PDA

View Full Version : Meci 43 : Japonia - Brazilia



Paul
4th January 2006, 23:03
Japonia - Brazilia
22.06.2006 , 22.00 , Dortmunt

Discutii inainte si dupa meci aici .

interfan
17th February 2006, 20:45
Nu exclud un x! Dar le va fi greu japonezilor!

Madrid4EVER
15th March 2006, 18:02
Japonezii astia sunt rai si nu se stie niciodata ce le poate pielea::yeah:

Universal
1st May 2006, 07:26
Meci usor ,scor 5-2 bag bine brazilienii

Cristian
10th June 2006, 11:10
Bat brazilienii si-n meciul asta datorita valorii superioare, se stie

Universal
12th June 2006, 06:44
Acum vor invinge, da

il cappo
13th June 2006, 07:40
bate brazilia cu 4-1...

pinki
18th June 2006, 15:01
clar bate brazilia la multe goluri diferenta...

vicyman74
19th June 2006, 09:01
Cred ca a venit timpul pt spectacol! bate BRASIL CU 4-0

Pepsi-Cola
21st June 2006, 16:31
Brazilia.:)

delaparis
22nd June 2006, 12:41
JAPONIA :
Kawaguchi - Kaji, Tsuboi, Nakazawa, Alex - Ogasawara, Hidetoshi Nakata (cap), Fukunishi (sau Inamoto), Nakamura - Yanagisawa (sau Maki), Takahara

BRAZILIA :
Dida - Cicinho, Lucio, Luisao, Roberto Carlos (cap) - Gilberto Silva, Ze Roberto (sau Juninho) - Juninho (sau Kaka), Ronaldinho - Adriano, Ronaldo

pinki
22nd June 2006, 17:18
iar ronaldo???????? :mda: :mda: :mda: parreira e un bou... :rosu:

delaparis
22nd June 2006, 17:41
Am zis bine "echipe probabile" ...

De data asta e mai nesigur decit oricind mai ales ca Parreira tine secret componenta echipei pin la meci ... Pentru prima oara in aceasta competitie de altfel ...

pinki
22nd June 2006, 20:25
eu tot sper la jogo bonito... da' parreira mi se pare ca il cam omoara... e clar ca adriano si ronaldo nu merg impreuna in atac, robinho merge mult mai bine... si ma enerveaza ca ronaldinho e prea retras... si toata lumea asteapta totul de la el/// pt spectacol sper la un 4-0 azi :D

bran
22nd June 2006, 22:02
Dupa 1-0 cu Croatia, 2-0 cu Australia, urmeaza 3-0 cu Japonia. Cel putin 2 goluri vor fi marcate de Ronaldo.

Universal
22nd June 2006, 22:54
Vreau Gol! Vreau Gol! Haide Brazilia! Pana in finala cu noi, Germania!

Succes!
:ok:

Nothing is beautiful like a fair-play match :ok:

:ok: :ok: :ok: :ok:

RajaF
22nd June 2006, 23:44
min. 41 si Japonia conduce cu 1-0. Go go Japan!!!!!!
bat japonezii cu 2-0 si se califica australia pe locul 1 asigurand un meci Italia -Brazilia in 16-imi :drak:

delaparis
22nd June 2006, 23:52
1-1 ...
Ronaldo :ok:

Triphat
22nd June 2006, 23:53
1-1... cine a crezut ca Japonia va conduce pe Brazilia. In sfarsit a dat si grasu ala un gol :D Cred ca o sa ma uit la Aus - Cro in a doua repriza.. mai interesant.

Elphax
23rd June 2006, 00:15
S-a vazut ca este o diferenta mare intre Brazilia si Japonia. Brazilienii au inscris la 2 faze simple, clare si care au aratat si valoarea individuala a jucatorilor.
Juninho e pe val!

pinki
23rd June 2006, 01:11
ma bucur ca si-a mai dat drumul ronaldo si sincer ma bucur ca au jucat in sfarsit brazilienii, si inca cu asa zisele rezerve... totusi, pt contestatarii lui ronaldinho, cum a fost schimbat cum s-a schimbat meciul.... deci ronaldinho chiar face treaba super buna... ca sa nu mai zic ca azi parea tare vesel ca a mai prins si el ceva faze de atac :D eu am prezit 4-0, eh, am gresit cu 1 gol///

Catalanul
23rd June 2006, 01:44
Ronaldinho a participat la 3 din cele 4 goluri marcate ;)

Ronaldo a egalat recordul lui Muller, 14 goluri marcate la CM.

Brazilia nu a dezamagit asa cum a facut-o in primele 2 partide.

pinki
23rd June 2006, 02:05
nu chiar, mai are 1 gol de dat... :ok:

Vadim
23rd June 2006, 02:45
A egalat recordul: The 29-year-old headed in an equaliser before half-time to go past Pele and then curled in his 14th finals goal at the end to go level with Gerd Muller. (BBC)

Elphax
23rd June 2006, 08:24
pacat ca nu pot juca brazilieni cu 4-5 atacanti in acelasi timp, desi eu as incerca asta...

