PDA

View Full Version : Meci 13 : Franta - Elvetia



Paul
4th January 2006, 23:05
Franta - Elvetia

13.06.2006 , 19.00 , Stuttgart

Discutii inainte si dupa meci , pe acest thread.

interfan
17th February 2006, 19:52
Meci echilibrat daca Franta va juca cum a facut-o in preliminarii!

Universal
1st May 2006, 06:35
Franta revine echipa care a fost si pe care am iubit.o foarte mult, 3-0 cu Schweiz

Cristian
10th June 2006, 10:14
Bat francezii

ULTRAS-CT
11th June 2006, 00:51
bat evletienii :D Franta-Elvetia 1-2 :D

il cappo
11th June 2006, 22:57
cele 2 sunt sensibil egale...1-1

Universal
12th June 2006, 05:47
Eu sper sa invinga Franta cu 3-0 sau 4-1 :ok:

viorel 31
12th June 2006, 14:42
Traiesc cu speranta ca Zidane isi va incheia in glorie cariera extraordinara, asta inseamna pt Franta sa joace macar o semifinala de CM.
France - Swiss 2-0

tu26dor
13th June 2006, 03:04
nu tin cu elvetia dar nu cred ca va castiga franta. oricum va fi un meci frumos. sunt convins. deschis oricarui rezultat.

relansat
13th June 2006, 13:53
Vin si eu cu 1 solist, insa o victorie stransa :D

sun
13th June 2006, 13:56
x de salon :ok:

( 13 cu ghinion pentru frantuzi )

delaparis
13th June 2006, 13:57
Ribery joaca titular pentru prima oara .../hello

dede
13th June 2006, 13:58
vreau sa castige Franta
1-0

mblue
13th June 2006, 14:24
nu ai am deloc la inima pe francezi cum nici lor nu le suntem f simpatici. sper intr-un meci frumos si intr-o victorie a elvetienilor.

sun
13th June 2006, 14:31
Interesant ca in lotul Elvetiei exista 2 frati gemeni : David si Philipp DEGEN , de la Basel respectiv Dortmund :ok:

vinsanity
13th June 2006, 14:39
desi il admir pe Henry, nu cred ca bate Franta azi. pronostic 1-1

lentzy
13th June 2006, 15:31
FRANTA - puturoasa - Elvetia - no comment!!! 1-1 0-0 2-2 EGAL

kinderash
13th June 2006, 18:35
Bate Franta cu 1-0, elvetia poate bate in 3012.:))

Sergiu
13th June 2006, 19:50
Pacat ca e Henry in echipa strica tot jocul. Daca vor sa realizeze ceva ar fi bine inlocuit.
Si e ciudata echipa Malouda trebuia sa joace in locu lui Wiltord si Trezeguet in locu lui Henry. Wiltord si Henry parca n-au vlaga in ei.

krapulax
13th June 2006, 19:56
..da.
franta e la fel de indolenta ca acum 2 si 4 ani. dar ala o fo 11 metri. sau cel putin ar trebui modificat regulamentul pentru ca la asemenea faze sa fie. dupa regulile de la rugby, se putea da si gol (gol de penalizare:cool: ).

nubian
13th June 2006, 19:59
de ce l-or fi bagat pe Ribery titular?? a stricat toate atacurile Frantei pana acum... iar Malouda trebuia sa fie pe teren in locu lui.. Henry nu e-n forma, Zidane e ramolit, Sagnol a gresit toate centrarile, ce mai, Franta arata rau de tot

starsteel
13th June 2006, 20:08
Idiot regulamentul actual in privinta hentului, cu intentie sau fara intentie, parca ar fi facut de frf. Ce naiba orice mana in careu ar trebui sa fie 11 metri. Ar fi fost atunci clar penalty pt. Franta in prima repriza.

relansat
13th June 2006, 20:12
Slaba prestatia Frantei, pacat ... am pierdut o mare echipa :(

Sergiu
13th June 2006, 20:33
Stupid arbitru da galbene aiurea.
Cat despre Domenec da dovada ca nu se stie: Il scoate si pe Ribery, nu-l baga nici pe Trezeguet, nu-i vad bine pe cocosi cu asemenea antrenor.

relansat
13th June 2006, 20:37
Nici eu nu pot intelege cum de nu e Trezeguet pe teren ... poate o fi accidentat :rolleyes:
In continuare 0-0, se pare scorul a murit ....

Steeltown Boy
13th June 2006, 20:38
Mie-mi miroase a... "remiza de salon".
As vrea sa ma-nsel, poate ca nu-i decat imaginatia.
Surprinzator de apatica Franta... la Elvetia, oricum nu ma asteptam la prea mult

starsteel
13th June 2006, 20:40
Incepe sa devina modest meciul. Ne scoatem cu evolutia Braziliei deseara.

Sergiu
13th June 2006, 20:43
A nu meciul e fain, doar ca Franta putea juca mai bine cu alta formula. Nu inteleg rolu lui Dhorasoo si nu Trezeguet.

relansat
13th June 2006, 20:44
Eu sper, sa dea un gol Croatia si o sa fie show garantat :happy

Steeltown Boy
13th June 2006, 20:55
NU sunt prea multe de spus despre jocul asta. Erori multe de o parte si de alta, cu mentiunea ca la francezi nu ma asteptam. Ratari uriase. Tari vecine.
In ciuda omogenitatii, Franta a jucat sub orice critica.

Sergiu
13th June 2006, 20:59
Meci foarte frumos, dar sunt dezamagit deoarece Franta putea mai mult decat a aratat. Eu zic ca atunci cand Henry nu va fi in teren vor incepe sa fie si goluri pentru francezi.

relansat
13th June 2006, 21:05
Sergiule cred ca`ti bati joc de noi. Vorbim de acelasi meci ... Franta - Elvetia ora 19:00 TVR 1? :D

vinsanity
13th June 2006, 21:05
slab rau meciu':no: probabil ambele echipe se cred deja invingatoare in meciurile cu Coreea si Togo, tare as vrea sa-i vad pe asiatici cum ii incurca, desi sunt slabe sanse la cum au jucat azi:mda:

relansat
13th June 2006, 21:08
0-0 strategic :drak:
Mai e vreun nebun care sa`mi detalieze tampenia pe care tocmai am debitat`o? :evil:

Sergiu
13th June 2006, 21:10
Sergiule cred ca`ti bati joc de noi. Vorbim de acelasi meci ... Franta - Elvetia ora 19:00 TVR 1? :D


Da acelasi meci, ma rog mie mi-a placut meciul as vrea sa vad cat mai multe din astea. Chiar mi s-a parut a fi cel mai frumos de pana acum de la mondiale.

sun
13th June 2006, 21:11
am zis ca va fi egal , era de anticipat pentru ca Elvetienii nu sunt cine stie ce in atac , iar francezii joaca fara antrenor .

White Shadow
13th June 2006, 21:13
Da acelasi meci, ma rog mie mi-a placut meciul as vrea sa vad cat mai multe din astea. Chiar mi s-a parut a fi cel mai frumos de pana acum de la mondiale.

Tu chiar vorbesti serios ?
Sau nu-ti functioneaza smileurile ?
A fost cel mai urat meci posibil.

relansat
13th June 2006, 21:15
Sergiu se tine de glume, carcotas mic ce e :drak:
Poate se revanseaza brazilienii si ne arata fotbal adevarat (de la 3 in sus, nu conteaza cine:happy)

Klingon
13th June 2006, 21:16
Irascibila Franta s-a certat cu adversarii, cu arbitrul si cu ea insasi. Zidane a gresit o jumatate din pasele altadata geniale, si nu cred c-a prins vreun sut pe poarta. In preajma golului, tot francezul a uitat de ceilalti si a vrut musai s-o bage singur. Pacat. S-a vazut ca Franta a vrut mai mult, s-a zbatut, dar n-a iesit. In cale i-a stat sacaitoarea echipa elvetiana, care s-a agatat de toate baloanele, a tras cu dintii, a aglomerat jocul si i-a ajutat pe cocosi sa se enerveze tot mai mult. Cu larga contributie a unui arbitru care a uitat sa-si mai puna cartonasul galben la loc in buzunar.

relansat
13th June 2006, 21:20
Klingoane, poate`mi raspunzi: cine l`o suparat pe Domino ala de pe banca sa nu bage in teren papusa masculina(Treze)?
Si aici e o dilema, sa`i trag una franciziotului atotcunoscator, parca`mi venea sa plang cand il vedeam pe juventin agitandu`se pe marginea terenului :(

Balaci
13th June 2006, 21:27
Franta a aratat a echipa care se reuneste pentru prima oara in acelasi lot!Dezamagitor meciul,oricum:( La cum joaca francezii nu au ce cauta la Mondiale,sper sa-i bata coreeni si sa-i trimita acasa!

Catalanul
13th June 2006, 21:40
Slab de tot meciul, faptul ca Franta nu a mai marcat la un mondial de cand l-a castigat pe cel din '98 spune totul :D

Elvetia a jucat la egal, un rezultat care o benefeciaza in lupta cu Coreea pt. locul 2.

noir_desir
13th June 2006, 21:43
Cel mai slab meci de pana acum, spre dezamagirea simpatizantilor Frantei... In afara de sutul oarecum acceptabil al lui Dhorasoo de pe final, "les bleus" n-au aratat mai nimic. Henry e de nerecunoscut (ce "suturi" a putut sa prinda din pozitii aproape ideale), Ribery nu-s ce cauta aici (si nu stiu ce prestatii a avut in calificari de toata lumea e la picioarele lui), Zidane de-abia mai sufla (exceptie - cateva driblinguri reusite), Vieira e aerian... Singurii pe care pot sa-i remarc (in sens pozitiv) sunt Abidal si Barthez (cateva interventii salvatoare). De Elvetia nu zic nimic, caci nu ma asteptam mai mult de la ei, dar pacat de jocul Frantei, care, cu ceva vreme in urma, era aplaudat la scena deschisa.

Sergiu
13th June 2006, 21:50
Lasati voi criticile la Ribery, ca chiar joaca bine, dar nu pe postu asta.
Prevad ca tricolorii pot ajunge in sferturi lejer au si culoar. Apoi dupa 4 meciuri vor fi si in forma, isi vor da seama ca nu trebe jucat cu Henry si cred ca au sanse chiar la titlu.

Vlad
13th June 2006, 21:53
a cam trecut vremea in care francezii erau aplaudati, azi nici Elvetia nici Franta nu au aratat nimic
Slabe meciuri in grupa G, sper sa nu se califice coreenii ca desi au castigat au facut un meci slab, norocul lor cu portarul togolez ca era un bun incasator.

Al Dracu
13th June 2006, 22:33
:happy Franta nu marcheaza la Mondiale din 12 iulie 1998 cind au cistigat finala cu Brazilia (3-0) :D Si se numesc "pretendentzi la titlu"! :drak:

Klingon
13th June 2006, 23:05
L-am sunat sa-l intreb, dar avea telefonul oprit.
Mai ai putintica rabdare, stimabile.


Klingoane, poate`mi raspunzi: cine l`o suparat pe Domino ala de pe banca sa nu bage in teren papusa masculina(Treze)?
Si aici e o dilema, sa`i trag una franciziotului atotcunoscator, parca`mi venea sa plang cand il vedeam pe juventin agitandu`se pe marginea terenului :(

SORENSEN
13th June 2006, 23:33
Se pare ca nu ma insel...Franta e surpriza neplacuta prognozata...0-0 .NUL

ULTRAS-CT
14th June 2006, 00:33
banuiam eu ca o sa se gafeze Franta :D

Sunchase
14th June 2006, 00:37
cu antrenorul frantei nu se ajunge nicaieri. e ridicol.

Sergiu
14th June 2006, 00:43
Hai sa nu-l criticam chiar asa dur pe antrenor, a gresit dar se poate indrepta e doar primul meci.
I-au fost date planurile peste cap de accidentarea lui Cisse si cred ca mai are nevoie de cateva meciuri test pentru a gasi formula ideala. Sa speram ca chiar daca francezii vor avea ceva improvizatii in echipa sa poata totusi sa bata corea si togo.

tu26dor
14th June 2006, 02:25
dupa cum spuneam... franta nu a castigat si nici elvetia nu a reusit sa profite. joc modest pe alocuri... una din ele nu trece de grupe, mizez pe coreea locul doi daca nu chiar pe primul...

Klingon
14th June 2006, 02:45
Uite domnule niste lamuriri. Pe scurt, Trezeguet are probleme vechi de integrare in echipa Frantei, putin ciudate dat fiind ca e titular la Juve, dar cunoscute, si nu colaboreaza bine cu Henry. Faptul ca n-a intrat cu Elvetia nu este o surpriza. Vezi aici (http://msn.foxsports.com/soccer/story/5692282) si aici (http://slam.canoe.ca/Slam/Soccer/WorldCup/Groups/G/2006/06/11/1626004-ap.html).

bran
14th June 2006, 09:59
Dupa doua egaluri in grupa nu se putea intampla altceva la CM. S-a terminat asa cum trebuia.
P.S Daca vor merge mai departe francezii vor avea mari probleme.

delaparis
14th June 2006, 22:48
Klingoane, poate`mi raspunzi: cine l`o suparat pe Domino ala de pe banca sa nu bage in teren papusa masculina(Treze)?
Si aici e o dilema, sa`i trag una franciziotului atotcunoscator, parca`mi venea sa plang cand il vedeam pe juventin agitandu`se pe marginea terenului :(

Vezi sa nu-ti trag eu un avertisment pentru pocire de nume ... :D

Franta s-a dovedit invincibila de la inceputul acestei editii CM ...:D