PDA

View Full Version : Meci 11 : Brazilia - Croatia



Paul
4th January 2006, 23:07
Brazilia - Croatia

13.06.2006 , 22.00 , Berlin

Discutii inainte si dupa meci , pe acest thread.

interfan
11th February 2006, 12:39
Cel mai greu in grupa asta ii va fi Braziliei cu Croatia!

relansat
11th February 2006, 14:00
Bate Brazilia indiscutabil ... poate un X in cazu` in care nu s`au incalzit sud`americanii :D

Madrid4EVER
15th March 2006, 17:01
Cred ca bate Brazilia dar cu emotii,este un meci greu:ok:

Universal
1st May 2006, 06:27
Croatia bate surprinzator cu 2-1 campioana . Dar era dea steptat... Remember Croatia_Argentina 3-2

Mario Di Lazi
28th May 2006, 21:27
Este meciul cel mai "de urmarit" din aceasta grupa. Restul sunt amicale pentru ca nici o echipa (in afara de Brazilia evident) nu va puncta nici macar la categoria "Surpriza CM".

tchibos
28th May 2006, 23:41
bate Brazilia fara probleme

Universal
29th May 2006, 08:56
Bate Croatia surprinzatir,Brazilia il are pe Ronaldinho,dra nu este echipa adevarata, nu este atat de inchegata

Mario Di Lazi
29th May 2006, 10:52
Bate Croatia surprinzatir,Brazilia il are pe Ronaldinho,dra nu este echipa adevarata, nu este atat de inchegata
Si tu zici ca este Croatia mai inchegata decat Brazilia?
Mai avem timp sa facem si pariuri pentru meciul asta.

Universal
6th June 2006, 22:18
Cu cea mai mare placere MLDS, eu cred chiar ca pot sa invinga Brazilia

starsteel
8th June 2006, 22:22
Brazilia castiga chiar si primul meci fara probleme. Valoarea e net superioara.
FORTZA BRASIL!

Cristian
10th June 2006, 10:06
Bate Brazilia :D
Nici nu ma indoiesc de asta la cate vedete sunt in echipa

il cappo
11th June 2006, 16:50
meci frumos in care brazilienii se vor impune destul de greu ...3-2...


... Remember Croatia_Argentina 3-2

cand a fost meciu' asta ? ...ca eu nu tin minte...

Universal
12th June 2006, 05:41
Meciul a fost acum 6 -7 saptamani :ok: Si a condus Croatia cu 3-0...

starsteel
12th June 2006, 12:25
Un meci de incalzire pt. campioana mondiala acum se fac micile reglaje titlul va fi decis si functie de aceste reglaje in care mecanicul sef este evident Parreira.

Sergiu
12th June 2006, 13:31
Croatia va castiga lejer. 1-0 in prima jumatate de ora iar apoi se vor menaja ca si olanda sau anglia pentru meciuri mai importante. Nu are sens sa-si consume energia cu americanii ca astia oricum o sa fie ciuca batailor. Calificarea se va decide cu celelalte echipe.

Datenshi
12th June 2006, 13:39
Hihi, ce frumos ar fi sa ai dreptate. Dar nu cred. Oricum, meci greu pt. Brazilia, dar la mai mult de un egal nu sper de la Croati.

steaua-86
12th June 2006, 18:07
Bate Brazilia la 2 goluri diferenta.

VLAD@SIN
12th June 2006, 21:19
bate brazilia 4-0
spectacol!!!!

Feanor
12th June 2006, 21:22
Croatia va castiga lejer. 1-0 in prima jumatate de ora iar apoi se vor menaja ca si olanda sau anglia pentru meciuri mai importante. Nu are sens sa-si consume energia cu americanii ca astia oricum o sa fie ciuca batailor. Calificarea se va decide cu celelalte echipe.

Sergiule, vii cu pronosticuri science-fiction ? :D Bate Brazilia la doua goluri diferenta.

