PDA

View Full Version : Pregatirea de iarna 2005-2006



SORENSEN
3rd January 2006, 19:44
Programul de iarna al stelistilor
Steaua a stabilit programul de pregatire pentru perioada de pauza competitionala, cel mai important eveniment fiind meciul din 29 ianuarie contra echipei lui Walter Zenga, Steaua Rosie Belgrad.
Iata programul complet al stelistilor:

8 ianuarie - reunirea lotului
9 ianuarie - vizita medicala
10 ianuarie - 21 ianuarie: cantonament Italia
24 ianuarie - 4 februarie: cantonament Cipru
Pe 29 ianuarie se pare ca se va juca meciul Steaua Rosie Belgrad-Steaua Bucuresti

uti2102
3rd January 2006, 21:13
Mah nerabdatorule .... :drak:
Cred k e o idee sa uitam ce-a fost shi sa ne uitam deja spre viitor. E un nou inceput (ash zice din pacate) datorita sistemului competitzional de-a dreptul aberant de la noi..... Oricum, eu sper sa fie un an macar la fel de bun ca cel care a trecut ! FORZA STEAUA ! /hello

S2K
4th January 2006, 13:54
Sferturi in Cupa UEFA si campionatul in Romania. Asta sper eu de la "returul 2005-06", adica primele sase luni ale anului.

Cat despre sistemul competitional, e aberant, corect, dar in conditiile climatice din Romania nu se poate altfel. Decat daca vom avea stadioane acoperite.

uti2102
4th January 2006, 14:52
Shi totushi...nemtzii stau doar o luna, nu 3.... Dar ei au shi stadioane acoperite :P

S2K
4th January 2006, 16:01
In Germania nu ninge chiar asa de mult ca in Romania.

Paul
4th January 2006, 16:04
Shi totushi...nemtzii stau doar o luna, nu 3.... Dar ei au shi stadioane acoperite :P
Vrajeala ... uite la bulgari , la unguri si la sarbi ca toti incep prin februarie ...
Numai Ucraina e ca noi ... :headbang:

Ayrton
4th January 2006, 18:54
Paul, poate vrei sa-ti adaugi la semnatura inca o declaratie:
Valeriu Argăseală- director executiv Steaua: „Dinamo merită locul 1!” - chat gsp 04.01.2006 ! :)

SORENSEN
4th January 2006, 20:50
Astea sunt doar declaratii de curtoazie.

Paul
4th January 2006, 21:26
Paul, poate vrei sa-ti adaugi la semnatura inca o declaratie:
Valeriu Argăseală- director executiv Steaua: „Dinamo merită locul 1!” - chat gsp 04.01.2006 ! :)

sa fim seriosi ... un arbitru asistent ce poate sa zica :evil: ;
BTW. regulamentul OLS nu permite decat 4 randuri la o semnatura...deci sorry :headbang:

Ayrton
5th January 2006, 10:41
hai ca o scriu eu atunci :D

S2K
5th January 2006, 11:07
Da Paul, dar aia au stadioane mai bune. In Divizia A nu se poate juca nici vara daca ploua mai mult.

Referitor la faptul ca formatul campionatului ne dezavantajeaza ... e adevarat, dar pe de alta parte macar acum, in aceasta iarna, i se permite lui Olaroiu sa incerce sa caute solutii optime, are mult timp la dispozitie.

Paul
5th January 2006, 11:26
da mah , da una e sa ai meciuri oficiale in picioare cand intrii in UEFA si alta e sa debutezi in noul sezon direct in UEFA ...

uti2102
10th January 2006, 20:34
OLS anuntza o creshtere cu 30% a salarilor jucatorilor shi inca un alt exponentzial din sezonul 2006/2007. Cik salariul lui Radoi ar ajunge la 700 000 !!!
Sa fie oare adevarat ?! :o:

SORENSEN
10th January 2006, 22:27
..sau doar grandomania oierului ...

alejandro
11th January 2006, 11:07
OLS anuntza o creshtere cu 30% a salarilor jucatorilor shi inca un alt exponentzial din sezonul 2006/2007. Cik salariul lui Radoi ar ajunge la 700 000 !!!
Sa fie oare adevarat ?! :o:
Cred ca nea jiji a facut misto de OLS:D

uti2102
11th January 2006, 11:13
Shi de GSp, Prosport, ProTV...

