PDA

View Full Version : Meci 42 : Ghana - SUA



Paul
4th January 2006, 22:06
Ghana - SUA
22.06.2006 , Nurenberg , 17.00

Discutii inainte si dupa meci , pe acest thread.

Universal
1st May 2006, 06:23
Nürnberg,orasul culorilor si adevarului, USA bate cu 2-1

Cristian
10th June 2006, 10:01
Aici merg pe SUA

il cappo
21st June 2006, 03:00
bate ghana la scor...poate inscriu si americanii golu' de onoare...

LazioRoma
21st June 2006, 06:01
ghana si cehia merg mai departe sa vedeti italia pe fuga =))))))

Vlad
21st June 2006, 10:13
tin cu africanii, sper sa bata 2-0, 3-1
si dintre Italia si Cehia ii destul de sigur ca una pleaca, sper sa fie Italia

Pepsi-Cola
21st June 2006, 15:28
SUA sau egal .

tu26dor
22nd June 2006, 01:43
probabil va bate ghana... sua nu prea le are cu fotbalul.. poate doar daca joaca fotbal american...
nu ma incanta nici africanii care par proaspat coborati din copac... insa vor castiga acum ca sa aiba cine pierde lejer in optimi...

SORENSEN
22nd June 2006, 10:53
Ghana nu cred ca va bate SUA

delaparis
22nd June 2006, 11:36
GHANA :
Kingston - Pantsil, Mensah, Mohammed, Shilla - O. Addo, Appiah (cap.), Essien, Boateng - Pimpong, Amoah.

SUA :
Keller - Cherundolo, Berhalter, Onyewu, Bocanegra - Convey, Reyna (cap.), Dempsey, Beasley - Donovan - McBride.

TenisFan
22nd June 2006, 13:41
Desi eu sper sa dea mai multe zic: Ghana - SUA 1-0 (Essien) :yeah:

vinsanity
22nd June 2006, 15:27
mi-a placut determinarea americanilor din meciul cu italienii, dar azi cred ca vor castiga africanii, oricum va fi un meci tare, 2-1 Ghana.

sun
22nd June 2006, 15:46
Ghana va juca fara cei 2 marcatori : Gyan si Muntari , ambii suspendati .

La americani vor lipsi cei 2 eliminati din meciul cu Italia : Pope si Mastroeni

Vlad
22nd June 2006, 17:51
goooool Ghana 2-1 Appiah
Asa ma bucur ca au preluat din nou conducerea africanii. Si mai au si sanse uriase de calificare in optimi.

Vadim
22nd June 2006, 17:53
Ghana merge in optimi daca bate SUA, indiferent de rezultatul dintre Italia si Cehia. SUA trebuie sa bata la diferenta mare de scor Ghana si Italia sa bata Cehia, pentru ca americanii sa se califice. Cel mai plauzibil mi se pare victorie Ghana si victorie Italia cu Cehia (sau cel mult egal), iar in optimi sa mearga Italia si Ghana.

RajaF
22nd June 2006, 17:56
Ala nu a fost penalty pentru ghanezi. A comis-o Merk.

arosu
22nd June 2006, 18:04
:ciocan: cEL care pune meciul Ghana-USA live, ca n-are ideie de tara celui ce ia galben de la USA, cine pune pasa de gol pt. SUA (Beasley).

Ce penalty ca n-a vazut-o nici la primul gol cand Reyna a fost lovit in geniunchi!

Ce meci vede cel de la onlinesport ca n-a vazut nici cine l-a atins pe ganez, ce hent

Onlinesport vrea parerea voastra
22nd June 2006, 18:36
Uite ce zic si alti baieti care fac LIVE (bbc.co.uk): Stephen Appiah scores from a penalty to give Ghana the lead before half-time. Oguchi was adjudged to have fouled Razak Pimpong. The decision from referee Markus Merk was met with jeers from the USA supporters - it was debatable to say the least.

In rest, s-a corectat, era Donovan in loc de Beasley.

maximus3ad
22nd June 2006, 19:11
nu a fost 11m iar in a doua repriza ghanezii trageau de timp cand cadeau pe jos, ghinion pentru Americani, insa problema a fost intreg turneul pentru ei, nu au fost managed cum trebuia

arosu
22nd June 2006, 19:14
Doua prostii nu fac una buna, pt. ca Onyewu a luat galben si a facut "hent" ori fault, iat Beasley a dat pasa de gol(inca o data), ca asta e negru iar Donovan alb (DAAAH)!

Catalanul
22nd June 2006, 19:17
Pacat de acel penalty acordat eronat in ultimul minut al reprizei secunde :( Am fi avut parte cu siguranta de o a 2-a repriza mult mai frumoasa daca scorul ar fi fost egal la pauza... insa Marcus Merk a vazut un penalty inexistent si a stricat tot meciul :mda:

pinki
22nd June 2006, 19:18
eu ma bucur ca a trecut ghana, sua nu merita, astia nu se pricep la fotbal... acum ma gandesc la ghana-brazilia, as fi vrut mai degraba italia-brazilia da' nu prea cred... insa cred ca o sa treaca lejer de ghanezi brazilienii, poate poate vedem si ceva jogo bonito...

arosu
22nd June 2006, 19:20
Merk trebuia sa adauge cel putin10 min. nu 5, pt. teatrul ganezilor. Sper ca neamtu sa nu mai vada nici un meci la turneul asta.

bran
22nd June 2006, 21:00
A doua partida in care americanii sunt furati de arbitri. In rest pe ghanezi ii asteapta un meci de vis cu Brazilia.

dinamonyc
22nd June 2006, 21:04
Americanii vor fi tot timpul furati in Europa. Nu exista echipa mai urata decat ei. mare pacat pentru fotbal in America. Poate peste 4 ani cu o echipa noua si fara boul ala de Bruce Arena. GOD BLESS AMERICA!


eu ma bucur ca a trecut ghana, sua nu merita, astia nu se pricep la fotbal... acum ma gandesc la ghana-brazilia, as fi vrut mai degraba italia-brazilia da' nu prea cred... insa cred ca o sa treaca lejer de ghanezi brazilienii, poate poate vedem si ceva jogo bonito...


de ce nu merita America?

pinki
23rd June 2006, 00:29
Americanii vor fi tot timpul furati in Europa. Nu exista echipa mai urata decat ei. mare pacat pentru fotbal in America. Poate peste 4 ani cu o echipa noua si fara boul ala de Bruce Arena. GOD BLESS AMERICA!




de ce nu merita America?


pentru ca nu merita, nu au echipa de mondiale...

Cucu
23rd June 2006, 08:04
GO USA!
un penalty inventat de un arbitru german a facut ca USA sa ramana acasa. Pacat.

BAK
23rd June 2006, 08:24
pentru ca nu merita, nu au echipa de mondiale...


pai daca s-au calificat la mondiale, cum nu au fatza de mondiale....... in meciul cu italia , daca nu le erau eliminati 2 jucatori pe nedrept si anulat un gol acum situatia era diferita....nu vorbii prostii... au dovedit ca merita sa fie la acest mondial mai mult decat o gramada de echipe partzaite si cu pretentii....

SORENSEN
23rd June 2006, 10:24
Sua merita un egal dar arbitrul ala nenorocit a dat un penalty total aiurea.

dflOM
23rd June 2006, 12:13
prima greseala favorabila africii la acest mondial...si va ofuscati cu totii.da' la penaltiurile neacordate coastei de fildes(cu olanda)si lui togo(cu elvetia) unde erati?nu va mai inflamati atat,a fost o eroare si atat.inca n-au ajuns africanii sa fie ajutati cu intentie de arbitri.
in orice caz,sper intr-un arbitraj obiectiv in meciul cu brazilia...simt ca o sa iasa un meci de gala.si sper,normal,intr-o calificare istorica a ghanei,are echipa frumoasa si,in plus,ar aduce putina culoare acestui mondial lipsit de surprize pana acum

dflOM
23rd June 2006, 12:15
prima greseala favorabila africii la acest mondial...si va ofuscati cu totii.da' la penaltiurile neacordate coastei de fildes(cu olanda)si lui togo(cu elvetia) unde erati?nu va mai inflamati atat,a fost o eroare si atat.inca n-au ajuns africanii sa fie ajutati cu intentie de arbitri.
in orice caz,sper intr-un arbitraj obiectiv in meciul cu brazilia...simt ca o sa iasa un meci de gala.si sper,normal,intr-o calificare istorica a ghanei,are echipa frumoasa si,in plus,ar aduce putina culoare acestui mondial lipsit de surprize pana acum

cat despre americani,pai da domnule,din grupe cu honduras,guatemala,jamaica si mai stiu io ce alti junkheads,nici nu e greu sa te califici.parerea mea e ca sunt prea multe locuri pentru zona aia,raportat la nivelul lor de joc.
...in loc de edit am dat quote...:)

pinki
23rd June 2006, 12:17
pai daca s-au calificat la mondiale, cum nu au fatza de mondiale....... in meciul cu italia , daca nu le erau eliminati 2 jucatori pe nedrept si anulat un gol acum situatia era diferita....nu vorbii prostii... au dovedit ca merita sa fie la acest mondial mai mult decat o gramada de echipe partzaite si cu pretentii....


eu tot la parerea mea raman... :ok: