PDA

View Full Version : Meci 26: Cehia - Ghana



Paul
4th January 2006, 22:38
Cehia - Ghana

17.06.2006 , 19.00 , Koln

Discutii inainte si dupa meci , pe acest thread.

Universal
1st May 2006, 06:22
Köln,oras frumos, face Cehia scor 4-0 cu africanii

Cristian
10th June 2006, 10:02
Cehia fara nici o umbra de indoiala

il cappo
15th June 2006, 02:18
bat cehii cu 3-1...

Universal
16th June 2006, 11:59
ii rup pe ghnaezi, sunt in forma mare cehii 4-0

delaparis
16th June 2006, 12:03
Si eu cred ca Cehii vor face meci bun ... Dar nu le joaca gigantul in atac si vor fi un pic dereglati ....
3-1 ...

Vlad
16th June 2006, 12:04
Nimik nu poate opri Cehia
3-0

Universal
16th June 2006, 13:19
Cu Rosicky, Baros, UJfalusi,Galasek ,Poborsky,Nedved, acestasta echipa este greu greu de batut :ok. Vor ajunge departe

Jerry20cm
16th June 2006, 15:46
Cehia 3-0 Ghana....Rosicky dinou cel mai bun om al meciului:yeah: :yeah: :yeah:

delaparis
17th June 2006, 12:57
CEHIA :
Cech - Grygera, Jankulovski, Rozehnal, Ujfalusi - Galasek (cap.) - Poborsky, Rosicky, Nedved, Plasil - Lokvenc.

GHANA :
Kingston - Paintsil, Kuffour, Mensah, Pappoe (ou Illiasu) - Addo - Appiah (cap.), Essien, Muntari - Gyan, Amoah.


Cehii ii pot pierde pe urmatorii jucatori pentru meciul cu Italia in caz de cartonas galben:
Lokvenc, Rosicki, Rozehnhal, Grygera

sun
17th June 2006, 15:18
Cehii nu pot conta nici pe Baros nici pe Koller , Ghanezii trebuie neaparat sa scoata ceva pozitiv din acest meci , alefel sunt eliminati . Duelul cheie poate fi Essien - Rosicky

bran
17th June 2006, 18:26
Mizez pe o victorie lejera a cehilor.

Vlad
17th June 2006, 19:10
ce dreaq s-a intamplat?
1-0 pentru Ghana!!!

nubian
17th June 2006, 19:52
arbitru mai partinitor ca asta n-am mai vazut la campionatul asta, i-a ingalbenit aiurea pe ghanezi, le-a dat faulturi inexistente cehilor si i-a iertat de vreo 2 galbene clare.. deci asta ori e rasist, ori e nebun, ori are ordin sa bata cehia.. oricum, cu toata opozitia arbitrului (ca Cehia n-a prea opus mare rezistenta), Ghana conduce la pauza (doar) cu 1-0, dupa ce au dominat repriza si au avut o caruta de ocazii

Mario Di Lazi
17th June 2006, 20:24
Nu pot sa cred. Acum am vazut. 1-0 pt Ghana. 11 m ratat pt Ghana si un eliminat pt Cehia.

delaparis
17th June 2006, 20:25
Cam ciudat arbitrajul ...
Cehii daca nu cistiga au sanse sa piarda calificarea ... Meciul urmator cu Italia ...
Joaca in zece

Mario Di Lazi
17th June 2006, 20:37
Apara Cech asta de nota 10.

miril
17th June 2006, 20:41
Umilinta totala! Ghana surclaseaza in joc si face (d'abia) 2-0!!! EXCELENT!

delaparis
17th June 2006, 20:42
Apara Cech asta de nota 10.


Da mai ales ca e 2-0 ... :D

Au probleme mari cehii ...

starsteel
17th June 2006, 20:45
Ghana a dat lovitura e posibil sa vedem cum Cehia pleaca acasa.

Vlad
17th June 2006, 20:48
Cu adevarat prima mare surpriza a mondialelor
CEHIA 0-2 GHANA
Cehii trebuie neaparat sa bata pe Italia sa mai aiba o sansa (minima), dar cu lotul suspendat si accidentat si cu jocul neconvingator de azi... NU

adbogdan
17th June 2006, 20:49
putea fi lejer 5-0. Se vede ca africanii sunt putin naivi. Chiar si asa cehii sunt penibili.

cip_81
17th June 2006, 20:53
Africanii cred ca puteau egala lejer scorul campionatului...incredibil cat au putut rata.

miril
17th June 2006, 20:53
Superb meci, superba echipa. N-a fost nicio surpriza, singura surpriza a fost ca ghanezi au atatcat tot timpul, indiferent de scor. Cehia fara Koller nu conteaza.

nubian
17th June 2006, 20:56
Daca baga Ghana UN SFERT din ocazii era 5-0.. pacat, dar oricum au facut spectacol, in loc sa se bage cu posteriorul in poarta ca alte echipe
Cehia penibila si atat, daca se va califica o va face nemeritat

vinsanity
17th June 2006, 20:58
bravo Ghana/hello, naivitatea tipic africana i-a salvat pe cehi de cea mai mare umilinta a lor la mondiale, ce meci va fi Italia-Cehia:yeah:
Enachescu a dat-o iar in bara cu Muntari care a luat intentionat galben ca sa nu joace in meciu' cu SUA:headbang:

Sergiu
17th June 2006, 20:58
Sunteti si voi culmea.
Au jucat slab cehii, dar nici chiar asa rau, iar la golu 2 a fost offside.
Normal ca in 10 oameni joci mai slab, dar pana la scoru campionatului mai e cale lunga.
Una peste alta ganezii mai buni, dar nu s-a jucat calificarea.
In opinia mea Cehia ramane cu sansa a doua in grupa. Poate scoate un egal cu Italia, iar Ghana n-o sa bata pe SUA, si la rezultatele astea Cehia se califica.

dragos_popa17
17th June 2006, 21:01
A castigat Ghana /OLE/
Pacat ca vor juca impotriva Braziliei in optimi :(

Steeltown Boy
17th June 2006, 21:04
Ghana este o echipa care merita sa mearga mai departe. Bravo lor! Cehia, pentru unii o mare deceptie, dar pentru mine e doar o confirmare a crizei de forma care dureaza de mai bine de un an.
P.S.: Ce criterii ciudate are si FIFA asta, care plaseaza Cehia pe locul 2 in lume... sa fim seriosi.

Catalanul
17th June 2006, 21:07
Bravo Ghana /hello Au jucat perfect, iar scorul putea sa fie si mai mare :) De departe, cea mai buna echipa africana prezenta la acest CM este Ghana, si ar merita sa se califice in optimi ;)

miril
17th June 2006, 21:07
Nix, la numar egal de puncte conteaza meciul direct. N-a fost niciun ofside iar Ghana a dominat Cehia si in prima si in a doua repriza si la numar egal de jucatori si in superioritate numerica. Cehia nu a existat decat la sfarsitul meciului cand a a avut doua sanse de gol. Cam putin pentru o echipa titrata si cu experienta Cehiei.

RstInPc
17th June 2006, 21:08
SUUUUUPEEER ! Bravo Ghana ! Ar fi extraordinar sa treaca de grupe. Din acest moment sunt suporterul lor, alaturi de Togo si Trinidad Tobago desigur, cu toate ca acestea din urma nu au sanse sa treaca mai departe.

delaparis
17th June 2006, 21:08
Si eu zic ca Cehia a avut un pic ghinion ... am zis un pic ...
Au luat gol repede ... au suferit un pic din cauza jocului dur al ganezilor si au mai luat si un rosu ...

Pe de alta parte Ghana a jucat deschis si cit au putut ei de exact ...

Victorie meritata oricum iar Cehia va avea viata grea contra Italiei in meciul urmator.
Atunci se va vedea care le e valoarea de fapt...

Sergiu
17th June 2006, 21:09
Ghana este o echipa care merita sa mearga mai departe. Bravo lor! Cehia, pentru unii o mare deceptie, dar pentru mine e doar o confirmare a crizei de forma care dureaza de mai bine de un an.
P.S.: Ce criterii ciudate are si FIFA asta, care plaseaza Cehia pe locul 2 in lume... sa fim seriosi.

Criteriile sunt obiective, dar nu tine nimeni seama de clasamentul ala.
De exemplu de ce n-a fost cap de serie daca e locu 2?
Oricum mi se confirma ipoteza de grupa mortii: daca locu 2 si locu 5 din clasamentul fifa par a fi cele mai slabe echipe, va dati seama ce grupa e.

Ghana un meci slab si unu bun. Insa fara victorie cu americanii cred ca pleaca acasa.


PS: Golaveraju e al doilea criteriu de departajare dupa numaru de puncte.

nubian
17th June 2006, 21:13
hehe, o zi trista pentru pariorii din lumea intreaga.. stiu eu unu care era sa sparga televizorul

inter
17th June 2006, 21:13
:D:D .. ma distra aceasta victorie ,,sa ramana cehii pe afara , desi la ritmul in care strang glabene ... ghanezii risca sa joace cu rezervele !

cip_81
17th June 2006, 21:14
Nix, la numar egal de puncte conteaza meciul direct.

Nu, primul criteriul de departajare e golaverajul. Daca Ghana ar fi invins la o diferenta de 3 goluri, era ca si calificata.

adbogdan
17th June 2006, 21:14
La numar egal de puncte primul criteriu de departajare e golaverajul iar al doilea numarul de goluri marcate.
Misto chestie. Italienii ar putea rata calificarea chiar daca-i bat diseara pe americani.

dragos_popa17
17th June 2006, 21:18
Ce nationala ar iesi daca s-ar uni Ghana cu Coasta de Fides :) Mijlocul ghanezilor cu atacul ivorienilor :rolleyes:

delaparis
17th June 2006, 21:18
Oricum calificarea se joaca ....:)

PS. Ce imi plac mie cei care voteaza in poll dupa sfirsitul meciului :happy :happy :happy

Vlad
17th June 2006, 21:18
N-a fost nicio surpriza, singura surpriza a fost ca ghanezi au atatcat tot timpul, indiferent de scor. Cehia fara Koller nu conteaza.

Vrei sa spui ca victoria ghanezilor nu a fost o surpriza. Bine, cand vezi meciul si vezi ce bine joaca Ghana... dar tu ai fi pariat pe o victorie a Ghanei inainte de meci? Ca eu nu cred!

Steeltown Boy
17th June 2006, 21:21
In urma rezultatului din meciu' asta, e posibil sa apara situatia bizara ca una din echipe sa piarda calificarea desi a adunat 6 puncte... dar sa nu anticipam si sa asteptam jocul de la ora 22.

vinsanity
17th June 2006, 21:21
hehe, o zi trista pentru pariorii din lumea intreaga.. stiu eu unu care era sa sparga televizorul

ieri promisesem solemn sa nu mai bag la pariuri dupa ce pierdusem ultimu' meci pe mexicani, bineinteles ca n-am putut rezista si am bagat si azi. si am pierdut, normal, si tot pe o echipa africana. treaba e ca nu-mi pare rau, chiar mi-au placut ghanezii:yeah:

cip_81
17th June 2006, 21:21
Daca vezi rezultatul, ai zice ca este o surpriza...dar daca vezi si rezultatul si ai vazut si meciul...tot e o surpriza. Surpriza ca s-a terminat doar 2-0.

dragos_popa17
17th June 2006, 21:22
Eu as fi pariat dupa ce am vazut meciurile Italia-Ghana si Cehia-SUA

Mario Di Lazi
17th June 2006, 21:25
Ce se bucura ghanezul ala Pingpong la golul "al 3 lea" . Se ducea saracu spre fanion sa celebreze si cand s-a intors si a vazut ca nu vin si colegii lui , le facea cu mana : "Hai ba incoace"
Cand a vazut tusarul cu fanionul ridicat a facut o fatza saracu ...
:happy
BRAVO GHANA

Steeltown Boy
17th June 2006, 21:25
Oricum calificarea se joaca ....:)

PS. Ce imi plac mie cei care voteaza in poll dupa sfirsitul meciului :happy :happy :happy
Ms... Mea Culpa. :ok:
Uite, eu recunosc ca am trisat.
Da' uita-te si la threadul cu "cine se califica". N-am dat cehilor nici o sansa. Pur si simplu azi nu am avut cand sa votez.
Am avut adica incredere in ghanezi cu ceva vreme inainte de CM.

vinsanity
17th June 2006, 21:30
Ce se bucura ghanezul ala Pingpong la golul "al 3 lea" . Se ducea saracu spre fanion sa celebreze si cand s-a intors si a vazut ca nu vin si colegii lui , le facea cu mana : "Hai ba incoace"
Cand a vazut tusarul cu fanionul ridicat a facut o fatza saracu ...
:happy
BRAVO GHANA

era Muntari:) iti dau dreptate in ceea ce priveste comentatorii, azi Enachescu a fost din nou varza:headbang:

nubian
17th June 2006, 21:30
Oricum calificarea se joaca ....:)

PS. Ce imi plac mie cei care voteaza in poll dupa sfirsitul meciului :happy :happy :happy

Mda, recunosc..:rolleyes: da am vazut ca nu era inchis poll-ul si am vrut sa vad daca merge...:P

p.s.: asta devine grupa cea mai interesanta, pana diseara oricare dintre echipe se poate califica

delaparis
17th June 2006, 21:30
Ms... Mea Culpa. :ok:
Uite, eu recunosc ca am trisat.
Da' uita-te si la threadul cu "cine se califica". N-am dat cehilor nici o sansa. Pur si simplu azi nu am avut cand sa votez.
Am avut adica incredere in ghanezi cu ceva vreme inainte de CM.

Nui nici o problema ... :) Zic si eu asa ...

Ce am remarcat este ca la sfirsitul meciului nimeni dar absolut nimeni nu mizat pe victoria ganezilor ...:D

Eu spre exemplu m-am inselat total ...

Mario Di Lazi
17th June 2006, 21:39
Eu spre exemplu m-am inselat total ...
Tu si ceilalti ... TOATA LUMEA :)
Cine ar fi mizat pe victoria Ghanei ?

delaparis
17th June 2006, 21:44
Cine ar fi mizat pe victoria Ghanei ?


Essien ... :D

Steeltown Boy
17th June 2006, 21:48
Hai ca trb cu pollu' devine comica...
Mai e un pic si Ghana devine favorita inaintea meciului cu Cehia! :))

Datenshi
17th June 2006, 22:15
Le-am mai dat si eu un vot. Pentru ca merita. :D
Grupa este cam la fel cu cea a Olandei, cu diferenta ca ivorienii au fost lipsiti de sansa.

delaparis
17th June 2006, 23:05
Hai ca trb cu pollu' devine comica...
Mai e un pic si Ghana devine favorita inaintea meciului cu Cehia! :))



bunoaka, Catalanul, kra****x, nubian, penny, Steeltown Boy ei sunt comici ... :D

pinki
18th June 2006, 13:25
bai, ghana sa bata cu 2-0??? wow!