SORENSEN
13th June 2006, 00:39
Meci usor pt brazilieni probabil 3-1 .. daca nu la 0

tu26dor
13th June 2006, 02:57
e posibil ca brazilienii sa nu fie incalziti inca, dar eu sunt convins ca brazilia se va impiedica de australia si nu de croatia cum se asteapta mare parte. un 2-0 lejer poate 3-1 in cel mai rau caz.

dede
13th June 2006, 07:57
multe goluri...spectacol
castiga Brazilia
3-0

mblue
13th June 2006, 09:53
ma astept la un meci ehilibrat si frumos. sper sa vad multe executii tehnice din partea ambelor echipe.

relansat
13th June 2006, 13:56
Sper sa se marcheze macar 2 goluri. Meciul este in proportie de 80 % sigur, insa cine stie daca trupa lu` Ronnie o sa fie incalzita ? :drak:

vinsanity
13th June 2006, 14:36
my favourite Brazilia castiga cu 3-1:yeah:

kinderash
13th June 2006, 18:37
Bate Brazilia cu 3-1, da si croatia un gol de zile mari. Nu orice echipa inscrie impotriva brazilienilor.

newyorker31
13th June 2006, 19:14
ma uit la Elvetia - Franta...
nu pot uita niciodata.....1994....Detroit.....cand am pierdut cu 4-1!!!!
RAZBUNARE!
HAI FRANTA!!!!!!

starsteel
13th June 2006, 20:12
Eu astept meciul Braziliei si nu voi uita niciodata infangerea in fata Italiei de la CM din 1982. Ce echipa frumoasa au avut si atunci brazilienii cu Zico, Socrates si totusi au iesit parca in optimi sau sferturi.

Sergiu
13th June 2006, 20:38
Eu zic ca Ronnie s-ar putea sa dea un gol sa egaleze recordu de goluri la mondiale, dar nu mai mult.
Moreira, Kaka sau Adriano cred ca mai mult nu vor prea atinge mingea. Eu vad clara victoria Croatiei.

Edit: In 1982 au fost un fel de sferturi in 3 echipe acol a iesit.

rapidashul
13th June 2006, 20:39
Poate sa-mi spuna si mie cineva primul 11 al Croatiei din seara asta ??

Sergiu
13th June 2006, 20:49
Probabil va fi 3-5-2:

1-Stipe Pletikosa;
7-Dario Simic, 4-Robert Kovac, 3-Josip Simunic;
2-Darijo Srna, 5-Igor Tudor, 10-Niko Kovac, 8-Marko Babic, 19-Niko Kranjcar;
17-Ivan Klasnic, 9-Dado Prso

Mario Di Lazi
13th June 2006, 21:20
Probabil va fi 3-5-2:

1-Stipe Pletikosa;
7-Dario Simic, 4-Robert Kovac, 3-Josip Simunic;
2-Darijo Srna, 5-Igor Tudor, 10-Niko Kovac, 8-Marko Babic, 19-Niko Kranjcar;
17-Ivan Klasnic, 9-Dado Prso
Daca imi spui si mie unde gasesc numerele pe care o sa le poarte jucatorii brazilieni dau o bere.

sun
13th June 2006, 21:27
pe siteul oficial al competiei :ok:

Balaci
13th June 2006, 21:34
Bat brazilienii,dar nu conteaza asta,cel mai important e sa avem un spectacol fotbalistic cat mai frumos!

Sergiu
13th June 2006, 21:34
Daca imi spui si mie unde gasesc numerele pe care o sa le poarte jucatorii brazilieni dau o bere.

http://fifaworldcup.yahoo.com/06/en/w/team/overview.html?team=bra

mai exact in dreapta dupa ce dai cateva scrolluri.

Sergiu
13th June 2006, 21:40
Bat brazilienii,dar nu conteaza asta,cel mai important e sa avem un spectacol fotbalistic cat mai frumos!


??? Cum sa nu conteze cine bate. Adica vrei sa se joace doar pentru distractie???

Evident conteaza cine bate doar asta e scopul jocului. E ca si cum ar fi razboi si ai zice ca nu conteaza cine castiga? E mai mult decat 90 de minute de jonglat cu mingea e o batalie intre 3 tari.

Universal
13th June 2006, 21:41
Bat brazilienii fara mari probleme

Sergiu
13th June 2006, 21:44
Bat croatii cu doar 2 probleme:
Cum sa-l dribleze Kovac pe Moreira: mingea printre picioare sau peste capul brazilianului?
Si a doua ar fi cate goluri sa dea 1 sau 2, evident n-o sa ia.

Luis Garcia10
13th June 2006, 21:45
Cu siguranta va fii cel mai frumos meci de pana acum , sper sa bata croatii :D

noir_desir
13th June 2006, 21:49
Cu toate ca as vrea sa castige europenii, slabe sanse...daca nici Brazilia, atunci cine? Sper insa sa primeze jocul spectaculos, care, cu cateva exceptii, ne-a fost refuzat la acest mondial.

Catalanul
13th June 2006, 21:51
Sper ca in sfarsit o echipa sa joace la spectacol iar aceasta sa fie Brazilia :D La ce jucatori are isi poate permite acest lux intr-un meci cu Croatia :rolleyes:

Prevad un 3-1 pentru brazilieni (croatii marcheaza pe final golul de onoare).

Sergiu
13th June 2006, 21:53
Eu sper sa vad fotbal si nu spectacol, daca nu va suparati.

Vlad
13th June 2006, 21:54
Brazilia sa faca spectacol, si Croatia sa castige

RajaF
13th June 2006, 22:21
Hai Croatia. M-am saturat de brazilieni la cupele mondiale :D

Steeltown Boy
13th June 2006, 22:26
min 25. Început de joc promiţător. Deşi croaţii se închid bine, se vor înscrie cu siguranţă goluri. :ok:
Un pic cam plină de încredere declaraţia lui Ronaldo... la cum arată şi cum se mişcă el deocamdată, eu unu' nu prea-l văd golgheter al cupei mondiale de anu' ăsta.

Elphax
13th June 2006, 22:28
Meci deschis, orice e posibil. Ronaldo cam sters...

relansat
13th June 2006, 22:33
Exista vreo relatie de rudenie intre antrenoru` Croatiei si Niko Kranjcar?

Steeltown Boy
13th June 2006, 22:48
Gol Brazilia, primul gol Kaka (va marca mai multe la WC2006). Parcă a pus-o cu mâna în aţe.
Au rezistat multişor croaţii.

Catalanul
13th June 2006, 22:51
Exista vreo relatie de rudenie intre antrenoru` Croatiei si Niko Kranjcar?

Da, Niko e fiul antrenorului croat.

Superb golul lui Kaka :) Sut plasat de la marginea careului, portarul nu a mai putut face nimic :cool:

relansat
13th June 2006, 22:56
Il jucam pe N. Kranjcar la manager si avea note super bune :D
Si mie mi`o placut golu`, sper sa se mai marcheze macar un gol ca si ashe nu am vazut meciuri bune azi :(

Universal
13th June 2006, 23:04
Eu mai vreau doua goluri si voi planui pentru maine totul...

Klingon
13th June 2006, 23:15
In jumatatea proprie, Brazilia are o aparare remarcabila, cu un simt al anticipatiei aproape profetic, iti ghicesc pasa inainte sa te gandesti ca vrei s-o dai. Apararea asta recupereaza mingea si apoi o cara frumos sus pe deal, sau i-o da lui Ronaldinho sa faca respectiva operatiune intr-un mod mai elaborat.

In jumatatea adversa, Brazilia are o colectie de vedete care se plimba de voie de colo pana colo, amintindu-si ocazional sa iuteasca pasul cand sunt pe trecerea de pietoni. Nu se demarca, nu pun osul la bataie, nu alearga, nu nimic. In fruntea lor sta insusi Fenomenul, cu niste falcute rumene de pui la cuptor, pe care l-am vazut doar de trei ori in toata repriza facand altceva decat mers fluierand cu mainile in buzunare.

Dupa asa o repriza odihnitoare incheiata cu un gol frumos dar facilitat si de plasamentul absolut defect al portarului, nu m-ar mira ca batalionul de vedete sa dea un recital in partea a doua.

Echipa croata nu joaca deloc rau, curat, faulteaza mai putin decat adversarii, dar trebuie sa fie mai periculoasa in careul advers. In prima repriza n-am remarcat nici un raid pe acolo. Nu-i vorba, nici magicienii n-au scos multi iepuri din palarie. Ei doar se plimba asteptand sa cada marul din pom. Si, mai devreme sau mai tarziu, cade.

miril
13th June 2006, 23:57
Croatii au fost mai aproape de un egal decat brazilienii de 2-0. Pe partea lui Cafu este o paine buna de mancat.

relansat
13th June 2006, 23:59
Acest meci a pus punct celei mai slabe zile de modial.

Coreea de Sud - Togo 2-1 letargie totala, meci animat de un cartonas rosu.
Franta - Elvetia 0-0 ca orice meci fara goluri - plictiseala si indarjire helveta
Brazilia - Croatia prea putine goluri pt un meci de la care asteptam mai mult.

Sper ca maine sa avem parte de meciuri mai reusite. O seara buna.

Triphat
13th June 2006, 23:59
Croatia merita cel putin un egal. Au facut o prima repriza buna iar o repriza a doua si mai buna. Superb golul lui Kaka. Dar pana la urma cel mai mult au stralucit suporterii croati.

Sergiu
14th June 2006, 00:01
Da primul meci la care am adormit de la mondiale.
Croatia cu posesia si creatia jocului, Brazilia cu gol de Kaka.
La spectacolul mult pomenit croatii le-au dat clasa brazilienilor.

tafu
14th June 2006, 00:05
meci tratat lejer de brazilieni , inca nu si-au dat drumul la joc
unul din putinele meciuri ale BRAZILIEI in care apararea a fost mai buna decat atacul

Steeltown Boy
14th June 2006, 00:08
După cum s-au exprimat în teren, croaţii au şanse reale să prindă locul al doilea în grupă. Dacă ar fi egalat într-una din ocaziile avute, multă lume ar fi spus că egalul a fost echitabil. Chiar şi eu.
Poate că astăzi brazilienii nu au vrut să rişte mai mult, jucând cu echipa cea mai bine cotată din grupă (după ei).
Cât despre Ronaldo... interesant dacă va fi titular cu Australia pe 18 iunie. Robinho a părut mult mai util în minutele jucate.

tu26dor
14th June 2006, 02:21
dupa cum spuneam, brazilienii nu s-au incalzit destul... cred ca daca se termina 1-1 nu se supara nimeni. plictisitor...
dar... orice e posibil in grupa asta nu?

Datenshi
14th June 2006, 07:30
Ca de obicei pentru brazilieni se gasesc scuze. Au jucat je-nant. Croatii meritau mai mult in meciul asta.

miril
14th June 2006, 07:58
"Important este ca Italia este o echipa...urata"! Brazilia este deja calificata mai departe, celelalte doua echipe neputand emite pretentii decat sa-i sicaneze pe croati, care dupa jocul aratat aseara merita, fara discutii, sa merga in optimi, optimi care vor fi cele mai interesante "in acesta zona", intalnindu-se Brazilia, Croatia, Italia si Cehia. Mama Mia!

Datenshi
14th June 2006, 09:43
Ba Italia a jucat mai frumos decat Brazilia, sa avem iertare. Chiar au fost o surpriza placuta pentru mine. Momentan ( e adevarat ca nici nu s-a terminat primul rand de meciuri) sunt cateva echipe care par mai solide ca Brazilia. Ma refer ca echipa, nu ca individualitati.

giginamol
14th June 2006, 09:52
Daca Nico Kovac nu se accidenta, Croatia cred ca putea sa egaleze. Prso alearga mult dar fara rost, se incurca in minge in loc sa paseze. Ma asteptam la mai mult de la Klasnic. Le lipseste un atacant veritabil gen Suker. In aparare sunt beton, cu Robert Kovac in forma buna.

bran
14th June 2006, 10:01
Meciul nu a fost unul excelent. Bah oameni buni dar ce galerie au avut croatii. Mai rar vezi asa ceva.

dede
14th June 2006, 10:34
ma asteptam la mai mult de la Brazilia...credeam ca brazilienii vor face spectacol cu croatii, dar nu a fost asa

milanezu
14th June 2006, 11:46
kaka is the best el va fii omul turneului ronaldinho o fost cumva pe teren ca eu nu l-am vazut?

miril
14th June 2006, 13:19
Penny, fii atent ca am pus cele spuse de Italia in ghilimele, declaratia apartinand altor...ganditori. Brazilia a avut noroc aseara!

Datenshi
14th June 2006, 13:47
Scuze, mi se paruse mie ceva in neregula cu ghilimelele alea.

vinsanity
14th June 2006, 17:05
se putea si mai bine, cu putin noroc croatii puteau obtine cel putin un egal, ce m-a impresionat cel mai mult la meciu' asta a fost galeria croatilor, incredibil ce atmosfera au facut in minutele de final (totusi cred ca erau 40.000 de croati si 15.000 de brazilieni, si nu invers cum a spus comentatoru')

t.b.
15th June 2006, 00:31
Brazilia are cei mai buni jucatori insa nu este o echipa, se bazeaza mult prea mult pe sclipirile unor anumiti jucatori. Ieri le-a iesit insa s-ar putea sa fie meciuri in care nu o sa le mai iasa. Eu nu i-am vazut sa construiasca nimic. Croatia in schimb a jucat ca si o echipa si daca se concentrau mai mult la finalizare le-ar fi pus probleme serioase brazilienilor care au avut gauri mari de tot in defensiva, insa din pozitii foarte bune croatii au sutat exact unde era Dida.

Mult prea laudata ECHIPA a Braziliei nu a aratat nimic si in cazul lor nu se poate spune ca au vrut sa conserve rezultatul asa cum au facut englezii. Fotbalul inseamna mai mult decat niste calcaie si driblinguri fine. Italia si Cehia au jucat foarte bine si nu o sa le fie deloc usor brazilienilor in optimi ;)

Hipgnosis
15th June 2006, 17:32
Brazilia are mult de jucat... deocamdata abia isi incalzesc motoarele. Mizez pe trezirea lui Ronaldo exact cand trebuie. Deocamdata, pentru grupe, e de ajuns daca joaca 7 fotbalisti si restul se uita. :ok:

Universal
16th June 2006, 12:08
NU va castiga Titlul.

delaparis
16th June 2006, 12:21
Daca nu ma insel de fiacare data cind CM se organizeaza in Europa nici o echipa din afara continentului nu a cistigat finala ...
Exceptia e Brazilia in 1958 (CM Suedia) mi se pare ....

Universal
16th June 2006, 13:21
exact) Cand un baiat pe nume Pele a devenit legenda :ok:

LazioRoma
18th June 2006, 06:43
Brazilia nu va castiga titlu! croatii se pare ca au o echipa mult mai solida decat Sarbi ! si ar putea sa faca trreaba buna la Mondiale 1 solist! 2-0 brazilia si croatia merg mai departe as vrea sa vad croatia in semifinale! sau chiar in finala!
SUCCES CROATIA!

Sergiu
18th June 2006, 09:09
De fapt s-a terminat 1-0.

starsteel
18th June 2006, 11:00
Brazilia nu va castiga titlu!.....
EROARE, mereu favoriti BRASIL!
Nu mai mentionati ca Brazilia nu a, nu e, n-ar fi, ca urmeaza spectacolul si o sa va para rau de ceea ce postati acum. O singura echipa poate sa incurce Brazilia si aceea este Argentina.Titlul anul asta, impotriva traditiei, pleaca tot in America de Sud.
Pt. meciul de astazi cu australia urmeaza inregistrarea unui nou record, a 9-a victorie consecutiva.

pinki
18th June 2006, 14:04
da, sunt de acord, doar argentina ne mai poate pune probleme... au o echipa foarte buna si joaca foarte bine, sunt in forma buna... in rest, titlul se vede destul de clar! BRASIL!!!