alejandro
11th January 2006, 11:15
De toata lumea:D

Paul
12th January 2006, 16:13
Un articol de nota 10 , pe care vi`l recomand


Metoda burţii pline
Alin Buzărin



Gigi Becali a priceput că poate cīştiga curse doar dacă are caii sătui

Dinamo īşi propune titlul şi grupele Ligii Campionilor, dar Ioan Becali umblă prin lot ca un perceptor şi caută clienţi pasibili de diminuarea contractelor. Rapidul s-a calificat īn primăvara europeană, īnsă Ilyeş, om de bază, a plecat īn bejenie īn Azerbaidjan, iar Măldărăşanu, Daniel Niculae sau Bădoi nu se simt nici ei prea bine. Steaua a ajuns şi ea īn primăvara europeană, l-a pierdut pe Protasov, pentru că asta-i viaţa, dar a reuşit să-şi păstreze toţi jucătorii de bază, īn frunte cu Rădoi. Īn plus, toată lumea va "suporta" o creştere salarială de 40.000 de euro, adică mai mult decīt īntregul contract de 32.000 al internaţionalului giuleştean Bădoi.

Gigi Becali a mirosit că epoca de zgīrcenie a lui Copos se află la apogeu şi că vărul De Niro e şi el pe cale s-o ia pe urmele lui Hagi. Tudose, nu Gică! Īntr-un peisaj financiar auster, a ales cartea cornului abundenţei. Īl costă, fireşte, dar obrazul subţire cu cheltuială se ţine. A simţit că, īn linii mari, ăsta e lotul cu care trebuie să abordeze piscurile internaţionale. 11 titulari, minus portar, plus trei-patru rezerve. Cine munceşte şi e bun are, cine nu, nu. A intuit că-şi poate surclasa rivalii īn planul imaginii, fiindcă oricīt de strīnsă la pungă ar fi Romānia, sau poate tocmai de aceea, darnicii cīştigă cote de po****ritate, īn timp ce zgīrciobii sīnt arătaţi cu degetul. O victorie īn faţa lui Copos pe care o va savura īn public (cel mai probabil pe ecranul OTV-ului) şi una de culise, cīnd se va īnchide īn cameră şi-şi va rīde īn barbă că şi-a īnvins vărul rival īn planul generozităţii.

Mai rămīn amănuntele legate de Sebastian Bodu, dar se vor lămuri şi ele. Sub formă de donaţii, salarii, dote, pensii alimentare sau ce-or mai fi, banii vor intra īn conturile jucătorilor. Peste 5 ani, Mirel Rădoi va cīştiga o sumă rezonabilă pentu orice campionat occidental, iar un jucător obişnuit, Paraschiv, să zicem, va lua mai mult decīt īntreaga linie de mijloc a lui Dinamo.

De la o asemenea stabilitate financiară, Steaua poate privi īn sus. Nici un titular n-o va lua către Marea Caspică, nici un jucător important n-o va apuca īn viitorul apropiat spre Timişoara. Sigur, există şi riscul īmbuibării unora, dar la Steaua s-a ajuns la acest nucleu pe baza unei selecţii care a exclus, īn timp, potenţialii rentieri. Acum se vrea lovitura de graţie prin eficienta metodă a burţii pline. Īn vreme ce Timişoara plăteşte regeşte experimente care pot reuşi, dar şi eşua, Steaua se bazează doar pe biografii verificate. Simplu, ca un tăiat de porc la Vadu Roşca.

12 ianuarie 2005

http://www.gsp.ro/index.php?a=31483&shift=1

SORENSEN
12th January 2006, 19:38
Steaua - Carrarese 2-0
Steaua Bucuresti a sustinut, astazi, pe stadionul Dei Marmi din Carrara, localitate aflata in apropiere de Montecatini, primul meci al stagiului de pregatire din Italia, impotriva celor de la Carrarese Calcio, locul 11 in liga a patra italiana, seria a doua.
Golurile echipei antrenate de Cosmin Olaroiu, care s-a aflat la primul meci in noul sau mandat la Steaua, au fost inscrise de D. Goianin minutul 10 si N. Dica, din penalty, in minutul 84.

Conform site-ului oficial al gruparii italiene, FC Steaua a inceput meciul cu Carrarese in urmatoarea componenta: Cernea - Ogararu, E. Baciu, D. Goian, P. Marin - Oprita, Radoi, Cristocea, Bostina - A. Cristea, V. Iacob. Au mai jucat: D. Balan, Ghionea, Nesu, Nicolita, Paraschiv, N. Dica, Enescu, Litu, Simion.

S2K
13th January 2006, 11:39
Conform GSP:

Steaua - Carrarese (Serie C2) 2-0
Au marcat Goian (9), N. Dică (80 - pen)
Steaua (prima repriză): Cernea - Ogăraru, D. Goian, E. Baciu, P. Marin - Opriţa, Rădoi, Cristocea, Boştină - A. Cristea, V. Iacob
Steaua, repriza a doua: Cernea (65 Toma) - D. Bălan, E. Baciu (60, Tudose), Ghionea, Neşu - Nicoliţă, Paraschiv, Enescu - N. Dică - Liţu, Simion (75 Ochiroşii). Antrenor Cosmin Olăroiu

Trei intrebari si tot atatea raspunsuri pentru/ de la singurul transfer de pana acum al Stelei:

- Vasilică, ai avut emoţii la primul tău meci pentru Steaua?
- Nu, absolut deloc, dar mi-am dat seama că am foarte mult de muncit pentru a ajunge titular sau jucător de bază la Steaua.

- Meciul cum a fost?
- E mai greu acum, pentru că am revenit după o pauză de 3 săptămīni, aşa se īntīmplă după vacanţă. Oricum, ritmul la Steaua e unul foarte ridicat şi trebuie să fii foarte bine pregătit pentru a putea face faţă.

- Cum a fost să-l ai alături la mijlocul terenului pe Rădoi?
- Eşti mai liniştit ca fotbalist atunci cīnd līngă tine sau īn spatele tău este Rădoi. Pentru mine a fost o plăcere să joc cu el.

SORENSEN
14th January 2006, 15:08
RAFO va sponsoriza Steaua!
Patronii BkP, care finanţează pe "Poli" Timişoara, au decis să promoveze RAFO prin intermediul Stelei! Īn cīteva zile se va anunţa această asociere surpriză, īn urma căreia Steaua va primi 1 milion de dolari pe an

EXtrem de de ciudat...

S2K
14th January 2006, 15:15
De unde stii asta?

uti2102
14th January 2006, 16:13
Nu cred. Din mai multe motive. Unul ar fi ca nu potzi sponsoriza o echipa daca eshti actzionar la alta. Iar al doilea motiv ar fi ca acei 1 milion de dolari sunt un fel de kk. Macar sa obtzina o sponsorizare care sa acopere fondul de salarii. 1 milion mi se pare prea putzin...

S2K
14th January 2006, 16:22
Atat timp cat e fecali la Steaua, nu vor veni sponsori seriosi.

uti2102
14th January 2006, 16:54
Nu cred. Daca Steaua continua trend-ul din cupele europene shi in anii viitori, dar mai ales daca vom intra in CL, sunt sigur ca se vor gasi sponsori care sa acopere macar fondul de salarii.
De ce ? Pentru ca pot sa-shi faca reclama prin Steaua. Clubul in sine nu cred ca are mare nevoie de fonduri, cel putzin daca Gigi ishi pastreaza "darea de mana" de pana acum...

SORENSEN
14th January 2006, 17:04
De ce zici ca milion e putin.Decat de loc ..e ceva .
De unde stirea ? pai a aparut pe spt.ro sau prosport.ro dar nu o mai gasesc ...a disparut cu a aparut.

dede
14th January 2006, 18:35
a aparut pe gsp...da cred ca e numai un zvon...ca deh, gsp e gsp...

S2K
14th January 2006, 21:20
Nu cred. Daca Steaua continua trend-ul din cupele europene shi in anii viitori, dar mai ales daca vom intra in CL, sunt sigur ca se vor gasi sponsori care sa acopere macar fondul de salarii.
De ce ? Pentru ca pot sa-shi faca reclama prin Steaua. Clubul in sine nu cred ca are mare nevoie de fonduri, cel putzin daca Gigi ishi pastreaza "darea de mana" de pana acum...

Cu totii stim asta. Problema nu este doar legata de intrarea in Champions League. Steaua este singura echipa a carei meciuri sunt toate televizate, e cea mai buna si cea mai iubita echipa din Romania. Problema este ca nici o companie serioasa nu vrea sa se alieze cu imaginea jegoasa a lui fecali.

uti2102
14th January 2006, 21:30
Sa recunoashtem ca in ultima vreme s-a mai linishtit. Shi sa nu uitam ca se pot sti**** clauze clare in contract prin care Fecali sa plateasca despagubiri babane.....dak da MM cu pumnu' sau face Becali spume la gura in timpul meciurilor :)
Shi acuma sa o spunem p-aia dreapta. Dak avantajele sunt mari ii doare pe potentziali undeva de ce face Becali...

SORENSEN
15th January 2006, 01:00
De exemplu marca Rafo la cate scandaluri are la activ crezi ca ar deranja vreo iesire a lui Becali ar fi ipocrizie ...

Paul
15th January 2006, 09:41
Sa recunoashtem ca in ultima vreme s-a mai linishtit. Shi sa nu uitam ca se pot sti**** clauze clare in contract prin care Fecali sa plateasca despagubiri babane.....dak da MM cu pumnu' sau face Becali spume la gura in timpul meciurilor :)
Shi acuma sa o spunem p-aia dreapta. Dak avantajele sunt mari ii doare pe potentziali undeva de ce face Becali...

totusi e 1.000.000 $
Si cum dupa parerea mea , un club de top din Romania poate trai bine mersi cu 4.000.000 /an (bani reali , nu abureli de genul lui Dinamo 10 mil)

Deci 1.000.000 ar reprezenta 25 % din bugetul clubului ...
Daca se mai adauga inca un milion (drepturi TV, premiile de la UEFA (se dau premii , dar minuscule ) , drepturi TV Divizia A , bilete , sponsori de stadion , alte surse de venit ) se mai face 1.000.000.

Deci ramane ca Becali sa bage celelalte 2 milioane ...
In conditiile actuale , valoarea lotului de jucatori creste anual cu mai mult de 2 mil de dolari , deci momentan Steaua e un club profitabil pentru Jiji.

S2K
15th January 2006, 11:43
4 milioane? Pai cred ca bugetul Stelei este mai mult decat atat. ACUM. Cel real, nu cel ce apare in presa.

Cu totul respectul pentru tine, dar aici gresesti. Cu 4 milioane mai bine stam acasa si la revedere ...

Un buget adevarat pentru Romania ar fi cel putin 30 milioane dintre care 10 sa mearga la transferuri, iar salarul mediu sa fie cel putin 300.000.

uti2102
15th January 2006, 11:57
Paulica, cu 4 milioane sa zicem ca acoperi fondul de salarii ! Atat !
1 milion e o suma buna relativ la ce sponsorizari mai sunt prin tzara, insa tot e putzin in comparatzie cu vestul !

Paul
15th January 2006, 11:58
traiesti in UK si habar n`ai cum sta treaba in Ro...
pai un salariu medie de 300 k la titulari , inseamna 300 * 11 = 3.3
Rezervele sa aiba o medie de 100 k ==> 11 juc 1.1

~ 5 mil salariile ...
Si aia cu 10 mil e achizitii e o utopie ...

Iti spun eu , un buget de 4 mil (dar nu pe hartie , ci atat sa cheltuie un club , adik sa dispuna de banii astia) e arhisufieict....

Paul
15th January 2006, 12:01
Paulica, cu 4 milioane sa zicem ca acoperi fondul de salarii ! Atat !
1 milion e o suma buna relativ la ce sponsorizari mai sunt prin tzara, insa tot e putzin in comparatzie cu vestul !

neh
ia fa o adunare

hamu 150 k
ogararu 120 k
ghionea 100 k
goian 100 k
nesu 80 k

nicolita 90 k
paraschiv 150 k
dica 150 k
radoi 300 k
bostina 100 k

iacob 150 k
oprita 80 k
cristea 60 k

p. marin 60 k
baciu 40 k
lovin 40 k

-----------
16 juc de baza ~ 1.800.000

Gandestete ca pana anul asta erau 6 jucatori in RO care castigau >100.000 (Radoi , Moldovan , Petre , Niculescu, Fl. Dumitru si D. Munteanu)
________________
IN vest , Juve ia 22 M insa ia banii astia de la TamOil , de la compania lu Ghadaffi care e si actionar la Juve

Insa in Bundesliga , media veniturile din sponsorizari pe triccou (sponsor oficial + sponsor tehnic (echipamentul) ) e 5,71 mil $.
Daca la noi se da 1 mil E (1,3 mil $) e binisor pentru inceput.
Mai da na nike 300 k + linie de echipament

uti2102
15th January 2006, 12:02
Io cred k duminica asta eshti beat :) Dak salarile sunt de ~ 5 milioane cum e un buget de 4 arhisuficient ?! :o:

Later Edit : astea or fi salarile de acum; noi trebuie sa tindem spre o medie de 250 000, deci 250*20 = intr-adevar in jur de 5 milioane...

Paul
15th January 2006, 12:15
5 milioane - fond de salarii -asta e ideea de viitor (adik 2010).

Acum , in sezonul viitor de ex. 4 mil ar ajunge ...
1 mil de la RAFO + 4 mil de la UEFA pentru calificara in grupele Ligii , si primul sezon in care Jiji face profit...
Daca mai adaugam incasarile din bilete , sponsori pe stadion , si alte surse , o sa vezi ca mai nou Steaua e un club rentabil !

SORENSEN
15th January 2006, 12:22
1 milion e o suma buna pt Romania...iar daca ajungem in CL sigur sumele vor fi altele daca nu mai pui banii de la UEFA.

Ce mai clara explicatie pe Prosport.ro :

RAFO, pe campioni


Firma Expanet Trading Limited, cea care are un contract de rafinare a ţiţeiului pe o perioadă de cinci ani cu rafinăria din Oneşti, va fi noul sponsor al Stelei, contra a un milion de dolari.

Bogdan SAVIN
Sebastian STAN
Reprezentanţii firmei respective, Expanet Trading Limited, cu sediul īn Cipru şi parte a unui concern internaţional, le-au propus celor de la RAFO acest proiect.
Practic compania din Oneşti nu va plăti nici un ban, suma fiind suportată īn totalitate de Expanet. Contractul va fi valabil pentru anul 2006, existānd posibilitatea de prelungire de pānă la cinci ani.
Deşi s-au vehiculat anumite zvonuri conform cărora patronii BkP, cei care finanţează Poli Timişoara, ar avea legături strānse cu rafinăria de la Oneşti, Gigi Becali, conducătorul Stelei, a decla-rat că acest fapt nu este real.
“Nu este adevărat că se află Iancu (n.r. - preşedinte Poli Timişoara) īn spatele lui RAFO. Nu sunt hahaleră să aduc īn familia mea duşmanii cu care mă bat la titlu. BkP se află īn concurenţă cu RAFO. Am discutat cu cei care mi-au făcut oferta, m-au asigurat că nu au nici un fel de legătură cu Timişoara, am negociat, iar acum avem sponsor”, a declarat finanţatorul Stelei pentru Evenimentul zilei.
Pentru a īntări cele spuse de patronul roş-albaştrilor, managerul general al RAFO Oneşti, Marin Anton, a anunţat că acest contract de promovare a imaginii companiei pe care o reprezintă a venit din partea firmei cipriote care rafinează ţiţeiul la Oneşti.
“Reprezentanţii Expanet ne-au īntrebat dacă suntem de acord să ne promoveze imaginea, urmānd ca de aspectul financiar să se ocupe ei. Am acceptat, şi practic contractul este īntre Expanet şi Steaua”. De asemenea, Gigi Becali a anunţat că a fost de acord cu această propunere datorită sumei mari cu care se făcea tranzacţia, īnsă nu a dezvăluit la cāt se ridică aceasta, deşi a declarat īn mai multe rānduri că cine doreşte să sponsorizeze Steaua trebuie să ofere cel puţin un milion de dolari.
UItima dată cānd roş-albaştrii au jucat cu numele unui sponsor pe piept a fost īn sezonul 2001 - 2002, atunci cānd BCR obţinuse contractul.

S2K
15th January 2006, 12:31
traiesti in UK si habar n`ai cum sta treaba in Ro...


Ba stiu cum sta treaba in Romania si ma uit la ceea ce face Timisoara care da bani cu caruta. De ce crezi tu ca asa din senin, a anuntat fecali ca mareste salariile.

Daca vrei sa joci in Liga Campionilor iti trebuie bani multi. Pentru ca trebuie jucatori. Pentru ca astia pe care ii avem nu au reusit sa ajunga in liga chiar daca au avut promisi 100.000 de caciula. Iar acei jucatori costa. MULT.

SORENSEN
15th January 2006, 14:12
1 mil euro e suma buna pt Romania si daca s-ar mai aduga si sute de mii de euro din publicitatea di drepturile Tv din UEFa.--ar fi vreo 1,5 mil euro.
Drepturile Tv pt Div A au fost de vreo aprox 500 000 euro =>adica 2 milioane de euro plus vreo 2-300 000 euro din bilete(div A si Uefa,prel CL) =>vreo 2,3 mil euro banii PRODUSI DE SOCIETATE .
cca 1,8 mil euro salarii + 500 000 euro cheltuieli in cupele europene .
Mai raman chelt cu Div A ,prime(Div A si cupele europene) ,stadion,staff administrativ +> banii efectivi pe care Becali ar trebui sa-i bage din buzunar.

O participare in UCL ar veni un buget din activitatea de peste 6 mil euro (4 Uefa + sponsorizare de cca 1 mil euro+ daca punem bilete,abonamente ,drepturi tv div A peste un milion euro)=>Becali stie astea,sau macar cei din jurul sau si de aia investeste asa acum cand simte miros de BANI SI PERFORMANTA.Sumele de aici sunt minine.

Paul
15th January 2006, 14:14
fara discutie se apropie momentul cand Steaua va devenii un club profitabil si isi va produce singura banii de care are nevoie ...
oricum valoarea jucatorilor este peste ceea ce a investit Becali asa ca ...

S2K
15th January 2006, 15:06
Steaua este un club profitabil si acum, a fost intotdeauna, doar ca aceea care o au in mana habar nu au cum sa faca profit, altfel decat din vanzarea de jucatori.

Paul
15th January 2006, 15:07
asa e ... puteau deschide un muzeu , puneau intrare 10 lei noi (sau 3 E) si veneau 500.000 de oameni , si faceam 1.500.000 E :D

S2K
15th January 2006, 22:54
Crezi tu ca or sa dea o juma' de milion de oameni 3 euro pe intrare la un muzeu. Poate in 10 ani cumulati.

dede
17th January 2006, 15:09
meciurile Stelei in Cipru
28 ian - Luci Energhia Vladikavkaz (nou promovată in prima ligă rusa)
29 ian - Steaua Rosie Belgrad
1 febr - Slovan Liberec (liderul campionatului Cehiei)
2 febr - FC Sartid Smederevo (ocupanta locului 11 din Serbia)
4 febr - FK Teplice (locul 2 in campionatul Cehiei)

cel mai interesant meci pare a fi cel cu Steaua Rosie Belgrad...

uti2102
17th January 2006, 15:29
Meciurile sunt foarte dese astfel incat e destul de greu sa apreciem care e adevarata valoare a echipei dupa aceste partide... In primul rand cred k se urmareshte un antrenament de ordin tactic...
Sper ca meciurile cu Steaua Roshie shi cu Slovan sa fie "atacate" cu primul 11, ar fi o repetitzie buna pentru Hereenven, avand in vedere ca ambele adversare sunt tari.

Triphat
17th January 2006, 15:53
Alpopa so TK Telpice sunt tari... deci o sa jucam cu primele 2 echipe din Cehia. Ma bucur ca avem adversari tari inaintea dublei cu Hereenveen.

nicu26
17th January 2006, 16:55
Da, se pare ca vor avea 3 meciuri destul de tari in perspectiva dublei din UEFA. Sper ca Olaroiu sa gaseasca formula castigatoare. Nu stiu de ce, dar mie unul imi pare ca bajbaie sa gaseasca formulele miraculoase ale lui Protasov. Cel putin asta este impresia mea de pana acum prin prisma declaratiilor facute.

walt.mann
18th January 2006, 09:19
Sper sa ii aduca in forma pana la meciul cu Herenveen, dar sa nu uitam campionatul!

Paul
18th January 2006, 16:08
Telplice si SLovan Liberec sunt echipele care domina campionatul ceh ! , si ar putea reprezenta un posibil adversar pentru intrarea in CHampions League

sun
19th January 2006, 15:33
Astazi de la 16:00 ( live pe www.gsp.ro ) Steaua - Massarese :ok:

probabil un 2-0 sec :P

uti2102
19th January 2006, 19:03
Steaua a jucat cu o echipa de rezerve shi a cashtigat cu 1-0. Meciul s-a desfashurat pe un teren cu suprafatza atificiala shi nu a avut arbitrii asistentzi !
Golul a fost marcat de Cristea, care a shi primit o palma shi nishte shuturi in fund de la un italian. Poate ca s-a trezit !!! /hello

Paul
19th January 2006, 19:41
hmmm , deci de aia nu a jucat Cristea nimic la Protasov
Trebuie stimulat cu tipete (Zenga) si un pic de bataie ...
Oli , ai inteles ce e de facut , ca Cristea asta nu e deloc slab , are o super tehnica trebuie lucrat la relatiile de joc ...

Dudubetwin
20th January 2006, 00:15
mah ... cand juca cristea la bacau ... tin minte ca era minutul 80... 80 si ceva si scorul era 0-0 ( meci cu rrapid ). el era pe atunci vedeta echipei si antrenorul de atunci ... nu stiu daca era cristi popovici la bacau tot striga la el sa nu se mai arunce in atac sa inchida jocul impreuna cu toti colegii lui .. si a luat asta mingea de pe la jumatatea terenului si a triblat vreo 2-3 fundasi de la rapid de aia nu au priceput nimik ... si a tras de la 20 de m,,, faza s`a incheiat cu scoaterea mingii din atze ... se pare ca asta nu joaca numai atunci cand nu se asteapta nimeni ... si acuma, cand nu se asteapta nimeni ca el sa joace ceva ... isi va reveni si va da o carutza de goluri !!!

dede
20th January 2006, 15:23
isi va reveni si va da o carutza de goluri !!!

asa sa fie...inca e tanar si e pacat ca a inceput sa se creada mare vedeta, chiar daca a dat 3 goluri f importante sezonul trecut pt Steaua...ar fi devenit un mare jucator...dar inca mai are timp...

dede
28th January 2006, 15:23
se pare ca primul meci din 2006 al Stelei pe care il vom vedea este cel cu Steaua Rosie Belgrad
marti, 19:00, pe tvsport Steaua - Steaua Rosie Belgrad
razboiul Stelelor, dupa cum l-au numit cei de pe tvsport :evil:

relansat
29th January 2006, 00:01
personal inca mai cred in cristea ... trebe lasat sa joace ... altceva ma

ingrijoreaza:nicolita care s-a cam stins ... sau ma insel eu ?

Paul
29th January 2006, 17:05
Se joacă foarte dur. Boştină a luat cartonaş galben. Rădoi s-a certat deja cu Zighici, căpitanul Stelei fiind scuipat de un adversar. Arbitrul ameninţă cu eliminări

Zenga a primit un tricou al Stelei cu autografele jucătorilor

La meci sīnt prezenţi Cornel Dinu şi Ioan Andone

Meciul a īnceput

Echipa de start a Stelei: M. Toma - Ogăraru, Goian, Ghionea, Neşu - Nicoliţă, Rădoi, paraschiv, Boştină - Dică, Iacob
Echipa antrenată de Zenga este pe primul loc īn clasament cu 43 de puncte īn 17 partide. Pe locul doi este Partizan cu 40 de puncte.

relansat
29th January 2006, 17:56
MIN: 59 1-0! GOOOOL Steaua! Rădoi a şutat de la 25 de metri, portarul a scăpat mingea pe sub el

bravo radoi :ok: ... pitzi esti chior ? uite-ti zaru de 6-6

relansat
29th January 2006, 18:37
" Min. 84 - Bătaie īn toată regula!!! Bănel a fost īmbrīncit īn tuşă. Rădoi a venit şi l-a lovit pe sīrb. Au urmat palme şi pumni de ambele părţi. Au intervenit antrenorii şi i-au despărţit pe jucători!!!

Min. 83 - Zigici egalează pentru Steaua Roşie

Lovin intră īn locul lui Paraschiv

Rădoi a fost lovit dur "

Tensiune mare ... dar ce au astia ? joaca pe bani ? :mda:

uti2102
29th January 2006, 19:42
Orgolii mari. Prea mari poate de partea sarbilor...

Paul
29th January 2006, 20:49
Radoi incepe anul cum nu se poate mai bine ... cu un gol :P

uti2102
2nd February 2006, 19:35
Un nou amical, de aceasta data jucat cu echipa a 2-a. 1-1 scor final, imbucurator fiind faptul ca a inscris din nou Cristea.

SORENSEN
2nd February 2006, 20:38
Bravo Cristea ,macar pare ca e in revenire de forma...
Dar din cate se pare Ghionea (gafa cu Teplice) si P Marin(gafa cu Sartid) sunt slabi spre varza ..dar poate isi revin si ei

dede
3rd February 2006, 08:21
vedeti acuma ce superjucator va fi Cristea...dupa o mica pauza, revine mai puternic ca niciodata :evil:

relansat
3rd February 2006, 10:53
Cum am mai spus ... Cristea este bun pentru ca are viteza si dribling ... de va fi

lasat sa joace o sa fie super ok ... sa nu ne hazardam totusi ... Vom vedea in

meciurile oficiale atunci cand se PUNE

dede
3rd February 2006, 12:35
cam asa era si cu Neaga...dupa perioada proasta prin care a trecut, si-a dat drumul la joc...tot prin amicale a inceput sa dea goluri

relansat
3rd February 2006, 12:43
La vremea lui Neaga facea show la FC Arges ... nici Cristea nu s-a "facut de ras"

la Bacau ... Sa vedem cum o sa evolueze lucrurile ... cred ca Neaga e mai bun

decat Cristea ... sau poate nu ... depinde cum vor evolua lucrurile ... imi place

ca Olaroiu il joaca pe bacauan :ok:

dede
3rd February 2006, 12:53
da, da io ziceam de perioada in care acestia jucau/joaca la Steaua

Mariusmadmax
7th February 2006, 17:45
Cristea e jucator care sta bine pe picioare , in plus stie cu mingea !
Daca i se vor da sanse sa joace , cred ca va fi revelatia returului !

walt.mann
8th February 2006, 09:20
@Mariusmadmax: Cristea trebuie sa fie folosit, dar tipologia sa nu se potriveste in acest moment pe cea a lui Iacob, titular. Mai repede, Cristea ar putea deveni (repet, ar putea deveni) rezerva lui Dica.

relansat
9th February 2006, 00:09
La stilul Stelei este foarte adevarat ca Andrei Cristea nu se poate preta ca atacant ... Iacob fiind omu` cu golurile impunandu-se

prin gabarit si detenta :mda:

walt.mann
10th February 2006, 09:29
Concluzie: ne mai trebuie un varf cu gabarit! Poate la vara...

Paul
10th February 2006, 11:29
@alpopa redenumeste threadul : Amicale intersezon 2005-2006 (iarna) :P

uti2102
10th February 2006, 12:06
De ce baietzi, incepe returul :D Pregatirea tot din retur face parte !

Am dat un ochi pe programul primelor etape din retur. Chiar daca per ansamblu Dinamo va avea un retur de foc iar Steaua unul ceva mai echilibrat, in primele etape Dinamo va juca doar cu echipe slab cotate, iar Steaua va avea partide grele, cu Argesh, Poli, Natzional shi Otzelul, in deplasare. Eu cred ca Steaua trebuie sa se mentzina aproape de Dinamo in aceste 4 etape pentru a-shi spori considerabil shansele la titlu. Dinamo va incepe apoi partidele grele, cu noi in primul rand, shi deplasari cu Rapid, CFR shi in final cu Timishoara.
Va fi strans, insa trebuie sa luam punctele in meciul direct shi sa ne tzinem aproape dupa seria de foc de la inceput. Apoi totul o sa vina de la sine :)

Paul
10th February 2006, 12:24
alpopa , in mod normal , suntem campioni cu 12p din primele 4 etape ...

va fi greu ca suntem si in UEFA ...

Oricum mai e o luna pana la retur :P