Sergiu
23rd June 2006, 10:43
Eu sper ca nu.
Tu ai vrea sa negi vreo 40 de ani de evolutie fotbalistica si sa ne intoarcem in epoca romantica a fotbalului.

SORENSEN
23rd June 2006, 11:26
Asta se intampla daca-i enervezi pe brazilieni...daca stateau cuminti se termian probabil 1-0 sau maxim 2-0 :D

Feanor
23rd June 2006, 12:38
Camarazi, echipa aia care a luat-o cu 1 - 4 a fost Japonia. Daca Ronaldinho&Co nu faceau scor nici cu Japonia, nu stiu ce sa mai zic...

Madrid4EVER
23rd June 2006, 12:58
Recital brazilian în faţa bravilor kamikadze
23 iunie 2006

Brazilia a reuşit, în sfarşit, să facă spectacol! Victima a fost Japonia, o echipă care are două merite majore, imposibil de trecut cu vederea chiar şi la scorul de 4-1. Primul este acela că a fost prima echipă care a condus Brazilia. Al doilea merit – nu a închis jocul nici un moment, expunandu-se astfel sinucigaş în faţa unei echipe care a reînvăţat partitura spectacolului! Şi ce spectacol a făcut Brazilia lui Ronaldo! Da, a lui Ronaldo, pentru că Il Fenomeno a redevenit jucătorul esenţial al echipei lui Parreira. Şi cand Ronaldo merge, merge tot angrenajul, fie el lipsit de piese importante precum Adriano sau Ze Roberto. A început să joace şi Ronaldinho, autorul catorva pase care au luminat meciul, şi-a dat drumul şi Juninho, care a prins un trasor care a ars plasa nefericitului Kawaguchi – portarul Japoniei fiind, culmea, unul dintre cei mai buni japonezi de pe teren. Peste toţi însă a suflat spiritul lui Ronaldo. Cu cele două goluri ale sale, cu alte cateva faze încantătoare, cu altruismul său paradoxal, jucătorul lui Real Madrid ne-a făcut o seară frumoasă şi a reinstalat Brazilia pe tronul de favorită a acestui tuneru final. Cat despre Japonia, încă o frază: am văzut un jucător – Ogasawara, care ar putea juca în multe echipe cu pretenţii din Europa.

Jucătorul meciului a fost desemnat Ronaldo.

Iată echipele care au făcut spectacol în seara aceasta la Dortmund:

Japonia: 23 Kawaguchi, 7 Nakata, 8 Ogasawara, 10 Nakamura, 11 Maki, 14 Santos, 17 Inamoto, 19 Tsuboi, 20 Tamada, 21 Kaji, 22 Nakazawa (Cpt.). Antrenor: Zico

Brazilia: 1 Dida, 3 Lucio, 4 Juan, 8 Kaka, 9 Ronaldo, 10 Ronaldinho, 13 Cicinho, 16 Gilberto, 17 Gilberto Silva, 19 Juninho, 23 Robinho. Antrenor: Carlos Alberto Parreira


Sursa: Antena3

starsteel
23rd June 2006, 13:18
Ma uit acum la inregistrarea meciului ce comentariu aiurea, "acesta echipa a Braziliei e lipsita de creativitate, de spectacol, dintre toate reprezentativele pe care le-a avut". Mie mi sa parut ca cea mai pragmatica echipa a fost Brasil '94 care totusi a castigat si titlul. Asta spune la scorul de 0-1 hai sa auzim ce va declara la sfarsit.

pinki
23rd June 2006, 13:38
Ma uit acum la inregistrarea meciului ce comentariu aiurea, "acesta echipa a Braziliei e lipsita de creativitate, de spectacol, dintre toate reprezentativele pe care le-a avut". Mie mi sa parut ca cea mai pragmatica echipa a fost Brasil '94 care totusi a castigat si titlul. Asta spune la scorul de 0-1 hai sa auzim ce va declara la sfarsit.

eu la ultimele meciuri la care m-am uitat numai pe enachescu l-am prins comentator... si mi se pare un mare bou, pe langa comentariile de genul, la fiecare faza de gol, aproape la fiecare faza importanta el povesteste cu totul altceva si nici macar nu se deranjeaza sa se opreasca din povestiri ca sa anunte golul sau atacul echipei respective :rosu: :no:

starsteel
23rd June 2006, 13:41
Sincer pe mine nici nu ma intereseaza cine comenteaza nu-mi place nimeni. Doar Radu Naum la handbal. Eu am avut sansa sa-l ascult pe Topescu care a fost un comentator de vis si culmea nici macar nu dispunea de posibilitatile de informare din ziua de astazi, dublu click si gata totul pe tava.

pinki
23rd June 2006, 15:46
da, nici pe mine... radu naum mi-a placut cum face emisiunea aia de pe tvr de la 12, dupa meciuri... dupa suedia-anglia si paraguay-trinidad mi=a placut foarte mult mai ales pt ca era cu hagi si hagi o tot tinea cu anglia lui si radu naum il tot zgandarea, sa zic asa, foarte misto emisiunea... imi place de naum, dar restul... :rosu: cam la orice sport comentatorii sunt varza... (vezi snooker, acolo chiar e jale). scuze pt offtopic! :ok: