ajunga cel putin pana in semifinale
cred ca va trece de paraguay / 1-0 (owen)

Triphat
6th January 2006, 23:55
Bate Anglia. Clar. Dar nu usor. Paraguay-ul practica un fotbal bun, ca orice tara calificata din America de Sud.

Anglia 2 (J.Cole, Rooney)
Paraguay 0

Paul
7th January 2006, 00:48
meci de x2 :evil:
o sa vedeti

Tudose
7th January 2006, 15:31
Meci deschis oricarui rezultat. Se vor infrunta doua stiluri de joc total diferite.
La CM din 1986, din Mexic, cele doua formatii s-au intalnit in optimi si englezii s-au impus cu 3-0. La finalul jocului unul din fotbalistii sud-americani a incercat sa pastreze mingea ca amintire, ascunzand-o... sub tricou!

GruppoApparte
9th January 2006, 06:57
oare la paraguay nu juca portaru ala celebru chilavert sau ma insel ? daca da , stie careva daca mai joaca sau o sa joace ... ca atunci o sa imi fie si mai mare dragu sa privesc la meciu acesta
eu unul inclin spre victoria angliei da la limita 1-0 sau 2-1
paul sigur de x2? daca sti tu sigur atunci trebe bagat la pariuri ca ma gandesc ca o sa aiba cota mare victoria sau egalul paraguayului

joao pinto
9th January 2006, 19:00
Anglia, fara probleme.

Skywalker19
13th January 2006, 19:10
daca are Rooney o zi buna..... praf si pulbere face din Paraguay :)

interfan
17th February 2006, 19:28
Bate Anglia clar!!

Universal
1st May 2006, 05:55
Chila nu mai joaca de un an , Anglia dezamgeste din nou: 1-1

tchibos
23rd May 2006, 00:37
Anglia - Paraguay e un meci de 2, Anglia nu are omogenitate, s-ar putea chiar sa fie deziluzia multora la acest campionat mondial. Oricum ar fi parerea mea e ca asta nu e meci de X

Universal
1st June 2006, 21:58
Va dezamagi clar, face un 1-1 sau chiar 0-1

Cristian
9th June 2006, 21:11
Anglia favorita certa...

Balaci
9th June 2006, 23:11
Bat englezii,care sunt si favoritii mei!

tu26dor
10th June 2006, 02:03
mi-ar place sa bata paraguay. pacat ca nu mai au portarul de la mondialele trecute. doamne cat si-a mai dorit sa fie primul portar care inscrie la mondiale...
orice rezultat e posibil zic eu... vom vedea astazi.

After Hours
10th June 2006, 02:59
Bate Anglia cu 2-1, gol in ultimul minut :P

silenzio76
10th June 2006, 11:27
Bate Anglia cu emotii!

sun
10th June 2006, 13:06
Ambele echipe sunt foarte eficiente in jocul aerian ( Terry , Crouch / Santa Cruz ) . Cred ca va invinge Anglia , dar si Paraguayul va marca :ok:

andrei1921tm
10th June 2006, 13:56
daca are Rooney o zi buna..... praf si pulbere face din Paraguay :)

be serious.

LazioRoma
10th June 2006, 14:18
2 solist paraguai castiga!

miril
10th June 2006, 16:05
1-0 Anglia, autogol Gamarra, la o lovitura libera batuta de Beckham.

Sorin Blaj
10th June 2006, 16:05
Anglia a inceput ca din pusca, 1-0, gol Beckham din lovitura libera, in minutul 3.

Elphax
10th June 2006, 16:12
la cum a inceput meciul, Anglina castiga mai clar decat Germania ieri

si, cum spuneam si ieri, e ceva cu mingea aia!

Sorin Blaj
10th June 2006, 16:45
Se joaca tare. La limita chiar.

miril
10th June 2006, 16:53
Paraguay ca si Polonia a facut pana acum o figura stearsa.

Sorin Blaj
10th June 2006, 16:59
Da, dar era sa dea lovitura in finalul primei reprize prin Valdez. In plus au avut cel putin o indirecta din careu.

t.b.
10th June 2006, 17:04
Joc foarte bun la mijloc si in aparare al Angliei, la Owen se vede ca n-a prea jucat in ultimul timp si nici Crouch nu a prea iesit in evidenta. Nu cred ca Paraguayul o sa inscrie, englezii au cel mai bun cuplu de fundasi centrali din lume.

Sorin Blaj
10th June 2006, 17:08
Sper sa vedem mai multe goluri dupa pauza. Daca ar avea mai mult curaj Paraguayul, am avea mai mult spectacol.

silenzio76
10th June 2006, 17:21
3 mins: GOAL England 1-0 Paraguay
England take the lead after just three minutes, David Beckham swinging in a free-kick and Paraguay defender Carlos Gamarra glancing the ball past his goalkeeper Justo Villar.

Sorin Blaj
10th June 2006, 17:33
Au portar bun Paraguayul.

delaparis
10th June 2006, 17:51
Impresie buna despre Anglia ...
Echipa echilibrata solida ... jucatori talentati la mijloc si atac ...
Apare corecta ...

Se anunta bine ...

Sorin Blaj
10th June 2006, 17:54
Anglia - Paraguay 1-0, scor final. Pe mine Anglia nu ma convins. Paraguay nu a fost un adversar edificator.

silenzio76
10th June 2006, 17:54
Bravo Anglia!!!

t.b.
10th June 2006, 18:02
Anglia - Paraguay 1-0, scor final. Pe mine Anglia nu ma convins. Paraguay nu a fost un advesar edificator.

Anglia nu a fortat deloc, dupa inscrierea golului s-au multumit sa inchida jocul pentru a pastra rezultatul. N-au sclipirile brazilienilor insa compenseaza prin lupta si prin jocul bazat pe forta jucatorilor. Paraguay nu-i o echipa tocmai slaba, e cu mult peste Costa Rica de exemplu, suedezilor s-ar putea sa le puna probleme.

silenzio76
10th June 2006, 18:03
Acesta a fost cel mai important meci din grupe pentru Albion, si-au asigurat accesul in optimi!

sickboy
10th June 2006, 18:08
Englezii ca de obicei incep turneul fara sa forteze, au avut noroc si de o echipa slaba in Paraguay. Nu imi place atacul englezilor, lipseste un atacant clasic, gen Alan Shearer plus Rooney. Ericsson e un mare idiot si trebuia dat afara de mult. Il ia pe Rooney accidentat, Owen nerefacut si pe Wallcott care l-a vazut doar in antrenamente. Trebuia chemat inca un atacant, ca Andy Johnson de la Crystal Palace, care marcheaza constant, cu toate ca juca in div. secunda. Sper ca Rooney se revina, Owen sa nu se accidenteze si Crouch sa nu fie suspendat, ca sa nu jucam doar cu unu de 17 ani in atac. In rest Joe Cole a fost cel mai bun de pe teren, Gerrard si Lampard sunt cei mai buni mijlocasi centrali, apararea e fara probleme, chiar si Robinson e de incredere, parerea mea. Probleme mai sunt cu Beckam care in afara de pase, centrari si suturi e cam zero, dar nici nu ii trebuie mai multe.

C'mon England !

starsteel
10th June 2006, 18:12
Ca de obicei comentariu ridicol, "defensiva engleza puternica mai valoroasa decat a Braziliei". Cu adevarat puternica, mai ramane sa o dovedeasca si cu un adversar valoros, in nici un caz cu Paraguay extrem de slaba, comparabila cu Costa Rica. Eventual englezii isi pot dovedi valoarea defensivei in fata Braziliei.:drak:

superchumbo
10th June 2006, 18:20
Desi s-a nascut chiar acolo, fotbalul nu mai e de mult sinonim cu Anglia. Si astazi nu prea am vazut englezii jucand ceva ce se poate numi fotbal

Klingon
10th June 2006, 18:21
Paraguayul a jucat astazi ca o echipa sud-americana de mana a doua tipica (asta inseamna toate sud-americanele in afara de Brazilia si Argentina). Acesti jucatori sunt tehnici, mingicari, dar nu stiu sa foloseasca benzile terenului pentru atac, iar ca rezultat ingramadesc mereu jocul in centru, in fata careului. Sunt jucatori obisnuiti probabil cu terenuri mai scurte si mai inguste. O aparare solida cum a avut astazi Angia respinge usor toate aceste atacuri ingramadite. In rarele ocazii cand au deschis jocul pe margini, pasele au fost inutilizabile.

Exoticul varf Valdez are toate calitatatile necesare, poate cu exceptia preciziei la finalizare, dar a primit atatea pase prea lungi sau prea inalte ca le-am pierdut sirul. Aparare lenta si nesigura, pericolul plutea in aer de cate ori un englez ajungea cu mingea in preajma careului, oricat de izolat era. Inca o dovada este autogolul. Mijlocul slab si el, de fapt aici s-a pierdut batalia, pentru ca mijlocul n-a sustinut nici atacul nici apararea. Pe ansamblu, Paraguay a parut o echipa statica, rupta la mijloc si dezorganizata. Fanteziile individuale de ocazie nu au afectat impresia generala.

