PDA

View Full Version : Meci 4 : Trinidad Tobago - Suedia



Paul
4th January 2006, 23:13
Trinidad Tobago - Suedia

10.06.2006 , 19.00 , Dortmund

Discutii inainte si dupa meci , pe acest thread.

Skywalker19
13th January 2006, 19:11
Trinidad Tobago este una din cele mai jalnice echipe calificate calificate la CM, chiar daca il au in echipa pe Dwight Yorke, fosta vedeta de la Manchester United. La meciul de baraj cu Bahrein cel putin, ala era orice in afara de fotbal

interfan
13th February 2006, 19:57
Io sunt de parere ca sunt prea locurile acordate de FIFA Americii Centrale si de Nord!! Numai o minune poate face sa se termine egal ca sa nu mai vorbim de victoria T&T Boys!

Universal
1st May 2006, 05:56
Victorie la limita a Suediei: 1-0

tchibos
23rd May 2006, 00:35
bate Suedia la scor 3-0

Universal
1st June 2006, 21:59
Nu bate la scor,nici Suedia nu joaca mai bine. 1-0 este destul

Cristian
9th June 2006, 21:10
Mizez pe Suedia

Dorin
10th June 2006, 14:59
Pronosticul din ziare aici, incalziti dupa multele goluri de ieri , este 6-0!:yeah: D
Suedia ii frige rau!

delaparis
10th June 2006, 18:10
In mod normal vedem goluri multe (3 sau 4 minim ...)
Victorie Suedia mai mult ca sigur ...
Nu prea vad cum altfel ...

bran
10th June 2006, 18:40
Victorie confortabila Suedia. Poate un 5-0.

Big Sexy
10th June 2006, 18:41
rupe Trinidad cu 2-1, 0-0 la pauza!

Vlad
10th June 2006, 19:08
Vor castiga suedezii, dar cred ca vor iesi shifonati

delaparis
10th June 2006, 19:52
Suedezii domina dar nu inscriu ...

Ibrah mi se pare un pic dezorientat in echipa... Cred ce joaca la Juve e oarecum diferit de ce i se cere in echipa nationala ...

Steeltown Boy
10th June 2006, 19:59
Nu cred că jucatorii lui Trinidad mai rezistă mult timp.
Suedia nu arată un joc extraordinar, însă au oameni de finalizare. Şi încă o repriză la dispoziţie.
Dacă marchează, Tr.Tobago o va face doar cu mult noroc.
Nota zece :ok: ptr sportivitatea de pân-acum a celor două echipe.

Vlad
10th June 2006, 20:08
Mai-nainte l-au eliminat pe Avery John.

Steeltown Boy
10th June 2006, 20:10
Nota zece :ok: ptr sportivitatea de pân-acum a celor două echipe.

Mai bine tăceam, că a şi apărut un :rosu: T.T. are nevoie de un mare noroc ca să termine egal.

delaparis
10th June 2006, 20:38
Mai ce fac suedezii astia ? ....:o:

Imi strica toate pronosticurile ...:D

Vlad
10th June 2006, 20:41
Ar putea sa inscrie si ei ca doar sunt favoriti si mai au si un om in plus, dar daca nu reusesc cu africanii mi-e teama ca nu vor trece de grupe.

miril
10th June 2006, 20:55
Prima surpriza a ca CM s-a produs. Felicitari TT!

Anclation
10th June 2006, 21:02
A fost o mica surpriza si cand Ecuadar a batut pe Polonia, dar oricum, felicitari pentru Trinibad Tobago!

Steeltown Boy
10th June 2006, 21:05
Prima surpriza a ca CM s-a produs. Felicitari TT!

Corect. Bine spus PRIMA SURPRIZĂ. M-au disperat comentatorii TVR cu "a doua mare surpriză" la mondiale.
Ptr ei fotbalul înseamnă doar Europa, iar Polonia :happy o mare favorită... halal meserie şi-au ales.
Egalul obţinut de TT meritat pe deplin. Bravo lor!

miril
10th June 2006, 21:05
Ecuador este o echipa buna, TT nu s-ar fi calificat in grupa sudamericana. Polonia este una dintre cele mai slabe echipe europene la CM.

inter
10th June 2006, 21:08
:shock: :shock: chiar ca surpriza ............:headbang:

Klingon
10th June 2006, 21:10
O partida cu un ritm excelent. Suedia a dominat clar, insa fara multe ocazii mari. Reluarile au aratat ca suedezii ii cam provocau pe adversari, in speranta ca acestia vor replica pentru cartonas rosu. Suedia este bine inchegata, rapida, dar trebuie sa joace mai eficient.

Trinidazii au facut o mare risipa de efort. Fundasul dreapta (numarul 11) trebuie luat de urgenta de Farul, oricat ar costa. Omul alearga cat trei jucatori romani la un loc, i-a scos din minti pe scandinavi. Echipa a practicat un joc atletic, hotarat, sanatos, o placere sa-i privesti alergand ca trenurile peste campii. Baietii au un principiu simplu: daca mingea este in apropiere, ii dau una. Si inca tare, sa ma tina minte!

A fost foarte greu pentru suedezi sa se impuna fizic in duelurile individuale. Zona lor a functionat, dar numai ca dominare teritoriala. O remarca speciala pentru antrenorul africanilor, care a gandit bine meciul si a reusit sa-si echilibreze echipa cu doua schimbari dupa eliminarea (justificata, cred) a unui aparator.

Steeltown Boy
10th June 2006, 21:12
Ecuador este o echipa buna, TT nu s-ar fi calificat in grupa sudamericana. Polonia este una dintre cele mai slabe echipe europene la CM.

Ştii ce e ciudat? Linia TT de clasament (calificări zona CONCACAF) a fost următoarea:
10. 4. 1. 5. 10-15 13 pct.
Asta aduce niţică ruşinică suedezilor. Poate şi europenilor.

Vlad
10th June 2006, 21:22
Una peste alta meciul a fost mai frumos ca Anglia - Paraguay chiar daca nu s-a marcat. Ma bucur pentru Trinidad&Tobago - astia au fost asa de fericiti de parca ar fi castigat semifnala.

Elphax
10th June 2006, 21:24
Rusine sau nu, macar nu se poate spune ca TT s-a facut de ras. Portarul Hislop inca face fata, si inca foarte bine, fotbalului la nivel inalt...
Imi amintesc de coreeni prin efort si apararea la sacrificiu!

SORENSEN
10th June 2006, 22:11
Suedezii au fost ca niste pacalici...au jucat parca jucau cu Luxemburg ...
Ce rusine...joci 40 minute cu Trinidad Tobago inplus cu un om si au facut 0-0...

silenzio76
11th June 2006, 00:31
Ar putea sa inscrie si ei ca doar sunt favoriti si mai au si un om in plus, dar daca nu reusesc cu africanii mi-e teama ca nu vor trece de grupe.

Cred ca Trinidad Tobago e in Caraibe!!!:D

Vlad
11th June 2006, 00:39
i-am facut africani? ce sa-i fac, imi plac africanii.
data viitoare mai bine ma abtin

Repet! ca sa uit: sigur e in Caraibe, insula langa Venezuela

Catalanul
11th June 2006, 03:38
Surpriza mare, sincer credeam ca Trinidad Tobago este cea mai slaba echipa prezenta la acest turneu final. Iata insa ca egalul cu Suedia ma face sa-mi retrag cuvinetele :rolleyes:

superchumbo
11th June 2006, 09:41
niste incompetenti suedezii, incapabili sa bata o echipa in inferioritate. pe langa faptul ca inafara de kallstrom nu au nici un mijocas adevarat, ibrahimovici joaca de unul singur, imi vine sa plang ce trompete am vazut in doua zile la mondiale : polonia, suedia, iar noi stam acasa

Dorin
11th June 2006, 11:29
Suedia a facut cu TT ceea ce noi am facut cu Armenia! Am desconsiderat si neglijat adversarul!Si asta se plateste.Ca Romania nu e aici este o mare , mare durere!:yeah: D

JJ
11th June 2006, 20:45
Cu o victorie contra Paraguay-ului, Trinidad poate trece de grupe. Cred ca ar fi cea mai mare surpriza. Suedia parca a jucat mai bine ca Anglia mai devreme, dar a ratat in prostie.

Universal
12th June 2006, 02:50
Suedia a facut cu TT ceea ce noi am facut cu Armenia! Am desconsiderat si neglijat adversarul!Si asta se plateste.Ca Romania nu e aici este o mare , mare durere!:yeah: D

Asta este ....oricum,

salutari sin Gothenburg, poate reusim mai mult :ok:

un suedez dezamagit

RstInPc
12th June 2006, 12:10
Asa baieti. Inca dinainte de a incepe campionatul, echipa cu care simpatizez la acest CM este Trinidad Tobago. Am si scris in thread-ul "Cine va fi surpriza acestor Mondiale" ca TT va fi surpriza. Sunt fanul lor declarat :yeah:
Go go go Trinidad /hello

Universal
16th June 2006, 11:48
Pana aici le-a fost. Acum nu mai fac surprize :ok: