PDA

View Full Version : Meci 41: Cehia - Italia



Paul
4th January 2006, 22:07
Cehia - Italia
22.06.2006 , 17.00 , Hamburg

Discutii inainte si dupa meci , aici .

interfan
11th February 2006, 12:34
Cehia nu va avea mondial reusit! Deci mizez pe Italia.

Universal
1st May 2006, 06:20
Meci usor , Italia bate usor 3-1

Cristian
10th June 2006, 10:04
Meciul derby al acestei grupe merg pe Italia

Jerry20cm
16th June 2006, 15:47
Ce meci se anuntza.
Cred ca va bate Cehia sau se va termina la egalitate.

il cappo
18th June 2006, 01:59
nu cred ca are vreo sansa Cehia...bat italienii cu 2-0...

Vlad
18th June 2006, 02:32
meci intre 2 echipe schioape
sper totusi sa bata cehi ca de...

King of Hell
18th June 2006, 02:39
Sper sa bata Cehii, si italienii sa plece acasa, ca is 0 barat.

Diodude
18th June 2006, 03:02
Cehii sant vai mama lor!!!Au crezut ca daca au avut 3-0 cu S.U.A cu mare bafta,sant echipa de nivel mondial,dar astazi pe Ulita Ceha s-a prezentat o lectie de fotbal de ccatre ghanezi,care pur si simplu au maturat pe jos cu basitii de cehi.Cat am ras la meciul cu Ghana,de mult nu am mai avut asa o bucurie!!!!Sper sa le-o traga si Italia si sa se intoarca "strategul" Bruckner cu coada intre picioare la el la tara acolo unde gandeste toate meciurile pana ii iese fum din capatana!!!

Pepsi-Cola
21st June 2006, 15:30
Italiaaaaaaaaaaaaaaa

Aurel.D
21st June 2006, 17:38
Dupa cum se vede, nu Grupa Olandei a fost grupa cea mai tare, ci aceasta!!
In momentul asta, toate cele 4 au sanse la calificare!
Imi pare rau de cehi, ca nu joaca cu toti oamenii importanti impotriva Italiei. In acest caz, ar avea nevoie de mult spirit de echipa si unitate sa bata pe maraconari!
Majoritatea jucatorilor Cehiei sunt aproape de finalul carierei si cred ca isi doresc un mondial mai lung.
Vom vedea ce va fi!!

DIN 15 ANI AU MAI RAMAS 2 ZILE!!

tu26dor
22nd June 2006, 01:40
va bate italia... ajutata ca de obicei de arbitri. nu imi pare rau de cehi... imi place cum joaca ghana dar paote si sua are sansa ei....
se va vedea... oricum, nu cred ca italienii se vor risca sa joace de aiurea...

Sergiu
22nd June 2006, 01:43
Ce comentariu....
Ajutata ca de obicei....
Ce sa zic esti penibil cu replici din astea, pune-ti mintea la contributie, nu e greu.

Legat de meci si eu cred ca va bate Italia, cehii au mari probleme in atac.

SORENSEN
22nd June 2006, 10:53
Meci probabil egal desi avand in vedere ca e cam nevoie pt fiecare de victorie va fi un meci incins ...dar cred ca Italia poate avea un plus...

delaparis
22nd June 2006, 11:34
CEHIA :
Cech - Grygera, Kovac, Ronzehnal, Jankulovski - Poborsky, Nedved, Rosicky, Polak - Stajner, Heinz (sau Plasil).

ITALIA :
Buffon - Zaccardo, Nesta, Cannavaro, Grosso - Camoranesi, Pirlo, Gattuso, Zambrotta - Totti - Gilardino (sau Toni).

starsteel
22nd June 2006, 13:06
Italienii se multumesc cu un egal pt. calificare desi asta ar putea sa insemne optimi cu Brazilia, functie de posibila victorie a Ghanei cu USA. Atunci cand italienii au nevoie de egal omoara fotbalul, asa ca sunt favoriti in meciul asta desi cehii sunt capabili de un meci mare.

TenisFan
22nd June 2006, 13:43
This should be a walk in the park for the italians: Italia - Cehia 2-0 clasic(Toni si Gilardino)

DanielAndrei
22nd June 2006, 14:06
as vrea sa vad niste italieni dezamagiti!!! niste sinucigasi :drak: !!! din cauza acestui meci, la mine, cursul de 3 ore, a trecut la 1,5 ore...decizia profului :D...totusi as vrea sa castige italia, si poate sa ajunga si in finala, de ce nu sa o si castige!!

dardar3
22nd June 2006, 15:19
Forza ITALIA

Am incredere in jucatorii lui Lippi si cred ca nu isi vor permite sa joace la egal si vor ataca din primul minut.

Gilardino si Luca Toni vor face un meci mare.:yeah:

Aprarea Italiei isi va face datoria si meciul se va incheia cu un succes pentru Squadra Azzura

FORZA ITALIA!!!!!!!!!
/hello /hello /hello

vinsanity
22nd June 2006, 15:21
tare as vrea sa-i vad pe italieni eliminati :drak: , dar cred ca cehii au sanse mici azi sa-i bata, din pacate n-au atac (poate doar daca fac astia cu acupunctura ceva minuni prin lotu' lor:) ) 1-1, pronostic

dardar3
22nd June 2006, 15:36
Italia va merge mai departe... Cehii nu au forta sa ii bata pe italieni... Chiar si cu Baros in teren cehii sunt nuli...:D

grande
22nd June 2006, 15:51
Italia va merge mai departe...

.....directia Roma :happy

sun
22nd June 2006, 15:52
NU cred ca cehii vor marca . Sa nu uitam ca joaca fara Koller , Baros si Lokvenc . Le va fi foarte foarte greu sa marcheze , d`apoi sa si castige ..

dardar3
22nd June 2006, 15:56
.....directia Roma :happy
via Shalke...cu trofeul in mana ...
Cehia:ciocan: Italia

Forza Italia

demolator74
22nd June 2006, 16:03
Meci urat din cauza mizei.1x2 probabil egal pentru ...ITALIA. Cehia este redusa la jumatate din forta lor ofensiva din cauza absentelor. Era un meci interesant cu Koller si Baros pe teren asa ......0-0 ...1-1 :no: :ciocan: :ciocan: :no:

krapulax
22nd June 2006, 16:42
pai baros joaca

adbogdan
22nd June 2006, 19:10
Fara Koller si Baros (figuratie pe teren) Cehia n-a avut nici o sansa. Nedved e departe de ce-a fost odata. Doar Rosicky ce-a mai sclipit din cand in cand.
Victorie si calificare meritata pentru Italia. Califcare meritata si pentru Ghana, cehii au fost clar mai slabi decat africanii atat in meciul direct cat si in duelul cu italienii.

Catalanul
22nd June 2006, 19:15
Cat de slab poate sa joace Italia :rolleyes: Pacat ca nu a reusit Cehia sa marcheze pe final, i-ar fi obligat pe italieni sa joace cu Brazilia in optimi :D :happy

pinki
22nd June 2006, 19:22
cehii nu meritau sa treaca de italia, dar si italienii joaca exact ca niste cizme... 2-0 dar cam neverosimil... daca ajungea brazilia cu italia... de fapt italia cu brazilia :happy da' cred ca nici ghana nu o sa fie un adversar prea greu de trecut... :drak:

Sergiu
22nd June 2006, 19:30
Si credeti ca nu le-ar fi convenit sa joace cu Brazilia.
Ar fi fost chiar un meci superb cu 2 echipe care stiu sa se apere, ce jucatori Ze Roberto si Emerson versus Gattuso si Camoranesi, ce meci.... si ar fi contat foarte mult fazele fixe.

Oricum poate a fost din lipsa lui Koller sau poate nu, dar Italia a fost net superioara Cehiei, iar Rocisky n-a mai avut spatiile din meciul cu SUA si cred ca asta a fost problema.

TenisFan
22nd June 2006, 20:12
Fiti mai oameni seriosi...Asta e jocul tipic italian de grupe...Au jucat prost au facut si-au dres aia meritau nu stiu ce italienii meritau o excursie la Roma samd...Prostii!Italienii stiu ca pe tabela la final era inscris 2-0 si cu asta am spus totul...Clasic Italia...Vor ajunge departe indvizii doar n-o sa se impiedice in optimi de Australia sau Croatia si sa vezi ce batuta le trag spaniolilor daca-i prind pe parcurs... :yeah: Poate in semi-finale sa se impiedice dar pana acolo dormi suportere in pace Italia fata le va face! :yeah: /hello

bran
22nd June 2006, 20:57
Italia s-a calificat fara infrangere din aceasta grupa. Pana in semifinale nu vad cine ar putea sa-i incurce.

inter
22nd June 2006, 21:13
as vrea sa vad niste italieni dezamagiti!!! niste sinucigasi :drak: !!! !

cred ca vrei sa fii cautat de "italieni" :D :D :D

victorie fara emotii ... !:ok:

SORENSEN
23rd June 2006, 10:24
As remarca golul lui Inzaghi in purul stil Inzaghi...cum ar veni :D

DanielAndrei
23rd June 2006, 10:52
un gol dupa 2-3 ratari...era mai apreciat daca dadea pasa lui Perotta :ok:

Sergiu
23rd June 2006, 11:09
Inzaghi e varf de atac si astia se judeca dupa numaru de goluri date nu dupa pase. Trebuia sa demonstreze ca n-a fost introdus degeaba.
Si daca nici singur cu portaru nu dadea gol, cred ca nu mai prindea nici un minut la mondialu asta.

DanielAndrei
23rd June 2006, 11:12
la tine, ca fii bagat in echipa, trebuie sa dai obligatoriu goluri?? gresit tata!!!

Sergiu
23rd June 2006, 11:17
Daca esti atacant da.
Ai vazut Toni 30 de goluri in campionat e titular in nationala.
Doua meciuri n-a dat gol nu mai e titular. Asa se judeca.

DanielAndrei
23rd June 2006, 11:19
Ssi crezi ca e greseala lui?? Totti si ceilalti mijlocasi, ce mama lor fac???

Sergiu
23rd June 2006, 11:26
E un campionat mondial trebe sa castigi fiecare meci, deci trebe sa dai goluri.
Daca e atacant si nu da goluri n-are ce sa astepte antrenoru cu scuze ca a jucat bine sau va juca mai bine.
Aici daca esti atacant trebe sa dai goluri. Mijlocasii trebe sa-ti dea vreo 2-3 ocazii pe meci si acelea trebuiesc fructificate. Daca nu le fructifici mai bine ramai pe banca.

miril
23rd June 2006, 11:33
Toni a jucat excelent cu Ghana desi nu a dat goluri, in schimb a fost sters cu USA. Dar cine nu a fost? Toni isi va arata valoarea cu puternicii jucatori de la antipozi, care sunt bine claditi fizic si sunt bine asezati in teren de vulpoiul olandez.