PDA

View Full Version : Meci 19 : Anglia - Trinidad Tobago



Paul
4th January 2006, 22:46
Anglia - Trinidad Tobago

15.06.2006 , 19.00 , Nurnberg

Discutii inainte si dupa meci , pe acest thread.

interfan
17th February 2006, 19:32
Anglia va bate cea mai slaba nationala de la mondiale!! No doubt!

Universal
1st May 2006, 05:54
Te inseli Inter, surpriza mare: 1-1

tchibos
23rd May 2006, 00:38
1 solit ... e prea mare diferenta intre cele doua echipe

Universal
27th May 2006, 06:18
nu cred, in halul in care joaca England,ma indoiesc, nu il au pe Rooney, plus Walcott...prea multe greseli

Cristian
9th June 2006, 21:16
Bate Anglia, nu cred ca aia de la Trinidad vor putea ridica probleme.

il cappo
11th June 2006, 04:28
bat englezoii clar...poate fo 5-0...

Universal
12th June 2006, 02:55
daca inving <atunci un 2-0 sau 1-0

Tony_Viola
12th June 2006, 14:53
vad ca anglia a inceput precaut si nu prea cauta sa faca spectacol. sper sa bata....cu oricat:D

offline
12th June 2006, 14:59
Trinidad nu va pierde nici cu Anglia

ULTRAS-CT
13th June 2006, 12:39
am bagat si meciu asta la pariuri : 1pauza , 1 final :ok:

Universal
13th June 2006, 23:24
la pauza:0-0 final: 1-0

il cappo
15th June 2006, 01:59
am bagat si meciu asta la pariuri : 1pauza , 1 final :ok:

bani investiti cu cap :ok: ... si-o fura papuasii aia de nu se vad

dede
15th June 2006, 09:49
castiga anglia...lui trinidad tobago ii ajunge egalul cu suedia
2-0

Tony_Viola
15th June 2006, 11:52
aia nu-s papuasi...lool au si echipa bunicica, muncitoare si coordonata de dwight yorke un jucator cu mare experienta si care cunoaste bine fotbalul englez. oricum nu prea cred ca vor rezista in fata angliei:ok:

Datenshi
15th June 2006, 12:13
Avand in vedere ca atacul englez inca nu e reglat, cred ca vor avea ceva probleme. Cred ca se impun totusi.

TenisFan
15th June 2006, 13:39
3-0 pt englezi...Goluri Gerrard,Lampard si Crouch :yeah:

Luis Garcia10
15th June 2006, 14:46
Este un meci foarte important pentru ambele echipe .Englezii nici nu concep alt rezultat decat victoria , care i-ar califica in optimi.Ei se vor baza mai mult pe forta compartimentului median acolo unde Gerrard si Lampard sunt imbatabili si de asemenea va fi jucat foarte mult si tanarul Crouch de la care se asteapta mingi utilizabile pentru vitezistul Owen.De partea cealalta, caraibienii, care dupa parerea mea deja si-au depasit conditia , vor juca dezinvolt, lipsiti de orice presiune sau complexe si acest lucru ar putea fii benefic spectacolului fotbalistic.Ei vor miza in ofensiva pe puternicul John Stern , iar in faza defensiva pe travaliul lui Yorke , care a fost reprofilat ca mijlocas la inchidere. Cu siguranta va rezulta un meci frumos

sun
15th June 2006, 15:45
is curios cat vor rezista trinidizezii :ok: O repriza ? Un meci ?

Oricum englezii cred ca vor avea niste probleme ...

tuxie
15th June 2006, 16:16
Bat englezii, dar destul de chinuit.

Sergiu
15th June 2006, 16:41
Eu zic ca va fi galop de sanatate pentru englezi. Cel putin 3-0 zic eu.

Balaci
15th June 2006, 18:55
Bat englezii,e clar,da la scor mic,mai ales ca cei din Trinidad&Tobago se vor apara pana la ultimul om!

bunoaka
15th June 2006, 19:44
0-0 in continuare, meci destul de greu pt anglia. tt e destul de periculoasa.

Hipgnosis
15th June 2006, 19:55
3-0 pt englezi...Goluri Gerrard,Lampard si Crouch :yeah:

la primii doi inteleg.
dar crouch ala e mai prost decat cristea in zilele lui proaste :headbang:
oricum, se cam impute treaba pentru englezi, nu m-ar mira sa le-o bage trinidad pe contraatac. Aproape de fiecare data cand ataca in careul englez apare o ocazie mare! (cred ca au fost vreo 2-3 numai in ultimele 10 minute).
Englezii sunt cu nasul pe sus, e posibil sa-i coste.
Oricum, sper ca din grupa asta sa se duca exact echipele care joaca acum.

nubian
15th June 2006, 19:55
n-am vazut toata repriza, a avut anglia vreo ocazie? ca trinidad a avut 2, chiar destul de mari

pistoliki
15th June 2006, 20:17
aolo...nu inteleg de ce nu-l scoate o data pe crouch asta...e vai de mama lui...incearca foarfeca ca terminatul dupa ratarea din prima repriza mai are curaj si de foarfeca.... :D
sper totusi sa nu mai reziste mult trinidad si sa bata anglia, maca un 1-0 acolo...oricum nu ma asteptam...poate face rooney ceva...sper sa nu-l scoata pe owen..scoate-l frate pe crouch...

pistoliki
15th June 2006, 20:18
deci l-a lasat pe terminatul de crouch in teren :headbang: :headbang: :rosu:

Mario Di Lazi
15th June 2006, 20:31
Ce ziceati voi ? 3-0 pt Anglia ?
T&T nu se face de rusine absolut de loc. Indiferent daca o sa castige Anglia sau nu, T&T pleaca de la acest turneu cu capul sus.
La inceputul acestui CM, eu plasam T&T mai jos decat Arabia Saudita. M-am inselat.
BRAVO

Hipgnosis
15th June 2006, 20:31
Crouch a avut 3 ocazii mari pe care le-a ratat ca ultimul idiot, de parca are anglia deja vreo 3-0.
E interesant sa-l vezi pe Yorke jucand. E imbatranit, insa se vede clasa.

newyorker31
15th June 2006, 20:32
Meciul nu e jucat.
oricum...rusine.....Anglia....aproape minutul 80 si fara gol.....
ANGLIA!!!!!
RUSINE!!!!!
La naiba cu echipa lor de bilioane de dolari....

newyorker31
15th June 2006, 20:34
Trinidad- Tobago ...ciomagari Neciomagari...uite Ce Fac....chiar Daca Vor Pierde - Anlglia Va Marca Norocos In Minutele De Prelungiri - Veti Vedea.....bravo Trinidad!!!!

Nu Mai Exista Echipe Mici La Cupa Mondiala!!!!
Toate Echipele Incearca Sa Joace Cat Mai Bine, De La Egal La Egal Echipele Mai Slab Cotate....
Trinidad Tobago
Coasta De Fildes
Tunisia
Arabia Saudita
Australia - Surpriza Acestui Mondial

pistoliki
15th June 2006, 20:44
:happy si da crouch gol ...uite ca se scoase:happy

otinho
15th June 2006, 20:44
goool crouch

RESPECT TRINIDAD TOBAGO

RstInPc
15th June 2006, 20:45
Ce jegosi!!! Nu pot sa-i sufar pe "engleji"!:mda: Ce rau imi pare! Am o gramada de draci:headbang:

VLAD@SIN
15th June 2006, 20:48
pacat de trinidat!
insa sper sa bata pe paraguay

delaparis
15th June 2006, 20:50
Gol englezesc pur singe ...

Tranzversala pe dreapta ... cadraj ... pasa inapoi 5 metrii .... centrare (Beckam) ... cap din 9 metrii (Crouch ...) ... gol /hello

....

2-0 ...

Gol extraordinar .... Gerrard

pistoliki
15th June 2006, 20:51
gooooooooooooooooollllllllllll gerrard/hello /hello

uite si 2-0 ...pacat de trinidad...au jucat frumos

newyorker31
15th June 2006, 20:54
S-au Scos...
Asta E Expresia....s-au Scos....
Anglia Ar Trebui Sa Fie Ingrijorata...nu Va Ajunge Departe Daca Va Juca La Fel Cum A Facut-o Cu Trinidad Si Paraguay...
Am Avut Dreptate...au Marcat...chinuit...in Ultimele Minute....
Respect Trinidad.....

RstInPc
15th June 2006, 20:54
S-a terminat. Pacat de TT :(

newyorker31
15th June 2006, 20:54
Delaparis - Tie Iti Place Anglia....
Ai Grija Cu Franta....ca Nici Ea Nu Se Simte Prea Bine....

TenisFan
15th June 2006, 21:01
Mai daca dadea si obositul de Lampard gol imi ieseau toti trei derbedeii... :) Anglia slaba spre foarte slaba...S-au scos pe final cu mult noroc...Oricum nu cred ca puteau sa reziste tot meciul caraibienii...Gol specialitatea casei Gerrard spectaculos si-n prelungiri cum numai el stie sa dea... :P

miril
15th June 2006, 21:05
Bravo Lennon!

newyorker31
15th June 2006, 21:05
Specialitate Anglia - Italia - Germania - Goluri In Prelungiri Si Cu Noroc

Hipgnosis
15th June 2006, 21:14
Specialitate Anglia - Italia - Germania - Goluri In Prelungiri Si Cu Noroc
Asta e forta uneie chipe mari de fapt, si mai mereu echipele mari sunt si norocoase. Acum putem sa o luam si altfel, si sa zicem ca pana sa deschida scorul anglia a mai avut cateva ocazii de gol, si ca meciul s-a jucat aproape in totalitate in jumatatea trinidadului (din tobago ;P)

Triphat
15th June 2006, 21:20
Specialitate Anglia - Italia - Germania - Goluri In Prelungiri Si Cu Noroc

Tu te auzi ce zici ?

relansat
15th June 2006, 21:20
Anglia continua in nota dezamagitoare mondialele, T&T merita tot respectul nostru. Felicitari baieti, scorul a fost unul mult prea dur.
Gerrard un gol de exceptie :happy

vinsanity
15th June 2006, 21:21
pacat pt TT, da' cam asa se intampla in fotbal daca te aperi tot meciu', o furi pe final, exemple sunt destule:headbang: ... cu suedia au avut noroc...

delaparis
15th June 2006, 21:24
Delaparis - Tie Iti Place Anglia....
Ai Grija Cu Franta....ca Nici Ea Nu Se Simte Prea Bine....

Am zis eu ca imi place ?

Franta face fitze ... Daca se pun pe antrenat si apoi pe jucat vor face ceva altminteri nici o sansa ...


Anglia a jucat ce stie ea mai bine ... pase lungi ... plasare buna ... tehnnica rudimentara ... speculare ... angajament ... OK all right ... /hello

Se numeste : CALIFICARE ... :yeah:

newyorker31
15th June 2006, 21:24
E adevarat. Echipele mari trebuie sa joace si sa CREADA pana in ultima secunda. Toate echipele trebuie sa joace si sa aiba incredere in forta . Anglia a castigat, totusi, meritat....si parca 2-0 e mai putin rusinos decat un 1-0...

newyorker31
15th June 2006, 21:33
ai dreptate
s-au calificat in maniera tipic britanica
asta conteaza, pana la urma, scorul final si calificarea....
Franta nu are sanse anul asta....Henry a fost izolat intre aparatorii elvetieni....
Trezeguet ar trebui jucat din primul minut iar Wiltord tinut pe banca....
Autrefois, au revoir a la prochaine!!!

ce facem cu suedia? daca nu bat Paraguayul, Ibrahimovici si compania de sunet pleaca acasa......n-ar fi rau....hai sa-i mai lasam sin pe altii....

nu pot uita USA 1994....ma va urmari toata viata....golul ala nenorocit al lui Anderson.....din sfertul Suedia-Romania.....ne-au luat semifinala...

SE SE PUEDE, PARAGUAY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SORENSEN
15th June 2006, 21:34
Au fost niste mascarici englezii in meciul cu T&T ...lamentabili pe alocuri au fost "marii" Gerard ,LAmpard sau Beckham...daca te auitai 83 minute...pe final s-au mai scos dar gustul mizeriei ramane...

delaparis
15th June 2006, 21:38
Franta nu are sanse anul asta....Henry a fost izolat intre aparatorii elvetieni....
Trezeguet ar trebui jucat din primul minut iar Wiltord tinut pe banca....
Autrefois, au revoir a la prochaine!!!

:D

Se zice "autrement" .... Trebuie pasori in echipa Franta ...

Suedia poate cistiga ultimul meci totusi ... :rolleyes:

Anglia joaca optim ...

Eu ii vad in sferturi ...
Si repet nu-mi place jocul lor ...

newyorker31
15th June 2006, 21:39
mascarici nemascarici, au luat 3 puncte, au 6 puncte si merg mai departe.....
in fotbal totul se masoara in puncte.....la final.....e tot ce conteaza....nici macar Brazilia nu mai joaca doar de placere....

Catalanul
15th June 2006, 21:57
Singurul lucru care m-a incantat la acest meci a fost golul lui Gerard :ok: in rest :sleep: plictiseala mare... pacat insa de T&T, merita macar un egal la efortul pe care l-a depus :)

Datenshi
15th June 2006, 22:04
Era si timpul sa vedem un sut frumos de la mijlocasii englezi. In rest, cam slabi, important e ca s-au calificat.

Vlad
15th June 2006, 22:22
Da bine au jucat CARAIBIENII, pacat ca scorul nu a aratat-o, adica s-au chinuit. Golul lui Gerard frumos, is curios cum se descurca in optimi Anglia ca in grupa nu a aratat mare lucru.

Hard
16th June 2006, 00:57
cateodata fotbalul tine cu echipele mai tari, lucru ce se intampla in acest campionat.

t.b.
16th June 2006, 02:04
Importante sunt cele 3 puncte si faptul ca englezii s-au calificat in optimi fara sa forteze, nu vad de ce va agitati atata. In meciul asta a fost si o subestimare a adversarului, lucru normal avand in vedere diferentele intre cele doua echipe.

Datenshi
16th June 2006, 07:39
Nu prea cred ca a fost subestimare, avand in vedere ca l-au fortat totusi pe Rooney. Au intrebat si inainte de meci daca il pot folosi, medicii au zis clar nu. Pur si simplu nu le iese jocul, si eu cred ca din colo de lipsa de jocuri in picioare a unor jucatori importanti, Lampard a fost problema majora. A jucat foarte slab in astea 2 meciuri.

bran
16th June 2006, 09:12
Incet dar sigur englezii merg mai departe spre o intalnire cu Ecuadorul in optimi.

mblue
16th June 2006, 09:37
eu unul nu is asa de trist ca a pierdut tt, as dori meciuri tari , cu echipe puternice in fazele finale. nu as dori sa revad echipa senegalului din meciul cu turcia cand erau toti jucatorii jucau individualist. imi pare bine ca s-au chinuit mult englezii , asta m-a multumit f mult.

alamar
16th June 2006, 09:52
Fault clar la primul gol. Pasarila lati-lungila ala de Crouch ia facut freza caraibianului (s-a vazut cum la tras de codite). Gerrald a vrut sa acopere rusinea de la primul gol si la marcat pe al doilea. Anglia este solida dar parca macina in gol. Trinidadul o pata de culoare, dar doar atat. Daca castiga sau face egal cu Paraguayul atunci poate sa spuna ca a meritat sa joace la CM.

Universal
16th June 2006, 11:43
Inca oadata_ Anglia s-a facut din nou de ras

nubian
16th June 2006, 14:06
Sa-i vedem pe englezi in optimi contra Germaniei.. Deocamdata nu au convins deloc

Universal
16th June 2006, 14:24
Si nu vor convinge.Daca intalnesc echipa mea nu reusesc sa mearga mai departe :ok:

Jerry20cm
16th June 2006, 15:40
Felicit Trinidad pt. daruintza si placerea cu care joaca la acest turneu final :yeah:

Tony_Viola
16th June 2006, 18:42
Incet dar sigur englezii merg mai departe spre o intalnire cu Ecuadorul in optimi.

sau germania?:D