De cealalta parte avem Anglia, o echipa girafica, robusta, pragmatica. Dupa golul absolut tipic venit dintr-o centrare imbarligata de Beckham (care reuseste sa fie un conducator de joc in ciuda lookului sau ametit de farmecele Poshei), intr-o ingramadeala in care oricine atinge mingea tot gol este, Anglia a luat calm in stapanire mijlocul terenului si a tinut mingea departe de poarta ei. Toata repriza a doua au plimbat-o de la o margine la alta a terenului, stiind ca pentru paraguayeni acela este teritoriu strain. Si-au creat si ocazii din care mai puteau inscrie un gol, care ar fi reflectat realitatea din teren si marcajul hazliu al paraguayenilor. Englezii au pasat sigur, fara complicatii, la obiect.

Meciul mi-a amintit de Anglia - Argentina de la precedentul campionat, cand tot englezii au avut un avantaj minim si au respins toate incercarile argentinienilor. In ciuda dramatismului acelui meci, am avut impresia ca Argentina nu da gol chiar daca se joaca trei zile. Acum, cu un Paraguay evident inferior care nu si-a creat nici o ocazie clara in repriza a doua, se putea juca si o saptamana. Englezii par tatici ai sud-americanilor, cred ca si Brazilia ar avea mari probleme cu ei.

t.b.
10th June 2006, 18:24
Englezii ca de obicei incep turneul fara sa forteze, au avut noroc si de o echipa slaba in Paraguay. Nu imi place atacul englezilor, lipseste un atacant clasic, gen Alan Shearer plus Rooney. Ericsson e un mare idiot si trebuia dat afara de mult. Il ia pe Rooney accidentat, Owen nerefacut si pe Wallcott care l-a vazut doar in antrenamente. Trebuia chemat inca un atacant, ca Andy Johnson de la Crystal Palace, care marcheaza constant, cu toate ca juca in div. secunda. Sper ca Rooney se revina, Owen sa nu se accidenteze si Crouch sa nu fie suspendat, ca sa nu jucam doar cu unu de 17 ani in atac. In rest Joe Cole a fost cel mai bun de pe teren, Gerrard si Lampard sunt cei mai buni mijlocasi centrali, apararea e fara probleme, chiar si Robinson e de incredere, parerea mea. Probleme mai sunt cu Beckam care in afara de pase, centrari si suturi e cam zero, dar nici nu ii trebuie mai multe.

C'mon England !

De acord mai putin la faza cu portarul :) Robinson mie nu mi s-a parut sigur, de fapt la singura interventie a comis-o. Chiar nu inteleg ce-a fost in capul lui Eriksson cand a convocat doar 4 atacanti dintre care unul grav accidentat, altul care a jucat doar 1 meci in ultima jumatate de an, si un pusti de 17 ani :mda:

@starsteel
cred ca ai uitat meciul de la CM2002 cand englezii au fost clar mai buni decat brazilienii si daca doar o gafa enorma de portar a facut ca Brazilia sa se califice
Costa Rica sta intr-un singur jucator - Wanchope, nu se compara cu Paraguay care au terminat pe locul 3 in calificari inaintea unor echipe ca Uruguay sau Columbia.

bran
10th June 2006, 18:33
Chiar daca azi nu a convins, Anglia va ajunge in semifinale.:ok:

sickboy
10th June 2006, 19:47
Ca de obicei comentariu ridicol, "defensiva engleza puternica mai valoroasa decat a Braziliei". Cu adevarat puternica, mai ramane sa o dovedeasca si cu un adversar valoros, in nici un caz cu Paraguay extrem de slaba, comparabila cu Costa Rica. Eventual englezii isi pot dovedi valoarea defensivei in fata Braziliei.:drak:

Nu cred ca Brazilia are o aparare puternica, nici Anglia nu straluceste, avand jucatori predispusi la greseli, dar cred ca comentatorul s-a referit la stilul de aparare al englezilor, in bloc, compact si pe 2 randuri, mai ales ca Gerrard si Lampard fac foarte bine faza defensiva. Daca ma uit la apararea Braziliei, Cafu, Lucio, Juan, R.Carlos si compar cu cea a Angliei, io zic ca stau mai bine englezii, plus ca Brazilia ca sa castige nu se bazeaza in primu rand pe aparare, pe cand Anglia se poate folosi de o tactica defensiva.

PS. Robinson din ce am mai vazut inainte de mondial, e bunicel, genul de portar de linia portii cu reflexe bune, oricum englezii duc lipsa de mai multi ani de un portar bun... ce sa mai zic de David "The Calamity" James.:no:

Rio Ferdinand e foarte supraevaluat IMO.

Steeltown Boy
10th June 2006, 20:08
E cert faptul că Paraguay este cea mai slabă dintre echipele sud-americane calificate. Deh, şi locul de pe care s-a calificat spune multe.
Outsider fără dubii a Cupei Mondiale 2006.
Despre Anglia, spun atāt: fadă, cum mă aşteptam.

SORENSEN
10th June 2006, 22:08
Sunt dezamagit de jocul Angliei...mai ales de cum a jucat Gerard ..Lampard a mai miscat dar parca nu aveau idei...acelasi lucru se poate spune si despre Eriksson...

starsteel
10th June 2006, 22:53
Nu cred ca Brazilia are o aparare puternica, nici Anglia nu straluceste, ......
Nu poti judeca Brazilia dupa jocul din aparare pt. ca sistemul lor nu se bazeaza pe jocul defensiv. Mai bine pierd spectaculos decat sa apere un rezultat chiar daca la ultimul mondial sau mai europenizat putin. Principalul merit al englezilor este unul si anume, au inventat cel mai po****r sport de pe glob, brazilienii sunt insa maestrii supremi.

Universal
11th June 2006, 03:28
Nu m-a convins Anglia
dar rezultatul conteaza pana la urma

Catalanul
11th June 2006, 03:36
Mi-au placut doar primele 20 de minute in care Anglia chiar a jucat bine, creeandu-si cateva ocazii de gol. Din minutul 20 insa au inceput sa apare rezultatul... cam devreme, pentru spectacol ar fi fost bine sa mai inscrie si ei un gol sau doua... caci ar fi fost in stare de asa ceva... au una dintre cele mai bune echipe.

Hard
11th June 2006, 13:12
englezii se incalzesc mai greu,oricum sunt favoriti la castigarea grupei.atacul e cam slab,insa la mijloc au cei mai buni jucatori din cm

Vlad
11th June 2006, 13:18
Tinand cont ca pana acum sunt singurii care au castigat in grupa, normal ca sunt favoritii la locul 1 englezii. Si chiar daca nu au reusit sa bata pe CARAIBIENI, suedezii prind locul 2, ca au jucat foarte bine.

il cappo
11th June 2006, 17:32
Si chiar daca nu au reusit sa bata pe CARAIBIENI, suedezii prind locul 2, ca au jucat foarte bine.

:o: cu cine au jucat foarte bine ???... cu papuasii aia ???...:o:
sper sa-i bata pe englezi,desi nu cred...

Triphat
11th June 2006, 18:44
Pana nu revine Rooney o sa fie probleme in atac. Apararea e fantastica. Prea multe mingi pe Crouch care n-are cu cine sa combine. Conteaza cele trei puncte, dar jocul nu a convins. Anglia s-a cam retras in aparare, punctul forte. Urmeaza un meci usor cu Trinidad & Tobago si un meci cu Suedia in care probabil nu vor juca toti titularii.

Datenshi
11th June 2006, 20:21
Apararea e buna. Mijlocul e fantastic. Dar pe langa faptul ca nu joaca Rooney, si Owen e iesit din forma. Daca se leaga si atacul pana trec de grupe, au sanse sa obtina o performanta buna. Dupa ce am vazut si meciul celalalt, 90% termina pe primul loc grupa.

Universal
12th June 2006, 02:53
:o: cu cine au jucat foarte bine ???... cu papuasii aia ???...:o:
sper sa-i bata pe englezi,desi nu cred...

Papuasii aceia de care vorbesti nu sunt din Trinidad&Tobago-

papuasii sunt un popor din Oceanul Pacific- din Statul Papua/Noua Guinee, capitalaq Port Moresby :ok:

Cat despre T&T , pot spune ca se afla- n Oceanul Atlantic.Si au juact foarte curajos

:))))))))))))

il cappo
12th June 2006, 04:24
chiar nu-ti dai seama ca treaba cu "papuasii" era un misto la adresa locuitorilor din [moderated] atunci spun ca-s desculti...ca sa nu-mi mai rasfoiesti harta prin fata...chiar n-am nevoie...te asigur ca am vazut poate mai multe tari decat tine...

revenind la subiect...Anglia ? care Anglia ? aia-s doar niste baloane ... la prima intepatura...fas...ca-ntotdeauna...

Universal
12th June 2006, 05:20
Ok, ai vazut mai mult ac mine, desi nu ma cunosti :))) Eu nu sunt din Romania , nu m-am nascut in Romania, sunt un guest :)
Sunt sve-de, si am vazut cred putin(cam 28 de natiöni)

In alta ideee, England va invinge T&T cu 1-0 sau va fi din nou o mare surprisa.

il cappo
13th June 2006, 04:50
cine a zis ca te cunoaste...da' ce tu cunosti pe vreunu' de pe forumu' asta ???
ia vezi postul meu anterior
"te asigur ca am vazut poate mai multe tari decat tine..."
ai vazut 28 ? pai Europa am terminat-o de mult...la fel si cu Am. de Nord...deci, am avut dreptate...pune mana pe harta sa vezi pe unde am colindat eu...
mda... Anglia-Paraguay...n-au aratat nimic englezii...important e ca au batut ... ceea ce nu-mi place...

Universal
13th June 2006, 23:25
Anglia 10000% mai departe