PDA

View Full Version : Pronostic : Steaua in primavara europeana



Paul
2nd January 2006, 14:15
Discutii / pronosticuri despre parcursul european al Stelei ...

Cote case de pariuri :

GB: Steaua B. 34.00/1 (sau altfel spus 3 % sanse ) ... a 20-a sansa
WH: Steaua Bucharest 29.00 (englezii sunt ceva mai optimisti) ... a 16-a sansa

Adversarii nostrii :
Herenveen : GB : 151/ 1 (ultima sansa) , WH: 126 / 1 (a 29-a sansa )
Betis Sevilla: 19,00 (a 11-a sansa) , WH 19,00 (a 10-a sansa)
AZ Alkmaar : GB: 13,00 (a 3-a sansa) , WH (13,00 a IV sansa)

-----

walt.mann
3rd January 2006, 11:15
Cred ca ajunge pana in sferturi. Acolo, depinde de noroc la tragerea la sorti.
Oricum, cred ca un parcurs pana in sferturi e bun, pentru ca dup-aia trebuie sa ne concentram pentru 23...

Paul
3rd January 2006, 11:29
tot pe acolo sper si eu ... de acolo ce`o fi o fi , insa totul e posibil ...

sun
3rd January 2006, 15:07
eu zic ca nu merita jumatatile de masura . Castigam cupa UEFA , e clar .

Ms cry pentru votul tau extrem de "valoros" :ok:

dede
3rd January 2006, 15:14
eh...eu zic ca ajungem in finala...insa ce facem acolo ramane de vazut...sa vedem pe cine mai transferam...

S2K
3rd January 2006, 19:08
Oi ma da' chiar a "corupt" fecali pe cativa ... auzi tu sa castige Steaua Cupa UEFA. Scuze, dar asta e gluma inceputului de an.

sun
3rd January 2006, 20:22
7 mai , nu e gluma deloc . daca vrei cu adevarat ceva , vei fi surprins cat de usor il poti obtine . :ok:

daca am fost placut surprins de cry , RstInPc m-a dezamagit :evil:

Sunchase
3rd January 2006, 21:05
Becali a votat ?:D

Paul
3rd January 2006, 21:34
daca nu era el , azi nici nu vorbeau de primavara europeana...
sezonul european se incheia la 1 octombrie ca pe vremea lui Viorel Paunescu

GruppoApparte
4th January 2006, 07:14
Nu Ne Mai Oprim nici in Finala Castigam Tot .... Finala apoi Supercupa hmmm Campionat ? pai ala si fara sa vrem il castigam :)

RstInPc
4th January 2006, 07:59
@sun, am votat asa cum cred eu ca va fi, nu cum imi doresc. Una e sa vrei, alta e sa poti si parerea mea este ca Steaua nu trece de Heerenven. Daca rezultatul ma va contrezice este foarte bine, chiar doresc Stelei sa ajunga cat mai departe, dar eu nu cred. Multe din voturile exprimate pe forum sunt 90% sentimentale iar intrebarea este clara "Unde se opreste..." nu "Unde va doriti sa se opreasca..." si in plus ar fi putut sa adauge si Supercupa Europei daca tot a pus "castiga finala", nu ?

GruppoApparte
4th January 2006, 08:09
pai RstInPc cine a zis ca Steaua nu poate ? din cate vad ti cam ciuda ... fac pariu ca de era Dinamo si juca cu olandezi ziceai ca trec , asa ca nu mai vb aici de sentimente si nu iti mai baga codita intre picioruse , o data zici ca nu trece o data hopa stai ca hmm beyy sar putea sa treaca ...

MariusTR
4th January 2006, 10:34
Cum adica " Unde se opreste Steaua?" ? Steaua nu se opreste nicaieri..ia Finala si merge mai departe!

Cred ca nu trebuie sa mai precizez ce am votat...

S2K
4th January 2006, 11:31
7 mai , nu e gluma deloc . daca vrei cu adevarat ceva , vei fi surprins cat de usor il poti obtine . :ok:


Speranta este pentru poeti. Iar Romania, trebuie sa spun, este o tara de poeti boemi. D-aia merg toate cu curu' inainte acolo.

Daca vrei cu adevarat ceva atunci faci tot posibilul ca sa il obtii, iar in cazul de fata nu ar fi trebuit lasat Protasov sa plece, in plus fecali care s-a laudat ca "in mai putin de doi ani i s-a triplat averea" ar fi trebuit sa il cheme pe Protasov la el in birou si sa-i spuna: "Domnule, uite aici 10.000.000 de dolari, vreau sa castig Cupa UEFA anul asta." Dar ... vorba lui Maldarasanu ... toti miliardarii strang bani la ciorap sa mearga cu ei groapa sau sa se stearga la fund cu ei.

Atunci nu ar mai fi fost speranta. Ar fi fost posibilitate foarte ridicata.

Dar ... realitatea este alta: Protasov a plecat, in locul sau a venit un antrenor de mana a doua, iar cei mai buni doi jucatori sunt cu un picior la alta echipa, care o fi ea.

STEAUA-MANIA
4th January 2006, 11:37
STEAUA va elimina pe hereenven,doar pana si fc national i-a eliminat pe olandezi in + hereenveen i-a eliminat si pe dinamo:yeah:
Insa,meciul din 1/8 vs Betis/Alkmaar va fi cel mai important..in cazul care am eliminat pe una din cele 2,ne putem astepta sa jucam 1/2 si de ce nu FINALA!:yeah:

Paul
4th January 2006, 11:55
Am o intrebare ... sa`i zic intrebarea zilei ...

Cine vi se pare mai periculoasa ?
Alkmmar sau Betis ...
Locul 3 din Olanda (herenveen e locul 5) sau locul 18 din SPania ?
Pe cine ati prefera ?

MariusTR
4th January 2006, 12:13
Normal ca vreau Betis... Steaua joaca bine cu latinii...

nicu26
4th January 2006, 12:15
Cred ca Betis este ceva mai accesibila, cu toate ca mare diferenta intre cele doua nu cred ca exista. Sa nu uitam ce meciuri frumoase au facut cei de la Alkmmar anul trecut in UEFA, dar si Betis a jucat in CL.
Totusi cred ca aceste discutii sunt premature. Steaua trebuie sa treaca de Hereenven mai intai.

sun
4th January 2006, 12:19
7 mai ma surprinde mentalitatea ta . Mi se pare ca esti un pic resemnat .

Olaroiu a facut minuni la National , a facut treaba foarte buna la Timisoara ( nu a pierdut nici cu Steaua nici cu Rapid ) . Eu zic ca e un antrenor care trebuie sa-si demonstreze valoarea .

RIP , tu zici ca ne elimina olandezii . Vreau sa stiu ce scoruri crezi ca vor fi :ok:

Faptul ca se vorbeste mereu de finala cupei Uefa nu e decat dovada motivarii totale a jucatorilor . Parca ar vrea de pe acum sa intre pe teren si sa rupe tot :evil: /OLE/

ms d3d3 :ok:

dede
4th January 2006, 13:00
cu betis, pt ca inca n-am jucat sezonul asta cu spanioli...de obicei facem meciuri bune cu spaniolii

@sun...daca te referi doar la turul asta de campionat, oli nu era antrenor la meciul cu dinamo ca sa zici ca nu a pierdut cu ei...nu a pierdut cu Steaua si rapid...

S2K
4th January 2006, 13:50
7 mai ma surprinde mentalitatea ta . Mi se pare ca esti un pic resemnat .

Olaroiu a facut minuni la National , a facut treaba foarte buna la Timisoara ( nu a pierdut nici cu Steaua nici cu Rapid ) . Eu zic ca e un antrenor care trebuie sa-si demonstreze valoarea .


Mentalitatea mea este bazata pe realitate. Steaua este una dintre primele opt echipe din actuala editie a Cupei UEFA, dar mai sus de sferturi nu ajunge anul asta, iar daca Doamne fereste pleaca Radoi si Ogararu, atunci va fi bai mare, poate trecem de olandezi, dar pierdem la ceilalti.

Cat despre Olaroiu ... la Steaua a dat-o in bara. Si cu asta am spus totul.

Paul
4th January 2006, 14:08
e discutabil aspectul ...
se pare ca au fost unele cauza care nu au depins de el ... insa una peste alta a fost cam pe spate atunci ...

remy
6th January 2006, 03:49
STEAUA va elimina pe hereenven,doar pana si fc national i-a eliminat pe olandezi in + hereenveen i-a eliminat si pe dinamo:yeah:
Insa,meciul din 1/8 vs Betis/Alkmaar va fi cel mai important..in cazul care am eliminat pe una din cele 2,ne putem astepta sa jucam 1/2 si de ce nu FINALA!:yeah:

Cum naiba a eliminat Heerenveen pe Dinamo ? Eu stiu ca a fost doar 0-0 si n-a mai fost un meci retur, pentru a fi echitabil, atunci puteai zice ca i-a eliminat pe Dinamo. Asta e inechitatea de care ziceam eu ca e in Grupele UEFA. De ce nu e ca in Ch. League, tur-retur ?
Unii scriu aici doar sa se afle in treaba.

superchumbo
6th January 2006, 09:09
Eu stiu ca a fost doar 0-0 si n-a mai fost un meci retur, pentru a fi echitabil, atunci puteai zice ca i-a eliminat pe Dinamo. Asta e inechitatea de care ziceam eu ca e in Grupele UEFA.

Da, adica n-ati batut acasa si ii rupeati in deplasare. Sigur ca da. :headbang: Mai bine uite-te la palmaresul meciurilor lui dinamo din deplasare, inainte sa proclami daca era retur...........................

nicu26
6th January 2006, 10:50
Remy ma face sa cred ca daca dinamo juca in CL anul asta ajungeau in finala ca ala-i singurul meci care nu se joaca tur-retur!!!!
Las-o mai moale cu meciul tur-retur ca este rasuflata ca si clubul vostru!!

sun
6th January 2006, 12:21
remy , toti scriu aici ca sa se afle in treaba :ok:

Faza cu tur - retur e discutabila in cazul lui Dinamo - Heereenveen . Daca olandezii stiau ca e tur-retur , jucau mai ofensiv . La fel Dinamo a zis ca un punct nu e chiar nimic. In Tur-Retur , fii sigur ca Dinamo marca acasa.

Dar acest format e bun tocmai prin faptul ca echipele sunt obligate sa joace tare fiecare meci. :ok:

philos
6th January 2006, 16:57
mie mi-e cam teama de alkmaar/betis...sper sa ma contrazica baietii pe teren :)
cat despre preferinte, chiar nu am...mi se par la fel de periculoase cele doua (poate doar forma de moment din campionat sa conteze)...

Hipgnosis
19th January 2006, 18:32
mie mi-e cam teama de alkmaar/betis...sper sa ma contrazica baietii pe teren :)
cat despre preferinte, chiar nu am...mi se par la fel de periculoase cele doua (poate doar forma de moment din campionat sa conteze)...

prefer Betis
Alkmaar e o nuca tare.
insa nici cu heerenven nu o sa fie usor, accidente se pot intampla. uitati-va la dinamo...ei au de 15 ani accidente desi in perioada asta ar fi trebuit sa castige vreo 20 de trofee internationale:jerk: (pun aici si supercupa europei si cupa intercontinentala :drak: )

remy: :jerk:

Paul
19th January 2006, 18:47
Betis ramane Betis ... :mda:
o echipa spaniola , in revenire de forma;
O echipa olandeza poate fi eliminata , una spaniola mai greu ...

saphicus
15th February 2006, 15:01
Mircea Sandu: "Steaua şi Rapid vor trece de 16-imile Cupei UEFA"

Preşedintele FRF, Mircea Sandu, este convins că Steaua şi Rapid se vor califica īn optimile de finală ale Cupei UEFA şi crede că roş-albaştrii pot atinge semifinalele competiţiei.

''Eu cred că Steaua va merge īn semifinale şi Rapid se va opri īn optimi. Eu simt că ambele echipe vor trece de acest tur. Dar Steaua va merge mai departe. Eu sper să mă īnşel şi să meargă şi Rapid mai departe. M-aş bucura. Am argumente. Experienţa mai mare a Stelei şi parcursul de anul trecut. Deşi Rapid stă mai bine īn clasamentul UEFA, nu este atāt de cunoscută pe plan internaţional ca Steaua'', a declarat pentru Rompres preşedintele FRF, Mircea Sandu.
Pro-Sport

:yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Paul
15th February 2006, 17:40
Vreau in Olanda :P

Sper din tot sufletul ca picam cu AZ 67 Alkmaar , sa scoatem un rezultat bun acasa la retur , si apoi sa fac prima euro-deplasare cu Steaua ... :P

Pentru un meci decisiv pentru accesul in sferturi mergem dupa echipa oriunde.

Sferturile ar fi o performantza uriasa , semifinala o chestie de vis , o finala - o noua legenda , iar castigarea Cupei UEFA un MIT :D

remy
15th February 2006, 19:39
Mircea Sandu: "Steaua şi Rapid vor trece de 16-imile Cupei UEFA"

Preşedintele FRF, Mircea Sandu, este convins că Steaua şi Rapid se vor califica īn optimile de finală ale Cupei UEFA şi crede că roş-albaştrii pot atinge semifinalele competiţiei.

''Eu cred că Steaua va merge īn semifinale şi Rapid se va opri īn optimi. Eu simt că ambele echipe vor trece de acest tur. Dar Steaua va merge mai departe. Eu sper să mă īnşel şi să meargă şi Rapid mai departe. M-aş bucura. Am argumente. Experienţa mai mare a Stelei şi parcursul de anul trecut. Deşi Rapid stă mai bine īn clasamentul UEFA, nu este atāt de cunoscută pe plan internaţional ca Steaua'', a declarat pentru Rompres preşedintele FRF, Mircea Sandu.
Pro-Sport
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

E clar: Nashul a vorbit cu Dumnezeu si l-a rugat sa se califice, si i-a garantat ca se vor califica, mai ales Steaua !
Buna gluma !

inter
15th February 2006, 22:32
pt. tine remy .. fu chiar buna "gluma" :D:D

nicu26
15th February 2006, 23:20
Ma remy, eu cred ca tu insusi esti o gluma a acestei naturi!

andreiush
15th February 2006, 23:23
Hai sa-l lasam in pace pe Remy. El e fericit pentru victoria lui Dinamo de azi: Dinamo - Gyeongnam (Coreea de Sud) 2-1.
Deci sa-l intelegem si mai bine sa nu-i mai raspundem cand vorbeste de Steaua sau Rapid. N-avem de ce sa ne legam de el. Prea frumoasa seara pentru a conta ce zice el ;)
:D:D

nicu26
15th February 2006, 23:25
Ai perfecta dreptate!!

Paul
17th February 2006, 18:43
Discutii / pronosticuri despre parcursul european al Stelei ...

Cote case de pariuri :

GB: Steaua B. 34.00/1 (sau altfel spus 3 % sanse ) ... a 20-a sansa
WH: Steaua Bucharest 29.00 (englezii sunt ceva mai optimisti) ... a 16-a sansa

Adversarii nostrii :
Herenveen : GB : 151/ 1 (ultima sansa) , WH: 126 / 1 (a 29-a sansa )
Betis Sevilla: 19,00 (a 11-a sansa) , WH 19,00 (a 10-a sansa)
AZ Alkmaar : GB: 13,00 (a 3-a sansa) , WH (13,00 a IV sansa)

-----


UPDATE :
Dupa jocul cu Herenveen:

==> Steaua are cota 17,00 pentru castigarea Cupei UEFA (inainte avea 34,00)

==> Steaua este a 8-a favorita , dupa AS Roma , Sevilla , Shalcke , Hamburg , Betis , Boro si Marseille (avem sanse mai mari decat : Shatior , Alkmaar , Basel , sau VFB Stuttgart)

Betis Sevilla -are cota 15,00 - apropiata de Steaua ;

SORENSEN
17th February 2006, 20:21
Cred ca vom ajunge in sferturi de finala...Asa sa ne ajute Dumnezeu

One-Man Show
17th February 2006, 20:42
/OLE/
Fiecare meci tb tratat cu mare atentie.Nu cred ca mai au vreo sansa olandezii da' tb sa fim atenti.Mai departe nu-mi fac griji...am urmarit Alkmaar-Betis.Betis este ca shi calificata.dak vom reusi sa anihilam mijlocul spaniolilor ne calificam sigur.Au probleme in aparare(fundasi calibrati pt Primera),iar atacul lor nu este prea grozav.Sansele Stelei de a castiga cupa uefa sunt foarte mari ...deshi unii ar puta spune ca sunt naiv shi visator.Singurele echipe de care ma tem sunt Hamburg,Roma shi Shalke.Nemtii nu au o forma grozava shi au luat-o aseara,iar Roma...sa-i intalnim in finala ca akolo nu se stie ce s poate intampla.:rolleyes:

dragosh_vl
19th February 2006, 21:14
Va ajungein finala cu rapid si va pierde :)

Zone
20th February 2006, 14:25
Cred ca Hereenven este eliminata/hello Ce preferinte aveti pentru turul urmator???
Betis???? Alkmaar???
Eu votez Betis.

Paul
28th February 2006, 18:38
Pariuri ...

Steaua vs Betis , cotele de la betandwin (ei le afiseaza primii)

Steaua se califica 2.00
Betis se califica 1.72

Comparativ: Hamburg 1.25 , Rapid 3.55 (asta e cel mai disproportionat meci:D)

Meciul de la Bucuresti:
1x2 - 2.15(1) - 3.20 (X) - 3.00 (2)
Rapid - Hamburg : 1(2.80) - X(3.20) - 2 (2.25) (Hamburg singura echipa care e favorita la meciul din deplasare (cote pentru semnul 2 mai mare ca si cota pentru semnul 1)

Cotele pentru castigarea Cupei UEFA:

AS ROma 5.25
Sevilla 7.00
Hambuirg 7.50
Shalcke 04 8.00
Marseille 13.00
Lille 15.00
Betis 15.00
Udinese 15.00
Boro 15.00
Steaua 17.00
Zenit 21.00
Palermo 21.00
Basel 26.00
Strasbourg 34.00
Rapid 34.00
Levsky 67.00