PDA

View Full Version : Meci 17 : Germania - Polonia



Paul
4th January 2006, 22:48
Germania - Polonia

14.06.2006 , 22.00 , Dortmunt

Discutii inainte si dupa meci , pe acest thread.

interfan
17th February 2006, 19:22
Meci de 1 solist clar!

Universal
18th April 2006, 20:27
Va fi catastrofal meciul,pentru Polonezi un 5-1 fara nici un apel, ce joaca acum polonezii nu se numeste fotabl..dar ma rog..mai sunt cateva saptamani.

tchibos
23rd May 2006, 00:30
remiza... scor alb

BMW Power
29th May 2006, 18:58
Tinand cont ca joaca pe teren propriu, cred ca va castiga Germania, cu toate ca as vrea sa pateasca ceea ce a patit Franta acu' 4 ani

Vlad
29th May 2006, 19:13
as vrea sa pateasca ceea ce a patit Franta acu' 4 ani

Nimeni nu cred ca mai poate pati ce a patit Franta: eliminata din grupe, 4 meciuri pierdute si nici un gol marcat!!! fiind pe atunci campiona mondiala si europeana

Polonia nici nu stiu ce cauta la mondiale (de parca Romania are), o sa si-o ia rau pe cocoasa! Nemtii o sa dea totul ca-n '39

Universal
1st June 2006, 21:49
3 meciuri pierdute.... sunt 4 echipe in grupa..

Nemtii (adica noi .:)))))))))))))))))))) ) o sa dam totul ca in 1974!

B0gdaaaN
7th June 2006, 04:06
cred ca o sa invinga Germania cu 1-0,2-1

Cristian
9th June 2006, 14:26
Merg pe 1 si aici ;)

07Ex
9th June 2006, 16:47
Am pronosticat 1 desi vreau mai intai sa-i vad pe nemti jucand azi si pe urma o sa stiu mai bine ce sanse au sa bata Polonia.
In alta ordine de idei, rezultatul meciului dintre Germania si Polonia depinde si de rezultatul meciului Ecuador - Polonia. Daca bat polonezii pe Ecuador, poate nu vor juca la fel de tare cu Germania si atunci bat nemtii. Daca insa Polonia face egal cu Ecuador atunci s-ar putea ca polonezii sa faca egal sau poate chiar sa si-i bata pe nemti.

Kidu
10th June 2006, 02:02
Parerea mea ca germanii se vor mobiliza exemplar si vor trece fara probleme. Daca mai tinem cont ca meciul se va disputa pe Westfallen Stadium din Dortmund, unde atmosfera este una dintre cele mai fierbinti daca nu cea mai fierbinte (aici este discutabil pt ca intra si Koln-ul in discutie) atunci nu cred ca se pune problema invingatoareai.

Pronostic: 2-0 bate Germania.

il cappo
11th June 2006, 04:17
cred ca Polonia va produce o mare surpriza ... 1-3

Universal
11th June 2006, 04:32
Bate fara probleem Germania chira la scor 4-1 sau 5-1

bunoaka
12th June 2006, 10:19
n-as fi asa sigur, cred ca sunt singurul care crede in puterea polonezilor, cred ca vor juca mai ofensiv si vor invinge. germania are apararea destul de slaba.

viorel 31
12th June 2006, 10:39
Un meci intre o Polonie slaba si o Germanie nesigura in aparare, o partida de 1,x,2 dar eu merg pe mana Germaniei macar si pt faptul ca joaca acasa.:D

offline
12th June 2006, 11:22
3-1 germania

carlo
12th June 2006, 18:11
n-as fi asa sigur, cred ca sunt singurul care crede in puterea polonezilor, cred ca vor juca mai ofensiv si vor invinge. germania are apararea destul de slaba.
Polonezii trebuie sa bata,altfel vor fi ceva camere goale in hotelul in care locuiesc ei!Nemtii au doua meciuri extrem de grele si cine stie,poate si in hotelul lor de la Berlin...:evil:

ULTRAS-CT
12th June 2006, 21:47
bat germanii 100% :ok:

Universal
13th June 2006, 23:19
Vom invinge fara mari probleme :)) Inseamna ca nu ne cunoasteti deloc :))

giginamol
14th June 2006, 09:37
Germania e varza in aparare au noroc ca Polonia este varza murata la toate capitolele. Pronosticul meu 2-1 ptr. nemti dupa un meci cu multe ocazii de poarta.

dede
14th June 2006, 11:25
castiga Germania...polonezii, dupa ce i-au batut Ecuador, nu prea mai au sanse sa mearga mai departe
2-0

Vlad
14th June 2006, 12:13
polonezii n-au avut niciodata sanse de calificare, iar acum vor lua bataie si de la nemti, sper numai echipele sa joace fotbal- nu ca cele 3 meciuri de ieri cu adevarat plictisitoare

Jerry20cm
14th June 2006, 12:19
Presimt: Klose hatrick !!!:D

relansat
14th June 2006, 13:59
1 solist am gandit`o si eu cu mari sanse ca Germania sa ia gol :drak:

bunoaka
14th June 2006, 15:15
victorie polonia, is prea varza in aparare.

carlo
14th June 2006, 18:25
castiga Germania...polonezii, dupa ce i-au batut Ecuador, nu prea mai au sanse sa mearga mai departe
2-0
Eu cred ca polonezii au sanse daca castiga astazi,ultimul meci joaca cu cizmele alea din Costa Rica.

relansat
14th June 2006, 18:32
Mey carlo, la ora actuala nush cine e cizma ... daca cei din Costa Rica sunt cizme, atunci polonezii ce sunt ... ciubote ?

Steeltown Boy
14th June 2006, 18:33
Prevad ca vom afla astazi prima echipa iesita din cursa ptr optimi, dar si prima calificata. In grupa asta, totul pare sa fie conform asteptarilor mele: O Polonie fara valoare si o Germanie aflata "in grafic".
Pronostic UNUsec.

nubian
14th June 2006, 20:22
In mod normal se pune doar problema cate boabe o sa ia polska, dar nu se stie niciodata.. mi-ar placea sa-i vad pe nemti mancand bataie, si pe Ecuador castigand grupa:ok:

delaparis
14th June 2006, 20:33
Polonia au un stil fizic fara prea multa tehnica ... Adaugind faptul ca sunt un pic timorati de competitia asta cred ca vor avea mari dificultati.
Pe de alta parte cred ca stilul Germaniei le convine mai bine decit cel al sud americanilor ...
Pot tine piept totusi iar daca pierd o vor face la limita ... parerea mea ...

Steeltown Boy
14th June 2006, 22:16
min.15: klose & co par hotarati sa transeze de la inceput jocul in favoarea lor. Polonezii joaca deocamdata timorat, cu intrari dure la adversar.

BAK
14th June 2006, 22:27
Nimeni nu cred ca mai poate pati ce a patit Franta: eliminata din grupe, 4 meciuri pierdute si nici un gol marcat!!! fiind pe atunci campiona mondiala si europeana

Polonia nici nu stiu ce cauta la mondiale (de parca Romania are), o sa si-o ia rau pe cocoasa! Nemtii o sa dea totul ca-n '39


nu prea are sens nimic din ceea ce spui...franta a jucat numai 3 meciuri..... ce sa aiba Romania...?
a fost vreo cupa mondiala sau europeana in 39 si eu nu stiu...? sau te referi la invadarea poloniei ?

delaparis
14th June 2006, 22:54
Exact cum am prevazut ... Germania avanseaza mai greu iar Polonia merge mai bine decit in primul meci ...

relansat
14th June 2006, 23:02
Urasc cand ai dreptate delaparis ... m`am dus gherla la pariuri, greu mai remediez situatia. S`a dovedit a fi cam falimentar WC`ul . Mai e o repriza de jucat.

Steeltown Boy
14th June 2006, 23:11
:o: Nu-mi iese din cap ratarea lui Podolski din finalul primei reprize. Pusă alături de cele ale lui Klose, formează din Germania liderul de până acum a ratărilor monumentale de la WC2006.
Îmi stau pe vârful... degetelor oarece asemănări cu ratările nemţilor... da' sigur cineva se supără dup'aia şi zice că-i off.
P.S.: Oare Hoeness are dreptate, ce spuneţi?

sun
14th June 2006, 23:46
Dortmund nu a vazut nici un gol pana acum la acest CM .
Partida precedenta disputata pe WestfallenStadion s-a incheiat tot cu 0-0 ( T&T - Suedia ) :D

Elphax
14th June 2006, 23:51
Lasa ca a vazut acuma, 1-0 Neuville
Daca Ecuador face macar egal maine cu Costa Rica, Polonia merge acasa..

sun
14th June 2006, 23:55
Enachita de la TVR s-a lansat deja in presupuneri . Ca Polonia e eliminata . Inca nu e chiar asa .

Daca maine Costa Rica bate Ecuador la un gol si apoi o ia rau de la polonezi ( 3-0 ) , si Ecuador pierde ( chiar si la un gol cu nemtii ) => Polonia in optimi

Oricum e greu de crezut varianta de mai sus , deci Polonezii ar trebui sa isi faca bagajele de pe acuma ( nu ca ar avea cine stie ce drum de facut pana acasa :ok: )

delaparis
14th June 2006, 23:57
Urasc cand ai dreptate delaparis ... m`am dus gherla la pariuri, greu mai remediez situatia. S`a dovedit a fi cam falimentar WC`ul . Mai e o repriza de jucat.

Am dreptate numai atunci cind nu joc (la pariuri) ... :D

Uite ca am votat egal si am pierdut.

Meci apris la sfirsit cind polonezii au ramas in zece iar gazdele i-au luat la jucat "nemteste" ...

Oricum bun portarul polonez ../hello

Bye bye Polonia !!!

newyorker31
14th June 2006, 23:57
Polonia a rezistat eroic - nu ca in 1939...
Neuvile - salvatore della patria...

PS Tunisia - Arabia a fost un meci destul de frumos....nu asa cum credeam ieri, ca va fi plictisitor....

Steeltown Boy
14th June 2006, 23:59
Interesante schimbările nemţilor... Odonkor şi Neuville, ambii intraţi în ultimele 30 min ale partidei au pecetluit soarta polonezilor.
Spuneam mai devreme ceva despre ratările nemţilor. Ei bine, îmi pastrez ideea.
Dacă Germania juca preliminarii şansele erau destul de mici să se califice la mondial.
Şansele polonezilor sunt practic nule, Ecuadorul va merge cel puţin în optimi. Restul e matematică pură.

alsign
15th June 2006, 00:07
cam usor a fost eliminat polonezu' . De atunci s-a vazut Germania mai puternica.

In rest mie mi s-a parut un meci echilibrat. Chiar daca nemtii au avut anumite ocazii de gol. Era si normal . Parca au jucat acasa :evil:

Totusi ....au primit un ajutor de la arbitru spaniol , doar sunt tara organizatoare :D

delaparis
15th June 2006, 00:11
cam usor a fost eliminat polonezu' .

Al doilea galben a fost meritat ... Pe primul nu mai stiu cum l-a luat ...

alsign
15th June 2006, 00:21
unde ai vazut tu meritat al doilea ? ( s-au cum se spune arbitru a avut acoperire :evil: ) s-a bagat Klose in fata lui ca vulpoiu' si normal ca ala venind din fuga l-a doborat .... a si aratat ca nu are intentie de al lovi si a cazut germano - polonezu ca si secerat .... Cred ca vorbim de doua faze diferite .

Se da pe TVR 1 reluarea sa vedem ...

SORENSEN
15th June 2006, 00:45
Pfiu ce greu a fost...Olivier ma tii in carti.....
Polonezii germani au fost cel putin slabi...Balack modest.....

Luis Garcia10
15th June 2006, 02:01
mai baietzi mah voi si acum mai discutati despre arbitraje,E DEJA PENIBIL!!! Hai sa discutam si despre blaturile de pana acum , ca si asha au fost multe nu? :D

Klingon
15th June 2006, 06:55
Mi-a parut rau de Polonia cand a luat gol. Au muncit mult, si-au vazut de joc. Un jucator german nu ar fi primit niciodata cartonas rosu daca era in locul polonezului eliminat. Mult prea usor a rupt arbitrul echilibrul fragil al partidei.

Germania nu m-a impresionat deloc. Lenta, previzibila, un panzer model vechi care scartzaie pe la incheieturi. Daca jucau azi cu Spania pierdeau cu 3-0.

raja_bell
15th June 2006, 07:33
victorie cat s epoate de clara a nemtilor in fata unui adversar penibil!

oaspetele
15th June 2006, 07:58
Mi-a parut rau de Polonia cand a luat gol. Au muncit mult, si-au vazut de joc. Un jucator german nu ar fi primit niciodata cartonas rosu daca era in locul polonezului eliminat. Mult prea usor a rupt arbitrul echilibrul fragil al partidei.



dimpotriva, pana spre sfarsitul jocului arbitrul mi s-a parut mai mult decat impartial. cate cartonase galbene a dat nemtilor ??
e drept, probabil toate justificate. la fel si in cazul polonezilor...si dupa cum s-a desfasurat jocul, doar lipsa de concentrare a nemtilor si portarul in forma a facut ca scorul sa nu ia proportii.

bran
15th June 2006, 08:17
Bravo nemtilor ca au crezut pana in ultimul moment, ca pot obtine victoria. Au atacat desi nu ei aveau mare nevoie de victorie.
Polonia pleaca acasa. Mai bine ca oricum nu aveau ce cauta la CM.

dede
15th June 2006, 09:34
nu ma suparam daca se termina egal...era mai interesant...dar asa, dupa cum ma asteptam, Germania merge in optimi, iar Polonia acasa

manixdoi
15th June 2006, 10:01
Si totusi ne luam toti dupa TAMPENIILE lui Enachita Vladulescu.
Exista scenarii care spun ca Polonia poate merge mai departe(cu scoruri care nu pot fi considerate chiar surprize: Ecuador-Costa Rica 0-2, Germania - Ecuador 1-0, sau mai mult si Polonia - Costa Rica 3-0 sau mai mult), iar Germania poate ramane "acasa" (e adevara niste scoruri mai ciudate, totusi: Ecuador - Costa Rica 0-2 , Ecuador - Germania 3-0, sau mai mult si Costa Rica - Polonia 3-0, sau mai mult).
E adevarat ca scenariul al doilea e mai greu sa se indeplineasca, dar la fel daca inaintea meciului Romania - Germania (5-1) spuneai ca Romania castiga la peste 3 goluri, sau inscrie mai mult de 4 goluri, era cam acelasi lucru.

carlo
15th June 2006, 13:45
Bravo nemtilor ca au crezut pana in ultimul moment, ca pot obtine victoria. Au atacat desi nu ei aveau mare nevoie de victorie.
Polonia pleaca acasa. Mai bine ca oricum nu aveau ce cauta la CM.
Exact!Si cand te gandesti ca Polonia si Ucraina au spart tot in calificari si au fost primele echipe care s-au calificat...:no:

Hipgnosis
15th June 2006, 17:30
Pacat de polonezi, meritau mai mult. Nu sunt neaparat fanul lor, dar urasc Germania :headbang:

carlo
15th June 2006, 18:50
Mey carlo, la ora actuala nush cine e cizma ... daca cei din Costa Rica sunt cizme, atunci polonezii ce sunt ... ciubote ?
Mey relansat,te-ai convins acum ca aia sunt niste cizme?In calificari abia au batut Panama,Guatemala si Trinidad&Tobago,adevarate valori.
Ca,cultivatori de banane sunt mai de folos decat ca fotbalisti!!!
Ii vor bate si fraierii aia de polonezi!:yeah:

Catalanul
15th June 2006, 22:06
Noroc tipic german :no: gol in ultimul minut :( Sper ca Ecuador sa mature pe jos cu nemtii :evil: o vad in stare de asta :P

raja_bell
16th June 2006, 05:16
haha! cum adica noroc? ce importanta are cand marcheaza?
noroc inseamna cum si nu cand se inscrie un gol! :ok:

Universal
16th June 2006, 09:04
Stiam si am crezut din primul minut ca ne vom califica, ca ii vom invinge pe polonezi :ok:

Am avut forta de echipa.It's just the beginning.Inca nu ne-ati vazut....

Deutschland Weltmeister!
Cred in acest vis :ok: