PDA

View Full Version : Meci 20 : Suedia - Paraguay



Paul
4th January 2006, 23:45
Suedia - Paraguay

15.06.2006 , 22.00 , Berlin

Discutii inainte si dupa meci , pe acest thread.

Universal
1st May 2006, 06:57
Suedia - Paraguay

15.06.2006 , 22.00 , Berlin

Discutii inainte si dupa meci , pe acest thread.


Frumos meci,frumois egal, 2-2

tchibos
23rd May 2006, 01:34
meci de 1X2 intre doua echipe bune, cu pretentii, dar sensibil egale ca valoare, desi au stiluri total diferite. Cred ca va iesi 1-1

Universal
1st June 2006, 23:00
Un egal destul de clar, deoarece Paraguay , spre deosebire de alte echipe sud-amer. are un stil mai ''germanic''

Cristian
9th June 2006, 22:09
Eu mizez pe o surpriza, zic ca bate Suedia ;)

Vlad
9th June 2006, 22:37
La meciul asta nu conteaza cine bate ca nu va fi o surpriza decat daca e sa fie o diferenta mare de goluri. Am pus x

il cappo
11th June 2006, 05:27
meci cu multe goluri...poate 2-2 ori 3-3 desi nu m-as mira sa bata paraguay...

Universal
12th June 2006, 03:56
nu cred ca va exista o castigatoare...

ULTRAS-CT
12th June 2006, 22:58
hmm .. un meci cam greu .. ;)
1x2 ! :ok:

Universal
14th June 2006, 00:27
eu cred ca va fi un egal clar

mblue
15th June 2006, 13:55
cine pierde isi face bagajele, un egal ar avantaja pe paraguay.

TenisFan
15th June 2006, 16:16
Bate Paraguay cu 1-0...Gol valdez! :o: :yeah:

tuxie
15th June 2006, 17:18
Io pariez ca Suedia isi da foc la pisica in meciul asta. Rezultat final: 2-3 sau 2-4.

Sergiu
15th June 2006, 17:39
Cam multe goluri credeti.
Eu zic ca va fi un meci in care Suedia va ataca, dar ca si in meciul cu tobago si trinidad, nu vor da multe goluri. Probabil 0-0 sau 0-1 pentru Suedia.
Paraguay-ul nu are atac bun, cred ca n-au nici o sansa sa dea gol.

relansat
15th June 2006, 22:24
1 solist, cam multe echipe sud`americane p`aici :drak:

vinsanity
15th June 2006, 22:26
castiga greu Suedia si se mai linistesc spiritele prin vestiar...

delaparis
15th June 2006, 22:32
Meci frumos ... cred eu ...
Suedia va juca deschis , pe atac ... multe ocazii si angajament ...
Nu au de ales ...
Daca nu vor loterie atunci tre' sa cistige acum ....
Va fi greu pentru ca Paraguay nu sunt blegi ... :D

SORENSEN
15th June 2006, 22:35
Sincer mi-as dori un sec 3-0 pt Paraguay poate suedezii se trezesc ...in primul avion directia...vacata prin tari exotice...cine stie poate Trinidad&Tobago...
probabil va fi 1-1...

delaparis
15th June 2006, 22:41
Va fi opozitie de stil totala ...

Nordici fizici contra subtili sud-americani ....
Va fi un meci tipic CM .... /hello

RajaF
15th June 2006, 22:42
Suedia, remember 94'. Paraguay castiga, 2-0.

delaparis
15th June 2006, 22:46
Exact ...

La asta ma gindesc ...

Super meci ... revansa in plus ...

newyorker31
15th June 2006, 22:53
Vreau o victorie paraguayana.
Nu mai pot sa vad galben-albastru de la meciul ala de infarct din 1994. Anderson ne-a bagat mortu-n casa. Prunea a fabricat cosciugul, atunci.
Sper sa bata Paraguay.
Nu ar fi exclus un meci egal.

delaparis
15th June 2006, 23:00
MAi ales ca joaca "romaneste" para' astia ... :D

newyorker31
15th June 2006, 23:11
ioi ce-o ratat Ibrahimovici!!!!!

newyorker31
15th June 2006, 23:28
Suedezii domina clar.

Catalanul
15th June 2006, 23:50
domina dar nu creaza ocazii de gol... a inceput bine insa incet incet Paraguayul a intrat in joc... meci plictisitor :sleep: sa vedem ce ne rezerva repriza a 2-a

Triphat
15th June 2006, 23:56
Suedia a facut un meci bun pana la pauza, sa vedem ce o sa faca in a doua repriza. Ocaziile nu trebuie irosite..

relansat
15th June 2006, 23:58
M`o dezamagit tare de tot Ibrahimovic, sanatos sutu` lu` Kalstrom :D
Nu cred ca scapa Paraguay fara gol, sau poate dau ei lovitura, cine stie :rolleyes:
Oricum imi mentin parerea: 1 solist :ok:

newyorker31
16th June 2006, 00:48
DIN NOU!!!!!
exact ce am prezis....
Suedia cu noroc....viata asta e o c....a .....

Vlad
16th June 2006, 00:49
Minune... gol 1-0 pentru Suedia! si s-a mai clarificat situatia in grupa asta din nou in ultimele minute

newyorker31
16th June 2006, 00:49
Echipele "mari" au " noroc".
Suedia nu e echipa mare. Dar are noroc.

delaparis
16th June 2006, 00:56
Asta e ... ce sa-i faci ? :D

Ei = calificati = joaca CM = ne uitam la ei .... :D

Bravo Suedia ... /hello

newyorker31
16th June 2006, 00:59
Se marcheaza multe goluri in ultimele minute....
Sunt sigura ca Romania, daca s-ar fi calificat, ar fi pierdut cel putin un meci in ultimele secunde...tipic mioritik.

Bravo Paraguay!!!!

Vlad
16th June 2006, 01:02
@newyorker31 interesant punct de vedere
meci "stralucit" astazi am vazut

Triphat
16th June 2006, 01:02
Echipele "mari" au " noroc".
Suedia nu e echipa mare. Dar are noroc.

Care noroc ma ? Tu esti lovit in cap ? Noroc are Paraguay-ul ca n-a pierdut la diferenta mai mare. :rosu:

newyorker31
16th June 2006, 01:11
Nu...nu sunt "lovit in cap"....
Incerc doar sa spun ca echipele bine cotate, ca Suedia....in cazul de fata....se chinuie...intelegi?....se chinuie sa invinga echipele mai slab cotate.....
asistam la o nivelare a valorilor in fotbalul mondial.....Suedia a marcat cu greu in ultmul minut....ca Germania ieri...gol in ultimul minut....Suedia castiga nemeritat...parerea mea.....poate sunt 'cazut in cap".....

White Shadow
16th June 2006, 01:12
Apropo de goluri in ultimile minute si de Romania , ati observat ce a facut Suedia cand a obtinut un corner in ultimile minute ?
Ce au facut ei si ce am facut noi.

Sergiu
16th June 2006, 01:19
Cam multe goluri credeti.
Eu zic ca va fi un meci in care Suedia va ataca, dar ca si in meciul cu tobago si trinidad, nu vor da multe goluri. Probabil 0-0 sau 0-1 pentru Suedia.
Paraguay-ul nu are atac bun, cred ca n-au nici o sansa sa dea gol.


Acuma ma laud si eu ca mi-a iesit.:ok:

newyorker31
16th June 2006, 01:20
Daca in 1994 in sferturi de finala a fost capul lui Anderson si mintea de gaina a lui Prunea....de data asta a fost capul lui Ljungberg ( foarte bun jucator, trebuie sa recunosc )...Un meci se joaca pana in minutul 95 deca trebuie... Sper ca tricolorii urmaresc meciurile astea ( la o tzigara si o bere ) si ca invata ceva....De atatea ori am pierdut in ultimele secunde....e frustrant....Echipele mai slab cotate joaca foarte bine la acest Mondial. Vom vedea mari surprize....

Triphat
16th June 2006, 01:21
Nu...nu sunt "lovit in cap"....
Incerc doar sa spun ca echipele bine cotate, ca Suedia....in cazul de fata....se chinuie...intelegi?....se chinuie sa invinga echipele mai slab cotate.....
asistam la o nivelare a valorilor in fotbalul mondial.....Suedia a marcat cu greu in ultmul minut....ca Germania ieri...gol in ultimul minut....Suedia castiga nemeritat...parerea mea.....poate sunt 'cazut in cap".....

Fotbalul asa a fost intotdeauna. Dar asta nu se numeste noroc. Daca o echipa puternica joaca cu o echipa mai slab cotata, care rateaza o gramada de ocazii, iar echipa mai puternica dau un gol pe final, atunci se numeste noroc. Dar cand domina un meci intreg de la cap la coada atunci e diferit. Nu se mai numeste noroc. Se numeste o victorie obtinuta cu greu, dar meritata.

delaparis
16th June 2006, 01:24
Care noroc ma ? Tu esti lovit in cap ? Noroc are Paraguay-ul ca n-a pierdut la diferenta mai mare. :rosu:

Sincer ... poti mai mult ... Atentie
Altfel sunt de acord cu tine despre fotbal ... :rolleyes:

Sergiu
16th June 2006, 01:25
Eu zic ca norocu nu are legatura cu ratarile: pur si simplu nu is unii in stare sa dea gol.
Norocu e atunci cand arbitru ia decizii gresite in favoarea ta, in rest daca echipa adversa da de 10 ori in bara nu se cheama noroc ci neputinta de a baga mingea in poarta.

newyorker31
16th June 2006, 01:25
Si uite asa incepem un curs de filozofie si etica fotbalistica....
E corect ceea ce spui....

Triphat
16th June 2006, 01:28
Sincer ... poti mai mult ... Atentie
Altfel sunt de acord cu tine despre fotbal ... :rolleyes:

Ce.. vrei sa-mi dai avert mon ami ? :P

sergiuseling.. eu m-as considera norocos daca Ibrahimovici nu baga mingea in poarta dintr-o pozitie favorabila lui..

newyorker31
16th June 2006, 01:31
Voi fi intodeauna de partea underdog-ului, a celui cotat cu a doua sansa, a celui care se lupta de la egal la egal cu asa-zisii favoriti....

Voi fi intodeauna de partea spectacolului, a celor care Brazilia va castiga din nou....sunt singurii care mai joaca ( si ) de placere....

Intr-adevar, se vorbeste prea mult despre NOROC. Poate ca NOROCUL nici nu exista... Mingea e rotunda.....

delaparis
16th June 2006, 01:34
Ce.. vrei sa-mi dai avert mon ami ? :P

..

Nu ... nu ... Stai linistit ... :D

Tu ai fi facut'o ... N’es-ce pas ... :D

newyorker31
16th June 2006, 01:35
Suedia si Anglia - mana in mana. Inving greu, chinuit, muncit....Dar...o victorie e o victorie, nu?

Triphat
16th June 2006, 01:36
Voi fi intodeauna de partea spectacolului, a celor care Brazilia va castiga din nou....sunt singurii care mai joaca ( si ) de placere....


Brazilia a facut spectacol...? daca sunt singurii care mai joaca atunci Cehia sau Spania si altii ce au facut ?

Si numai de placere nu cred ca joaca ei, daca era asa, nu il vedeai pe Ronaldinho nervos si cerand cartonase galbene.

newyorker31
16th June 2006, 01:41
Brazilia va face spectacol in meciurile care vor urma. Croatia e o echipa incomoda.

Cehia a facut spectacol, e adevarat. Echipa asta va ajunge departe.
Spania e jucat magic dar Ucraina a evoluat mizerabil. Eu nu l-am vazut pe Shevcenko ...a jucat?

