PDA

View Full Version : Meci 29 : Franta - Koreea de Sud



Paul
4th January 2006, 22:35
Franta - Koreea de Sud
18.06.2006 , 22.00 , Leipzig

Sasuke Uchiha
6th January 2006, 05:08
franta e marea favorita a grupei si a meciului, sper sa nu aiba probleme sa treca macar de grupe...

Paul
6th January 2006, 11:20
in 2002 a luat`o de la Senegal in bot in ultimul hal :D

Sasuke Uchiha
6th January 2006, 16:28
atunci aveau o scuza, nu juca zidane :D

joao pinto
9th January 2006, 19:01
Ce mi-ar place sa le-o traga coreenii....

stefanm14
9th January 2006, 20:48
Coreeni nu vor trece de grupe, acum 4 ani aveau antrenor bun, jucau acasa si i-au ajutat arbitrii la greu.
O ultima sansa pt Zidane sa mai castige ceva, nu mai sunt cateva vedete in lot, dar eu zic ca de data asta au o echipa bunicica.

Skywalker19
13th January 2006, 19:24
stefanm14, mai degraba toate variantele in afara de aia ca aveau antrenor bun coreenii.. ca au fost varza cu totul... au avut noroc cu arbitrii :)

interfan
11th February 2006, 12:36
Castiga Franta dar nu fara emotii!

Universal
1st May 2006, 06:37
Bate Franta si este din nou foarte puternica, 5-0 face scor si este din nou Romania noastra cea pieerduta si uitata

mblue
10th May 2006, 14:44
se pare ca sunt singurul care cred intr-o victorie a asiaticilor.interesant.

Universal
12th May 2006, 15:50
nu au cum..cuDick Advocaat pe banca üoti uita ca ies din grupe..este cunoscut ca un om care nu discuta cu juactorii-0 comuniactie,altfel ca Hiddink, exact invers,in plus nu l-a convocat pe Du-Ri CHa ,unul dintre cei mai buni jucatori

Cristian
10th June 2006, 10:12
Eu zic ca bat Ros-alb-albastrii

Universal
12th June 2006, 05:54
Invinge L'Equipe Tricolore frumos :ok:

il cappo
15th June 2006, 02:52
cred ca si asta-i egal...dar poate bate coreea ... cine stie...:evil:

delaparis
15th June 2006, 11:09
Franta pierde ...

Se pare ca Domenech nu prea stie ce echipa sa bage in teren de la inceput ...

Se spune pe aici ca ar fi cedat presiunilor (sponsori , cluburi ... etc) cu titularizarea lui Ribery in primul meci ...

sun
15th June 2006, 15:50
Henry s-a suparat pe Ribery pentru ca mijlocasul lui OM nu i-ar fi pasat mai bine la ocazia din minutul 37 :D Starul de la Arsenal crede ca din cauza lui Ribery s-a terminat 0-0

petru
16th June 2006, 11:55
eu cred ca iese totusi un egal. nici coreenii nu-s cine stie ce, dar francezii-s varza.


nu au cum..cuDick Advocaat pe banca üoti uita ca ies din grupe..este cunoscut ca un om care nu discuta cu juactorii-0 comuniactie,altfel ca Hiddink, exact invers,in plus nu l-a convocat pe Du-Ri CHa ,unul dintre cei mai buni jucatori

intr-adevar cha du ri trebuia convocat. e foarte rapid si-mi place cum joaca, desi toti coreeni s-au pus de acord ca ar fi un jucator slab.

advocaat nu e cine stie ce, dar mult mai bun decat panarama de antrenor care l-au avut in calificari (unu' bonfrere parca)

Universal
16th June 2006, 12:17
hm...acum chiar e tare problema...Coreea este ca si calificata..FRanta are neaparat nevoie de victorie

delaparis
18th June 2006, 12:12
FRANTA :
Barthez - Sagnol, Thuram, Gallas, Abidal - Vieira, Makelele - Wiltord, Zidane (cap), Malouda - Henry.

COREEA DE SUD :
Lee Woon-Jae (cap) - Kim Dong-jin, Kim Jin-kyu, Choi Jin-cheul - Song Chong-gug, Kim Nam-il, Lee Eul-yong, Lee Young-pyo - Park Ji-sung, Ahn Jung-hwan, Lee Chun-soo.

De remarcat este ca Ribery a luat loc pe banca inlocuit de Malouda in echipa Frantei

In trecut Franta nu a pierdut nici un meci impotrive vreunei echipe din extrem orient. Un egal cu Japonia in 2000 iar restul victorii cu China (2006) si Coreea de Sud (2001 si 2002) ...

Hipgnosis
18th June 2006, 14:46
Bate Franta. Coreea trebe sa plece acasa. Nu-i mai suport :D

bran
18th June 2006, 18:34
Tre sa bata si francezii pe cineva.

Sergiu
18th June 2006, 18:47
FRANTA :
Barthez - Sagnol, Thuram, Gallas, Abidal - Vieira, Makelele - Wiltord, Zidane (cap), Malouda - Henry.


Domenech se pare ca face aceeasi greseala. Trezeguet si Ribery trebuiau sa fie in echipa. Sa speram totusi ca stie el ce face. In mod normal ar trebui sa fie doar un meci in care sa exerseze formulele de joc. In aparare Franta e puternica, dar mai trebe lucrat la compartimentul ofensiv.
Mizez pe un meci echilibrat si poate 1-0 pentru cocosi. Tot trebe sa pice un gol de undeva.

vinsanity
18th June 2006, 19:00
isi revin francezii azi, castiga cu 2-0:)

starsteel
18th June 2006, 21:18
Nu scapa coreeni de infrangere astazi.

delaparis
18th June 2006, 21:26
Deja e liniste la Paris ... :D Nu se mai aude nimic pe strada toti sunt in fata televizoarelor ...:D
Nici mustele nu mai biziie :D

Presiune mare pe echipa lui Domenech ...!!!

starsteel
18th June 2006, 21:31
....Mizez pe un meci echilibrat si poate 1-0 pentru cocosi. Tot trebe sa pice un gol de undeva.
Ciudata semnatura mai ai. Sa inteleg ca tii cu Italia, cu Franta si ai boala pe Brazilia. Oricum fotbalul adevarat e un spectacol.

delaparis
18th June 2006, 21:34
bun ... si despre meci ce ai de zis ?

starsteel
18th June 2006, 21:34
Am zis mai sus, bate fara probleme Franta.

delaparis
18th June 2006, 21:36
Tu de fapt esti Domenech ... :D

starsteel
18th June 2006, 21:54
Oui! Oui! Vive la France! Mai descoperision!

starsteel
18th June 2006, 22:10
1-0 min.9 Henry, doar am spus ca fara probleme

cip_81
18th June 2006, 22:11
In fine, dupa 8 ani au reusit si francezii un gol la mondial.

suspect
18th June 2006, 22:15
1-0 pt. franta.. in celelalte meciuri ale zilei...am avut dreptate...cred ca si acuma :)

delaparis
18th June 2006, 22:17
S-a zguduit pamintul pe linga mine ... :o: Astia sunt nebuni de tot ...:D

Franta a inceput bine in atac si a fortat golul ... Cam chinuit dar e gol ... /hello
Cip: asa e ... ultimul francez marcator in CM a fost Emanuel Petit in finala 1998 ...

nubian
18th June 2006, 22:28
Se vede ca nu mai e Ribery in echipa sa strice fazele de atac ale Frantei in general, si pe ale lu Henry in special...:rolleyes:

delaparis
18th June 2006, 22:50
1-0 la pauza ...

Am impresia ca francezii au terminat benzina ... La sfirsit de repriza o cam plimbau sa treaca timpul ...
Coreea nu emite mari pretentii inca ...

Sergiu
18th June 2006, 22:57
Joc spendid al Frantei. Gol rapid si dupa aia au oprit orice actiune ofensiva. Se vede ca apararea joaca foarte bine. Pe de alta parte nici sudcoreeni nu se avanta prea tare in atac, poate de frica.
Cred ca Franta va continua sa joace asa si cine stie poate pe un contraatac va aduce linistea.

delaparis
18th June 2006, 23:20
Deocamdata Franta controleaza meciul desi nu prea mai reuseste sa construiasca ... Interesant ca Ribery intra ... ma asteptam la un mijlocas gen Dhorasoo ...
Domenech vrea atac totusi ...:o:

robertRZR
18th June 2006, 23:42
:)) astia nu se descurca,numai nu le iese.. si Korea le a dat gol...eu il preferam pe Dhorasoo...mare ocazie Henry...

delaparis
18th June 2006, 23:43
1-1 ...
Era clar ...
Franta nu mai juca nimic de o juma' de ora ...

De fapt aplica sistemul original 631 sau 640 .... :o:

Asta este ... isi complica viata inutil ... :no:

Sergiu
18th June 2006, 23:45
Domenech il baga pe Ribery, jocul Frantei devine mai ofensiv desi conducea, zau ca nu-i inteleg pe antrenorii care fac asta. Si in loc de aparare mai buna ne trezim cu una mai slaba. Coreeni au si ei o ocazie, un lob ciudat si 1-1.
Cred ca aveai dreptate trebuia intarita defensiva la 1-0 nu ofensiva.
Mai sunt 10 minute francezii ataca si coreeni is cazuti la pamant.
Abidal si Zidane nu vor juca cu Togo, sincer sper ca nici Henry dupa ce ocazie tocmai a ratat.

Ti-a intrat si favoritul, iara gresit zic eu trebuia bagat Trezeguet. Vrei sa ataci pe final cu un singur varf nu e prea bine gandit de la Domenech.

A intrat si el sper ca nu prea tarziu.

Paul
18th June 2006, 23:48
scurt pe 2
Daca maine Elvetia bate pe Togo clasamentul va fi urmatorul

1. Elvetia 4p
2. Coreea 4p
3. Franta 2p
3. Togo 0p

Eh , si care e problema ?
Pai e ...
Mai tinetzi minte grupa aia de la Euro2004 cu .. Italia , Danemarca si Suedia ... Italia facuse tot un 0-0 si un 1-1 :evil:

Aflatzi dragi francofoni , ca in caz de 2-2 in ultimul meci , Franta zice :cya:
Ar fi 3 echipe cu 5p , si 2p in meciurile directe , si golaverajul in meciurile directe ar fi asta:

1. Coreea 3-3
2. Elvetia 2-2
3. Franta 1-1

Sa vedem daca Coreea si Elvetia se baga in combinatie :D

nubian
18th June 2006, 23:49
Franta: exemplu tipic de echipa mare cu un antrenor foarte slab... pacat

delaparis
18th June 2006, 23:51
Nu exista echipa mare cu antrenor slab ... :)

Domenech si Zidane nu se iubesc ....:D

suspect
18th June 2006, 23:51
Si franta are simptomu` echipelor de la care se asteapta multe...in general spectacol...dupa ce se vede, e clar ca nu le ofera...

suspect
18th June 2006, 23:52
sindrom ..pardon :)

Paul
18th June 2006, 23:53
Nu exista echipa mare cu antrenor slab ... :)

Domenech si Zidane nu se iubesc ....:D

in schimb exista echipa slabe cu antrenori mari ... Koreea , Australia, etc

Sergiu
18th June 2006, 23:53
Paul conteaza golaverajul asa ca nu se pune. O victorie la 2 goluri cu Togo ii califica sigur.

cip_81
18th June 2006, 23:56
Ehe, francezii vor face la acest campionat mondial ceea ce stiu ei mai bine in ultimul timp...adica rahatul praf. Victorie maine Elvetia cu Togo, coroborata cu un egal de salon cu multe goluri in ultima etapa si gata.

Paul
18th June 2006, 23:56
Paul conteaza golaverajul asa ca nu se pune. O victorie la 2 goluri cu Togo ii califica sigur.


:o:
Se schimba regulamentele de la un turneu la altul ... :rosu:
La Euro era rezultatul direct ... :D

Sergiu
18th June 2006, 23:58
O serie de greseli tactice ale lui Domenech care a facut schimbarile gresit. La 1-0 iti intaresti defensiva si la 1-1 ofensiva domnule Domenech.
Meci frumos cu toate ca lobu coreenilor a cam stricat partida.
Franta tot ramane cu sanse mari de calificare insa locu 1 pare a-i fi scapat si poate vedem Spania-Franta in optimi.

Da Paul UEFA e una FIFA e alta.

delaparis
18th June 2006, 23:59
Vazut in direct la TV:

Domenech zice : "Rezultat asteptat deja ...:o: Luat in calcul de la inceput ...:o: :o: Ramine meciul al treilea care trebuie cistigat cu scor , ceea ce este posibil si chiar sigur deci Franta se va califica cum era de prevazut... "

Asta e chiar pe alta planeta ....:headbang:

cip_81
19th June 2006, 00:04
:o:
Se schimba regulamentele de la un turneu la altul ... :rosu:
La Euro era rezultatul direct ... :D

Stai ca si eu am facut aceeasi geseala...ieri l-am corectat pe miril cu privire la primul criteriul de departajare, azi am cazut si eu in plasa. Se joaca astia cu regulamentele... :D

Catalanul
19th June 2006, 00:05
Slab a jucat Franta, singurul lucru pozitiv pentru gali: faptul ca dupa 8 ani au reusit sa marcheze la un mondial :D

Se pare ca vom avea parte de o optime Franta - Spania, asta in cazul in care francezii nu fac un pas gresit si cu Togo :happy

adbogdan
19th June 2006, 00:07
poate vedem Spania-Franta in optimi.


Saracii spanioli ... daca isi castiga grupa vor intalni Franta in optimi si Brazilia in sferturi. Si nici n-au cum sa evite primul loc fara sa se faca de kko.

on-topic : greu de inteles ce-i cu Franta. 11 jucatori de mare valoare = o echipa mediocra ?!?

nubian
19th June 2006, 00:07
Nu exista echipa mare cu antrenor slab ... :)

Domenech si Zidane nu se iubesc ....:D

Ba uite ca exista: Franta, Brazilia, si chiar Cote d'Ivoire...
Cat despre Zidane, n-a facut nimic bun azi. Nu inteleg de ce mai joaca...

Ribery a intrat si a facut ce stie el cel mai bine: a stricat toate actiunile de atac la care a participat...:headbang:

Al Dracu
19th June 2006, 00:09
Domenech este un **moderated** iar neutilizarea lui Trezeguet, cel mai bun atacant de careu din lume, e dovada ca azi a prizat **moderated** proaste.

Extrem de inteligenta ironia lui David, exprimata prin zimbetul afisat la intrarea pe teren!

Paul
19th June 2006, 00:11
Se pare ca vom avea parte de o optime Franta - Spania, asta in cazul in care francezii nu fac un pas gresit si cu Togo :happy

Asta a fost si sfertul de la Euro2000... penalty ratat de Raul min 88:drak:

claudio25ro
19th June 2006, 00:19
mda...cam atat poate FRANTA si cu asta basta..restul sunt vorbe..apropo... maine tre sa rad bine de tot de frantujii din baza ca prea ne hilizeau ca nu jucam si noi la mondiale. /OLE/ ARGENTINA /OLE/

maximus3ad
19th June 2006, 00:19
Numai de Thierry Henry imi pasa in rest Franta poate sa mearga acasa, intradevar antrenorul lor e lovit sa nu il foloseasca pe Trezequet, el cu Henry ar fi distrus defensiva Coreenilor.

Triphat
19th June 2006, 00:20
Slaba Franta... numa star-uri cu figuri. Ribery a facut mai mult in cateva minute ca Zidane in tot meciul.

Superbi fanii Coreeni!

robertRZR
19th June 2006, 00:21
Ribery a intrat si a facut ce stie el cel mai bine: a stricat toate actiunile de atac la care a participat...:headbang:

Cata dreptate ai !!..tre' sa recunosc insa k si Zidane e pe spate..numai transpiratia ce-l caracteriza a mai ramas din ce a fost...

SORENSEN
19th June 2006, 00:23
1-1 Franta isi arata inca o data clasa...

delaparis
19th June 2006, 00:25
Franta nu poate juca mai mult de 30 de minute in ritm ridicat asa cum au facut-o la inxceput de meci ...
Media de virsta este foarte ridicata in echipa iar supra-efortul nu e la moda ...

Coreea a jucat in repriza a doua cu un 433 la care Domenech nu a reactionat in nici un fel ... :no:

Zidane si Trezeguet sunt foarte foarte suparati pe antrenor ... declaratii dupa meci incendiare...

Zidane nu va juca meciul urmator ...

Franta se va califica daca bate TOGO cu doua goluri de diferenta ...

robertRZR
19th June 2006, 00:30
Nici nu are cum sa mearga o echipa cand e relatia asta intre jucatori importanti si antrenor...cam nasol de ei

Cra10veanu
19th June 2006, 01:31
inca o data Franta ne arata cum au castigat mondialele din `98, foarte slabi!!!

newyorker31
19th June 2006, 02:34
cateva consideratii dupa o zi fierbinte in Cupa Mondiala :

- Croatia dezamageste - echipa lui Babic e foarte slaba anul asta....stiam ca Srna va rata penaltyul dupa ce i-am vazut fatza de iepure speriat si confuz...
Din nou injuraturi si lacrimi in Astoria-Queens, New York , intr-un cartier drapat azi in steagurile Croatiei....

- Brazilia dezamageste si ea...nu mai exista bucuria jocului, nu mai vad fitzele gen Copacabana, nu mai e mingicareala pe care o stiam, Ronaldinho e o fantoma pe teren, Ronaldo s-a ingrasat si nu mai are chef de joc, Lucio rateaza ca-n pampas, doar Adriano lupta cu adevarat in atac...e timpul ca selctionata carioca sa se trezeasca

- Franta, din nou, in degringolada....mai buna decat in meciul cu Elvetia, dar din nou cu Trezegol pe banca de rezerve pana in minutul 90??? Nu am inteles decizia lui Domenech...e clar ca Zidane nu mai poate...o pauza meritata pentru el in partida cu Togo....Henry s-a agitat dar nu a putut face mai mult, Wiltord si Makelele au fost slabi iar Ribery nu a mai impresionat ca in meciul cu Elvetia....
Coreea de Sud a egalat pe deplin meritat....
Azi...un alt meci de plictis....Arabia - Ukraina....sau poate....cine stie...va fi frumos...

newyorker31
19th June 2006, 03:40
Allez Tunisie!!!!

Trezeguet are gura mare...de-aia nu intra in primul 11
Zizou e gata de pensie
Domenech joaca ce stie mai bine - aparare aparare ca la Lyon

petru
19th June 2006, 06:58
coreea a jucat f. prost, dar a egalat meritat de vreme ce si francezii sunt dezastru. asa ca:

HAI COREEA!!!

luati si o poza cu fanii coreeni. astia au fost pe un teren de baseball la ora 4 dimineata sa-si incurajeze echipa

starsteel
19th June 2006, 09:22
Domenech evident e un antrenor slab cum e posibil sa nu lege o echipa cu atatea valori in ea.
P.S. Fiica-mea iar mi-a aplicat o corectie eu am pronosticat victorie lejera a Frantei ea imperturbabil a spus 2-2. De data asta totusi nu a nimerit scorul exact.

bran
19th June 2006, 19:03
Sper ca cei din Togo sa faca un egal in ultima etapa cu Franta, ca sa nu se califice mai departe cocosii.