PDA

View Full Version : Meci 27: Brazilia - Australia



Paul
4th January 2006, 22:37
Brazilia - Australia

18.06.2006, 19.00 , Munchen

Discutii inainte si dupa meci , pe acest thread.

interfan
11th February 2006, 12:37
Meci foarte interesant!! Oricum va castiga Brazilia insa vor avea un adversar care va lupta pana la capat!

relansat
11th February 2006, 14:02
Brazilia ... la un scor clar

Madrid4EVER
13th February 2006, 22:13
Brazilia la scor de basket...

Universal
1st May 2006, 06:29
Meci superb,6-1

mblue
10th May 2006, 14:48
cred ca va fi un meci super misto , 4-2 brazilia

Universal
12th May 2006, 15:51
sau o surpziza 2-2 se poate intampla si asa

Cristian
10th June 2006, 10:07
Bate brazilia :D

Universal
12th June 2006, 05:46
sau va fi macel...sau egal... ce spuneti? eu cred o victorie la minim 2 goluri diferenta

il cappo
13th June 2006, 13:54
bate brazilia cu 4-1...

Universal
16th June 2006, 12:09
eu sper sa fie o surpriza mare, anume sa se ajunga la egal..Timm Cahill ..ultimele minute...

tu26dor
18th June 2006, 00:34
si eu sper sa fie o surpriza... 1-1... brazilia inca nu se regaseste...sau un 1-2 pe final... un gol care califica australia in optimi...
--------
"nimeni nu o sa ne ia visele"... visez si eu ... n-am voie?...
--------

starsteel
18th June 2006, 11:08
Dream, dream, dream, SURPRIZA?! ati spus cumva SURPRIZA? astazi joaca BRASIL, adica samba do Brasil.

Cu toate ca nu l-am vrut in lot pe Ronaldo cine stie poate da o palma tuturor celor care nu au avut incredere in el si revine la forma care la consacrat.

Mario Di Lazi
18th June 2006, 11:47
Daca e soare puternic , Ronaldo nu o sa joace nimic. Transpira si nu-i place.
Bate Brazilia cu 2-0.

SORENSEN
18th June 2006, 11:49
Va fi un meci frumos ..Brazilia va invinge 3-1

delaparis
18th June 2006, 12:27
BRAZILIA :
Dida - Cafu (cap), Lucio, Juan, Roberto Carlos - Emerson, Ze Roberto - Kaka, Ronaldinho - Adriano, Ronaldo.

AUSTRALIA :
Schwarzer - Moore (sau Popovic), Neill, Chipperfield - Wilkshire (sau Skoko), Emerton, Grella, Culina - Kewell, Bresciano - Viduka (cap)

In mod normal Brazilia isi da drumul la joc ... E momentul

Mario Di Lazi
18th June 2006, 12:52
BRAZILIA :
Dida - Cafu (cap), Lucio, Juan, Roberto Carlos - Emerson, Ze Roberto - Kaka, Ronaldinho - Adriano, Ronaldo.
Faptul ca primii 11 jucatori au numere de la 1 la 11 este chiar un lucru care nu se mai intampla decat prin Cupa Frantei.
1.Dida, 2 Cafu, 3 Lucio, 4 Juan, 5 Emerson, 6 R. Carlos, 7 Adriano, 8 Kaka, 9 Ronaldo, 10 Ronaldinho, 11 Ze Roberto.

sun
18th June 2006, 13:11
In singurul lor meci direct , Australia a invins Brazilia la Cupa Confederatiilor in 2001

daca Japonia - Croatia se termina egal , invingatoarea din acest meci va avea asigurat locul in optimi

Balaci
18th June 2006, 13:28
BAt totusi brazilienii,mai ales ca australienii se pare ca isi vor menaja o mare parte din jucatorii de baza.Desi...:D

Sergiu
18th June 2006, 13:42
E clara treaba Australia e mai buna ca Brazilia numa nu trebe sa se intimideze de atentia presei si vor castiga.
De un lucru imi pare rau ca Australia va pica in optimi cu o echipa din grupa E, altfel as fi vazut-o departe in competitie.

pinki
18th June 2006, 13:51
eu zic, surpriza, ca o sa castige BRAZILIA! daca isi gasesc forma lor cea adevarata, o sa fie macel, cum zicea cineva... daca joaca cum au jucat cu croatia, egal, clar... dar eu sunt de parere ca o sa se regaseasca si o sa fie un super spectacol! BRASIL!!!

vinsanity
18th June 2006, 13:59
meci greu, azi vedem de ce e capabila Brazilia, australienii sunt in stare de orice: sa faca un joc exceptional sau s-o fure la un scor de maidan:) totusi 1-0 Brazilia:yeah:

Hipgnosis
18th June 2006, 14:47
E clara treaba Australia e mai buna ca Brazilia numa nu trebe sa se intimideze de atentia presei si vor castiga.


Hai sa nu exageram! :headbang: :headbang: :headbang:
Chiar asa sa fie? Pai ce Brazilia e Trinidad? lol

delaparis
18th June 2006, 17:21
Trinidad e echipa foarte buna ... :D

Brazilia trebuie sa demonstreze ce nivel are.
Deocamdata Argentina si Spania sunt in fata ... :yeah:

starsteel
18th June 2006, 17:24
E clara treaba Australia e mai buna ca Brazilia ...
?!........ Totusi discutam despre fotbal. Incepe spectacolul la mondiale fiti pe faza sa nu ratati artistii balonului rotund.

Sergiu
18th June 2006, 17:38
Ma daca voua vi se pare ca brazilia e asa buna tot asa mi se pare ca brazilia e echipa mediocra dar cu valoarea umflata.

Nu pot sa raspund altfel la afirmatii gen: "Evident Brazilia" sau "Brazilia la scor".

Deci clar Australia-Brazilia 3-0.

bran
18th June 2006, 18:33
Brazilia-Australia 5-1

suspect
18th June 2006, 18:41
2-0 Brazilla ...

delaparis
18th June 2006, 19:32
Inceput de meci ezitant din partea Braziliei ...
Ronaldo si Adriano sunt stersi in atac ... Ronaldinho se impiedica in minge ... Carlos trage in tribune ... Kaka mi se pare cel mai concentrat ...

Australia joaca ce stie ... adica fizic plasat si accelereaza bine in fata...

Sunchase
18th June 2006, 19:52
Brazilia scartie rau.Noroc de grupa extrem de usoara.. nu-i vad anul asta trecand de sferturi

delaparis
18th June 2006, 19:55
Sa vedem totusi au multe talente in echipa ... In citeva secunde pot accelera si da gol ...
Ronaldo e clar iesit din forma ... Nu are explozie ... lufteaza ... cam rusinos.

cip_81
18th June 2006, 19:57
Aoleo, ce scoruri astronomice vad pe aici. Oameni buni, chiar daca Australia nu reprezinta nimic in fotbalul mondial, faptul cau au jucatori ca Schwarzer, Viduka (apropo, mi-au transmis, printr-un prieten comun, sa le transmit si eu la randul meu toate cele bune stelistilor :D ), Cahill, Emerton, Kewell, Bresciano, plus faptul ca au un antrenor de clasa...arata ca sunt o nuca tare si s-ar putea sa fie o surpriza placuta la acest mondial.

In ceea ce o priveste pe Brazilia...in 3 reprize jucate reprezinta o dezamagire...deocamdata.

starsteel
18th June 2006, 19:58
In meciul cu croatii brazilienii nu au fost stralucitori insa in prima repriza cu australienii chiar au jucat dezamagitor. Ronaldo e clar un jucator care nu are ce cauta in aceasta echipa. FORTZA BRASIL!

Mario Di Lazi
18th June 2006, 20:00
Este prima data din 1994 cand ma plictisesc la un meci al Braziliei. Si la meciurile cand au mai luat bataie nu au jucat asa de slab.
Hai ba ... trezirea.

delaparis
18th June 2006, 20:00
Adevarat ca olandezul isi conduce bine echipa ... Australia sta avansat in teren si sunt periculosi cind patrund in 25 de metrii ...
E clar ca nu au pierdut timpul la antrenamente ...

starsteel
18th June 2006, 20:08
1-0 Gol Adriano!

delaparis
18th June 2006, 20:10
Fundasul australian mi-a adus aminte de Iencsi ... :D

Min 77 : Brazilia a inceput sa arate ceva ... Intrarea lui Robinho a accelerat jocul. Sunt un pic "poeti" in careu cu ocaziile in 6 metrii ....

Australia cam alearga dupa minge ...

Sergiu
18th June 2006, 20:46
Meci penibil pe final. Parca au uitat sa se apere echipele astea. Rusine sa le fie.
Cat despre brazilia iara castiga, australienii n-au inteles ca fotbalul se joaca pe goluri. Trebe s-o bage in poarta ce e asa greu de inteles.

Una peste alta meci urat in special pe final.

starsteel
18th June 2006, 20:54
Urat pe final? Eu ma avut impresia ca atunci a mai fost ceva de vazut fata de prima repriza. Brazilia trebuie sa renunte urgent la Ronaldo e un adevarat balast. Scorul 2-0 e multumitor dar Brazilia trebuie sa ofere mai mult.

Datenshi
18th June 2006, 20:55
Noroc chior, ca de obicei. Nu inteleg de ce lauda toata lumea penibilitatea asta de echipa.

delaparis
18th June 2006, 20:56
Punct final 2-0 ...
Brazilia calificata fara sa joace prea bine ...

Asteptam mai mult de la ei ...

Australia si-a aratat limitele ... echipa buna dar fara talent.... Inca se pot califica.

nubian
18th June 2006, 20:57
Si asa Brasil merge in optimi fara sa straluceasca.. Numai mie mi se pare ca Robinho si Fred ar trebui sa fie titulari? Oricum victorie meritata, iar scorul putea fi si mai mare, dar totusi parca jocul brazilienilor nu e cum ar trebui, dar mai e timp...

vinsanity
18th June 2006, 21:02
superficiali, asa mi se par brazilienii dupa primele 2 jocuri, poate ce se menajeaza pt fazele eliminatorii, cel putin asa sper:)
sergiuseling eu am impresia ca tu traiesti intr-un univers paralel, cum e cu 3-0?no offense:no:

pinki
18th June 2006, 21:06
prima repriza m-am plicitisit si m-am distrat si enervat la impiedicarile lui ronaldinho si ale lui ronaldo... dupa pauza au revenit cat de cat, spre final parca si-au dat drumul si au mai aratat ceva fotbal... parerea mea e totusi ca nu si-au luat meciul in serios, nici cu croatia, de-aia joaca asa, adica, in afara de ronaldo, care, cu parere de rau, nu mai are ce cauta in echipa, pana si cafu se distra, deci parerea mea e ca se pastreaza pt argentina ;) e bine pt ei dar e rau pt joc, nu de alta, dar nu avem noi parte de spectacol. deci, repet, brazilia nu e o echipa proasta cu joc mediocru, ci, din contra, a avut parte de o grupa mediocra in care nu a avut nevoie sa se agite... abia astept sa vina optimile sa mai vedem si noi brazilia cea adevarata. si fara ronaldo, sper, oricat de mult l-am iubi, s-a pierdut de tot.

australienii au jucat binicel, dar, sincer, si-au aratat valoarea maxima, adica nu se compara cu brazilia cand nu se agita, dar daca ar fi jucat pe bune...

robinho mi se pare suficient de motivat, fred la fel, cred ca ar putea sa ii faca titulari... adriano s-a descurcat mai bine decat cu croatia, dar ronaldo e marea dezamagire... BRASIL!!!

starsteel
18th June 2006, 21:11
Fiica-mea a pronosticat 1-1 Italia-USA si 2-0 Brazilia-Australia eu am jucat altceva. Cum naiba era sa anticipez egalul italienilor. A naibii pronosticurile astea.

Mario Di Lazi
18th June 2006, 21:14
Daca e soare puternic , Ronaldo nu o sa joace nimic. Transpira si nu-i place.
Bate Brazilia cu 2-0.

Eu am nimerit. S-au am anticipat (e mai bine zis asa).
Ma bucur pentru Fred ca a resit sa inscrie in doar 4 minute jucate.

miril
18th June 2006, 21:15
Felicitari Australiei ca si-a vandut scump pielea. Brazilia a castigat chinuit dar marca goluri din...nimic, o masura a competentei pe care o are majoritatea fotbalistilor cariocas.

delaparis
18th June 2006, 21:17
Fiica-mea a pronosticat 1-1 Italia-USA si 2-0 Brazilia-Australia eu am jucat altceva. Cum naiba era sa anticipez egalul italienilor. A naibii pronosticurile astea.


:) Te rog intreaba ce pronostic da pentru Franta - Coreea ... :)

MLDS: bravo :ok:
Ai avut dreptate pe toata linia ...:)

Miril: Exact ...
Astia plimba mingea o jumatate de ora si te trezesti brusc cu gol de nici nu ai timp sa-l vezi la reluare ...

Feanor
18th June 2006, 22:24
Pentru contestatarii Braziliei care se intreaba unde e "marea echipa" atat de laudata de presa : ea exista si nu exista in acelasi timp. Exista, pentru ca Pareira are la dispozitie jucatori cu care sa construiasca o trupa care sa demoleze opozitia. Nu exista, pentru ca Pareira e un bou si nu o face. La cum se prezinta acum, daca lui Pareira nu-i vine mintea la cap, Brazilia nu trece de sferturi.

Brazilia asta nu e echipa cea mai buna, ci echipa cea mai faimoasa. Pareira alege nume, nu jucatori. Ronaldo e pe teren doar pt ca are Ronaldo pe spate. Jucatori alesi pe baza reputatiei si nici un interes pentru a trimite cea mai buna echipa in teren pentru a castiga convingator.

Este criticat Ronaldinho. Perfect adevarat ca a fost slab, dar totusi, el pe pozitia asta joaca la Barcelona ? Nu-mi vine sa cred cat de retras il tine Pareira, parca ar fi mijlocas defensiv.
Ronaldo n-are ce cauta pe teren, Cicinho a fost mult mai in forma la Real Madrid decat Cafu la Milan si totusi face tusa.

In conditiile astea nu cred ca trebuie sa se mire cineva de ce Brazilia se chinuie.

Robinho in primul rand ar trebui sa inceapa din primul minut. In ultimele 20 de minute de azi, Brazilia a avut mai multe ocazii decat tot restul meciului. Cu Robinho s-a schimbat ritmul, s-a schimbat dispozitia de joc.
Ronaldo o sa inscrie alea trei goluri pe care le vaneaza cand ajung eu patriarh.

Catalanul
18th June 2006, 23:36
Total de acord cu Feanor, Ronaldinho joaca slab deoarece nu se afla pe postul lui (nu-mi venea sa cred cand il vedeam la mijlocul terenului cand Brazilia ataca :o: ).

Brazilia nu a impresionat azi, a castigat datorita calitatii individuale si nu a grupului... Australia merita cel putin un egal... insa cangurii vor trece de grupe, sunt convins :)

SORENSEN
19th June 2006, 00:19
Inca un meci slab al Braziliei..dar si se asteapta mult de la ei....

starsteel
19th June 2006, 09:13
:) Te rog intreaba ce pronostic da pentru Franta - Coreea ... :)
...

Poate nu ma crezi dar am citit abia la pauza solicitarea ta si am intrebat-o. Nu am vrut sa-ti dau raspunsul ca sa nu te supar si sincer nici eu nu am crezut in el. Scorul pronosticat de ea a fost 2-2. Cum spuneam a naibii pronosticurile astea.

Aurel.D
19th June 2006, 10:17
Mare bafta a avut Brazilia, ca australienii au ratat in prostie!! Eu continui sa cred ca toti jucatorii de la Mondial care evolueaza in Europa, sunt obositi. Se vede asta la marea majoritate, cu mici exceptii.

starsteel
19th June 2006, 10:32
Oboseala e evidenta dar pt. mine e suparator cu nu mai vad zambetul lui Ronaldinho. Sper ca meciul cu Australia sa-l fi convins pe Parreira ca Ronaldo nu are ce cauta in primul 11.

Feanor
19th June 2006, 11:17
Poate nu ma crezi dar am citit abia la pauza solicitarea ta si am intrebat-o. Nu am vrut sa-ti dau raspunsul ca sa nu te supar si sincer nici eu nu am crezut in el. Scorul pronosticat de ea a fost 2-2. Cum spuneam a naibii pronosticurile astea.

Starsteel, ce zice fiica-ta de sansele Braziliei ? Vreau sa stiu si eu dinainte, ca sa stau linistit, daca va castiga Brazilia sau nu. :P

pinki
19th June 2006, 11:18
da, si mie imi lipseste zambetul lui ronaldinho, dar am zis ca poate e prea concentrat si de-aia nu mai rade :D are dreptate feanor, nici eu nu prea sunt de acord cu deciziile lui parreira, doar ca sa le faca loc lui adriano si ronaldo tine multi pe banca si pe ronaldinho il impinge in spate ca sa gaseasca el solutiile, pe care de altfel le gaseste, dar cu cine sa finalizeze, cu ronaldo???

sun
19th June 2006, 14:00
Starsteel , pune si tu pe forumul de pariuri ponturile fiicei tale :D

Brazilia e de nerecunoscut , ingrozitor de incet se misca , nu au nici un pic de vlaga . Mi-as dori o optime Italia - Brazilia :ok:

starsteel
20th June 2006, 00:10
Starsteel, ce zice fiica-ta de sansele Braziliei ? Vreau sa stiu si eu dinainte, ca sa stau linistit, daca va castiga Brazilia sau nu. :P
Aici o sa fie subiectiva in mod sigur stie ca sunt fan inrait al Braziliei dar uite totusi o intreb............
A venit si raspunsul: Argentina sau Brazilia. Cum a putut sa mentioneze mai intai Argentina. Tradare!

delaparis
20th June 2006, 00:25
Pai e normal ... :D

Cine cunoaste sportul asta nu poate nega ca Argentina e cea mai in forma echipa ... din ce am vazut ... /hello

Feanor
20th June 2006, 10:44
Brazilia e de nerecunoscut , ingrozitor de incet se misca , nu au nici un pic de vlaga . Mi-as dori o optime Italia - Brazilia :ok:

Pareira e un *******. N-am mai auzit in viata mea o idee mai stupida decat cum ca Ronaldo are nevoie de meciuri ca sa-si revina. Sa i se dea unui jucator meciuri de recuperare la CUPA MONDIALA ? :o: Jucatorii trebuie sa fie perfect pregatiti de la inceput sau, daca nu, nici sa nu intre pe teren. Plus ca Ronaldo ar avea nevoie de vreo 20 de meciuri, nu de unul sau doua.

pinki
20th June 2006, 11:37
da, nici mie nu-mi place parreira, din cauza lui are brazilia un joc atat de slab si de lenes... da' scolari de ce a plecat? ca am ramas in urma...

Aurel.D
20th June 2006, 12:12
Prinde din ce in ce mai mult contur ideea ca sposorii stabilesc cine intra in teren la Brazilieni !
Asa cum sponsorii FIFA au hotarat sistemele Ch. League si UEFA, de ce nu ar stabili si jucatorii care sa intre in cea mai titrata nationala din lume?

PS: ABIA ASTEPT CONCERTUL DEPECHE MODE!!!!