Sa mai dam o sansa carioca....atata vreme cat mai e nisip pe plaja Copacabana..

relansat
16th June 2006, 01:47
Exces de sud`americani bre`, sa mai scapam de ei :happy
Una peste alta o zi superba a campionatului mondial in care am vazut de toate ... Ecuador, echipa frumoasa care face spectacol; Anglia inca se chinuie sa gaseasca formula castigatoare, Trinidad Tobago - jucatori care muncesc pe teren, rezultat cam dur acest 0-2 inregistrat:( si in cele din urma Suedia care a tot incercat, roadele vazandu`se in ultimile secunde. Norocul este de partea celui puternic, a celui care crede pana in ultima secunda (Germania, Anglia, Suedia)!
Sper ca ziua de maine sa`mi ofere tot atatea satisfactii cat precedenta macar :)

Triphat
16th June 2006, 01:49
Atunci putem zice si de Anglia, ca o sa straluceasca mai incolo. Suntem doar la inceputul competitiei, spectacolul o sa vina sigur. Rooney o sa-si revina in sferturi, si atunci o sa vezi o alta Anglie... de exemplu azi, cand au intrat Rooney si Lennon, s-a schimbat jocul, au primit parca toti confidenta. Eu as juca cu 3 in spate, 5 la mijloc cu Lennon pe dreapta si doi in atac. Asa au reusit englezii sa scoata 3 puncte. Daca jucau asa de la inceput, nu mai aveai critici pt Anglia :)

Sergiu
16th June 2006, 01:51
Voi fi intodeauna de partea underdog-ului, a celui cotat cu a doua sansa, a celui care se lupta de la egal la egal cu asa-zisii favoriti....

Voi fi intodeauna de partea spectacolului, a celor care Brazilia va castiga din nou....sunt singurii care mai joaca ( si ) de placere....

Intr-adevar, se vorbeste prea mult despre NOROC. Poate ca NOROCUL nici nu exista... Mingea e rotunda.....


Cum poti sa tii si cu cel cu sansa a doua si cu Brazilia nu inteleg.

In legatura cu norocu si eu zic ca nu exista. Doar jucatorii decid daca mingea intra sau nu in poarta. Norocul e ceva din exterior, care nu depinde de jucatori, pe cand meciul de fotbal se joaca doar cu 22 de jucatori.

relansat
16th June 2006, 02:11
Ca veni vorba de Lennon, jos palaria :happy
Mi`o placut la nebunie cum o jucat asta, trecea ca printre jaloane :D ... suveran pe partea dreapta :ok:

bran
16th June 2006, 10:15
Pana la urma una din aceste doua echipe trebuia sa mearga mai departe. Si acest lucru s-a decis in meciul direct. Echipa de pe locul 2 din aceasta grupa va juca in optimi cel mai probabil cu Germania.

SORENSEN
16th June 2006, 12:13
Suedia va fi jucaria Germaniei in optimi dupa aceste 1-0 urat dar pana la urma munict...

Universal
16th June 2006, 12:41
YEah! We Eat You Alive! Daca pica Ger-Swe ..adica tarile in care m-am nascut si crescut innebunesc, nu stiu cu cine voi tine....

vinsanity
16th June 2006, 16:30
au castigat meritat suedezii, sunt o echipa mai buna si vor castiga si cu anglia. si celor care inca n-au trecut peste meciu' din '94 - Fratilor GET OVER IT!!! pai daca se califica irlanda tineam cu adversarii lor pt ca ne-au scos la penalty-uri in '90?:mda:
avem multe de invatat de la ei, de ex cum sa tii mingea aproape 2 min juma intr-un colt de teren, la sfarsitul partidei (buna observatia shadow)

Jerry20cm
16th June 2006, 16:39
Si eu zic ca suedezi au castigat meritat.
Insa din pacate pt. ei Ibrahimovic a mai demonstrat inca odata ca este in cea mai proasta forma posibila.